gthumb master - en to be translation catalogue (1054 entries)

en: gThumb Image Viewer
be: Праглядальнік выяў gThumb

en: Browser mode
be: Рэжым агляду

en: Viewer mode
be: Рэжым прагляду

en: Open files in the active window
be: Адкрыць файлы ў актыўным акне

en: Possible values are: jpeg, jpg.
be: Магчымыя значэнні: jpeg, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
be: Магчымыя значэнні: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
be: Магчымыя значэнні: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
be: Імпартаваць праз gThumb

en: Photo Import Tool
be: Інструмент імпартавання фатаграфій

en: Import the photos on your camera card
be: Імпартаваць фатаграфіі з карты памяці фотаапарата

en: Image Viewer
be: Праглядальнік выяў

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
be: Праглядальнік; выяў; выява;

en: New Window
be: Новае акно

en: Caption
be: Подпіс

en: Behavior
be: Паводзіны

en: _Single click to open files
be: _Адзінарнае націсканне, каб адкрываць файлы

en: _Double click to open files
be: _Падвойнае націсканне, каб адкрываць файлы

en: _Open files in fullscreen mode
be: Адкрываць файлы ў _поўнаэкранным рэжыме

en: Other
be: Іншае

en: Thumbnail _size:
be: Памер _мініяцюр:

en: D_etermine image type from content (slower)
be: _Вызначаць тып выявы са змесціва (павольней)

en: digits
be: лічбы

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Змяніць

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: remove
be: выдаліць

en: add
be: дадаць

en: _Extensions:
be: _Пашырэнні:

en: More extensions…
be: Больш пашырэнняў…

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: Filter _Name:
be: _Назва фільтра:

en: _Match:
be: _Адпавядае:

en: Rules:
be: Правілы:

note: limit label
en: _Limit to
be: _Абмежаваць да

en: Mean:
be: Сярэдняе:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
be: сяр. кв. адх.:

en: Median:
be: Медыяна:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
be: Пікселяў:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
be: Макс.:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
be: Вылучана:

en: _Location:
be: _Размяшчэнне:

en: Overwrite the old file with the new one?
be: Перазапісаць стары файл новым?

en: Old File:
be: Стары файл:

en: Filename:
be: Назва файла:

en: Size:
be: Памер:

en: Modified:
be: Зменена:

en: New File:
be: Новы файл:

en: Over_write the old file
be: Перазапісаць стары файл

en: Do not overwrite _the old file
be: Не перазапісваць _стары файлы

en: Overwrite _all files
be: Перазапісаць _усе файлы

en: _Do not overwrite any file
be: _Не перазапісваць файлы

en: _Save the new file as:
be: _Захаваць новы файл як:

en: _General filter:
be: _Асноўны фільтр:

en: _Other filters:
be: _Іншыя фільтры:

en: below the folder list
be: пад спісам папак

en: on the right
be: справа

en: gThumb Preferences
be: Налады gThumb

en: Appearance
be: Выгляд

en: T_humbnails in viewer:
be: _Мініяцюры пры праглядзе:

en: on the bottom
be: знізу

en: on the side
be: збоку

en: File _properties in browser:
be: _Уласцівасці файла ў рэжыме агляду:

en: _Statusbar
be: _Радок стану

en: On startup:
be: Пры запуску:

en: Go to last _visited location
be: Перайсці да апошняга наведанага размяшчэння

en: Go to this _folder:
be: Перайсці ў вызначаную папку:

en: Set to C_urrent
be: Уставіць _бягучае

en: _Reuse the active window to open files
be: Выкарыстоўваць ужо _актыўнае акно, каб адкрываць файлы

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
be: Запытваць пацвярджэнне перад выдаленнем файлаў або каталогаў

en: Ask whether to save _modified files
be: Пытаць, ці захоўваць _змененыя файлы

en: _Store metadata inside files if possible
be: _Калі магчыма, захоўваць метаданыя ўнутры файла

en: General
be: Агульныя

en: Shortcuts:
be: Спалучэнні клавіш:

en: _Restore All…
be: _Аднавіць усе…

en: file name
be: назва файла

en: file modified date
be: дата змянення файла

en: _Inverse order
be: _Адваротны парадак

en: Example:
be: Прыклад:

en: Upload images to 23hq.com
be: Запампоўванне выяў на 23hq.com

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Add bookmarks support.
be: Дадае падтрымку закладак.

en: _Add Bookmark
be: _Дадаць закладку

en: _Edit Bookmarks…
be: _Рэдагаваць закладкі…

en: _System Bookmarks
be: _Сістэмныя закладкі

en: _Bookmarks:
be: _Закладкі:

en: Go to this location
be: Перайсці да размяшчэння

en: Remove
be: Выдаліць

en: _Name
be: _Назва

en: _Location
be: _Размяшчэнне

en: Could not remove the bookmark
be: Не ўдалося выдаліць закладку

en: Burn CD/DVD
be: Запіс CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
be: Захоўванне файлаў на аптычны дыск.

en: _Optical Disc…
be: _Аптычны дыск…

en: Disc Name
be: Назва дыска

en: Current _folder
be: _Бягучая папка

en: Current folder and its s_ub-folders
be: Бягучая папка і яе _падпапкі

en: _Selected files
be: _Выбраныя файлы

en: Source
be: Крыніца

en: Write to Disc
be: Запісаць на дыск

en: _Continue
be: _Працягнуць

en: Error interpreting JPEG image file: %s
be: Памылка інтэрпрэтацыі файла выявы JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
be: Невядомая колеравая прастора JPEG (%d)

en: _Quality:
be: _Якасць:

en: _Lossless
be: _Без страты якасці

en: _Default extension:
be: Прад_вызначанае пашырэнне:

en: Compression _level:
be: Узровень _сціскання:

en: Default options:
be: Прадвызначаныя параметры:

en: Compression
be: Сцісканне

en: _No compression
be: _Без сціскання

en: Resolution
be: Раздзяляльнасць

en: _Horizontal:
be: _Гарызантальны:

en: _Vertical:
be: _Вертыкальны:

en: _Method:
be: _Метад:

en: Saving
be: Захаванне

en: No name specified
be: Не ўказана назва

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
be: Недапушчальная назва. Нельга выкарыстоўваць наступныя сімвалы: %s

en: Name already used
be: Назва ўжо выкарыстоўваецца

en: New catalog
be: Новы каталог

en: Enter the catalog name:
be: Увядзіце назву каталога:

en: C_reate
be: С_тварыць

en: New library
be: Новая бібліятэка

en: Enter the library name:
be: Увядзіце назву бібліятэкі:

en: Could not remove the catalog
be: Не ўдалося выдаліць каталог

en: Are you sure you want to remove “%s”?
be: Сапраўды незваротна выдаліць «%s»?

en: Add to Catalog…
be: Дадаць у каталог…

en: Open Folder
be: Адкрыць папку

en: Remove from Catalog
be: Выдаліць з каталога

en: Create Catalog
be: Стварыць каталог

en: Create Library
be: Стварыць бібліятэку

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Catalogs
be: Каталогі

en: Command Line
be: Камандны радок

en: Catalog Properties
be: Уласцівасці каталога

en: Organize
be: Упарадкаванне

en: Automatically organize files by date
be: Аўтаматычна ўпарадкаваць файлы па даце

en: Create file collections.
be: Стварэнне калекцый файлаў.

en: C_atalogs:
be: К_аталогі:

en: New Library
be: Новая бібліятэка

en: New Catalog
be: Новы каталог

en: _View the destination
be: Па_глядзець месца прызначэння

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Date:
be: _Дата:

en: Catalog
be: Каталог

en: Cancel operation
be: Скасаваць аперацыю

en: Organization:
be: Упарадкаванне:

en: Files
be: Файлы

en: Create
be: Стварыць

en: Select All
be: Вылучыць усе

en: Select None
be: Зняць вылучэнне

en: Catalog _Preview:
be: _Папярэдні прагляд каталога:

en: _Group files by:
be: _Групаванне файлаў:

en: _Include sub-folders
be: Уключаць _падпапкі

en: Ignore catalogs with a single file
be: Ігнараваць каталогі з адным файлам

en: Put single files in the catalog:
be: Скласці адзіночныя файлы ў каталог:

en: Singles
be: Адзіночныя

en: Could not add the files to the catalog
be: Не ўдалося дадаць файлы ў каталог

en: Could not create the catalog
be: Не ўдалося стварыць каталог

en: Add to Catalog
be: Дадаць у каталог

en: _Add
be: _Дадаць

en: Keep the dialog open
be: Не закрываць акно

en: Could not save the catalog
be: Не ўдалося захаваць каталог

en: Could not load the catalog
be: Не ўдалося загрузіць каталог

en: Organize Files
be: Упарадкаванне файлаў

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
be: Файлы парадкуюцца ў каталогах, яны не будуць перамяшчацца на дыску.

en: Date photo was taken
be: Дата атрымання фота

en: File modified date
be: Дата змянення файла

en: Invalid file format
be: Няправільны фармат файла

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
be: Каталог «%s» ужо існуе. Перазапісаць яго?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
be: Бібліятэка «%s» ужо існуе. Перазапісаць яе?

en: Over_write
be: Пера_запісаць

en: Cannot move the files
be: Немагчыма перамясціць файлы

en: Cannot copy the files
be: Немагчыма скапіяваць файлы

en: Invalid destination.
be: Няправільнае месца прызначэння.

en: Copying files to “%s”
be: Капіяванне файлаў у «%s»

en: Could not remove the files from the catalog
be: Не ўдалося выдаліць файлы з каталога

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
be: Аперацыя завершана. Каталогаў: %d. Выяў: %d.

en: Change _Date…
be: Змяніць _дату…

en: Change date
be: Змяненне даты

en: Change the files date
be: Змяненне даты ў файлах

en: Co_mment date
be: Дата _каментарыя

en: Change to:
be: Змяніць на:

en: File _modified date
be: Дата _змянення файла

en: File c_reation date
be: Дата _стварэння файла

en: Date p_hoto was taken
be: Дата _атрымання фота

en: hours
be: гадзіны

en: minutes
be: хвіліны

en: seconds
be: секунды

en: Change Date
be: Змяніць дату

en: Import Embedded Metadata
be: Імпартаваць убудаваныя метаданыя

en: Preferences
be: Налады

en: Comment
be: Каментарый

en: Title
be: Загаловак

en: Place
be: Месца

en: Comment Date & Time
be: Дата і час каментарыя

en: Rating
be: Ацэнка

en: None
be: Няма

en: Simple
be: Просты

en: Simple with shadow
be: Просты з ценем

en: Shadow only
be: Толькі цень

en: Slide
be: Слайд

en: Inward Shadow
be: Унутраны цень

en: Outward Shadow
be: Знешні цень

en: Background
be: Фон

en: _Solid color
be: _Адзін колер

en: _Gradient
be: Градыент

en: Select a color
be: Выберыце колер

en: Frame
be: Рамка

en: _Style:
be: _Стыль:

en: C_olor:
be: К_олер:

en: Text
be: Тэкст

en: _Header:
be: _Верхні калонтытул:

en: Select a font
be: Выберыце шрыфт

en: _Footer:
be: _Ніжні калонтытул:

en: Caption:
be: Подпіс:

en: Help
be: Даведка

en: Edit template
be: Змяніць шаблон

en: _Destination:
be: _Месца прызначэння:

en: Choose destination folder
be: Выберыце папку прызначэння

en: File_name:
be: Назва_файла:

en: Create a new theme
be: Стварыць новую тэму

en: Edit the selected theme
be: Змяніць вылучаную тэму

en: Delete the selected theme
be: Выдаліць вылучаную тэму

en: Theme
be: Тэма

en: Columns:
be: Слупкоў:

en: Images per page:
be: Выяў на старонцы:

en: All images on a single page
be: Усе выявы на адной старонцы

en: _All pages with the same size
be: _Усе старонкі аднаго памеру

en: Layout
be: Макет

en: S_ort:
be: Сар_таванне:

en: Re_verse order
be: _Адваротны парадак

en: _Size:
be: _Памер:

en: Sq_uared
be: _Квадрат

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Enumerator
be: Нумаратар

en: Current date
be: Бягучая дата

en: Current page number
be: Нумар бягучай старонкі

en: Total number of pages
be: Агульная колькасць старонак

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Could not save the theme
be: Не ўдалося захаваць тэму

en: Could not delete the theme
be: Не ўдалося выдаліць тэму

en: Edit Template
be: Змяніць шаблон

en: Creating images
be: Стварэнне выяў

en: Generating thumbnails
be: Генерацыя мініяцюр

en: Theme Properties
be: Уласцівасці тэмы

en: Copy _From
be: Скапіяваць _з

en: New theme
be: Новая тэма

en: Header
be: Верхні калонтытул

en: Footer
be: Ніжні калонтытул

en: Convert Format…
be: Пераўтварыць фармат…

en: Convert format
be: Пераўтварэнне фармату

en: Save images in a different format
be: Захаванне выяў у іншым фармаце

en: New format
be: Новы фармат

en: Destination
be: Месца прызначэння

en: _Use the original image folder
be: Выкарыстоўваць _зыходную папку выявы

en: Converting images
be: Пераўтварэнне выяў

en: Convert Format
be: Пераўтварыць фармат

en: Could not show the desktop background properties
be: Не ўдалося паказаць уласцівасці фона працоўнага стала

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: Could not set the desktop background
be: Не ўдалося зрабіць фонам працоўнага стала

en: Set as Background
be: Зрабіць фонам працоўнага стала

en: Desktop background
be: Фон працоўнага стала

en: Set the image as desktop background
be: Зрабіць выяву фонам працоўнага стала

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
be: Сапраўды незваротна выдаліць метаданыя выбраных файлаў?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
be: Калі вы выдаліце метаданыя, яны будуць назаўсёды страчаны.

en: Edit comment
be: Змяніць каментарый

en: Delete Metadata
be: Выдаліць метаданыя

en: D_escription:
be: А_пісанне:

en: _Place:
be: _Месца:

en: _Rating:
be: _Ацэнка:

en: _Title:
be: _Загаловак:

en: Could not save the file metadata
be: Не ўдалося захаваць метаданыя файла

en: Cannot read file information
be: Немагчыма прачытаць інфармацыю з файла

en: Edit metadata
be: Змяніць метаданыя

en: Allow to edit files metadata.
be: Дазволіць змяняць метаданыя файла.

en: Save only cha_nged fields
be: Захаваць толькі _змененыя палі

en: No date
be: Без даты

en: The following date
be: Наступная дата

en: Last modified date
be: Дата апошняга змянення

en: File creation date
be: Дата стварэння файла

en: Do not modify
be: Не змяняць

en: Writing files
be: Запіс файлаў

en: Reading files
be: Чытанне файлаў

en: example
be: прыклад

en: C_opyright:
be: _Аўтарскае права:

en: Co_untry:
be: _Краіна:

en: _Code:
be: К_од:

en: _Source:
be: _Крыніца:

en: _City:
be: _Горад:

en: _Language:
be: _Мова:

en: State/Province:
be: Штат/вобласць:

en: (invalid value)
be: (няправільнае значэнне)

en: Exposure
be: Экспазіцыя

en: EXIF, IPTC, XMP support
be: Падтрымка EXIF, IPTC, XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
be: Чытанне і запіс метаданых exif, iptc, xmp.

en: Exif General
be: Агульнае Exif

en: Exif Conditions
be: Умовы Exif

en: Exif Structure
be: Структура Exif

en: Exif Thumbnail
be: Мініяцюра Exif

en: Exif GPS
be: Даныя GPS Exif

en: Exif Maker Notes
be: Нататкі аўтара Exif

en: Exif Versions
be: Версіі Exif

en: Exif Other
be: Іншае Exif

en: XMP Embedded
be: Убудаваны XMP

en: XMP Attached
be: Прыкладзены XMP

en: date photo was taken
be: дата атрымання фота

en: _Export To
be: _Экспартаваць у

en: New folder
be: Новая папка

en: Enter the folder name:
be: Увядзіце назву папкі:

en: Could not perform the operation
be: Не ўдалося выканаць аперацыю

en: Could not move the files
be: Не ўдалося перамясіць файлы

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
be: Немагчыма перамясціць файлы ў бягучае размяшчэнне, але можна іх скапіяваць.

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Move To
be: Перамясціць у

en: Copy To
be: Скапіяваць у

en: Move
be: Перамясціць

en: Could not open the location
be: Не ўдалося адкрыць месца размяшчэння

en: Cut
be: Выразаць

en: Paste
be: Уставіць

en: Copy to…
be: Скапіяваць у…

en: Move to…
be: Перамясціць у…

en: Move to Trash
be: Перамясціць у сметніцу

en: Delete
be: Выдаліць

en: Open with the File Manager
be: Адкрыць праз Кіраўніку файлаў

en: Create Folder
be: Стварыць папку

en: Paste Into Folder
be: Уставіць у папку

en: Duplicate
be: Стварыць копію

en: Delete permanently
be: Выдаліць незваротна

en: Open with Gimp
be: Адкрыць праз GIMP

en: Home Folder
be: Хатняя папка

en: Open _With
be: Адкрыць _праз

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
be: Перамясціць «%s» ў «%s»?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
be: Скапіяваць «%s» ў «%s»?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
be: Перамясціць перацягнутыя файлы ў «%s»?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
be: Скапіяваць перацягнутыя файлы ў «%s»?

en: _Copy
be: _Скапіяваць

en: File manager
be: Кіраўнік файлаў

en: File manager operations.
be: Аперацыі кіраўніка файлаў.

en: Adjust contrast
be: Рэгуляванне кантраснасці

en: Flip
be: Адлюстраваць вертыкальна

en: Mirror
be: Адлюстраваць гарызантальна

en: Rotate right
be: Павярнуць управа

en: Rotate left
be: Павярнуць улева

en: Crop
be: Абрэзаць

en: Resize
be: Змяніць памер

en: _Preview
be: _Папярэдні прагляд

en: B_rightness:
be: _Яркасць:

en: Con_trast:
be: _Кантраснасць:

en: _Saturation:
be: _Насычанасць:

en: G_amma:
be: _Гама:

en: Cyan-_Red:
be: Цыянавы-_Чырвоны:

en: _Magenta-Green:
be: _Маджэнта-Зялёны:

en: _Yellow-Blue:
be: _Жоўты-Сіні:

en: Position
be: Пазіцыя

en: Color
be: Колер

en: _Grid:
be: _Сетка:

en: Selection
be: Вылучэнне

en: _Width:
be: _Шырыня:

en: Heigh_t:
be: _Вышыня:

en: _Position:
be: _Пазіцыя:

en: Maximize
be: Разгарнуць

en: Center
be: Па цэнтры

en: Aspect ratio
be: Суадносіны бакоў

en: I_nvert aspect ratio
be: _Адваротныя суадносіны бакоў

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
be: Кратнае ад:

note: abbreviation of pixel
en: px
be: пікселяў

en: Include current channel
be: Уключыць бягучы канал

en: High _quality
be: Высокая _якасць

en: pixels
be: пікселяў

en: Dimensions
be: Памеры

en: Original dimensions:
be: Зыходныя памеры:

en: Scale factor:
be: Каэфіцыент маштабавання:

en: New dimensions:
be: Новыя памеры:

en: Grid:
be: Сетка:

en: _Background:
be: _Фон:

en: Original size
be: Зыходны памер

en: Bounding box
be: Пашырыць межы да новых памераў

en: Crop borders
be: Абрэзаць межы

en: Angle
be: Вугал

en: Align
be: Выраўноўванне

en: Image size
be: Памер выявы

en: Point 1:
be: Пункт 1:

en: Point 2:
be: Пункт 2:

en: Keep aspect ratio
be: Захоўваць суадносіны бакоў

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
be: Правядзіце лінію на выяве, 
    каб наладзіць выраўноўванне.

en: Parallel
be: Паралельнае

en: Perpendicular
be: Перпендыкулярнае

en: Alignment
be: Выраўноўванне

en: Threshold:
be: Парог:

en: Radius:
be: Радыус:

en: Amount:
be: Велічыня:

en: Linear scale
be: Лінейнае шкала

en: Logarithmic scale
be: Лагарыфмічная шкала

en: Channel:
be: Канал:

en: Value
be: Значэнне

en: Red
be: Чырвоны

en: Green
be: Зялёны

en: Blue
be: Сіні

en: Reset
be: Скінуць

en: Presets
be: Наборы налад

en: Applying changes
be: Ужыванне змен

en: Adjust Colors
be: Рэгуляванне колераў

en: Uniform
be: Раўнамерная

en: Adjust Contrast
be: Рэгуляванне кантраснасці

en: Automatic contrast adjustment
be: Аўтаматычнае рэгуляванне кантраснасці

en: Color Picker
be: Выбар колеру

en: Pick a color from the image
be: Выбар колеру з выявы

en: Square
be: Квадрат

en: %d × %d (Image)
be: %d × %d (выява)

en: %d × %d (Screen)
be: %d × %d (экран)

en: 4∶3 (DVD, Book)
be: 4∶3 (DVD, кніга)

en: 3∶2 (Postcard)
be: 3∶2 (паштоўка)

en: Other…
be: Іншае…

en: Rule of Thirds
be: Правіла трацін

en: Golden Sections
be: Залатое сячэнне

en: Center Lines
be: Цэнтральныя лініі

en: Add to Presets
be: Дадаць да набораў налад

en: Enter the preset name:
be: Увядзіце назву набору налад:

en: Could not save the file
be: Не ўдалося захаваць файл

en: Add to presets
be: Дадаць да набораў налад

en: Color Curves
be: Крывыя змянення колеру

en: Adjust color curves
be: Рэгуляванне крывых змянення колеру

en: Special Effects
be: Спецыяльныя эфекты

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
be: Цеплыня

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
be: Холад

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
be: Глеба

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
be: Пустыня

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
be: Арктыка

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
be: Манга

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
be: Свежы сіні

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
be: Вішня

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
be: Вінтаж

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
be: Размыванне па краях

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
be: Віньетка

en: Flip the image vertically
be: Адлюстраваць выяву па вертыкалі

en: _Brightness
be: _Яркасць

en: _Saturation
be: _Насычанасць

en: _Average
be: _Сярэдняе

en: Grayscale
be: Градацыі шэрага

en: Lomo
be: Лома

en: Mirror the image horizontally
be: Адлюстраваць выяву па гарызанталі

en: Negative
be: Негатыў

en: Redo
be: Паўтарыць скасаванае

note: resize the original image
en: Resizing images
be: Змена памеру выяў

en: Rotate Left
be: Павярнуць улева

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
be: Павярнуць выяву на 90 градусаў супраць гадзіннікавай стрэлкі

en: Rotate Right
be: Павярнуць управа

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
be: Павярнуць выяву на 90 градусаў па ходу гадзіннікавай стрэлкі

en: Rotate
be: Павярнуць

en: Save As…
be: Захаваць як…

en: Save
be: Захаваць

en: Sharpening image
be: Павышэнне рэзкасці

en: Enhance Focus
be: Паляпшэнне фокуса

en: Undo
be: Адрабіць

en: Find _Duplicates…
be: Пошук _дублетаў…

en: _Folders:
be: _Папкі:

en: Duplicates:
be: Дублеты:

en: Files:
be: Файлы:

en: File
be: Файл

en: Last modified
be: Апошняе змяненне

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: No duplicates found.
be: Дублеты не знойдзены.

en: Start _at:
be: Пачаць _з:

en: _Filter:
be: _Фільтр:

en: Find Duplicates
be: Пошук дублетаў

en: _Find
be: _Пошук

en: Find duplicated files.
be: Пошук дублетных файлаў.

en: leave the newest duplicates
be: пакінуць больш новыя дублеты

en: leave the oldest duplicates
be: пакінуць больш старыя дублеты

en: by folder…
be: па папцы…

en: all files
be: усе файлы

en: no file
be: ні аднаго файла

en: %d file (%s) | %d files (%s)
be[0]: %d файл (%s)
be[1]: %d файлы (%s)
be[2]: %d файлаў (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
be[0]: %d дублет
be[1]: %d дублеты
be[2]: %d дублетаў

en: Search completed
be: Пошук завершаны

en: Searching for duplicates
be: Пошук дублетаў

en: %d file remaining | %d files remaining
be[0]: Застаўся %d файл
be[1]: Засталося %d файлы
be[2]: Засталося %d файлаў

en: Getting the file list
be: Атрыманне спіса файлаў

en: Duplicates
be: Дублеты

en: Select
be: Выбраць

en: Upload images to Flickr
be: Запампоўванне выяў на Flickr

en: Public photos
be: Агульнадаступныя фатаграфіі

en: Private photos, visible to family and friends
be: Прыватныя фатаграфіі, бачныя сям'і і сябрам

en: Private photos, visible to friends
be: Прыватныя фатаграфіі, бачныя сябрам

en: Private photos, visible to family
be: Прыватныя фатаграфіі, бачныя сям'і

en: Private photos
be: Прыватныя фатаграфіі

en: Safe content
be: Бяспечнае змесціва

en: Moderate content
be: Умеранае змесціва

en: Restricted content
be: Абмежаванае змесціва

en: _Account:
be: _Уліковы запіс:

en: Edit accounts
be: Рэдагаваць уліковыя запісы

en: Free space:
be: Вольная прастора:

en: Ph_otoset:
be: _Набор фатаграфій:

en: _Privacy:
be: _Прыватнасць:

en: _Safety:
be: _Бяспечнасць:

en: Hi_de from public searches
be: С_хаваць для агульнадаступнага пошуку

en: _Resize if larger than:
be: _Змяніць памер, калі больш за:

en: A_ccount:
be: У_ліковы запіс:

en: Could not connect to the server
be: Не ўдалося злучыцца з серверам

en: Files successfully uploaded to the server.
be: Файлы паспяхова запампаваны на сервер.

en: _Open in the Browser
be: _Адкрыць праз браўзер

en: Could not create the album
be: Не ўдалося стварыць альбом

en: Could not upload the files
be: Не ўдалося запампаваць файлы

en: No valid file selected.
be: Прыдатны файл не выбраны.

en: Could not export the files
be: Не ўдалося экспартаваць файлы

en: Export to %s
be: Экспартаваць у %s

en: %d file | %d files
be[0]: %d файл
be[1]: %d файлы
be[2]: %d файлаў

en: Could not get the photo list
be: Не ўдалося атрымаць спіс фатаграфій

en: No album selected
be: Альбом не выбраны

en: _Import
be: _Імпартаваць

en: Import from %s
be: Імпартаваць з %s

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
be: Калі ўсё будзе гатова, націсніце на ніжэйразмешчаную кнопку «Працягнуць».

en: C_ontinue
be: _Працягнуць

en: _Authorize…
be: _Аўтарызавацца…

en: Getting the album list
be: Атрыманне спіса альбомаў

en: Creating the new album
be: Стварэнне новага альбома

en: Could not upload “%s”: %s
be: Не ўдалося запампаваць «%s»: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
be: Запампоўванне «%s»

en: Uploading the files to the server
be: Запампоўванне файлаў на сервер

en: Getting the photo list
be: Атрыманне спіса фатаграфій

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
be: Выява захавана як %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
be: Здымак экрана

en: Could not take a screenshot
be: Не ўдалося зрабіць здымак экрана

en: Screenshot
be: Здымак экрана

en: Play/Pause
be: Прайграванне/паўза

en: Mute
be: Адключыць гук

en: Play faster
be: Прайграваць хутчэй

en: Play slower
be: Прайграваць павольней

en: Next frame
be: Наступны кадр

en: Go forward 1 second
be: Наперад на 1 секунду

en: Go forward 5 seconds
be: Наперад на 5 секунд

en: Go forward 10 seconds
be: Наперад на 10 секунд

en: Go forward 1 minute
be: Наперад на 1 хвіліну

en: Go forward 5 minutes
be: Наперад на 5 хвілін

en: Go back 1 second
be: Назад на 1 секунду

en: Go back 5 seconds
be: Назад на 5 секунд

en: Go back 10 seconds
be: Назад на 10 секунд

en: Go back 1 minute
be: Назад на 1 хвіліну

en: Go back 5 minutes
be: Назад на 5 хвілін

en: Copy Image
be: Скапіяваць выяву

en: Use hardware acceleration
be: Выкарыстоўваць апаратнае паскарэнне

en: _Screenshots location:
be: _Размяшчэнне здымкаў экрана:

en: Play
be: Прайграваць

en: Slower
be: Павольней

en: Faster
be: Хутчэй

en: Restart when finished
be: Пасля завяршэння запускаць зноў

en: Time:
be: Час:

note: minus 5 seconds
en: -5s
be: -5 с

note: minus 10 seconds
en: -10s
be: -10 с

note: minus 1 minute
en: -1m
be: -1 хв

note: minus 5 minutes
en: -5m
be: -5 хв

note: plus 5 seconds
en: +5s
be: +5 с

note: plus 10 seconds
en: +10s
be: +10 с

note: plus 1 minute
en: +1m
be: +1 хв

note: plus 5 minutes
en: +5m
be: +5 хв

note: minus 1 second
en: -1s
be: -1 с

note: plus 1 second
en: +1s
be: +1 с

en: Audio/Video support
be: Падтрымка аўдыя і відэа

en: Play audio and video files.
be: Прайграванне аўдыя- і відэафайлаў.

en: Playing video
be: Прайграванне відэа

en: Pause
be: Паўза

en: Take a screenshot
be: Зрабіць здымак экрана

en: Fit to window
be: Пад памер акна

en: Audio/Video Player
be: Прайгравальнік аўдыя і відэа

en: Video
be: Відэа

en: Audio
be: Аўдыя

en: Artist
be: Выканаўца

en: Album
be: Альбом

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Encoder
be: Кадавальнік

en: Codec
be: Кодэк

en: Framerate
be: Частата кадраў

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Channels
be: Каналы

en: Sample rate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Mono
be: Мона

en: Could not print the selected files
be: Не ўдалося надрукаваць вылучаныя файлы

en: Print
be: Друк

en: Centered
be: Па цэнтры

en: Custom
be: Адвольны

en: millimeters
be: міліметры

en: inches
be: цалі

en: The current page number
be: Нумар бягучай старонкі

en: The total number of pages
be: Агульная колькасць старонак

en: Special code
be: Спецыяльны код

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
be: %D{ фармат }

en: The current date
be: Бягучая дата

en: The total number of files
be: Агульная колькасць файлаў

en: The event description
be: Апісанне падзеі

en: _Rows:
be: _Радкі:

en: Image
be: Выява

en: Position:
be: Пазіцыя:

en: Left
be: Злева

en: Top
be: Зверху

en: Rotation:
be: Паварот:

en: Unit:
be: Адзінкі вымярэння:

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Select Caption Font
be: Выберыце шрыфт подпісаў

en: Select Header Font
be: Выберыце шрыфт верхняга калонтытула

en: Select Footer Font
be: Выберыце шрыфт ніжняга калонтытула

en: Total number of files
be: Агульная колькасць файлаў

en: Event description
be: Апісанне падзеі

en: Page %d of %d
be: Старонка %d з %d

en: Could not print
be: Не ўдалося надрукаваць

en: Images
be: Выявы

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
be: Загрузка «%s»

en: Loading images
be: Загрузка выяў

en: Saving images
be: Захаванне выяў

en: Image rotation
be: Паварот выявы

en: Rotate images without data loss.
be: Паварот выявы без страты якасці.

en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменшыць

en: Zoom 100%
be: 100%

en: Zoom 200%
be: 200%

en: Zoom 300%
be: 300%

en: Zoom to fit
be: Маштабаваць пад памер акна

en: Zoom to fit if larger
be: Маштабаваць пад памер акна, калі больш

en: Zoom to fit width
be: Маштабаваць, каб дапасаваць па шырыні

en: Zoom to fit width if larger
be: Маштабаваць, каб дапасаваць па шырыні, калі больш

en: Zoom to fit height
be: Маштабаваць, каб дапасаваць па вышыні

en: Zoom to fit height if larger
be: Маштабаваць, каб дапасаваць па вышыні, калі больш

en: Undo edit
be: Адрабіць змену

en: Redo edit
be: Паўтарыць скасаваную змену

en: Scroll left
be: Прагортка ўлева

en: Scroll right
be: Прагортка ўправа

en: Scroll up
be: Прагортка ўверх

en: Scroll down
be: Прагортка ўніз

en: Scroll left fast
be: Хуткая прагортка ўлева

en: Scroll right fast
be: Хуткая прагортка ўправа

en: Scroll up fast
be: Хуткая прагортка ўверх

en: Scroll down fast
be: Хуткая прагортка ўніз

en: Scroll to center
be: Прагортка ў цэнтр

en: After loading an image:
be: Пасля загрузкі выявы:

en: Fit to window if larger
be: Пад памер акна, калі больш

en: Fit to width
be: Па шырыні

en: Fit to width if larger
be: Па шырыні, калі больш

[ctx: zoom quality]
en: Change image
be: Змяніць выяву

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
be: Маштабаванне выявы

en: Zoom quality:
be: Якасць маштабавання:

[ctx: zoom quality]
en: _High
be: _Высокая

[ctx: zoom quality]
en: _Low
be: _Нізкая

en: Transparency:
be: Празрыстасць:

en: Checkered
be: Клеткі

en: White
be: Белы

en: Gray
be: Шэры

en: Black
be: Чорны

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Fit to height
be: Па вышыні

en: Histogram
be: Гістаграма

en: Paste Image
be: Уставіць выяву

en: Apply the embedded color profile
be: Ужыць убудаваны колеравы профіль

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Save Image
be: Захаваць выяву

en: Loading the original image
be: Загрузка зыходнай выявы

en: Scroll Image
be: Прагортка выявы

en: Image Editor
be: Рэдактар выявы

en: Viewer
be: Праглядальнік

en: _Destination
be: _Месца прызначэння

en: _Automatic subfolder
be: _Аўтаматычныя падпапкі

en: _Template:
be: _Шаблон:

en: Invalid Destination
be: Няправільнае месца прызначэння

en: File date
be: Дата файла

en: Importing files
be: Імпартаванне файлаў

en: No file imported
be: Файлы не імпартаваны

en: The selected files are already present in the destination.
be: Выбраныя файлы ўжо існуюць у месцы прызначэння.

en: Could not delete the files
be: Не ўдалося выдаліць файлы

en: Delete operation not supported.
be: Аперацыя выдалення не падтрымліваецца.

en: No file specified.
be: Файл не вызначаны.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
be: Недастаткова вольнай прасторы на «%s».
    Патрабуецца %s прасторы, але даступна толькі %s.

en: Tools
be: Інструменты

en: Co_mmands:
be: Ка_манды:

en: _Wait for the command to finish
be: _Чакаць завяршэння каманды

en: E_xecute command once for every file
be: _Выканаць каманду аднойчы для кожнага файла

en: _Terminal command (shell script)
be: Каманда _тэрмінала (сцэнарый абалонкі)

en: Sh_ortcut:
be: Спалучэнне _клавіш:

en: _Command:
be: _Каманда:

en: Edit command
be: Змяніць каманду

en: Script
be: Сцэнарый

en: Shortcut
be: Спалучэнне клавіш

en: Show
be: Паказваць

en: Could not save the script
be: Не ўдалося захаваць сцэнарый

en: New Command
be: Новая каманда

en: Edit Command
be: Змяніць каманду

en: Are you sure you want to delete the selected command?
be: Сапраўды выдаліць выбраную каманду?

en: Commands
be: Каманды

en: Quoted text
be: Цытаваны тэкст

en: File URI
be: URI файла

en: File path
be: Шлях файла

en: File name
be: Назва файла

en: File name, no extension
be: Назва файла, без пашырэння

en: File extension
be: Пашырэнне файла

en: Folder path
be: Шлях да папкі

en: Ask a value
be: Запытаць значэнне

en: File attribute
be: Атрыбут файла

en: No command specified
be: Каманда не вызначана

en: Enter a value:
be: Увядзіце значэнне:

en: _Skip
be: _Прапусціць

[ctx: Cardinal point]
en: S
be: Пд

[ctx: Cardinal point]
en: N
be: Пн

[ctx: Cardinal point]
en: W
be: З

[ctx: Cardinal point]
en: E
be: У

en: Map
be: Карта

en: View the photo position on the map
be: Паглядзець месца фатаграфіі на карце

en: A_ccounts:
be: _Уліковыя запісы:

note: the message pane
en: Loading…
be: Загрузка…

en: New authentication…
be: Новая аўтэнтыфікацыя…

en: Authorization Required
be: Патрабуецца аўтарызацыя

en: Choose _Account…
be: Выберыце ўліковы _запіс…

en: Choose Account
be: Выберыце ўліковы запіс

en: Edit Accounts
be: Рэдагаваць уліковыя запісы

en: Connecting to the server
be: Злучэнне з серверам

en: Asking authorization
be: Запыт аўтарызацыі

en: Getting account information
be: Атрыманне інфармацыі пра ўліковы запіс

en: Choose a folder
be: Выберыце папку

en: Import
be: Імпартаваць

en: _Removable Device…
be: _Здымная прылада…

en: F_older…
be: П_апка…

en: I_mport From
be: _Імпартаваць з

en: After importing from a device:
be: Пасля імпартавання з прылады:

en: _Rotate the images physically
be: _Павярнуць выяву фізічна

en: _Delete the imported files from the source
be: _Выдаляць імпартаваныя файлы з першакрыніцы

note: view label
en: S_how:
be: _Паказваць:

en: _Event:
be: _Падзея:

en: Could not import the files
be: Не ўдалося імпартаваць файлы

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
be: Файлы для імпартавання: %d (%s)

en: Could not load the folder
be: Не ўдалося загрузіць папку

en: Getting the folder content…
be: Атрыманне змесціва папкі…

en: Import from Removable Device
be: Імпартаваць са здымнай прылады

en: Import from Folder
be: Імпартаваць з папкі

en: Import photos
be: Імпартаванне фатаграфій

en: Import photos from removable devices.
be: Імпартаванне фатаграфій са здымных прылад.

en: RAW Format
be: Фармат RAW

en: Raw format support
be: Падтрымка фармату RAW

en: Allow to load raw format images.
be: Дазваляе загружаць выявы ў фармаце raw.

en: Red Eye Removal
be: Выдаленне чырвоных вачэй

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
be: Выдаліць эфект чырвоных вачэй, які ўзнікае ад успышкі фотаапарата

en: Red-eye removal
be: Выдаленне чырвоных вачэй

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
be: Інструмент для выдалення з фатаграфіі эфекту чырвоных вачэй.

en: _Sort by:
be: _Сартаванне:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
be: _Рэгістр:

en: Re_verse Order
be: Адваротны парадак

en: Revert to the last used template
be: Вярнуцца да апошняга выкарыстанага шаблона

en: _Preview:
be: _Папярэдні прагляд:

en: Original enumerator
be: Зыходны нумар

en: Modification date
be: Дата змянення

en: Digitalization date
be: Дата алічбавання

en: Could not rename the files
be: Не ўдалося перайменаваць файлы

en: _Rename
be: _Перайменаваць

en: Old Name
be: Старая назва

en: New Name
be: Новая назва

en: Keep original case
be: Захаваць зыходны рэгістр

en: Convert to lower-case
be: Пераўтварыць у _ніжні рэгістр

en: Convert to upper-case
be: Пераўтварыць у _верхні рэгістр

en: Renaming files
be: Перайменаванне файлаў

en: Rename files
be: Перайменаванне файлаў

en: Rename series of files.
be: Групавое перайменаванне файлаў.

en: Resize Images…
be: Змяніць памер выяў…

en: pixel
be: піксель

en: New dimensions
be: Новыя памеры

en: _Height:
be: _Вышыня:

en: _Preserve original aspect ratios
be: _Захаваць зыходныя суадносіны бакоў

en: Format
be: Фармат

en: Resize Images
be: Змяніць памер выяў

en: Keep the original format
be: Захоўваць першапачатковы фармат

en: Resize images
be: Змяненне памеру выяў

en: Resize series of images.
be: Групавое змяненне памеру выяў.

en: Could not perform the search
be: Не ўдалося выканаць пошук

en: Search Result
be: Вынікі пошуку

en: Find
be: Пошук

en: Find files
be: Пошук файлаў

en: Search again
be: Паўтарыць пошук

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
be: Пошук

en: all the following rules
be: усім наступным правілам

en: any of the following rules
be: любому з наступных правіл

en: Add another location
be: Дадаць іншае размяшчэнне

en: No file found
be: Файлы не знойдзены

en: Files found so far: %s
be: Знойдзена файлаў: %s

en: Searching…
be: Пошук…

en: Cancel the operation
be: Скасаваць аперацыю

en: File search tool.
be: Інструмент для пошуку файлаў.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
be: Дадаць у выбранае

en: Remove from selection
be: Выдаліць з выбранае

en: Show selection
be: Паказаць выбранае

en: Remove from Selection
be: Выдаліць з выбранага

en: Show selection %d
be: Паказаць выбранае %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
be: Выкарыстоўвайце Alt-%d, каб дадаць файлы ў гэтую групу выбранага, Ctrl-%d, каб яе праглядзець.

en: Selection %d
be: Выбранае %d

en: Selections
be: Выбранае

en: Advanced file selection.
be: Пашыраны выбар файлаў.

en: Start presentation
be: Пачаць прэзентацыю

en: Terminate presentation
be: Завяршыць прэзентацыю

en: Pause/Resume presentation
be: Прыпыніць/Узнавіць прэзентацыю

en: Show next file
be: Паказаць наступны файл

en: Show previous file
be: Паказаць папярэдні файл

en: Presentation
be: Прэзентацыя

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
be: секунд

en: R_andom order
be: _Выпадковы парадак

en: Playlist
be: Спіс прайгравання

en: Add files to the playlist
be: _Дадаць файлы ў спіс прайгравання

en: Remove the selected files
be: Выдаліць выбраныя файлы

en: Audio files
be: Аўдыяфайлы

en: Random
be: Выпадкова

en: Fade in
be: Згасанне

en: Play a presentation of images.
be: Запуск прэзентацыі з выяў.

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Open in Terminal
be: Адкрыць у тэрмінале

en: Open a folder in a terminal
be: Адкрыць папку ў тэрмінале

en: _Web Album…
be: _Вэб-альбом…

en: Click to view the image
be: Націсніце сюды, каб праглядзець выяву

en: Image %d of %d
be: Выява %d з %d

en: View page %d
be: Прагляд старонкі %d

en: View the next image
be: Прагляд наступнай выявы

en: View the next page
be: Прагляд наступнай старонкі

en: View the previous image
be: Прагляд папярэдняй выявы

en: View the previous page
be: Прагляд папярэдняй старонкі

en: All images on a single image
be: Усе выявы на адной выяве

en: Adapts to the window width
be: Дапасаваць да шырыні акна

en: _Copy originals to destination
be: _Скапіяваць зыходныя ў месца прызначэння

en: _Adapt to the window width
be: _Дапасаваць да шырыні акна

en: Image Page
be: Старонка выявы

en: Image Attributes
be: Атрыбуты выявы

en: Current image number
be: Нумар бягучай выявы

en: Total number of images
be: Агульная колькасць выяў

en: Original filename
be: Зыходная назва файла

en: Web Album
be: Вэб-альбом

en: Malformed command
be: Каманда няправільнага фармату

en: Could not show the destination
be: Не ўдалося паказаць апісанне

en: The album has been created successfully.
be: Альбом паспяхова створаны.

en: Saving thumbnails
be: Захаванне мініяцюр

en: Saving HTML pages: Images
be: Захаванне старонак HTML: выявы

en: Saving HTML pages: Indexes
be: Захаванне старонак HTML: індэксы

en: Copying original images
be: Капіяванне зыходных выяў

en: Could not find the style folder
be: Не ўдалося знайсці папку стыляў

en: Could not create a temporary folder
be: Не ўдалося стварыць часовую папку

en: Web Albums
be: Вэб-альбомы

en: Create static web albums.
be: Стварэнне статычных вэб-альбомаў.

en: Could not load the position “%s”
be: Не ўдалося загрузіць пазіцыю «%s»

en: Open
be: Адкрыць

en: Filter
be: Фільтр

en: Could not save the filter
be: Не ўдалося захаваць фільтр

en: New Filter
be: Новы фільтр

en: Edit Filter
be: Змяніць фільтр

en: Filters
be: Фільтры

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
be: Аглядальнік

[ctx: Extensions]
en: All
be: Усе

[ctx: Extensions]
en: Enabled
be: Уключана

[ctx: Extensions]
en: Disabled
be: Адключана

en: Viewers
be: Прагляд

en: Metadata
be: Метаданыя

en: File tools
be: Праца з файламі

en: List tools
be: Праца са спісамі

en: Importers
be: Імпарт

en: Exporters
be: Экспарт

en: Could not activate the extension
be: Не ўдалося ўключыць пашырэнне

en: Could not deactivate the extension
be: Не ўдалося адключыць пашырэнне

en: gThumb Development Team
be: Каманда распрацоўкі gThumb

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Restart required
be: Патрабуецца перазапуск

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
be: Адмяніць усе змены і выкарыстоўваць прадвызначаныя спалучэнні клавіш?

[ctx: Shortcuts]
en: All
be: Усе

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
be: Змененыя

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Sort By
be: Сартаванне

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
be: %s з %s

en: Moving “%s” to “%s”
be: Перамяшчэнне «%s» у «%s»

en: Copying “%s” to “%s”
be: Капіяванне «%s» у «%s»

en: Moving files
be: Перамяшчэнне файлаў

en: Copying files
be: Капіяванне файлаў

en: Getting file information
be: Атрыманне інфармацыі пра файл

en: Deleting files
be: Выдаленне файлаў

en: Moving files to trash
be: Перамяшчэнне файлаў у сметніцу

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
be: Націсніце патрэбнае спалучэнне клавіш.

en: Press Esc to cancel
be: Націсніце Esc, каб скасаваць

en: Open a new window
be: Адкрыць новае акно

en: Start in fullscreen mode
be: Запусціць у поўнаэкранным рэжыме

en: Automatically start a presentation
be: Аўтаматычны запуск прэзентацыі

en: Automatically import digital camera photos
be: Аўтаматычна імпартаваць фатаграфіі з лічбавага фотаапарата

en: Show version
be: Паказаць версію

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
be: [ФАЙЛ…] [КАТАЛОГ…]

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Quit
be: Выйсці

en: Close window
be: Закрыць акно

en: Open location
be: Адкрыць размяшчэнне

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: Revert image to saved
be: Вярнуць стан выявы да захаванага

en: Save image
be: Захаваць выяву

en: Save image as
be: Захаваць выяву як

en: Sidebar
be: Бакавая панэль

en: Statusbar
be: Радок стану

en: Thumbnails list
be: Спіс мініяцюр

en: Load previous location
be: Загрузіць папярэдняе размяшчэнне

en: Load next location
be: Загрузіць наступнае размяшчэнне

en: Load parent folder
be: Загрузіць бацькоўскую папку

en: Load home
be: Загрузіць хатнюю папку

en: Reload location
be: Перачытаць размяшчэнне

en: Show/Hide hidden files
be: Паказаць/схаваць схаваныя файлы

en: Change sorting order
be: Змяніць парадак сартавання

en: Show first file
be: Паказаць першы файл

en: Show last file
be: Паказаць апошні файл

en: File properties
be: Уласцівасці файла

en: Select all
be: Вылучыць усе

en: Select none
be: Зняць вылучэнне

en: All
be: Усе

en: [modified]
be: [зменены]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
be[0]: выбран %d файл (%s)
be[1]: выбрана %d файлы (%s)
be[2]: выбрана %d файлаў (%s)

en: %s of free space
be: %s вольнай прасторы

en: No suitable module found for %s
be: Прыдатны модуль для %s не знойдзены

en: Save changes to file “%s”?
be: Захаваць змены ў файл «%s»?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
be: Калі вы не захаваеце файл, змены будуць незваротна страчаны.

en: Do _Not Save
be: _Не захоўваць

en: Accept
be: Прыняць

en: _Close
be: _Закрыць

en: Could not change name
be: Не ўдалося змяніць назву

en: Modified
be: Зменена

en: Go to the previous visited location
be: Перайсці да папярэдняга наведанага месца

en: Go to the next visited location
be: Перайсці да наступнага наведанага месца

en: History
be: Гісторыя

en: View the folders
be: Прагляд папак

en: Edit file
be: Змяніць файл

en: Operations
be: Аперацыі

en: File type not supported
be: Тып файла не падтрымліваецца

en: No suitable module found
be: Прыдатны модуль не знойдзены

en: Could not open the module “%s”: %s
be: Не ўдалося адкрыць модуль «%s»: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
be: Пашырэнню «%2$s» патрабуецца пашырэнне «%1$s»

en: All Supported Files
be: Усе вядомыя файлы

en: _Show Format Options
be: _Паказаць параметры фармату

en: No file
be: Няма файлаў

en: Computer
be: Камп'ютар

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
be: Немагчыма перамясціць файлы ў сметніцу. Выдаліць іх незваротна?

en: Could not move the files to the Trash
be: Не ўдалося перамясіць файлы ў сметніцу

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
be: Сапраўды незваротна выдаліць «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
be[0]: Сапраўды незваротна выдаліць %'d вылучаны файл?
be[1]: Сапраўды незваротна выдаліць %'d вылучаныя файлы?
be[2]: Сапраўды незваротна выдаліць %'d вылучаных файлаў?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
be: Калі вы выдаліце гэты файл, ён будзе назаўсёды страчаны.

note: "files" label
en: files
be: файлы

en: kB
be: КБ

en: MB
be: МБ

en: GB
be: ГБ

en: ascending
be: па ўзрастанні

en: descending
be: па ўбыванні

en: No limit specified
be: Абмежаванне не вызначана

en: (Open Parent)
be: (Адкрыць бацькоўскую)

en: Enter the new name:
be: Увядзіце новую назву:

en: Alpha
be: Альфа-канал

en: Could not rename the file
be: Не ўдалося перайменаваць файл

en: No options available for this file type
be: Для гэтага тыпу файла няма даступных параметраў

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
be: Не ўдалося знайсці прыдатны модуль для захавання файла як «%s»

en: Hidden Files
be: Схаваныя файлы

en: Locations
be: Размяшчэнні

en: Name
be: Назва

en: Size
be: Памер

en: Bytes
be: Байт

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
be: Дата і час змянення

en: Type
be: Тып

en: Duration
be: Працягласць

en: Exposure Settings
be: Налады экспазіцыі

en: Aperture
be: Дыяфрагма

en: ISO Speed
be: ISO

en: Exposure Time
be: Час экспазіцыі

en: Shutter Speed
be: Вытрымка затвора

en: Focal Length
be: Фокусная адлегласць

en: Flash
be: Успышка

en: Camera Model
be: Мадэль фотаапарата

en: Color Profile
be: Колеравы профіль

en: General Date & Time
be: Агульныя дата і час

en: Author
be: Аўтар

en: Copyright
be: Аўтарскае права

en: file path
be: шлях файла

en: file size
be: памер файла

en: no sorting
be: без сартавання

en: dimensions
be: памеры

en: aspect ratio
be: суадносіны бакоў

en: All Files
be: Усе файлы

en: All Images
be: Усе выявы

en: JPEG Images
be: Выявы JPEG

en: Raw Photos
be: Неапрацаваная фота

en: Media
be: Мультымедыя

en: Text Files
be: Тэкставыя файлы

en: Filename
be: Назва файла

en: Title (embedded)
be: Загаловак (убудаваны)

en: Description (embedded)
be: Апісанне (убудаванае)

en: Show/Hide
be: Паказаць/схаваць

en: Navigation
be: Навігацыя

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: Overwrite
be: Перазапіс

en: Saving file information
be: Захаванне інфармацыі

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
be: Захаванне «%s»

en: Holidays
be: Выхадныя

en: Temporary
be: Часовыя

en: Screenshots
be: Здымкі экрана

en: Science
be: Навука

en: Favorite
be: Абраныя

en: Important
be: Важныя

en: Games
be: Гульні

en: Party
be: Вечарына

en: Birthday
be: Дзень нараджэння

en: Astronomy
be: Астраномія

en: Family
be: Сям'я

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
be: Прабел

en: Year
be: Год

en: Month
be: Месяц

en: Day of the month
be: Дзень месяца

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
be: Секунда

en: is lower than
be: меней за

en: is greater than
be: болей за

en: is equal to
be: роўнае

en: is greater than or equal to
be: болей або роўнае

en: is lower than or equal to
be: меней або роўнае

en: is
be: роўна

en: is only
be: толькі

en: is not
be: не роўна

en: matches
be: супадае

en: Add a new rule
be: Дадаць новае правіла

en: Remove this rule
be: Выдаліць гэтае правіла

en: contains
be: змяшчае

en: starts with
be: пачынаецца з

en: ends with
be: заканчваецца на

en: does not contain
be: не змяшчае

en: is before
be: перад

en: is after
be: пасля

en: Today
be: Сёння

en: Now
be: Цяпер

en: Colors
be: Колеры

en: Rotation
be: Паварот

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
be: Спалучэнне клавіш «%s» ужо прывязана да дзеяння «%s».  Прывязаць яго да гэтага дзеяння замест старога?

en: Reassign
be: Прывязаць

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
be: Спалучэнне клавіш «%s» ужо прывязана да дзеяння «%s» і не можа быць зменена.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
be: Спалучэнне клавіш «%s» ужо прывязана да дзеяння і не можа быць зменена.

en: Could not display help
be: Не ўдалося паказаць даведку

en: Could not launch the application
be: Не ўдалося запусціць праграму

en: _Copy Here
be: _Скапіяваць сюды

en: _Move Here
be: Пера_мясціць сюды

en: _Link Here
be: С_тварыць спасылку сюды

en: Cancel
be: Скасаваць

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Help
be: _Даведка

en: _New
be: _Новы

en: _Ok
be: _Ок

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Save
be: _Захаваць

en: E_xecute
be: _Выканаць

en: _Upload
be: _Запампаваць

en: Open in New Window
be: Адкрыць у новым акне

en: Sort By…
be: Сартаванне…

en: Open Location…
be: Адкрыць размяшчэнне…

en: _About gThumb
be: _Аб праграме

en: _Delete History
be: _Выдаліць Гісторыю
