gtg - en to sl translation catalogue (35 entries)

en: Now
sl: Zdaj

en: Soon
sl: Kmalu

en: Delete
sl: Izbriši

en: Mark as Done
sl: Označi kot končano

en: Dismiss
sl: Opusti

en: Tomorrow | In %(days)d days
sl[0]: Čez %(days)d dni
sl[1]: Čez %(days)d dan
sl[2]: Čez %(days)d dneva
sl[3]: Čez %(days)d dni

en: Today
sl: Danes

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Tags
sl: Oznake

en: Create a new task
sl: Ustvari novo nalogo

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Apply to subtasks
sl: Uveljavi za podrejena opravila

en: _About Plugin
sl: _O vstavku

en: Mark this task as not to be done anymore
sl: Označi to nalogo kot, da ga več ni treba opraviti

en: Undismiss
sl: Odstrani opustitev

en: Permanently remove this task
sl: Trajno odstrani to nalogo

en: Task
sl: Naloga

en: Insert a subtask in this task
sl: Vstavi podrejeno nalogo v to nalogo

en: Closed on
sl: Končano na

en: Mark as Not Done
sl: Označi kot nedokončano

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
sl: sedaj

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
sl: kmalu

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
sl: kasneje

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
sl: danes

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
sl: naslednji teden

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
sl: naslednje leto

en: Yesterday | %(days)d days ago
sl[0]: Pred %(days)d dnevi
sl[1]: Pred %(days)d dnevom
sl[2]: Pred %(days)d dnevoma
sl[3]: Pred %(days)d dnevi

en: Please start the following applications:
sl: Prosim zaženite naslednje programe:

en: My new task
sl: Moja nova naloga

en: All tasks
sl: Vse naloge

en: Tasks with no tags
sl: Opravila brez oznak

en: GTG website
sl: Spletišče GTG

en: due
sl: rok

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
sl: Rok

en: Start task in Hamster
sl: Zaženi nalogo v Hamsterju
