gThumb - en to sr translation catalogue (1087 entries)

en: gThumb is an image viewer, editor, browser and organizer. It is designed to be well integrated with the GNOME 3 desktop.
sr: Gnomov sličko je pregledač slika, uređivač, preglednik i sređivač. Osmišljen je da se dobro uklopi u radnu površ Gnoma 3.

en: As an image viewer gThumb allows to view common image file formats such as BMP, JPEG, GIF (including the animations), PNG, TIFF, TGA and RAW images. It is also possible to view various metadata types embedded inside an image such as EXIF, IPTC and XMP.
sr: Kao pregledač slika Gnomov sličko omogućava pregled opštih zapisa datoteka slika kao što su BMP, JPEG, GIF (uključujući animacije), PNG, TIFF, TGA isirove slike. Takođe je moguće pregledanje raznih vrsta metapodataka ugnježdenih unutar slike kao što su EKSIF, IPTC i IKsMP.

en: As an image editor gThumb allows to scale, rotate and crop the images; change the saturation, lightness, contrast as well as other color transformations.
sr: Kao uređivač slika Gnomov sličko omogućava promenu razmere, okretanje i isecanje slika; promenu zasićenja, osvetljenja, kontrasta kao i ostalih preobražaja boje.

en: As an image browser gThumb shows the thumbnails of the images saved on your disk, allows to perform the common operations of a file manager such as copy, move and delete files and folders. Furthermore there is a series of image specific tools such as JPEG lossless transformations; image resize; format conversion; slideshow; setting an image as desktop background and several others.
sr: Kao preglednik slika Gnomov sličko prikazuje minijature slika sačuvanih na vašem disku, omogućava obavljanje opštih radnji upravnika datoteka kao što je umnožavanje, premeštanje i brisanje datoteka i fascikli. Osim toga tu je i skup naročitih alata slika kao što je JPEG preobražavanje bez gubitaka; promena veličine slike; pretvaranje formata; pokretni prikaz; postavljanje slike za pozadinu radne površi i nekoliko drugih.

en: As an image organizer gThumb allows to add comments and other metadata to images; organize images in catalogs and catalogs in libraries; search for images and save the result as a catalog.
sr: Kao sređivač slika Gnomov sličko omogućava dodavanje napomena i drugih metapodataka slikama; sređivanje slika po zbirkama a zbirki po bibliotekama; traženje slika i čuvanje rezultata u zbirci.

note: manually set name and icon
en: gThumb
sr: Gnomov sličko

en: Image Viewer
sr: Preglednik slika

en: gThumb Image Viewer
sr: Pregledač slika Gnomov sličko

en: View and organize your images
sr: Pogledajte i sredite svoje slike

en: Image;Viewer;
sr: slika;preglednik;

en: Import with gThumb
sr: Uvezite sa Gnomovim sličkom

en: Photo Import Tool
sr: Alatka za uvoz slika

en: gThumb Photo Import Tool
sr: Alatka za uvoz slika Gnomov sličko

en: Import the photos on your camera card
sr: Uvezi slike iz kartice fotoaparata

en: Images over this size (in bytes) will not be thumbnailed. Use 0 if you want to generate thumbnails for all images.
sr: Slike preko ove veličine (u bajtovima) neće imati umanjeni prikaz. Koristite 0 ukoliko želite da vidite umanjeni prikaz za sve slike.

en: Open files in the active window
sr: Otvori datoteke u radnom prozoru

en: Whether to reset the scrollbars position after changing image
sr: Da li vratiti položaj šine premicanja na početni posle izmene slike

en: Possible values are: jpeg, jpg.
sr: Dozvoljene vrednosti su: png, jpeg.

en: Possible values are: tiff, tif.
sr: Dozvoljene vrednosti su: tiff, tif.

en: Possible values include: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal
sr: U moguće vrednosti spadaju: general::unsorted, file::name, file::size, file::mtime, exif::photo::datetimeoriginal

en: Caption
sr: Naslov

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: _Single click to open files
sr: _Jedan pritisak otvara datoteke

en: _Double click to open files
sr: _Dva pritiska otvaraju datoteke

en: _Open files in fullscreen mode
sr: _Otvori datoteke preko celog ekrana

en: Other
sr: Drugo

en: Thumbnail _size:
sr: Veličina umanjenog _prikaza:

en: D_etermine image type from content (slower)
sr: Odredi vrstu slike iz _sadržaja (sporije)

en: _Extensions:
sr: _Proširenja:

en: More extensions…
sr: Još proširenja…

en: Filter _Name:
sr: Uslov je _naziv:

en: _Match:
sr: _Poklopi:

note: limit label
en: _Limit to
sr: _Ograniči na

en: selected by
sr: odabrana po

en: Mean:
sr: Znači:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
sr: Std odstupanje:

en: Median:
sr: Srednja vrednost:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
sr: Tačkice:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
sr: Najviše:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
sr: Označeno:

en: _Location:
sr: _Mesto:

en: Overwrite the old file with the new one?
sr: Zameniti staru datoteku sa novom?

en: Old File:
sr: Stara datoteka:

en: Filename:
sr: Naziv datoteke:

en: Size:
sr: Veličina:

en: Modified:
sr: Izmenjena:

en: New File:
sr: Nova datoteka:

en: Over_write the old file
sr: Prepiši _staru datoteku

en: Do not overwrite _the old file
sr: Nemoj prepisati _staru datoteku

en: Overwrite _all files
sr: Prepiši _sve datoteke

en: _Do not overwrite any file
sr: _Nemoj prepisati ni jednu datoteku

en: _Save the new file as:
sr: _Sačuvaj novu datoteku kao:

en: _General filter:
sr: _Opšti uslovi:

en: _Other filters:
sr: Drugi _uslovi:

en: below the folder list
sr: ispod spiska fascikli

en: on the right
sr: s’ desna

en: gThumb Preferences
sr: Postavke Gnomovog slička

en: Appearance
sr: Izgled

en: T_humbnails in viewer:
sr: Umanjen_i prikaz u pregledniku:

en: on the bottom
sr: na dnu

en: on the side
sr: bočno

en: File _properties in browser:
sr: Osobine datoteke u _pregledniku:

en: On startup:
sr: Na pokretanju:

en: Go to last _visited location
sr: Idi na _zadnje posećeno mesto

en: Go to this _folder:
sr: Idi u ovu _fasciklu:

en: Choose startup folder
sr: Odaberi početnu fasciklu

en: Set to C_urrent
sr: Postavi na tren_utno

en: _Reuse the active window to open files
sr: _Ponovo koristi radni prozor za otvaranje datoteka

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
sr: Zat_raži potvrdu pre brisanja datoteka ili zbirki

en: Ask whether to save _modified files
sr: Da pitam da li da sačuvam _izmenjene datoteke

en: _Store metadata inside files if possible
sr: _Čuvaj metapodatke u datotekama ukoliko je moguće

en: General
sr: Opšte

en: _Inverse order
sr: _Obrnuti poredak

en: Upload images to 23hq.com
sr: Otpremi slike na 23hq.com

en: gthumb development team
sr: Razvojna družina Gnomovog slička

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Add bookmarks support.
sr: Dodaj podršku obeleživača.

en: _Add Bookmark
sr: _Dodaj obeleživač

en: _Edit Bookmarks…
sr: _Uredi obeleživače…

en: _System Bookmarks
sr: _Sistemski obeleživači

en: _Bookmarks:
sr: _Obeleživači:

en: Go to this location
sr: Idite na ovo mesto

en: Remove
sr: Ukloni

en: _Name
sr: _Naziv

en: _Location
sr: _Mesto

en: Could not remove the bookmark
sr: Ne mogu ukloniti obeleživač

en: Burn CD/DVD
sr: Nareži CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
sr: Sačuvajte datoteke na optički disk.

en: _Optical Disc…
sr: _Optički disk…

en: Disc Name
sr: Naziv diska

en: Current _folder
sr: Trenutna _fascikla

en: Current folder and its s_ub-folders
sr: Trenutna fascikla i njene pod_fascikle

en: _Selected files
sr: _Označene datoteke

en: Source
sr: Izvor

en: Write to Disc
sr: Upiši na disk

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: Error interpreting JPEG image file: %s
sr: Greška prilikom tumačenja JPEG slikovne datoteke: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
sr: Nepoznato JPEG okruženje boja (%d)

en: _Default extension:
sr: _Podrazumevani nastavak:

en: _Quality:
sr: _Kvalitet:

en: _Smoothing:
sr: _Uglačavanje:

en: Opti_mize
sr: Opti_mizuj

en: _Progressive
sr: _Progresivno

en: Compression _level:
sr: _Nivo sažimanja:

en: Default options:
sr: Predodređene mogućnosti:

en: _RLE compression
sr: _RLE sažimanje

en: Compression
sr: Sažimanje

en: _No compression
sr: _Nema sažimanja

en: No_rmal (Deflate)
sr: No_rmalno (Deflate)

en: _Loss compression (JPEG)
sr: _Sažimanje sa gubicima (JPEG)

en: Resolution
sr: Razmera

en: _Horizontal:
sr: _Horizontalno:

en: _Vertical:
sr: _Vertikalno:

en: dpi
sr: tpi

en: _Method:
sr: _Način:

en: _Lossless
sr: _Bez gubljenja kvaliteta

en: Insufficient memory
sr: Nedovoljna memorija

en: Saving
sr: Snimanje

en: No name specified
sr: Nije određen naziv

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
sr: Neispravan naziv. Sledeći znakovi nisu dozvoljeni: %s

en: Name already used
sr: Naziv je već u upotrebi

en: New catalog
sr: Nova zbirka

en: Enter the catalog name:
sr: Unesite naziv za zbirku:

en: C_reate
sr: Nap_ravi

en: New library
sr: Nova biblioteka

en: Enter the library name:
sr: Unesite ime za biblioteku:

en: Could not remove the catalog
sr: Nisam uspeo da uklonim zbirku

en: Are you sure you want to remove “%s”?
sr: Da li sigurno želite da uklonite „%s“?

en: Add to Catalog…
sr: Dodaj u zbirku…

en: Open Folder
sr: Otvori fasciklu

en: Remove from Catalog
sr: Ukloni iz zbirke

en: Create Catalog
sr: Napravi zbirku

en: Create Library
sr: Napravi biblioteku

en: Rename
sr: Promeni ime

en: Properties
sr: Osobine

en: Catalogs
sr: Zbirke

en: Command Line
sr: Naredbena linija

en: Catalog Properties
sr: Postavke zbirke

en: Organize
sr: Sredi

en: Automatically organize files by date
sr: Sam sredi datoteke po datumu

en: Create file collections.
sr: Napravite zbirke datoteka.

en: Add to Catalog
sr: Dodaj u zbirku

en: A_dd and Close
sr: _Dodaj i zatvori

en: C_atalogs:
sr: Z_birke:

en: _New Catalog
sr: _Nova zbirka

en: New _Library
sr: Nova _biblioteka

en: _View the destination
sr: _Pogledaj odredište

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: _Date:
sr: _Datum:

en: Catalog
sr: Zbirka

en: Cancel operation
sr: Obustavi radnju

en: Organization:
sr: Sređivanje:

en: Files
sr: Datoteke

en: Create
sr: Napravi

en: Select All
sr: Označi sve

en: Select None
sr: Ništa ne označuj

en: Catalog _Preview:
sr: _Pregled zbirke:

en: _Group files by:
sr: _Združi datoteke po:

en: _Include sub-folders
sr: _Uključi poddirektorijume

en: Ignore catalogs with a single file
sr: Zanemari zbirke sa jednom datotekom

en: Put single files in the catalog:
sr: Stavi pojedinačne datoteke u zbirku:

en: Singles
sr: Pojedinačne

en: Could not add the files to the catalog
sr: Ne mogu da dodam datoteke u zbirku

en: Could not create the catalog
sr: Nisam uspeo da napravim zbirku

en: Could not save the catalog
sr: Nisam uspeo da sačuvam zbirku

en: Could not load the catalog
sr: Nisam uspeo da učitam zbirku

en: Organize Files
sr: Sredite datoteke

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
sr: Datoteke će biti sređene po zbirkama. Datoteke neće biti premeštene na disk.

en: Date photo was taken
sr: Datum snimanja fotografije

en: File modified date
sr: Datum poslednje izmene

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tag (embedded)
sr: Oznaka (ugnježđena)

en: Tags
sr: Oznake

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sr: Zbirka „%s“ već postoji, da li želite da je prepišete?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
sr: Biblioteka „%s“ već postoji, da li želite da je prepišete?

en: Over_write
sr: _Prepiši

en: Cannot move the files
sr: Ne mogu premestiti datoteke

en: Cannot copy the files
sr: Ne mogu umnožiti datoteke

en: Invalid destination.
sr: Neispravno odredište.

en: Copying files to “%s”
sr: Umnožavam datoteke u „%s“

en: Could not remove the files from the catalog
sr: Nisam uspeo da uklonim datoteke iz zbirke

en: Invalid file format
sr: Neispravan oblik datoteke

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
sr: Postupak završen. Zbirki: %d. Slika: %d.

en: Change _Date…
sr: Promeni _datum…

en: Change date
sr: Promeni datum

en: Change the files date
sr: Promeni datum datoteka

en: Change the following values:
sr: Izmeni sledeće vrednosti:

en: _Last modified date
sr: Datum _poslednje izmene

en: Co_mment date
sr: Datum _napomene

en: Change to:
sr: Promeni u:

en: The _following date:
sr: Sledeći _datum:

en: File _modified date
sr: Datum _poslednje izmene

en: File c_reation date
sr: Datum n_astanka datoteke

en: Date p_hoto was taken
sr: Datum _snimanja slike

en: A_djust by
sr: Doterajte _po

en: hours
sr: sati

en: minutes
sr: minuta

en: seconds
sr: sekunde

en: Change Date
sr: Promeni datum

en: Import Embedded Metadata
sr: Uvozi ugnježđene metapodatke

en: Comments and tags
sr: Napomene i oznake

en: Add comments and tags to any file type.
sr: Dodaj napomene i oznake u sve vrste datoteka.

en: _Synchronize with the embedded metadata
sr: _Usaglasi stanje sa ugnježđenim metapodacima

en: Preferences
sr: Postavke

en: Comment
sr: Napomena

en: Title
sr: Naslov

en: Description
sr: Opis

en: Place
sr: Mesto

en: Comment Date & Time
sr: Datum i vreme napomene

en: Rating
sr: Ocena

en: Contact _Sheet…
sr: Spisak _poznanika…

en: Image _Wall…
sr: Mozaik _slika…

en: Contact Sheet
sr: Spisak poznanika

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
sr: Napravite sliku sadržaja prikazujući umanjene sličice označenih datoteka.

en: None
sr: Ništa

en: Simple
sr: Jednostavno

en: Simple with shadow
sr: Jednostavno sa senkom

en: Shadow only
sr: Samo senka

en: Slide
sr: Klizaj

en: Inward Shadow
sr: Unutrašnja senka

en: Outward Shadow
sr: Spoljašnja senka

en: Background
sr: Pozadina

en: _Solid color
sr: _Jednobojna

en: _Gradient
sr: _Prelaz

en: Select a color
sr: Odaberite boju

en: Frame
sr: Okvir

en: _Style:
sr: _Način:

en: C_olor:
sr: B_oja:

en: Text
sr: Tekst

en: _Header:
sr: _Zaglavlje:

en: Select a font
sr: Izaberite slovni lik

en: _Footer:
sr: _Podnožje:

en: Caption:
sr: Naslov:

en: The current page number
sr: Trenutni broj stranice

en: The total number of pages
sr: Ukupan broj stranica

en: Special code
sr: Posebna šifra

note: translate only the text in the curly brackets
en: %D{ format }
sr: %D{ zapis }

en: The current date
sr: Tekući datum

en: _Destination:
sr: O_dredište:

en: Choose destination folder
sr: Odaberite odredišnu fasciklu

en: File_name:
sr: I_me datoteke:

en: New enumerator digit
sr: Nova potpisujuća cifra

en: Create _HTML image map
sr: Napravi _HTML mapu slike

en: Create a new theme
sr: Napravite novu temu

en: Edit the selected theme
sr: Uredite obeleženu temu

en: Delete the selected theme
sr: Briše izabranu temu

en: Theme
sr: Tema

en: Columns:
sr: Kolone:

en: Images per page:
sr: Slika po strani:

en: All images on a single page
sr: Sve slike na jednoj stranici

en: _All pages with the same size
sr: Sve str_anice sa istom veličinom

en: Layout
sr: Raspored

en: S_ort:
sr: _Razvrstavanje:

en: Re_verse order
sr: O_brnuti poredak

en: _Size:
sr: _Veličina:

en: Sq_uared
sr: K_vadrirani

en: Thumbnails
sr: Umanjene sličice

en: Could not save the theme
sr: Nisam uspeo da sačuvam temu

en: Could not delete the theme
sr: Nisam uspeo obrisati temu

en: Image Wall
sr: Mozaik slika

en: Creating images
sr: Stvaranje slika

en: Generating thumbnails
sr: Stvaranje umanjenih prikaza

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Footer
sr: Podnožje

en: Theme Properties
sr: Osobine teme

en: Copy _From
sr: Umnoži _iz

en: New theme
sr: Nova tema

en: Convert Format…
sr: Pretvori zapis…

en: Convert format
sr: Promenite zapis

en: Save images in a different format
sr: Sačuvaj slike u drugom obliku

en: New format
sr: Novi oblik

en: Destination
sr: Odredište

en: _Use the original image folder
sr: _Koristi izvornu fasciklu sa slikama

en: Converting images
sr: Pretvaranje slika

en: Convert Format
sr: Oblik pretvaranja

en: Could not show the desktop background properties
sr: Nisam uspeo da prikažem postavke pozadine radne površi

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Could not set the desktop background
sr: Nisam uspeo da postavim pozadinu radne površi

en: Set as Background
sr: Postavi za pozadinu

en: Desktop background
sr: Pozadina radne površi

en: Set the image as desktop background
sr: Postavi sliku za pozadinu radne površi

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
sr: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati metapodatke označenih datoteka?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
sr: Ako obrišete metapodatke, biće trajno izgubljeni.

en: Delete Metadata
sr: Briši metapodatke

en: D_escription:
sr: Opi_s:

en: _Place:
sr: _Mesto:

en: T_ags:
sr: O_znake:

en: _Rating:
sr: _Ocena:

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: Could not save the file metadata
sr: Nisam uspeo da sačuvam metapodatke datoteka

en: Cannot read file information
sr: Nisam uspeo da pročitam podatke o datoteci

en: Edit metadata
sr: Uredite metapodatke

en: Allow to edit files metadata.
sr: Dozvoli izmenu metapodataka datoteka.

note: Translators: the %s symbol in the string is a file name
en: %s Metadata
sr: %s metapodatak

en: %d file | %d files
sr[0]: %d datoteka
sr[1]: %d datoteke
sr[2]: %d datoteka
sr[3]: %d datoteka

en: Sa_ve and Close
sr: Saču_vaj i zatvori

en: Save only cha_nged fields
sr: Sačuvaj samo izmenje_na polja

en: No date
sr: Nema datuma

en: The following date
sr: Sledeći datum

en: Current date
sr: Tekući datum

en: Last modified date
sr: Datum poslednje izmene

en: File creation date
sr: Datum nastanka datoteke

en: Do not modify
sr: Ne menjaj

note: Translators: the %s symbol in the string is a file name
en: %s Tags
sr: %s oznake

en: Assign Tags
sr: Dodeli oznake

en: Assigning tags to the selected files
sr: Dodeli oznake izabranim dadotekama

en: Writing files
sr: Upisujem datoteke

en: Reading files
sr: Učitavam datoteke

en: Example
sr: Primer

en: Extension example.
sr: Primer nastavka.

en: C_opyright:
sr: Autorska _prava:

en: Co_untry:
sr: _Država:

en: _Code:
sr: _Šifra:

en: Cr_edit:
sr: _Zasluga:

en: _Source:
sr: _Izvor:

en: _Urgency:
sr: _Važnost:

en: _Object Name:
sr: Ime _predmeta:

en: Byline _Title:
sr: Titula _autora:

en: _Byline:
sr: _Autor:

en: _City:
sr: _Grad:

en: _Language:
sr: _Jezik:

en: State/Province:
sr: Država/oblast:

en: EXIF, IPTC, XMP support
sr: Podrška za Egzif, IPTC, IksMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
sr: Čitaj i piši egzif, iptc, i iksmp metapodatke.

en: (invalid value)
sr: (neispravna vrednost)

en: Exposure
sr: Izlaganje

en: Exif General
sr: Opšti egzif

en: Exif Conditions
sr: Egzif uslovi

en: Exif Structure
sr: Egzif sastav

en: Exif Thumbnail
sr: Egzif umanjeni prikazi

en: Exif GPS
sr: Egzif GPS

en: Exif Maker Notes
sr: Egzif beleške

en: Exif Versions
sr: Egzif izdanje

en: Exif Other
sr: Egzif ostalo

en: XMP Embedded
sr: IksMP ugnježnjen

en: XMP Attached
sr: IksMP dodat

en: date photo was taken
sr: Datum snimanja fotografije

en: Export
sr: Izvezi

en: Edit accounts
sr: Uredi naloge

en: Add a new album
sr: Dodajte novi album

en: _Account:
sr: _Nalog:

en: Resize the images if larger than this size
sr: Promeni veličinu slike ako je veća od ove veličine

en: _Resize if larger than:
sr: Promeni _veličinu ako je veće od:

en: Public photos
sr: Javne fotografije

en: Private photos, visible to friends
sr: Lične fotografije, vidljive prijateljima

en: Private
sr: Lične

en: _Visibility:
sr: _Vidljivost:

en: A_ccount:
sr: N_alog:

en: Could not connect to the server
sr: Nisam uspeo da se povežem na server

en: Files successfully uploaded to the server.
sr: Datoteka je uspešno otpremljena na server.

en: _Open in the Browser
sr: _Otvori u pregledniku

en: Could not upload the files
sr: Nisam uspeo da otpremim datoteke

en: Could not create the album
sr: Nisam uspeo da napravim album

en: New Album
sr: Novi album

en: Export to Facebook
sr: Izvezi na Fejsbuk

en: No valid file selected.
sr: Nije označena ispravna datoteka.

en: Could not export the files
sr: Nisam uspeo da izvezem datoteke

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sr[0]: %d datoteka (%s)
sr[1]: %d datoteke (%s)
sr[2]: %d datoteka (%s)
sr[3]: %d datoteka (%s)

en: Export to %s
sr: Izvezi u %s

en: Could not get the photo list
sr: Nisam uspeo da dobavim spisak slika

en: No album selected
sr: Nije određen album

en: Import from Facebook
sr: Uvezi sa Fejsbuka

en: _Import
sr: Uv_ezi

en: Import from %s
sr: Uvezi iz %s

en: Facebook
sr: Fejsbuk

en: Upload images to Facebook
sr: Otpremi slike na Fejsbuk

en: Getting the album list
sr: Dobavljam spisak albuma

en: Creating the new album
sr: Pravim nov album

en: Could not upload “%s”: %s
sr: Ne mogu da otpremim „%s“: %s

note: Translators: %s is a filename
en: Uploading “%s”
sr: Otpremam „%s“

en: Uploading the files to the server
sr: Otpremam datoteke na sevrer

en: Getting the photo list
sr: Dobavljam spisak slika

en: New folder
sr: Nova fascikla

en: Enter the folder name:
sr: Unesite ime fascikle:

en: Could not move the files
sr: Nisam uspeo premestiti datoteke

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
sr: Datoteke ne mogu biti premeštene na trenutno mesto, u zamenu, možete izabrati da ih umnožite.

en: Copy
sr: Umnoži

en: Move To
sr: Premesti u

en: Copy To
sr: Umnoži u

en: Move
sr: Premesti

en: Could not open the location
sr: Nisam uspeo da otvorim mesto

en: Cut
sr: Iseci

en: Paste
sr: Ubaci

en: Copy to…
sr: Umnoži u…

en: Move to…
sr: Premesti u…

en: Move to Trash
sr: Premesti u smeće

en: Delete
sr: Obriši

en: Open with the File Manager
sr: Otvori upravnikom datoteka

en: Create Folder
sr: Napravi fasciklu

en: Paste Into Folder
sr: Ubaci u fasciklu

en: Duplicate
sr: Udvostruči

en: Home Folder
sr: Lična fascikla

en: Open _With
sr: _Otvori sa

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
sr: Da li želite da premestite „%s“ u „%s“?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
sr: Da li želite da umnožite „%s“ u „%s“?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
sr: Da li želite da premestite prevučene datoteke u „%s“?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
sr: Da li želite da umnožite prevučene datoteke u „%s“?

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: Could not perform the operation
sr: Nisam uspeo da izvedem radnju

en: File manager
sr: Upravnik datoteka

en: File manager operations.
sr: Radnje upravnika datoteka.

en: _Preview
sr: _Pregled

en: B_rightness:
sr: _Svetlina:

en: Con_trast:
sr: Kon_trast:

en: _Saturation:
sr: _Zasićenost:

en: G_amma:
sr: _Raspon:

en: Cyan-_Red:
sr: Svetlo plava-_Crvena:

en: _Magenta-Green:
sr: _Ljubičasta-zelena:

en: _Yellow-Blue:
sr: _Žuta-plava:

en: Color Levels
sr: Nivoi boja

en: Position
sr: Položaj

en: Color
sr: Boja

en: Options
sr: Mogućnosti

en: _Grid:
sr: _Mreža:

en: Selection
sr: Izbor

en: _Width:
sr: _Širina:

en: Heigh_t:
sr: Visin_a:

en: _Position:
sr: _Položaj:

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Center
sr: Po sredini

en: Aspect ratio
sr: Odnos visine i širine

en: I_nvert aspect ratio
sr: _Izvrni proporcije

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
sr: Umnožak _od:

en: Include current channel
sr: Uključi tekući kanal

en: High _quality
sr: Dobar _kvalitet

en: pixels
sr: tačaka

en: Dimensions
sr: Veličine

en: Set the image size to this value
sr: Postavi veličinu slike na ovu vrednost

en: Original dimensions:
sr: Izvorna veličina:

en: Scale factor:
sr: Odnos srazmerne promene veličine:

en: New dimensions:
sr: Nova veličina:

en: Grid:
sr: Mreža:

en: _Background:
sr: _Pozadina:

en: Pick a background color
sr: Odaberi boju pozadine

en: _Transparent
sr: _Providan

en: Original size
sr: Izvorna veličina

en: Bounding box
sr: Granični okvir

en: Crop borders
sr: Ostriži ivice

en: Angle
sr: Ugao

en: Align
sr: Poravnaj

en: Image size
sr: Veličina slike

en: Point 1:
sr: Tačka 1:

en: Point 2:
sr: Tačka 2:

en: Keep aspect ratio
sr: Zadrži srazmeru

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
sr: Vucite liniju po slici 
    za postavku poravnanja.

en: Parallel
sr: Paralelno

en: Perpendicular
sr: Normalno

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: Threshold:
sr: Zadrška:

en: Radius:
sr: Poluprečnik:

en: Amount:
sr: Količina:

en: Linear scale
sr: Redna lestvica

en: Logarithmic scale
sr: Logaritamska lestvica

en: Channel:
sr: Kanal:

en: Value
sr: Vrednost

en: Red
sr: Crvena

en: Green
sr: Zelena

en: Blue
sr: Plava

en: Reset
sr: Vrati na zadate vrednosti

en: Presets
sr: Pretpodešavanja

en: Applying changes
sr: Primenjujem izmene

en: Adjust Colors
sr: Podesi boje

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
sr: Podesi osvetljenje, suprotnost, zasićenje, i raspon boja slike

en: Stretch
sr: Razvuci

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
sr: Razvuci histograma nakon skraćivanja za 0.5% sa oba kraja

en: Equalize
sr: Izjednači

en: Equalize the histogram using the square root function
sr: Izjednačite histogram koristeći funkciju kvadratnog korena

en: Uniform
sr: Jednoobrazno

en: Equalize the histogram using the linear function
sr: Izjednačite histogram koristeći linearnu funkciju

en: Adjust Contrast
sr: Podesi kontrast

en: Automatic contrast adjustment
sr: Samostalna ispravka kontrasta

en: Color Picker
sr: Birač boja

en: Pick a color from the image
sr: Izaberite boju sa slike

en: Square
sr: Kvadriraj

en: %d × %d (Image)
sr: %d × %d (slika)

en: %d × %d (Screen)
sr: %d × %d (ekran)

en: 4∶3 (DVD, Book)
sr: 4:3 (DVD, knjiga)

en: 3∶2 (Postcard)
sr: 3:2 (razglednica)

en: 16∶9 (DVD)
sr: 16:9 (DVD)

en: 1.85∶1
sr: 1,85:1

en: 2.39∶1
sr: 2,39:1

note: Translators: this is an option for the format -> Format: Custom
en: Custom
sr: Proizvoljno

en: Rule of Thirds
sr: Pravilo trećine

en: Golden Sections
sr: Zlatni presek

en: Center Lines
sr: Simetrale

en: Crop
sr: Ostriži ivice

en: Add to Presets
sr: Dodaj u pretpodešavanja

en: Enter the preset name:
sr: Unesite naziv pretpodešavanja:

en: Could not save the file
sr: Nisam uspeo da sačuvam datoteku

en: Add to presets
sr: Dodaj u pretpodešavanja

en: Color Curves
sr: Krive boja

en: Adjust color curves
sr: Podesi krive boja

en: Special Effects
sr: Naročita dejstva

note: Translators: this is the name of a filter that produces warmer colors
en: Warmer
sr: Toplije

note: Translators: this is the name of a filter that produces cooler colors
en: Cooler
sr: Hladnije

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Soil
sr: Tlo

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Desert
sr: Pustinja

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Arctic
sr: Arktik

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Mangos
sr: Mango

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Fresh Blue
sr: Plava svežina

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Cherry
sr: Trešnja

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Vintage
sr: Prastaro

note: Translators: this is the name of an image filter
en: Blurred Edges
sr: Zamućene ivice

note: Translators: this is the name of an image filter that produces darker edges
en: Vignette
sr: Ornament

en: Flip
sr: Preokreni

en: Flip the image vertically
sr: Preokreni sliku uspravno

en: _Brightness
sr: _Svetlina

en: _Saturation
sr: _Zasićenost

en: _Average
sr: _Prosečno

en: Grayscale
sr: Tonovi sive

en: Mirror
sr: Odraz

en: Mirror the image horizontally
sr: Odrazi sliku vodoravno (levo-desno)

en: Negative
sr: Negativ

en: Redo
sr: Napred

note: resize the original image
en: Resizing images
sr: Promeni veličinu slike

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: Rotate
sr: Okreni

en: Rotate Left
sr: Okreći levo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
sr: Okreći sliku 90 stepeni suprotno kretanju kazaljke na satu

en: Rotate Right
sr: Okreći desno

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
sr: Okreći 90 stepeni u pravcu kazaljke na satu

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Sharpening image
sr: Izoštravanje slike

en: Enhance Focus
sr: Poboljšaj žižu

en: Undo
sr: Opozovi

en: Find _Duplicates…
sr: Pronađi _dvojnike…

en: _Folders:
sr: _Fascikle:

en: Duplicates:
sr: Dvojnici:

en: Files:
sr: Datoteke:

en: _View
sr: P_regled

en: _Delete
sr: _Obriši

en: No duplicates found.
sr: Nisam pronašao dvojnike.

en: Start _at:
sr: Počni _sa:

en: _Filter:
sr: _Uslov:

en: Find Duplicates
sr: Pronađi dvojnike

en: _Find
sr: _Pronađi

en: Find duplicated files.
sr: Pronalazi udvostručene datoteke.

en: leave the newest duplicates
sr: ostavi najnovije dvojnike

en: leave the oldest duplicates
sr: ostavite najstarije dvojnike

en: by folder…
sr: po fascikli…

en: all files
sr: sve datoteke

en: no file
sr: nema datoteka

en: %d duplicate | %d duplicates
sr[0]: %d dvojnik
sr[1]: %d dvojnika
sr[2]: %d dvojnika
sr[3]: %d dvojnik

en: Search completed
sr: Pretraga je završena

en: Searching for duplicates
sr: Tražim dvojnike

en: %d file remaining | %d files remaining
sr[0]: preostala je %d datoteka
sr[1]: preostale su %d datoteke
sr[2]: preostalo je %d datoteka
sr[3]: preostala je %d datoteka

en: Getting the file list
sr: Dobavljanje spiska datoteka

en: Duplicates
sr: Dvojnici

en: Select
sr: Izaberi

en: Flicker
sr: Treptanje

en: Upload images to Flickr
sr: Otpremi fotografije na Flikr

en: Private photos, visible to family and friends
sr: Lične fotografije, vidljive porodici i prijateljima

en: Private photos, visible to family
sr: Lične fotografije, vidljive porodici

en: Private photos
sr: Lične fotografije

en: Safe content
sr: Bezbedan sadržaj

en: Moderate content
sr: Umereni sadržaj

en: Restricted content
sr: Ograničeni sadržaj

en: Free space:
sr: Slobodnog mesta:

en: Ph_otoset:
sr: Niz _fotografija:

en: _Privacy:
sr: _Privatnost:

en: _Safety:
sr: _Bezbednost:

en: Hi_de from public searches
sr: Sakrij od _javne pretrage

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
sr: Vratite se na ovaj prozor kad budete završili postupak prijave na %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
sr: Kad završite, kliknite na dugme ispod „Nastavi“.

en: C_ontinue
sr: _Nastavi

en: _Authorize…
sr: _Ovlasti…

en: gThumb requires your authorization to upload the photos to %s
sr: Gnomov sličko zahteva vaše odobrenje za otpremanje slika na %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize gthumb to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
sr: Kliknite na „Ovlasti“ da otvorite vaš veb preglednik i ovlastite Gnomovog slička za otpremanje slika na %s. Kad budete završili, vratite se na ovaj prozor da dovršite ovlašćenja.

note: Translators: %s is a filename
en: Image saved as %s
sr: Slika je sačuvana kao „%s“

[ctx: Filename]
en: Screenshot
sr: Snimak ekrana

en: Could not take a screenshot
sr: Nisam uspeo da slikam ekran

en: Play
sr: Izvedi

en: Slower
sr: Sporije

en: Faster
sr: Brže

en: Restart when finished
sr: Ponovo pokreni kada se završi

en: Time:
sr: Vreme:

en: _Screenshots location:
sr: Mesto _snimaka ekrana:

en: Audio/Video support
sr: Zvučna/video podrška

en: Play audio and video files.
sr: Izvedi zvučne i video datoteke.

en: Playing video
sr: Izvođenje videa

en: Pause
sr: Zastoj

en: Take a screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

en: Audio
sr: Zvuk

en: Artist
sr: Izvođač

en: Bitrate
sr: Protok bita

en: Encoder
sr: Šifrarnik

en: Codec
sr: Kodek

en: Framerate
sr: Protok kadrova

en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: Channels
sr: Kanali

en: Sample rate
sr: Protok uzorka

en: Could not print the selected files
sr: Nisam uspeo da štampam označene datoteke

en: Print
sr: Štampaj

en: Centered
sr: Na sredini

en: The total number of files
sr: Ukupan broj datoteka

en: The event description
sr: Opis događaja

en: _Rows:
sr: _Redovi:

en: Image
sr: Slika

en: Position:
sr: Položaj:

en: Left
sr: Levo

en: Top
sr: Vrh

en: Rotation:
sr: Obrtanje:

en: Unit:
sr: Jedinica:

en: Preview
sr: Pregled

en: millimeters
sr: milimetri

en: inches
sr: inči

en: Fonts
sr: Slovni likovi

en: Select Caption Font
sr: Odaberite slovni lik natpisa

en: Select Header Font
sr: Odaberite slovni lik zaglavlja

en: Select Footer Font
sr: Odaberite slovni lik podnožja

en: Page %d of %d
sr: Strana %d od %d

en: Could not print
sr: Nisam uspeo štampati

en: Images
sr: Slike

en: No suitable loader available for this file type
sr: Nema odgovarajućeg utovarivača za ovu vrstu datoteke

note: translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
sr: Učitavam „%s“

en: Loading images
sr: Učitavanje slika

en: Image print
sr: Štampanje slika

en: Allow to print images choosing the page layout.
sr: Dozvoli štampanje slika koristeći raspored strane.

en: Rotate Physically
sr: Okreni fizički

en: Reset the EXIF Orientation
sr: Poništi EGZIF usmerenje

en: Saving images
sr: Snima slike

en: Image rotation
sr: Obrtanje slike

en: Rotate images without data loss.
sr: Obrći slike bez gubitka na kvalitetu.

en: Problem transforming the image: %s
sr: Greška prilikom izmene slike: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
sr: Ovo pretvaranje može dovesti do malih izobličenja duž jedne ili više ivica, jer razmere slike nisu umnožak broja 8.
    
    Međutim, izobličenja se mogu poništiti. Ako izlazna slika nije prihatljiva, samo primenite povratno pretvaranje da bi vratili izvornu sliku.
    
    Možete takođe ukloniti (ili obrzati) bilo koje neizmenjive ivične tačke. Za primenjivu upotrebu, ovaj način daje izlaze najlepšeg izgleda, ali pretvaranje više nije strogo bez gubitka vrednosti.

en: _Trim
sr: _Obreži

en: _Accept distortion
sr: _Prihvati izobličenja

en: After loading an image:
sr: Posle učitavanja slike:

en: Set to actual size
sr: Postavi na pravu veličinu

en: Keep previous zoom
sr: Zadrži prethodno uvećanje

en: Fit to window
sr: Poravnaj po prozoru

en: Fit to window if larger
sr: Poravnaj po prozoru ako je veća

en: Fit to width
sr: Poravnaj po širini

en: Fit to width if larger
sr: Poravnaj po širini ako je veća

en: Reset scrollbar positions
sr: Poništi položaj šina premicanja

en: Zoom quality:
sr: Kvalitet uvećanja:

[ctx: zoom quality]
en: _High
sr: _Visok

[ctx: zoom quality]
en: _Low
sr: _Nizak

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Fit to height
sr: Poravnaj po visini

en: Copy Image
sr: Umnoži sliku

en: Paste Image
sr: Nalepi sliku

en: Apply the embedded color profile
sr: Primeni ugrađeni profil boje

en: Next frame
sr: Sledeći kadar

en: Save Image
sr: Sačuvaj sliku

en: Loading the original image
sr: Učitavam izvornu sliku

en: Viewer
sr: Pregledač

en: _Destination
sr: O_dredište

en: _Automatic subfolder
sr: _Samostalna podfascikla

en: as _single subfolder
sr: kao _jedna podfascikla

en: The year
sr: Godina

en: The month
sr: Mesec

en: The day of the month
sr: Dan u mesecu

en: The hour
sr: Čas

en: The minutes
sr: Minuti

en: The seconds
sr: Sekunde

en: Invalid Destination
sr: Neispravno odredište

en: example: %s
sr: primer; %s

note: subfolder type
en: File date
sr: Datum datoteke

note: gtk_label_set_mnemonic_widget (GTK_LABEL (GET_WIDGET ("subfolder_label")), self->priv->subfolder_type_list); subfolder format
en: year-month-day
sr: godina-mesec-dan

en: year-month
sr: godina-mesec

en: year
sr: godina

en: custom format
sr: prolagođeni oblik

en: Importing files
sr: Uvoz datoteka

en: No file imported
sr: Nema uveženih datoteka

en: The selected files are already present in the destination.
sr: Označene datoteke su već prisutne na odredištu.

en: Could not delete the files
sr: Nisam uspeo obrisati slike

en: Delete operation not supported.
sr: Radnja brisanja nije podržana.

en: Last imported
sr: Poslednje uvezeno

en: No file specified.
sr: Nema naznačenih datoteka.

note: Translators: For example: Not enough free space in “/home/user/Images”.\n1.3 GB of space is required but only 300 MB is available.
en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
sr: Nema dovoljno raspoloživog prostora u „%s“.
    Potrebno je %s prostora, ali je dostupno samo %s.

en: Tools
sr: Alatke

en: Co_mmands:
sr: _Naredbe:

en: _Wait for the command to finish
sr: _Sačekajte da se naredba izvrši

en: E_xecute command once for every file
sr: _Izvršite naredbu jednom za svaku datoteku

en: _Terminal command (shell script)
sr: _Naredba terminala (skripte ljuske)

en: Sh_ortcut:
sr: Pre_čica:

en: The file uri
sr: Adresa datoteke

en: The file path
sr: Putanja do datoteke

en: The file basename
sr: Osnovni naziv datoteke

en: The parent folder path
sr: Putanja roditeljske fascikle

note: Translate only
en: %ask{ message }{ default value }
sr: %ask{ poruka }{ zadata vrednost }

en: Ask an input value
sr: Zatraži ulaznu vrednost

note: Translate only
en: %attr{ attribute name }
sr: %attr{ naziv svojstva }

en: A file attribute
sr: Svojstvo datoteke

en: The file basename without extension
sr: Osnovni naziv datoteke bez nastavka

en: The file extension
sr: Nastavak datoteka

note: Translate only
en: %quote{ text }
sr: %quote{ tekst }

en: Quote the text
sr: Navedi tekst

en: _Command:
sr: _Naredba:

en: Personalize…
sr: Prilagodi…

en: Script
sr: Skripta

en: Shortcut
sr: Prečica

en: Show
sr: Prikaži

en: Could not save the script
sr: Nisam uspeo sačuvati skriptu

en: New Command
sr: Nova naredba

en: Edit Command
sr: Izmeni naredbu

en: Are you sure you want to delete the selected command?
sr: Da li ste sigurni da želite brisati označenu naredbu?

en: Commands
sr: Naredbe

en: Enter a value:
sr: Unesite vrednost:

en: Malformed command
sr: Loše oblikovana naredba

en: _Skip
sr: _Preskoči

en: No command specified
sr: Nije određena naredba

en: Command exited abnormally with status %d
sr: Naredba je izišla nepravilno sa stanjem %d

en: File list tools
sr: Pribori za spiskove datoteka

en: Scripting and batch manipulation of files.
sr: Skriptovanje i masovna obrada datoteka.

[ctx: Cardinal point]
en: S
sr: J

[ctx: Cardinal point]
en: N
sr: S

[ctx: Cardinal point]
en: W
sr: Z

[ctx: Cardinal point]
en: E
sr: I

en: Map
sr: Karta

note: No GPS label
en: The geographical position information is not available for this image.
sr: Podaci o zemljopisnom položaju nisu dostupni za ovu sliku.

en: View the photo position on the map
sr: Pregled položaja slike na karti

en: A_ccounts:
sr: _Nalozi:

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: New authentication…
sr: Nova prijava…

en: Authorization Required
sr: Potrebna je prijava

en: Choose _Account…
sr: Izaberi _nalog…

en: Choose Account
sr: Izaberite nalog

en: Edit Accounts
sr: Uredite nalog

en: Connecting to the server
sr: Povezivanje na server

en: Asking authorization
sr: Trebovanje ovlašćenja

en: Getting account information
sr: Dobavljam podatke o nalogu

en: Tiny ( 100 × 75 )
sr: majušan ( 100 × 75 )

en: Small ( 160 × 120 )
sr: mali ( 160 × 120 )

en: Medium ( 320 × 240 )
sr: srednji ( 320 × 240 )

en: Large ( 640 × 480 )
sr: veliki ( 640 × 480 )

en: 15ʺ screen ( 800 × 600 )
sr: 15ʺ ekran ( 800 × 600 )

en: 17ʺ screen ( 1024 × 768 )
sr: 17ʺ ekran ( 1024 × 768 )

en: 1 megabyte file size
sr: Veličina datoteke 1 megabajt

en: _Scramble filenames
sr: _Šifruj imena datoteka

en: _Container:
sr: _Sadržalac:

en: 2 megabyte file size
sr: Veličina datoteke 2 megabajta

en: Export to Photobucket
sr: Izvezi na Fotobuket

en: PhotoBucket
sr: Fotobuket

en: Upload images to PhotoBucket
sr: Otpremi slike na Fotobuket

en: Choose a folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Import
sr: Uvezi

en: _Removable Device…
sr: _Uklonjivi uređaji…

en: F_older…
sr: _Fascikla…

en: I_mport From
sr: U_vezi iz

en: After importing from a device:
sr: Posle uvoza sa uređaja:

en: _Rotate the images physically
sr: _Okrenite slike fizički

en: _Delete the imported files from the source
sr: O_briši uvezene slike sa izvora

note: view label
en: S_how:
sr: P_rikaži:

en: _Event:
sr: _Događaj:

en: _Tags:
sr: _Oznake:

en: Could not import the files
sr: Ne mogu da uvezem datoteke

note: translators: %d is the number of files, %s the total size
en: Files to import: %d (%s)
sr: Datoteke za uvoz: %d (%s)

en: Could not load the folder
sr: Nisam uspeo da učitam fasciklu

en: (Empty)
sr: (Prazno)

en: Getting the folder content…
sr: Dobavljam sadržaj fascikle…

en: Empty
sr: Prazno

en: Import from Removable Device
sr: Uvoz sa uklonjivog uređaja

en: Import from Folder
sr: Uvoz iz fascikle

en: Import photos
sr: Uvezi slike

en: Import photos from removable devices.
sr: Uvezi slike sa uklonjivih uređaja.

en: _Picasa Web Album…
sr: Veb album _Pikasa…

en: _Albums:
sr: _Albumi:

en: Public
sr: Javno

en: Could not get the album list
sr: Ne mogu da dobavim spisak albuma

en: Export to Picasa Web Albums
sr: Izvozi u Pikasa veb albume

en: Import from Picasa Web Album
sr: Uvezi iz veb albuma Pikase

en: Picasa Web Albums
sr: Veb album Pikasa

en: Upload images to Picasa Web Albums
sr: Otpremi slike na veb albume Pikase

en: RAW Format
sr: Sirovi zapis

en: Raw format support
sr: Podrška sirovog zapisa

en: Allow to load raw format images.
sr: Dozvoli učitavanje slika u sirovom zapisu.

en: Red Eye Removal
sr: Uklanjanje crvenih očiju

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
sr: Uklonite utiske crvenih očiju nastalih zbog bljeskalica kamera

en: Red-eye removal
sr: Uklanjanje crvenih očiju

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
sr: Pribor za uklanjanje utiska crvenih očiju sa fotografija.

en: digits
sr: cifre

en: format:
sr: zapis:

en: remove
sr: ukloni

en: add
sr: dodaj

en: _Sort by:
sr: _Poređaj po:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
sr: _Veličina slova:

en: Help
sr: Pomoć

en: Edit template
sr: Uredite predloške

note: translate only the text in the curly brackets
en: %M{ format }
sr: %M{ zapis }

note: translate only the text in the curly brackets
en: %A{ identifier }
sr: %A{ odrednik }

en: The original filename
sr: Zadrži izvorna imena datoteka

en: The original extension
sr: Izvorni nastavak

en: The original enumerator
sr: Izvorni brojač

en: The modification date
sr: Datum izmene

en: The digitalization date
sr: Datum digitalizacije

en: Re_verse Order
sr: O_brnuti redosled

en: _Template:
sr: _Predložak:

en: _Preview:
sr: _Pregled:

en: Enumerator
sr: Brojač

en: Original filename
sr: Izvorna imena datoteka

en: Original extension
sr: Izvorni nastavak

en: Original enumerator
sr: Izvorni brojač

en: Modification date
sr: Datum izmene

en: Digitalization date
sr: Datum digitalizacije

en: File attribute
sr: Svojstvo datoteke

en: Could not rename the files
sr: Nisam uspeo promeniti imena datotekama

en: Could not save the template
sr: Ne mogu da sačuvam šablon

en: Edit Template
sr: Uredi šablon

en: _Rename
sr: _Preimenuj

en: Old Name
sr: Staro ime

en: New Name
sr: Novo ime

en: Keep original case
sr: Zadrži izvornu veličinu slova

en: Convert to lower-case
sr: Pretvori u mala slova

en: Convert to upper-case
sr: Pretvori u velika slova

en: Renaming files
sr: Preimenovanje datoteka

en: Rename files
sr: Preimenuj datoteke

en: Rename series of files.
sr: Preimenuj nizove datoteka.

en: Resize Images…
sr: Promeni veličinu slikama…

en: pixel
sr: tačka

en: New dimensions
sr: Nova razmera

en: _Height:
sr: _Visina:

en: _Preserve original aspect ratios
sr: _Zadržavaj izvorne srazmere

en: Format
sr: Zapis

en: Resize Images
sr: Promeni veličinu slikama

en: Keep the original format
sr: Zadrži izvorni zapis

en: Resize images
sr: Promeni veličinu slikama

en: Resize series of images.
sr: Promeni veličinu nizu slika.

en: Could not perform the search
sr: Nisam uspeo izvršiti pretragu

en: Search Result
sr: Rezultat pretrage

en: Find
sr: Pronađi

en: Find files
sr: Nađi datoteke

en: Search again
sr: Pretraži opet

note: Translators: This is not a verb, it's a name as in "the search properties".
en: Search
sr: Pretraži

en: Rules:
sr: Pravila:

en: all the following rules
sr: sva sledeća pravila

en: any of the following rules
sr: bilo koje sledeće pravilo

en: Files found so far: %s
sr: Pronađenih datoteka do sada: %s

en: Searching…
sr: Tražim…

en: Cancel the operation
sr: Obustavi radnju

en: File search tool.
sr: Alat pretrage.

en: Remove from Selection
sr: Uklanja iz izbora

en: Show selection %d
sr: Prikaži izbor %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection.
sr: Koristite Menja-%d za dodavanje datoteka u ovaj izbor, Ktrl-%d za pregled izbora.

en: Selection %d
sr: Izbor %d

en: Selections
sr: Izbori

en: Advanced file selection.
sr: Napredni odabir datoteka.

en: Presentation
sr: Izlaganje

en: Slideshow
sr: Pokretni prikaz

en: _Personalize
sr: _Prilagodite

en: _Transition effect:
sr: Utisci _prelaza:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
sr: Samostalno _menjaj, svakih

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
sr: sekunde

en: _Restart when finished
sr: _Ponovo pokreni kada se završi

en: R_andom order
sr: Nasumični _raspored

en: Playlist
sr: Spisak za izvođenje

en: Add files to the playlist
sr: Dodaj datotke u spisak za izvođenje

en: Remove the selected files
sr: Ukloni odabrane datoteke

en: Playing slideshow
sr: Izvođenje pokretnog prikaza

en: Choose the files to play
sr: Odaberite datoteke za izvođenje

en: Audio files
sr: Zvučne datoteke

en: Random
sr: Nasumično

en: Push from right
sr: Guraj s desna

en: Push from bottom
sr: Guraj odozdo

en: Slide from right
sr: Klizaj s desna

en: Slide from bottom
sr: Klizaj odozdo

en: Fade in
sr: Pojavi se

en: Flip page
sr: Izvrni stranu

en: Cube from right
sr: Kockaj s desna

en: Cube from bottom
sr: Kockaj s leva

en: View images as a slideshow.
sr: Pogledaj slike u pokretnom prikazu.

en: _Web Album…
sr: _Veb album…

en: Click to view the image
sr: Kliknite za pregled slike

en: Go back to the index
sr: Vrati se na sadržaj

en: Image %d of %d
sr: Slika %d od %d

en: Index
sr: Sadržaj

en: Next
sr: Sledeće

en: Previous
sr: Prethodno

en: View page %d
sr: Pogledaj stranicu %d

en: View the next image
sr: Pogledaj sledeću sliku

en: View the next page
sr: Pogledaj sledeću stranu

en: View the previous image
sr: Pogledaj prethodnu sliku

en: View the previous page
sr: Pogledaj prethodnu sliku

en: All images on a single image
sr: Sve slike u jednoj slici

en: Adapts to the window width
sr: Prilagodi visini prozora

en: _Copy originals to destination
sr: _Umnoži izvorne u odredište

en: _Adapt to the window width
sr: _Prilagodi širini prozora

en: Index Page
sr: Stranica sadržaja

en: Thumbnail Caption
sr: Naslov umanjenog prikaza

en: The current image number
sr: Broj trenutne slike

en: The total number of images
sr: Ukupan broj slika

en: The file comment
sr: Napomena slike

en: Image Page
sr: Strana slike

en: Show the description, if available
sr: Prikazuje opis, ako je dostupan

en: Show the following attributes:
sr: Prikazuje sledeća svojstva:

en: Image Attributes
sr: Svojstva slika

en: Web Album
sr: Veb album

en: Could not show the destination
sr: Nisam uspeo da prikažem odredište

en: The album has been created successfully.
sr: Album je uspešno napravljen.

en: Saving thumbnails
sr: Snimanje umanjenih prikaza

en: Saving HTML pages: Images
sr: Snimanje HTML stranica: slike

en: Saving HTML pages: Indexes
sr: Snimanje HTML stranica: sadržaji

en: Copying original images
sr: Umnožavam izvorne slike

en: Could not find the style folder
sr: Nisam uspeo da pronađem fasciklu za načine

en: Could not create a temporary folder
sr: Ne mogu napraviti privremeni direktorijum

en: Web Albums
sr: Veb albumi

en: Create static web albums.
sr: Napravi neizmenljive veb albume.

en: Could not load the position “%s”
sr: Nisam uspeo da učitam položaj „%s“

en: Open
sr: Otvori

en: Filter
sr: Uslov

en: Could not save the filter
sr: Nisam uspeo da sačuvam uslov

en: New Filter
sr: Novi uslov

en: Edit Filter
sr: Izmeni uslov

en: Filters
sr: Uslovi

note: add the page to the preferences dialog
en: Browser
sr: Preglednik

en: All
sr: Sve

en: Enabled
sr: Omogućen

en: Disabled
sr: Onemogućen

en: Viewers
sr: Pregledači

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: File tools
sr: Alatke za datoteke

en: List tools
sr: Alatke za spiskove

en: Importers
sr: Uvoznici

en: Exporters
sr: Izvoznici

en: Could not activate the extension
sr: Nisam uspeo da pokrenem proširenje

en: Could not deactivate the extension
sr: Nisam uspeo da isključim proširenje

note: add the page to the preferences dialog
en: Extensions
sr: Proširenja

en: Restart required
sr: Potrebno je ponovno pokretanje

en: You need to restart gthumb for these changes to take effect
sr: Treba ponovo da pokrenete Gnomovog slička da bi ove promene stupile na snagu

en: _Restart
sr: _Ponovo pokreni

en: Sort By
sr: Poređaj po

note: For translators: This is a progress size indicator, for example: 230.4 MB of 512.8 MB
en: %s of %s
sr: %s od %s

en: Moving “%s” to “%s”
sr: Premeštam „%s“ u „%s“

en: Copying “%s” to “%s”
sr: Umnožavam „%s“ u „%s“

en: Moving files
sr: Premeštanje datoteka

en: Copying files
sr: Umnožavanje datoteka

en: Getting file information
sr: Dobavljam podatke o datoteci

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
sr: Pritisnite kombinaciju tastera da koristite kao prečicu,

en: Press Esc to cancel
sr: Pritisnite „Esc“ da otkažete

en: Open a new window
sr: Otvori novi prozor

en: Start in fullscreen mode
sr: Počni u celom ekranu

en: Automatically start a slideshow
sr: Samostalno pokreni niz slika

en: Automatically import digital camera photos
sr: Sam uvezi slike sa digitalnog fotoaparata

en: Show version
sr: Prikazuje izdanje

en: — Image browser and viewer
sr: — Preglednik i pretraživač slika

en: gThumb is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Gnomov sličko je slobodan softver; možete ga prosleđivati i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte javne licence koju je objavila Zadužbina slobodnog softvera; izdanja 2 licence ili (po vašem izboru) bilo kojeg novijeg.

en: gThumb is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Gnomov sličko se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI. Pogledajte GNU Opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with gThumb.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz Gnomovog slička.  Ako niste, pogledajte „http://www.gnu.org/licenses/“.

en: An image viewer and browser for GNOME.
sr: Pregledač i pretraživač slika za Gnom.

en: [modified]
sr: [izmenjeno]

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d označena datoteka (%s)
sr[1]: %d označene datoteke (%s)
sr[2]: %d označenih datoteka (%s)
sr[3]: %d označena datoteka (%s)

en: %s of free space
sr: %s slobodnog prostora

en: No suitable module found for %s
sr: Nije pronađena odgovarajuća jedinica za %s

en: Save changes to file “%s”?
sr: Da sačuvam izmene u datoteci „%s“?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
sr: Ako ne sačuvate, izmene u datoteci biće zauvek izgubljene.

en: Do _Not Save
sr: Ne _čuvaj

en: Accept
sr: Prihvati

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Could not change name
sr: Ne mogu izmeniti naziv

en: Modified
sr: Izmenjeno

en: Go to the previous visited location
sr: Idi na prethodno posećeno mesto

en: Go to the next visited location
sr: Idi na sledeće posećeno mesto

en: History
sr: Istorijat

en: View the folders
sr: Pogledaj fascikle

en: Edit file
sr: Uredi datoteku

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekana

en: File type not supported
sr: Vrsta datoteke nije podržana

en: No suitable module found
sr: Nije pronađen odgovarajuća jedinica

en: Deleting files
sr: Brisanje datoteka

en: Could not open the module “%s”: %s
sr: Ne mogu da otvorim modul „%s“: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
sr: Nastavak „%1$s“ je potreban za nastavak „%2$s“

en: All Supported Files
sr: Sve podržane datoteke

en: _Show Format Options
sr: _Prikaži opcije formata

en: Details
sr: Pojedinosti

en: Computer
sr: Računar

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
sr: Datoteke ne mogu biti prebačene u Đubre. Želite li ih trajno obrisati?

en: Could not move the files to the Trash
sr: Ne mogu premestiti datoteke u smeće

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Da li sigurno želite trajno da obrišete „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
sr[0]: Da li sigurno želite da trajno obrišete %'d izabranu datoteku?
sr[1]: Da li sigurno želite da trajno obrišete %'d izabrane datoteke?
sr[2]: Da li sigurno želite da trajno obrišete %'d izabranih datoteka?
sr[3]: Da li sigurno želite da trajno obrišete %'d izabranu datoteku?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
sr: Ako obrišete datoteku, biće trajno izgubljena.

note: "files" label
en: files
sr: datoteke

en: ascending
sr: uzlazno

en: descending
sr: silazno

en: No limit specified
sr: Nije navedeno ograničenje

en: (Open Parent)
sr: (Otvori nadfasciklu)

en: Enter the new name:
sr: Unesite novo ime:

en: Alpha
sr: Alfa

en: Could not rename the file
sr: Ne mogu promeniti ime slike

en: No options available for this file type
sr: Nema dostupnih mogućnosti za ovu vrstu datoteke

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
sr: Ne mogu da nađem odgovarajući modul da sačuvam sliku kao„%s“

en: Reading file information
sr: Čitanje podataka datoteka

en: File
sr: Datoteka

en: Name
sr: Ime

en: Size
sr: Veličina

[ctx: the file mtime]
en: Modified Date & Time
sr: Izmenjeni datum i vreme

en: Type
sr: Vrsta

en: Location
sr: Mesto

en: Duration
sr: Trajanje

en: Exposure Settings
sr: Podešavanja izlaganja

en: Aperture
sr: Blenda

en: ISO Speed
sr: ISO brzina

en: Exposure Time
sr: Vreme izlaganja

en: Shutter Speed
sr: Brzina zaklopca

en: Focal Length
sr: Žižna daljina

en: Flash
sr: Blic

en: Camera Model
sr: Model foto-aparata

en: Color Profile
sr: Profil boje

en: General Date & Time
sr: Opšti datum i vreme

en: Author
sr: Stvaralac

en: Copyright
sr: Autorska prava

en: file name
sr: naziv datoteke

en: file path
sr: putanja datoteke

en: file size
sr: veličina datoteke

en: file modified date
sr: datum poslednje izmene

en: no sorting
sr: bez razvrstavanja

en: dimensions
sr: veličina

en: aspect ratio
sr: odnos visine i širine

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Images
sr: Sve slike

en: JPEG Images
sr: JPEG slike

en: Raw Photos
sr: Sirove fotografije

en: Media
sr: Nosač sadržaja

en: Text Files
sr: Tekst datoteke

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: Title (embedded)
sr: Naslov (ugnježđen)

en: Description (embedded)
sr: Opis (ugnježđen)

en: Overwrite
sr: Prepiši

en: Operations
sr: Operacije

en: Saving file information
sr: Čuvanje podataka datoteke

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
sr: Čuvam „%s“

en: Create tag “%s”
sr: Napravi oznaku „%s“

en: Show all the tags
sr: Prikaži sve oznake

en: Holidays
sr: Odmori

en: Temporary
sr: Privemeno

en: Screenshots
sr: Snimci ekrana

en: Science
sr: Nauka

en: Favorite
sr: Omiljeno

en: Important
sr: Važno

en: GNOME
sr: Gnom

en: Games
sr: Igre

en: Party
sr: Zabava

en: Birthday
sr: Rođendan

en: Astronomy
sr: Astronomija

en: Family
sr: Porodica

en: is lower than
sr: je niže od

en: is greater than
sr: je veće od

en: is equal to
sr: je jednako sa

en: is greater than or equal to
sr: je veći ili jednak sa

en: is lower than or equal to
sr: je manji ili jednak sa

en: The test definition is incomplete
sr: Opis probe je nepotpun

en: is
sr: je

en: is only
sr: je samo

en: is not
sr: nije

en: matches
sr: poklapa se

en: Add a new rule
sr: Dodaj novo pravilo

en: Remove this rule
sr: Ukloni ovo pravilo

en: contains
sr: sadrži

en: starts with
sr: počinje sa

en: ends with
sr: završava sa

en: does not contain
sr: ne sadrži

en: is before
sr: je pre

en: is after
sr: je nakon

en: Today
sr: Danas

en: Now
sr: Sada

en: Colors
sr: Boje

en: Rotation
sr: Okrenutost

en: Moving files to trash
sr: Premeštam datoteke u smeće

en: Could not display help
sr: Ne mogu prikazati pomoć

en: Could not launch the application
sr: Ne mogu pokrenuti program

en: _Copy Here
sr: Umnoži _ovde

en: _Move Here
sr: _Premesti ovde

en: _Link Here
sr: _Poveži ovde

en: Cancel
sr: Otkaži

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Help
sr: Po_moć

en: _New
sr: _Novo

en: _Ok
sr: _U redu

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: E_xecute
sr: _Izvrši

en: _Upload
sr: _Otpremi

en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice tastature

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Open in New Window
sr: Otvori u novom prozoru

en: New Window
sr: Novi prozor

en: Open Location…
sr: Otvori mesto…

en: Revert
sr: Povrati

en: Sort By…
sr: Poređaj prema…

en: Hidden Files
sr: Sakrivene datoteke

en: _Delete History
sr: _Obriši istorijat
