gtk+-properties - en to sk translation catalogue (1546 entries)

en: Number of Channels
sk: Počet kanálov

en: The number of samples per pixel
sk: Počet vzoriek na bod

en: Colorspace
sk: Farebný priestor

en: The colorspace in which the samples are interpreted
sk: Farebný priestor, v ktorom sa majú vzorky interpretovať

en: Has Alpha
sk: Má Alfa kanál

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
sk: Či má obrázok Alfa kanál

en: Bits per Sample
sk: Bitov na vzorku

en: The number of bits per sample
sk: Počet bitov na vzorku

en: Width
sk: Šírka

en: The number of columns of the pixbuf
sk: Počet stĺpcov obrázku

en: Height
sk: Výška

en: The number of rows of the pixbuf
sk: Počet riadkov obrázku

en: Rowstride
sk: Rozsah riadku

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
sk: Počet bajtov medzi začiatkom riadku a začiatkom ďalšieho riadku

en: Pixels
sk: Body

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
sk: Smerník na informácie o bodoch obrázku

en: Default Display
sk: Predvolený displej

en: The default display for GDK
sk: Predvolený displej pre GDK

en: Screen
sk: Obrazovka

en: the GdkScreen for the renderer
sk: GdkScreen pre "renderer"

en: Font options
sk: Vlastnosti písma

en: The default font options for the screen
sk: Východzie nastavenia písma pre obrazovku

en: Font resolution
sk: Rozlíšenie písma

en: The resolution for fonts on the screen
sk: Rozlíšenie písiem pre obrazovku

en: Program name
sk: Názov programu

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
sk: Názov programu. Ak tu nie je nastavené, aplikuje sa g_get_application_name()

en: Program version
sk: Verzia programu

en: The version of the program
sk: Verzia tohto programu

en: Copyright string
sk: Reťazec o autorských právach

en: Copyright information for the program
sk: Informácie o autorských právach pre program

en: Comments string
sk: Reťazec komentárov

en: Comments about the program
sk: Komentáre o programe

en: Website URL
sk: URL www stránky

en: The URL for the link to the website of the program
sk: URL odkazu na www stránku programu

en: Website label
sk: Označenie www stránky

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
sk: Popis odkazu na www stránku programu. Ak tu nie je nastavené, aplikuje sa URL

en: Authors
sk: Autori

en: List of authors of the program
sk: Zoznam autorov programu

en: Documenters
sk: Autori dokumentácie

en: List of people documenting the program
sk: Zoznam ľudí, ktorí dokumentujú program

en: Artists
sk: Výtvarníci

en: List of people who have contributed artwork to the program
sk: Zoznam ľudí, ktorí prispeli grafikou k programu

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sk: Poďakovanie prekladateľom. Tento reťazec by mal byť označený ako preložiteľný

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
sk: Logo pre dialógové okno O programe. Ak tu nie je nastavené, aplikuje sa gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
sk: Názov ikony loga

en: A named icon to use as the logo for the about box.
sk: Pomenovaná ikona, ktorá bude použitá ako logo pre dialógové okno O programe.

en: Wrap license
sk: Zalomiť licenciu

en: Whether to wrap the license text.
sk: Či zalomiť text licencie.

en: Accelerator Closure
sk: Objekt akcelerátora

en: The closure to be monitored for accelerator changes
sk: Objekt monitorovaný pre zmeny akcelerátora

en: Accelerator Widget
sk: Prvok akcelerátora

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sk: Prvok monitorovaný pre zmeny akcelerátora

en: Name
sk: Názov

en: A unique name for the action.
sk: Jednoznačný názov akcie.

en: Label
sk: Popis

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sk: Text použitý v položkách ponuky a tlačidlách, ktoré túto akciu aktivujú.

en: Short label
sk: Krátky popis

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sk: Kratší text, ktorý sa dá použiť pre tlačidlá v paneli nástrojov.

en: Tooltip
sk: Rada

en: A tooltip for this action.
sk: Rada pre túto akciu.

en: Stock Icon
sk: Štandardná ikona

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sk: Štandardná ikona zobrazená v prvkoch pre túto akciu.

en: GIcon
sk: GIkona

en: The GIcon being displayed
sk: Zobrazená GIkona

en: Icon Name
sk: Názov ikony

en: The name of the icon from the icon theme
sk: Názov ikony z témy ikon

en: Visible when horizontal
sk: Viditeľný pri horizontálnom

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sk: Či je položka panelu nástrojov viditeľná ak je panel horizontálny.

en: Visible when overflown
sk: Viditeľné pri pretečení

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
sk: Ak TRUE, prázdne medzi-menu pre túto akciu budú zobrazené v ponuke panelu nástrojov pre pretečené položky.

en: Visible when vertical
sk: Viditeľné pri vertikálnom

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sk: Či je položka panelu nástrojov viditeľná ak je panel vertikálny.

en: Is important
sk: Je dôležitá

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
sk: Či je táto akcia považovaná za dôležitú. Ak TRUE, medzi-menu pre túto akciu budú zobrazovať text v režime GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
sk: Skryť ak prázdne

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
sk: Ak TRUE, prázdne medzi-menu pre túto akciu nebudú zobrazené.

en: Sensitive
sk: Citlivá

en: Whether the action is enabled.
sk: Či je akcia povolená.

en: Visible
sk: Viditeľná

en: Whether the action is visible.
sk: Či je akcia viditeľná.

en: Action Group
sk: Skupina akcií

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sk: GtkActionGroup, s ktorou je táto GtkAction asociovaná, alebo NULL (pre interné použitie).

en: A name for the action group.
sk: Názov skupiny akcií.

en: Whether the action group is enabled.
sk: Či je skupina akcií povolená.

en: Whether the action group is visible.
sk: Či je skupina akcií viditeľná.

en: Value
sk: Hodnota

en: The value of the adjustment
sk: Hodnota nastavenia

en: Minimum Value
sk: Minimálna hodnota

en: The minimum value of the adjustment
sk: Minimálna hodnota nastavenia

en: Maximum Value
sk: Maximálna hodnota

en: The maximum value of the adjustment
sk: Maximálna hodnota nastavenia

en: Step Increment
sk: Krok navýšenia

en: The step increment of the adjustment
sk: Krok navýšenia nastavenia

en: Page Increment
sk: Stránka zvýšenia

en: The page increment of the adjustment
sk: Stránka zvýšenia nastavenia

en: Page Size
sk: Veľkosť stránky

en: The page size of the adjustment
sk: Veľkosť stránky nastavenia

en: Horizontal alignment
sk: Horizontálne zarovnanie

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sk: Horizontálna pozícia potomka v dostupnom priestore. 0.0 je zarovnanie vľavo, 1.0 je zarovnanie vpravo

en: Vertical alignment
sk: Vertikálne zarovnanie

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sk: Vertikálna pozícia potomka v dostupnom priestore. 0.0 je zarovnanie hore, 1.0 je zarovnanie nadol

en: Horizontal scale
sk: Horizontálna mierka

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sk: Ak je dostupný horizontálny priestor väčší, než vyžaduje potomok, aká veľká časť sa má použiť pre potomka. 0.0 znamená žiadna, 1.0 znamená všetko.

en: Vertical scale
sk: Vertikálna mierka

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sk: Ak je dostupný vertikálny priestor väčší, než vyžaduje potomok, aká veľká časť sa má použiť pre potomka. 0.0 znamená žiadna, 1.0 znamená všetko.

en: Top Padding
sk: Výplň hore

en: The padding to insert at the top of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť nad prvok.

en: Bottom Padding
sk: Výplň dole

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť pod prvok.

en: Left Padding
sk: Výplň vľavo

en: The padding to insert at the left of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť vľavo od prvku.

en: Right Padding
sk: Výplň vpravo

en: The padding to insert at the right of the widget.
sk: Výplň, ktorú vložiť vpravo od prvku.

en: Arrow direction
sk: Smer šípky

en: The direction the arrow should point
sk: Smer šípky, kam má ukazovať

en: Arrow shadow
sk: Tieň šípky

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sk: Vzhľad tieňa okolo šípky

en: Arrow Scaling
sk: Mierka šípky

en: Amount of space used up by arrow
sk: Priestor využitý šípkou

en: Horizontal Alignment
sk: Horizontálne zarovnanie

en: X alignment of the child
sk: X zarovnanie potomka

en: Vertical Alignment
sk: Vertikálne zarovnanie

en: Y alignment of the child
sk: Y zarovnanie potomka

en: Ratio
sk: Pomer

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sk: Pomer strán v prípade, že obey_child má hodnotu FALSE

en: Obey child
sk: Sledovať potomka

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sk: Vynútiť, aby pomer strán odpovedal potomkovi rámu

en: Header Padding
sk: Výplň hlavičky

en: Number of pixels around the header.
sk: Počet pixelov okolo záhlavia.

en: Content Padding
sk: Výplň obsahu

en: Number of pixels around the content pages.
sk: Počet pixelov okolo stránok obsahu.

en: Page type
sk: Typ stránky

en: The type of the assistant page
sk: Typ stránky asistenta

en: Page title
sk: Titulok stránky

en: The title of the assistant page
sk: Titulok stránky asistenta

en: Header image
sk: Obrázok záhlavia

en: Header image for the assistant page
sk: Obrázok záhlavia stránky asistenta

en: Sidebar image
sk: Obrázok bočného panelu

en: Sidebar image for the assistant page
sk: Obrázok bočného panelu stránky asistenta

en: Page complete
sk: Stránka dokončená

en: Whether all required fields on the page have been filled out
sk: Či boli všetky povinné polia na stránke vyplnené

en: Minimum child width
sk: Minimálna šírka potomka

en: Minimum width of buttons inside the box
sk: Minimálna šírka tlačidiel v boxe

en: Minimum child height
sk: Minimálna výška potomka

en: Minimum height of buttons inside the box
sk: Minimálna výška tlačidiel v boxe

en: Child internal width padding
sk: Interná šírka výplne potomka

en: Amount to increase child's size on either side
sk: O koľko zvýšiť veľkosť potomka na každej strane

en: Child internal height padding
sk: Interná výška výplne potomka

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sk: O koľko zvýšiť veľkosť potomka hore a dole

en: Layout style
sk: Štýl rozloženia

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
sk: Ako rozložiť tlačidlá v boxe. Možné hodnoty sú default, spread, edge, start a end.

en: Secondary
sk: Sekundárna

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sk: Ak je TRUE, potomok bude v sekundárnej skupine potomkov, čo sa hodí napríklad pre tlačidlá Pomocníka

en: Spacing
sk: Rozostupy

en: The amount of space between children
sk: Veľkosť priestoru medzi potomkami

en: Homogeneous
sk: Homogénne

en: Whether the children should all be the same size
sk: Či má každý potomok rovnakú veľkosť

en: Expand
sk: Expandovať

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sk: Či má potomok dostať extra priestor, ak sa rodič zväčší

en: Fill
sk: Vyplniť

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sk: Či sa má extra priestor pre potomka alokovať potomkovi alebo využiť ako výplň

en: Padding
sk: Výplň

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sk: Extra priestor medzi potomkom a jeho susedmi, v bodoch

en: Pack type
sk: Typ balenia

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sk: GtkPackType určujúci, či je potomok balený s odkazom na začiatok alebo na koniec rodiča

en: Position
sk: Pozícia

en: The index of the child in the parent
sk: Index potomka v rodičovi

en: Translation Domain
sk: Doména prekladu

en: The translation domain used by gettext
sk: Doména prekladu použitá pre gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sk: Text prvku popisu v tlačidle, ak tlačidlo obsahuje prvok popisu

en: Use underline
sk: Použiť podčiarknutie

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sk: Ak je použité, podčiarknutý text označuje, že nasledujúci znak sa má použiť ako klávesová skratka

en: Use stock
sk: Použiť štandardné

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sk: Ak je nastavené, popis sa použije pre voľbu štandardnej položky namiesto jeho zobrazenia

en: Focus on click
sk: Ohnisko pri kliknutí

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
sk: Či tlačidlo získa ohnisko ak je naň kliknuté myšou

en: Border relief
sk: Reliéf okraja

en: The border relief style
sk: Štýl reliéfu okraja

en: Horizontal alignment for child
sk: Horizontálne zarovnanie pre potomka

en: Vertical alignment for child
sk: Vertikálne zarovnanie pre potomka

en: Image widget
sk: Prvok obrázku

en: Child widget to appear next to the button text
sk: Prvok potomka, ktorý sa zobrazí vedľa textu tlačidla

en: Image position
sk: Pozícia obrázku

en: The position of the image relative to the text
sk: Pozícia obrázku relatívna k textu

en: Default Spacing
sk: Predvolený rozostup

en: Default Outside Spacing
sk: Predvolený priestor okolo

en: Child X Displacement
sk: X posun potomka

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
sk: O koľko sa má v smere X posunúť potomok pri stlačení tlačidla

en: Child Y Displacement
sk: Y posun potomka

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
sk: O koľko sa má v smere Y posunúť potomok pri stlačení tlačidla

en: Displace focus
sk: Posun ohniska

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
sk: Či vlastnosti child_displacement_x/_y ovplyvňujú aj obdĺžnik ohniska

en: Inner Border
sk: Vnútorný okraj

en: Border between button edges and child.
sk: Okraj medzi hranicou tlačidla a potomkom

en: Image spacing
sk: Rozostup obrázkov

en: Spacing in pixels between the image and label
sk: Medzera v bodoch, ktorú vložiť medzi obrázok a popis

en: Show button images
sk: Zobraziť obrázky tlačidiel

en: Whether images should be shown on buttons
sk: Či majú byť na tlačidlách zobrazené obrázky

en: Year
sk: Rok

en: The selected year
sk: Zvolený rok

en: Month
sk: Mesiac

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sk: Zvolený mesiac (ako číslo medzi 0 a 11)

en: Day
sk: Deň

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sk: Zvolený deň (ako číslo medzi 1 a 31, alebo 0 pre odznačenie aktuálne zvoleného dňa)

en: Show Heading
sk: Zobraziť záhlavie

en: If TRUE, a heading is displayed
sk: Ak je TRUE, záhlavie je zobrazené

en: Show Day Names
sk: Zobraziť názvy dní

en: If TRUE, day names are displayed
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa aj názvy dní

en: No Month Change
sk: Bez zmeny mesiaca

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
sk: Ak je TRUE, aktuálny mesiac nemôže byť zmenený

en: Show Week Numbers
sk: Zobraziť čísla týždňov

en: If TRUE, week numbers are displayed
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa aj čísla týždňov

en: Details Width
sk: Šírka detailov

en: Details width in characters
sk: Šírka detailov v znakoch

en: Details Height
sk: Výška detailov

en: Details height in rows
sk: Výška detailov v riadkoch

en: Show Details
sk: Ukázať detaily

en: If TRUE, details are shown
sk: Ak je TRUE, zobrazia sa aj detaily

en: mode
sk: režim

en: Editable mode of the CellRenderer
sk: Upraviteľný režim pre CellRenderer

en: visible
sk: viditeľné

en: Display the cell
sk: Zobraziť bunku

en: Display the cell sensitive
sk: Zobraziť bunku ako citlivú

en: xalign
sk: X zarovnanie

en: The x-align
sk: Zarovnanie X

en: yalign
sk: Y zarovnanie

en: The y-align
sk: Zarovnanie Y

en: xpad
sk: X medzera

en: The xpad
sk: Medzera medzi bunkami X

en: ypad
sk: Y medzera

en: The ypad
sk: Medzera medzi bunkami Y

en: width
sk: Šírka

en: The fixed width
sk: Pevná šírka

en: height
sk: Výška

en: The fixed height
sk: Pevná výška

en: Is Expander
sk: Je rozbaľovací prvok

en: Row has children
sk: Riadok má potomkov

en: Is Expanded
sk: Je roztiahnutý

en: Row is an expander row, and is expanded
sk: Riadok je rozbaľovací a je rozbalený

en: Cell background color name
sk: Názov farby pozadia bunky

en: Cell background color as a string
sk: Farba pozadia bunky ako text

en: Cell background color
sk: Farba pozadia bunky

en: Cell background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia bunky ako GdkColor

en: Editing
sk: Upravovanie

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
sk: Či je zobrazovač bunky v režime upravovania

en: Cell background set
sk: Pozadie bunky nastavené

en: Whether this tag affects the cell background color
sk: Či táto značka ovplyvňuje farbu pozadia bunky

en: Accelerator key
sk: Klávesa akcelerátora

en: The keyval of the accelerator
sk: Klávesová hodnota akcelerátora

en: Accelerator modifiers
sk: Modifikátory akcelerátora

en: The modifier mask of the accelerator
sk: Maska modifikátorov akcelerátora

en: Accelerator keycode
sk: Klávesový kód akcelerátora

en: The hardware keycode of the accelerator
sk: Hardvérový kód klávesy akcelerátora

en: Accelerator Mode
sk: Režim akcelerátora

en: The type of accelerators
sk: Typ akcelerátorov

en: Model
sk: Vzor

en: The model containing the possible values for the combo box
sk: Vzor, obsahujúci možné hodnoty pre kombinovaný vstupný prvok

en: Text Column
sk: Stĺpec textu

en: A column in the data source model to get the strings from
sk: Stĺpec v modeli dátového zdroja, z ktorého získať reťazce

en: Has Entry
sk: Má položku

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
sk: Ak FALSE, nepovolí sa zadanie iného reťazca než sú tie zadané

en: Pixbuf Object
sk: Objekt Pixbuf

en: The pixbuf to render
sk: Zobrazovaný pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
sk: Obrázok pre otvorený rozbaľovač

en: Pixbuf for open expander
sk: Obrázok pre otvorený rozbaľovací prvok

en: Pixbuf Expander Closed
sk: Obrázok pre zatvorený rozbaľovač

en: Pixbuf for closed expander
sk: Obrázok pre zatvorený rozbaľovací prvok

en: Stock ID
sk: Štandardné ID

en: The stock ID of the stock icon to render
sk: ID (zo skladu) pre zobrazovanú štandardnú ikonu

en: Size
sk: Veľkosť

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sk: Hodnota GtkIconSize, ktorá určuje veľkosť vykreslenej ikony

en: Detail
sk: Detaily

en: Render detail to pass to the theme engine
sk: Detaily zobrazenia predané kódu pre tému

en: Follow State
sk: Riadiť sa stavom

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
sk: Či má byť zobrazený pixbuf vyfarbený podľa stavu

en: Icon
sk: Ikona

en: Value of the progress bar
sk: Hodnota prvku priebehu

en: Text on the progress bar
sk: Text na prvku priebehu

en: Pulse
sk: Pulzovanie

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
sk: Nastavenie na kladnú hodnotu spôsobí indikáciu, že sa niečo deje, ale nevie sa, ako veľa

en: Text x alignment
sk: X zarovnanie textu

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sk: Horizontálne zarovnanie textu, od 0 (vľavo) do 1 (vpravo). Opačné pre rozloženia sprava doľava.

en: Text y alignment
sk: Y zarovnanie textu

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
sk: Vertikálne zarovnanie textu, od 0 (hore) do 1 (dole)

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Orientation and growth direction of the progress bar
sk: Orientácia a rast pruhu priebehu

en: Adjustment
sk: Zarovnanie

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton.
sk: Zarovnanie, ktorá obsahuje hodnotu spinbuttonu

en: Climb rate
sk: Rýchlosť rastu

en: The acceleration rate when you hold down a button
sk: Zrýchlenie rastu pri podržaní tlačidla

en: Digits
sk: Desatinné miesta

en: The number of decimal places to display
sk: Počet zobrazených desatinných miest

en: Active
sk: Aktívne

en: Text to render
sk: Zobrazený text

en: Markup
sk: Značky

en: Marked up text to render
sk: Zobrazený text so značkami

en: Attributes
sk: Atribúty

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sk: Zoznam atribútov štýlu použité pre zobrazenie textu

en: Single Paragraph Mode
sk: Režim jedného odstavca

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
sk: Či zachovať, alebo nezachovať text v jednom odstavci

en: Background color name
sk: Názov farby pozadia

en: Background color as a string
sk: Farba pozadia ako text

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia ako GdkColor

en: Foreground color name
sk: Názov farby popredia

en: Foreground color as a string
sk: Názov farby popredia ako text

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Foreground color as a GdkColor
sk: Názov popredia ako GdkColor

en: Editable
sk: Upraviteľné

en: Whether the text can be modified by the user
sk: Či môže používateľ meniť text

en: Font
sk: Písmo

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sk: Popis písma ako text, napr. "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sk: Popis písma ako štruktúra PangoFontDescription

en: Font family
sk: Písmo

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sk: Názov písma, napr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
sk: Typ písma

en: Font variant
sk: Variant písma

en: Font weight
sk: Váha písma

en: Font stretch
sk: Roztiahnutie písma

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font points
sk: Počet bodov písma

en: Font size in points
sk: Veľkosť písma v bodoch

en: Font scale
sk: Zväčšenie písma

en: Font scaling factor
sk: Faktor zväčšenia písma

en: Rise
sk: Zvýšenie

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sk: Posun textu nad základnú čiaru (pod ňou ak je hodnota záporná)

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: Whether to strike through the text
sk: Či je text prečiarknutý

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Style of underline for this text
sk: Štýl podčiarknutia textu

en: Language
sk: Jazyk

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sk: ISO kód pre jazyk tohto textu. Pango to môže použiť ako radu pri zobrazovaní textu. Ak nechápete tento parameter, asi ho nepotrebujete.

en: Ellipsize
sk: Výpustka

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sk: Preferované miesto na výpustku, ak zobrazovač bunky nemá dostatok miesta na zobrazenie celého reťazca

en: Width In Characters
sk: Šírka v znakoch

en: The desired width of the label, in characters
sk: Požadovaná šírka popisku, v znakoch

en: Wrap mode
sk: Režim zalamovania

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sk: Ako rozdeliť reťazec na viac riadkov, ak renderer bunky nemá dosť miesta na zobrazenie celého reťazca

en: Wrap width
sk: Šírka zalomenia

en: The width at which the text is wrapped
sk: Šírka, na ktorú je text zalomený

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: How to align the lines
sk: Ako zarovnávať riadky

en: Background set
sk: Pozadie nastavené

en: Whether this tag affects the background color
sk: Či táto značka ovplyvňuje farbu pozadia

en: Foreground set
sk: Popredie nastavené

en: Whether this tag affects the foreground color
sk: Či táto značka ovplyvňuje farbu popredia

en: Editability set
sk: Možnosť úpravy nastavená

en: Whether this tag affects text editability
sk: Či táto značka ovplyvňuje, či používateľ môže upravovať text

en: Font family set
sk: Písmo nastavené

en: Whether this tag affects the font family
sk: Či táto značka ovplyvňuje písmo (rodinu)

en: Font style set
sk: Štýl písma nastavený

en: Whether this tag affects the font style
sk: Či táto značka ovplyvňuje štýl písma

en: Font variant set
sk: Variant písma nastavená

en: Whether this tag affects the font variant
sk: Či táto značka ovplyvňuje variantu písma

en: Font weight set
sk: Váha písma nastavená

en: Whether this tag affects the font weight
sk: Či táto značka ovplyvňuje váhu písma

en: Font stretch set
sk: Roztiahnutie písma nastavené

en: Whether this tag affects the font stretch
sk: Či táto značka ovplyvňuje roztiahnutie písma

en: Font size set
sk: Veľkosť písma nastavená

en: Whether this tag affects the font size
sk: Či táto značka ovplyvňuje veľkosť písma

en: Font scale set
sk: Zväčšenie písma nastavené

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sk: Či táto značka zväčšuje veľkosť písma o daný faktor

en: Rise set
sk: Zvýšenie nastavené

en: Whether this tag affects the rise
sk: Či táto značka ovplyvňuje zvýšenie

en: Strikethrough set
sk: Prečiarknutie nastavené

en: Whether this tag affects strikethrough
sk: Či táto značka ovplyvňuje prečiarknutie

en: Underline set
sk: Podčiarknutie nastavené

en: Whether this tag affects underlining
sk: Či táto značka ovplyvňuje podčiarknutie

en: Language set
sk: Jazyk nastavený

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sk: Či táto značka ovplyvňuje jazyk, v ktorom je zobrazený text

en: Ellipsize set
sk: Výpustka nastavená

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
sk: Či táto značka ovplyvňuje režim výpustky

en: Align set
sk: Zarovnanie nastavené

en: Whether this tag affects the alignment mode
sk: Či táto značka ovplyvňuje režim zarovnania

en: Toggle state
sk: Prepnúť stav

en: The toggle state of the button
sk: Prepne stav tlačidla

en: Inconsistent state
sk: Nekonzistentný stav

en: The inconsistent state of the button
sk: Nekonzistentný stav tlačidla

en: Activatable
sk: Aktivovateľné

en: The toggle button can be activated
sk: Či je možné tlačidlo aktivovať

en: Radio state
sk: Prepínač

en: Draw the toggle button as a radio button
sk: Vykreslí tlačidlo ako prepínač

en: Indicator size
sk: Veľkosť indikátora

en: Size of check or radio indicator
sk: Veľkosť značky prvku

en: CellView model
sk: Model pohľadu CellView

en: The model for cell view
sk: Model pre pohľad CellView

en: Indicator Size
sk: Veľkosť indikátora

en: Indicator Spacing
sk: Medzera okolo indikátora

en: Spacing around check or radio indicator
sk: Medzera okolo značky pre označenie stavu

en: Whether the menu item is checked
sk: Či je položka ponuky označená

en: Inconsistent
sk: Nekonzistentný

en: Whether to display an "inconsistent" state
sk: Či zobraziť "nekonzistentný" stav

en: Draw as radio menu item
sk: Zobraziť ako prepínač

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sk: Či položka ponuky vyzerá ako prepínač

en: Use alpha
sk: Použiť alfu

en: Whether or not to give the color an alpha value
sk: Či dať alebo nie farbe alfa hodnotu

en: Title
sk: Titulok

en: The title of the color selection dialog
sk: Titulok dialógového okna výberu farby

en: Current Color
sk: Aktuálna farba

en: The selected color
sk: Zvolená farba

en: Current Alpha
sk: Aktuálna hodnota alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Vybraná hodnota nepriehľadnosti (0 úplne priehľadné, 65535 úplne nepriehľadné)

en: Has Opacity Control
sk: Má ovládanie nepriehľadnosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sk: Či má výber farby ovládací prvok pre nastavenie nepriehľadnosti

en: Has palette
sk: Má paletu

en: Whether a palette should be used
sk: Či sa má použiť paleta

en: The current color
sk: Aktuálna farba

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Aktuálna hodnota nepriehľadnosti (0 úplne priehľadné, 65535 úplne nepriehľadné)

en: Custom palette
sk: Vlastná paleta

en: Palette to use in the color selector
sk: Paleta použitá v prvku výberu farieb

en: Color Selection
sk: Výber farby

en: The color selection embedded in the dialog.
sk: Výber farby vložený v dialógovom okne

en: OK Button
sk: Tlačidlo Ok

en: The OK button of the dialog.
sk: Tlačidlo Ok pre dialógové okno

en: Cancel Button
sk: Tlačidlo Zrušiť

en: The cancel button of the dialog.
sk: Tlačidlo Zrušiť pre dialógové okno

en: Help Button
sk: Tlačidlo Pomocník

en: The help button of the dialog.
sk: Tlačidlo Pomocník pre dialógové okno

en: Enable arrow keys
sk: Povoliť šípky

en: Whether the arrow keys move through the list of items
sk: Či majú šípky posúvať medzi položkami zoznamu

en: Always enable arrows
sk: Vždy povoliť šípky

en: Obsolete property, ignored
sk: Zastaralá vlastnosť, ignorované

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Whether list item matching is case sensitive
sk: Či sa má pri hľadaní položky rozlišovať veľkosť písmen

en: Allow empty
sk: Povoliť prázdne

en: Whether an empty value may be entered in this field
sk: Či môže byť zadaná prázdna hodnota

en: Value in list
sk: Hodnota v zozname

en: Whether entered values must already be present in the list
sk: Či musí byť zadaná hodnota už v zozname

en: ComboBox model
sk: Model komboboxu

en: The model for the combo box
sk: Model pre kombobox (vyskakovací zoznam)

en: Wrap width for laying out the items in a grid
sk: Zalomiť na šírku pri ukladaní položiek do mriežky

en: Row span column
sk: Stĺpec pre rozpätie riadkov

en: TreeModel column containing the row span values
sk: Stĺpec TreeModel-u obsahujúci hodnoty pre rozpätie riadkov

en: Column span column
sk: Stĺpec pre rozpätie stĺpcov

en: TreeModel column containing the column span values
sk: Stĺpec TreeModel-u obsahujúci hodnoty pre rozpätie stĺpcov

en: Active item
sk: Aktívna položka

en: The item which is currently active
sk: Položka, ktorá je teraz aktívna

en: Add tearoffs to menus
sk: Pridať odtrhávatká do ponuky

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
sk: Či majú mať vyskakovacie ponuky odtrhávaciu položku

en: Has Frame
sk: Má rám

en: Whether the combo box draws a frame around the child
sk: Či kombobox zobrazuje rámček okolo potomka

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
sk: Či kombobox zachytáva ohnisko, keď je naň kliknuté myšou

en: Tearoff Title
sk: Titulok pre odtrhnutie

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
sk: Titulok, ktorý môže byť zobrazený v prípade, že bude miestna ponuka odtrhnutá

en: Popup shown
sk: Miestna ponuka zobrazená

en: Whether the combo's dropdown is shown
sk: Či má byť zobrazená rozbaľovacia ponuka komboboxu

en: Button Sensitivity
sk: Citlivosť tlačidla

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
sk: Či je rozbaľovacie tlačidlo citlivé aj keď je model prázdny

en: Appears as list
sk: Vyzerá ako zoznam

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
sk: Či majú rozbaľovacie ponuky vyzerať radšej ako zoznamy než ako ponuky

en: Arrow Size
sk: Veľkosť šípky

en: The minimum size of the arrow in the combo box
sk: Minimálna veľkosť šípky v komboboxe

en: Shadow type
sk: Typ tieňa

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
sk: Aký typ tieňa zobraziť okolo rozbaľovacieho zoznamu

en: Resize mode
sk: Režim zmeny veľkosti

en: Specify how resize events are handled
sk: Určuje, ako spracovať udalosti zmeny veľkosti

en: Border width
sk: Šírka okraja

en: The width of the empty border outside the containers children
sk: Šírka prázdneho okraja okolo potomkov kontajnera

en: Child
sk: Potomok

en: Can be used to add a new child to the container
sk: Dá sa použiť pre pridanie potomka do kontajneru

en: Curve type
sk: Typ krivky

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
sk: Či je krivka lineárna, interpolovaný spline alebo voľná forma

en: Minimum X
sk: Minimálne X

en: Minimum possible value for X
sk: Minimálna možná hodnota X

en: Maximum X
sk: Maximálne X

en: Maximum possible X value
sk: Maximálna možná hodnota X

en: Minimum Y
sk: Minimálne Y

en: Minimum possible value for Y
sk: Minimálna možná hodnota Y

en: Maximum Y
sk: Maximálne Y

en: Maximum possible value for Y
sk: Maximálna možná hodnota Y

en: Has separator
sk: Má oddeľovač

en: The dialog has a separator bar above its buttons
sk: Dialóg má oddeľovací pruh nad tlačidlami

en: Content area border
sk: Okraj plochy s obsahom

en: Width of border around the main dialog area
sk: Šírka okraja okolo hlavnej plochy dialógu

en: Button spacing
sk: Medzery medzi tlačidlami

en: Spacing between buttons
sk: Medzery medzi tlačidlami

en: Action area border
sk: Okraj plochy akcií

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sk: Šírka okraja okolo tlačidiel v dolnej časti dialógu

en: Cursor Position
sk: Pozícia kurzora

en: The current position of the insertion cursor in chars
sk: Aktuálna pozícia kurzoru pre vkladanie v znakoch

en: Selection Bound
sk: Okraje výberu

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sk: Pozícia druhého konca výberu od kurzoru v znakoch

en: Whether the entry contents can be edited
sk: Či je možné obsah položky upravovať

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sk: Maximálny počet znakov tejto položky. 0 znamená bez obmedzenia

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
sk: FALSE zobrazí "neviditeľný znak" namiesto zadaného textu (režim hesiel)

en: FALSE removes outside bevel from entry
sk: FALSE odstráni vonkajší rám okolo položky

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
sk: Okraj medzi textom a rámikom. Predefinuje vlastnosť inner-border

en: Invisible character
sk: Neviditeľný znak

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
sk: Znak použitý pre skrytie obsahu poľa (v "režime hesiel")

en: Activates default
sk: Aktivuje implicitný

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sk: Či aktivovať implicitný prvok (napríklad implicitné tlačidlo dialógu) pri stlačení Enter

en: Width in chars
sk: Šírka v znakoch

en: Number of characters to leave space for in the entry
sk: Počet znakov, na ktoré sa má nechať priestor v položke

en: Scroll offset
sk: Posun

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sk: Počet bodov položka bude posunutá mimo obrazovky vľavo

en: The contents of the entry
sk: Obsah prvku

en: X align
sk: X zarovnanie

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sk: Horizontálne zarovnanie od 0 (vľavo) do 1 (vpravo). Opačné pre rozloženia sprava doľava.

en: Truncate multiline
sk: Osekať viacriadkový

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
sk: Či má byť viacriadkový výber vložený do jedného riadku

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
sk: Aký tieň vykresliť okolo vstupného poľa keď je nastavená vlastnosť has-frame

en: Overwrite mode
sk: Režim prepisovania

en: Whether new text overwrites existing text
sk: Či bude existujúci text prepisovaný novým textom

en: Text length
sk: Dĺžka textu

en: Length of the text currently in the entry
sk: Dĺžka aktuálneho textu v prvku

en: Border between text and frame.
sk: Okraj medzi textom a rámikom

en: Select on focus
sk: Vybrať pri fokuse

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sk: Či sa má obsah položky vybrať, ak získa fokus

en: Password Hint Timeout
sk: Časový limit náznaku hesla

en: How long to show the last input character in hidden entries
sk: Ako dlho zobrazovať posledný zadaný znak v skrytých vstupných poliach

en: Completion Model
sk: Dokončovací model

en: The model to find matches in
sk: Model, v ktorom sa hľadajú zhody

en: Minimum Key Length
sk: Minimálna dĺžka kľúča

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sk: Minimálna dĺžka vyhľadávacieho kľúča pre hľadanie zhôd

en: Text column
sk: Textový stĺpec

en: The column of the model containing the strings.
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje texty

en: Inline completion
sk: Dopĺňanie v riadku

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
sk: Či má byť spoločný prefix automaticky doplnený

en: Popup completion
sk: Dopĺňanie v okne

en: Whether the completions should be shown in a popup window
sk: Či majú byť dopĺňania zobrazené vo vyskakovacom okne

en: Popup set width
sk: Nastaviť šírku okna

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
sk: Ak je TRUE, vyskakovacie okno bude mať šírku podľa vstupného poľa

en: Popup single match
sk: Vyskakovať pre 1 zhodu

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
sk: Ak je TRUE, vyskakovacie okno sa zobrazí aj pri jedinej zhode

en: Inline selection
sk: Výber v riadku

en: Your description here
sk: Sem nejaký popis

en: Visible Window
sk: Viditeľné okno

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sk: Či je políčko pre udalosť viditeľné, na rozdiel od neviditeľného a použitého iba na odchytávanie udalostí.

en: Above child
sk: Nad potomkom

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sk: Či je okno zachytávajúce udalosti políčka udalostí nad oknom potomka, alebo je pod ním.

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sk: Či bol rozbaľovací prvok otvorený aby odhalil ovládací prvok potomka

en: Text of the expander's label
sk: Text popisu rozbaľovacieho prvku

en: Use markup
sk: Použiť značky

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sk: Text popisu obsahuje značky XML. Viď pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
sk: Medzera, ktorú vložiť medzi návestie a potomka

en: Label widget
sk: Prvok popisu

en: A widget to display in place of the usual expander label
sk: Prvok použitý pre zobrazenie namiesto obvyklého popisu rozbaľovacieho prvku

en: Expander Size
sk: Veľkosť rozbaľovacieho prvku

en: Size of the expander arrow
sk: Veľkosť šípky rozbaľovacieho prvku

en: Spacing around expander arrow
sk: Priestor okolo šípky rozbaľovacieho prvku

en: Action
sk: Akcia

en: The type of operation that the file selector is performing
sk: Typ operácie, ktorú vyberač súborov vykonáva

en: File System Backend
sk: Backend súborového systému

en: Name of file system backend to use
sk: Názov použitého systémového backendu

en: The current filter for selecting which files are displayed
sk: Aktuálny filter pre voľbu zobrazovaných súborov

en: Local Only
sk: Len miestne

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sk: Či sa majú zvolené súbory vyberať len z lokálnych file: URL

en: Preview widget
sk: Prvok náhľadu

en: Application supplied widget for custom previews.
sk: Prvok vlastného náhľadu dodaný aplikáciou

en: Preview Widget Active
sk: Prvok náhľadu aktívny

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sk: Či má byť prvok vlastného náhľadu dodaný aplikáciou zobrazený

en: Use Preview Label
sk: Použiť popis náhľadu

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sk: Či zobraziť štandardný popis s názvom nahliadaného súboru

en: Extra widget
sk: Extra prvok

en: Application supplied widget for extra options.
sk: Aplikáciou dodaný prvok pre extra nastavenia

en: Select Multiple
sk: Viacnásobný výber

en: Whether to allow multiple files to be selected
sk: Či má byť možný výber viacerých súborov

en: Show Hidden
sk: Zobraziť skryté

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sk: Či majú byť zobrazené skryté súbory a priečinky

en: Do overwrite confirmation
sk: Potvrdzovať prepísanie

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
sk: Či má dialóg výberu súborov v ukladacom režime zobrazovať potvrdzovacie dialógové okno, ak to treba

en: Dialog
sk: Dialógové okno

en: The file chooser dialog to use.
sk: Dialógové okno výberu súboru, ktoré bude použité.

en: The title of the file chooser dialog.
sk: Titulok dialógového okna výberu súboru.

en: The desired width of the button widget, in characters.
sk: Požadovaná šírka prvku tlačidla v znakoch.

en: Filename
sk: Názov súboru

en: The currently selected filename
sk: Názov aktuálne zvoleného súboru

en: Show file operations
sk: Zobraziť operácie so súbormi

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
sk: Či majú byť zobrazené tlačidlá pre vytváranie/prácu so súbormi

en: X position
sk: X pozícia

en: X position of child widget
sk: X pozícia potomka

en: Y position
sk: Y pozícia

en: Y position of child widget
sk: Y pozícia potomka

en: The title of the font selection dialog
sk: Titulok dialógového okna výberu písma

en: Font name
sk: Názov písma

en: The name of the selected font
sk: Názov zvoleného písma

en: Use font in label
sk: Použiť písmo v návestí

en: Whether the label is drawn in the selected font
sk: Či je návestie vykreslené pomocou zvoleného písma

en: Use size in label
sk: Použiť veľkosť v popise

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sk: Či je text popisu vykreslený zvolenou veľkosťou písma

en: Show style
sk: Zobraziť štýl

en: Whether the selected font style is shown in the label
sk: Či je zvolený štýl písma zobrazený v popise

en: Show size
sk: Zobraziť veľkosť

en: Whether selected font size is shown in the label
sk: Či je zvolená veľkosť písma zobrazená v popise

en: The string that represents this font
sk: Reťazec reprezentujúci toto písmo

en: The GdkFont that is currently selected
sk: GdkFont, ktoré je aktuálne vybrané

en: Preview text
sk: Text náhľadu

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sk: Text zobrazený pre demonštráciu vybraného písma

en: Text of the frame's label
sk: Text v ráme

en: Label xalign
sk: X zarovnanie textu

en: The horizontal alignment of the label
sk: Horizontálne zarovnanie textu

en: Label yalign
sk: Y zarovnanie textu

en: The vertical alignment of the label
sk: Vertikálne zarovnanie textu

en: Deprecated property, use shadow_type instead
sk: Zastaralá vlastnosť, použite shadow_type

en: Frame shadow
sk: Tieň rámu

en: Appearance of the frame border
sk: Vzhľad okrajov rámu

en: A widget to display in place of the usual frame label
sk: Prvok použitý pre zobrazenie namiesto obvyklého popisu rámu

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sk: Vzhľad tieňa okolo kontajnera

en: Handle position
sk: Pozícia ovládacej časti

en: Position of the handle relative to the child widget
sk: Pozícia ovládacej časti relatívna k potomkovi

en: Snap edge
sk: Okraj priťahovania

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sk: Strana boxu, ktorá je zarovnaná s bodom pre zasunutie boxu

en: Snap edge set
sk: Okraj priťahovania nastavený

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sk: Či použiť hodnotu z snap_edge alebo hodnotu odvodenú z handle_position

en: Child Detached
sk: Potomok odpojený

en: Selection mode
sk: Režim výberu

en: The selection mode
sk: Režim výberu

en: Pixbuf column
sk: Stĺpec s pixbuf

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa pixbuf ikony

en: Model column used to retrieve the text from
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa text

en: Markup column
sk: Stĺpec značky

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sk: Stĺpec v modeli, z ktorého sa získa text pri použití značiek pre Pango

en: Icon View Model
sk: Model pohľadu ikon

en: The model for the icon view
sk: Model pre pohľad ikon

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of columns to display
sk: Počet zobrazených stĺpcov

en: Width for each item
sk: Šírka pre každú položku

en: The width used for each item
sk: Šírka použitá pre každú položku

en: Space which is inserted between cells of an item
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi bunky položky

en: Row Spacing
sk: Rozstup riadkov

en: Space which is inserted between grid rows
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi riadky mriežky

en: Column Spacing
sk: Rozstup stĺpcov

en: Space which is inserted between grid columns
sk: Medzera, ktorá je vložená medzi stĺpce mriežky

en: Margin
sk: Okraj

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sk: Medzera, ktorá je pridaná ku hranám pohľadu ikon

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sk: Ako sú text a ikona každej položky vzájomne umiestnené

en: Reorderable
sk: Zmena poradia

en: View is reorderable
sk: Zmena poradia je možná

en: Tooltip Column
sk: Stĺpec rady

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje texty rád pre položky

en: Selection Box Color
sk: Farba políčka výberu

en: Color of the selection box
sk: Farba políčka výberu

en: Selection Box Alpha
sk: Alfa políčka výberu

en: Opacity of the selection box
sk: Nepriehľadnosť políčka výberu

en: A GdkPixbuf to display
sk: Zobrazovaný GdkPixbuf

en: A GdkPixmap to display
sk: Zobrazovaný GdkPixmap

en: Image
sk: Obrázok

en: A GdkImage to display
sk: Zobrazovaný GdkImage

en: Mask
sk: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
sk: Bitová maska pre použitie s GdkImage alebo GdkPixmap

en: Filename to load and display
sk: Názov načítavaného a zobrazeného súboru

en: Stock ID for a stock image to display
sk: ID pre zobrazenie štandardného obrázku

en: Icon set
sk: Skupina ikon

en: Icon set to display
sk: Zobrazená skupina ikon

en: Icon size
sk: Veľkosť ikony

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
sk: Symbolická veľkosť pre štandardnú ikonu, skupinu ikon alebo pomenovanú ikonu

en: Pixel size
sk: Veľkosť v bodoch

en: Pixel size to use for named icon
sk: Veľkosť pre pomenovanú ikonu

en: Animation
sk: Animácia

en: GdkPixbufAnimation to display
sk: Zobrazená GdkPixbufAnimation

en: Storage type
sk: Typ uloženia

en: The representation being used for image data
sk: Reprezentácia použitá pre dáta obrázku

en: Child widget to appear next to the menu text
sk: Potomok zobrazený vedľa textu položky ponuky

en: Show menu images
sk: Zobraziť obrázky v ponuke

en: Whether images should be shown in menus
sk: Či majú byť v ponuke zobrazené obrázky

en: Message Type
sk: Typ správy

en: The type of message
sk: Typ správy

en: The screen where this window will be displayed
sk: Obrazovka, na ktorej sa má toto okno zobraziť

en: The text of the label
sk: Text popisu

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sk: Zoznam atribútov štýlu, ktoré sa majú použiť na text

en: Justification
sk: Zarovnanie

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
sk: Zarovnanie riadkov v texte relatívne k sebe navzájom Toto NEOVPLYVŇUJE zarovnanie textu vzhľadom k jeho miestu. To nájdete v GtkMisc::xalign

en: Pattern
sk: Vzorka

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sk: Reťazec so znakom _ tam, kde má byť písmeno podčiarknuté

en: Line wrap
sk: Zalamovanie riadku

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sk: Ak je nastavené, riadky textu budú zalomené v prípade, že bude text príliš dlhý

en: Line wrap mode
sk: Režim zalamovania riadku

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
sk: Ak je nastavené zalamovanie, určuje spôsob zalamovania

en: Selectable
sk: Vybrateľný

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sk: Či je možné text v popise vybrať myšou

en: Mnemonic key
sk: Klávesová skratka

en: The mnemonic accelerator key for this label
sk: Akcelerátor pre tento popis

en: Mnemonic widget
sk: Prvok akcelerátora

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sk: Prvok aktivovaný pri stlačení akcelerátora

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
sk: Preferované miesto na výpustku, ak popis nemá dostatok miesta pre zobrazenie celého reťazca

en: Single Line Mode
sk: Režim jedného riadku

en: Whether the label is in single line mode
sk: Či je označenie v režime jedného riadku

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle at which the label is rotated
sk: Uhol rotácie označenia

en: Maximum Width In Characters
sk: Maximálna šírka v znakoch

en: The desired maximum width of the label, in characters
sk: Požadovaná maximálna šírka označenia v znakoch

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
sk: Či sa má obsah vybrateľného popisu vybrať, ak získa ohnisko

en: Horizontal adjustment
sk: Horizontálne zarovnanie

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sk: Hodnota GtkAdjustment pre horizontálnu pozíciu

en: Vertical adjustment
sk: Vertikálne zarovnanie

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sk: Hodnota GtkAdjustment pre vertikálnu pozíciu

en: The width of the layout
sk: Šírka rozloženia

en: The height of the layout
sk: Výška rozloženia

en: The URI bound to this button
sk: URI zviazaná s týmto tlačidlom

en: Visited
sk: Navštívený

en: Whether this link has been visited.
sk: Či tento odkaz bol navštívený.

en: The currently selected menu item
sk: Aktuálne zvolená položka ponuky

en: Attach Widget
sk: Prvok pripojenia

en: The widget the menu is attached to
sk: Prvok, ku ktorému je ponuka pripojená

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sk: Titulok, ktorý bude zobrazený v prípade, že bude táto ponuka odtrhnutá

en: Tearoff State
sk: Stav odtrhnutia

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
sk: Logická hodnota určujúca, či je táto ponuka odtrhnutá

en: The monitor the menu will be popped up on
sk: Monitor, na ktorom bude ponuka rozbalená

en: Vertical Padding
sk: Vertikálna výplň

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sk: Množstvo miesta pridaného na vrch a spodok ponuky

en: Horizontal Padding
sk: Horizontálna výplň

en: Extra space at the left and right edges of the menu
sk: Množstvo miesta pridaného na ľavú a pravú stranu ponuky

en: Vertical Offset
sk: Vertikálne posunutie

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sk: Ak je ponuka podponukou, umiestni sa odsadene vertikálne o zadaný počet bodov

en: Horizontal Offset
sk: Horizontálne posunutie

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sk: Ak je ponuka podponukou, umiestni sa odsadene horizontálne o zadaný počet bodov

en: Double Arrows
sk: Dvojité šípky

en: When scrolling, always show both arrows.
sk: Pri skrolovaní vždy zobraziť obe šípky

en: Left Attach
sk: Ľavé pripojenie

en: The column number to attach the left side of the child to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému je pripojená ľavá strana potomka

en: Right Attach
sk: Pravé pripojenie

en: The column number to attach the right side of the child to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému je pripojená pravá strana potomka

en: Top Attach
sk: Horné pripojenie

en: The row number to attach the top of the child to
sk: Číslo riadku, ku ktorému je pripojená horná strana potomka

en: Bottom Attach
sk: Dolné pripojenie

en: The row number to attach the bottom of the child to
sk: Číslo riadku, ku ktorému je pripojená dolná strana potomka

en: Can change accelerators
sk: Môže meniť akcelerátory

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sk: Či môžu byť akcelerátory ponuky zmenené stlačením klávesu nad položkou ponuky

en: Delay before submenus appear
sk: Čakanie pred zobrazením podponuky

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sk: Minimálna doba, po ktorú musí kurzor zostať nad položkou ponuky, aby sa zobrazila podponuka.

en: Delay before hiding a submenu
sk: Čakanie pred skrytím podponuky

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sk: Minimálna doba, pred skrytím podponuky, keď sa kurzor blíži k podponuke.

en: Pack direction
sk: Smer zbalenia

en: The pack direction of the menubar
sk: Zmer zbalenia ponuky

en: Child Pack direction
sk: Smer zbalenia potomka

en: The child pack direction of the menubar
sk: Smer zbalenia potomkov ponuky

en: Style of bevel around the menubar
sk: Štýl rámu okolo ponuky

en: Internal padding
sk: Interná výplň

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sk: Množstvo miesta medzi tieňom lišty ponuky a položkami ponuky

en: Delay before drop down menus appear
sk: Čakanie pred zobrazením rozbaľovacej ponuky

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sk: Čakanie pred zobrazením podponúk rozbaľovacej ponuky

en: Right Justified
sk: Zarovnané doprava

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
sk: Nastavuje, či sa položka ponuky zobrazí zarovnaná na pravú stranu pruhu ponuky

en: Submenu
sk: Podponuka

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
sk: Podponuka pripojená k tejto položke ponuky alebo NULL, ak taká nie je

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
sk: Priestor využitý šípkou, relatívny k veľkosti písma položiek ponuky

en: Width in Characters
sk: Šírka v znakoch

en: The minimum desired width of the menu item in characters
sk: Minimálna požadovaná šírka položky ponuky v znakoch

en: Take Focus
sk: Získať ohnisko

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
sk: Logická hodnota určujúca, či ponuka získava ohnisko pre klávesnicu

en: Menu
sk: Ponuka

en: The dropdown menu
sk: Rozbaľovacia ponuka

en: Image/label border
sk: Okraj obrázku/popisu

en: Width of border around the label and image in the message dialog
sk: Šírka okraja okolo popisu a obrázoku v dialógu pre správy

en: Use separator
sk: Použiť oddeľovač

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
sk: Či sa má vložiť oddeľovač medzi text dialógového okna pre správy a tlačidlá

en: Message Buttons
sk: Tlačidlá správy

en: The buttons shown in the message dialog
sk: Tlačidlá zobrazené v dialógovom okne pre správy

en: The primary text of the message dialog
sk: Primárny text dialógu pre správy

en: Use Markup
sk: Použiť značky

en: The primary text of the title includes Pango markup.
sk: Primárny text titulku obsahuje značky pre Pango.

en: Secondary Text
sk: Sekundárny text

en: The secondary text of the message dialog
sk: Sekundárny text dialógu pre správy

en: Use Markup in secondary
sk: Použiť značky v sekundárnom

en: The secondary text includes Pango markup.
sk: Sekundárny text obsahuje značky pre Pango.

en: The image
sk: Obrázok

en: Y align
sk: Y zarovnanie

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sk: Vertikálne zarovnanie od 0 (hore) do 1 (dole)

en: X pad
sk: X medzera

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sk: Množstvo miesta pridaného vľavo a vpravo od prvku v bodoch

en: Y pad
sk: Y medzera

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sk: Množstvo miesta pridaného hore a dole od prvku v bodoch

en: Parent
sk: Rodič

en: The parent window
sk: Rodičovské okno

en: Is Showing
sk: Zobrazuje sa

en: Are we showing a dialog
sk: Či je dialógové okno zobrazené

en: The screen where this window will be displayed.
sk: Obrazovka, na ktorej sa toto okno zobrazí

en: Page
sk: Stránka

en: The index of the current page
sk: Index aktuálnej stránky

en: Tab Position
sk: Pozícia záložky

en: Which side of the notebook holds the tabs
sk: Ktorá strana notesu obsahuje záložky

en: Tab Border
sk: Okraj záložky

en: Width of the border around the tab labels
sk: Šírka okraja okolo popisov záložiek

en: Horizontal Tab Border
sk: Horizontálny okraj záložky

en: Width of the horizontal border of tab labels
sk: Šírka horizontálneho okraja popisu záložky

en: Vertical Tab Border
sk: Vertikálny okraj záložky

en: Width of the vertical border of tab labels
sk: Šírka vertikálneho okraja popisu záložky

en: Show Tabs
sk: Zobraziť záložky

en: Whether tabs should be shown or not
sk: Či majú byť zobrazené záložky

en: Show Border
sk: Zobraziť okraj

en: Whether the border should be shown or not
sk: Či má byť zobrazený okraj

en: Scrollable
sk: Posuvníky

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
sk: Ak TRUE, posuvníky budú zobrazené v prípade, že je príliš veľa záložie

en: Enable Popup
sk: Povoliť miestnu ponuku

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sk: Ak je TRUE, stlačením pravého tlačidla myši na notese sa zobrazí miestnu ponuku, ktorá sa dá použiť pre prechod na stránku.

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
sk: Či majú byť záložky rovnako veľké

en: Group ID
sk: ID skupiny

en: Group ID for tabs drag and drop
sk: ID skupiny pre presun záložiek pomocou "ťahaj a pusti"

en: Group
sk: Skupina

en: Group for tabs drag and drop
sk: Skupina pre presun záložiek pomocou "ťahaj a pusti"

en: Tab label
sk: Popis záložky

en: The string displayed on the child's tab label
sk: Reťazec zobrazený na popise záložky potomka

en: Menu label
sk: Popis ponuky

en: The string displayed in the child's menu entry
sk: Reťazec zobrazený v položke ponuky potomka

en: Tab expand
sk: Rozbalenie záložky

en: Whether to expand the child's tab or not
sk: Či má byť rozbalená záložka potomka alebo nie

en: Tab fill
sk: Výplň záložky

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
sk: Či má záložka potomka vyplniť alokovaný priestor alebo nie

en: Tab pack type
sk: Typ balenia záložky

en: Tab reorderable
sk: Zmena poradia záložky

en: Whether the tab is reorderable by user action or not
sk: Či sa má dať zmeniť poradie záložky používateľskou akciou alebo nie

en: Tab detachable
sk: Záložka oddeliteľná

en: Whether the tab is detachable
sk: Či je možné záložku oddeliť

en: Secondary backward stepper
sk: Druhá šípka pre krok dozadu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sk: Zobraziť tlačidlo s druhou šípkou pre krok dozadu na druhom konci miesta záložiek

en: Secondary forward stepper
sk: Druhá šípka pre krok dopredu

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sk: Zobraziť tlačidlo s druhou šípkou pre krok dopredu na druhom konci miesta záložiek

en: Backward stepper
sk: Šípka pre krok dozadu

en: Display the standard backward arrow button
sk: Zobraziť bežné tlačidlo so šípkou pre krok dozadu

en: Forward stepper
sk: Šípka pre krok dopredu

en: Display the standard forward arrow button
sk: Zobraziť bežné tlačidlo so šípkou pre krok dopredu

en: Tab overlap
sk: Prekrytie záložky

en: Size of tab overlap area
sk: Veľkosť prekrývania záložky

en: Tab curvature
sk: Zakrivenie záložky

en: Size of tab curvature
sk: Veľkosť zakrivenia záložky

en: Arrow spacing
sk: Rozostup šípok

en: Scroll arrow spacing
sk: Rozostup šípok posuvníka

en: User Data
sk: Používateľské údaje

en: Anonymous User Data Pointer
sk: Ukazovateľ na anonymné užívateľské dáta

en: The menu of options
sk: Ponuka možností

en: Size of dropdown indicator
sk: Veľkosť rozbaľovacej značky

en: Spacing around indicator
sk: Priestor okolo značky

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sk: Pozícia oddeľovača v bodoch (0 znamená až po vľavo/hore)

en: Position Set
sk: Pozícia nastavená

en: TRUE if the Position property should be used
sk: TRUE, ak by mala byť použitá Pozícia

en: Handle Size
sk: Veľkosť ovládacieho políčka

en: Width of handle
sk: Šírka ovládacieho políčka

en: Minimal Position
sk: Minimálna pozícia

en: Smallest possible value for the "position" property
sk: Najmenšia možná hodnota vlastnosti "position"

en: Maximal Position
sk: Maximálna pozícia

en: Largest possible value for the "position" property
sk: Najväčšia možná hodnota vlastnosti "position"

en: Resize
sk: Meniť veľkosť

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
sk: Ak je TRUE, potomok sa rozťahuje a zmenšuje spolu s prvkom panelu

en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sk: Ak je TRUE, potomok môže byť zmenšený viac, než požaduje

en: Embedded
sk: Vložená

en: Whether or not the plug is embedded
sk: Či je zástrčka vložená

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
sk: Či má prvok náhľadu zabrať celý alokovaný priestor

en: Name of the printer
sk: Názov tlačiarne

en: Backend for the printer
sk: Backend pre tlačiareň

en: Is Virtual
sk: Je virtuálna

en: FALSE if this represents a real hardware printer
sk: FALSE ak reprezentuje skutočnú hardvérovú tlačiareň

en: Accepts PDF
sk: Akceptuje PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
sk: TRUE ak táto tlačiareň akceptuje PDF

en: Accepts PostScript
sk: Akceptuje PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
sk: TRUE ak tlačiareň akceptuje PostScript

en: State Message
sk: Stavová správa

en: String giving the current state of the printer
sk: Reťazec udávajúci aktuálny stav tlačiarne

en: Location
sk: Umiestnenie

en: The location of the printer
sk: Fyzické umiestnenie tlačiarne

en: The icon name to use for the printer
sk: Názov ikony pre tlačiareň

en: Job Count
sk: Počet úloh

en: Number of jobs queued in the printer
sk: Počet úloh zaradených pre tlačiareň

en: Paused Printer
sk: Pozastavená tlačiareň

en: TRUE if this printer is paused
sk: TRUE ak je táto tlačiareň pozastavená

en: Accepting Jobs
sk: Prijíma úlohy

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
sk: TRUE ak táto tlačiareň akceptuje nové úlohy

en: Source option
sk: Nastavenie zdroja

en: The PrinterOption backing this widget
sk: PrinterOption podporujúci tento prvok

en: Title of the print job
sk: Názov tlačovej úlohy

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer to print the job to
sk: Tlačiareň určená na vytlačenie úlohy

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Printer settings
sk: Nastavenia tlačiarne

en: Page Setup
sk: Nastavenia stránky

en: Track Print Status
sk: Sledovať stav tlače

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
sk: TRUE ak tlačová úloha bude nadalej vydávať signály status-changed po tom,ako budú tlačové dáta odoslané na tlačiareň alebo tlačový server.

en: Default Page Setup
sk: Predvolené nastavenia stránky

en: The GtkPageSetup used by default
sk: GtkPageSetup použitý by default

en: Print Settings
sk: Nastavenia tlače

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
sk: GtkPrintSettings použité na nainicializovanie dialógu

en: Job Name
sk: Názov úlohy

en: A string used for identifying the print job.
sk: Reťazec na identifikovanie tlačovej úlohy.

en: Number of Pages
sk: Počet stránok

en: The number of pages in the document.
sk: Počet stránok v dokumente

en: Current Page
sk: Aktuálna stránka

en: The current page in the document
sk: Aktuálna stránka v dokumente

en: Use full page
sk: Použiť celú stránku

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
sk: Nastaviť na TRUE, ak má byť počiatok kontextu v rohu stránky a nie v rohu zobraziteľnej oblasti

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
sk: Nastaviť na TRUE, ak má operácia tlače pokračovať v hlásení stavu tlačovej úlohy potom, ako boli dáta odoslané na tlačiareň alebo tlačový server.

en: Unit
sk: Jednotka

en: The unit in which distances can be measured in the context
sk: Jednotka, v ktorej majú byť merané vzdialenosti v kontexte

en: Show Dialog
sk: Ukázať dialógové okno

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
sk: Ak je TRUE, počas tlače sa zobrazí dialógové okno s jej priebehom

en: Allow Async
sk: Povoliť asynchrónnosť

en: TRUE if print process may run asynchronous.
sk: Ak je TRUE, je povolený asynchrónny beh tlačového procesu

en: Export filename
sk: Názov exportného súboru

en: Status
sk: Stav

en: The status of the print operation
sk: Stav tlačovej operácie

en: Status String
sk: Stavový reťazec

en: A human-readable description of the status
sk: Ľuďom zrozumiteľný opis stavu

en: Custom tab label
sk: Vlastný popis záložky

en: Label for the tab containing custom widgets.
sk: Popis pre záložku obsahujúcu vlastné prvky

en: The GtkPageSetup to use
sk: Použitý objekt GtkPageSetup

en: Selected Printer
sk: Zvolená tlačiareň

en: The GtkPrinter which is selected
sk: Položka GtkPrinter, ktorá je zvolená

en: Activity mode
sk: Režim aktivity

en: If TRUE, the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something but don't know how long it will take.
sk: Ak TRUE, bude GtkProgress v režime aktivity, čo znamená, že signalizuje, že sa niečo deje, ale nezobrazuje, aká veľká časť už je dokončená. To sa používa v prípade, že niečo robíte, ale neviete, ako dlho to bude trvať

en: Show text
sk: Zobraziť text

en: Whether the progress is shown as text.
sk: Či sa priebeh zobrazuje ako text

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
sk: GtkAdjustment spojený s prvkom priebehu (Zastaralé)

en: Bar style
sk: Štýl pruhu

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
sk: Určuje vizuálny štýl pruhu v režime percent (Zastaralé)

en: Activity Step
sk: Krok aktivity

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
sk: Krok použitý pre každú iteráciu v aktívnom režime (zastaralé)

en: Activity Blocks
sk: Bloky aktivity

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
sk: Počet blokov, ktoré sa vojdú do pruhu priebehu v aktívnom režime (zastaralé)

en: Discrete Blocks
sk: Diskrétne bloky

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
sk: Počet diskrétnych blokov v pruhu priebehu (pri zobrazení diskrétneho štýlu)

en: Fraction
sk: Zlomok

en: The fraction of total work that has been completed
sk: Zlomok celkovej plánovanej práce, ktorý už je dokončený

en: Pulse Step
sk: Krok pulzu

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sk: Zlomok celkového priebehu, o ktorý sa má posunúť blok pri pulze

en: Text to be displayed in the progress bar
sk: Text zobrazený v prvku priebehu

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
sk: Preferované miesto na výpustku, ak zobrazovač bunky nemá dostatok miesta na zobrazenie celého reťazca, ak vôbec.

en: XSpacing
sk: XRozostupy

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
sk: Miesto pridané k šírke prvku priebehu

en: YSpacing
sk: YRozostupy

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
sk: Miesto pridané k výške prvku priebehu

en: Min horizontal bar width
sk: Minimálna šírka v horizontálnom režime

en: Min horizontal bar height
sk: Minimálna výška v horizontálnom režime

en: Min vertical bar width
sk: Minimálna šírka vo vertikálnom režime

en: Min vertical bar height
sk: Minimálna výška vo vertikálnom režime

en: The value
sk: Hodnota

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sk: Hodnota vrátená gtk_radio_action_get_current_value(), ak je táto akcia vybranou akciou skupiny.

en: The current value
sk: Aktuálna hodnota

en: Update policy
sk: Politika aktualizácie

en: How the range should be updated on the screen
sk: Ako má byť prvok rozsah aktualizovaný

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sk: GtkAdjustment, ktorý obsahuje aktuálnu hodnotu tohto prvku rozsah

en: Inverted
sk: Obrátený

en: Invert direction slider moves to increase range value
sk: Obrátiť smer pohybu posuvníka pre zvýšenie hodnoty

en: Lower stepper sensitivity
sk: Citlivosť spodného krokovača

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
sk: Politika krokovacieho tlačidla, ktorý ukazuje na spodnú stranu regulátora

en: Upper stepper sensitivity
sk: Citlivosť horného krokovača

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
sk: Politika krokovacieho tlačidla, ktorý ukazuje na hornú stranu regulátora

en: Show Fill Level
sk: Zobraziť úroveň naplnenia

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
sk: Či sa má v pásiku zobraziť grafický indikátor stavu naplnenia

en: Restrict to Fill Level
sk: Obmedziť úroveň naplnenia

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
sk: Či sa má obmedziť horná hranica na úroveň naplnenia

en: Fill Level
sk: Úroveň naplnenia

en: The fill level.
sk: Úroveň naplnenia.

en: Slider Width
sk: Šírka ukazovátka

en: Width of scrollbar or scale thumb
sk: Šírka posuvníka alebo ukazovátka

en: Trough Border
sk: Okraj pásika

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
sk: Medzera medzi ukazovátkom/tlačidlami a vonkajším rámom pásika

en: Stepper Size
sk: Veľkosť tlačidiel

en: Length of step buttons at ends
sk: Dĺžka tlačidiel pre krokovanie na konci

en: Stepper Spacing
sk: Medzery tlačidiel

en: Spacing between step buttons and thumb
sk: Medzery medzi tlačidlami krokovania a ukazovátkom

en: Arrow X Displacement
sk: X posun šípky

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
sk: O koľko sa má v smere X posunúť šípka pri stlačení tlačidla

en: Arrow Y Displacement
sk: Y posun šípky

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
sk: O koľko sa má v smere Y posunúť šípka pri stlačení tlačidla

en: Draw slider ACTIVE during drag
sk: Kresliť posuvník ako aktívny počas ťahania

en: With this option set to TRUE, sliders will be drawn ACTIVE and with shadow IN while they are dragged
sk: Ak je TRUE, posuvníky sa počas ťahania vykreslia ako "aktívne" a tieňované "do"

en: Trough Side Details
sk: Detaily strán pásika

en: When TRUE, the parts of the trough on the two sides of the slider are drawn with different details
sk: Ak je TRUE, časti pásika po stranách posuvníka sa vykreslia s rôznymi detailami

en: Trough Under Steppers
sk: Pásik pod tlačidlami

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
sk: Či vykresliť pásik na celú dĺžku rozsahu, alebo vynechať tlačidlá a rozostupy

en: Arrow scaling
sk: Mierka šípky

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
sk: Mierka šípky s ohľadom na veľkosť skrolovacieho tlačidla

en: Show Numbers
sk: Zobraziť čísla

en: Whether the items should be displayed with a number
sk: Či sa majú položky zobrazovať aj s číslami

en: Recent Manager
sk: Správca nedávnych

en: The RecentManager object to use
sk: Použitý objekt RecentManager

en: Show Private
sk: Zobraziť privátne

en: Whether the private items should be displayed
sk: Či majú byť zobrazené aj privátne položky

en: Show Tooltips
sk: Zobraziť rady

en: Whether there should be a tooltip on the item
sk: Či sa na položkách majú zobrazovať rady

en: Show Icons
sk: Zobraziť ikony

en: Whether there should be an icon near the item
sk: Či sa pri položkách majú zobrazovať ikony

en: Show Not Found
sk: Zobraziť nenájdené

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
sk: Či sa majú zobrazovať aj položky ukazujúce na neprístupné zdroje

en: Whether to allow multiple items to be selected
sk: Či má byť možný výber viacerých položiek

en: Local only
sk: Len miestne

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
sk: Či sa majú zdroje vyberať len z lokálnych file: URL

en: The maximum number of items to be displayed
sk: Maximálny počet zobrazovaných položiek

en: Sort Type
sk: Usporiadanie

en: The sorting order of the items displayed
sk: Spôsob usporiadania zobrazených položiek

en: The current filter for selecting which resources are displayed
sk: Aktuálny filter pre rozhodnutie, ktoré zdroje zobrazovať

en: The full path to the file to be used to store and read the list
sk: Plná cesta k súboru použitého na uloženie a načítanie zoznamu

en: The maximum number of items to be returned by gtk_recent_manager_get_items()
sk: Maximálny počet položiek, ktoré vráti volanie gtk_recent_manager_get_items()

en: The size of the recently used resources list
sk: Veľkosť zoznamu nedávno použitých zdrojov

en: Lower
sk: Dolný

en: Lower limit of ruler
sk: Dolný limit pravítka

en: Upper
sk: Horný

en: Upper limit of ruler
sk: Horný limit pravítka

en: Position of mark on the ruler
sk: Pozícia značky na pravítku

en: Max Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Maximum size of the ruler
sk: Maximálna veľkosť pravítka

en: Metric
sk: Metrické

en: The metric used for the ruler
sk: Metrika použitá pre pravítko

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sk: Počet zobrazených desatinných číslic z hodnoty

en: Draw Value
sk: Kresliť hodnotu

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sk: Či je aktuálna hodnota zobrazená ako reťazec vedľa posuvníka

en: Value Position
sk: Pozícia hodnoty

en: The position in which the current value is displayed
sk: Pozícia, kde má byť zobrazená aktuálna hodnota

en: Slider Length
sk: Dĺžka posuvníka

en: Length of scale's slider
sk: Dĺžka posuvníka prvku rozsah

en: Value spacing
sk: Medzera hodnoty

en: Space between value text and the slider/trough area
sk: Medzera medzi hodnotou a oblasťou posuvníka

en: The value of the scale
sk: Hodnota zväčšenia

en: The icon size
sk: Veľkosť ikony

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
sk: GtkAdjustment, ktorý obsahuje aktuálnu hodnotu tohto prvku tlačidlo zväčšenia

en: Icons
sk: Ikony

en: List of icon names
sk: Zoznam názvov ikon

en: Minimum Slider Length
sk: Minimálna dĺžka tlačidla posuvníka

en: Minimum length of scrollbar slider
sk: Minimálna veľkosť tlačidla posuvníka

en: Fixed slider size
sk: Pevná veľkosť tlačidla posuvníka

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sk: Nemeniť veľkosť tlačidla posuvníka, uzamknúť ho na minimálnej veľkosti.

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sk: Zobraziť druhé tlačidlo so šípkou pre krok dozadu na opačnom konci posuvníka

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sk: Zobraziť druhé tlačidlo so šípkou pre krok dopredu na opačnom konci posuvníka

en: Horizontal Adjustment
sk: Horizontálne zarovnanie

en: Vertical Adjustment
sk: Vertikálne zarovnanie

en: Horizontal Scrollbar Policy
sk: Politika pre horizontálny posuvník

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sk: Kedy sa zobrazuje horizontálny posuvník

en: Vertical Scrollbar Policy
sk: Politika pre vertikálny posuvník

en: When the vertical scrollbar is displayed
sk: Kedy sa zobrazuje vertikálny posuvník

en: Window Placement
sk: Umiestnenie okna

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
sk: Kde je umiestnený obsah vzhľadom k posuvníkom. Toto nastavenie platí len pri nastavení "window-placement-set" na TRUE.

en: Window Placement Set
sk: Umiestnenie okna platí

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
sk: Či sa má použiť nastavenie "window-placement" na určenie, kde je umiestnený obsah vzhľadom k posuvníkom.

en: Shadow Type
sk: Typ tieňa

en: Style of bevel around the contents
sk: Štýl skosenia rámu okolo obsahu

en: Scrollbars within bevel
sk: Posuvníky v rámci rámu

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
sk: Umiestniť posuvníky dovnútra rámu posúvaného okna

en: Scrollbar spacing
sk: Rozostup posuvníka

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sk: Počet bodov medzi posuvníkmi a posúvaným oknom

en: Scrolled Window Placement
sk: Umiestnenie posúvaného okna

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
sk: Kde je umiestnený obsah posúvaného okna vzhľadom k posuvníkom, ak to nie je potlačené vlastným umiestnením posúvaného okna

en: Draw
sk: Kresliť

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sk: Či sa oddeľovače kreslia, alebo sú iba prázdny priestor

en: Double Click Time
sk: Čas dvojitého kliknutia

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sk: Maximálny čas medzi dvoma kliknutiami, aby boli chápané ako dvojité kliknutie (v milisekundách)

en: Double Click Distance
sk: Vzdialenosť dvojitého kliknutia

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sk: Maximálna vzdialenosť medzi dvoma kliknutiami, aby boli chápané ako dvojité kliknutie (v bodoch)

en: Cursor Blink
sk: Blikanie kurzoru

en: Whether the cursor should blink
sk: Či má kurzor blikať

en: Cursor Blink Time
sk: Čas blikania kurzoru

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sk: Dĺžka cyklu blikania kurzoru v milisekundách

en: Cursor Blink Timeout
sk: Časový limit blikania kurzoru

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
sk: Doba v sekundách, po ktorej kurzor prestane blikať

en: Split Cursor
sk: Rozdeliť kurzor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sk: Či majú byť zobrazené dva kurzory v texte, kde je aj text zľava doprava a aj sprava doľava.

en: Theme Name
sk: Názov témy

en: Name of theme RC file to load
sk: Názov súboru RC témy, ktorá sa má načítať

en: Icon Theme Name
sk: Názov témy ikon

en: Name of icon theme to use
sk: Názov použitej témy ikon

en: Fallback Icon Theme Name
sk: Názov záložnej témy ikon

en: Name of a icon theme to fall back to
sk: Názov témy ikon použitej v prípade núdze

en: Key Theme Name
sk: Názov témy kláves

en: Name of key theme RC file to load
sk: Názov RC súboru s klávesovou témou,ktorý sa má načítať

en: Menu bar accelerator
sk: Akcelerátor ponuky

en: Keybinding to activate the menu bar
sk: Klávesová skratka pre aktivovanie ponuky

en: Drag threshold
sk: Prah citlivosti ťahania

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sk: Počet bodov o ktoré sa kurzor môže posunúť, aby to ešte nebolo ťahanie

en: Font Name
sk: Názov písma

en: Name of default font to use
sk: Názov použitého predvoleného písma

en: Icon Sizes
sk: Veľkosti ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
sk: Zoznam veľkostí ikon (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
sk: Moduly GTK

en: List of currently active GTK modules
sk: Zoznam aktívnych modulov GTK

en: Xft Antialias
sk: Vyhladzovanie Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sk: Či vyhladzovať Xft písma; 0=nie, 1=áno, -1=predvolené

en: Xft Hinting
sk: Rady Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sk: Či používať rady pre Xft písma; 0=nie, 1=áno, -1=predvolené

en: Xft Hint Style
sk: Štýl rád Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
sk: Ako veľmi používať rady; vôbec (hintnone), trocha (hintslight), stredne (hintmedium), alebo úplne (hintfull)

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sk: Typ sub-pixelového vyhladzovania; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sk: Rozlíšenie pre Xft, v 1024 * body/palec. -1 pre predvolenú hodnotu

en: Cursor theme name
sk: Názov témy kurzora

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
sk: Názov použitej kurzorovej témy alebo NULL pre použitie predvolenej témy

en: Cursor theme size
sk: Veľkosť témy kurzora

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
sk: Použitá veľkosť kurzorov alebo 0 pre predvolenú veľkosť

en: Alternative button order
sk: Alternatívne poradie tlačidiel

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
sk: Či majú byť tlačidlá v dialógových oknách usporiadané v alternatívnom poradí

en: Alternative sort indicator direction
sk: Alternatívny smer indikátorov triedenia

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
sk: Či smer indikátorov triedenia v zoznamoch a stromových pohľadoch je otočený v porovnaní s predvoleným (kde dole znamená vzostupne)

en: Show the 'Input Methods' menu
sk: Zobraziť ponuku "Vstupné metódy"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sk: Či majú kontextové ponuky vstupných prvkov a textových pohľadov ponúkať zmenu vstupnej metódy

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
sk: Zobraziť ponuku "Vložiť riadiaci znak Unicode"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
sk: Či majú kontextové ponuky vstupných prvkov a textových pohľadov ponúkať vloženie riadiacich znakov

en: Start timeout
sk: Časový limit štartu

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
sk: Počiatočná hodnota pre časové limity, keď je tlačidlo stlačené

en: Repeat timeout
sk: Časový limit opakovania

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
sk: Opakovaná hodnota pre časové limity, keď je tlačidlo stlačené

en: Expand timeout
sk: Časový limit rozbalenia

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
sk: Hodnota pre časové limity rozbalenia, keď prvok rozbaľuje nový región

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: A palette of named colors for use in themes
sk: Paleta pomenovaných farieb pre použitie v témach

en: Enable Animations
sk: Povoliť animácie

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sk: Či povoliť animácie v rámci toolkitu

en: Enable Touchscreen Mode
sk: Povoliť režim dotykovej obrazovky

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
sk: Ak je TRUE, pre túto obrazovku sa nedoručujú žiadne notifikácie udalostí pohybu

en: Tooltip timeout
sk: Časový limit rád

en: Timeout before tooltip is shown
sk: Čas, po ktorom sa zobrazí rada

en: Tooltip browse timeout
sk: Časový limit rád v prehliadaní

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
sk: Čas, po ktorom sa zobrazí rada ak je nastavený režim prehliadania

en: Tooltip browse mode timeout
sk: Časový limit rád režimu prehliadania

en: Timeout after which browse mode is disabled
sk: Časový limit, po ktorom je režim prehliadania zakázaný

en: Keynav Cursor Only
sk: Len kurzorová klávesová navigácia

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
sk: Ak je TRUE, pre klávesovú navigáciu ovládacími prvkami sú dostupné len kurzorové klávesy

en: Keynav Wrap Around
sk: Zalamovať prechádzanie klávesnicou

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
sk: Či zalamovať dookola pri prechádzaní prvkov klávesnicou

en: Error Bell
sk: Zvonček chyby

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
sk: Ak je TRUE, chyby pri prechádzaní klávesnicou a iné chyby spôsobia pípnutie

en: A hash table representation of the color scheme.
sk: Reprezentácia farebnej schémy hašovacou tabuľkou

en: Default file chooser backend
sk: Predvolený backend pre výber súborov

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sk: Názov predvoleného backendu pre GtkFileChooser

en: Default print backend
sk: Predvolený backend pre tlač

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
sk: Zoznam predvolených backendov GtkPrintBackend

en: Default command to run when displaying a print preview
sk: Predvolený príkaz spustená pri zobrazení náhľadu tlače

en: Command to run when displaying a print preview
sk: Príkaz spustený pri zobrazení náhľadu tlače

en: Enable Mnemonics
sk: Povoliť mnemoniku

en: Whether labels should have mnemonics
sk: Či majú popisky zobrazovať mnemoniku

en: Enable Accelerators
sk: Povoliť klávesové skratky

en: Whether menu items should have accelerators
sk: Či majú mať položky ponuky klávesové skratky

en: Recent Files Limit
sk: Limit nedávnych dokumentov

en: Number of recently used files
sk: Počet nedávno použitých dokumentov

en: Default IM module
sk: Predvolený IM modul

en: Which IM module should be used by default
sk: Ktorý vstupný modul má byť predvolený

en: Recent Files Max Age
sk: Limit veku nedávnych dokumentov

en: Maximum age of recently used files, in days
sk: Najvyšší vek nedávno použitých dokumentov, v dňoch

en: Fontconfig configuration timestamp
sk: Časová značka konfigurácie fontconfig

en: Timestamp of current fontconfig configuration
sk: Časová značka aktuálnej konfigurácie fontconfig

en: Sound Theme Name
sk: Názov témy zvukov

en: XDG sound theme name
sk: Názov XDG témy zvukov

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
sk: Počuteľná spätná väzba vstupu

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
sk: Či prehrávať zvuky udalostí ako spätnú väzbu na používateľov vstup

en: Enable Event Sounds
sk: Povoliť zvuky udalostí

en: Whether to play any event sounds at all
sk: Či vôbec prehrávať nejaké zvukové udalosti

en: Enable Tooltips
sk: Povoliť rady

en: Whether tooltips should be shown on widgets
sk: Či majú byť nad ovládacími prvkami zobrazené rady

en: Toolbar style
sk: Štýl panelu nástrojov

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sk: Či má predvolený panel nástrojov iba text, text a ikony, iba ikony, apod.

en: Mode
sk: Režim

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
sk: Smery, v ktorých veľkosť skupiny ovplyvňuje požadované veľkosti jednotlivých prvkov

en: Ignore hidden
sk: Ignorovať skryté

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
sk: Ak je TRUE, nezobrazované prvky sú pri určovaní veľkosti skupiny ignorované

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
sk: Prvok nastavenia, ktorý obsahuje hodnotu spinbuttonu

en: Climb Rate
sk: Rýchlosť rastu

en: Snap to Ticks
sk: Držať sa kroku

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sk: Či sú chybné hodnoty automaticky zmenené na najbližšiu povolenú hodnotu prírastku

en: Numeric
sk: Číselné

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sk: Či majú byť nečíselné znaky ignorované

en: Wrap
sk: Cyklický

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sk: Či sa má hodnota pri dosiahnutí limitu vrátiť na opačnú hodnotu

en: Update Policy
sk: Metóda aktualizácie

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sk: Či má spin button byť vždy aktualizovaný, alebo iba ak je hodnota prípustná

en: Reads the current value, or sets a new value
sk: Číta aktuálnu alebo nastavuje novú hodnotu

en: Style of bevel around the spin button
sk: Štýl skosenia rámu okolo spin buttonu

en: Has Resize Grip
sk: Má ovládač zmeny veľkosti

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
sk: Či má stavový panel prvok pre zmenu veľkosti okna

en: Style of bevel around the statusbar text
sk: Štýl okraja okolo textu v stavovom riadku

en: The size of the icon
sk: Veľkosť ikony

en: The screen where this status icon will be displayed
sk: Obrazovka, na ktorej sa má zobraziť táto ikona stavu

en: Blinking
sk: Blikanie

en: Whether or not the status icon is blinking
sk: Či ikona stavu bliká alebo nie

en: Whether or not the status icon is visible
sk: Či je ikona stavu viditeľná alebo nie

en: Whether or not the status icon is embedded
sk: Či je ikona stavu vložená alebo nie

en: The orientation of the tray
sk: Orientácia oblasti upozornení

en: Has tooltip
sk: Má radu

en: Tooltip Text
sk: Text rady

en: The contents of the tooltip for this widget
sk: Obsah rady tohto prvku

en: Tooltip markup
sk: Značkovací obsah rady

en: Rows
sk: Riadky

en: The number of rows in the table
sk: Počet riadkov v tabuľke

en: Columns
sk: Stĺpce

en: The number of columns in the table
sk: Počet stĺpcov v tabuľke

en: Row spacing
sk: Rozstup riadkov

en: The amount of space between two consecutive rows
sk: Priestor medzi dvoma riadkami

en: Column spacing
sk: Rozstup stĺpcov

en: The amount of space between two consecutive columns
sk: Priestor medzi dvoma stĺpcami

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
sk: Ak je TRUE, všetky bunky tabuľky budú mať rovnakú šírku/výšku

en: Left attachment
sk: Ľavé pripojenie

en: Right attachment
sk: Pravé pripojenie

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sk: Číslo stĺpca, ku ktorému má byť pripojená pravá strana potomka

en: Top attachment
sk: Horné pripojenie

en: The row number to attach the top of a child widget to
sk: Číslo riadku, ku ktorému má byť pripojená horná strana potomka

en: Bottom attachment
sk: Dolné pripojenie

en: Horizontal options
sk: Horizontálne možnosti

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sk: Možnosti pre zadanie horizontálneho chovania potomka

en: Vertical options
sk: Vertikálne možnosti

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sk: Možnosti pre zadanie vertikálneho chovania potomka

en: Horizontal padding
sk: Horizontálna výplň

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sk: Množstvo miesta pridaného vľavo a vpravo od prvku v bodoch

en: Vertical padding
sk: Vertikálna výplň

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sk: Extra priestor medzi potomkom a jeho horným a dolným susedom v bodoch

en: Horizontal adjustment for the text widget
sk: Horizontálne zarovnanie textového prvku

en: Vertical adjustment for the text widget
sk: Vertikálne zarovnanie pre textový prvok

en: Line Wrap
sk: Zalamovanie riadkov

en: Whether lines are wrapped at widget edges
sk: Či sú riadky zalomené na hranici prvku

en: Word Wrap
sk: Zalamovanie slov

en: Whether words are wrapped at widget edges
sk: Či sú slová zalamované na okraji prvku

en: Tag Table
sk: Tabuľka značiek

en: Text Tag Table
sk: Tabuľka textových značiek

en: Current text of the buffer
sk: Aktuálny text medzipamäte

en: Has selection
sk: Má výber

en: Whether the buffer has some text currently selected
sk: Či má momentálne medzipamäť nejaký text označený

en: Cursor position
sk: Pozícia kurzora

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
sk: Pozícia značky vkladania (ako ofset od začiatku textu)

en: Copy target list
sk: Zoznam cieľov kopírovania

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
sk: Zoznam cieľov podporovaných touto medzipamäťou pre kopírovanie do schránky a zdroj DND

en: Paste target list
sk: Zoznam cieľov vloženia

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
sk: Zoznam cieľov podporovaných touto medzipamäťou pre vkladanie zo schránky a cieľ DND

en: Mark name
sk: Názov značky

en: Left gravity
sk: Ľavá gravitácia

en: Whether the mark has left gravity
sk: Či má táto značka ľavú gravitáciu

en: Tag name
sk: Názov štítku

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sk: Názov použitý pre odkaz na štítok textu. NULL pre anonymné štítky

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
sk: Farba pozadia ako GdkColor (nie nutne alokované)

en: Background full height
sk: Plná výška pozadia

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sk: Či má farba pozadia vyplniť celú výšku riadku alebo iba výšku označených znakov.

en: Background stipple mask
sk: Maska pozadia

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
sk: Bitová mapa použitá ako maska pri kreslení pozadia textu

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
sk: Farba popredia ako GdkColor (nie nutne alokované)

en: Foreground stipple mask
sk: Maska popredia

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
sk: Bitová mapa použitá ako maska pri kreslení popredia textu

en: Text direction
sk: Smer textu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sk: Smer textu, napr. sprava doľava alebo zľava doprava

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sk: Štýl písma ako PangoStyle, napr. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sk: Variant písma ako PangoVariant, napr. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sk: Váha písma ako celé číslo, viď preddefinované hodnoty v PangoWeight, napríklad PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sk: Zhustenie písma ako PangoStretch, napr. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
sk: Veľkosť písma v jednotkách Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sk: Veľkosť písma ako faktor zväčšenia vzhľadom k predvolenej veľkosti. Toto sa správne chová vzhľadom ku témam, takže je to doporučené. Pango preddefinuje niektoré mierky, napríklad PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
sk: Zarovnanie vľavo, vpravo alebo na stred

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
sk: ISO kód pre jazyk tohto textu. Pango to môže použiť ako radu pri zobrazovaní textu. Ak nie je nastavený, použije sa vhodná predvolená hodnota.

en: Left margin
sk: Ľavý okraj

en: Width of the left margin in pixels
sk: Šírka ľavého okraja v bodoch

en: Right margin
sk: Pravý okraj

en: Width of the right margin in pixels
sk: Šírka pravého okraja v bodoch

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sk: Veľkosť odsadenia odstavca v bodoch

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
sk: Posun textu nad základnú čiaru v bodoch (pod ňu, ak je hodnota záporná) v jednotkách pre Pango

en: Pixels above lines
sk: Bodov nad riadkami

en: Pixels of blank space above paragraphs
sk: Počet bodov prázdneho priestoru nad odstavcami

en: Pixels below lines
sk: Bodov pod riadkami

en: Pixels of blank space below paragraphs
sk: Počet bodov prázdneho priestoru pod odstavcami

en: Pixels inside wrap
sk: Bodov v zalomení

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sk: Počet bodov prázdneho priestoru medzi zalomenými riadkami v odstavci

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sk: Či riadky nie sú zalamované vôbec, na okraji slov alebo podľa znakov

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Custom tabs for this text
sk: Vlastné tabulátory pre tento text

en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: Whether this text is hidden.
sk: Či je tento text schovaný.

en: Paragraph background color name
sk: Názov farby pozadia odstavca

en: Paragraph background color as a string
sk: Farba pozadia odstavca ako text

en: Paragraph background color
sk: Farba pozadia odstavca

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
sk: Farba pozadia odstavca ako GdkColor (nie nutne alokované)

en: Margin Accumulates
sk: Odstup zhromažďuje

en: Whether left and right margins accumulate.
sk: Či ľavý a pravý odstup akumuluje

en: Background full height set
sk: Plná výška pozadia nastavená

en: Whether this tag affects background height
sk: Či táto značka ovplyvňuje výšku pozadia

en: Background stipple set
sk: Maska pozadia nastavená

en: Whether this tag affects the background stipple
sk: Či táto značka ovplyvňuje masku pozadia

en: Foreground stipple set
sk: Maska popredia nastavená

en: Whether this tag affects the foreground stipple
sk: Či táto značka ovplyvňuje masku popredia

en: Justification set
sk: Zarovnanie nastavené

en: Whether this tag affects paragraph justification
sk: Či táto značka ovplyvňuje zarovnanie odstavca

en: Left margin set
sk: Ľavý okraj nastavený

en: Whether this tag affects the left margin
sk: Či táto značka ovplyvňuje ľavý okraj

en: Indent set
sk: Odsadenie nastavené

en: Whether this tag affects indentation
sk: Či táto značka ovplyvňuje odsadenie

en: Pixels above lines set
sk: Bodov na riadkami nastavené

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sk: Či táto značka ovplyvňuje počet bodov nad riadkami

en: Pixels below lines set
sk: Bodov pod riadkami nastavené

en: Pixels inside wrap set
sk: Bodov v zalomení nastavené

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sk: Či táto značka ovplyvňuje počet bodov medzi zalomenými riadkami

en: Right margin set
sk: Pravý okraj nastavený

en: Whether this tag affects the right margin
sk: ČI táto značka ovplyvňuje pravý okraj

en: Wrap mode set
sk: Mod zalamovania nastavený

en: Whether this tag affects line wrap mode
sk: Či táto značka ovplyvňuje mod zalamovania riadkov

en: Tabs set
sk: Tabulátory nastavené

en: Whether this tag affects tabs
sk: Či táto značka ovplyvňuje tabulátory

en: Invisible set
sk: Neviditeľný nastavené

en: Whether this tag affects text visibility
sk: Či táto značka ovplyvňuje viditeľnosť textu

en: Paragraph background set
sk: Pozadie odstavca nastavené

en: Whether this tag affects the paragraph background color
sk: Či táto značka ovplyvňuje farbu pozadia odstavca

en: Pixels Above Lines
sk: Bodov pod čiarou

en: Pixels Below Lines
sk: Bodov nad čiarou

en: Pixels Inside Wrap
sk: Bodov v zalomení

en: Wrap Mode
sk: Mod zalamovania

en: Left Margin
sk: Ľavý okraj

en: Right Margin
sk: Pravý okraj

en: Cursor Visible
sk: Viditeľný kurzor

en: If the insertion cursor is shown
sk: Či je zobrazený kurzor pre vkladanie

en: Buffer
sk: Medzipamäť

en: The buffer which is displayed
sk: Zobrazovaná medzipamäť

en: Whether entered text overwrites existing contents
sk: Či vkladaný text prepisuje existujúci obsah

en: Accepts tab
sk: Akceptuje tab

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sk: Či stlačenie klávesu Tab znamená vloženie znaku pre odsadenie (tab)

en: Error underline color
sk: Farba podčiarknutia chyby

en: Color with which to draw error-indication underlines
sk: Farba, ktorou sa budú podčiarkovať chyby

en: Create the same proxies as a radio action
sk: Vytvoriť takých istých zástupcov ako akcie prepínača

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sk: Či zástupcovia tejto akcie vyzerajú ako zástupcovia akcie prepínača

en: If the toggle action should be active in or not
sk: Či má byť prepínacia akcia aktívna alebo nie

en: If the toggle button should be pressed in or not
sk: Či má byť tlačidlo stlačené alebo nie

en: If the toggle button is in an "in between" state
sk: Či je tlačidlo v stave "medzi"

en: Draw Indicator
sk: Kresliť indikátor

en: If the toggle part of the button is displayed
sk: Či má byť zobrazený prepínací indikátor tlačidla

en: Toolbar Style
sk: Štýl panelu nástrojov

en: How to draw the toolbar
sk: Ako kresliť panel nástrojov

en: Show Arrow
sk: Zobraziť šípku

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sk: Či má byť zobrazená šípka, ak sa panel nástrojov nezmestí

en: Tooltips
sk: Rady

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
sk: Či majú byť rady panelu nástrojov aktívne alebo nie

en: Size of icons in this toolbar
sk: Veľkosť ikon v tomto paneli nástrojov

en: Icon size set
sk: Veľkosť ikony nastavená

en: Whether the icon-size property has been set
sk: Či je nastavená vlastnosť icon-size

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sk: Či má položka získať priestor navyše pri zväčšení panelu nástrojov

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sk: Či má mať položka rovnakú veľkosť ako ostatné homogénne položky

en: Spacer size
sk: Veľkosť oddeľovača

en: Size of spacers
sk: Veľkosť oddeľovačov

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
sk: Veľkosť priestoru okolo okrajov medzi tieňom panelu a tlačidlami

en: Maximum child expand
sk: Minimálne roztiahnutie potomka

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
sk: Maximálny priestor, ktorý môže rozťahovacia položka získať

en: Space style
sk: Štýl voľného priestoru

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
sk: Či sú oddeľovače vertikálne čiary, alebo iba prázdny priestor

en: Button relief
sk: Obrys tlačidla

en: Type of bevel around toolbar buttons
sk: Typ skosenia okolo tlačidiel panelu

en: Style of bevel around the toolbar
sk: Štýl skosenia okolo panelu

en: Text to show in the item.
sk: Text zobrazený v položke.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sk: Ak je nastavené, znak podčiarknutia označuje, že nasledujúci znak sa má použiť ako klávesová skratka v ponuke

en: Widget to use as the item label
sk: Prvok použitý ako popis položky

en: Stock Id
sk: Štandardné ID

en: The stock icon displayed on the item
sk: Štandardná ikona zobrazená na položke

en: Icon name
sk: Názov ikony

en: The name of the themed icon displayed on the item
sk: Názov témovateľnej ikony zobrazenej na položke

en: Icon widget
sk: Prvok ikony

en: Icon widget to display in the item
sk: Prvok ikony zobrazený na položke

en: Icon spacing
sk: Rozstup ikon

en: Spacing in pixels between the icon and label
sk: Rozostupy v bodoch medzi ikonou a popisom

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sk: Či je položka panelu nástrojov dôležitá. Ak je TRUE, tlačidlá zobrazujú text v režime GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
sk: Model TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
sk: Triedený model pre stromový pohľad TreeModelSort

en: TreeView Model
sk: Model pohľadu

en: The model for the tree view
sk: Model pre stromový pohľad

en: Horizontal Adjustment for the widget
sk: Horizontálne zarovnanie prvku

en: Vertical Adjustment for the widget
sk: Vertikálne zarovnanie prvku

en: Headers Visible
sk: Viditeľné hlavičky

en: Show the column header buttons
sk: Zobraziť tlačidlá v hlavičke stĺpcov

en: Headers Clickable
sk: Kliknutia na hlavičky

en: Column headers respond to click events
sk: Hlavičky stĺpcov reagujú na udalosti kliknutia

en: Expander Column
sk: Stĺpec rozbaľovacieho prvku

en: Set the column for the expander column
sk: Nastaví stĺpec pre stĺpec rozbaľovacieho prvku

en: Rules Hint
sk: Rada pre pravidlá

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sk: Nastaví radu pre podporu tém ako kresliť riadky v striedavých farbách

en: Enable Search
sk: Povoliť hľadanie

en: View allows user to search through columns interactively
sk: Pohľad umožňuje interaktívne hľadanie v stĺpcoch

en: Search Column
sk: Hľadací stĺpec

en: Fixed Height Mode
sk: Režim pevnej výšky

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sk: Zrýchli GtkTreeView predpokladom, že všetky riadky majú rovnakú výšku

en: Hover Selection
sk: Postávanie vyberá

en: Whether the selection should follow the pointer
sk: Či má výber nasledovať kurzor

en: Hover Expand
sk: Postávanie rozširuje

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
sk: Či sa majú riadky rozvinúť/zložiť v závislosti od pohybu kurzora nad nimi

en: Show Expanders
sk: Zobraziť rozbaľovacie prvky

en: View has expanders
sk: Pohľad má rozbaľovacie prvky

en: Level Indentation
sk: Odsadenie pre úrovne

en: Extra indentation for each level
sk: Extra odsadenie pre každú úroveň

en: Rubber Banding
sk: Gumené väzby

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
sk: Či má byť možný výber viacerých položiek ťahaním kurzoru myši

en: Enable Grid Lines
sk: Povoliť čiary mriežky

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
sk: Či majú byť v stromovom pohľade zobrazené čiary mriežky

en: Enable Tree Lines
sk: Povoliť čiary stromu

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
sk: Či majú byť zobrazené čiary v stromovom pohľade

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
sk: Stĺpec v modeli, ktorý obsahuje texty rád (tooltipov) pre riadky

en: Vertical Separator Width
sk: Šírka vertikálneho oddeľovača

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sk: Vertikálny priestor medzi bunkami. Musí byť párne číslo

en: Horizontal Separator Width
sk: Šírka horizontálneho oddeľovača

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sk: Horizontálny priestor medzi bunkami. Musí byť párne číslo

en: Allow Rules
sk: Povoliť pravidlá

en: Allow drawing of alternating color rows
sk: Povoliť kreslenie rôznofarebných riadkov

en: Indent Expanders
sk: Odsadiť rozbaľovacie prvky

en: Make the expanders indented
sk: Odsadí rozbaľovacie prvky

en: Even Row Color
sk: Farba párnych riadkov

en: Color to use for even rows
sk: Farba používaná pre párne riadky

en: Odd Row Color
sk: Farba nepárnych riadkov

en: Color to use for odd rows
sk: Farba používaná pre nepárne riadky

en: Row Ending details
sk: Detailné konce riadku

en: Enable extended row background theming
sk: Povoliť rozšírené témovanie pozadia riadku

en: Grid line width
sk: Šírka čiary mriežky

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
sk: Šírka čiary mriežky stromového pohľadu, v bodoch

en: Tree line width
sk: Šírka čiary stromu

en: Width, in pixels, of the tree view lines
sk: Šírka čiary stromového pohľadu, v bodoch

en: Grid line pattern
sk: Vzorka čiary mriežky

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
sk: Čiarkovaná vzorka použitá na vykreslenie čiar mriežky

en: Tree line pattern
sk: Vzorka čiary stromu

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
sk: Čiarkovaná vzorka použitá na vykreslenie čiar stromu

en: Whether to display the column
sk: Či stĺpec zobraziť

en: Resizable
sk: Zmena veľkosti

en: Column is user-resizable
sk: Veľkosť stĺpca je zmeniteľná

en: Current width of the column
sk: Aktuálna šírka stĺpca

en: Space which is inserted between cells
sk: Medzera vkladaná medzi bunky

en: Sizing
sk: Rozmery

en: Resize mode of the column
sk: Režim zmeny veľkosti stĺpca

en: Fixed Width
sk: Pevná šírka

en: Current fixed width of the column
sk: Aktuálna pevná šírka stĺpca

en: Minimum Width
sk: Minimálna šírka

en: Minimum allowed width of the column
sk: Minimálna povolená šírka stĺpca

en: Maximum Width
sk: Maximálna šírka

en: Maximum allowed width of the column
sk: Maximálna povolená šírka stĺpca

en: Title to appear in column header
sk: Titulok zobrazený v hlavičke stĺpca

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sk: Stĺpec získa podiel zo šírky navyše pridelenej prvku

en: Clickable
sk: Povolené kliknutie

en: Whether the header can be clicked
sk: Či sa na hlavičku dá kliknúť

en: Widget
sk: Prvok

en: Widget to put in column header button instead of column title
sk: Prvok vložený do hlavičky stĺpca namiesto jeho titulku

en: X Alignment of the column header text or widget
sk: X zarovnanie textu alebo prvku v hlavičke stĺpca

en: Whether the column can be reordered around the headers
sk: Či sa dá stĺpec preusporiadať pomocou hlavičiek

en: Sort indicator
sk: Indikátor triedenia

en: Whether to show a sort indicator
sk: Či zobraziť indikátor triedenia

en: Sort order
sk: Poradie triedenia

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sk: Smer triedenia, ktorý ma označovať indikátor triedenia

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sk: Či majú mať ponuky ovládací prvok na odtrhnutie

en: Merged UI definition
sk: Definícia spojeného UI

en: An XML string describing the merged UI
sk: XML reťazec popisujúci spojené UI

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
sk: GtkAdjustment určuje hodnoty horizontálnej polohy pre tento pohľad

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
sk: GtkAdjustment určuje hodnoty vertikálnej polohy pre tento pohľad

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sk: Určuje, ako je kreslený tieňovaný box okolo pohľadu

en: Widget name
sk: Názov prvku

en: The name of the widget
sk: Názov tohto prvku

en: Parent widget
sk: Rodičovský prvok

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sk: Rodičovský prvok prvku. Musí to byť prvok Container

en: Width request
sk: Požiadavka šírky

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sk: Predefinovaná požiadavka šírky, alebo -1 ak sa má použiť prirodzená požiadavka

en: Height request
sk: Požiadavka výšky

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sk: Predefinovaná požiadavka výšky, alebo -1 ak sa má použiť prirodzená požiadavka

en: Whether the widget is visible
sk: Či je prvok viditeľný

en: Whether the widget responds to input
sk: Či prvok reaguje na vstupy

en: Application paintable
sk: Kreslí aplikácia

en: Whether the application will paint directly on the widget
sk: Či bude aplikácia priamo kresliť cez prvok

en: Can focus
sk: Môže získať fokus

en: Whether the widget can accept the input focus
sk: Či prvok môže akceptovať vstupný fokus

en: Has focus
sk: Má fokus

en: Whether the widget has the input focus
sk: Či prvok má vstupný fokus

en: Is focus
sk: Bude mať fokus

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sk: Či prvok je implicitný v najvyššej úrovni a preto získa fokus

en: Can default
sk: Môže byť predvolený

en: Whether the widget can be the default widget
sk: Či prvok môže byť predvoleným prvkom

en: Has default
sk: Je predvolený

en: Whether the widget is the default widget
sk: Či prvok je predvolený

en: Receives default
sk: Prijíma predvolené

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sk: Ak je TRUE, prvok prijíma implicitnú akciu v prípade, že má fokus

en: Composite child
sk: Zložený potomok

en: Whether the widget is part of a composite widget
sk: Či je prvok časťou iného, zloženého prvku

en: Style
sk: Štýl

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sk: Štýl prvku, ktorý obsahuje informácie o tom, ako bude vyzerať (farby apod)

en: Events
sk: Udalosti

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sk: Maska udalostí, ktorá určuje, aký typ udalostí GdkEvents bude tento prvok dostávať

en: Extension events
sk: Rozšírené udalosti

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
sk: Maska určujúca, ktoré typy rozšírených udalostí bude tento prvok dostávať

en: No show all
sk: Nezobrazovať všetky

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sk: Či má gtk_widget_show_all() vplyv na tento prvok

en: Whether this widget has a tooltip
sk: Či má tento prvok radu

en: Window
sk: Okno

en: The widget's window if it is realized
sk: Okno prvku, ak je zobrazované

en: Interior Focus
sk: Vnútorný fokus

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sk: Či sa má kresliť indikátor fokusu v prvkoch

en: Focus linewidth
sk: Šírka čiary fokusu

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sk: Šírka v bodoch čiary indikátora fokusu

en: Focus line dash pattern
sk: Vzorka čiary indikátora fokusu

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
sk: Vzorka čiary indikátora fokusu

en: Focus padding
sk: Medzera fokusu

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sk: Šírka medzery medzi indikátorom fokusu a obdĺžnikom prvku, v bodoch

en: Cursor color
sk: Farba kurzoru

en: Color with which to draw insertion cursor
sk: Farba, ktorým sa bude kresliť kurzor

en: Secondary cursor color
sk: Farba sekundárneho kurzoru

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sk: Farba, ktorou sa kreslí sekundárny kurzor pri editovaní textu miešajúceho text písaný zľava-doprava a sprava-doľava

en: Cursor line aspect ratio
sk: Pomer strán čiary kurzoru

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sk: Pomer strán, ktorým sa bude kresliť vkladací kurzor

en: Draw Border
sk: Vykresliť okraj

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
sk: Veľkosť vykresľovanej oblasti mimo alokácie prvku

en: Unvisited Link Color
sk: Farba nenavštíveného odkazu

en: Color of unvisited links
sk: Farba nenavštívených odkazov

en: Visited Link Color
sk: Farba navštíveného odkazu

en: Color of visited links
sk: Farba navštívených odkazov

en: Wide Separators
sk: Široké oddeľovače

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
sk: Či majú oddeľovače nastaviteľnú šírku a majú byť vykreslené ako obdĺžnik namiesto čiary

en: Separator Width
sk: Šírka oddeľovača

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
sk: Šírka oddeľovačov, ak má "wide-separators" hodnotu TRUE

en: Separator Height
sk: Výška oddeľovača

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
sk: Výška oddeľovačov, ak má "wide-separators" hodnotu TRUE

en: Horizontal Scroll Arrow Length
sk: Dĺžka horizontálneho posuvníka

en: The length of horizontal scroll arrows
sk: Dĺžka horizontálnych posuvníkov

en: Vertical Scroll Arrow Length
sk: Dĺžka vertikálneho posuvníka

en: The length of vertical scroll arrows
sk: Dĺžka vertikálnych posuvníkov

en: Window Type
sk: Typ okna

en: The type of the window
sk: Typ okna

en: Window Title
sk: Titulok okna

en: The title of the window
sk: Text titulku okna

en: Window Role
sk: Úloha okna

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sk: Jednoznačný identifikátor okna pre obnovu sedenia

en: Startup ID
sk: Štartovacie ID

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
sk: Jednoznačný štartovací identifikátor okna pre startup-notification

en: Allow Shrink
sk: Povoliť zmenšenie

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
sk: Ak je TRUE, okno nemá minimálnu veľkosť. Nastavenia tohto na TRUE je v 99% prípadov zlý nápad

en: Allow Grow
sk: Povoliť zväčšenie

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
sk: Ak je TRUE, používateľ môže roztiahnuť okno nad jeho minimálnu veľkosť

en: If TRUE, users can resize the window
sk: Ak je TRUE, používateľ môže zmeniť veľkosť okna

en: Modal
sk: Modálne

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sk: Ak je TRUE, okno je modálne (ostatné okná nie je možné používať, ak je toto zobrazené)

en: Window Position
sk: Pozícia okna

en: The initial position of the window
sk: Počiatočná pozícia okna

en: Default Width
sk: Predvolená šírka

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sk: Predvolená šírka okna použitá pri počiatočnom zobrazení okna

en: Default Height
sk: Predvolená výška

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sk: Predvolená výška okna použitá pri počiatočnom zobrazení okna

en: Destroy with Parent
sk: Zničiť s rodičom

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sk: Nastavuje, či má byť okno zničené pri zničení rodiča

en: Icon for this window
sk: Ikona pre toto okno

en: Name of the themed icon for this window
sk: Témovateľná ikona pre toto okno

en: Is Active
sk: Je aktívne

en: Whether the toplevel is the current active window
sk: Či je najvyšší prvok momentálne aktívne okno

en: Focus in Toplevel
sk: Fokus v najvyššom prvku

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sk: Či je vstupný fokus v tomto prvku GtkWindow

en: Type hint
sk: Rada o type

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sk: Rada pre prostredie, čo je toto za typ okna a ako s ním pracovať.

en: Skip taskbar
sk: Vynechať v paneli úloh

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sk: TRUE, ak okno nemá byť v paneli úloh.

en: Skip pager
sk: Vynechať v stránkovači

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sk: TRUE, ak okno nemá byť v stránkovači.

en: Urgent
sk: Urgentné

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
sk: TRUE, ak okno má byť privedené do používateľovho záujmu.

en: Accept focus
sk: Akceptuje fokus

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sk: TRUE, ak okno má dostávať vstupný fokus.

en: Focus on map
sk: Fokus pri zobrazení

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
sk: TRUE, ak okno má dostávať vstupný fokus ak je zobrazené.

en: Decorated
sk: Dekorované

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sk: Či má okno mať dekorácie od správcu okien

en: Deletable
sk: Zmazateľné

en: Whether the window frame should have a close button
sk: Či má mať okno v ráme aj tlačidlo na zatvorenie

en: Gravity
sk: Gravitácia

en: The window gravity of the window
sk: Gravitácia okna

en: Transient for Window
sk: Dočasný rodič pre okno

en: The transient parent of the dialog
sk: Dočasný rodič dialógového okna

en: Opacity for Window
sk: Nepriehľadnosť okna

en: The opacity of the window, from 0 to 1
sk: Nepriehľadnosť okna, od 0 po 1

en: IM Preedit style
sk: Štýl predúpravy IM

en: How to draw the input method preedit string
sk: Ako kresliť reťazec predúpravy pre metódu vstupu

en: IM Status style
sk: Štýl stavu IM

en: How to draw the input method statusbar
sk: Ako kresliť stavový riadok metódy vstupu
