gtk+-properties - en to crh translation catalogue (1632 entries)

en: Number of Channels
crh: Kanal Sayısı

en: The number of samples per pixel
crh: Piksel başına nümüne sayısı

en: Colorspace
crh: Tüs-fezası

en: The colorspace in which the samples are interpreted
crh: Nümünelerniñ içinde tefsir etilecegi tüs-fezası

en: Has Alpha
crh: Alfası Bar

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
crh: Piksel buferiniñ (pixbuf) alfa kanalına saip olıp olmağanı

en: Bits per Sample
crh: Nümüne başına Bit

en: The number of bits per sample
crh: Nümüne başına bit sayısı

en: Width
crh: Kenişlik

en: The number of columns of the pixbuf
crh: Piksel buferindeki (pixbuf) sutun sayısı

en: Height
crh: Yükseklik

en: The number of rows of the pixbuf
crh: Piksel buferindeki (pixbuf) saf sayısı

en: Rowstride
crh: Saf-adımlaması

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
crh: Bir safnıñ başlanğıçı ile soñraki safnıñ başlanğıçı arasındaki bayt sayısı

en: Pixels
crh: Piksel

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
crh: Piksel buferiniñ (pixbuf) piksel verilerine bir noqtacı

en: Default Display
crh: Ög-belgilengen Kösterim

en: The default display for GDK
crh: GDK içün ög-belgilengen kösterim

en: Screen
crh: Ekran

en: the GdkScreen for the renderer
crh: Qılıcı içün GdkScreen

en: Font options
crh: Urufat ihtiyariyatı

en: The default font options for the screen
crh: Ekran içün ög-belgilengen urufat ihtiyariyatı

en: Font resolution
crh: Urufat çezinirligi

en: The resolution for fonts on the screen
crh: Ekran üzerindeki urufatlarnıñ çezinirligi

en: Program name
crh: Program ismi

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
crh: Programnıñ ismi. Eger tesbit etilmegen eken, g_get_application_name() qıymetine ög-belgilenir

en: Program version
crh: Program sürümi

en: The version of the program
crh: Programnıñ sürümi

en: Copyright string
crh: Telif aqqı tizgisi

en: Copyright information for the program
crh: Progam içün telif aqqı malümatı

en: Comments string
crh: Şerhler tizgisi

en: Comments about the program
crh: Program aqqındaki şerhler

en: Website URL
crh: Ağ-saytı adresi

en: The URL for the link to the website of the program
crh: Programnıñ ağ-saytına ilişim içün URL

en: Website label
crh: Ağ-saytı etiketi

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
crh: Programnıñ ağ-saytına ilişim içün etiket. Eger tesbit etilmegen ise, URL qıymetine ög-belgilengenir

en: Authors
crh: Müellifler

en: List of authors of the program
crh: Programnıñ müellifler listesi

en: Documenters
crh: Vesiqalandırıcılar

en: List of people documenting the program
crh: Programnı vesiqalandırğan kişilerniñ listesi

en: Artists
crh: Sanatkârlar

en: List of people who have contributed artwork to the program
crh: Programğa sanat işlerinen issede bulunğanlarnıñ listesi

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
crh: Tercimanlarğa itibarlar. Bu tizginiñ çevirilebilir olaraq tamğalanuvı lâzim

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
crh: Aqqında qutusı içün bir logo. Eger tesbit etilmegen ise, gtk_window_get_default_icon_list() qıymetine ög-belgilenir

en: Logo Icon Name
crh: Logo İşaretçigi İsmi

en: A named icon to use as the logo for the about box.
crh: Aqqında qutusı içün logo olaraq qullanılacaq isimlendirilgen işaretçik.

en: Wrap license
crh: Litsenziyanı Sar

en: Whether to wrap the license text.
crh: Litsenziya metniniñ sarılıp sarılmaycağı.

en: Accelerator Closure
crh: Tezleştirici Qapanması

en: The closure to be monitored for accelerator changes
crh: Tezleştirici deñişiklikleri içün közetilecek qapanma

en: Accelerator Widget
crh: Tezleştirici Pencereçigi

en: The widget to be monitored for accelerator changes
crh: Tezleştirici deñişiklikleri içün közetilecek pencereçik

en: Name
crh: İsim

en: A unique name for the action.
crh: Amel içün emsalsiz bir isim.

en: Label
crh: Etiket

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
crh: Amelni qabilleştirgen menü unsurları ve dögmeler içün qullanılğan etiket.

en: Short label
crh: Qısqa etiket

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
crh: Alet çubuğı dögmelerinde qullanıla bilecek daa qısqa bir etiket.

en: Tooltip
crh: Alet-qaranesi

en: A tooltip for this action.
crh: Bu amel içün bir alet-qaranesi.

en: Stock Icon
crh: Depodan İşaretçik

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
crh: Bu amelni temsil etken pencereçiklerde kösterilecek olğan temin etilgen işaretçik.

en: The GIcon being displayed
crh: Kösterilgen GIcon

en: Icon Name
crh: İşaretçik İsmi

en: The name of the icon from the icon theme
crh: İşaretçik temasından işaretçikniñ ismi

en: Visible when horizontal
crh: Gorizontal olğanda körünir

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
crh: Alet çubuğı gorizontal yöneldirimde olğanda alet çubuğı unsurınıñ körünip körünmeycegi.

en: Visible when overflown
crh: Taşqan olğanda körünir

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
crh: DOĞRU olğanda, bu amel içün alet unsurı proksileri alet çubuğındaki taşqan menüde temsil etilir.

en: Visible when vertical
crh: Vertikal olğanda körünir

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
crh: Alet çubuğı vertikal yöneldirimde olğanda alet çubuğı unsurınıñ körünip körünmeycegi.

en: Is important
crh: Müimdir

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
crh: Amelniñ önemli sayılıp sayılmağanı. DOĞRU ise , bu amel içün alet unsurı proksileri, metni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ tarzında kösterir.

en: Hide if empty
crh: Boş ise gizle

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
crh: DOĞRU olğanda, bu amel içün boş menü proksileri gizlenir.

en: Sensitive
crh: Hassas

en: Whether the action is enabled.
crh: Amelniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı.

en: Visible
crh: Körünir

en: Whether the action is visible.
crh: Amelniñ körünir olıp olmağanı.

en: Action Group
crh: Amel Zümresi

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
crh: Bu GtkAction'nıñ ülfetlendirilgeni GtkActionGroup, yaki NULL (iç qullanım içün).

en: Always show image
crh: Suretni er zaman köster

en: Whether the image will always be shown
crh: Suretniñ er zaman kösterilip kösterilmeycegi

en: A name for the action group.
crh: Amel zümresi içün bir isim.

en: Whether the action group is enabled.
crh: Amel zümresiniñ qabilleştirilgen olıp olmağanı.

en: Whether the action group is visible.
crh: Amel zümresiniñ körünir olıp olmağanı.

en: Value
crh: Qıymet

en: The value of the adjustment
crh: Tadilniñ qıymeti

en: Minimum Value
crh: Eñ Kiçik Qıymet

en: The minimum value of the adjustment
crh: Tadilniñ eñ kiçik qıymeti

en: Maximum Value
crh: Azamiy Qıymet

en: The maximum value of the adjustment
crh: Tadilniñ azamiy qıymeti

en: Step Increment
crh: Adım Artımı

en: The step increment of the adjustment
crh: Tadilniñ adımlıq artımı

en: Page Increment
crh: Saife Artımı

en: The page increment of the adjustment
crh: Tadilniñ saife artımı

en: Page Size
crh: Saife Ölçüsi

en: The page size of the adjustment
crh: Tadilniñ saife ölçüsi

en: Horizontal alignment
crh: Gorizontal hizalama

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
crh: Faydalanılışlı fezada balanıñ gorizontal mevamı. 0.0 ise solğa, 1.0 ise sağğa hizalanır

en: Vertical alignment
crh: Vertikal hizalama

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
crh: Faydalanılışlı fezada balanıñ vertikal mevamı. 0.0 ise üstke, 1.0 ise altqa hizalanır

en: Horizontal scale
crh: Gorizontal miqyas

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
crh: Faydalanılışlı gorizontal feza bala içün kerekkenden büyük ise, onıñ ne qadarınıñ bala içün qullanılacağı. 0.0 ise iç, 1.0 ise episi demektir

en: Vertical scale
crh: Vertikal miqyas

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
crh: Faydalanılışlı vertikal feza bala içün kerekkenden büyük ise, onıñ ne qadarınıñ bala içün qullanılacağıdır. 0.0 ise iç, 1.0 ise episi demektir

en: Top Padding
crh: Üst Şilteleme

en: The padding to insert at the top of the widget.
crh: Pencereçikniñ üstüne eklenecek şilteleme.

en: Bottom Padding
crh: Tüp Şilteleme

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
crh: Pencereçikniñ tübüne eklenecek şilteleme.

en: Left Padding
crh: Sol Şilteleme

en: The padding to insert at the left of the widget.
crh: Pencereçikniñ soluna eklenecek şilteleme.

en: Right Padding
crh: Sağ Şilteleme

en: The padding to insert at the right of the widget.
crh: Pencereçikniñ sağına eklenecek şilteleme.

en: Arrow direction
crh: Oq yönelişi

en: The direction the arrow should point
crh: Oqnıñ doğrultıluvı lâzim olğan yöneliş

en: Arrow shadow
crh: Oq kölgesi

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
crh: Oqnı çevrelegen kölgeniñ körünişi

en: Arrow Scaling
crh: Oq Miqyaslaması

en: Amount of space used up by arrow
crh: Oq tarafından qullanılacaq fezanıñ miqdarı

en: Horizontal Alignment
crh: Gorizontal Hizalama

en: X alignment of the child
crh: Balanıñ X hizalaması

en: Vertical Alignment
crh: Vertikal Hizalama

en: Y alignment of the child
crh: Balanıñ Y hizalaması

en: Ratio
crh: Nisbet

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
crh: obey_child YAÑLIŞ olğanda aspekt nisbeti

en: Obey child
crh: Balağa boysun

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
crh: Aspekt nisbetiniñ çerçiveniñ balasınıñkinen eşleşmesini cebir et

en: Header Padding
crh: Başlıq Şilteleme

en: Number of pixels around the header.
crh: Başlıqnıñ etrafındaki piksel sayısı.

en: Content Padding
crh: Münderice Şiltelemesi

en: Number of pixels around the content pages.
crh: Münderice saifeleriniñ etrafındaki piksel sayısı.

en: Page type
crh: Saife türü

en: The type of the assistant page
crh: Muavin saifeniñ türü

en: Page title
crh: Saife serlevası

en: The title of the assistant page
crh: Muavin saifeniñ serlevası

en: Header image
crh: Başlıq sureti

en: Header image for the assistant page
crh: Muavin saife içün başlıq sureti

en: Sidebar image
crh: Kenar çubuğı sureti

en: Sidebar image for the assistant page
crh: Muavin saife içün kenar çubuğı sureti

en: Page complete
crh: Saife tamamlanğan

en: Whether all required fields on the page have been filled out
crh: Saifede talap etilgen alanlarnıñ episiniñ toldurılğan olıp olmağanı

en: Minimum child width
crh: Eñ kiçik bala kenişligi

en: Minimum width of buttons inside the box
crh: Qutu içindeki dögmelerniñ eñ kiçik kenişligi

en: Minimum child height
crh: Eñ kiçik bala yüksekligi

en: Minimum height of buttons inside the box
crh: Qutu içindeki dögmelerniñ eñ kiçik yüksekligi

en: Child internal width padding
crh: Bala iç kenişlik şiltelemesi

en: Amount to increase child's size on either side
crh: Balalarnıñ ölçüleriniñ er eki taraftan arttırılacağı miqdar

en: Child internal height padding
crh: Bala iç yükseklik şiltelemesi

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
crh: Balalarnıñ ölçüleriniñ üstte ve altta arttırılacağı miqdar

en: Layout style
crh: Serim uslûbı

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
crh: Qutu içindeki dögmelerniñ nasıl serilecegi. Caiz degerler: default, spread, edge, start ve end

en: Secondary
crh: Ekilemci

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
crh: Eger DOĞRU ise; bala, balalarnıñ ekilemci zümresi içinde körünir, örnek olaraq yardım dögmeleri içün uyğundır

en: Spacing
crh: Boşluqlav

en: The amount of space between children
crh: Balalar arasındaki boşluq miqdarı

en: Homogeneous
crh: Soydaş

en: Whether the children should all be the same size
crh: Balalarnıñ episiniñ aynı ölçüde olıp olmaycağı

en: Expand
crh: Kenişlet

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
crh: Ebeveyn öskende, balalarğa ilâve feza berilip berilmeycegi

en: Fill
crh: Toldur

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
crh: Balağa berilgen ilâve fezanıñ balağamı tahsis etilecegi yoqsa şilteleme olaraqmı qullanılacağı

en: Padding
crh: Şilteleme

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
crh: Bala ile qomşularınıñ arasında qoyulacaq boşluq, piksel olaraq

en: Pack type
crh: Deste türü

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
crh: Balanıñ, babanıñ soñunamı yaki başınamı sıltavlı olaraq destelengenini belirtken bir GtkPackType

en: Position
crh: Mevam

en: The index of the child in the parent
crh: Balanıñ, babası içindeki indeksi

en: Translation Domain
crh: Tercime Saası

en: The translation domain used by gettext
crh: Gettext tarafından qullanılğan tercime saası

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
crh: Dögme içindeki etiket pencereçiginiñ metni, eger dögme bir etiket pencereçigi ihtiva ete ise

en: Use underline
crh: Alt-sızıq qullan

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
crh: Eger tesbit etilgen ise, alt-sızıqtan soñraki remizniñ hatırlatıcı tezleştirici tuşu olaraq qullanılması lâzim

en: Use stock
crh: Depo qullan

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
crh: Eger tesbit etilgen ise, etiket, kösterilmek yerine bir depo unsurını saylamaq içün qullanılacaq

en: Focus on click
crh: Çertme üzerine fokuslan

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
crh: Dögmeniñ sıçan ile çertilgeninde fokusnı yaqalap yaqalamaycağı

en: Border relief
crh: Sıñır relyefi

en: The border relief style
crh: Sıñır relyefi uslûbı

en: Horizontal alignment for child
crh: Bala içün ufqiy hizalama

en: Vertical alignment for child
crh: Bala içün vertikal hizalama

en: Image widget
crh: Suret pencereçigi

en: Child widget to appear next to the button text
crh: Dögme metniniñ yanında körünecek bala pencereçigi

en: Image position
crh: Suret mevamı

en: The position of the image relative to the text
crh: Suretniñ metinge nisbeten mevamı

en: Default Spacing
crh: Ög-belgilengen Boşluqlav

en: Default Outside Spacing
crh: Ög-belgilengen Tış Boşluqlav

en: Child X Displacement
crh: Balanıñ X Yersizleştirilmesi

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
crh: Dögmege basılğanında balanıñ x yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: Child Y Displacement
crh: Balanıñ Y Yersizleştirilmesi

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
crh: Dögmege basılğanında balanıñ y yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: Displace focus
crh: Fokusnı yersizleştir

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
crh: child_displacement_x/_y hasiyetleriniñ aynı zamanda fokus tüzköşeligine tesir etip etmeycegi

en: Inner Border
crh: İç Sıñır

en: Border between button edges and child.
crh: Dögme uçları ve bala arasındaki sıñır.

en: Image spacing
crh: Suret boşluqlavı

en: Spacing in pixels between the image and label
crh: Suret ve etiket arasındaki piksel cınsından boşluqlav

en: Show button images
crh: Dögme suretlerini köster

en: Whether images should be shown on buttons
crh: Dögmelerde suretlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Year
crh: Yıl

en: The selected year
crh: Saylanğan yıl

en: Month
crh: Ay

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
crh: Saylanğan ay (0 ile 11 arasındaki bir sayı olaraq)

en: Day
crh: Kün

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
crh: Saylanğan kün (1 ile 31 arasındaki bir sayı olaraq, ya da al-azırda saylanğan künni saylamsızlamaq içün 0)

en: Show Heading
crh: Serlevanı Köster

en: If TRUE, a heading is displayed
crh: Eger DOĞRU ise, bir serleva kösterilir

en: Show Day Names
crh: Kün Adlarını Köster

en: If TRUE, day names are displayed
crh: Eger DOĞRU ise, kün adları kösterilir

en: No Month Change
crh: Ay Deñişmez

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
crh: Eger DOĞRU ise, saylanğan ay deñiştirilamaz

en: Show Week Numbers
crh: Afta Nomeralarını Köster

en: If TRUE, week numbers are displayed
crh: Eger DOĞRU ise, afta numaraları kösterilir

en: Details Width
crh: Tafsilât Kenişligi

en: Details width in characters
crh: Remizler olaraq tafsilâtnıñ kenişligi

en: Details Height
crh: Tafsilât Yüksekligi

en: Details height in rows
crh: Saflar cınsından tafsilât yüksekligi

en: Show Details
crh: Tafsilâtnı Köster

en: If TRUE, details are shown
crh: Eger DOĞRU ise, tafsilât kösterilir

en: mode
crh: tarz

en: Editable mode of the CellRenderer
crh: CellRenderer'niñ tarir etilebilir tarzı

en: visible
crh: körünir

en: Display the cell
crh: Hüceyreni köster

en: Display the cell sensitive
crh: Hüceyreni hassas  köster

en: xalign
crh: xhiza

en: The x-align
crh: x-hizalama

en: yalign
crh: yhiza

en: The y-align
crh: y-hizalama

en: xpad
crh: xşilteleme

en: The xpad
crh: x şiltelemesi

en: ypad
crh: yşilteleme

en: The ypad
crh: y şiltelemesi

en: width
crh: kenişlik

en: The fixed width
crh: Sabit kenişlik

en: height
crh: yükseklik

en: The fixed height
crh: Sabit yükseklik

en: Is Expander
crh: Kenişleticidir

en: Row has children
crh: Safnıñ balaları bar

en: Is Expanded
crh: Kenişletilgendir

en: Row is an expander row, and is expanded
crh: Saf kenişletici bir saftır ve kenişletilgentir

en: Cell background color name
crh: Hüceyre arqa-zemini tüs adı

en: Cell background color as a string
crh: Hüceyre arqa-zemini tüsü tizgi olaraq

en: Cell background color
crh: Hüceyre arqa-zemini tüsü

en: Cell background color as a GdkColor
crh: Bir GdkColor olaraq hüceyre arqa-zemini tüsü

en: Editing
crh: Tarir etüv

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
crh: Hüceyre qılıcısınıñ al-azırda tarir etüv tarzında olıp olmağanı

en: Cell background set
crh: Hüceyre arqa-zemini tesbit etilgen

en: Whether this tag affects the cell background color
crh: Bu nişannıñ hüceyre arqa-zemininiñ tüsüne tesir etip etmegeni

en: Accelerator key
crh: Tezleştirici tuş

en: The keyval of the accelerator
crh: Tezleştiriciniñ tuş qıymeti (keyval)

en: Accelerator modifiers
crh: Tezleştirici başqalaştırıcıları

en: The modifier mask of the accelerator
crh: Tezleştiriciniñ başqalaştırıcı maskası

en: Accelerator keycode
crh: Tezleştirici tuş kodu (keycode)

en: The hardware keycode of the accelerator
crh: Tezleştiriciniñ donanım tuş kodu (keycode)

en: Accelerator Mode
crh: Tezleştirici Tarzı

en: The type of accelerators
crh: Tezleştiricilerniñ türü

en: The model containing the possible values for the combo box
crh: Terkip qutusı içün caiz qıymetlerni ihtiva etken model

en: Text Column
crh: Metin Sutunı

en: A column in the data source model to get the strings from
crh: Veriler menba modelinde tizgilerniñ alınacağı sutun

en: Has Entry
crh: Kirildisi Bar

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
crh: Eger YAÑLIŞ ise, saylanğan olğanlarnıñ tışında başqa tizgilerni kirsettirme

en: Pixbuf Object
crh: Pixbuf Nesnesi

en: The pixbuf to render
crh: Qılınacaq pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
crh: Piksel Buferi (Pixbuf) Kenişleticisi Açıq

en: Pixbuf for open expander
crh: Açıq kenişletici içün piksel buferi (pixbuf)

en: Pixbuf Expander Closed
crh: Piksel Buferi (Pixbuf) Kenişleticisi Qapalı

en: Pixbuf for closed expander
crh: Qapalı kenişletici içün piksel buferi (pixbuf)

en: Stock ID
crh: Depo Kimligi

en: The stock ID of the stock icon to render
crh: Qılınacaq depodan işaretçikniñ depo kimligi

en: Size
crh: Ölçü

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
crh: Qılınğan işaretçikniñ ölçüsini belirtken GtkIconSize qıymeti

en: Detail
crh: Tafsilât

en: Render detail to pass to the theme engine
crh: Tema motorına yetkizilecek qılış tafsilâtı

en: Follow State
crh: Durumnı Taqip Et

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
crh: Qılınğan piksel buferiniñ (pixbuf) durumına köre tüslendirilip tüslendirilmeycegi

en: Icon
crh: İşaretçik

en: Value of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ qıymeti

en: Text
crh: Metin

en: Text on the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ metni

en: Pulse
crh: Nabız

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
crh: Bazı teraqqiyatnıñ yapılğanını, amma ne qadar olğanını bilmegeniñizni köstermek içün, bunı müsbet bir qıymetke tesbit etiñiz.

en: Text x alignment
crh: Metin x hizalaması

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
crh: Metinniñ ufqiy hizalaması, 0'dan (sol) 1'ge (sağ). Sağdan-Solğa (RTL) serimler içün tersi.

en: Text y alignment
crh: Metin y hizalaması

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
crh: Metinniñ vertikal hizalaması, 0'dan (üst) 1'ge (tüp) qadar.

en: Orientation
crh: Yöneldirim

en: Orientation and growth direction of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ yöneldirim ve ösüm yönelişi

en: Adjustment
crh: Tadil

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton.
crh: Aylanma dögmesi (spinbutton) qıymetini tutqan tadil.

en: Climb rate
crh: Tırmanma nisbeti

en: The acceleration rate when you hold down a button
crh: Bir dögmeni basıq tutqanıñızda tezleşme nisbeti

en: Digits
crh: Raqamlar

en: The number of decimal places to display
crh: Kösterilecek ondalıq raqam sayısı

en: Active
crh: Faal

en: Text to render
crh: Qılınacaq metin

en: Markup
crh: Tamğalama

en: Marked up text to render
crh: Qılınacaq tamğalanğan metin

en: Attributes
crh: Hassalar

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
crh: Qılıcınıñ metnine uyğulanacaq uslûp hassalarınıñ bir listesi

en: Single Paragraph Mode
crh: Tek Paragraf Tarzı

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
crh: Metinniñ episiniñ tek bir paragraf içinde tutulıp tutulmaycağı

en: Background color name
crh: Arqa-zemin tüsü ismi

en: Background color as a string
crh: Bir tizgi olaraq arqa-zemin tüsü

en: Background color
crh: Arqa-zemin tüsü

en: Background color as a GdkColor
crh: Bir GdkColor olaraq arqa-zemin tüsü

en: Foreground color name
crh: Ög-zemin tüsü ismi

en: Foreground color as a string
crh: Bir tizgi olaraq ög-zemin tüsü

en: Foreground color
crh: Ög-zemin tüsü

en: Foreground color as a GdkColor
crh: Bir GdkColor olaraq ög-zemin tüsü

en: Editable
crh: Tarir Etilebilir

en: Whether the text can be modified by the user
crh: Metinniñ qullanıcı tarafından deñiştirile bilip bilmeycegi

en: Font
crh: Urufat

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
crh: Bir tizgi olaraq urufat tasviri, meselâ "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
crh: Bir PangoFontDescription yapısı olaraq urufat tasviri

en: Font family
crh: Urufat ailesi

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
crh: Urufat ailesiniñ ismi, meselâ Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
crh: Urufat uslûbı

en: Font variant
crh: Urufat variantı

en: Font weight
crh: Urufat qalınlığı

en: Font stretch
crh: Urufat kerilmesi

en: Font size
crh: Urufat ölçüsi

en: Font points
crh: Urufat noqtaları

en: Font size in points
crh: Noqtalar cınsından urufat ölçüsi

en: Font scale
crh: Urufat miqyası

en: Font scaling factor
crh: Urufat miqyaslama faktorı

en: Rise
crh: Yükseliş

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
crh: Metinniñ temel-sızıq üstünde çıqıntısı (eger menfiy ise temel-sızıq altında)

en: Strikethrough
crh: Üzerni sızuv

en: Whether to strike through the text
crh: Metinniñ üzeriniñ sızılıp sızılmaycağı

en: Underline
crh: Alt-sızıq

en: Style of underline for this text
crh: Bu metin içün alt-sızıq uslûbı

en: Language
crh: Til

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
crh: ISO kodu olaraq metinniñ tili. Pango metinni qılğanda bunı bir kinaye olaraq qullana bilir. Eger bu parametrni añlamay iseñiz, mühtemelen oña muhtac degilsiñiz

en: Ellipsize
crh: Hazıflaştır

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
crh: Eger hüceyre qılıcısı bütün tizgini köstermek içün yeterli alanğa saip degil ise, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer

en: Width In Characters
crh: Remiz Cınsından Kenişlik

en: The desired width of the label, in characters
crh: Etiketniñ arzu etilgen kenişligi, remizler cınsından

en: Wrap mode
crh: Sarma tarzı

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
crh: Eger hüceyre qılıcısı bütün tizgini köstermek içün yeterli alanğa saip degil ise, tizginiñ birden fazla satırğa nasıl bölünecegi

en: Wrap width
crh: Sarma kenişligi

en: The width at which the text is wrapped
crh: Metinniñ sarılacağı kenişlik

en: Alignment
crh: Hizalama

en: How to align the lines
crh: Satırlarnıñ nasıl hizalanacağı

en: Background set
crh: Arqa-zemin tesbitli

en: Whether this tag affects the background color
crh: Bu nişannıñ arqa-zemin tüsüne tesir etip etmegeni

en: Foreground set
crh: Ög-zemin tesbitli

en: Whether this tag affects the foreground color
crh: Bu nişannıñ ög-zemin tüsüne tesir etip etmegeni

en: Editability set
crh: Tarir etilebilirlik tesbitli

en: Whether this tag affects text editability
crh: Bu nişannıñ metin tarir etilebilirligine tesir etip etmegeni

en: Font family set
crh: Urufat ailesi tesbitli

en: Whether this tag affects the font family
crh: Bu nişannıñ urufat ailesine tesir etip etmegeni

en: Font style set
crh: Urufat uslûbı tesbitli

en: Whether this tag affects the font style
crh: Bu nişannıñ urufat uslûbına tesir etip etmegeni

en: Font variant set
crh: Urufat variantı tesbitli

en: Whether this tag affects the font variant
crh: Bu nişannıñ urufat variantına tesir etip etmegeni

en: Font weight set
crh: Urufat qalınlığı tesbitli

en: Whether this tag affects the font weight
crh: Bu nişannıñ urufat qalınlığına tesir etip etmegeni

en: Font stretch set
crh: Urufat kerilmesi tesbitli

en: Whether this tag affects the font stretch
crh: Bu nişannıñ urufat kerilmesine tesir etip etmegeni

en: Font size set
crh: Urufat ölçüsi tesbitli

en: Whether this tag affects the font size
crh: Bu nişannıñ urufat ölçüsine tesir etip etmegeni

en: Font scale set
crh: Urufat miqyası tesbitli

en: Whether this tag scales the font size by a factor
crh: Bu nişannıñ urufat ölçüsini bir faktor ile miqyaslap miqyaslamağanı

en: Rise set
crh: Yükseliş tesbitli

en: Whether this tag affects the rise
crh: Bu nişannıñ yükselişke tesir etip etmegeni

en: Strikethrough set
crh: Üzerni sızuv tesbitli

en: Whether this tag affects strikethrough
crh: Bu nişannıñ üzerni sızuvğa tesir etip etmegeni

en: Underline set
crh: Alt-sızıq tesbitli

en: Whether this tag affects underlining
crh: Bu nişannıñ alt-sızıqlamağa tesir etip etmegeni

en: Language set
crh: Til tesbitli

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
crh: Bu nişannıñ metinniñ qılınğanı tilge tesir etip etmegeni

en: Ellipsize set
crh: Hazıflaştırma tesbitli

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
crh: Bu nişannıñ hazıflaştırma tarzına tesir etip etmegeni

en: Align set
crh: Hizalama tesbitli

en: Whether this tag affects the alignment mode
crh: Bu nişannıñ hizalama tarzına tesir etip etmegeni

en: Toggle state
crh: Döndürme durumı

en: The toggle state of the button
crh: Dögmeniñ döndürme durumı

en: Inconsistent state
crh: İzçensiz durum

en: The inconsistent state of the button
crh: Dögmeniñ izçensiz durumı

en: Activatable
crh: Faalleştirilebilir

en: The toggle button can be activated
crh: Döndürme dögmesi faalleştirile bilir

en: Radio state
crh: Radio durumı

en: Draw the toggle button as a radio button
crh: Döndürme dögmesini radio dögmesi olaraq sız

en: Indicator size
crh: Köstergiç ölçüsi

en: Size of check or radio indicator
crh: Çavke ya da radio köstergiçiniñ ölçüsi

en: CellView model
crh: CellView modeli

en: The model for cell view
crh: Hüceyre körünimi içün model

en: Indicator Size
crh: Köstergiç Ölçüsi

en: Indicator Spacing
crh: Köstergiç Boşluqlaması

en: Spacing around check or radio indicator
crh: Çavke ya da radio köstergiçiniñ etrafındaki boşluqlama

en: Whether the menu item is checked
crh: Menü unsurınıñ çavkelengen olıp olmağanı

en: Inconsistent
crh: İzçensiz

en: Whether to display an "inconsistent" state
crh: Bir "izçensiz" durumnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Draw as radio menu item
crh: Radio menü unsurı olaraq sız

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
crh: Menü unsurınıñ radio menü unsurı kibi körülip körülmeycegi

en: Use alpha
crh: Alfa qullan

en: Whether or not to give the color an alpha value
crh: Tüske alfa qıymetiniñ berilip berilmeycegi

en: Title
crh: Serleva

en: The title of the color selection dialog
crh: Tüs saylam penceresiniñ serlevası

en: Current Color
crh: Ağımdaki Tüs

en: The selected color
crh: Saylanğan tüs

en: Current Alpha
crh: Ağımdaki Alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
crh: Saylanğan tonuqlıq qıymeti (0 tamamen şeffaf, 65535 tamamen tonuq)

en: Has Opacity Control
crh: Tonuqlıq Kontroline Saip

en: Whether the color selector should allow setting opacity
crh: Tüs saylavcısınıñ tonuqlıqnı tesbit ettirip ettirmeycegi

en: Has palette
crh: Paletke saip

en: Whether a palette should be used
crh: Bir paletniñ qullanılıp qullanılmaycağı

en: The current color
crh: Ağımdaki tüs

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
crh: Ağımdaki tonuqlıq qıymeti (0 tamamen şeffaf, 65535 tamamen tonuq)

en: Custom palette
crh: Şahsiyleştirilgen palet

en: Palette to use in the color selector
crh: Tüs saylavcısında qullanılacaq palet

en: Color Selection
crh: Tüs Saylamı

en: The color selection embedded in the dialog.
crh: Dialogta içeri yatqızılğan tüs saylamı.

en: OK Button
crh: Tamam Dögmesi

en: The OK button of the dialog.
crh: Dialognıñ Tamam dögmesi.

en: Cancel Button
crh: Vazgeç Dögmesi

en: The cancel button of the dialog.
crh: Dialognıñ vazgeç dögmesi.

en: Help Button
crh: Yardım Dögmesi

en: The help button of the dialog.
crh: Dialognıñ yardım dögmesi.

en: Enable arrow keys
crh: Oq tuşlarını qabilleştir

en: Whether the arrow keys move through the list of items
crh: Oq tuşlarınıñ unsurlar listesinde areket içün qullanılıp qullanılmaycağı

en: Always enable arrows
crh: Oqlarnı er zaman qabilleştir

en: Obsolete property, ignored
crh: Qadim hasiyet, ihmal etildi

en: Case sensitive
crh: Büyük-ufaq hassasiyeti

en: Whether list item matching is case sensitive
crh: Liste unsurı eşleştirmesiniñ büyük-ufaq hassasiyetli olıp olmağanı

en: Allow empty
crh: Boş caiz olsun

en: Whether an empty value may be entered in this field
crh: Bu alanğa boş bir qıymetniñ kirsetile bilip bilmeycegi

en: Value in list
crh: Listedeki qıymet

en: Whether entered values must already be present in the list
crh: Kirsetilgen qıymetlerniñ listede artıq mevcut oluvınıñ şart olıp olmağanı

en: ComboBox model
crh: ComboBox modeli

en: The model for the combo box
crh: Terkip qutusı içün model

en: Wrap width for laying out the items in a grid
crh: Bir ızğara içindeki unsurlarnı sermek içün sarma kenişligi

en: Row span column
crh: Saf qarışı sutunı

en: TreeModel column containing the row span values
crh: Saf qarışı qıymetlerini ihtiva etken TreeModel sutunı

en: Column span column
crh: Sutun qarışı sutunı

en: TreeModel column containing the column span values
crh: Sutun qarışı qıymetlerini ihtiva etken TreeModel sutunı

en: Active item
crh: Faal unsur

en: The item which is currently active
crh: Al-azırda faal olğan unsur

en: Add tearoffs to menus
crh: Menülerge yırtıp-allarnı ekle

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
crh: Aşağı-tüşmelerniñ bir yırtıp-al menü unsurına saip olıp olmaycağı

en: Has Frame
crh: Çerçivesi Bar

en: Whether the combo box draws a frame around the child
crh: Terkip qutusınıñ bala etrafında çerçive sızıp sızmaycağı

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
crh: Terkip qutusınıñ sıçan ile çertilgeninde fokusnı yaqalap yaqalamaycağı

en: Tearoff Title
crh: Yırtıp-alnıñ Serlevası

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
crh: Peyda yırtılıp alınğanında pencere idarecisi tarafından kösterile bilecek bir serleva

en: Popup shown
crh: Peyda kösterilgen

en: Whether the combo's dropdown is shown
crh: Terkipniñ aşağı-tüşmesiniñ kösterilgen olıp olmaması

en: Button Sensitivity
crh: Dögme Hassaslığı

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
crh: Model boş olğanda aşağı-tüşme dögmesiniñ hassas olıp olmaması

en: Appears as list
crh: Liste olaraq körünir

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
crh: Aşağı-tüşmelerniñ menü yerine liste kibi körünip körünmeycegi

en: Arrow Size
crh: Oq Ölçüsi

en: The minimum size of the arrow in the combo box
crh: Terkip qutusındaki oqnıñ eñ kiçik ölçüsi

en: Shadow type
crh: Kölge türü

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
crh: Terkip qutusınıñ etrafında qaysı tür kölgeniñ sızılacağı

en: Resize mode
crh: Kene-ölçülendirme tarzı

en: Specify how resize events are handled
crh: Kene-ölçülendirme vaqialarınıñ nasıl qollanacağını belirtiñiz

en: Border width
crh: Sıñır kenişligi

en: The width of the empty border outside the containers children
crh: Konteynerniñ balalarınıñ tışındaki boş sıñırnıñ kenişligi

en: Child
crh: Bala

en: Can be used to add a new child to the container
crh: Konteynerge yañı bir balanı eklemek içün qullanıla bilir

en: Curve type
crh: Egri türü

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
crh: Bu egri doğrusalmı, yiv aralaştırılğanmı, yoqsa serbest-şekillimi

en: Minimum X
crh: Eñ kiçik X

en: Minimum possible value for X
crh: X içün mümkün olğan eñ kiçik qıymet

en: Maximum X
crh: Azamiy X

en: Maximum possible X value
crh: X içün mümkün olğan azamiy qıymet

en: Minimum Y
crh: Eñ kiçik Y

en: Minimum possible value for Y
crh: Y içün mümkün olğan eñ kiçik qıymet

en: Maximum Y
crh: Azamiy Y

en: Maximum possible value for Y
crh: Y içün mümkün olğan azamiy qıymet

en: Has separator
crh: Ayırğıçqa saip

en: The dialog has a separator bar above its buttons
crh: Dialognıñ dögmeleri üzerinde bir ayırğıç çubuğı bar

en: Content area border
crh: Münderice mesahası sıñırı

en: Width of border around the main dialog area
crh: Ana dialog mesahasınıñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Content area spacing
crh: Münderice mesahası boşluqlaması

en: Spacing between elements of the main dialog area
crh: Ana dialog mesahasınıñ unsurları arasındaki boşluqlama

en: Button spacing
crh: Dögme boşluqlaması

en: Spacing between buttons
crh: Dögmeler arasıdaki boşluqlama

en: Action area border
crh: Amel mesahası sıñırı

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
crh: Dialog tübündeki dögme mesahasınıñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Cursor Position
crh: İmleç Mevamı

en: The current position of the insertion cursor in chars
crh: Remizler cınsından qıstırma imleçiniñ ağımdaki mevamı

en: Selection Bound
crh: Saylam Hudutı

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
crh: Remizler cınsından imleçten itibaren saylamnıñ muhalif ucunıñ mevamı

en: Whether the entry contents can be edited
crh: Kirildiniñ mündericesiniñ tarir etile bilip bilmegeni

en: Maximum length
crh: Azamiy uzunlıq

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
crh: Bu kirildi içün azamiy remiz sayısı. Sıñırlama yoq ise sıfır

en: Visibility
crh: Körünirlik

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
crh: YAÑLIŞ ise kerçek metin yerine "körülmez remiz" kösterilir (sır-söz tarzı)

en: FALSE removes outside bevel from entry
crh: YAÑLIŞ ise kirildiniñ tış şevi (qabartması) çetleştirilir

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
crh: Metin ve çerçive arasındaki sıñır. inner-body uslûp hasiyetiniñ üstünden aydar.

en: Invisible character
crh: Körünmez remiz

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
crh: Kirdi mündericesini maskalağanda qullanılacaq remiz ("sır-söz tarzı" içün)

en: Activates default
crh: Ög-belgilengenni qabilleştirir

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
crh: Kirset tuşuna basılğanında ög-belgilengen pencereçikniñ (bir dialogtaki ög-belgilengen dögme kibi) qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi

en: Width in chars
crh: Remizler cınsından kenişlik

en: Number of characters to leave space for in the entry
crh: Kirdi içinde qaç remiz içün fezanıñ qaldırılacağı

en: Scroll offset
crh: Taydırma çıqıntısı

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
crh: Kirildiniñ ekran tışına solğa doğru taydırılğan piksel sayısı

en: The contents of the entry
crh: Kirildiniñ mündericesi

en: X align
crh: X hizalaması

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
crh: Ufqiy hizalama, 0'dan (sol) 1'ge (sağ). Sağdan-Solğa (RTL) serimler içün tersi.

en: Truncate multiline
crh: Çoq-satırlını pıta

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
crh: Çoq-satırlı yapıştırmalarnıñ tek satırğa pıtalıp pıtalmaycağı.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
crh: has-frame tesbitli olğanda kirildiniñ etrafında ne tarz kölgeniñ sızılacağı

en: Overwrite mode
crh: Üstüne-yazma tarzı

en: Whether new text overwrites existing text
crh: Yañı metinniñ mevcut metinniñ üstüne yazıp yazmaycağı

en: Text length
crh: Metin uzunlığı

en: Length of the text currently in the entry
crh: Kirildideki ağımdaki metinniñ uzunlığı

en: Invisible char set
crh: Körünmez remiz tesbitli

en: Whether the invisible char has been set
crh: Körünmez remizniñ tesbit etilgen olıp olmağanı

en: Caps Lock warning
crh: Büyük Arif Kiliti (CapsLock) ihtarı

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
crh: Sız-söz kirildileriniñ Büyük Arif Kiliti (CapsLock) faal olğanda bir ihtar kösterip köstermeycegi

en: Progress Fraction
crh: Teraqqiyat Kesiri

en: The current fraction of the task that's been completed
crh: Vazifeniñ al-azırda tamamlanğan qısmı

en: Progress Pulse Step
crh: Teraqqiyat Nabzı Adımı

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
crh: gtk_entry_progress_pulse() çağırılğan sayın teraqqiyat sıçrav blokunıñ kirildiniñ topyekün kenişliginiñ ne qadar miqdarında areket ettirilecegi

en: Primary pixbuf
crh: Birlemci piksel buferi (pixbuf)

en: Primary pixbuf for the entry
crh: Kirildi içün birlemci piksel buferi (pixbuf)

en: Secondary pixbuf
crh: Ekilemci piksel buferi (pixbuf)

en: Secondary pixbuf for the entry
crh: Kirildi içün ekilemci piksel buferi (pixbuf)

en: Primary stock ID
crh: Birlemci depo kimligi

en: Stock ID for primary icon
crh: Birlemci işaretçik içün depo kimligi

en: Secondary stock ID
crh: Ekilemci depo kimligi

en: Stock ID for secondary icon
crh: Ekilemci işaretçik içün depo kimligi

en: Primary icon name
crh: İşaretçikniñ birlemci ismi

en: Icon name for primary icon
crh: Birlemci işaretçik içün işaretçik ismi

en: Secondary icon name
crh: İşaretçikniñ ekilemci ismi

en: Icon name for secondary icon
crh: Ekilemci işaretçik içün işaretçik ismi

en: Primary GIcon
crh: Birlemci GIcon

en: GIcon for primary icon
crh: Birlemci işaretçik içün GIcon (işaretçik)

en: Secondary GIcon
crh: Ekilemci GIcon

en: GIcon for secondary icon
crh: Ekilemci işaretçik içün GIcon (işaretçik)

en: Primary storage type
crh: Birlemci mağazlama türü

en: The representation being used for primary icon
crh: Birlemci işaretçik içün qullanılğan temsil

en: Secondary storage type
crh: Ekilemci mağazlama türü

en: The representation being used for secondary icon
crh: Ekilemci işaretçik içün qullanılğan temsil

en: Primary icon activatable
crh: Birlemci işaretçik faalleştirilebilir

en: Whether the primary icon is activatable
crh: Birlemci işaretçikniñ faalleştirile bilip bilmegeni

en: Secondary icon activatable
crh: Ekilemci işaretçik faalleştirilebilir

en: Whether the secondary icon is activatable
crh: Ekilemci işaretçikniñ faalleştirile bilip bilmegeni

en: Primary icon sensitive
crh: Birlemci işaretçik hassas

en: Whether the primary icon is sensitive
crh: Birlemci işaretçikniñ hassas olıp olmağanı

en: Secondary icon sensitive
crh: Ekilemci işaretçik hassas

en: Whether the secondary icon is sensitive
crh: Ekilemci işaretçikniñ hassas olıp olmağanı

en: Primary icon tooltip text
crh: Birlemci işaretçik alet-qaranesi

en: The contents of the tooltip on the primary icon
crh: Birlemci işaretçik üzerindeki alet-qaranesiniñ mündericesi

en: Secondary icon tooltip text
crh: Ekilemci işaretçik alet-qaranesi

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
crh: Ekilemci işaretçik üzerindeki alet-qaranesiniñ mündericesi

en: Primary icon tooltip markup
crh: Birlemci işaretçik alet-qaranesiniñ tamğalaması

en: Secondary icon tooltip markup
crh: Ekilemci işaretçik alet-qaranesiniñ tamğalaması

en: IM module
crh: Kirdi Usulı (IM) modüli

en: Which IM module should be used
crh: Angi Kirdi Usulı (IM) modüliniñ qullanılacağı

en: Icon Prelight
crh: İşaretçik Ög-ışığı

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
crh: Faalleştirilebilir işaretçiklerniñ avelengenlerinde ög ışıqlanıp ışıqlanmaycağı

en: Progress Border
crh: Teraqqiyat Sıñırı

en: Border around the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğı etrafındaki sıñır

en: Border between text and frame.
crh: Metin ve çerçive arasındaki sıñır.

en: State Hint
crh: Durum Kinayesi

en: Whether to pass a proper state when drawing shadow or background
crh: Kölge yaki arqa-zeminni sızğanda uyğun bir durumnıñ yetkizilip yetkizilmeycegi

en: Select on focus
crh: Fokus üzerine sayla

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
crh: Bir kirildi fokuslanğanda onıñ mündericesiniñ saylanıp saylanmaycağı

en: Password Hint Timeout
crh: Sır-söz Kinayesi Zaman Aşımı

en: How long to show the last input character in hidden entries
crh: Gizli kirildilerde soñki remizniñ ne qadar müddet kösterilecegi

en: Completion Model
crh: Tamamlama Modeli

en: The model to find matches in
crh: İçinde eşleşmelerniñ tapılacağı model

en: Minimum Key Length
crh: Eñ Qısqa Anahtar Uzunlığı

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
crh: Eşleşmelerni baqıp almaq içün qıdırma anahtarlarınıñ eñ qısqa uzunlığı

en: Text column
crh: Metin sutunı

en: The column of the model containing the strings.
crh: Tizgilerni ihtiva etken modelniñ sutunı.

en: Inline completion
crh: Satır-içi tamamlama

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
crh: Adiy ög-yalğamanıñ avtomatik olaraq qıstırılıp qıstırılmaycağı

en: Popup completion
crh: Peydada tamamlama

en: Whether the completions should be shown in a popup window
crh: Tamamlamalarnıñ peyda pencere içerisinde kösterilip kösterilmeycegi

en: Popup set width
crh: Peyda kenişligini tesbit et

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
crh: Eger DOĞRU ise, peyda pencere kirildi ile aynı ölçüde olacaq

en: Popup single match
crh: Peydada tek eşleşme

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
crh: Eger DOĞRU ise, peyda pencere tek bir eşleşme içün körünecek.

en: Inline selection
crh: Satır-içi saylam

en: Your description here
crh: Tasviriñiz mında

en: Visible Window
crh: Körünir Pencere

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
crh: Amel qutusınıñ körünir olıp olmağanı, körünmez olması ve faqat vaqialarnı tuzaqlamaq içün qullanılmasınıñ aksine.

en: Above child
crh: Balanıñ üstünde

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
crh: Amel qutusınıñ amel-tuzaqlama penceresiniñ, bala pencereçigi penceresiniñ üstündemi yoqsa aşağısındamı olması.

en: Expanded
crh: Kenişletilgen

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
crh: Bala pencereçigini ortağa çıqarmaq içün kenişleticiniñ açılğan olıp olmağanı

en: Text of the expander's label
crh: Kenişletici etiketiniñ metni

en: Use markup
crh: Tamğalama qullan

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
crh: Etiket metni XML tamğalamasını ihtiva ete. Baqıñız: pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
crh: Etiket ve bala arasında qoyulacaq boşluq

en: Label widget
crh: Etiket pencereçigi

en: A widget to display in place of the usual expander label
crh: Adetiy kenişletici etiketiniñ yerinde kösterilecek pencereçik

en: Expander Size
crh: Kenişletici Ölçüsi

en: Size of the expander arrow
crh: Kenişletici oqunıñ ölçüsi

en: Spacing around expander arrow
crh: Kenişletici oqunıñ etrafındaki boşluq

en: Action
crh: Amel

en: The type of operation that the file selector is performing
crh: Dosye saylavcısınıñ icra eteyatqanı işletim türü

en: File System Backend
crh: Dosye Sistemi Arqa-ucu

en: Name of file system backend to use
crh: Qullanılacaq dosye sistemi arqa-ucunıñ ismi

en: Filter
crh: Süzgüç

en: The current filter for selecting which files are displayed
crh: Qaysı dosyelerniñ kösterilecegini saylamaq içün ağımdaki süzgüç

en: Local Only
crh: Ancaq Yerel

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
crh: Saylanğan dosyelerniñ yerel dosye (file:) URL'lerine sıñırlanıp sıñırlanmaycağı

en: Preview widget
crh: Ög-baquv pencereçigi

en: Application supplied widget for custom previews.
crh: Şahsiyleştirilgen ög-baquvlar uyğulamaca temin etilgen pencereçik.

en: Preview Widget Active
crh: Ög-baquv Pencereçigi Faal

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
crh: Şahsiyleştirilgen ög-baquvlar uyğulamaca temin etilgen pencereçikniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Use Preview Label
crh: Ög-baquv Etiketi Qullan

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
crh: Ög-baqılğan dosyeniñ ismi ile bir depo etiketiniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Extra widget
crh: Ziyade pencereçik

en: Application supplied widget for extra options.
crh: Ziyade ihtiyariyat içün uyğulamaca temin etilgen pencereçik.

en: Select Multiple
crh: Çoqlu Sayla

en: Whether to allow multiple files to be selected
crh: Çoq sayılı dosyelerniñ saylanuvına izin berilip berilmeycegi

en: Show Hidden
crh: Gizlilerni Köster

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
crh: Gizli dosye ve fihristlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Do overwrite confirmation
crh: Üstüne-yazma teyiti yap

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
crh: Dosye saylavcısınıñ saqlama tarzında kerekli ise üstüne-yazma tasdiq dialogını kösterip köstermeycegi.

en: The file chooser dialog to use.
crh: Qullanılacaq dosye saylavcı dialog.

en: The title of the file chooser dialog.
crh: Dosye saylavcı dialognıñ serlevası.

en: The desired width of the button widget, in characters.
crh: Dögme pencereçiginiñ istengen kenişligi, remiz cınsından.

en: Filename
crh: Dosye adı

en: The currently selected filename
crh: Al-azırda saylanğan dosye adı

en: Show file operations
crh: Dosye işletimlerini köster

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
crh: Dosyelerni icat etüv yaki qollav içün dögmelerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: X position
crh: X mevamı

en: X position of child widget
crh: Bala pencereçiginiñ X mevamı

en: Y position
crh: Y mevamı

en: Y position of child widget
crh: Bala pencereçiginiñ Y mevamı

en: The title of the font selection dialog
crh: Urufat saylamı dialogınıñ serlevası

en: Font name
crh: Urufat ismi

en: The name of the selected font
crh: Saylanğan urufatnıñ ismi

en: Use font in label
crh: Urufatnı etikette qullan

en: Whether the label is drawn in the selected font
crh: Etiketniñ saylanğan urufat ile sızılıp sızılmaycağı

en: Use size in label
crh: Ölçüni etikette qullan

en: Whether the label is drawn with the selected font size
crh: Etiketniñ saylanğan urufat ölçüsi ile sızılıp sızılmaycağı

en: Show style
crh: Uslûpnı köster

en: Whether the selected font style is shown in the label
crh: Saylanğan urufat uslûbınıñ etikette kösterilip kösterilmeycegi

en: Show size
crh: Ölçüni köster

en: Whether selected font size is shown in the label
crh: Saylanğan urufat ölçüsiniñ etikette kösterilip kösterilmeycegi

en: The string that represents this font
crh: Bu urufatnı temsil etken tizgi

en: The GdkFont that is currently selected
crh: Al-azırda saylanğan GdkFont

en: Preview text
crh: Ög-baquv metni

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
crh: Saylanğan urufatnı numayış etmek içün kösterilecek metin

en: Text of the frame's label
crh: Çerçiveniñ etiketiniñ metni

en: Label xalign
crh: Etiket x-hizası

en: The horizontal alignment of the label
crh: Etiketniñ ufqiy hizalaması

en: Label yalign
crh: Etiket y-hizası

en: The vertical alignment of the label
crh: Etiketniñ vertikal hizalaması

en: Deprecated property, use shadow_type instead
crh: Takbih etilgen hasiyet, yerine shadow_type qullanıñız

en: Frame shadow
crh: Çerçive kölgesi

en: Appearance of the frame border
crh: Çerçive sıñırınıñ körünişi

en: A widget to display in place of the usual frame label
crh: Adetiy çerçive etiketiniñ yerinde kösterilecek bir pencereçik

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
crh: Konteynerni quşatqan kölgeniñ körünişi

en: Handle position
crh: Tutquç mevamı

en: Position of the handle relative to the child widget
crh: Bala pencereçigine nisbeten tutquç mevamı

en: Snap edge
crh: Qoparma ucu

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
crh: Tutquç-qutunıñ onı iskelelemek içün iskeleleme noqtası ile hizalanğan yanı

en: Snap edge set
crh: Qoparma ucu tesbitli

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
crh: snap_edge hasiyetiniñ qıymetiniñmi yoqsa handle_position hasiyetinden töretilgen bir qıymetniñmi qullanılacağı

en: Child Detached
crh: Bala Qopuşqan

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
crh: Tutquç-qutunıñ balasınıñ ilişkenmi yoqsa qopuşqanmı olğanını köstergen mantıqiy qıymet.

en: Selection mode
crh: Saylam tarzı

en: The selection mode
crh: Saylam tarzı

en: Pixbuf column
crh: Piksel buferi (pixbuf) sutunı

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
crh: İşaretçik piksel buferini almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Model column used to retrieve the text from
crh: Metinni almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Markup column
crh: Tamğalama sutunı

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
crh: Pango tamğalaması qullanıla ise metinni almaq içün qullanılğan model sutunı

en: Icon View Model
crh: İşaretçik Körünimi Modeli

en: The model for the icon view
crh: İşaretçik körünimi içün model

en: Number of columns
crh: Sutun sayısı

en: Number of columns to display
crh: Kösterilecek sutunlarnıñ sayısı

en: Width for each item
crh: Er unsur içün kenişlik

en: The width used for each item
crh: Er unsur içün qullanılğan kenişlik

en: Space which is inserted between cells of an item
crh: Bir unsurnıñ hüceyreleri arasına qıstırılğan boşluq

en: Row Spacing
crh: Saf Boşluqlaması

en: Space which is inserted between grid rows
crh: Izğara safları arasına qıstırılğan boşluq

en: Column Spacing
crh: Sutun Boşluqlaması

en: Space which is inserted between grid columns
crh: Izğara sutunları arasına qıstırılğan boşluq

en: Margin
crh: Kenar

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
crh: İşaretçik körüniminiñ uclarına qıstırılğan boşluq

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
crh: Er unsurnıñ metin ve işaretçiginiñ bir-birine nisbeten nasıl mevamlanğanı

en: Reorderable
crh: Kene sıralanabilir

en: View is reorderable
crh: Körünim yañıdan sıralana bilir

en: Tooltip Column
crh: Alet-qaranesi Sutunı

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
crh: Unsurlar içün alet-qaranesi metinlerini ihtiva etken model içindeki sutun

en: Selection Box Color
crh: Saylam Qutusı Tüsü

en: Color of the selection box
crh: Saylam qutusınıñ tüsü

en: Selection Box Alpha
crh: Saylam Qutusı Alfası

en: Opacity of the selection box
crh: Saylam qutusınıñ tonuqlığı

en: Pixbuf
crh: Piksel Buferi (Pixbuf)

en: A GdkPixbuf to display
crh: Kösterilecek GdkPixbuf

en: Pixmap
crh: Piksel Haritası (Pixmap)

en: A GdkPixmap to display
crh: Kösterilecek GdkPixmap

en: Image
crh: Suret

en: A GdkImage to display
crh: Kösterilecek GdkImage

en: Mask
crh: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
crh: GdkImage ya da GdkPixmap ile qullanılacaq maska bit-haritası

en: Filename to load and display
crh: Yüklenip kösterilecek dosye adı

en: Stock ID for a stock image to display
crh: Kösterilecek bir depo sureti içün depo kimligi

en: Icon set
crh: İşaretçik kümesi

en: Icon set to display
crh: Kösterilecek işaretçik kümesi

en: Icon size
crh: İşaretçik ölçüsi

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
crh: Depo işaretçigi, işaretçik kümesi ya da isimlendirilgen işaretçik içün qullanılacaq remziy ölçü

en: Pixel size
crh: Piksel ölçüsi

en: Pixel size to use for named icon
crh: İsimlendirilgen işaretçik içün qullanılacaq piksel ölçüsi

en: Animation
crh: Canlandırma

en: GdkPixbufAnimation to display
crh: Kösterilecek GdkPixbufAnimation

en: Storage type
crh: Mağazlama türü

en: The representation being used for image data
crh: Suret verileri içün qullanılayatqan temsil

en: Child widget to appear next to the menu text
crh: Menü metniniñ yanında körünecek bala pencereçigi

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
crh: Etiket metniniñ bir depo menü unsurınıñ icadı içün qullanılıp qullanılmaycağı

en: Accel Group
crh: Tezleştirici Zümresi

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
crh: Depo tezleştirici anahtarları içün qullanılacaq Tezleştirici Zümresi

en: Show menu images
crh: Menü suretlerini köster

en: Whether images should be shown in menus
crh: Menülerde suretlerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Message Type
crh: Risale Türü

en: The type of message
crh: Mesajnıñ türü

en: The screen where this window will be displayed
crh: Bu pencereniñ kösterilecegi ekran

en: The text of the label
crh: Etiketniñ metni

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
crh: Etiket metnine uyğulanacaq uslûp hassalarınıñ listesi

en: Justification
crh: Tegizleme

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
crh: Etiket metniniñ satırlarınıñ bir-birine nisbeten hizalanması. Bu, etiketniñ tahsisi içerisinde hizalanmasını tesirlemez. Onıñ içün baqıñız: GtkMisc::xalign

en: Pattern
crh: Naqış

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
crh: Metin içinde alt-sızıqlandırılacaq remizlerge teqabül etken mevamlarda _ remizleri bulunğan tizgi

en: Line wrap
crh: Satır sarması

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
crh: Eger tesbit etilgen ise, metin fazla keniş olğanda satırlarnı sar

en: Line wrap mode
crh: Satır sarması tarzı

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
crh: Eger sarma tesbit etilgen ise, satır saruvınıñ nasıl yapılğanını muraqabe eter

en: Selectable
crh: Saylanabilir

en: Whether the label text can be selected with the mouse
crh: Etiket metniniñ sıçan ile saylana bilip bilmeycegi

en: Mnemonic key
crh: Hatırlatıcı tuş

en: The mnemonic accelerator key for this label
crh: Bu etiket içün hatırlatıcı tezleştirici tuş

en: Mnemonic widget
crh: Hatırlatıcı pencereçik

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
crh: Etiketniñ hatırlatıcı tuşuna basılğanında qabilleştirilecek pencereçik

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
crh: Eger etiket bütün tizgini köstermek içün yeterli fezağa saip degil ise, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer

en: Single Line Mode
crh: Tek Satır Tarzı

en: Whether the label is in single line mode
crh: Etiketniñ tek satır tarzında olıp olmağanı

en: Angle
crh: Köşe

en: Angle at which the label is rotated
crh: Etiketniñ aylandırılacağı köşe

en: Maximum Width In Characters
crh: Remiz Cınsından Azamiy Kenişlik

en: The desired maximum width of the label, in characters
crh: Etiketniñ istengen azamiy kenişligi, remiz cınsından

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
crh: Fokuslanğanında bir saylanabilir etiketniñ mündericesiniñ saylanıp saylanmaycağı

en: Horizontal adjustment
crh: Ufqiy tadil

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
crh: Ufqiy mevam içün GtkAdjustment

en: Vertical adjustment
crh: Vertikal tadil

en: The GtkAdjustment for the vertical position
crh: Vertikal mevam içün GtkAdjustment

en: The width of the layout
crh: Serimniñ kenişligi

en: The height of the layout
crh: Serimniñ yüksekligi

en: The URI bound to this button
crh: Bu dögmege bağlanğan URI

en: Visited
crh: Ziyaret Etilgen

en: Whether this link has been visited.
crh: Bu ilişimniñ ziyaret etilgen olıp olmağanı.

en: The currently selected menu item
crh: Al-azırda saylanğan menü unsurı

en: The accel group holding accelerators for the menu
crh: Menü içün tezleştiricilerni tutqan tezleştirici zümresi

en: Accel Path
crh: Tezleştirici Yolçığı

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
crh: Bala unsurlarnıñ tezleştirici yolçıqlarını oñaytlıca tizmek içün qullanılacaq bir tezleştirici yolçığı

en: Attach Widget
crh: İlişilgen Pencereçik

en: The widget the menu is attached to
crh: Menüniñ yanına ilişkeni pencereçik

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
crh: Bu menü yırtıp alınğanında pencere idarecisi tarafından kösterile bilecek serleva

en: Tearoff State
crh: Yırtıp-alnıñ Durumı

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
crh: Menüniñ yırtıp alınğan olıp olmağanını belirtken mantıqiy qıymet

en: The monitor the menu will be popped up on
crh: Menüniñ üzerinde peyda olacağı monitor

en: Vertical Padding
crh: Vertikal Şilteleme

en: Extra space at the top and bottom of the menu
crh: Menüniñ üstündeki ve tübündeki ziyade boşluq

en: Horizontal Padding
crh: Ufqiy Şilteleme

en: Extra space at the left and right edges of the menu
crh: Menüniñ sol ve sağ hanelerindeki ziyade boşluq

en: Vertical Offset
crh: Vertikal Çıqıntı

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
crh: Menü bir alt-menü olğanda, onı bu qadar piksellik vertikal çıqıntı ile mevamlandır

en: Horizontal Offset
crh: Ufqiy Çıqıntı

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
crh: Menü bir alt-menü olğanda, onı bu qadar piksellik ufqiy çıqıntı ile mevamlandır

en: Double Arrows
crh: Çifte Oq

en: When scrolling, always show both arrows.
crh: Taydırğanda, er zaman oqlarnıñ ekisi de köster.

en: Arrow Placement
crh: Oq Yerleştirimi

en: Indicates where scroll arrows should be placed
crh: Taydırma oqlarınıñ qayda yerleştirilecegini kösterir

en: Left Attach
crh: Sol İlişme

en: The column number to attach the left side of the child to
crh: Balanıñ sol yanınıñ ilişecegi sutun numarası

en: Right Attach
crh: Sağ İlişme

en: The column number to attach the right side of the child to
crh: Balanıñ sağ yanınıñ ilişecegi sutun numarası

en: Top Attach
crh: Üst İlişme

en: The row number to attach the top of the child to
crh: Balanıñ üstüniñ ilişecegi saf numarası

en: Bottom Attach
crh: Tüp İlişme

en: The row number to attach the bottom of the child to
crh: Balanıñ tübüniñ ilişecegi saf numarası

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
crh: Taydırma oqunıñ ölçüsini aşağı miqyaslamaq içün keyfiy sabit

en: Can change accelerators
crh: Tezleştiriciler deñiştirile bilir

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
crh: Menü tezleştiricileri, menü unsurı üzerinde olğanda bir tuşqa basaraq deñiştirile bilsin

en: Delay before submenus appear
crh: Alt-menüler belirmeden evelki keçikme

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
crh: Alt-menüniñ belirüvi içün noqtacınıñ menüniñ üzerinde qalmalı olğanı eñ qısqa vaqıt

en: Delay before hiding a submenu
crh: Bir alt-menüni gizlemeden evelki keçikme

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
crh: Noqtacı bir alt-menüge doğru areket etkende alt-menüni gizlemeden evelki vaqıt

en: Pack direction
crh: Deste yönelişi

en: The pack direction of the menubar
crh: Menü çubuğınıñ deste yönelişi

en: Child Pack direction
crh: Bala Deste yönelişi

en: The child pack direction of the menubar
crh: Menü çubuğınıñ bala deste yönelişi

en: Style of bevel around the menubar
crh: Menü çubuğınıñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Internal padding
crh: Dahiliy şilteleme

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
crh: Menü çubuğı kölgesi ile menü unsurları arasındaki sıñır fezasınıñ miqdarı

en: Delay before drop down menus appear
crh: Aşağı tüşken menüler belirmeden evelki keçikme

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
crh: Menü cubuğınıñ alt-menüleri belirmeden evelki keçikme

en: Right Justified
crh: Sağğa Yaslanğan

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
crh: Menü unsurınıñ menü çubuğınıñ sağ yanına yaslanğan olaraq kösterilip kösterilmeycegini tesbit eter

en: Submenu
crh: Alt-menü

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
crh: Menü unsurına iliştirilgen alt-menü, ya da eger yoqsa NULL

en: Sets the accelerator path of the menu item
crh: Menü unsurınıñ tezleştirici yolçığını tesbit eter

en: The text for the child label
crh: Bala etiketiniñ metni

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
crh: Oq tarafından qullanılacaq fezanıñ miqdarı, menü unsurınıñ urufat ölçüsine nisbeten

en: Width in Characters
crh: Remiz Cınsından Kenişlik

en: The minimum desired width of the menu item in characters
crh: Menü unsurınıñ arzu etilgen eñ kiçik kenişligi, remiz cınsından

en: Take Focus
crh: Fokusnı Al

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
crh: Menüniñ klavye fokusını yaqalap yaqalamağanını belgilegen bir mantıqiy qıymet

en: Menu
crh: Menü

en: The dropdown menu
crh: Aşağı-tüşken menü

en: Image/label border
crh: Suret/etiket sıñırı

en: Width of border around the label and image in the message dialog
crh: Risale dialogındaki suret ve etiket etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Use separator
crh: Ayırğıç qullan

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
crh: Risale dialogınıñ metni ve dögmeleri arasında bir ayırğıç qoyulıp qoyulmaycağı

en: Message Buttons
crh: Risale Dögmeleri

en: The buttons shown in the message dialog
crh: Risale dialogında kösterilgen dögmeler

en: The primary text of the message dialog
crh: Risale dialogınıñ birlemci metni

en: Use Markup
crh: Tamğalama Qullan

en: The primary text of the title includes Pango markup.
crh: Serlevanıñ birlemci metni Pango tamğalaması ihtiva ete.

en: Secondary Text
crh: Ekilemci Metin

en: The secondary text of the message dialog
crh: Risale dialogınıñ ekilemci metni

en: Use Markup in secondary
crh: Ekilemcide Tamğalama qullan

en: The secondary text includes Pango markup.
crh: Ekilemci metin Pango tamğalaması ihtiva ete.

en: The image
crh: Suret

en: Y align
crh: Y hizalaması

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
crh: Vertikal hizalama; 0'dan (üst) 1'ge (tüp) qadar

en: X pad
crh: X şilteleme

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
crh: Pencereçikniñ soluna ve sağına eklenecek fezanıñ piksel cınsından miqdarı

en: Y pad
crh: Y şilteleme

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
crh: Pencereçikniñ üstüne ve tübüne eklenecek fezanıñ piksel cınsından miqdarı

en: Parent
crh: Baba

en: The parent window
crh: Baba penceresi

en: Is Showing
crh: Kösterile

en: Are we showing a dialog
crh: Bir dialog kösteremizmi

en: The screen where this window will be displayed.
crh: Bu pencereniñ kösterilecegi ekran.

en: Page
crh: Saife

en: The index of the current page
crh: Ağımdaki saifeniñ indeksi

en: Tab Position
crh: İlmek Mevamı

en: Which side of the notebook holds the tabs
crh: Defterniñ angi yanınıñ ilmeklerni tutacağı

en: Tab Border
crh: İlmek Sıñırı

en: Width of the border around the tab labels
crh: İlmek etiketleriniñ etrafındaki sıñırnıñ kenişligi

en: Horizontal Tab Border
crh: Ufqiy İlmek Sıñırı

en: Width of the horizontal border of tab labels
crh: İlmek etiketleriniñ ufqiy sıñırınıñ kenişligi

en: Vertical Tab Border
crh: Vertikal İlmek Sıñırı

en: Width of the vertical border of tab labels
crh: İlmek etiketleriniñ vertikal sıñırınıñ kenişligi

en: Show Tabs
crh: İlmeklerni Köster

en: Whether tabs should be shown or not
crh: İlmeklerniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Show Border
crh: Sıñır Köster

en: Whether the border should be shown or not
crh: Sıñırnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Scrollable
crh: Taydırılabilir

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
crh: Eger DOĞRU ise, ilmekler sığmağanında taydırma oqları eklenir

en: Enable Popup
crh: Peyda Qabilleştirilsin

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
crh: Eger DOĞRU ise, defter üzerinde sağ sıçan tuşuna basuv bir saifege barmaq içün qullanıla bilecek bir menüni peyda eter

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
crh: İlmeklerniñ soydaş ölçülerge saip olıp olmaycağı

en: Group ID
crh: Zümre Kimligi

en: Group ID for tabs drag and drop
crh: İlmeklerni süyrekle-ve-tüşür içün zümre kimligi

en: Group
crh: Zümre

en: Group for tabs drag and drop
crh: İlmeklerni süyrekle-ve-tüşür içün zümre

en: Tab label
crh: İlmek etiketi

en: The string displayed on the child's tab label
crh: Balanıñ ilmek etiketinde köstergen tizgi

en: Menu label
crh: Menü etiketi

en: The string displayed in the child's menu entry
crh: Balanıñ menü kirildisinde kösterilgen tizgi

en: Tab expand
crh: İlmek kenişlemesi

en: Whether to expand the child's tab or not
crh: Balanıñ ilmeginiñ kenişletilip kenişletilmeycegi

en: Tab fill
crh: İlmek toldurması

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
crh: Balanıñ ilmeginiñ tahsis etilgen mesahanı toldurıp toldurmaycağı

en: Tab pack type
crh: İlmek deste türü

en: Tab reorderable
crh: İlmek kene sıralanabilir

en: Whether the tab is reorderable by user action or not
crh: İlmekniñ qullanıcı ameli ile yañıdan sıralana bilip bilmegeni

en: Tab detachable
crh: İlmek qopuşabilir

en: Whether the tab is detachable
crh: İlmekniñ qopuştırıla bilip bilmegeni

en: Secondary backward stepper
crh: Ekilemci keri adımlayıcı

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
crh: İlmek mesahasınıñ muhalif ucunda ekinci arqağa-doğru oq dögmesini köster

en: Secondary forward stepper
crh: Ekilemci ileri adımlayıcı

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
crh: İlmek mesahasınıñ muhalif ucunda ekinci ilerige-doğru oq dögmesini köster

en: Backward stepper
crh: Кeri adımlayıcı

en: Display the standard backward arrow button
crh: Standart keri oq dögmesini köster

en: Forward stepper
crh: İleri adımlayıcı

en: Display the standard forward arrow button
crh: Standart ileri oq dögmesini köster

en: Tab overlap
crh: İlmek örtüşmesi

en: Size of tab overlap area
crh: İlmek örtüşme mesahasınıñ ölçüsi

en: Tab curvature
crh: İlmek egriligi

en: Size of tab curvature
crh: İlmek egriliginiñ ölçüsi

en: Arrow spacing
crh: Oq boşluqlaması

en: Scroll arrow spacing
crh: Taydırma oqu boşluqlaması

en: User Data
crh: Qullanıcı Verileri

en: Anonymous User Data Pointer
crh: Anonim Qullanıcı Verileri Noqtacısı

en: The menu of options
crh: İhtiyariyat menüsi

en: Size of dropdown indicator
crh: Aşağı-tüşme köstergiçiniñ ölçüsi

en: Spacing around indicator
crh: Köstergiç etrafındaki boşluqlama

en: The orientation of the orientable
crh: Yöneldirilebilirniñ yöneldirimi

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
crh: Terezeli ayırğıçnıñ piksel cınsından mevamı (0 eñ solda/üstte demektir)

en: Position Set
crh: Mevam Tesbitli

en: TRUE if the Position property should be used
crh: Position hasiyetiniñ qullanıluvı lâzim ise, DOĞRU

en: Handle Size
crh: Tutquç Ölçüsi

en: Width of handle
crh: Tutquçnıñ kenişligi

en: Minimal Position
crh: Eñ Kiçik Mevam

en: Smallest possible value for the "position" property
crh: "position" hasiyeti içün mümkün eñ kiçik qıymet

en: Maximal Position
crh: Azamiy Mevam

en: Largest possible value for the "position" property
crh: "position" hasiyeti içün mümkün azamiy qıymet

en: Resize
crh: Kene-ölçülendir

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
crh: Eger DOĞRU ise, bala, terezeli pencereçik boyunca kenişler yaki tarlaşır

en: Shrink
crh: Tarlat

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
crh: Eger DOĞRU ise, bala talapnamesinden daa kiçik yapıla bilir

en: Embedded
crh: İçeri yatqızılğan

en: Whether or not the plug is embedded
crh: Tıqaçnıñ içeri yatqızılğan olıp olmağanı

en: Socket Window
crh: Oyuq Penceresi

en: The window of the socket the plug is embedded in
crh: Tıqaçnıñ içinde yatqızılğan olğanı oyuq (soket) penceresi

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
crh: Ög-baquv pencereçiginiñ oña tahsis etilgen fezanıñ tamamını qaplap qaplamaycağı

en: Name of the printer
crh: Bastırıcınıñ ismi

en: Backend
crh: Arqa-uc

en: Backend for the printer
crh: Bastırıcı içün arqa-uc

en: Is Virtual
crh: Sanaldır

en: FALSE if this represents a real hardware printer
crh: YAÑLIŞ ise, bu kerçek bir donanım bastırıcısını temsil eter

en: Accepts PDF
crh: PDF Qabul Eter

en: TRUE if this printer can accept PDF
crh: DOĞRU ise, bu bastırıcı PDF qabul ete bilir

en: Accepts PostScript
crh: PostScript Qabul Eter

en: TRUE if this printer can accept PostScript
crh: DOĞRU ise, bu bastırıcı PostScript qabul ete bilir

en: State Message
crh: Durum Risalesi

en: String giving the current state of the printer
crh: Bastırıcınıñ ağımdaki durumını bergen mesaj

en: Location
crh: Qonum

en: The location of the printer
crh: Bastırıcınıñ mekânı

en: The icon name to use for the printer
crh: Bastırıcı içün qullanılacaq işaretçik ismi

en: Job Count
crh: İş Sayacı

en: Number of jobs queued in the printer
crh: Bastırıcıda nevbetlendirilgen işlerniñ sayısı

en: Paused Printer
crh: Tınışlanğan Bastırıcı

en: TRUE if this printer is paused
crh: DOĞRU ise bu bastırıcı tınışlanğandır

en: Accepting Jobs
crh: İşler Qabul Etile

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
crh: DOĞRU ise bu bastırıcı yañı işlerni qabul ete

en: Source option
crh: Menba ihtiyariyatı

en: The PrinterOption backing this widget
crh: Bu pencereçikni arqalağan PrinterOption

en: Title of the print job
crh: Bastırma işiniñ serlevası

en: Printer
crh: Bastırıcı

en: Printer to print the job to
crh: İşniñ bastırılacağı bastırıcı

en: Settings
crh: Tesbitler

en: Printer settings
crh: Bastırıcı tesbitleri

en: Page Setup
crh: Saife Tesbiti

en: Track Print Status
crh: Bastırma Durumını Taqip Et

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
crh: DOĞRU ise, bastırılğan veriler bastırıcığa ya da bastırıcı sunucısına yiberilgenden soñ bastıruv işi durum-deñişken signallarını bermege devam eter.

en: Default Page Setup
crh: Ög-belgilengen Saife Tesbiti

en: The GtkPageSetup used by default
crh: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkPageSetup

en: Print Settings
crh: Bastıruv Tesbitleri

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
crh: Dialognı başlanğıçlandıruv içün qullanılacaq GtkPrintSettings

en: Job Name
crh: İş İsmi

en: A string used for identifying the print job.
crh: Bastırma işini kimliklendirmek içün qullanılğan tizgi.

en: Number of Pages
crh: Saife Sayısı

en: The number of pages in the document.
crh: Belgedeki saife sayısı.

en: Current Page
crh: Ağımdaki Saife

en: The current page in the document
crh: Belgedeki cari saife

en: Use full page
crh: Tam saife qullan

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
crh: DOĞRU ise, kontekstniñ menşei saifeniñ köşesinde olmalıdır, suretlenebilir mesahanıñ köşesinde degil

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
crh: DOĞRU ise, bastırılğan veriler bastırıcığa ya da bastırıcı sunucısına yiberilgen soñ bastıruv işlemi bastıruv işiniñ durumı aqqında bildirmege devam eter.

en: Unit
crh: Birlem

en: The unit in which distances can be measured in the context
crh: Kontekst içerisinde mesafelerniñ ölçele bilecegi birlem

en: Show Dialog
crh: Dialog Köster

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
crh: DOĞRU ise bastıruv esnasında bir teraqqiyat dialogı kösterilir.

en: Allow Async
crh: Eş-zamansız Caizdir

en: TRUE if print process may run asynchronous.
crh: DOĞRU ise bastıruv esnası eş-zamansız olaraq çapa bilir.

en: Export filename
crh: İhracat dosye adı

en: Status
crh: Durum

en: The status of the print operation
crh: Bastıruv işleminiñ durumı

en: Status String
crh: Durum Tizgisi

en: A human-readable description of the status
crh: Durumnıñ insanca oqula bilgen tasviri

en: Custom tab label
crh: Şahsiyleştirilgen ilmek etiketi

en: Label for the tab containing custom widgets.
crh: Şahsiyleştirilgen pencereçiklerni ihtiva etken ilmek içün etiket.

en: The GtkPageSetup to use
crh: Qullanılacaq GtkPageSetup

en: Selected Printer
crh: Saylanğan Bastırıcı

en: The GtkPrinter which is selected
crh: Saylanğan olğan GtkPrinter

en: Activity mode
crh: Faaliyet tarzı

en: If TRUE, the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something but don't know how long it will take.
crh: Eger DOĞRU ise, GtkProgress faaliyet tarzındadır, yani bir şeyniñ yaşanğanını signallar, amma faaliyetniñ ne qadarınıñ tamamlanğan olğanını degil. Bu, ne qadar sürecegini bilmegeniñiz bir şey yapılğanda qullanılır.

en: Show text
crh: Metinni köster

en: Whether the progress is shown as text.
crh: Teraqqiyatnıñ metin olaraq kösterilip kösterilmeycegi.

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
crh: Teraqqiyat çubuğına bağlanğan GtkAdjustment (Takbih etilgen)

en: Bar style
crh: Çubuq uslûbı

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
crh: Faiz tarzında çubuqnıñ körsel uslûbını belirtir (Takbih etilgen)

en: Activity Step
crh: Faaliyet Adımı

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
crh: Faaliyet tarzında er keneleme içün qullanılğan artım (Takbih etilgen)

en: Activity Blocks
crh: Faaliyet Blokları

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
crh: Faaliyet tarzında teraqqiyat çubuğı mesahasına sığa bilecek blok sayısı (Takbih etilgen)

en: Discrete Blocks
crh: Munfasıl Bloklar

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
crh: Bir teraqqiyat çubuğındaki ayrı bloklarnıñ sayısı (munfasıl uslûpta kösterilgende)

en: Fraction
crh: Kesir

en: The fraction of total work that has been completed
crh: Tolay işniñ tamamlanğan olğan kesiri

en: Pulse Step
crh: Nabız Adımı

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
crh: Nabız etilgende sıçrav blokunıñ areket ettirilecegi topyekün teraqqiyatnıñ kesiri

en: Text to be displayed in the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğında kösterilecek metin

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
crh: Eger teraqqiyat çubuğı bütün tizgini köstermege yeterli fezağa saip olmayıp ta bir qısmını kösterecek olsa, tizgini hazıflaştırmaq içün tercih etilgen yer.

en: XSpacing
crh: XBoşluqlaması

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
crh: Bir teraqqiyat çubuğınıñ kenişligine uyğulanacaq ziyade boşluqlama.

en: YSpacing
crh: YBoşluqlama

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
crh: Bir teraqqiyat çubuğınıñ yüksekligine uyğulanacaq ziyade boşluqlama.

en: Min horizontal bar width
crh: Eñ kiçik ufqiy çubuq kenişligi

en: The minimum horizontal width of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy ufqiy kenişligi

en: Min horizontal bar height
crh: Eñ kiçik ufqiy çubuq yüksekligi

en: Minimum horizontal height of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy ufqiy yüksekligi

en: Min vertical bar width
crh: Eñ kiçik vertikal çubuq kenişligi

en: The minimum vertical width of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy vertikal kenişligi

en: Min vertical bar height
crh: Eñ kiçik vertikal çubuq yüksekligi

en: The minimum vertical height of the progress bar
crh: Teraqqiyat çubuğınıñ asğariy vertikal yüksekligi

en: The value
crh: Qıymeti

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
crh: Bu amel, zümresiniñ ağımdaki ameli olğanda gtk_radio_action_get_current_value() tarafından qaytarılğan qıymet.

en: The radio action whose group this action belongs to.
crh: Bu amelniñ ait olğanı zümreniñ radio ameli.

en: The current value
crh: Ağımdaki qıymet

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
crh: Bu amelniñ ait olğanı zümreniñ ağımdaki faal azasınıñ qıymet hasiyeti.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
crh: Bu pencereçikniñ ait olğanı zümreniñ radio dögmesi.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
crh: Bu pencereçikniñ ait olğanı zümreniñ radio menü unsurı.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
crh: Bu dögmeniñ ait olğanı zümreniñ radio alet dögmesi.

en: Update policy
crh: Yañartma siyaseti

en: How the range should be updated on the screen
crh: Menzilniñ ekran üzerinde nasıl güncellenecegi

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
crh: Bu menzil nesnesiniñ ağımdaki qıymetini ihtiva etken GtkAdjustment

en: Inverted
crh: Ters aylandırılğan

en: Invert direction slider moves to increase range value
crh: Sürgü areketiniñ, menzil qıymetini büyütecek ters aylandırılğan yönelişi

en: Lower stepper sensitivity
crh: Aşağı adımlayıcı hassasiyeti

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
crh: Adımlayıcı içün tadilniñ alt yanına nişanlağan hassasiyet siyaseti

en: Upper stepper sensitivity
crh: Yuqarı adımlayıcı hassasiyeti

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
crh: Adımlayıcı içün tadilniñ üst yanına nişanlağan hassasiyet siyaseti

en: Show Fill Level
crh: Tolma Seviyesini Köster

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
crh: Uluq üzerinde bir tolma seviyesi köstergiçi grafiginiñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Restrict to Fill Level
crh: Tolma Seviyesine Sıñırla

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
crh: Üst hudutnıñ tolma seviyesine sıñırlandırılıp sıñırlandırılmaycağı.

en: Fill Level
crh: Tolma Seviyesi

en: The fill level.
crh: Tolma seviyesi.

en: Slider Width
crh: Sürgü Kenişligi

en: Width of scrollbar or scale thumb
crh: Taydırma çubuğınıñ ya da miqyas başparmağınıñ kenişligi

en: Trough Border
crh: Uluq Sıñırı

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
crh: Başparmaq/adımlayıcılar ile tış uluq şevi (qabartması) arasındaki boşluqlama

en: Stepper Size
crh: Adımlayıcı Ölçüsi

en: Length of step buttons at ends
crh: Uclardaki adım dögmeleriniñ uzunlığı

en: Stepper Spacing
crh: Adımlayıcı Boşluqlaması

en: Spacing between step buttons and thumb
crh: Adım dögmeleri ile başparmaq arasındaki boşluqlama

en: Arrow X Displacement
crh: Oq X Yersizleştirilmesi

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
crh: Dögmege basılğanında oqnıñ x yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: Arrow Y Displacement
crh: Oq Y X Yersizleştirilmesi

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
crh: Dögmege basılğanında oqnıñ y yönelişinde ne qadar areket ettirilecegi

en: Draw slider ACTIVE during drag
crh: Süyrekleme esnasında sürgüni FAAL olaraq sız

en: With this option set to TRUE, sliders will be drawn ACTIVE and with shadow IN while they are dragged
crh: Bu ihtiyariyat DOĞRU olğanda, sürgüler süyreklenüvleri esnasında FAAL ve KÖLGELİ olaraq sızılır

en: Trough Side Details
crh: Uluq Yan Tafsilâtı

en: When TRUE, the parts of the trough on the two sides of the slider are drawn with different details
crh: DOĞRU olğanda, sürgüniñ er eki tarafındaki uluq parçaları deñişik tafsilâtnen sızılır

en: Trough Under Steppers
crh: Uluq Adımlayıcılar Altında

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
crh: Uluqnıñ menzilniñ tolu uzunlığındamı sızılacağı yoqsa adımlayıcılarnıñ ve boşluqlamanıñ harıçmı tutulacağı

en: Arrow scaling
crh: Oq miqyaslaması

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
crh: Taydırma dögmesi ölçüsine nazaran oq miqyaslaması

en: Show Numbers
crh: Nomeralarnı Köster

en: Whether the items should be displayed with a number
crh: Unsurlarnıñ bir numara ile beraber kösterilip kösterilmeycegi

en: Recent Manager
crh: Demi İdarecisi

en: The RecentManager object to use
crh: Qullanılacaq RecentManager nesnesi

en: Show Private
crh: Hususiylerni Köster

en: Whether the private items should be displayed
crh: Hususiy unsurlarnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Show Tooltips
crh: Alet-qaranelerini Köster

en: Whether there should be a tooltip on the item
crh: Unsur üzerinde bir alet-qaranesiniñ olıp olmaycağı

en: Show Icons
crh: İşaretçiklerni Köster

en: Whether there should be an icon near the item
crh: Unsurnıñ yanında bir işaretçikniñ olıp olmaycağı

en: Show Not Found
crh: Tapılamağanlarnı Köster

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
crh: Faydalanıla bilmegen çoqraqlarnı belirtken unsurlarnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Whether to allow multiple items to be selected
crh: Çoq sayılı unsurlarnıñ saylamına izin berilip berilmeycegi

en: Local only
crh: Ancaq yerli

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
crh: Saylanğan çoqraq(lar)nıñ mevqiy dosye (file:) URI'lerine sıñırlanıp sıñırlanmaycağı

en: Limit
crh: Had

en: The maximum number of items to be displayed
crh: Kösterilecek azamiy unsur sayısı

en: Sort Type
crh: Sıralama Türü

en: The sorting order of the items displayed
crh: Kösterilgen unsurlarnıñ sıralama tertibi

en: The current filter for selecting which resources are displayed
crh: Angi çoqraqlarnıñ kösterilecegini saylamaq içün qullanılğan ağımdaki süzgüç

en: The full path to the file to be used to store and read the list
crh: Listeni mağazlamaq ve oqumaq içün qullanılacaq dosyeniñ tam yolçığı

en: The maximum number of items to be returned by gtk_recent_manager_get_items()
crh: gtk_recent_manager_get_items() tarafından qaytarılacaq azamiy unsur sayısı

en: The size of the recently used resources list
crh: Demi qullanılğan çoqraqlar listesiniñ ölçüsi

en: Lower
crh: Alt

en: Lower limit of ruler
crh: Cedvelniñ alt hadı

en: Upper
crh: Üst

en: Upper limit of ruler
crh: Cedvelniñ üst hadı

en: Position of mark on the ruler
crh: Cedvel üzerindeki tamğanıñ mevamı

en: Max Size
crh: Azamiy Ölçü

en: Maximum size of the ruler
crh: Cedvelniñ azamiy ölçüsi

en: Metric
crh: Ölçem

en: The metric used for the ruler
crh: Cedvel içün qullanılacaq ölçem

en: The number of decimal places that are displayed in the value
crh: Qıymette kösterilgen onarlama kesir haneleri sayısı

en: Draw Value
crh: Qıymetni Sız

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
crh: Ağımdaki qıymetniñ bir tizgi olaraq sürgüniñ yanında kösterilip kösterilmeycegi

en: Value Position
crh: Qıymet Mevamı

en: The position in which the current value is displayed
crh: Ağımdaki qıymetniñ kösterilecegi mevam

en: Slider Length
crh: Sürgü Uzunlığı

en: Length of scale's slider
crh: Miqyasnıñ sürgüsiniñ uzunlığı

en: Value spacing
crh: Qıymet boşluqlaması

en: Space between value text and the slider/trough area
crh: Sürgü/Uluq mesahası ile qıymet metni arasındaki boşluq

en: The value of the scale
crh: Miqyasnıñ qıymeti

en: The icon size
crh: İşaretçik ölçüsi

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
crh: Bu miqyas dögmesi nesnesiniñ ağımdaki qıymetini ihtiva etken GtkAdjustment

en: Icons
crh: İşaretçikler

en: List of icon names
crh: İşaretçik isimleriniñ listesi

en: Minimum Slider Length
crh: Eñ Kiçik Sürgü Uzunlığı

en: Minimum length of scrollbar slider
crh: Taydırma çubuğınıñ sürgüsiniñ eñ kiçik uzunlığı

en: Fixed slider size
crh: Sabit sürgü ölçüsi

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
crh: Sürgü ölçüsini deñiştirme, sadece onı eñ kiçik uzunlıqqa kilitle

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
crh: Taydırma çubuğınıñ muhalif ucunda ekinci bir keri oq dögmesini köster

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
crh: Taydırma çubuğınıñ muhalif ucunda ekinci bir ileri oq dögmesini köster

en: Horizontal Adjustment
crh: Ufqiy Tadil

en: Vertical Adjustment
crh: Vertikal Tadil

en: Horizontal Scrollbar Policy
crh: Ufqiy Taydırma Çubuğı Siyaseti

en: When the horizontal scrollbar is displayed
crh: Ufqiy taydırma çubuğınıñ ne zaman kösterilecegi

en: Vertical Scrollbar Policy
crh: Vertikal Taydırma Çubuğı Siyaseti

en: When the vertical scrollbar is displayed
crh: Vertikal taydırma çubuğınıñ ne zaman kösterilecegi

en: Window Placement
crh: Pencere Yerleşimi

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
crh: Taydırma çubuqlarına nazaran mündericeniñ qayda qonumlanacağı. Bu hasiyet sadece "window-placement-set" (pencere yerleşimi tesbitli) DOĞRU ise tesirli olur.

en: Window Placement Set
crh: Pencere Yerleşimi Tesbitli

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
crh: Taydırma çubuqlarına nazaran mündericeniñ qonumını belgilemek içün "window-placement" (pencere yerleşimi) tesbitiniñ qullanılıp qullanılmaycağı.

en: Shadow Type
crh: Kölge Türü

en: Style of bevel around the contents
crh: Mündericeniñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Scrollbars within bevel
crh: Taydırma çubuqları şevniñ içerisinde

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
crh: Taydırma çubuqlarını taydırılğan pencereniñ şeviniñ içerisine yerleştir

en: Scrollbar spacing
crh: Taydırma çubuğı boşluqlaması

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
crh: Taydırma çubuqları ile taydırılğan pencere arasındaki piksel sayısı

en: Scrolled Window Placement
crh: Taydırılğan Pencere Yerleşimi

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
crh: Taydrılğan pencereniñ mündericesiniñ taydırma çubuqlarına nazaran qayda qonumlanacağı, eger taydırılğan pencereniñ öz yerleşimi tarafından üstünden aydalğan olmasa.

en: Draw
crh: Sız

en: Whether the separator is drawn, or just blank
crh: Ayırğıç sızılırmı yoqsa sadece boş olurmı

en: Double Click Time
crh: Çifte Çertme Vaqtı

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
crh: Çifte çertme olaraq mulâaza etilüvi içün eki çertme arasındaki azamiy vaqıt (millisaniye cınsından)

en: Double Click Distance
crh: Çifte Çertme Mesafesi

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
crh: Çifte çertme olaraq mulâaza etilüvi içün eki çertme arasındaki azamiy mesafe (piksel cınsından)

en: Cursor Blink
crh: İmleç Qıpması

en: Whether the cursor should blink
crh: İmleçniñ qıpıp qıpmaycağı.

en: Cursor Blink Time
crh: İmleç Qıpması Vaqtı

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
crh: İmleç qıpması döngüsiniñ uzunlığı, millisaniye cınsından

en: Cursor Blink Timeout
crh: İmleç Qıpması Zaman Aşımı

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
crh: İmleçniñ qıpuvnı toqtatuvı içün keçüvi kerek olğan vaqıt, saniye cınsından

en: Split Cursor
crh: Yarılğan İmleç

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
crh: Qarışıq soldan-sağğa hem de sağdan-solğa metin içün eki imleçniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Theme Name
crh: Tema İsmi

en: Name of theme RC file to load
crh: Yüklenecek tema emir-çaptır (RC) dosyesiniñ ismi

en: Icon Theme Name
crh: İşaretçik Teması Adı

en: Name of icon theme to use
crh: Qullanılacaq işaretçik temasınıñ adı

en: Fallback Icon Theme Name
crh: Keri-tüşme İşaretçik Teması Adı

en: Name of a icon theme to fall back to
crh: Keri tüşülecek bir işaretçik temasınıñ adı

en: Key Theme Name
crh: Anahtar Teması İsmi

en: Name of key theme RC file to load
crh: Yüklenecek anahtar teması emir-çaptır (RC) dosyesiniñ ismi

en: Menu bar accelerator
crh: Menü çubuğı tezleştiricisi

en: Keybinding to activate the menu bar
crh: Menü çubuğını faalleştirecek tuş-bağlaması

en: Drag threshold
crh: Süyrekleme bosağası

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
crh: Süyreklemeden evel imleçniñ areket ete bilecegi piksel sayısı

en: Font Name
crh: Urufat İsmi

en: Name of default font to use
crh: Qullanılacaq ög-belgilengen urufat adı

en: Icon Sizes
crh: İşaretçik Ölçüleri

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
crh: İşaretçik ölçüleri listesi (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
crh: GTK Modülleri

en: List of currently active GTK modules
crh: Al-azırda faal olğan GTK modülleriniñ listesi

en: Xft Antialias
crh: Xft Rumuzsızlaştırması

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
crh: Xft urufatlarınıñ rumuzsızlaştırılıp rumuzsızlaştırılmaycağı (tegizleştirme); 0=hayır, 1=ebet, -1= ög-belgilengen

en: Xft Hinting
crh: Xft Kinayelemesi

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
crh: Xft urufatlarınıñ kinayelenip kinayelenmeycegi; 0=hayır, 1=ebet, -1= ög-belgilengen

en: Xft Hint Style
crh: Xft Kinaye Uslûbı

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
crh: Qaysı derecede kinayelemeniñ qullanılacağı; iç (hintnone), az (hintslight), orta (hintmedium) yaki tam (hintfull)

en: Xft RGBA
crh: Xft RGBA (Qızıl Yeşil Mavı Alfa)

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
crh: Alt-piksel rumuzsızlaştırma türü; none (iç), rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Xft DPI
crh: Xft DPI (Düym Başına Benek)

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
crh: Xft içün çezinirlik, 1024 * benek/düym olaraq. Ög-belgilengen qıymetni qullanmaq içün -1

en: Cursor theme name
crh: İmleç teması adı

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
crh: Qullanılacaq imleç temasınıñ adı ya da ög-belgilengen temanı qullanmaq içün NULL

en: Cursor theme size
crh: İmleç teması ölçüsi

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
crh: İmleçler içün qullanılacaq ölçü ya da ög-belgilengen ölçü qullanmaq içün 0

en: Alternative button order
crh: Alternativ dögme sırası

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
crh: Dialogtaki dögmelerniñ alternativ dögme sırasını qullanıp qullanmaycağı

en: Alternative sort indicator direction
crh: Alternativ sıralama köstergiçi yönelişi

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
crh: Listelerde ve terek körünimlerinde sıralama köstergiçleri yönelişiniñ ög-belgilengenge (aşağı köterilerek demek) qıyasen tersine olıp olmağanı

en: Show the 'Input Methods' menu
crh: 'Kirdi Usulları' menüsini köster

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
crh: Kirildilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ kirdi usulını deñiştirüvni teklif etip etmeycegi

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
crh: 'Unikod Kontrol Remzini Qıstır' menüsini köster

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
crh: Kirildilerniñ ve metin körünimleriniñ kontekst menüleriniñ kontrol remizlerini qıstıruvnı teklif etip etmeycegi

en: Start timeout
crh: Başlama zaman aşımı

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
crh: Dögmege basılğanında keçikmeler içün başlanğıç qıymet

en: Repeat timeout
crh: Tekrarlama zaman aşımı

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
crh: Dögmege basılğanında keçikmeler içün tekrarlama qıymeti

en: Expand timeout
crh: Kenişleme zaman aşımı

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
crh: Bir pencereçik yañı bir bölgeni kenişlegeninde, keçikmeler içün kenişleme qıymeti

en: Color scheme
crh: Tüs taslağı

en: A palette of named colors for use in themes
crh: Temalarda qullanılmaq üzre isimlendirilgen tüsler paleti

en: Enable Animations
crh: Canlandırmalarnı Qabilleştir

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
crh: Bütün-alet-taqımı canlandırmalarnıñ qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi.

en: Enable Touchscreen Mode
crh: Toqunmatik Ekran Tarzını Qabilleştir

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
crh: DOĞRU olğanda, bu ekranda areket bildirme vaqiaları dağıtılmaz

en: Tooltip timeout
crh: Alet-qaranesi zaman aşımı

en: Timeout before tooltip is shown
crh: Alet-qaranesi kösterilmeden evel keçikme

en: Tooltip browse timeout
crh: Alet-qaranesi kezinme zaman aşımı

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
crh: Kezinme tarzı qabilleştirilgen olğanda, alet-qaranesi kösterilmeden evelki keçikme

en: Tooltip browse mode timeout
crh: Alet-qaranesi kezinme tarzı zaman aşımı

en: Timeout after which browse mode is disabled
crh: Kezinme tarzı ğayrı qabilleştirilmeden evelki keçikme

en: Keynav Cursor Only
crh: Ancaq Tuş Yürsetme İmleçi

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
crh: DOĞRU olğanda, pencereçikler içerisinde yürsetmek içün sadece imleç tuşları faydalanılışlı olur

en: Keynav Wrap Around
crh: Tuş Yürsetme Dolanması

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
crh: Pencereçikler içerisinde klavye ile yürsetkende dolanıp dolanmaycağı

en: Error Bell
crh: Hata Zili

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
crh: DOĞRU olğanda, klavye yürsetmesi ve diger hatalar bip bipke sebep olur

en: Color Hash
crh: Tüs Heşi

en: A hash table representation of the color scheme.
crh: Tüs taslağınıñ bir heş (hash) cedveli temsili.

en: Default file chooser backend
crh: Ög-belgilengen dosye saylavcısı arqa-ucu

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
crh: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkFileChooser arqa-ucunıñ adı

en: Default print backend
crh: Ög-belgilengen bastıruv arqa-ucu

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
crh: Ög-belgilengen olaraq qullanılacaq GtkPrintBackend arqa-uclarınıñ listesi

en: Default command to run when displaying a print preview
crh: Bir bastıruv ög-baquvını köstergende çaptırılacak ög-belgilengen emir

en: Command to run when displaying a print preview
crh: Bir bastıruv ög-baquvını köstergende çaptırılacak emir

en: Enable Mnemonics
crh: Hatırlatıcılarnı Qabilleştir

en: Whether labels should have mnemonics
crh: Etiketlerniñ hatırlatıcılı olıp olmaycağı

en: Enable Accelerators
crh: Tezleştiricilerni Qabilleştir

en: Whether menu items should have accelerators
crh: Menü unsurlarınıñ hızlandırıcılı olıp olmaycağı

en: Recent Files Limit
crh: Demi Dosyeler Hadı

en: Number of recently used files
crh: Demi qullanılğan dosyelerniñ sayısı

en: Default IM module
crh: Ög-belgilengen Kirdi Usulı (IM) modüli

en: Which IM module should be used by default
crh: Ög-belgilengen olaraq qaysı IM (KU) modüliniñ qullanılacağı

en: Recent Files Max Age
crh: Demi Dosyelerniñ Azamiy Yaşı

en: Maximum age of recently used files, in days
crh: Demi qullanılğan dosyelerniñ azamiy yaşı, kün cınsından

en: Fontconfig configuration timestamp
crh: Fontconfig ayarlaması zaman-tamğası

en: Timestamp of current fontconfig configuration
crh: Ağımdaki fontconfig ayarlamasınıñ zaman-tamğası

en: Sound Theme Name
crh: Ses Teması İsmi

en: XDG sound theme name
crh: XDG ses teması ismi

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
crh: İşitilir Kirdi Keri Beslemesi

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
crh: Qullanıcı kirdisiniñ keri beslemesi olaraq vaqia sesleriniñ çalınıp çalınmaycağı

en: Enable Event Sounds
crh: Vaqia Seslerini Qabilleştir

en: Whether to play any event sounds at all
crh: Er angi vaqia sesleriniñ çalınıp çalınmaycağı

en: Enable Tooltips
crh: Alet-qaranelerini Qabilleştir

en: Whether tooltips should be shown on widgets
crh: Pencereçikler üzerinde alet-qaraneleriniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Toolbar style
crh: Alet çubuğı uslûbı

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
crh: Ög-belgilengen alet çubuqlarınıñ ancaq metingemi, metin ve işaretçiklergemi, ancaq işaretçiklergemi, vs. saip olacağı.

en: Mode
crh: Tarz

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
crh: Ölçü zümresiniñ, komponent pencereçikleriniñ istemlengen ölçülerini tesir etkeni yönelişler

en: Ignore hidden
crh: Gizlilerni ihmal et

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
crh: DOĞRU ise, zümreniñ ölçüsini belgilegende haritalandırılmağan pencereçikler ihmal etilir

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
crh: Aylanma dögmesi (spinbutton) qıymetini tutqan tadil.

en: Climb Rate
crh: Tırmaşma Nisbeti

en: Snap to Ticks
crh: Belgilerge Qopar

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
crh: Yañlış qıymetlerniñ aylanma dögmesiniñ eñ yaqın adım artımına avtomatik olaraq deñiştirilip deñiştirilmegeni

en: Numeric
crh: Sayısal

en: Whether non-numeric characters should be ignored
crh: Sayı olmağan remizlerniñ ihmal etilip etilmeycegi

en: Wrap
crh: Dolan

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
crh: Aylanma dögmesiniñ had qıymetlerine ulaşqanında dolanıp dolanmaycağı

en: Update Policy
crh: Yañartma Siyaseti

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
crh: Aylanma dögmesiniñ er zamanmı yañartılacağı yoqsa ancaq qıymet qanuniy olğandamı

en: Reads the current value, or sets a new value
crh: Ya ağımdaki qıymetni oqur ya da yañı qıymetni tesbit eter

en: Style of bevel around the spin button
crh: Aylanma dögmesiniñ etrafındaki şev uslûbı

en: Has Resize Grip
crh: Kene-ölçülendirme Sıqqıçı Bar

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
crh: Üst seviyeni kene-ölçülendirmek içün durum çubuğınıñ sıqqıçı olıp olmağanı

en: Style of bevel around the statusbar text
crh: Durum çubuğı metni etrafındaki şev uslûbı

en: The size of the icon
crh: İşaretçikniñ ölçüsi

en: The screen where this status icon will be displayed
crh: Durum işaretçiginiñ kösterilecegi ekran

en: Blinking
crh: Qıpuv

en: Whether or not the status icon is blinking
crh: Durum işaretçiginiñ qıpayatıp yatmaycağı

en: Whether or not the status icon is visible
crh: Durum işaretçiginiñ körünir olıp olmaycağı

en: Whether or not the status icon is embedded
crh: Durum işaretçiginiñ içeri yatqızılğan olıp olmağanı

en: The orientation of the tray
crh: Sininiñ yöneldirimi

en: Has tooltip
crh: Alet-qaranesi Bar

en: Whether this tray icon has a tooltip
crh: Bu sini işaretçiginiñ alet-qaraneli olıp olmağanı

en: Tooltip Text
crh: Alet-qaranesi Metni

en: The contents of the tooltip for this widget
crh: Bu pencereçik içün alet-qaranesi mündericesi

en: Tooltip markup
crh: Alet-qaranesi tamğalaması

en: The contents of the tooltip for this tray icon
crh: Bu sini işaretçigi içün alet-qaranesi mündericesi

en: Rows
crh: Saflar

en: The number of rows in the table
crh: Cedveldeki satır sayısı

en: Columns
crh: Sutunlar

en: The number of columns in the table
crh: Cedveldeki sutun sayısı

en: Row spacing
crh: Saf boşluqlaması

en: The amount of space between two consecutive rows
crh: Ardı-sıralı eki satır arasındaki boşluq miqdarı

en: Column spacing
crh: Sutun boşluqlaması

en: The amount of space between two consecutive columns
crh: Ardı-sıralı eki sutun arasındaki boşluq miqdarı

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
crh: DOĞRU ise, cedvel hüceyreleriniñ episi aynı kenişlikte/yükseklikte olur

en: Left attachment
crh: Sol ilişik

en: Right attachment
crh: Sağ ilişik

en: The column number to attach the right side of a child widget to
crh: Bir balanıñ sağ tarafınıñ eklenecek olğanı sutun numarası

en: Top attachment
crh: Üst ilişik

en: The row number to attach the top of a child widget to
crh: Bir balanıñ üstüniñ eklenecek olğanı saf numarası

en: Bottom attachment
crh: Tüp ilişik

en: Horizontal options
crh: Ufqiy ihtiyariyat

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
crh: Balanıñ ufqiy davranışını belirtken ihtiyariyat

en: Vertical options
crh: Vertikal ihtiyariyat

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
crh: Balanıñ vertikal davranışını belirtken ihtiyariyat

en: Horizontal padding
crh: Ufqiy şilteleme

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
crh: Balanıñ ve onıñ sağ ve sol qomşuları arasında qoyulacaq feza, piksel cınsından

en: Vertical padding
crh: Vertikal şilteleme

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
crh: Balanıñ ve onıñ üst ve alt qomşuları arasında qoyulacaq feza, piksel cınsından

en: Horizontal adjustment for the text widget
crh: Metin pencereçigi içün ufqiy hizalama

en: Vertical adjustment for the text widget
crh: Metin pencereçigi içün vertikal hizalama

en: Line Wrap
crh: Satır Sarması

en: Whether lines are wrapped at widget edges
crh: Pencereçik uclarında metinniñ sarılıp sarılmağanı

en: Word Wrap
crh: Kelime Sarması

en: Whether words are wrapped at widget edges
crh: Pencereçik uclarında kelimelerniñ sarılıp sarılmağanı

en: Tag Table
crh: Nişan Cedveli

en: Text Tag Table
crh: Metin Nişanı Cedveli

en: Current text of the buffer
crh: Buferdeki ağımdaki metin

en: Has selection
crh: Saylamı bar

en: Whether the buffer has some text currently selected
crh: Buferniñ al-azırda saylanğan metni olıp olmağanı

en: Cursor position
crh: İmleç mevamı

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
crh: Qıstırma tamğasınıñ mevamı (buferniñ başından berli çıqıntı olaraq)

en: Copy target list
crh: Kopiyalama maqsat listesi

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
crh: Bu buferniñ tüyreme-tahtasına kopiyalav ve SVT (süyrekle-ve-tüşür; DND) menbası içün desteklegeni maqsatlarnıñ listesi

en: Paste target list
crh: Yapıştırma maqsat listesi

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
crh: Bu buferniñ tüyreme-tahtasına kopiyalav ve SVT (süyrekle-ve-tüşür; DND) istiqameti içün desteklegeni maqsatlarnıñ listesi

en: Mark name
crh: Tamğa ismi

en: Left gravity
crh: Sol çekimi

en: Whether the mark has left gravity
crh: Bu tamğanıñ sol çekimli olıp olmağanı

en: Tag name
crh: Nişan ismi

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
crh: Metin nişanına sıltamaq içün qullanılğan isim. Anonim nişanlar içün NULL

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
crh: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq arqa-zemin tüsü

en: Background full height
crh: Arqa-zemin tam yükseklik

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
crh: Arqa-zemin tüsüniñ bütün satır yüksekliginimi yoqsa ancaq nişanlanğan remizlerniñ yüksekliginimi toldurğanı

en: Background stipple mask
crh: Arqa-zemin noqtalı-oyma maskası

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
crh: Metin arqa-zeminini sızğanda bir maska olaraq qullanılacaq bit-haritası

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
crh: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq ög-zemin tüsü

en: Foreground stipple mask
crh: Ög-zemin noqtalı-oyma maskası

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
crh: Metin ög-zeminini sızğanda bir maska olaraq qullanılacaq bit-haritası

en: Text direction
crh: Metin yönelişi

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
crh: Metin yönelişi; meselâ sağdan-solğa yaki soldan-sağğa

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
crh: Bir PangoStyle olaraq urufat uslûbı, meselâ PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
crh: Bir PangoVariant olaraq urufat variantı, meselâ PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
crh: Urufat kenişligi, tamsayı cınsından, ög-belgilengen qıymetlerni PangoWeight'te körüñiz, meselâ PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
crh: Bir PangoStretch olaraq urufat kerilmesi, meselâ PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
crh: Pango birlemler cınsından urufat ölçüsi

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
crh: Ög-belgilengen urufat ölçüsine nisbeten bir miqyas faktorı olaraq urufat ölçüsi. Bu tema vs. deñişikliklerine uyar ve bu yüzden tevsiye etilir. Pango bazı miqyaslarnı ög-belgiler, meselâ PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
crh: Sol, sağ yaki orta tegizleme

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
crh: Bir ISO kodu olaraq metinniñ yazılğanı til. Pango bunı metinni qılğanda bir kinaye olaraq qullana bilir. Eger tesbitsiz ise, uyğun bir ög-belgilengen qullanılacaq.

en: Left margin
crh: Sol kenar

en: Width of the left margin in pixels
crh: Piksel cınsından sol kenarnıñ kenişligi

en: Right margin
crh: Sağ kenar

en: Width of the right margin in pixels
crh: Piksel cınsından sağ kenarnıñ kenişligi

en: Indent
crh: Kirinti

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
crh: Paragrafnıñ satır başı içün miqdar, piksel cınsından

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
crh: Pango birlemlerinde metinniñ temel-sızıq üstünde çıqıntısı (eger menfiy ise temel-sızıq altında)

en: Pixels above lines
crh: Satırlarnıñ üstündeki pikseller

en: Pixels of blank space above paragraphs
crh: Paragraflar üstündeki boş feza pikselleri

en: Pixels below lines
crh: Satırlarnıñ altındaki pikseller

en: Pixels of blank space below paragraphs
crh: Paragraflar altındaki boş feza pikselleri

en: Pixels inside wrap
crh: Sarma içindeki pikseller

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
crh: Bir paragraf içindeki sarılğan satırlar arasındaki boş feza pikselleri

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
crh: Satırlarnıñ iç sarılmaycağımı, yoqsa kelime hudutlarında yaki remiz hudutlarında sarılacağımı

en: Tabs
crh: İlmekler

en: Custom tabs for this text
crh: Bu metin içün hususiy ilmekler

en: Invisible
crh: Körünmez

en: Whether this text is hidden.
crh: Bu metinniñ körünmez olıp olmağanı.

en: Paragraph background color name
crh: Paragraf arqa-zemini tüs ismi

en: Paragraph background color as a string
crh: Paragraf arqa-zemini tüsü, tizgi olaraq

en: Paragraph background color
crh: Paragraf arqa-zemini tüsü

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
crh: Bir GdkColor (belki tahsis etilmegen) olaraq paragraf arqa-zemini tüsü

en: Margin Accumulates
crh: Kenar Birike

en: Whether left and right margins accumulate.
crh: Sol ve sağ kenarlarnıñ birikip birikmegeni.

en: Background full height set
crh: Arqa-zemin tam yüksekligi tesbitli

en: Whether this tag affects background height
crh: Bu etiketniñ arqa-zemin yüksekligine tesir etip etmegeni

en: Background stipple set
crh: Arqa-zemin noqtalı-oyma tesbitli

en: Whether this tag affects the background stipple
crh: Bu nişannıñ arqa-zemin noqtalı-oymasına tesir etip etmegeni

en: Foreground stipple set
crh: Ög-zemin noqtalı-oyma tesbitli

en: Whether this tag affects the foreground stipple
crh: Bu nişannıñ ög-zemin noqtalı-oymasına tesir etip etmegeni

en: Justification set
crh: Tegizleme tesbitli

en: Whether this tag affects paragraph justification
crh: Bu nişannıñ paragraf tegizlemesine tesir etip etmegeni

en: Left margin set
crh: Sol kenar tesbitli

en: Whether this tag affects the left margin
crh: Bu nişannıñ sol kenarğa tesir etip etmegeni

en: Indent set
crh: Kirinti tesbitli

en: Whether this tag affects indentation
crh: Bu nişannıñ kirintilemege tesir etip etmegeni

en: Pixels above lines set
crh: Satırlarnıñ üstüneki pikseller tesbitli

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
crh: Bu nişannıñ satırlarnıñ üstündeki piksel sayısına tesir etip etmegeni

en: Pixels below lines set
crh: Satırlarnıñ altındaki pikseller tesbitli

en: Pixels inside wrap set
crh: Sarma içindeki pikseller tesbitli

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
crh: Bu nişannıñ sarılğan satırlar arasındaki piksel sayısına tesir etip etmegeni

en: Right margin set
crh: Sağ kenar tesbitli

en: Whether this tag affects the right margin
crh: Bu nişannıñ sağ kenarğa tesir etip etmegeni

en: Wrap mode set
crh: Sarma tarzı tesbitli

en: Whether this tag affects line wrap mode
crh: Bu nişannıñ sarma tarzına tesir etip etmegeni

en: Tabs set
crh: İlmekler tesbitli

en: Whether this tag affects tabs
crh: Bu nişannıñ ilmeklerge tesir etip etmegeni

en: Invisible set
crh: Körünmezlik tesbitli

en: Whether this tag affects text visibility
crh: Bu nişannıñ metin körünirligine tesir etip etmegeni

en: Paragraph background set
crh: Paragraf arqa-zemini tesbitli

en: Whether this tag affects the paragraph background color
crh: Bu nişannıñ paragraf arqa-zemini tüsüne tesir etip etmegeni

en: Pixels Above Lines
crh: Satırlar Üstüneki Pikseller

en: Pixels Below Lines
crh: Satırlar Altındaki Pikseller

en: Pixels Inside Wrap
crh: Sarmalar İçindeki Pikseller

en: Wrap Mode
crh: Sarma Tarzı

en: Left Margin
crh: Sol Kenar

en: Right Margin
crh: Sağ Kenar

en: Cursor Visible
crh: İmleç Körünir

en: If the insertion cursor is shown
crh: Qıstırma imleçiniñ kösterilip kösterilmegeni

en: Buffer
crh: Bufer

en: The buffer which is displayed
crh: Kösterilgen olğan bufer

en: Whether entered text overwrites existing contents
crh: Kirsetilgen metinniñ mevcut mündericeniñ üstüne yazıp yazmaycağı

en: Accepts tab
crh: Sekirmeni qabul ete

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
crh: Sekirmeniñ (Tab) bir sekirme remziniñ kirsetilüvinen neticelenip neticelenmeycegi

en: Error underline color
crh: Hata alt-sızığı tüsü

en: Color with which to draw error-indication underlines
crh: Hata-kösteriş alt-sızıqlarınıñ sızılacağı tüs

en: Create the same proxies as a radio action
crh: Bir radio amelniñki ile aynı proksilerni icat et

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
crh: Bu amel içün olğan proksilerniñ radio amel proksileri kibi körünip körünmeycegi

en: If the toggle action should be active in or not
crh: Döndürme ameliniñ faal olıp olmaycağı

en: If the toggle button should be pressed in or not
crh: Döndürme dögmesiniñ basıq olıp olmaycağı

en: If the toggle button is in an "in between" state
crh: Döndürme dögmesiniñ "aralıqta" durumında olıp olmaycağı

en: Draw Indicator
crh: Köstergiçni Sız

en: If the toggle part of the button is displayed
crh: Dögmeniñ döndürme qısmınıñ kösterilgen olıp olmağanı

en: Toolbar Style
crh: Alet Çubuğı Uslûbı

en: How to draw the toolbar
crh: Alet çubuğınıñ nasıl sızılacağı

en: Show Arrow
crh: Oqnı Köster

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
crh: Alet çubuğı sığmay ise, bir oqnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Tooltips
crh: Alet-qaraneleri

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
crh: Alet çubuğınıñ alet-qaraneleriniñ faal olıp olmağanı

en: Size of icons in this toolbar
crh: Bu alet çubuğındaki işaretçiklerniñ ölçüsi

en: Icon size set
crh: İşaretçik ölçüsi tesbitli

en: Whether the icon-size property has been set
crh: İşaretçik ölçüsi (icon-size) hasiyetiniñ tesbitli olıp olmağanı

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
crh: Alet çubuğı büyügeni zaman unsurnıñ ziyade feza alıp almaycağı

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
crh: Unsurnıñ diger soydaş unsurlar ile aynı ölçüde olıp olmaycağı

en: Spacer size
crh: Boşluqçı ölçüsi

en: Size of spacers
crh: Boşluqçılarnıñ ölçüsi

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
crh: Alet çubuğı kölgesi ile dögmeler arasındaki sıñır fezası miqdarı

en: Maximum child expand
crh: Azamiy bala cayılması

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
crh: Cayılabilir unsurğa berilecek azamiy feza miqdarı

en: Space style
crh: Boşluq uslûbı

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
crh: Boşluqçılarnıñ vertikal sızıqlarmı yoqsa sadece boşmı olacağı

en: Button relief
crh: Dögme relyefi

en: Type of bevel around toolbar buttons
crh: Alet çubuğı dögmeleri etrafındaki şevniñ türü

en: Style of bevel around the toolbar
crh: Alet çubuğınıñ etrafındaki şevniñ uslûbı

en: Text to show in the item.
crh: Unsurda kösterilecek metin.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
crh: Eger tesbit etilgen ise, etiket hasiyetindeki alt-sızıq, soñraki remizniñ taşqan menüde hatırlatıcı tezleştirici tuşu olaraq qullanıluvı lâzim olğanını kösterir

en: Widget to use as the item label
crh: Unsur etiketi olaraq qullanılacaq pencereçik

en: Stock Id
crh: Depo Kimligi

en: The stock icon displayed on the item
crh: Bu unsurda kösterilecek depo işaretçigi

en: Icon name
crh: İşaretçik ismi

en: The name of the themed icon displayed on the item
crh: Bu unsurda kösterilecek temalı işaretçikniñ ismi

en: Icon widget
crh: İşaretçik pencereçigi

en: Icon widget to display in the item
crh: Bu unsurda kösterilecek işaretçik pencereçigi

en: Icon spacing
crh: İşaretçik boşluqlaması

en: Spacing in pixels between the icon and label
crh: İşaretçik ve etiket arasındaki piksel cınsından boşluqlama

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
crh: Alet çubuğı unsurınıñ önemli mulâaza etilip etilmegeni. DOĞRU olğanda, alet çubuğı dögmeleri metinni GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ tarzında kösterir

en: TreeModelSort Model
crh: TreeModelSort Modeli

en: The model for the TreeModelSort to sort
crh: TreeModelSort içün sıralandırılacaq model

en: TreeView Model
crh: TreeView Modeli

en: The model for the tree view
crh: Terek körünimi içün model

en: Horizontal Adjustment for the widget
crh: Pencereçik içün Ufqiy Tadil

en: Vertical Adjustment for the widget
crh: Pencereçik içün Vertikal Tadil

en: Headers Visible
crh: Başlıqlar Körünir

en: Show the column header buttons
crh: Sutun başlığı dögmelerini köster

en: Headers Clickable
crh: Başlıqlar Çertilebilir

en: Column headers respond to click events
crh: Sutun başlıqları çertme vaqialarına cevap berir

en: Expander Column
crh: Kenişletici Sutun

en: Set the column for the expander column
crh: Sutunnı kenişletici sutun olaraq tesbit et

en: Rules Hint
crh: Cedveller Kinayesi

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
crh: Saflarnı nevbetleşken tüslerde sızmaq içün tema motorına bir kinaye tesbit et

en: Enable Search
crh: Qıdırmanı Qabilleştir

en: View allows user to search through columns interactively
crh: Körünim qullanıcığa sutunlarda tesirleşimli qıdırma izni berir

en: Search Column
crh: Qıdırma Sutunı

en: Model column to search through during interactive search
crh: Tesirleşimli qıdırma esnasında üzerinde qıdırılacaq sutun modeli

en: Fixed Height Mode
crh: Sabit Yükseklik Tarzı

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
crh: Saflarnıñ episiniñ aynı yükseklikte olğanını farz eterek GtkTreeView'ni sur'atlandırır

en: Hover Selection
crh: Avelenme Saylamı

en: Whether the selection should follow the pointer
crh: Saylamnıñ noqtacını taqip etip etmeycegi

en: Hover Expand
crh: Avelenme Cayılması

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
crh: Saflarnıñ noqtacı üzerlerinden keçkende cayıldırılacağımı yoqsa eştirilecegimi

en: Show Expanders
crh: Cayıldırıcılarnı Köster

en: View has expanders
crh: Körünim cayıldırıcılarğa saip

en: Level Indentation
crh: Seviye Kirintilemesi

en: Extra indentation for each level
crh: Er seviye içün ziyade kirintileme

en: Rubber Banding
crh: Silgiçleme

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
crh: Sıçan noqtacısını süyrekleyerek birden fazla unsur saylamınıñ qabilleştirilip qabilleştirilmeycegi

en: Enable Grid Lines
crh: Izğara Sızıqlarını Qabilleştir

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
crh: Terek körüniminde ızğara sızıqlarınıñ sızılıp sızılmaycağı

en: Enable Tree Lines
crh: Terek Sızıqlarını Qabilleştir

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
crh: Terek körüniminde terek sızıqlarınıñ sızılıp sızılmaycağı

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
crh: Saflar içün alet-qaranesi metinlerini derç etken modeldeki sutun

en: Vertical Separator Width
crh: Vertikal Ayırğıç Kenişligi

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
crh: Hüceyreler arasındaki vertikal boşluq.  Bir çift sayı olmalı

en: Horizontal Separator Width
crh: Ufqiy Ayırğıç Kenişligi

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
crh: Hüceyreler arasındaki ufqiy boşluq.  Bir çift sayı olmalı

en: Allow Rules
crh: Cedvellerge İzin Ber

en: Allow drawing of alternating color rows
crh: Nevbetleşken tüslü saflarnı sızuvğa izin ber

en: Indent Expanders
crh: Cayıldırıcılarnı Kirintile

en: Make the expanders indented
crh: Cayıldırıcılarnı kirintilendir

en: Even Row Color
crh: Çift Saf Tüsü

en: Color to use for even rows
crh: Çift satırlar içün qullanılacaq tüs

en: Odd Row Color
crh: Tek Saf Tüsü

en: Color to use for odd rows
crh: Tek saflar içün qullanılacaq tüs

en: Row Ending details
crh: Saf Bitişi tafsilâtı

en: Enable extended row background theming
crh: Uzatılğan saf arqa-zemini temalamasını qabilleştir

en: Grid line width
crh: Izğara sızığı kenişligi

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
crh: Terek körünimi ızğara sızıqları kenişligi, piksel cınsından

en: Tree line width
crh: Terek sızığı kenişligi

en: Width, in pixels, of the tree view lines
crh: Terek körünimi sızıqları kenişligi, piksel cınsından

en: Grid line pattern
crh: Izğara sızığı naqşı

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
crh: Terek körünimi ızğara sızıqlarını sızğanda qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Tree line pattern
crh: Terek sızığı naqşı

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
crh: Terek körünimi terek sızıqlarını sızğanda qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Whether to display the column
crh: Sutunnıñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Resizable
crh: Kene-ölçülendirilebilir

en: Column is user-resizable
crh: Sutun qullanıcı tarafından kene ölçülendirile bilir

en: Current width of the column
crh: Sutunnıñ ağımdaki kenişligi

en: Space which is inserted between cells
crh: Hüceyreler arasında qıstırılğan boşluq

en: Sizing
crh: Ölçülendirme

en: Resize mode of the column
crh: Sutunnıñ kene ölçülendirme tarzı

en: Fixed Width
crh: Sabit Kenişlik

en: Current fixed width of the column
crh: Sutunnıñ ağımdaki sabit kenişligi

en: Minimum Width
crh: Eñ Kiçik Kenişlik

en: Minimum allowed width of the column
crh: Sutun içün caiz olğan eñ kiçik kenişlik

en: Maximum Width
crh: Azamiy Kenişlik

en: Maximum allowed width of the column
crh: Sutun içün caiz olğan azamiy kenişlik

en: Title to appear in column header
crh: Sutun başlığında belirecek serleva

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
crh: Sutun pencereçikke tahsis etilgen ziyade kenişlikten pay alır

en: Clickable
crh: Çertilebilir

en: Whether the header can be clicked
crh: Başlıqnıñ çertile bilip bilmegeni

en: Widget
crh: Pencereçik

en: Widget to put in column header button instead of column title
crh: Sutun serlevası yerine sutun başlığı dögmesine qoyulacaq pencereçik

en: X Alignment of the column header text or widget
crh: Sutun başlığı metni ya da pencereçiginiñ X Hizalaması

en: Whether the column can be reordered around the headers
crh: Sutunnıñ başlıqlar etrafında kene sıralana bilip bilmegeni

en: Sort indicator
crh: Sıra köstergiçi

en: Whether to show a sort indicator
crh: Bir sıralama köstergiçiniñ kösterilip kösterilmeycegi

en: Sort order
crh: Sıra tertibi

en: Sort direction the sort indicator should indicate
crh: Sıra köstergiçiniñ kösterecegi sıra yönelişi

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
crh: Yırtıp-al menü unsurlarınıñ menülerge eklenip eklenmeycegi

en: Merged UI definition
crh: Mezc etilgen QA tarifi

en: An XML string describing the merged UI
crh: Mezc etilgen qullanıcı arayüzüni (QA) tasvir etken XML tizgisi

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
crh: Bu körünim-limanı içün ufqiy mevam qıymetlerini belgilegen GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
crh: Bu körünim-limanı içün vertikal mevam qıymetlerini belgilegen GtkAdjustment

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
crh: Körünim-limanınıñ etrafındaki kölgeli qutunıñ nasıl sızılğanını belgiler

en: Widget name
crh: Pencereçik ismi

en: The name of the widget
crh: Pencereçikniñ ismi

en: Parent widget
crh: Baba pencereçigi

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
crh: Bu pencereçikniñ baba pencereçigi. Bir Konteyner pencereçik olmalı

en: Width request
crh: Kenişlik istemi

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
crh: Pencereçikniñ kenişlik istemi içün üst-aydama, yaki tabiiy istemniñ qullanıluvı lâzim ise -1

en: Height request
crh: Yükseklik istemi

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
crh: Pencereçikniñ yükseklik istemi içün üst-aydama, yaki tabiiy istemniñ qullanıluvı lâzim ise -1

en: Whether the widget is visible
crh: Pencereçikniñ körünir olıp olmağanı

en: Whether the widget responds to input
crh: Pencereçikniñ kirdige cevap berip bermegeni

en: Application paintable
crh: Uyğulamaca boyalanabilir

en: Whether the application will paint directly on the widget
crh: Uyğulamanıñ doğrudan pencereçik üzerinde boyalap boyalamaycağı

en: Can focus
crh: Fokuslana bilir

en: Whether the widget can accept the input focus
crh: Pencereçikniñ kirdi fokusını qabul ete bilip bilmegeni

en: Has focus
crh: Fokuslı

en: Whether the widget has the input focus
crh: Pencereçikniñ kirdi fokusına saip olıp olmağanı

en: Is focus
crh: Fokustır

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
crh: Pencereçikniñ üst seviye içerisinde fokus pencereçigi olıp olmağanı

en: Can default
crh: Ög-belgilengen ola bilir

en: Whether the widget can be the default widget
crh: Pencereçikniñ ög-belgilengen pencereçik ola bilip bilmegeni

en: Has default
crh: Ög-belgilengeni bar

en: Whether the widget is the default widget
crh: Pencereçikniñ ög-belgilengen pencereçik olıp olmağanı

en: Receives default
crh: Ög-belgilengenni qabul eter

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
crh: Eger DOĞRU ise, pencereçik fokuslanğanında ög-belgilengen amelni qabul eter

en: Composite child
crh: Mürekkep bala

en: Whether the widget is part of a composite widget
crh: Pencereçikniñ mürekkep bir pencereçikniñ parçası olıp olmağanı

en: Style
crh: Uslûp

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
crh: Pencereçikniñ nasıl körünecegi (tüsler, vs.) aqqında malümat ihtiva etken uslûbı

en: Events
crh: Vaqialar

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
crh: Bu pencereçikniñ alacağı GdkEvent çeşitlerini qararlaştırğan vaqia maskası

en: Extension events
crh: Uzantı vaqiaları

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
crh: Bu pencereçikniñ ne çeşit uzantı vaqialarını alacağını qararlaştırğan maska

en: No show all
crh: Episini köster yoq

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
crh: Bu pencereçikke gtk_widget_show_all()'nıñ tesir etip etmeycegi

en: Whether this widget has a tooltip
crh: Bu pencereçikniñ alet-qaraneli olıp olmağanı

en: Window
crh: Pencere

en: The widget's window if it is realized
crh: Pencereçikniñ penceresi, eger cisimleştirilgen ise

en: Interior Focus
crh: Dahiliy Fokus

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
crh: Fokus köstergiçiniñ pencereçiklerniñ içinde sızılıp sızılmaycağı

en: Focus linewidth
crh: Fokus sızığı kenişligi

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
crh: Fokus köstergiçi sızığınıñ piksel cınsından kenişligi

en: Focus line dash pattern
crh: Fokus sızığı çarpma-sızıq naqşı

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
crh: Fokus köstergiçini sızmaq içün qullanılacaq çarpma-sızıq naqşı

en: Focus padding
crh: Fokus şiltelemesi

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
crh: Fokus köstergiçi ve pencereçik 'qutusı' arasında piksel cınsından uzaqlıq

en: Cursor color
crh: İmleç tüsü

en: Color with which to draw insertion cursor
crh: Qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs

en: Secondary cursor color
crh: Ekilemci imleç tüsü

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
crh: Qarışıq soldan-sağğa hem de sağdan-solğa metinni tarir etkende ekilemci qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs

en: Cursor line aspect ratio
crh: İmleçniñ satır aspekt nisbeti

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
crh: Qıstırma imleçiniñ sızılacağı tüs aspekt nisbeti

en: Draw Border
crh: Sıñırnı Sız

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
crh: Pencereçikniñ tahsisi tışındaki mesahalarnıñ sızılacaq ölçüsi

en: Unvisited Link Color
crh: Ziyaret Etilmegen İlişim Tüsü

en: Color of unvisited links
crh: Ziyaret etilmegen ilişimlerniñ tüsü

en: Visited Link Color
crh: Ziyaret Etilgen İlişim Tüsü

en: Color of visited links
crh: Ziyaret etilgen ilişimlerniñ tüsü

en: Wide Separators
crh: Keniş Ayırğıçlar

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
crh: Ayırğıçlarnıñ ayarlana bilgen kenişliginiñ olıp olmağanı ve sızıq yerine qutu qullanılaraq sızılıp sızılmaycağı

en: Separator Width
crh: Ayırğıç Kenişligi

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
crh: Eger keniş-ayırğıçlar (wide-separators) DOĞRU ise, ayırğıçlarnıñ kenişligi

en: Separator Height
crh: Ayırğıç Yüksekligi

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
crh: Eger keniş-ayırğıçlar (wide-separators) DOĞRU ise, ayırğıçlarnıñ yüksekligi

en: Horizontal Scroll Arrow Length
crh: Ufqiy Taydırma Oqu Uzunlığı

en: The length of horizontal scroll arrows
crh: Ufqiy taydırma oqlarınıñ uzunlığı

en: Vertical Scroll Arrow Length
crh: Vertikal Taydırma Oqu Uzunlığı

en: The length of vertical scroll arrows
crh: Vertikal taydırma oqlarınıñ uzunlığı

en: Window Type
crh: Pencere Türü

en: The type of the window
crh: Pencereniñ türü

en: Window Title
crh: Pencere Serlevası

en: The title of the window
crh: Pencereniñ serlevası

en: Window Role
crh: Pencere Rolü

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
crh: Oturım keri tiklengende qullanılacaq pencere içün emsalsiz kimliklendirici

en: Startup ID
crh: Başlanğıç Kimligi

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
crh: Başlanğıç-tebliği (startup-notification) tarafından qullanılğan pencere içün emsalsiz başlanğıç kimliklendiricisi

en: Allow Shrink
crh: Tarlatmağa İzin Ber

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
crh: Eger DOĞRU ise, pencereniñ eñ kiçik ölçüsi yoqtır. Bu qıymetni DOĞRU yapmaq 99% fena bir fikirdir

en: Allow Grow
crh: Ösmege İzin Ber

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
crh: Eger DOĞRU ise, qullanıcılar pencereni en kiçik ölçüsiniñ tışına da kenişlete bilir

en: If TRUE, users can resize the window
crh: Eger DOĞRU ise, qullanıcılar pencere ölçüsini deñiştire bilir

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
crh: Eger DOĞRU ise, pencere modaldir (bu pencere açıq olğanda diger pencereler qullanılamaz)

en: Window Position
crh: Pencere Mevamı

en: The initial position of the window
crh: Pencereniñ başlanğıç mevamı

en: Default Width
crh: Ög-belgilengen Kenişlik

en: The default width of the window, used when initially showing the window
crh: Pencere ilk kösterilgeninde qullanılğan, pencereniñ ög-belgilengen kenişligi

en: Default Height
crh: Ög-belgilengen Yükseklik

en: The default height of the window, used when initially showing the window
crh: Pencere ilk kösterilgeninde qullanılğan, pencereniñ ög-belgilengen yüksekligi

en: Destroy with Parent
crh: Baba ile yoq et

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
crh: Bu pencereniñ babası yoq etilgende yoq etilip etilmeycegi

en: Icon for this window
crh: Bu pencere içün işaretçik

en: Name of the themed icon for this window
crh: Bu pencere içün temalı işaretçikniñ ismi

en: Is Active
crh: Faaldir

en: Whether the toplevel is the current active window
crh: Üst seviyeniñ al-azırda faal pencere olıp olmağanı

en: Focus in Toplevel
crh: Fokus Üst Seviyede

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
crh: Kirdi fokusınıñ bu GtkWindow içerisinde olıp olmağanı

en: Type hint
crh: Tür kinayesi

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
crh: Masaüstü çevresiniñ bunıñ ne tür pencere olğanını ve onıñ nasıl muamele etilecegini añlavına yardım etmek içün kinaye.

en: Skip taskbar
crh: Vazife çubuğını atla

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
crh: Pencereniñ vazife çubuğında olmayuvı lâzim ise, DOĞRU

en: Skip pager
crh: Saifecini atla

en: TRUE if the window should not be in the pager.
crh: DOĞRU ise, pencereniñ saifecide olmayuvı lâzim.

en: Urgent
crh: Acil

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
crh: DOĞRU ise, pencereniñ qullanıcınıñ diqqatına ketirilüvi lâzim.

en: Accept focus
crh: Fokusnı qabul et

en: TRUE if the window should receive the input focus.
crh: DOĞRU ise pencereniñ kirdi fokusını qabul etüvi lâzim.

en: Focus on map
crh: Haritalama üzerine fokuslan

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
crh: DOĞRU ise, haritalanğanında pencereniñ kirdi fokusını qabul etüvi lâzim.

en: Decorated
crh: Bezeklengen

en: Whether the window should be decorated by the window manager
crh: Pencereniñ pencere idarecisi tarafından bezeklenip bezeklenmeycegi

en: Deletable
crh: Silinebilir

en: Whether the window frame should have a close button
crh: Pencere çerçivesiniñ qapatma dögmesine saip olıp olmaycağı

en: Gravity
crh: Çekim

en: The window gravity of the window
crh: Pencereniñ pencere çekimi

en: Transient for Window
crh: Pencere içün Keçici

en: The transient parent of the dialog
crh: Dialognıñ keçici olğan babası

en: Opacity for Window
crh: Pencereniñ Tonuqlığı

en: The opacity of the window, from 0 to 1
crh: Pencereniñ tonuqlığı, 0'dan 1'ge qadar

en: IM Preedit style
crh: Kirdi Usulı (IM) Tarir-aldı uslûbı

en: How to draw the input method preedit string
crh: Kirdi usulı (IM) tarir-aldı tizgisiniñ nasıl sızılacağı

en: IM Status style
crh: Kirdi Usulı (IM) Durum uslûbı

en: How to draw the input method statusbar
crh: Kirdi usulı durum çubuğınıñ nasıl sızılacağı
