gthumb master - en to sl_SI translation catalogue (1120 entries)

en: gThumb Image Viewer
sl_SI: Pregledovalnik slik gThumb

en: View and organize your images
sl_SI: Oglejte in uredite svoje slike

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
sl_SI: gThumb je pregledovalnik slik, urejevalnik, brskalnik in organizator. Zasnovan je tako, da je dobro integriran z namizjem GNOME 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
sl_SI: Kot pregledovalnik slik gThumb omogoča ogled pogostih vrst slikovnih datotek, kot so slike BMP, JPEG, GIF (vključno z animacijami), PNG, TIFF, TGA in RAW. Prav tako si je mogoče ogledati različne vrste metapodatkov, vdelanih v slike, kot so EXIF, IPTC in XMP.

en: Browser mode
sl_SI: Način brskalnika

en: Viewer mode
sl_SI: Način pregledovalnika

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
sl_SI: Slike nad to velikostjo (v bajtih) bodo bile brez sličic. V primeru, da želite ustvariti sličice za vse slike, uporabite vrednost 0.

en: Open files in the active window
sl_SI: Odpri datoteke v dejavnem oknu

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
sl_SI: Ali naj se položaji drsnika po spremembi slike ponastavi

en: Possible values are: jpeg, jpg.
sl_SI: Mogoči vrednosti sta jpg in jpeg.

en: Possible values are: tiff, tif.
sl_SI: Mogoči vrednosti sta tif in tiff.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
sl_SI: Mogoče vrednosti vključujejo: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
sl_SI: Uvozi s programom gThumb

en: Photo Import Tool
sl_SI: Orodje za uvoz fotografij

en: Import the photos on your camera card
sl_SI: Uvozi fotografij s kartice digitalnega fotoaparata

en: Image Viewer
sl_SI: Pregledovalnik slik

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
sl_SI: Image;Viewer;slike;pregledovanje;pregledovalnik;fotografije;urejanje;album;

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Caption
sl_SI: Naslov

en: Behavior
sl_SI: Obnašanje

en: _Single click to open files
sl_SI: _Enojni klik odpre datoteko

en: _Double click to open files
sl_SI: _Dvojni klik odpre datoteko

en: _Open files in fullscreen mode
sl_SI: _Odpri datoteke v celozaslonskem načinu

en: Other
sl_SI: Ostalo

en: Thumbnail _size:
sl_SI: _Velikost sličic:

en: D_etermine image type from content (slower)
sl_SI: _Določi vrsto slike iz vsebine (počasneje)

en: digits
sl_SI: številke

en: Description
sl_SI: Opis

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Default value
sl_SI: Privzeta vrednost

en: remove
sl_SI: odstrani

en: add
sl_SI: dodaj

en: _Extensions:
sl_SI: _Razširitve:

en: More extensions…
sl_SI: Iskanje razširitev …

en: Previous
sl_SI: Predhodna

en: Next
sl_SI: Naslednja

en: Filter _Name:
sl_SI: Ime _filtra:

en: Rules:
sl_SI: Pravila:

note: limit label
en: _Limit to
sl_SI: _Omeji na

en: selected by
sl_SI: izbrano po

en: Mean:
sl_SI: Povprečje:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
sl_SI: Odklon:

en: Median:
sl_SI: Mediana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
sl_SI: Točke:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
sl_SI: Največ:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
sl_SI: Izbrano:

en: _Location:
sl_SI: _Mesto:

en: Overwrite the old file with the new one?
sl_SI: Ali naj bo stara datoteka prepisana z novo?

en: Old File:
sl_SI: Stara datoteka:

en: Filename:
sl_SI: Ime datoteke:

en: Size:
sl_SI: Velikost:

en: Modified:
sl_SI: Spremenjeno:

en: New File:
sl_SI: Nova datoteka:

en: Over_write the old file
sl_SI: P_repiši starejšo datoteko

en: Do not overwrite _the old file
sl_SI: Ne prepiši _stare datoteke

en: Overwrite _all files
sl_SI: Prepiši _vse datoteke

en: _Do not overwrite any file
sl_SI: _Ne prepiši datotek

en: _Save the new file as:
sl_SI: _Shrani novo datoteko kot:

en: _General filter:
sl_SI: _Splošni filter:

en: _Other filters:
sl_SI: _Drugi filtri:

en: below the folder list
sl_SI: pod seznamom map

en: on the right
sl_SI: na desni strani

en: gThumb Preferences
sl_SI: Možnosti gThumb

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: T_humbnails in viewer:
sl_SI: S_ličice v pregledovalniku:

en: on the bottom
sl_SI: na dnu

en: on the side
sl_SI: ob strani

en: File _properties in browser:
sl_SI: Lastnosti _datoteke v brskalniku:

en: _Statusbar
sl_SI: Vrstica _stanja

en: On startup:
sl_SI: Ob zagonu:

en: Go to last _visited location
sl_SI: Pojdi na _zadnje obiskano mesto

en: Go to this _folder:
sl_SI: Pojdi v to _mapo:

en: Set to C_urrent
sl_SI: Nastavi na t_retnuno

en: _Reuse the active window to open files
sl_SI: _Uporabi dejavno okno za odpiranje datotek

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
sl_SI: Pred izbrisom slik ali katalogov _vprašaj za potrditev

en: Ask whether to save _modified files
sl_SI: Vprašaj ali naj bodo _spremenjene datoteke shranjene

en: _Store metadata inside files if possible
sl_SI: _Shrani metapodatke znotraj datotek, če je mogoče

en: General
sl_SI: Splošno

en: Shortcuts:
sl_SI: Tipkovne bližnjice:

en: _Restore All…
sl_SI: _Obnovi vse …

en: file name
sl_SI: ime datoteke

en: file modified date
sl_SI: datum spremembe datoteke

en: _Inverse order
sl_SI: _Obratni vrstni red

en: Example:
sl_SI: Primer:

en: Upload images to 23hq.com
sl_SI: Pošlje slike na spletni album 23hq.com

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Add bookmarks support.
sl_SI: Doda podporo zaznamkom.

en: _Add Bookmark
sl_SI: _Dodaj zaznamek

en: _Edit Bookmarks…
sl_SI: _Uredi zaznamke …

en: _System Bookmarks
sl_SI: _Sistemski zaznamki

en: _Bookmarks:
sl_SI: _Zaznamki:

en: Go to this location
sl_SI: Pojdi na to mesto

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: _Name
sl_SI: _Ime

en: _Location
sl_SI: _Mesto

en: Could not remove the bookmark
sl_SI: Zaznamka ni mogoče odstraniti

en: Burn CD/DVD
sl_SI: Zapiši CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
sl_SI: Shrani datoteke na optični disk.

en: _Optical Disc…
sl_SI: _Optični nosilec …

en: Disc Name
sl_SI: Ime diska

en: Current _folder
sl_SI: Trenutna _mapa

en: Current folder and its s_ub-folders
sl_SI: Trenutna mapa in njene _podmape

en: _Selected files
sl_SI: _Izbrane datoteke

en: Source
sl_SI: Vir

en: Write to Disc
sl_SI: Zapiši na disk

en: _Continue
sl_SI: _Nadaljuj

en: Error interpreting JPEG image file: %s
sl_SI: Napaka tolmačenja slikovne datoteke JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
sl_SI: Neznan barvni prostor zapisa JPEG (%d)

en: _Quality:
sl_SI: _Kakovost:

en: _Lossless
sl_SI: Brez _izgub

en: _Default extension:
sl_SI: _Privzete pripona:

en: _Smoothing:
sl_SI: _Glajenje:

en: Opti_mize
sl_SI: Opti_miziraj

en: _Progressive
sl_SI: _Napredno

en: Compression _level:
sl_SI: _Raven stiskanja:

en: Default options:
sl_SI: Privzete možnosti:

en: _RLE compression
sl_SI: Stiskanje _RLE

en: Compression
sl_SI: Stiskanje

en: _No compression
sl_SI: _Brez stiskanja

en: No_rmal (Deflate)
sl_SI: O_bičajno (stisnjeno)

en: _Loss compression (JPEG)
sl_SI: _Stiskanje z izgubo (JPEG)

en: Resolution
sl_SI: Ločljivost

en: _Horizontal:
sl_SI: _Vodoravno:

en: _Vertical:
sl_SI: _Navpično:

en: _Method:
sl_SI: _Način:

en: Insufficient memory
sl_SI: Nezadostna količina pomnilnika

en: Saving
sl_SI: Shranjevanje

en: No name specified
sl_SI: Ime ni določeno

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
sl_SI: Neveljavno ime. V imenu so nedovoljeni znaki: %s

en: Name already used
sl_SI: Ime že obstaja

en: New catalog
sl_SI: Nov katalog

en: Enter the catalog name:
sl_SI: Ime kataloga:

en: C_reate
sl_SI: Ustva_ri

en: New library
sl_SI: Nova knjižnica

en: Enter the library name:
sl_SI: Ime knjižnice:

en: Could not remove the catalog
sl_SI: Kataloga ni mogoče odstraniti

en: Are you sure you want to remove “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstraniti »%s«?

en: Add to Catalog…
sl_SI: Dodaj v katalog …

en: Open Folder
sl_SI: Odpri mapo

en: Remove from Catalog
sl_SI: Odstrani iz kataloga

en: Create Catalog
sl_SI: Ustvari katalog

en: Create Library
sl_SI: Ustvari knjižnico

en: Rename
sl_SI: Preimenuj

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Catalogs
sl_SI: Katalogi

en: Command Line
sl_SI: Ukazna vrstica

en: Catalog Properties
sl_SI: Lastnosti kataloga

en: Organize
sl_SI: Organiziraj

en: Automatically organize files by date
sl_SI: Samodejno organiziraj datoteke po datumu

en: Create file collections.
sl_SI: Ustvari zbirke datotek.

en: C_atalogs:
sl_SI: _Katalogi:

en: New Library
sl_SI: Nova knjižnica

en: New Catalog
sl_SI: Nov katalog

en: _View the destination
sl_SI: _Pogled cilja

en: _Name:
sl_SI: _Ime:

en: _Date:
sl_SI: _Datum:

en: Catalog
sl_SI: Katalog

en: Cancel operation
sl_SI: Prekliči opravilo

en: Organization:
sl_SI: Organizacija:

en: Files
sl_SI: Datoteke

en: Create
sl_SI: Ustvari

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Select None
sl_SI: Brez izbora

en: Catalog _Preview:
sl_SI: _Predogled kataloga:

en: _Group files by:
sl_SI: _Združi datoteke po:

en: _Include sub-folders
sl_SI: _Vključi podmape

en: Ignore catalogs with a single file
sl_SI: Prezri kataloge z eno datoteko

en: Put single files in the catalog:
sl_SI: Postavi posamezne datoteke v katalog:

en: Singles
sl_SI: Posamezne

en: Could not add the files to the catalog
sl_SI: Datotek ni mogoče dodati v katalog

en: Could not create the catalog
sl_SI: Kataloga ni mogoče ustvariti

en: Add to Catalog
sl_SI: Dodaj v katalog

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Keep the dialog open
sl_SI: Ohrani pogovorno okno odprto

en: Could not save the catalog
sl_SI: Kataloga ni mogoče shraniti

en: Could not load the catalog
sl_SI: Kataloga ni mogoče naložiti

en: Organize Files
sl_SI: Organiziraj datoteke

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
sl_SI: Datoteke bodo organizirane v kataloge. Nobena datoteka ne bo premaknjena na disku.

en: Date photo was taken
sl_SI: Datum zajema fotografije

en: File modified date
sl_SI: Datum spremembe datoteke

en: Tag
sl_SI: Oznaka

en: Tag (embedded)
sl_SI: Oznaka (vključena)

en: Invalid file format
sl_SI: Neveljavna vrsta datoteke

en: Tags
sl_SI: Oznake

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sl_SI: Katalog z imenom »%s« že obstaja. Ali ga želite prepisati?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sl_SI: Knjižnica z imenom »%s« že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Over_write
sl_SI: _Prepiši

en: Cannot move the files
sl_SI: Datotek ni mogoče premakniti

en: Cannot copy the files
sl_SI: Datotek ni mogoče kopirati

en: Invalid destination.
sl_SI: Neveljaven cilj.

en: Copying files to “%s”
sl_SI: Kopiranje datotek v »%s«

en: Could not remove the files from the catalog
sl_SI: Ni mogoče odstraniti datotek iz kataloga

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
sl_SI: Dejanje je končano. Katalogi: %d. Slike: %d.

en: Change _Date…
sl_SI: Spremeni _datum …

en: Change date
sl_SI: Spremeni datum

en: Change the files date
sl_SI: Spremeni datum datotek

en: Change the following values:
sl_SI: Spremeni naslednje vrednosti:

en: _Last modified date
sl_SI: Datum z_adnje spremembe

en: Co_mment date
sl_SI: Datum o_pombe

en: Change to:
sl_SI: Spremeni v:

en: The _following date:
sl_SI: _Naslednji datum:

en: File _modified date
sl_SI: Datum _spremembe datoteke

en: File c_reation date
sl_SI: Datum _ustvarjanja datoteke

en: Date p_hoto was taken
sl_SI: Datum zajema _fotografije

en: A_djust by
sl_SI: Prilago_di za

en: hours
sl_SI: ure

en: minutes
sl_SI: minute

en: seconds
sl_SI: sekund

en: Change Date
sl_SI: Spremeni datum

en: Import Embedded Metadata
sl_SI: Uvozi vstavljene metapodatke

en: Comments and tags
sl_SI: Opombe in oznake

en: Add comments and tags to any file type.
sl_SI: Doda opombe in oznake katerikoli vrsti datoteke.

en: _Synchronize with the embedded metadata
sl_SI: _Uskladi z vloženimi metapodatki

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Comment
sl_SI: Opomba

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Place
sl_SI: Mesto

en: Comment Date & Time
sl_SI: Datum in čas komentarja

en: Rating
sl_SI: Ocena

en: Contact _Sheet…
sl_SI: Podatki _stika …

en: Image _Wall…
sl_SI: Slikovni _zid …

en: Contact Sheet
sl_SI: Fotokazalo

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
sl_SI: Ustvari sliko kazala s sličicami izbranih datotek.

en: None
sl_SI: Brez

en: Simple
sl_SI: Enostavno

en: Simple with shadow
sl_SI: Preprosto s senco

en: Shadow only
sl_SI: Samo senca

en: Slide
sl_SI: Prosojnica

en: Inward Shadow
sl_SI: Notranja senca

en: Outward Shadow
sl_SI: Zunanja senca

en: Background
sl_SI: Ozadje

en: _Solid color
sl_SI: _Enobarvno

en: _Gradient
sl_SI: _Preliv

en: Select a color
sl_SI: Izbor barve

en: Frame
sl_SI: Okvir

en: _Style:
sl_SI: _Slog:

en: C_olor:
sl_SI: Ba_rva:

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: _Header:
sl_SI: _Glava:

en: Select a font
sl_SI: Izbor pisave

en: _Footer:
sl_SI: _Noga:

en: Caption:
sl_SI: Naslov:

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Edit template
sl_SI: Uredi predlogo

en: _Destination:
sl_SI: _Cilj:

en: Choose destination folder
sl_SI: Izbor ciljne mape

en: File_name:
sl_SI: Ime _datoteke:

en: Create _HTML image map
sl_SI: Ustvari _HTML zemljevid slik

en: Create a new theme
sl_SI: Ustvari novo temo

en: Edit the selected theme
sl_SI: Uredi izbrano temo

en: Delete the selected theme
sl_SI: Izbriši izbrano temo

en: Theme
sl_SI: Tema

en: Columns:
sl_SI: Stolpci:

en: Images per page:
sl_SI: Slik na stran:

en: All images on a single page
sl_SI: Vse slike na eni strani

en: _All pages with the same size
sl_SI: Vs_e strani enake velikosti

en: Layout
sl_SI: Razporeditev

en: S_ort:
sl_SI: _Razvrsti:

en: Re_verse order
sl_SI: _Obrnjen vrstni red

en: _Size:
sl_SI: _Velikost:

en: Sq_uared
sl_SI: K_vadratno

en: Thumbnails
sl_SI: Sličice

en: Enumerator
sl_SI: Števec

en: Current date
sl_SI: Trenutni datum

en: Current page number
sl_SI: Številka trenutne strani

en: Total number of pages
sl_SI: Skupno število strani

en: Location
sl_SI: Mesto

en: Could not save the theme
sl_SI: Teme ni mogoče shraniti

en: Could not delete the theme
sl_SI: Teme ni mogoče izbrisati

en: Edit Template
sl_SI: Uredi predlogo

en: Image Wall
sl_SI: Stena slike

en: Creating images
sl_SI: Ustvarjanje slik

en: Generating thumbnails
sl_SI: Ustvarjanje sličic

en: Theme Properties
sl_SI: Lastnosti teme

en: Copy _From
sl_SI: Kopiraj _iz

en: New theme
sl_SI: Nova tema

en: Header
sl_SI: Glava

en: Footer
sl_SI: Noga

en: Convert Format…
sl_SI: Pretvori zapis …

en: Convert format
sl_SI: Pretvarjanje zapisa slike

en: Save images in a different format
sl_SI: Shranjevanje slike v drugem zapisu slikovnih datotek

en: New format
sl_SI: Nova vrsta datoteke

en: Destination
sl_SI: Ciljno mesto

en: _Use the original image folder
sl_SI: Uporabi _privzeto mapo slik

en: Converting images
sl_SI: Pretvarjanje slik

en: Convert Format
sl_SI: Zapisa slike

en: Could not show the desktop background properties
sl_SI: Lastnosti ozadja namizja ni mogoče pokazati

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: Could not set the desktop background
sl_SI: Ozadja namizja ni mogoče nastaviti

en: Set as Background
sl_SI: Nastavi kot ozadje

en: Desktop background
sl_SI: Ozadje namizja

en: Set the image as desktop background
sl_SI: Nastavi sliko za ozadje namizja

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati metapodatke izbranih datotek?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
sl_SI: V primeru, da metapodatke izbrišete, bo ti trajno izgubljeni.

en: Edit comment
sl_SI: Uredi opombo

en: Edit tags
sl_SI: Uredi oznake

en: Delete Metadata
sl_SI: Izbriši metapodatke

en: D_escription:
sl_SI: Op_is:

en: _Place:
sl_SI: _Mesto:

en: T_ags:
sl_SI: Ozn_ake:

en: _Rating:
sl_SI: _Ocena:

en: _Title:
sl_SI: _Naslov:

en: Could not save the file metadata
sl_SI: Metapodatkov datoteke ni mogoče shraniti

en: Cannot read file information
sl_SI: Ni mogoče prebrati podatkov o datoteki

en: Edit metadata
sl_SI: Urejanje metapodatkov

en: Allow to edit files metadata.
sl_SI: Dovoli urejanje metapodatkov datotek.

en: Save only cha_nged fields
sl_SI: Shrani le spre_menjena polja

en: No date
sl_SI: Brez datuma

en: The following date
sl_SI: Naslednji datum

en: Last modified date
sl_SI: Datum zadnje spremembe

en: File creation date
sl_SI: Datum ustvaritve datoteke

en: Do not modify
sl_SI: Ne spreminjaj

en: Assigning tags to the selected files
sl_SI: Dodeljevanje oznak izbranim datotekam

en: Writing files
sl_SI: Zapisovanje datotek

en: Reading files
sl_SI: Branje datotek

en: example
sl_SI: primer

en: C_opyright:
sl_SI: Avt_orske pravice:

en: Co_untry:
sl_SI: D_ržava:

en: _Code:
sl_SI: Po_štna številka:

en: Cr_edit:
sl_SI: Za_sluge:

en: _Source:
sl_SI: _Vir:

en: _Urgency:
sl_SI: _Nujnost:

en: _Object Name:
sl_SI: Ime _predmeta:

en: Byline _Title:
sl_SI: _Naslov vrstice zaslug:

en: _Byline:
sl_SI: _Vrstica zaslug:

en: _City:
sl_SI: _Mesto:

en: _Language:
sl_SI: _Jezik:

en: State/Province:
sl_SI: Regija/Provinca:

en: (invalid value)
sl_SI: (neveljavna vrednost)

en: Exposure
sl_SI: Osvetljenost

en: EXIF, IPTC, XMP support
sl_SI: Podpora EXIF, IPTC, XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
sl_SI: Branje in pisanje exif, iptc in xmp metapodatkov.

en: Exif General
sl_SI: Splošni Exif

en: Exif Conditions
sl_SI: Pogoji Exif

en: Exif Structure
sl_SI: Struktura Exif

en: Exif Thumbnail
sl_SI: Sličica Exif

en: Exif GPS
sl_SI: GPS Exif

en: Exif Maker Notes
sl_SI: Sporočilca ustvarjalca Exif

en: Exif Versions
sl_SI: Različice Exif

en: Exif Other
sl_SI: Drugi Exif

en: XMP Embedded
sl_SI: Vložen XMP

en: XMP Attached
sl_SI: Pripet XMP

en: date photo was taken
sl_SI: datum zajema fotografije

en: _Export To
sl_SI: _Izvozi v

en: New folder
sl_SI: Nova mapa

en: Enter the folder name:
sl_SI: Ime mape:

en: Could not perform the operation
sl_SI: Ni mogoče izvesti opravila

en: Could not move the files
sl_SI: Datotek ni mogoče premakniti

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
sl_SI: Datotek ni mogoče premakniti na trenutno mesto, lahko pa jih poskusite kopirati.

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Move To
sl_SI: Premakni v

en: Copy To
sl_SI: Kopiraj v

en: Move
sl_SI: Premakni

en: Could not open the location
sl_SI: Mesta ni mogoče odpreti

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Copy to…
sl_SI: Kopiraj v …

en: Move to…
sl_SI: Premakni v …

en: Move to Trash
sl_SI: Premakni v smeti

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Open with the File Manager
sl_SI: Odpri z upravljalnikom datotek

en: Create Folder
sl_SI: Ustvari mapo

en: Paste Into Folder
sl_SI: Prilepi v mapo

en: Duplicate
sl_SI: Podvoji

en: Delete permanently
sl_SI: Trajno izbriši

en: Open with Gimp
sl_SI: Odpri s programom Gimp

en: Home Folder
sl_SI: Osebna mapa

en: Open _With
sl_SI: Odpri _z

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite premakniti »%s« v »%s«i?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
sl_SI: Ali želite kopirati »%s« v »%s«?

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: File manager
sl_SI: Upravljalnik datotek

en: File manager operations.
sl_SI: Dejanja upravljalnika datotek.

en: Adjust contrast
sl_SI: Prilagodi kontrast

en: Flip
sl_SI: Obrni

en: Mirror
sl_SI: Zrcaljenje

en: Rotate right
sl_SI: Zavrti desno

en: Rotate left
sl_SI: Zavrti levo

en: Crop
sl_SI: Obreži

en: Resize
sl_SI: Spremeni velikost

en: _Preview
sl_SI: _Predogled

en: B_rightness:
sl_SI: _Svetlost:

en: Con_trast:
sl_SI: _Kontrast:

en: _Saturation:
sl_SI: _Nasičenost:

en: G_amma:
sl_SI: _Gama:

en: Cyan-_Red:
sl_SI: _Sinje-rdeča:

en: _Magenta-Green:
sl_SI: _Škrlatno-zelena:

en: _Yellow-Blue:
sl_SI: _Rumeno-Modra:

en: Color Levels
sl_SI: Barvne ravni

en: Position
sl_SI: Položaj

en: Color
sl_SI: Barva

en: Options
sl_SI: Možnosti

en: _Grid:
sl_SI: _Mreža:

en: Selection
sl_SI: Izbira

en: _Width:
sl_SI: _Širina:

en: Heigh_t:
sl_SI: _Višina:

en: _Position:
sl_SI: _Položaj:

en: Maximize
sl_SI: Razpni

en: Center
sl_SI: Sredinsko

en: Aspect ratio
sl_SI: Razmerje velikosti

en: I_nvert aspect ratio
sl_SI: _Obrni razmerje velikosti

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
sl_SI: Ve_čkratnik števila:

note: abbreviation of pixel
en: px
sl_SI: točk

en: Include current channel
sl_SI: Vključi trenutni kanal

en: High _quality
sl_SI: Visoka _kakovost

en: pixels
sl_SI: točke

en: Dimensions
sl_SI: Mere

en: Set the image size to this value
sl_SI: Nastavi velikost slike na to vrednost

en: Original dimensions:
sl_SI: Izvorne mere:

en: Scale factor:
sl_SI: Faktor merila:

en: New dimensions:
sl_SI: Nove mere:

en: Grid:
sl_SI: Mreža:

en: _Background:
sl_SI: _Ozadje:

en: Pick a background color
sl_SI: Izbor barve ozadja

en: _Transparent
sl_SI: _Prosojno

en: Original size
sl_SI: Izvorna velikost

en: Bounding box
sl_SI: Obsegajoči okvir

en: Crop borders
sl_SI: Obreži robove

en: Angle
sl_SI: Kot

en: Align
sl_SI: Poravnaj

en: Image size
sl_SI: Velikost slike

en: Point 1:
sl_SI: Točka 1:

en: Point 2:
sl_SI: Točka 2:

en: Keep aspect ratio
sl_SI: Ohrani razmerje velikosti

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
sl_SI: Narišite črto na sliki za
    določanje poravnave.

en: Parallel
sl_SI: Vzporedno

en: Perpendicular
sl_SI: Pravokotno

en: Alignment
sl_SI: Poravnava

en: Threshold:
sl_SI: Prag:

en: Radius:
sl_SI: Radij:

en: Amount:
sl_SI: Količina:

en: Linear scale
sl_SI: Linearna skala

en: Logarithmic scale
sl_SI: Logaritmska skala

en: Channel:
sl_SI: Kanal:

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Red
sl_SI: Rdeča

en: Green
sl_SI: Zelena

en: Blue
sl_SI: Modra

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Presets
sl_SI: Shranjene predloge

en: Applying changes
sl_SI: Uveljavljanje sprememb

en: Adjust Colors
sl_SI: Prilagajanje barv

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
sl_SI: Spremeni svetlost, kontrast, nasičenje in gama raven slike

en: Stretch
sl_SI: Raztegni

en: Equalize
sl_SI: Uravnavanje

en: Equalize the histogram using the square root function
sl_SI: Izenači histogram s funkcijo kvadratnega korena

en: Uniform
sl_SI: Enotno

en: Equalize the histogram using the linear function
sl_SI: Izenači histogram z linearno funkcijo

en: Adjust Contrast
sl_SI: Prilagodi kontrast

en: Automatic contrast adjustment
sl_SI: Samodejno prilagajanje kontrasta

en: Color Picker
sl_SI: Izbirnik barv

en: Pick a color from the image
sl_SI: Izbor barve s slike

en: Square
sl_SI: Kvadrat

en: %d × %d (Image)
sl_SI: %d × %d (slika)

en: %d × %d (Screen)
sl_SI: %d × %d (zaslon)

en: 4∶3 (DVD, Book)
sl_SI: 4:3 (knjiga, DVD)

en: 3∶2 (Postcard)
sl_SI: 3:2 (Razglednica)

en: 16∶9 (DVD)
sl_SI: 16:9 (DVD)

en: 1.91∶1
sl_SI: 1,91∶1

en: Other…
sl_SI: Drugo …

en: Rule of Thirds
sl_SI: Pravilo tretjin

en: Golden Sections
sl_SI: Zlati rezi

en: Center Lines
sl_SI: Sredinske črte

en: Add to Presets
sl_SI: Dodaj med prednastavitve

en: Enter the preset name:
sl_SI: Novo ime predloge:

en: Could not save the file
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke

en: Add to presets
sl_SI: Dodaj med prednastavitve

en: Color Curves
sl_SI: Krivulje barv

en: Adjust color curves
sl_SI: Prilagodi krivulje barv

en: Special Effects
sl_SI: Posebni učinki

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
sl_SI: Toplejše

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
sl_SI: Hladnejše

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
sl_SI: Prst

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
sl_SI: Arktika

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
sl_SI: Mango

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
sl_SI: Sveže modra

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
sl_SI: Češnja

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
sl_SI: Zabrisani robovi

en: Flip the image vertically
sl_SI: Zrcali sliko navpično

en: _Brightness
sl_SI: _Svetlost

en: _Saturation
sl_SI: _Nasičenost

en: _Average
sl_SI: Po_vprečje

en: Grayscale
sl_SI: Sivine

en: Mirror the image horizontally
sl_SI: Zrcali sliko vodoravno

en: Negative
sl_SI: Negativ

en: Redo
sl_SI: Uveljavi

note: resize the original image
en: Resizing images
sl_SI: Spreminjanje v

en: Rotate Left
sl_SI: Zavrti levo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
sl_SI: Zavrti sliko za 90 stopinj v levo

en: Rotate Right
sl_SI: Zavrti desno

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
sl_SI: Zavrti sliko za 90 stopinj v desno

en: Rotate
sl_SI: Zavrti

en: Save As…
sl_SI: Shrani kot s…

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Sharpening image
sl_SI: Ostrenje slike

en: Enhance Focus
sl_SI: Izboljšaj žarišče

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Find _Duplicates…
sl_SI: Najdi _podvojene …

en: _Folders:
sl_SI: _Mape:

en: Duplicates:
sl_SI: Podvojene:

en: Files:
sl_SI: Datoteke:

en: File
sl_SI: Datoteka

en: Last modified
sl_SI: Zadnjič spremenjeno

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: No duplicates found.
sl_SI: Ni najdenih dvojnikov.

en: Start _at:
sl_SI: Začni p_ri:

en: Find Duplicates
sl_SI: Najdi podvojene

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: Find duplicated files.
sl_SI: Najdi podvojene datoteke.

en: leave the newest duplicates
sl_SI: ohrani novejšo različico dvojnika

en: leave the oldest duplicates
sl_SI: ohrani starejšo različico dvojnika

en: by folder…
sl_SI: po mapi …

en: all files
sl_SI: vse datoteke

en: no file
sl_SI: brez datotek

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sl_SI[0]: %d datotek (%s)
sl_SI[1]: %d datoteka (%s)
sl_SI[2]: %d datoteki (%s)
sl_SI[3]: %d datoteke (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
sl_SI[0]: %d dvojnikov
sl_SI[1]: %d dvojnik
sl_SI[2]: %d dvojnika
sl_SI[3]: %d dvojniki

en: Search completed
sl_SI: Iskanje je končano

en: Searching for duplicates
sl_SI: Iskanje podvojenih datotek

en: %d file remaining | %d files remaining
sl_SI[0]: %d preostalih datotek
sl_SI[1]: %d preostala datoteka
sl_SI[2]: %d preostali datoteki
sl_SI[3]: %d preostale datoteke

en: Getting the file list
sl_SI: Pridobivanje seznama datotek

en: Duplicates
sl_SI: Podvojeno

en: Select
sl_SI: Izberi

en: Upload images to Flickr
sl_SI: Pošiljanje slik na Flickr

en: Public photos
sl_SI: Javne fotografije

en: Private photos, visible to family and friends
sl_SI: Zasebne fotografije, vidne družini in prijateljem

en: Private photos, visible to friends
sl_SI: Zasebne fotografije, vidne prijateljem

en: Private photos, visible to family
sl_SI: Zasebne fotografije, vidne družini

en: Private photos
sl_SI: Zasebne fotografije

en: Safe content
sl_SI: Varna vsebina

en: Moderate content
sl_SI: Srednja vsebina

en: Restricted content
sl_SI: Omejena vsebina

en: _Account:
sl_SI: R_ačun:

en: Edit accounts
sl_SI: Urejanje računov

en: Free space:
sl_SI: Neporabljen prostor:

en: Ph_otoset:
sl_SI: Niz _Fotografij:

en: _Privacy:
sl_SI: _Zasebnost:

en: _Safety:
sl_SI: _Varnost:

en: Hi_de from public searches
sl_SI: Sk_rij iz javnih iskanj

en: _Resize if larger than:
sl_SI: _Spremeni velikost, če je večja kot:

en: A_ccount:
sl_SI: Ra_čun:

en: Could not connect to the server
sl_SI: Ni se mogoče povezati s strežnikom

en: Files successfully uploaded to the server.
sl_SI: Datoteke so bile uspešno poslane na strežnik.

en: _Open in the Browser
sl_SI: _Odpri v brskalniku

en: Could not create the album
sl_SI: Albuma ni mogoče ustvariti

en: Could not upload the files
sl_SI: Datotek ni mogoče poslati

en: No valid file selected.
sl_SI: Nobena veljavna datoteka ni izbrana.

en: Could not export the files
sl_SI: Datotek ni mogoče izvoziti

en: Export to %s
sl_SI: Izvozi v %s

en: %d file | %d files
sl_SI[0]: %d datotek
sl_SI[1]: %d datoteka
sl_SI[2]: %d datoteki
sl_SI[3]: %d datoteke

en: Could not get the photo list
sl_SI: Ni mogoče dobiti seznama fotografij

en: No album selected
sl_SI: Noben album ni izbran

en: _Import
sl_SI: _Uvozi

en: Import from %s
sl_SI: Uvozi iz %s

en: Unknown error
sl_SI: Neznana napaka

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
sl_SI: Vrnite se v to okno, ko boste končali opravilo pooblastitve na %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
sl_SI: Ko končate, kliknite spodnji gumb »Nadaljuj«.

en: C_ontinue
sl_SI: _Nadaljuj

en: _Authorize…
sl_SI: _Overi …

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
sl_SI: Program gThumb zahteva potrditev za pošiljanje fotografij na %s.

en: Getting the album list
sl_SI: Pridobivanje seznama albumov

en: Creating the new album
sl_SI: Ustvarjanje novega albuma

en: Could not upload “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče poslati »%s«: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
sl_SI: Poteka pošiljanje »%s«

en: Uploading the files to the server
sl_SI: Pošiljanje datotek na strežnik

en: Getting the photo list
sl_SI: Pridobivanje seznama fotografij

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
sl_SI: Slika je shranjena kot %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
sl_SI: Zaslonska slika

en: Could not take a screenshot
sl_SI: Ni mogoče zajeti zaslonske slike

en: Screenshot
sl_SI: Zaslonska slika

en: Play/Pause
sl_SI: Predvajaj / premor

en: Mute
sl_SI: Utišaj

en: Play faster
sl_SI: Predvajaj hitreje

en: Play slower
sl_SI: Predvajaj počasneje

en: Next frame
sl_SI: Naslednja sličica

en: Go forward 1 second
sl_SI: Pojdi naprej za 1 sekundo

en: Go forward 5 seconds
sl_SI: Pojdi naprej za 5 sekund

en: Go forward 10 seconds
sl_SI: Pojdi naprej za 10 sekund

en: Go forward 1 minute
sl_SI: Pojdi naprej za 1 minuto

en: Go forward 5 minutes
sl_SI: Pojdi naprej za 5 minut

en: Go back 1 second
sl_SI: Pojdi nazaj za 1 sekundo

en: Go back 5 seconds
sl_SI: Pojdi nazaj za 5 sekund

en: Go back 10 seconds
sl_SI: Pojdi nazaj za 10 sekund

en: Go back 1 minute
sl_SI: Pojdi nazaj za 1 minuto

en: Go back 5 minutes
sl_SI: Pojdi nazaj za 5 minut

en: Copy Image
sl_SI: Kopiraj sliko

en: Use hardware acceleration
sl_SI: Uporabi strojno pospeševanje

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Slower
sl_SI: Počasneje

en: Faster
sl_SI: Hitreje

en: Time:
sl_SI: Čas:

note: minus 5 seconds
en: -5s
sl_SI: -5 s

note: minus 10 seconds
en: -10s
sl_SI: -10 s

note: minus 1 minute
en: -1m
sl_SI: -1 m

note: minus 5 minutes
en: -5m
sl_SI: -5 m

note: plus 5 seconds
en: +5s
sl_SI: +5 s

note: plus 10 seconds
en: +10s
sl_SI: +10 s

note: plus 1 minute
en: +1m
sl_SI: +1 m

note: plus 5 minutes
en: +5m
sl_SI: +5 m

note: minus 1 second
en: -1s
sl_SI: -1 s

note: plus 1 second
en: +1s
sl_SI: +1 s

en: Audio/Video support
sl_SI: Podpora zvoka/videa

en: Play audio and video files.
sl_SI: Predvajanje zvočnih in video datotek.

en: Playing video
sl_SI: Predvajanje video datotek

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Take a screenshot
sl_SI: Zajemi zaslonsko sliko

en: Fit to window
sl_SI: Prilagodi oknu

en: Audio/Video Player
sl_SI: Predvajalnik videa/zvoka

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Artist
sl_SI: Izvajalec

en: Bitrate
sl_SI: Bitna hitrost

en: Encoder
sl_SI: Kodirnik

en: Codec
sl_SI: Kodek

en: Framerate
sl_SI: Hitrost sličic

en: Width
sl_SI: Širina

en: Height
sl_SI: Višina

en: Channels
sl_SI: Kanali

en: Sample rate
sl_SI: Vzorčna hitrost

en: Could not print the selected files
sl_SI: Ni mogoče natisniti izbranih datotek

en: Print
sl_SI: Natisni

en: Centered
sl_SI: Sredinjeno

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: millimeters
sl_SI: milimetri

en: inches
sl_SI: palci

en: The current page number
sl_SI: Številka trenutne strani

en: The total number of pages
sl_SI: Skupno število strani

en: Special code
sl_SI: Posebna koda

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
sl_SI: %D{ oblika }

en: The current date
sl_SI: Trenutni datum

en: The total number of files
sl_SI: Skupno število datotek

en: The event description
sl_SI: Opis dogodka

en: _Rows:
sl_SI: V_rstice:

en: Image
sl_SI: Slika

en: Position:
sl_SI: Položaj:

en: Left
sl_SI: Levo

en: Top
sl_SI: Na vrhu

en: Rotation:
sl_SI: Vrtenje:

en: Unit:
sl_SI: Enota:

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Select Caption Font
sl_SI: Izbor pisave naslova

en: Select Header Font
sl_SI: Izbor pisave glave

en: Select Footer Font
sl_SI: Izbor pisave noge

en: Event description
sl_SI: Opis dogodka

en: Page %d of %d
sl_SI: Stran %d od %d

en: Could not print
sl_SI: Ni mogoče natisniti dokumenta

en: Images
sl_SI: Slike

en: No suitable loader available for this file type
sl_SI: Za to vrsto datotek ni primernega nalagalnika

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
sl_SI: Poteka nalaganje »%s«

en: Loading images
sl_SI: Nalaganje slik

en: Image print
sl_SI: Natisni sliko

en: Allow to print images choosing the page layout.
sl_SI: Dovoli tisk slik z izbiro postavitve strani.

en: Rotate Physically
sl_SI: Fizično zavrti

en: Reset the EXIF Orientation
sl_SI: Ponastavi usmerjenost EXIF

en: Saving images
sl_SI: Shranjevanje slik

en: Image rotation
sl_SI: Vrtenje slik

en: Rotate images without data loss.
sl_SI: Zavrti slike brez izgube kakovosti.

en: Problem transforming the image: %s
sl_SI: Napaka med preoblikovanjem slike: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
sl_SI: Preoblikovanje lahko povzroči majhno popačenje slike na enem ali več robovih, ker mere slike niso mnogokratniki števila 8.
    
    Popačenje je povrnljivo. V primeru da je preoblikovana slika nesprejemljiva, za vrnitev na izvirno sliko uporabite obratno preoblikovanje.
    
    Moteče robne točke lahko zavržete (ali obrežete). V praksi ta način daje najboljše rezultate, toda preoblikovanje ni več strogo brez izgub.

en: _Trim
sl_SI: _Robljenje

en: _Accept distortion
sl_SI: _Sprejmi počpačenje

en: Zoom in
sl_SI: Povečaj

en: Zoom out
sl_SI: Pomanjšaj

en: Zoom 100%
sl_SI: Približaj na 100 %

en: Zoom 200%
sl_SI: Približaj na 200 %

en: Zoom 300%
sl_SI: Približaj na 300 %

en: Zoom to fit width
sl_SI: Prilagodi velikost širini

en: Undo edit
sl_SI: Razveljavi urejanje

en: Redo edit
sl_SI: Ponovno uveljavi urejanje

en: After loading an image:
sl_SI: Po nalaganju slike:

en: Set to actual size
sl_SI: Nastavi sliko na dejansko velikost

en: Keep previous zoom
sl_SI: Ohrani predhodno približanje

en: Fit to window if larger
sl_SI: Prilagodi velikost oknu, če je večja

en: Fit to width
sl_SI: Prilagodi širini

en: Fit to width if larger
sl_SI: Prilagodi velikost širini, če je večja

en: Reset scrollbar positions
sl_SI: Ponastavi položaje drsnikov

en: Mouse wheel action:
sl_SI: Dejanje kolesca miške:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
sl_SI: Spremeni sliko

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
sl_SI: Približaj sliko

en: Zoom quality:
sl_SI: Kakovost približanja:

[ctx: zoom quality]
en: _High
sl_SI: _Visoka

[ctx: zoom quality]
en: _Low
sl_SI: _Nizka

en: Transparency:
sl_SI: Prozornosti:

en: Checkered
sl_SI: Karirasto

en: White
sl_SI: Bela

en: Black
sl_SI: Črna

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Fit to height
sl_SI: Prilagodi višini

en: 50%
sl_SI: 50 %

en: 100%
sl_SI: 100 %

en: 200%
sl_SI: 200 %

en: 300%
sl_SI: 300 %

en: Paste Image
sl_SI: Prilepi sliko

en: Apply the embedded color profile
sl_SI: Uveljavi vdelani barvni profil

en: Transparency
sl_SI: Prozornost

en: Save Image
sl_SI: Shrani sliko

en: Loading the original image
sl_SI: Nalaganje izvorne slike

en: JPEG XL container
sl_SI: Vsebnik JPEG XL

en: Image Editor
sl_SI: Urejevalnik slik

en: Viewer
sl_SI: Pregledovalnik

en: _Destination
sl_SI: _Cilj

en: _Automatic subfolder
sl_SI: _Samodejna podmapa

en: _Template:
sl_SI: _Predloga:

en: Invalid Destination
sl_SI: Neveljaven cilj

en: File date
sl_SI: Datum datoteke

en: Importing files
sl_SI: Uvažanje datotek

en: No file imported
sl_SI: Nobena datoteka ni bila uvožena

en: The selected files are already present in the destination.
sl_SI: Izbrane datoteke so že prisotne na cilju.

en: Could not delete the files
sl_SI: Datotek ni mogoče izbrisati

en: Delete operation not supported.
sl_SI: Dejanje izbrisa ni podprto.

en: Last imported
sl_SI: Zadnjič uvoženo

en: No file specified.
sl_SI: Ni določene datoteke.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
sl_SI: V mapi »%s« ni dovolj prostora.
    Zahtevano je %s prostora, na voljo pa ga je le %s.

en: Tools
sl_SI: Orodja

en: Co_mmands:
sl_SI: _Ukazi:

en: _Wait for the command to finish
sl_SI: Po_čakaj na dokončanje ukaza

en: E_xecute command once for every file
sl_SI: I_zvedi ukaz enkrat za vsako datoteko

en: _Terminal command (shell script)
sl_SI: Ukaz _terminala (skript lupine)

en: Sh_ortcut:
sl_SI: Bl_ižnjica:

en: _Command:
sl_SI: _Ukaz:

en: Edit command
sl_SI: Uredi ukaz

en: Personalize…
sl_SI: Po meri …

en: Script
sl_SI: Skript

en: Shortcut
sl_SI: Bližnjica

en: Show
sl_SI: Pokaži

en: Could not save the script
sl_SI: Skripta ni mogoče shraniti

en: New Command
sl_SI: Nov ukaz

en: Edit Command
sl_SI: Uredi ukaz

en: Are you sure you want to delete the selected command?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati izbran ukaz?

en: Commands
sl_SI: Ukazi

en: Quoted text
sl_SI: Citirano besedilo

en: File URI
sl_SI: URI datoteke

en: File path
sl_SI: Pot datoteke

en: File name
sl_SI: Ime datoteke

en: File name, no extension
sl_SI: Ime datoteke, brez pripone

en: File extension
sl_SI: Pripona datoteke

en: Folder path
sl_SI: Pot mape

en: Ask a value
sl_SI: Povprašaj po vrednosti

en: File attribute
sl_SI: Atribut datoteke

en: No command specified
sl_SI: Ukaz ni določen

en: Command exited abnormally with status %d
sl_SI: Ukaz je končal nepravilno s stanjem %d

en: Enter a value:
sl_SI: Vnesite vrednost:

en: _Skip
sl_SI: Pre_skoči

en: File list tools
sl_SI: Orodja seznama datotek

en: Scripting and batch manipulation of files.
sl_SI: Skripti in paketno upravljanje datotek.

[ctx: Cardinal point]
en: S
sl_SI: J

[ctx: Cardinal point]
en: N
sl_SI: S

[ctx: Cardinal point]
en: W
sl_SI: Z

[ctx: Cardinal point]
en: E
sl_SI: V

en: Map
sl_SI: Zemljevid

en: View the photo position on the map
sl_SI: Pokaže mesto zajema slike na zemljevidu.

en: A_ccounts:
sl_SI: R_ačuni:

note: the message pane
en: Loading…
sl_SI: Poteka nalaganje …

en: New authentication…
sl_SI: Nova overitev …

en: Authorization Required
sl_SI: Zahtevana je overitev

en: Choose _Account…
sl_SI: Izbor _računa …

en: Choose Account
sl_SI: Izbor računa

en: Edit Accounts
sl_SI: Urejanje računov

en: Connecting to the server
sl_SI: Povezovanje s strežnikom

en: Asking authorization
sl_SI: Potrditev overitve

en: Getting account information
sl_SI: Pridobivanje podrobnosti računa

en: Choose a folder
sl_SI: Izbor mape

en: Import
sl_SI: Uvozi

en: _Removable Device…
sl_SI: _Odstranljivi nosilec …

en: F_older…
sl_SI: _Mapa …

en: I_mport From
sl_SI: U_vozi iz

en: After importing from a device:
sl_SI: Po uvažanju z naprave:

en: _Rotate the images physically
sl_SI: _Fizično zavrti slike

en: _Delete the imported files from the source
sl_SI: _Izbriši uvožene slike z vira

note: view label
en: S_how:
sl_SI: _Pokaži:

en: _Event:
sl_SI: _Dogodek:

en: _Tags:
sl_SI: O_znake:

en: Could not import the files
sl_SI: Datotek ni mogoče uvoziti

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
sl_SI: Datoteke za uvoz: %d (%s)

en: Could not load the folder
sl_SI: Mape ni mogoče naložiti

en: Getting the folder content…
sl_SI: Pridobivanje vsebine mape …

en: Import from Removable Device
sl_SI: Uvozi z odstranljive naprave

en: Import from Folder
sl_SI: Uvozi iz mape

en: Import photos
sl_SI: Uvozi fotografije

en: Import photos from removable devices.
sl_SI: Uvozi fotografije z odstranljivih naprav.

en: RAW Format
sl_SI: Surovi zapis

en: Raw format support
sl_SI: Podpora za surovo vrsto

en: Allow to load raw format images.
sl_SI: Dovoli nalaganje slik surove vrste.

en: Red Eye Removal
sl_SI: Odstranjevanje rdečih oči

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
sl_SI: Odstrani učinek rdečih oči, ki ga povzročijo bliskavice

en: Red-eye removal
sl_SI: Odstranjevanje rdečih oči

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
sl_SI: Orodje za odstranjevanje učinka rdečih oči s fotografije.

en: _Sort by:
sl_SI: _Razvrsti po:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
sl_SI: V_elikost črk:

en: Re_verse Order
sl_SI: O_brnjen vrstni red

en: Revert to the last used template
sl_SI: Povrni na nazadnje uporabljeno predlogo

en: _Preview:
sl_SI: _Predogled:

en: Original enumerator
sl_SI: Izvirni števec

en: Modification date
sl_SI: Datum spremembe

en: Digitalization date
sl_SI: Datum digitalizacije

en: Could not rename the files
sl_SI: Ni mogoče preimenovati datotek

en: _Rename
sl_SI: _Preimenuj

en: Old Name
sl_SI: Staro ime

en: New Name
sl_SI: Novo ime

en: Keep original case
sl_SI: Ohrani izvirno velikost

en: Convert to lower-case
sl_SI: Pretvori v male črke

en: Convert to upper-case
sl_SI: Pretvori v velike črke

en: Renaming files
sl_SI: Preimenovanje datotek

en: Rename files
sl_SI: Preimenuj datoteke

en: Rename series of files.
sl_SI: Preimenuj zaporedje datotek.

en: Resize Images…
sl_SI: Prilagodi velikost slik …

en: pixel
sl_SI: točka

en: New dimensions
sl_SI: Nove mere

en: _Height:
sl_SI: _Višina:

en: _Preserve original aspect ratios
sl_SI: _Ohrani izvirno razmerje velikosti

en: Format
sl_SI: Oblika

en: Resize Images
sl_SI: Spremeni velikost slik

en: Keep the original format
sl_SI: Ohrani izvirni zapis

en: Resize images
sl_SI: Spremeni velikost slik

en: Resize series of images.
sl_SI: Spremeni velikost zaporedja slik.

en: Could not perform the search
sl_SI: Ni mogoče izvesti iskanja

en: Search Result
sl_SI: Rezultati iskanja

en: Find
sl_SI: Poišči

en: Find files
sl_SI: Najdi datoteke

en: Search again
sl_SI: Poišči znova

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
sl_SI: Poišči

en: all the following rules
sl_SI: vsa naslednja pravila

en: any of the following rules
sl_SI: katerokoli od naslednjih pravil

en: Add another location
sl_SI: Dodaj novo mesto

en: Files found so far: %s
sl_SI: Doslej najdene datoteke: %s

en: Searching…
sl_SI: Poteka iskanje …

en: Cancel the operation
sl_SI: Prekliči opravilo

en: File search tool.
sl_SI: Orodje iskanja datotek.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
sl_SI: Dodaj v izbor

en: Remove from selection
sl_SI: Odstrani iz izbora

en: Show selection
sl_SI: Pokaži izbiro

en: Remove from Selection
sl_SI: Odstrani iz izbora

en: Show selection %d
sl_SI: Pokaži izbiro %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
sl_SI: Uporabi Alt-%d za dodajanje datotek temu izboru, Ctrl-%d za ogled tega izbora.

en: Selection %d
sl_SI: Izbor %d

en: Selections
sl_SI: Izbori

en: Advanced file selection.
sl_SI: Napredna izbira datotek

en: Start presentation
sl_SI: Začni predstavitev

en: Terminate presentation
sl_SI: Zaključi predstavitev

en: Pause/Resume presentation
sl_SI: Ustavi/Nadaljuj predstavitev

en: Show next file
sl_SI: Pokaži naslednjo datoteko

en: Show previous file
sl_SI: Pokaži predhodno datoteko

en: Presentation
sl_SI: Predstavitev

en: _Personalize
sl_SI: _Prilagodi po meri

en: _Transition effect:
sl_SI: Učinek _prehoda:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
sl_SI: S_amodejno spremeni vsakih

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
sl_SI: sekund

en: _Restart when finished
sl_SI: Znova _predvajaj po koncu predvajanja

en: R_andom order
sl_SI: N_aključni vrsti red

en: Playlist
sl_SI: Seznam predvajanja

en: Add files to the playlist
sl_SI: Dodaj datoteke na seznam predvajanja

en: Remove the selected files
sl_SI: Odstrani izbrane datoteke

en: Choose the files to play
sl_SI: Izbor datotek za predvajanje

en: Audio files
sl_SI: Zvočne datoteke

en: Random
sl_SI: Naključno

en: Playing a presentation
sl_SI: Predvajanje predstavitve

en: Push from right
sl_SI: Potisk z desne

en: Push from bottom
sl_SI: Potisk od spodaj

en: Slide from right
sl_SI: Zdrsni z desne

en: Slide from bottom
sl_SI: Zdrsni od spodaj

en: Fade in
sl_SI: Postopno ojačanje

en: Flip page
sl_SI: Obrni stran

en: Cube from right
sl_SI: Kocka z desne

en: Cube from bottom
sl_SI: Kocka od spodaj

en: Play a presentation of images.
sl_SI: Predvajaj predstavitev iz slik.

en: Open in Terminal
sl_SI: Odpri v terminalu

en: Open a folder in a terminal
sl_SI: Odpri mapo v terminalu

en: _Web Album…
sl_SI: _Spletni album …

en: Click to view the image
sl_SI: Kliknite za pogled slike

en: Go back to the index
sl_SI: Pojdi nazaj na kazalo

en: Image %d of %d
sl_SI: Slika %d od %d

en: Index
sl_SI: Kazalo

en: View page %d
sl_SI: Pogled strani %d

en: View the next image
sl_SI: Pogled naslednje slike

en: View the next page
sl_SI: Pogled naslednje strani

en: View the previous image
sl_SI: Pogled predhodne slike

en: View the previous page
sl_SI: Pogled predhodne strani

en: All images on a single image
sl_SI: Vse slike na eni sliki

en: Adapts to the window width
sl_SI: Prilagodi se širini okna

en: _Copy originals to destination
sl_SI: _Kopiraj izvirnike na cilj

en: _Adapt to the window width
sl_SI: _Prilagodi na širino okna

en: Index Page
sl_SI: Stran kazala

en: Thumbnail Caption
sl_SI: Naslov sličice

en: Image Page
sl_SI: Stran slike

en: Show the description, if available
sl_SI: Pokaži opis, če je na voljo

en: Show the following attributes:
sl_SI: Pokaži naslednje atribute:

en: Image Attributes
sl_SI: Atributi slike

en: Current image number
sl_SI: Številka trenutne slike

en: Total number of images
sl_SI: Skupno število slik

en: Original filename
sl_SI: Izvirno ime datoteke

en: Web Album
sl_SI: Spletni album

en: Malformed command
sl_SI: Slabo oblikovan ukaz

en: Could not show the destination
sl_SI: Ni mogoče pokazati cilja

en: The album has been created successfully.
sl_SI: Album je bil uspešno ustvarjen.

en: Saving thumbnails
sl_SI: Shranjevanje sličic

en: Saving HTML pages: Images
sl_SI: Shranjevanje strani HTML: slike

en: Saving HTML pages: Indexes
sl_SI: Shranjevanje strani HTML: kazala

en: Copying original images
sl_SI: Kopiranje izvirnih slik

en: Could not find the style folder
sl_SI: Ni mogoče najti mape slogov

en: Could not create a temporary folder
sl_SI: Začasne mape ni mogoče ustvariti

en: Web Albums
sl_SI: Spletni albumi

en: Create static web albums.
sl_SI: Ustvari statične spletne albume.

en: Could not load the position “%s”
sl_SI: Ni mogoče naložiti mesta »%s«

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Could not save the filter
sl_SI: Filtra ni mogoče shraniti

en: New Filter
sl_SI: Nov filter

en: Edit Filter
sl_SI: Uredi filter

en: Filters
sl_SI: Filtri

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
sl_SI: Brskalnik

[ctx: Extensions]
en: All
sl_SI: Vse

[ctx: Extensions]
en: Enabled
sl_SI: Omogočenoe

[ctx: Extensions]
en: Disabled
sl_SI: Onemogočene

en: Viewers
sl_SI: Pregledovalniki

en: Metadata
sl_SI: Metapodatki

en: File tools
sl_SI: Datotečna orodja

en: List tools
sl_SI: Orodja seznama

en: Importers
sl_SI: Uvozniki

en: Exporters
sl_SI: Izvozniki

en: Could not activate the extension
sl_SI: Ni mogoče omogočiti razširitve

en: Could not deactivate the extension
sl_SI: Ni mogoče onemogočiti razširitve

en: gThumb Development Team
sl_SI: Razvojna skupina gThumb

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
sl_SI: Razširitve

en: Restart required
sl_SI: Zahtevan je ponoven zagon

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
sl_SI: Za uveljavitev nekaterih sprememb je treba program ponovno zagnati.

en: _Restart
sl_SI: _Znova zaženi

en: Revert
sl_SI: Povrni

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
sl_SI: Ali želite povrniti vse spremembe in uporabiti privzete bližnjice?

[ctx: Shortcuts]
en: All
sl_SI: Vse

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
sl_SI: Spremenjene

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Sort By
sl_SI: Razvrsti po

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
sl_SI: %s od %s

en: Moving “%s” to “%s”
sl_SI: Poteka premikanje »%s« v »%s«.

en: Copying “%s” to “%s”
sl_SI: Poteka kopiranje »%s« v »%s«.

en: Moving files
sl_SI: Premikanje datotek

en: Copying files
sl_SI: Kopiranje datotek

en: Getting file information
sl_SI: Pridobivanje podrobnosti datoteke

en: Deleting files
sl_SI: Brisanje datotek

en: Moving files to trash
sl_SI: Poteka premikanje datotek v smeti

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
sl_SI: Pritisnite kombinacijo tipk, ki jih želite uporabiti kot bližnjico.

en: Press Esc to cancel
sl_SI: Pritisnite ubežnico (Esc) za preklic

en: Open a new window
sl_SI: Odpri novo okno

en: Start in fullscreen mode
sl_SI: Zaženi v celozaslonskem načinu

en: Automatically start a presentation
sl_SI: Samodejno začni predstavitev

en: Automatically import digital camera photos
sl_SI: Samodejno uvozi fotografije z digitalnega fotoaparata

en: Show version
sl_SI: Pokaži različico

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
sl_SI: [DATOTEKA...] [MAPA...]

en: — Image browser and viewer
sl_SI: - Brskalnik in pregledovalnik slik

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl_SI: Program gthumb je prosta programska oprema; program lahko razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2, ali (po vaši izbiri) katerekoli kasnejše različice.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl_SI: Program gthumb se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN. Za podrobnosti poglejte besedilo Splošnega javnega dovoljenja GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
sl_SI: Skupaj s programom bi morali prejeti tudi kopijo Splošnega javnega dovoljenja GNU . Če je niste, si oglejte http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
sl_SI: Pregledovalnik in brskalnik slik za namizje GNOME.

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Quit
sl_SI: Končaj

en: Show browser
sl_SI: Pokaži brskalnik

en: Close window
sl_SI: Zapri okno

en: Open location
sl_SI: Odpri mesto

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Revert image to saved
sl_SI: Povrni sliko v shranjeno

en: Save image
sl_SI: Shrani sliko

en: Save image as
sl_SI: Shrani sliko kot

en: Sidebar
sl_SI: Stranska vrstica

en: Statusbar
sl_SI: Vrstica stanja

en: Thumbnails list
sl_SI: Seznam sličic

en: Load previous location
sl_SI: Naloži predhodno mesto

en: Load next location
sl_SI: Naloži naslednje mesto

en: Load parent folder
sl_SI: Naloži nadrejeno mapo

en: Load home
sl_SI: Naloži osebno

en: Reload location
sl_SI: Ponovno naloži mesto

en: Show/Hide hidden files
sl_SI: Pokaži/skrij skrite datoteke

en: Change sorting order
sl_SI: Spremeni način razvrščanja

en: Show first file
sl_SI: Pokaži prvo datoteko

en: Show last file
sl_SI: Pokaži zadnjo datoteko

en: Image tools
sl_SI: Slikovna orodja

en: File properties
sl_SI: Lastnosti datoteke

en: Select all
sl_SI: Izbere vse

en: Select none
sl_SI: Odstrani izbor

en: All
sl_SI: Vse

en: [modified]
sl_SI: [spremenjeno]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sl_SI[0]: %d izbranih datotek (%s)
sl_SI[1]: %d izbrana datoteka (%s)
sl_SI[2]: %d izbrani datoteki (%s)
sl_SI[3]: %d izbrane datoteke (%s)

en: %s of free space
sl_SI: %s neporabljenega prostora

en: No suitable module found for %s
sl_SI: Ustreznega modula za %s ni bilo mogoče najti

en: Save changes to file “%s”?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe datoteke »%s«?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
sl_SI: V primeru, da sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

en: Do _Not Save
sl_SI: _Ne shrani

en: Accept
sl_SI: Sprejmi

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Could not change name
sl_SI: Ni mogoče spremeniti imena

en: Modified
sl_SI: Spremenjeno

en: Go to the previous visited location
sl_SI: Pojdi na predhodno obiskano mesto

en: Go to the next visited location
sl_SI: Pojdi na naslednje obiskano mesto

en: History
sl_SI: Zgodovina

en: View the folders
sl_SI: Pogled map

en: Edit file
sl_SI: Uredi datoteko

en: Operations
sl_SI: Opravila

en: File type not supported
sl_SI: Vrsta datoteke ni podprta

en: No suitable module found
sl_SI: Ni mogoče najti ustreznega modula

en: Could not open the module “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti modula »%s«: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
sl_SI: Razširitev »%2$s«' zahteva namestitev tudi razširitve »%1$s«.

en: All Supported Files
sl_SI: Vse podprte datoteke

en: _Show Format Options
sl_SI: Pokaži _možnosti zapisa

en: No file
sl_SI: Ni nobene datoteke

en: Computer
sl_SI: Računalnik

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
sl_SI: Datotek ni mogoče premakniti v smeti. Ali jih želite trajno izbrisati?

en: Could not move the files to the Trash
sl_SI: Datotek ni mogoče premakniti v smeti

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati »%s«?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
sl_SI[0]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbranih datotek?
sl_SI[1]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrano datoteko?
sl_SI[2]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrani datoteki?
sl_SI[3]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %'d izbrane datoteke?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
sl_SI: Če datoteko izbrišete, bo ta trajno izgubljena.

note: "files" label
en: files
sl_SI: datoteke

en: ascending
sl_SI: naraščajoče

en: descending
sl_SI: padajoče

en: No limit specified
sl_SI: Omejitev ni navedena

en: (Open Parent)
sl_SI: (Odpri nadrejeno)

en: Enter the new name:
sl_SI: Vpišite novo ime:

en: Alpha
sl_SI: Alfa

en: Could not rename the file
sl_SI: Datoteke ni mogoče preimenovati

en: No options available for this file type
sl_SI: Za to vrsto datotek ni razpoložljivih možnosti

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
sl_SI: Ni mogoče najti primernega modula za shranjevanje slike kot »%s«

en: Reading file information
sl_SI: Pridobivanje podrobnosti datoteke

en: Hidden Files
sl_SI: Skrite datoteke

en: Locations
sl_SI: Mesta

en: Name
sl_SI: Ime

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Bytes
sl_SI: Bajti

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Exposure Settings
sl_SI: Nastavitve osvetlitve

en: Aperture
sl_SI: Zaslonka

en: ISO Speed
sl_SI: Hitrost ISO

en: Exposure Time
sl_SI: Čas osvetlitve

en: Shutter Speed
sl_SI: Hitrost zaklopke

en: Focal Length
sl_SI: Goriščna razdalja

en: Flash
sl_SI: Bliskavica

en: Camera Model
sl_SI: Model fotoaparata

en: Color Profile
sl_SI: Barvni profil

en: Author
sl_SI: Avtor

en: Copyright
sl_SI: Avtorske pravice

en: file path
sl_SI: pot datoteke

en: file size
sl_SI: velikost datoteke

en: no sorting
sl_SI: brez razvrščanja

en: dimensions
sl_SI: mere

en: aspect ratio
sl_SI: razmerje velikosti

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: All Images
sl_SI: Vse slike

en: JPEG Images
sl_SI: Slike JPEG

en: Raw Photos
sl_SI: Surove fotografije

en: Media
sl_SI: Večpredstavna datoteka

en: Text Files
sl_SI: Besedilne datoteke

en: Filename
sl_SI: Ime datoteke

en: Title (embedded)
sl_SI: Naslov (vključen)

en: Description (embedded)
sl_SI: Opis (vključen)

en: Show/Hide
sl_SI: Pokaži/Skrij

en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

en: File Manager
sl_SI: Upravljalnik datotek

en: Overwrite
sl_SI: Prepiši

en: Saving file information
sl_SI: Shranjevanje podrobnosti datoteke

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
sl_SI: Poteka shranjevanje »%s«

en: Create tag “%s”
sl_SI: Ustvari oznako »%s«

en: Show all the tags
sl_SI: Pokaži vse oznake

en: Holidays
sl_SI: Počitnice

en: Temporary
sl_SI: Začasno

en: Screenshots
sl_SI: Zajete slike

en: Science
sl_SI: Znanost

en: Favorite
sl_SI: Priljubljeno

en: Important
sl_SI: Pomembno

en: Games
sl_SI: Igre

en: Party
sl_SI: Zabava

en: Birthday
sl_SI: Rojstni dan

en: Astronomy
sl_SI: Astronomija

en: Family
sl_SI: Družina

en: Year
sl_SI: Leto

en: Month
sl_SI: Mesec

en: Day of the month
sl_SI: Dan v mesecu

en: Hour
sl_SI: Ura

en: is lower than
sl_SI: je manjše kot

en: is greater than
sl_SI: je večje kot

en: is equal to
sl_SI: je enako

en: is greater than or equal to
sl_SI: je večje ali enako

en: is lower than or equal to
sl_SI: je manjše ali enako

en: The test definition is incomplete
sl_SI: Preizkusno določilo je nepopolno

en: is
sl_SI: je

en: is only
sl_SI: je le

en: is not
sl_SI: ni

en: matches
sl_SI: zadetki

en: Add a new rule
sl_SI: Dodaj novo pravilo

en: Remove this rule
sl_SI: Odstrani to pravilo

en: contains
sl_SI: vsebuje

en: starts with
sl_SI: se začne z

en: ends with
sl_SI: se konča z

en: does not contain
sl_SI: ne vsebuje

en: is before
sl_SI: je pred

en: is after
sl_SI: je po

en: Today
sl_SI: Danes

en: Now
sl_SI: Ravnokar

en: Colors
sl_SI: Barve

en: Rotation
sl_SI: Vrtenje

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
sl_SI: Kombinacija tipk »%s« je že dodeljena dejanju »%s«. Ali jo želite predodeliti temu dejanju?

en: Reassign
sl_SI: Predodeli

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
sl_SI: Kombinacija tipk »%s« je že dodeljena dejanju »%s« in je ni možno spremeniti.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
sl_SI: Kombinacija tipk »%s« je že dodeljena in je ni mogoče spremeniti.

en: Could not display help
sl_SI: Pomoči ni mogoče prikazati

en: Could not launch the application
sl_SI: Programa ni mogoče zagnati

en: _Copy Here
sl_SI: _Kopiraj sem

en: _Move Here
sl_SI: _Premakni sem

en: _Link Here
sl_SI: _Poveži sem

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _New
sl_SI: _Nova

en: _Ok
sl_SI: _V redu

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: E_xecute
sl_SI: _Izvedi

en: _Upload
sl_SI: _Pošlji

en: Open in New Window
sl_SI: Odpri v novem oknu

en: Sort By…
sl_SI: Razvrsti po …

en: Open Location…
sl_SI: Odpri mesto …

en: _About gThumb
sl_SI: _O Programu

en: _Delete History
sl_SI: _Izbriši zgodovino
