gtg - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Now
oc: Ara

en: Delete
oc: Suprimir

en: Dismiss
oc: Abandonar

en: Today
oc: Uèi

en: Plugins
oc: Moduls extèrnes

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Create a new task
oc: Crear un prètzfach novèl

en: Cancel
oc: Anullar

en: _About Plugin
oc: _A prepaus de l'empeuton

en: Task
oc: Prètzfach

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
oc: ara

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
oc: uèi

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
oc: deman

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
oc: Tèrme
