gthumb master - en to eu translation catalogue (1155 entries)

en: gThumb Image Viewer
eu: gThumb irudi ikustailea

en: View and organize your images
eu: Ikusi eta antolatu zure irudiak

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
eu: gThumb irudien ikustailea, editorea, arakatzailea eta antolatzaile bat da. GNOME 3 mahaigainarekin bateragarria izateko diseinatuta dago.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
eu: Irudien ikustaile bat bezala gThumb-ek irudi-fitxategien formatu arruntenak ikustea baimentzen dizu. Hala nola, BMP, JPEG, GIF (baita animazioak ere), PNG, TIFF, TGA eta RAW (irudi gordinak). Irudi baten barruan kapsulatutako metadatu motak batzuk ere bistara ditzake: EXIF, IPTC eta XMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
eu: Irudien editore bezala gThumb-ek irudiak eskalatu, biratu eta mozteaz gain saturazioa, argitasuna, kontrastea alda ditzake, baita koloreen bestelako eraldaketak egin ere.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
eu: Irudien arakatzaile bat bezala gThumb-ek diskoan gordetako irudien koadro txikiak erakusten ditu. Fitxategi-kudeatzaile baten eragiketa arruntak lantzen ditu: fitxategiak eta karpetak kopiatu, lekuz aldatu eta ezabatu. Gainera, irudientzako bereziak diren tresna batzuk ditu: galerarik gabeko JPEG eraldaketak; irudiak tamainaz aldatzea; formatuen bihurketa; diapositiba-aurkezpena; irudi bat mahaigaineko atzeko planoan ezartzea eta beste batzuk.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
eu: Irudien antolatzaile bezala gThumb-ek irudiei iruzkinak eta bestelako metadatuak gehitzea baimentzen du. Irudiak katalogoetan, eta katalogoak liburutegietan antolatzen ditu. Irudiak bilatu eta emaitza katalogo gisa gordetzen du.

en: Browser mode
eu: Arakatzaile modua

en: Viewer mode
eu: Ikustaile modua

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
eu: Tamaina hau baina handiagoak diren irudiak (byte-etan) ez dira koadro txikietan bihurtuko. Erabili 0 irudi guztien koadro txikiak sortu nahi baduzu.

en: Open files in the active window
eu: Ireki fitxategiak leiho aktiboan

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
eu: Korritze-barraren posizioak berrezarri behar dien edo ez irudiz aldatzean

en: Possible values are: jpeg, jpg.
eu: Balio erabilgarriak: jpeg, jpg.

en: Possible values are: tiff, tif.
eu: Balio erabilgarriak: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
eu: Balio erabilgarriak: 'general::unsorted' (orokorra::ordenatu gabe), 'file::name' (fitxategia::izena), 'file::size' (fitxategia::tamaina), 'file::mtime' (fitxategia::aldaketa-data), 'exif::photo::datetimeoriginal' (exif::argazkia::jatorrizko data eta ordua)

en: Import with gThumb
eu: Inportatu gThumb-ekin

en: Photo Import Tool
eu: Argazkiak inportatzeko tresna

en: Import the photos on your camera card
eu: Inportatu argazkiak kameraren txarteletik

en: Image Viewer
eu: Irudi-ikustailea

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Image;Viewer;
eu: Irudia; Ikustailea;

en: New Window
eu: _Leiho berria

en: Caption
eu: Epigrafea

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Single click to open files
eu: Klik _bakarra fitxategiak irekitzeko

en: _Double click to open files
eu: _Egin klik bikoitza elementuak irekitzeko

en: _Open files in fullscreen mode
eu: _Ireki fitxategiak pantaila osoko moduan

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Thumbnail _size:
eu: Koadro txikien _tamaina:

en: D_etermine image type from content (slower)
eu: Z_ehaztu irudi mota edukiaren arabera (motelagoa)

en: digits
eu: digituak

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: remove
eu: kendu

en: add
eu: gehitu

en: _Extensions:
eu: _Hedapenak:

en: More extensions…
eu: Hedapen gehiago…

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Filter _Name:
eu: Iragazkiaren _izena:

en: _Match:
eu: _Parekatu:

en: Rules:
eu: Arauak:

note: limit label
en: _Limit to
eu: _Mugatu hona:

en: selected by
eu: honek hautatua

en: Mean:
eu: Batez bestekoa:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
eu: DesbEstan:

en: Median:
eu: Mediana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
eu: Pixelak:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
eu: Gehien:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
eu: Hautatuta:

en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: Overwrite the old file with the new one?
eu: Gainidatzi fitxategi zaharra berriarekin?

en: Old File:
eu: Fitxategi zaharra:

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: New File:
eu: Fitxategi berria:

en: Over_write the old file
eu: _Gainidatzi fitxategi zaharra

en: Do not overwrite _the old file
eu: Ez gainidatzi fitxategi _zaharra

en: Overwrite _all files
eu: Gainidatzi fitxategi g_uztiak

en: _Do not overwrite any file
eu: _Ez gainidatzi fitxategirik

en: _Save the new file as:
eu: _Gorde fitxategi berria honela:

en: _General filter:
eu: Iragazki _orokorra:

en: _Other filters:
eu: _Beste iragazkiak:

en: below the folder list
eu: karpeten zerrendaren azpian

en: on the right
eu: eskuinean

en: gThumb Preferences
eu: gThumb-en hobespenak

en: Appearance
eu: Itxura

en: T_humbnails in viewer:
eu: _Koadro txikiak ikustailean:

en: on the bottom
eu: behean

en: on the side
eu: alboan

en: File _properties in browser:
eu: Fitxategiaren _propietateak arakatzailean:

en: _Statusbar
eu: _Egoera-barra

en: On startup:
eu: Abiatzean:

en: Go to last _visited location
eu: Joan bisitatutako azken _kokalekura

en: Go to this _folder:
eu: Joan _karpeta honetara:

en: Set to C_urrent
eu: Ezarri _unekora

en: _Reuse the active window to open files
eu: _Berrerabili leiho aktiboa fitxategiak irekitzeko

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
eu: Galdetu _fitxategiak edo katalogoak ezabatu aurretik

en: Ask whether to save _modified files
eu: Galdetu aldatutako fitxategiak g_orde edo ez

en: _Store metadata inside files if possible
eu: _Gorde metadatuak fitxategien barruan ahal bada

en: General
eu: Orokorra

en: Shortcuts:
eu: Lasterbideak:

en: _Restore All…
eu: _Leheneratu dena…

en: _Inverse order
eu: _Alderantzikatu ordena:

en: Example:
eu: Adibidea:

en: Upload images to 23hq.com
eu: Igo irudiak 23hg.com webgunera

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Add bookmarks support.
eu: Gehitu laster-marken euskarria.

en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: _Edit Bookmarks…
eu: _Editatu laster-markak…

en: _System Bookmarks
eu: _Sistemako laster-markak

en: _Bookmarks:
eu: _Laster-markak:

en: Go to this location
eu: Joan kokaleku honetara

en: Remove
eu: Kendu

en: _Name
eu: _Izena

en: _Location
eu: Kokalekua:

en: Could not remove the bookmark
eu: Ezin izan da laster-marka kendu

en: Burn CD/DVD
eu: Grabatu CD/DVDa

en: Save files to an optical disc.
eu: Gorde fitxategiak disko optiko batean.

en: _Optical Disc…
eu: _Disko optikoa…

en: Disc Name
eu: Diskoaren izena

en: Current _folder
eu: _Uneko karpeta

en: Current folder and its s_ub-folders
eu: Uneko karpeta eta bere _azpikarpetak

en: _Selected files
eu: _Hautatutako fitxategiak

en: Source
eu: Iturburua

en: Write to Disc
eu: Grabatu diskoan

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: Error interpreting JPEG image file: %s
eu: Errorea JPEG irudi-fitxategia interpretatzean: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
eu: JPEG-en kolore-espazio ezezaguna (%d)

en: _Quality:
eu: _Kalitatea:

en: _Lossless
eu: _Galerarik gabe

en: _Default extension:
eu: _Hedapen lehenetsia:

en: _Smoothing:
eu: _Leundu:

en: Opti_mize
eu: Opti_mizatu

en: _Progressive
eu: _Piskanaka

en: Compression _level:
eu: Konpresio maila:

en: Default options:
eu: Aukera lehenetsiak:

en: _RLE compression
eu: _RLE konpresioa

en: Compression
eu: Konpresioa

en: _No compression
eu: _Konpresiorik gabe

en: No_rmal (Deflate)
eu: No_rmala (hustu)

en: _Loss compression (JPEG)
eu: _Konpresio galera (JPEG)

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: _Horizontal:
eu: _Horizontala:

en: _Vertical:
eu: _Bertikala:

en: _Method:
eu: _Metodoa:

en: Insufficient memory
eu: Ez dago nahikoa memoria

en: Saving
eu: Gordetzen

en: No name specified
eu: Ez da izenik zehaztu

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
eu: Izen baliogabea. Karaktere hauek ez daude onartuta: %s

en: Name already used
eu: Izena lehendik ere erabilita

en: New catalog
eu: Katalogo berria

en: Enter the catalog name:
eu: Idatzi katalogoaren izena:

en: C_reate
eu: _Sortu

en: New library
eu: Liburutegi berria

en: Enter the library name:
eu: Idatzi liburutegiaren izena:

en: Could not remove the catalog
eu: Ezin izan da katalogoa kendu

en: Are you sure you want to remove “%s”?
eu: Ziur zaude “%s” kendu nahi duzula?

en: Add to Catalog…
eu: Gehitu katalogoari…

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Remove from Catalog
eu: Kendu katalogotik

en: Create Catalog
eu: Sortu katalogoa

en: Create Library
eu: Sortu liburutegia

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Properties
eu: Propietateak

en: Catalogs
eu: Katalogoak

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

en: Catalog Properties
eu: Katalogoaren propietateak

en: Organize
eu: Antolatu

en: Automatically organize files by date
eu: Antolatu automatikoki fitxategiak dataren arabera

en: Create file collections.
eu: Sortu fitxategien bildumak.

en: C_atalogs:
eu: K_atalogoak:

en: New Library
eu: Liburutegi berria

en: New Catalog
eu: Katalogo berria

en: _View the destination
eu: _Ikusi helburua

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Date:
eu: _Data:

en: Catalog
eu: Katalogoa

en: Cancel operation
eu: Utzi bertan behera eragiketa

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Create
eu: Sorrera

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: Catalog _Preview:
eu: Katalogoaren _aurrebista:

en: _Group files by:
eu: _Elkartu fitxategiak honela:

en: _Include sub-folders
eu: _Azpikarpetak barne

en: Ignore catalogs with a single file
eu: Ezikusi egin fitxategi bakarreko katalogoei

en: Put single files in the catalog:
eu: Jarri banakako fitxategiak katalogoan:

en: Singles
eu: Banakakoak

en: Could not add the files to the catalog
eu: Ezin izan dira fitxategiak katalogoari gehitu

en: Could not create the catalog
eu: Ezin izan da katalogoa sortu

en: Add to Catalog
eu: Gehitu katalogoari

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Keep the dialog open
eu: Mantendu elkarrizketa-koadroa irekita

en: Could not save the catalog
eu: Ezin izan da katalogoa gorde

en: Could not load the catalog
eu: Ezin izan da katalogoa kargatu

en: Organize Files
eu: Antolatu fitxategiak

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
eu: Fitxategiak katalogoetan antolatu behar dira. Fitxategiak ez dira lekuz aldatuko diskoan.

en: Date photo was taken
eu: Argazkia hartu zeneko data

en: File modified date
eu: Fitxategiaren aldaketa-data

en: Tag
eu: Etiketa

en: Tag (embedded)
eu: Etiketa (kapsulatuta)

en: Invalid file format
eu: Fitxategiaren formatu baliogabea

en: Tags
eu: Etiketak

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
eu: “%s” katalogoa badago lehendik ere, hura gainidatzi nahi duzu?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
eu: “%s” liburutegia badago lehendik ere, hura gainidatzi nahi duzu?

en: Over_write
eu: _Gainidatzi

en: Cannot move the files
eu: Ezin dira fitxategiak lekuz aldatu

en: Cannot copy the files
eu: Ezin dira fitxategiak kopiatu

en: Invalid destination.
eu: Baliogabeko helburua.

en: Copying files to “%s”
eu: Fitxategiak “%s” kokalekura kopiatzen

en: Could not remove the files from the catalog
eu: Ezin izan dira fitxategiak kendu katalogotik

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
eu: Eragiketa burututa. Katalogoak: %d. Irudiak: %d.

en: Change _Date…
eu: Aldatu _data…

en: Change date
eu: Aldatu data

en: Change the files date
eu: Aldatu fitxategien data

en: Change the following values:
eu: Aldatu honako balioak:

en: _Last modified date
eu: _Azken aldaketa-data

en: Co_mment date
eu: _Iruzkinaren data

en: Change to:
eu: Aldatu hona:

en: The _following date:
eu: _Data hau:

en: File _modified date
eu: Fitxategiaren _aldaketa-data

en: File c_reation date
eu: Fitxategiaren _sortze data

en: Date p_hoto was taken
eu: _Argazkia hartu zeneko data

en: A_djust by
eu: _Doitu honen arabera

en: hours
eu: ordu

en: minutes
eu: minutu

en: seconds
eu: segundo

en: Change Date
eu: Aldatu data

en: Import Embedded Metadata
eu: Inportatu kapsulatutako metadatuak

en: Comments and tags
eu: Iruzkinak eta etiketak

en: Add comments and tags to any file type.
eu: Gehitu iruzkinak eta etiketak edozein fitxategi motari.

en: _Synchronize with the embedded metadata
eu: _Sinkronizatu kapsulatutako metadatuekin

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Title
eu: Titulua

en: Place
eu: Kokapena

en: Comment Date & Time
eu: _Iruzkinaren data eta ordua

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Contact _Sheet…
eu: Kontaktuen _orria…

en: Image _Wall…
eu: Irudien _horma…

en: Contact Sheet
eu: Kontaktuaren orria

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
eu: Hautatutako fitxategien koadro txikiak bistaratzen duen irudi-indizea sortu.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Simple
eu: Bakuna

en: Simple with shadow
eu: Bakuna itzalarekin

en: Shadow only
eu: Itzala soilik

en: Slide
eu: Diapositiba

en: Inward Shadow
eu: Itzala barrurantz

en: Outward Shadow
eu: Itzala kanporantz

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: _Solid color
eu: _Kolore laua

en: _Gradient
eu: _Gradientea

en: Select a color
eu: Hautatu kolorea

en: Frame
eu: Markoa

en: _Style:
eu: _Estiloa:

en: C_olor:
eu: _Kolorea:

en: Text
eu: Testua

en: _Header:
eu: _Goiburua:

en: Select a font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: _Footer:
eu: _Orri-oina:

en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Help
eu: Laguntza

en: Edit template
eu: Editatu txantiloia

en: _Destination:
eu: _Helburua:

en: Choose destination folder
eu: Aukeratu helburuko karpeta

en: File_name:
eu: _Fitxategi-izena:

en: Create _HTML image map
eu: Sortu _HTML irudi-mapa

en: Create a new theme
eu: Sortu gai berria

en: Edit the selected theme
eu: Editatu hautatutako gaia

en: Delete the selected theme
eu: Ezabatu hautatutako gaia

en: Theme
eu: Gaia

en: Columns:
eu: Zutabeak:

en: Images per page:
eu: Irudiak orriko:

en: All images on a single page
eu: Irudi guztiak orri bakarrean

en: _All pages with the same size
eu: Orri _guztiak tamaina berdinarekin

en: Layout
eu: Diseinua

en: S_ort:
eu: _Ordenatu:

en: Re_verse order
eu: _Alderantzikatu ordena

en: _Size:
eu: _Tamaina:

en: Sq_uared
eu: _Karratua

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Enumerator
eu: Zenbakitzailea

en: Current date
eu: Uneko data

en: Current page number
eu: Uneko orriaren zenbakia

en: Total number of pages
eu: Guztirako orri kopurua

en: Location
eu: Kokalekua

en: Could not save the theme
eu: Ezin izan da gaia gorde

en: Could not delete the theme
eu: Ezin izan da gaia ezabatu

en: Edit Template
eu: Editatu txantiloia

en: Image Wall
eu: Irudien horma

en: Creating images
eu: Irudiak sortzen

en: Generating thumbnails
eu: Koadro txikiak sortzen

en: Theme Properties
eu: Gaiaren propietateak

en: Copy _From
eu: Kopiatu _hemendik

en: New theme
eu: Gai berria

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Convert Format…
eu: Bihurtu formatua…

en: Convert format
eu: Bihurtu formatua

en: Save images in a different format
eu: Gorde irudiak beste formatu batean

en: New format
eu: Formatu berria

en: Destination
eu: Helburua

en: _Use the original image folder
eu: _Erabili irudien jatorrizko karpeta

en: Converting images
eu: Irudiak bihurtzen

en: Convert Format
eu: Bihurtu formatua

en: Could not show the desktop background properties
eu: Ezin izan dira mahaigaineko atzeko planoko propietateak erakutsi

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Could not set the desktop background
eu: Ezin izan da mahaigaineko atzeko planoa ezarri

en: Set as Background
eu: Ezarri atzeko plano gisa

en: Desktop background
eu: Mahaigainaren atzeko planoa

en: Set the image as desktop background
eu: Ezarri irudia mahaigaineko atzeko plano gisa

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
eu: Ziur zaude hautatutako fitxategien metadatuak betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
eu: Metadatuak ezabatzen badituzu, betirako galduko dira.

en: Edit comment
eu: Editatu iruzkina

en: Edit tags
eu: Editatu etiketak

en: Delete Metadata
eu: Ezabatu metadatuak

en: D_escription:
eu: _Azalpena:

en: _Place:
eu: _Kokapena:

en: T_ags:
eu: _Etiketak:

en: _Rating:
eu: _Balioa:

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: Could not save the file metadata
eu: Ezin izan dira fitxategiaren metadatuak gorde

en: Cannot read file information
eu: Ezin da fitxategiaren informazioa irakurri

en: Edit metadata
eu: Editatu metadatuak

en: Allow to edit files metadata.
eu: Baimendu fitxategien metadatuak editatzea.

en: Save only cha_nged fields
eu: Gorde _aldatutako eremuak soilik

en: No date
eu: Datarik gabe

en: The following date
eu: Data hau:

en: Last modified date
eu: Azken aldaketa-data

en: File creation date
eu: Fitxategiaren sorrera-data

en: Do not modify
eu: Ez aldatu

en: Assigning tags to the selected files
eu: Esleitu etiketak hautatutako fitxategiei

en: Writing files
eu: Fitxategiak idazten

en: Reading files
eu: Fitxategiak irakurtzen

en: example
eu: adibidea

en: What example does
eu: Adibideak zer egiten duen

en: C_opyright:
eu: _Copyright-a:

en: Co_untry:
eu: E_statua:

en: _Code:
eu: _Kodea:

en: Cr_edit:
eu: _Kreditua:

en: _Source:
eu: _Iturburua:

en: _Urgency:
eu: _Larritasuna:

en: _Object Name:
eu: _Objektuaren izena:

en: Byline _Title:
eu: Egile-lerroaren _titulua:

en: _Byline:
eu: _Egile-lerroa:

en: _City:
eu: _Herria:

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: State/Province:
eu: Estatua/Probintzia:

en: (invalid value)
eu: (baliogabea)

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: EXIF, IPTC, XMP support
eu: EXIF, IPTC, XMP euskarria

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
eu: Irakurri eta idatzi exif, iptc eta xmp metadatuak.

en: Exif General
eu: Exif orokorra

en: Exif Conditions
eu: Exif baldintzak

en: Exif Structure
eu: Exif egitura

en: Exif Thumbnail
eu: Exif koadro txikia

en: Exif Maker Notes
eu: Exif ohar hartzailea

en: Exif Versions
eu: Exif bertsioak

en: Exif Other
eu: Exif bestelakoa

en: XMP Embedded
eu: XMP kapsulatua

en: XMP Attached
eu: XMP erantsita

en: date photo was taken
eu: argazkia hartu zeneko data

en: _Export To
eu: _Esportatu hona:

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: Enter the folder name:
eu: Idatzi karpetaren izena:

en: Could not perform the operation
eu: Ezin izan da eragiketa burutu

en: Could not move the files
eu: Ezin izan dira fitxategiak lekuz aldatu

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
eu: Fitxategiak ezin dira uneko kokalekura aldatu. Beste aukera haiek kopiatzea da.

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move To
eu: Eraman hona

en: Copy To
eu: Kopiatu hemen

en: Move
eu: Aldatu lekuz

en: Could not open the location
eu: Ezin izan da kokalekua ireki

en: Cut
eu: Ebaki

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Copy to…
eu: Kopiatu hemen…

en: Move to…
eu: Eraman hona…

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Open with the File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailearekin

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Paste Into Folder
eu: Itsatsi karpetan

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Delete permanently
eu: Ezabatu betiko

en: Open with Gimp
eu: Ireki GIMP aplikazioarekin

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Open _With
eu: Ireki _honekin

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
eu: Mugitu nahi duzu “%s” “%s”(e)ra?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
eu: Kopiatu nahi duzu “%s” “%s”(e)ra?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
eu: Nahi duzu mugitu arrastatutako fitxategiak “%s” kokalekura?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
eu: Nahi duzu kopiatu arrastatutako fitxategiak “%s” kokalekura?

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: File manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: File manager operations.
eu: Fitxategi-kudeatzailearen eragiketak.

en: Adjust contrast
eu: Doitu kontrastea

en: Flip
eu: Irauli

en: Mirror
eu: Ispilua

en: Rotate right
eu: Biratu eskuinera

en: Rotate left
eu: Biratu ezkerrera

en: Crop
eu: Moztu

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: B_rightness:
eu: _Distira:

en: Con_trast:
eu: Kon_trastea:

en: _Saturation:
eu: _Saturazioa:

en: G_amma:
eu: _Gamma:

en: Cyan-_Red:
eu: Cyan-go_rria:

en: _Magenta-Green:
eu: _Magenta-berdea:

en: _Yellow-Blue:
eu: _Hori-urdina:

en: Color Levels
eu: Kolore-mailak

en: Position
eu: Kokalekua

en: Color
eu: Kolorea

en: Options
eu: Aukerak

en: _Grid:
eu: _Sareta:

en: Selection
eu: Hautapena

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: Heigh_t:
eu: _Altuera:

en: _Position:
eu: _Posizioa:

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Center
eu: Erdian

en: Aspect ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: I_nvert aspect ratio
eu: _Alderantzikatu aspektu-erlazioa

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
eu: Honen _multiploa:

en: Include current channel
eu: Uneko kanala barne

en: High _quality
eu: _Kalitate handia

en: pixels
eu: pixel

en: Dimensions
eu: Dimentsioak

en: Set the image size to this value
eu: Ezarri irudia tamaina balio honetara

en: Original dimensions:
eu: Jatorrizko dimentsioak:

en: Scale factor:
eu: Eskala-faktorea:

en: New dimensions:
eu: Dimentsio berriak:

en: Grid:
eu: Sareta:

en: _Background:
eu: _Atzeko planoa:

en: Pick a background color
eu: Hartu atzeko planoaren kolore bat

en: _Transparent
eu: _Gardena

en: Original size
eu: Jatorrizko tamaina

en: Bounding box
eu: Muga-koadroa

en: Crop borders
eu: Moztu ertzak

en: Angle
eu: Angelua

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Image size
eu: Irudi-tamaina

en: Point 1:
eu: 1. puntua:

en: Point 2:
eu: 2. puntua:

en: Keep aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
eu: Marraztu marra irudian
    lerrokadura ezartzeko.

en: Parallel
eu: Paraleloa

en: Perpendicular
eu: Perpendikularra

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Threshold:
eu: Atalasea:

en: Radius:
eu: Erradioa:

en: Amount:
eu: Kopurua:

en: Linear scale
eu: Eskala lineala

en: Logarithmic scale
eu: Eskala logaritmikoa

en: Channel:
eu: Kanala:

en: Value
eu: Balioa

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Applying changes
eu: Aplikatu aldaketak

en: Adjust Colors
eu: Doitu koloreak

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
eu: Aldatu irudiaren distira, kontrastea, saturazioa eta gamma maila

en: Stretch
eu: Luzatzea

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
eu: Luzatu histograma bi muturretatik %0,5a moztu ondoren

en: Equalize
eu: Berdindu

en: Equalize the histogram using the square root function
eu: Berdindu histograma erro karratua funtzioa erabiliz

en: Uniform
eu: Uniformea

en: Equalize the histogram using the linear function
eu: Berdindu histograma funtzio lineala erabiliz

en: Adjust Contrast
eu: Doitu kontrastea

en: Automatic contrast adjustment
eu: Kontrastearen doiketa automatikoa

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Pick a color from the image
eu: Hautatu kolore bat iruditik

en: Square
eu: Karratua

en: %d × %d (Image)
eu: %d x %d (irudia)

en: %d × %d (Screen)
eu: %d x %d (pantaila)

en: 5∶4
eu: 5:4

en: 4∶3 (DVD, Book)
eu: 4:3 (DVDa, liburua)

en: 7∶5
eu: 7:5

en: 3∶2 (Postcard)
eu: 3:2 (postala)

en: 16∶10
eu: 16:10

en: 16∶9 (DVD)
eu: 16:9 (DVDa)

en: 1.85∶1
eu: 1.85:1

en: 2.39∶1
eu: 2.39:1

en: Other…
eu: Bestelakoa…

en: Rule of Thirds
eu: Erenen araua

en: Golden Sections
eu: Urrezko atalak

en: Center Lines
eu: Zentratu marrak

en: Add to Presets
eu: Gehitu aurrezarpenei

en: Enter the preset name:
eu: Idatzi aurrezarritako izena:

en: Could not save the file
eu: Ezin izan da fitxategia gorde

en: Add to presets
eu: Gehitu aurrezarpenei

en: Color Curves
eu: Koloreen kurbak

en: Adjust color curves
eu: Doitu koloreen kurbak

en: Special Effects
eu: Efektu bereziak

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
eu: Beroagoa

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
eu: Hotzagoa

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
eu: Lurra

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
eu: Basamortua

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
eu: Artikoa

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
eu: Mangoak

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
eu: Urdin freskoa

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
eu: Gerezia

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
eu: Zaharra

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
eu: Ertz lausoak

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
eu: Bineta

en: Flip the image vertically
eu: Irauli irudia bertikalean

en: _Brightness
eu: _Distira

en: _Saturation
eu: _Saturazioa

en: _Average
eu: _Batez bestekoa

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Lomo
eu: Solomoa

en: Mirror the image horizontally
eu: Ispilatu irudia horizontalean

en: Negative
eu: Negatiboa

en: Redo
eu: Berregin

note: resize the original image
en: Resizing images
eu: Irudien tamainak aldatzen

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
eu: Biratu irudia 90 gradu ordulariaren aurkako noranzkoan

en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
eu: Biratu irudia 90 gradu ordulariaren noranzkoan

en: Rotate
eu: Biratu

en: Save As…
eu: Gorde honela…

en: Save
eu: Gorde

en: Sharpening image
eu: Irudia enfokatzen

en: Enhance Focus
eu: Hobetu fokua

en: Undo
eu: Desegin

en: Find _Duplicates…
eu: Bilatu _bikoiztuak…

en: _Folders:
eu: _Karpetak:

en: Duplicates:
eu: Bikoiztuak:

en: Files:
eu: Fitxategiak:

en: File
eu: Fitxategia

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: No duplicates found.
eu: Ez da bikoiztutakorik aurkitu.

en: Start _at:
eu: Hemen hasi:

en: _Filter:
eu: _Iragazkia:

en: Find Duplicates
eu: Bilatu bikoiztuak

en: _Find
eu: A_urkitu

en: Find duplicated files.
eu: Bilatu bikoiztutako fitxategiak.

en: leave the newest duplicates
eu: utzi bikoiztutako berrienak

en: leave the oldest duplicates
eu: utzi bikoiztutako zaharrenak

en: by folder…
eu: karpetaren arabera…

en: all files
eu: fitxategi guztiak

en: no file
eu: fitxategirik ez

en: %d file (%s) | %d files (%s)
eu[0]: Fitxategi %d (%s)
eu[1]: %d fitxategi (%s)

en: %d duplicate | %d duplicates
eu[0]: Bikoiztutako %d
eu[1]: %d bikoiztutako

en: Search completed
eu: Bilaketa osatua

en: Searching for duplicates
eu: Bikoiztuak bilatzen

en: %d file remaining | %d files remaining
eu[0]: fitxategi %d falta da
eu[1]: %d fitxategi falta dira

en: Getting the file list
eu: Fitxategi-zerrenda lortzen

en: Duplicates
eu: Bikoiztuak

en: Select
eu: Hautatu

en: Upload images to Flickr
eu: Igo irudiak Flickr webgunera

en: Public photos
eu: Argazki publikoak

en: Private photos, visible to family and friends
eu: Argazki pribatuak (senitarteko eta lagunentzako ikusgai)

en: Private photos, visible to friends
eu: Argazki pribatuak (lagunentzako ikusgai)

en: Private photos, visible to family
eu: Argazki pribatuak (senitartekoentzako ikusgai)

en: Private photos
eu: Argazki pribatuak

en: Safe content
eu: Guztientzako edukia

en: Moderate content
eu: Neurrizko edukia

en: Restricted content
eu: Murriztutako edukia

en: _Account:
eu: _Kontua:

en: Edit accounts
eu: Editatu kontuak

en: Free space:
eu: Leku librea:

en: Ph_otoset:
eu: Argazkien multzoa:

en: _Privacy:
eu: _Pribatutasuna:

en: _Safety:
eu: _Segurtasuna:

en: Hi_de from public searches
eu: _Ezkutatu bilaketa publikoetatik

en: _Resize if larger than:
eu: _Aldatu tamaina hau baino handiagoei:

en: A_ccount:
eu: _Kontua:

en: Could not connect to the server
eu: Ezin izan da zerbitzariarekin konektatu

en: Files successfully uploaded to the server.
eu: Fitxategiak ongi igo dira zerbitzarira.

en: _Open in the Browser
eu: _Ireki arakatzailean

en: Could not create the album
eu: Ezin izan da albuma sortu

en: Could not upload the files
eu: Ezin izan dira fitxategiak igo

en: No valid file selected.
eu: Ez da baliozko fitxategirik hautatu.

en: Could not export the files
eu: Ezin izan dira fitxategiak esportatu

en: Export to %s
eu: Esportatu %s kokalekura

en: %d file | %d files
eu[0]: Fitxategi %d
eu[1]: %d fitxategi

en: Could not get the photo list
eu: Ezin izan da argazkien zerrenda eskuratu

en: No album selected
eu: Ez da albumik hautatu

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Import from %s
eu: Inportatu %s kokalekutik

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
eu: Itzuli leiho honetara %s gunean baimentzeko prozesua amaitzen duzunean

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
eu: Behin amaituta, egin klik beheko 'Jarraitu' botoian.

en: C_ontinue
eu: _Jarraitu

en: _Authorize…
eu: _Baimendu…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
eu: gThumb-ek zure baimena behar du argazkiak %s kokalekura igotzeko

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
eu: Egin klik 'Baimendu' botoian web arakatzailea irekitzeko eta gThumb-i argazkiak %s kokalekura igotzea baimentzeko. Amaitutakoan, itzuli leiho honetara baimentzea osatzeko.

en: Getting the album list
eu: Albumen zerrenda eskuratzen

en: Creating the new album
eu: Album berria sortzen

en: Could not upload “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” kargatu: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
eu: “%s” kargatzen

en: Uploading the files to the server
eu: Fitxategiak zerbitzarira igotzen

en: Getting the photo list
eu: Argazkien zerrenda eskuratzen

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
eu: Irudia honela gorde da: %s

[ctx: Filename]
en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Could not take a screenshot
eu: Ezin izan da pantailako argazkirik hartu

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausarazi

en: Mute
eu: Mututu

en: Play faster
eu: Erreproduzitu azkarrago

en: Play slower
eu: Erreproduzitu motelago

en: Next frame
eu: Hurrengo fotograma

en: Go forward 1 second
eu: Joan segundo bat aurrera

en: Go forward 5 seconds
eu: Joan 5 segundo aurrera

en: Go forward 10 seconds
eu: Joan 10 segundo aurrera

en: Go forward 1 minute
eu: Joan minutu bat aurrera

en: Go forward 5 minutes
eu: Joan 5 minutu aurrera

en: Go back 1 second
eu: Joan segundo bat atzera

en: Go back 5 seconds
eu: Joan 5 segundo atzera

en: Go back 10 seconds
eu: Joan 10 segundo atzera

en: Go back 1 minute
eu: Joan minutu bat atzera

en: Go back 5 minutes
eu: Joan 5 minutu atzera

en: Use hardware acceleration
eu: Erabili hardware bidezko azelerazioa

en: _Screenshots location:
eu: _Pantaila-argazkien kokalekua:

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Slower
eu: Motelago

en: Faster
eu: Azkarrago

en: Restart when finished
eu: Berrabiarazi amaitzean

en: Time:
eu: Denbora:

en: Audio/Video support
eu: Audioaren / Bideoaren euskarria

en: Play audio and video files.
eu: Erreproduzitu audio- eta bideo-fitxategiak

en: Copy Image
eu: Kopiatu irudia

en: Playing video
eu: Bideoa erreproduzitzen

en: Pause
eu: Pausatu

en: Take a screenshot
eu: Atera pantaila-argazki bat

en: Fit to window
eu: Doitu leihora

en: Audio/Video Player
eu: Audioaren/Bideoaren erreproduzigailua

en: Video
eu: Bideoa

en: Audio
eu: Audioa

en: Artist
eu: Artista

en: Album
eu: Albuma

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Encoder
eu: Kodetzailea

en: Codec
eu: Kodeka

en: Framerate
eu: Fotograma-emaria

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Channels
eu: Kanalak

en: Sample rate
eu: Lagin-maiztasuna

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Mono
eu: Monoa

en: Could not print the selected files
eu: Ezin izan dira hautatutako fitxategiak inprimatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Centered
eu: Zentratuta

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: millimeters
eu: milimetro

en: inches
eu: hazbete

en: The current page number
eu: Uneko orriaren zenbakia

en: The total number of pages
eu: Orri kopurua guztira

en: Special code
eu: Kode berezia

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
eu: %D{ formatua }

en: The current date
eu: Uneko data

en: The total number of files
eu: Fitxategi kopurua guztira

en: The event description
eu: Gertaeraren azalpena

en: _Rows:
eu: _Errenkadak:

en: Image
eu: Irudia

en: Position:
eu: Posizioa;

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Top
eu: Goian

en: Rotation:
eu: Biraketa:

en: Unit:
eu: Unitatea:

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Select Caption Font
eu: Hautatu epigrafearen letra-tipoa

en: Select Header Font
eu: Hautatu goiburuaren letra-tipoa

en: Select Footer Font
eu: Hautatu orri-oinaren letra-tipoa

en: Total number of files
eu: Fitxategi kopurua guztira

en: Event description
eu: Gertaeraren deskribapena

en: Page %d of %d
eu: %d / %d orrialdea

en: Could not print
eu: Ezin izan da inprimatu

en: Images
eu: Irudiak

en: No suitable loader available for this file type
eu: Ez dago kargatzaile egokirik erabilgarri fitxategi mota honentzako

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
eu: “%s” kargatzen

en: Loading images
eu: Irudiak kargatzen

en: Image print
eu: Irudiaren inprimaketa

en: Allow to print images choosing the page layout.
eu: Baimendu irudiak inprimatzea orriaren diseinua aukeratuta.

en: Rotate Physically
eu: Biratu fisikoki

en: Reset the EXIF Orientation
eu: Leheneratu EXIF orientazioa

en: Saving images
eu: Irudiak gordetzen

en: Image rotation
eu: Irudi-biraketa

en: Rotate images without data loss.
eu: Biratu irudiak daturik galdu gabe.

en: Problem transforming the image: %s
eu: Arazoa irudia eraldatzean: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
eu: Eraldaketa honek irudiaren distortsio txiki batzuk sor ditzake ertz bat edo gehiagotan, irudiaren dimentsioa ez delako 8ren multiploa.
    
    Hala ere, distortsioa itzulgarria da. Sortutako irudia onartezina bada, aplikatu alderantzizko eraldaketa jatorrizko irudira itzultzeko.
    
    Eraldatu ezin diren ertzeko pixelak bazter (edo gainerakoa ezaba) ditzakezu. Modu honek itxuraren emaitzarik hoberena eskaintzen du, baina eraldaketa ez da galerarik gabekoa izango.

en: _Trim
eu: E_zabatu gainerakoa

en: _Accept distortion
eu: _Onartu distortsioa

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Zoom 100%
eu: Zooma %100

en: Zoom 200%
eu: Zooma %200

en: Zoom 300%
eu: Zooma %300

en: Zoom to fit
eu: Zooma doitzeko

en: Zoom to fit if larger
eu: Zooma doitzeko, handiagoa bada

en: Zoom to fit width
eu: Zooma zabalerara doitzeko

en: Zoom to fit width if larger
eu: Zooma zabalerara doitzeko, handiagoa bada

en: Zoom to fit height
eu: Zooma altuerara doitzeko

en: Zoom to fit height if larger
eu: Zooma altuerara doitzeko, handiagoa bada

en: Undo edit
eu: Desegin edizioa

en: Redo edit
eu: Berregin edizioa

en: Scroll left
eu: Korritu ezkerrera

en: Scroll right
eu: Korritu eskuinera

en: Scroll up
eu: Korritu gora

en: Scroll down
eu: Korritu behera

en: Scroll left fast
eu: Korritu ezkerrera azkar

en: Scroll right fast
eu: Korritu eskuinera azkar

en: Scroll up fast
eu: Korritu gora azkar

en: Scroll down fast
eu: Korritu behera azkar

en: Scroll to center
eu: Korritu erdira

en: After loading an image:
eu: Irudi bat kargatu ondoren:

en: Set to actual size
eu: Ezarri uneko tamainara

en: Keep previous zoom
eu: Mantendu aurreko zoom-a

en: Fit to window if larger
eu: Doitu leihora, handiagoa bada

en: Fit to width
eu: Doitu zabalera

en: Fit to width if larger
eu: Doitu zabalerara, handiagoa bada

en: Reset scrollbar positions
eu: Berrezarri korritze-barraren posizioak

en: Mouse wheel action:
eu: Sagu-gurpilaren ekintza:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
eu: Aldatu irudia

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
eu: Zooma irudira

en: Zoom quality:
eu: Zoomaren kalitatea:

[ctx: zoom quality]
en: _High
eu: _Altua

[ctx: zoom quality]
en: _Low
eu: _Baxua

en: Transparency:
eu: Gardentasuna:

en: Checkered
eu: Xake-taula

en: White
eu: Zuria

en: Gray
eu: Grisa

en: Black
eu: Beltza

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Fit to height
eu: Doitu altuerara

en: 50%
eu: %50

en: 100%
eu: % 100

en: 200%
eu: %200

en: 300%
eu: %300

en: Histogram
eu: Histograma

en: Paste Image
eu: Itsatsi irudia

en: Apply the embedded color profile
eu: Aplikatu kapsulatutako kolorearen profila

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Loading the original image
eu: Jatorrizko irudia kargatzen

en: JPEG XL container
eu: JPEG XL edukiontzia

en: Scroll Image
eu: Korritu irudia

en: Image Editor
eu: Irudi-editorea

en: Viewer
eu: Ikustailea

en: _Destination
eu: _Helburua

en: _Automatic subfolder
eu: _Azpikarpeta automatikoa

en: _Template:
eu: _Txantiloia:

en: Invalid Destination
eu: Baliogabeko helburua

en: File date
eu: Fitxategi-data

en: Importing files
eu: Fitxategiak inportatzen

en: No file imported
eu: Ez da fitxategirik inportatu

en: The selected files are already present in the destination.
eu: Hautatutako fitxategiak jadanik helburuan daude.

en: Could not delete the files
eu: Ezin izan dira fitxategiak ezabatu

en: Delete operation not supported.
eu: Ezabatze-eragiketa ez dago onartua.

en: Last imported
eu: Azken inportatua

en: No file specified.
eu: Ez da fitxategirik zehaztu.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
eu: Ez dago nahikoa leku “%s” kokalekua.
    %s tamainako lekua behar da, baina soilik
    %s dago erabilgarri.

en: Tools
eu: Tresnak

en: Co_mmands:
eu: _Komandoak:

en: _Wait for the command to finish
eu: _Itxaron komandoa amaitu arte

en: E_xecute command once for every file
eu: _Exekutatu komandoa behin fitxategi bakoitzeko

en: _Terminal command (shell script)
eu: _Terminaleko komandoa (shell script-a)

en: Sh_ortcut:
eu: _Lasterbidea:

en: _Command:
eu: _Komandoa:

en: Edit command
eu: Editatu komandoa

en: Personalize…
eu: Pertsonalizatu…

en: Script
eu: Skript-a

en: Shortcut
eu: Laster-tekla

en: Show
eu: Erakutsi

en: Could not save the script
eu: Ezin izan da script-a gorde

en: New Command
eu: Komando berria

en: Edit Command
eu: Editatu komandoa

en: Are you sure you want to delete the selected command?
eu: Ziur zaude hautatutako komandoa ezabatzea nahi duzula?

en: Commands
eu: Komandoak

en: Quoted text
eu: Komatxo arteko testua

en: File URI
eu: Fitxategiaren URIa

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: File name, no extension
eu: Fitxategi-izena luzapenik gabe

en: File extension
eu: /Fitxategi-luzapena

en: Folder path
eu: Karpetaren bide-izena

en: Ask a value
eu: Galdetu balio bat

en: File attribute
eu: Fitxategiaren atributua

en: No command specified
eu: Ez da komandorik zehaztu

en: Command exited abnormally with status %d
eu: Komandoa ustekabean amaitu da %d egoerarekin

en: Enter a value:
eu: Sartu balioa:

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: File list tools
eu: Fitxategi-zerrenden tresnak

en: Scripting and batch manipulation of files.
eu: Batch eta scritp-ak fitxategiak kudeatzeko.

[ctx: Cardinal point]
en: N
eu: I

[ctx: Cardinal point]
en: W
eu: A

en: Map
eu: Mapa

en: View the photo position on the map
eu: Ikusi argazkiaren posizioa mapan

en: A_ccounts:
eu: _Kontuak:

note: the message pane
en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: New authentication…
eu: Autentifikazio berria…

en: Authorization Required
eu: Autentifikatzea behar da

en: Choose _Account…
eu: Aukeratu _kontua…

en: Choose Account
eu: Aukeratu kontua

en: Edit Accounts
eu: Editatu kontuak

en: Connecting to the server
eu: Zerbitzariarekin konektatzen

en: Asking authorization
eu: Baimena eskatzen

en: Getting account information
eu: Kontuaren informazioa eskuratzen

en: Choose a folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Import
eu: Inportatu

en: _Removable Device…
eu: _Gailu aldagarria…

en: F_older…
eu: _Karpeta…

en: I_mport From
eu: _Inportatu hemendik

en: After importing from a device:
eu: Gailutik inportatu ondoren:

en: _Rotate the images physically
eu: _Biratu irudiak fisikoki

en: _Delete the imported files from the source
eu: _Ezabatu inportatutako irudiak iturburutik

note: view label
en: S_how:
eu: _Erakutsi:

en: _Event:
eu: _Gertaera:

en: _Tags:
eu: _Etiketak:

en: Could not import the files
eu: Ezin izan dira fitxategiak inportatu

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
eu: Fitxategiak inportatzeko: %d (%s)

en: Could not load the folder
eu: Ezin izan da karpeta kargatu

en: Getting the folder content…
eu: Karpetaren zerrenda eskuratzen…

en: Import from Removable Device
eu: Inportatu gailu aldagarritik

en: Import from Folder
eu: Inportatu karpetatik

en: Import photos
eu: Inportatu argazkiak

en: Import photos from removable devices.
eu: Inportatu argazkiak gailu aldagarrietatik.

en: RAW Format
eu: Formatu gordina (RAW)

en: Raw format support
eu: Formatu gordinen euskarria

en: Allow to load raw format images.
eu: Baimendu formatu gordineko irudiak kargatzea.

en: Red Eye Removal
eu: Kendu begi gorriak

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
eu: Kamerako flash-ak sortutako begi gorrien efektua kendu

en: Red-eye removal
eu: Begi gorriak kentzea

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
eu: Begi gorrien efektua argazkitik kentzeko tresna.

en: _Sort by:
eu: _Ordenatu honen arabera:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
eu: _Maiuskulak/minuskulak:

en: Re_verse Order
eu: Ald_erantzikatu ordena

en: Revert to the last used template
eu: Leheneratu erabilitako azken txantiloira

en: _Preview:
eu: _Aurrebista:

en: Original enumerator
eu: Jatorrizko zenbakitzailea

en: Modification date
eu: Aldatze-data

en: Digitalization date
eu: Digitalizazio-data

en: Could not rename the files
eu: Ezin izan da fitxategien izena aldatu

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: Old Name
eu: Izen zaharra

en: New Name
eu: Izen berria

en: Keep original case
eu: Mantendu jatorrizko maiuskulak/minuskulak

en: Convert to lower-case
eu: Bihurtu minuskuletara

en: Convert to upper-case
eu: Bihurtu maiuskuletara

en: Renaming files
eu: Fitxategien izenak aldatzen

en: Rename files
eu: Aldatu izena fitxategiei

en: Rename series of files.
eu: Aldatu fitxategien serieen izenak.

en: Resize Images…
eu: Aldatu irudien tamaina…

en: New dimensions
eu: Dimentsio berriak

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: _Preserve original aspect ratios
eu: _Mantendu jatorriko aspektu-erlazioak

en: Format
eu: Formatua

en: Resize Images
eu: Aldatu irudien tamaina

en: Keep the original format
eu: Mantendu jatorrizko formatua

en: Resize images
eu: Aldatu irudien tamainak

en: Resize series of images.
eu: Aldatu irudien serieen tamainak.

en: Could not perform the search
eu: Ezin izan da bilaketa landu

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Find
eu: Bilatu

en: Find files
eu: Bilatu fitxategiak

en: Search again
eu: Bilatu berriro

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
eu: Bilatu

en: all the following rules
eu: honako arau guztiak

en: any of the following rules
eu: honako arauetariko batzuk

en: Add another location
eu: Gehitu beste kokaleku bat

en: No file found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: Files found so far: %s
eu: Oraingoz aurkitutako fitxategiak: %s

en: Searching…
eu: Bilatzen…

en: Cancel the operation
eu: Utzi bertan behera eragiketa

en: File search tool.
eu: Fitxategiak bilatzeko tresna.

note: Not real actions, used in the shorcut window for documentation.
en: Add to selection
eu: Gehitu hautapenari

en: Remove from selection
eu: Kendu hautapenetik

en: Show selection
eu: Erakutsi hautapena

en: Remove from Selection
eu: Kendu hautapenetik

en: Show selection %d
eu: Erakutsi %d. hautapena

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
eu: Erabili Alt+%d fitxategiak hautapen honi gehitzeko. Ktrl+%d hautapen hau ikusteko.

en: Selection %d
eu: %d. hautapena

en: Selections
eu: Hautapenak

en: Advanced file selection.
eu: Fitxategien hautapen aurreratua.

en: Start presentation
eu: Hasi aurkezpena

en: Terminate presentation
eu: Amaitu aurkezpena

en: Pause/Resume presentation
eu: Pausatu/Berrabiarazi aurkezpena

en: Show next file
eu: Erakutsi hurrengo fitxategia

en: Show previous file
eu: Erakutsi aurreko fitxategia

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: _Personalize
eu: _Pertsonalizatu

en: _Transition effect:
eu: _Trantsizioaren efektua:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
eu: _Aldatu automatikoki

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
eu: segundo

en: _Restart when finished
eu: _Berrabiarazi amaitzean

en: R_andom order
eu: Au_sazko ordena

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Add files to the playlist
eu: Gehitu fitxategiak erreprodukzio-zerrendari

en: Remove the selected files
eu: Kendu hautatutako fitxategiak

en: Choose the files to play
eu: Aukeratu fitxategiak erreproduzitzeko

en: Audio files
eu: Audio-fitxategiak

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Playing a presentation
eu: Aurkezpen bat erreproduzitzea

en: Push from right
eu: Bultzatu eskuinetik

en: Push from bottom
eu: Bultzatu behetik

en: Slide from right
eu: Diapositiba eskuinetik

en: Slide from bottom
eu: Diapositiba behetik

en: Fade in
eu: Pixkanaka agertu

en: Flip page
eu: Irauli orrialdea

en: Cube from right
eu: Kuboa eskuinetik

en: Cube from bottom
eu: Kuboa behetik

en: Play a presentation of images.
eu: Errproduzitu irudien aurkezpen bat.

en: Terminal
eu: Terminala

en: Open in Terminal
eu: Ireki terminalean

en: Open a folder in a terminal
eu: Ireki karpeta terminal batean

en: _Web Album…
eu: _Webeko albuma…

en: Click to view the image
eu: Egin klik irudia ikusteko

en: Go back to the index
eu: Itzuli indizera

en: Image %d of %d
eu: Irudia: %d / %d

en: Index
eu: Indizea

en: View page %d
eu: Ikusi %d. orria

en: View the next image
eu: Ikusi hurrengo irudia

en: View the next page
eu: Ikusi hurrengo orria

en: View the previous image
eu: Ikusi aurreko irudia

en: View the previous page
eu: Ikusi aurreko orria

en: All images on a single image
eu: Irudi guztiak irudi bakar batean

en: Adapts to the window width
eu: Doitu leihoaren zabalerara

en: _Copy originals to destination
eu: _Kopiatu jatorrizkoak helburuan

en: _Adapt to the window width
eu: _Doitu leihoaren zabalerara

en: Index Page
eu: Indizearen orria

en: Thumbnail Caption
eu: Koadro txikiaren epigrafea

en: Image Page
eu: Irudiaren orria

en: Show the description, if available
eu: Erakutsi azalpena, egonez gero.

en: Show the following attributes:
eu: Erakutsi atributu hauek:

en: Image Attributes
eu: Irudiaren atributuak

en: Current image number
eu: Uneko irudiaren zenbakia

en: Total number of images
eu: Irudi kopurua guztira

en: Original filename
eu: Jatorrizko fitxategi-izena

en: Web Album
eu: Webeko albuma

en: Malformed command
eu: Gaizki osatutako komandoa

en: Could not show the destination
eu: Ezin izan da helburua erakutsi

en: The album has been created successfully.
eu: Albuma ongi sortu da.

en: Saving thumbnails
eu: Koadro txikiak gordetzen

en: Saving HTML pages: Images
eu: HTML orriak gordetzen: irudiak

en: Saving HTML pages: Indexes
eu: HTML orriak gordetzen: indizeak

en: Copying original images
eu: Jatorrizko irudiak kopiatzen

en: Could not find the style folder
eu: Ezin izan da estiloaren karpeta aurkitu

en: Could not create a temporary folder
eu: Ezin izan da aldi baterako karpeta sortu

en: Web Albums
eu: Webeko albumak

en: Create static web albums.
eu: Sortu webeko album estatikoak.

en: Could not load the position “%s”
eu: Ezin izan da posizio hau kargatu: “%s”

en: Open
eu: Ireki

en: Filter
eu: Iragazi

en: Could not save the filter
eu: Ezin izan da iragazkia gorde

en: New Filter
eu: Iragazki berria

en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

en: Filters
eu: Iragazkiak

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
eu: Arakatzailea

[ctx: Extensions]
en: All
eu: Denak

[ctx: Extensions]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: Extensions]
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Viewers
eu: Ikustaileak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: File tools
eu: Fitxategi-tresnak

en: List tools
eu: Zerrenden tresnak

en: Importers
eu: Inportatzaileak

en: Exporters
eu: Esportatzaileak

en: Could not activate the extension
eu: Ezin izan da hedapena aktibatu

en: Could not deactivate the extension
eu: Ezin izan da hedapena desaktibatu

en: gThumb Development Team
eu: gThumb aplikazioaren garapen-taldea

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Restart required
eu: Berrabiaraztea beharrezkoa da

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
eu: Gthumb berrabiarazi behar duzu aldaketa hauek eragina izateko

en: _Restart
eu: _Berrabiarazi

en: Revert
eu: Alderantzikatu

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
eu: Aldaketa guztiak utzi eta lasterbide lehenetsiak erabili nahi dituzu?

[ctx: Shortcuts]
en: All
eu: Denak

[ctx: Shortcuts]
en: Modified
eu: Aldatua

note: add the page to the preferences dialog
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Sort By
eu: Ordenatu honen arabera

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
eu: %s / %s

en: Moving “%s” to “%s”
eu: “%s” hona eramaten: “%s”

en: Copying “%s” to “%s”
eu: “%s” hemen kopiatzen: “%s”

en: Moving files
eu: Fitxategiak lekuz aldatzen

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzea

en: Getting file information
eu: Fitxategiaren informazioa eskuratzen

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Moving files to trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira bidaltzen

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
eu: Sakatu tekla konbinazioa laster-tekla gisa erabiltzeko.

en: Press Esc to cancel
eu: Sakatu Esc uzteko

en: Open a new window
eu: Ireki leiho berria

en: Start in fullscreen mode
eu: Abiarazi pantaila osoko moduan

en: Automatically start a presentation
eu: Automatikoki hasi aurkezpen bat

en: Automatically import digital camera photos
eu: Inportatu automatikoki kamera digitaleko argazkiak

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
eu: [FITXATEGIA…] [DIREKTORIOA…]

en: — Image browser and viewer
eu: — Irudien arakatzaile eta ikustailea

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: gThumb hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
eu: Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat ere jaso beharko zenuke; horrela ez bada, idatzi helbide honetara: http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser for GNOME.
eu: Irudi ikustaile eta arakatzaile bat GNOMErako.

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Quit
eu: Irten

en: Show browser
eu: Erakutsi arakatzailea

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Open location
eu: Ireki kokalekua

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Revert image to saved
eu: Leheneratu irudia gordetakora

en: Save image
eu: Gorde irudia

en: Save image as
eu: Gorde irudia honela

en: Sidebar
eu: Alboko barra

en: Statusbar
eu: Egoera-barra

en: Thumbnails list
eu: Miniaturen zerrenda

en: Load previous location
eu: Kargatu aurreko kokalekua

en: Load next location
eu: Kargatu hurrengo kokalekua

en: Load parent folder
eu: Kargatu karpeta gurasoa

en: Load home
eu: Kargatu kokaleku nagusia

en: Reload location
eu: Berriro kargatu kokalekua

en: Show/Hide hidden files
eu: Erakutsi/Ezkutatu ezkutuko fitxategiak

en: Change sorting order
eu: Aldatu ordena

en: Show first file
eu: Erakutsi lehen fitxategia

en: Show last file
eu: Erakutsi azken fitxategia

en: Image tools
eu: Irudien tresnak

en: File properties
eu: Fitxategi-propietateak

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Select none
eu: Ez hautatu ezer

en: All
eu: Denak

en: [modified]
eu: [aldatua]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
eu[0]: fitxategi %d hautatu da (%s)
eu[1]: %d fitxategi hautatu dira (%s)

en: %s of free space
eu: Leku librea: %s

en: No suitable module found for %s
eu: Ez da %s(r)en modulu egokirik aurkitu

en: Save changes to file “%s”?
eu: Gorde aldaketak “%s” fitxategian?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, fitxategiaren aldaketak betirako galduko dira.

en: Do _Not Save
eu: _Ez gorde

en: Accept
eu: Onartu

en: _Close
eu: It_xi

en: Could not change name
eu: Ezin izan da izena aldatu

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokapenera

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokapenera

en: History
eu: Historia

en: View the folders
eu: Ikusi karpetak

en: Edit file
eu: Editatu fitxategia

en: Operations
eu: Eragiketak

en: File type not supported
eu: Fitxategi mota ez dago onartuta

en: No suitable module found
eu: Ez da modulu egokirik aurkitu

en: Could not open the module “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” modulua ireki: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
eu: “%2$s” hedapenak “%1$s” hedapena behar du

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi denak

en: _Show Format Options
eu: Erakutsi formatu aukerak

en: No file
eu: Fitxategirik ez

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
eu: Fitxategiak ezin dira zakarrontzira bota. Betirako ezabatu nahi dituzu?

en: Could not move the files to the Trash
eu: Ezin izan dira fitxategiak zakarrontzira bota

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
eu: Ziur zaude “%s” behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako fitxategi %'d betirako ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d fitxategi betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
eu: Fitxategi bat ezabatzen baduzu, betirako galduko da.

note: "files" label
en: files
eu: fitxategiak

en: ascending
eu: gorantz

en: descending
eu: beherantz

en: No limit specified
eu: Ez da mugarik zehaztu

en: (Open Parent)
eu: (Ireki gurasoa)

en: Enter the new name:
eu: Idatzi izen berria:

en: Alpha
eu: Alfa

en: Could not rename the file
eu: Ezin izan da fitxategia izenez aldatu

en: No options available for this file type
eu: Ez dago aukera erabilgarririk fitxategi mota honentzako

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
eu: Ezin izan da modulu egokirik aurkitu irudia honela gordetzeko: “%s”

en: Reading file information
eu: Fitxategiaren informazioa irakurtzen

en: Hidden Files
eu: Ezkutuko fitxategiak

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Name
eu: Izena

en: Size
eu: Tamaina

en: Bytes
eu: Byteak

note: Translators: the file modified time.
en: Modified Date & Time
eu: Aldatutako data eta ordua

en: Type
eu: Mota

en: Duration
eu: Iraupena

en: Exposure Settings
eu: Esposizioaren ezarpenak

en: Aperture
eu: Irekiera

en: ISO Speed
eu: ISO abiadura

en: Exposure Time
eu: Esposizio denbora

en: Shutter Speed
eu: Obturadore-abiadura

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Flash
eu: Flasha

en: Camera Model
eu: Kamera eredua

en: Color Profile
eu: Kolore-profila

en: General Date & Time
eu: Data eta ordu orokorra

en: Author
eu: Egilea

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: file name
eu: fitxategi-izena

en: file path
eu: fitxategiaren bide-izena

en: file size
eu: fitxategiaren tamaina

en: file modified date
eu: fitxategiaren aldaketa-data

en: no sorting
eu: ordenatu gabe

en: dimensions
eu: dimentsioak

en: aspect ratio
eu: aspektu-erlazioa

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Images
eu: Irudi guztiak

en: JPEG Images
eu: JPEG irudiak

en: Raw Photos
eu: Raw argazkiak

en: Media
eu: Euskarria

en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

en: Filename
eu: Fitxategia

en: Title (embedded)
eu: Titulua (kapsulatuta)

en: Description (embedded)
eu: Azalpena (kapsulatuta)

en: Show/Hide
eu: Erakutsi/Ezkutatu

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Saving file information
eu: Fitxategiaren informazioa gordetzen

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
eu: “%s” gordetzen

en: Create tag “%s”
eu: Sortu etiketa hau: “%s”

en: Show all the tags
eu: Erakutsi etiketa guztiak

en: Holidays
eu: Oporrak

en: Temporary
eu: Aldi batekoa

en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

en: Science
eu: Zientzia

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Games
eu: Jokoak

en: Party
eu: Festa

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Astronomy
eu: Astronomia

en: Family
eu: Familia

note: Translators: The space character not the Astronomy space.
en: Space
eu: Lekua

en: Year
eu: Urtea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day of the month
eu: Hilaren eguna

en: Hour
eu: Ordua

en: Minute
eu: Minutua

note: Translators: the time second, not the second place.
en: Second
eu: Segundoa

en: is lower than
eu: honen baino baxuagoa

en: is greater than
eu: hau baino handiagoa da

en: is equal to
eu: honen berdina

en: is greater than or equal to
eu: handiago edo berdin

en: is lower than or equal to
eu: honen berdina edo baxuagoa

en: The test definition is incomplete
eu: Probako definizioa osatu gabe dago

en: is
eu: da

en: is only
eu: soilik da

en: is not
eu: ez da

en: matches
eu: bat datozenak

en: Add a new rule
eu: Gehitu arau berria

en: Remove this rule
eu: Kendu arau hau

en: contains
eu: hau daukana

en: starts with
eu: honela hasten da

en: ends with
eu: honela amaitzen da

en: does not contain
eu: hau ez daukana

en: is before
eu: honen aurrekoa da

en: is after
eu: honen ondorengoa da

en: Today
eu: Gaur

en: Now
eu: Orain

en: Colors
eu: Koloreak

en: Rotation
eu: Biraketa

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
eu: «%s» tekla-konbinazioa «%s» ekintzarekin lotuta dago jadanik. Ekintza honi esleitu nahi al diozu?

en: Reassign
eu: Esleitu

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
eu: «%s» tekla-konbinazioa «%s» ekintzarekin lotuta dago jadanik, eta ezin da aldatu.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
eu: «%s» tekla-konbinazioa ekintza bati lotuta dago jadanik, eta ezin da aldatu.

en: Could not display help
eu: Ezin izan da laguntza erakutsi

en: Could not launch the application
eu: Ezin izan da aplikazioa abiarazi

en: _Copy Here
eu: _Kopiatu hemen

en: _Move Here
eu: _Eraman hona

en: _Link Here
eu: E_stekatu hemen

en: Cancel
eu: Utzi

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _New
eu: _Berria

en: _Ok
eu: _Ados

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Save
eu: _Gorde

en: E_xecute
eu: E_xekutatu

en: _Upload
eu: _Igo

en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

en: Open Location…
eu: Ireki kokalekua…

en: Sort By…
eu: Ordenatu honen arabera…

en: _About gThumb
eu: gThumb aplikazioari _buruz

en: _Delete History
eu: _Ezabatu historia
