gtick-0.5.0 - en to sr translation catalogue (92 entries)

en: Usage: %s [OPTION...]
    
    Options:
      -h, --help              Show this help message
      -v, --version           Print version information
      -d, --debug[=level]     Print additional runtime debugging data to stdout
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА...]
    
    Опције:
      -h, --help              Приказује ову поруку помоћи
      -v, --version           Исписује податке о издању
      -d, --debug[=ниво]      Штампа додатне податке за исправљање грешака покретања у стандардни излаз

en: About GTick
sr: О Готкуцају

en: License
sr: Лиценца

en: Copyright (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Copyright (c) 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    Logo by Mario Andres Pagella <mapagella@fitzroy-is.com.ar>
    
    Homepage:
    http://www.antcom.de/gtick/
    
    Email bug reports, comments, etc. to
    Developer's mailing list:
    gtick-devel@gnu.org
sr: Ауторска права (c) 1999, Алекс Робертс <bse@dial.pipex.com>
    Ауторска права (c) 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Роланд Стиџ <stigge@antcom.de>
    Амблем је урадио Марио Андрес Пађела <mapagella@fitzroy-is.com.ar>
    
    Матична страница:
    http://www.antcom.de/gtik/
    
    Пошаљите извештаје о грешкама, примедбе,
    и остало на дописну листу програмера:
    gtick-devel@gnu.org

en: GTick License
sr: Лиценца Готкуцаја

en: GTick - The Metronome
    Copyright (c) 1999, Alex Roberts <bse@dial.pipex.com>
    Copyright (c) 2003, 2004, 2005, 2006 Roland Stigge <stigge@antcom.de>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 3
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Готкуцај — Метроном
    Ауторска права (c) 1999, Алекс Робертс <bse@dial.pipex.com>
    Ауторска права (c) 2003, 2004, 2005, 2006 Роланд Стиџ <stigge@antcom.de>
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце
    коју је објавила Задужбина слободног софтвера; било верзије 3
    лиценце, или (по вашем избору) било које новије верзије.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак ГНУ Опште јавне лиценце
    уз овај програм; ако нисте, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Ctrl-S
sr: Ctrl - S

en: Ctrl-+
sr: Ctrl - +

en: Ctrl--
sr: Ctrl - -

en: Ctrl-1 ... Ctrl-9
sr: Ctrl - 1 ... Ctrl - 9

en: Alt-w
sr: Alt - w

en: Alt-q
sr: Alt - q

en: Alt-a
sr: Alt - a

en: Alt-s
sr: Alt - s

en: Alt-z
sr: Alt - z

en: Alt-x
sr: Alt - x

en: Shift-w
sr: Shift - w

en: Shift-q
sr: Shift - q

en: Shift-a
sr: Shift - a

en: Shift-s
sr: Shift - s

en: Shift-z
sr: Shift - z

en: Shift-x
sr: Shift - x

en: Start/Stop
sr: Покрени/Заустави

en: Speed: Faster
sr: Убрзај

en: Speed: Slower
sr: Успори

en: Meter
sr: Мерач

en: Double Speed
sr: Удвостручи брзину

en: Half Speed
sr: Уполовичи брзину

en: Speed: -10
sr: Брзина: -10

en: Speed: +10
sr: Брзина: +10

en: Speed: -2
sr: Брзина: -2

en: Speed: +2
sr: Брзина: +2

en: Double Volume
sr: Удвостручи јачину

en: Half Volume
sr: Уполовичи јачину

en: Volume: -10
sr: Јачина: -10

en: Volume: +10
sr: Јачина: +10

en: Volume: -2
sr: Јачина: -2

en: Volume: +2
sr: Јачина: +2

en: Idle
sr: Мирујем

en: Start
sr: Почни

en: Running
sr: Покренут

en: Stop
sr: Заустави

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Metronome
sr: Ме_троном

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Preferences
sr: По_ставке

en: _View
sr: Пре_глед

en: _About
sr: _О програму

en: _Shortcuts
sr: П_речице

en: Start the metronome
sr: Покрените метроном

en: _Visual Tick
sr: _Видни откуцај

en: _Accent Table
sr: _Табела нагласка

en: Pr_ofiles
sr: _Профили

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Larghissimo
sr: Ларгисимо

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Largo
sr: Ларго

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Larghetto
sr: Ларгето

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Adagio
sr: Адађо

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Andante
sr: Анданте

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Moderato
sr: Модерато

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Allegro
sr: Алегро

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Presto
sr: Престо

note: TRANSLATORS: This is the Italian name of a musical tempo. Normally, it's not not translated, at least not in languages with latin alphabets.
en: Prestissimo
sr: Престисимо

en: Settings
sr: Подешавања

note: TRANSLATORS: This button needs to be clicked ("tapped") at least twice for specifying a tempo
en: Tap
sr: Лупни

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Volume:
sr: Јачина:

note: TRANSLATORS: all beats are equal
en: Even
sr: Парни

note: TRANSLATORS: meter with more than 4 beats per measure
en: Other:
sr: Остали:

en: Beat Accent
sr: Нагласак ритма

en: Couldn't start metronome.
    Please check if specified sound device
    and sample file are accessible.
sr: Не могу да покренем метроном.
    Проверите да ли су доступни наведени
    звучни уређај и датотека узорка.

en: Please choose a sound file.
sr: Молим изаберите датотеку звука.

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Sound
sr: Звук

en: Default
sr: Основни

en: Sine
sr: Синусни

en: Choose
sr: Изабери

en: Sound System
sr: Звучни систем

en: Pulseaudio
sr: Пулс‑аудио

en: OSS
sr: ОСС

en: Device filename:
sr: Датотека уређаја:

en: External Commands
sr: Спољне наредбе

en: Execute on start:
sr: Изврши при покретању:

en: Execute on stop:
sr: Изврши при заустављању:

en: Speed Range
sr: Опсег брзине

en: Minimum BPM:
sr: Најмање откуцаја у мин.:

en: Maximum BPM:
sr: Највише откуцаја у мин.:

en: Unnamed Profile
sr: Неименовани профил

en: Edit Profile
sr: Уредите профил

en: Please enter new Profile name:
sr: Унесите нови назив профила:

en: Profiles
sr: Профили
