gtg - en to lt translation catalogue (49 entries)

en: Now
lt: Dabar

en: Soon
lt: Greitai

en: Delete
lt: Ištrinti

en: Mark as Done
lt: Ženklinti atlikta

en: Dismiss
lt: Pašalinti

en: Tomorrow | In %(days)d days
lt[0]: Rytoj
lt[1]: Po %(days)d dienų
lt[2]: Po %(days)d dienų

en: Today
lt: Šiandien

en: Plugins
lt: Įskiepiai

en: Tags
lt: Žymos

en: Create a new task
lt: Sukurti naują užduotį

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: TagName
lt: ŽymosVardas

en: Apply to subtasks
lt: Pritaikyti použduotims

en: <b>Dependencies</b>
lt: <b>Priklausomybės</b>

en: _About Plugin
lt: _Apie įskiepį

en: Mark this task as not to be done anymore
lt: Ženklinti šią užduotį kaip nebeatliktiną

en: Undismiss
lt: Atšaukti pašalinimą

en: Permanently remove this task
lt: Negrįžtamai ištrinti šią užduotį

en: Task
lt: Užduotis

en: Insert a subtask in this task
lt: Įterpti použduotį į šią užduotį

en: Closed on
lt: Užbaigta

en: Mark as Not Done
lt: Ženklinti neatlikta

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
lt: dabar

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
lt: netrukus

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
lt: vėliau

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
lt: šiandien

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
lt: rytoj

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
lt: kitą savaitę

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
lt: kitą mėnesį

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
lt: kitais metais

en: Yesterday | %(days)d days ago
lt[0]: Vakar
lt[1]: Prieš %(days)d dienų
lt[2]: Prieš %(days)d dienų

en: Everything necessary to run this plugin is available.
lt: Rasta viskas, ko reikia šiam įskiepiui paleisti.

en: Please install the following python modules:
lt: Įdiekite šiuos python modulius:

en: Please start the following applications:
lt: Paleiskite šias programas:

en: Please install or start the following components:
lt: Įdiekite arba paleiskite šiuos komponentus:

en: Very helpful message, isn't it? Please report a bug.
lt: Labai naudingas pranešimas? Praneškite apie klaidą.

en: My new task
lt: Mano nauja užduotis

en: All tasks
lt: Visos užduotys

en: Tasks with no tags
lt: Užduotys be žymų

en: GTG website
lt: GTG tinklapis

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
lt: žymos

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tag
lt: žyma

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
lt: atidėti

en: due
lt: atliktina

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
lt: Atlikti iki

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
lt[0]: Užbaigta %(days)d diena per vėlai
lt[1]: Užbaigta %(days)d dienomis per vėlai
lt[2]: Užbaigta %(days)d dienų per vėlai

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
lt[0]: Užbaigta %(days)d diena anksčiau
lt[1]: Užbaigta %(days)d dienomis anksčiau
lt[2]: Užbaigta %(days)d dienų anksčiau

en: Choose where to save your list
lt: Pasirinkite, kur išsaugoti jūsų sąrašą

en: Start task in Hamster
lt: Paleisti su Hamster
