gtg - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Now
is: Núna

en: Soon
is: Fljótlega

en: Delete
is: Eyða

en: Tomorrow | In %(days)d days
is[0]: Á morgun
is[1]: eftir %(days)d daga

en: Today
is: Í dag

en: Task
is: Verk

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
is: núna

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
is: bráðlega

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
is: seinna

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
is: í dag

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
is: á morgun

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
is: í næstu viku

en: Yesterday | %(days)d days ago
is[0]: Í gær
is[1]: fyrir %(days)d dögum síðan
