gtick 0.2.9 - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Usage: %s [OPTION...]
    
    Options:
      -h, --help              Show this help message
      -v, --version           Print version information
      -d, --debug[=level]     Print additional runtime debugging data to stdout
ro: Folosire: %s [OPŢIUNE...]
    
    Opţiuni:
      -h, --help              Afişează acest mesaj de ajutor
      -v, --version           Afişează informaţii despre versiune
      -d, --debug[=nivel]     Afişează date de debug adiţionale ale programului la stdout

en: GTick License
ro: Licenţa GTick

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Speed: Faster
ro: Viteză: Mai Repede

en: Speed: Slower
ro: Viteză: Mai Încet

en: Idle
ro: În aşteptare(Idle)

en: Running
ro: În rulare

en: Settings
ro: Setări

note: TRANSLATORS: This button needs to be clicked ("tapped") at least twice for specifying a tempo
en: Tap
ro: Bătaie(tap)

en: Speed:
ro: Viteză:

en: Volume:
ro: Volum :

note: TRANSLATORS: all beats are equal
en: Even
ro: Egal

note: TRANSLATORS: meter with more than 4 beats per measure
en: Other:
ro: Altele:

en: Couldn't start metronome.
    Please check if specified sound device
    and sample file are accessible.
ro: Nu am putut porni metronomul.
    Vă rugăm verificaţi dacă dispozitivul de sunet
    şi fişierele specificate sunt accesibile.

en: Please choose a sound file.
ro: Vă rugăm alegeţi un fişier de sunet.

en: Sound
ro: Sunet

en: Default
ro: Implicit

en: Choose
ro: Alegeţi

en: Device filename:
ro: Nume fişier dispozitiv:

en: External Commands
ro: Comenzi Externe

en: Execute on start:
ro: Execută la pornire:

en: Execute on stop:
ro: Execută la oprire:

en: Speed Range
ro: Interval Viteză
