gthumb master - en to hu translation catalogue (1153 entries)

en: gThumb Image Viewer
hu: gThumb képmegjelenítő

en: View and organize your images
hu: Képek megtekintése és rendszerezése

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
hu: A gThumb egy képnézegető, szerkesztő, böngésző és kezelő. Úgy tervezték, hogy jól integrálódjon a GNOME 3 asztalba.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
hu: Képnézegetőként a gThumb lehetővé teszi a gyakori képfájlformátumok megtekintését, úgymint a BMP, JPEG, GIF (beleértve az animációkat), PNG, TIFF, TGA és RAW képeket. Lehetséges továbbá a képekbe ágyazott különféle metaadat típusok megtekintése, úgymint az EXIF, IPTC és XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
hu: Képszerkesztőként a gThumb lehetővé teszi a méretezést, forgatást és a képek levágását. Módosíthatja a telítettséget, fényességet, kontrasztot, valamint egyéb színátalakításokat hajthat végre.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
hu: Képböngészőként a gThumb megjeleníti a lemezre mentett képek bélyegképeit, lehetővé teszi a fájlkezelő gyakori műveleteinek végrehajtását, úgymint fájlok és mappák másolását, áthelyezését és törlését. Rendelkezik továbbá egy sor képspecifikus eszközzel, úgymint veszteségmentes JPEG átalakítások, képátméretezés, formátumátalakítás, diavetítés, kép beállítása az asztal hátterének és még sok más.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
hu: Képkezelőként a gThumb lehetővé teszi megjegyzések és egyéb metaadatok hozzáadását a képekhez; képek rendezését katalógusokba és katalógusok rendezését könyvtárakba; képek keresését és az eredmény mentést katalógusként.

en: Browser mode
hu: Böngésző mód

en: Viewer mode
hu: Megjelenítő mód

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
hu: Az ennél nagyobb képekhez (bájtban) nem készül bélyegkép. Használjon 0-t, ha azt akarja, hogy minden képhez készüljön bélyegkép.

en: Open files in the active window
hu: Fájlok megnyitása az aktív ablakban

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
hu: Képváltás után a görgetősáv pozíciói vissza legyenek-e állítva

en: Possible values are: jpeg, jpg.
hu: Lehetséges értékek: jpeg, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
hu: Lehetséges értékek: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
hu: Lehetséges értékek: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
hu: Importálás a gThumb programmal

en: Photo Import Tool
hu: Fénykép-importáló eszköz

en: Import the photos on your camera card
hu: Fényképek importálása a fényképezőgép kártyájáról

en: Image Viewer
hu: Képmegjelenítő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
hu: Kép;Megjelenítő;

en: New Window
hu: Új ablak

en: Caption
hu: Felirat

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: _Single click to open files
hu: Fájlok megnyitása _egy kattintással

en: _Double click to open files
hu: Fájlok megnyitása _dupla kattintással

en: _Open files in fullscreen mode
hu: Fájlok megnyitása _teljes képernyős módban

en: Other
hu: Egyéb

en: Thumbnail _size:
hu: Bélyegképek _mérete:

en: D_etermine image type from content (slower)
hu: Kép_típus meghatározása a tartalom alapján (lassabb)

en: digits
hu: számjegy

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: remove
hu: eltávolítás

en: add
hu: hozzáadás

en: _Extensions:
hu: _Kiterjesztések:

en: More extensions…
hu: Több kiterjesztés…

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Filter _Name:
hu: Szűrő _neve:

en: _Match:
hu: I_lleszkedés:

en: Rules:
hu: Szabályok:

note: limit label
en: _Limit to
hu: K_orlát

en: selected by
hu: kijelölve

en: Mean:
hu: Középérték:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
hu: Szórás:

en: Median:
hu: Medián:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
hu: Képpontok:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
hu: Kijelölve:

en: _Location:
hu: _Hely:

en: Overwrite the old file with the new one?
hu: Felülírja a régi fájlt az újjal?

en: Old File:
hu: Régi fájl:

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Size:
hu: Méret:

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: New File:
hu: Új fájl:

en: Over_write the old file
hu: A régi fájl fe_lülírása

en: Do not overwrite _the old file
hu: Ne írja felül a _régi fájlokat

en: Overwrite _all files
hu: _Minden fájl felülírása

en: _Do not overwrite any file
hu: _Ne írjon felül semmilyen fájlt

en: _Save the new file as:
hu: Új fájl _mentése másként:

en: _General filter:
hu: Á_ltalános szűrő:

en: _Other filters:
hu: _Egyéb szűrők:

en: below the folder list
hu: a mappalista alatt

en: on the right
hu: a jobb oldalon

en: gThumb Preferences
hu: A gThumb beállításai

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: T_humbnails in viewer:
hu: _Bélyegképek a megjelenítőben:

en: on the bottom
hu: alul

en: on the side
hu: oldalt

en: File _properties in browser:
hu: Fájlt_ulajdonságok a böngészőben:

en: _Statusbar
hu: Állapot_sáv

en: On startup:
hu: Induláskor:

en: Go to last _visited location
hu: _Ugrás az utoljára meglátogatott helyre

en: Go to this _folder:
hu: U_grás a következő mappába:

en: Set to C_urrent
hu: _Beállítás a jelenlegire

en: _Reuse the active window to open files
hu: Az aktív ablak újra_hasznosítása fájlok megnyitásához

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
hu: _Megerősítés kérése fájlok vagy katalógusok törlésekor

en: Ask whether to save _modified files
hu: _Rákérdezés, hogy mentse-e a módosított fájlokat

en: _Store metadata inside files if possible
hu: Metaadatok _tárolása a fájlokon belül, ha lehetséges

en: General
hu: Általános

en: Shortcuts:
hu: Gyorsbillentyűk:

en: _Restore All…
hu: Összes _helyreállítása…

en: _Inverse order
hu: _Fordított sorrend

en: Example:
hu: Példa:

en: Upload images to 23hq.com
hu: Képek feltöltése a 23hq.com oldalra

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Add bookmarks support.
hu: Könyvjelzők támogatása.

en: _Add Bookmark
hu: Köny_vjelző hozzáadása

en: _Edit Bookmarks…
hu: Könyvjelzők s_zerkesztése…

en: _System Bookmarks
hu: _Rendszerkönyvjelzők

en: _Bookmarks:
hu: _Könyvjelzők:

en: Go to this location
hu: Ugrás erre a helyre

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: _Name
hu: _Név

en: _Location
hu: _Hely

en: Could not remove the bookmark
hu: Nem sikerült eltávolítani a könyvjelzőt

en: Burn CD/DVD
hu: CD/DVD írása

en: Save files to an optical disc.
hu: Fájlok mentése optikai lemezre.

en: _Optical Disc…
hu: _Optikai lemez…

en: Disc Name
hu: Lemez neve

en: Current _folder
hu: Jelenlegi _mappa

en: Current folder and its s_ub-folders
hu: Jelenlegi mappa és _almappái

en: _Selected files
hu: _Kijelölt fájlok

en: Source
hu: Forrás

en: Write to Disc
hu: Lemezre írás

en: _Continue
hu: _Folytatás

en: Error interpreting JPEG image file: %s
hu: Hiba a JPEG képfájl értelmezésekor: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
hu: Ismeretlen JPEG színtér (%d)

en: _Quality:
hu: _Minőség:

en: _Lossless
hu: _Veszteségmentes

en: _Default extension:
hu: _Alapértelmezett kiterjesztés:

en: _Smoothing:
hu: _Simítás:

en: Opti_mize
hu: Opti_malizálás

en: _Progressive
hu: _Progresszív

en: Compression _level:
hu: Tömörítés _szintje:

en: Default options:
hu: Alapértelmezett beállítások:

en: _RLE compression
hu: _RLE tömörítés

en: Compression
hu: Tömörítés

en: _No compression
hu: _Nincs tömörítés

en: No_rmal (Deflate)
hu: No_rmál (Deflate)

en: _Loss compression (JPEG)
hu: V_eszteséges tömörítés (JPEG)

en: Resolution
hu: Felbontás

en: _Horizontal:
hu: _Vízszintes:

en: _Vertical:
hu: _Függőleges:

en: _Method:
hu: _Módszer:

en: Insufficient memory
hu: Kevés a memória

en: Saving
hu: Mentés

en: No name specified
hu: Nincs név megadva

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
hu: Érvénytelen név. A következő karakterek nem engedélyezettek: %s

en: Name already used
hu: A név már használatban van

en: New catalog
hu: Új katalógus

en: Enter the catalog name:
hu: Adja meg a katalógus nevét:

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: New library
hu: Új gyűjtemény

en: Enter the library name:
hu: Adja meg a gyűjtemény nevét:

en: Could not remove the catalog
hu: Nem sikerült eltávolítani a katalógust

en: Are you sure you want to remove “%s”?
hu: Biztosan eltávolítja a következőt: „%s”?

en: Add to Catalog…
hu: Hozzáadás katalógushoz…

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Remove from Catalog
hu: Eltávolítás a katalógusból

en: Create Catalog
hu: Katalógus létrehozása

en: Create Library
hu: Gyűjtemény létrehozása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Catalogs
hu: Katalógusok

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Catalog Properties
hu: Katalógus tulajdonságai

en: Organize
hu: Rendszerezés

en: Automatically organize files by date
hu: Fájlok automatikus rendezése dátum szerint

en: Create file collections.
hu: Fájlgyűjtemények létrehozása.

en: C_atalogs:
hu: _Katalógusok:

en: New Library
hu: Új gyűjtemény

en: New Catalog
hu: Új katalógus

en: _View the destination
hu: A cél _megjelenítése

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Date:
hu: _Dátum:

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Cancel operation
hu: Művelet megszakítása

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Files
hu: Fájlok

en: Create
hu: Létrehozás

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Catalog _Preview:
hu: Katalógus _előnézete:

en: _Group files by:
hu: Fájlok _csoportosítása:

en: _Include sub-folders
hu: _Almappákban is

en: Ignore catalogs with a single file
hu: Az egy fájlból álló katalógusok figyelmen kívül hagyása

en: Put single files in the catalog:
hu: Egyetlen fájl elhelyezése a katalógusban:

en: Singles
hu: Egyetlen

en: Could not add the files to the catalog
hu: Nem sikerült a fájlokat hozzáadni a katalógushoz

en: Could not create the catalog
hu: Nem sikerült létrehozni a katalógust

en: Add to Catalog
hu: Hozzáadás katalógushoz

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: Keep the dialog open
hu: A párbeszédablak nyitva tartása

en: Could not save the catalog
hu: Nem sikerült elmenteni a katalógust

en: Could not load the catalog
hu: Nem sikerült betölteni a katalógust

en: Organize Files
hu: Fájlok rendszerezése

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
hu: A fájlok katalógusokba lesznek szervezve. A lemezen nem történik fájlmozgatás.

en: Date photo was taken
hu: Fényképkészítés dátuma

en: File modified date
hu: Fájlmódosítás dátuma

en: Tag
hu: Címke

en: Tag (embedded)
hu: Címke (beágyazott)

en: Invalid file format
hu: Érvénytelen fájlformátum

en: Tags
hu: Címkék

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
hu: A(z) „%s” katalógus már létezik, szeretné felülírni?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
hu: A(z) „%s” gyűjtemény már létezik, szeretné felülírni?

en: Over_write
hu: F_elülírás

en: Cannot move the files
hu: Nem sikerült áthelyezni a fájlokat

en: Cannot copy the files
hu: Nem sikerült átmásolni a fájlokat

en: Invalid destination.
hu: Érvénytelen cél.

en: Copying files to “%s”
hu: Fájlok másolása ide: „%s”

en: Could not remove the files from the catalog
hu: Nem sikerült eltávolítani a fájlokat a katalógusból

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
hu: A művelet befejeződött. Katalógusok: %d. Képek: %d.

en: Change _Date…
hu: _Dátum megváltoztatása…

en: Change date
hu: Dátum megváltoztatása

en: Change the files date
hu: A fájlok dátumának megváltoztatása

en: Change the following values:
hu: A következő értékek módosítása:

en: _Last modified date
hu: Utolsó módosítás _dátuma

en: Co_mment date
hu: Megjegyzés _dátuma

en: Change to:
hu: Módosítás erre:

en: The _following date:
hu: A _következő dátum:

en: File _modified date
hu: Fájl _módosításának ideje

en: File c_reation date
hu: Fájl létre_hozásának ideje

en: Date p_hoto was taken
hu: _Fényképkészítés ideje

en: A_djust by
hu: Mó_dosítás ennyivel

en: hours
hu: óra

en: minutes
hu: perc

en: seconds
hu: másodperc

en: Change Date
hu: Változás dátuma

en: Import Embedded Metadata
hu: Beágyazott metaadat importálása

en: Comments and tags
hu: Megjegyzések és címkék

en: Add comments and tags to any file type.
hu: Megjegyzések és címkék hozzáadása bármilyen fájltípushoz.

en: _Synchronize with the embedded metadata
hu: _Szinkronizálás a beágyazott metaadatokkal

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Title
hu: Cím

en: Place
hu: Hely

en: Comment Date & Time
hu: Megjegyzés dátuma és ideje

en: Rating
hu: Értékelés

en: Contact _Sheet…
hu: Partner _munkalap…

en: Image _Wall…
hu: Kép_fal…

en: Contact Sheet
hu: Partner munkalap

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
hu: Indexkép létrehozása a kijelölt fájlok bélyegképeinek megjelenítéséhez.

en: None
hu: Nincs

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Simple with shadow
hu: Egyszerű árnyékkal

en: Shadow only
hu: Csak árnyék

en: Slide
hu: Dia

en: Inward Shadow
hu: Belső árnyék

en: Outward Shadow
hu: Külső árnyék

en: Background
hu: Háttér

en: _Solid color
hu: _Homogén szín

en: _Gradient
hu: _Színátmenet

en: Select a color
hu: Válasszon színt

en: Frame
hu: Keret

en: _Style:
hu: _Stílus:

en: C_olor:
hu: S_zín:

en: Text
hu: Szöveg

en: _Header:
hu: F_ejléc:

en: Select a font
hu: Válasszon betűkészletet

en: _Footer:
hu: _Lábléc:

en: Caption:
hu: Felirat:

en: Help
hu: Súgó

en: Edit template
hu: Sablon szerkesztése

en: _Destination:
hu: _Cél:

en: Choose destination folder
hu: Válasszon célmappát

en: File_name:
hu: Fájl_név:

en: Create _HTML image map
hu: _HTML képtérkép létrehozása

en: Create a new theme
hu: Új téma létrehozása

en: Edit the selected theme
hu: A kijelölt téma szerkesztése

en: Delete the selected theme
hu: A kijelölt téma törlése

en: Theme
hu: Téma

en: Columns:
hu: Oszlopok:

en: Images per page:
hu: Képek száma oldalanként:

en: All images on a single page
hu: Minden kép egy oldalon

en: _All pages with the same size
hu: _Minden oldal ugyanezzel a mérettel

en: Layout
hu: Elrendezés

en: S_ort:
hu: _Rendezés:

en: Re_verse order
hu: _Fordított sorrend

en: _Size:
hu: _Méret:

en: Sq_uared
hu: _Négyzet

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Enumerator
hu: Számláló

en: Current date
hu: Mai dátum

en: Current page number
hu: Jelenlegi oldalszám

en: Total number of pages
hu: Oldalak teljes száma

en: Location
hu: Hely

en: Could not save the theme
hu: Nem sikerült elmenteni a témát

en: Could not delete the theme
hu: Nem sikerült törölni a témát

en: Edit Template
hu: Sablon szerkesztése

en: Image Wall
hu: Képfal

en: Creating images
hu: Képek létrehozása

en: Generating thumbnails
hu: Bélyegképek előállítása

en: Theme Properties
hu: Téma tulajdonságai

en: Copy _From
hu: Másolás _innen

en: New theme
hu: Új téma

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Convert Format…
hu: Formátum átalakítása…

en: Convert format
hu: Formátum átalakítása

en: Save images in a different format
hu: Kép mentése más formátumba

en: New format
hu: Új formátum

en: Destination
hu: Cél

en: _Use the original image folder
hu: Az _eredeti képmappa használata

en: Converting images
hu: Képek átalakítása

en: Convert Format
hu: Formátum átalakítása

en: Could not show the desktop background properties
hu: Nem sikerült megjeleníteni az asztal hátterének tulajdonságait

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Could not set the desktop background
hu: Nem sikerült beállítani az asztal hátterét

en: Set as Background
hu: Beállítás háttérként

en: Desktop background
hu: Asztal háttere

en: Set the image as desktop background
hu: A kép beállítása az asztal háttereként

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
hu: Biztosan véglegesen törölni kívánja a kijelölt fájlok metaadatait?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
hu: Ha törli a metaadatokat, azok véglegesen elvesznek.

en: Edit comment
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit tags
hu: Címkék szerkesztése

en: Delete Metadata
hu: Metaadatok törlése

en: D_escription:
hu: _Leírás:

en: _Place:
hu: _Hely:

en: T_ags:
hu: _Címkék:

en: _Rating:
hu: É_rtékelés:

en: _Title:
hu: Cí_m:

en: Could not save the file metadata
hu: Nem sikerült elmenteni a fájl metaadatait

en: Cannot read file information
hu: Nem olvashatók a fájl információia

en: Edit metadata
hu: Metaadatok szerkesztése

en: Allow to edit files metadata.
hu: Fájlok metaadatainak szerkesztésének engedélyezése.

en: Save only cha_nged fields
hu: Csak a _változtatott mezők mentése

en: No date
hu: Nincs dátum

en: The following date
hu: A következő dátum

en: Last modified date
hu: Utolsó módosítás ideje

en: File creation date
hu: Fájl létrehozásának ideje

en: Do not modify
hu: Ne módosítsa

en: Assigning tags to the selected files
hu: Címkék hozzárendelése a kijelölt fájlokhoz

en: Writing files
hu: Fájlok írása

en: Reading files
hu: Fájlok olvasása

en: example
hu: példa

en: What example does
hu: Mit csinál a példa

en: C_opyright:
hu: _Szerzői jog:

en: Co_untry:
hu: _Ország:

en: _Code:
hu: _Ir. szám:

en: Cr_edit:
hu: Sz_erző:

en: _Source:
hu: _Forrás:

en: _Urgency:
hu: Sü_rgősség:

en: _Object Name:
hu: _Objektum neve:

en: Byline _Title:
hu: Ké_paláírás cím:

en: _Byline:
hu: _Képaláírás:

en: _City:
hu: _Város:

en: _Language:
hu: _Nyelv:

en: State/Province:
hu: Állam/megye:

en: (invalid value)
hu: (érvénytelen érték)

en: Exposure
hu: Expozíció

en: EXIF, IPTC, XMP support
hu: EXIF, IPTC, XMP támogatás

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
hu: Exif, iptc és xmp metaadatok írása és olvasása.

en: Exif General
hu: Exif általános

en: Exif Conditions
hu: Exif feltételek

en: Exif Structure
hu: Exif szerkezet

en: Exif Thumbnail
hu: Exif bélyegkép

en: Exif Maker Notes
hu: Exif készítői megjegyzések

en: Exif Versions
hu: Exif verziók

en: Exif Other
hu: Exif egyéb

en: XMP Embedded
hu: XMP beágyazott

en: XMP Attached
hu: XMP csatolt

en: date photo was taken
hu: fényképkészítés dátuma

en: _Export To
hu: _Exportálás ide

en: New folder
hu: Új mappa

en: Enter the folder name:
hu: Adja meg a mappa nevét:

en: Could not perform the operation
hu: Nem sikerült végrehajtani a műveletet

en: Could not move the files
hu: Nem sikerült áthelyezni a fájlokat

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
hu: A fájlokat nem sikerült áthelyezni az aktuális helyre, alternatívaként átmásolhatja azokat.

en: Copy
hu: Másolás

en: Move To
hu: Áthelyezés ide

en: Copy To
hu: Másolás ide

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Could not open the location
hu: Nem sikerült megnyitni a helyet

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Copy to…
hu: Másolás ide…

en: Move to…
hu: Áthelyezés ide…

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Delete
hu: Törlés

en: Open with the File Manager
hu: Megnyitás a fájlkezelővel

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Paste Into Folder
hu: Beillesztés mappába

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Delete permanently
hu: Végleges törlés

en: Open with Gimp
hu: Megnyitás a Gimp képszerkesztővel

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Open _With
hu: Megnyitás _ezzel

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
hu: Szeretné áthelyezni ezt: „%s” ide: „%s”?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
hu: Szeretné átmásolni ezt: „%s” ide: „%s”?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
hu: Szeretné áthelyezni a behúzott fájlokat ide: „%s”?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
hu: Szeretné átmásolni a behúzott fájlokat ide: „%s”?

en: _Copy
hu: _Másolás

en: File manager
hu: Fájlkezelő

en: File manager operations.
hu: A fájlkezelő műveletei.

en: Adjust contrast
hu: Kontraszt beállítása

en: Flip
hu: Megfordítás

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Rotate right
hu: Forgatás jobbra

en: Rotate left
hu: Forgatás balra

en: Crop
hu: Levágás

en: Resize
hu: Átméretezés

en: _Preview
hu: _Előnézet:

en: B_rightness:
hu: _Fényerő:

en: Con_trast:
hu: _Kontraszt:

en: _Saturation:
hu: _Telítettség:

en: G_amma:
hu: _Gamma:

en: Cyan-_Red:
hu: _Ciánkék-vörös:

en: _Magenta-Green:
hu: _Magenta-zöld:

en: _Yellow-Blue:
hu: _Sárga-kék:

en: Color Levels
hu: Színszintek

en: Position
hu: Pozíció

en: Color
hu: Szín

en: Options
hu: Beállítások

en: _Grid:
hu: _Rács:

en: Selection
hu: Kijelölés

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: Heigh_t:
hu: _Magasság:

en: _Position:
hu: _Pozíció:

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Center
hu: Középre

en: Aspect ratio
hu: Méretarány

en: I_nvert aspect ratio
hu: Méret_arány megfordítása

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
hu: Tö_bbszöröse ennek:

en: Include current channel
hu: A jelenlegi csatorna felvétele

en: High _quality
hu: _Jó minőség

en: pixels
hu: képpont

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Set the image size to this value
hu: A képméret beállítása erre az értékre

en: Original dimensions:
hu: Eredeti méretek:

en: Scale factor:
hu: Léptéktényező:

en: New dimensions:
hu: Új méretek:

en: Grid:
hu: Rács:

en: _Background:
hu: _Háttér:

en: Pick a background color
hu: Válasszon háttérszínt

en: _Transparent
hu: Á_tlátszó

en: Original size
hu: Eredeti méret

en: Bounding box
hu: Határoló doboz

en: Crop borders
hu: Szegélyek levágása

en: Angle
hu: Szög

en: Align
hu: Igazítás

en: Image size
hu: Képméret

en: Point 1:
hu: 1. pont:

en: Point 2:
hu: 2. pont:

en: Keep aspect ratio
hu: Méretarány megőrzése

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
hu: Rajzoljon egy vonalat a képre
    az igazítás beállításához.

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: Perpendicular
hu: Merőleges

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Threshold:
hu: Küszöbérték:

en: Radius:
hu: Sugár:

en: Amount:
hu: Mennyiség:

en: Linear scale
hu: Lineáris méretezés

en: Logarithmic scale
hu: Logaritmikus méretezés

en: Channel:
hu: Csatorna:

en: Value
hu: Érték

en: Red
hu: Vörös

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Presets
hu: Alapbeállítások

en: Applying changes
hu: Változások alkalmazása

en: Adjust Colors
hu: Színek módosítása

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
hu: Fényerő, kontraszt, telítettség és gamma szintek állítása a képen

en: Stretch
hu: Nyújtás

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
hu: Hisztogram nyújtása 0,5% levágása után mindkét végéről

en: Equalize
hu: Kiegyenlítés

en: Equalize the histogram using the square root function
hu: Hisztogram kiegyenlítése négyzetgyök függvény használatával

en: Uniform
hu: Egyforma

en: Equalize the histogram using the linear function
hu: Hisztogram kiegyenlítése lineáris függvény használatával

en: Adjust Contrast
hu: Kontraszt beállítása

en: Automatic contrast adjustment
hu: Automatikus kontraszt beállítás

en: Color Picker
hu: Színválasztó

en: Pick a color from the image
hu: Szín kiválasztása a képről

en: Square
hu: Négyzet

en: %d × %d (Image)
hu: %d × %d (kép)

en: %d × %d (Screen)
hu: %d × %d (képernyő)

en: 4∶3 (DVD, Book)
hu: 4∶3 (DVD, könyv)

en: 3∶2 (Postcard)
hu: 3∶2 (képeslap)

en: 1.85∶1
hu: 1,85∶1

en: 2.39∶1
hu: 2,39∶1

en: Other…
hu: Egyéb…

en: Rule of Thirds
hu: Harmadoló rács

en: Golden Sections
hu: Aranymetszés

en: Center Lines
hu: Középső vonalak

en: Add to Presets
hu: Hozzáadás az alapbeállításokhoz

en: Enter the preset name:
hu: Adja meg az alapbeállítás nevet:

en: Could not save the file
hu: Nem sikerült elmenteni a fájlt

en: Add to presets
hu: Hozzáadás az alapbeállításokhoz

en: Color Curves
hu: Színgörbék

en: Adjust color curves
hu: Színgörbék beállítása

en: Special Effects
hu: Speciális hatások

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
hu: Melegebb

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
hu: Hidegebb

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
hu: Talaj

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
hu: Sivatag

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
hu: Sarkvidék

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
hu: Mangó

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
hu: Friss kék

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
hu: Cseresznye

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
hu: Klasszikus

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
hu: Homályos élek

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
hu: Vignetta

en: Flip the image vertically
hu: Kép tükrözése függőlegesen

en: _Brightness
hu: _Fényerősség

en: _Saturation
hu: _Telítettség

en: _Average
hu: Átla_gos

en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalatos

en: Mirror the image horizontally
hu: Kép tükrözése vízszintesen

en: Negative
hu: Negatív

en: Redo
hu: Újra

note: resize the original image
en: Resizing images
hu: Képek átméretezése

en: Rotate Left
hu: Forgatás balra

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
hu: A kép forgatása 90 fokkal balra

en: Rotate Right
hu: Forgatás jobbra

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
hu: A kép forgatása 90 fokkal jobbra

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Save
hu: Mentés

en: Sharpening image
hu: Kép élesítése

en: Enhance Focus
hu: Fókusz fokozása

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Find _Duplicates…
hu: _Azonosak keresése…

en: _Folders:
hu: _Mappák:

en: Duplicates:
hu: Azonosak:

en: Files:
hu: Fájlok:

en: File
hu: Fájl

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: _View
hu: _Nézet

en: _Delete
hu: _Törlés

en: No duplicates found.
hu: Nem találhatók azonosak.

en: Start _at:
hu: Kezdés _itt:

en: _Filter:
hu: _Szűrő:

en: Find Duplicates
hu: Azonosak keresése

en: _Find
hu: _Keresés

en: Find duplicated files.
hu: Azonos fájlok keresése.

en: leave the newest duplicates
hu: az újabb példány meghagyása

en: leave the oldest duplicates
hu: a régebbi példány meghagyása

en: by folder…
hu: mappa szerint…

en: all files
hu: minden fájl

en: no file
hu: nincs fájl

en: %d file (%s) | %d files (%s)
hu[0]: %d fájl (%s)
hu[1]: %d fájl (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
hu[0]: %d azonos
hu[1]: %d azonos

en: Search completed
hu: A keresés befejeződött

en: Searching for duplicates
hu: Azonosak keresése

en: %d file remaining | %d files remaining
hu[0]: %d fájl van hátra
hu[1]: %d fájl van hátra

en: Getting the file list
hu: Fájllista lekérése

en: Duplicates
hu: Azonosak

en: Select
hu: Válasszon

en: Upload images to Flickr
hu: Képek feltöltése a Flickrre

en: Public photos
hu: Nyilvános fényképek

en: Private photos, visible to family and friends
hu: Privát fényképek, a család és a barátok számára láthatók

en: Private photos, visible to friends
hu: Privát fényképek, a barátok számára láthatók

en: Private photos, visible to family
hu: Privát fényképek, a család számára láthatók

en: Private photos
hu: Privát fényképek

en: Safe content
hu: Biztonságos tartalom

en: Moderate content
hu: Tartalom moderálása

en: Restricted content
hu: Korlátozott tartalom

en: _Account:
hu: F_iók:

en: Edit accounts
hu: Fiókok szerkesztése

en: Free space:
hu: Szabad hely:

en: _Privacy:
hu: _Adatvédelem:

en: _Safety:
hu: _Biztonság:

en: Hi_de from public searches
hu: _Elrejtés a nyilvános keresés elől

en: _Resize if larger than:
hu: Át_méretezés, ha nagyobb mint:

en: A_ccount:
hu: F_iók:

en: Could not connect to the server
hu: Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz

en: Files successfully uploaded to the server.
hu: A fájlok sikeresen feltöltve a kiszolgálóra.

en: _Open in the Browser
hu: _Megnyitás a böngészőben

en: Could not create the album
hu: Nem sikerült létrehozni az albumot

en: Could not upload the files
hu: Nem sikerült feltölteni a fájlokat

en: No valid file selected.
hu: Nincs érvényes fájl kiválasztva.

en: Could not export the files
hu: Nem sikerült exportálni a fájlokat

en: Export to %s
hu: Exportálás ide: %s

en: %d file | %d files
hu[0]: %d fájl
hu[1]: %d fájl

en: Could not get the photo list
hu: Nem sikerült lekérni a fényképlistát

en: No album selected
hu: Nincs album kiválasztva

en: _Import
hu: _Importálás

en: Import from %s
hu: Importálás innen: %s

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
hu: Térjen vissza ehhez az ablakhoz, ha befejezte az engedélyezési folyamatot itt: %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
hu: Ha készen van, kattintson a lenti „Folytatás” gombra.

en: C_ontinue
hu: F_olytatás

en: _Authorize…
hu: _Felhatalmazás…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
hu: A gThumb megköveteli az engedélyezést a fotók feltöltéséhez ide: %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
hu: Kattintson az „Engedélyezés” gombra a webböngésző megnyitásához, és engedélyezze a gThumb programnak a fényképfeltöltést a(z) %s fiókba. Ha végzett, térjen vissza ehhez az ablakhoz az engedélyezés befejezéséhez.

en: Getting the album list
hu: Albumok listájának lekérése

en: Creating the new album
hu: Új album létrehozása

en: Could not upload “%s”: %s
hu: Nem sikerült feltölteni a(z) „%s” fájlt: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
hu: „%s” feltöltése

en: Uploading the files to the server
hu: Fájlok feltöltése a kiszolgálóra

en: Getting the photo list
hu: Fényképek listájának lekérése

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
hu: A kép elmentve másként: %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Could not take a screenshot
hu: Nem sikerült képernyőképet készíteni

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Play/Pause
hu: Lejátszás vagy szüneteltetés

en: Mute
hu: Némítás

en: Play faster
hu: Lejátszás gyorsabban

en: Play slower
hu: Lejátszás lassabban

en: Next frame
hu: Következő képkocka

en: Go forward 1 second
hu: Ugrás előre 1 másodperccel

en: Go forward 5 seconds
hu: Ugrás előre 5 másodperccel

en: Go forward 10 seconds
hu: Ugrás előre 10 másodperccel

en: Go forward 1 minute
hu: Ugrás előre 1 perccel

en: Go forward 5 minutes
hu: Ugrás előre 5 perccel

en: Go back 1 second
hu: Ugrás vissza 1 másodperccel

en: Go back 5 seconds
hu: Ugrás vissza 5 másodperccel

en: Go back 10 seconds
hu: Ugrás vissza 10 másodperccel

en: Go back 1 minute
hu: Ugrás vissza 1 perccel

en: Go back 5 minutes
hu: Ugrás vissza 5 perccel

en: Use hardware acceleration
hu: Hardveres gyorsítás használata

en: _Screenshots location:
hu: _Képernyőképek helye:

en: Play
hu: Lejátszás

en: Slower
hu: Lassabb

en: Faster
hu: Gyorsabb

en: Restart when finished
hu: Újraindítás, miután befejeződött

en: Time:
hu: Idő:

note: minus 5 seconds
en: -5s
hu: -5 mp

note: minus 10 seconds
en: -10s
hu: -10 mp

note: minus 1 minute
en: -1m
hu: -1 p

note: minus 5 minutes
en: -5m
hu: -5 p

note: plus 5 seconds
en: +5s
hu: +5 mp

note: plus 10 seconds
en: +10s
hu: +10 mp

note: plus 1 minute
en: +1m
hu: +1 p

note: plus 5 minutes
en: +5m
hu: +5 p

note: minus 1 second
en: -1s
hu: -1 mp

note: plus 1 second
en: +1s
hu: +1 mp

en: Audio/Video support
hu: Hang- és videotámogatás

en: Play audio and video files.
hu: Hang- és videofájlok lejátszása.

en: Playing video
hu: Videó lejátszása

en: Pause
hu: Szünet

en: Take a screenshot
hu: Képernyőkép készítése

en: Fit to window
hu: Kép igazítása az ablakmérethez

en: Audio/Video Player
hu: Hang- vagy videolejátszó

en: Video
hu: Videó

en: Audio
hu: Hang

en: Artist
hu: Előadó

en: Bitrate
hu: Bitsebesség

en: Encoder
hu: Kódoló

en: Codec
hu: Kodek

en: Framerate
hu: Képfrissítés

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Channels
hu: Csatornák

en: Sample rate
hu: Mintavételezési gyakoriság

en: Stereo
hu: Sztereó

en: Could not print the selected files
hu: Nem sikerült kinyomtatni a kijelölt fájlokat

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Centered
hu: Középre igazított

en: Custom
hu: Egyéni

en: millimeters
hu: milliméter

en: inches
hu: hüvelyk

en: The current page number
hu: A jelenlegi oldalszám

en: The total number of pages
hu: Az oldalak teljes száma

en: Special code
hu: Speciális kód

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
hu: %D{ formátum }

en: The current date
hu: A mai dátum

en: The total number of files
hu: A fájlok teljes száma

en: The event description
hu: Az esemény leírása

en: _Rows:
hu: So_rok:

en: Image
hu: Kép

en: Position:
hu: Pozíció:

en: Left
hu: Bal

en: Top
hu: Fent

en: Rotation:
hu: Forgatás:

en: Unit:
hu: Egység:

en: Preview
hu: Előnézet

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Select Caption Font
hu: Válassza ki a felirat betűkészletét

en: Select Header Font
hu: Válassza ki a fejléc betűkészletét

en: Select Footer Font
hu: Válassza ki a lábléc betűkészletét

en: Total number of files
hu: Fájlok teljes száma

en: Event description
hu: Esemény leírása

en: Page %d of %d
hu: %d / %d oldal

en: Could not print
hu: Nem sikerült nyomtatni

en: Images
hu: Képek

en: No suitable loader available for this file type
hu: Nem érhető el megfelelő betöltő ehhez a fájltípushoz

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
hu: „%s” betöltése

en: Loading images
hu: Képek betöltése

en: Image print
hu: Képnyomtatás

en: Allow to print images choosing the page layout.
hu: Képek nyomtatása az oldalelrendezés kiválasztásával.

en: Rotate Physically
hu: Forgatás fizikailag

en: Reset the EXIF Orientation
hu: Az EXIF tájolás visszaállítása

en: Saving images
hu: Képek mentése

en: Image rotation
hu: Képelforgatás

en: Rotate images without data loss.
hu: Képek elforgatása adatvesztés nélkül.

en: Problem transforming the image: %s
hu: Hiba a(z) „%s” kép átalakítása közben

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
hu: Az átalakítás kis képtorzulásokat okozhat néhány saroknál, mivel a kép méretei nem 8 többszörösei.
    
    A torzulás azonban visszafordítható. Ha az eredményül kapott kép nem fogadható el, akkor az eredeti kép visszaállításához alkalmazza az ellenkező irányú átalakítást.
    
    Választhatja az átalakíthatatlan sarokképpontok levágását is. Gyakorlati szempontból ez a mód adja a legszebb eredményt, de az átalakítás már nem teljesen veszteségmentes.

en: _Trim
hu: _Levágás

en: _Accept distortion
hu: _Torzítás elfogadása

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

en: Zoom 200%
hu: Nagyítás 200%-ra

en: Zoom 300%
hu: Nagyítás 300%-ra

en: Zoom to fit
hu: Ablakméretű nagyítás

en: Zoom to fit if larger
hu: Ablakméretű nagyítás, ha nagyobb

en: Zoom to fit width
hu: Nagyítás az ablak szélességéhez

en: Zoom to fit width if larger
hu: Nagyítás az ablak szélességéhez, ha nagyobb

en: Zoom to fit height
hu: Nagyítás az ablak magasságához

en: Zoom to fit height if larger
hu: Nagyítás az ablak magasságához, ha nagyobb

en: Undo edit
hu: Szerkesztés visszavonása

en: Redo edit
hu: Szerkesztés ismétlése

en: Scroll left
hu: Görgetés balra

en: Scroll right
hu: Görgetés jobbra

en: Scroll up
hu: Görgetés fel

en: Scroll down
hu: Görgetés le

en: Scroll left fast
hu: Görgetés balra gyorsan

en: Scroll right fast
hu: Görgetés jobbra gyorsan

en: Scroll up fast
hu: Görgetés fel gyorsan

en: Scroll down fast
hu: Görgetés le gyorsan

en: Scroll to center
hu: Görgetés középre

en: After loading an image:
hu: A kép betöltése után:

en: Set to actual size
hu: Beállítás a tényleges mérethez

en: Keep previous zoom
hu: Előző nagyítás megtartása

en: Fit to window if larger
hu: Kép igazítása az ablakmérethez, ha nagyobb

en: Fit to width
hu: Szélességhez igazítás

en: Fit to width if larger
hu: Kép igazítása a szélességhez, ha nagyobb

en: Reset scrollbar positions
hu: Görgetősáv-pozíciók visszaállítása

en: Mouse wheel action:
hu: Egérgörgő művelete:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
hu: Kép megváltoztatása

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
hu: Kép nagyítása

en: Zoom quality:
hu: Nagyítás minősége:

[ctx: zoom quality]
en: _High
hu: _Magas

[ctx: zoom quality]
en: _Low
hu: _Alacsony

en: Transparency:
hu: Átlátszóság:

en: Checkered
hu: Kockás

en: White
hu: Fehér

en: Gray
hu: Szürke

en: Black
hu: Fekete

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Fit to height
hu: Magassághoz igazítás

en: Histogram
hu: Hisztogram

en: Copy Image
hu: Kép másolása

en: Paste Image
hu: Kép beillesztése

en: Apply the embedded color profile
hu: A beágyazott színprofil alkalmazása

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Save Image
hu: Kép mentése

en: Loading the original image
hu: Az eredeti kép betöltése

en: JPEG XL container
hu: JPEG XL konténer

en: Scroll Image
hu: Kép görgetése

en: Image Editor
hu: Képszerkesztő

en: Viewer
hu: Megjelenítő

en: _Destination
hu: _Cél

en: _Automatic subfolder
hu: _Automatikus almappa

en: _Template:
hu: _Sablon:

en: Invalid Destination
hu: Érvénytelen cél

en: File date
hu: Fájl dátuma

en: Importing files
hu: Fájlok importálása

en: No file imported
hu: Nem került fájl importálásra

en: The selected files are already present in the destination.
hu: A kiválasztott fájlok már szerepelnek a célban.

en: Could not delete the files
hu: Nem sikerült törölni a fájlokat

en: Delete operation not supported.
hu: A törlés művelet nem támogatott.

en: Last imported
hu: Utoljára importálva

en: No file specified.
hu: Nincs megadva fájl.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
hu: Nincs elég szabad hely itt: „%s”.
    %s hely szükséges, de csak %s érhető el.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Co_mmands:
hu: _Parancsok:

en: _Wait for the command to finish
hu: _Várjon a parancs befejezéséig

en: E_xecute command once for every file
hu: Pa_rancs végrehajtása egyszer minden fájlon

en: _Terminal command (shell script)
hu: _Terminálparancs (shell szkript)

en: Sh_ortcut:
hu: Gy_orsbillentyű:

en: _Command:
hu: _Parancs:

en: Edit command
hu: Parancs szerkesztése

en: Personalize…
hu: Személyre szabás…

en: Script
hu: Parancsfájl

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Could not save the script
hu: Nem sikerült elmenteni a parancsfájlt

en: New Command
hu: Új parancs

en: Edit Command
hu: Parancs szerkesztése

en: Are you sure you want to delete the selected command?
hu: Biztosan törölni szeretné a kijelölt parancsot?

en: Commands
hu: Parancsok

en: Quoted text
hu: Idézőjelezett a szöveget

en: File URI
hu: Fájl URI-ja

en: File path
hu: Fájl útvonala

en: File name
hu: Fájl neve

en: File name, no extension
hu: Fájl neve kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájl kiterjesztése

en: Folder path
hu: Mappa útvonala

en: Ask a value
hu: Érték bekérése

en: File attribute
hu: Fájl attribútum

en: No command specified
hu: Nincs parancs megadva

en: Command exited abnormally with status %d
hu: A parancs abnormálisan lépett ki %d állapottal

en: Enter a value:
hu: Írjon be egy értéket:

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: File list tools
hu: Fájllista eszköz

en: Scripting and batch manipulation of files.
hu: Parancsfájl készítés és fájlok kötegelt manipulációja.

[ctx: Cardinal point]
en: S
hu: D

[ctx: Cardinal point]
en: N
hu: É

[ctx: Cardinal point]
en: W
hu: Ny

[ctx: Cardinal point]
en: E
hu: K

en: Map
hu: Térkép

en: View the photo position on the map
hu: A fénykép pozíciójának megtekintése a térképen

en: A_ccounts:
hu: F_iókok:

note: the message pane
en: Loading…
hu: Betöltés…

en: New authentication…
hu: Új hitelesítés…

en: Authorization Required
hu: Felhatalmazás szükséges

en: Choose _Account…
hu: Válasszon _fiókot…

en: Choose Account
hu: Válasszon fiókot

en: Edit Accounts
hu: Fiókok szerkesztése

en: Connecting to the server
hu: Csatlakozás a kiszolgálóhoz

en: Asking authorization
hu: Felhatalmazás kérése

en: Getting account information
hu: Fiókinformációk lekérése

en: Choose a folder
hu: Válasszon mappát

en: Import
hu: Importálás

en: _Removable Device…
hu: _Eltávolítható eszköz…

en: F_older…
hu: _Mappa…

en: I_mport From
hu: _Importálás innen

en: After importing from a device:
hu: Az eszközről importálás után:

en: _Rotate the images physically
hu: Képek _elforgatása fizikailag

en: _Delete the imported files from the source
hu: Az _importált fájlok törlése a forrásról

note: view label
en: S_how:
hu: _Megjelenítés:

en: _Event:
hu: _Esemény:

en: _Tags:
hu: _Címkék:

en: Could not import the files
hu: Nem sikerült importálni a fájlokat

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
hu: Fájlok importálása: %d (%s)

en: Could not load the folder
hu: Nem sikerült betölteni a mappát

en: Getting the folder content…
hu: Mappatartalom lekérdezése…

en: Import from Removable Device
hu: Importálás eltávolítható eszközről

en: Import from Folder
hu: Importálás mappából

en: Import photos
hu: Fényképek importálása

en: Import photos from removable devices.
hu: Fényképek importálása eltávolítható eszközökről.

en: RAW Format
hu: RAW formátum

en: Raw format support
hu: Nyers formátum támogatás

en: Allow to load raw format images.
hu: Hagyja betölteni a nyers formátumú képeket.

en: Red Eye Removal
hu: Vörösszem-eltávolítás

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
hu: A fényképező vakuja következtében kialakult vörösszemhatás eltávolítása

en: Red-eye removal
hu: Vörösszem-eltávolítás

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
hu: Eszköz a vörösszemhatás eltávolítására a fényképről.

en: _Sort by:
hu: _Rendezés:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
hu: B_etűfajta:

en: Re_verse Order
hu: Fo_rdított sorrend

en: Revert to the last used template
hu: Visszaállítás a legutóbb használt sablonra

en: _Preview:
hu: _Előnézet:

en: Original enumerator
hu: Eredeti számláló

en: Modification date
hu: Módosítás dátuma

en: Digitalization date
hu: Digitalizálás dátuma

en: Could not rename the files
hu: Nem sikerült átnevezni a fájlokat

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: Old Name
hu: Régi név

en: New Name
hu: Új név

en: Keep original case
hu: Eredeti betűfajta megtartása

en: Convert to lower-case
hu: Átalakítás kisbetűsre

en: Convert to upper-case
hu: Átalakítás nagybetűsre

en: Renaming files
hu: Fájlok átnevezése

en: Rename files
hu: Fájlok átnevezése

en: Rename series of files.
hu: Fájlok sorozatának átnevezése.

en: Resize Images…
hu: Képek átméretezése…

en: New dimensions
hu: Új méretek

en: _Height:
hu: _Magasság:

en: _Preserve original aspect ratios
hu: _Eredeti méretarány megtartása

en: Format
hu: Formátum

en: Resize Images
hu: Képek átméretezése

en: Keep the original format
hu: Az eredeti formátum megtartása

en: Resize images
hu: Képek átméretezése

en: Resize series of images.
hu: Képek sorozatának átméretezése.

en: Could not perform the search
hu: Nem sikerült végrehajtani a keresést

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Find
hu: Keresés

en: Find files
hu: Fájlok keresése

en: Search again
hu: Keresés újra

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
hu: Keresés

en: all the following rules
hu: az alábbi összes szabály

en: any of the following rules
hu: bármelyik az alábbi szabályok közül

en: Add another location
hu: Másik hely hozzáadása

en: No file found
hu: Nem található fájl

en: Files found so far: %s
hu: Mostanáig megtalált fájlok: %s

en: Searching…
hu: Keresés…

en: Cancel the operation
hu: A művelet megszakítása

en: File search tool.
hu: Fájlkereső eszköz.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
hu: Hozzáadás a kijelöléshez

en: Remove from selection
hu: Eltávolítás a kijelölésből

en: Show selection
hu: Kijelölés megjelenítése

en: Remove from Selection
hu: Eltávolítás a kijelölésből

en: Show selection %d
hu: %d. kijelölés megjelenítése

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
hu: Az Alt-%d használatával adhatók hozzá fájlok a kijelöléshez, a Ctrl-%d használatával nézhető meg a kijelölés.

en: Selection %d
hu: %d. kijelölés

en: Selections
hu: Kijelölések

en: Advanced file selection.
hu: Speciális fájlkijelölés.

en: Start presentation
hu: Bemutató indítása

en: Terminate presentation
hu: Bemutató befejezése

en: Pause/Resume presentation
hu: Bemutató szüneteltetése vagy folytatása

en: Show next file
hu: Következő fájl megjelenítése

en: Show previous file
hu: Előző fájl megjelenítése

en: Presentation
hu: Bemutató

en: _Personalize
hu: _Személyre szabás

en: _Transition effect:
hu: Á_tmeneti hatás:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
hu: _Váltás automatikusan minden

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
hu: másodperc

en: _Restart when finished
hu: Új_rakezdés, ha befejezte

en: R_andom order
hu: _Véletlen sorrend

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Add files to the playlist
hu: Fájlok hozzáadása a lejátszólistához

en: Remove the selected files
hu: A kijelölt fájlok eltávolítása

en: Choose the files to play
hu: Válassza ki a lejátszandó fájlokat

en: Audio files
hu: Hangfájlok

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Playing a presentation
hu: Bemutató lejátszása

en: Push from right
hu: Eltolás jobbról

en: Push from bottom
hu: Eltolás lentről

en: Slide from right
hu: Csúsztatás jobbról

en: Slide from bottom
hu: Csúsztatás lentről

en: Fade in
hu: Előtűnés

en: Flip page
hu: Oldal fordítása

en: Cube from right
hu: Kocka jobbról

en: Cube from bottom
hu: Kocka lentről

en: Play a presentation of images.
hu: Képek bemutatójának lejátszása.

en: Terminal
hu: Terminál

en: Open in Terminal
hu: Megnyitás terminálban

en: Open a folder in a terminal
hu: Egy mappa megnyitása egy terminálban

en: _Web Album…
hu: _Webalbum…

en: Click to view the image
hu: Kattintson a kép megtekintéséhez

en: Go back to the index
hu: Vissza az indexhez

en: Image %d of %d
hu: %d / %d kép

en: View page %d
hu: %d. oldal megtekintése

en: View the next image
hu: A következő kép megtekintése

en: View the next page
hu: A következő oldal megtekintése

en: View the previous image
hu: Az előző kép megtekintése

en: View the previous page
hu: Az előző oldal megtekintése

en: All images on a single image
hu: Minden kép egy képen

en: Adapts to the window width
hu: Alkalmazkodjon az ablak szélességéhez

en: _Copy originals to destination
hu: Eredeti képek _másolása a célba

en: _Adapt to the window width
hu: _Alkalmazkodjon az ablak szélességéhez

en: Index Page
hu: Index oldal

en: Thumbnail Caption
hu: Bélyegkép felirata

en: Image Page
hu: Kép oldal

en: Show the description, if available
hu: Cél megjelenítése, ha elérhető

en: Show the following attributes:
hu: A következő attribútumok megjelenítése:

en: Image Attributes
hu: Képattribútumok

en: Current image number
hu: Jelenlegi képszám

en: Total number of images
hu: Képek teljes száma

en: Original filename
hu: Eredeti fájlnév

en: Web Album
hu: Webalbum

en: Malformed command
hu: Hibás formátumú parancs

en: Could not show the destination
hu: Nem sikerült megjeleníteni a célt

en: The album has been created successfully.
hu: Az album sikeresen létrejött.

en: Saving thumbnails
hu: Bélyegképek mentése

en: Saving HTML pages: Images
hu: HTML-oldalak mentése: képek

en: Saving HTML pages: Indexes
hu: HTML-oldalak mentése: mutatók

en: Copying original images
hu: Eredeti képek másolása

en: Could not find the style folder
hu: Nem sikerült megtalálni a stílusmappát

en: Could not create a temporary folder
hu: Nem sikerült létrehozni egy átmeneti könyvtárat

en: Web Albums
hu: Webalbumok

en: Create static web albums.
hu: Statikus webalbumok létrehozása.

en: Could not load the position “%s”
hu: Nem sikerült betölteni a(z) „%s” pozíciót

en: Open
hu: Megnyitás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Could not save the filter
hu: Nem sikerült elmenteni a szűrőt

en: New Filter
hu: Új szűrő

en: Edit Filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Filters
hu: Szűrők

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
hu: Böngésző

[ctx: Extensions]
en: All
hu: Összes

[ctx: Extensions]
en: Enabled
hu: Engedélyezve

[ctx: Extensions]
en: Disabled
hu: Letiltva

en: Viewers
hu: Megjelenítők

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: File tools
hu: Fájl eszközök

en: List tools
hu: Lista eszközök

en: Importers
hu: Importálók

en: Exporters
hu: Exportálók

en: Could not activate the extension
hu: Nem sikerült bekapcsolni a kiterjesztést

en: Could not deactivate the extension
hu: Nem sikerült kikapcsolni a kiterjesztést

en: gThumb Development Team
hu: A gthumb fejlesztőcsapata

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Restart required
hu: Újraindítás szükséges

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
hu: A változások életbe lépéséhez a gthumb újraindítása szükséges

en: _Restart
hu: Új_raindítás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
hu: Vissza szeretné állítani az összes változtatást és az alapértelmezett gyorsbillentyűket használni?

[ctx: Shortcuts]
en: All
hu: Összes

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
hu: Módosítva

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Sort By
hu: Rendezés

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
hu: %s / %s

en: Moving “%s” to “%s”
hu: „%s” áthelyezése ide: „%s”

en: Copying “%s” to “%s”
hu: „%s” másolása ide: „%s”

en: Moving files
hu: Fájlok áthelyezése

en: Copying files
hu: Fájlok másolása

en: Getting file information
hu: Fájlinformációk lekérése

en: Deleting files
hu: Fájlok törlése

en: Moving files to trash
hu: Fájlok áthelyezése a Kukába

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
hu: Nyomja meg a gyorsbillentyűként használandó billentyűkombinációt.

en: Press Esc to cancel
hu: Nyomja meg az Esc billentyűt a megszakításhoz

en: Open a new window
hu: Új ablak megnyitása

en: Start in fullscreen mode
hu: Indítás teljes képernyős módban

en: Automatically start a presentation
hu: Bemutató automatikus indítása

en: Automatically import digital camera photos
hu: Fényképek automatikus importálása a digitális fényképezőgépből

en: Show version
hu: Verzió megjelenítése

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
hu: [FÁJL…] [KÖNYVTÁR…]

en: — Image browser and viewer
hu: — Képböngésző és -megjelenítő

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A gThumb szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License dokumentumában leírtak szerint; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi változata szerint.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A gThumb programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
hu: A gThumb programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem, akkor itt megtekintheti: http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
hu: Képmegjelenítő és képböngésző a GNOME-hoz.

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Quit
hu: Kilépés

en: Show browser
hu: Böngésző megjelenítése

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Open location
hu: Hely megnyitása

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Revert image to saved
hu: Kép visszaállítása a mentettre

en: Save image
hu: Kép mentése

en: Save image as
hu: Kép mentése másként

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Statusbar
hu: Állapotsáv

en: Thumbnails list
hu: Bélyegképek lista

en: Load previous location
hu: Előző hely betöltése

en: Load next location
hu: Következő hely betöltése

en: Load parent folder
hu: Szülőmappa betöltése

en: Load home
hu: Saját mappa betöltése

en: Reload location
hu: Hely újratöltése

en: Show/Hide hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése vagy elrejtése

en: Change sorting order
hu: Rendezési sorrend megváltoztatása

en: Show first file
hu: Első fájl megjelenítése

en: Show last file
hu: Utolsó fájl megjelenítése

en: Image tools
hu: Képeszközök

en: File properties
hu: Fájltulajdonságok

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select none
hu: Kijelölés megszüntetése

en: All
hu: Minden

en: [modified]
hu: [módosítva]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
hu[0]: %d fájl kijelölve (%s)
hu[1]: %d fájl kijelölve (%s)

en: %s of free space
hu: %s szabad hely

en: No suitable module found for %s
hu: Nem található megfelelő modul ehhez: %s

en: Save changes to file “%s”?
hu: Menti a módosításokat a(z) „%s” fájlba?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, a fájl módosításai azonnal elvesznek.

en: Do _Not Save
hu: _Ne mentse

en: Accept
hu: Elfogadás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Could not change name
hu: Nem sikerült megváltoztatni a nevet

en: Modified
hu: Módosítva

en: Go to the previous visited location
hu: Ugrás az előző meglátogatott helyre

en: Go to the next visited location
hu: Ugrás a következő meglátogatott helyre

en: History
hu: Előzmények

en: View the folders
hu: A mappák megtekintése

en: Edit file
hu: Fájl szerkesztése

en: Operations
hu: Műveletek

en: File type not supported
hu: A fájltípus nem támogatott

en: No suitable module found
hu: Nem található megfelelő modul

en: Could not open the module “%s”: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” modult: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
hu: A(z) „%1$s” kiterjesztés szükséges a(z) „%2$s” kiterjesztéshez

en: All Supported Files
hu: Minden támogatott fájl

en: _Show Format Options
hu: Formátumbeállítások _megjelenítése

en: No file
hu: Nincs fájl

en: Computer
hu: Számítógép

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
hu: A fájlokat nem sikerült áthelyezni a Kukába. Szeretné véglegesen törölni azt?

en: Could not move the files to the Trash
hu: Nem sikerült áthelyezni a fájlokat a Kukába

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a következőt: „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
hu[0]: Biztos benne, hogy véglegesen törli a kiválasztott %d fájlt?
hu[1]: Biztos benne, hogy véglegesen törli a kiválasztott %d fájlt?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
hu: Ha törli a fájlt, az véglegesen elvész.

note: "files" label
en: files
hu: fájl

en: ascending
hu: növekvő

en: descending
hu: csökkenő

en: No limit specified
hu: Nincs korlát meghatározva

en: (Open Parent)
hu: (Szülő megnyitása)

en: Enter the new name:
hu: Adja meg az új nevet:

en: Alpha
hu: Alfa

en: Could not rename the file
hu: Nem sikerült átnevezni fájlt

en: No options available for this file type
hu: Nincs elérhető beállítás ehhez a fájltípushoz

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
hu: Nem sikerült megfelelő modult találni a kép „%s”-ként való mentéséhez

en: Reading file information
hu: Fájlinformációk olvasása

en: Hidden Files
hu: Rejtett fájlok

en: Locations
hu: Helyek

en: Name
hu: Név

en: Size
hu: Méret

en: Bytes
hu: Bájt

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
hu: Módosított dátum és idő

en: Type
hu: Típus

en: Duration
hu: Időtartam

en: Exposure Settings
hu: Expozíció beállítások

en: Aperture
hu: Apertúra

en: ISO Speed
hu: ISO sebesség

en: Exposure Time
hu: Expozíciós idő

en: Shutter Speed
hu: Zársebesség

en: Focal Length
hu: Fókusztávolság

en: Flash
hu: Vaku

en: Camera Model
hu: Fényképezőgép-típus

en: Color Profile
hu: Színprofil

en: General Date & Time
hu: Általános dátum és idő

en: Author
hu: Szerző

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: file name
hu: fájlnév

en: file path
hu: fájl útvonala

en: file size
hu: fájlméret

en: file modified date
hu: fájl módosításának ideje

en: no sorting
hu: nincs rendezés

en: dimensions
hu: méretek

en: aspect ratio
hu: méretarány

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All Images
hu: Minden kép

en: JPEG Images
hu: JPEG képek

en: Raw Photos
hu: Nyers fényképek

en: Media
hu: Média

en: Text Files
hu: Szövegfájlok

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Title (embedded)
hu: Cím (beágyazott)

en: Description (embedded)
hu: Leírás (beágyazott)

en: Show/Hide
hu: Megjelenítés vagy elrejtés

en: Navigation
hu: Navigáció

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Saving file information
hu: Fájlinformációk mentése

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
hu: „%s” mentése

en: Create tag “%s”
hu: „%s” címke létrehozása

en: Show all the tags
hu: Minden címke megjelenítése

en: Holidays
hu: Szabadság

en: Temporary
hu: Átmeneti

en: Screenshots
hu: Képernyőképek

en: Science
hu: Tudomány

en: Favorite
hu: Kedvenc

en: Important
hu: Fontos

en: Games
hu: Játékok

en: Party
hu: Buli

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Astronomy
hu: Csillagászat

en: Family
hu: Család

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
hu: Szóköz

en: Year
hu: Év

en: Month
hu: Hónap

en: Day of the month
hu: A hónap napja

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
hu: Másodperc

en: is lower than
hu: kisebb mint

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is equal to
hu: pontosan

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb mint vagy egyenlő

en: is lower than or equal to
hu: kisebb mint vagy egyenlő

en: The test definition is incomplete
hu: A teszt meghatározása nem teljes

en: is
hu: =

en: is only
hu: csak

en: is not
hu: nem

en: matches
hu: illeszkedik

en: Add a new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Remove this rule
hu: Szabály eltávolítása

en: contains
hu: tartalmazza

en: starts with
hu: a kezdete

en: ends with
hu: a vége

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: is before
hu: ez előtt

en: is after
hu: ez után

en: Today
hu: Ma

en: Now
hu: Most

en: Colors
hu: Színek

en: Rotation
hu: Forgatás

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
hu: A(z) „%s” billentyűkombináció már hozzá van rendelve ehhez a művelethez: „%s”. Szeretné inkább ehhez a művelethez újra hozzárendelni?

en: Reassign
hu: Újra hozzárendelés

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
hu: A(z) „%s” billentyűkombináció már hozzá van rendelve a(z) „%s” művelethez, és nem változtatható meg.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
hu: A(z) „%s” billentyűkombináció már hozzá van rendelve, és nem változtatható meg.

en: Could not display help
hu: Nem sikerült megjeleníteni a súgót

en: Could not launch the application
hu: Nem sikerült elindítani az alkalmazást

en: _Copy Here
hu: _Másolás ide

en: _Move Here
hu: Á_thelyezés ide

en: _Link Here
hu: _Linkelés ide

en: Cancel
hu: Mégse

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Help
hu: _Súgó

en: _New
hu: Ú_j

en: _Ok
hu: _OK

en: _Remove
hu: E_ltávolítás

en: _Save
hu: M_entés

en: E_xecute
hu: _Végrehajtás

en: _Upload
hu: _Feltöltés

en: Open in New Window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Open Location…
hu: Hely megnyitása…

en: Sort By…
hu: Rendezés…

en: _About gThumb
hu: A gThumb _névjegye

en: _Delete History
hu: Előzmények _törlése
