gtick 0.5.0 - en to eo translation catalogue (65 entries)

en: Usage: %s [OPTION...]
    
    Options:
      -h, --help              Show this help message
      -v, --version           Print version information
      -d, --debug[=level]     Print additional runtime debugging data to stdout
eo: Uzado: %s [ELEKTEBLO...]
    
    Elektebloj:
      -h, --help              Montri tiun ĉi help-mesaĝon
      -v, --version           Montri informon pri versio
      -d, --debug[=nivelo]    Sendi kroman funkcitempan rafinigan datumaron al 'stdout'

en: About GTick
eo: Pri GTick

en: License
eo: Permeso

en: Copyright (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Copyright (c) 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    Logo by Mario Andres Pagella <mapagella@fitzroy-is.com.ar>
    
    Homepage:
    http://www.antcom.de/gtick/
    
    Email bug reports, comments, etc. to
    Developer's mailing list:
    gtick-devel@gnu.org
eo: Kopirajto (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Kopirajto (c) 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    Bildo de Mario Andres Pagella <mapagella@fitzroy-is.com.ar>
    
    Retejo:
    http://www.antcom.de/gtick/
    
    Sendu raportojn pri eraroj, komentojn, ktp, al
    Diskut-listo de programantoj:
    gtick-devel@gnu.org

en: GTick License
eo: Permeso de GTick

en: GTick - The Metronome
    Copyright (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Copyright (c) 2003, 2004, 2005, 2006 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 3
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
eo: GTick - La Metronomo
    Kopirajto (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Kopirajto (c) 2003, 2004, 2005, 2006 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    
    Tiu ĉi programo estas libera programaro; vi povas redistribui ĝin kaj/aŭ
    modifi ĝin laŭ la termoj de la GNU-a Ĝenerala Publika Liber-permeso
    kiel publikigite de 'Free Software Foundation'; aŭ versio 3
    de la Liberpermeso, aŭ (laŭ via elekto) iu ajn posta versio.
    
    Tiu ĉi programo estas distribuita esperante ke ĝi estu utila,
    sed SEN IU AJN GARANTIO; sen eĉ implicita garantio pri
    VENDEBLECO aŭ TAŬGECO POR IU SPECIFA APLIKO.  Vidu la
    GNU-an Ĝeneralan Publikan Liberpermeson por pli da detaloj.
    
    Vi devus ricevi kopion de la GNU-a Ĝenerala Publika Liberpermeso
    kune kun tiu ĉi programo; se ne, vidu <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Shortcuts
eo: Tujkomandoj

en: Start/Stop
eo: Ekigi/Haltigi

en: Speed: Faster
eo: Rapideco: pli

en: Speed: Slower
eo: Rapideco: malpli

en: Meter
eo: Takto

en: Double Speed
eo: Duobla rapideco

en: Half Speed
eo: Duona rapideco

en: Speed: -10
eo: Rapideco: -10

en: Speed: +10
eo: Rapideco: +10

en: Speed: -2
eo: Rapideco: -2

en: Speed: +2
eo: Rapideco: +2

en: Double Volume
eo: Duobla laŭteco

en: Half Volume
eo: Duona laŭteco

en: Volume: -10
eo: Laŭteco: -10

en: Volume: +10
eo: Laŭteco: +10

en: Volume: -2
eo: Laŭteco: -2

en: Volume: +2
eo: Laŭteco: +2

en: Idle
eo: Senokupa

en: Start
eo: Ekigi

en: Running
eo: Aktiva

en: Stop
eo: Haltigi

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Metronome
eo: _Metronomo

en: _Quit
eo: _Foriri

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Preferences
eo: _Preferoj

en: _View
eo: _Vidi

en: _About
eo: _Pri

en: _Shortcuts
eo: _Tujkomandoj

en: Start the metronome
eo: Ekigi la metronomon

en: _Visual Tick
eo: _Videbla Klako

en: _Accent Table
eo: Tabelo de _Akcentoj

en: Pr_ofiles
eo: Pers_onigoj

en: Settings
eo: Agordoj

note: TRANSLATORS: This button needs to be clicked ("tapped") at least twice for specifying a tempo
en: Tap
eo: Frapadu

en: Speed:
eo: Rapideco:

en: Volume:
eo: Laŭteco:

note: TRANSLATORS: all beats are equal
en: Even
eo: Konstanta

note: TRANSLATORS: meter with more than 4 beats per measure
en: Other:
eo: Alia:

en: Beat Accent
eo: Frap-akcento

en: Couldn't start metronome.
    Please check if specified sound device
    and sample file are accessible.
eo: Ne eblis ekigi la metronomon.
    Bonvolu kontroli ĉu la specifita son-aparato
    kaj la specimena dosiero estas alireblaj.

en: Please choose a sound file.
eo: Bonvolu elekti son-dosieron.

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Sound
eo: Sono

en: Default
eo: Originala

en: Sine
eo: Sinusa

en: Choose
eo: Elekti

en: Sound System
eo: Sonsistemo

en: Device filename:
eo: Dosiernomo de aparato:

en: External Commands
eo: Eksteraj komandoj

en: Execute on start:
eo: Plenumi je ekigo:

en: Execute on stop:
eo: Plenumi je halto:

en: Speed Range
eo: Rapidecaj limoj

en: Minimum BPM:
eo: Minimuma FPM

en: Maximum BPM:
eo: Maksimuma FPM

en: Unnamed Profile
eo: Sennoma personigo

en: Edit Profile
eo: Redakti Personigon

en: Please enter new Profile name:
eo: Bonvolu enmeti novan nomon por Personigo:

en: Profiles
eo: Personigoj
