gthumb - en to pl translation catalogue (1152 entries)

en: gThumb Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów gThumb

en: View and organize your images
pl: Wyświetlanie i organizacja obrazów

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
pl: gThumb to przeglądarka, edytor i organizator obrazów. Został on zaprojektowany w celu integracji ze środowiskiem GNOME 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
pl: Jako przeglądarka obrazów program gThumb umożliwia przeglądanie popularnych formatów plików, takich jak BMP, JPEG, GIF (w tym animacje), PNG, TIFF, TGA oraz RAW. Umożliwia on także wyświetlanie różnych metadanych osadzonych wewnątrz obrazów, takich jak EXIF, IPTC i XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
pl: Jako edytor obrazów program gThumb umożliwia skalowanie, obracanie i kadrowanie obrazów, zmienianie nasycenia, jasności, kontrastu, a także inne przekształcenia kolorów.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
pl: Jako przeglądarka plików obrazów program gThumb wyświetla miniatury obrazów zapisanych na dysku twardym, umożliwiając wykonywanie często używanych działań menedżera plików, takich jak kopiowanie, przenoszenie i usuwanie plików oraz katalogów. Poza tym dostępne są także różne narzędzia do obsługi obrazów, takie jak bezstratne przekształcenia JPEG, zmienianie wymiarów obrazów, konwersja między formatami, pokaz slajdów, ustawianie obrazu jako tło pulpitu i kilka innych.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
pl: Jako organizator obrazów program gThumb umożliwia dodawanie komentarzy i innych metadanych do obrazów, organizowanie obrazów w katalogach, a katalogów w kolekcjach, wyszukiwanie obrazów i zapisywanie wyników jako katalog.

en: Browser mode
pl: Tryb przeglądarki

en: Viewer mode
pl: Tryb obrazu

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
pl: Dla obrazy powyżej tego rozmiaru (w bajtach) nie zostaną utworzone miniatury. Należy użyć 0, aby tworzyć miniatury dla wszystkich obrazów.

en: Open files in the active window
pl: Otwieranie plików w aktywnym oknie

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
pl: Określa, czy przywracać położenie pasków przewijania po zmianie obrazu

en: Possible values are: jpeg, jpg.
pl: Możliwe wartości: jpeg, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
pl: Możliwe wartości: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
pl: Możliwe wartości: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
pl: Import za pomocą programu gThumb

en: Photo Import Tool
pl: Narzędzie do importu zdjęć

en: Import the photos on your camera card
pl: Import fotografii z aparatu cyfrowego

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
pl: Obraz;Przeglądarka;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Caption
pl: Opis

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: _Single click to open files
pl: _Pojedyncze kliknięcie otwiera pliki

en: _Double click to open files
pl: Po_dwójne kliknięcie otwiera pliki

en: _Open files in fullscreen mode
pl: _Otwieranie plików trybie pełnoekranowym

en: Other
pl: Inne

en: Thumbnail _size:
pl: _Rozmiar miniatur:

en: D_etermine image type from content (slower)
pl: _Określanie typu obrazu na podstawie zawartości (wolniejsze)

en: digits
pl: cyfry

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Modyfikuje

en: Default value
pl: Domyślna wartość

en: remove
pl: usuń

en: add
pl: dodaj

en: _Extensions:
pl: _Rozszerzenia:

en: More extensions…
pl: Więcej rozszerzeń…

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Filter _Name:
pl: _Nazwa filtru:

en: _Match:
pl: _Dopasowanie:

en: Rules:
pl: Reguły:

note: limit label
en: _Limit to
pl: _Ograniczenie do

en: selected by
pl: zaznaczono według

en: Mean:
pl: Średnia:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
pl: Odchylenie standardowe:

en: Median:
pl: Mediana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
pl: Piksele:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
pl: Maksymalnie:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
pl: Zaznaczono:

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: Overwrite the old file with the new one?
pl: Zastąpić poprzedni plik nowym?

en: Old File:
pl: Poprzedni plik:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Modified:
pl: Zmodyfikowano:

en: New File:
pl: Nowy plik:

en: Over_write the old file
pl: _Zastąp poprzedni plik

en: Do not overwrite _the old file
pl: _Bez zastępowania poprzedniego pliku

en: Overwrite _all files
pl: Zastąp _wszystkie pliki

en: _Do not overwrite any file
pl: Bez zastępowania żadnych _obrazów

en: _Save the new file as:
pl: Zapi_sanie nowego pliku jako:

en: _General filter:
pl: _Ogólny filtr:

en: _Other filters:
pl: _Inne filtry:

en: below the folder list
pl: poniżej listy katalogów

en: on the right
pl: po prawej

en: gThumb Preferences
pl: Preferencje programu gThumb

en: Appearance
pl: Wygląd

en: T_humbnails in viewer:
pl: _Miniatury w przeglądarce:

en: on the bottom
pl: na dole

en: on the side
pl: na boku

en: File _properties in browser:
pl: _Właściwości pliku w przeglądarce:

en: _Statusbar
pl: Pasek _stanu

en: On startup:
pl: Podczas uruchamiania:

en: Go to last _visited location
pl: Przechodzenie do _ostatnio odwiedzonego położenia

en: Go to this _folder:
pl: Przejście do _katalogu:

en: Set to C_urrent
pl: Ustaw na _bieżący

en: _Reuse the active window to open files
pl: Uży_cie aktywnego okna do otwierania plików

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
pl: _Pytanie o potwierdzenie przed usunięciem plików lub katalogów

en: Ask whether to save _modified files
pl: Pytanie o zapis z_modyfikowanych plików

en: _Store metadata inside files if possible
pl: Prze_chowywanie metadanych w plikach, jeśli to możliwe

en: General
pl: Ogólne

en: Shortcuts:
pl: Skróty:

en: _Restore All…
pl: _Przywróć wszystkie…

en: _Inverse order
pl: _Odwrócona kolejność

en: Example:
pl: Przykład:

en: Upload images to 23hq.com
pl: Wysyłanie obrazów do serwisu 23hq.com

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Add bookmarks support.
pl: Dodaje obsługę zakładek.

en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: _Edit Bookmarks…
pl: _Modyfikuj zakładki…

en: _System Bookmarks
pl: Zakładki _systemowe

en: _Bookmarks:
pl: _Zakładki:

en: Go to this location
pl: Przejdź do tego położenia

en: Remove
pl: Usuń

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _Location
pl: _Położenie

en: Could not remove the bookmark
pl: Nie można usunąć zakładki

en: Burn CD/DVD
pl: Nagrywanie płyt CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
pl: Zapisywanie plików na płyty optyczne.

en: _Optical Disc…
pl: Płyta _optyczna…

en: Disc Name
pl: Nazwa płyty

en: Current _folder
pl: Bieżący _katalog

en: Current folder and its s_ub-folders
pl: Bieżący katalog i jego p_odkatalogi

en: _Selected files
pl: _Zaznaczone pliki

en: Source
pl: Źródło

en: Write to Disc
pl: Zapisz na płytę

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: Error interpreting JPEG image file: %s
pl: Błąd podczas interpretowania pliku obrazu JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
pl: Nieznana przestrzeń kolorów JPEG (%d)

en: _Quality:
pl: _Jakość:

en: _Lossless
pl: _Bezstratna

en: _Default extension:
pl: _Domyślne rozszerzenie:

en: _Smoothing:
pl: W_ygładzanie:

en: Opti_mize
pl: _Optymalizacja

en: _Progressive
pl: _Przyrostowy

en: Compression _level:
pl: Poziom _kompresji:

en: Default options:
pl: Domyślne opcje:

en: _RLE compression
pl: Kompresja _RLE

en: Compression
pl: Kompresja

en: _No compression
pl: _Bez kompresji

en: No_rmal (Deflate)
pl: _Zwykła (deflacja)

en: _Loss compression (JPEG)
pl: Kompresja _stratna (JPEG)

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: _Horizontal:
pl: _Poziomo:

en: _Vertical:
pl: P_ionowo:

en: _Method:
pl: _Metoda:

en: Insufficient memory
pl: Brak pamięci

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: No name specified
pl: Nie podano nazwy

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
pl: Nieprawidłowa nazwa. Następujące znaki nie są dozwolone: %s

en: Name already used
pl: Nazwa jest już użyta

en: New catalog
pl: Nowy katalog

en: Enter the catalog name:
pl: Nazwa katalogu:

en: C_reate
pl: Ut_wórz

en: New library
pl: Nowa kolekcja

en: Enter the library name:
pl: Nazwa kolekcji:

en: Could not remove the catalog
pl: Nie można usunąć katalogu

en: Are you sure you want to remove “%s”?
pl: Na pewno usunąć „%s”?

en: Add to Catalog…
pl: Dodaj do katalogu…

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Remove from Catalog
pl: Usuń z katalogu

en: Create Catalog
pl: Utwórz katalog

en: Create Library
pl: Utwórz kolekcję

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Properties
pl: Właściwości

en: Catalogs
pl: Katalogi

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Catalog Properties
pl: Właściwości katalogu

en: Organize
pl: Organizuj

en: Automatically organize files by date
pl: Automatycznie organizuje pliki według daty

en: Create file collections.
pl: Tworzenie kolekcji plików.

en: C_atalogs:
pl: K_atalogi:

en: New Library
pl: Nowa kolekcja

en: New Catalog
pl: Nowy katalog

en: _View the destination
pl: _Wyświetl miejsce docelowe

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Date:
pl: _Data:

en: Catalog
pl: Katalog

en: Cancel operation
pl: Anuluj działanie

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Files
pl: Pliki

en: Create
pl: Utworzenie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select None
pl: Odznacz wszystko

en: Catalog _Preview:
pl: Podgląd _katalogu:

en: _Group files by:
pl: _Grupowanie plików według:

en: _Include sub-folders
pl: P_rzeszukiwanie podkatalogów

en: Ignore catalogs with a single file
pl: Ignorowanie katalog zawierających jeden plik

en: Put single files in the catalog:
pl: Umieszczanie pojedynczych plików w katalogu:

en: Singles
pl: Pojedyncze

en: Could not add the files to the catalog
pl: Nie można dodać plików do katalogu

en: Could not create the catalog
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Add to Catalog
pl: Dodanie do katalogu

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Keep the dialog open
pl: Nie zamyka okna

en: Could not save the catalog
pl: Nie można zapisać katalogu

en: Could not load the catalog
pl: Nie można wczytać katalogu

en: Organize Files
pl: Organizuj pliki

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
pl: Pliki zostaną zorganizowane w katalogach. Żaden plik nie zostanie przeniesiony na dysku.

en: Date photo was taken
pl: Data wykonania zdjęcia

en: File modified date
pl: Data modyfikacji pliku

en: Tag
pl: Etykieta

en: Tag (embedded)
pl: Etykieta (osadzona)

en: Invalid file format
pl: Nieprawidłowy format pliku

en: Tags
pl: Etykiety

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
pl: Katalog „%s” już istnieje. Zastąpić go?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
pl: Kolekcja „%s” już istnieje. Zastąpić ją?

en: Over_write
pl: _Zastąp

en: Cannot move the files
pl: Nie można przenieść plików

en: Cannot copy the files
pl: Nie można skopiować plików

en: Invalid destination.
pl: Nieprawidłowe miejsce docelowe.

en: Copying files to “%s”
pl: Kopiowanie plików do „%s”

en: Could not remove the files from the catalog
pl: Nie można usunąć plików z katalogu

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
pl: Ukończono działanie. Katalogi: %d. Obrazy: %d.

en: Change _Date…
pl: Zmień _datę…

en: Change date
pl: Zmiana daty

en: Change the files date
pl: Zmiana daty plików

en: Change the following values:
pl: Zmienianie następujących wartości:

en: _Last modified date
pl: Data _ostatniej modyfikacji

en: Co_mment date
pl: Data ko_mentarza

en: Change to:
pl: Zmiana na:

en: The _following date:
pl: _Następująca data:

en: File _modified date
pl: Data _modyfikacji pliku

en: File c_reation date
pl: _Data utworzenia pliku

en: Date p_hoto was taken
pl: Data wykonania _zdjęcia

en: A_djust by
pl: _Dostosowanie według

en: hours
pl: godziny

en: minutes
pl: minuty

en: seconds
pl: sekundy

en: Change Date
pl: Zmiana daty

en: Import Embedded Metadata
pl: Zaimportuj osadzone metadane

en: Comments and tags
pl: Komentarze i etykiety

en: Add comments and tags to any file type.
pl: Dodawanie komentarzy i etykiet do każdego typu pliku.

en: _Synchronize with the embedded metadata
pl: _Synchronizowanie z osadzonymi metadanymi

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Comment
pl: Komentarz

en: Title
pl: Tytuł

en: Place
pl: Miejsce

en: Comment Date & Time
pl: Data i czas komentarza

en: Rating
pl: Ocena

en: Contact _Sheet…
pl: Odbitka _stykowa…

en: Image _Wall…
pl: Ś_ciana obrazów…

en: Contact Sheet
pl: Odbitka stykowa

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
pl: Tworzenie obrazu indeksu zawierającego miniatury zaznaczonych plików.

en: None
pl: Brak

en: Simple
pl: Zwykły

en: Simple with shadow
pl: Zwykły z cieniem

en: Shadow only
pl: Tylko cień

en: Slide
pl: Slajd

en: Inward Shadow
pl: Cień do wewnątrz

en: Outward Shadow
pl: Cień od zewnątrz

en: Background
pl: Tło

en: _Solid color
pl: Je_dnolity kolor

en: Select a color
pl: Wybór koloru

en: Frame
pl: Ramka

en: _Style:
pl: _Styl:

en: C_olor:
pl: K_olor:

en: Text
pl: Tekst

en: _Header:
pl: _Nagłówek:

en: Select a font
pl: Wybór czcionki

en: _Footer:
pl: _Stopka:

en: Caption:
pl: Opis:

en: Help
pl: Pomoc

en: Edit template
pl: Modyfikuje szablon

en: _Destination:
pl: Miejsce _docelowe:

en: Choose destination folder
pl: Wybór katalogu docelowego

en: File_name:
pl: _Nazwa pliku:

en: Create _HTML image map
pl: Utwórz mapę _HTML obrazu

en: Create a new theme
pl: Utwórz nowy motyw

en: Edit the selected theme
pl: Modyfikuj zaznaczony motyw

en: Delete the selected theme
pl: Usuń zaznaczony motyw

en: Theme
pl: Motyw

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Images per page:
pl: Obrazy na stronę:

en: All images on a single page
pl: Wszystkie obrazy na jednej stronie

en: _All pages with the same size
pl: _Wszystkie strony tego samego rozmiaru

en: Layout
pl: Układ

en: S_ort:
pl: P_orządkowanie:

en: Re_verse order
pl: Od_wrócona kolejność

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: Sq_uared
pl: _Kwadratowo

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Enumerator
pl: Wyliczanie

en: Current date
pl: Bieżąca data

en: Current page number
pl: Bieżący numer strony

en: Total number of pages
pl: Całkowita liczba stron

en: Location
pl: Położenie

en: Could not save the theme
pl: Nie można zapisać motywu

en: Could not delete the theme
pl: Nie można usunąć motywu

en: Edit Template
pl: Modyfikuj szablon

en: Image Wall
pl: Ściana obrazów

en: Creating images
pl: Tworzenie obrazów

en: Generating thumbnails
pl: Tworzenie miniatur

en: Theme Properties
pl: Właściwości motywu

en: Copy _From
pl: Skopiuj _z

en: New theme
pl: Nowy motyw

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Convert Format…
pl: Konwertuj format…

en: Convert format
pl: Konwersja formatu

en: Save images in a different format
pl: Zapisywanie obrazów w innym formacie

en: New format
pl: Nowy format

en: Destination
pl: Miejsce docelowe

en: _Use the original image folder
pl: _Użycie katalogu oryginalnego obrazu

en: Converting images
pl: Konwertowanie obrazów

en: Convert Format
pl: Konwersja formatu

en: Could not show the desktop background properties
pl: Nie można wyświetlić właściwości tła pulpitu

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: Could not set the desktop background
pl: Nie można ustawić tła pulpitu

en: Set as Background
pl: Ustaw jako tło

en: Desktop background
pl: Tło pulpitu

en: Set the image as desktop background
pl: Ustawienie obrazu jako tła pulpitu

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
pl: Na pewno trwale usunąć metadane zaznaczonych plików?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie metadanych spowoduje ich bezpowrotne utracenie.

en: Edit comment
pl: Modyfikuj polecenie

en: Edit tags
pl: Modyfikuj etykiety

en: Delete Metadata
pl: Usuń metadane

en: D_escription:
pl: _Opis:

en: _Place:
pl: _Miejsce:

en: T_ags:
pl: _Etykiety:

en: _Rating:
pl: _Ocena:

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: Could not save the file metadata
pl: Nie można zapisać metadanych pliku

en: Cannot read file information
pl: Nie można odczytać informacji o pliku

en: Edit metadata
pl: Modyfikowanie metadanych

en: Allow to edit files metadata.
pl: Umożliwienie modyfikowania metadanych plików.

en: Save only cha_nged fields
pl: Zapisywanie tylko zmie_nionych pól

en: No date
pl: Brak daty

en: The following date
pl: Następująca data

en: Last modified date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: File creation date
pl: Data utworzenia pliku

en: Do not modify
pl: Bez modyfikacji

en: Assigning tags to the selected files
pl: Przydzielanie etykiet do zaznaczonych plików

en: Writing files
pl: Zapisywanie plików

en: Reading files
pl: Odczytywanie plików

en: example
pl: przykład

en: What example does
pl: Co robi przykład

en: C_opyright:
pl: _Prawa autorskie:

en: Co_untry:
pl: _Kraj:

en: _Code:
pl: _Kod:

en: Cr_edit:
pl: _Zasługi:

en: _Source:
pl: Ź_ródło:

en: _Urgency:
pl: _Ważność:

en: _Object Name:
pl: Nazwa _obiektu:

en: Byline _Title:
pl: _Tytuł i autor:

en: _Byline:
pl: _Autor:

en: _City:
pl: _Miasto:

en: _Language:
pl: _Język:

en: State/Province:
pl: Stan/województwo:

en: (invalid value)
pl: (nieprawidłowa wartość)

en: Exposure
pl: Ekspozycja

en: EXIF, IPTC, XMP support
pl: Obsługa EXIF, IPTC i XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
pl: Odczytywanie i zapisywanie metadanych EXIF, IPTC i XMP.

en: Exif General
pl: Ogólne EXIF

en: Exif Conditions
pl: Warunki EXIF

en: Exif Structure
pl: Struktura EXIF

en: Exif Thumbnail
pl: Miniatura EXIF

en: Exif GPS
pl: Dane GPS EXIF

en: Exif Maker Notes
pl: Notatki twórcy EXIF

en: Exif Versions
pl: Wersje EXIF

en: Exif Other
pl: Inne EXIF

en: XMP Embedded
pl: Osadzone XMP

en: XMP Attached
pl: Dołączone XMP

en: date photo was taken
pl: data wykonania zdjęcia

en: _Export To
pl: Wy_eksportuj do

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Enter the folder name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Could not perform the operation
pl: Nie można wykonać działania

en: Could not move the files
pl: Nie można przenieść plików

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
pl: Nie można przenieść plików do bieżącego położenia, ale można je skopiować.

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move To
pl: Przenieś do

en: Copy To
pl: Skopiuj do

en: Move
pl: Przenieś

en: Could not open the location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Copy to…
pl: Skopiuj do…

en: Move to…
pl: Przenieś do…

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Delete
pl: Usuń

en: Open with the File Manager
pl: Otwórz w menedżerze plików

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Paste Into Folder
pl: Wklej do katalogu

en: Duplicate
pl: Duplikat

en: Delete permanently
pl: Usuń trwale

en: Open with Gimp
pl: Otwórz w programie GIMP

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Open _With
pl: _Otwórz za pomocą

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
pl: Przenieść „%s” do „%s”?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
pl: Skopiować „%s” do „%s”?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
pl: Przenieść przeciągnięte pliki do „%s”?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
pl: Skopiować przeciągnięte pliki do „%s”?

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: File manager
pl: Menedżer plików

en: File manager operations.
pl: Działania menedżera plików.

en: Adjust contrast
pl: Dostosuj kontrast

en: Flip
pl: Odbij w pionie

en: Mirror
pl: Odbij w poziomie

en: Rotate right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate left
pl: Obróć w lewo

en: Crop
pl: Przytnij

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: B_rightness:
pl: _Jasność:

en: Con_trast:
pl: Kon_trast:

en: _Saturation:
pl: _Nasycenie:

en: Cyan-_Red:
pl: _Cyjan-czerwony:

en: _Magenta-Green:
pl: _Magenta-zielony:

en: _Yellow-Blue:
pl: Żół_ty-niebieski:

en: Color Levels
pl: Poziomy kolorów

en: Position
pl: Położenie

en: _X:
pl: Oś _X:

en: _Y:
pl: Oś _Y:

en: Color
pl: Kolor

en: Options
pl: Opcje

en: _Grid:
pl: _Siatka:

en: Selection
pl: Wybór

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: Heigh_t:
pl: _Wysokość:

en: _Position:
pl: _Położenie:

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Aspect ratio
pl: Współczynnik proporcji

en: I_nvert aspect ratio
pl: Odwróć proporcje obra_zu

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
pl: _Wielokrotność liczby:

note: abbreviation of pixel
en: px
pl: pks

en: Include current channel
pl: Dołączenie bieżącego kanału

en: High _quality
pl: Wy_soka jakość

en: pixels
pl: piksele

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Set the image size to this value
pl: Ustawienie rozmiaru obrazu na tę wartość

en: Original dimensions:
pl: Pierwotne wymiary:

en: Scale factor:
pl: Mnożnik:

en: New dimensions:
pl: Nowe wymiary:

en: Grid:
pl: Siatka:

en: _Background:
pl: _Tło:

en: Pick a background color
pl: Proszę wybrać kolor tła

en: _Transparent
pl: _Przezroczyste

en: Original size
pl: Pierwotny rozmiar

en: Bounding box
pl: Pudełko brzegowe

en: Crop borders
pl: Przytnij krawędzie

en: Angle
pl: Kąt

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Image size
pl: Rozmiar obrazu

en: Point 1:
pl: 1. punkt:

en: Point 2:
pl: 2. punkt:

en: Keep aspect ratio
pl: Utrzymanie współczynnika skalowania

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
pl: Należy narysować linię na obrazie,
    aby ustawić wyrównanie.

en: Parallel
pl: Równolegle

en: Perpendicular
pl: Prostopadle

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Radius:
pl: Promień:

en: Amount:
pl: Ilość:

en: Linear scale
pl: Skala liniowa

en: Logarithmic scale
pl: Skala logarytmiczna

en: Channel:
pl: Kanał:

en: Value
pl: Wartość

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Reset
pl: Przywróć

en: Presets
pl: Ustawienia

en: Applying changes
pl: Zastosowywanie zmian

en: Adjust Colors
pl: Dostosowanie kolorów

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
pl: Zmiana jasności, kontrastu, nasycenia i poziomu gamma obrazu

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
pl: Rozciąga histogram po obcięciu 0,5% z obu końców

en: Equalize
pl: Wyrównaj

en: Equalize the histogram using the square root function
pl: Wyrównuje histogram za pomocą pierwiastka kwadratowego

en: Uniform
pl: Jednolite

en: Equalize the histogram using the linear function
pl: Wyrównuje histogram za pomocą funkcji liniowej

en: Adjust Contrast
pl: Dostosowanie kontrastu

en: Automatic contrast adjustment
pl: Automatyczne dostosowanie kontrastu

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Pick a color from the image
pl: Wybiera kolor z obrazu

en: Square
pl: Kwadrat

en: %d × %d (Image)
pl: %d×%d (obraz)

en: %d × %d (Screen)
pl: %d×%d (ekran)

en: 4∶3 (DVD, Book)
pl: 4∶3 (DVD, książka)

en: 3∶2 (Postcard)
pl: 3∶2 (pocztówka)

en: 1.85∶1
pl: 1,85∶1

en: 2.39∶1
pl: 2,39∶1

en: Other…
pl: Inne…

en: Rule of Thirds
pl: Reguła trzech

en: Golden Sections
pl: Złoty podział

en: Center Lines
pl: Linie wyśrodkowane

en: Add to Presets
pl: Dodaj do ustawień

en: Enter the preset name:
pl: Nazwa ustawienia:

en: Could not save the file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Add to presets
pl: Dodaj do ustawień

en: Color Curves
pl: Krzywe kolorów

en: Adjust color curves
pl: Dostosowanie krzywych kolorów

en: Special Effects
pl: Efekty specjalne

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
pl: Cieplejsze

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
pl: Chłodniejsze

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
pl: Gleba

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
pl: Pustynia

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
pl: Arktyka

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
pl: Mango

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
pl: Świeży błękit

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
pl: Wiśnia

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
pl: Rozmyte brzegi

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
pl: Winieta

en: Flip the image vertically
pl: Obraca obraz pionowo

en: _Brightness
pl: _Jasność

en: _Saturation
pl: _Nasycenie

en: _Average
pl: Śre_dnia

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Mirror the image horizontally
pl: Odbija obraz poziomo

en: Negative
pl: Negatyw

en: Redo
pl: Ponów

note: resize the original image
en: Resizing images
pl: Zmienianie rozmiarów obrazów

en: 1.91∶1
pl: 1,91∶1

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
pl: Obraca obraz o 90 stopni w lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
pl: Obraca obraz o 90 stopni w prawo

en: Rotate
pl: Obróć

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Save
pl: Zapisz

en: Sharpening image
pl: Wyostrzanie obrazu

en: Enhance Focus
pl: Zwiększenie ostrości

en: Undo
pl: Cofnij

en: Find _Duplicates…
pl: Znajdź _duplikaty…

en: _Folders:
pl: _Katalogi:

en: Duplicates:
pl: Duplikaty:

en: Files:
pl: Pliki:

en: File
pl: Plik

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: _View
pl: _Widok

en: _Delete
pl: _Usuń

en: No duplicates found.
pl: Nie odnaleziono duplikatów.

en: Start _at:
pl: _Rozpoczęcie w:

en: _Filter:
pl: _Filtr:

en: Find Duplicates
pl: Wyszukiwanie duplikatów

en: _Find
pl: _Znajdź

en: Find duplicated files.
pl: Wyszukiwanie duplikatów plików.

en: leave the newest duplicates
pl: pozostawienie najnowszych duplikatów

en: leave the oldest duplicates
pl: pozostawienie najstarszych duplikatów

en: by folder…
pl: według katalogu…

en: all files
pl: wszystkie pliki

en: no file
pl: brak pliku

en: %d file (%s) | %d files (%s)
pl[0]: %d plik (%s)
pl[1]: %d pliki (%s)
pl[2]: %d plików (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
pl[0]: %d duplikat
pl[1]: %d duplikaty
pl[2]: %d duplikatów

en: Search completed
pl: Ukończono wyszukiwanie

en: Searching for duplicates
pl: Wyszukiwanie duplikatów

en: %d file remaining | %d files remaining
pl[0]: Pozostał %d plik
pl[1]: Pozostały %d pliki
pl[2]: Pozostało %d plików

en: Getting the file list
pl: Pobieranie listy plików

en: Duplicates
pl: Duplikaty

en: Select
pl: Wybierz

en: Flicker
pl: Flickr

en: Upload images to Flickr
pl: Wysyłanie obrazów do serwisu Flickr

en: Public photos
pl: Zdjęcia publiczne

en: Private photos, visible to family and friends
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla rodziny i przyjaciół

en: Private photos, visible to friends
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla przyjaciół

en: Private photos, visible to family
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla rodziny

en: Private photos
pl: Prywatne zdjęcia

en: Safe content
pl: Bezpieczna treść

en: Moderate content
pl: Umiarkowana treść

en: Restricted content
pl: Ograniczona treść

en: _Account:
pl: _Konto:

en: Edit accounts
pl: Modyfikuj konta

en: Free space:
pl: Wolne miejsce:

en: Ph_otoset:
pl: Z_estaw zdjęć:

en: _Privacy:
pl: _Prywatność:

en: _Safety:
pl: _Bezpieczeństwo:

en: Hi_de from public searches
pl: _Ukrycie z publicznych wyszukiwań

en: _Resize if larger than:
pl: _Zmienianie rozmiaru, jeśli większe od:

en: A_ccount:
pl: _Konto:

en: Could not connect to the server
pl: Nie można połączyć z serwerem

en: Files successfully uploaded to the server.
pl: Pomyślnie wysłano pliki do serwera.

en: _Open in the Browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: Could not create the album
pl: Nie można utworzyć albumu

en: Could not upload the files
pl: Nie można wysłać plików

en: No valid file selected.
pl: Nie zaznaczono prawidłowych plików.

en: Could not export the files
pl: Nie można wyeksportować plików

en: Export to %s
pl: Eksport do serwisu %s

en: %d file | %d files
pl[0]: %d plik
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d plików

en: Could not get the photo list
pl: Nie można pobrać listy zdjęć

en: No album selected
pl: Nie wybrano albumu

en: _Import
pl: Za_importuj

en: Import from %s
pl: Import zdjęć z serwisu %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
pl: Należy wrócić do tego okna po ukończeniu procesu upoważnienia w serwisie %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
pl: Po ukończeniu należy kliknąć przycisk „Kontynuuj” poniżej.

en: C_ontinue
pl: K_ontynuuj

en: _Authorize…
pl: _Upoważnij…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
pl: Program gthumb wymaga upoważnienia, aby wysłać zdjęcia do serwisu %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
pl: Należy kliknąć przycisk „Upoważnij”, aby otworzyć przeglądarkę WWW i upoważnić program gthumb do wysyłania zdjęć do serwisu %s. Po ukończeniu należy wrócić do tego okna, aby zakończyć upoważnienie.

en: Getting the album list
pl: Pobieranie listy albumów

en: Creating the new album
pl: Tworzenie nowego albumu

en: Could not upload “%s”: %s
pl: Nie można wysłać „%s”: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
pl: Wysyłanie „%s”

en: Uploading the files to the server
pl: Wysyłanie plików na serwer

en: Getting the photo list
pl: Pobieranie listy zdjęć

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
pl: Zapisano obraz jako „%s”

[ctx: Filename]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Could not take a screenshot
pl: Nie można wykonać zrzutu ekranu

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Play/Pause
pl: Odtwórz/wstrzymaj

en: Mute
pl: Wycisz

en: Play faster
pl: Odtwarzaj szybciej

en: Play slower
pl: Odtwarzaj wolniej

en: Next frame
pl: Następna klatka

en: Go forward 1 second
pl: Przewiń o sekundę do przodu

en: Go forward 5 seconds
pl: Przewiń o 5 sekund do przodu

en: Go forward 10 seconds
pl: Przewiń o 10 sekund do przodu

en: Go forward 1 minute
pl: Przewiń o minutę do przodu

en: Go forward 5 minutes
pl: Przewiń o 5 minut do przodu

en: Go back 1 second
pl: Cofnij o sekundę

en: Go back 5 seconds
pl: Cofnij o 5 sekund

en: Go back 10 seconds
pl: Cofnij o 10 sekund

en: Go back 1 minute
pl: Cofnij o minutę

en: Go back 5 minutes
pl: Cofnij o 5 minut

en: Use hardware acceleration
pl: Przyspieszenie sprzętowe

en: _Screenshots location:
pl: _Położenie zrzutów ekranu:

en: Play
pl: Odtwórz

en: Slower
pl: Wolniej

en: Faster
pl: Szybciej

en: Restart when finished
pl: Ponownie uruchamia po ukończeniu

en: Time:
pl: Czas:

note: minus 5 seconds
en: -5s
pl: -5 s

note: minus 10 seconds
en: -10s
pl: -10 s

note: minus 1 minute
en: -1m
pl: -1 min

note: minus 5 minutes
en: -5m
pl: -5 min

note: plus 5 seconds
en: +5s
pl: +5 s

note: plus 10 seconds
en: +10s
pl: +10 s

note: plus 1 minute
en: +1m
pl: +1 min

note: plus 5 minutes
en: +5m
pl: +5 min

note: minus 1 second
en: -1s
pl: -1 s

note: plus 1 second
en: +1s
pl: +1 s

en: Audio/Video support
pl: Obsługa nagrań dźwiękowych/wideo

en: Play audio and video files.
pl: Odtwarzanie plików dźwiękowych i wideo.

en: Playing video
pl: Odtwarzanie nagrania wideo

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Take a screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Fit to window
pl: Dopasowanie do okna

en: Audio/Video Player
pl: Odtwarzacz dźwięku/wideo

en: Video
pl: Wideo

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Bitrate
pl: Gęstość bitowa

en: Encoder
pl: Koder

en: Codec
pl: Kodek

en: Framerate
pl: Liczba klatek na sekundę

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Channels
pl: Kanały

en: Sample rate
pl: Częstotliwość próbkowania

note: Translators: this is an image size, such as 1024 × 768
en: %d × %d
pl: %d×%d

en: Could not print the selected files
pl: Nie można wydrukować zaznaczonych plików

en: Print
pl: Drukowanie

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Custom
pl: Własny

en: millimeters
pl: milimetry

en: inches
pl: cale

en: The current page number
pl: Bieżący numer strony

en: The total number of pages
pl: Całkowita liczba stron

en: Special code
pl: Kod specjalny

en: The current date
pl: Bieżąca data

en: The total number of files
pl: Całkowita liczba plików

en: The event description
pl: Opis wydarzenia

en: _Rows:
pl: _Wiersze:

en: Image
pl: Obraz

en: Position:
pl: Położenie:

en: Left
pl: Lewo

en: Top
pl: Góra

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Select Caption Font
pl: Wybór czcionki podpisu

en: Select Header Font
pl: Wybór czcionki nagłówka

en: Select Footer Font
pl: Wybór czcionki stopki

en: Total number of files
pl: Całkowita liczba plików

en: Event description
pl: Opis wydarzenia

en: Page %d of %d
pl: %d. strona z %d

en: Could not print
pl: Nie można wydrukować

en: Images
pl: Obrazy

en: No suitable loader available for this file type
pl: Brak dostępnego odpowiedniego programu wczytującego dla tego typu pliku

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
pl: Wczytywanie pliku „%s”

en: Loading images
pl: Wczytywanie obrazów

en: Image print
pl: Drukowanie obrazów

en: Allow to print images choosing the page layout.
pl: Umożliwienie drukowania obrazów wybierając układ stron.

en: Rotate Physically
pl: Fizyczny obrót obrazów

en: Reset the EXIF Orientation
pl: Przywróć ułożenie EXIF

en: Saving images
pl: Zapisywanie obrazów

en: Image rotation
pl: Obracanie obrazów

en: Rotate images without data loss.
pl: Obracanie obrazów bez utraty danych.

en: Problem transforming the image: %s
pl: Problem podczas przekształcania obrazu: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
pl: To przekształcenie może spowodować niewielkie zniekształcenia wzdłuż jednej lub więcej krawędzi, ponieważ wymiary obrazu nie są wielokrotnością cyfry 8.
    
    Zniekształcenia są odwracalne. Jeśli obraz wynikowy jest nieakceptowalny, należy zastosować odwrotne przekształcenie, aby powrócić do pierwotnego stanu.
    
    Można też porzucić (lub przyciąć) wszelkie nieprzetwarzalne piksele na krawędziach. W praktycznym zastosowaniu ten tryb daje najlepsze rezultaty, ale przekształcenie nie jest wtedy do końca bezstratne.

en: _Trim
pl: _Przytnij

en: _Accept distortion
pl: Z_aakceptuj zniekształcenia

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Zoom 100%
pl: Powiększenie 100%

en: Zoom 200%
pl: Powiększenie 200%

en: Zoom 300%
pl: Powiększenie 300%

en: Zoom to fit
pl: Powiększenie, aby dopasować

en: Zoom to fit if larger
pl: Powiększenie, aby dopasować, jeśli większy

en: Zoom to fit width
pl: Powiększenie, aby dopasować do szerokości

en: Zoom to fit width if larger
pl: Powiększenie, aby dopasować do szerokości, jeśli większy

en: Zoom to fit height
pl: Powiększenie, aby dopasować do wysokości

en: Zoom to fit height if larger
pl: Powiększenie, aby dopasować do wysokości, jeśli większy

en: Undo edit
pl: Cofnij modyfikację

en: Redo edit
pl: Ponów modyfikację

en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

en: Scroll up
pl: Przewiń do góry

en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Scroll left fast
pl: Szybko przewiń w lewo

en: Scroll right fast
pl: Szybko przewiń w prawo

en: Scroll up fast
pl: Szybko przewiń w górę

en: Scroll down fast
pl: Szybko przewiń w dół

en: Scroll to center
pl: Przewiń na środek

en: After loading an image:
pl: Po wczytaniu obrazu:

en: Set to actual size
pl: Ustawianie na rzeczywisty rozmiar

en: Keep previous zoom
pl: Zachowanie poprzedniego powiększenia

en: Fit to window if larger
pl: Dopasowanie do okna, jeśli większy

en: Fit to width
pl: Dopasowanie do szerokości

en: Fit to width if larger
pl: Dopasowanie do szerokości, jeśli większy

en: Reset scrollbar positions
pl: Przywracanie położenia suwaków przewijania

en: Mouse wheel action:
pl: Działanie kółka myszy:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
pl: Zmień obraz

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
pl: Powiększ obraz

en: Zoom quality:
pl: Jakość powiększenia:

[ctx: zoom quality]
en: _High
pl: _Wysoka

[ctx: zoom quality]
en: _Low
pl: _Niska

en: Transparency:
pl: Przezroczystość:

en: Checkered
pl: Szachownica

en: White
pl: Białe

en: Gray
pl: Szare

en: Black
pl: Czarne

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Fit to height
pl: Dopasowanie do wysokości

en: Copy Image
pl: Skopiuj obraz

en: Paste Image
pl: Wklej obraz

en: Apply the embedded color profile
pl: Zastosowanie osadzonego profilu kolorów

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Loading the original image
pl: Wczytywanie oryginalnego obrazu

en: JPEG XL container
pl: Kontener JPEG XL

en: Scroll Image
pl: Przewiń obraz

en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

en: Viewer
pl: Przeglądarka

en: _Destination
pl: Miejsce _docelowe

en: _Automatic subfolder
pl: _Automatyczne podkatalogi

en: _Template:
pl: _Szablon:

en: Invalid Destination
pl: Nieprawidłowe miejsce docelowe

en: File date
pl: Data pliku

en: Importing files
pl: Importowanie plików

en: No file imported
pl: Nie zaimportowano plików

en: The selected files are already present in the destination.
pl: Zaznaczone pliki już znajdują się w miejscu docelowym.

en: Could not delete the files
pl: Nie można usunąć plików

en: Delete operation not supported.
pl: Działanie usuwania jest nieobsługiwane.

en: Last imported
pl: Ostatnio zaimportowano

en: No file specified.
pl: Nie podano pliku.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
pl: Za mało wolnego miejsca w „%s”.
    Wymagane: %s, dostępne: %s.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Co_mmands:
pl: Polece_nia:

en: _Wait for the command to finish
pl: _Oczekiwanie na ukończenie polecenia

en: E_xecute command once for every file
pl: _Wykonanie polecenie raz dla każdego pliku

en: _Terminal command (shell script)
pl: Polecenie _terminala (skrypt powłoki)

en: Sh_ortcut:
pl: _Skrót:

en: _Command:
pl: Pole_cenie:

en: Edit command
pl: Modyfikuje polecenie

en: Personalize…
pl: Dostosuj…

en: Script
pl: Skrypt

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Show
pl: Wyświetl

en: Could not save the script
pl: Nie można zapisać skryptu

en: New Command
pl: Nowe polecenie

en: Edit Command
pl: Modyfikuj polecenie

en: Are you sure you want to delete the selected command?
pl: Na pewno usunąć zaznaczone polecenie?

en: Commands
pl: Polecenia

en: Quoted text
pl: Cytowany tekst

en: File URI
pl: Adres URI pliku

en: File path
pl: Ścieżka do pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File name, no extension
pl: Nazwa pliku bez rozszerzenia

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Folder path
pl: ścieżka do katalogu

en: Ask a value
pl: Pytanie o wartość

en: File attribute
pl: Atrybut pliku

en: No command specified
pl: Nie podano polecenia

en: Command exited abnormally with status %d
pl: Polecenie nieprawidłowo zakończyło działanie ze stanem %d

en: Enter a value:
pl: Wartość:

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: File list tools
pl: Narzędzie list plików

en: Scripting and batch manipulation of files.
pl: Skrypty i wsadowe modyfikowanie plików.

en: Map
pl: Mapa

en: View the photo position on the map
pl: Wyświetlanie położenia zdjęcia na mapie

en: A_ccounts:
pl: _Konta:

note: the message pane
en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: New authentication…
pl: Nowe dane uwierzytelniające…

en: Authorization Required
pl: Wymagane jest upoważnienie

en: Choose _Account…
pl: Wybierz _konto…

en: Choose Account
pl: Wybierz konto

en: Edit Accounts
pl: Modyfikuj konta

en: Connecting to the server
pl: Łączenie z serwerem

en: Asking authorization
pl: Pytanie o upoważnienie

en: Getting account information
pl: Pobieranie informacji o koncie

en: Choose a folder
pl: Wybór katalogu

en: Import
pl: Zaimportuj

en: _Removable Device…
pl: Urządzenie _wymienne…

en: F_older…
pl: Katal_og…

en: I_mport From
pl: Zai_mportuj z

en: After importing from a device:
pl: Po zaimportowaniu z urządzenia:

en: _Rotate the images physically
pl: _Fizyczne obracanie obrazów

en: _Delete the imported files from the source
pl: _Usuwanie zaimportowanych plików ze źródła

note: view label
en: S_how:
pl: _Wyświetlanie:

en: _Event:
pl: Wydarz_enie:

en: _Tags:
pl: _Etykiety:

en: Could not import the files
pl: Nie można zaimportować plików

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
pl: Pliki do zaimportowania: %d (%s)

en: Could not load the folder
pl: Nie można wczytać katalogu

en: Getting the folder content…
pl: Pobieranie zawartości katalogu…

en: Import from Removable Device
pl: Zaimportuj z urządzenia wymiennego

en: Import from Folder
pl: Zaimportuj z katalogu

en: Import photos
pl: Importowanie zdjęć

en: Import photos from removable devices.
pl: Importowanie zdjęć z urządzeń wymiennych.

en: RAW Format
pl: Format RAW

en: Raw format support
pl: Obsługa formatu RAW

en: Allow to load raw format images.
pl: Umożliwienie wczytywania obrazów w formacie RAW.

en: Red Eye Removal
pl: Usuwanie efektu czerwonych oczu

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
pl: Usuwa efekt czerwonych oczu powodowany przez lampy błyskowe

en: Red-eye removal
pl: Usuwanie efektu czerwonych oczu

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
pl: Narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu ze zdjęcia.

en: _Sort by:
pl: _Porządkowanie według:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
pl: Wi_elkość liter:

en: Re_verse Order
pl: Odw_rócona kolejność

en: Revert to the last used template
pl: Przywraca do ostatnio używanego szablonu

en: _Preview:
pl: _Podgląd:

en: Original enumerator
pl: Pierwotne wyliczanie

en: Modification date
pl: Data modyfikacji

en: Digitalization date
pl: Data cyfryzacji

en: Could not rename the files
pl: Nie można zmienić nazw plików

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: Old Name
pl: Poprzednia nazwa

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: Keep original case
pl: Zachowanie pierwotnej wielości liter

en: Convert to lower-case
pl: Konwersja do małych liter

en: Convert to upper-case
pl: Konwersja do wielkich liter

en: Renaming files
pl: Zmienianie nazw plików

en: Rename files
pl: Zmienianie nazw plików

en: Rename series of files.
pl: Zmienianie nazw serii plików.

en: Resize Images…
pl: Zmień rozmiary obrazów…

en: pixel
pl: piksel

en: New dimensions
pl: Nowe wymiary

en: _Height:
pl: _Wysokość:

en: _Preserve original aspect ratios
pl: _Zachowanie pierwotnych proporcji obrazów

en: Resize Images
pl: Zmiana rozmiaru obrazów

en: Keep the original format
pl: Zachowanie pierwotnego formatu

en: Resize images
pl: Zmienianie rozmiarów obrazów

en: Resize series of images.
pl: Zmienianie rozmiarów serii obrazów.

en: Could not perform the search
pl: Nie można wykonać wyszukiwania

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Find
pl: Znajdź

en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Search again
pl: Znajdź ponownie

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: all the following rules
pl: wszystkie poniższe reguły

en: any of the following rules
pl: dowolna z poniższych reguł

en: Add another location
pl: Dodaj kolejne położenie

en: No file found
pl: Nie odnaleziono żadnego pliku

en: Files found so far: %s
pl: Odnalezione pliki: %s

en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: Cancel the operation
pl: Anuluj działanie

en: File search tool.
pl: Narzędzie do wyszukiwania plików.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
pl: Dodaj do zaznaczenia

en: Remove from selection
pl: Usuń z zaznaczenia

en: Show selection
pl: Wyświetl zaznaczenie

en: Remove from Selection
pl: Usuń z zaznaczenia

en: Show selection %d
pl: Wyświetl zaznaczenie %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
pl: Użycie klawiszy Alt-%d dodaje pliki do tego zaznaczenia, a użycie Ctrl-%d je wyświetla.

en: Selection %d
pl: Zaznaczenie %d

en: Selections
pl: Zaznaczenia

en: Advanced file selection.
pl: Zaawansowane zaznaczanie plików.

en: Start presentation
pl: Rozpocznij prezentację

en: Terminate presentation
pl: Zakończ prezentację

en: Pause/Resume presentation
pl: Wstrzymaj/wznów prezentację

en: Show next file
pl: Wyświetl następny plik

en: Show previous file
pl: Wyświetl poprzedni plik

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: _Personalize
pl: _Dostosuj

en: _Transition effect:
pl: _Efekt przejścia:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
pl: Automatyczna _zmiana co

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
pl: s

en: _Restart when finished
pl: Ponowne _uruchomienie po ukończeniu

en: R_andom order
pl: _Losowa kolejność

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Add files to the playlist
pl: Dodaj pliki do listy odtwarzania

en: Remove the selected files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: Choose the files to play
pl: Wybór plików do odtworzenia

en: Audio files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Random
pl: Losowo

en: Playing a presentation
pl: Odtwarzanie prezentacji

en: Push from right
pl: Odepchnięcie od prawej

en: Push from bottom
pl: Odepchnięcie od dołu

en: Slide from right
pl: Zjechanie od prawej

en: Slide from bottom
pl: Zjechanie od dołu

en: Fade in
pl: Przybliżenie

en: Flip page
pl: Obrót strony

en: Cube from right
pl: Sześcian od prawej

en: Cube from bottom
pl: Sześcian od dołu

en: Play a presentation of images.
pl: Odtwarzanie prezentacji obrazów.

en: Open in Terminal
pl: Otwórz w terminalu

en: Open a folder in a terminal
pl: Otwieranie katalogu w terminalu

en: _Web Album…
pl: Album _WWW…

en: Click to view the image
pl: Kliknięcie wyświetli obraz

en: Go back to the index
pl: Wróć do indeksu

en: Image %d of %d
pl: %d. obraz z %d

en: Index
pl: Indeks

en: View page %d
pl: Wyświetl %d. stronę

en: View the next image
pl: Wyświetl następny obraz

en: View the next page
pl: Wyświetl następną stronę

en: View the previous image
pl: Wyświetl poprzedni obraz

en: View the previous page
pl: Wyświetl poprzednią stronę

en: All images on a single image
pl: Wszystkie obrazy na jednym

en: Adapts to the window width
pl: Dostosowanie do szerokości okna

en: _Copy originals to destination
pl: _Kopiowanie oryginałów do katalogu docelowego

en: _Adapt to the window width
pl: _Dostosowanie do szerokości okna

en: Index Page
pl: Strona indeksu

en: Thumbnail Caption
pl: Podpis miniatury

en: Image Page
pl: Strona obrazu

en: Show the description, if available
pl: Wyświetlanie opisu, jeśli jest dostępny

en: Show the following attributes:
pl: Wyświetlanie następujących atrybutów:

en: Image Attributes
pl: Atrybuty obrazu

en: Current image number
pl: Numer bieżącego obrazu

en: Total number of images
pl: Całkowita liczba obrazów

en: Original filename
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: Web Album
pl: Album WWW

en: Malformed command
pl: Błędnie sformatowane polecenie

en: Could not show the destination
pl: Nie można wyświetlić miejsca docelowego

en: The album has been created successfully.
pl: Pomyślnie utworzono album.

en: Saving thumbnails
pl: Zapisywanie miniatur

en: Saving HTML pages: Images
pl: Zapisywanie stron HTML: obrazy

en: Saving HTML pages: Indexes
pl: Zapisywanie stron HTML: indeksy

en: Copying original images
pl: Kopiowanie oryginalnych obrazów

en: Could not find the style folder
pl: Nie można odnaleźć katalogu stylów

en: Could not create a temporary folder
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: Web Albums
pl: Albumy WWW

en: Create static web albums.
pl: Tworzenie statycznych albumów WWW.

en: Could not load the position “%s”
pl: Nie można wczytać położenia „%s”

en: Open
pl: Otwórz

en: Filter
pl: Filtr

en: Could not save the filter
pl: Nie można zapisać filtru

en: New Filter
pl: Nowy filtr

en: Edit Filter
pl: Modyfikuj filtr

en: Filters
pl: Filtry

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
pl: Przeglądarka

[ctx: Extensions]
en: All
pl: Wszystkie

[ctx: Extensions]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: Extensions]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Viewers
pl: Przeglądarki

en: Metadata
pl: Metadane

en: File tools
pl: Narzędzia do obsługi plików

en: List tools
pl: Narzędzia do obsługi list

en: Importers
pl: Importowanie

en: Exporters
pl: Eksportowanie

en: Could not activate the extension
pl: Nie można aktywować rozszerzenia

en: Could not deactivate the extension
pl: Nie można dezaktywować rozszerzenia

en: gThumb Development Team
pl: Zespół programistów gThumb

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Restart required
pl: Wymagane jest ponowne uruchomienie

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
pl: Należy ponownie uruchomić program gthumb, aby zastosować zmiany

en: _Restart
pl: _Przywróć

en: Revert
pl: Przywróć

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
pl: Przywrócić wszystkie zmiany i użyć domyślnych skrótów?

[ctx: Shortcuts]
en: All
pl: Wszystkie

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
pl: Zmodyfikowane

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Sort By
pl: Porządkowanie według

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
pl: %s z %s

en: Moving “%s” to “%s”
pl: Przenoszenie „%s” do „%s”

en: Copying “%s” to “%s”
pl: Kopiowanie „%s” do „%s”

en: Moving files
pl: Przenoszenie plików

en: Copying files
pl: Kopiowanie plików

en: Getting file information
pl: Pobieranie informacji o pliku

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Moving files to trash
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
pl: Proszę nacisnąć kombinację klawiszy do ustawienia jako skrót.

en: Press Esc to cancel
pl: Naciśnięcie klawisza Esc anuluje

en: Open a new window
pl: Otwiera nowe okno

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamia w trybie pełnoekranowym

en: Automatically start a presentation
pl: Automatycznie rozpoczyna prezentację

en: Automatically import digital camera photos
pl: Automatycznie importuje zdjęcia z aparatu

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
pl: [PLIK…] [KATALOG…]

en: — Image browser and viewer
pl: — przeglądarka obrazów

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program gThumb jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program gThumb rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
pl: Z pewnością wraz z programem gThumb dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę odwiedzić stronę internetową http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
pl: Przeglądarka obrazów dla środowiska GNOME.

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Quit
pl: Zakończ

en: Show browser
pl: Wyświetl przeglądarkę

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Open location
pl: Otwórz położenie

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Revert image to saved
pl: Przywróć obraz do zapisanego

en: Save image
pl: Zapisz obraz

en: Save image as
pl: Zapisz obraz jako

en: Sidebar
pl: Panel boczny

en: Statusbar
pl: Pasek stanu

en: Thumbnails list
pl: Lista miniatur

en: Load previous location
pl: Wczytaj poprzednie położenie

en: Load next location
pl: Wczytaj następne położenie

en: Load parent folder
pl: Wczytaj katalog nadrzędny

en: Load home
pl: Wczytaj katalog domowy

en: Reload location
pl: Ponownie wczytaj położenie

en: Show/Hide hidden files
pl: Wyświetl/ukryj ukryte pliki

en: Change sorting order
pl: Zmień kolejność porządkowania

en: Show first file
pl: Wyświetl pierwszy plik

en: Show last file
pl: Wyświetl ostatni plik

en: Image tools
pl: Narzędzia obrazów

en: File properties
pl: Właściwości pliku

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select none
pl: Odznacz wszystko

en: All
pl: Wszystko

en: [modified]
pl: [zmodyfikowano]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
pl[0]: Zaznaczono %d plik (%s)
pl[1]: Zaznaczono %d pliki (%s)
pl[2]: Zaznaczono %d plików (%s)

en: %s of free space
pl: Wolne miejsce: %s

en: No suitable module found for %s
pl: Nie odnaleziono odpowiedniego modułu dla %s

en: Save changes to file “%s”?
pl: Zapisać zmiany w pliku „%s”?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
pl: Jeśli nie zostanie zapisane, to wszystkie zmiany zostaną trwale utracone.

en: Do _Not Save
pl: _Nie zapisuj

en: Accept
pl: Zaakceptuj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Could not change name
pl: Nie można zmienić nazwy

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do kolejnej odwiedzonego położenia

en: History
pl: Historia

en: View the folders
pl: Wyświetla katalogi

en: Edit file
pl: Modyfikuje plik

en: Operations
pl: Działania

en: File type not supported
pl: Nieobsługiwany typ pliku

en: No suitable module found
pl: Nie odnaleziono odpowiedniego modułu

en: Could not open the module “%s”: %s
pl: Nie można otworzyć modułu „%s”: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
pl: Rozszerzenie „%1$s” jest wymagane przez rozszerzenie „%2$s”

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: _Show Format Options
pl: _Opcje formatu

en: No file
pl: Brak pliku

en: Computer
pl: Komputer

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
pl: Nie można przenieść plików do kosza. Usunąć je trwale?

en: Could not move the files to the Trash
pl: Nie można przenieść plików do kosza

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
pl: Na pewno trwale usunąć „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony plik?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone pliki?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych plików?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie pliku spowoduje jego trwałe utracenie.

note: "files" label
en: files
pl: pliki

en: ascending
pl: rosnąco

en: descending
pl: malejąco

en: No limit specified
pl: Nie podano ograniczenia

en: (Open Parent)
pl: (Otwórz nadrzędny)

en: Enter the new name:
pl: Nowa nazwa:

en: Alpha
pl: Alfa

en: Could not rename the file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: No options available for this file type
pl: Brak dostępnych opcji dla tego typu pliku

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego modułu do zapisania obrazu jako „%s”

en: Reading file information
pl: Odczytywanie informacji o pliku

en: Hidden Files
pl: Ukryte pliki

en: Locations
pl: Położenia

en: Name
pl: Nazwa

en: Size
pl: Rozmiar

en: Bytes
pl: B

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
pl: Data i czas modyfikacji

en: Type
pl: Typ

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Exposure Settings
pl: Ustawienia ekspozycji

en: Aperture
pl: Przesłona

en: ISO Speed
pl: Prędkość ISO

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Shutter Speed
pl: Czas naświetlania

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Flash
pl: Lampa błyskowa

en: Camera Model
pl: Model aparatu

en: Color Profile
pl: Profil kolorów

en: General Date & Time
pl: Ogólna data i czas

en: Author
pl: Autor

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: file name
pl: nazwa pliku

en: file path
pl: ścieżka do pliku

en: file size
pl: rozmiar pliku

en: file modified date
pl: data modyfikacji pliku

en: no sorting
pl: bez porządkowania

en: dimensions
pl: wymiary

en: aspect ratio
pl: współczynnik proporcji

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Images
pl: Wszystkie obrazy

en: JPEG Images
pl: Obrazy JPEG

en: Raw Photos
pl: Zdjęcia RAW

en: Media
pl: Multimedia

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Title (embedded)
pl: Tytuł (osadzony)

en: Description (embedded)
pl: Opis (osadzony)

en: Show/Hide
pl: Wyświetl/ukryj

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Saving file information
pl: Zapisywanie informacji o pliku

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
pl: Zapisywanie pliku „%s”

en: Create tag “%s”
pl: Utwórz etykietę „%s”

en: Show all the tags
pl: Wyświetl wszystkie etykiety

en: Holidays
pl: Wakacje

en: Temporary
pl: Tymczasowe

en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

en: Science
pl: Nauka

en: Favorite
pl: Ulubione

en: Important
pl: Ważne

en: Games
pl: Gry

en: Party
pl: Impreza

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Astronomy
pl: Astronomia

en: Family
pl: Rodzina

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
pl: Spacja

en: Year
pl: Rok

en: Month
pl: Miesiąc

en: Day of the month
pl: Dzień miesiąca

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
pl: Sekunda

en: is lower than
pl: jest niższe od

en: is greater than
pl: jest większe od

en: is equal to
pl: jest równe

en: is greater than or equal to
pl: jest większe od lub równe

en: is lower than or equal to
pl: jest niższe od lub równe

en: The test definition is incomplete
pl: Określenie testu jest niepełne

en: is
pl: wynosi

en: is only
pl: wynosi tylko

en: is not
pl: nie wynosi

en: matches
pl: pasuje

en: Add a new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Remove this rule
pl: Usuń tę regułę

en: contains
pl: zawiera

en: starts with
pl: zaczyna się na

en: ends with
pl: kończy się na

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: is before
pl: jest przed

en: is after
pl: jest po

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Now
pl: Teraz

en: Colors
pl: Kolory

en: Rotation
pl: Obrót

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
pl: Kombinacja klawiszy „%s” jest już przydzielona do działania „%s”. Przydzielić ją do tego działania?

en: Reassign
pl: Przydziel

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
pl: Kombinacja klawiszy „%s” jest już przydzielona do działania „%s” i nie można jej zmienić.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
pl: Kombinacja klawiszy „%s” jest już przydzielona i nie można jej zmienić.

en: Could not display help
pl: Nie można wyświetlić pomocy

en: Could not launch the application
pl: Nie można uruchomić programu

en: _Copy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Link Here
pl: _Dowiąż tutaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _New
pl: _Nowe

en: _Ok
pl: _OK

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Save
pl: _Zapisz

en: E_xecute
pl: _Wykonaj

en: _Upload
pl: _Wyślij

en: Open in New Window
pl: Otwiera w nowym oknie

en: Open Location…
pl: Otwórz położenie…

en: Sort By…
pl: Porządkowanie według…

en: _About gThumb
pl: _O programie

en: _Delete History
pl: _Usuń historię
