gthumb - en to ca translation catalogue (1129 entries)

en: gThumb Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges gThumb

en: View and organize your images
ca: Visualitzeu i organitzeu les vostres imatges

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
ca: gThumb és un visualitzador, editor, navegador i organitzador d'imatges. Està dissenyat perquè tingui una bona integració amb l'escriptori GNOME 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
ca: Com a visualitzador d'imatges, gThumb permet la visualització dels formats més comuns de fitxers d'imatges, com ara les imatges BMP, JPEG, GIF (incloent-hi les animacions), PNG, TIFF, TGA i RAW. També és possible visualitzar alguns tipus de metadades incrustades dins d'una imatge com ara EXIF, IPTC i XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
ca: Com a editor d'imatges, gThumb permet escalar, girar i retallar les imatges; canviar la saturació, la lluminositat, el contrast, així com altres transformacions de color.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
ca: Com a navegador d'imatges, gThumb mostra les miniatures de les imatges desades al vostre disc, permet realitzar les operacions més comunes d'un gestor de fitxers tals com copiar, moure i suprimir fitxers i carpetes. A més hi ha una sèrie d'eines específiques d'imatges, com ara les transformacions sense pèrdua JPEG; redimensió d'imatge; conversió de format; presentació de diapositives; establiment d'una imatge com a fons d'escriptori i algunes altres més.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
ca: Com a organitzador d'imatges, gThumb us permet afegir comentaris i altres metadades a les imatges; organitzar les imatges en catàlegs i els catàlegs en biblioteques; buscar imatges i desar el resultat com un catàleg.

en: Browser mode
ca: Mode navegador

en: Viewer mode
ca: Mode visualitzador

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
ca: Les imatges d'una mida superior (en bytes) no es convertiran a miniatures. Si voleu generar les miniatures de totes les imatges, utilitzeu 0.

en: Open files in the active window
ca: Obre els fitxers a la finestra activa

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
ca: Si es restableix la posició de les barres de desplaçament després de canviar la imatge

en: Possible values are: jpeg, jpg.
ca: Els valors possibles són: jpeg i jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
ca: Els valors possibles són: tiff i tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
ca: Els valors possibles inclouen: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
ca: Importació amb el gThumb

en: Photo Import Tool
ca: Eina d'importació de fotografies

en: Import the photos on your camera card
ca: Importa les fotos de la targeta de la vostra càmera

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
ca: Imatge;Visualitzador;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Caption
ca: Anotació

en: Behavior
ca: Comportament

en: _Single click to open files
ca: _Clic simple per a obrir fitxers

en: _Double click to open files
ca: _Doble clic per a obrir fitxers

en: _Open files in fullscreen mode
ca: _Obre els fitxers a pantalla completa

en: Other
ca: Altres

en: Thumbnail _size:
ca: _Mida de la miniatura:

en: D_etermine image type from content (slower)
ca: D_etermina el tipus d'imatge en funció dels continguts (més lent)

en: digits
ca: dígits

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: remove
ca: suprimeix

en: add
ca: afegeix

en: More extensions…
ca: Més extensions...

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Filter _Name:
ca: _Nom del filtre:

en: _Match:
ca: _Coincidència:

en: Rules:
ca: Regles:

note: limit label
en: _Limit to
ca: _Limita a

en: selected by
ca: que se seleccionen amb

en: Mean:
ca: Mitjana:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
ca: Desv.:

en: Median:
ca: Mediana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
ca: Píxels:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
ca: Màx.:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
ca: Seleccionat:

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: Overwrite the old file with the new one?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer antic amb el nou?

en: Old File:
ca: Fitxer antic:

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Size:
ca: Mida:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: New File:
ca: Fitxer nou:

en: Over_write the old file
ca: _Sobreescriu el fitxer antic

en: Do not overwrite _the old file
ca: No sobreescriguis els fi_txers antics

en: Overwrite _all files
ca: S_obreescriu tots els fitxers

en: _Do not overwrite any file
ca: _No sobreescriguis cap fitxer

en: _Save the new file as:
ca: Anomena i de_sa el fitxer nou:

en: _General filter:
ca: Filtre _general:

en: _Other filters:
ca: _Altres filtres:

en: below the folder list
ca: a sota de la llista de les carpetes

en: on the right
ca: a la part dreta

en: gThumb Preferences
ca: Preferències del gThumb

en: Appearance
ca: Aparença

en: T_humbnails in viewer:
ca: Minia_tures al visualitzador:

en: on the bottom
ca: a la part inferior

en: on the side
ca: a la vora

en: File _properties in browser:
ca: _Propietats del fitxer al navegador:

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: On startup:
ca: A l'inici:

en: Go to last _visited location
ca: _Ves a l'última ubicació visitada

en: Go to this _folder:
ca: Ves a aquesta _carpeta:

en: Set to C_urrent
ca: Estableix-ho a l'act_ual

en: _Reuse the active window to open files
ca: _Reutilitza la finestra activa per a obrir els fitxers

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
ca: De_mana'm la confirmació abans de suprimir fitxers o catàlegs

en: Ask whether to save _modified files
ca: Demana'm si s'han de desar els fitxers _modificats

en: _Store metadata inside files if possible
ca: _Desa les metadades dins dels fitxers si és possible

en: Shortcuts:
ca: Dreceres:

en: _Restore All…
ca: _Restaura-ho tot…

en: _Inverse order
ca: Ordre _invers

en: Example:
ca: Exemple:

en: Upload images to 23hq.com
ca: Pugeu les imatges a 23hq.com

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Add bookmarks support.
ca: Afegeix a la compatibilitat amb les adreces d'interès.

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix una adreça d'interès

en: _Edit Bookmarks…
ca: _Edita les adreces d'interès...

en: _System Bookmarks
ca: Adreces d'interès del _sistema

en: _Bookmarks:
ca: _Adreces d'interès:

en: Go to this location
ca: Ves a aquesta ubicació

en: Remove
ca: Suprimeix

en: _Name
ca: _Nom

en: _Location
ca: _Ubicació

en: Could not remove the bookmark
ca: No s'ha pogut suprimir l'adreça d'interès

en: Burn CD/DVD
ca: Enregistra un CD o DVD

en: Save files to an optical disc.
ca: Deseu els fitxers en un disc òptic.

en: _Optical Disc…
ca: D_isc òptic...

en: Disc Name
ca: Nom del disc

en: Current _folder
ca: _Carpeta actual

en: Current folder and its s_ub-folders
ca: La carpeta actual i les seves s_ubcarpetes

en: _Selected files
ca: Fitxers _seleccionats

en: Source
ca: Font

en: Write to Disc
ca: Escriu al disc

en: _Continue
ca: _Continua

en: Error interpreting JPEG image file: %s
ca: S'ha produït un error en interpretar el fitxer d'imatge JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
ca: Espai de color desconegut de JPEG (%d)

en: _Quality:
ca: _Qualitat:

en: _Lossless
ca: Sense _pèrdua

en: _Default extension:
ca: Extensió per _defecte:

en: _Smoothing:
ca: _Suavitzat:

en: Opti_mize
ca: Opti_mitza

en: _Progressive
ca: _Progressiu

en: Compression _level:
ca: Nive_ll de compressió:

en: Default options:
ca: Opcions per defecte:

en: _RLE compression
ca: Compressió _RLE

en: Compression
ca: Compressió

en: _No compression
ca: _Sense compressió

en: No_rmal (Deflate)
ca: No_rmal (sense compressió)

en: _Loss compression (JPEG)
ca: _Compressió amb pèrdua (JPEG)

en: Resolution
ca: Resolució

en: _Horizontal:
ca: _Horitzontal:

en: dpi
ca: ppp

en: _Method:
ca: _Mètode:

en: Insufficient memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Saving
ca: Desament

en: No name specified
ca: Cap nom especificat

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
ca: Nom no vàlid. Els següents caràcters no estan permesos: %s

en: Name already used
ca: El nom ja està en ús

en: New catalog
ca: Catàleg nou

en: Enter the catalog name:
ca: Introduïu el nom del catàleg:

en: C_reate
ca: C_rea

en: New library
ca: Biblioteca nova

en: Enter the library name:
ca: Introduïu el nom de la biblioteca:

en: Could not remove the catalog
ca: No s'ha pogut suprimir el catàleg

en: Are you sure you want to remove “%s”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir «%s»?

en: Add to Catalog…
ca: Afegeix al catàleg...

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Remove from Catalog
ca: Suprimeix del catàleg

en: Create Catalog
ca: Crea el catàleg

en: Create Library
ca: Crea la biblioteca

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Properties
ca: Propietats

en: Catalogs
ca: Catàlegs

en: Command Line
ca: Línia d'ordres

en: Catalog Properties
ca: Propietats del catàleg

en: Organize
ca: Organitza

en: Automatically organize files by date
ca: Organitza automàticament els fitxers amb la data

en: Create file collections.
ca: Creeu col·leccions de fitxers.

en: C_atalogs:
ca: Catà_legs:

en: New Library
ca: Biblioteca nova

en: New Catalog
ca: Catàleg nou

en: _View the destination
ca: _Visualitza la destinació

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Date:
ca: _Data:

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Cancel operation
ca: Cancel·la l'operació

en: Organization:
ca: Organització:

en: Files
ca: Fitxers

en: Create
ca: Crea

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Catalog _Preview:
ca: _Previsualització del catàleg:

en: _Group files by:
ca: A_grupa els fitxers segons:

en: _Include sub-folders
ca: _Inclou les subcarpetes

en: Ignore catalogs with a single file
ca: Ignora els catàlegs amb un fitxer individual

en: Put single files in the catalog:
ca: Posa els fitxers individuals al catàleg:

en: Singles
ca: Individuals

en: Could not add the files to the catalog
ca: No s'han pogut afegir els fitxers el catàleg

en: Could not create the catalog
ca: No s'ha pogut crear el catàleg

en: Add to Catalog
ca: Afegeix a un catàleg

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Keep the dialog open
ca: Mantén el diàleg obert

en: Could not save the catalog
ca: No s'ha pogut desar el catàleg

en: Could not load the catalog
ca: No s'ha pogut carregar el catàleg

en: Organize Files
ca: Organitza els fitxers

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
ca: Els fitxers s'organitzaran en catàlegs. Al disc no es mourà cap fitxer.

en: Date photo was taken
ca: Data en què la foto va ser presa

en: File modified date
ca: Data en què el fitxer va ser modificat

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag (embedded)
ca: Etiqueta (incrustada)

en: Invalid file format
ca: Format de fitxer no vàlid

en: Tags
ca: Etiquetes

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
ca: El catàleg «%s» ja existeix, voleu sobreescriure'l?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
ca: La biblioteca «%s» ja existeix, voleu sobreescriure-la?

en: Over_write
ca: So_breescriu

en: Cannot move the files
ca: No s'han pogut moure els fitxers

en: Cannot copy the files
ca: No s'han pogut copiar els fitxers

en: Invalid destination.
ca: Destinació no vàlida.

en: Copying files to “%s”
ca: S'estan copiant els fitxers a «%s»

en: Could not remove the files from the catalog
ca: No s'han pogut suprimir els fitxers del catàleg

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
ca: Operació completada. Catàlegs: %d. Imatges: %d.

en: Change _Date…
ca: Canvia la _data...

en: Change date
ca: Canvia la data

en: Change the files date
ca: Canvieu la data dels fitxers

en: Change the following values:
ca: Canvia els valors següents:

en: _Last modified date
ca: Data de l'ú_ltima modificació

en: Co_mment date
ca: _Data del comentari

en: Change to:
ca: Canvia a:

en: The _following date:
ca: La _següent data:

en: File _modified date
ca: Data de _modificació del fitxer

en: File c_reation date
ca: Data de _creació del fitxer

en: Date p_hoto was taken
ca: Data en què la f_oto va ser presa

en: A_djust by
ca: A_justa amb

en: hours
ca: hores

en: minutes
ca: minuts

en: seconds
ca: segons

en: Change Date
ca: Canvia la data

en: Import Embedded Metadata
ca: Importa les metadades incrustades

en: Comments and tags
ca: Comentaris i etiquetes

en: Add comments and tags to any file type.
ca: Afegiu comentaris i etiquetes a qualsevol tipus de fitxer.

en: _Synchronize with the embedded metadata
ca: _Sincronitza amb les dades incrustades

en: Preferences
ca: Preferències

en: Comment
ca: Comentaris

en: Title
ca: Títol

en: Place
ca: Lloc

en: Comment Date & Time
ca: Data i hora del comentari

en: Rating
ca: Valoració

en: Contact _Sheet…
ca: _Full de contacte...

en: Image _Wall…
ca: _Mur d'imatges...

en: Contact Sheet
ca: Full de contacte

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
ca: Creeu una imatge d'índex mostrant-hi les miniatures dels fitxers seleccionats.

en: None
ca: Cap

en: Simple with shadow
ca: Simple amb ombra

en: Shadow only
ca: Només ombra

en: Slide
ca: Diapositiva

en: Inward Shadow
ca: Ombra cap a dins

en: Outward Shadow
ca: Ombra cap a fora

en: Background
ca: Fons

en: _Solid color
ca: Color _sòlid

en: _Gradient
ca: _Degradat

en: Select a color
ca: Selecciona un color

en: Frame
ca: Marc

en: _Style:
ca: E_stil:

en: _Header:
ca: Ca_pçalera:

en: Select a font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra

en: _Footer:
ca: _Peu de pàgina:

en: Caption:
ca: Anotació:

en: Help
ca: Ajuda

en: Edit template
ca: Edita la plantilla

en: _Destination:
ca: _Destinació:

en: Choose destination folder
ca: Escolliu la carpeta de destinació

en: File_name:
ca: _Nom de fitxer:

en: Create _HTML image map
ca: Crea un mapa d'imatges _HTML

en: Create a new theme
ca: Crea un tema nou

en: Edit the selected theme
ca: Edita el tema seleccionat

en: Delete the selected theme
ca: Suprimeix el tema seleccionat

en: Theme
ca: Tema

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Images per page:
ca: Imatges per pàgina:

en: All images on a single page
ca: Totes les imatges en una pàgina individual

en: _All pages with the same size
ca: _Totes les pàgines amb la mateixa mida

en: Layout
ca: Disposició

en: S_ort:
ca: _Ordena:

en: Re_verse order
ca: In_verteix l'ordre

en: _Size:
ca: Mi_da:

en: Sq_uared
ca: _Quadrat

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Enumerator
ca: Numerador

en: Current date
ca: La data actual

en: Current page number
ca: El número de la pàgina actual

en: Total number of pages
ca: El nombre total de pàgines

en: Location
ca: Ubicació

en: Could not save the theme
ca: No s'ha pogut desar el tema

en: Could not delete the theme
ca: No s'ha pogut suprimir el tema

en: Edit Template
ca: Edita la plantilla

en: Image Wall
ca: Mur d'imatges

en: Creating images
ca: S'estan creant les imatges

en: Generating thumbnails
ca: S'estan generant les miniatures

en: Theme Properties
ca: Propietats del tema

en: Copy _From
ca: Copia des _de

en: New theme
ca: Tema nou

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Convert Format…
ca: Converteix el format...

en: Convert format
ca: Converteix el format

en: Save images in a different format
ca: Deseu les imatges en un format diferent

en: New format
ca: Format nou

en: Destination
ca: Destinació

en: _Use the original image folder
ca: _Utilitza la carpeta de la imatge original

en: Converting images
ca: S'estan convertint les imatges

en: Convert Format
ca: Converteix el format

en: Could not show the desktop background properties
ca: No s'han pogut mostrar les propietats del fons de l'escriptori

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Could not set the desktop background
ca: No s'ha pogut establir la imatge com a fons de l'escriptori

en: Set as Background
ca: Estableix com a fons de l'escriptori

en: Desktop background
ca: Imatge de fons de l'escriptori

en: Set the image as desktop background
ca: Establiu la imatge com a fons de l'escriptori

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
ca: Esteu segur que voleu eliminar permanentment les metadades dels fitxers seleccionats?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu les metadades, es perdran de forma permanent.

en: Edit comment
ca: Edita el comentari

en: Edit tags
ca: Edita les etiquetes

en: Delete Metadata
ca: Elimina les metadades

en: D_escription:
ca: D_escripció:

en: _Place:
ca: _Lloc:

en: T_ags:
ca: _Etiquetes:

en: _Rating:
ca: Valo_ració:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: Could not save the file metadata
ca: No s'han pogut desar les metadades del fitxer

en: Cannot read file information
ca: No es pot llegir la informació del fitxer

en: Edit metadata
ca: Edita les metadades

en: Allow to edit files metadata.
ca: Permet l'edició de les metadades dels fitxers.

en: Save only cha_nged fields
ca: Desa únicament els camps mod_ificats

en: No date
ca: Sense data

en: The following date
ca: La data següent

en: Last modified date
ca: Data de l'última modificació

en: File creation date
ca: Data de creació del fitxer

en: Do not modify
ca: No ho modifiquis

en: Assigning tags to the selected files
ca: S'estan assignant les categories als fitxers seleccionats

en: Writing files
ca: S'estan escrivint els fitxers

en: Reading files
ca: S'estan llegint els fitxers

en: example
ca: exemple

en: What example does
ca: Què fa l'exemple

en: C_opyright:
ca: Drets d'aut_or:

en: Co_untry:
ca: _País:

en: _Code:
ca: _Codi:

en: Cr_edit:
ca: Crè_dit:

en: _Source:
ca: Ori_gen:

en: _Urgency:
ca: _Urgència:

en: _Object Name:
ca: _Nom de l'objecte:

en: Byline _Title:
ca: _Títol del peu de l'autor:

en: _Byline:
ca: _Peu de l'autor:

en: _City:
ca: _Ciutat:

en: _Language:
ca: _Idioma:

en: State/Province:
ca: Estat o província:

en: (invalid value)
ca: (valor no vàlid)

en: Exposure
ca: Exposició

en: EXIF, IPTC, XMP support
ca: Compatibilitat amb EXIF, IPTC i XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
ca: Llegiu i escriviu les metadades EXIF, IPTC i XMP.

en: Exif General
ca: General d'EXIF

en: Exif Conditions
ca: Condicions EXIF

en: Exif Structure
ca: Estructura d'EXIF

en: Exif Thumbnail
ca: Miniatura d'EXIF

en: Exif GPS
ca: GPS d'EXIF

en: Exif Maker Notes
ca: Notes del creador d'EXIF

en: Exif Versions
ca: Versions d'EXIF

en: Exif Other
ca: Altres d'EXIF

en: XMP Embedded
ca: XMP incrustat

en: XMP Attached
ca: XMP adjuntat

en: date photo was taken
ca: la data en què la foto va ser presa

en: _Export To
ca: _Exporta a

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: Enter the folder name:
ca: Introduïu el nom de la carpeta:

en: Could not perform the operation
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació

en: Could not move the files
ca: No s'han pogut moure els fitxers

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
ca: Els fitxers no es pot moure a la ubicació actual, com a alternativa podeu triar per a copiar-los.

en: Copy
ca: Copia

en: Move To
ca: Mou a

en: Copy To
ca: Copia a

en: Move
ca: Mou

en: Could not open the location
ca: No s'ha pogut obrir la ubicació

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Copy to…
ca: Copia a...

en: Move to…
ca: Mou a...

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Open with the File Manager
ca: Obreu-ho amb el gestor de fitxers

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Paste Into Folder
ca: Enganxa a la carpeta

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Delete permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Open with Gimp
ca: Obre amb el Gimp

en: Home Folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Open _With
ca: _Obre amb

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
ca: Voleu moure «%s» a «%s»?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
ca: Voleu copiar «%s» a «%s»?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
ca: Voleu moure els fitxers arrossegats a «%s»?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
ca: Voleu copiar els fitxers arrossegats a «%s»?

en: _Copy
ca: _Copia

en: File manager
ca: Gestor de fitxers

en: File manager operations.
ca: Les operacions del gestor de fitxers.

en: Adjust contrast
ca: Ajusta el contrast

en: Flip
ca: Capgira

en: Mirror
ca: Reflecteix

en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

en: Rotate left
ca: Gira a l'esquerra

en: Crop
ca: Escapça

en: Resize
ca: Redimensiona

en: _Preview
ca: _Previsualitza

en: B_rightness:
ca: _Lluminositat:

en: _Saturation:
ca: _Saturació:

en: Cyan-_Red:
ca: Cian-ve_rmell:

en: _Magenta-Green:
ca: _Magenta-verd:

en: _Yellow-Blue:
ca: _Groc-blau:

en: Color Levels
ca: Nivells del color

en: Position
ca: Posició

en: Color
ca: Colors

en: Options
ca: Opcions

en: _Grid:
ca: _Graella:

en: Selection
ca: Selecció

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: Heigh_t:
ca: A_lçada:

en: _Position:
ca: _Posició:

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Center
ca: Centrat

en: Aspect ratio
ca: Relació d'aspecte

en: I_nvert aspect ratio
ca: _Inverteix la relació d'aspecte

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
ca: _Múltiple de:

en: Include current channel
ca: Inclou el canal actual

en: High _quality
ca: Qualitat _alta

en: pixels
ca: píxels

en: Set the image size to this value
ca: Estableix la mida de la imatge a aquest valor

en: Original dimensions:
ca: Dimensions originals:

en: Scale factor:
ca: Factor d'escalat:

en: New dimensions:
ca: Dimensions noves:

en: Grid:
ca: Graella:

en: _Background:
ca: F_ons:

en: Pick a background color
ca: Tria un color de fons

en: _Transparent
ca: _Transparència

en: Original size
ca: Mida original

en: Bounding box
ca: Caixa contenidora

en: Crop borders
ca: Escapça les vores

en: Align
ca: Alineació

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: Point 1:
ca: Punt 1:

en: Point 2:
ca: Punt 2:

en: Keep aspect ratio
ca: Conserva la relació d'aspecte

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
ca: Dibuixa una línia sobre la imatge 
    per a establir l'alienació.

en: Parallel
ca: Paral·lel

en: Alignment
ca: Alineació

en: Threshold:
ca: Llindar:

en: Radius:
ca: Radi:

en: Amount:
ca: Quantitat:

en: Linear scale
ca: Escalat lineal

en: Logarithmic scale
ca: Escalat logarítmic

en: Channel:
ca: Canal:

en: Value
ca: Valor

en: Red
ca: Vermell

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Reset
ca: Reinicia

en: Presets
ca: Predefinicions

en: Applying changes
ca: S'estan aplicant els canvis

en: Adjust Colors
ca: Ajusta els colors

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
ca: Canvia la lluminositat, el contrast, la saturació i el nivell gamma de la imatge

en: Stretch
ca: Estira

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
ca: Estira l'histograma després de retallar 0.5% de les puntes

en: Equalize
ca: Equalitza

en: Equalize the histogram using the square root function
ca: Equalitza l'histograma amb la funció arrel quadrada

en: Uniform
ca: Uniforme

en: Equalize the histogram using the linear function
ca: Equalitza l'histograma amb la funció lineal

en: Adjust Contrast
ca: Ajusta el contrast

en: Automatic contrast adjustment
ca: Ajustament automàtic del contrast

en: Color Picker
ca: Selector de color

en: Pick a color from the image
ca: Seleccioneu un color de la imatge

en: Square
ca: Quadrat

en: %d × %d (Image)
ca: %d × %d (imatge)

en: %d × %d (Screen)
ca: %d × %d (pantalla)

en: 4∶3 (DVD, Book)
ca: 4:3 (DVD, Llibre)

en: 3∶2 (Postcard)
ca: 3:2 (postal)

en: 16∶9 (DVD)
ca: 16:9 (DVD)

en: 1.85∶1
ca: 1.85:1

en: 2.39∶1
ca: 2.39:1

en: Other…
ca: Altres…

en: Rule of Thirds
ca: Regulació de tercers

en: Golden Sections
ca: Seccions d'or

en: Center Lines
ca: Línies centrals

en: Add to Presets
ca: Afegeix a les predefinicions

en: Enter the preset name:
ca: Introduïu el nom de la predefinició:

en: Could not save the file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: Add to presets
ca: Afegeix a les predefinicions

en: Color Curves
ca: Corbes del color

en: Adjust color curves
ca: Ajusta les corbes del color

en: Special Effects
ca: Efectes especials

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
ca: Escalfador

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
ca: Refrigerador

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
ca: Sòls

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
ca: Àrtic

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
ca: Mànecs

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
ca: Blau fresc

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
ca: Cirera

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
ca: Vores borroses

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
ca: Vinyeta

en: Flip the image vertically
ca: Capgira verticalment la imatge

en: _Brightness
ca: _Lluminositat

en: _Saturation
ca: _Saturació

en: _Average
ca: Mitj_ana

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Lomo
ca: Polaritzador

en: Mirror the image horizontally
ca: Reflecteix horitzontalment la imatge

en: Negative
ca: Negatiu

en: Redo
ca: Refés

note: resize the original image
en: Resizing images
ca: S'estan redimensionant les imatges

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit antihorari

en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit horari

en: Rotate
ca: Gira

en: Save As…
ca: Anomena i desa...

en: Save
ca: Desa

en: Sharpening image
ca: S'està aguditzant la imatge

en: Enhance Focus
ca: Millora l'enfocament

en: Undo
ca: Desfés

en: Find _Duplicates…
ca: Troba _duplicats...

en: _Folders:
ca: _Carpetes:

en: Duplicates:
ca: Duplicats:

en: Files:
ca: Fitxers:

en: File
ca: Fitxer

en: Last modified
ca: Última modificació

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: No duplicates found.
ca: No s'ha trobat cap duplicat.

en: Start _at:
ca: Comença _a:

en: _Filter:
ca: _Filtre:

en: Find Duplicates
ca: Troba duplicats

en: _Find
ca: _Troba

en: Find duplicated files.
ca: Trobeu els fitxers duplicats.

en: leave the newest duplicates
ca: deixa els duplicats més nous

en: leave the oldest duplicates
ca: deixa els duplicats més antics

en: by folder…
ca: per carpeta...

en: all files
ca: tots els fitxers

en: no file
ca: cap fitxer

en: %d file (%s) | %d files (%s)
ca[0]: %d fitxer (%s)
ca[1]: %d fitxers (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
ca[0]: %d duplicat
ca[1]: %d duplicats

en: Search completed
ca: S'ha completat la cerca

en: Searching for duplicates
ca: Se cerquen duplicats

en: %d file remaining | %d files remaining
ca[0]: %d fitxer restant
ca[1]: %d fitxers restants

en: Getting the file list
ca: S'està obtenint la llista dels fitxers

en: Duplicates
ca: Duplicats

en: Select
ca: Selecciona

en: Upload images to Flickr
ca: Pugeu les imatges a Flickr

en: Public photos
ca: Fotografies públiques

en: Private photos, visible to family and friends
ca: Fotos privades, visibles a la família i les amistats

en: Private photos, visible to friends
ca: Fotografies privades, visibles per a les amistats

en: Private photos, visible to family
ca: Fotos privades, visibles a la família

en: Private photos
ca: Fotos privades

en: Safe content
ca: Contingut segur

en: Moderate content
ca: Contingut moderat

en: Restricted content
ca: Contingut restringit

en: _Account:
ca: _Compte:

en: Edit accounts
ca: Edita els comptes

en: Free space:
ca: Espai lliure:

en: Ph_otoset:
ca: F_otocomposició:

en: _Privacy:
ca: _Privacitat:

en: _Safety:
ca: _Seguretat:

en: Hi_de from public searches
ca: Oculta _de cerques públiques

en: _Resize if larger than:
ca: _Redimensiona si són més grans que:

en: A_ccount:
ca: _Compte:

en: Could not connect to the server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor

en: Files successfully uploaded to the server.
ca: S'han pujat correctament els fitxers al servidor.

en: _Open in the Browser
ca: _Obre-ho al navegador

en: Could not create the album
ca: No s'ha pogut crear l'àlbum

en: Could not upload the files
ca: No s'han pogut pujar els fitxers

en: No valid file selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer vàlid.

en: Could not export the files
ca: No s'han pogut exportar els fitxers

en: Export to %s
ca: Exporta a %s

en: %d file | %d files
ca[0]: %d fitxer
ca[1]: %d fitxers

en: Could not get the photo list
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de les imatges

en: No album selected
ca: No s'ha seleccionat cap àlbum

en: _Import
ca: _Importa

en: Import from %s
ca: Importa des de %s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
ca: Torneu a aquesta finestra quan hàgiu acabat el procés d'autorització a% s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
ca: Una vegada hàgiu acabat, feu clic al botó «Continua» de sota.

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: _Authorize…
ca: _Autoritza...

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
ca: gThumb requereix la vostra autorització per a pujar les fotos a %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
ca: Feu clic a «Autoritza» per a obrir el vostre navegador i autoritzar a gthumb perquè pugi les fotos a %s. Quan ho hàgiu fet, torneu a aquesta finestra per a completar l'autorització.

en: Getting the album list
ca: S'està obtenint la llista dels àlbums

en: Creating the new album
ca: S'està creant l'àlbum nou

en: Could not upload “%s”: %s
ca: No s'ha pogut pujar «%s»: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
ca: S'està pujant «%s»

en: Uploading the files to the server
ca: S'estan pujant els fitxers al servidor

en: Getting the photo list
ca: S'està obtenint la llista de les fotos

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
ca: S'ha desat la imatge com %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Could not take a screenshot
ca: No s'ha pogut fer la captura de pantalla

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Play/Pause
ca: Reprodueix / Fes una pausa

en: Mute
ca: Silencia

en: Play faster
ca: Reprodueix més ràpid

en: Play slower
ca: Reprodueix més lent

en: Next frame
ca: Fotograma següent

en: Go forward 1 second
ca: Avança 1 segon

en: Go forward 5 seconds
ca: Avança 5 segons

en: Go forward 10 seconds
ca: Avança 10 segons

en: Go forward 1 minute
ca: Avança 1 minut

en: Go forward 5 minutes
ca: Avança 5 minuts

en: Go back 1 second
ca: Retrocedeix 1 segon

en: Go back 5 seconds
ca: Retrocedeix 5 segons

en: Go back 10 seconds
ca: Retrocedeix 10 segons

en: Go back 1 minute
ca: Retrocedeix 1 minut

en: Go back 5 minutes
ca: Retrocedeix 5 minuts

en: Use hardware acceleration
ca: Usa l'acceleració per maquinari

en: _Screenshots location:
ca: U_bicació de la captura de pantalla:

en: Play
ca: Reprodueix

en: Slower
ca: Més lent

en: Faster
ca: Més ràpid

en: Restart when finished
ca: Reinicia quan acabi

en: Time:
ca: Hora:

en: Audio/Video support
ca: Compatibilitat amb àudio i vídeo

en: Play audio and video files.
ca: Reproduïu els fitxers d'àudio i de vídeo.

en: Playing video
ca: Reproduint vídeo

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Take a screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Fit to window
ca: Ajusta a la finestra

en: Audio/Video Player
ca: Reproductor d'àudio i vídeo

en: Video
ca: Vídeo

en: Audio
ca: Àudio

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Encoder
ca: Codificador

en: Codec
ca: Còdec

en: Framerate
ca: Taxa de fotogrames

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Channels
ca: Canals

en: Sample rate
ca: Freqüència de mostreig

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Could not print the selected files
ca: No s'han pogut imprimir els fitxers seleccionats

en: Print
ca: Imprimeix

en: Centered
ca: Centrat

en: Custom
ca: Personalitza

en: millimeters
ca: mil·límetres

en: inches
ca: polzades

en: The current page number
ca: El número de la pàgina actual

en: The total number of pages
ca: El nombre total de pàgines

en: Special code
ca: Codi especial

en: The current date
ca: La data actual

en: The total number of files
ca: El nombre total de fitxers

en: The event description
ca: La descripció de l'esdeveniment

en: _Rows:
ca: _Files:

en: Image
ca: Imatge

en: Position:
ca: Posició:

en: Left
ca: Esquerra

en: Top
ca: Superior

en: Rotation:
ca: Rotació:

en: Unit:
ca: Unitat:

en: Preview
ca: Previsualització

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: Select Caption Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de l'anotació

en: Select Header Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de la capçalera

en: Select Footer Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra del peu de pàgina

en: Total number of files
ca: Nombre total de fitxers

en: Event description
ca: Descripció de l'esdeveniment

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Could not print
ca: No s'ha pogut imprimir

en: Images
ca: Les imatges

en: No suitable loader available for this file type
ca: No hi ha disponible cap carregador adequat per a aquest tipus de fitxer

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
ca: S'està carregant «%s»

en: Loading images
ca: S'estan carregant les imatges

en: Image print
ca: Impressió de la imatge

en: Allow to print images choosing the page layout.
ca: Permet imprimir imatges amb la selecció de la disposició de la pàgina.

en: Rotate Physically
ca: Gira físicament

en: Reset the EXIF Orientation
ca: Restableix l'orientació d'EXIF

en: Saving images
ca: S'estan desant les imatges

en: Image rotation
ca: Rotació de la imatge

en: Rotate images without data loss.
ca: Gireu les imatges sense pèrdua de dades.

en: Problem transforming the image: %s
ca: No s'ha pogut transformar la imatge: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
ca: Pot ser que aquesta transformació distorsioni lleugerament una o més vores, perquè les dimensions de la imatge no són múltiples de 8.
    
    Tanmateix, aquesta distorsió és reversible. Si la imatge resultant és inacceptable, només cal que apliqueu la transformació inversa per a tornar a obtenir la imatge original.
    
    També podeu triar de descartar (o retallar) tots els píxels de vora que no siguin transformables. Per a un ús pràctic, aquest mode és el que dona més bon resultat; però, aleshores, la transformació ja no es farà estrictament sense pèrdua de qualitat.

en: _Trim
ca: Re_talla

en: _Accept distortion
ca: _Accepta la distorsió

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Qualitat de l'ampliació

en: Zoom 100%
ca: Escala 100%

en: Zoom 200%
ca: Escala 200%

en: Zoom 300%
ca: Escala 300%

en: Zoom to fit
ca: Escala per a encabir

en: Zoom to fit if larger
ca: Escala per a encabir a si és més gran

en: Zoom to fit width
ca: Escala a l'amplada

en: Zoom to fit width if larger
ca: Escala a l'amplada si és més gran

en: Zoom to fit height
ca: Ajusta a l'alçada

en: Zoom to fit height if larger
ca: Ajusta a l'alçada si és més gran

en: Undo edit
ca: Desfés l'edició

en: Redo edit
ca: Refés l'edició

en: Scroll left
ca: Desplaça a l'esquerra

en: Scroll right
ca: Desplaça a la dreta

en: Scroll up
ca: Desplaça amunt

en: Scroll down
ca: Desplaça avall

en: Scroll left fast
ca: Desplaçament a l'esquerra ràpid

en: Scroll right fast
ca: Desplaçament cap a la dreta ràpid

en: Scroll up fast
ca: Desplaçament amunt ràpid

en: Scroll down fast
ca: Desplaçament avall ràpid

en: Scroll to center
ca: Desplaça al centre

en: After loading an image:
ca: Després de carregar una imatge:

en: Set to actual size
ca: Estableix-ho a la mida real

en: Keep previous zoom
ca: Conserva l'ampliació anterior

en: Fit to window if larger
ca: Si és més gran, ajusta a la finestra

en: Fit to width
ca: Ajusta a l'amplada

en: Fit to width if larger
ca: Si és més gran, ajusta a l'amplada de pàgina

en: Reset scrollbar positions
ca: Restableix la posició de les barres de desplaçament

en: Mouse wheel action:
ca: Acció de la roda del ratolí:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
ca: Canvia la imatge

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
ca: Amplia la imatge

en: Zoom quality:
ca: Qualitat de l'ampliació:

[ctx: zoom quality]
en: _High
ca: _Alta

[ctx: zoom quality]
en: _Low
ca: _Baixa

en: Transparency:
ca: Transparència:

en: Checkered
ca: Comprovat

en: White
ca: Blanc

en: Gray
ca: Gris

en: Black
ca: Negre

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Fit to height
ca: Ajusta a l'alçada

en: Histogram
ca: Histograma

en: Copy Image
ca: Copia la imatge

en: Paste Image
ca: Enganxa la imatge

en: Apply the embedded color profile
ca: Aplica el perfil de color incrustat

en: Transparency
ca: Transparència

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Loading the original image
ca: S'està carregant la imatge original

en: JPEG XL container
ca: Contenidor JPEG XL

en: Scroll Image
ca: Desplaça la imatge

en: Image Editor
ca: Editor d'imatge

en: Viewer
ca: Visualitzador

en: _Destination
ca: _Destinació

en: _Automatic subfolder
ca: Subcarpetes _automàtiques

en: _Template:
ca: Plan_tilla:

en: Invalid Destination
ca: Destinació no vàlida

en: File date
ca: Dates de fitxers

en: Importing files
ca: S'estan important els fitxers

en: No file imported
ca: Cap fitxer importat

en: The selected files are already present in the destination.
ca: Els fitxers seleccionats ja estan presents a la destinació.

en: Could not delete the files
ca: No s'han pogut eliminar els fitxers

en: Delete operation not supported.
ca: L'operació de supressió no és compatible.

en: Last imported
ca: Última importació

en: No file specified.
ca: Cap fitxer especificat.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
ca: No hi ha prou espai lliure a «%s»
    Es requereixen %s però tan sols hi ha disponible %s.

en: Tools
ca: Eines

en: Co_mmands:
ca: _Ordres:

en: _Wait for the command to finish
ca: _A l'espera que finalitzi l'ordre

en: E_xecute command once for every file
ca: E_xecuta l'ordre un cop per cadascun dels fitxers

en: _Terminal command (shell script)
ca: Ordre del _terminal (script de shell)

en: Sh_ortcut:
ca: D_recera:

en: _Command:
ca: _Ordre:

en: Edit command
ca: Edita l'ordre

en: Personalize…
ca: Personalitza...

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Show
ca: Mostra

en: Could not save the script
ca: No s'ha pogut desar l'script

en: New Command
ca: Ordre nova

en: Edit Command
ca: Edita l'ordre

en: Are you sure you want to delete the selected command?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'ordre seleccionada?

en: Commands
ca: Ordres

en: Quoted text
ca: Cita el text

en: File URI
ca: URI del fitxer

en: File path
ca: Camí al fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File name, no extension
ca: El nom del fitxer, sense l'extensió

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: Folder path
ca: Camí al fitxer

en: Ask a value
ca: Demana'm un valor

en: File attribute
ca: Atribut del fitxer

en: No command specified
ca: Cap ordre especificada

en: Command exited abnormally with status %d
ca: L'ordre va sortir amb l'estat no normal %d

en: Enter a value:
ca: Introduïu un valor:

en: _Skip
ca: I_gnora

en: File list tools
ca: Eines de llistat dels fitxers

en: Scripting and batch manipulation of files.
ca: Creació de scripts i manipulació per lots de fitxers.

[ctx: Cardinal point]
en: W
ca: O

en: Map
ca: Mapa

en: View the photo position on the map
ca: Visualitza la posició de la foto sobre el mapa

en: A_ccounts:
ca: _Comptes:

note: the message pane
en: Loading…
ca: S'està carregant...

en: New authentication…
ca: Autenticació nova...

en: Authorization Required
ca: Cal autenticació

en: Choose _Account…
ca: Seleccion_a un compte...

en: Choose Account
ca: Trieu un compte

en: Edit Accounts
ca: Edita els comptes

en: Connecting to the server
ca: S'està connectant al servidor

en: Asking authorization
ca: S'està demanant l'autorització

en: Getting account information
ca: S'està important la informació del compte

en: Choose a folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Import
ca: Importa

en: _Removable Device…
ca: Dispositiu ext_raïble...

en: F_older…
ca: C_arpeta...

en: I_mport From
ca: I_mporta de

en: After importing from a device:
ca: Després de la importació des d'un dispositiu:

en: _Rotate the images physically
ca: _Gira físicament les imatges

en: _Delete the imported files from the source
ca: Suprimeix els fitxers importats _de l'origen

note: view label
en: S_how:
ca: M_ostra:

en: _Event:
ca: _Esdeveniment:

en: _Tags:
ca: E_tiquetes:

en: Could not import the files
ca: No s'han pogut importar els fitxers

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
ca: Fitxers a importar: %d (%s)

en: Could not load the folder
ca: No s'ha pogut carregar la carpeta

en: Getting the folder content…
ca: S'està obtenint el contingut del directori...

en: Import from Removable Device
ca: Importa del dispositiu extraïble

en: Import from Folder
ca: Importa de la carpeta

en: Import photos
ca: Importació de fotos

en: Import photos from removable devices.
ca: Importeu les fotos dels dispositius extraïbles.

en: RAW Format
ca: Format RAW

en: Raw format support
ca: Compatibilitat amb el format RAW

en: Allow to load raw format images.
ca: Permet carregar les imatges en format RAW.

en: Red Eye Removal
ca: Eliminació d'ulls vermells

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
ca: Suprimeix l'efecte dels ulls vermells que causen els flaixos de les càmeres

en: Red-eye removal
ca: Eliminació d'ulls vermells

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
ca: L'eina per a suprimir l'efecte dels ulls vermells d'una foto.

en: _Sort by:
ca: O_rdena per:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
ca: _Capitalització:

en: Re_verse Order
ca: In_verteix l'ordre

en: Revert to the last used template
ca: Reverteix a l'última plantilla usada

en: _Preview:
ca: _Previsualitza:

en: Original enumerator
ca: Numerador original

en: Modification date
ca: Data de modificació

en: Digitalization date
ca: Data de digitalització

en: Could not rename the files
ca: No s'han pogut canviar els noms dels fitxers

en: _Rename
ca: Canvia el _nom

en: Old Name
ca: Nom antic

en: New Name
ca: Nom nou

en: Keep original case
ca: Mantén la capitalització original

en: Convert to lower-case
ca: Converteix a minúscules

en: Convert to upper-case
ca: Converteix a majúscules

en: Renaming files
ca: S'està canviant el nom dels fitxers

en: Rename files
ca: Canvia el nom dels fitxers

en: Rename series of files.
ca: Reanomeneu sèries de fitxers.

en: Resize Images…
ca: Redimensiona les imatges...

en: pixel
ca: píxel

en: New dimensions
ca: Dimensions noves

en: _Height:
ca: A_lçada:

en: _Preserve original aspect ratios
ca: _Mantén la relació d'aspecte

en: Resize Images
ca: Redimensiona les imatges

en: Keep the original format
ca: Mantén el format original

en: Resize images
ca: Redimensiona les imatges

en: Resize series of images.
ca: Redimensioneu sèries d'imatges.

en: Could not perform the search
ca: No s'ha pogut realitzar la cerca

en: Search Result
ca: Resultat de la cerca

en: Find
ca: Cerca

en: Find files
ca: Cerca fitxers

en: Search again
ca: Cerca de nou

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
ca: Cerca

en: all the following rules
ca: totes les següents regles

en: any of the following rules
ca: qualsevol de les següents regles

en: Add another location
ca: Afegeix una altra ubicació

en: No file found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: Files found so far: %s
ca: Fitxers trobats de moment: %s

en: Searching…
ca: S'està cercant...

en: Cancel the operation
ca: Cancel·la l'operació

en: File search tool.
ca: L'eina de cerca de fitxers.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
ca: Afegeix a la selecció

en: Remove from selection
ca: Suprimeix de la selecció

en: Show selection
ca: Mostra la selecció

en: Remove from Selection
ca: Suprimeix de la selecció

en: Show selection %d
ca: Mostra la selecció %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
ca: Utilitzeu Alt-%d per a afegir fitxers a aquesta selecció, Ctrl-%d per a visualitzar aquesta selecció.

en: Selection %d
ca: Selecció %d

en: Selections
ca: Seleccions

en: Advanced file selection.
ca: Selecció avançada de fitxers.

en: Start presentation
ca: Inicia la presentació

en: Terminate presentation
ca: Finalitza la presentació

en: Pause/Resume presentation
ca: Pausa/Reprèn la presentació

en: Show next file
ca: Mostra el fitxer següent

en: Show previous file
ca: Mostra el fitxer anterior

en: Presentation
ca: Presentació

en: _Personalize
ca: _Personalitza

en: _Transition effect:
ca: Efecte de _transició:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
ca: _Canvia automàticament, cada

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
ca: segons

en: _Restart when finished
ca: _Reinicia quan acabi

en: R_andom order
ca: _Ordre aleatori

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Add files to the playlist
ca: Afegeix els fitxers a la llista de reproducció

en: Remove the selected files
ca: Suprimeix els fitxers seleccionats

en: Choose the files to play
ca: Seleccioneu els fitxers reproduir

en: Audio files
ca: Fitxers d'àudio

en: Random
ca: Aleatori

en: Playing a presentation
ca: S'està reproduint una presentació

en: Push from right
ca: Empeny des de la part dreta

en: Push from bottom
ca: Empeny des de la part inferior

en: Slide from right
ca: Llisca des de la part dreta

en: Slide from bottom
ca: Llisca des de la part inferior

en: Fade in
ca: Aparició

en: Flip page
ca: Capgira la pàgina

en: Cube from right
ca: Cub des de la part dreta

en: Cube from bottom
ca: Cub des de la part inferior

en: Play a presentation of images.
ca: Reprodueix una presentació d'imatges.

en: Open in Terminal
ca: Obre en un Terminal

en: Open a folder in a terminal
ca: Obre una carpeta en un terminal

en: _Web Album…
ca: Àlbum _web...

en: Click to view the image
ca: Feu clic per a veure la imatge

en: Go back to the index
ca: Torna al principi de l'índex

en: Image %d of %d
ca: Imatge %d de %d

en: Index
ca: Índex

en: View page %d
ca: Visualitza la pàgina %d

en: View the next image
ca: Visualitza la imatge següent

en: View the next page
ca: Visualitza la pàgina següent

en: View the previous image
ca: Visualitza la imatge anterior

en: View the previous page
ca: Visualitza la pàgina anterior

en: All images on a single image
ca: Totes les imatges en una sola imatge

en: Adapts to the window width
ca: Adapta a l'amplada de la finestra

en: _Copy originals to destination
ca: _Copia els originals a la destinació

en: _Adapt to the window width
ca: _Adapta a l'amplada de la finestra

en: Index Page
ca: Pàgina d'índex

en: Thumbnail Caption
ca: Anotació de la miniatura

en: Image Page
ca: Pàgina d'imatges

en: Show the description, if available
ca: Mostra la descripció, si està disponible

en: Show the following attributes:
ca: Mostra els següents atributs:

en: Image Attributes
ca: Atributs de la imatge

en: Current image number
ca: Número de la imatge actual

en: Total number of images
ca: Nombre total d'imatges

en: Original filename
ca: Nom de fitxer original

en: Web Album
ca: Àlbum web

en: Malformed command
ca: ordre amb format incorrecte

en: Could not show the destination
ca: No s'ha pogut mostrar la destinació

en: The album has been created successfully.
ca: S'ha creat correctament l'àlbum.

en: Saving thumbnails
ca: S'estan desant les miniatures

en: Saving HTML pages: Images
ca: S'estan desant les pàgines HTML: imatges

en: Saving HTML pages: Indexes
ca: S'estan desant les pàgines HTML: índexs

en: Copying original images
ca: S'estan copiant les imatges originals

en: Could not find the style folder
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta de l'estil

en: Could not create a temporary folder
ca: No s'ha pogut crear una carpeta temporal

en: Web Albums
ca: Àlbums web

en: Create static web albums.
ca: Creeu àlbums web estàtics.

en: Could not load the position “%s”
ca: No s'ha pogut carregar la posició «%s»

en: Open
ca: Obre

en: Filter
ca: Filtra

en: Could not save the filter
ca: No s'ha pogut desar el filtre

en: New Filter
ca: Filtre nou

en: Edit Filter
ca: Edita el filtre

en: Filters
ca: Filtres

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
ca: Navegador

[ctx: Extensions]
en: All
ca: Totes

[ctx: Extensions]
en: Enabled
ca: Habilitada

[ctx: Extensions]
en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Viewers
ca: Visualitzadors

en: Metadata
ca: Metadades

en: File tools
ca: Eines de fitxers

en: List tools
ca: Eines de llistat

en: Importers
ca: Importadors

en: Exporters
ca: Exportadors

en: Could not activate the extension
ca: No s'ha pogut activar l'extensió

en: Could not deactivate the extension
ca: No s'ha pogut desactivar l'extensió

en: gThumb Development Team
ca: Equip de desenvolupament del gThumb

en: Restart required
ca: Cal que es reiniciï

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
ca: Heu de reiniciar gthumb perquè aquests canvis tinguin efecte

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: Revert
ca: Reverteix

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
ca: Voleu revertir tots els canvis i utilitzar les dreceres predeterminades?

[ctx: Shortcuts]
en: All
ca: Tots

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
ca: Modificada

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
ca: Drecera

en: Sort By
ca: Ordena per

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
ca: %s de %s

en: Moving “%s” to “%s”
ca: S'està movent «%s» a «%s»

en: Copying “%s” to “%s”
ca: S'està copiant «%s» a «%s»

en: Moving files
ca: S'estan movent els fitxers

en: Copying files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Getting file information
ca: S'està obtenint la informació del fitxer

en: Deleting files
ca: Se suprimeixen els fitxers

en: Moving files to trash
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

[ctx: long time format]
note: hour:minutes:seconds Translators: This is a time format, like "9∶05∶02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change "∶" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d∶%02d∶%02d
ca: %d:%02d:%02d

[ctx: short time format]
note: minutes:seconds Translators: This is a time format, like "5∶02" for 5 * minutes and 2 seconds. You may change "∶" to the * separator that your locale uses or use "%Id" instead of * "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d∶%02d
ca: %d:%02d

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
ca: Premeu una combinació de tecles per a usar com a drecera.

en: Press Esc to cancel
ca: Premeu ESC per a cancel·lar

en: Open a new window
ca: Obre en una nova finestra

en: Start in fullscreen mode
ca: Inicia en mode de pantalla completa

en: Automatically start a presentation
ca: Inicia automàticament una presentació

en: Automatically import digital camera photos
ca: Importa automàticament les fotografies de la càmera digital

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
ca: [FITXER…] [DIRECTORI…]

en: — Image browser and viewer
ca: — navegador i visualitzador de fitxers

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: gThumb és programari lliure; el podeu redistribuir i/o modificar sota els termes de la llicència de documentació lliure GNU, tal com està publicat per la Free Software Foundation; ja sigui a la versió 2 de la llicència, o (a elecció vostra) a qualsevol versió posterior.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: gThumb es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP MENA DE GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A CAP PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General de la GNU per a més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, consulteu http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
ca: Un visualitzador i navegador d'imatges per al GNOME.

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Quit
ca: Surt

en: Show browser
ca: Mostra el navegador

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Open location
ca: Obre la ubicació

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Revert image to saved
ca: Reverteix la imatge a la desada

en: Save image
ca: Desa la imatge

en: Save image as
ca: Anomena i desa la imatge

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Statusbar
ca: Barra d'estat

en: Thumbnails list
ca: Llista de miniatures

en: Load previous location
ca: Carrega la ubicació anterior

en: Load next location
ca: Carrega la propera ubicació

en: Load parent folder
ca: Carrega la carpeta pare

en: Load home
ca: Carrega a casa

en: Reload location
ca: Recarrega la ubicació

en: Show/Hide hidden files
ca: Mostra/oculta els fitxers ocults

en: Change sorting order
ca: Canvia l'ordre d'ordenació

en: Show first file
ca: Mostra el primer fitxer

en: Show last file
ca: Mostra l'últim fitxer

en: Image tools
ca: Eines d'imatge

en: File properties
ca: Propietats del fitxer

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select none
ca: No en seleccionis cap

en: All
ca: Tot

en: [modified]
ca: [modificat]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ca[0]: %d fitxer seleccionat (%s)
ca[1]: %d fitxers seleccionats (%s)

en: %s of free space
ca: %s d'espai lliure

en: No suitable module found for %s
ca: No s'ha trobat cap mòdul adequat per %s

en: Save changes to file “%s”?
ca: Voleu desar els canvis al fitxer «%s»?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
ca: Si no deseu, els canvis al fitxer es perdran permanentment.

en: Do _Not Save
ca: _No ho desis

en: Accept
ca: Accepta

en: _Close
ca: _Tanca

en: Could not change name
ca: No s'ha pogut canviar el nom

en: Modified
ca: Modificada

en: Go to the previous visited location
ca: Ves a l'anterior ubicació visitada

en: Go to the next visited location
ca: Ves a la següent ubicació visitada

en: History
ca: Històric

en: View the folders
ca: Visualitza les carpetes

en: Edit file
ca: Edita el fitxer

en: Operations
ca: Operacions

en: File type not supported
ca: El tipus de fitxer no és compatible

en: No suitable module found
ca: No s'ha trobat el mòdul adequat

en: Could not open the module “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir el mòdul «%s»: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
ca: L'extensió «%1$s» és requerida per l'extensió «%2$s»

en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers compatibles

en: _Show Format Options
ca: _Mostra les opcions de format

en: No file
ca: Cap fitxer

en: Computer
ca: Ordinador

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
ca: Els fitxers no es poden moure a la paperera. Voleu eliminar-los de forma permanent?

en: Could not move the files to the Trash
ca: No s'han pogut moure els fitxers a la paperera

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir de forma permanent el fitxer seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir de forma permanent els %'d fitxers seleccionats?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un fitxer, es perdrà permanentment.

note: "files" label
en: files
ca: fitxers

en: ascending
ca: en ordre ascendent

en: descending
ca: en ordre descendent

en: No limit specified
ca: Cap limitació especificada

en: (Open Parent)
ca: (obre el pare)

en: Enter the new name:
ca: Introduïu el nom nou:

en: Alpha
ca: Alfa

en: Could not rename the file
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer

en: No options available for this file type
ca: No hi ha opcions disponibles per a aquest tipus de fitxer

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
ca: No s'ha pogut trobar el mòdul adequat per a desar la imatge com «%s»

en: Reading file information
ca: S'està llegint la informació del fitxer

en: Hidden Files
ca: Fitxers ocults

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
ca: Data i hora de modificació

en: Type
ca: Tipus

en: Duration
ca: Duració

en: Exposure Settings
ca: Paràmetres de l'exposició

en: Aperture
ca: Obertura

en: ISO Speed
ca: Velocitat ISO

en: Exposure Time
ca: Temps d'exposició

en: Shutter Speed
ca: Velocitat del disparador

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Flash
ca: Flaix

en: Camera Model
ca: Model de càmera

en: Color Profile
ca: Perfil de color

en: General Date & Time
ca: Data i hora general

en: Author
ca: Autor

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: file name
ca: nom del fitxer

en: file path
ca: camí al fitxer

en: file size
ca: mida del fitxer

en: file modified date
ca: data en què el fitxer va ser modificat

en: no sorting
ca: cap ordre en concret

en: aspect ratio
ca: relació d'aspecte

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Images
ca: Totes les imatges

en: JPEG Images
ca: Imatges JPEG

en: Raw Photos
ca: Fotografies RAW

en: Media
ca: Suports

en: Text Files
ca: Fitxers de text

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Title (embedded)
ca: Títol (incrustat)

en: Description (embedded)
ca: Descripció (incrustada)

en: Show/Hide
ca: Mostra/Amaga

en: Navigation
ca: Navegació

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Overwrite
ca: Sobreescriure

en: Saving file information
ca: S'està desant la informació del fitxer

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
ca: S'està desant «%s»

en: Create tag “%s”
ca: Crea l'etiqueta «%s»

en: Show all the tags
ca: Mostra totes les etiquetes

en: Holidays
ca: Vacances

en: Temporary
ca: Temporal

en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

en: Science
ca: Ciència

en: Favorite
ca: Preferit

en: Games
ca: Jocs

en: Party
ca: Festa

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Astronomy
ca: Astronomia

en: Family
ca: Família

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
ca: Espai

en: Year
ca: Any

en: Month
ca: Mes

en: Day of the month
ca: Dia del mes

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
ca: Segon

en: is lower than
ca: és més petit(a) que

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is equal to
ca: és igual que

en: is greater than or equal to
ca: és més gran o igual que

en: is lower than or equal to
ca: és més petit(a) o igual que

en: The test definition is incomplete
ca: La definició de la prova està incompleta

en: is
ca: és

en: is only
ca: només és

en: is not
ca: no és

en: matches
ca: coincideix amb

en: Add a new rule
ca: Afegeix una nova regla

en: Remove this rule
ca: Suprimeix aquesta regla

en: contains
ca: conté

en: starts with
ca: comença amb

en: ends with
ca: acaba amb

en: does not contain
ca: no conté

en: is before
ca: és abans de

en: is after
ca: és després de

en: Today
ca: Avui

en: Now
ca: Ara

en: Rotation
ca: Rotació

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
ca: La combinació de tecles «%s» ja està assignada a l'acció «%s». Voleu reassignar-la a aquesta acció?

en: Reassign
ca: Reassigna

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
ca: La combinació de tecles «%s» ja està assignada a l'acció «%s» i no es pot canviar.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
ca: La combinació de tecles «%s» ja està assignada i no es pot canviar.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Could not launch the application
ca: No s'ha pogut llançar l'aplicació

en: _Copy Here
ca: _Copia aquí

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Help
ca: A_juda

en: _New
ca: _Nou

en: _Ok
ca: D'ac_ord

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Save
ca: De_sa

en: E_xecute
ca: E_xecuta

en: _Upload
ca: _Penja

en: Open in New Window
ca: Obre en una nova finestra

en: Open Location…
ca: Obre la ubicació...

en: Sort By…
ca: Ordena...

en: _About gThumb
ca: _Quant al gThumb

en: _Delete History
ca: _Suprimeix l'historial
