gthumb - en to xh translation catalogue (833 entries)

en: Catalog
xh: I-Catalog

en: GThumb Catalog View
xh: OkuBonakalayo kwe-Catalog ye-GThumb

en: View as Catalog
xh: Jonga njenge-Catalog

en: Print the current image
xh: Shicilela umfanekiso okhoyo

en: _Print
xh: _Shicilela

en: GThumb Image
xh: UmFanekiso we-GThumb

en: GThumb Viewer
xh: IsiBonakalisi se-GThumb

en: View with GThumb
xh: Bonakalisa nge-GThumb

en: Flip
xh: Phethula

en: Flip the image
xh: Phethula umfanekiso

en: High
xh: Phezulu

en: Low
xh: Phantsi

en: Mirror
xh: Into efana ngqo nenye

en: Mirror the image
xh: Yenza umfanekiso ufane ngqo

en: Rotate
xh: Jikelezisa

en: Rotate 180 _Degrees
xh: Jikelezisa nge-180 _yamaqondo

en: Rotate the image clockwise
xh: Jikelezisa umfanekiso ngasekhohlo

en: Rotate the image of 180 degrees
xh: Jikelezisa umfanekiso we-180 yamaqondo

en: Save _As...
xh: Gcina _Njenge...

en: Save current image
xh: Gcina umfanekiso okhoyo

en: Start or stop current animation
xh: Qalisa okanye phelisa oopopayi abakhoyo

en: Start/Stop _Animation
xh: Qalisa/phelisa _ooPopayi

en: Transparency T_ype
xh: U_Hlobo uluCace gca

en: View next animation frame
xh: Bonakalisa i-frame yoopopayi elandelayo

en: _Black
xh: _Mnyama

en: _Checked
xh: _Nemigca

en: _Flip
xh: _Phethula

en: _Image
xh: _Umfanekiso

en: _Mirror
xh: _Into efana ngqo nenye

en: _None
xh: _Ayikho

en: _Rotate Clockwise
xh: _Jikelezisa ngasekhohlo

en: _Step Animation
xh: _Inqanaba looPopayi

en: _View
xh: _Okubonakalayo

en: _White
xh: _Mhlophe

en: _Zoom Quality
xh: _UmGangatho Wokwandisa

en: %d %b %Y, %H:%M
xh: i-%d %b %Y, %H:%M

en: %d x %d pixels
xh: ii-pixel %d x %d

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Dimensions
xh: Imilinganiso

en: Bytes
xh: Ii-byte

en: Date
xh: Umhla

en: Exposure time
xh: Ixesha lembonakalo

en: Exposure mode
xh: Imo yembonakalo

en: Flash
xh: Danyaza

en: Shutter speed
xh: Isantya sokuvala

en: Aperture value
xh: Ixabiso lekroba

en: Focal length
xh: Ubude bokugxila

en: Camera model
xh: Imodeli yekhamera

en: pixels
xh: ii-pixel

en: <b>Categories:</b>
xh: <b>Iindidi:</b>

en: <b>Information on Channel:</b>
xh: <b>Ulwazi olukwisiQhagamshelanisi:</b>

en: <b>Overwrite the old image with the new one?</b>
xh: <b>Yenza umfanekiso omtsha ngaphezulu komdala?</b>

en: A_vailable applications:
xh: Iinkqubo e_zifumanekayo:

en: Alpha
xh: I-Alpha

en: Blue
xh: Zuba

en: Bookmarks
xh: Into yokuphawula

en: C_atalogs:
xh: Ii-C_atalog:

en: Choose a Catalog
xh: Khetha i-Catalog

en: Comm_ent
xh: Amagqaba_ntshintshi

en: Do not overwrite _the old image
xh: Sukubhala ngaphezu _komfanekiso omdala

en: Green
xh: Luhlaza

en: New Image:
xh: UmFanekiso omTsha:

en: New _Library
xh: _Ithala leeFayili eliTsha

en: Old Image:
xh: UmFanekiso oMdala:

en: Open Images
xh: Vula imiFanekiso

en: Over_write the old image
xh: Yenza_phezu komfanekiso omdala

en: Overwrite Image
xh: Yenza phezu komFanekiso

en: Overwrite _all images
xh: Bhala phezu kwayo _yonke imifanekiso

en: Photo _Data (EXIF)
xh: I-_Data yeFoto (i-EXIF)

en: R_ecent applications:
xh: Iinkqubo zaku_tshanje:

en: Red
xh: Bomvu

en: Value
xh: Ixabiso

en: _Application:
xh: _Inkqubo:

en: _Bookmarks:
xh: _Izinto zokuphawula:

en: _Do not overwrite any image
xh: _Sukubhala phezu kwawo nawuphi na umfanekiso

en: _General
xh: _Jikelele

en: _Histogram
xh: I-_Histogram

en: _New Catalog
xh: I-Catalog _eNtsha

en: _Next
xh: _Elandelayo

en: _Previous
xh: _Engaphambili

en: _Remove
xh: _Susa

en: _Save the new image as:
xh: _Gcina umfanekiso omtsha njenge:

en: Ca_tegories:
xh: Ii_ndidi:

en: Camera Model
xh: IModeli ye-Khamera

en: Choose destination folder
xh: Khetha isiqulathi sefayili sesiphelo

en: Delete selected images from the camera
xh: Cima imifanekiso ekhethiweyo kwikhamera

en: Import Photos
xh: Ngenisa iiFoto

en: No camera detected
xh: Akukho khamera ifunyenweyo

en: Select a camera model
xh: Khetha imodeli yekhamera

en: Update previews
xh: Hlaziya okujongwa phambi kokuba kushicilelwe

en: _Auto Detect
xh: _UkuFumanisa okuZenzekelayo

en: _Delete imported images from the camera
xh: _Cima imifanekiso engenisiweyo esuka kwikhamera

en: _Destination:
xh: _Isiphelo sefayili:

en: _Film:
xh: I_filimu:

en: _Import
xh: _Ngenisa

en: _Keep original filenames
xh: _Gcina amagama eefayili okuqala

en: _Model:
xh: I_modeli:

en: _Port:
xh: _Isiqhagamsheli:

en: A_vailable categories:
xh: Iindidi e_zikhoyo:

en: Categories
xh: Iindidi

en: Co_mment:
xh: Amagqa_bantshintsi:

en: Comment
xh: Amagqabantshintsi

en: Create a new category
xh: Yila udidi olutsha

en: Current date
xh: Umhla wangoku

en: Do not modify
xh: Sukulungisa

en: Image creation date
xh: Umhla woyilo lomfanekiso

en: Last modified date
xh: Umhla wokugqibela ukulungiswa

en: No date
xh: Akukho mhla

en: Photo digitalization date (From EXIF data)
xh: Umhla wokwenziwa kwemivo kwefoto (kwi-data i-EXIF)

en: Remove selected category
xh: Susa udidi olukhethiweyo

en: Save only cha_nged fields
xh: Gcina kuphela iindawo ezitshi_ntshiweyo

en: The following date
xh: Umhla olandelayo

en: _Date:
xh: _Umhla:

en: _Delete
xh: _Cima

en: _New
xh: _Entsha

en: _Place:
xh: _Indawo:

en: _Selected categories:
xh: _Iindidi ezikhethiweyo:

en: <b>Compression</b>
xh: <b>Uxinaniso</b>

en: <b>Image type</b>
xh: <b>Uhlobo lomfanekiso</b>

en: <b>Resolution</b>
xh: <b>Isisombululo</b>

en: Ask
xh: Buza

en: Compression _level:
xh: _Inqanaba loxinaniso:

en: Convert Format
xh: ULungiselelo loGuqulo

en: JPEG Options
xh: ULuhlu lwezinto ezikhethwayo oluyi-JPEG

en: No_rmal (Deflate)
xh: Qhe_lekileyo (Yenza ibe nkulu)

en: Opti_mize
xh: Yenza ulu_hlu

en: Overwrite
xh: Yenza phezu

en: Overwrite mode:
xh: Imo yokwenza phezu:

en: PNG Options
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo i-PNG

en: R_emove original
xh: S_usa okokuqala

en: Rename
xh: Thiya kwakhona

en: Skip
xh: Tsiba

en: TGA Options
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo i-TGA

en: TIFF Options
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo i-TIFF

en: T_GA
xh: I-T_GA

en: _Horizontal:
xh: _Xwesileyo:

en: _JPEG
xh: I-_JPEG

en: _Loss compression (JPEG)
xh: _Ulahleko loxinaniso (JPEG)

en: _No compression
xh: _Akukho luxinaniso

en: _PNG
xh: I-_PNG

en: _Progressive
xh: _Eqhubekekayo

en: _Quality:
xh: _Umgangatho:

en: _RLE compression
xh: Uxinaniso i-_RLE

en: _Smoothing:
xh: _Ukugudisa:

en: _TIFF
xh: I-_TIFF

en: _Vertical:
xh: _Ethe nkqo:

en: dpi
xh: i-dpi

en: 4 x 3 (Book, DVD)
xh: 4 x 3 (Incwadi, i-DVD)

en: 4 x 6 (Postcard)
xh: 4 x 6 (i-Postcard)

en: <b>Aspect ratio</b>
xh: <b>i-Aspect ratio</b>

en: <b>Selection</b>
xh: <b>Ukhetho</b>

en: Crop
xh: Cutha

en: Custom
xh: Ukuzilungiselela ngendlela oyithandayo

en: None
xh: Ayikho

en: Square
xh: Isikweri

en: _Crop
xh: _Cutha

en: _Height:
xh: _Ubude:

en: _Width:
xh: _Ububanzi:

en: _X:
xh: U-_X:

en: _Y:
xh: U-_Y:

en: <b>Color levels</b>
xh: <b>Amaqondo emibala</b>

en: <b>New dimensions</b>
xh: <b>Imilinganiso emitsha</b>

en: <b>Original dimensions</b>
xh: <b>Imilinganiso yokuqala</b>

en: <b>Scale ratio</b>
xh: <b>Ulwalamano lomlinganiselo</b>

en: Brightness - Contrast
xh: Ukuchasana - kokuKhanya

en: Color Balance
xh: UNgqinelwano lweMibala

en: Con_trast:
xh: Ukucha_sana:

en: Cyan-_Red:
xh: Cyan-_Bomvu:

en: Height:
xh: Ubude:

en: High _quality
xh: Ubuphezulu _bomgangatho

en: Hue - Saturation
xh: UKwanela kweBala

en: Posterize
xh: Beka ngasemva

en: Preserve l_uminosity
xh: Gcina uku_khanya

en: Scale Image
xh: UMfanekiso woMlinganiselo

en: Width:
xh: Ububanzi:

en: _Brightness:
xh: _Ukuqaqamba:

en: _Hue:
xh: _Ibala:

en: _Keep aspect ratio
xh: _Gcina umba wolalwamano

en: _Levels:
xh: _Amanqanaba:

en: _Lightness:
xh: _Ukukhanya:

en: _Magenta-Green:
xh: _ULuhlaza-oMagenta:

en: _Preview
xh: _Ukuyijonga phambi koshicilelo

en: _Reset
xh: _Misela kwakhona

en: _Saturation:
xh: _Ukwanela:

en: _Scale
xh: _Umlinganiselo

en: _Yellow-Blue:
xh: _UBhlowu-obuMthubi:

en: <b>Background style</b>
xh: <b>Isimbo sokungasemva</b>

en: <b>Caption</b>
xh: <b>Inkcazelo yomfanekiso</b>

en: <b>Footer</b>
xh: <b>Okubhalwe emazantsi ephepha</b>

en: <b>Header and footer</b>
xh: <b>Okubhalwe emantla ephepha nokubhalwe emazantsi ephepha</b>

en: <b>Header</b>
xh: <b>Okubhalwe emantla ephepha</b>

en: <b>Index images</b>
xh: <b>Imifanekiso yesalathisi</b>

en: <b>Page size</b>
xh: <b>Ubungakanani bephepha</b>

en: <b>Saving</b>
xh: <b>Iyagcina</b>

en: <small><i><b>Note:</b> # (enumerator)</i>.</small>
xh: <small><i><b>Inqaku:</b> # (i-enumerator)</i>.</small>

en: <small><i><b>Note:</b> %p (page number), %n (total number of pages)</i>.</small>
xh: <small><i><b>Inqaku:</b> %p (inani le Phepha), %n (inani lamaphepha edibene onke)</i>.</small>

en: Co_mment
xh: Amagqa_bantshintshi

en: Col_umns:
xh: Iikhol_amu:

en: Colo_r:
xh: Umba_la:

en: Create Index Image
xh: Yila uMfanekiso weSalathisi

en: Create _HTML image map
xh: Yila imaphu yomfanekiso i-_HTML

en: F_ooter:
xh: Okubhalwe e_mazantsi ephepha:

en: File _name
xh: Igama le_fayili

en: File pa_th
xh: Indl_ela yefayili

en: File si_ze
xh: Ubunga_kanani befayili

en: Frame _style:
xh: I_simbo se-frame:

en: Frame co_lor:
xh: Umb_ala we-frame:

en: H_eader:
xh: Okubhalwe e_mantla ephepha:

en: Header/Footer
xh: Okubhalwe emantla ephepha/Okubhalwe emazantsi ephepha

en: Hei_ght:
xh: Umpha_kamo:

en: Image dim_ensions
xh: Iinkcu_kacha zomfanekiso

en: Images
xh: Imifanekiso

en: Index Image Style
xh: IsiMbo seSalathisi semiFanekiso

en: Page
xh: Iphepha

en: Pi_xels
xh: Iipi_xel

en: Re_verse order
xh: Indlela ebuya_emva

en: Rows a_nd columns
xh: Imigca _neekholamu

en: Select a color
xh: Khetha umbala

en: Shadow in
xh: Faka ibala

en: Shadow only
xh: Ibala kuphela

en: Shadow out
xh: Susa ibala

en: Simple
xh: Icacile

en: Simple with shadow
xh: Icacile ngebala

en: Slide
xh: ISlayidi

en: Sor_t:
xh: Hlenga-hle_ngisa:

en: Sort
xh: Hlenga-hlengisa

en: St_yle
xh: Isi_mbo

en: Start _at:
xh: Qala_e:

en: Style Preview
xh: Isimbo sokuJonga phambi koshicilelo

en: Wi_dth:
xh: Ubu_banzi:

en: _All pages with the same size
xh: _Onke amaphepha anobungakanani obulinganayo

en: _Draw frame
xh: _Zoba i-frame

en: _Font:
xh: i_Fonti:

en: _Gradient
xh: _Ukuthambeka

en: _Image size:
xh: Ubungakanani _bomfanekiso:

en: _Rows:
xh: _Imigca:

en: _Solid color
xh: _Umbala ongqingqwa

en: _Template:
xh: _Isikhokelo:

en: by name
xh: ngegama

en: by path
xh: ngendlela

en: by size
xh: ngobungakanani

en: by time
xh: ngexesha

en: jpeg
xh: i-jpeg

en: png
xh: i-png

en: <b>Direction</b>
xh: <b>Icala</b>

en: <b>Hide/Show</b>
xh: <b>Fihla/Bonisa</b>

en: <b>Interface</b>
xh: <b>Umdibaniso wemida</b>

en: <b>On startup:</b>
xh: <b>Ekuvuleni:</b>

en: <b>Other</b>
xh: <b>Okunye</b>

en: <b>Slide show</b>
xh: <b>Umboniso we-slayidi</b>

en: <b>View images as</b>
xh: <b>Buka imifanekiso njenge</b>

en: <b>Viewer</b>
xh: <b>Isibukisi</b>

en: <b>Zoom quality</b>
xh: <b>Umgangatho wokwandisa</b>

en: Activate items with a double click
xh: Yenza izinto zisebenze ngokucofa kabini

en: Activate items with a single click
xh: Yenza izinto zisebenze ngokucofa kanye

en: After _loading an image:
xh: Emva _kokufaka umfanekiso:

en: As_k confirmation before deleting images or catalogs
xh: Bu_za isiqinisekiso phambi kokuba ucime imifanekiso okanye ii-katalog

en: Ask whether to save _modified images
xh: Buza ukuba ungayigcina na imifanekiso _elungisiweyo

en: Black
xh: Mnyama

en: Browser
xh: Isikhangeli

en: C_lick policy:
xh: Umgaqo-nkqubo wokuc_ofa:

en: Checked
xh: Enemigca

en: Choose startup folder
xh: Khetha isiqulathi seefayili sokuvula

en: Co_mments
xh: Amagqa_bantshintshi

en: D_elay before changing image:
xh: Liba_zisa phambi kokuba utshintshe umfanekiso:

en: D_etermine image type from content (slower)
xh: J_onga uhlobo lomfanekiso kumxholo (ngokucotha)

en: Do _not change folder
xh: Unga_tshintshi isiqulathi seefayili

en: Fit image to window
xh: Faka umfanekiso kwifestile

en: Fit to window if larger
xh: Faka kwifestile ukuba inkulu

en: Follow Nautilus behaviour
xh: Landela isimbo se-Nautilus

en: For_ward
xh: Thu_mela

en: General
xh: Jikelele

en: Go to last _visited folder or catalog
xh: Yiya kwisiqulathi sokugqibela _ebesikhe sandwendwelwa okanye i-catalog

en: Go to this _folder:
xh: Yiya kwesi_siqulathi seefayili:

en: H_igh
xh: Ph_ezulu

en: Icons only
xh: Imifanekiso engumqondiso kuphela

en: Keep previous zoom
xh: Gcina ukwandisa kwangaphambili

en: Layout:
xh: Ubume:

en: Lo_w
xh: Pha_ntsi

en: Ran_dom
xh: Ngoku_ngakhethiyo

en: Re_verse
xh: Buya_umva

en: Resta_rt when finished
xh: Qali_sa kwakhona xa ugqibile

en: Set image to actual size
xh: Misela umfanekiso kubungakanani obubobona

en: Set to C_urrent
xh: Misela kokuKh_oyo

en: Slide Show
xh: UMboniso weSlayidi

en: Switch to _full screen
xh: Tshintshela kwisikrini _esikhulu

en: System settings
xh: Imimiselo yenkqubo

en: Text below icons
xh: Umbhalo ongaphantsi kwemifanekiso engumqondiso

en: Text beside icons
xh: Umbhalo osecaleni kwemifanekiso engumqondiso

en: Text only
xh: Umbhalo kuphela

en: Th_umbnail size:
xh: Ubungakanani bombhalo wokutyhi_la okukhawulezileyo:

en: Transparency _type:
xh: _Uhlobo lokucace gca:

en: Viewer
xh: Isibonakalisi

en: White
xh: Mhlophe

en: _Filenames
xh: _Amagama eefayili

en: _List
xh: _Uluhlu

en: _Slides
xh: _Izilayidi

en: _Thumbnails
xh: _Ukutyhila okukhawulezileyo

en: _Toolbar style:
xh: Isimbo se-_Toolbar:

en: gThumb Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo oluyi-gThumb

en: seconds
xh: imizuzwana

en: <b>Orientation</b>
xh: <b>Imbonakalo</b>

en: <b>Size</b>
xh: <b>Ubungakanani</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Drag the image to move it in the page.
    Click on an image to rotate it.</i></small>
xh: <small><i><b>Inqaku:</b>Tsala umfanekiso ukuwuhambisa kwiphepha.
    Cofa kumfanekiso ukuwujikelezisa.</i></small>

en: C_ustom:
xh: U_zenzele:

en: Center _on Page
xh: Embindini _wephepha

en: Comment _font:
xh: I_Fonti yamagqabantshintshi:

en: I_nclude comment
xh: Q_uka amagqabatshintshi

en: Images per page:
xh: Imifanekiso ngephepha linye:

en: Inches
xh: Ii-intshi

en: Lan_dscape
xh: Ngobu_banzi

en: Layout
xh: Ubume

en: Millimeters
xh: i-Millimeters

en: P_ortrait
xh: U_mfanekiso ozotyiweyo

en: Paper Details
xh: IiNkcukacha zePhepha

en: Print
xh: Shicilela

en: US _Letter
xh: US _Incwadi

en: _Scale:
xh: _Umlinganiselo:

en: <b>Search criteria</b>
xh: <b>Imida yokukhangela</b>

en: <b>Search scope</b>
xh: <b>Umda wokukhangela</b>

en: After
xh: Emva

en: Any
xh: Nayiphi na

en: Before
xh: Phambi

en: Choose categories from the saved list
xh: Khetha iindidi kuluhlu olugciniweyo

en: Equal to
xh: Lingana na

en: File _name:
xh: Igama _lefayili:

en: Find
xh: Fumana

en: Found images:
xh: Imifanekiso efunyenweyo:

en: Match a_ll selected categories
xh: Ngqamanisa z_onke iindidi ezikhethiweyo

en: Match a_ny selected category
xh: Ngqamanisa na_luphi na undidi olukhethiweyo

en: New _Search...
xh: _UKhangelo oluTsha...

en: No images found
xh: Akukho mifanekiso ifunyenweyo

en: Search Progress
xh: INkqubela yokuKhangela

en: Searching in:
xh: Ukukhangela ngaphakathi:

en: _Edit Search
xh: _UkuKhangela kokuHlela

en: _Include sub-folders
xh: _Quka iziqulathi zeefayili-zincinci

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Search
xh: _Khangela

en: <b>Comments</b>
xh: <b>Amagqabantshintshi</b>

en: <b>Thumbnails</b>
xh: <b>Ukukhanglea okukhawulezayo</b>

en: <b>Write to CD</b>
xh: <b>Kopela kwi-CD</b>

en: <small><i><b>Note</b>: jpeg transformations are lossless.</i></small>
xh: <small><i><b>Inqaku</b>: Iinguqulelo ze-jpeg azilahleki.</i></small>

en: <small><i><b>Special characters:</b> # (enumerator), %f (original filename), %d (image date), %s (image size).</i></small>
xh: <small><i><b>Iimpawu ezizodwa:</b> # (i-enumerator), %f (igama lefayili lokuqala), %d (umhla womfanekiso), %s (ubungakanani bomfanekiso).</i></small>

en: Adjust photo _orientation
xh: Lungelelanisa _imbonakalo yefoto

en: Apply to _all images
xh: Faka kuyo _yonke imifanekiso

en: Backup Comments
xh: Amagqabatshintshi oGcino lokhuseleko

en: C_urrent date
xh: Umhla wa_ngoku

en: Ca_talog
xh: I-Ca_talog

en: Change Date
xh: Tshintsha uMhla

en: Change the last modified date to:
xh: Tshintshela umhla wokugqibela ukulungiswa ku:

en: Check _All
xh: Khangela _Konke

en: Check _None
xh: Sukukhangela _Nenye

en: Checking image:
xh: Ukukhangela umfanekiso:

en: Current _Folder
xh: Isiqulathi zifayili _Esikhoyo ngoku

en: Delete ALL Comments
xh: Cima ONKE amaGqabantshintshi

en: Delete ALL Thumbnails
xh: Cima KONKE okuTyhila okukhawulezayo

en: Delete Old Comments
xh: Cima amaGqabantshintshi amaDala

en: Delete Old Thumbnails
xh: Cima ukuTyhila okukhawulezayo okuDala

en: Delete comments of no more existing images
xh: Cima amagqabantshintshi emifanekiso engasekhoyo

en: Delete thumbnails of no more existing images
xh: Cima ukutyhila okukhawulezayo kwemifanekiso engasekhoyo

en: Equal images:
xh: Imifanekiso elinganayo:

en: Find Duplicates
xh: Fumana iiMpinda

en: Found duplicates:
xh: Iimpinda ezifunyenweyo:

en: Image c_reation date
xh: Umhla wokuy_ila umfanekiso

en: Maintenance
xh: Ukugcina

en: Mirror image horizontally (left-right)
xh: Fanisa ngqo umfanekiso ngokuxwesileyo (ekhohlo-ekunene)

en: Mirror image vertically (top-bottom)
xh: Fanisa ngqo umfanekiso ngokuthe nkqo (phezulu-ezantsi)

en: Move to _Trash
xh: Yisa e_Mgqomeni

en: New names _preview:
xh: Okujongwa phambi koshicilelo_kwamagama amatsha:

en: P_hoto digitalization date (From EXIF data)
xh: Umhla wokwenziwa kwemivo ye_foto (Ukusuka kwi-data i-EXIF)

en: Re_verse Order
xh: ULungelelwano olubuya_umva

en: Rename Series
xh: UThotho lokuThiya kwakhona

en: Restore Comments From a Backup File
xh: Buyisa Amagqabantshintshi kwiFayili yoGcino lokhuseleko

en: Rotate Images
xh: Jikelezisa imiFanekiso

en: Rotate image 90 degrees clockwise
xh: Jikelezisa umfanekiso i-90 yamaqondo ukuya ngasekhohlo

en: Rotate image 90 degrees counter-clockwise
xh: Jikelezisa umfanekiso i-90 yamaqondo ukujikelezela ngasekhohlo

en: Search terminated, no duplicates found.
xh: Ukukhangela kugqityiwe, akukho zimpinda zifunyenweyo.

en: The _following date:
xh: Umhla o_landelayo:

en: Write To CD
xh: Kopela Kwi-CD

en: _Rename
xh: _Thiya kwakhona

en: _Selected Images
xh: _Imifanekiso eKhethiweyo

en: _Sort:
xh: _Hlela:

en: by Modification date
xh: ngomhla woLungiso

en: by Name
xh: ngeGama

en: by Size
xh: ngobuNgakanani

en: <b>Album</b>
xh: <b>I-Albham</b>

en: <b>Index Layout</b>
xh: <b>UBume beSalathisi</b>

en: <b>Personalize theme</b>
xh: <b>Yenza umxholo ube ngowakho</b>

en: <b>Photo data</b>
xh: <b>I-data yefoto</b>

en: <b>Theme</b>
xh: <b>Umxholo</b>

en: <small><i><b>Note:</b> %d (current date).</i></small>
xh: <small><i><b>Inqaku:</b> %d (umhla wangoku).</i></small>

en: Came_ra Model
xh: I-Modeli yeKhame_ra

en: Caption
xh: Inkcazelo yomfanekiso

en: E_xposure mode
xh: _Imo yase-lubala

en: Exposure _time
xh: Ixesha _laselubala

en: Focal _length
xh: Ubude _bokugxila

en: I_mage Caption...
xh: INkcazelo yo_mfanekiso...

en: Inde_x file:
xh: Ifayili yesala_thisi:

en: Resi_ze if larger than:
xh: Lung_isa kwakhona ubungakanani bayo ukuba inkulu kune:

en: Si_ze :
xh: Ubunga_kanani :

en: Th_eme:
xh: Umxh_olo:

en: Web Album
xh: I-Albham ye-Web

en: Web Album Theme
xh: UmXholo we-Albham ye-Web

en: _Aperture value
xh: _Ixabiso lekroba

en: _Copy originals to destination
xh: _Kopa okokuqala kwisiphelo

en: _Date and Time
xh: _UMhla neXesha

en: _Flash
xh: _Danyaza

en: _Go to Theme Folder
xh: _Yiya kwisiQulathi seefayili somXholo

en: _Install Theme...
xh: _Misela umXholo...

en: _Select
xh: _Khetha

en: _Shutter speed
xh: _Isantya sesivalo

en: _Thumbnail Caption...
xh: _INkcazelo yokuTyhila okukhawulezayo...

en: by modified time
xh: ngexesha elilungisiweyo

en: columns
xh: iikholamu

en: index.html
xh: isalathisi.html

en: rows
xh: imigca

en: View and organize your images
xh: Buka uze ulungise imifanekiso yakho

en: gThumb Image Viewer
xh: IsiBonakalisi soMfanekiso i-gThumb

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
xh: Imifanekiso engaphezu kobu bungakanani (ngokwee-byte) abuzukwenziwa butyhileke ngokukhawulezayo. Sebenzisa u-0 ukuba ufuna ukudala ukutyhila okukhawulezayo kwayo yonke imifanekiso.

en: Possible values are: 1, 2, 3, 4.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: 1, 2, 3, 4.

en: Possible values are: actual_size, fit, keep_prev, fit_if_larger.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: actual_size, fit, keep_prev, fit_if_larger.

en: Possible values are: ascending, descending.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: ascending, descending.

en: Possible values are: forward, backward, random.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: forward, backward, random.

en: Possible values are: high, low.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: high, low.

en: Possible values are: image, data, comment.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: image, data, comment.

en: Possible values are: jpeg, png, tga, tiff.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: jpeg, png, tga, tiff.

en: Possible values are: light, midtone, dark.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: light, midtone, dark.

en: Possible values are: list, thumbnails.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: list, thumbnails.

en: Possible values are: mm, in.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: mm, in.

en: Possible values are: name, path, size, time.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: name, path, size, time.

en: Possible values are: name, size, time.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: name, size, time.

en: Possible values are: nautilus, single, double.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: nautilus, nautilus, single, double.

en: Possible values are: none, deflate, jpeg.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: none, deflate, jpeg.

en: Possible values are: none, name, path, size, time.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: none, name, path, size, time.

en: Possible values are: none, simple, simple_with_shadow, shadow, slide, shadow_in, shadow_out.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: none, simple, simple_with_shadow, shadow, slide, shadow_in, shadow_out.

en: Possible values are: none, square, image, display, 4x3, 4x6, 5x7, 8x10, custom.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: none, square, image, display, 4x3, 4x6, 5x7, 8x10, custom.

en: Possible values are: pixels, percentage.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: pixels, percentage.

en: Possible values are: png, jpeg.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: png, jpeg.

en: Possible values are: skip, rename, ask, overwrite.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: skip, rename, ask, overwrite.

en: Possible values are: small, medium, large.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: small, medium, large.

en: Possible values are: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.

en: Possible values are: white, black, checked, none.
xh: Amaxabiso anokubakho ngala: white, black, checked, none.

en: Whether to always use a black background.
xh: Nokuba ngaba kusoloko kusetyenziswa okungasemva okumnyama.

en: Library not empty
xh: Ithala leefayili liqulathile

en: Cannot remove library "%s": %s
xh: Akukwazeki ukususa ithala leefayili "%s": %s

en: Cannot remove catalog "%s": %s
xh: Akukwazeki ukususa i-catalog "%s": %s

en: Cannot open catalog "%s": %s
xh: Akukwazeki ukuvula i-catalog "%s": %s

en: Cannot save catalog "%s": %s
xh: Akukwazeki ukugcina i-catolog "%s": %s

en: Deleting all comments, wait please...
xh: Kucinywa onke amagqabantshintsi, nceda linda...

en: Deleting old comments, wait please...
xh: Kucinywa amagqabantshintsi amadala, nceda linda...

en: (No Comment)
xh: (Akukho maGqabantshintshi)

en: You don't have the right permissions to create images in the folder "%s"
xh: Awunazimvume zilungileyo ukuyila imifanekiso kwisiqulathi seefayili "%s"

en: An image named "%s" is already present. Do you want to overwrite it?
xh: Umfanekiso othiywe "%s" sowukhona. Ingaba ufuna ukusebenza phezu kwawo?

en: Image type not supported: %s
xh: Uhlobo lomfanekiso aluxhaswanga: %s

en: Determine by extension
xh: Misa ngesandiso

en: Save Image
xh: Gcina uMfanekiso

en: Image type:
xh: Uhlobo lomfanekiso:

en: _Insert a new preview phrase.
xh: _Faka ibinzana elitsha lokujonga phambi koshicilelo.

en: Modify preview phrase...
xh: Lungisa ibinzana lokujonga phambi koshicilelo...

en: Preview
xh: Ukujonga phambi koshicilelo

en: _Modify preview phrase...
xh: _Lungisa ibinzana lokujonga phambi koshicilelo...

en: Font Selection
xh: UKhetho lweFonti

en: Sans Regular 12
xh: I-Sans Regular 12

en: Pick a Font
xh: Khetha iFonti

en: Title
xh: Isihloko

en: The title of the selection dialog box
xh: Isihloko sebhokisi yokukhetha yonxibelelwano

en: Font name
xh: Igama lefonti

en: Name of the selected font
xh: Igama lefonti ekhethiweyo

en: Preview text
xh: Umbhalo wokujongwa phambi koshicilelo

en: Preview text shown in the dialog
xh: Umbhalo wokujongwa phambi koshicilelo oboniswe kunxibelelwano

en: Use font in label
xh: Sebenzisa ifonti ekwilebhile

en: Use font in the label in font info mode
xh: Sebenzisa ifonti ekwilebhile kwimo yenkcazelo yefonti

en: Font size for label
xh: Ubungakanani befonti belebhile

en: Font size for label in font info mode
xh: Ubungakanani befonti belebhile ekwimo yenkcazelo yefonti

en: Show size
xh: Bonisa ubungakanani

en: Show size in font info mode
xh: Bonisa ubungakanani kwimo yenkcazelo yefonti

en: Font
xh: IFonti

en: Wait please...
xh: Nceda linda...

en: No image
xh: Akukho mfanekiso

en: Name
xh: Igama

en: (Invalid Name)
xh: (Igama elingalunganga)

en: Print %s
xh: Shicilela %s

en: Print Image
xh: Shicilela uMfanekiso

en: Page %d of %d
xh: Iphepha %d le %d

en: Loading image: %s
xh: Kufakwa umfanekiso: %s

en: Deleting all thumbnails, wait please...
xh: Kucinywa konke ukutyhila okukhawulezayo, nceda linda...

en: Deleting old thumbnails, wait please...
xh: Kucinywa konke ukutyhila okukhawulezayo okudala, nceda linda...

en: Enter the new name:
xh: Faka igama elitsha:

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
xh: Igama "%s" alilunganga ngoba linophawu "/". Nceda usebenzise igama elohlukileyo.

en: _Overwrite
xh: _Bhala phezu kokubhaliweyo

en: Could not rename the image "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuthiya kwakhona umfanekiso "%s": %s

en: source and destination are the same
xh: umthombo kunye nesiphelo sefayili ziyafana

en: Could not duplicate the image "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuphinda umfanekiso "%s": %s

en: Stop
xh: Yima

en: Continue
xh: Qhubeka

en: The image will be moved to the Trash, are you sure?
xh: Umfanekiso uza kusiwa eMgqomeni, uqinisekile?

en: The selected images will be moved to the Trash, are you sure?
xh: Imifanekiso ekhethiweyo iza kusiwa eMgqomeni, uqinisekile?

en: The selected images will be removed from the catalog, are you sure?
xh: Imifanekiso ekhethiweyo iza kususwa kwi-catalog, uqinisekile?

en: The name "%s" is already used. Please use a different name.
xh: Igama "%s" selisentyenziswa. Nceda usebenzise igama elohlukileyo.

en: Could not rename the library "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuthiya kwakhona ithala leefayili "%s": %s

en: Could not rename the catalog "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuba kuthiywe kwakhona i-catalog "%s": %s

en: The selected library will be removed, are you sure?
xh: Ithala leefayili elikhethiweyo liza kususwa, uqinisekile?

en: The selected catalog will be removed, are you sure?
xh: I-catalog ekhethiweyo iza kususwa, uqinisekile?

en: Enter the catalog name:
xh: Faka igama le-catalog:

en: New Catalog
xh: I-Catalog eNtsha

en: Could not create the catalog "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuyila i-catalog "%s": %s

en: C_reate
xh: Y_ila

en: New Library
xh: IThala leefayili eliTsha

en: Enter the library name:
xh: Faka igama lethala leefayili:

en: Could not create the library "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuyila ithala leefayili "%s": %s

en: Could not rename the folder "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuthiya kwakhona isiqulathi seefayili "%s": %s

en: Could not delete the folder "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukucima isiqulathi seefayili "%s": %s

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
xh: "%s" ayinakusiwa eMgqomeni. Ufuna ukuyicima umphelo?

en: _Do not display this message again
xh: _Ungaphinde uwuveze lo myalezo kwakhona

en: The selected folder will be moved to the Trash, are you sure?
xh: Isiqulathi seefayili ezikhethiweyo siza kusiwa eMgqomeni, uqinisekile?

en: _Move
xh: _Shenxisa

en: Could not copy the folder "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukukopa isiqulathi seefayili "%s": %s

en: Could not move the folder "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukushenxisa isiqulathi seefayili "%s": %s

en: source contains destination
xh: umthombo uqulethe isiphelo sefayili

en: a folder with that name is already present.
xh: isiqulathi seefayili esinelo gama sesikhona.

en: Choose the destination folder
xh: Khetha isiqulathi sesiphelo seefayili

en: New Folder
xh: IsiQulathi seefaiyili esiTsha

en: Enter the folder name:
xh: Faka igama lesiqulathi seefayili:

en: Could not create the folder "%s": %s
xh: Akukwazekanga ukuyila isiqulathi seefayili "%s": %s

en: gThumb
xh: i-gThumb

en: An image viewer and browser for GNOME.
xh: Isibonakalisi somfanekiso nesikhangeli se-GNOME.

en: Could not display help: %s
xh: Akukwazekanga ukubonisa uncedo: %s

en: Creating image: %s.%s
xh: Kuyilwa umfaneskiso: %s.%s

en: Saving thumbnails
xh: Kugcinwa ukutyhila okukhawulezayo

en: Saving HTML pages: Images
xh: Kugcinwa amaphepha i-HTML: Imifanekiso

en: Saving HTML pages: Indexes
xh: Kugcinwa amaphepha i-HTML: Izalathisi

en: Saving images
xh: Kugcinwa imifanekiso

en: Could not create a temporary folder
xh: Akukwazekanga ukuyila isiqulathi seefayili sexeshana

note: Load thumbnails.
en: Loading images
xh: Kufakwa imifanekiso

en: Move Catalog to...
xh: Shenxisela i-Catalog kwi...

en: Enter the new category name
xh: Faka igama lodidi elitsha

en: The name "%s" is not valid because it contains the character ",". Please use a different name.
xh: Igama "%s" alilunganga kuba liqulethe uphawu ",". Nceda usebenzise igama elahlukileyo.

en: The category "%s" is already present. Please use a different name.
xh: Udidi "%s" selukhona. Nceda usebensise igama elahlukileyo.

en: Converting image: %s
xh: Kuguqulwa umfanekiso: %s

en: An image named "%s" is already present. Please specify a different name.
xh: Umfanekiso ogama "%s" sowukhona. Nceda uchaze igama elahlukileyo.

en: %d x %d (Image)
xh: %d x %d (Umfanekiso)

en: %d x %d (Display)
xh: %d x %d (Umboniso)

en: Duplicates
xh: Iyaphinda

en: Duplicates Size
xh: Iphinda uBungakanani

en: Last modified
xh: Eyokugqibela ukulungiswa

en: Location
xh: Indawo

en: Checked images will be moved to the Trash, are you sure?
xh: Imifanekiso enemigca iza kushenxiselwa eMgqomeni, uqinisekile?

en: The destination folder does not exist. Do you want to create it?
xh: Isiqulathi sesiphelo seefayili asikho. Uyafuna ukusiyila?

en: Could not create folder "%s": %s.
xh: Akukwazekanga ukuyila isiqulathi seefayili "%s": %s.

en: Could not delete the images:
xh: Akukwazekanga ukucima imifanekiso:

en: The images cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
xh: Imifanekiso ayinakushenxiselwa eMgqomeni. Ufuna ukuyicima umphelo?

en: You didn't enter the new name
xh: Awukhange ulifake igama elitsha

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
xh: Igama "%s" selisetyenzisiwe kwesi siqulathi seefayili. Nceda usebenizise igama elahlukileyo.

en: Could not rename the image:
xh: Akukwazekanga ukuthiya kwkhona umfanekiso:

en: Could not rename the following images:
xh: Akukwazekanga ukuthiya kwakhona le mifanekiso ilandelayo:

en: Could not move the image:
xh: Akukwazekanga ukushenxisa umfanekiso:

en: Could not copy the image:
xh: Akukwazekanga ukukopa umfanekiso:

en: _Abort
xh: _Yeka

en: _Continue
xh: _Qhubeka

en: Copying file %d of %d
xh: Kukotshwa ifayili %d of %d

en: Collecting images info
xh: Kuqokelelwa iinkcukacha zemifanekiso

en: Deleting file %ld of %ld
xh: Kucinywa ifayili %ld ye %ld

en: Copying file %ld of %ld
xh: Kukotshwa ifayili %ld ye %ld

en: Moving file %ld of %ld
xh: Kushenxiswa ifayili %ld ye %ld

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Type
xh: Uhlobo

en: Modified
xh: Ilungisiwe

en: Information on Channel
xh: Ulwazi olukwisiQhagamshelanisi

en: %s Properties
xh: %s Iimpawu

en: Could not import photos
xh: Akukwazekanga ukungenisa iifoto

en: Film
xh: Ifilimu

en: Image Caption
xh: INkcazelo yoMfanekiso

en: Header
xh: Okubhalwe emantla ephepha

en: Footer
xh: Okubhalwe emazantsi ephepha

en: Old Name
xh: IGama eliDala

en: New Name
xh: IGama eliTsha

en: Search Result
xh: IsiPhumo sokuKhangela

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Folder
xh: Isiqulathi seefayili

en: Select Album Theme
xh: Khetha umXholo we-Albham

en: Could not move the items:
xh: Akukwazekanga ukushenxisa izinto:

note: restore normal view
en: Restore Normal View
xh: Buyisela okuBonakalayo okuQhelekileyo

note: image info
en: Image Info
xh: INkcukacha zoMfanekiso

note: back
en: Back
xh: Emva

note: forward
en: Forward
xh: Phambili

note: zoom in
en: In
xh: Ngena

note: zoom out
en: Out
xh: Phuma

note: zoom fit
en: Fit
xh: Ngenisa

en: Field
xh: Indawo

en: Value
xh: Ixabiso

en: _Browse...
xh: _Khangela...

en: _Recents:
xh: _Ezakutshanje:

en: [Press 'c' to add a comment]
xh: [Cofa u-'c' ukongeza amagqabantshintshi]

en: [modified]
xh: [ilungisiwe]

en: 1 image (%s)
xh: 1 umfanekiso (%s)

en: %d images (%s)
xh: %d imifanekiso (%s)

en: 1 selected (%s)
xh: 1 okukhethiweyo (%s)

en: %d selected (%s)
xh: %d okukhethiweyo (%s)

en: The current image has been modified, do you want to save it?
xh: Umfanekiso okhoyo ulungisiwe, ufuna ukuwugcina?

en: Do Not Save
xh: Sukugcina

en: Dragged Images
xh: Imifanekiso eTsaliweyo

en: Go to the previous visited location
xh: Yiya kwindawo ebityelelwe ngaphambili

en: Go to the next visited location
xh: Yiya kwindawo elandelayo ebityelelwe

en: Go up one level
xh: Nyuka inqanaba elinye

en: Go to the home folder
xh: Yiya kwisiqulathi seefayili sasekhoya

en: Close
xh: Vala

en: Image comment
xh: Amagqabantshintshi omfanekiso

en: Image data
xh: I-data yomfanekiso

en: Image preview
xh: Ukujongwa phambi koshicilelo lomfanekiso

en: Cannot load folder "%s": %s
xh: Akukwazeki ukufaka isiqulathi seefayili "%s": %s

en: The specified catalog does not exist.
xh: I-catalog echaziweyo ayikho.

en: Start in fullscreen mode
xh: Qalisa ngemo yesikrini esipheleleyo

en: Automatically start a slideshow
xh: Qalisa umboniso wesilayidi ngokuzenzekelayo

en: Automatically import digital camera photos
xh: Ngenisa iifoto zekhamera yemivo ngokuzenzekelayo

en: Holidays
xh: Iiholide

en: Temporary
xh: Ngokwexeshana

en: Screenshots
xh: I-Screenshots

en: Science
xh: Ezobunzululwazi

en: Favourite
xh: Ethandwayo

en: Important
xh: Ebalulekileyo

en: GNOME
xh: I-GNOME

en: Games
xh: Imidlalo

en: Party
xh: Umgcobo

en: Birthday
xh: Umhla wokuzalwa

en: Astronomy
xh: Inzululwazi ngeekwenkwezi

en: Family
xh: Usapho

en: Command Line
xh: UMgca woMyalelo

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Folder
xh: _Isiqulathi seefayili

en: _Edit
xh: _Hlela

en: Show/_Hide
xh: Bonisa/_Fihla

en: S_ort Images
xh: H_lela imifanekiso

en: _Zoom
xh: _Yandisa

en: _Go
xh: _Hamba

en: _Transform
xh: _Guqula

en: Auto
xh: Zenzekelayo

en: _Bookmarks
xh: _Izinto zokuphawula

en: _Tools
xh: _Izixhobo

en: Set Image as _Wallpaper
xh: Misela uMfanekiso njengo _Mhombiso weskrini

en: _Help
xh: _Uncedo

en: New _Window
xh: _Ifestile entsha

en: Create a new window
xh: Yila ifestile entsha

en: _Close
xh: _Vala

en: Close this window
xh: Vala le festile

en: _Open With
xh: _Vula Nge

en: Open selected images with an application
xh: Vula imifanekiso ekhethiweyo ngenkqubo

en: _Revert
xh: _Buyela kwengaphambili

en: Revert to saved image
xh: Buyela kumfanekiso ogciniweyo

en: _Print...
xh: _Shicelela...

en: Proper_ties
xh: Iimp_awu

en: View image properties
xh: Bonakalisa iimpawu zomfanekiso

en: _Import Photos...
xh: _Ngenisa iiFoto...

en: Import photos from a digital camera
xh: Ngenisa iifoto ukusuka kwikhamera yemivo

en: _Write To CD
xh: _Kopela Kwi-CD

en: Write selection to CD
xh: Kopela okukhethileyo kwi-CD

en: Open this image with an application
xh: Vula lo mfanekiso ngenkqubo

en: _Rename...
xh: _Thiya kwakhona...

en: Rename this image
xh: Thiya kwakhona lo mfanekiso

en: D_uplicate
xh: Phi_nda

en: Duplicate this image
xh: Phinda lo mfanekiso

en: Move this image to the Trash
xh: Shenxisela lo mfanekiso eMgqomeni

en: _Copy...
xh: _Kopa...

en: Copy this image to another location
xh: Kopela lo mfanekiso kwenye indawo

en: _Move...
xh: _Shenxisela...

en: Move this image to another location
xh: Shenxisela lo mfanekiso kwenye indawo

en: Rename selected image
xh: Thiya kwakhona umfanekiso okhethiweyo

en: Duplicate selected image
xh: Phinda umfanekiso okhethiweyo

en: Move the selected images to the Trash
xh: Shenxisela imifanekiso ekhethiweyo eMgqomeni

en: Copy selected images to another location
xh: Kopela imifanekiso ekhethiweyo kwenye indawo

en: Move selected images to another location
xh: Shenxisela imifanekiso ekhethiweyo kwenye indawo

en: _Select All
xh: _Khetha Konke

en: Select all images
xh: Khetha yonke imifanekiso

en: Add a comment to selected images
xh: Yongeza amagqabantshintshi kwimifanekiso ekhethiweyo

en: Rem_ove Comment
xh: Su_sa amaGqabantshitshi

en: Remove comments of selected images
xh: Susa amagqabantshitshi emifanekiso ekhethiweyo

en: Ca_tegories
xh: lindi_di

en: Assign categories to selected images
xh: Nika iindidi kwimifanekiso ekhethiweyo

en: _Add to Catalog...
xh: _Yongeza kwi-Catalog...

en: Add selected images to a catalog
xh: Yongeza imifanekiso ekhethiweyo kwi-catalog

en: Remo_ve from Catalog
xh: Su_sa kwi-catalog

en: Remove selected images from the catalog
xh: Susa imifanekiso ekhethiweyo kwi-catalog

en: Rename selected catalog
xh: Thiya kwakhona i-catalog ekhethiweyo

en: Rem_ove
xh: Su_sa

en: Remove selected catalog
xh: Susa i-catalog ekhethiweyo

en: Move selected catalog to another location
xh: Shenxisela i-catalog ekhetiweyo kwenye indawo

en: Modify search criteria
xh: Lungisa iinkqubo zokukhangela

en: Redo _Search
xh: Yenza kwakhona _ukuKhangela

en: Redo the search
xh: Yenza kwakho ukukhangela

en: _New Catalog...
xh: I-Catalog _eNtsha...

en: Create a new catalog
xh: Yila i-catalog entsha

en: New _Library...
xh: _IThala leefayili eliTsha...

en: Create a new catalog library
xh: Yila ithala leefayili le-catalog elitsha

en: Rename current catalog
xh: Thiya kwakhona i-catalog ekhoyo

en: Remove current catalog
xh: Susa i-catalog ekhoyo

en: Move current catalog to another location
xh: Shenxisela i-catalog ekhoyo kwenye indawo

en: Open
xh: Vula

en: Open the selected folder
xh: Vula isiqulathi seefayili esikhethiweyo

en: Open in New Window
xh: Vula kwiFestile eNtsha

en: Open the selected folder in a new window
xh: Vula isiqulathi seefayili esikhethiweyo kwifestile entsha

en: Open with the _File Manager
xh: Vula ngoMlawuli we_Fayili

en: Open the selected folder with the Nautilus file manager
xh: Vula isiqulathi seefayili esikhethiweyo ngomlawauli wefayili i-Nautilus

en: Rename selected folder
xh: Thiya kwakhona isiqulathi seefayili esikhethiweyo

en: Move the selected folder to the Trash
xh: Shenxisela isiqulathi seefayili esikhethiweyo kwi-Trash

en: Copy selected folder
xh: Kopa isiqulathi seefayili esikhethiweyo

en: Move selected folder
xh: Shenxisa isiqulathi seefayili esikhethiweyo

en: Assign categories to the selected folder
xh: Yabela iindidi kwisiqulathi seefayili esikhethiweyo

en: Open current folder with the Nautilus file manager
xh: Vula isiqulathi seefayili esikhoyo ngomlawuli wefayili i-Nautilius

en: Rename current folder
xh: Thiya kwakhona isiqulathi seefayili esikhoyo

en: Move the current folder to the Trash
xh: Shenxisela isiqulathi seefayili esikhoyo emGqomeni

en: Copy current folder
xh: Kopa isiqulathi seefayili esikhoyo

en: Move current folder
xh: Shenxisa isiqulathi seefayili esikhoyo

en: Assign categories to the current folder
xh: Yabela iindidi kwisiqulathi seefayili esikhoyo

en: _New Folder...
xh: _Isiqulathi seefayili esitsha...

en: Create a new folder
xh: Yila isiqulathi seefayili esitsha

en: Rotate Ri_ght
xh: Jikelezisela ekuNe_ne

en: View the image rotated clockwise
xh: Bonakalisa umfanekiso ojikeleziswe ngasekhohlo

en: Rotate _Left
xh: Jikelezisela _ngaseKhohlo

en: View the image rotated counter-clockwise
xh: Bonakalisa umfanekiso ojikeleziselwe ekhohlo

en: View the image flipped
xh: Bonakalisa umfanekiso ophethulweyo

en: View the image mirrored
xh: Bonakalisa umfanekiso ofaniswe ngqo

en: _Desaturate
xh: _Yekisa ukwanela

en: View the image in black and white
xh: Bonakalisa umfanekiso ngombala omnyama nomhlope

en: _Negative
xh: _Gxekekileyo

en: View the image with negative colors
xh: Bonakalisa umfanekiso ngemibala egxekekileyo

en: _Enhance
xh: _Yandisa

en: Automatically adjust the color levels
xh: Lungelelanisa amanqanaba emibala ngokuzenzekelayo

en: _Equalize
xh: _Yenza zilingane

en: Automatically equalize the image histogram
xh: Linganisa igrafu yomfanekiso ngokuzenzekelayo

en: _Normalize
xh: _Yenza iqheleke

en: Automatically normalize the contrast
xh: Lungisa ukuchasana ngokuzenzekeleyo

en: _Stretch Contrast
xh: _Tweza ukuChasana

en: Automatically stretch the contrast
xh: Tweza ukuchasana ngokuzenzekelayo

en: _Posterize
xh: _Yenza isibhengezo

en: Reduce the number of colors
xh: Cutha inani lemibala

en: _Brightness-Contrast
xh: _UkuKhanya-ukuChasana

en: Adjust brightness and contrast
xh: Lungisa ukukhanya nokuchasana

en: _Hue-Saturation
xh: _UKwanela kwesaHlukanisi-mibala

en: Adjust hue and saturation
xh: Lungelelanisa isahlukanisi-mibala nokwanela

en: _Color Balance
xh: _UkuLingana kwemiBala

en: Adjust color balance
xh: Lungelelanisa ukulingana kwemibala

en: _Threshold
xh: _Umda

en: Apply threshold
xh: Faka umda

en: _Resize
xh: _Yenza ubungakanani kwakhona

en: Resize image
xh: Yenza ubungakanani bomfanekiso kwakhona

en: _Rotate
xh: _Jikelezisa

en: Rotate image
xh: Jikelezisa umfanekiso

en: Crop image
xh: Lahla umfanekiso

en: Next
xh: Elandelayo

en: View next image
xh: Bonakalisa umfanekiso olandelayo

en: Previous
xh: Ngaphambili

en: View previous image
xh: Bonakalisa umfanekiso wangaphambili

en: Zoom in
xh: Yandisela ngaphakathi

en: Zoom out
xh: Yandisela ngaphandle

en: Actual size
xh: Ubungakanani obubobona

en: Zoom to fit window
xh: Yandisa ukwanela ifestile

en: Step A_nimation
xh: Amanqanaba ooPo_payi

en: _Full Screen
xh: _Iskrini esiPheleleyo

en: View image in fullscreen mode
xh: Bonakalisa umfanekiso kwimo yesikrini esipheleleyo

en: _Back
xh: _Emva

en: _Forward
xh: _Phambili

en: _Up
xh: _Phezulu

en: _Reload
xh: _Faka kwakhona

en: Reload the current location
xh: Faka kwakhona indawo ekhoyo

en: _Stop
xh: _Yima

en: Stop loading current location
xh: Yeka ukufaka indawo ekhoyo

en: _Home
xh: _Ekhaya

en: _Go to the Image Folder
xh: _Yiya kwisiQulathi seefayili soMfanekiso

en: Go to the folder that contains the selected image
xh: Yiya kwisiqulathi zifayili esinomfanekiso okhethiweyo

en: _Delete History
xh: _Cima iMbali

en: Delete the list of visited locations
xh: Cima uluhlu lweendawo ezityelelweyo

en: _Location...
xh: _Indawo...

en: Specify a location to visit
xh: Chaza indawo emayityelelwe

en: _Add Bookmark
xh: _Yongeza isiPhawuli

en: Add current location to bookmarks
xh: Yongeza indawo ekhoyo kwiziphawuli

en: _Edit Bookmarks
xh: _Hlela iziPhawuli

en: Edit bookmarks
xh: Hlela iziphawuli

en: _Centered
xh: _Ukubekwa embindini

en: Set the image as desktop background (centered)
xh: Misela umfanekiso njengokungasemva kwi-desktop (embindini)

en: _Tiled
xh: _Eyenziwe ngeethayili

en: Set the image as desktop background (tiled)
xh: Misela umfanekiso njengokungasemva kwi-desktop (eyenziwe ngeethayili)

en: _Scaled
xh: _Ngokomlinganiselo

en: Set the image as desktop background (scaled keeping aspect ratio)
xh: Misela umfanekiso njengokungasemva kwi-desktop (umlinganiselo ogcine umba wolwalamano)

en: Str_etched
xh: Twe_zekile

en: Set the image as desktop background (stretched)
xh: Misela umfanekiso njengokungasemva kwi-desktop (twezekile)

en: _Restore
xh: _Buyisela

en: Restore the original desktop wallpaper
xh: Buyisela umhombiso we-desktop weskrini wokuqala

en: _Slide Show
xh: Umboniso we_Silayidi

en: View as a slide show
xh: Bonakalisa njengomboniso wesilayidi

en: _Find
xh: _Fumana

en: Find images
xh: Fumana imifanekiso

en: Create _Index Image
xh: Yila _Umfanekiso weSalathiso

en: Create _Web Album
xh: Yila i-Albham ye-_Web

en: _Rename Series
xh: _Thiya kwakhona uThotho

en: Convert F_ormat
xh: Guqula uL_ungiselelo

en: Fi_nd Duplicates...
xh: F_umana iMpida...

en: Ro_tate Images
xh: Ji_kelezisa imiFanekiso

en: Rotate images without loss of quality
xh: Jikelezisa imifanekiso ngaphandle kokulahlekelwa ngumgangatho

en: _Preferences
xh: _Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Edit various preferences
xh: Hlela uluhlu olukhethiweyo oluninzi

en: Change _Date
xh: Tshintsha _uMhla

en: Change images last modified date
xh: Tshintsha imifanekiso yomhla wokugqibela olungisiweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: Show information about gThumb
xh: Bonisa iinkcukacha malunga ne-gThumb

en: _Contents
xh: _Iziqulatho

en: _Keyboard Shortcuts
xh: _Iindlela eziNqumlayo ze-Keyboard

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: View or hide the toolbar of this window
xh: Bonakalisa okanye fihla i-toolbar yale festile

en: _Statusbar
xh: I-_Statusbar

en: View or hide the statusbar of this window
xh: Bonakalisa okanye fihla i-statusbar yale festile

en: View thumbnails
xh: Bonakalisa ukutyhila okukhawulezayo

en: Play _Animation
xh: Dlala _Oopopayi

en: _Image Preview
xh: _UkuJonga phambi koshicilelo koMfanekiso

en: View the image
xh: Bonakalisa umfanekiso

en: Image _Comment
xh: _Amagqabantshintshi omfanekiso

en: View image comment
xh: Bonakalisa amagqabantshintshi omfanekiso

en: _Reversed Order
xh: _Ulungelelwano olubuya umva

en: Reverse images order
xh: Buyisa umva ulungelelwano lwemifanekiso

en: by _Name
xh: nge _Gama

en: Sort images by name
xh: Hlela imifanekiso ngokwamagama

en: by _Path
xh: nge _Ndlela

en: Sort images by path
xh: Hlela imifanekiso ngendlela

en: by _Size
xh: ngo _Bungakanani

en: Sort images by file size
xh: Hlela imifanekiso ngokobungakanani befayili

en: by _Time
xh: nge _Xesha

en: Sort images by modification time
xh: Hlela imifanekiso ngexesha lokulungisa

en: _High Quality
xh: _UMgangatho oPhezulu

en: Use high quality zoom
xh: Sebenzisa ukwandisa komgangatho ophezulu

en: _Low Quality
xh: _UmGangatho oPhantsi

en: Use low quality zoom
xh: Sebenzisa ukwandisa komgangatho ophantsi

en: _Folders
xh: _Iziqulathi zeefayili

en: View the folders
xh: Bonakalisa iziqulathi zeefayili

en: _Catalogs
xh: Ii-_Catalog

en: View the catalogs
xh: Bonakalisa ii-catalog
