gtg - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Now
ro: Acum

en: Soon
ro: Curând

en: Delete
ro: Șterge

en: Today
ro: Astăzi

en: Plugins
ro: Module

en: Create a new task
ro: Creează o sarcină nouă

en: Cancel
ro: Anulează

en: <b>Dependencies</b>
ro: <b>Dependențe</b>

en: _About Plugin
ro: _Despre modul

en: Task
ro: Sarcină

en: Closed on
ro: Închis la

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
ro: acum

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
ro: curând

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
ro: mai târziu

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
ro: astăzi

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
ro: mâine

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
ro: săptămâna următoare

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
ro: luna următoare

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
ro: anul următor

en: All tasks
ro: Toate sarcinile

en: Disable syncing
ro: Dezactivează sincronizare

en: Enable syncing
ro: Activează sincronizare

en: Syncing is enabled.
ro: Sincronizare activată

en: Syncing is <span color="red">disabled</span>.
ro: Sincronizarea este <span color="red">dezactivată</span>.

en: GTG website
ro: Pagina web GTG

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
ro: Scadență
