gtg - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Soon
th: เร็ว ๆ นี้

en: Delete
th: ลบ

en: Mark as Done
th: ทำเครื่องหมายว่าเสร็จแล้ว

en: Dismiss
th: ยกเลิก

en: Today
th: วันนี้

en: Tags
th: ป้าย

en: Create a new task
th: สร้างงานใหม่

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: TagName
th: ชื่อป้าย

en: Apply to subtasks
th: ปรับใช้ไปยังงานย่อย

en: Task
th: งาน

en: Insert a subtask in this task
th: เพิ่มงานย่อยในงานนี้

en: Mark as Not Done
th: ทำเครื่องหมายว่ายังไม่เสร็จ

en: Local File
th: แฟ้มภายใน

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
th: เดี๋ยวนี้

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
th: เร็ว ๆ นี้

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
th: ภายหลัง

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
th: วันนี้

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
th: พรุ่งนี้

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
th: สัปดาห์หน้า

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
th: เดือนหน้า

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
th: ปีหน้า

en: Please install the following python modules:
th: กรุณาลงโมดูลไพธอน:

en: Please start the following applications:
th: กรุณาเปิดโปรแกรมดังต่อไปนี้:

en: Please install or start the following components:
th: กรุณาติดตั้งหรือเริ่มส่วนประกอบต่อไปนี้:

en: My new task
th: งานใหม่ของฉัน

en: All tasks
th: งานทั้งหมด

en: Tasks with no tags
th: งานที่ไม่มีป้าย

en: GTG website
th: เว็บไซต์ GTG

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
th: ป้าย

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tag
th: ป้าย

en: due
th: กำหนดการณ์

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
th: กำหนด

en: GTG could not generate the document: %s
th: GTG ไม่สามารถสร้างเอกสาร: %s

en: Choose where to save your list
th: เลือกที่บันทึกรายการของคุณ

en: Text-only
th: เฉพาะข้อความเท่านั้น

en: Send via email
th: ส่งผ่านอีเมล

note: Body contains Status Tags, Subtasks and Content.
en: Status: %s
th: สถานะ: %s

en: 
    Tags: %s
th: 
    แท๊ก: %s

en: 
    Subtasks:
    %s
th: 
    งานย่อย:
    %s

en: 
    Task content:
    %s
th: 
    เนื้อหางาน:
    %s

note: Title contains the title and the start and due dates.
en: Task: %(task_title)s
th: งาน: %(task_title)s

en: Start task in Hamster
th: เริ่มงานใน Hamster
