gtg - en to ms translation catalogue (47 entries)

en: Now
ms: Sekarang

en: Soon
ms: Tak lama lagi

en: Delete
ms: Padam

en: Mark as Done
ms: Tanda sebagai Selesai

en: Dismiss
ms: Ketepikan

en: Tomorrow | In %(days)d days
ms[0]: Esok
ms[1]: dalam %(days)d hari

en: Today
ms: Hari ini

en: Plugins
ms: Plugin

en: Tags
ms: Tanda

en: Create a new task
ms: Binakan task baru

en: Cancel
ms: Batal

en: TagName
ms: NamaTag

en: Apply to subtasks
ms: Terap pada subtugasan

en: _About Plugin
ms: _Perihal Plugin

en: Mark this task as not to be done anymore
ms: Tanda tugas ini tidak dilakukan lagi

en: Undismiss
ms: Ketengahkan

en: Permanently remove this task
ms: Buang tugas ini

en: Task
ms: Tugas

en: Insert a subtask in this task
ms: Sisip subtugas dalam tugas ini

en: Closed on
ms: Ditutup pada

en: Mark as Not Done
ms: Tanda sebagai Belum Selesai

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
ms: sekarang

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
ms: tak lama lagi

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
ms: kemudian

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
ms: hari ini

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
ms: esok

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
ms: minggu depan

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
ms: bulan depan

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
ms: tahun depan

en: Yesterday | %(days)d days ago
ms[0]: Semalam
ms[1]: %(days)d hari yang lalu

en: Everything necessary to run this plugin is available.
ms: Semua yang diperlukan untuk menjalankan plugin ini didapati.

en: Please install the following python modules:
ms: Sila pasang modul python berikut:

en: Please start the following applications:
ms: Sila mulakan aplikasi berikut:

en: Please install or start the following components:
ms: Sila pasang atau mula komponen berikut:

en: Very helpful message, isn't it? Please report a bug.
ms: Mesej sangat membantu? Sila laporkan pepijat.

en: My new task
ms: Tugas baru saya

en: All tasks
ms: Semua tugas

en: Tasks with no tags
ms: Tugas tanpa tag

en: GTG website
ms: Laman Web GTG

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
ms: tanda

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
ms: tangguh

en: due
ms: dijadualkan

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
ms: Cukup Tempoh

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
ms[0]: %(days)d hari terlambat selesai
ms[1]: %(days)d hari terlambat selesai

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
ms[0]: %(days)d hari terawal selesai
ms[1]: %(days)d hari terawal selesai

en: Choose where to save your list
ms: Pilih di mana untuk simpan senarai anda

en: Start task in Hamster
ms: Mula tugasan dalam Hamster
