gthumb 0 - en to hr translation catalogue (1140 entries)

en: gThumb Image Viewer
hr: gThumb preglednik slika

en: View and organize your images
hr: Pregledavajte i organizirajte svoje slike

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
hr: gThumb je preglednik slika, uređivač i organizator. Dizajniran je da bude dobro integriran u GNOME 3 radnu površinu.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
hr: Kao preglednik slika gThumb omogućuje prikaz uobičajenih formata slikovnih datoteka poput BMP, JPEG, GIF (uključujući animacije), PNG, TIFF, TGA i RAW slika. Isto tako je moguće vidjeti razne vrste metapodataka ugrađenih unutar slika poput EXIF, IPTC i XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
hr: Kao uređivač slika gThumb omogućuje promjenu veličine, zakretanje i obrezivanje slika, promjenu zasićenja, svjetline, kontrasta kao i ostalih promjena boje.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
hr: Kao preglednik slika gThumb prikazuje minijature slika spremljenih na vaš čvrsti disk, omogućujući vam izvođenje učestalih radnji upravitelja datotekama poput kopiranja, premještanja i brisanja datoteka i mapa. Nadalje postoji i serija određenih alata za slike poput JPEG pretvorbe s gubicima, promjena veličine slike, promjena formata, prezentacija, postavljanje slike kao pozadine radne površine i još nekoliko drugih.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
hr: Kao organizator slika gThumb omogućuje dodavanje komentara i ostalih metapodataka u slike, organizira slike u kataloge i kataloge u fototeke. pretražuje slike i sprema rezultate u kataloge.

en: Browser mode
hr: Način rada preglednika

en: Viewer mode
hr: Način pregledavanja

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
hr: Slike veće od ove veličine (u bajtovima) neće imati minijature. Koristite 0 ako želite stvoriti minijature za sve slike.

en: Open files in the active window
hr: Otvori datoteke u aktivnom prozoru

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
hr: Treba li vratiti zadani položaj trake pomicanja nakon promjene slike

en: Possible values are: jpeg, jpg.
hr: Moguće vrijednosti su: png, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
hr: Moguće vrijednosti su: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
hr: Moguće vrijednosti uključuju: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Import with gThumb
hr: Ovezi sa gThumbom

en: Photo Import Tool
hr: Alat uvoza fotografije

en: Import the photos on your camera card
hr: Uvezi fotografije iz digitalne kamere

en: Image Viewer
hr: Preglednik slika

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
hr: Slika;Preglednik;

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Caption
hr: Opis

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: _Single click to open files
hr: _Jedan klik za otvaranje datoteka

en: _Double click to open files
hr: _Dvostruki klik za otvaranje datoteka

en: _Open files in fullscreen mode
hr: _Otvori datoteke u cjelozaslonskom prikazu

en: Other
hr: Ostalo

en: Thumbnail _size:
hr: Veličina _minijature:

en: D_etermine image type from content (slower)
hr: Utvrdi vrstu slike prema sadržaju (sporije)

en: digits
hr: znamenke

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: remove
hr: ukloni

en: add
hr: dodaj

en: _Extensions:
hr: _Proširenja:

en: More extensions…
hr: Više proširenja…

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Next
hr: Sljedeće

en: Filter _Name:
hr: Naziv _filtera:

en: _Match:
hr: _Podudaranje:

en: Rules:
hr: Pravilo:

note: limit label
en: _Limit to
hr: _Ograniči na

en: selected by
hr: odabrao

en: Mean:
hr: Značenje:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
hr: Standardno odstu:

en: Median:
hr: Težište:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
hr: Pikseli:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
hr: Najviše:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
hr: Odabrano:

en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: Overwrite the old file with the new one?
hr: Želite li zamijeniti staru datoteku s novom?

en: Old File:
hr: Stara datoteka:

en: Filename:
hr: Naziv datoteke:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Modified:
hr: Promijenjeno:

en: New File:
hr: Nova datoteka:

en: Over_write the old file
hr: _Zamijeni staru datoteku

en: Do not overwrite _the old file
hr: Nemoj zamjeniti _staru datoteku

en: Overwrite _all files
hr: Zamijeni _sve datoteke

en: _Do not overwrite any file
hr: _Nemoj zamijeniti nijednu datoteku

en: _Save the new file as:
hr: _Spremi novu datoteku kao:

en: _General filter:
hr: _Općeniti filter:

en: _Other filters:
hr: _Ostali filtri:

en: below the folder list
hr: ispod popisa mape

en: on the right
hr: na desno

en: gThumb Preferences
hr: gThumb osobitosti

en: Appearance
hr: Izgled

en: T_humbnails in viewer:
hr: _Minijature u pregledniku:

en: on the bottom
hr: na dnu

en: on the side
hr: sa strane

en: File _properties in browser:
hr: Svojstva _datoteke u pregledniku:

en: _Statusbar
hr: _Statusna traka

en: On startup:
hr: Pri pokretanju:

en: Go to last _visited location
hr: Idi u posljednju _posjećenu lokaciju

en: Go to this _folder:
hr: Idi u ovu _mapu:

en: Set to C_urrent
hr: Postavi _zadano

en: _Reuse the active window to open files
hr: _Ponovno koristi aktivan prozor za otvaranje datoteka

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
hr: Up_itaj za potvrdu prije brisanja datoteka ili kataloga

en: Ask whether to save _modified files
hr: Upitaj treba li _spremiti promijenjene datoteke

en: _Store metadata inside files if possible
hr: _Spremi metapodatke unutar datoteka ako je moguće

en: General
hr: Općenito

en: Shortcuts:
hr: Prečaci:

en: _Restore All…
hr: _Obnovi sve…

en: _Inverse order
hr: _Obrni poredak

en: Example:
hr: Primjer:

en: Upload images to 23hq.com
hr: Pošalji slike na 23hq.com

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Add bookmarks support.
hr: Dodaj podršku za zabilješke.

en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj zabilješku

en: _Edit Bookmarks…
hr: _Uredi zabilješke…

en: _System Bookmarks
hr: _Zabilješke sustava

en: _Bookmarks:
hr: _Zabilješke:

en: Go to this location
hr: Idi na trenutnu lokaciju

en: Remove
hr: Ukloni

en: _Name
hr: _Naziv

en: _Location
hr: _Lokacija

en: Could not remove the bookmark
hr: Nemoguće premještanje zabilješke

en: Burn CD/DVD
hr: Snimi CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
hr: Spremi datoteke na optički disk.

en: _Optical Disc…
hr: _Optički disk…

en: Disc Name
hr: Naziv diska

en: Current _folder
hr: Trenutna _mapa

en: Current folder and its s_ub-folders
hr: Trenutna mapa i njene podmape

en: _Selected files
hr: _Odabrane datoteke

en: Source
hr: Izvor

en: Write to Disc
hr: Zapiši na CD

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: Error interpreting JPEG image file: %s
hr: Greška interpretacije JEPG datoteke slike: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
hr: Nepoznat JEPG prostor boje (%d)

en: _Quality:
hr: _Kvaliteta:

en: _Lossless
hr: _Sa gubicima

en: _Default extension:
hr: _Zadana vrsta datoteke:

en: _Smoothing:
hr: _Zaglađivanje:

en: Opti_mize
hr: _Optimiziraj

en: _Progressive
hr: _Progresivno

en: Compression _level:
hr: Razina _sažimanja:

en: Default options:
hr: Zadane mogućnosti:

en: _RLE compression
hr: _RLE sažimanje

en: Compression
hr: Sažimanje

en: _No compression
hr: _Bez sažimanja

en: No_rmal (Deflate)
hr: No_rmalno (smanjivanje)

en: _Loss compression (JPEG)
hr: _Sažimanje s gubicima (JPEG)

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: _Horizontal:
hr: _Vodoravno:

en: _Vertical:
hr: _Okomito:

en: _Method:
hr: _Način:

en: Insufficient memory
hr: Nedovoljno memorije

en: Saving
hr: Spremanje

en: No name specified
hr: Nema određenog naziva

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
hr: Neispravan naziv. Sljedeći znakovi nisu dopušteni: %s

en: Name already used
hr: Naziv se već koristi

en: New catalog
hr: Novi katalog

en: Enter the catalog name:
hr: Upiši naziv kataloga:

en: C_reate
hr: S_tvori

en: New library
hr: Nova fototeka

en: Enter the library name:
hr: Upiši naziv fototeke:

en: Could not remove the catalog
hr: Nemoguće uklanjanje kataloga

en: Are you sure you want to remove “%s”?
hr: Sigurno želite ukloniti “%s”?

en: Add to Catalog…
hr: Dodaj u katalog…

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Remove from Catalog
hr: Ukloni iz kataloga

en: Create Catalog
hr: Stvori katalog

en: Create Library
hr: Stvori fototeku

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Properties
hr: Svojstva

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Command Line
hr: Naredbeni redak

en: Catalog Properties
hr: Svojstva kataloga

en: Organize
hr: Organiziraj

en: Automatically organize files by date
hr: Automatski organiziraj datoteke prema datumu

en: Create file collections.
hr: Stvori kolekcije datoteka.

en: C_atalogs:
hr: K_atalozi:

en: New Library
hr: Nova fototeka

en: New Catalog
hr: Novi katalog

en: _View the destination
hr: _Pogledaj odredište

en: _Name:
hr: _Naziv:

en: _Date:
hr: _Datum:

en: Catalog
hr: Katalog

en: Cancel operation
hr: Prekini radnju

en: Organization:
hr: Organizacija:

en: Files
hr: Datoteke

en: Create
hr: Stvori

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select None
hr: Bez odabira

en: Catalog _Preview:
hr: Pregled _kataloga:

en: _Group files by:
hr: _Grupiraj datoteke po:

en: _Include sub-folders
hr: _Uključi podmape

en: Ignore catalogs with a single file
hr: Zanemari kataloge s jednom datotekom

en: Put single files in the catalog:
hr: Dodajte jednu datoteku u katalog:

en: Singles
hr: Jedna datoteka

en: Could not add the files to the catalog
hr: Nemoguće dodavanje datoteke u katalog

en: Could not create the catalog
hr: Nemoguće stvaranje kataloga

en: Add to Catalog
hr: Dodaj u katalog

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Keep the dialog open
hr: Zadrži dijalog otvoren

en: Could not save the catalog
hr: Nemoguće spremanje kataloga

en: Could not load the catalog
hr: Nemoguće učitavanje kataloga

en: Organize Files
hr: Organiziraj datoteke

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
hr: Datoteke će biti organizirane u kataloge. Nijedna datoteka neće biti premještena na disk.

en: Date photo was taken
hr: Datumu slikanja

en: File modified date
hr: Datumu promjene

en: Tag
hr: Oznaci

en: Tag (embedded)
hr: Oznaci (ugrađenoj)

en: Invalid file format
hr: Neispravan format datoteke

en: Tags
hr: Oznake

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
hr: Katalog "%s" već postoji. Želite li ga zamijeniti?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
hr: Fototeka "%s" već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: Over_write
hr: _Zamijeni

en: Cannot move the files
hr: Nemoguće premještanje datoteka

en: Cannot copy the files
hr: Nemoguće kopiranje datoteka

en: Invalid destination.
hr: Neispravno odredište.

en: Copying files to “%s”
hr: Kopiranje datoteka u “%s”

en: Could not remove the files from the catalog
hr: Nemoguće uklanjanje datoteke iz kataloga

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
hr: Operacija završena. Kataloza: %d. Slika: %d.

en: Change _Date…
hr: Promijeni _datum…

en: Change date
hr: Promjeni datum

en: Change the files date
hr: Promijeni datum datoteke

en: Change the following values:
hr: Promijeni sljedeće vrijednosti:

en: _Last modified date
hr: Datum _posljednje promjene

en: Co_mment date
hr: Datum _komentara

en: Change to:
hr: Promijeni:

en: The _following date:
hr: _Sljedeći datum:

en: File _modified date
hr: Datum _promjene datoteke

en: File c_reation date
hr: Datum s_tvaranja datoteke

en: Date p_hoto was taken
hr: Datum _slikanja

en: A_djust by
hr: P_rilagodi

en: hours
hr: sata

en: minutes
hr: minuta

en: seconds
hr: sekunda

en: Change Date
hr: Promijeni datum

en: Import Embedded Metadata
hr: Uvezi ugrađene metapodatke

en: Comments and tags
hr: Komentari i oznake

en: Add comments and tags to any file type.
hr: Dodaj komentare i oznake u bilo koju vrstu datoteke.

en: _Synchronize with the embedded metadata
hr: _Uskladi sa ugrađenim metapodacima

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Comment
hr: Komentar

en: Title
hr: Naslov

en: Place
hr: Lokacija

en: Comment Date & Time
hr: Datum i vrijeme komentara

en: Rating
hr: Ocjena

en: Contact _Sheet…
hr: Kontaktni _list…

en: Image _Wall…
hr: Zid _slike…

en: Contact Sheet
hr: Kontaktni listovi

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
hr: Stvori sliku sadržaja za prikaz minijatura odabranih datoteka.

en: None
hr: Nijedan

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Simple with shadow
hr: Jednostavno sa sjenama

en: Shadow only
hr: Samo sjena

en: Slide
hr: Prezentacija

en: Inward Shadow
hr: Unutarnja sjena

en: Outward Shadow
hr: Vanjska sjena

en: Background
hr: Pozadina

en: _Solid color
hr: _Puna boja

en: _Gradient
hr: _Gradijent

en: Select a color
hr: Odaberi boju

en: Frame
hr: Okvir

en: _Style:
hr: _Izgled:

en: C_olor:
hr: B_oja:

en: Text
hr: Tekst

en: _Header:
hr: _Zaglavlje:

en: Select a font
hr: Odaberi slova

en: _Footer:
hr: _Podnožje:

en: Caption:
hr: Opis:

en: Help
hr: Pomoć

en: Edit template
hr: Uredi predložak

en: _Destination:
hr: _Odredište:

en: Choose destination folder
hr: Odaberi odredišnu mapu

en: File_name:
hr: Naziv _datoteke:

en: Create _HTML image map
hr: Stvori _HTML mapu slika

en: Create a new theme
hr: Stvori novu temu

en: Edit the selected theme
hr: Uredi odabranu temu

en: Delete the selected theme
hr: _Obriši odabranu temu

en: Theme
hr: Tema

en: Columns:
hr: Stupci:

en: Images per page:
hr: Slika po stranici:

en: All images on a single page
hr: Sve slike na jednoj stranici

en: _All pages with the same size
hr: _Sve stranice iste veličine

en: Layout
hr: Izgled

en: S_ort:
hr: _Razvrstaj po:

en: Re_verse order
hr: Ob_rni poredak

en: _Size:
hr: _Veličina:

en: Sq_uared
hr: Kv_adrat

en: Thumbnails
hr: Minijature

en: Enumerator
hr: Popisivač

en: Current date
hr: Trenutni datum

en: Current page number
hr: Broj trenutne stranice

en: Total number of pages
hr: Ukupan broj stranica

en: Location
hr: Lokacija

en: Could not save the theme
hr: Nemoguće spremanje teme

en: Could not delete the theme
hr: Nemoguće brisanje teme

en: Edit Template
hr: Uredi predložak

en: Image Wall
hr: Zid slike

en: Creating images
hr: Stvaranje slika

en: Generating thumbnails
hr: Stvaranje minijatura

en: Theme Properties
hr: Svojstva teme

en: Copy _From
hr: Kopiraj _iz

en: New theme
hr: Nova tema

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Convert Format…
hr: Promijeni format…

en: Convert format
hr: Promijeni format

en: Save images in a different format
hr: Spremi slike u drugačijem formatu

en: New format
hr: Novi format

en: Destination
hr: Odredište

en: _Use the original image folder
hr: _Koristi izvornu mapu slike

en: Converting images
hr: Pretvorba slika

en: Convert Format
hr: Promijeni format

en: Could not show the desktop background properties
hr: Nemoguć prikaz svojstava pozadine radne površine

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Undo
hr: _Vrati

en: Could not set the desktop background
hr: Nemoguće postavljanje pozadine radne površine

en: Set as Background
hr: Postavi kao pozadinu

en: Desktop background
hr: Pozadina radne površine

en: Set the image as desktop background
hr: Postavi sliku kao pozadinu radne površine

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
hr: Sigurno želite trajno obrisati metapodatke odabranih datoteka?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
hr: Ako obrišete metapodatke, biti će trajno izgubljeni.

en: Edit comment
hr: Uredi komentar

en: Edit tags
hr: Uredi oznake

en: Delete Metadata
hr: Obriši metapodatke

en: D_escription:
hr: O_pis:

en: _Place:
hr: _Lokacija:

en: T_ags:
hr: O_znake:

en: _Rating:
hr: _Ocjena:

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: Could not save the file metadata
hr: Nemoguće spremanje datoteke metapodataka

en: Cannot read file information
hr: Nemoguće čitanje Informacija datoteke

en: Edit metadata
hr: Uredi metapodatke

en: Allow to edit files metadata.
hr: Dopušta uređivanje metapodataka.

en: Save only cha_nged fields
hr: Spremi samo pro_mijenjena polja

en: No date
hr: Bez datuma

en: The following date
hr: Sljedeći datum

en: Last modified date
hr: Datum posljednje promjene

en: File creation date
hr: Datum stvaranja datoteke

en: Do not modify
hr: Ne mijenjaj

en: Assigning tags to the selected files
hr: Dodijeli oznake odabranim datotekama

en: Writing files
hr: Zapisivanje datoteka

en: Reading files
hr: Čitanje datoteka

en: example
hr: primjer

en: What example does
hr: Opis namjene proširenja

en: C_opyright:
hr: Autorsko _pravo:

en: Co_untry:
hr: Ze_mlja:

en: _Code:
hr: _Kôd:

en: Cr_edit:
hr: Za_sluge:

en: _Source:
hr: _Izvor:

en: _Urgency:
hr: _Hitnost:

en: _Object Name:
hr: _Naziv objekta:

en: Byline _Title:
hr: Autor _naslova:

en: _Byline:
hr: _Autor:

en: _City:
hr: _Grad:

en: _Language:
hr: _Jezik:

en: State/Province:
hr: Država/Županija:

en: (invalid value)
hr: (neispravna vrijednost)

en: Exposure
hr: Ekspozicija

en: EXIF, IPTC, XMP support
hr: EXIF, IPTC, XMP podrška

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
hr: Čitaj i zapiši exif, iptc i xmp metapodatke.

en: Exif General
hr: Exif općenito

en: Exif Conditions
hr: Exif uvijeti

en: Exif Structure
hr: Exif ustrojstvo

en: Exif Thumbnail
hr: Exif minijatura

en: Exif Maker Notes
hr: Exif napomena tvorca

en: Exif Versions
hr: Exif inačica

en: Exif Other
hr: Exif ostalo

en: XMP Embedded
hr: XMP ugrađeno

en: XMP Attached
hr: XMP privitak

en: date photo was taken
hr: datumu slikanja

en: _Export To
hr: _Izvezi u

en: New folder
hr: Nova mapa

en: Enter the folder name:
hr: Upišite naziv mape:

en: Could not perform the operation
hr: Nemoguće obavljanje radnje

en: Could not move the files
hr: Nemoguće premještanje datoteka

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
hr: Datoteke se ne mogu premjestiti na trenutnu lokaciju, kao alternativu koju ste odabrali za kopiranje.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Move To
hr: Premjesti u

en: Copy To
hr: Kopiraj u

en: Move
hr: Premjesti

en: Could not open the location
hr: Nemoguće otvaranje lokacije

en: Cut
hr: Izreži

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Copy to…
hr: Kopiraj u…

en: Move to…
hr: Premjesti u…

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Delete
hr: Obriši

en: Open with the File Manager
hr: Otvori u upravitelju datotekama

en: Create Folder
hr: Stvori mapu

en: Paste Into Folder
hr: Zalijepi u mapu

en: Duplicate
hr: Udvostruči

en: Delete permanently
hr: Obriši trajno

en: Open with Gimp
hr: Otvori s Gimpom

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Open _With
hr: _Otvori s

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
hr: Želite li premjestiti “%s” u “%s”?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
hr: Želite li kopirati “%s” u “%s”?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
hr: Želite li premjestiti povućene datoteke u “%s”?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
hr: Želite li kopirati povućene datoteke u “%s”?

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: File manager
hr: Upravitelj datoteka

en: File manager operations.
hr: Radnje upravitelja datoteka.

en: Adjust contrast
hr: Prilagodi kontrast

en: Flip
hr: Preokreni

en: Mirror
hr: Zrcali

en: Rotate right
hr: Zakreni udesno

en: Rotate left
hr: Zakreni ulijevo

en: Crop
hr: Obreži

en: Resize
hr: Promjena veličine

en: _Preview
hr: _Pregled

en: B_rightness:
hr: S_vjetlina:

en: Con_trast:
hr: Kon_trast:

en: _Saturation:
hr: _Zasićenje:

en: G_amma:
hr: G_ama:

en: Cyan-_Red:
hr: Svjetlo plava-_crvena:

en: _Magenta-Green:
hr: _Svjetlo ljubičasto-zelena:

en: _Yellow-Blue:
hr: _Žuto-plava:

en: Color Levels
hr: Razine boja

en: Position
hr: Položaj

en: Color
hr: Boja

en: Options
hr: Mogućnosti

en: _Grid:
hr: _Mreža:

en: Selection
hr: Odabir

en: _Width:
hr: _Širina:

en: Heigh_t:
hr: Visin_a:

en: _Position:
hr: _Položaj:

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Center
hr: Sredina

en: Aspect ratio
hr: Omjer slike

en: I_nvert aspect ratio
hr: _Obrni omjer slike

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
hr: V_eće od:

note: abbreviation of pixel
en: px
hr: piksela

en: Include current channel
hr: Uključi trenutni kanal

en: High _quality
hr: Visoka _kvaliteta

en: pixels
hr: piksela

en: Dimensions
hr: Razlučivost

en: Set the image size to this value
hr: Postavi veličinu slike na ovu vrijednost

en: Original dimensions:
hr: Izvorna razlućivost:

en: Scale factor:
hr: Omjer promjene razlučivosti:

en: New dimensions:
hr: Nova razlučivost:

en: Grid:
hr: Mreža:

en: _Background:
hr: _Pozadina:

en: Pick a background color
hr: Odaberi boju pozadine

en: _Transparent
hr: _Prozirno

en: Original size
hr: Izvorna razlučivost

en: Bounding box
hr: Obuhvati rubove

en: Crop borders
hr: Obreži rubove

en: Angle
hr: Kut

en: Align
hr: Poravnaj

en: Image size
hr: Veličina slike

en: Point 1:
hr: Točka 1:

en: Point 2:
hr: Točka 2:

en: Keep aspect ratio
hr: Zadrži omjer slike

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
hr: Iscrtaj liniju ispod slike 
    za postavljanje poravnanja.

en: Parallel
hr: Paralelno

en: Perpendicular
hr: Vertikalno

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Threshold:
hr: Prag:

en: Radius:
hr: Opseg:

en: Amount:
hr: Količina:

en: Linear scale
hr: Linearna prilagodba veličine

en: Logarithmic scale
hr: Logaritamska prilagodba veličine

en: Channel:
hr: Kanal:

en: Value
hr: Vrijednost

en: Red
hr: Crvena

en: Green
hr: Zelena

en: Blue
hr: Plava

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Presets
hr: Predlošci

en: Applying changes
hr: Primijenjivanje promjena

en: Adjust Colors
hr: Prilagodi boje

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
hr: Promijeni razinu svjetline, kontrasta, zasićenja i game slike

en: Stretch
hr: Rastegni

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
hr: Rastegni histogram nakon obrezivanja 0.5% sa oba kraja

en: Equalize
hr: Izjednači

en: Equalize the histogram using the square root function
hr: Izjednači histogram koristeći funkciju kvadratnog korijena

en: Uniform
hr: Ujednači

en: Equalize the histogram using the linear function
hr: Izjednači histogram koristeći linearnu funkciju

en: Adjust Contrast
hr: Prilagodi kontrast

en: Automatic contrast adjustment
hr: Automatska prilagodba kontrasta

en: Color Picker
hr: Birač boja

en: Pick a color from the image
hr: Odaberi boju iz slike

en: Square
hr: Kvadrat

en: %d × %d (Image)
hr: %d x %d (slika)

en: %d × %d (Screen)
hr: %d x %d (zaslon)

en: 4∶3 (DVD, Book)
hr: 4∶3 (DVD, Knjiga)

en: 3∶2 (Postcard)
hr: 4 x 6 (razglednica)

en: Other…
hr: Ostalo…

en: Rule of Thirds
hr: Pravilo trećine

en: Golden Sections
hr: Zlatni presjek

en: Center Lines
hr: Središnje linije

en: Add to Presets
hr: Dodaj u predložak

en: Enter the preset name:
hr: Upišite naziv predloška:

en: Could not save the file
hr: Nemoguće spremanje datoteke

en: Add to presets
hr: Dodaj u predložak

en: Color Curves
hr: Krivulje boja

en: Adjust color curves
hr: Prilagodi krivulje boja

en: Special Effects
hr: Specijalni efekti

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
hr: Toplije

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
hr: Hladnije

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
hr: Tlo

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
hr: Pustinja

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
hr: Arktik

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
hr: Mango

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
hr: Svježe plavo

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
hr: Trešnja

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
hr: Staro

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
hr: Zamućeni rubovi

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
hr: Vinjeta

en: Flip the image vertically
hr: Zakreni sliku okomito

en: _Brightness
hr: _Svjetlina

en: _Saturation
hr: _Zasićenje

en: _Average
hr: _Prosjek

en: Grayscale
hr: _Sivi ton

en: Lomo
hr: Žućkasto

en: Mirror the image horizontally
hr: Zrcali sliku vodoravno

en: Negative
hr: Negativ

en: Redo
hr: Ponovi

note: resize the original image
en: Resizing images
hr: Promijeni veličinu slike

en: Rotate Left
hr: Zakreni ulijevo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
hr: Zakreni sliku za 90 stupnjeva suprotno od smjera kazaljke na satu

en: Rotate Right
hr: Zakreni u desno

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
hr: Zakreni sliku za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu

en: Rotate
hr: Zakretanje

en: Save As…
hr: Spremi kao…

en: Save
hr: Spremi

en: Sharpening image
hr: Izoštravanje slike

en: Enhance Focus
hr: Poboljšaj fokus

en: Undo
hr: Vrati

en: Find _Duplicates…
hr: Potraži _duplikate…

en: _Folders:
hr: _Mape:

en: Duplicates:
hr: Duplikati:

en: Files:
hr: Datoteke:

en: File
hr: Datoteka

en: Last modified
hr: Posljednja promjena

en: _View
hr: _Pogled

en: _Delete
hr: _Obriši

en: No duplicates found.
hr: Nema pronađenih duplikata.

en: Start _at:
hr: Pokreni _u:

en: Find Duplicates
hr: Potraži duplikate

en: _Find
hr: _Pretraži

en: Find duplicated files.
hr: Potraži duplikate datoteka.

en: leave the newest duplicates
hr: zadrži najnovije duplikate

en: leave the oldest duplicates
hr: zadrži najstarije duplikate

en: by folder…
hr: prema mapi…

en: all files
hr: sve datoteke

en: no file
hr: bez datoteka

en: %d file (%s) | %d files (%s)
hr[0]: %d slika (%s)
hr[1]: %d slike (%s)
hr[2]: %d slika (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
hr[0]: %d duplikat
hr[1]: %d duplikata
hr[2]: %d duplikata

en: Search completed
hr: Pretraga završena

en: Searching for duplicates
hr: Pretraživanje duplikata

en: %d file remaining | %d files remaining
hr[0]: %d datoteka preostala
hr[1]: %d datoteke preostale
hr[2]: %d datoteka preostalo

en: Getting the file list
hr: Preuzimanje popisa datoteka

en: Duplicates
hr: Duplikati

en: Select
hr: Odaberi

en: Upload images to Flickr
hr: Pošalji slike na Flickr

en: Public photos
hr: Javne fotografije

en: Private photos, visible to family and friends
hr: Privatne fotografije, vidljive samo prijateljima

en: Private photos, visible to friends
hr: Privatne fotografije, vidljive samo prijateljima

en: Private photos, visible to family
hr: Privatne fotografije, vidljive samo obitelji

en: Private photos
hr: Privatne fotografije

en: Safe content
hr: Siguran sadržaj

en: Moderate content
hr: Umjeren sadržaj

en: Restricted content
hr: Ograničen sadržaj

en: _Account:
hr: _Račun:

en: Edit accounts
hr: Uredi račune

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: Ph_otoset:
hr: Skup _boja:

en: _Privacy:
hr: _Privatnost:

en: _Safety:
hr: _Sigurnost:

en: Hi_de from public searches
hr: Sakrij od _javnih pretraga

en: _Resize if larger than:
hr: _Promijeni veličinu ako je veća od:

en: A_ccount:
hr: R_ačun:

en: Could not connect to the server
hr: Nemoguće povezivanje s poslužiteljem

en: Files successfully uploaded to the server.
hr: Datoteke su uspješno poslane na poslužitelj.

en: _Open in the Browser
hr: _Otvori u pregledniku

en: Could not create the album
hr: Nemoguće stvaranje albuma

en: Could not upload the files
hr: Nemoguće slanje datoteka

en: No valid file selected.
hr: Nema odabranih valjanih datoteka.

en: Could not export the files
hr: Nemoguć izvoz datoteka

en: Export to %s
hr: Izvezi na %s

en: %d file | %d files
hr[0]: %d datoteka
hr[1]: %d datoteke
hr[2]: %d datoteka

en: Could not get the photo list
hr: Nemoguće dobivanje popisa fotografija

en: No album selected
hr: Nema odabrnih albuma

en: _Import
hr: _Uvezi

en: Import from %s
hr: Uvezi iz %s

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
hr: Vrati se u ovaj prozor kada se završi proces ovjere na %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
hr: Jednom kada ste završili, kliknite “Nastavi” tipku ispod.

en: C_ontinue
hr: N_astavi

en: _Authorize…
hr: _Ovjeri…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
hr: gThumb zahtijeva vašu ovjeru za slanje fotografija na %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
hr: Kliknite "Ovjeri" za otvaranje vašeg web preglednika i ovjeru gthumba za slanje slika na %s. Kada ste završili, Vratite se na ovaj prozor za završetak ovjere.

en: Getting the album list
hr: Dobivanje popisa albuma

en: Creating the new album
hr: Stvaranje novog albuma

en: Could not upload “%s”: %s
hr: Nemoguće slanje "%s": %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
hr: Šaljem “%s”

en: Uploading the files to the server
hr: Slanje datoteka na poslužitelj

en: Getting the photo list
hr: Dobivanje popisa fotografija

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
hr: Slika je spremljena kao %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
hr: Slika zaslona

en: Could not take a screenshot
hr: Nemogće slikanje zaslona

en: Screenshot
hr: Slika zaslona

en: Play/Pause
hr: Reproduciraj/Pauziraj

en: Mute
hr: Utišaj

en: Play faster
hr: Reproduciraj brže

en: Play slower
hr: Reproduciraj sporije

en: Next frame
hr: Sljedeća sličica

en: Go forward 1 second
hr: Idi naprijed 1 sekundu

en: Go forward 5 seconds
hr: Idi naprijed 5 sekundi

en: Go forward 10 seconds
hr: Idi naprijed 10 sekundi

en: Go forward 1 minute
hr: Idi naprijed 1 minutu

en: Go forward 5 minutes
hr: Idi naprijed 5 minuta

en: Go back 1 second
hr: Vrati se natrag 1 sekundu

en: Go back 5 seconds
hr: Vrati se natrag 5 sekundi

en: Go back 10 seconds
hr: Vrati se natrag 10 sekundi

en: Go back 1 minute
hr: Vrati se natrag 1 minutu

en: Go back 5 minutes
hr: Vrati se natrag 5 minuta

en: Use hardware acceleration
hr: Koristi hardversko ubrzanje

en: _Screenshots location:
hr: _Lokacija slika zaslona:

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Slower
hr: Sporije

en: Faster
hr: Brže

en: Restart when finished
hr: Ponovo pokreni kada je završeno

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Audio/Video support
hr: Video/Zvučna podrška

en: Play audio and video files.
hr: Reproduciraj video i zvučne datoteke.

en: Playing video
hr: Reproduciranje video snimke

en: Pause
hr: Pauziraj

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Fit to window
hr: Prilagodi po prozoru

en: Audio/Video Player
hr: Glazbeni/Video reproduktor

en: Video
hr: Video snimka

en: Audio
hr: Zvućni zapis

en: Artist
hr: Izvođač

en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

en: Encoder
hr: Enkôder

en: Codec
hr: Kôdek

en: Framerate
hr: Broj sličica

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Channels
hr: Kanali

en: Sample rate
hr: Frekvencija

en: Could not print the selected files
hr: Nemoguć ispis odabranih datoteka

en: Print
hr: Ispis

en: Centered
hr: Sredina

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: millimeters
hr: millimetara

en: inches
hr: inča

en: The current page number
hr: Broj trenutne stranice

en: The total number of pages
hr: Ukupan broj stranica

en: Special code
hr: Poseban kôd

en: The current date
hr: Trenutni datum

en: The total number of files
hr: Ukupan broj datoteka

en: The event description
hr: Opis događaja

en: _Rows:
hr: _Redci:

en: Image
hr: Slika

en: Position:
hr: Položaj:

en: Left
hr: Lijevo

en: Top
hr: Vrh

en: Rotation:
hr: Zakretanje:

en: Unit:
hr: Jedinica:

en: Preview
hr: Pregled

en: Fonts
hr: Slova

en: Select Caption Font
hr: Odaberi slova opisa

en: Select Header Font
hr: Odaberi slova zagljavlja

en: Select Footer Font
hr: Odaberi slova podnožja

en: Total number of files
hr: Ukupan broj datoteka

en: Event description
hr: Opis događaja

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

en: Could not print
hr: Nemogće ispisati

en: Images
hr: Slike

en: No suitable loader available for this file type
hr: Nema prikladnog učitača dostupnog za ovu vrstu datoteke

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
hr: Učitavam "%s"

en: Loading images
hr: Učitavanje slika

en: Image print
hr: Ispis slike

en: Allow to print images choosing the page layout.
hr: Omogući ispis slika odabirom rasporeda stranice.

en: Rotate Physically
hr: Zakreni fizički

en: Reset the EXIF Orientation
hr: Vrati Exif orijentaciju

en: Saving images
hr: Spremanje slika

en: Image rotation
hr: Zakretanje slike

en: Rotate images without data loss.
hr: Zakreni sliku bez gubitka kvalitete.

en: Problem transforming the image: %s
hr: Problem pretvorbe slike: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
hr: Ova pretvorba može prouzročiti malo izobličenje slike duž jednog ili više rubova, zato jer veličina slike nije množiva s 8.
    
    Izobličenje je povratno, međutim. Ako je rezultirana slika neprihvatljiva, jednostavno primijenite povratnu pretvorbu za povrat izvorne slike.
    
    Isto tako možete odabrati odbacivanje (ili uglađivanje) svakog nepretvorenog rubnog piksela . U stvarnoj primjeni, ovaj način daje rezultat koji najbolje izgleda, ali pretvorba više nije izričito bez gubitaka.

en: _Trim
hr: _Obreži

en: _Accept distortion
hr: _Prihvati izobličenja

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Umanji

en: Zoom 100%
hr: Uvećaj 100%

en: Zoom 200%
hr: Uvećaj 200%

en: Zoom 300%
hr: Uvećaj 300%

en: Zoom to fit
hr: Prilagodi da pristaje

en: Zoom to fit if larger
hr: Prilagodi da pristaje ako je preveliko

en: Zoom to fit width
hr: Prilagodi prema širini

en: Zoom to fit width if larger
hr: Prilagodi po širini ako je preveliko

en: Zoom to fit height
hr: Prilagodi prema širini

en: Zoom to fit height if larger
hr: Prilagodi po širini ako je preveliko

en: Undo edit
hr: Poništi uređivanje

en: Redo edit
hr: Ponovi uređivanje

en: Scroll left
hr: Pomiči ulijevo

en: Scroll right
hr: Pomiči udesno

en: Scroll up
hr: Pomiči gore u

en: Scroll down
hr: Pomiči dolje

en: Scroll left fast
hr: Pomiči brzo ulijevo

en: Scroll right fast
hr: Pomiči brzo udesno

en: Scroll up fast
hr: Pomiči brzo gore

en: Scroll down fast
hr: Pomiči brzo dolje

en: Scroll to center
hr: Pomiči u sredinu

en: After loading an image:
hr: Nakon učitavanja slike:

en: Set to actual size
hr: Postavi stvarnu veličinu

en: Keep previous zoom
hr: Zadrži prijašnje uvećanje

en: Fit to window if larger
hr: Prilagodi po prozoru ako je preveliko

en: Fit to width
hr: Prilagodi po širini

en: Fit to width if larger
hr: Prilagodi po širini ako je preveliko

en: Reset scrollbar positions
hr: Vrati izvorni položaj trake pomicanja

en: Mouse wheel action:
hr: Radanja kotačića miša:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
hr: Promjeni sliku

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
hr: Uvećaj sliku

en: Zoom quality:
hr: Kvaliteta uvećanja:

[ctx: zoom quality]
en: _High
hr: _Visoka

[ctx: zoom quality]
en: _Low
hr: _Slabija

en: Transparency:
hr: Prozirnost:

en: Checkered
hr: Kockasta

en: White
hr: Bijela

en: Gray
hr: Siva

en: Black
hr: Crna

en: Automatic
hr: Automatski

en: Fit to height
hr: Prilagodi po visini

en: Copy Image
hr: Kopiraj sliku

en: Paste Image
hr: Zalijepi sliku

en: Apply the embedded color profile
hr: Primijeni ugrađeni profil boja

en: Transparency
hr: Prozirnost

en: Save Image
hr: Spremi sliku

en: Loading the original image
hr: Učitavanje izvorne slike

en: JPEG XL container
hr: JPEG XL spremnik

en: Scroll Image
hr: Pomicanje slike

en: Image Editor
hr: Uređivač slike

en: Viewer
hr: Preglednik

en: _Destination
hr: _Odredište

en: _Automatic subfolder
hr: _Automatska podmapa

en: _Template:
hr: _Predložak:

en: Invalid Destination
hr: Neispravno odredište

en: File date
hr: Datum datoteke

en: Importing files
hr: Uvoz datoteka

en: No file imported
hr: Nema uvezenih datoteka

en: The selected files are already present in the destination.
hr: Odabrane datoteke su već prisutne u odredištu.

en: Could not delete the files
hr: Nemoguće brisanje datoteka

en: Delete operation not supported.
hr: Radnja brisanja nije podržana.

en: Last imported
hr: Posljednji uvoz

en: No file specified.
hr: Nema određene datoteke.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora u “%s”.
    potrebno je %s prostora ali je samo %s dostupno.

en: Tools
hr: Alati

en: Co_mmands:
hr: Na_redbe:

en: _Wait for the command to finish
hr: _Čekaj završetak naredbe

en: E_xecute command once for every file
hr: I_zvrši naredbu jednom za svaku datoteku

en: _Terminal command (shell script)
hr: _Naredbe terminala (skripta ljuske)

en: Sh_ortcut:
hr: Pr_ečac:

en: _Command:
hr: _Naredba:

en: Edit command
hr: Uredi naredbu

en: Personalize…
hr: Prilagodi…

en: Script
hr: Skripta

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Show
hr: Prikaži

en: Could not save the script
hr: Nemoguće spremanje skripte

en: New Command
hr: Nova naredba

en: Edit Command
hr: Uredi naredbu

en: Are you sure you want to delete the selected command?
hr: Sigurno želite obrisati odabranu naredbu?

en: Commands
hr: Naredbe

en: Quoted text
hr: Citirani tekst

en: File URI
hr: URI datoteke

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File name, no extension
hr: Naziv datoteke, bez nastavka vrste datoteke

en: File extension
hr: Nastavk vrste datoteke

en: Folder path
hr: Putanja datoteke

en: Ask a value
hr: Upitaj vrijednost

en: File attribute
hr: Svojstvo datoteke

en: No command specified
hr: Nema određene naredbe

en: Command exited abnormally with status %d
hr: Naredba je neočekivano prekinuta sa stanjem %d

en: Enter a value:
hr: Upiši vrijednost:

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: File list tools
hr: Alati popisa datoteka

en: Scripting and batch manipulation of files.
hr: Skriptiranje i manipuliranje datotekama.

[ctx: Cardinal point]
en: S
hr: J

[ctx: Cardinal point]
en: N
hr: S

[ctx: Cardinal point]
en: W
hr: Z

[ctx: Cardinal point]
en: E
hr: I

en: Map
hr: Karta

en: View the photo position on the map
hr: Pogledaj položaj slike na karti

en: A_ccounts:
hr: R_ačuni:

note: the message pane
en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: New authentication…
hr: Nova ovjera…

en: Authorization Required
hr: Potrebna je ovjera

en: Choose _Account…
hr: Odaberi _račun…

en: Choose Account
hr: Odaberi račun

en: Edit Accounts
hr: Uredi račune

en: Connecting to the server
hr: Povezivanje s poslužiteljem

en: Asking authorization
hr: Traženje ovjere

en: Getting account information
hr: Dobivanje informacija računa

en: Choose a folder
hr: Odaberi mapu

en: Import
hr: Uvezi

en: _Removable Device…
hr: _Prijenosnog uređaja…

en: F_older…
hr: M_ape…

en: I_mport From
hr: U_vezi sa

en: After importing from a device:
hr: Nakon uvoza sa uređaja:

en: _Rotate the images physically
hr: _Zakreni slike fizički

en: _Delete the imported files from the source
hr: _Obriši uvezene slike iz izvora

note: view label
en: S_how:
hr: P_rikaži:

en: _Event:
hr: _Događaj:

en: _Tags:
hr: _Oznake:

en: Could not import the files
hr: Nemoguć uvoz datoteka

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
hr: Datoteke za uvoz: %d (%s)

en: Could not load the folder
hr: Nemoguće učitavanje mape

en: Getting the folder content…
hr: Dobivanje sadržaja mape…

en: Import from Removable Device
hr: Uvezi iz prijenosnih uređaja

en: Import from Folder
hr: Uvezi iz mape

en: Import photos
hr: Uvezi fotografije

en: Import photos from removable devices.
hr: Uvezi fotografije iz prijenosnih uređaja.

en: RAW Format
hr: RAW format

en: Raw format support
hr: Raw format podrška

en: Allow to load raw format images.
hr: Dopusti učitavanje slika u raw formatu.

en: Red Eye Removal
hr: Uklanjanje crvenih očiju

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
hr: Ukloni efekt crvenih očiju koje uzrokuje bljeskalica kamere

en: Red-eye removal
hr: Uklanjanje crvenih očiju

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
hr: Alat za uklanjanje efekta crvenih očiju iz forografija.

en: _Sort by:
hr: Razvrstaj po:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
hr: Velika _mala slova:

en: Re_verse Order
hr: Ob_rni poredak

en: Revert to the last used template
hr: Vrati posljednji korišteni predložak

en: _Preview:
hr: _Pregled:

en: Original enumerator
hr: Izvorni popisivač

en: Modification date
hr: Datum promjene

en: Digitalization date
hr: Datum digitalizacije

en: Could not rename the files
hr: Nemoguće preimenovanje datoteka

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Old Name
hr: Stari naziv

en: New Name
hr: Novi naziv

en: Keep original case
hr: Zadrži izvorna slova

en: Convert to lower-case
hr: Promijeni u mala slova

en: Convert to upper-case
hr: Promijeni u velika slova

en: Renaming files
hr: Preimenovanje datoteka

en: Rename files
hr: Preimenuj datoteke

en: Rename series of files.
hr: Preimenuj seriju datoteka.

en: Resize Images…
hr: Promijeni veličinu slike…

en: pixel
hr: piksela

en: New dimensions
hr: Nova razlučivost

en: _Height:
hr: _Visina:

en: _Preserve original aspect ratios
hr: _Očuvaj izvorne omjere slika

en: Resize Images
hr: Promijeni veličinu slike

en: Keep the original format
hr: Zadrži izvorni format

en: Resize images
hr: Promijeni veličinu slike

en: Resize series of images.
hr: Promijeni veličinu slike.

en: Could not perform the search
hr: Nemoguće obavljanje radnje pretrage

en: Search Result
hr: Rezult pretrage

en: Find
hr: Pretraži

en: Find files
hr: Pretraži datoteke

en: Search again
hr: Ponovno pretraži

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
hr: Pretraga

en: all the following rules
hr: sa svim sljedećim pravilima

en: any of the following rules
hr: sa bilo kojim sljedećim pravilom

en: Add another location
hr: Dodaj drugu lokaciju

en: No file found
hr: Nema pronađenih datoteka

en: Files found so far: %s
hr: Trenutno pronađenih datoteka: %s

en: Searching…
hr: Pretraživanje…

en: Cancel the operation
hr: Prekini radnju

en: File search tool.
hr: Alat pretrage datoteka.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
hr: Dodaj u odabir

en: Remove from selection
hr: Ukloni iz odabira

en: Show selection
hr: Prikaži odabir

en: Remove from Selection
hr: Ukloni iz odabira

en: Show selection %d
hr: Prikaži odabir %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
hr: Koristi Alt-%d za dodavanje datoteka u ovaj odabir, Ctrl-%d za prikaz ovog odabira.

en: Selection %d
hr: Odabir %d

en: Selections
hr: Odabiri

en: Advanced file selection.
hr: Napredni odabir datoteka.

en: Start presentation
hr: Pokreni prezentaciju

en: Terminate presentation
hr: Zaustavi prezentaciju

en: Pause/Resume presentation
hr: Pauziraj/Nastavi prezentaciju

en: Show next file
hr: Prikaži sljedeću datoteku

en: Show previous file
hr: Prikaži prijašnju datoteku

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: _Personalize
hr: _Prilagodi

en: _Transition effect:
hr: _Efekt prijelaza:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
hr: _Promijeni automatski, svakih

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
hr: sekunda

en: _Restart when finished
hr: _Ponovo pokreni kada je završeno

en: R_andom order
hr: N_aizmjenični poredak

en: Playlist
hr: Popis izvođenja

en: Add files to the playlist
hr: Dodaj datoteke na popis izvođenja

en: Remove the selected files
hr: Ukloni odabrane datoteke

en: Choose the files to play
hr: Odaberi datoteke za reprodukciju

en: Audio files
hr: Zvučne datoteke

en: Random
hr: Naizmjenično

en: Playing a presentation
hr: Reprodukcija prezentacije

en: Push from right
hr: Gurni s desna

en: Push from bottom
hr: Gurni s dna

en: Slide from right
hr: Klizi s desna

en: Slide from bottom
hr: Klizi s dna

en: Fade in
hr: Iščezavanje

en: Flip page
hr: Preokreni stranicu

en: Cube from right
hr: Kocka s desna

en: Cube from bottom
hr: Kocka s dna

en: Play a presentation of images.
hr: Reproduciraj prezentaciju slika.

en: Open in Terminal
hr: Otvori u Terminalu

en: Open a folder in a terminal
hr: Otvori mapu u terminalu

en: _Web Album…
hr: _Web album…

en: Click to view the image
hr: Klikni za prikaz slike

en: Go back to the index
hr: Vrati se natrag na sadržaj

en: Image %d of %d
hr: Slika %d od %d

en: Index
hr: Sadržaj

en: View page %d
hr: Prikaži stranica %d

en: View the next image
hr: Prikaži sljedeću sliku

en: View the next page
hr: Prikaži sljedeću stranicu

en: View the previous image
hr: Prikaži prijašnju sliku

en: View the previous page
hr: Prikaži prijašnju stranicu

en: All images on a single image
hr: Sve slike na jednoj stranici

en: Adapts to the window width
hr: Prilagodi širini prozora

en: _Copy originals to destination
hr: _Kopiraj izvornike na odredište

en: _Adapt to the window width
hr: _Prilagodi širini prozora

en: Index Page
hr: Sadržaj stranice

en: Thumbnail Caption
hr: Opis minijature

en: Image Page
hr: Stranica slike

en: Show the description, if available
hr: Prikaži opis, ako je dostupan

en: Show the following attributes:
hr: Prikaži sljedeća svojstva:

en: Image Attributes
hr: Svojstva slike

en: Current image number
hr: Broj trenutne slike

en: Total number of images
hr: Ukupan broj slika

en: Original filename
hr: Izvorni naziv datoteke

en: Web Album
hr: Web album

en: Malformed command
hr: Oštećena naredba

en: Could not show the destination
hr: Nemoguć prikaz odredišta

en: The album has been created successfully.
hr: Album je stvoren uspješno.

en: Saving thumbnails
hr: Spremanje minijatura

en: Saving HTML pages: Images
hr: Spremanje HTML stranica: slike

en: Saving HTML pages: Indexes
hr: Spremanje HTML stranica:  sadržaji

en: Copying original images
hr: Kopiranje izvornih slika

en: Could not find the style folder
hr: Nemoguće je pronaći mapu izgleda

en: Could not create a temporary folder
hr: Nemoguće stvaranje privremene mape

en: Web Albums
hr: Web album

en: Create static web albums.
hr: Stvori nepromjenjive web albume.

en: Could not load the position “%s”
hr: Nemoguće učitavanje položaja “%s”

en: Open
hr: Otvori

en: Could not save the filter
hr: Nemoguće spremanje filtra

en: New Filter
hr: Novi filter

en: Edit Filter
hr: Uredi filter

en: Filters
hr: Filtri

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
hr: Preglednik

[ctx: Extensions]
en: All
hr: Sva

[ctx: Extensions]
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: Extensions]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Viewers
hr: Preglednici

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: File tools
hr: Alati datoteke

en: List tools
hr: Popis alata

en: Importers
hr: Uveznici

en: Exporters
hr: Izvoznici

en: Could not activate the extension
hr: Nemoguće aktiviranje proširenja

en: Could not deactivate the extension
hr: Nemoguće deaktiviranje proširenja

en: gThumb Development Team
hr: gThumb razvojni tim

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
hr: Proširenja

en: Restart required
hr: Potrebno je ponovo pokretanje

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
hr: Morate ponovno pokrenuti gthumb kako bi se promjene primijenile

en: _Restart
hr: _Ponovno pokreni

en: Revert
hr: Obrni

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
hr: Želite li obrnuti sve promjene i koristiti zadane prečace?

[ctx: Shortcuts]
en: All
hr: Svi

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
hr: Promijenjeno

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Sort By
hr: Razvrstaj po

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
hr: %s od %s

en: Moving “%s” to “%s”
hr: Premještanje "%s" u "%s"

en: Copying “%s” to “%s”
hr: Kopiranje "%s" u "%s"

en: Moving files
hr: Premještanje datoteka

en: Copying files
hr: Kopiranje datoteka

en: Getting file information
hr: Dobivanje informacija

en: Deleting files
hr: Brisanje datoteka

en: Moving files to trash
hr: Premještanje datoteka u smeće

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
hr: Pritisni kombinaciju tipka za korištenje prečaca.

en: Press Esc to cancel
hr: Pritisni Esc ili za prekid

en: Open a new window
hr: Otvori novi prozor

en: Start in fullscreen mode
hr: Pokreni u cijelozaslonskom načinu

en: Automatically start a presentation
hr: Automatski pokreni prezentaciju

en: Automatically import digital camera photos
hr: Automatski uvezi fotografije s digitalne kamere

en: Show version
hr: Prikaži inačicu

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
hr: [DATOTEKA…] [DIREKTORIJ…]

en: — Image browser and viewer
hr: — Preglednik i pretraživač slika

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: gThumb je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće Javne Licence koja je objavljena od strane Zaklade slobodnog softvera, ili inačice 2 licence ili (po vašem izboru) svake novije inačice.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: gThumb se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVIH JAMSTAVA; čak i bez podrazumijevanih jamstava UPORABLJIVOSTI ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledajte GNU Opću Javnu Licencu za više pojedinosti.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
hr: Trebali ste primiti kopiju GNU Opće Javne Licence uz gThumb; ako niste, pogledajte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: An image viewer and browser for GNOME.
hr: Preglednik i pretraživač slika za GNOME.

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Quit
hr: Zatvori

en: Show browser
hr: Prikaži preglednik

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Open location
hr: Otvori lokaciju

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: Revert image to saved
hr: Vrati sliku na spremljeno

en: Save image
hr: Spremi sliku

en: Save image as
hr: Spremi sliku kao

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: Statusbar
hr: Statusna traka

en: Thumbnails list
hr: Popis minijatura

en: Load previous location
hr: Učitaj prijašnju lokaciju

en: Load next location
hr: Učitaj sljedeću lokaciju

en: Load parent folder
hr: Učitaj sadržajnu mapu

en: Load home
hr: Učitaj osobnu mapu

en: Reload location
hr: Učitaj ponovno lokaciju

en: Show/Hide hidden files
hr: Prikaži/Sakrij skrivene datoteke

en: Change sorting order
hr: Promijeni redoslijed razvrstavanja

en: Show first file
hr: Prikaži prvu datoteku

en: Show last file
hr: Prikaži posljednju datoteku

en: Image tools
hr: Alati slike

en: File properties
hr: Datoteka svojstava

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Select none
hr: Bez odabira

en: All
hr: Sve

en: [modified]
hr: [promijenjeno]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
hr[0]: %d datoteka odabrana (%s)
hr[1]: %d datoteke odabrane (%s)
hr[2]: %d datoteka odabrano (%s)

en: %s of free space
hr: %s slobodnog prostora

en: No suitable module found for %s
hr: Prikladan modul nije pronađen za %s

en: Save changes to file “%s”?
hr: Spremi promjene u datoteku “%s”?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene će biti trajno izgubljene.

en: Do _Not Save
hr: Ne _spremaj

en: Accept
hr: Prihvati

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Could not change name
hr: Nemoguća promjena naziva

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Go to the previous visited location
hr: Idi u prije posjećenu lokaciju

en: Go to the next visited location
hr: Idi u sljedeću posjećenu lokaciju

en: History
hr: Povijest

en: View the folders
hr: Prikaži mape

en: Edit file
hr: Uredi datoteku

en: Operations
hr: Radnje

en: File type not supported
hr: Vrsta datoteke nije podržana

en: No suitable module found
hr: Nema pronađenih prikladnih modula

en: Could not open the module “%s”: %s
hr: Nemoguće otvaranje modula "%s": %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
hr: Proširenje “%1$s” je zahtjevano proširenjem “%2$s”

en: All Supported Files
hr: Sve podržane datoteke

en: _Show Format Options
hr: _Prikaži mogućnosti formata

en: No file
hr: Bez datoteka

en: Computer
hr: Računalo

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
hr: Slike se ne mogu premjestiti u smeće. Želite li ih trajno obrisati?

en: Could not move the files to the Trash
hr: Nemoguće premještanje datoteka u smeće

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
hr[0]: Sigurno želite trajno ukloniti %'d odabranu datoteku?
hr[1]: Sigurno želite trajno ukloniti %'d odabrane datoteke?
hr[2]: Sigurno želite trajno ukloniti %'d odabranih datoteka?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
hr: Ako obrišete datoteku, biti će trajno izgubljena.

note: "files" label
en: files
hr: datoteke

en: ascending
hr: rastući

en: descending
hr: padajući

en: No limit specified
hr: Ograničenje nije određeno

en: (Open Parent)
hr: (Otvori sadržajni)

en: Enter the new name:
hr: Upišite novi naziv:

en: Alpha
hr: Prozirnost

en: Could not rename the file
hr: Nemoguća preimenovanje datoteke

en: No options available for this file type
hr: Nema dostupnih mogućnosti za ovu vrstu datoteke

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
hr: Nemoguć pronalazak prikladnog modula za spremanje slike kao "%s"

en: Reading file information
hr: Čitanje Informacija datoteke

en: Hidden Files
hr: Skrivene datoteke

en: Locations
hr: Lokacije

en: Name
hr: Naziv

en: Size
hr: Veličina

en: Bytes
hr: Bajtova

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
hr: Datum i vrijeme promjene

en: Type
hr: Vrsta

en: Duration
hr: Trajanje

en: Exposure Settings
hr: Postavke ekspozicije

en: Aperture
hr: Promjer optičke leće

en: ISO Speed
hr: ISO brzina

en: Exposure Time
hr: Dužina ekspozicije

en: Shutter Speed
hr: Brzina okidanja

en: Focal Length
hr: Žarišna duljina

en: Flash
hr: Bljeskalica

en: Camera Model
hr: Model fotoaparata

en: Color Profile
hr: Profil boja

en: General Date & Time
hr: Općeniti datum i vrijeme

en: Author
hr: Autor

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: file name
hr: nazivu datoteke

en: file path
hr: putanji datoteke

en: file size
hr: veličini datoteke

en: file modified date
hr: datumu promjene datoteke

en: no sorting
hr: bez razvrstavanja

en: dimensions
hr: razlučivosti

en: aspect ratio
hr: omjeru slike

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Images
hr: Sve slike

en: JPEG Images
hr: JPEG slike

en: Raw Photos
hr: Raw fotografije

en: Media
hr: Medij

en: Text Files
hr: Datoteke teksta

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Title (embedded)
hr: Naslov (ugrađen)

en: Description (embedded)
hr: Opis (ugrađen)

en: Show/Hide
hr: Prikaži/Sakrij

en: Navigation
hr: Navigacija

en: File Manager
hr: Upravitelj datoteka

en: Overwrite
hr: Zamijeni

en: Saving file information
hr: Spremanje informacija datoteke

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
hr: Spremam "%s"

en: Create tag “%s”
hr: Stvori oznaku “%s”

en: Show all the tags
hr: Prikaži sve oznake

en: Holidays
hr: Praznici

en: Temporary
hr: Privremeno

en: Screenshots
hr: Slike zaslona

en: Science
hr: Znanost

en: Favorite
hr: Omiljeno

en: Important
hr: Važno

en: Games
hr: Igre

en: Party
hr: Tulum

en: Birthday
hr: Rođendan

en: Astronomy
hr: Astronomija

en: Family
hr: Obitelj

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
hr: Svemir

en: Year
hr: Godina

en: Month
hr: Mjesec

en: Day of the month
hr: Dan u mjesecu

en: Hour
hr: Sat

en: Minute
hr: Minuta

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
hr: Sekunda

en: is lower than
hr: je manje od

en: is greater than
hr: je veće od

en: is equal to
hr: je jednako

en: is greater than or equal to
hr: je veće od ili jednako

en: is lower than or equal to
hr: je manje od ili jednako

en: The test definition is incomplete
hr: Test definicije je nepotpun

en: is
hr: je

en: is only
hr: je samo

en: is not
hr: nije

en: matches
hr: se podudara

en: Add a new rule
hr: Dodaj novo pravilo

en: Remove this rule
hr: Ukloni ovo pravilo

en: contains
hr: sadrži

en: starts with
hr: počinje s

en: ends with
hr: završava s

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: is before
hr: je prije

en: is after
hr: je nakon

en: Today
hr: Danas

en: Now
hr: Trenutno

en: Colors
hr: Boje

en: Rotation
hr: Zakretanje

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
hr: Kombinacija tipki «%s» je već dodijeljena radnji «%s».  Želite li umjesto toga ponovo dodijeliti tu radnju?

en: Reassign
hr: Ponovno dodijeli

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
hr: Kombinacija tipki «%s» je već dodijeljena radnji «%s» i ne može se promijeniti.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
hr: Kombinacija tipki «%s» je već dodijeljena i ne može se promijeniti.

en: Could not display help
hr: Nemoguć prikaz pomoći

en: Could not launch the application
hr: Nemoguće pokretanje aplikacije

en: _Copy Here
hr: _Kopiraj ovdje

en: _Move Here
hr: _Premjesti ovdje

en: _Link Here
hr: _Poveži ovdje

en: Cancel
hr: Odustani

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _New
hr: _Novo

en: _Ok
hr: _U redu

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Save
hr: _Spremi

en: E_xecute
hr: P_okreni

en: _Upload
hr: _Pošalji

en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Open Location…
hr: Otvori lokaciju…

en: Sort By…
hr: Razvrstaj po…

en: _About gThumb
hr: _O gThumb

en: _Delete History
hr: _Obriši povijest
