gtick 0.4.2 - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: About GTick
fa: درباره‌ی جی‌تیک

en: License
fa: مجوز

en: GTick License
fa: مجوز جی‌تیک

en: Shortcuts
fa: میانبُرهای صفحه‌کلید

en: Double Volume
fa: دوبرابر کردن صدا

en: Half Volume
fa: نصف‌کردن صدا

en: Volume: -10
fa: صدا: ۱۰-

en: Volume: +10
fa: صدا: ۱۰+

en: Volume: -2
fa: صدا: ۲-

en: Volume: +2
fa: صدا: ۲+

en: Idle
fa: عاطل

en: Start
fa: شروع

en: Running
fa: در حال اجرا

en: Stop
fa: توقف

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Quit
fa: خروج

en: _Edit
fa: ویرایش

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _View
fa: نمایش

en: _About
fa: درباره

en: _Shortcuts
fa: میانبُرهای صفحه‌کلید

en: Start the metronome
fa: آغاز مترونوم

en: _Visual Tick
fa: تیک _تصویری

en: _Accent Table
fa: جدول _اَکسانت
