gthumb - en to bs translation catalogue (1046 entries)

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
bs: gThumb je preglednik slika, editor, preglednik i organizator. Osmišljen je kako bi biti dobro integriran s GNOME 3 radnoj površini.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
bs: Kao preglednik slika gThumb omogućuje pregled uobičajene formate slikovnih datoteka, kao što su BMP, JPEG, GIF (uključujući animacije), PNG, TIFF, TGA i RAW slike. Također je moguće vidjeti različite vrste metapodataka ugrađene u slici, kao što su EXIF, IPTC i XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color trasformations.
bs: Kao editor slika gThumb omogućuje razmjeru rotiraciju i izrezivanje slike; Promjena zasićenosti, lakoće, kontrast, kao i druge trasformacije boje.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
bs: Prilikom pregledavanja slika gThumb pokazuje sličice slika spremljenih na vašem disku, omogućuje da obavljaju uobičajene poslove sa upraviteljem datoteka kao što su kopiranje, premještanje i brisanje datoteke i mape. Nadalje, postoji niz slika posebnih alata, kao što su JPEG bez gubitaka transformacije; Slika Promjena veličine; format pretvorbe; Slideshow; postavljanje slike kao pozadinu i nekoliko drugih.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
bs: Kao slike organizatora gThumb omogućuje da dodate komentare i druge metapodatake za slike; organizacijui slike u katalozima i katalozima u knjižnicama; traženjei slike i spremanje rezultata kao katalog.

en: Image Viewer
bs: Preglednik slika

en: gThumb Image Viewer
bs: gThumb Preglednik slika

en: View and organize your images
bs: Pogledaj i organizuj svoje slike

en: Image;Viewer;
bs: slika;preglednik;

en: Import with gThumb
bs: Unesi preko gThumb

en: Photo Import Tool
bs: Alatka za unos slika

en: gThumb Photo Import Tool
bs: gThumb alat za uvoz slika

en: Import the photos on your camera card
bs: Uvezite slike na kartici vaše kamere

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
bs: Slike preko ove veličine (u bajtovima) neće imati umanjeni prikaz. Koristite 0 ukoliko želite da vidite umanjeni prikaz za sve slike.

en: Open files in the active window
bs: Otvoriti datoteke u aktivnom prozoru

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
bs: Da li resetovati pozicije scrollbar-ova nakom promjene slike

en: Possible values are: jpeg, jpg.
bs: Moguće vrijednosti su: jpeg,jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
bs: Moguće vrijednosti su: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
bs: Moguće vrijednosti uključuju: general::unsorted, file::nami, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Caption
bs: Naslov

en: Other
bs: Ostalo

en: Thumbnail _size:
bs: Thumbnail _veličina:

en: D_etermine image type from content (slower)
bs: Odredi vrstu slike iz sad_ržaja (sporije)

en: _Extensions:
bs: _Dodaci:

en: More extensions...
bs: Više dodataka...

en: Filter _Name:
bs: Filter_Ime:

en: _Match
bs: _Poklapanje sa

note: limit label
en: _Limit to
bs: _Ograniči na

en: selected by
bs: odabrano od

en: Mean:
bs: Značaj:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will bje ellipsizied at the end.
en: Std dev:
bs: Standardna devijacija:

en: Median:
bs: Medijana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
bs: Pikseli:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
bs: Maks:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
bs: Izabrano:

en: Open
bs: Otvori

en: _Location:
bs: _Lokacija:

en: Overwrite the old file with the new one?
bs: Prepisati novu datoteku preko stare?

en: Old File:
bs: Stara datoteka:

en: Filename:
bs: Naziv datoteke:

en: Size:
bs: Veličina:

en: Modified:
bs: Izmijenjen:

en: New File:
bs: Nova datoteka:

en: Over_write the old file
bs: Prepisi_preko stare datoteke

en: Do not overwrite _the old file
bs: Ne preisati_preko stare datoteke

en: Overwrite _all files
bs: Prijepisi preko _svih datoteka

en: _Do not overwrite any file
bs: _Ne prepisati preko bilo koje datoteke

en: _Save the new file as:
bs: _Spasi novu datoteku kao:

en: Filters
bs: Filteri

en: _General filter:
bs: _Generalni filter:

en: _Other filters:
bs: _Drugi filteri:

en: below the folder list
bs: ispod liste foldera

en: on the right
bs: na desno

en: gThumb Preferences
bs: gThumb postavke

en: Appearance
bs: Izgled

en: T_humbnails in viewer:
bs: T_humbnails u pregledniku:

en: on the bottom
bs: na dnu

en: on the side
bs: sa strane

en: File _properties in browser:
bs: Datotekine _postavke u pregledniku:

en: On startup:
bs: Na startup-u:

en: Go to last _visited location
bs: Idi na zadnja_posječena lokacija

en: Go to this _folder:
bs: Idi na ovu_datoteku:

en: Choose startup folder
bs: Odaberi početni direktorijum

en: Set to C_urrent
bs: Postavi na tren_utno

en: _Reuse the active window to open files
bs: _Ponovo  iskoristi aktivni prozor za otvaranje nove datoteke

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
bs: T_raži potvrdu prije brisanja datoteka ili kataloga

en: Ask whether to save _modified files
bs: Pitaj da li spasiti_izmjenjenu datoteku

en: _Store metadata inside files if possible
bs: _Pohrani meta podatke unutar datoteke ako je moguće

en: General
bs: Opšte

en: Sort By
bs: Sortiraj po

en: _Inverse order
bs: _Naopaki poredak

en: Upload images to 23hq.com
bs: Postaviti slike na 23hq.com

en: gthumb development team
bs: gthumb tim za razvoj

en: Bookmarks
bs: Favoriti(bookmarks)

en: Add bookmarks support.
bs: Dodaj podršku za favorite(bookmarks).

en: _Add Bookmark
bs: _Dodaj zabilješke

en: _Edit Bookmarks…
bs: _Izmjeni zabilješke ...

en: _System Bookmarks
bs: _Sistemske zabilješke

en: _Bookmarks:
bs: _Obilježivači:

en: Go to this location
bs: Idi na ovu lokaciju

en: Remove
bs: Uklonite

en: _Name
bs: _Ime

en: _Location
bs: _Lokacija

en: Could not remove the bookmark
bs: Ne može se ukloniti zabilješka

en: Burn CD/DVD
bs: Sprži CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
bs: Spasi podatke na optički disk.

en: _Optical Disc...
bs: _Optički Disk...

en: Disc Name
bs: Ime Diska

en: Current _folder
bs: Trenutni _folder

en: Current folder and its s_ub-folders
bs: Trenutni folder i njegovi s_ud-folder-i

en: _Selected files
bs: _Izabrane datoteke

en: Source
bs: Izvor

en: Write to Disc
bs: Snimi na disk

en: Error interpreting JPEG image file: %s
bs: Greška pri očitavanju JPEG datoteke slike: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
bs: Nepoznati JPEG prosor boje(%d)

en: _Default extension:
bs: _Početni dodatci:

en: _Quality:
bs: _Kvalitet:

en: _Smoothing:
bs: _Uglačavanje:

en: Opti_mize
bs: Opti_mizuj

en: _Progressive
bs: _Progresivno

en: Compression _level:
bs: _Nivo sažetog:

en: Default options:
bs: Početne opcije:

en: _RLE compression
bs: _RLE sažimanje

en: Compression
bs: Sažimanje

en: _No compression
bs: _Nema sažimanja

en: No_rmal (Deflate)
bs: No_rmalno (Deflate)

en: _Loss compression (JPEG)
bs: _Sažimanje sa gubicima (JPEG)

en: Resolution
bs: Rezolucija

en: _Horizontal:
bs: _Horizontalno:

en: _Vertical:
bs: _Vertikalno:

en: _Method:
bs: _Način:

en: _Lossless
bs: _Bez gubitka

en: Insufficient memory
bs: Nedovoljno memorije

en: Saving
bs: Snimanje

en: No name specified
bs: Nije navedeno ime

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
bs: Pogrešno ime. Sljedeći znakovi nisu dozvoljeni: %s

en: Name already used
bs: Ime več postoji

en: New catalog
bs: Novi katalog

en: Enter the catalog name:
bs: Unesi ime kataloga:

en: C_reate
bs: Nap_ravi

en: New library
bs: Nova biblioteka

en: Enter the library name:
bs: Unesi ime biblioteke:

en: Could not remove the catalog
bs: Ne može se ukloniti katalog

en: Are you sure you want to remove "%s"?
bs: Da li ste sigurni da želite ukloniti "%s"?

en: Add to Catalog…
bs: Dodaj u katalog

en: Open Folder
bs: Otvori direktorij

en: Remove from Catalog
bs: Ukloni iz kataloga

en: Create Catalog
bs: Kreiraj katalog

en: Create Library
bs: Napravi biblioteku

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Properties
bs: Osobine

en: Command Line
bs: Naredbna linija

en: Catalog Properties
bs: Osobine Kataloga

en: Organize
bs: Organiziraj

en: Automatically organize files by date
bs: Automatski organizuj datoteke po datumu

en: Catalogs
bs: Katalozi

en: Create file collections.
bs: Kreiraj kolekciju datoteka.

en: Add to Catalog
bs: Dodaj u Katalog

en: A_dd and Close
bs: D_odaj i Zatvori

en: C_atalogs:
bs: K_atalozi:

en: _New Catalog
bs: _Novi katalog

en: New _Library
bs: Nova _biblioteka:

en: _View the destination
bs: _Vidi destinaciju

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Date:
bs: _Datum:

en: Catalog
bs: Katalog

en: Organize Files
bs: Organizuj datoteke

en: Organizing files
bs: Organiziranje datoteka

en: Organization:
bs: Organizacija:

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Select None
bs: Izaberi ništa

en: Catalog _Preview:
bs: Katalog_Pregled:

en: _Group files by:
bs: _Grupiši datoteke po:

en: _Include sub-folders
bs: _Uključi poddirektorijume

en: Ignore catalogs with a single file
bs: Ignoriši kataloge sa jednom datotekom

en: Put single files in the catalog:
bs: Stavi jedinstvene datoteke u katalog:

en: Singles
bs: Jedinstveni

en: Could not add the files to the catalog
bs: Ne mogu se dodati datoteke u katalog

en: Could not create the catalog
bs: Ne može se kreirati katalog

en: Could not save the catalog
bs: Ne može se spasiti katalog

en: Could not load the catalog
bs: Ne može se očitati katalog

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
bs: Datoteke čije biti organizirane  u kataloge. Nijedna datoteka niječe biti prebačena na disk.

en: Date photo was taken
bs: Datum slike je zabilježen

en: File modified date
bs: Datum modifikacije datoteke

en: Tag
bs: Oznaka

en: Tag (embedded)
bs: Oznaka(ugrađena)

en: Tags
bs: Oznake

en: The catalog '%s' already exists, do you want to overwrite it?
bs: Katalog '%s' več postoji, da li želite pisati preko njega?

en: The library '%s' already exists, do you want to overwrite it?
bs: Biblioteka '%s' več postoji, da li želite pisati preko nje?

en: Over_write
bs: Pisati _preko

en: Cannot move the files
bs: Datoteke se ne mogu premještati

en: Cannot copy the files
bs: Datoteke se ne mogu kopirati

en: Invalid destination.
bs: Pogrešna destinacija.

en: Copying files to '%s'
bs: Kopiranje datoteka na  '%s'

en: Could not remove the files from the catalog
bs: Ne mogu se ukloniti datoteke iz kataloga

en: Invalid file format
bs: Pogrešan format datoteke

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
bs: Operacija završena. Katalog: %d, Slike: %d.

en: Change _Date…
bs: Promijeni _Datum

en: Change date
bs: Promjeni datum

en: Change the files date
bs: Promjeni datum datoteke

en: Change Date
bs: Promjeni datum

en: Change the following values:
bs: Promjeni trenutnu vrijednost:

en: _Last modified date
bs: _Zadnji datum izmjena

en: Co_mment date
bs: Ko_mentar datuma

en: Change to:
bs: Promjeni u:

en: The _following date:
bs: Sljedeći _datum:

en: File _modified date
bs: Datoteka datum _izmjene

en: File c_reation date
bs: Datum k_reiranja datoteke

en: Date p_hoto was taken
bs: Datum s_likanja slike

en: A_djust by
bs: P_odesi sa

en: hours
bs: sati

en: minutes
bs: minute

en: seconds
bs: sekunde

en: Import Embedded Metadata
bs: Uvezi Ugrađene Metapodatke

en: Comments and tags
bs: Komentari i oznake

en: Add comments and tags to any file type.
bs: Dodaj komentar i oznake bilo kojem tipu datoteci.

en: Preferences
bs: Mogućnosti

en: _Synchronize with the embedded metadata
bs: _Sinhroniziraj sa ugrađenim meta podacima

en: Comment
bs: Primjedba

en: Title
bs: Naslov

en: Description
bs: Opsi

en: Place
bs: Mjesto

en: Date
bs: Datum

en: Rating
bs: Ocjena

en: Contact _Sheet…
bs: Kontaktni _ list …

en: Image _Wall…
bs: Slikovni _Zid…

en: Contact Sheet
bs: Kontakt Stranica

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
bs: Kreiraj indeks sliku koja pokazuje sličice izabranih datoteka.

en: None
bs: Ništa

en: Simple
bs: Jednostavan

en: Simple with shadow
bs: Jednostavno sa sjenkom

en: Shadow only
bs: Samo sjenka

en: Slide
bs: Klizaj

en: Inward Shadow
bs: Unutrašnja sjena

en: Outward Shadow
bs: Vanjska sjena

en: Background
bs: Pozadina

en: _Solid color
bs: _Jednobojna

en: _Gradient
bs: _Prelaz

en: Select a color
bs: Odaberi boju

en: Frame
bs: Okvir

en: _Style:
bs: _Stil:

en: C_olor:
bs: B_oja:

en: Text
bs: Tekst

en: _Header:
bs: _Zaglavlje:

en: Select a font
bs: Odaberi font

en: _Footer:
bs: Podn_ožje:

en: Caption:
bs: Natpis:

en: The current page number
bs: Broj trenutne stranice

en: The total number of pages
bs: Ukupan broj stranica

en: Special code
bs: Specijalni kod

en: The current date
bs: Trenutni datum

en: _Destination:
bs: O_dredište:

en: Choose destination folder
bs: Odaberi odredišni direktorijum

en: File_name:
bs: Ime_datoteke:

en: New enumerator digit
bs: Novi popisivač cifara

en: Create _HTML image map
bs: Kreiraj _HTML sliku mape

en: Create a new theme
bs: Kreiraj novu temu

en: Edit the selected theme
bs: Izmjeni odabranu temu

en: Delete the selected theme
bs: Izbriši odabranu temu

en: Theme
bs: Tema

en: Columns:
bs: Kolone:

en: Images per page:
bs: Slika po stranici:

en: All images on a single page
bs: Sve slike na jedinstvenoj stranci

en: _All pages with the same size
bs: Sve str_anice sa istom veličinom

en: Layout
bs: Raspored:

en: S_ort:
bs: S_ortiraj:

en: Re_verse order
bs: O_brnuti poredak

en: _Size:
bs: _Veličina:

en: Sq_uared
bs: Č_etvrtast

en: Thumbnails
bs: Sličice

en: Image Wall
bs: Slika Zida

en: Could not save the theme
bs: Ne može se spasiti tema

en: Could not delete the theme
bs: Ne može se obrisati tema

en: Creating images
bs: Kreiraj slike

en: Generating thumbnails
bs: Generiši sličice

en: Header
bs: Zaglavlje

en: Footer
bs: Podnožje

en: Theme Properties
bs: Osobine Teme

en: Copy _From
bs: Kopiraj_Od

en: New theme
bs: Nova tema

en: Convert Format…
bs: Pretvorii Format….

en: Convert format
bs: Konvertuj format

en: Save images in a different format
bs: Spasi slike u različitom formatu

en: Convert Format
bs: Format pretvaranja

en: New format
bs: Novi format

en: Destination
bs: Odredište

en: _Use the original image folder
bs: _Koristi originalni folder slike

en: Converting images
bs: Konvertovanje slika

en: Could not show the desktop background properties
bs: Ne mogu se prikazati svojstva pozadine zaslona

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Undo
bs: _Poništi

en: Could not set the desktop background
bs: Ne može se prikazati pozadina zaslona

en: Set as Background
bs: Postavi za pozadinu

en: Desktop background
bs: Pozadina Zaslona

en: Set the image as desktop background
bs: Postavi sliku kao pozadinu zaslona

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati meta podatke odabranih datoteka?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
bs: Ako obrišete meta podatke, biče trajno izgubljeni.

en: Delete Metadata
bs: Obriši meta podatke

en: D_escription:
bs: O_pis:

en: _Place:
bs: _Mesto:

en: T_ags:
bs: O_znake:

en: _Rating:
bs: _Ocjene:

en: _Title:
bs: Naslov:

en: Could not save the file metadata
bs: Ne mogu se spasiti meta podatci datoteka

en: Cannot read file information
bs: Ne mogu se pročitati informacije datoteke

en: Edit metadata
bs: Uredi meta podatke

en: Allow to edit files metadata.
bs: Omoguči izmjenu meta podataka datoteka.

note: Translators: the %s symbol in the string is a file nami
en: %s Metadata
bs: %s Meta podaci

en: %d file | %d files
bs[0]: %d datoteka
bs[1]: %d datoteke
bs[2]: %d datoteka

en: Sa_ve and Close
bs: Sn_imi i Zatvori

en: Save only cha_nged fields
bs: Sačuvaj samo izmenje_na polja

en: No date
bs: Nema datuma

en: The following date
bs: Sljedeći datum

en: Current date
bs: Tekući datum

en: Last modified date
bs: Datum posljednje izmjene

en: File creation date
bs: Datum kreiranja datoteke

en: Do not modify
bs: Ne menjaj

note: Translators: the %s symbol in the string is a file nami
en: %s Tags
bs: %s Oznake

en: Assign Tags
bs: Dodjeli Oznake

en: Assigning tags to the selected files
bs: Dodjeljivanje oznaka izabranih datotekama

en: Writing files
bs: Ispis datoteka

en: Reading files
bs: Čitanje datoteka

en: Example
bs: Primjer

en: Extension example.
bs: Primjer proširenja.

en: C_opyright:
bs: A_utorka prava:

en: Co_untry:
bs: Ze_mlja:

en: _Code:
bs: _Kod:

en: Cr_edit:
bs: K_redit:

en: _Source:
bs: _Izvor:

en: _Urgency:
bs: _Hitnost:

en: _Object Name:
bs: _Ime objekta:

en: Byline _Title:
bs: Naslov _Sa Duplim Linijama:

en: _Byline:
bs: _Potpis autora:

en: _City:
bs: _Grad:

en: _Language:
bs: _Jezik:

en: State/Province:
bs: Država/provincija:

en: EXIF, IPTC, XMP support
bs: EXIF, IPTC, XMP podrška

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
bs: Čitati i pisati exif, iptc i xmp meta podatke.

en: (invalid value)
bs: (neispravna vrijednost)

en: Exposure
bs: Ekspozicija

en: Exif Conditions
bs: Exif Uslovi

en: Exif Structure
bs: Exif Struktura

en: Exif Thumbnail
bs: Exif Sličice

en: Exif Maker Notes
bs: Exif Bilješke

en: Exif Versions
bs: Exif Verzije

en: Exif Other
bs: Exif Drugo

en: XMP Embedded
bs: XMP Ugrađeno

en: XMP Attached
bs: XMP Priključci

en: date photo was taken
bs: datum uzimanja slike

en: Export
bs: Izvoz

en: Export to Flickr
bs: Izvezi na Flickr

en: _Upload
bs: _Učitaj

en: _Account:
bs: _Nalog:

en: Edit accounts
bs: Izmjeni naloge:

en: Add a new album
bs: Dodaj novi album

en: Resize the images if larger than this size
bs: Promjeni veličinu slika ako su viče od ove veličine

en: _Resize if larger than:
bs: _Promjeni veličinu ako su viče od :

en: Public photos
bs: Javne slike

en: Private photos, visible to friends
bs: Privatne slike, vidljive samo prijateljima

en: Private
bs: Privatno

en: _Visibility:
bs: _Vidljivo:

en: Files successfully uploaded to the server.
bs: Datoteke  uspješno učitane na server.

en: _Open in the Browser
bs: _otvori Pretragu

en: Import from Picasa Web Album
bs: Uvezi sa Picasa Web Albuma

en: _Import
bs: Uv_ezi

en: A_ccount:
bs: N_alog:

en: _Album:
bs: A_lbum:

en: Could not connect to the server
bs: Neuspješno povezivanje na server

en: Could not upload the files
bs: Datoteke se ne mogu učitati

en: Could not create the album
bs: Album se ne može napraviti

en: New Album
bs: Novi album:

en: No valid file selected.
bs: Nije izabrana validna datoteka.

en: Could not export the files
bs: Ne mogu se izvesti datoteke

en: %d file (%s) | %d files (%s)
bs[0]: %d datoteka (%s)
bs[1]: %d datoteke (%s)
bs[2]: %d datoteka (%s)

en: Export to %s
bs: Izvoz u %s

en: Could not get the photo list
bs: Ne može se doći do liste slika

en: No album selected
bs: Nijedan album nije odabran

en: Import from %s
bs: Uvezi od %s

en: Upload images to Facebook
bs: Učitaj slike na Facebook

en: Getting the album list
bs: Dobavljam listu albuma

en: Creating the new album
bs: Kreira se novi album

en: Could not upload '%s': %s
bs: Ne može se učitati  '%s': %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading '%s'
bs: Učitavanje '%s'

en: Uploading the files to the server
bs: Postavljanje datoteka na server

en: Getting the photo list
bs: Dobavljanje liste slika

en: New folder
bs: Novi direktorij

en: Enter the folder name:
bs: Unesite ime direktorijuma:

en: Could not move the files
bs: Ne mogu premjestiti datoteke:

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
bs: Datoteke se ne mogu premjestiti na trenutnu lokaciju, kao alternativu možete izabrati da ih kopirate.

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Move To
bs: Premjesti u

en: Copy To
bs: Kopiraj U

en: Move
bs: Premještanje

en: Could not open the location
bs: Ne može se otvoriti lokacija

en: The folder is not empty, do you want to delete the folder and its content permanently?
bs: Direktorij nije prazan, da li želite da obrišete direktorij i njegov sadržaj trajno?

en: Could not delete the folder
bs: Ne može se obrisati direktorij

en: The folder cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
bs: Direktorij se ne može premjestiti u Smiče. Da li ga želite obrisati trajno?

en: Could not move the folder to the Trash
bs: Direktorij se ne može premjestiti u Smiče.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
bs: Da li sigurno želiš da trajno obrišeš „%s“?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
bs: Ako obrišete datoteku, biče trajno izbubljena.

en: Cut
bs: Isjeci

en: Paste
bs: Umetni

en: Copy to…
bs: Kopiraj u..

en: Move to…
bs: Premjesti u..

en: Move to Trash
bs: Pošalji u smeće

en: Delete
bs: Izbrisati

en: Open with the File Manager
bs: Otvori sa  File Managerom

en: Create Folder
bs: Napravi mapu

en: Paste Into Folder
bs: Umetni u direktorij

en: Duplicate
bs: Dupliciraj

en: Open _With
bs: Otvori _pomoću

en: Could not perform the operation
bs: Neuspješno izvršena radnja

en: File manager
bs: Upravljač datotekama

en: File manager operations.
bs: Operacije upravljača datotekama.

en: Deleting files
bs: Brisanje datoteka

en: _Preview
bs: _Prikaz

en: B_rightness:
bs: O_svetljenje:

en: Con_trast:
bs: Kon_trast:

en: _Saturation:
bs: _Zasićenost:

en: G_amma:
bs: G_ama:

en: Cyan-_Red:
bs: Svijetlo plava-_Crvena:

en: _Magenta-Green:
bs: _Ljubičasta-zelena:

en: _Yellow-Blue:
bs: _Žuta-plava:

en: Color Levels
bs: Nivoi boja

en: Options
bs: Opcije

en: _Grid:
bs: _Porub:

en: Selection
bs: Odabir

en: _Width:
bs: _Širina:

en: Heigh_t:
bs: V_isina:

en: _Position:
bs: _Položaj:

en: Maximize
bs: Maksimiziraj

en: Center
bs: Centar

en: Aspect ratio
bs: Omjer

en: I_nvert aspect ratio
bs: I_nvertovani omjer

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
bs: M_noštvo od:

en: Include current channel
bs: Uključi trenutni kanal

en: High _quality
bs: Visoki _kvalitet

en: pixels
bs: pikseli

en: Dimensions
bs: _Dimenzije

en: Set the image size to this value
bs: Postavi veličinu slike na ovu vrijednost

en: Original dimensions:
bs: Izvorne dimenzije:

en: Scale factor:
bs: Faktor skale:

en: New dimensions:
bs: Nove dimenzije:

en: Grid:
bs: Mreža:

en: _Background:
bs: Po_zadina:

en: Pick a background color
bs: Izaberi boju pozadine

en: _Transparent
bs: _Providno

en: Original size
bs: Izvorna dimenzije

en: Bounding box
bs: Okvirom

en: Crop borders
bs: Izreži ivice

en: Angle
bs: Ugao

en: Align
bs: Poravnavanje

en: Image size
bs: Dimenzija slike

en: Point 1:
bs: Tačka 1:

en: Point 2:
bs: Tačka 2:

en: Keep aspect ratio
bs: Zadrži odnos širine i visine

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
bs: Povuci liniju na slici
    da bi postavio poravnanje.

en: Parallel
bs: Paralelno

en: Perpendicular
bs: Normala

en: Alignment
bs: Poravnavanje

en: Threshold:
bs: Osjetljivost:

en: Radius:
bs: Poluprečnik:

en: Amount:
bs: Iznos:

en: Image tools
bs: Alatke za sliku

en: Basic tools to modify images.
bs: Osnovne alatke za izmjenu slika.

en: Linear scale
bs: Linearna skala

en: Logarithmic scale
bs: Logaritamska skala

en: Channel:
bs: Kanal:

en: Value
bs: Vrijednost

en: Red
bs: Crvena

en: Green
bs: Zelena

en: Blue
bs: Plava

en: Presets
bs: Prepodešavanja

en: Applying changes
bs: Primjenjivanje promjena

en: Adjust Colors
bs: Podesi boje

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
bs: Promjeni svjetlinu, kontrast, osvjetljenje i gamma nivo na slici

en: Stretch
bs: Razvuci

en: Stretch the histogram trimming the 0.5%
bs: Razvuci skraćivanje histograma za 0.5%

en: Equalize
bs: Ujednači

en: Equalize the histogram using the square root function
bs: Izjednačite histogram koristeći funkciju kvadratnog korijena

en: Uniform
bs: Uniformni

en: Equalize the histogram using the linear function
bs: Izjednačite histogram koristeći linearnu funkciju

en: Adjust Contrast
bs: Prilagodi Kontrast

en: Automatic contrast adjustment
bs: Automatko prilagođavanje kontrasta

en: Square
bs: Kvadriraj

en: %d x %d (Image)
bs: %d x %d (slika)

en: %d x %d (Screen)
bs: %d x %d (Ekran)

en: 4:3 (DVD, Book)
bs: 4:3 (DVD, Knjiga)

en: Custom
bs: Proizvoljno

en: Rule of Thirds
bs: Pravilo Trečina

en: Golden Sections
bs: Zlatni Rez

en: Center Lines
bs: Centralne Linije

en: Crop
bs: Odsjeci

en: Add to Presets
bs: Dodaj u predpodešavanja

en: Could not save the file
bs: Ne mogu spasiti datoteku

en: Add to presets
bs: Dodaj u predpodešavanja

en: Color Curves
bs: Obojene krivulje

en: Adjust color curves
bs: Podesi obojene krivulje

en: Special Effects
bs: Specijalni efekti

note: Translators: this is the nami of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
bs: Toplje

note: Translators: this is the nami of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
bs: Hladnije

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Soil
bs: Zemljište

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Desert
bs: Pustinja

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Artic
bs: Arktik

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Mangos
bs: Mango

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Fresh Blue
bs: Svježe plavo

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Cherry
bs: Višnja

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Vintage
bs: Staro

note: Translators: this is the nami of an image filter
en: Blurred Edges
bs: Zamućene ivice

note: Translators: this is the nami of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
bs: Vinjeta

en: Flip
bs: Okreni

en: Flip the image vertically
bs: Okreni sliku vertikalno

en: _Brightness
bs: _Osvjetljenje

en: _Saturation
bs: _Zasićenje

en: _Average
bs: _Prosječno

en: Grayscale
bs: Sivi tonovi

en: Mirror
bs: Ogledalo

en: Mirror the image horizontally
bs: Izvrće sliku po horizontali

en: Negative
bs: Negativne

en: Redo
bs: Obnoviti

note: resize the original image
en: Resizing images
bs: Izmjena veličine slike

en: Resize
bs: Promijeni veličinu

en: Rotate
bs: Rotiraj

en: Rotate Left
bs: Rotiraj lijevo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
bs: Rotiraj sliku za 90 stepeni suprotno od smijera kazaljke

en: Rotate Right
bs: Rotiraj desno

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
bs: Rotiraj sliku za 90 stepeni u smijeru kazaljke

en: Save As
bs: Snimi kao

en: Save
bs: Snimi

en: Sharpening image
bs: Izoštravanje slike

en: Enhance Focus
bs: Povećaj Fokus

en: Undo
bs: Poništi

en: Find _Duplicates…
bs: Pronađi _Duplikate

en: _Folders:
bs: _Direktoriji:

en: Search for Duplicates
bs: Traži Duplikate

en: Duplicates:
bs: Duplikati:

en: Files:
bs: Datoteke:

en: _View
bs: P_regled

en: _Delete
bs: _Obriši

en: No duplicates found.
bs: Duplikati nisu pronađeni.

en: Find Duplicates
bs: Nađi Duplikate

en: Start _at:
bs: Počni na:

en: Find duplicated files.
bs: Nađi duplikate datoteka.

en: leave the newest duplicates
bs: ostavi najnovije duplikate

en: leave the oldest duplicates
bs: ostavi najstarije duplikate

en: by folder…
bs: od foldera

en: all files
bs: sve datoteke

en: no file
bs: nema datoteke

en: %d duplicate | %d duplicates
bs[0]: %d duplikat
bs[1]: %d duplikata
bs[2]: %d duplikata

en: Search completed
bs: Pretraga završena

en: Searching for duplicates
bs: Pretraga za duplikatima

en: %d file remaining | %d files remaining
bs[0]: Preostala je %d datoteka
bs[1]: Preostale su %d datoteke
bs[2]: Preostalo je %d datoteka

en: Getting the file list
bs: Dobavljam listu datoteka

en: Duplicates
bs: Duplikati

en: Select
bs: Izaberi

en: Upload images to Flickr
bs: Dodaj slike na Flickr

en: Private photos, visible to family and friends
bs: Privatne slike, vidljive samo familiji i prijateljima

en: Private photos, visible to family
bs: Privatne slike, vidljive samo familiji

en: Private photos
bs: Privatne slike

en: Safe content
bs: Sigurni sadržaj

en: Moderate content
bs: Moderiši sadržaj

en: Restricted content
bs: Ograničen sadržaj

en: Free space:
bs: Slobodan prostor:

en: _Privacy:
bs: _Privatnost:

en: Hi_de from public searches
bs: Sa_krij od javne pretrage

en: _Safety:
bs: _Sigurnost:

en: C_ontinue
bs: N_astavi

en: _Authorize...
bs: _Autoratizacija...

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
bs: Vrati se na ovaj prozor kada završiš ovlaštenje procesa na %s

en: Once you're done, click the 'Continue' button below.
bs: Kada završiš, klikni na  'Završi' dugme ispod.

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
bs: gThumb zahtjeva vaše ovlaštenje da bi dodao slike na %s

en: Click 'Authorize' to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you're finished, return to this window to complete the authorization.
bs: Klikni  'Ovlasti' da otvoriš svoj web pretraživać i ovlasti gthumb da očita slike na %s. Kada završiš, vrati se na ovaj prozor da završiš ovlaštenje.

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
bs: Slika je sačuvana kao „%s“

[ctx: Filename]
en: Screenshot
bs: Snimak ekrana

en: Could not take a screenshot
bs: Ne mogu napraviti screenshot

en: Play
bs: Reproduciraj

en: Slower
bs: Sporije

en: Faster
bs: Brže

en: Time:
bs: Vrijeme:

en: _Screenshots location:
bs: _Lokacija za Slikanje ekrana:

en: Audio/Video support
bs: Audio/Video podrška

en: Play audio and video files.
bs: Reproduciraj zvučne i video datoteke.

en: Playing video
bs: Pokretanje video snimka

en: Pause
bs: Pauza

en: Take a screenshot
bs: Napravi snimak ekrana

en: Audio
bs: Z_vuk

en: Artist
bs: Izvođač

en: Bitrate
bs: Bitski protok

en: Encoder
bs: Enkoder

en: Codec
bs: Kodek

en: Framerate
bs: Protok kadrova

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Channels
bs: Kanali

en: Sample rate
bs: Uzorkovanje

en: Mono
bs: Jednokanalno

en: Could not print the selected files
bs: Ne mogu se isprintati odabrane datoteke

en: Print
bs: Štampaj

en: Centered
bs: Centrirano

en: The total number of files
bs: Ukupan broj datoteka

en: The event description
bs: Opis događaja

en: _Rows:
bs: _Redovi:

en: Image
bs: Slika

en: Position:
bs: Pozicija:

en: Left
bs: Lijeva

en: Top
bs: Vrh

en: Rotation:
bs: Rotacija:

en: Unit:
bs: Jedinica:

en: Preview
bs: Pregled:

en: millimeters
bs: milimetri

en: inches
bs: inča

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Select Caption Font
bs: Izaberi font naslova

en: Select Header Font
bs: Izaberi font naslova

en: Select Footer Font
bs: Odaberi font futera

en: Page %d of %d
bs: Strana %d od %d

en: Could not print
bs: Ne može se isprintati

en: Images
bs: Slike

en: No suitable loader available for this file type
bs: Nema odgovarajučeg pokretača za ovakav tip datoteke

note: translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
bs: Učitavam „%s“

en: Loading images
bs: Učitavanje slika

en: Image print
bs: Štampanje slike

en: Allow to print images choosing the page layout.
bs: Omoguči štampanje slike odabirom izgleda strane.

en: Rotate Physically
bs: Rotiraj Fizički

en: Reset the EXIF Orientation
bs: Resetuj EXIF Orijentaciju

en: Saving images
bs: Snimanje slike

en: Image rotation
bs: Rotacija slike

en: Rotate images without data loss.
bs: Rotiraj sliku bez gubitka podataka.

en: Problem transforming the image: %s
bs: Problem pri transformaciji slike: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
bs: Ova transformacija može uzrokovati mala iskrivljivanja slike po rubovima, jer dimenzije slike nisu umnošci od 8
    Iskrivljivanja su reverzibilna, kakogod. Ako je rezultujuča slika neprihvatljiva, jednostavno primjenite obrnutu transformaciju da vratite orginal slike.
    Također možete odabrati da odbacite(ili srežete) bilo koje netransformalne ivice piksela. Za prakticnu primjenu, ovaj način je najbolji, ali transformacije nije striktno bez gubitaka.

en: _Trim
bs: _Sreži

en: _Accept distortion
bs: _Prihvati iskrivljenje

en: After loading an image:
bs: Nakon otvaranja slike:

en: Set to actual size
bs: Postavi na stvarnu veličinu

en: Keep previous zoom
bs: Zadrži prethodno povečanje

en: Fit to window
bs: Po mjeri prozora

en: Fit to window if larger
bs: Poravnaj u prozor ako je veće

en: Fit to width
bs: Odgovarati širini

en: Fit to width if larger
bs: Prilagodi širini ako je viče

en: Reset scrollbar positions
bs: Resetuj scrollbar pozicije

en: Zoom quality:
bs: Kvalitet zuma:

[ctx: zoom quality]
en: _High
bs: _Visok

[ctx: zoom quality]
en: _Low
bs: _Nizak

en: Copy Image
bs: Kopiraj sliku

en: Paste Image
bs: Zalijepi Sliku

en: Apply the embedded color profile
bs: Primijeni ugrađeni profil boja

en: Save Image
bs: Sačuvaj sliku

en: Loading the original image
bs: Učitavanje izvorne slike

en: Image viewer
bs: Preglednik slika

en: Basic image viewing.
bs: Osnovni preglednik slika.

en: Viewer
bs: Preglednik

en: _Destination
bs: _Odredište

en: _Automatic subfolder
bs: _Automatski poddirektorij

en: as _single subfolder
bs: kao_jedini poddirektorij

en: The year
bs: Godina

en: The month
bs: Mjesec

en: The day of the month
bs: Dan u mjesecu

en: The hour
bs: Sat

en: The minutes
bs: Minute

en: The seconds
bs: Sekunde

en: Invalid Destination
bs: Pogrešna destinacija

en: example: %s
bs: primjer: %s

note: subfolder type
en: File date
bs: Datum datoteke

note: gtk_label_set_mnemonic_widget (GTK_LABEL (GET_WIDGET ("subfolder_label")), self->priv->subfolder_type_list); subfolder format
en: year-month-day
bs: godina-mjesec-dan

en: year-month
bs: godina-mjesec

en: year
bs: godina

en: custom format
bs: poručeni format

en: Importing files
bs: Uvoženje datoteka

en: No file imported
bs: Nema uvezenih datoteka

en: The selected files are already present in the destination.
bs: Odabrane datoteke su vec prisutne na destinacji.

en: Could not delete the files
bs: Ne mogu se obrisati datoteke

en: Delete operation not supported.
bs: Operacija brisanja nije podržana.

en: Last imported
bs: Zadnje uvezeno

en: No file specified.
bs: Datoteka nije navedena.

note: Translators: For example: Not enough free space in '/home/user/Images'.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in '%s'.
    %s of space is required but only %s is available.
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora u '%s'.
    %s prostora je potrebno, ali samo %s je raspoloživo.

en: Tools
bs: Alatke

en: _Skip
bs: _Preskoči

en: Commands
bs: Komande

en: Co_mmands:
bs: Ko_mande:

en: _Wait for the command to finish
bs: _Čekaj da se komanda završi

en: E_xecute command once for every file
bs: P_rekini komandu jednom za svaku datoteku

en: _Terminal command (shell script)
bs: _Krajnja komanda(shell skriptovana)

en: Sh_ortcut:
bs: K_ratica:

en: The file uri
bs: Datoteka uri

en: The file path
bs: Put datoteke

en: The file basename
bs: Osnovno ime datoteke

en: The parent folder path
bs: Put do roditeljskog direktorija

note: Translate only 'message' and 'default_value'.
en: %ask{ message }{ default value }
bs: %ask{ poruka }{ početna vrijednost }

en: Ask an input value
bs: Traži ulaznu vrijednost

note: Translate only 'attribute name'
en: %attr{ attribute name }
bs: %attr{ ime atributa }

en: A file attribute
bs: Atribut datoteke

en: The file basename without extension
bs: Ime baze datoteke bez nastavaka

en: The file extension
bs: Nastavak imena datoteke

note: Translate only 'text'.
en: %quote{ text }
bs: %quote{ tekst }

en: Quote the text
bs: Citiraj tekst

en: _Command:
bs: Na_redba:

en: Personalize...
bs: Personaliziraj...

en: Script
bs: Skripta

en: Shortcut
bs: Prečica

en: Show
bs: Prikaži

en: Could not save the script
bs: Ne može se spasiti skripta

en: New Command
bs: Nova komanda

en: Edit Command
bs: Izmijeni naredbu

en: Are you sure you want to delete the selected command?
bs: Da li ste sigurni da želite obrisati odabranu komandu?

en: Enter a value:
bs: Unesite vrijednost:

en: Malformed command
bs: Deformisana komanda

en: none
bs: prazno

en: key %d on the numeric keypad
bs: taster %d na numeričkoj tastaturi

en: No command specified
bs: Nije navedena nijedna naredba

en: Command exited abnormally with status %d
bs: Naredba se završila nenormalno sa statusom %d

en: File list tools
bs: Datoteka liste alatki

en: Scripting and batch manipulation of files.
bs: Skriptiranje i mnogo manupulacija datoteka.

en: Map
bs: Mapa

note: No GPS label
en: The geographical position information is not available for this image.
bs: Informacija o geografskoj poziciji nije poznata za ovu sliku.

en: View the photo position on the map
bs: Vidi poziciju slike na mapi

en: A_ccounts:
bs: N_alozi:

en: Loading...
bs: Učitavam...

en: _New
bs: _Novi

en: New authentication…
bs: Nove autentifikacije …

en: Authorization Required
bs: Ovlaštenje Zahtjevano

en: Choose _Account…
bs: Odaberite _Račun …

en: Choose Account
bs: Izaberite račun

en: Edit Accounts
bs: Uredi naloge

en: Connecting to the server
bs: Spajanje sa serverom

en: Asking authorization
bs: Upit o ovlaštenju

en: Getting account information
bs: Dobavljanje informacija o računu

en: Tiny ( 100 x 75 )
bs: Sićušno ( 100 x 75 )

en: Small ( 160 x 120 )
bs: Malo ( 160 x 120 )

en: Medium ( 320 x 240 )
bs: Srednje ( 320 x 240 )

en: Large ( 640 x 480 )
bs: Veliko ( 640 x 480 )

en: 15ʺ screen ( 800 x 600 )
bs: 15ʺ ekran ( 800 x 600 )

en: 17ʺ screen ( 1024 x 768 )
bs: 17ʺekran ( 1024 x 768 )

en: 1 megabyte file size
bs: 1 megabyte veličina datoteke

en: _Scramble filenames
bs: _Pomješaj imena datoteka

en: _Container:
bs: _Kontejner:

en: Tiny ( 100 × 75 )
bs: Sićušno ( 100 × 75 )

en: Small ( 160 × 120 )
bs: Malo( 160 × 120 )

en: Medium ( 320 × 240 )
bs: Srednje ( 320 × 240 )

en: Large ( 640 × 480 )
bs: Velko ( 640 × 480 )

en: 15ʺ screen ( 800 × 600 )
bs: 15ʺ ekran( 800 × 600 )

en: 17ʺ screen ( 1024 × 768 )
bs: 17ʺ ekran ( 1024 × 768 )

en: 2 megabyte file size
bs: 2 megabyte veličina datoteke

en: Upload images to PhotoBucket
bs: Učitaj slike na PhotoBucket

en: Choose a folder
bs: Odaberite direktorij

en: Import
bs: Uvezi

en: _Removable Device…
bs: _Uklonjivi Uređaj …

en: F_older…
bs: F_ascikla

en: I_mport From
bs: U_vezeni Sa

en: After importing from a device:
bs: Nakon uvoza sa uređaja:

en: _Rotate the images physically
bs: _Rotiraj sliku fizički

note: view label
en: S_how:
bs: P_rikaži:

en: _Tags:
bs: _Oznake:

en: _Event:
bs: _Događaj:

en: _Delete the imported files from the source
bs: _Obriši uvezene datoteke sa izvora

en: Could not import the files
bs: Ne mogu se uvesti datoteke

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
bs: Datoteke za uvesti: %d(%s)

en: Could not load the folder
bs: Ne može se otvoriti direktorijum

en: (Empty)
bs: (Prazno)

en: Getting the folder content…
bs: Dobivanje sadržaja  foldera

en: Empty
bs: Prazna

en: Import from Removable Device
bs: Uvezi sa Otklonjivog Uređaja

en: Import from Folder
bs: Uvezi iz direktorijuma

en: Import photos
bs: Uvezi slike

en: Import photos from removable devices.
bs: Uvezi slike sa otklonjivih uređaja.

en: _Picasa Web Album…
bs: _Picasa Web albuma …

en: Export to Picasa Web Albums
bs: Izvezi na Picasa Web Album

en: _Albums:
bs: _Albumi:

en: Public
bs: Javno

en: Could not get the album list
bs: Ne mogu dobiti listu albuma

en: Picasa Web Albums
bs: Picasa Web Albumi

en: Upload images to Picasa Web Albums
bs: Postavi slike na Picasa Web Albume

en: Raw format support
bs: Raw format podrška

en: Allow to load raw format images.
bs: Dozvoli da se očita format slika.

en: Red Eye Removal
bs: Uklanjanje crvenih očiju

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
bs: Otkloni crvenilo očiju uzrokovano blicem kamera

en: Red-eye removal
bs: Uklanjanje crvenog oka

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
bs: Alatka za otklanjanje crveno-oko efekta sa slika.

en: digits
bs: cifara

en: remove
bs: ukloni

en: add
bs: dodaj

en: _Rename
bs: P_reimenuj

en: _Sort by:
bs: _Sortiraj po:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
bs: Slu_učaj:

en: Edit template
bs: Izmijeni šablon

en: The original filename
bs: Originalno ime datoteke

en: The original extension
bs: Orginalni dodatak

en: The original enumerator
bs: Orginalni enumerator

en: The modification date
bs: Datum izmjene

en: The digitalization date
bs: Datum digitalizacije

note: translate only the text in the curly brackets
en: %A{ identifier }
bs: %A{ identifikator }

en: _Template:
bs: _Šablon:

en: Re_verse Order
bs: O_brnuti redoslijed

en: _Preview:
bs: _Pregled:

en: Enumerator
bs: Brojač

en: Original filename
bs: Izvorno ime datoteke

en: Original extension
bs: Izvorni nastavak

en: Original enumerator
bs: Orginalni popisivač

en: Modification date
bs: Datum izmjene

en: Digitalization date
bs: Datum digitalizacije

en: File attribute
bs: Atribut datoteke

en: Could not rename the files
bs: Nije mogučre preimenovati datoteke

en: Could not save the template
bs: Ne mogu se spasiti šabloni

en: Edit Template
bs: Uredi šablon

en: Old Name
bs: Staro ime

en: New Name
bs: Novo ime

en: Keep original case
bs: Zadrži izvrno stanje

en: Convert to lower-case
bs: Konvertuj u niže_stanje

en: Convert to upper-case
bs: Konvertuj u više_stanje

en: Renaming files
bs: Preostale datoteke

en: Rename files
bs: Preimenuj fajlove

en: Rename series of files.
bs: Preimenuj serije datoteka.

en: Resize Images…
bs: Veličinu slike …

en: pixel
bs: piksel

en: Resize Images
bs: Promjeni veličinu slika

en: New dimensions
bs: Nove dimenzije

en: _Height:
bs: _Visina:

en: _Preserve original aspect ratios
bs: _Očuvaj izvorne proporcije

en: Keep the original format
bs: Sačuvaj izvorni format

en: Resize images
bs: Promjeni veličinu slika

en: Resize series of images.
bs: Promjeni veličinu serije slika.

en: Could not perform the search
bs: Ne može se pokrenuti pretraga

en: Search Result
bs: Rezultat pretrage

en: Find
bs: Nađi

en: _Find
bs: _Nađi

en: Find files
bs: Nađi datoteke

en: Search again
bs: Pretraži ponovo

note: Translators: This is not a verb, it's a nami as in "the search properties".
en: Search
bs: Pretrazivanje

en: all the following rules
bs: sva navedena pravila

en: any of the following rules
bs: bilo koje od navedenih pravila

en: Files found until now: %s
bs: Datoteke pronađene do sada : %s

en: Searching…
bs: Tražim…

en: Cancel the operation
bs: Otkaži radnju

en: File search tool.
bs: Alatka za pretragu datoteka.

en: Remove from Selection
bs: Ukloni iz odabira

en: Show selection %d
bs: Prikaži izbor %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
bs: Koristi Alt-%d da dodaš datoteke ovom izboru, Ctrl-%d da vidiš izbor.

en: Selection %d
bs: Izbor %d

en: Selections
bs: Selekcije

en: Advanced file selection.
bs: Napredna selekcija datoteka.

en: Presentation
bs: Prezentacija

en: Slideshow
bs: Pokretni prikaz

en: _Personalize
bs: _Personalizuj

en: _Transition effect:
bs: _Efekti prijelaza:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
bs: _Pomjeni automatski, uvijek

en: _Restart when finished
bs: _Restartuj kada završi

en: R_andom order
bs: S_lučajni redosljed

en: Playlist
bs: Lista pjesma

en: Add files to the playlist
bs: Dodaj datoteke u listu pjesama

en: Remove the selected files
bs: Ukloni označene datoteke

en: Playing slideshow
bs: Reproduciram pokretni prikaz

en: Choose the files to play
bs: Odaberi datoteke za reproduciranje

en: Audio files
bs: Zvučne datoteke

en: Random
bs: Slučajni

en: Push from right
bs: Gurni sa desna

en: Push from bottom
bs: Gurni odozdo

en: Slide from right
bs: Pokreni sa desna

en: Slide from bottom
bs: Pokreni sa lijeva

en: Fade in
bs: Izblijedi u

en: Flip page
bs: Preokreni stranicu

en: Cube from right
bs: Zakockaj sa desna

en: Cube from bottom
bs: Zakockaj sa dna

en: View images as a slideshow.
bs: Vidi slike kao pokretni prikaz.

en: _Web Album…
bs: _Web Albuma …

en: Click to view the image
bs: Klikni da vidiš sliku

en: Go back to the index
bs: Idi nazad na index

en: Image %d of %d
bs: Slika %d od %d

en: Index
bs: Registar

en: Next
bs: Sljedeće

en: Previous
bs: Prethodno

en: View page %d
bs: Vidi stranicu %d

en: View the next image
bs: Vidi sljedeću sliku

en: View the next page
bs: Vidi sljedeću stranicu

en: View the previous image
bs: Vidi prethodnu sliku

en: View the previous page
bs: Vidi prethodnu stranicu

en: All images on  a single image
bs: Sve slike na jednistvenu sliku

en: Adapts to the window width
bs: Prilagodni širini prozora

en: _Copy originals to destination
bs: _Umnoži izvorne u odredištu

en: _Adapt to the window width
bs: _Prilagodi širini prozora

en: Index Page
bs: Registar stranice

en: Thumbnail Caption
bs: Slikica Naslova

en: The current image number
bs: Broj trenutne slike

en: The total number of images
bs: Ukupan broj slika

en: The file comment
bs: Komentar datoteke

en: Image Page
bs: Slika stranice

en: Show the description, if available
bs: Prikaži opis, ako postoji

en: Show the following attributes:
bs: Pokaži sljedeće atribute:

en: Image Attributes
bs: Atributi slike

en: Could not show the destination
bs: Ne može se prikazati destinacija

en: The album has been created successfully.
bs: Album kreiran uspješno.

en: Saving thumbnails
bs: Snimanje umanjenih prikaza

en: Saving HTML pages: Images
bs: Snimanje HTML stranica: slike

en: Saving HTML pages: Indexes
bs: Snimanje HTML stranica: indeksi

en: Copying original images
bs: Kopiranje orginalnih slika

en: Could not find the style folder
bs: Ne može se pronači datoteka stilova

en: Could not create a temporary folder
bs: Ne mogu napraviti privremeni direktorijum

en: Web Albums
bs: Web Albumi

en: Create static web albums.
bs: Kreiraj statičke web albume.

en: Could not load the position "%s"
bs: Ne može se očitati pozicija "%s"

en: Could not save the filter
bs: Nije moguće snimiti filter

en: New Filter
bs: Novi filter

en: Edit Filter
bs: Uredi filter

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
bs: Preglednik

en: All
bs: Svi/e

en: Enabled
bs: Uključen

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Viewers
bs: Preglednici

en: Metadata
bs: Meta podaci

en: File tools
bs: Alatke datoteka

en: List tools
bs: Lista alatki

en: Importers
bs: Uvoznici

en: Exporters
bs: Izvoznici

en: Could not activate the extension
bs: Ne mogu se aktivirati proširenja

en: Could not deactivate the extension
bs: Ne mogu se deaktivirati proširenja

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
bs: Proširenja

en: Restart required
bs: Potreban restart

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
bs: Trebate restartovati  gthumb da bi izmjene bile efikasne

en: _Continue
bs: _Nastaviti

en: _Restart
bs: _Ponovo pokreni

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
bs: %s od %s

en: Moving "%s" to "%s"
bs: Premještanje "%s" u "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
bs: Kopiranje "%s" u "%s"

en: Moving files
bs: Premještanje datoteka

en: Copying files
bs: Umnožavanje datoteka

en: Getting file information
bs: Dobavljanje informacija o datotekama

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bs: gThumb je slobodan softver; možete ga redistribuirati i / ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licencije kako ju je objavila Free Software Foundation; bilo verzije 2 licencije, ili (po vašem izboru) bilo kasnije verzije.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bs: gThumb se distribuira u nadi da će biti koristan, no BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva PRODAJE ili SPOSOBNOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte GNU Opće javne licencije za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
bs: Trebali ste primili kopiju GNU General Public License zajedno s gThumb. Ako ne, pogledajte http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
bs: Pregledač i pretrživač slika za Gnom.

en: [modified]
bs: [izmenjeno]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
bs[0]: izabrana %d datoteka (%s)
bs[1]: izabrane su %d datoteke (%s)
bs[2]: izabrano je %d datoteka (%s)

en: %s of free space
bs: %s slobodnog prostora

en: No suitable module found for %s
bs: Nije pronađen odgovarajuči modul za %s

en: Save changes to file '%s'?
bs: Spasi promjene u datoteku  '%s'?

en: If you don't save, changes to the file will be permanently lost.
bs: Ako ne spasite, promjene na datotecu čije biti trajno izgubljene.

en: Do _Not Save
bs: Ne _snimaj

en: Could not change name
bs: Ne može se promijeniti ime

en: Modified
bs: Izmijenjeno

en: Go to the previous visited location
bs: Idi na prethodno posjećeno mjesto

en: Go to the next visited location
bs: Idi na sljedeće posjećeno mjesto

en: History
bs: Povjest

en: View the folders
bs: Pogledaj direktorijume

en: Edit file
bs: Uredi datoteku

en: Accept
bs: Prihvati

en: File type not supported
bs: Tip datoteke nije podržan

en: No suitable module found
bs: Nije pronađen odgovarajući modul

en: Could not open the module `%s`: %s
bs: Ne može se otvoriti modul `%s`: %s

en: The extension '%1$s' is required by the extension '%2$s'
bs: Nadogradnja '%1$s' se zahtjeva od nadogradnje '%2$s'

en: All Supported Files
bs: Sve podržane datoteke

en: Details
bs: Pojedinosti

en: Computer
bs: Računar

en: Home Folder
bs: Početni direktorij

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
bs: Datoteke se ne mogu premjestiti u Smeće. Da li želite da ih trajno obrišete?

en: Could not move the files to the Trash
bs: Ne mogu se pomjeriti datoteke u Smeće

en: Are you sure you want to move "%s" to trash?
bs: Da li ste sigurni da želite da pomjerite "%s" u smeće?

en: Are you sure you want to move to trash the %'d selected file? | Are you sure you want to move to trash the %'d selected files?
bs[0]: Jeste li sigurni da želite baciti u smeće %'d izabranu datoteku?
bs[1]: Jeste li sigurni da želite baciti u smeće %'d izabrane datoteke?
bs[2]: Jeste li sigurni da želite baciti u smeće %'d izabranih datoteka?

en: Mo_ve to Trash
bs: Pre_mjesti u smeće

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
bs[0]: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati %'d izabranu datoteku?
bs[1]: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati %'d izabrane datoteke?
bs[2]: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati %'d izabranih datoteka?

en: Personalize…
bs: Personaliziraj..

note: "files" label
en: files
bs: datoteke

en: ascending
bs: rastuće

en: descending
bs: opadajuće

en: No limit specified
bs: Nema specifiranog ograničenja

en: Loading…
bs: Učitavam…

en: (Open Parent)
bs: (Otvori Roditelja)

en: Enter the new name:
bs: Unesite novo ime:

en: Alpha
bs: Alfa

en: Could not rename the file
bs: Ne može se  preimenovati datoteka

en: No options available for this file type
bs: Nema dostupnih opcija za ovaj tip datoteke

en: Could not find a suitable module to save the image as "%s"
bs: Ne može se nači odgovarajuči modul da se spasi slika kao "%s"

en: Reading file information
bs: Prikupljam informacije o datotekama

en: File
bs: Dokument

en: Name
bs: Ime

en: Size
bs: Veličina

en: Type
bs: Tip

en: Location
bs: Lokacija

en: Duration
bs: Trajanje

en: Exposure Settings
bs: Postavke izlaganja

en: Aperture
bs: Apertura

en: ISO Speed
bs: ISO brzina

en: Exposure Time
bs: Vrijeme izloženosti

en: Shutter Speed
bs: Brzina zatvarača

en: Focal Length
bs: Dužina fokusa

en: Flash
bs: Fleš

en: Camera Model
bs: Model kamere

en: Author
bs: Automatski pokretač

en: Copyright
bs: Autorsko pravo

en: file name
bs: naziv datoteke

en: file path
bs: put datoteke

en: file size
bs: veličine datoteke

en: file modified date
bs: datum modifikovanja datoteke

en: no sorting
bs: nema sortiranja

en: dimensions
bs: dimenzije

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Media
bs: Mediji

en: Text Files
bs: Tekstualne Datoteke

en: Filename
bs: Ime datoteke

en: Title (embedded)
bs: Naslov(ugrađen)

en: Description (embedded)
bs: Opis(ugrađen)

en: Cancel operation
bs: Obustavi operaciju

en: Saving file information
bs: Spašavanje informacija o datoteci

note: Translators: %s is a filename
en: Saving '%s'
bs: Spašavam '%s'

en: Create tag «%s»
bs: Kreitaj oznaku  «%s»

en: Show all the tags
bs: Prikaži sve oznake

en: Holidays
bs: Odmor

en: Temporary
bs: Privemeno

en: Screenshots
bs: Snimci ekrana

en: Science
bs: Nauka

en: Favorite
bs: Omiljeni

en: Important
bs: Važno

en: Games
bs: Igre

en: Party
bs: Zabava

en: Birthday
bs: Rođendan

en: Astronomy
bs: Astronomija

en: Family
bs: Porodica

en: is
bs: je

en: is only
bs: je jedino

en: is not
bs: nije

en: The test definition is incomplete
bs: Definicija testa je nepotpuna

en: Add a new rule
bs: Dodaj novo pravilo

en: Remove this rule
bs: Ukloni ovo pravilo

en: contains
bs: sadržaj

en: starts with
bs: počinje sa

en: ends with
bs: završava se sa

en: does not contain
bs: ne sadrži

en: matches
bs: slaže se s

en: is lower than
bs: je manje od

en: is greater than
bs: je veći od

en: is equal to
bs: je jednako

en: is greater than or equal to
bs: je veći ili jednak sa

en: is lower than or equal to
bs: je manji ili jednak sa

en: is before
bs: je prije

en: is after
bs: je poslije

en: Today
bs: Danas

en: Now
bs: Sada

en: Colors
bs: Boje

en: Rotation
bs: Rotacija

en: Could not display help
bs: Ne može se prikazati pomoć

en: Could not launch the application
bs: Ne može se pokrenuti aplikacija

en: _Copy Here
bs: _Kopiraj ovdje

en: _Move Here
bs: _Premjesti Ovdje

en: _Link Here
bs: _Ovdje napravi vezu

en: Cancel
bs: Otkaži

en: _Cancel
bs: Ot_kaži

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Ok
bs: _U redu

en: _Remove
bs: _Skloni

en: _Save
bs: _Spasi

en: Open a new window
bs: Otvaranje novog prozora

en: Start in fullscreen mode
bs: Počni u cijelom ekranu

en: Automatically start a slideshow
bs: Automatski startovati niz slika

en: Automatically import digital camera photos
bs: Sam uvezi slike sa digitalnog fotoaparata

en: Show version
bs: Prikaži verziju

en: - Image browser and viewer
bs: - Preglednik slike

en: New _Window
bs: Novi _prozor

en: _About
bs: O programu

en: _Quit
bs: _Izlaz

en: Fullscreen
bs: Preko cijelog ekrana

en: Open in New Window
bs: Otvori novi prozor

en: New Window
bs: Novi prozor

en: Open Location…
bs: Otvori Lokaciju..

en: Revert
bs: Vrati unazad

en: Sort By…
bs: sortiraj po…

en: Hidden Files
bs: Skrivene datoteke

en: _Delete History
bs: _Obriši istorijat
