gthumb master - en to ka translation catalogue (416 entries)

en: Image Viewer
ka: სურათების გალერეა

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Caption
ka: წარწერა

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Other
ka: სხვა

en: digits
ka: ციფრები

en: Description
ka: აღწერა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Default value
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობა

en: remove
ka: წაშლა

en: add
ka: დამატება

en: _Extensions:
ka: _გაფართოებები:

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Rules:
ka: წესები:

en: Mean:
ka: მიშვნელობა:

en: Median:
ka: საშუალო:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
ka: პიქსელები:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
ka: მაქს:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
ka: არჩეულია:

en: _Location:
ka: _მდებარეობა:

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Modified:
ka: შეცვლილია:

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: General
ka: ზოგადი

en: Shortcuts:
ka: მალსახმობები:

en: Example:
ka: მაგალითი:

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: _Add Bookmark
ka: სანიშნის _დამატება

en: _Selected files
ka: _მონიშნული ფაილები

en: Source
ka: წყარო

en: Write to Disc
ka: დისკზე ჩაწერა

en: _Continue
ka: _გაგრძელება

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: _Horizontal:
ka: _ჰორიზონტალირი:

en: _Vertical:
ka: _ვერტიკალური:

en: _Method:
ka: მეთოდი:

en: Insufficient memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Saving
ka: შენახვა

en: No name specified
ka: სახელი მითითებული არაა

en: C_reate
ka: _შექმნა

en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Properties
ka: თვისებები

en: Catalogs
ka: კატალოგები

en: Command Line
ka: ბრძანების ხაზი

en: Organize
ka: ორგანიზება

en: _Name:
ka: სახელი:

en: _Date:
ka: _თარიღი:

en: Catalog
ka: კატალოგი

en: Cancel operation
ka: ოპერაციის გაუქმება

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Files
ka: ფაილები

en: Create
ka: შექმნა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Singles
ka: სინგლები

en: _Add
ka: _დამატება

en: Tag
ka: ჭდე

en: Invalid file format
ka: არასწორი ფაილის ფორმატი

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Over_write
ka: თავზე გადაწერა

en: hours
ka: საათი

en: minutes
ka: წუთი

en: seconds
ka: წამი

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Comment
ka: შენიშვნა

en: Title
ka: სათაური

en: Place
ka: ადგილი

en: Rating
ka: რეიტინგი

en: None
ka: არაფერი

en: Simple
ka: მარტივი

en: Slide
ka: სლაიდი

en: Background
ka: ფონი

en: _Gradient
ka: _გრადაცია

en: Select a color
ka: ფერის არჩევა

en: Frame
ka: კადრი

en: _Style:
ka: _სტილი:

en: C_olor:
ka: ფერი:

en: Text
ka: ტექსტი

en: _Header:
ka: _თავსართი:

en: Select a font
ka: აირჩიეთ ფონტი

en: _Footer:
ka: _ქვესართი:

en: Caption:
ka: წარწერა:

en: Help
ka: დახმარება

en: Theme
ka: თემა

en: Columns:
ka: სვეტი:

en: Layout
ka: განლაგება

en: _Size:
ka: _ზომა:

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Edit Template
ka: ნიმუშის რედაქტირება

en: Header
ka: სათაური

en: Footer
ka: ქვესართი

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: Set as Background
ka: ფონად დაყენება

en: Set the image as desktop background
ka: სურათის ფონზე დაყენება

en: Edit comment
ka: კომენტარის რედაქტირება

en: D_escription:
ka: _აღწერა:

en: _Rating:
ka: შეფასება:

en: _Title:
ka: _სათაური:

en: Co_untry:
ka: ქვ_ეყანა:

en: _City:
ka: _ქალაქი:

en: _Language:
ka: ე_ნა:

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

en: New folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Copy
ka: კოპირება

en: Move To
ka: გადატანა

en: Copy To
ka: გადაკოპირება

en: Move
ka: სვლა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Move to Trash
ka: ფაილის ნაგავში გადატანა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Delete permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

en: Home Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: _Copy
ka: _ასლი

en: File manager
ka: ფაილების მმართველი

en: Flip
ka: გადაბრუნება

en: Mirror
ka: სარკე

en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

en: Crop
ka: ამოჭრა

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: _Preview
ka: _მინიატურა

en: Con_trast:
ka: კონ_ტრასტი:

en: _Saturation:
ka: _გაჯერებულობა:

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Selection
ka: მონიშნული

en: _Width:
ka: სიგა_ნე:

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Center
ka: ცენტრში

en: Aspect ratio
ka: თანაფარდობა

en: pixels
ka: პიქსელი

en: Dimensions
ka: ზომები

en: _Transparent
ka: _გამჭვირვალე

en: Original size
ka: საწყისი ზომა

en: Angle
ka: კუთხე

en: Align
ka: სწორება

en: Image size
ka: გამოსახულების ზომა

en: Keep aspect ratio
ka: საწყისი ფარდობის შენარჩუნება

en: Parallel
ka: პარალელური

en: Alignment
ka: სწორება

en: Threshold:
ka: ზღვარი:

en: Radius:
ka: რადიუსი:

en: Amount:
ka: რაოდენობა:

en: Channel:
ka: არხი:

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Red
ka: წითელი

en: Green
ka: მწვანე

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Reset
ka: თავიდან ჩართვა

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Equalize
ka: გათანაბრება

en: Uniform
ka: ერთგვაროვანი

en: Color Picker
ka: ფერის ამრჩევი

en: Square
ka: კვადრატი

en: 4∶3 (DVD, Book)
ka: 4∶3 (DVD, წიგნი)

en: 3∶2 (Postcard)
ka: 3∶2 (ღია ბარათი)

en: Other…
ka: სხვა…

en: Adjust color curves
ka: ფერთა მრუდების მორგება

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
ka: გამაგრილებელი

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
ka: უდაბნო

en: _Brightness
ka: სიკა_შკაშე

en: _Saturation
ka: _გაჯერებულობა

en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

en: Negative
ka: უარყოფითი

en: Redo
ka: თავიდან

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

en: Rotate
ka: შემობრუნება

en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

en: Save
ka: save

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Files:
ka: ფაილები:

en: File
ka: ფაილი

en: _View
ka: _ხედი

en: _Delete
ka: წაშლა

en: _Filter:
ka: _ფილტრი:

en: _Find
ka: _ძებნა

en: all files
ka: ყველა ფაილი

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: _Account:
ka: _ანგარიში:

en: Could not connect to the server
ka: სერვერთან მიერთების შეცდომა

en: Export to %s
ka: გატანა %s-ში

en: %d file | %d files
ka[0]: %d ფაილი

en: _Import
ka: _იმპორტირება

en: Import from %s
ka: %s-დან შემოტანა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: C_ontinue
ka: _გაგრძელება

[ctx: Filename]
en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Go back 5 seconds
ka: 5 წამით უკან გადახვევა

en: Play
ka: დაკვრა

en: Slower
ka: უფრო ნელა

en: Faster
ka: უფრო სწრაფი

en: Time:
ka: დრო:

note: minus 5 seconds
en: -5s
ka: -5წმ

note: minus 10 seconds
en: -10s
ka: -10წმ

note: minus 1 minute
en: -1m
ka: -1წთ

note: minus 5 minutes
en: -5m
ka: -5წთ

note: plus 5 seconds
en: +5s
ka: +5წმ

note: plus 10 seconds
en: +10s
ka: +10წმ

note: plus 1 minute
en: +1m
ka: +1წთ

note: plus 5 minutes
en: +5m
ka: +5წთ

note: minus 1 second
en: -1s
ka: -1წმ

note: plus 1 second
en: +1s
ka: +1წმ

en: Playing video
ka: მიმდინარეობს ვიდეოს დაკვრა

en: Pause
ka: პაუზა

en: Take a screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

en: Video
ka: ვიდეო

en: Audio
ka: აუდიო

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Album
ka: ალბომი

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

en: Encoder
ka: ეკოდერი

en: Codec
ka: კოდეკი

en: Framerate
ka: კადრების სიჩქარე

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Channels
ka: არხები

en: Sample rate
ka: სემპლის სიხშირე

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Mono
ka: მონო

en: Print
ka: ამობეჭდვა

en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: millimeters
ka: მილიმეტრი

en: inches
ka: დუიმი

en: Position:
ka: მდებარეობა:

en: Top
ka: თავში

en: Rotation:
ka: შემობრუნება:

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: Page %d of %d
ka: %d-ე გვერდი %d-დან

en: Images
ka: გამოსახულებები

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
ka: %s-ის ჩატვირთვა

en: Zoom out
ka: &დაპატარავება

en: Zoom 100%
ka: გადიდება 100%

en: Zoom 200%
ka: გადიდება 200%

en: Zoom 300%
ka: გადიდება 300%

en: Scroll left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Scroll right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Scroll up
ka: მაღლა აწევა

en: Scroll down
ka: დაბლა ჩამოქაჩვა

[ctx: zoom quality]
en: Change image
ka: გამოსახულების შეცვლა

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
ka: გამოსახულების გადიდება

en: Transparency:
ka: გამჭვირვალობა:

en: White
ka: თეთრი

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: Black
ka: შავი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Histogram
ka: ჰისტოგრამა

en: Copy Image
ka: ნახატის კოპირება

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Image Editor
ka: გამოსახულებების რედაქტორი

en: Viewer
ka: მაყურებელი

en: _Destination
ka: _დანიშნულება

en: _Template:
ka: ნიმ_უში:

en: File date
ka: ფაილის თარიღი

en: No file specified.
ka: ფაილი მითითებული არაა.

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Script
ka: სკრიპტი

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Show
ka: ჩვენება

en: Could not save the script
ka: სკრიპტის შენახვის შეცდომა

en: Edit Command
ka: ჩასწორების ბრძანება

en: Commands
ka: ბრძანებები

en: File path
ka: ფაილის ბილიკი

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: Enter a value:
ka: შეიყვანეთ მნიშვნელობა:

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

[ctx: Cardinal point]
en: W
ka: სიგ

en: Map
ka: რუკა

note: the message pane
en: Loading…
ka: იტვირთება…

en: Choose Account
ka: აირჩიეთ ანგარიში

en: Choose a folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Red Eye Removal
ka: _წითელი თვალის მოცილება

en: _Rename
ka: _სახელის გადარქმევა

en: Old Name
ka: ძველი სახელი

en: New Name
ka: ახალი სახელი

en: pixel
ka: პიქსელი

en: _Height:
ka: _სიმაღლე:

en: Search Result
ka: ძებნის შედეგები

en: Search again
ka: თავიდან ძებნა

en: Searching…
ka: ძებნა…

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
ka: მონიშნულს მიმატება

en: Selections
ka: მონიშნულები

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

en: Audio files
ka: აუდიო ფაილები

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Open in Terminal
ka: ტერმინალში გახსნა

en: Index
ka: ინდექსი

en: Original filename
ka: ფაილის საწყისი სახელი

en: New Filter
ka: ახალი ფილტრი

en: Edit Filter
ka: ფილტრის ჩასწორება

en: Filters
ka: ფილტრები

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
ka: Browser-ი

[ctx: Extensions]
en: Enabled
ka: ჩაირთო

[ctx: Extensions]
en: Disabled
ka: გამოირთო

en: Viewers
ka: დამთვალიერებლები

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: _Restart
ka: _გადატვირთვა

en: Revert
ka: დაბრუნება

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
ka: შეცვლილია

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Sort By
ka: დახარისხება

en: Moving “%s” to “%s”
ka: გადატანა: “%s”-დან “%s”-ში

en: Copying “%s” to “%s”
ka: კოპირება: “%s”-დან “%s”-ში

en: Copying files
ka: ფაილების ასლი

en: Open a new window
ka: ახალ ფანჯრის გახსნა

en: Start in fullscreen mode
ka: მთელ ეკრანზე გაშვება

en: Show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის ბმულები

en: Quit
ka: &გასვლა

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Open location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: Save image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Sidebar
ka: გვერდითი ზოლი

en: Statusbar
ka: სტატუსის ზოლი

en: File properties
ka: ფაილის თვისებები

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select none
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ka[0]: %d ფაილი მონიშნულია (%s)

en: Accept
ka: დასტური

en: _Close
ka: და_კეტვა

en: Could not change name
ka: სახელის შეცვლა შეუძლებელია

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: History
ka: ისტორია

en: Edit file
ka: ფაილის ჩასწორება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: All Supported Files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

en: No file
ka: ფაილის გარეშე

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %s-ის სამუდამოდ წაშლა?

note: "files" label
en: files
ka: ფაილი

en: kB
ka: კბ

en: MB
ka: მბ

en: GB
ka: გბ

en: ascending
ka: ზრდადობით

en: descending
ka: კლებადობით

en: Enter the new name:
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი:

en: Alpha
ka: ალფა

en: Hidden Files
ka: დამალული ფაილები

en: Locations
ka: მდებარეობები

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Aperture
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: ISO Speed
ka: ISO მაჩვენებელი

en: Exposure Time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Focal Length
ka: ფოკუსური მანძილი

en: Flash
ka: განათება

en: Camera Model
ka: კამერის მოდელი

en: Color Profile
ka: ფერის პროფილი

en: Author
ka: ავტორი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: file name
ka: ფაილის სახელი

en: file size
ka: ფაილის ზომა

en: All Images
ka: ყველა გამოსახულება

en: JPEG Images
ka: JPEG გამოსახულებები

en: Media
ka: მედია

en: Text Files
ka: ტექსტური ფაილები

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: File Manager
ka: ფაილების მმართველი

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
ka: '%s'-ის შენახვა

en: Holidays
ka: დასვენებები

en: Temporary
ka: დროებითი

en: Screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდები

en: Science
ka: მეცნიერება

en: Favorite
ka: რჩეული

en: Important
ka: მნიშვნელოვანი

en: Games
ka: თამაშები

en: Party
ka: წვეულება

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: Astronomy
ka: ასტრონომია

en: Family
ka: ოჯახი

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
ka: გამოტოვება

en: Year
ka: წელი

en: Month
ka: თვე

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
ka: წამი

en: is equal to
ka: უდრის

en: matches
ka: ემთხვევა

en: contains
ka: შეიცავს

en: starts with
ka: იწყება

en: ends with
ka: მთავრდება

en: does not contain
ka: არ შეიცავს

en: is before
ka: არის მანამდე

en: is after
ka: არის შემდეგ

en: Today
ka: დღეს

en: Now
ka: ახლა

en: Colors
ka: ფერები

en: Rotation
ka: შემობრუნება

en: Reassign
ka: მალსახმობის თავიდან მინიჭება

en: _Copy Here
ka: აქ _კოპირება

en: _Move Here
ka: _აქ გადმოტანა

en: _Link Here
ka: აქ _ბმულის შექმნა

en: Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Cancel
ka: &გაუქმება

en: _New
ka: ახალი

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: E_xecute
ka: _შესრულება

en: _Upload
ka: _ატვირთვა
