Gtk+ 1.3.x - en to ms translation catalogue (911 entries)

en: Number of Channels
ms: Bilangan Saluran

en: The number of samples per pixel
ms: Bilangan sampel per piksel

en: Colorspace
ms: Ruangwarna

en: The colorspace in which the samples are interpreted
ms: Ruangwarna dimana sampel ditasfir

en: Has Alpha
ms: Pempunyai Alfa

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
ms: Samada pixbuf mempunyai saluran alfa

en: Bits per Sample
ms: Bit per Sampel

en: The number of bits per sample
ms: Bilangan bit per sampel

en: Width
ms: Lebar

en: The number of columns of the pixbuf
ms: Bilangan kolum bagi pixbuf

en: Height
ms: Tinggi

en: The number of rows of the pixbuf
ms: Bilangan baris bagi pixbuf

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
ms: Bilangan bait diantara permulaan baris sengan permulaan baris berikutnya

en: Pixels
ms: Piksel

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
ms: Pentuding ke data piksel bagi pixbuf

en: Default Display
ms: Paparan Default

en: The default display for GDK
ms: Paparan default bagi GDK

en: Screen
ms: Skrin

en: Accelerator Closure
ms: Penutupan Pemecut

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ms: Penutupan untuk monitor perubahan pemecut

en: Accelerator Widget
ms: Wiget Pemecut

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ms: Wiget akan diperhati untuk perubahan pemecut

en: Name
ms: Nama

en: A unique name for the action.
ms: Nama unik bagi aksi.

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ms: Label digunakan bagi item dan butang menu yang mengaktifkan aksi ini.

en: Short label
ms: Label pendek

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ms: Label lebih pendek yang mungkin digunakan bapa butang toolbar.

en: A tooltip for this action.
ms: Tooltip bagi aksi ini.

en: Stock Icon
ms: Ikon Stok

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ms: Ikon stok dipaparkan pada wiget mewakili aksi ini.

en: Visible when horizontal
ms: Kelihatan bila mengufuk

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ms: Samada item toolbar  adalah kelihatan bila toolbar pada orientasi mengufuk

en: Visible when vertical
ms: Kelihatan bila menegak

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ms: Samada item toolbar  adalah kelihatan bila toolbar pada orientasi menegak

en: Is important
ms: adalah penting

en: Hide if empty
ms: Sorok jika kosong

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ms: Jika TRUE, proksi menu kosong bagi aksi ini akan disorok.

en: Sensitive
ms: Sensitif

en: Whether the action is enabled.
ms: Samada aksi dihidupkan.

en: Visible
ms: Tampak

en: Whether the action is visible.
ms: Samada aksi boleh dilihat.

en: Action Group
ms: Kumpulan Aksi

en: A name for the action group.
ms: Nama bagi kumpulan aksi.

en: Whether the action group is enabled.
ms: Samada kumpulan aksi dihidupkan.

en: Whether the action group is visible.
ms: Samada kumpulan aksi boleh dilihat.

en: Value
ms: Nilai

en: Horizontal alignment
ms: Jajaran mengufuk

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ms: Posisi mengufuk bagi anak pada ruang yang ada. 0.0 ialah terjajar ke kiri, 1.0 ialah terjajar ke kanan

en: Vertical alignment
ms: Jajaran menegak

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ms: Posisi menegak bagi anak pada ruang yang ada. 0.0 ialah terjajar ke atas, 1.0 ialah terjajar ke bawah

en: Horizontal scale
ms: Skala mengufuk

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ms: Jika ruang mengufuk yang ada lebih besar daripada yang diperlukan oleh anak,berapa banyak ianya digunakan untuk anak. 0.0 bermaksud tiada, 1.0 bermaksud semua

en: Vertical scale
ms: Skala menegak

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ms: Jika ruang menegak yang ada lebih besar daripada yang diperlukan untuk anak, berapa banyak ianya digunakan untuk anak. 0.0 bermaksud tiada, 1.0 bermaksud semua

en: Top Padding
ms: Padding Atas

en: The padding to insert at the top of the widget.
ms: Padding untuk diselitkan pada atas wiget.

en: Bottom Padding
ms: Padding Bawah

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ms: Padding untuk diselitkan pada bawah wiget.

en: Left Padding
ms: Padding Kiri

en: The padding to insert at the left of the widget.
ms: Padding untuk diselitkan pada kiri wiget.

en: Right Padding
ms: Padding Kanan

en: The padding to insert at the right of the widget.
ms: Padding untuk diselitkan pada kanan wiget.

en: Arrow direction
ms: Hala panah

en: The direction the arrow should point
ms: Hala panah patut ditudingi

en: Arrow shadow
ms: Bayang panah

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ms: Penampilan bayang sekeliling panah

en: Horizontal Alignment
ms: Jajaran Mengufuk

en: X alignment of the child
ms: Jajaran X anak

en: Vertical Alignment
ms: Jajaran Menegak

en: Y alignment of the child
ms: Jajaran Y anak

en: Ratio
ms: Nisbah

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ms: Nisbah aspek jika obey_child PALSU

en: Obey child
ms: Ikut anak

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ms: Paksa nisbah aspek supaya sepadan dengan anak kerangka punya

en: Minimum child width
ms: Lebar minima anak

en: Minimum width of buttons inside the box
ms: Lebar minima butang di dalam kekotak

en: Minimum child height
ms: Tinggi minima anak

en: Minimum height of buttons inside the box
ms: Tinggi inima butang di dalam kekotak

en: Child internal width padding
ms: Padding lebar dalaman anak

en: Amount to increase child's size on either side
ms: Jumlah untuk meningkatkan saiz anak pada bahagian tepi

en: Child internal height padding
ms: Padding tinggi dalaman anak

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ms: Jumlah untuk meningkatkan saiz anak pada atas dan bawah

en: Layout style
ms: Gaya layout

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
ms: Bagaimana aturan butang dalam kekotak. Nilai yang boleh ialah default, spread, edge, start and end

en: Secondary
ms: Sekunder

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ms: Jika BENAR, anak muncul pada kumpulan kedua anak, sesuai untuk, e.g butang bantuan.

en: Spacing
ms: Jarak ruang

en: The amount of space between children
ms: Jumlah ruang di antara anak

en: Homogeneous
ms: Seragam

en: Whether the children should all be the same size
ms: Samada anak patut semuanya pada saiz sama

en: Expand
ms: Kembang

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ms: Samada anak patut menerima ruang tambahan bila ibubapa membesar

en: Fill
ms: Isi

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ms: Runga ekstra untuk diletakkan diantara anak dan jirannya, dalam piksel

en: Pack type
ms: Jenis pek

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ms: GtkPackType menunjukkan samada anak dipek dengan rujukan ke permulaan atau akhir bagi ibubapa

en: Position
ms: Posisi

en: The index of the child in the parent
ms: Indeks anak pada ibubapa

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ms: Teks wiget label didalam butang, jika butang mengandungi widget label

en: Use underline
ms: Guna garisbawah

en: Use stock
ms: Guna stok

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ms: Jika ditetapkan, label digunakan untuk memilih item stok selain dari dipaparkan

en: Focus on click
ms: Fokus pada klik

en: Border relief
ms: Pelepasan sempadan

en: The border relief style
ms: Gaya pelepasan sempadan

en: Horizontal alignment for child
ms: Jajaran mengufuk bagi anak

en: Vertical alignment for child
ms: Jajaran menegak bagi anak

en: Image widget
ms: Wiget imej

en: Default Spacing
ms: Jarak Ruang Default

en: Default Outside Spacing
ms: Jarak Ruang luaran default

en: Child X Displacement
ms: Sesaran X anak

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada hala x anak digerakkan bila butang ditekan

en: Child Y Displacement
ms: Sesaran Y anak

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada hala y anak digerakkan bila butang ditekan

en: Year
ms: Tahun

en: The selected year
ms: Tahun yang dipilih

en: Month
ms: Bulan

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ms: Bulan dipilih (sebagai nombor antara 0 hingga 11)

en: Day
ms: Hari

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ms: Hari dipilih (sebagai nombor diantara 1 dgn 31, atau 0 untuk nyahpilih hari yg kini dipilih)

en: Show Heading
ms: Papar Pengepala

en: If TRUE, a heading is displayed
ms: Jika BENAR, pengepala yang dipaparkan

en: Show Day Names
ms: Papar Nama Hari

en: If TRUE, day names are displayed
ms: Jika TRUE, nama hari dipaparkan

en: No Month Change
ms: Tiada Perubahan Bulan

en: Show Week Numbers
ms: Papar Bilangan Minggu

en: If TRUE, week numbers are displayed
ms: jika TRUE, bilangan minggu dipaparkan

en: mode
ms: mod

en: Editable mode of the CellRenderer
ms: Mod boleh edit CellRenderer

en: visible
ms: kebolehlihatan

en: Display the cell
ms: Papar sel

en: The x-align
ms: Jajaran-x

en: The y-align
ms: Jajaran-y

en: The xpad
ms: xpad

en: The ypad
ms: ypad

en: width
ms: lebar

en: The fixed width
ms: Lebar tetap

en: height
ms: tinggi

en: The fixed height
ms: Ketinggian tetap

en: Is Expander
ms: Adalah Pengembang

en: Row has children
ms: Baris mempunyai anak

en: Is Expanded
ms: adalah dikembangkan

en: Row is an expander row, and is expanded
ms: Baris adalah baris pengembang, dan ianya terkembang

en: Cell background color name
ms: Nama warna latarbelakang sel

en: Cell background color as a string
ms: Warna latarbelakang sel sebagai rentetan

en: Cell background color
ms: Warna latarbelakang sel

en: Cell background color as a GdkColor
ms: Warna latarbelakang sel sebagai GdkColor

en: Cell background set
ms: Set latar belakang sel

en: Whether this tag affects the cell background color
ms: Sama tag ini mempengaruhi warna latar belakang sel

en: Text Column
ms: Kolum Teks

en: A column in the data source model to get the strings from
ms: Kolum pada model sumber data untuk mendapatkan rentetan drpdnya

en: Pixbuf Object
ms: Objek Pixbuf

en: The pixbuf to render
ms: Pixbuf untuk dirender

en: Pixbuf Expander Open
ms: Pengembang Pixbuf Terbuka

en: Pixbuf for open expander
ms: Pixbuf bagi pengembang terbuka

en: Pixbuf Expander Closed
ms: Pengembang Pixbuf Tertutup

en: Pixbuf for closed expander
ms: Pixbuf bagi pengembang tertutup

en: Stock ID
ms: ID Stok

en: Size
ms: Saiz

en: Detail
ms: Terperinci

en: Render detail to pass to the theme engine
ms: Render perincian untuk dihantar ke enjin tema

en: Icon
ms: Ikon

en: Text
ms: Teks

en: Text x alignment
ms: Jajaran x teks

en: Text y alignment
ms: Jajaran yy teks

en: Orientation
ms: Orientasi

en: Orientation and growth direction of the progress bar
ms: Orientasi dan hala pembesaran bagi bar progres

en: Adjustment
ms: Pelarasan

en: The acceleration rate when you hold down a button
ms: Kadar pemecutan bila anda memegang satu butang

en: Digits
ms: Digit

en: The number of decimal places to display
ms: Bilangan titik perpuluhan untuk dipaparkan

en: Active
ms: Aktif

en: Text to render
ms: Teks untuk dirender

en: Marked up text to render
ms: Markup teks untuk dirender

en: Attributes
ms: Atribut

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ms: Senarai atribut gaya untuk diterapkan pada teks juru render

en: Single Paragraph Mode
ms: Mod Perenggan Tunggal

en: Background color name
ms: Nama warna latarbelakang

en: Background color as a string
ms: Warna latarbelakang sebagai rentetan

en: Background color
ms: Warna latarbelakang

en: Background color as a GdkColor
ms: Warna latarbelakang sebagai GdkColor

en: Foreground color name
ms: Nama warna latardepan

en: Foreground color as a string
ms: Warna latardepan sebagai rentetan

en: Foreground color
ms: Warna latardepan

en: Foreground color as a GdkColor
ms: Warna latardepan sebagai GdkColor

en: Editable
ms: boleh diedit

en: Whether the text can be modified by the user
ms: Samada teks boleh diubahsuai oleh pengguna

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ms: Huraian Font sebagai rentetan, cth. "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ms: Huraian Font sebagai struct PangoFontDescription

en: Font family
ms: Keluarga Font:

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ms: Nama keluarga font, seperti Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ms: Gaya font

en: Font variant
ms: Variant font

en: Font weight
ms: Berat font

en: Font stretch
ms: Keregangan font

en: Font size
ms: Saiz font

en: Font points
ms: Titik Font

en: Font size in points
ms: Saiz font dalam titik

en: Font scale
ms: Skala font

en: Font scaling factor
ms: Faktor skala font

en: Rise
ms: Naik

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ms: Offset bagi teks di atas garis asas (di bawah garis asas jika angkat negatif)

en: Strikethrough
ms: Coret tembus

en: Whether to strike through the text
ms: Samada coret menembusi teks

en: Underline
ms: Garisbawah

en: Style of underline for this text
ms: Gaya garisbawah bagi teks

en: Language
ms: Bahasa

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ms: Bahasa bagi teks ini, sebagai kod ISO, Panggo boleh menggunakan ia sebagai petua bila merender teks. JIka anda tak memahami parameter ini, anda mungkin tak memerlukannya

en: Wrap mode
ms: Mod Balut

en: Wrap width
ms: Lebar Balutan

en: Alignment
ms: Jajaran

en: Background set
ms: Set latar belakang

en: Whether this tag affects the background color
ms: Sama tag ini mempengaruhi warna latar belakang

en: Foreground set
ms: Set latardepan

en: Whether this tag affects the foreground color
ms: Sama tag ini mempengaruhi warna latar depan

en: Editability set
ms: Set kebolehan mengedit

en: Whether this tag affects text editability
ms: Samada tag ini mempengaruhi kebolehan mengedit

en: Font family set
ms: Set keluarga font

en: Whether this tag affects the font family
ms: Samada tag ini mempengaruhi keluarga font

en: Font style set
ms: Set gaya Font:

en: Whether this tag affects the font style
ms: Samada tag ini mempengaruhi gaya font

en: Font variant set
ms: Set variant font

en: Whether this tag affects the font variant
ms: Samada tag ini mempengaruhi variant font

en: Font weight set
ms: Set berat font

en: Whether this tag affects the font weight
ms: Samada tag ini mempengaruhi berat font

en: Font stretch set
ms: Set keregangan font

en: Whether this tag affects the font stretch
ms: Samada tag ini mempengaruhi keregangan font

en: Font size set
ms: Set saiz font

en: Whether this tag affects the font size
ms: Samada tag ini mempengaruhi saiz font

en: Font scale set
ms: Set skala font

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ms: Samada tag ini mempengaruhi skala font

en: Rise set
ms: Set Angkat

en: Whether this tag affects the rise
ms: Samada tag ini mempengaruhi kenaikan

en: Strikethrough set
ms: Set coret tembus

en: Whether this tag affects strikethrough
ms: Samada tag ini mempengaruhi coret tembus

en: Underline set
ms: Set garisbawah

en: Whether this tag affects underlining
ms: Samada tag ini mempengaruhi garisbawah

en: Language set
ms: Set Bahasa

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ms: Samada tag ini mempengaruhi bahasa yg teks direnderkan

en: Toggle state
ms: Togol keadaan

en: The toggle state of the button
ms: Togol keadaan bagi butang

en: Inconsistent state
ms: Keadaan tak konsisten

en: The inconsistent state of the button
ms: Keadaan tak konsisten bagi butang

en: Activatable
ms: Boleh diaktifkan

en: The toggle button can be activated
ms: Butang togol boleh diaktifkan

en: Radio state
ms: Keadaan Radio

en: Draw the toggle button as a radio button
ms: Lukis butang togol sebagai butang radio

en: Size of check or radio indicator
ms: Saiz penunjuk radio atau check

en: Indicator Size
ms: Saiz Penunjuk

en: Indicator Spacing
ms: Jarak Ruang Penunjuk

en: Spacing around check or radio indicator
ms: Jarak Ruang sekeliling penunjuk check atau radio

en: Whether the menu item is checked
ms: Samada item menu disemak

en: Inconsistent
ms: Tak konsisten

en: Whether to display an "inconsistent" state
ms: Samada memapar keadaan "Tidak konsisten"

en: Draw as radio menu item
ms: Lukis sebagai item butang radio

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ms: Samada item menu kelihatan seperti item menu radio

en: Use alpha
ms: Guna alfa

en: Title
ms: Tajuk

en: The title of the color selection dialog
ms: Tajuk bagi dialog pemilihan warna

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: The selected color
ms: Warna dipilih

en: Current Alpha
ms: Alfa semasa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ms: Nilai opacity dipilih (0 telus sepenuhnya, 65535 opaque sepenuhnya)

en: Has Opacity Control
ms: Mempunyai Kawalan Opacity

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ms: Samada pemiin warna boleh menetapkan opacity

en: Has palette
ms: Mempunyai palet

en: Whether a palette should be used
ms: Samada palet patut digunakan

en: The current color
ms: Warna semasa

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ms: Nilai opacity semasa (0 telus sepenuhnya, 65535 opaque sepenuhnya)

en: Custom palette
ms: Pelet sendiri

en: Palette to use in the color selector
ms: Palet untuk digunakan sebagai pemilih warna

en: Enable arrow keys
ms: Hidupkan kekunci panah

en: Whether the arrow keys move through the list of items
ms: Samada kekunci panah menggerakkan senarai item

en: Always enable arrows
ms: Sentiasa hidupkan panah

en: Obsolete property, ignored
ms: Ciri-ciri luput, diabaikan

en: Case sensitive
ms: Sensitif huruf kecil/besar

en: Whether list item matching is case sensitive
ms: Samada item senarai memadan huruf kecil/besar

en: Allow empty
ms: Izinkan kosong

en: Whether an empty value may be entered in this field
ms: Samada nilai kosong boleh dimasukkan pada medan ini

en: Value in list
ms: Nilai pada senarai

en: Whether entered values must already be present in the list
ms: Samada nilai dimasukkan mesti tersedia ada pada senarai

en: ComboBox model
ms: modem ComboBbox

en: The model for the combo box
ms: Model pagi kekotak kombo

en: Row span column
ms: Kolum span baris

en: TreeModel column containing the row span values
ms: Kolum TreeModel mengandungi nilan span baris

en: Column span column
ms: Kolum span kolum

en: TreeModel column containing the column span values
ms: Kolum TreeModel mengandungi nilai span kolum

en: Active item
ms: Item aktif

en: The item which is currently active
ms: Item yang yang kini aktif

en: Add tearoffs to menus
ms: Tambah pengoyak kepada menu

en: Has Frame
ms: Mempunyai Bingkai

en: Tearoff Title
ms: Tajuk Pengoyak

en: Shadow type
ms: Jenis bayang

en: Resize mode
ms: Mod ubahsaiz

en: Specify how resize events are handled
ms: Nyatakan bagaimana acara ubahsaiz dikendali

en: Border width
ms: Lebar sempadan

en: The width of the empty border outside the containers children
ms: Lebar sempadan kosong di luar anak bekasnya

en: Child
ms: Anak

en: Can be used to add a new child to the container
ms: Boleh digunakan untuk menambah anak ke bekas

en: Curve type
ms: Jenis keluk

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
ms: Adakah ini lekuk linear, spline interpolated, atau bebas

en: Minimum X
ms: X minimum

en: Minimum possible value for X
ms: Nilai minimum yang boleh untuk X

en: Maximum X
ms: X maksimum

en: Maximum possible X value
ms: Nilai maksimum yang boleh untuk X

en: Minimum Y
ms: Y minimum

en: Minimum possible value for Y
ms: Nilai minimum yang boleh untuk Y

en: Maximum Y
ms: Y maksimum

en: Maximum possible value for Y
ms: Nilai maksima yang boleh untuk Y

en: Has separator
ms: Mempunyai pemisah

en: The dialog has a separator bar above its buttons
ms: Dialog mempunyai bar pemisah di atas butangnya

en: Content area border
ms: Sempadan kawasan kandungan

en: Width of border around the main dialog area
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan dialog utama

en: Button spacing
ms: Jarak ruang butang

en: Spacing between buttons
ms: Jarak ruang di antara butang

en: Action area border
ms: Sempadan kawasan aksi

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan butang di bawah dialog

en: Cursor Position
ms: Posisi Kursor

en: The current position of the insertion cursor in chars
ms: Posisi semasa bagi kursor penyelitan dalam aksara

en: Selection Bound
ms: Sempadan Pilihan

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ms: Posisi hujung bertentangan pada pilihan daripada kursor dalam aksara

en: Whether the entry contents can be edited
ms: Samada kandungan kemasukan boleh diedit atau tidak

en: Maximum length
ms: Panjang maksima

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ms: Bilangan maksimum aksara bagi kemasukan ini. Sifar jika tiada maksimum

en: Visibility
ms: Ketampakan

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ms: PALSU memaparkan "Aksara ghaib" selain daripada aksata sebenar (mod katalaluan)

en: FALSE removes outside bevel from entry
ms: PALSU membuang bevel luaran daripada kemasukan

en: Invisible character
ms: Aksara ghaib

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ms: Aksara digunakan bila menopeng kandungan kemasukan (pada "mod katalaluan")

en: Activates default
ms: Aktifkan default

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ms: Samada mengaktifkan wiget default (seperti butang default pada dialog) bila Enter ditekan

en: Width in chars
ms: Lebar dalam aksara

en: Number of characters to leave space for in the entry
ms: Bilangan aksara supaya ruang ditinggalkan untuk kemasukan

en: Scroll offset
ms: Offset skrol

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ms: Bilangan piksel kemasukan diskrolkan ke kiri skrin

en: The contents of the entry
ms: Kandungan kemasukan

en: X align
ms: Jajaran X

en: Overwrite mode
ms: Mod Tindihan

en: Select on focus
ms: Pilih pada fokus

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ms: Samada untuk memilih kandungan kemasukan bila ianya difokus

en: Completion Model
ms: Model penyempurnaan

en: The model to find matches in
ms: Model untuk dicarikan padanan

en: Minimum Key Length
ms: Panjang kekunci Minimum

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ms: Panjang minimum bagi kekunci carian untuk mencari padanan

en: Visible Window
ms: Tetingkap yg Kelihatan

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ms: Samada kekotak acara adalah kelihatan, berlawanan kepada ghaib dan hanya digunakan untuk acara perangkap.

en: Above child
ms: DiAtas anak

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ms: samada tetingkap perangkap-acara bagi kekotak acara adalah di atas tetingkap bagi wiget anak sebagai berlawanan dgn di bawahnya.

en: Expanded
ms: Dikembang

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ms: Samada pengembang dibuka untuk menampakkan  wiget anak

en: Text of the expander's label
ms: Teks bagi label pengembang

en: Use markup
ms: Guna markup

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ms: Teks label termasuk Markup XML. Lihat pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
ms: Runga  untuk diletakkan diantara label dan anaknya

en: Label widget
ms: Wiget label

en: A widget to display in place of the usual expander label
ms: Widget untuk memaparkan pada tempat label pengembang

en: Expander Size
ms: Saiz Pengembang

en: Size of the expander arrow
ms: Saiz bagi panah pegembang

en: Spacing around expander arrow
ms: Jarak ruang sekeliling panah pengembang

en: Action
ms: Aksi

en: The type of operation that the file selector is performing
ms: Jenis operasi yang pemilih fail lakukan

en: Filter
ms: Tapisan

en: The current filter for selecting which files are displayed
ms: Tapisan semasa bagi memilih fail mana yang dipaparkan

en: Local Only
ms: Lokal Sahaja

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ms: Samada fail dipilih patut dihadkan ke URl fail: lokal

en: Preview widget
ms: Wiget Prebiu

en: Application supplied widget for custom previews.
ms: Wiget yg dibekali aplikasi bagi prebiu tersendiri.

en: Preview Widget Active
ms: Wiget Prebiu Aktif

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ms: Samada wiget yg dibekali aplikasi bagi prebiu tersendiri patut dipaparkan.

en: Extra widget
ms: Wiget tambahan

en: Application supplied widget for extra options.
ms: Wiget dibekali aplikasi bagi opesyen tambahan.

en: Select Multiple
ms: Pilih Pelbagai

en: Whether to allow multiple files to be selected
ms: Samada untuk membenarkan pelbagai fail patut dipilih

en: Show Hidden
ms: Papar Tersembunyi

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ms: Samada fail dan folder tersembunyi fail patut dipaparkan

en: Filename
ms: Namafail

en: The currently selected filename
ms: Fail yang sedang dipilih

en: Show file operations
ms: Papar operasi fail

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
ms: Samada butang untuk mencipta/menipulasi fail patut dipaparkan.

en: X position
ms: Posisi X

en: X position of child widget
ms: Posisi X wiget anak

en: Y position
ms: Posisi Y

en: Y position of child widget
ms: Posisi Y bagi wiget anak

en: The title of the font selection dialog
ms: Tajuk bagi dialoh pemilihan font

en: Font name
ms: Nama Font

en: The name of the selected font
ms: Nama bagi font dipilih

en: Use font in label
ms: Guna font pada label

en: Whether the label is drawn in the selected font
ms: Samada label dilukis pada font dipilih

en: Use size in label
ms: Guna saiz pada label

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ms: Samada label dilukis dengan saiz font yg dipilih

en: Show style
ms: Papar gaya

en: Whether the selected font style is shown in the label
ms: Samada gaya font yg dipilih dipaparkan pada label

en: Show size
ms: Papar saiz

en: Whether selected font size is shown in the label
ms: Samada saiz font yg dipilih dipaparkan pada label

en: The GdkFont that is currently selected
ms: GdkFont yang kini dipilih

en: Preview text
ms: Prebiu teks

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ms: Teks untuk dipaparkan supaya mendemonstrasikan font yang dipilih

en: Text of the frame's label
ms: Teks bagi label kerangka

en: Label xalign
ms: xalign label

en: The horizontal alignment of the label
ms: Jajaran mengufuk bagi label

en: Label yalign
ms: yalign label

en: The vertical alignment of the label
ms: Jajaran menegak bagi label

en: Deprecated property, use shadow_type instead
ms: Ciri-ciri menyusut, guna shadow_type sebaliknya

en: Frame shadow
ms: Bayang kerangka

en: Appearance of the frame border
ms: Penampilan sempadan kerangka

en: A widget to display in place of the usual frame label
ms: Widget untuk memaparkan label kerangka biasa

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ms: Penampilan bayang yang mengelilingi bekasnya

en: Handle position
ms: Posisi pengendali

en: Position of the handle relative to the child widget
ms: Posisi pengendali relatif kepada wiget anak

en: Reorderable
ms: Boleh disusun semula

en: View is reorderable
ms: Paparan boleh disusun

en: A GdkPixbuf to display
ms: GdkPixbuf untuk dipaparkan

en: A GdkPixmap to display
ms: GdkPixmap untuk dipaparkan

en: Image
ms: Imej

en: A GdkImage to display
ms: GdkImage untuk dipaparkan

en: Mask
ms: Topengan

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
ms: Bitmap topengan untuk digunakan bersama GdkImage atau GdkPixmap

en: Filename to load and display
ms: Namafail untuk dimemuatkan dan dipaparkan

en: Stock ID for a stock image to display
ms: ID stok bagi imej stok untuk dipaparkan

en: Icon set
ms: Set Ikon

en: Icon set to display
ms: Set ikon untuk dipaparkan

en: Icon size
ms: Saiz ikon

en: Animation
ms: Animasi

en: GdkPixbufAnimation to display
ms: GdkPixbufAnimation untuk dipaparkan

en: Storage type
ms: Jenis storan

en: The representation being used for image data
ms: Perwakilan digunakan oleh data imej

en: Child widget to appear next to the menu text
ms: Wiget anak supaya muncul disebelah teks menu

en: Message Type
ms: Jenis mesej

en: The type of message
ms: Jenis mesej

en: The screen where this window will be displayed
ms: Skrin dimana tetingkap akan dipaparkan

en: The text of the label
ms: Teks bagi label

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ms: Senarai atribut gaya untuk diterapkan pada teks label

en: Justification
ms: Justifikasi

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
ms: Jajaran baris pada teks label relatif semasa sendiri. Ini TIDAK memberi kesan pada jajaran label di dalam peruntukannya. Lihat GtkMisc::xalign untuk itu

en: Pattern
ms: Corak

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ms: Rentetan dengan _aksara pada posisi bergantung kepada aksara pada teks untuk digarisbawahkan

en: Line wrap
ms: Balut baris

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ms: Jika ditetapkan, balut baris jika teks mejadi terlalu lebar

en: Selectable
ms: Boleh dipilih

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ms: Samada teks label boleh dipilih dengan menggunakan tetikus.

en: Mnemonic key
ms: Kekunci Mnemonik

en: The mnemonic accelerator key for this label
ms: Kekunci pemecut mnemonik bagi label ini

en: Mnemonic widget
ms: Wiget Mnemonik

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ms: Wiget untuk diaktifkan bila kekunci mnemonik label ditekan

en: Horizontal adjustment
ms: Pelarasan mengufuk

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ms: GtkAdjustment bagi  posisi mengufuk

en: Vertical adjustment
ms: Pelarasan menegak

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ms: GtkAdjustment bagi posisi menegak

en: The width of the layout
ms: Lebar bagi susunatur

en: The height of the layout
ms: Tinggi bagi susunatur

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ms: Tajuk yang mungkin dipaparkan oleh pengurus tetingkap bila menu dikoyakkan

en: Vertical Padding
ms: Padding Menegak

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ms: Ruang tambahan pada atas dan bawah menu

en: Vertical Offset
ms: Ofset Menegak

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ms: Bila menu adalah submenu, posisikan ia pada ofset bilangan piksel ini secara menegak

en: Horizontal Offset
ms: Ofset mengufuk

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ms: Bila menu adalah submenu, posisikan ia pada ofset bilangan piksel ini secara mengufuk

en: Left Attach
ms: Lampiran Kiri

en: The column number to attach the left side of the child to
ms: Bilangan kolum untuk dilampirkan ke sebelah kiri anak

en: Right Attach
ms: Lampiran Kanan

en: The column number to attach the right side of the child to
ms: Bilangan kolum untuk dilampirkan ke sebelah kanan anak

en: Top Attach
ms: Lampiran Atas

en: The row number to attach the top of the child to
ms: Bilangan baris untuk dilampirkan ke sebelah atas anak

en: Bottom Attach
ms: Lampiran Bawah

en: The row number to attach the bottom of the child to
ms: Bilangan baris untuk dilampirkan ke sebelah bawah anak

en: Can change accelerators
ms: Boleh tukar Pemecut

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ms: Samada pemecut menu boleh ditukar dengan menekan kekunci pada item menu

en: Delay before submenus appear
ms: Lengahan sebelum submenu muncul

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ms: Masa minimum pentuding mesti kekal sebagai item menu sebelum submenu muncul

en: Delay before hiding a submenu
ms: Lengahan sebelum menyorok submenu

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ms: Masa sebelum menyorok submenu bila pentuding digerakkan ke arah submenu

en: Style of bevel around the menubar
ms: Gaya bevel sekeliling menubar

en: Internal padding
ms: Padding dalaman

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ms: Jumpah ruang sempadan di antara bayang menubar dan item menu

en: Delay before drop down menus appear
ms: Selangmasa sebelum menu jatuh bawah muncul

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ms: Selangmasa sebelum submenu bagi bar menu muncul

en: Image/label border
ms: Sempadan Imej/label

en: Width of border around the label and image in the message dialog
ms: Lebar sempadan sekeliling label dan imej pada dialog mesej

en: Message Buttons
ms: Butang Mesej

en: The buttons shown in the message dialog
ms: Butang dipaparkan pada dialog mesej

en: Y align
ms: Jajaran Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ms: Jajaran menegak,  dari 0 (atas) ke 1 (bawah)

en: X pad
ms: Pad X

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ms: Jumlah ruang untuk ditambah pada kiri dan kanan wiget, dalam piksel

en: Y pad
ms: Pad Y

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ms: Jumlah ruang untuk ditambah pada atas dan bawah wiget, dalam piksel

en: Page
ms: Halaman

en: The index of the current page
ms: Indeks laman semasa

en: Tab Position
ms: Posisi Tab

en: Which side of the notebook holds the tabs
ms: Sisi yang mana notebook pegang tab

en: Tab Border
ms: Sempadan Tab

en: Width of the border around the tab labels
ms: Lebar sempadan sekeliling label tab

en: Horizontal Tab Border
ms: Border Tab Mengufuk

en: Width of the horizontal border of tab labels
ms: Lebar sempadan mengufuk label tab

en: Vertical Tab Border
ms: Sempadan Tab Menegak

en: Width of the vertical border of tab labels
ms: Lebar sempadan menegal label tab

en: Show Tabs
ms: Papar Tab

en: Whether tabs should be shown or not
ms: Samada tab patut dipapar atau sebaliknya

en: Show Border
ms: Papar Sempadan

en: Whether the border should be shown or not
ms: Samada sempadan patut dipapar atau sebaliknya

en: Scrollable
ms: Boleh skrol

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ms: Jika BENAR, panah skrol ditambah jika terlalu banyak tab dimuatkan

en: Enable Popup
ms: Hidupkan Popup

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ms: Jika BENAR, tekan butang kanan tetikus pada notebook, pop menu yang anda boleh guna untuk pergi ke satu laman

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
ms: Samada tab patut mempunyai saiz sama

en: Group
ms: Kumpulan

en: Tab label
ms: Label tab

en: Menu label
ms: Label menu

en: Tab expand
ms: Pengembang tab

en: Tab fill
ms: Isi tab

en: Tab pack type
ms: Jenis pek tab

en: Secondary backward stepper
ms: Pelangkah undur sekunder

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ms: Papar butang panah undur kedua pada hujung berlawanan bagi kawasan tab

en: Secondary forward stepper
ms: Pelangkah maju sekunder

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ms: Papar butang panah maju kedua pada hujung berlawanan bagi kawasan tab

en: Backward stepper
ms: Pelangkah undur

en: Display the standard backward arrow button
ms: Papar butang panah undur piawai

en: Forward stepper
ms: Pelangkah maju

en: Display the standard forward arrow button
ms: Papar butang panah maju piawai

en: The menu of options
ms: Menu opsyen

en: Size of dropdown indicator
ms: Saiz penunjuk dropdown

en: Spacing around indicator
ms: Jarak ruang sekeliling penunjuk

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ms: Posisi pemisah satah dalam pixel (0 bermaksud banyak ke kiri/atas)

en: Position Set
ms: Set Posisi

en: TRUE if the Position property should be used
ms: BENAR jika ciri-ciri posisi patut digunakan

en: Handle Size
ms: Saiz Handle

en: Width of handle
ms: Lebar handle

en: Minimal Position
ms: Posisi Minimum

en: Smallest possible value for the "position" property
ms: Nilai paling kecil yg boleh bagi ciri-ciri "position"

en: Maximal Position
ms: Posisi Maksimum

en: Largest possible value for the "position" property
ms: Nilai paling besar yg boleh bagi ciri-ciri "position"

en: Resize
ms: Ubahsaiz

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ms: Jika BENAR, anak mengembang dan menguncup mengikut wiget panel

en: Shrink
ms: Kuncup

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ms: Jika BENAR, anak boleh menjadi lebih kecil drpd yg meminta

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
ms: Samada wiget prebiu patut mengambil seluruh ruang yang diperuntukkan

en: Activity mode
ms: Mod aktiviti

en: Show text
ms: Papar teks

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
ms: GtkAdjustment disambungkan ke bar progres (Menyusut)

en: Bar style
ms: Gaya Bar

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
ms: Nyatakan gaya visual bar dalam mod peratus (Meyusut)

en: Activity Step
ms: Langkah Aktiviti

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
ms: Kenaikan digunakan untuk setiap ulangan pada mod aktiviti (Menyusut)

en: Activity Blocks
ms: Blok Aktiviti

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
ms: Bilangan block yang boleh muat pada kawasan bar progres pada mod aktiviti (Menyusut)

en: Discrete Blocks
ms: Block Diskret

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
ms: Bilangan block diskret pada bar progres (bila dipaparkan dalam gaya diskret)

en: Fraction
ms: Pecahan

en: The fraction of total work that has been completed
ms: Pecahan jumlah kerja yang telah selesai

en: Pulse Step
ms: Langkah denyutan

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ms: Pecahan jumlah progres untuk menggerakkan blok bila didenyutkan

en: Text to be displayed in the progress bar
ms: teks untuk dipaparkan pada bar progres

en: The value
ms: Nilai

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ms: Nilai yang dikembalikan oleh gtk_radio_action_get_curent_valu() bila aksi ini adalah aksi semasa bagi kumpulannya.

en: Update policy
ms: Kemaskini polisi

en: How the range should be updated on the screen
ms: bagaimana julat patut dikemaskini pada layar

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ms: GtkAdjustment yang mengandungi nilai semasa julat objek ini

en: Inverted
ms: Disongsangkan

en: Invert direction slider moves to increase range value
ms: Songsangkan hala pergerakan penggelunsur untuk menaikkan julat nilai

en: Slider Width
ms: Lebar Peluncur

en: Width of scrollbar or scale thumb
ms: Lebar skrolbar atau sekala ibujari

en: Trough Border
ms: Sempadan Palung

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ms: RUangjarak antara ibujari/pelangkah dan bevel luaran

en: Stepper Size
ms: Saiz Pelangkah

en: Length of step buttons at ends
ms: Pangjang bagi butang langkah pada hujung

en: Stepper Spacing
ms: Ruangjarak Pelangkah

en: Spacing between step buttons and thumb
ms: Ruangjarak antara butang langkah dan ibujari

en: Arrow X Displacement
ms: Sesaran X Panah

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada hala x panah digerakkan bila butang ditekan

en: Arrow Y Displacement
ms: Sesaran Y Panah

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada hala y panah digerakkan bila butang ditekan

en: Lower
ms: Bawah

en: Lower limit of ruler
ms: Had bawah bagi pembaris

en: Upper
ms: Atas

en: Upper limit of ruler
ms: Had atas bagi pembaris

en: Position of mark on the ruler
ms: Posisi tanda pada pembaris

en: Max Size
ms: Saiz Maksimum

en: Maximum size of the ruler
ms: Saiz maksimum bagi pembaris

en: Draw Value
ms: Nilai lukis

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ms: Samada nilai semasa dipaparkan sebagai rentetan sebelah pengelungsur

en: Value Position
ms: Posisi Nilai

en: The position in which the current value is displayed
ms: Posisi dimana nilai semasa dipaparkan

en: Slider Length
ms: Panjang Penggelungsur

en: Length of scale's slider
ms: Panjang bagi penggelungsur skala

en: Value spacing
ms: Jarak Ruang Nilai

en: Space between value text and the slider/trough area
ms: Ruang antara teks nilai dan kawasan penggelungsur

en: Minimum Slider Length
ms: Panjang Penggelungsur Minimum

en: Minimum length of scrollbar slider
ms: Pangjang minumum bagi penggelungsur bar skrol

en: Fixed slider size
ms: Saiz penggelungsur tetap

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ms: Jangan ubah saiz penggelungsur, hanya kunci ia ke panjang minimum

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ms: Papar butang panah undur sekunder pada hujung berlawanan bagi bar skrol

en: Horizontal Adjustment
ms: Pelarasan Mengufuk

en: Vertical Adjustment
ms: Pelarasan Menegak

en: Horizontal Scrollbar Policy
ms: Polisi Bar Skrol Mengufuk

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ms: Bila bar skrol mengufuk dipaparkan

en: Vertical Scrollbar Policy
ms: Polisi Bar Skrol Menegak

en: When the vertical scrollbar is displayed
ms: Bila bar skrol menegak dipaparkan

en: Window Placement
ms: Penempatan Tetingkap

en: Shadow Type
ms: Jenis Bayang

en: Style of bevel around the contents
ms: Gaya bevel sekeliling kandungannya

en: Scrollbar spacing
ms: Ruangjarak bar skrol

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ms: Bilangan piksel antara bar skrol dan tetingkap diskrolkan

en: Draw
ms: Lukis

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ms: Samada pemisah dilukis atau hanya kosong

en: Double Click Time
ms: Masa Dwi-Klik

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ms: Masa maksima diantara dua klik supaya ia boleh dipertimbangkan sebagai dwi-klik (dalam milisaat)

en: Double Click Distance
ms: Jaeak Dwi Klik

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ms: Jarak maksimum diizinkan diantara dua klik supaya ia boleh dipertimbangkan sebagai dwi-klik (dalam piksel)

en: Cursor Blink
ms: Kelipan Kursor

en: Whether the cursor should blink
ms: Samada kursor patut dikelipkan

en: Cursor Blink Time
ms: Masa Kelipan Kursor

en: Split Cursor
ms: Split Kursor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ms: Samada dua kursor patut dipaparkan bagi campuran teks kiri-ke-kanan dan kanan-ke-kiri

en: Theme Name
ms: Nama Tema

en: Name of theme RC file to load
ms: Nama fail RC tema untuk dimuatkan

en: Icon Theme Name
ms: Nama Tema Ikon

en: Name of icon theme to use
ms: Nama bagi tema ikon untuk digunakan

en: Key Theme Name
ms: Nama Tema Kekunci

en: Name of key theme RC file to load
ms: Nama fail RC tema kekunci untuk dimuatkan

en: Menu bar accelerator
ms: Pemecut bar menu

en: Keybinding to activate the menu bar
ms: Ikatan kekunci untuk mengaktifkan bar menu

en: Drag threshold
ms: Threshold heretan

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ms: Bilangan piksel kursor yang boleh digerakkan sebelum diheret

en: Font Name
ms: Nama Font

en: Name of default font to use
ms: Nama bagi font default untuk digunakan

en: Icon Sizes
ms: Saiz Ikon

en: Toolbar style
ms: Gaya toolbar

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ms: Samada toolbar default tesk sahaja, teks dan ikon, ikon sahaja, dll.

en: Mode
ms: Mod

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
ms: Penyesuaian yang memegang nilai bagi spinbutton

en: Climb Rate
ms: Kadar Panjat

en: Numeric
ms: Numerik

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ms: Samada aksara bukan-numerik patut diabaikan

en: Wrap
ms: Balut

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ms: Samada spinbutton patut dibalut bila menjangkau had

en: Update Policy
ms: Polisi Kemaskini

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ms: Samada butang spin patut dikemaskini sentiasa atau hanya bila nilai adalah sah

en: Reads the current value, or sets a new value
ms: Baca nilai semasa, atau tetapkan nilai baru

en: Style of bevel around the spin button
ms: Gaya bevel sekeliling butang pusing

en: Has Resize Grip
ms: Mempunyai Grip Ubahsaiz

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
ms: Samada bar status mempunyai grip untuk ubahsaiz toplevel

en: Style of bevel around the statusbar text
ms: Gaya bevel sekeliling teks bar status

en: Rows
ms: Baris

en: The number of rows in the table
ms: Bilangan baris pada jadual

en: Columns
ms: Kolum

en: The number of columns in the table
ms: Bilangan kolum pada jadual

en: Row spacing
ms: Jarak ruang baris

en: The amount of space between two consecutive rows
ms: Jumlah ruang antara dua baris berdekatan

en: Column spacing
ms: Jarak ruang kolum

en: The amount of space between two consecutive columns
ms: Jumlah ruang di antara kolum bersebelahan

en: Left attachment
ms: Lampiran kiri

en: Right attachment
ms: Lampiran kanan

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ms: Bilangan kolum untuk dilampirkan ke sebelah kanan wiget anak

en: Top attachment
ms: Lampiran atas

en: The row number to attach the top of a child widget to
ms: Bilangan kolum untuk dilampirkan ke sebelah atas wiget anak

en: Bottom attachment
ms: Lampiran bawah

en: Horizontal options
ms: Opsyen mengufuk

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ms: Opsyen menyatakan kelakuan mengufuk bagi anak

en: Vertical options
ms: Opsyen menegak

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ms: Opsyen menyatakan kelakuan menegak bagi anak

en: Horizontal padding
ms: Padding mengufuk

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ms: Jumlah ruang ekstra untuk diletakkan diantara anak dgn jiran kiri dan kanan, dalam piksel

en: Vertical padding
ms: Padding Menegak

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ms: Ruang tambahan untuk diletakkan antara anak dengan jiran atas dan bawahnya, dalam piksel

en: Horizontal adjustment for the text widget
ms: Pengubahsuaian Mengufuk bagi wiget teks

en: Vertical adjustment for the text widget
ms: Pengubahsuaian Menegak bagi wiget teks

en: Line Wrap
ms: Balut Baris

en: Whether lines are wrapped at widget edges
ms: Samada baris dibalut pada pinggir wiget

en: Word Wrap
ms: Balut Perkataan

en: Whether words are wrapped at widget edges
ms: Samada perkataan dibalut pada pinggir wiget

en: Tag Table
ms: Jadual Tag

en: Text Tag Table
ms: Jadual Tag Teks

en: Tag name
ms: Nama tag

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ms: Nama digunakan untuk merujuk tag teks, NULL bagi tag anonymous

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
ms: Warna latarbelakang sebagai (mungkin tak diperuntukkan) GdkColor

en: Background full height
ms: Tinggi penuh LatarBelakang

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ms: Samada warna latar belakang memenuhi seluruh tinggi baris atau hanya tinggi bagi aksara ditag

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
ms: Bitmap digunakan sebagai topengan bila menlukis latar belakang teks

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
ms: Warna latardepan sebagai (mungkin tak diperuntukkan) GdkColor

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
ms: Bitmap digunakan sebagai topengan bila menlukis latar depan teks

en: Text direction
ms: Hala Teks

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ms: Hala teks, e.g. kanan-ke-kiri atau kiri-ke-kanan

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ms: Gaya font sebagai  PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ms: Variasi fontsebagai PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ms: Berat font sebagai integer, lihat nilai pratakrif pada PangoWeight; sebagai contoh, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ms: Font diregang sebagai PAngoStretch, cth. PANGGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
ms: Saiz font dalam unit pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ms: Saiz font sebagai faktor skala relatif kepada saiz font default. Ciri-ciri ini menyesuaikannya kepada perubahan tema dll. oleh itu dicadangkan. Pango pratakrif beberapa skala seperti PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
ms: Kiri, kanan, atau justifikasi tengah

en: Left margin
ms: Margin kiri

en: Width of the left margin in pixels
ms: Lebar bagi margin kiri dalam piksel

en: Right margin
ms: Margin Kanan

en: Width of the right margin in pixels
ms: Lebar bagi margin kanan dalam piksel

en: Indent
ms: Inden

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ms: Jumlah untuk mengindenkan perenggan, dalam piksel

en: Pixels above lines
ms: Piksel di atas garisan

en: Pixels of blank space above paragraphs
ms: Piksel ruang kosong diatas perenggan

en: Pixels below lines
ms: Piksel dibawah garisan

en: Pixels of blank space below paragraphs
ms: Piksel ruang kosong di bawah perenggan

en: Pixels inside wrap
ms: Piksel di dalam pembalut

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ms: Piksel bagi ruang kosong antara baris dibalut pada perenggan

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ms: Samada untuk membalut baris, pada sempadan perkataan, atau sempadan aksara

en: Tabs
ms: Tab

en: Custom tabs for this text
ms: Tab sendiri bagi teks

en: Invisible
ms: Ghaib

en: Background full height set
ms: Set ketinggian penuh LatarBelakang

en: Whether this tag affects background height
ms: Sama tag ini mempengaruhi tinggi latar belakang

en: Whether this tag affects the background stipple
ms: Sama tag ini mempengaruhi stipple latar belakang

en: Justification set
ms: Set Justifikasi

en: Whether this tag affects paragraph justification
ms: Samada tag ini mempengaruhi penjustifikasian perenggan

en: Left margin set
ms: Set margin kiri

en: Whether this tag affects the left margin
ms: Samada tag ini mempengaruhi margin kiri

en: Indent set
ms: Set Inden

en: Whether this tag affects indentation
ms: Samada tag ini mempengaruhi keindentasian

en: Pixels above lines set
ms: Piksel ruang kosong diatas perenggan

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ms: Samada tag ini mempengaruhi bilangan piksel di atas garisan

en: Pixels below lines set
ms: Piksel di bawah set baris

en: Pixels inside wrap set
ms: Piksel di dalam set balutan

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ms: Samada tag ini mempengaruhi bilangan piksel diantara baris dibalut

en: Right margin set
ms: Set margin kiri

en: Whether this tag affects the right margin
ms: Samada tag ini mempengaruhi margin kanan

en: Wrap mode set
ms: Set mod balut

en: Whether this tag affects line wrap mode
ms: Samada tag ini mempengaruhi mod balut

en: Tabs set
ms: Set Tab

en: Whether this tag affects tabs
ms: Samada tag ini menpengaruhi tab

en: Invisible set
ms: Set halimunan

en: Whether this tag affects text visibility
ms: Samada tag ini mempengaruhi pandangan teks

en: Pixels Above Lines
ms: Piksel di atas garisan

en: Pixels Below Lines
ms: Piksel dibawah garisan

en: Pixels Inside Wrap
ms: Piksel di dalam pembalut

en: Wrap Mode
ms: Mod balutan

en: Left Margin
ms: Margin Kiri

en: Right Margin
ms: Margin Kanan

en: Cursor Visible
ms: Kursor boleh dilihat

en: If the insertion cursor is shown
ms: Kursor penyelitan dipaparkan

en: Buffer
ms: Penimbal

en: The buffer which is displayed
ms: Penimbal yang dipaparkan

en: Whether entered text overwrites existing contents
ms: Samada teks dimasukkan menindih kandungan sedia ada

en: Accepts tab
ms: Terima tab

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ms: Samada Tab akan menghasilkan aksara tab bila dimasukkan

en: Create the same proxies as a radio action
ms: CIptaproksi sama sebagai butang radio

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ms: Samada proksi bagi aksi ini nampak seperti proksi aksi radio

en: If the toggle button should be pressed in or not
ms: Jika butang  toggle patut ditekan atau tidak

en: If the toggle button is in an "in between" state
ms: Jika butang togol patut di dalam keadaan "in between"

en: Draw Indicator
ms: Penunjuk Lukisan

en: If the toggle part of the button is displayed
ms: Jika bahagian toggle butang dipaparkan

en: Toolbar Style
ms: Gaya Toolbar

en: How to draw the toolbar
ms: Bagaimana hendak melukis toolbar

en: Show Arrow
ms: Papar Panah

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ms: Jika panah patut dipaparkan jika toolbar tak muat

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ms: Samada item patut menerima ruang tambahan bila toolbar membesar

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ms: Samada item  patut semuanya pada saiz sama seperti item seragam lain

en: Spacer size
ms: Saiz ruang

en: Size of spacers
ms: Saiz ruang ruang

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ms: Jumlah ruang sempadan di antara bayang toolbar dan butang

en: Space style
ms: Gaya ruang

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ms: Samada ruang adalah garis menegak atau kosong

en: Button relief
ms: Pelepasan butang

en: Type of bevel around toolbar buttons
ms: Jenis bevel sekeliling butang toolbar

en: Style of bevel around the toolbar
ms: Gaya bevel sekeliling toolbar

en: Text to show in the item.
ms: Teks untuk dipaparkan pada item.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ms: Jika ditetapkan, garisbawah pada ciri-ciri label menunjukkan aksara berikutnya patut digunakan sebagai kekunci pemecut menmonik pada menu melimpah

en: Widget to use as the item label
ms: Wiget digunakan sebagai label item

en: Stock Id
ms: Id Stok

en: The stock icon displayed on the item
ms: Ikon stok dipaparkan pada item

en: Icon widget
ms: Wiget ikon

en: Icon widget to display in the item
ms: Wiget ikon untuk dipaparkan pada item

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ms: Samada item  toolbar dianggap penting. Bila TRUE, butang toolbar memapar teks dlm mod GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
ms: Model TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
ms: Model pagi TreeModelSort untuk diisih

en: TreeView Model
ms: Model TreeView

en: The model for the tree view
ms: Model pagi paparan pepohon

en: Horizontal Adjustment for the widget
ms: Pelarasan Mengufuk bagi wiget

en: Vertical Adjustment for the widget
ms: Pelarasan Menegak bagi wiget

en: Show the column header buttons
ms: Papar butang pengepala kolum

en: Headers Clickable
ms: Pengepala boleh diklik

en: Column headers respond to click events
ms: Tindakbalas pengepala kolum untuk acara klik

en: Expander Column
ms: Kolum Pengembang

en: Set the column for the expander column
ms: Tetapkan kolum bagi kolum pengembang

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ms: Tetapkan petua pada jentera tema untuk melukis baris dalam warna berselang

en: Enable Search
ms: Hidupkan Carian

en: View allows user to search through columns interactively
ms: Paparan mengizin pengguna untuk mencari di kolum secara interaktif

en: Search Column
ms: Carian Kolum

en: Fixed Height Mode
ms: Mod Ketinggian Tetap

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ms: Lajukan GtkTreeView dengan menganggap semua baris mempunyai ketinggian sama

en: Vertical Separator Width
ms: Lebar Pemisah Menegak

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ms: Ruang menegak antara sel. Mesti nombor genap

en: Horizontal Separator Width
ms: Lebar Pemisah Mengufuk

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ms: Ruang mengufuk antara sel. Mesti nombor genap

en: Allow Rules
ms: Izinkan Aturan

en: Allow drawing of alternating color rows
ms: Izinkan pelukisan warna berselang bagi baris

en: Indent Expanders
ms: Indenkan Pengembang

en: Make the expanders indented
ms: Jadikan pengembang diindenkan

en: Even Row Color
ms: Warna Baris Genap

en: Color to use for even rows
ms: Warna digunakan untuk baris genap

en: Odd Row Color
ms: Warna Baris Ganjil

en: Color to use for odd rows
ms: Warna digunakan untuk baris ganjil

en: Whether to display the column
ms: Samada hendak memapar kolum

en: Resizable
ms: Boleh diubahsaiz

en: Column is user-resizable
ms: Kolum adalah boleh-diubahsaiz-pengguna

en: Current width of the column
ms: Lebar semasa bagi kolum

en: Sizing
ms: Pengubahsaizan

en: Resize mode of the column
ms: Ubahsaiz mod bagi kolum

en: Fixed Width
ms: Lebar tetap

en: Current fixed width of the column
ms: Lebar tetap semasa bagi kolum

en: Minimum Width
ms: Lebar Minimum

en: Minimum allowed width of the column
ms: Lebar minimum bagi kolum

en: Maximum Width
ms: Lebar Maksimum

en: Maximum allowed width of the column
ms: Lebar maksimum diizinkan bagi kolum

en: Title to appear in column header
ms: Tajuk untuk dipaparkan di pengepala kolum

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ms: Kolum mendapat lebar tambahan diperuntukkan kepada wiget

en: Clickable
ms: Bolehdiklik

en: Whether the header can be clicked
ms: Samada pengepala boleh diklik

en: Widget
ms: Wiget

en: Widget to put in column header button instead of column title
ms: Wiget untuk diletakkan oleh pengepala kolum selain dari tajuk kolum

en: X Alignment of the column header text or widget
ms: Jajaran X bagi teks pengepala kolum atau wiget

en: Whether the column can be reordered around the headers
ms: Samada kolum boleh diulangsusun sekeliling pengepala

en: Sort indicator
ms: Penunjuk Isihan

en: Whether to show a sort indicator
ms: Samada hendak memapar penunjuk isihan

en: Sort order
ms: Turutan isihan

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ms: Hala isihan yang penunjuk isihan patut tunjuk

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ms: Samada item menu pengoyak patut ditambah kepada menu

en: Merged UI definition
ms: Takrifan UI digabungkan

en: An XML string describing the merged UI
ms: Rentetan XML menerangkan UI tergabung

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
ms: GtkAdjustment menentukan nilai bagi posisi mengufuk untuk viewport ini

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
ms: GtkAdjustment menentukan nilai bagi posisi menegajk untuk viewport ini

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ms: Menentukan bagaimana kekotak berbebayang sekeliling viewport dilukis

en: Widget name
ms: Nama wiget

en: The name of the widget
ms: Nama bagi wiget

en: Parent widget
ms: Wiget Ibubapa

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ms: Wiget ibubapa kepada wiget ini. Mesti mengandungi wiget

en: Width request
ms: Permintaan kelebaran

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ms: Tindih permintaan kelebaran widget, atau -1 jika permintaan tabii patut digunakan

en: Height request
ms: Permintaan ketinggian

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ms: Tindih permintaan ketinggian widget, atau -1 jika permintaan tabii patut digunakan

en: Whether the widget is visible
ms: Samada wiget boleh dilihat

en: Whether the widget responds to input
ms: Samada widget patut membalas input

en: Application paintable
ms: Aplikasi boleh dicat

en: Whether the application will paint directly on the widget
ms: Samada aplikasi akan cat terus pada wiget

en: Can focus
ms: Boleh fokus

en: Whether the widget can accept the input focus
ms: Samada wiget boleh menerima fokus input

en: Has focus
ms: Mempunyai fokus

en: Whether the widget has the input focus
ms: Samada wiget mempunyai fokus input

en: Is focus
ms: Adalah fokus

en: Can default
ms: Boleh default

en: Whether the widget can be the default widget
ms: Samada wiget boleh dijadikan wiget default

en: Has default
ms: Mempunyai default

en: Whether the widget is the default widget
ms: Samada wiget adalah wiget default

en: Receives default
ms: Menerima default

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ms: Jika BENAR, wiget akan menerima aksi default bila ianya difokus

en: Composite child
ms: Anak gubahan

en: Whether the widget is part of a composite widget
ms: Samada wiget adalah sebahagian drpd wiget gubahan

en: Style
ms: Gaya

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ms: gaya widgetbagi wiget, yang mengandungi maklumat bagaimana ia akan dilihat (warna dll).

en: Events
ms: Acara

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ms: Topengan acara yang menentukan jenis apa GdkEvents yang wiget ini perolehi

en: Extension events
ms: Acara peluasan

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
ms: Topengan yang menentukan jenis acara perluasan iapa yang wiget perolehi

en: No show all
ms: Tidak papar semua

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ms: Samada gtk_widget_show_all() patut mempengaruhi wiget ini

en: Interior Focus
ms: Fokus Dalaman

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ms: Samada melukis penunjuk fokus di dalam widet

en: Focus linewidth
ms: Fokus lebar garisan

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ms: Lebar, dalam piksel, bagi garisan penunjuk fokus

en: Focus line dash pattern
ms: Corak sengkang garisan fokus

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
ms: Corak sengkang yang digunakan untuk melukis penunjuk fokus

en: Focus padding
ms: Padding fokus

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ms: Lebar, dalam piksel, di antara penunjuk fokus dan kekotak wiget

en: Cursor color
ms: Warna kursor

en: Color with which to draw insertion cursor
ms: Warna yang digunakan untuk melukis kursor penyelitan

en: Secondary cursor color
ms: Warna kursor sekunder

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ms: Warna untuk melukis kursor penyelitan sekunder bila mengedit campuran teks kanan-ke-kiri dan kiri-ke-kanan.

en: Cursor line aspect ratio
ms: Nisbah aspek garis kursor

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ms: Nisbah aspek digunakan untuk melukis kursor penyelitan

en: Window Type
ms: Jenis Tetingkap

en: The type of the window
ms: Jenis tetingkap

en: Window Title
ms: Tajuk Tetingkap

en: The title of the window
ms: Tajuk kepada tetingkap

en: Window Role
ms: Tugas Tetingkap

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ms: Pengcam unik bagi tetingkap untuk digunakan bila memulih sesi

en: Allow Shrink
ms: Izinkan Pengucupan

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
ms: Jika BENAR, tetingkap tiada saiz minimum, Menetapkannya kepada BENAR 99% daripada masa adalah idea kurang arif.

en: Allow Grow
ms: Izinkan Pembesaran

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
ms: Jika BENAR, pengguna boleh kembangkan tetingkap sehingga saiz minimumnya

en: If TRUE, users can resize the window
ms: Jika BENAR, pengguna boleh mengubahsaiz tetingkap

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ms: Jika BENAR, tetingkap adalah modal (tetingkap lain tak boleh digunakan bila ianya naik)

en: Window Position
ms: POsisi Tetingkap

en: The initial position of the window
ms: Posisi permulaan bagi tetingkap

en: Default Width
ms: Lebar Default

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ms: Lebar default tetingkap, digunakan bila mula memaparkan tetingkap

en: Default Height
ms: Tinggi Default

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ms: Tinggi default tetingkap, digunakan bila mula memaparkan tetingkap

en: Destroy with Parent
ms: Musnah bersama Bapa

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ms: Jika tetingkap ini patut dimusnahkan apabila bapanya dimusnahkan

en: Icon for this window
ms: Ikon bagi tetingkap ini

en: Is Active
ms: Adalah Aktif

en: Whether the toplevel is the current active window
ms: Samada aras atas adalah tetingkap aktif semasa

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ms: Samada fokus input adalah didalam GtkWindow ini

en: Type hint
ms: Taip petua

en: Skip taskbar
ms: Langkah taskbar

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ms: BENAR jika tetingkap tak patut berada di taskbar.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ms: BENAR jika tetingkap tak patut berada di pager.

en: Accept focus
ms: Terima fokus

en: Decorated
ms: Dihias

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ms: Samada tetingkap patut dihias oleh pengurus tetingkap

en: Gravity
ms: Graviti

en: The window gravity of the window
ms: Graciti tetingkap bagi tetingkap

en: IM Preedit style
ms: Gaya Pra-edit IM

en: How to draw the input method preedit string
ms: Bagaimana melukis rentetan pra-edit kaedah input

en: IM Status style
ms: Gaya Status IM

en: How to draw the input method statusbar
ms: Bagaimana hendak melukis kaedah input pada bar status
