gtg - en to pl translation catalogue (431 entries)

en: Personal tasks and TODO-list items organizer
pl: Osobisty organizator zadań i list spraw

en: "Getting Things GNOME" (GTG) is a personal tasks and ToDo list organizer inspired by the "Getting Things Done" (GTD) methodology.
pl: "Getting Things GNOME" (GTG) to osobisty organizator zadań i list do wykonania zainspirowany metodą "Getting Things Done" (GTD).

en: GTG is intended to help you track everything you need to do and need to know, from small tasks to large projects. GTG's user interface is designed to accommodate many workflows, with features such as:
pl: GTG pomaga w organizowaniu wszystkich twoich działań, od małych zadań do wielkich projektów. Interfejs GTG pozwala na różne style zarządzania i oferuje między innymi:

en: a very flexible tagging and searching system;
pl: bardzo elastyczny system oznaczania i wyszukiwania zadań

en: natural language parsing and a free-form task text editor;
pl: wczytywanie danych w postaci naturalnego języka i edytor opisu zadań

en: projects/task dependencies (infinite sub-tasks), start dates and due dates;
pl: zależności projektów/zadań (nieograniczone zagnieżdżanie), daty rozpoczęcia i terminy ukończenia

en: an "Actionable" tasks view mode to help you stay focused during your work;
pl: tryb "Wykonywalne" ułatwiający skupienie się na bieżącej pracy nad zadaniami

en: the ability to effortlessly defer tasks to common upcoming days, or to a custom date.
pl: możliwość prostego odkładania zadań na następne dni lub do wyznaczonej daty.

en: The GTG team
pl: Zespół GTG

en: Task Manager
pl: Menedżer zadań

en: Personal tasks and TODO-list items organizer for the GNOME desktop environment.
pl: Osobisty organizator zadań i list do wykonania dla środowiska GNOME.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Organizer;Task;Tasks;Projects;Activities;Productivity;Plan;Planning;Planner;Time;Management;Scheduling;GTD;gtg;Todo;
pl: organizator;zadanie;zadania;projekty;aktywności;produktywność;plan;planowanie;planer;czas;zarządzanie;terminy;GTD;gtg;lista;

en: Export and print
pl: Eksport i drukowanie

en: Exports the tasks in the current view into a variety of formats.
pl: Eksport zadań z bieżącego widoku do różnych formatów

en: Exports the tasks in the current view into a variety of formats. You can also personalize the format of your tasks by writing your own template.
pl: Eksport zadań z bieżącego widoku do różnych formatów. Można go dostosować do swoich potrzeb tworząc własny szablon.

en: Send task via email
pl: Wyślij przez e-mail

en: Easily send a task via email.
pl: Wyślij zadania przez e-mail

en: Adds a button on the toolbar to send easily a task via email, also sends status, due_dates, tags and subtasks.
pl: Dodaje przycisk do wysyłania zadań przez e-mail, w tym stan zadania, planowane terminy, znaczniki i zadania podrzędne.

en: Untouched tasks
pl: Pomijane zadania

en: Keep track of tasks you haven't touched for a while.
pl: Śledzi zadania które były pomijane przez jakiś czas

en: Assigns tasks that you haven't touched for a while with the @untouched tag.
pl: Nadaje zadaniom które były pomijane przez jakiś czas znacznik @untouched.

en: Urgency Color
pl: Kolorowanie priorytetu

en: Task urgency color-coding
pl: Kolorowanie priorytetu zadań

en: This plugin will calculate the urgency status of every one of your currently active tasks and color-code it accordingly.
    
    Color code
    
    Assuming your settings are default:
    Grey means your task is overdue.
    Red means you are within the last 30% of days between the start-date and due-date.
    Yellow means your task's start-date has passed.
    Green means your task's start-date is upcoming.
pl: Ta wtyczka oblicza priorytet każdego aktualnie aktywnego zadania i nadaje mu odpowiedni kolor.
    
    Reguły kolorowania
    
    Przy domyślnych ustawieniach:
    Szary oznacza, że termin już minął.
    Czerwony oznacza, że zostało 30% czasu między rozpoczęciem a planowanym terminem wykonania.
    Żółty oznacza, że minęła data rozpoczęcia zadania.
    Zielony oznacza, że zbliża się data rozpoczęcia zadania.

en: Hamster Time Tracker Integration
pl: Integracja z licznikiem aktywności Hamster

en: Track time of GTG task with Hamster applet.
pl: Zlicza czas spędzony na zadaniach z GTG w aplikacji Hamster

en: Adds the ability to send a task to the Hamster time tracking applet
pl: Pozwala na wysyłanie zadania do aplikacji zliczającej czas aktywności Hamster

en: Gamify
pl: Gamifikacja

en: Gamify adds a game aspect to your GTG workflow.
pl: Gamifikacja dodaje aspekt zabawy do zarządzania zadaniami w GTG

en: tracks how many tasks you have done during the day.
pl: zlicza ile zadań zostało wykonanych w ciągu dnia.

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Help
pl: Pomoc

en: Now
pl: Teraz

en: Soon
pl: Wkrótce

en: Someday
pl: Kiedyś

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Edit...
pl: Zmodyfikuj...

en: Reopen
pl: Przywróć

en: Delete
pl: Usuń

en: Add a Subtask...
pl: Dodaj zadanie podrzędne...

en: Add a Parent task...
pl: Dodaj zadanie nadrzędne...

en: Mark as Done
pl: Oznacz jako wykonane

en: Dismiss
pl: Porzuć

en: Set Start Date
pl: Ustaw datę rozpoczęcia

en: Tomorrow | In %(days)d days
pl[0]: jutro
pl[1]: za %(days)d dni
pl[2]: za %(days)d dni

en: In 2 days
pl: Za 2 dni

en: In 3 days
pl: Za 3 dni

en: In 4 days
pl: Za 4 dni

en: In 5 days
pl: Za 5 dni

en: In 6 days
pl: Za 6 dni

en: Next Week
pl: Za tydzień

en: Next Month
pl: Za miesiąc

en: Next Year
pl: Za rok

en: Pick a Date...
pl: Wybierz datę...

en: Clear Start Date
pl: Usuń datę rozpoczęcia

en: Set Due Date
pl: Ustaw planowaną datę

en: Today
pl: dziś

en: Clear Due Date
pl: Wyczyść planowany termin

en: Set Recurring
pl: Oznacz jako powtarzalne

en: Every Day
pl: Codziennie

en: Every Other-Day
pl: Co drugi dzień

en: Every Week
pl: Co tydzień

en: Every Month
pl: Co miesiąc

en: Every Year
pl: Co rok

en: Enable/Disable
pl: Włącz/wyłącz

en: Modify Tags...
pl: Modyfikuj znaczniki...

en: Show description preview
pl: Pokaż podgląd opisu na liście zadań

en: Show a task excerpt next to each task in the Task Browser
pl: Pokazuje fragment opisu obok nazwy zadania na liście

en: Enable colored backgrounds
pl: Włącz kolorowe tło na liście zadań

en: Show colored backgrounds for a task based on the colors of its tags
pl: Kolorowe tło gdy znaczniki zadania mają nadany kolor

en: Start of the day
pl: Początek dnia

en: Automatically refreshes the task list and adjusts the "Actionable" view
pl: Automatycznie odświeża listę zadań i widok "Wykonywalne"

en: Task Editor font
pl: Czcionka edytora zadań

en: Dark Mode
pl: Tryb ciemny

en: Clean Up
pl: Czyszczenie

en: Automatically remove old closed tasks
pl: Automatycznie usuwaj stare zamknięte zadania

en: Days to wait before removing a task
pl: Liczba dni po których zadanie zostanie usunięte

en: Purge Now
pl: Wyczyść teraz

[ctx: shortcut window]
en: Application
pl: Aplikacja

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
pl: Ustawienia

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
pl: Otwórz pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
pl: Pokaż skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Wyjdź

[ctx: shortcut window]
en: Task Browser
pl: Lista zadań

[ctx: shortcut window]
en: Unfold Treeview Items in Task Browser
pl: Rozwiń listę zadań

[ctx: shortcut window]
en: Fold Treeview Items in Task Browser
pl: Zwiń listę zadań

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Znajdź

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Sidebar
pl: Panel boczny

[ctx: shortcut window]
en: Focus the Quick Add input
pl: Przejdź do pola trybu szybkiego

[ctx: shortcut window]
en: Mark Task as Done
pl: Oznacz jako wykonane

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss Task
pl: Porzuć zadanie

[ctx: shortcut window]
en: Reopen Task
pl: Przywróć zadanie

[ctx: shortcut window]
en: Batch change tags on selected tasks
pl: Zmień znaczniki na tych zadaniach

[ctx: shortcut window]
en: New Task
pl: Nowe zadanie

[ctx: shortcut window]
en: New Subtask
pl: Nowe zadanie podrzędne

[ctx: shortcut window]
en: Delete Task
pl: Usuń

[ctx: shortcut window]
en: Edit Task
pl: Edytuj zadanie

[ctx: shortcut window]
en: Editor
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Start 2 days from now
pl: Zacznij za 2 dni

en: Start 3 days from now
pl: Zacznij za 3 dni

en: Start 4 days from now
pl: Zacznij za 4 dni

en: Start 5 days from now
pl: Zacznij za 5 dni

en: Start 6 days from now
pl: Zacznij za 6 dni

en: Start 7 days from now
pl: Zacznij za 7 dni

en: Show Sidebar
pl: Panel boczny

en: Collapse All Tasks
pl: Zwiń wszystkie zadania

en: Expand All Tasks
pl: Rozwiń wszystkie zadania

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: About GTG
pl: O programie GTG

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Search here
pl: Znajdź

en: Save Search
pl: Zapisz wyszukiwanie

[ctx: tasks view name]
en: Open
pl: Otwarte

[ctx: tasks view name]
en: Actionable
pl: Wykonywalne

[ctx: tasks view name]
en: Closed
pl: Zamknięte

en: Ex.: "Buy a new printer for @Initech tags:equipment,office start:monday due:soon"
pl: Na przykład: "Kupić nową drukarkę @Initech znaczniki:sprzęt,biuro start:poniedziałek termin:wkrótce"

en: Quickly create tasks here
pl: Utwórz zadanie w trybie szybkim

en: Create a new task
pl: Utwórz nowe zadanie

en: Activate Search Entry
pl: Otwórz wyszukiwanie

en: Defer selected task(s) to tomorrow. Useful if you are out of focus or need additional time.
pl: Przełóż wybrane zadania na jutro. Przydatne jeśli chcesz się skupić albo potrzebujesz więcej czasu.

en: Start Tomorrow
pl: Zacznij jutro

en: Modify Tags
pl: Modyfikuj znaczniki

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Enter the name of the tag(s) you wish to add or remove:
pl: Wpisz nazwę znacznika/znaczników, które chcesz dodać lub usunąć:

en: TagName
pl: Nazwa znacznika

en: Hint: you can add several tags by separating them with
    space. Place '!' before tags you want to remove.
pl: Podpowiedź: możesz dodać kilka znaczników oddzielając
    je spacją. Wpisz '!' przed znacznikami do usunięcia.

en: Apply to subtasks
pl: Zastosuj do zadań podrzędnych

note: Edit tag windwo title
en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Click here to set an icon for this tag
pl: Kliknij tu aby wybrać ikonkę dla tego znacznika

en: Delete the currently selected icon
pl: Usuń bieżącą ikonkę

en: Name
pl: Nazwa

en: Whenever to show this tag in the Actionable view
pl: Czy wyświetlać ten znacznik w widoku roboczym

en: Actionable
pl: Wykonywalne

en: The color of the tag, also used to color the background of the task when enabled
pl: Kolor tego znacznika, używany także jako kolor tła zadań

en: Color
pl: Kolor

en: Change the color of the tag
pl: Zmień kolor znacznika

en: Random
pl: Wylosuj

en: Generate and use an random color
pl: Utwórz i zastosuj losowy  kolor

en: Delete the currently selected color
pl: Usuń bieżący kolor

en: <b>Dependencies</b>
pl: <b>Zależności</b>

en: _Configure Plugin
pl: _Konfiguracja wtyczki

en: _About Plugin
pl: _Informacje o wtyczce

en: Mark this task as not to be done anymore
pl: Oznacz to zadanie jako odwołane

en: Mark this task as to be done
pl: Oznacz to zadanie jako do zrobienia

en: Undismiss
pl: Cofnij porzucenie

en: Permanently remove this task
pl: Trwale usuń zadanie

en: Every:
pl: Jak często:

en: Repeat
pl: Powtarzaj

en: Tick to activate
pl: Naciśnij aby aktywować

en: Daily
pl: Codziennie

en: Every other day
pl: Co drugi dzień

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Co miesiąc

en: Yearly
pl: Co rok

en: Recurring
pl: Powtarzające się

en: On Monday
pl: Poniedziałek

en: On Tuesday
pl: Wtorek

en: On Wednesday
pl: Środa

en: On Thursday
pl: Czwartek

en: On Friday
pl: Piątek

en: On Saturday
pl: Sobota

en: On Sunday
pl: Niedziela

en: On This Day
pl: Tego dnia

en: Task
pl: Zadanie

note: Translators: Button label to open the parent task
en: Open Parent
pl: Otwórz nadrzędne

en: Open the parent task (creating a parent if it doesn't have one)
pl: Otwórz zadanie nadrzędne (lub utwórz jeśli jeszcze nie istnieje)

en: Insert a subtask in this task
pl: Wstaw zadanie podrzędne

en: Add tags to this task
pl: Dodaj znaczniki do zadania

en: Set this task to repeat
pl: Oznacz to zadanie jako powtarzające się

en: Starts on
pl: Zaczyna się

en: Due on
pl: Termin wykonania

en: Closed on
pl: Zamknięte dnia

en: Mark the task as done
pl: Oznacz to zadanie jako wykonane

en: Mark as Not Done
pl: Oznacz jako niewykonane

en: Mark the task as to be done
pl: Oznacz to zadanie jako do zrobienia

en: Task action menu
pl: Menu zadania

en: Search
pl: Znajdź

en: Export tasks
pl: Eksport zadań

en: <b>Which tasks do you want to export?</b>
pl: <b>Które zadania chcesz wyeksportować?</b>

en: Active tasks shown in the browser
pl: Aktywne zadania widoczne na liście

en: Completed tasks shown in the browser
pl: Zakończone zadania widoczne na liście

en: Tasks finished last week
pl: Zadania zakończone w zeszłym tygodniu

en: <b>Select a format for your tasks</b>
pl: <b>Wybierz format dla swoich zadań</b>

en: Open
pl: Otwórz

en: Save
pl: Zapisz

en: General
pl: Ogólne

en: Tag Mappings
pl: Punktacja znaczników

en: Plugin Preferences
pl: Ustawienia wtyczek

en: Target tasks per day
pl: Planowana liczba zadań dziennie

en: Create a tag mapping
pl: Utwórz mapowanie znaczników

en: Associate a number of points with a custom tag name
pl: Skojarz liczbę punktów z nazwą własnego znacznika

en: Add
pl: Dodaj

en: Tag Name:
pl: Nazwa znacznika:

en: Points:
pl: Punkty:

en: label
pl: etykietka

en: Level
pl: Poziom

en: Points
pl: Punkty

en: Your streak
pl: Twoja aktywność

en: UI mode
pl: Wygląd

en: Button + discrete bar
pl: przycisk i mały pasek

en: Button only
pl: tylko przycisk

en: Discrete bar only
pl: tylko mały pasek

en: Hamster Preferences
pl: Ustawienia Hamstera

en: Activity Title
pl: Nazwa aktywności

en: Task Title
pl: nazwa zadania

en: Task Tag
pl: znacznik zadania

en: Category
pl: Kategoria

en: Let hamster choose
pl: wybrana przez Hamstera

en: GTG Tag
pl: znacznik GTG

en: Default GTG Tag if activity is unsorted
pl: domyślny znacznik gdy aktywności nie są posortowane

en: Description
pl: Opis

en: GTG task title
pl: nazwa zadania GTG

en: GTG task contents
pl: treść zadania GTG

en: None
pl: brak

en: All GTG tags
pl: wszystkie znaczniki GTG

en: GTG tags already used in Hamster
pl: znaczniki zadań już używane w Hamsterze

en: Add
pl: Dodaj znacznik

en:  tag to task after it has been left untouched for at least
pl:  do zadań pomijanych od co najmniej

en:  days
pl:  dni

en: Check for untouched tasks automatically
pl: Automatycznie wyszukuj pomijane zadania

en: Danger zone span:
pl: Przedział zagrożenia:

en: Danger zone
pl: Strefa zagrożenia

en: Overdue
pl: Opóźnienie

en: High
pl: Wysoki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Low
pl: Niski

en: Urgency level colors
pl: Kolory priorytetów

en: Reset
pl: Przywróć

en: CalDAV tasks
pl: Zadania CalDAV

en: Lets you synchronize your GTG tasks with CalDAV tasks
pl: Pozwala na synchronizację zadań GTG z zadaniami CalDAV

en: insert your username
pl: Podaj nazwę uzytkownika

en: You need a correct login to CalDAV
    Configure CalDAV with login information.
     Error:
pl: Potrzebne są prawidłowe dane logowania do CalDAV
    Skonfiguruj CalDAV podając te dane.
     Błąd:

en: Local File
pl: Plik lokalny

en: Oops, something unexpected happened! GTG tried to recover your tasks from backups.
pl: Oj, stało się coś niespodziewanego! GTG postarał się odtworzyć twoje zadania z kopii zapasowej.

en: A personal productivity tool for GNOME,
    inspired by the GTD methodology.
pl: Osobisty organizator czasu dla środowiska GNOME, 
    zainspirowany metodą GTD.

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
pl: teraz

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
pl: wkrótce

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: someday
pl: kiedyś

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
pl: później

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
pl: dziś

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
pl: jutro

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
pl: następny tydzień

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
pl: następny miesiąc

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
pl: następny rok

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Sunday
pl: niedziela

note: Translators: Used in recurring parsing, made lowercased in code
en: day
pl: dzień

note: Translators: Used in recurring parsing, made lowercased in code
en: other-day
pl: drugi-dzień

note: Translators: Used in recurring parsing, made lowercased in code
en: week
pl: tydzień

note: Translators: Used in recurring parsing, made lowercased in code
en: month
pl: miesiąc

note: Translators: Used in recurring parsing, made lowercased in code
en: year
pl: rok

en: Yesterday | %(days)d days ago
pl[0]: wczoraj
pl[1]: %(days)d dni temu
pl[2]: %(days)d dni temu

en: Getting Started with GTG (read me first)
pl: Rozpocznij pracę z GTG (zacznij czytać tu)

en: Welcome to Getting Things GNOME (GTG), your new task manager! In GTG, everything is a task. From building a bridge over the Pacific Ocean to changing a light bulb or organizing a party!
    
    If you are new to GTG, please take the time to read this, as it will provide you useful information about how to use GTG to organize your everyday life.
    
    # Creating and editing tasks
    
    Using GTG is easy: you organize what you have to do by creating new tasks. To do this, simply press the &quot;New Task&quot; (+) button, edit the task by describing it, set some parameters, and that's it! Once a task is done, you can close it by pressing the &quot;Mark As Done&quot; button.
    
    In GTG, a task is automatically saved while you are editing it. No need to press any &quot;Save&quot; button! Try it: add some text to this task, close the window, and reopen it: your changes are still there!
    
    # About subtasks
    
    In life, you often get more things done by refining them in smaller, more operational tasks. GTG helps to do just this by defining  &quot;subtasks&quot;. In GTG, those subtasks are considered as prerequisites that must be completed before being able to close their parent task.
    
    Therefore, in GTG, a task might host one or several subtasks. Those appear as links in the task description, just like the link below. To open and edit a subtask, simply click on its link! You can always come back using the &quot;Open Parent&quot; button. Try opening the following subtask for example:
    {! 262d1410-71aa-4e35-abec-90ef1bab44d3 !}
    
    # Closing a task
    
    In GTG, once you are done with a task, you can close it by pushing either the &quot;Mark as Done&quot; or the &quot;Dismiss&quot; button. Use the first one if the task is done, and the latter if you want to close it because it is not relevant anymore.
    
    When you close a task, you will notice that all its subtasks will be automatically closed too. Indeed, GTG considers that if you have completed a given task, then you don't need to do its subtasks anymore (they were prerequisites, after all).
    
    Note that the tasks that you have marked as done or dismissed are listed in the &quot;Closed&quot; tasks view mode.
    
    # Learn more about GTG
    
    If you are interested in knowing more about GTG's other features, you will find more information here:
    {! 262d1410-71aa-4e35-abec-90ef1bab44d3 !}
    {! 2d427a77-3077-4277-904c-073fcfcb4842 !}
    {! 0653765c-f5d4-4b7f-9903-0065bb258940 !}
    {! 3efd01b7-343d-4be1-9bac-8ed944517e3f !}
    {! 9b05a6c5-81e3-4fe5-a70d-3b569f65409c !}
    {! 21ed54a8-e7ff-408a-b648-8d12cc75e162 !}
    {! d1c73224-9eec-4889-b3c4-bb0281e5c1d3 !}
    {! 586dd1a7-0772-4d0a-85db-34edfc8ee30c !}
    
    We also recommend you read our user manual, by pressing F1 or using the &quot;Help&quot; entry in the main window's menu button.
    
    We hope you will enjoy using GTG, and thank you for trying it out! To learn more about the GTG project and how you can contribute, visit our web page: https://wiki.gnome.org/Apps/GTG/ 
    
    — The GTG team
pl: Witaj w Getting Things GNOME (GTG), twoim nowym organizatorze zadań! W GTG wszystko jest zadaniem. Od budowy mostu nad Pacyfikiem do wymiany żarówki lub organizacji imprezy!
    
    Jeśli jesteś nowicjuszem w GTG, najlepiej znajdź chwilę na przeczytanie tego przewodnika, ponieważ zawiera on przydatne wiadomości o tym jak używać GTG do organizacji codziennego życia.
    
    # Tworzenie i modyfikacja zadań
    
    Korzystanie z GTG jest proste: organizujesz swoje aktywności tworząc nowe zadania. W tym celu naciśnij przycisk &quot;Utwórz nowe zadanie&quot; (+), opisz jego treść, ustaw kilka opcji i to wszystko! Gdy zadanie zostanie wykonane, zamknij je naciskając przycisk &quot;Oznacz jako wykonane&quot;.
    
    W GTG zadania są automatycznie zapisywane w trakcie edycji. Nie potrzeba żadnego przycisku &quot;Zapisz&quot;! Spróbuj: wpisz dowolny tekst do tego zadania, zamknij okienko i otwórz je ponownie: twoje zmiany nadal tu są!
    
    # Zadania podrzędne
    
    W codziennym życiu udaje się więcej zrobić, jeśli dzieli się zadania na mniejsze, bardziej konkretne kroki. W GTG robi się to tworząc &quot;zadania podrzędne&quot;. Muszą one zostać ukończone, aby można było zamknąć zadanie nadrzędne.
    
    Dlatego w GTG każde zadanie może składać się z jednego lub wielu zadań podrzędnych. W opisie zadania widać je w postaci odnośników, takich jak ten, który znajduje się poniżej. Aby otworzyć i edytować zadanie podrzędne, po prostu kliknij na jego odnośnik! Zawsze możesz wrócić przez przycisk &quot;Otwórz nadrzędne&quot;. Spróbuj na przykład otworzyć to zadanie podrzędne:
    {! 262d1410-71aa-4e35-abec-90ef1bab44d3 !}
    
    # Zamykanie zadania
    
    W GTG zakończenie zadania oznacza zamknięcie go za pomocą przycisku &quot;Oznacz jako wykonane&quot; lub przez element menu &quot;Porzuć&quot;. Użyj pierwszego jeśli zadanie zostało już wykonane, a drugiego jeśli chcesz je zamknąć, bo nie jest już ważne.
    
    Zamykając zadanie z pewnością zauważysz, że wszystkie jego zadania podrzędne zostaną także automatycznie zamknięte. Faktycznie, GTG uważa, że jeśli jakieś zadanie zostało już wykonane, to nie trzeba się zajmować jego składnikami (w końcu były to tylko kroki do jego wykonania).
    
    Zwróć uwagę, że zadania, które zostały oznaczone jako wykonane lub porzucone, znajdują się w widoku zadań &quot;Zamknięte&quot;. 
    
    # Dowiedz się więcej o GTG
    
    Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o innych funkcjach GTG, to przejdź do tych tematów:
    {! 262d1410-71aa-4e35-abec-90ef1bab44d3 !}
    {! 2d427a77-3077-4277-904c-073fcfcb4842 !}
    {! 0653765c-f5d4-4b7f-9903-0065bb258940 !}
    {! 3efd01b7-343d-4be1-9bac-8ed944517e3f !}
    {! 9b05a6c5-81e3-4fe5-a70d-3b569f65409c !}
    {! 21ed54a8-e7ff-408a-b648-8d12cc75e162 !}
    {! d1c73224-9eec-4889-b3c4-bb0281e5c1d3 !}
    {! 586dd1a7-0772-4d0a-85db-34edfc8ee30c !}
    
    Polecamy także podręcznik użytkownika dostępny pod klawiszem F1 lub przez element &quot;Pomoc&quot; w menu głównego okna programu.
    
    Mamy nadzieję, że GTG ci się spodoba, dziękujemy za wypróbowanie go! Aby poznać bliżej projekt GTG i dowiedzieć się jak możesz go współtworzyć, zajrzyj na stronę https://wiki.gnome.org/Apps/GTG/ 
    
    — Zespół GTG

en: Learn How to Use Subtasks
pl: Naucz się używać zadań podrzędnych

en: A &quot;Subtask&quot; is something that you need to do first before being able to accomplish your task. In GTG, the purpose of subtasks is to cut down a task (or project) in smaller, action-oriented subtasks that are easier to achieve and to track down.
    
    To insert a subtask in the task description (this window, for instance), begin a line with &quot;-&quot;, then write the subtask title and press Enter.
    
    Try inserting one subtask below. Type &quot;- This is my first subtask!&quot;, for instance, and press Enter:
    
    
    
    Alternatively, you can also use the subtask insertion button in the task editor toolbar.
    
    Note that subtasks obey some rules: first, a subtask's due date can never happen after its parent's due date and, second, when you mark a parent task as done, its subtasks will also be marked as done.
    
    And if you are not happy with your current tasks/subtasks organization, you can always change the relationships by drag-and-dropping tasks on (or between) each other in the tasks list.
pl: &quot;Zadanie podrzędne&quot; jest czymś, co trzeba wykonać aby umożliwić wykonanie właściwego zadania. Istotą zadań podrzędnych w GTG jest podzielenie czynności (lub projektu) na mniejsze, bardziej konkretne cele, które łatwiej jest określić i osiągnąć.
    
    Aby umieścić zadanie podrzędne w opisie zadania (na przykład w tym oknie), rozpocznij nowy wiersz od &quot;-&quot;, a następnie wpisz tytuł zadania podrzędnego i wciśnij Enter.
    
    Spróbuj wstawić jedno zadanie podrzędne poniżej. Na przykład wpisz &quot;- To moje pierwsze zadanie podrzędne!&quot; i wciśnij Enter.
    
    
    
    Opcjonalnie możesz też użyć przycisku &quot;Wstaw zadanie podrzędne&quot; w pasku narzędzi edytora.
    
    Zwróć uwagę, że zadania podrzędne przestrzegają pewnych reguł: po pierwsze, termin wykonania zadania podrzędnego nie może następować po terminie wykonania zadania nadrzędnego; po drugie, kiedy oznaczysz zadanie nadrzędne jako zakończone, jego zadania potomne również zostaną oznaczone jako zakończone.
    
    Jeżeli nie odpowiada ci aktualny sposób, w jaki zorganizowana jest hierarchia zadań, zawsze możesz to zmienić przeciągając je na liście zadań.

en: Learn How to Use Tags and Enable the Sidebar
pl: Naucz się używać znaczników i panela bocznego

en: In GTG, you use tags to sort your tasks. A tag is a simple word that begins with &quot;@&quot;.
    
    Try to type a word beginning with &quot;@&quot; here:
    
    Once it becomes highlighted, it means it is recognized as a tag, and this tag is immediately linked to the task.
    
    In the main window, using the menu button or by pressing the F9 key, you can enable a sidebar which displays all the tags you are using.  This allows you to easily see all tasks associated to a given tag.
    
    If you right-click on a tag in the sidebar, you can also edit it. It allows you to assign a color to it, or an icon. This lets you quickly identify the tasks associated to a given tag in the task list!
    
    New tags are always added exclusively to the currently edited task, and never to its subtasks. However, when you create a new subtask, it will inherit its parent's tags.
    
    If you need a more advanced task organization, you can also create a hierarchy of tags by drag-and-dropping a tag onto another. This is useful when you want to regroup several tags together and see all related tasks easily. For instance, if you have two tags @money and @to_pay, and you drag @to_pay on @money, every task tagged with @to_pay will also appear when you select @money.
pl: W GTG zadania organizuje się za pomocą znaczników. Znacznik to proste słowo zaczynające się znakiem &quot;@&quot;.
    
    Spróbuj wpisać słowo zaczynające się od &quot;@&quot; tutaj:
    
    Kiedy pojawi się podświetlenie, to znaczy, że jest ono już znacznikiem i ten znacznik jest natychmiast skojarzony z bieżącym zadaniem.
    
    Za pomocą wpisu w menu lub klawisza F9 w głównym oknie programu można otworzyć panel boczny, który wyświetla wszystkie znaczniki jakich używasz. Pozwala to łatwo przeglądać wszystkie zadania skojarzone z danym znacznikiem.
    
    Jeśli klikniesz prawym klawiszem myszki na znaczniku w panelu bocznym, to możesz go także edytować. Pozwala to przypisać mu kolor lub ikonkę. Dzięki temu możesz szybko identyfikować zadania skojarzone z tym znacznikiem na liście zadań!
    
    Nowe znaczniki są zawsze dodawane tylko do bieżącego zadania, a nie do jego zadań podrzędnych. Jeśli jednak utworzysz nowe zadanie podrzędne, to odziedziczy ono znaczniki zadania nadrzędnego.
    
    Jesli potrzebujesz bardziej złożonej organizacji znaczników, to możesz utworzyć ich hierarchię przeciągając jeden znacznik na drugi. Jest to przydatne jeśli chcesz zgrupować zestaw znaczników i wygodnie przeglądać powiązane z nimi zadania. Na przykład jeśli masz dwa znaczniki, @finanse i @do_zapłaty, i przeciągniesz znacznik @do_zapłaty na @finanse, to wszystkie zadania oznaczone jako @do_zapłaty będą widoczne także jeśli wybierzesz znacznik @finanse.

en: Learn How to Use the Actionable View Mode
pl: Naucz się używać widoku roboczego

en: If you press the &quot;Actionable&quot; tab, only actionable tasks will be displayed in your list.
    
    What is an actionable task? It's a task you can do directly, right now.
    
    It's a task that is already &quot;start-able&quot;, i.e. the start date is already over.
    
    It's a task that doesn't have open subtasks, i.e. you can do the task itself directly, it does not depend on something else.
    
    It's a task that has a due date different than &quot;Someday&quot;, since this kind of date is reserved for things that needs more thoughts before being actionable.
    
    As the Actionable view only shows tasks that you can act on presently, it is very useful when you want to focus on the next actions to take to get things done!
    
    If you use tags, you can right-click on a tag in the sidebar and  choose to hide tasks assigned to this particular tag from the Actionable view. It is very useful if you have a tag like &quot;@waitingfor&quot; that you use for tasks blocked by some external event (i.e. such as a phone callback you're waiting for).
    
    And finally, an important note: since the Actionable view is updated instantaneously, if you edit your task while inside the Actionable view, it might disappear from the view due to the change you just made (e.g. adding a tag hidden in the Actionable view, etc.). To avoid this, you may prefer to edit your task while in the &quot;Open&quot; tasks view instead.
pl: Jeśli wybierzesz zakładkę &quot;Wykonywalne&quot;, to wyświetlane będą tylko bieżące zadania.
    
    Jakie to zadania? Przede wszystkim takie, które możesz zrobić natychmiast, od ręki.
    
    To zadania, które mogą się już zacząć, bo minęła data ich rozpoczęcia.
    
    To zadania, które nie posiadają otwartych zadań podrzędnych, to znaczy, że możesz je wykonywać bezpośrednio, ponieważ nie zależą od niczego innego.
    
    To zadania, które mają termin wykonania inny niż &quot;kiedyś&quot;, ponieważ jest on zarezerwowany dla spraw, które wymagają przemyślenia zanim dojdzie do ich realizacji.
    
    Widok roboczy zawiera tylko te zadania, które można wykonać teraz. Jest to bardzo przydatne, aby skupić się na najbliższej czynności prowadzącej do celu!
    
    Jeśli używasz znaczników, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na znacznik w panelu bocznym i włączyć opcję ukrywania zadań powiązanych z nim. Może to być bardzo przydatne jeśli stosujesz znacznik typu &quot;@oczekujące&quot;, którego używasz do oznaczenia zadań wstrzymywanych przez okoliczności zewnętrzne (na przykład oczekujesz na telefon w tej sprawie).
    
    Poza tym pamiętaj o jednej ważnej rzeczy: widok Wykonywalne jest aktualizowany natychmiast, więc jeśli edytujesz zadanie w tym widoku, to może ono nagle zniknąć w wyniku zmiany, którą właśnie wykonujesz (na przykład dodanie znacznika, który jest ukrywany w widoku roboczym itp.). Aby temu zapobiec, możne je edytować w widoku &quot;Otwarte&quot;.

en: Learn About Plugins
pl: Naucz się korzystać z wtyczek

en: GTG has the ability to add plugins to extend its core functionality.
    
    You can find the Plugins Manager by clicking on &quot;Plugins&quot; in the main window's menu button. We would like to encourage you to write your own plugins and contribute them to the GTG project so that we can consider them for wider inclusion.
pl: GTG pozwala na dodawanie wtyczek rozszerzających jego funkcjonalność.
    
    Menedżer wtyczek znajdziesz klikając na wpis &quot;Wtyczki&quot; w menu głównego okna. Zachęcamy do pisania własnych wtyczek i przesyłanie ich do naszego projektu, aby mogły stać się szerzej dostępne.

en: Reporting Bugs
pl: Zgłaszanie błędów

en: It is a well-known fact that GTG has no bugs! 🐛
    But sometimes, in the dark, unexpected things happen...
    
    If you encounter crashes/tracebacks or unexpected behavior in general, please provide a detailed bug report in our issues tracker at https://github.com/getting-things-gnome/gtg/issues/new
    
    Your help and involvement is what makes this software better. Feedback, bug reports and ideas are welcome... and patches even more so!
pl: Powszechna wiedza głosi, że w GTG nie ma błędów! 🐛
    Ale czasem w ciemnościach dzieje się coś nieoczekiwanego...
    
    Jeśli napotkasz na problemy/komunikaty traceback lub w ogóle niespodziewane zachowanie programu, to wypełnij szczegółowy raport błędu na stronie https://github.com/getting-things-gnome/gtg/issues/new
    
    Twoja pomoc i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju oprogramowania. Informacje zwrotne i pomysły są mile widziane... a łatki jeszcze bardziej!

en: Learn How to Use the Quick Add Entry
pl: Naucz się szybkiego dodawania wpisów

en: The Quick Add entry is the fastest way to create a new task without disrupting your focus from the main window. It has a special syntax with additional keywords you can use; refer to the user manual to learn more about its features and syntax.
pl: Najprostszą metodą tworzenia nowych zadań bez tracenia z widoku głównego okna jest skorzystanie z pola trybu szybkiego wpisywania. Obsługuje ono specjalną składnię z dodatkowymi słowami kluczowymi, których możesz używać przy tworzeniu zadania. Zajrzyj do dokumentacji użytkownika, aby dowiedzieć się więcej o jego możliwościach i składni.

en: Learn About Synchronization Services
pl: Naucz się korzystać z synchronizacji

en: ❗ Take note that as of GTG 0.6, the majority of synchronization backends/services have been disabled until someone (you?) steps forward to fix and maintain them, as they have not been fully updated to work with the new codebase or to interface with the latest APIs of those online services.
    
    Synchronization services allow GTG to synchronize (or import/export) tasks, notes or bugs from some websites or applications such as CalDAV compatible services.
    
    This can useful if, for instance, you want to access your tasks on several instances of GTG running on separate computers, or if you want to edit your tasks using an online service.
    
    To use synchronization services, click the menu button in the main window, and select &quot;Synchronization&quot;. You will then have the possibility to select among several online or local services from/to where you can import or export your tasks.
    As of v0.6, only CalDAV is available. You need to have the &quot;caldav&quot; Python package installed if it doesn't appear.
pl: ❗ Zwróć uwagę, że w wersji GTG 0.6 większość usług synchronizacji jest niedostępna dopóki ktoś (może ty?) nie zajmie się ich naprawą, ponieważ nie zostały w pełni zaktualizowane do współpracy z nowym kodem lub nowym interfejsem programistycznym tych usług sieciowych. 
    
    Usługi synchronizacji pozwalają GTG synchronizować (lub importować/eksportować) zadania, notatki lub bileciki błędów z innych usług sieciowych lub aplikacji, takich jak usługi obsługujące standard CalDAV.
    
    Może to być przydatne na przykład jeśli chcesz mieć dostęp do zadań z kilku instancji GTG działających na różnych komputerach lub jeśli chcesz edytować zadania za pomocą zdalnych usług sieciowych.
    
    Aby używać usług synchronizacji kliknij na przycisk menu głównego okna i wybierz wpis &quot;Synchronizacja&quot;. Możesz tam wybierać spośród różnych usług zdalnych i lokalnych do/z których możesz importować lub eksportować zadania.
    W wersji 0.6 dostępna jest tylko usługa CalDAV. Jeśli nie jest jeszcze widoczna, musisz najpierw zainstalować pakiet Pythona &quot;caldav&quot;.

en: Learn How to Search for Tasks
pl: Naucz się wyszukiwać zadania

en: To help you to find specific tasks more easily, GTG allows you to search for tasks based on their content.
    
    Searching for tasks is really easy: in the main window, hit Ctrl+F and just type the words you are looking for in the search bar.
    
    GTG can store your searches in the sidebar, in the &quot;Saved Searches&quot; section. You can thus always go back to a previous search if you need it. Search results are updated automatically, so you always get all the tasks matching your search request.
    
    GTG's search feature is really powerful and accepts many parameters that allow you to search for very specific tasks. For instance, using the search query &quot;@errands !today&quot;, you can search for tasks with the @errands tag that must be done today. To learn more about the various search parameters you can use, refer to the Search Syntax documentation in GTG's user manual, found through the &quot;Help&quot; menu item in the main window's menu button.
pl: Aby pomóc ci w łatwym znajdowaniu zadań, GTG pozwala na wyszukiwanie po ich zawartości.
    
    Szukanie zadań jest naprawdę proste: w głównym oknie programu wciśnij Ctrl+F i wpisz słowa, o które ci chodzi.
    
    GTG może przechowywać wyszukiwania w panelu bocznym w sekcji &quot;Zachowane wyszukiwania&quot;. Możesz więc zawsze wrócić do poprzedniego wyszukiwania gdy tego potrzebujesz. Wyniki wyszukiwania są automatycznie aktualizowane, więc zawsze dostaniesz listę wszystkich zadań spełniających jego warunki.
    
    Funkcja wyszukiwania w GTG jest naprawdę bogata i przyjmuje wiele opcji, które pozwalają znajdować bardzo konkretne zadania. Na przykład używając zapytania &quot;@sprawy !dziś&quot; znajdziesz zadania ze znacznikiem @sprawy, które muszą być załatwione dziś. Aby dowiedzieć się więcej o różnych opcjach wyszukiwania zajrzyj do dokumentacji składni w podręczniku użytkownika GTG, który znajdziesz pod wpisem &quot;Pomoc&quot; w menu głównego okna programu.

en: Everything necessary to run this plugin is available.
pl: Wszystkie składniki potrzebne do uruchomienia tej wtyczki są dostępne.

en: This plugin can not be loaded.
pl: Nie można załadować tej wtyczki.

en: Some python modules are missing.
pl: Brak niektórych modułów Pythona.

en: Please install the following python modules:
pl: Zainstaluj podane moduły Pythona:

en: Some remote D-Bus objects are missing.
pl: Brak niektórych zdalnych obiektów D-Bus.

en: Please start the following applications:
pl: Uruchom podane aplikacje:

en: Some modules and remote D-Bus objects are missing.
pl: Brak niektórych modułów i zdalnych obiektów D-Bus.

en: Please install or start the following components:
pl: Zainstaluj lub uruchom podane komponenty:

en: An unknown error occurred while loading the plugin.
pl: Nieznany błąd podczas ładowania wtyczki.

en: Very helpful message, isn't it? Please report a bug.
pl: Bardzo pomocna informacja, nieprawdaż? Zgłoś błąd.

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: not
pl: nie

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: or
pl: lub

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: after
pl: po

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: before
pl: przed

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: nodate
pl: bezterminowe

note: Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: notag
pl: nieoznaczone

en: My new task
pl: Moje nowe zadanie

en: All tasks
pl: Wszystkie zadania

en: Tasks with no tags
pl: Zadania bez znaczników

en: Saved searches
pl: Zapisane wyszukiwania

en: Select synchronization service:
pl: Wybierz usługę synchronizacji:

en: Author | Authors
pl[0]: Autor
pl[1]: Autorzy
pl[2]: Autorzy

en: Disable syncing
pl: Wyłącz synchronizację

en: Enable syncing
pl: Włącz synchronizację

en: This is the default synchronization service
pl: To jest standardowa usługa synchronizacji

en: Syncing is enabled.
pl: Synchronizacja jest włączona

en: Syncing is <span color="red">disabled</span>.
pl: Synchronizacja jest <span color="red">wyłączona</span>

note: Load and setup other widgets
en: Synchronization Services - {name}
pl: Usługi synchronizacji - {name}

en: Do you really want to remove the '%s' synchronization service?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć usługę synchronizacji z '%s'?

en: Import tags
pl: Import znaczników

en: All tags
pl: Wszystkie znaczniki

en: Just these tags:
pl: Tylko te znaczniki:

en: Tags to sync
pl: Znaczniki do synchronizacji

en: Tasks with these tags:
pl: Zadania z tymi znacznikami:

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Service URL
pl: Adres URL usługi

en: Import tasks from @ replies directed to you
pl: Importuj zadania z odpowiedzi @ skierowanych do ciebie

en: Import tasks from direct messages
pl: Importuj zadania z bezpośrednich wiadomości

en: Import tasks from your tweets
pl: Importuj zadania ze swoich wiadomości

en: Tag your GTG tasks with the bug tags
pl: Oznacz zadania GTG znacznikami błędu

en: Tag your GTG tasks with the project targeted by the bug
pl: Oznacz swoje zadania GTG projektem związanym z błędem

en: Password:
pl: Hasło:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Check for new tasks every
pl: Sprawdzaj czy są nowe zadania co

en:  minute |  minutes
pl[0]:  minutę
pl[1]:  minuty
pl[2]:  minut

en: The <b>%s</b> synchronization service cannot login with the  supplied authentication data and has been disabled. To retry the login, re-enable the service.
pl: Usługa synchronizacji <b>%s</b> nie mogła się zalogować z tymi danymi uwierzytelniania i została wyłączona. Aby ponowić próbę logowania ponownie włącz tę usługę.

en: Due to a network problem, I cannot contact the <b>%s</b> synchronization service.
pl: Z powodu problemów z połączeniem sieciowym nie można uruchomić synchronizacji z <b>%s</b>.

en: Cannot connect to DBus, I've disabled the <b>%s</b> synchronization service.
pl: Nie można się połączyć z D-Bus. Usługa synchronizacji <b>%s</b> została wyłączona.

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Keep selected tag | Keep selected tags
pl[0]: Zachowaj ten znacznik
pl[1]: Zachowaj te znaczniki
pl[2]: Zachowaj te znaczniki

en: Permanently remove tag | Permanently remove tags
pl[0]: Trwale usuń znacznik
pl[1]: Trwale usuń znaczniki
pl[2]: Trwale usuń znacznik

en: Deleting a tag cannot be undone, and will delete the following tag:  | Deleting a tag cannot be undone, and will delete the following tag:
pl[0]: Usunięcie znacznika nie może być cofnięte, następujący znacznik zostanie usunięty:
pl[1]: Usunięcie znaczników nie może być cofnięte, następujące znaczniki zostaną usunięte:
pl[2]: Usunięcie znaczników nie może być cofnięte, następujące znaczniki zostaną usunięte:

en: 
    And %d more tags
pl: 
    oraz %d innych znaczników

en: Keep selected task | Keep selected tasks
pl[0]: Zachowaj zaznaczone zadanie
pl[1]: Zachowaj zaznaczone zadania
pl[2]: Zachowaj zaznaczone zadania

en: Permanently remove task | Permanently remove tasks
pl[0]: Trwale usuń zadanie
pl[1]: Trwale usuń zadania
pl[2]: Trwale usuń zadania

en: Deleting a task cannot be undone, and will delete the following task:  | Deleting a task cannot be undone, and will delete the following tasks:
pl[0]: Usunięcie zadania nie może być cofnięte, następujące zadanie zostanie usunięte:
pl[1]: Usunięcie zadań nie może być cofnięte, następujące zadania zostaną usunięte:
pl[2]: Usunięcie zadań nie może być cofnięte, następujące zadania zostaną usunięte:

en: 
    And {missing_titles_count:d} more tasks
pl: 
    oraz {missing_titles_count:d} innych zadań

en: In {number_of_days} days — {weekday}
pl: Za {number_of_days} dni — {weekday}

note: These lines should be in info.py, but due to their dynamic nature there'd be no way to show them translated in Gtk's About dialog:
en: Copyright © 2008-%d the GTG contributors.
pl: Copyright © 2008-%d zespół GTG.

note: GTK prefixes the first line with "Created by ", but we can't split the string because it would cause trouble for some languages.
en: GTG was made by many contributors around the world.
pl: GTG powstało dzięki współpracy wielu osób z całego świata.

en: The GTG project is maintained/administered by:
pl: Projekt GTG jest rozwijany/zarządzany przez:

en: This release was brought to you by the efforts of these people:
pl: Możesz korzystać z tego wydania dzięki pracy następujących osób:

en: Many others contributed to GTG over the years.
    You can see them on {OH_stats} and {GH_stats}.
pl: Wiele innych osób współpracowało przy GTG w przeszłości.
    Możesz zobaczyć ich listę na {OH_stats} oraz {GH_stats}.

en: GTG website
pl: Witryna GTG

note: Rember values from last time
en: NewTag
pl: NowyZnacznik

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
pl: znaczniki

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tag
pl: znacznik

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
pl: odłóż

en: due
pl: termin

en: every
pl: co

en: Add Custom Color...
pl: Dodaj własny kolor...

en: Clear Selected Color
pl: Usuń zaznaczony kolor

en: Choose a color
pl: Wybierz kolor

en: Generate Color
pl: Generuj kolor

en: Tag name can not be empty
pl: Nazwa znacznika nie może być pusta

note: Build the title/label/tags columns Translators: Column name, containing the task titles
en: Tasks
pl: Zadania

note: Translators: Column name, containing the start date
en: Start Date
pl: Rozpoczęcie

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
pl: Termin

note: Build the title/label/tags columns Translators: Column name, containing the task titles
en: Closed Tasks
pl: Zamknięte zadania

note: Translators: Column name, containing the closed date
en: Closed Date
pl: Data zamknięcia

note: Translators: Button label to add an new parent task
en: Add Parent
pl: Dodaj nadrzędne

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
pl[0]: Zakończono %(days)d dzień póżniej
pl[1]: Zakończono %(days)d dni póżniej
pl[2]: Zakończono %(days)d dni póżniej

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
pl[0]: Zakończono %(days)d dzień wcześniej
pl[1]: Zakończono %(days)d dni wcześniej
pl[2]: Zakończono %(days)d dni wcześniej

en: Due tomorrow! | %(days)d days left
pl[0]: Do jutra!
pl[1]: %(days)d dni zostało
pl[2]: %(days)d dni zostało

en: Due today!
pl: Do dzisiaj!

en: Due yesterday! | Was %(days)d days ago
pl[0]: Do wczoraj!
pl[1]: Był %(days)d dni temu
pl[2]: Był %(days)d dni temu

note: Recurring monthly from today
en: Every <b>{month_day} of the month</b>
pl: Każdego <b>{month_day} dnia miesiąca</b>

note: Translators: Recurring yearly
en: Every <b>{month} {day}</b>
pl: Każdego <b>{month} {day}</b>

note: Recurring daily
en: Every <b>day</b>
pl: Każdego <b>dnia</b>

note: Recurring every other day
en: Every <b>other day</b>
pl: Co <b>drugi dzień</b>

note: Recurring weekly from today
en: Every <b>{week_day}</b>
pl: Co <b>{week_day}</b>

en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

en: Copy Link to Clipboard
pl: Skopiuj odnośnik do schowka

en: Internal error — GTG
pl: Błąd wewnętrzny — GTG

en: GTG encountered an internal error, but can continue running. Unexpected behavior may occur, so be careful.
pl: GTG napotkało błąd, ale może działać dalej. Uważaj, może to wywoływać nieoczekiwane skutki.

en: Fatal internal error — GTG
pl: Krytyczny błąd wewnętrzny — GTG

en: GTG encountered an internal fatal error and needs to exit.
pl: GTG napotkało błąd i musi zakończyć działanie.

en: Recently unsaved changes (from the last few seconds) may be lost, so make sure to check your recent changes when launching GTG again afterwards.
    
    Please report the bug in <a href="{url}">our issue tracker</a>, with steps to trigger the problem and the error's details below.
pl: Ostatnie niezachowane zmiany (z ostatnich sekund) mogą zostać utracone, więc sprawdź swoje ostatnie zmiany po ponownym uruchomieniu GTG.
    
    Błędy prosimy zgłaszać <a href="{url}">w tym miejscu</a>, podając kroki jakie należy wykonać aby powtórzyć błąd oraz szczegóły wyświetlone poniżej.

en: Exit
pl: Zamknij

en: Details to paste in your bug report
pl: Szczegóły do wklejenia do raportu błędu

en: No task matches your criteria. Empty report can't be generated.
pl: Brak zadań spełniających twoje kryteria. Puste raporty nie mogą zostać wygenerowane.

en: GTG could not generate the document: %s
pl: GTG nie może wygenerować dokumentu: %s

en: Export the tasks currently listed
pl: Eksportuj teraz wyświetlane zadania

en: Choose where to save your list
pl: Wybierz gdzie zapisać listę

en: Foldable booklet (PDF)
pl: Składana broszura (PDF)

en: A template to create
    <a href="http://www.pocketmod.com">PocketMod</a>, which is a small foldable
    booklet. Packages <b>pdflatex</b>, <b>pdftk</b> and <b>pdfjam</b>
    are required.
pl: Szablon do stworzenia
    <a href="http://www.pocketmod.com">PocketMod</a>, będący małą składaną
    broszurką. Pakiety <b>pdflatex</b>, <b>pdftk</b> oraz <b>pdfjam</b>
    są wymagane.

en: A professional-looking HTML page
pl: Profesjonalna strona HTML

en: A template to create a HTML page with some tasks and tags. Tags colors are also displayed.
pl: Szablon do stworzenia strony HTML zawierającej zadania i znacznki. Wyświetlane są również kolory znaczników.

en: A simple Web page that can be easily printed.
pl: Prosta strona internetowa (do wydruku)

en: A template to create a simple HTML page with some tasks that can be easily printed.
pl: Szablon do stworzenia prostej strony HTML, która nadaje się do wydruku.

en: Status report
pl: Raport

en: A template to create a compact text file listing only task titles.
pl: Szablon do stworzenia niewielkiego pliku tekstowego zawierającego tylko tytuły zadań.

en: Text-only
pl: Tylko tekst

en: A template to create a simple text file with some tasks.
pl: Szablon do stworzenia pliku tekstowego z listą zadań.

en: Send via email
pl: Wyślij przez e-mail

note: Body contains Status Tags, Subtasks and Content.
en: Status: %s
pl: Stan: %s

en: 
    Tags: %s
pl: 
    Znaczniki: %s

en: 
    Subtasks:
    %s
pl: 
    Zadania podrzędne:
    %s

en: 
    Task content:
    %s
pl: 
    Treść zadania:
    %s

note: Title contains the title and the start and due dates.
en: Task: %(task_title)s
pl: Zadanie: %(task_title)s

en: Add @untouched tag
pl: Dodaj znacznik @untouched

en: Developer Console
pl: Konsola programisty

en: Opens a Python interpreter with access to GTG internals
pl: Otwiera interpreter Pythona z dostępem do wewnętrznych funkcji GTG

en: Opens a new window with a Python interpreter that can access GTG data
pl: Otwiera nowe okno z interpreterem Pythona który ma dostęp do danych GTG

en: Welcome to GTG's Developer Console
    
    You can use the following shortcuts:
    - app (The application class)
    - req (The requester class)
    - browser (The main window)
    
    Type "help (<command>)" for more information.
pl: Witaj w konsoli programisty GTG
    
    Możesz używać następujących skrótów:
    - app (klasa aplikacji)
    - req (klasa wywoływania)
    - browser (główne okno)
    
    Wpisz "help (<polecenie>)" aby dowiedzieć się więcej.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
pl: Nie można nadpisać {key}, ponieważ skróty są tylko do odczytu.

en: easy
pl: łatwe

en: medium
pl: średnie

en: hard
pl: trudne

en: Beginner
pl: początkujący

en: Novice
pl: nowicjusz

en: Professional
pl: zawodowiec

en: Expert
pl: ekspert

en: Master
pl: mistrz

en: Master II
pl: mistrz II

en: Grand Master
pl: wielki mistrz

en: Productivity Lord
pl: lord produktywności

en: Level: <b>{current_level}</b>
pl: Poziom: <b>{current_level}</b>

en: %d point | %d points
pl[0]: %d punkt
pl[1]: %d punkty
pl[2]: %d punktów

en: <i>Good Job!</i>
    You have achieved your daily goal.
pl: <i>Dobra robota!</i>
    Twój cel został osiągnięty.

en: Only a few tasks to go!
pl: Brakuje tylko kilku zadań!

en: <i>Get Down to Business!</i>
    You haven't achieved any tasks today.
pl: <i>Wracaj do pracy</i>
    Żadne cele na dziś nie zostały jeszcze wykonane.

en: {emoji} <b>{streak} day</b> streak
pl: {emoji} <b>{streak} dzień</b> aktywności

en: Start a new activity in Hamster Time Tracker based on the selected task
pl: Rozpocznij nową aktywność dla zaznaczonych zadań w aplikacji Hamster

en: Stop tracking the current activity in Hamster Time Tracker corresponding to the selected task
pl: Zatrzymaj aktywność odpowiadającą zaznaczonemu zadaniu w aplikacji Hamster

en: Start task in Hamster
pl: Zacznij zadanie w Hamster

en: Stop Hamster Activity
pl: Zatrzymaj aktywność Hamstera
