gtk+-properties - en to be@latin translation catalogue (1482 entries)

en: Number of Channels
be@latin: Kolkaść kanałaŭ

en: The number of samples per pixel
be@latin: Kolkaść samplaŭ na piksel

en: Colorspace
be@latin: Absiah koleraŭ

en: The colorspace in which the samples are interpreted
be@latin: Absiah koleraŭ, u jakim buduć interpretavanyja sampli

en: Has Alpha
be@latin: Kanał alfa

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
be@latin: Akreślivaje, ci bufer piksmap maje kanał alfa

en: Bits per Sample
be@latin: Bity na sampal

en: The number of bits per sample
be@latin: Kolkaść bitaŭ na sampal

en: Width
be@latin: Šyrynia

en: The number of columns of the pixbuf
be@latin: Kolkaść kalonaŭ buferu piksmapy

en: Height
be@latin: Vyšynia

en: The number of rows of the pixbuf
be@latin: Kolkaść radkoŭ buferu piksmapy

en: Rowstride
be@latin: Krok radka

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
be@latin: Kolkaść bajtaŭ pamiž pačatkami dvuch čarhovych radkoŭ

en: Pixels
be@latin: Pikseli

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
be@latin: Pakaźnik dla źviestak pikselaŭ buferu piksmapy

en: Default Display
be@latin: Zmoŭčany ekran

en: The default display for GDK
be@latin: Zmoŭčany ekran dla GDK

en: Screen
be@latin: Ekran

en: the GdkScreen for the renderer
be@latin: GdkScreen dla elementu renderavańnia

en: Font options
be@latin: Opcyi šryftu

en: The default font options for the screen
be@latin: Zmoŭčanyja opcyi šryftu dla ekranu

en: Font resolution
be@latin: Pamier šryftu

en: The resolution for fonts on the screen
be@latin: Pamier šryftoŭ na ekranie

en: Program name
be@latin: Nazva prahramy

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
be@latin: Nazva prahramy. Kali jana nie akreślenaja, zmoŭčana budzie vykarystanaja funkcyja g_get_application_name()

en: Program version
be@latin: Versija prahramy

en: The version of the program
be@latin: Versija prahramy

en: Copyright string
be@latin: Aŭtarskija pravy

en: Copyright information for the program
be@latin: Infarmacyja pra aŭtarskija pravy na prahramu

en: Comments string
be@latin: Apisalny tekst

en: Comments about the program
be@latin: Apisańnie prahramy

en: Website URL
be@latin: Adras chatniaj staronki

en: The URL for the link to the website of the program
be@latin: Adras spasyłki da chatniaj staronki prahramy

en: Website label
be@latin: Etykietka chatniaj staronki

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
be@latin: Etykietka spasyłki da chatniaj staronki prahramy. Kali jana nie akreślenaja, jana zmoŭčana ŭjaŭlaje saboj URL

en: Authors
be@latin: Aŭtary

en: List of authors of the program
be@latin: Śpis aŭtaraŭ prahramy

en: Documenters
be@latin: Aŭtary dakumentacyi

en: List of people documenting the program
be@latin: Śpis asobaŭ, jakija stvarajuć dakumentacyju prahramy

en: Artists
be@latin: Mastaki

en: List of people who have contributed artwork to the program
be@latin: Śpis mastakoŭ, jakija pracujuć nad vyhladam prahramy

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
be@latin: Zasłuhi pierakładčykaŭ. Pavinna być paznačana, što hety radok možna pierakłaści

en: Logo
be@latin: Lahatyp

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
be@latin: Lahatyp dla vakna z infarmacyjaj ab prahramie. Kali nie akreśleny, zmoŭčana pryjmaje vartaść gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
be@latin: Nazva ikony lahatypu

en: A named icon to use as the logo for the about box.
be@latin: Ikona, jakaja vykarystoŭvajecca jak lahatyp u vaknie z infarmacyjaj ab prahramie.

en: Wrap license
be@latin: Pieranos radkoŭ u licenzii

en: Whether to wrap the license text.
be@latin: Akreślivaje, ci radki ŭ tekście licenzii pavinny pieranosicca.

en: Accelerator Closure
be@latin: Začynieńnie akseleratara

en: The closure to be monitored for accelerator changes
be@latin: Manitaravanaje začynieńnie ŭ zaležnaści ad źmienaŭ akseleratara

en: Accelerator Widget
be@latin: Widget akseleratara

en: The widget to be monitored for accelerator changes
be@latin: Manitaravany widget u zaležnaści ad źmienaŭ akseleratara

en: Name
be@latin: Nazva

en: A unique name for the action.
be@latin: Unikalnaja nazva dla aperacyi.

en: Label
be@latin: Etykietka

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
be@latin: Etykietka, užyvanaja dla elementu menu j knopak uklučeńnia hetaj aperacyi.

en: Short label
be@latin: Karotkaja etykietka

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
be@latin: Karaciejšaja etykietka, jakuju možna ŭžyć na knopkach paneli pryładździa.

en: Tooltip
be@latin: Padkazka

en: A tooltip for this action.
be@latin: Padkazka dla hetaj aperacyi.

en: Stock Icon
be@latin: Ikona typovaha elementu

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
be@latin: Ikona typovaha elementu, bačnaja na widgetach hetaj aperacyi.

en: Icon Name
be@latin: Nazva ikony

en: The name of the icon from the icon theme
be@latin: Nazva ikony z matyvu ikon

en: Visible when horizontal
be@latin: Bačnaja, kali haryzantalnaja

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
be@latin: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa bačny, kali panel pryładździa aryjentavanaja haryzantalna.

en: Visible when overflown
be@latin: Bačnaja, kali pierapoŭnienaja

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", proxy elementy hetaj aperacyi buduć pradstaŭlenyja ŭ menu pierapoŭnienaj paneli pryładździa.

en: Visible when vertical
be@latin: Bačnaja, kali vertykalnaja

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
be@latin: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa bačny, kali panel raspałožanaja vertykalna.

en: Is important
be@latin: Važnaja

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
be@latin: Akreślivaje, ci aperacyja ŭsprymajecca jak važnaja. Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", proxy abjekty pryładździa dla hetaj aperacyi pakažuć tekst u režymie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
be@latin: Chavaj, kali pustaja

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
be@latin: Paśla vybaru vartaści "PRAŬDA", proxy pustoha menu dla hetaj aperacyi buduć schavanyja.

en: Sensitive
be@latin: Adčuvalny

en: Whether the action is enabled.
be@latin: Akreślivaje, ci aperacyja dastupnaja.

en: Visible
be@latin: Bačnaja

en: Whether the action is visible.
be@latin: Akreślivaje, ci aperacyja bačnaja.

en: Action Group
be@latin: Aperacyjnaja hrupa

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
be@latin: GtkActionGroup, ź jakoj źviazanaja GtkAction, albo NULL (na ŭnutrany ŭžytak).

en: A name for the action group.
be@latin: Nazva aperacyjnaj hrupy.

en: Whether the action group is enabled.
be@latin: Akreślivaje, ci dastupnaja aperacyjnaja hrupa.

en: Whether the action group is visible.
be@latin: Akreślivaje, ci bačnaja aperacyjnaja hrupa.

en: Value
be@latin: Vartaść

en: The value of the adjustment
be@latin: Akreślenaja vartaść

en: Minimum Value
be@latin: Minimalnaja vartaść

en: The minimum value of the adjustment
be@latin: Minimalnaja vartaść, jakuju možna akreślić

en: Maximum Value
be@latin: Maksymalnaja vartaść

en: The maximum value of the adjustment
be@latin: Maksymalnaja vartaść, jakuju možna akreślić

en: Step Increment
be@latin: Pryrost kroku

en: The step increment of the adjustment
be@latin: Pryrost kroku naładaŭ

en: Page Increment
be@latin: Pryrost staronki

en: The page increment of the adjustment
be@latin: Pryrost staronki naładaŭ

en: Page Size
be@latin: Pamier staronki

en: The page size of the adjustment
be@latin: Pamier staronki naładaŭ

en: Horizontal alignment
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
be@latin: Haryzantalnaje pałažeńnie widgetu-naščadka ŭnutry dastupnaj prastory. 0,0 aznačaje raŭnańnie da levaha boku, 1,0 – da pravaha boku

en: Vertical alignment
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
be@latin: Vertykalnaje pałažeńnie widgetu-naščadka ŭnutry dastupnaj prastory. 0,0 aznačaje raŭnańnie ŭvierch, 1,0 – uniz

en: Horizontal scale
be@latin: Haryzantalnaja škała

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
be@latin: Kolkaść miesca pa haryzantali, zajmanaha widgetam-naščadkam, kali dastupnaja dla jaho prastora bolšaja za vymahanuju. Vartaść 0,0 aznačaje, što ŭsio zastaniecca niavykarystanym, 1,0 – vykarystoŭvańnie ŭsiaho

en: Vertical scale
be@latin: Vertykalnaja škała

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
be@latin: Kolkaść miesca pa vertykali, zajmanaha widgetam-naščadkam, kali dastupnaja dla jaho prastora bolšaja za vymahanuju. Vartaść 0,0 aznačaje, što ŭsio zastaniecca niavykarystanym, 1,0 – vykarystoŭvańnie ŭsiaho

en: Top Padding
be@latin: Vierchni bierah

en: The padding to insert at the top of the widget.
be@latin: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca źvierchu widgetu.

en: Bottom Padding
be@latin: Nižni bierah

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
be@latin: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca źnizu widgetu.

en: Left Padding
be@latin: Levy bierah

en: The padding to insert at the left of the widget.
be@latin: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca ź levaha boku widgetu.

en: Right Padding
be@latin: Pravy bierah

en: The padding to insert at the right of the widget.
be@latin: Pamier bierahu, jaki ŭstaŭlajecca z pravaha boku widgetu.

en: Arrow direction
be@latin: Napramak strełki

en: The direction the arrow should point
be@latin: Napramak aryjentacyi strełki

en: Arrow shadow
be@latin: Cień strełki

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
be@latin: Vyhlad cieniu vakoł strełki

en: Arrow Scaling
be@latin: Skalowanie strełak

en: Amount of space used up by arrow
be@latin: Kolkaść miesca, zaniataha strełkaj

en: Horizontal Alignment
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: X alignment of the child
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie widgetu-naščadka

en: Vertical Alignment
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie

en: Y alignment of the child
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie widgetu-naščadka

en: Ratio
be@latin: Praporcyi

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
be@latin: Kaeficyjent praporcyjaŭ, užyvany, kali "obey_child" maje vartaść "NIAPRAŬDA"

en: Obey child
be@latin: Rašeńnie naščadka

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
be@latin: Prymušaje dapasavać kaeficyjent praporcyjaŭ da ramki widgetu-naščadka

en: Header Padding
be@latin: Bierah šapki

en: Number of pixels around the header.
be@latin: Kolkaść pikselaŭ vakoł šapki.

en: Content Padding
be@latin: Bierah staronki

en: Number of pixels around the content pages.
be@latin: Kolkaść pikselaŭ vakoł źmieściva staronak.

en: Page type
be@latin: Typ staronki

en: The type of the assistant page
be@latin: Typ staronki dapamohi

en: Page title
be@latin: Tytuł staronki

en: The title of the assistant page
be@latin: Tytuł staronki dapamohi

en: Header image
be@latin: Vyjava na šapku

en: Header image for the assistant page
be@latin: Vyjava dla šapki na staroncy dapamohi

en: Sidebar image
be@latin: Vyjava bakavoj paneli

en: Sidebar image for the assistant page
be@latin: Vyjava dla bakavoj paneli na staroncy dapamohi

en: Page complete
be@latin: Staronka hatovaja

en: Whether all required fields on the page have been filled out
be@latin: Upeŭnisia, ci ŭsie vymahanyja pali na staroncy byli zapoŭnienyja

en: Minimum child width
be@latin: Minimalnaja šyrynia widgetu-naščadka

en: Minimum width of buttons inside the box
be@latin: Minimalnaja šyrynia knopak u skryncy

en: Minimum child height
be@latin: Minimalnaja vyšynia widgetu-naščadka

en: Minimum height of buttons inside the box
be@latin: Minimalnaja vyšynia knopak u skryncy

en: Child internal width padding
be@latin: Unutrany bierah šyryni naščadka

en: Amount to increase child's size on either side
be@latin: Kolkaść miesca abapal, na jakoje treba pavialičyć widget-naščadak

en: Child internal height padding
be@latin: Unutrany bierah vyšynioj naščadka

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
be@latin: Kolkaść miesca, na jakuju treba pavialičvać widget-naščadak źvierchu j źnizu

en: Layout style
be@latin: Styl kampazycyi

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
be@latin: Jakim čynam raźmieščanyja knopki ŭ skryncy. Mahčymyja vartaści: default, spread, edge, start, end.

en: Secondary
be@latin: Druharadny

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "PRAŬDA", widget pavinien pajavicca ŭ druharadnaj hrupie widgetaŭ-naščadkaŭ, prydatnaj, naprykład, pry knopkach dapamohi.

en: Spacing
be@latin: Vodstupy

en: The amount of space between children
be@latin: Kolkaść miesca pamiž widgetami-naščadkami

en: Homogeneous
be@latin: Adnastajny

en: Whether the children should all be the same size
be@latin: Akreślivaje, ci ŭsie widgety-naščadki pavinny być adnolkavaha pamieru

en: Expand
be@latin: Pašyreńnie

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
be@latin: Akreślivaje, ci widget-naščadak pavinien atrymoŭvać dadatkovuju prastoru pry pavieličeńni widgetu-baćki

en: Fill
be@latin: Zapaŭnieńnie

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
be@latin: Akreślivaje, ci dadatkovaje miesca dla widgetu pavinna być jamu pryznačanaje, ci budzie vykarystanaje ŭ vyhladzie bierahu

en: Padding
be@latin: Bierah

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
be@latin: Dadatkovaja prastora pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami, u pikselach

en: Pack type
be@latin: Typ upakoŭki

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
be@latin: Vartaść GtkPackType, jakaja akreślivaje, ci widget-naščadak pavinien być zapakavany razam sa spasyłkaj na pačatak albo kaniec widgetu-baćki

en: Position
be@latin: Element

en: The index of the child in the parent
be@latin: Numar elementu widgetu siarod naščadkaŭ widgetu-baćĸi

en: Translation Domain
be@latin: Damen pierakładu

en: The translation domain used by gettext
be@latin: Damen pierakładu, jaki ŭžyvaje gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
be@latin: Tekst etykiety ŭnutry knopki, kali knopka maje ŭ sabie widget etykiety

en: Use underline
be@latin: Užyvańnie padkreśleńnia

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
be@latin: Akreślivaje, ci padkreśleńnie ŭžyvajecca ŭ tekście ŭ roli značnika pierad akselerataram.

en: Use stock
be@latin: Vykarystańnie typovaha

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
be@latin: Akreślivaje, ci treba ŭžyć etykietu dziela vybaru typovaha elementu zamiest taho, kab jaje pakazvać.

en: Focus on click
be@latin: Fokus ad kliku

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
be@latin: Akreślivaje, ci knopka fakusuje ad kliku myšaj

en: Border relief
be@latin: Vypukly bierah

en: The border relief style
be@latin: Styl vypukłaści bierahu

en: Horizontal alignment for child
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie naščadka

en: Vertical alignment for child
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie naščadka

en: Image widget
be@latin: Widget vyjavy

en: Child widget to appear next to the button text
be@latin: Widget-naščadak paśla nadpisu na knopcy

en: Image position
be@latin: Pazycyja vyjavy

en: The position of the image relative to the text
be@latin: Pazycyja vyjavy adnosna tekstu

en: Default Spacing
be@latin: Zmoŭčanyja vodstupy

en: Default Outside Spacing
be@latin: Zmoŭčanyja vonkavyja vodstupy

en: Child X Displacement
be@latin: Haryzantalnaje pieramiaščeńnie naščadka

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
be@latin: Akreślivaje, jak daloka pavinien być pieramieščany pa haryzantali widget-naščadak, kali naciskajuć knopku.

en: Child Y Displacement
be@latin: Vertykalnaje pieramiaščeńnie naščadka

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
be@latin: Akreślivaje, jak daloka pavinien być pieramieščany pa haryzantali widget-naščadak, kali naciskajuć knopku.

en: Displace focus
be@latin: Fokus raźmiaščeńnia

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
be@latin: Akreślivaje, ci ŭłaścivaści "child_displacement_x/_y" taksama pavinny mieć upłyŭ na pramavuholnik abjadnańnia

en: Inner Border
be@latin: Vonkavaja abvodka

en: Border between button edges and child.
be@latin: Abvodka pamiž bierahami knopki i naščadkam.

en: Image spacing
be@latin: Vodstup vyjavy

en: Spacing in pixels between the image and label
be@latin: Vodstup u pikselach pamiž vyjavaj i etykietaj

en: Show button images
be@latin: Pakazvaj vyjavy knopak

en: Year
be@latin: Hod

en: The selected year
be@latin: Abrany hod

en: Month
be@latin: Miesiac

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
be@latin: Abrany miesiac (jak ličba pamiž 0 i 11)

en: Day
be@latin: Dzień

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
be@latin: Abrany dzień (jak ličba pamiž 1 i 31, albo 0, kab anulavać zaznačeńnie abranaha dnia)

en: Show Heading
be@latin: Pakazvaj zahałovak

en: If TRUE, a heading is displayed
be@latin: Paśla abrańnia vartaści "PRAŬDA" zahałovak pakazany

en: Show Day Names
be@latin: Pakazvaj nazvy dzion

en: If TRUE, day names are displayed
be@latin: Paśla abrańnia vartaści "PRAŬDA" nazvy dzion pakazanyja

en: No Month Change
be@latin: Biaź źmieny miesiaca

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
be@latin: Kali maje vartaść "PRAŬDA", dadzieny miesiac nia moža być zamienieny

en: Show Week Numbers
be@latin: Pakazvaj numary tydniaŭ

en: If TRUE, week numbers are displayed
be@latin: Kali abrać vartaść "PRAŬDA", numary tydniaŭ pakazanyja

en: mode
be@latin: režym

en: Editable mode of the CellRenderer
be@latin: Režym redahavańnia abjektu CellRenderer

en: visible
be@latin: bačnaja

en: Display the cell
be@latin: Pakazvaj jačejku

en: Display the cell sensitive
be@latin: Pakazvaje jačejku

en: xalign
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: The x-align
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: yalign
be@latin: Vertyjalnaje raŭnańnie

en: The y-align
be@latin: Vertyjalnaje raŭnańnie

en: xpad
be@latin: Vodstup pa haryzantali

en: The xpad
be@latin: Vodstup pa haryzantali

en: ypad
be@latin: Vodstup pa vertykali

en: The ypad
be@latin: Vodstup pa vertykali

en: width
be@latin: šyrynia

en: The fixed width
be@latin: Ustalenaja šyrynia

en: height
be@latin: vyšynia

en: The fixed height
be@latin: Ustalenaja vyšynia

en: Is Expander
be@latin: Razhortvajecca

en: Row has children
be@latin: Radok maje naščadka

en: Is Expanded
be@latin: Razhornuty

en: Row is an expander row, and is expanded
be@latin: Akreślivaje, ci razhortvalny hety radok i ci razhornuty jon

en: Cell background color name
be@latin: Nazva koleru fonu jačejki

en: Cell background color as a string
be@latin: Koler fonu jačejki ŭ vyhladzie nadpisu

en: Cell background color
be@latin: Koler fonu jačejki

en: Cell background color as a GdkColor
be@latin: Koler fonu jačejki jak GdkColor

en: Cell background set
be@latin: Akreśleńnie fonu jačejki

en: Whether this tag affects the cell background color
be@latin: Akreślivaje, ci hety značnik upłyvaje na koler fonu jačejki

en: Accelerator key
be@latin: Klaviša akseleratara

en: The keyval of the accelerator
be@latin: Kod klavišy akselaratara

en: Accelerator modifiers
be@latin: Madyfikatary klavišy akselaratara

en: The modifier mask of the accelerator
be@latin: Maska madyfikatara klavišy akseleratara

en: Accelerator keycode
be@latin: Kod klavišy akseleratara

en: The hardware keycode of the accelerator
be@latin: Aparaturny kod klavišy akseleratara

en: Accelerator Mode
be@latin: Režym akseleracyi

en: The type of accelerators
be@latin: Typ klavišaŭ akseleratara

en: Model
be@latin: Madel

en: The model containing the possible values for the combo box
be@latin: Madel, jakaja maje ŭ sabie dapuščalnyja vartaści dla skrynki typu combo

en: Text Column
be@latin: Tekstavaja kalona

en: A column in the data source model to get the strings from
be@latin: Kalona ŭ kryničnaj madeli źviestak, ź jakoj biaruć tekst

en: Has Entry
be@latin: Maje ŭvod

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "NIAPRAŬDA", nielha ŭvodzić inšych łancuhoŭ znakaŭ, čym abranyja

en: Pixbuf Object
be@latin: Abjekt pixbuf

en: The pixbuf to render
be@latin: Renderavany abjekt pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
be@latin: Adčynieny element razhortvańnia

en: Pixbuf for open expander
be@latin: Abjekt pixbuf, źviazany z adčynienym elementam razhortvańnia

en: Pixbuf Expander Closed
be@latin: Začynieny element razhortvańnia

en: Pixbuf for closed expander
be@latin: Abjekt pixbuf, źviazany z začynienym elementam razhortvańnia

en: Stock ID
be@latin: ID typovaha elementu

en: The stock ID of the stock icon to render
be@latin: ID typovaj renderavanaj ikony

en: Size
be@latin: Pamier

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
be@latin: Vartaść GtkIconSize, jakaja akreślivaje pamier renderavanaj ikony

en: Detail
be@latin: Detalnaść

en: Render detail to pass to the theme engine
be@latin: Detalnaść renderavańnia, jakaja pieradajecca mechanizmu matyvu

en: Follow State
be@latin: Adsočvańnie stanu

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvany bufer piksmapy pavinien mieć zhodny sa stanam koler

en: Icon
be@latin: Ikona

en: Value of the progress bar
be@latin: Vartaść paneli prahresu

en: Text
be@latin: Tekst

en: Text on the progress bar
be@latin: Tekst na paneli prahresu

en: Pulse
be@latin: Puls

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
be@latin: Kab pakazać nieakreśleny prahres, treba abrać niejkuju dadatnuju vartaść.

en: Text x alignment
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie tekstu

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie, ad 0 (levy) da 1 (pravy). Naadvarot dla raskładak RTL (z prava naleva).

en: Text y alignment
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie tekstu

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie, ad 0 (vierch) da 1 (niz).

en: Orientation
be@latin: Aryjentacyja

en: Orientation and growth direction of the progress bar
be@latin: Aryjentacyja j napramak pryrostu paneli prahresu

en: Adjustment
be@latin: Widget dapasavańnia

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton.
be@latin: Nałada, jakaja vyznačaje značeńnie pola

en: Climb rate
be@latin: Uzrovień rostu

en: The acceleration rate when you hold down a button
be@latin: Pryśpiašeńnie rostu pry prytrymvańni knopki

en: Digits
be@latin: Ličby

en: The number of decimal places to display
be@latin: Kolkaść bačnych dziesiatkovych elementaŭ

en: Active
be@latin: Aktyŭny

en: Text to render
be@latin: Renderavany tekst

en: Markup
be@latin: Tekst sa značnikami

en: Marked up text to render
be@latin: Bačny tekst, apisany značnikami

en: Attributes
be@latin: Atrybuty

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
be@latin: Śpis atrybutaŭ stylu, datyčny tekstu renderavalnaha elementu

en: Single Paragraph Mode
be@latin: Režym paasobnaha parahrafu

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
be@latin: Akreślivaje, ci trymać tekst u adnym parahrafie

en: Background color name
be@latin: Nazva koleru fonu

en: Background color as a string
be@latin: Koler fonu ŭ vyhladzie nadpisu

en: Background color
be@latin: Koler fonu

en: Background color as a GdkColor
be@latin: Koler fonu jak GdkColor

en: Foreground color name
be@latin: Nazva koleru elementu

en: Foreground color as a string
be@latin: Koler elementu ŭ vyhladzie nadpisu

en: Foreground color
be@latin: Koler elementu

en: Foreground color as a GdkColor
be@latin: Koler elementu jak GdkColor

en: Editable
be@latin: Madyfikavalny

en: Whether the text can be modified by the user
be@latin: Akreślivaje, ci tekst moža być madyfikavany karystalnikam

en: Font
be@latin: Šryft

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
be@latin: Apisańnie šryftu ŭ vyhladzie nadpisu, naprykład: "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
be@latin: Apisańnie šryftu ŭ vyhladzie struktury PangoFontDescription

en: Font family
be@latin: Siamja šryftoŭ

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
be@latin: Nazva siamji šryftoŭ, naprykład: Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
be@latin: Styl šryftu

en: Font variant
be@latin: Varyjant šryftu

en: Font weight
be@latin: Tłustaść šryftu

en: Font stretch
be@latin: Raściahnutaść šryftu

en: Font size
be@latin: Pamier šryftu

en: Font points
be@latin: Punkty šryftu

en: Font size in points
be@latin: Pamier šryftu ŭ punktach

en: Font scale
be@latin: Maštab šryftu

en: Font scaling factor
be@latin: Kaeficyjent maštabu šryftu

en: Rise
be@latin: Vysunutaść

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
be@latin: Vysynutaść vyšej za bazavuju liniju (admoŭnaja vartaść aznačaje zruch nižej za bazavuju liniju)

en: Strikethrough
be@latin: Pierakreśleńnie

en: Whether to strike through the text
be@latin: Vyznačaje, ci tekst pavinien być pierakreśleny

en: Underline
be@latin: Padkreśleńnie

en: Style of underline for this text
be@latin: Styl padkreśleńnia hetaha tekstu

en: Language
be@latin: Mova

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
be@latin: Kod ISO movy, u jakoj napisany hety tekst. Pango moža vykarystać hetuju infarmacyju ŭ jakaści padkazki pry renderavańni tekstu. Kali ty nia viedaješ, što hety parametar aznačaje, chutčej za ŭsio jon tabie niepatrebny.

en: Ellipsize
be@latin: Pieranos

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
be@latin: Pažadanaje miesca pieranosu tekstavaha łancuha, kali abjekt renderavańnia jačejek nia maje miesca pakazać jaho sucelna

en: Width In Characters
be@latin: Šyrynia ŭ znakach

en: The desired width of the label, in characters
be@latin: Žadanaja šyrynia etykiety ŭ znakach

en: Wrap mode
be@latin: Režym pieranosu

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
be@latin: Sposab parušeńnia tekstavaha łancuha pavodle radkoŭ, kali abjekt renderavańnia jačejek nia maje miesca pakazać jaho sucelna

en: Wrap width
be@latin: Šyrynia pieranosu

en: The width at which the text is wrapped
be@latin: Šyrynia, paśla jakoj tekst pieranosicca

en: Alignment
be@latin: Raŭnańnie

en: How to align the lines
be@latin: Napramak raŭnańnia radkoŭ

en: Background set
be@latin: Akreśleńnie fonu

en: Whether this tag affects the background color
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler fonu

en: Foreground set
be@latin: Nałady znakaŭ

en: Whether this tag affects the foreground color
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler znakaŭ

en: Editability set
be@latin: Nałady madyfikavalnaści

en: Whether this tag affects text editability
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na madyfikavalnaść tekstu

en: Font family set
be@latin: Nałady siamji šryftoŭ

en: Whether this tag affects the font family
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na siamju šryftoŭ

en: Font style set
be@latin: Nałady stylu šryftu

en: Whether this tag affects the font style
be@latin: Akreślivaje, ci ŭplyvaje hety značnik na styl šryftu

en: Font variant set
be@latin: Nałady varyjantu šryftu

en: Whether this tag affects the font variant
be@latin: Akreśłivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na varyjant šryftu

en: Font weight set
be@latin: Nałady tłustaści šryftu

en: Whether this tag affects the font weight
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na tłustaść šryftu

en: Font stretch set
be@latin: Nałady raściahnutaści šryftu

en: Whether this tag affects the font stretch
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na raściahnutaść šryftu

en: Font size set
be@latin: Nałady pamieru šryftu

en: Whether this tag affects the font size
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje značnik na pamier šryftu

en: Font scale set
be@latin: Nałady maštabu šryftu

en: Whether this tag scales the font size by a factor
be@latin: Akreślivaje, ci hety značnik maštabuje šryfty

en: Rise set
be@latin: Nałady vysunutaści

en: Whether this tag affects the rise
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vysunutaść

en: Strikethrough set
be@latin: Nałady pierakreśleńnia

en: Whether this tag affects strikethrough
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na pierakreśleńnie

en: Underline set
be@latin: Nałady padkreśleńnia

en: Whether this tag affects underlining
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na padkreśleńnie

en: Language set
be@latin: Nałady movy

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na movu, u jakoj pakazvajuć tekst

en: Ellipsize set
be@latin: Nałady pieranosu

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym pieranosu

en: Align set
be@latin: Raŭnańnie

en: Whether this tag affects the alignment mode
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym raŭnańnia

en: Toggle state
be@latin: Stan pieraklučeńnia

en: The toggle state of the button
be@latin: Stan pieraklučeńnia knopki

en: Inconsistent state
be@latin: Supiarečny stan

en: The inconsistent state of the button
be@latin: Supiarečny stan knopki

en: Activatable
be@latin: Možna aktyvizavać

en: The toggle button can be activated
be@latin: Akreślivaje, ci  možna aktyvizavać knopku-pieraklučalnik

en: Radio state
be@latin: Stan pola adnarazovaha vybaru

en: Draw the toggle button as a radio button
be@latin: Vyjaŭlaje pieraklučalnuju knopku jak pole adnarazovaha vybaru

en: Indicator size
be@latin: Pamier pakaźnika

en: Size of check or radio indicator
be@latin: Pamier pakaźnika pieraklučeńnia albo adnarazovaha vybaru

en: CellView model
be@latin: Madel CellView

en: The model for cell view
be@latin: Madel dla vyhladu jačejek

en: Indicator Size
be@latin: Pamier pakaźnika

en: Indicator Spacing
be@latin: Vodstupy pakaźnika

en: Spacing around check or radio indicator
be@latin: Vodstupy vakoł pakaźnika pieraklučeńnia albo pole adnarazovaha vybaru

en: Whether the menu item is checked
be@latin: Akreślivaje, ci element menu abrany

en: Inconsistent
be@latin: Supiarečny

en: Whether to display an "inconsistent" state
be@latin: Akreślivaje, ci pavinien być pakazany stan "supiarečny"

en: Draw as radio menu item
be@latin: Rysavańnie jak element typu pole adnarazovaha vybaru ŭ menu

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
be@latin: Akreślivaje, ci element menu pavinien vyhladać jak element adnarazovaha vybaru ŭ menu

en: Use alpha
be@latin: Užyvańnie kanału alfa

en: Whether or not to give the color an alpha value
be@latin: Akreślivaje, ci treba nadavać koleru vartaść alfa

en: Title
be@latin: Zahałovak

en: The title of the color selection dialog
be@latin: Zahałovak akna dyjalohu vybaru koleru

en: Current Color
be@latin: Dziejny koler

en: The selected color
be@latin: Abrany kolor

en: Current Alpha
be@latin: Dziejnaja vartaść alfa

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
be@latin: Dziejnaja vartaść nieprazrystaści (0 – całkam prazrysty, 65535 – całkam nieprazrysty)

en: Has Opacity Control
be@latin: Nałady nieprazrystaści

en: Whether the color selector should allow setting opacity
be@latin: Akreślivaje, ci pry vybary koleru pavinna być mahčymaść akreśleńnia jahonaj prazrystaści.

en: Has palette
be@latin: Z palitraj

en: Whether a palette should be used
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna być vykarystanaja palitra

en: The current color
be@latin: Dziejny koler

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
be@latin: Dziejnaja vartaść nieprazrystaści (0 – całkam prazrysty, 65535 – całkam nieprazrysty)

en: Custom palette
be@latin: Palitra karystalnika

en: Palette to use in the color selector
be@latin: Palitra dziela vybaru koleru

en: Enable arrow keys
be@latin: Klavišy strełak

en: Whether the arrow keys move through the list of items
be@latin: Akreślivaje, ci možna karystacca klavišami strełak dziela pieramiaščeńnia pa śpisie elementaŭ

en: Always enable arrows
be@latin: Strełki zaŭždy aktyŭnyja

en: Obsolete property, ignored
be@latin: Sastarełaja vartaść, praihnaravanaja

en: Case sensitive
be@latin: Razroźnivaj małyja j vialikija litary

en: Whether list item matching is case sensitive
be@latin: Akreślivaje, ci razroźnivać małyja j vialikija litary pry dapasavańni elementaŭ śpisu

en: Allow empty
be@latin: Dazvalaj pustyja

en: Whether an empty value may be entered in this field
be@latin: Akreślivaje, ci vartaść hetaha pola moža być pustoj

en: Value in list
be@latin: Vartaść u śpisie

en: Whether entered values must already be present in the list
be@latin: Akreślivaje, ci ŭviedzienyja vartaści musiać znachodzicca ŭ śpisie

en: ComboBox model
be@latin: Madel skrynki typu ComboBox

en: The model for the combo box
be@latin: Madel dla skrynki tupu Combo

en: Wrap width for laying out the items in a grid
be@latin: Šyrynia pieranosu padčas pryviazki elementaŭ da sietki

en: Row span column
be@latin: Kalona vodstupaŭ radkoŭ

en: TreeModel column containing the row span values
be@latin: Kalona z vartaściami vodstupaŭ radkoŭ

en: Column span column
be@latin: Kalona vodstupaŭ u kalonie

en: TreeModel column containing the column span values
be@latin: Kalona z vartaściami vodstupaŭ kalon

en: Active item
be@latin: Dziejny element

en: The item which is currently active
be@latin: Dziejny element

en: Add tearoffs to menus
be@latin: Dadavańnie novych razhortvalnikaŭ u menu

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
be@latin: Akreślivaje, ci razhortvalnyja menu pavinny mieć element adklučeńnia

en: Has Frame
be@latin: Z ramkaj

en: Whether the combo box draws a frame around the child
be@latin: Akreślivaje, ci element typu combo box rysuje ramku vakoł naščadka

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
be@latin: Akreślivaje, ci element combo box pierachopvaje fokus paśla kliku myšaj

en: Tearoff Title
be@latin: Zahałovak pry adryvie

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
be@latin: Zahałovak, jaki moža być pakazany kiraŭnikom voknaŭ, kali menu adarvanaje

en: Popup shown
be@latin: Pakazvaje vakno popup

en: Whether the combo's dropdown is shown
be@latin: Akreślivaje, ci było razhornutaje pole combo

en: Appears as list
be@latin: Vyhlad śpisu

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
be@latin: Akreślivaje, ci razhortvalnaje menu pavinna vyhladać jak śpis zamiest menu

en: Arrow Size
be@latin: Pamier strełki

en: The minimum size of the arrow in the combo box
be@latin: Minimalny pamier strełki razhortvalnaha menu

en: Shadow type
be@latin: Typ cieniu

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
be@latin: Typ cieni vakoł razhortvalnaha menu

en: Resize mode
be@latin: Režym źmieny pamieru

en: Specify how resize events are handled
be@latin: Akreślivaje, jak absłuhoŭvajucca padzieji źmieny pamieru

en: Border width
be@latin: Šyrynia bierahu

en: The width of the empty border outside the containers children
be@latin: Šyrynia pustoha bierahu zvonku widgetaŭ-naščadkaŭ kantejnera

en: Child
be@latin: Naščadak

en: Can be used to add a new child to the container
be@latin: Moža być vykarystany, kab dadać u kantejner novaha naščadka

en: Curve type
be@latin: Typ kryvoj

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
be@latin: Akreślivaje, ci kryvaja źjaŭlajecca prostaj, interpalavanaj, ci advolnaha kštałtu

en: Minimum X
be@latin: Najmienšaja X

en: Minimum possible value for X
be@latin: Najmienšaja mahčymaja vartaść X

en: Maximum X
be@latin: Najbolšaja X

en: Maximum possible X value
be@latin: Najbolšaja mahčymaja vartaść X

en: Minimum Y
be@latin: Najmienšaja Y

en: Minimum possible value for Y
be@latin: Najmienšaja mahčymaja vartaść Y

en: Maximum Y
be@latin: Najbolšaja Y

en: Maximum possible value for Y
be@latin: Najbolšaja mahčymaja vartaść Y

en: Has separator
be@latin: Z separataram

en: The dialog has a separator bar above its buttons
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ vaknie dyjalohu nad knopkami isnuje panel separatara

en: Content area border
be@latin: Bierah vakoł źmieściva

en: Width of border around the main dialog area
be@latin: Šyrynia bierahu vakoł hałoŭnaj prastory vakna dyjalohu

en: Button spacing
be@latin: Vodstupy pamiž knopkami

en: Spacing between buttons
be@latin: Vodstupy pamiž knopkami

en: Action area border
be@latin: Bierah prastory dziejańnia

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
be@latin: Šyrynia bierahu vakoł prastory z knopkami ŭ nižniaj častcy akna dyjalohu

en: Cursor Position
be@latin: Pazycyja kursora

en: The current position of the insertion cursor in chars
be@latin: Dziejnaje pałažeńnie kursora ŭstaŭki, vyjaŭlenaje ŭ znakach

en: Selection Bound
be@latin: Miaža zaznačeńnia

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
be@latin: Pałažeńnie kanca zaznačeńnia nasuprać kursora, vyjaŭlenaje ŭ znakach

en: Whether the entry contents can be edited
be@latin: Akreślivaje, ci možna redahavać źmiest elementu

en: Maximum length
be@latin: Maksymalnaja daŭžynia

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
be@latin: Maksymalnaja kolkaść znakaŭ dla hetaha elementu. Nulavaja vartaść aznačaje adsutnaść maksymumu.

en: Visibility
be@latin: Bačnaść

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
be@latin: Akreślivaje, ci budzie pakazany ŭviedzieny tekst. Kali opcyja nie aktyŭnaja, tekst budzie bačny ŭ vyhladzie łancuha "niabačnych znakaŭ", što prydatna pry zapisie parolaŭ.

en: FALSE removes outside bevel from entry
be@latin: Akreślivaje, ci pavinien być bačny kant vakoł elementu

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
be@latin: Bierah pamiž tekstam i ramkaj. Nadpisvaje ŭłaścivaść stylu inner-border

en: Invisible character
be@latin: Niabačny znak

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
be@latin: Znak, užyvany pry maskavańni źmieściva elementu (u režymie parolu)

en: Activates default
be@latin: Aktyvizuje zmoŭčany

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
be@latin: Akreślivaje, ci pry nacisku klavišy Enter pavinien być aktyvizavany zmoŭčany widget (naprykład, zmoŭčanaja knopka ŭ vaknie dyjalohu)

en: Width in chars
be@latin: Šyrynia ŭ znakach

en: Number of characters to leave space for in the entry
be@latin: Kolkaść znakaŭ u elemencie, na jakuju pavinna być pakinutaje miesca

en: Scroll offset
be@latin: Pamier prakrutki

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
be@latin: Kolkaść pikselaŭ elementu pierasunutych uleva za jahony abšar

en: The contents of the entry
be@latin: Źmieściva elementu

en: X align
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie, ad 0 (levy) da 1 (pravy). Naadvarot dla raskładak RTL (z prava naleva).

en: Truncate multiline
be@latin: Abcinańnie šmatradkovych

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
be@latin: Akreślivaje, ci prycinać šmatradkovyja ŭstaŭki da adnaho radka.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
be@latin: Vid cieniu, hieneravanaha vakoł razhortvalnaha menu

en: Overwrite mode
be@latin: Režym nadpisvańnia

en: Border between text and frame.
be@latin: Bierah pamiž tekstam i ramkaj.

en: Select on focus
be@latin: Zaznačańnie pry fokusie

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
be@latin: Akreślivaje, ci źmieściva elementu pavinna być zaznačanaje pry naviadzieńni fokusu

en: Password Hint Timeout
be@latin: Čas padkazki parolu

en: How long to show the last input character in hidden entries
be@latin: Akreślivaje, jak doŭha maje być pakazany apošni ŭviedzieny znak u palach sa schavanym tekstam

en: Completion Model
be@latin: Madel zapaŭnieńnia

en: The model to find matches in
be@latin: Madel pošuku

en: Minimum Key Length
be@latin: Minimalnaja daŭžynia kluča

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
be@latin: Minimalnaja daŭžynia kluča pry pošuku adpaviednikaŭ

en: Text column
be@latin: Tekstavaja kalona

en: The column of the model containing the strings.
be@latin: Kalona madeli z tekstam.

en: Inline completion
be@latin: Aŭtazapaŭnieńnie ŭ radku

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
be@latin: Akreślivaje, ci papularnyja prefiksy pavinny zapaŭniacca aŭtamatyčna

en: Popup completion
be@latin: Aŭtazapaŭnieńnie popup

en: Whether the completions should be shown in a popup window
be@latin: Akreślivaje, ci aŭtazapaŭnieńni pavinny być bačnyja ŭ vaknie popup

en: Popup set width
be@latin: Šyrynia vakna popup

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
be@latin: Kali PRAŬDA, vakno popup budzie mieć šyryniu pola elementu

en: Popup single match
be@latin: Vakno paasobnaha dapasavańnia

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
be@latin: Kali PRAŬDA, vakno popup pajavicca pry paasobnym dapasavańni.

en: Inline selection
be@latin: Zaznačańnie ŭnutry

en: Your description here
be@latin: Tut zrabi apisańnie

en: Visible Window
be@latin: Bačnaje vakno

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
be@latin: Akreślivaje, ci bačny pryjmalnik zdareńniaŭ, u adroźnieńni ad niabačnaha i ŭžyvanaha tolki dziela pierachopu zdareńniaŭ.

en: Above child
be@latin: Nad widgetam-naščadkam

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
be@latin: Akreślivaje, ci vakno pierachopu zdareńniaŭ pryjmalnika znachodzicca nad vaknom widgetu-naščadka.

en: Expanded
be@latin: Razhornuty

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
be@latin: Akreślivaje, ci element byŭ razhornuty dziela adkryćcia widgetu-naščadka

en: Text of the expander's label
be@latin: Tekst etykiety elementu razhortvańnia

en: Use markup
be@latin: Vykarystańnie movy značnikaŭ

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
be@latin: Tekst etykiety užyvaje značniki XML. Hladzi pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
be@latin: Prastora pamiž etykietaj i naščadkam

en: Label widget
be@latin: Widget etykiety

en: A widget to display in place of the usual expander label
be@latin: Widget, pakazany ŭ miescy zvyčajnaj etykiety elementu razhortvańnia

en: Expander Size
be@latin: Pamier elementu razhortvańnia

en: Size of the expander arrow
be@latin: Pamier strełki razhortvańnia dreva

en: Spacing around expander arrow
be@latin: Prastora vakoł strełki razhortvańnia

en: Action
be@latin: Aperacyja

en: The type of operation that the file selector is performing
be@latin: Typ aperacyi, jakuju vykonvaje pryłada vybaru fajłaŭ

en: File System Backend
be@latin: Padtrymka fajłavaj systemy

en: Name of file system backend to use
be@latin: Nazva ŭžyvanaj padtrymki fajłavaj systemy

en: The current filter for selecting which files are displayed
be@latin: Dziejny filter dziela zaznačańnia pakazanych fajłaŭ

en: Local Only
be@latin: Tolki lakalna

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
be@latin: Akreślivaje, ci abrany(ja) fajł(y) pavinny być lakalnymi

en: Preview widget
be@latin: Widget pieradahladu

en: Application supplied widget for custom previews.
be@latin: Aplikacyja, što dała widget dziela naładžvańnia pieradahladaŭ.

en: Preview Widget Active
be@latin: Widget pieradahladu aktyŭny

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
be@latin: Akreślivaje, ci aplikacyja, što dała widget dziela naładžvańnia pieradahladaŭ, pavinna być bačnaja.

en: Use Preview Label
be@latin: Užyvańnie etykiety pieradahladu

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać etykietu z nazvaj prahladanaha fajłu.

en: Extra widget
be@latin: Dadatkovy widget

en: Application supplied widget for extra options.
be@latin: Aplikacyja, što dała widget dziela nałady dadatkovych opcyjaŭ.

en: Select Multiple
be@latin: Masavaje zaznačeńnie

en: Whether to allow multiple files to be selected
be@latin: Akreślivaje, ci dapuščalnaje masavaje zaznačeńnie fajłaŭ

en: Show Hidden
be@latin: Bačnaść schavanych

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
be@latin: Akreślivaje, ci pavinny być bačnyja schavanyja fajły j katalohi

en: Do overwrite confirmation
be@latin: Paćvierdžańnie nadpisańnia

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
be@latin: Akreślivaje, ci vakno vybaru fajłaŭ u režymie zapisu budzie pakazvać, kali nieabchodna vakno paćvierdžańnia nadpisańnia.

en: Dialog
be@latin: Akno dyjalohu

en: The file chooser dialog to use.
be@latin: Užyvanaje vakno dyjalohu vybaru fajłaŭ.

en: The title of the file chooser dialog.
be@latin: Zahałovak vakna dyjalohu vybaru fajłaŭ.

en: The desired width of the button widget, in characters.
be@latin: Pažadanaja šyrynia widgetu knopki (u znakach).

en: Filename
be@latin: Nazva fajłu

en: The currently selected filename
be@latin: Abranaja dziejna nazva fajłu

en: Show file operations
be@latin: Pakaz aperacyjaŭ na fajłach

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
be@latin: Akreślivaje, ci pavinny być bačnyja knopki, jakija dazvalajuć vykonvać aperacyi na fajłach albo stvarać ich

en: X position
be@latin: Pazycyja X

en: X position of child widget
be@latin: Haryzantalnaje raspałažeńnie widgetu-naščadka

en: Y position
be@latin: Pazycyja Y

en: Y position of child widget
be@latin: Vertykalnaje raspałažeńnie widgetu-naščadka

en: The title of the font selection dialog
be@latin: Zahałovak akna dyjalohu vybaru šryftu

en: Font name
be@latin: Nazva šryftu

en: The name of the selected font
be@latin: Nazva abranaha šryftu

en: Use font in label
be@latin: Šryft na etykiecie

en: Whether the label is drawn in the selected font
be@latin: Akreślivaje, ci rysavać etykietu z vykarystańniem abranaha šryftu

en: Use size in label
be@latin: Pamier u etykiecie

en: Whether the label is drawn with the selected font size
be@latin: Akreślivaje, ci rysavać etykietu z užyćciom abranaha pamieru šryftu

en: Show style
be@latin: Pakazvaj styl

en: Whether the selected font style is shown in the label
be@latin: Akreślivaje, ci  pakazvać abrany styl šryftu na etykiecie

en: Show size
be@latin: Pakazvaj pamier

en: Whether selected font size is shown in the label
be@latin: Akreślivaje, ci abrany pamier šryftu pakazvać na etykiecie

en: The GdkFont that is currently selected
be@latin: Dziejna abrany GdkFont

en: Preview text
be@latin: Pieradahlad tekstu

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
be@latin: Tekst, pakazany z metaj vizualizacyi abranaha šryftu

en: Text of the frame's label
be@latin: Tekst etykiety ramki

en: Label xalign
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie etykiety

en: The horizontal alignment of the label
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie etykiety

en: Label yalign
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie etykiety

en: The vertical alignment of the label
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie etykiety

en: Deprecated property, use shadow_type instead
be@latin: Sastarełaja ŭłaścivaść, užyj zamiest hetaha shadow_type

en: Frame shadow
be@latin: Cień ramki

en: Appearance of the frame border
be@latin: Vyhlad bierahoŭ ramki

en: A widget to display in place of the usual frame label
be@latin: Widget, pakazany ŭ miescy zvyčajnaj etykiety ramki

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
be@latin: Vyhlad cieniu vakoł kantejnera

en: Handle position
be@latin: Pałažeńnie ručki

en: Position of the handle relative to the child widget
be@latin: Pałačeńnie ručki adnosna widgetu-naščadka

en: Snap edge
be@latin: Pryciahalny bierah

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
be@latin: Bok skrynki z ručkaj, jaki maje być spałučany z punktam dakavańnia

en: Snap edge set
be@latin: Pryciahvańnie da bierahu

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna być užytaja vartaść snap_edge ci vartaść z handle_position

en: Selection mode
be@latin: Režym zaznačeńnia

en: The selection mode
be@latin: Režym zaznačeńnia

en: Pixbuf column
be@latin: Kalona hrafiki

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
be@latin: Vykarystanaja madel kalony dziela zahruzki hrafiki ikon

en: Model column used to retrieve the text from
be@latin: Užytaja madel kalony dziela atrymańnia tekstu

en: Markup column
be@latin: Kalona značnikaŭ

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
be@latin: Madel kalony, užytaja dziela atrymańnia tekstu pry vykarystańni značnikaŭ Pango

en: Icon View Model
be@latin: Madel vyhladu ikon

en: The model for the icon view
be@latin: Madel dla vyhladu ikon

en: Number of columns
be@latin: Kolkaść kalonaŭ

en: Number of columns to display
be@latin: Pakazanaja kolkaść kalonaŭ

en: Width for each item
be@latin: Šyrynia kožnaha elementu

en: The width used for each item
be@latin: Šyrynia, ŭžyvanaja dla kožnaha elementu

en: Space which is inserted between cells of an item
be@latin: Vodstup pamiž jačejkami elementu

en: Row Spacing
be@latin: Vodstupy radkoŭ

en: Space which is inserted between grid rows
be@latin: Vodstup pamiž radkami sietki

en: Column Spacing
be@latin: Vodstupy kalon

en: Space which is inserted between grid columns
be@latin: Vodstup pamiž kalonami sietki

en: Margin
be@latin: Pabočča

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
be@latin: Vodstup na bierahoch vyhladu ikon

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
be@latin: Pazycyja tekstu dy ikony kožnaha elementu adnosna inšych

en: Reorderable
be@latin: Źmienny paradak

en: View is reorderable
be@latin: Akreślivaje, ci mahčymaja źmiena paradku ŭ vyhladzie

en: Tooltip Column
be@latin: Kalona padkazki

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
be@latin: Kalona madeli z padkazkami adnosna elementaŭ

en: Selection Box Color
be@latin: Koler pramavuholnika zaznačeńnia

en: Color of the selection box
be@latin: Koler pramavuholnika zaznačeńnia

en: Selection Box Alpha
be@latin: Vartaść alfa pramavuholnika zaznačeńnia

en: Opacity of the selection box
be@latin: Nieprazrystaść pramavuholnika zaznačeńnia

en: A GdkPixbuf to display
be@latin: Abjekt GdkPixbuf, kab pakazać

en: Pixmap
be@latin: Piksmapa

en: A GdkPixmap to display
be@latin: Abjekt GdkPixmap, kab pakazać

en: Image
be@latin: Vyjava

en: A GdkImage to display
be@latin: Vyjava GdkImage, kab pakazać

en: Mask
be@latin: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
be@latin: Bitmapavaja maska, ŭžyvanaja ŭ spałučeńni z GdkImage albo GdkPixmap

en: Filename to load and display
be@latin: Nazva fajłu, kab zahruzić i pakazać

en: Stock ID for a stock image to display
be@latin: ID pakazvanaj typovaj vyjavy

en: Icon set
be@latin: Nabor ikon

en: Icon set to display
be@latin: Nabor ikon, kab pakazać

en: Icon size
be@latin: Pamier ikony

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
be@latin: Symbaličny pamier, užyvany pry typovaj ikonie, nabory ikon albo nazvanaj ikonie

en: Pixel size
be@latin: Pamier u pikselach

en: Pixel size to use for named icon
be@latin: Pamier u pikselach, užyvany pry nazvanych ikonach

en: Animation
be@latin: Animacyja

en: GdkPixbufAnimation to display
be@latin: Abjekt GdkPixbufAnimation, kab pakazać

en: Storage type
be@latin: Sposab zapisu

en: The representation being used for image data
be@latin: Sposab zapisu źviestak vyjavy

en: Child widget to appear next to the menu text
be@latin: Widget-naščadak paśla apisańnia elementu menu

en: Show menu images
be@latin: Pakazvaj vyjavy menu

en: Whether images should be shown in menus
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ menu pavinny być pakazanyja vyjavy

en: Message Type
be@latin: Typ paviedamleńnia

en: The type of message
be@latin: Typ paviedamleńnia

en: The screen where this window will be displayed
be@latin: Ekran, na jakim budzie pakazanaje hetaje vakno

en: The text of the label
be@latin: Tekst etykiety

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
be@latin: Śpis atrybutaŭ stylu, užytych dla tekstu etykiety

en: Justification
be@latin: Dapasavańnie

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
be@latin: Vyraŭnańnie radkoŭ tekstu etykiety. Heta nie ŭpłyvaje na raŭnańnie etykiety ŭnutry prypisanaha joj abšaru. Adkazvaje za heta GtkMisc::xalign

en: Pattern
be@latin: Uzor

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
be@latin: Tekst sa znakami _ na miescach, jakija adpaviadajuć znakam, jakija majuć być padkreślenyja

en: Line wrap
be@latin: Pieranos radkoŭ

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
be@latin: Akreślivaje, ci pieranosić zadoŭhija radki

en: Line wrap mode
be@latin: Režym pieranosu radkoŭ

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
be@latin: Kali pieranos uklučany, akreślivaje, jakim čynam jon adbyvajecca

en: Selectable
be@latin: Zaznačalny

en: Whether the label text can be selected with the mouse
be@latin: Akreślivaje, ci tekst etykiety moža być zaznačany myšaj

en: Mnemonic key
be@latin: Klaviša mnemonika

en: The mnemonic accelerator key for this label
be@latin: Klaviša mnemonika, źviazanaja z etykietaj

en: Mnemonic widget
be@latin: Widget mnemonika

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
be@latin: Widget, aktualizavany naciskam klavišy mnemonika, źviazanaj z etykietaj

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
be@latin: Pažadanaje miesca skaračeńnia łancuha tekstu, kali etykieta nia maje miesca, kab pakazać uvieś tekst

en: Single Line Mode
be@latin: Adnaradkovy režym

en: Whether the label is in single line mode
be@latin: Akreślivaje, ci etykieta ŭ adnaradkovym režymie

en: Angle
be@latin: Kut

en: Angle at which the label is rotated
be@latin: Kut pavarotu etykiety

en: Maximum Width In Characters
be@latin: Maksymalnaja šyrynia ŭ znakach

en: The desired maximum width of the label, in characters
be@latin: Pažadanaja maksymalnaja šyrynia etykiety (u znakach)

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
be@latin: Akreślivaje, ci źmieściva etykiety pavinna być zaznačana pry atrymańni fokusu

en: Horizontal adjustment
be@latin: Haryzantalnaje dapasavańnie

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje haryzantalnaje pałažeńnie

en: Vertical adjustment
be@latin: Vertykalnaje dapasavańnie

en: The GtkAdjustment for the vertical position
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vertykalnaje pałažeńnie

en: The width of the layout
be@latin: Šyrynia kampazycyi

en: The height of the layout
be@latin: Vyšynia kampazycyi

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
be@latin: Zahałovak, jaki pakazvaje kiraŭnik voknaŭ, kali menu adarvanaje

en: Tearoff State
be@latin: Stan adarvanaści

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
be@latin: Lahičnaja vartaść, jakaja śviedčyć pra adarvanaść menu

en: Vertical Padding
be@latin: Bierahi pa vertykali

en: Extra space at the top and bottom of the menu
be@latin: Dadatkovaja prastora ŭviersie i ŭnizie menu

en: Horizontal Padding
be@latin: Bierahi pa haryzantali

en: Extra space at the left and right edges of the menu
be@latin: Dadatkovaja prastora abapał menu

en: Vertical Offset
be@latin: Vertykalny zruch

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
be@latin: Kali menu źjaŭljecca padmenu, jano pierasoŭvajecca pa vertykali na abranuju kolkaść pikselaŭ

en: Horizontal Offset
be@latin: Haryzantalny zruch

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
be@latin: Kali menu źjaŭljecca padmenu, jano pierasoŭvajecca pa haryzantali na abranuju kolkaść pikselaŭ

en: Double Arrows
be@latin: Padvojnyja strełki

en: When scrolling, always show both arrows.
be@latin: Akreślivaje, ci padčas prakrutki majuć być bačnyja strełki.

en: Left Attach
be@latin: Levaje dałučeńnie

en: The column number to attach the left side of the child to
be@latin: Kolkaść kalon, dałučanych ź levaha boku widgetu naščadka

en: Right Attach
be@latin: Pravaje dałučeńnie

en: The column number to attach the right side of the child to
be@latin: Kolkaść kalon, dałučanych z pravaha boku widgetu naščadka

en: Top Attach
be@latin: Vierchniaje dałučeńnie

en: The row number to attach the top of the child to
be@latin: Kolkaść radkoŭ, dałučanych źvierchu widgetu naščadka

en: Bottom Attach
be@latin: Nižniaje dałučeńnie

en: The row number to attach the bottom of the child to
be@latin: Kolkaść radkoŭ, dałučanych źnizu widgetu naščadka

en: Can change accelerators
be@latin: Mahčymaja źmiena akselerataraŭ

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
be@latin: Akreślivaje, ci mahčymaja źmiena akselerataraŭ ad nacisku klavišy pry zaznačanym elemencie menu

en: Delay before submenus appear
be@latin: Spaźnieńnie pajaŭleńnia padmenu

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
be@latin: Minimalny peryjad času, ciaham jakoha pakaźnik musić znachodzicca nad elementam, pierš čym pajavicca padmenu

en: Delay before hiding a submenu
be@latin: Spaźnieńnie chavańnia padmenu

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
be@latin: Peryjad času, pierš čym budzie schavanaje padmenu, kali pakaźnik pieramiaščajecca ŭ jahonym napramku

en: Pack direction
be@latin: Napramak zapaŭnieńnia

en: The pack direction of the menubar
be@latin: Napramak zapaŭnieńnia paneli menu

en: Child Pack direction
be@latin: Napramak zapaŭnieńnia naščadka

en: The child pack direction of the menubar
be@latin: Napramak zapaŭnieńnia paneli menu naščadka

en: Style of bevel around the menubar
be@latin: Styl kantu vakoł paneli menu

en: Internal padding
be@latin: Unutranaje zapaŭnieńnie

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
be@latin: Kolkaść miesca na bierah pamiž cieniem paneli menu i elementami menu

en: Delay before drop down menus appear
be@latin: Spaźnieńnie pajaŭleńnia razhortvalnaha menu

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
be@latin: Spaźnieńnie pajaŭleńnia padmenu paneli menu

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
be@latin: Submenu, prypisanaje elementu menu albo NULL, kali niama submenu

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
be@latin: Kolkaść miesca, zaniataha strełkaj, adnosna pamieraŭ šryftu dla elementaŭ menu

en: Take Focus
be@latin: Pieraniaćcio fokusu

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
be@latin: Lahičnaja vartaść, jakaja śviedčyć pra toje, ci menu pierajmaje fokus klavijatury

en: The dropdown menu
be@latin: Razhortvalnaje menu

en: Image/label border
be@latin: Kraj vyjavy/etykiety

en: Width of border around the label and image in the message dialog
be@latin: Šyrynia kraju vakoł etykiety i vyjavy ŭnutry vakna dyjalohu

en: Use separator
be@latin: Z separataram

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
be@latin: Akreślivaje, ci źmiaścić separatar pamiž tekstam vakna i knopkami

en: Message Buttons
be@latin: Knopki pad paviedamleńniem

en: The buttons shown in the message dialog
be@latin: Knopki ŭ vaknie paviedamleńnia

en: The primary text of the message dialog
be@latin: Asnoŭny tekst akna paviedamleńnia

en: Use Markup
be@latin: Vykarystańnie značnika

en: The primary text of the title includes Pango markup.
be@latin: Asnoŭny zahałovačny tekst sa značnikam Pango.

en: Secondary Text
be@latin: Druhasny tekst

en: The secondary text of the message dialog
be@latin: Druhasny tekst vakna paviedamleńnia

en: Use Markup in secondary
be@latin: Vykarystańnie značnika z druhasnym

en: The secondary text includes Pango markup.
be@latin: Akreślivaje, ci druhasny tekst maje značnik Pango.

en: The image
be@latin: Vyjava

en: Y align
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
be@latin: Vertykalnaje raŭnańnie, ad 0 (vierch) da 1 (niz)

en: X pad
be@latin: Haryzantalny vodstup

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
be@latin: Kolkaść miesca ŭ pikselach, jakuju dadajuć abapał widgetu

en: Y pad
be@latin: Vertykalny vodstup

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
be@latin: Kolkaść miesca ŭ pikselach, jakuju dadajuć źvierchu j źnizu widgetu

en: Page
be@latin: Staronka

en: The index of the current page
be@latin: Indeks dziejnaj staronki

en: Tab Position
be@latin: Pałažeńnie zakładak

en: Which side of the notebook holds the tabs
be@latin: Bok, pa jakim natatnik źmiaščaje zakładki

en: Tab Border
be@latin: Kraj zakładki

en: Width of the border around the tab labels
be@latin: Šyrynia kraju vakoł etykiet zakładak

en: Horizontal Tab Border
be@latin: Haryzantalny kraj zakładki

en: Width of the horizontal border of tab labels
be@latin: Šyrynia haryzantalnych krajoŭ vakoł etykiet zakładak

en: Vertical Tab Border
be@latin: Vertykalny kraj zakładki

en: Width of the vertical border of tab labels
be@latin: Šyrynia vertykalnych krajoŭ vakoł etykiet zakładak

en: Show Tabs
be@latin: Pakazvaj zakładki

en: Whether tabs should be shown or not
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać zakładki pry natatniku

en: Show Border
be@latin: Pakazvaj kraj

en: Whether the border should be shown or not
be@latin: Akreślivaje, ci kraj pavinien być bačny

en: Scrollable
be@latin: Z prakrutkaj

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ vypadku niedachopu miesca na zakładki pavinny pajavicca strełki prakrutki

en: Enable Popup
be@latin: Padručnaje menu

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
be@latin: Akreślivaje, ci klik u natatnik pravym klavišam pavinien adčyniać menu z vybaram staronki.

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
be@latin: Akreślivaje, ci zakładki pavinny być adnolkavych pamieraŭ

en: Group ID
be@latin: ID hrupy

en: Group ID for tabs drag and drop
be@latin: ID hrupy, kab pieraciahnuć i puścić zakładki

en: Group
be@latin: Hrupa

en: Group for tabs drag and drop
be@latin: Hrupy pieraciahvańnia j puščańnia kartak

en: Tab label
be@latin: Etykieta zakładki

en: The string displayed on the child's tab label
be@latin: Nadpis, bačny na etykiecie zakładki widgetu naščadka

en: Menu label
be@latin: Etykieta menu

en: The string displayed in the child's menu entry
be@latin: Nadpis, bačny na elemencie menu widgeta naščadka

en: Tab expand
be@latin: Razhortvańnie zakładki

en: Whether to expand the child's tab or not
be@latin: Akreślivaje, ci zakładka widgetu naščadka pavinna być razhornutaja

en: Tab fill
be@latin: Zapaŭnieńnie zakładki

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
be@latin: Akreślivaje, ci zakładka widgeta naščadka pavinna zapoŭnić vyznačany abšar

en: Tab pack type
be@latin: Typ zakładak

en: Tab reorderable
be@latin: Źmienny paradak zakładak

en: Whether the tab is reorderable by user action or not
be@latin: Akreślivaje, ci karystalnik moža źmianiać pazycyju zakładki

en: Tab detachable
be@latin: Adryvańnie zakładki

en: Whether the tab is detachable
be@latin: Akreślivaje, ci zakładka moža być adarvanaja

en: Secondary backward stepper
be@latin: Dadatkovy krok nazad

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
be@latin: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj nazad nasuprać abšaru zakładki

en: Secondary forward stepper
be@latin: Dadatkovy krok napierad

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
be@latin: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj napierad nasuprać abšaru zakładki

en: Backward stepper
be@latin: Krok nazad

en: Display the standard backward arrow button
be@latin: Pakazvaje standartnuju knopku sa strełkaj nazad

en: Forward stepper
be@latin: Krok napierad

en: Display the standard forward arrow button
be@latin: Pakazvaje standartnuju knopku sa strełkaj napierad

en: Tab overlap
be@latin: Pakryvańnie zakładak

en: Size of tab overlap area
be@latin: Pamier pakryvanaha abšaru

en: Tab curvature
be@latin: Kryvizna zakładki

en: Size of tab curvature
be@latin: Pamier kryvizny zakładki

en: User Data
be@latin: Danyja karystalnika

en: Anonymous User Data Pointer
be@latin: Pakaźnik danych ananimnaha karystalnika

en: The menu of options
be@latin: Menu z opcyjami

en: Size of dropdown indicator
be@latin: Pamier pakaźnika z opcyjami

en: Spacing around indicator
be@latin: Vodstupy vakoł pakaźnika

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
be@latin: Pazycyja vahavaha separatara ŭ pikselach (0 aznačaje krajniaje pałažeńnie ŭ levym vierchnim kucie)

en: Position Set
be@latin: Ustaleńnie pazycyi

en: TRUE if the Position property should be used
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna być užyvanaja ŭłaścivaść "Position" (pazycyja).

en: Handle Size
be@latin: Pamier ručki

en: Width of handle
be@latin: Šyrynia ručki

en: Minimal Position
be@latin: Minimalnaja pazycyja

en: Smallest possible value for the "position" property
be@latin: Najmienšaja mahčymaja vartaść ułaścivaści "Position" (pazycyja).

en: Maximal Position
be@latin: Maksymalnaja pazycyja

en: Largest possible value for the "position" property
be@latin: Najbolšaja mahčymaja vartaść ułaścivaści "Position" (pazycyja).

en: Resize
be@latin: Źmienny pamier

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
be@latin: Kali PRAŬDA, naščadak razhortvajecca i zhortvajecca zhodna ź widgetam paneli

en: Shrink
be@latin: Mahčymaść źmianšeńnia

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
be@latin: Kali PRAŬDA, naščadak moža być mienšy za svaje vymahańni

en: Embedded
be@latin: Zahnieždžanaja

en: Whether or not the plug is embedded
be@latin: Akreślivaje ci plugin asadžany

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
be@latin: Akreślivaje, ci widget pieradahladu pavinien zajmać usio dadzienaje jamu miesca

en: Name of the printer
be@latin: Nazva drukarki

en: Backend
be@latin: Padtrymka

en: Backend for the printer
be@latin: Padtrymka dla drukarki

en: Is Virtual
be@latin: Virtualnaja

en: FALSE if this represents a real hardware printer
be@latin: NIAPRAŬDA, kali akreślivaje fizyčnuju drukarku

en: Accepts PDF
be@latin: Pryjmańnie PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
be@latin: PRAŬDA, kali drukarka pryjmaje PDF

en: Accepts PostScript
be@latin: Pryjmańnie PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
be@latin: PRAŬDA, kali drukarka pryjmaje PostScript

en: State Message
be@latin: Paviedamleńnie stanu

en: String giving the current state of the printer
be@latin: Tekst, jaki apisvaje stan drukarki

en: Location
be@latin: Pałažeńnie

en: The location of the printer
be@latin: Pałažeńnie drukarki

en: The icon name to use for the printer
be@latin: Nazva ikony, užyvanaj dla drukarki

en: Job Count
be@latin: Ličnik zadańniaŭ

en: Number of jobs queued in the printer
be@latin: Kolkaść zadańniaŭ u čarzie da drukarki

en: Source option
be@latin: Opcyi krynicy

en: The PrinterOption backing this widget
be@latin: Hety widget padtrymvajecca PrinterBacking

en: Title of the print job
be@latin: Zahałovak zadańnia vydruku

en: Printer
be@latin: Drukarka

en: Printer to print the job to
be@latin: Drukarka dla vydruku zadańnia

en: Settings
be@latin: Nałady

en: Printer settings
be@latin: Nałady drukarki

en: Page Setup
be@latin: Nałady staronki

en: Track Print Status
be@latin: Adsočka stanu drukarki

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
be@latin: PRAŬDA, kali zadańnie vydruku budzie praciahvać vysyłać syhnały źmieny stanu paśla vysyłki danych drukavańnia na drukarku albo server vydruku.

en: Default Page Setup
be@latin: Zmoŭčanyja nałady staronki

en: The GtkPageSetup used by default
be@latin: Zmoŭčana ŭžyvajecca GtkPageSetup

en: Print Settings
be@latin: Nałady vydruku

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
be@latin: GtkPrintSettings užyvajecca, kab inicyjavać vakno

en: Job Name
be@latin: Nazva zadańnia

en: A string used for identifying the print job.
be@latin: Tekst, užyty dziela identyfikacyi zadańnia vydruku.

en: Number of Pages
be@latin: Kolkaść staronak

en: The number of pages in the document.
be@latin: Kolkaść staronak u dakumencie.

en: Current Page
be@latin: Dziejnaja staronka

en: The current page in the document
be@latin: Dziejnaja staronka dakumentu

en: Use full page
be@latin: Cełaja staronka

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
be@latin: PRAŬDA, kali pačatak kantekstu pavinien znachodzicca ŭ rahu staronki, a nie pakazanaha abšaru

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
be@latin: PRAŬDA, kali aperacyja vydruku budzie praciahvać paviedamlać pra stan zadańnia vydruku paśla vysyłki źviestak vydruku na drukarku albo server drukavańnia.

en: Unit
be@latin: Adzinka

en: The unit in which distances can be measured in the context
be@latin: Adzinka, u jakoj mierajuć adlehłaści ŭ kantekście

en: Show Dialog
be@latin: Akno dyjalohu

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
be@latin: PRAŬDA, kali padčas drukavańnia pakazvajuć vakno prahresu.

en: Allow Async
be@latin: Asynchronna

en: TRUE if print process may run asynchronous.
be@latin: PRAŬDA, kali praces vydruku moža być uruchomleny asynchronna.

en: Export filename
be@latin: Nazva ekspartavanaha fajłu

en: Status
be@latin: Stan

en: The status of the print operation
be@latin: Stan aperacyi vydruku

en: Status String
be@latin: Apisańnie stanu

en: A human-readable description of the status
be@latin: Čytelnaje apisańnie stanu

en: Custom tab label
be@latin: Etykieta ŭłasnaj zakładki

en: Label for the tab containing custom widgets.
be@latin: Etykieta zakładki z ułasnymi widgetami.

en: The GtkPageSetup to use
be@latin: Vykarystoŭvajecca GtkPageSetup

en: Selected Printer
be@latin: Abranaja drukarka

en: The GtkPrinter which is selected
be@latin: Abrany GtkPrinter

en: Activity mode
be@latin: Režym aktyŭnaści

en: If TRUE, the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something but don't know how long it will take.
be@latin: Kali opcyja maje značeńnie "PRAŬDA", GtkProgress pracuje ŭ režymie aktyŭnaści, h.zn. syhnalizuje, što vykonvajecca aperacyja, ale nie akreślivaje prahresu jaje vykanańnia. Hety režym užyvajecca, kali niemahčyma akreślić praciahłaści aperacyi.

en: Show text
be@latin: Pakazvaj tekst

en: Whether the progress is shown as text.
be@latin: Akreślivaje, ci prahres pavinien być pakazany ŭ formie tekstu.

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
be@latin: Abjekt GtkAdjustment dałučany da paneli prahresu (Sastarełaje)

en: Bar style
be@latin: Styl paneli

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
be@latin: Akreślivaje vizualny styl paneli ŭ pracentnym režymie (Sastarełaje)

en: Activity Step
be@latin: Krok aktyŭnaści

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
be@latin: Pryrost, užyvany pry kožnaj iteracyi ŭ režymie aktyŭnaści (Sastarełaje)

en: Activity Blocks
be@latin: Bloki aktyŭnaśći

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
be@latin: Kolkaść blokaŭ, raźmieščanych na abšary paneli prahresu ŭ režymie aktyŭnaści (sastarełaje).

en: Discrete Blocks
be@latin: Dyskretnyja bloki

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
be@latin: Kolkaść dyskretnych blokaŭ na paneli prahresu (u vapadku dyskretnaha stylu).

en: Fraction
be@latin: Častka

en: The fraction of total work that has been completed
be@latin: Skončanaja častka cełaha skazu

en: Pulse Step
be@latin: Krok impulsu

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
be@latin: Častka prahresu, na jakuju pavinien być pierasunuty blok pry kožnym impulsie.

en: Text to be displayed in the progress bar
be@latin: Nadpis, pakazany na paneli prahresu

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
be@latin: Pažadanaje miesca padrezki łancuha tekstu u vypadku, kali panel prahresu nia maje miesca, kab pakazać uvieś tekst.

en: XSpacing
be@latin: Vodstupy

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
be@latin: Dadatkovaja prastora pa haryzantali dla paneli prahresu.

en: The value
be@latin: Vartaść

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
be@latin: Vartaść, jakuju viartaje funkcyja gtp_radio_action_get_current_value(), kali hetaja aperacyja źjaŭlajecca dziejnaj u svajoj hrupie.

en: The radio action whose group this action belongs to.
be@latin: Hrupa, da jakoj naležyć abranaje dziejańnie.

en: The current value
be@latin: Dziejnaja vartaść

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
be@latin: Vartaść ułaścivaści aktyŭnaha čalca hrupy, da jakoj naležyć hetaje dziejańnie.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
be@latin: Hrupa, da jakoj naležyć hety widget adnarazovaha vybaru.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
be@latin: Hety widget naležyć da hrupy, jakaja źjaŭlajecca častkaj menu adnarazovaha vybaru.

en: Update policy
be@latin: Praviła aktualizacyi

en: How the range should be updated on the screen
be@latin: Akreślivaje, jakim čynam aktualizujecca widget na ekranie.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki maje dziejnuju vartaść hetaha abjektu abšaru

en: Inverted
be@latin: Adviernuty

en: Invert direction slider moves to increase range value
be@latin: Advaročvaje ruchi paŭzunka, kab pavialičyć vartaść abšaru

en: Lower stepper sensitivity
be@latin: Nizkaja ŭražlivaść stepera

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
be@latin: Napramak uražlivaści stepera śviedčyć pra nizki bok redahavańnia

en: Upper stepper sensitivity
be@latin: Vysokaja ŭražlivaść stepera

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
be@latin: Napramak uražlivaści stepera śviedčyć pra vysoki bok redahavańnia

en: Show Fill Level
be@latin: Pakazvaj uzrovień zapaŭnieńnia

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać hrafiku indykatara zapaŭnieńnia.

en: Restrict to Fill Level
be@latin: Abmiežavańnie da ŭzroŭniu zapaŭnieńnia

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
be@latin: Akreślivaje, ci abmiažoŭvać vierchniuju miažu da ŭzroŭniu zapaŭnieńnia.

en: Fill Level
be@latin: Uzrovień zapaŭnieńnia

en: The fill level.
be@latin: Uzrovień zapaŭnieńnia.

en: Slider Width
be@latin: Šyrynia paŭzunka

en: Width of scrollbar or scale thumb
be@latin: Šyrynia paneli prakrutki albo paŭzunka

en: Trough Border
be@latin: Niepasredny kraj

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
be@latin: Vodstup pamiž paŭzunkom dy knopkami i vonkavym kantam

en: Stepper Size
be@latin: Pamiery knopak

en: Length of step buttons at ends
be@latin: Daŭžynia krokavych knopak na kancach

en: Stepper Spacing
be@latin: Vodstupy knopak

en: Spacing between step buttons and thumb
be@latin: Vodstupy pamiž krokavymi knopkami i paŭzunkom

en: Arrow X Displacement
be@latin: Haryzantalnaje pieramiaščeńnie strełki

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
be@latin: Akreślivaje, jak daloka pavinna być pieramieščanaja strełka pa haryzantali, kali knopku puščajuć.

en: Arrow Y Displacement
be@latin: Vertykalnaje pieramiaščeńnie strełki

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
be@latin: Akreślivaje, jak daloka pavinna być pieramieščanaja strełka pa vertykali, kali puścić knopku.

en: Draw slider ACTIVE during drag
be@latin: Rysik aktyŭny padčas pierasiahvańnia

en: With this option set to TRUE, sliders will be drawn ACTIVE and with shadow IN while they are dragged
be@latin: Z opcyjaj PRAŬDA rysiki buduć ACTIVE z uklučanymi cieniami (IN) padčas pieraciahvańnia

en: Trough Side Details
be@latin: Detali jamkavaj staronki

en: When TRUE, the parts of the trough on the two sides of the slider are drawn with different details
be@latin: Kali PRAŬDA, častki jamak dvuch bakoŭ rysika rysavanyja z roznymi detalami

en: Trough Under Steppers
be@latin: Jamka pad steperami

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
be@latin: Niešta, kab rysavać jamki poŭnaj daŭžyni albo absiahu albo vyklučeńnie steperaŭ i prabiełaŭ

en: Show Numbers
be@latin: Pakazvaj numary

en: Whether the items should be displayed with a number
be@latin: Akreślivaje, ci elementy pavinny być pakazanyja z numarami

en: Recent Manager
be@latin: Dziejny kiraŭnik

en: The RecentManager object to use
be@latin: Užyvany abjekt fajłavaj systemy

en: Show Private
be@latin: Pakažy pryvatnyja fajły

en: Whether the private items should be displayed
be@latin: Akreślivaje, ci pavinny być bačnyja pryvatnyja elementy

en: Show Tooltips
be@latin: Pakažy padkazki

en: Whether there should be a tooltip on the item
be@latin: Akreślivaje, ci na elemencie pavinna być bačnaja padkazka

en: Show Icons
be@latin: Pakažy ikony

en: Whether there should be an icon near the item
be@latin: Akreślivaje, ci ikona pavinna być blizka la elementu

en: Show Not Found
be@latin: Pakaz nia znojdzieny

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
be@latin: Pakazvać, kali elementy spasyłajucca na niedastupnyja resursy

en: Whether to allow multiple items to be selected
be@latin: Akreślivaje, ci dapuščalna zaznačać elementy masava

en: Local only
be@latin: Tolki lakalnyja

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
be@latin: Akreślivaje, ci zaznačanyja resursy pavinny być abmiežavanyja da lakalnych adrasoŭ URI:

en: The maximum number of items to be displayed
be@latin: Maksymalnaja kolkaść pakazanych elementaŭ

en: Sort Type
be@latin: Vid sartavańnia

en: The sorting order of the items displayed
be@latin: Paradak sartavańnia pakazanych elementaŭ

en: The current filter for selecting which resources are displayed
be@latin: Dziejny filter, kab zaznačać, jakija resursy majuć być pakazanyja

en: The full path to the file to be used to store and read the list
be@latin: Poŭnaja ściežka da fajłu, užyvanaha dziela zachoŭvańnia j čytańnia śpisu

en: The maximum number of items to be returned by gtk_recent_manager_get_items()
be@latin: Maksymalnaja kolkaść elementaŭ, jakija viartaje gtk_recent_manager_get_items()

en: The size of the recently used resources list
be@latin: Pamier śpisu niadaŭna ŭžyvanych resursaŭ

en: Lower
be@latin: Nižni

en: Lower limit of ruler
be@latin: Nižni limit liniejki

en: Upper
be@latin: Vierchni

en: Upper limit of ruler
be@latin: Vierchni limit liniejki

en: Position of mark on the ruler
be@latin: Pałažeńnie značnika na liniejcy

en: Max Size
be@latin: Maksymalny pamier

en: Maximum size of the ruler
be@latin: Maksymalny pamier liniejki

en: Metric
be@latin: Mierka

en: The metric used for the ruler
be@latin: Mierka, užyvanaja liniejkaj

en: The number of decimal places that are displayed in the value
be@latin: Maksymalnaja kolkaść pakazanych ličbaŭ dziasiatnych vartaściaŭ

en: Draw Value
be@latin: Pakazvaj vartaści

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
be@latin: Akreślivaje, ci pobač z paŭzunkom pavinna być pakazanaja ŭ formie tekstu dziejnaja vartaść

en: Value Position
be@latin: Pazycyja vartaści

en: The position in which the current value is displayed
be@latin: Pazycyja, na jakoj pavinna być pakazanaja dziejnaja vartaść

en: Slider Length
be@latin: Daŭžynia paŭzunka

en: Length of scale's slider
be@latin: Daŭžynia paŭzunka maštabu

en: Value spacing
be@latin: Vodstup vartaści

en: Space between value text and the slider/trough area
be@latin: Vodstup pamiž tekstam z vartaściu i abšaram paŭzunka

en: The value of the scale
be@latin: Vartaść škały

en: The icon size
be@latin: Pamier ikon

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki maje dziejnuju vartaść hetaha abjektu abšaru.

en: Icons
be@latin: Ikony

en: List of icon names
be@latin: Śpis nazvaŭ ikon

en: Minimum Slider Length
be@latin: Minimalnaja daŭžynia paŭzunka

en: Minimum length of scrollbar slider
be@latin: Minimalnaja daŭžynia paŭzunka paneli prakrutki

en: Fixed slider size
be@latin: Stały pamier paŭzunka

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
be@latin: Nastaŭlaje stały pamier paŭzunka, roŭny minimalnamu pamieru

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
be@latin: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj nazad nasuprać paneli prakrutki

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
be@latin: Pakazvaje dadatkovuju knopku sa strełkaj napierad nasuprać paneli prakrutki

en: Horizontal Adjustment
be@latin: Haryzantalnaje dapasavańnie

en: Vertical Adjustment
be@latin: Vertykalnaje dapasavańnie

en: Horizontal Scrollbar Policy
be@latin: Nałady haryzantalnaj paneli prakrutki

en: When the horizontal scrollbar is displayed
be@latin: Akreślivaje, kali pakazvać haryzantalnuju panel prakrutki

en: Vertical Scrollbar Policy
be@latin: Nałady vertykalnaj paneli prakrutki

en: When the vertical scrollbar is displayed
be@latin: Akreślivaje, kali pakazvać vertykalnuju panel prakrutki

en: Window Placement
be@latin: Pałažeńnie akna

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
be@latin: Akreślivaje pałažeńnie źmieściva adnosna panelaŭ prakrutki. Hetaja ŭłaścivaść dziejničaje tolki tady, kali abranaje "window-placement-set".

en: Window Placement Set
be@latin: Akreśleńnie pałažeńnia vakna

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
be@latin: Akreślivaje, ci "window-placement" pavinna być užytaje dziela akreśleńnia pałažeńnia źmieściva, bieručy pad uvahu paneli prakrutki.

en: Shadow Type
be@latin: Typ cieniu

en: Style of bevel around the contents
be@latin: Styl kantu vakoł źmieściva

en: Scrollbars within bevel
be@latin: Paneli prakrutki ŭnutry kantu

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
be@latin: Ci źmiaščać paneli prakrutki ŭnutry kanta razhortvalnaha akna

en: Scrollbar spacing
be@latin: Vodstupy paneli prakrutki

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
be@latin: Kolkaść pikselaŭ pamiž panelami prakrutki i vaknom prakrutki

en: Scrolled Window Placement
be@latin: Pałažeńnie vakna prakrutki

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
be@latin: Akreślivaje, ci źmieściva prakručvanych voknaŭ raźmieščanaje, bieručy pad uvahu paneli prakrutki, kali jano nie nadpisanaje ŭłasnym pałažeńniem vakna prakrutki.

en: Draw
be@latin: Rysavańnie

en: Whether the separator is drawn, or just blank
be@latin: Akreślivaje, ci separatar bačny jak linija, ci jak pustoje miesca

en: Double Click Time
be@latin: Čas padvojnaha kliku

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
be@latin: Maksymalny dapuščalny čas pamiž dvuma klikami, usprymanymi jak padvojny klik (u milisekundach)

en: Double Click Distance
be@latin: Adlehłaść padvojnaha kliku

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
be@latin: Maksymalnaja dapuščalnaja adlehłaść pamiž dvuma klikami, jakija ličacca padvojnym klikam (u pikselach)

en: Cursor Blink
be@latin: Mirhańnie kursora

en: Whether the cursor should blink
be@latin: Akreślivaje, ci kursor pavinien mirhać

en: Cursor Blink Time
be@latin: Čas mirhańnia kursora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
be@latin: Daŭžynia cyklu mirhańnia kursora, u milisekundach

en: Cursor Blink Timeout
be@latin: Čas mirhańnia kursora

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
be@latin: Čas (u sekundach) praź jaki kursor pierastaje mirhać

en: Split Cursor
be@latin: Padzieł kursora

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
be@latin: Akreślivaje, ci pry tekstach pisanych źleva i sprava pavinny być bačnyja dva kursory

en: Theme Name
be@latin: Nazva matyvu

en: Name of theme RC file to load
be@latin: Nazva adčytvanaha fajłu matyvu RC

en: Icon Theme Name
be@latin: Nazva matyvu ikon

en: Name of icon theme to use
be@latin: Nazva ŭžyvanaha matyvu ikon

en: Fallback Icon Theme Name
be@latin: Nazva zapasnoha matyvu ikon

en: Name of a icon theme to fall back to
be@latin: Nazva zapasnoha matyvu ikon

en: Key Theme Name
be@latin: Nazva hałoŭnaha matyvu

en: Name of key theme RC file to load
be@latin: Nazva hałoŭnaha adčytvanaha fajłu matyvu RC

en: Menu bar accelerator
be@latin: Akseleratary paneli menu

en: Keybinding to activate the menu bar
be@latin: Kambinacyja klavišaŭ dla aktyvizacyi paneli menu

en: Drag threshold
be@latin: Paroh pieraciahvańnia

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
be@latin: Kolkaść pikselaŭ, na jakuju moža zrušycca kursor pierad pačatkam pieraciahvańnia

en: Font Name
be@latin: Nazva šryftu

en: Name of default font to use
be@latin: Nazva zmoŭčanaha ŭžyvanaha šryftu

en: Icon Sizes
be@latin: Pamiery ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
be@latin: Śpis pamieraŭ ikon (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
be@latin: Moduli GTK

en: List of currently active GTK modules
be@latin: Śpis dziejna ŭžyvanych modulaŭ GTK

en: Xft Antialias
be@latin: Vyhładžvańnie Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
be@latin: Akreślivaje, ci vyhładžvać šryfty Xft; 0=nie, 1=tak, -1=zmoŭčany

en: Xft Hinting
be@latin: Hinting Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
be@latin: Akreślivaje, ci vykarystać hinting šryftoŭ Xft; 0=nie, 1=tak, -1=zmoŭčana

en: Xft Hint Style
be@latin: Styl hintingu Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
be@latin: Akreślivaje ŭzrovień užytaha hintingu; hintnone (niama), hintslight (lohki), hintmedium (siaredni), albo hintfull (poŭny)

en: Xft RGBA
be@latin: RGBA Xft

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
be@latin: Typ vyhładžvańnia pikselaŭ; none (biez), rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Xft DPI
be@latin: DPI Xft

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
be@latin: Rezalucyja Xft, u 1024 * punkty/cal. -1 – vykarystańnie zmoŭčanaj vartaści

en: Cursor theme name
be@latin: Nazva matyvu kursora

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
be@latin: Nazva ŭžyvanaha matyvu kursora, albo NULL, kab byŭ zmoŭčany

en: Cursor theme size
be@latin: Pamier matyvu kursora

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
be@latin: Pamier, jakim karystajucca kursory, albo 0, kab byŭ zmoŭčany pamier

en: Alternative button order
be@latin: Alternatyŭnaje raspałažeńnie knopak

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
be@latin: Akreślivaje, ci knopki ŭ voknach dyjalohu pavinny ŭžyvać alternatyŭnaha raspałažeńnia

en: Alternative sort indicator direction
be@latin: Alternatyŭnaje raspałažeńnie knopak

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
be@latin: Akreślivaje, ci napramak indykataraŭ sartavańnia śpisaŭ i drevaŭ nie źjaŭlajecca advarotnym, čym zmoŭčany (dzie strełka ŭniz aznačaje rost)

en: Show the 'Input Methods' menu
be@latin: Pakazvaj menu "Metady ŭvodu"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
be@latin: Niešta ŭ kantekstnym menu albo vyhladzie tekstu pavinna prapanavać źmienu metadu ŭvodu źviestak

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
be@latin: Pakazvaje menu "Ustaŭ kiroŭny znak Unikodu"

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
be@latin: Ci elementy kantekstnaha menu j vyhladaŭ tekstu pavinny dazvalać ustaŭku kiroŭnych znakaŭ

en: Start timeout
be@latin: Pačatak terminu čakańnia

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
be@latin: Pačatkovaja vartaść dla terminaŭ čakańnia, kali klaviša nacisnutaja

en: Repeat timeout
be@latin: Paŭtary čakańnie

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
be@latin: Paŭtaraje vartaść terminaŭ čakańnia, kali klaviša nacisnutaja

en: Expand timeout
be@latin: Pašyreńnie kanca

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
be@latin: Pašyraje vartaść terminu čakańnia, kali widget pašyrajecca na novuju zonu

en: Color scheme
be@latin: Schiema koleraŭ

en: A palette of named colors for use in themes
be@latin: Palitra nazvanych koleraŭ dziela vykarystańnia ŭ jakaści fonu

en: Enable Animations
be@latin: Dazvol animacyju

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
be@latin: Ci dazvalać animavanyja elementy interfejsu?

en: Enable Touchscreen Mode
be@latin: Dazvol režym Touchscreen

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
be@latin: Kali PRAŬDA, na ekranie nie pajaŭlajucca paviedamleńni ab zdareńni ruchu

en: Tooltip timeout
be@latin: Čas demanstracyi padkazki

en: Timeout before tooltip is shown
be@latin: Praciahłaść demanstracyi padkazki

en: Tooltip browse timeout
be@latin: Praciahłaść demanstracyi padkazki padčas prahladańnia

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
be@latin: Praciahłaść demanstracyi padkazki ŭ režymie prahladańnia

en: Tooltip browse mode timeout
be@latin: Praciahłaść demanstracyi padkazki ŭ režymie prahladańnia

en: Timeout after which browse mode is disabled
be@latin: Čas, praź jaki ŭklučajecca režym prahladu

en: Keynav Cursor Only
be@latin: Tolki kursor navihacyi

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
be@latin: Kali TRUE, dastupnyja tolki klavišy kursora dziela navihacyi pamiž widgetami

en: Keynav Wrap Around
be@latin: Zhortvańnie navihacyi kursoram

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
be@latin: Akreślivaje, ci pieranosić kursor padčas navihacyi klavijaturaj

en: Error Bell
be@latin: Zvanok pamyłki

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
be@latin: Kali PRAŬDA, pry pamyłkach klavijaturnaj navihacyi razdajecca zvanok

en: Color Hash
be@latin: Hash koleru

en: A hash table representation of the color scheme.
be@latin: Schiema koleraŭ, reprezentavanaja jak hash-tablica.

en: Default file chooser backend
be@latin: Zmoŭčanaja padtrymka vybaru fajłaŭ

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
be@latin: Nazva zmoŭčana ŭžyvanaj padtrymki GtkFileChooser

en: Default print backend
be@latin: Zmoŭčanaja padtrymka drukarak

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
be@latin: Śpis padtrymak GtkPrintBackend dziela zmoŭčanaha ŭžytku

en: Default command to run when displaying a print preview
be@latin: Zahad nievykanalny, pakul pakazvaje pieradahlad vydruku

en: Command to run when displaying a print preview
be@latin: Zahad zapusku pry pakazie pieradahladu vydruku

en: Enable Mnemonics
be@latin: Dazvol Mnemoniki

en: Whether labels should have mnemonics
be@latin: Akreślivaje, ci pavinny etykietki mieć mnemoniki

en: Enable Accelerators
be@latin: Dazvol akseleratary

en: Whether menu items should have accelerators
be@latin: Akreślivaje, ci elementy menu pavinny mieć akseleratary

en: Recent Files Limit
be@latin: Kolkaść niadaŭna ŭžyvanych fajłaŭ

en: Number of recently used files
be@latin: Kolkaść niadaŭna ŭžytych fajłaŭ

en: Toolbar style
be@latin: Styl paneli pryładździa

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
be@latin: Akreślivaje, ci zmoŭčanyja paneli pryładździa majuć tolki tekst, tekst i ikony, tolki ikony, itp.

en: Mode
be@latin: Režym

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
be@latin: Napramki, u jakich pamier hrupy ŭpłyvaje na vymahanyja pamiery widgetaŭ kampanentaŭ

en: Ignore hidden
be@latin: Ihnaravańnie schavanych

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
be@latin: Kali ŭklučana, schavanyja widgety ihnarujucca padčas ustaleńnia pamieru hrupy

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, ź dziejnaj vartaściu ličbavaha ŭvachodu

en: Climb Rate
be@latin: Chutkaść rostu

en: Snap to Ticks
be@latin: Zakruhleńnie da pravilnych

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
be@latin: Akreślivaje, ci pamyłkovyja vartaści pavinny być aŭtamatyčna zakruhlenyja da najbližejšych pravilnych z uvahi na krok ličbavaha ŭvachodu.

en: Numeric
be@latin: Numeryčnyja

en: Whether non-numeric characters should be ignored
be@latin: Akreślivaje, ci ihnaravać znaki, jakija nie ŭvachodziać u skład ličby

en: Wrap
be@latin: Pieranos

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
be@latin: Akreślivaje, ci vartaść u ličbavym uvachodzie pavinna być pieraniesienaja paśla dasiahańnia adnoj ź miežaŭ

en: Update Policy
be@latin: Pryncyp aktualizacyi

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
be@latin: Akreślivaje, ci vartaść pola pavinna zaŭždy aktualizavacca ci tolki kali jana pravilnaja.

en: Reads the current value, or sets a new value
be@latin: Adčytvaje dziejnuju vartaść albo daje novuju

en: Style of bevel around the spin button
be@latin: Styl kantu vakoł ličbavaha ŭvodu

en: Has Resize Grip
be@latin: Maje sietku pašyreńnia

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
be@latin: Akreślivaje, ci panel stanu maje sietku dziela pašyreńnia vierchniaha ŭzroŭniu

en: Style of bevel around the statusbar text
be@latin: Styl kantu vakoł tekstu na paneli stanu

en: The size of the icon
be@latin: Pamier ikony

en: The screen where this status icon will be displayed
be@latin: Ekran, na jakim budzie pakazanaje hetaja ikona statusu

en: Blinking
be@latin: Mirhańnie

en: Whether or not the status icon is blinking
be@latin: Akreślivaje, ci ikona stanu mirhaje ci nie

en: Whether or not the status icon is visible
be@latin: Akreślivaje, ci ikona bačnaja ci nie

en: Whether or not the status icon is embedded
be@latin: Akreślivaje, паказваć ikonu ci nie

en: The orientation of the tray
be@latin: Pałažeńnie paneli pryładździa

en: Has tooltip
be@latin: Jość padkazka

en: Tooltip Text
be@latin: Tekst padkazki

en: The contents of the tooltip for this widget
be@latin: Tekst padkazki dla hetaha widgetu

en: Tooltip markup
be@latin: Značnik padkazki

en: Rows
be@latin: Radki

en: The number of rows in the table
be@latin: Kolkaść radkoŭ u tablicy

en: Columns
be@latin: Kalony

en: The number of columns in the table
be@latin: Kolkaść kalon u tablicy

en: Row spacing
be@latin: Vodstupy radkoŭ

en: The amount of space between two consecutive rows
be@latin: Kolkaść miesca pamiž dvuma susiednimi radkami.

en: Column spacing
be@latin: Vodstupy kalon

en: The amount of space between two consecutive columns
be@latin: Kolkaść miesca pamiž susiednimi kalonami.

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
be@latin: Kali PRAŬDA, usie jačejki tablicy majuć adnolkavuju šyryniu/vyšyniu.

en: Left attachment
be@latin: Levaje dałučeńnie

en: Right attachment
be@latin: Pravaje dałučeńnie

en: The column number to attach the right side of a child widget to
be@latin: Kolkaść kalon dałučanych z pravaha boku widgetu naščadka

en: Top attachment
be@latin: Vierchniaje dałučeńnie

en: The row number to attach the top of a child widget to
be@latin: Kolkaść radkoŭ dałučanych źvierchu widgetu naščadka

en: Bottom attachment
be@latin: Nižniaje dałučeńnie

en: Horizontal options
be@latin: Haryzantalnyja opcyi

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
be@latin: Opcyi, jakija akreślivajuć pavodziny widgetu naščadka pa haryzantali

en: Vertical options
be@latin: Vertykalnyja opcyi

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
be@latin: Opcyi, jakija akreślivajuć pavodziny widgetu naščadka pa vertykali

en: Horizontal padding
be@latin: Haryzantalnaje zapaŭnieńnie

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
be@latin: Dadatkovaja adlehłaść pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami abapał, u pikselach

en: Vertical padding
be@latin: Vertykalnaje zapaŭnieńnie

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
be@latin: Dadatkovaja adlehłaść pamiž widgetam-naščadkam i jahonymi susiedziami źvierchu i źnizu, u pikselach

en: Horizontal adjustment for the text widget
be@latin: Haryzantalnaje dapasavańnie tekstavaha widgetu

en: Vertical adjustment for the text widget
be@latin: Vertykalnaje dapasavańnie tekstavaha widgetu

en: Line Wrap
be@latin: Pieranos radkoŭ

en: Whether lines are wrapped at widget edges
be@latin: Akreślivaje, ci pieranosić radki la miažy widgetu.

en: Word Wrap
be@latin: Pieranos słoŭ

en: Whether words are wrapped at widget edges
be@latin: Akreślivaje, ci pieranosić słovy la miažy widgetu.

en: Tag Table
be@latin: Tablica značnikaŭ

en: Text Tag Table
be@latin: Tablica tekstavych značnikaŭ

en: Current text of the buffer
be@latin: Dziejny tekst bufera

en: Has selection
be@latin: Maje vybar

en: Whether the buffer has some text currently selected
be@latin: Akreślivaje ci znachodzicca ŭ bufery niejki zaznačany tekst

en: Cursor position
be@latin: Pazycyja kursora

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
be@latin: Pazycyja znaku ŭklejki

en: Copy target list
be@latin: Skapijuj śpis

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
be@latin: Śpis metaŭ buferu, jaki dapamahaje kapijavańnie ŭ padručnuju pamiać i krynicy DND

en: Paste target list
be@latin: Uklej śpis metaŭ

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
be@latin: Śpis metaŭ bufera, jaki dapamahaje ŭklejvać dla padručnaj pamiaci i pryznačeńnia DND

en: Mark name
be@latin: Nazva značnika

en: Left gravity
be@latin: Hravitacyja ŭleva

en: Whether the mark has left gravity
be@latin: Akreślivaje, ci hetamu značniku ŭłaścivaja hravitacyja ŭleva

en: Tag name
be@latin: Nazva značnika

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
be@latin: Nazva, užyvanaja jak spasyłka na tekstavy značnik, NULL dla značnikaŭ, pazbaŭlenych nazvaŭ

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
be@latin: Koler fonu jak (vierahodna, niavyznačany) GdkColor

en: Background full height
be@latin: Fon maje poŭnuju vyšyniu

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
be@latin: Akreślivaje, ci koler fonu zapaŭniaje radok na ŭsiu vyšyniu, ci tolki na vyšyniu aznačanych znakaŭ

en: Background stipple mask
be@latin: Maska rysavańnia fonu

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
be@latin: Bitmapa, užyvanaja jak maska rysavańnia fonu tekstu

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
be@latin: Koler elementu jak (vierahodna niavyznačany) GdkColor

en: Foreground stipple mask
be@latin: Maska rysavańnia tekstu

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
be@latin: Bitmapa, užyvanaja jak maska rysavańnia tekstu

en: Text direction
be@latin: Napramak tekstu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
be@latin: Napramak tekstu, naprykład: right-to-left (sprava naleva) albo left-to-right (źleva naprava)

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
be@latin: Styl šryftu jak PangoStyle, naprykład: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
be@latin: Varyjant šryftu jak PangoVariant, naprykład: PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
be@latin: Ciažar šryftu jak poŭnaja ličba, pabač vartaści, akreślenyja napierš u PangoWeight; naprykład: PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
be@latin: Raściahnutaść šryftu jak PangoStretch, naprykład: PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
be@latin: Pamier šryftu ŭ adzinkach Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
be@latin: Pamier šryftu jak kaeficyjent maštabu adnosna zmoŭčanaha pamieru šryftu. Ułasnaść dazvalaje aŭtamatyčna dastasavacca da źmien matyvaŭ, itp., tamu rekamendujecca ŭstalać pamier jakraz z vykarystańniem jaje. Pango standartna akreślivaje niekalki vartaściaŭ maštabu j praporcyj, takich jak PANGO_SCALE_X_LARGE.

en: Left, right, or center justification
be@latin: Dapasavańnie da levaha, pravaha boku, albo centralnaje

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
be@latin: Kod ISO movy, na jakoj byŭ napisany hety tekst. Pango moža vykarystać hetuju infarmacyju ŭ jakaści padkazki pry renderavańni tekstu. Kali nie akreślena, budzie ŭžytaja adpaviednaja zmoŭčanaja vartaść.

en: Left margin
be@latin: Levaje pabočča

en: Width of the left margin in pixels
be@latin: Šyrynia levaha pabočča ŭ pikselach

en: Right margin
be@latin: Pravaje pabočča

en: Width of the right margin in pixels
be@latin: Šyrynia pravaha pabočča ŭ pikselach

en: Indent
be@latin: Vodstup

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
be@latin: Pamier vodstupu abzacu ŭ pikselach

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
be@latin: Zruch tekstu nad bazavaj linijaj (admoŭnaja vartaść aznačaje zruch nižej za bazavuju liniju), u adzinkach Pango

en: Pixels above lines
be@latin: Miesca nad radkami

en: Pixels of blank space above paragraphs
be@latin: Kolkaść svabodnaha miesca nad abzacami ŭ pikselach

en: Pixels below lines
be@latin: Pikselaŭ nad radkami

en: Pixels of blank space below paragraphs
be@latin: Kolkaść svabodnaha miesca nad abzacami ŭ pikselach

en: Pixels inside wrap
be@latin: Pikseli ŭ pieranosie

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
be@latin: Kolkaść svabodnaha miesca pamiž pieraniesienymi radkami abzacu ŭ pikselach

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
be@latin: Akreślivaje, jak pieranosiacca radki: nijak, pavodle słoŭ ci pavodle znakaŭ

en: Tabs
be@latin: Tabulacyi

en: Custom tabs for this text
be@latin: Lubyja tabulacyi, źviazanyja z tekstam

en: Invisible
be@latin: Niabačny

en: Whether this text is hidden.
be@latin: Akreślivaje, ci tekst schavany.

en: Paragraph background color name
be@latin: Nazva koleru fonu parahrafu

en: Paragraph background color as a string
be@latin: Koler fonu parahrafu ŭ tekstavym vyjaŭleńni

en: Paragraph background color
be@latin: Koler fonu parahrafu

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
be@latin: Koler fonu parahrafu jak (vierahodna niavyznačany) GdkColor

en: Margin Accumulates
be@latin: Sumavańnie paboččaŭ

en: Whether left and right margins accumulate.
be@latin: Akreślivaje, ci sumujucca pravaje j levaje paboččy.

en: Background full height set
be@latin: Akreśleńnie vyšyni zapaŭnieńnia fonu

en: Whether this tag affects background height
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vyšyniu zapaŭnieńnia fonu

en: Background stipple set
be@latin: Nałady maski rysavańnia fonu

en: Whether this tag affects the background stipple
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na masku rysavańnia fonu

en: Foreground stipple set
be@latin: Nałady maski rysavańnia tekstu

en: Whether this tag affects the foreground stipple
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na masku rysavańnia tekstu

en: Justification set
be@latin: Nałady dapasavańnia

en: Whether this tag affects paragraph justification
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na dapasavańnie

en: Left margin set
be@latin: Nałady levaha pabočča

en: Whether this tag affects the left margin
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na levaje pabočča

en: Indent set
be@latin: Nałady vodsupu

en: Whether this tag affects indentation
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na vodstup

en: Pixels above lines set
be@latin: Nałady miesca nad radkami

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na kolkaść pikselaŭ nad radkami

en: Pixels below lines set
be@latin: Nałady miesca pad radkami

en: Pixels inside wrap set
be@latin: Nałady pikselaŭ pieranosu

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na kolkaść pikselaŭ pamiž pieraniesienymi radkami

en: Right margin set
be@latin: Nałady pravaha pabočča

en: Whether this tag affects the right margin
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na pravaje pabočča

en: Wrap mode set
be@latin: Nałady režymu pieranosu

en: Whether this tag affects line wrap mode
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na režym pieranosu

en: Tabs set
be@latin: Nałady tabulacyi

en: Whether this tag affects tabs
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na tabulacyju

en: Invisible set
be@latin: Nałady niabačnaści

en: Whether this tag affects text visibility
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na niabačnaść

en: Paragraph background set
be@latin: Nałady fonu parahrafu

en: Whether this tag affects the paragraph background color
be@latin: Akreślivaje, ci ŭpłyvaje hety značnik na koler fonu parahrafu

en: Pixels Above Lines
be@latin: Miesca nad radkami

en: Pixels Below Lines
be@latin: Miesca pad radkami

en: Pixels Inside Wrap
be@latin: Pikseli ŭ pieranosie

en: Wrap Mode
be@latin: Režym pieranosu

en: Left Margin
be@latin: Levaje pabočča

en: Right Margin
be@latin: Pravaje pabočča

en: Cursor Visible
be@latin: Bačny kursor

en: If the insertion cursor is shown
be@latin: Akreślivaje, ci bačny kursor uklejvańnia.

en: Buffer
be@latin: Bufer

en: The buffer which is displayed
be@latin: Bačny bufer

en: Whether entered text overwrites existing contents
be@latin: Akreślivaje, ci ŭvodžany tekst nadpisvaje dziejnaje źmieściva

en: Accepts tab
be@latin: Pryjmańnie tabulacyi

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
be@latin: Akreślivaje, ci pavinna bracca pad uvahu tabulacyja jak uvodžany znak

en: Error underline color
be@latin: Koler padkreśleńnia pamyłki

en: Color with which to draw error-indication underlines
be@latin: Koler, jakim buduć rysavać padkreśleńni pamyłak

en: Create the same proxies as a radio action
be@latin: Stvaraj proxy ŭ vyhladzie paloŭ adnarazovaha vybaru

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
be@latin: Akreślivaje, ci proxy dla hetaha dziejańnia vyhladajuć jak proxy adnarazovaha vybaru

en: If the toggle action should be active in or not
be@latin: Akreślivaje, ci pavinien pieraklučalnik być aktyŭny

en: If the toggle button should be pressed in or not
be@latin: Akreślivaje, ci pieraklučalnaja knopka pavinna być nacisnutaja, ci nie.

en: If the toggle button is in an "in between" state
be@latin: Akreślivaje, ci pieraklučalnaja knopka znachodzicca ŭ "pasiarednim" stanie

en: Draw Indicator
be@latin: Rysuj pakaźnik

en: If the toggle part of the button is displayed
be@latin: Akreślivaje, ci rysavać pieraklučalnuju častku knopki

en: Toolbar Style
be@latin: Styl paneli pryładździa

en: How to draw the toolbar
be@latin: Sposab rysavańnia panelaŭ pryładździa

en: Show Arrow
be@latin: Pakazvaj strełki

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
be@latin: Ci pavinna być bačnaja strełka, kali panel pryładździa nie źmiaščajecca ŭ interfejsie

en: Tooltips
be@latin: Padkazki

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
be@latin: Akreślivaje, ci pavinny być aktyŭnyja padkazki paneli pryładździa

en: Size of icons in this toolbar
be@latin: Pamier ikonaŭ na paneli pryładździa

en: Icon size set
be@latin: Akreśleńnie pamieru ikony

en: Whether the icon-size property has been set
be@latin: Akreślivaje, ci ŭłascivaści pamieru ikony byli akreślenyja

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
be@latin: Akreślivaje, ci element pavinien atrymoŭvać dadatkovuju prastoru paśla pavieličeńnia pamieru paneli pryładździa

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
be@latin: Akreślivaje, ci element pavinien mieć taki ž pamier, što inšyja adnarodnyja elementy

en: Spacer size
be@latin: Pamier padzialalnaha elementu

en: Size of spacers
be@latin: Pamiery padzialalnych elementaŭ

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
be@latin: Kolkaść miesca na kraji pamiž cieniem paneli pryładździa i knopkami

en: Maximum child expand
be@latin: Maksymalny rost widgetu naščadka

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
be@latin: Pašyralny element atrymaje maksymalnuju prastoru

en: Space style
be@latin: Styl vodstupaŭ

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
be@latin: Akreślivaje, ci vodstupy pakazvajuć jak vertykalnyja linii, ci jak pustyja miescy

en: Button relief
be@latin: Vypukłaść knopki

en: Type of bevel around toolbar buttons
be@latin: Typ kantaŭ vakoł knopak paneli pryładździa

en: Style of bevel around the toolbar
be@latin: Styl kantu vakoł paneli pryładździa

en: Text to show in the item.
be@latin: Tekst, pakazany na elemencie.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
be@latin: Akreślivaje, ci padkreśleńnie ŭžyvajecca ŭ tekście ŭ roli značnika pierad znakam akseleratara.

en: Widget to use as the item label
be@latin: Widget, užyvany jak etykieta elementu

en: Stock Id
be@latin: ID typovaha elementu

en: The stock icon displayed on the item
be@latin: Ikona typovaha elementu, pakazanaja na elemencie

en: Icon name
be@latin: Nazva ikony

en: The name of the themed icon displayed on the item
be@latin: Nazva ikony z matyvu, pakazanaj na elemencie

en: Icon widget
be@latin: Widget ikony

en: Icon widget to display in the item
be@latin: Widget ikony, pakazanaj na elemencie

en: Icon spacing
be@latin: Vodstupy pamiž ikonami

en: Spacing in pixels between the icon and label
be@latin: Vodstup u pikselach pamiž ikonaj i etykietkaj

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
be@latin: Akreślivaje, ci element paneli pryładździa ŭsprymajecca jak važny. Kali PRAŬDA, knopki paneli pryładździa pakazvajuć tekst u režymie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
be@latin: Madel TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
be@latin: Madel dla sartavańnia ŭ TreeModelSort

en: TreeView Model
be@latin: Madel TreeView

en: The model for the tree view
be@latin: Madel dla vyhladu dreva

en: Horizontal Adjustment for the widget
be@latin: Haryzantalnaje dapasavańnie widgetu

en: Vertical Adjustment for the widget
be@latin: Vertykalnaje dapasavańnie widgetu

en: Headers Visible
be@latin: Bačnyja zahałoŭki

en: Show the column header buttons
be@latin: Pakazvaj knopki ŭ zahałoŭkach kalon

en: Headers Clickable
be@latin: Klikalnyja zahałoŭki

en: Column headers respond to click events
be@latin: Akreślivaje, ci zahałoŭki reahujuć na padzieji kliku.

en: Expander Column
be@latin: Kalona razhortvalnaha elementu

en: Set the column for the expander column
be@latin: Naładžvaje kalonu, u jakoj pajaŭlajecca razhortvalny element

en: Rules Hint
be@latin: Razroźnivańnie radkoŭ

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
be@latin: Akreślivaje, ci pavienien być akreśleny atrybut, jaki padkazvaje mechanizmu matyvu razroźnivać čarhovyja radki (naprykład, roznymi kolerami).

en: Enable Search
be@latin: Mahčymaść pošuku

en: View allows user to search through columns interactively
be@latin: Akreślivaje, ci vyhlad dazvalaje karystalniku interaktyŭna prašukać kalony.

en: Search Column
be@latin: Kalona pošuku

en: Fixed Height Mode
be@latin: Režym ustalenaj vyšyni

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
be@latin: Pryśpiešvaje GtkTreeView, zychodziačy z taho, što ŭsie radki majuć adnolkavuju vyšyniu

en: Hover Selection
be@latin: Zaznačaj abranaje

en: Whether the selection should follow the pointer
be@latin: Akreślivaje, ci zaznačeńnie pavinna iści za kursoram

en: Hover Expand
be@latin: Razhortvaj abranaje

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
be@latin: Akreślivaje, ci razhortvać/zhortvać radki padčas pierasoŭvańnia nad imi kursora

en: Show Expanders
be@latin: Pakažy razhortvalniki

en: View has expanders
be@latin: Vyhlad z razhortvalnikami

en: Level Indentation
be@latin: Uzrovień vodstupu abzacu

en: Extra indentation for each level
be@latin: Dadatkovy vodstup abzacu dla kožnaha ŭzroŭniu

en: Rubber Banding
be@latin: Žhut

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
be@latin: Akreślivaje, ci dapuščalna zaznačać kursoram myšy šmat elementaŭ

en: Enable Grid Lines
be@latin: Uklučaje linii sietki

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
be@latin: Akreślivaje, ci linija sietki pavinna być narysavanaja tam, dzie dreva

en: Enable Tree Lines
be@latin: Uklučaje linii dreva

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
be@latin: Akreślivaje, ci linija dreva pavinna być narysavanaja tam, dzie dreva

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
be@latin: Kalona madeli z tekstam padkazak dla radkoŭ.

en: Vertical Separator Width
be@latin: Šyrynia vertykalnaha separatara

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
be@latin: Pamier vertykalnych vodstupaŭ pamiž jačejkami. Ličba musić być cotnaja.

en: Horizontal Separator Width
be@latin: Šyrynia haryzantalnaha separatara

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
be@latin: Pamier haryzantalnych vodstupaŭ pamiž jačejkami. Ličba musić być cotnaja.

en: Allow Rules
be@latin: Dapuščalnaje razroźnivańnie radkoŭ

en: Allow drawing of alternating color rows
be@latin: Mahčymaść rysavać susiednija radki roznymi kolerami

en: Indent Expanders
be@latin: Adstupi elementy razhortvańnia

en: Make the expanders indented
be@latin: Adstupaje elementy razhortvańnia

en: Even Row Color
be@latin: Koler cotnych radkoŭ

en: Color to use for even rows
be@latin: Koler, jaki ŭžyvajecca dla cotnych radkoŭ

en: Odd Row Color
be@latin: Koler niacotnych radkoŭ

en: Color to use for odd rows
be@latin: Koler, jaki ŭžyvajecca dla niacotnych radkoŭ

en: Row Ending details
be@latin: Detali Row Ending

en: Enable extended row background theming
be@latin: Dazvalaje pašyryć šerah na kampazycyi fonu

en: Grid line width
be@latin: Šyrynia linijaŭ sietki

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
be@latin: Šyrynia linijaŭ sietki tam, dzie dreva, u pikselach

en: Tree line width
be@latin: Šyrynia linijaŭ dreva

en: Width, in pixels, of the tree view lines
be@latin: Šyrynia linijaŭ tam, dzie dreva, u pikselach

en: Grid line pattern
be@latin: Uzor linijaŭ sietki

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
be@latin: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni linijaŭ sietki tam, dzie dreva

en: Tree line pattern
be@latin: Uzor linijaŭ dreva

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
be@latin: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni linijaŭ tam, dzie dreva

en: Whether to display the column
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać kalonu

en: Resizable
be@latin: Źmienny pamier

en: Column is user-resizable
be@latin: Akreślivaje, ci moža karystalnik źmianiać šyryniu kalony

en: Current width of the column
be@latin: Dziejnaja šyrynia kalony

en: Space which is inserted between cells
be@latin: Miesca, ustaŭlanaje pamiž jačejkami

en: Sizing
be@latin: Źmiena pamieru

en: Resize mode of the column
be@latin: Režym źmieny pamieru kalony

en: Fixed Width
be@latin: Ustalenaja šyrynia

en: Current fixed width of the column
be@latin: Dziejnaja stałaja šyrynia kalony

en: Minimum Width
be@latin: Minimalnaja šyrynia

en: Minimum allowed width of the column
be@latin: Minimalnaja dapuščalnaja šyrynia kalony

en: Maximum Width
be@latin: Maksymalnaja šyrynia

en: Maximum allowed width of the column
be@latin: Maksymalnaja dapuščalnaja šyrynia kalony

en: Title to appear in column header
be@latin: Zahałovak u šapcy kalony

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
be@latin: Kalona atrymvaje častku dadatkovaj šyryni dadzienaj widgetu

en: Clickable
be@latin: Klikalnaja

en: Whether the header can be clicked
be@latin: Akreślivaje, ci možna klikać u šapku

en: Widget to put in column header button instead of column title
be@latin: Widget, źmieščany na knopcy ŭ šapcy kalony zamiest jaje zahałoŭku

en: X Alignment of the column header text or widget
be@latin: Haryzantalnaje raŭnańnie tekstu albo widgetu ŭ šapcy kalony

en: Whether the column can be reordered around the headers
be@latin: Akreślivaje, ci možna źmianiać paradak kalony adnosna inšych.

en: Sort indicator
be@latin: Pakaźnik paradkavańnia

en: Whether to show a sort indicator
be@latin: Akreślivaje, ci bačny pakaźnik paradkavańnia

en: Sort order
be@latin: Paradak sartavańnia

en: Sort direction the sort indicator should indicate
be@latin: Napramak, jaki pavinien pakazvać pakaźnik paradkavańnia

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
be@latin: Akreślivaje, ci razhortvalnyja elementy menu pavinny być dadavanyja da menu

en: Merged UI definition
be@latin: Definicyja złučanaha interfejsu karystalnika

en: An XML string describing the merged UI
be@latin: Źviestki XML z apisańniem złučanaha interfejsu karystalnika

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vartaść haryzantalnaj pazycyi ŭnutry hetaha pakazanaha abšaru

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
be@latin: Abjekt GtkAdjustment, jaki akreślivaje vartaść vertykalnaj pazycyi ŭnutry hetaha pakazanaha abšaru

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
be@latin: Akreślivaje, jak rysujecca pramavuholnik ź cieniem vakoł abšaru vyśviatleńnia

en: Widget name
be@latin: Nazva widgetu

en: The name of the widget
be@latin: Nazva widgetu

en: Parent widget
be@latin: Widget vyšejšaha ŭzroŭniu

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
be@latin: Widget vyšejšaha ŭzroŭniu hetaha widgetu. Jon musić być kantejneram

en: Width request
be@latin: Patrabavańnie ŭstalić šyryniu

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
be@latin: Patrabavańnie ŭstalić šyryniu widgetu, vartaść -1 aznačaje ŭžyćcio naturalnaha parametru

en: Height request
be@latin: Patrabavańnie ŭstalić vyšyniu

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
be@latin: Patrabavańnie ŭstalić vyšyniu widgetu, vartaść -1 aznačaje ŭžyćcio naturalnaha parametru

en: Whether the widget is visible
be@latin: Akreślivaje, ci widget bačny

en: Whether the widget responds to input
be@latin: Akreślivaje, ci widget adkazvaje na zdareńni ŭvodu

en: Application paintable
be@latin: Rysavanaje prahramaj

en: Whether the application will paint directly on the widget
be@latin: Akreślivaje, ci aplikacyja budzie rysavać niepasredna pa widgecie.

en: Can focus
be@latin: Pryjmaje fokus

en: Whether the widget can accept the input focus
be@latin: Akreślivaje, ci widget pryjmaje fokus uvodu

en: Has focus
be@latin: Z fokusam

en: Whether the widget has the input focus
be@latin: Akreślivaje, ci na widgecie sfakusavany ŭvod

en: Is focus
be@latin: Fakusavańnie

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
be@latin: Akreślivaje, ci widget u vaknie vyšejšaha ŭzroŭniu zmoŭčany

en: Can default
be@latin: Moža być zmoŭčany

en: Whether the widget can be the default widget
be@latin: Akreślivaje, ci widget moža być zmoŭčany

en: Has default
be@latin: Zmoŭčany

en: Whether the widget is the default widget
be@latin: Akreślivaje, ci widget zmoŭčany

en: Receives default
be@latin: Pryjmaje zmoŭčanaje

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
be@latin: Akreślivaje, ci widget pryjmaje zmoŭčanaje dziejańnie, kali fokus na im

en: Composite child
be@latin: Naščadak składanaha

en: Whether the widget is part of a composite widget
be@latin: Akreślivaje, ci widget źjaŭlajecca častkaj składanaha widgetu

en: Style
be@latin: Styl

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
be@latin: Styl widgetu, z infarmacyjaj ab jahonym vyhladzie (kolery i inšaje)

en: Events
be@latin: Zdareńni

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
be@latin: Maska zdareńniaŭ, jakaja akreślivaje, jakija typy zdareńniaŭ GdkEvents atrymvaje hety widget

en: Extension events
be@latin: Zdareńni pašyreńnia

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
be@latin: Maska zdareńniaŭ, jakaja akreślivaje, jakija typy zdareńniaŭ atrymvaje hety widget

en: No show all
be@latin: Nie pakazvaj usich

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
be@latin: Akreślivaje, ci funkcyja gtk_widget_show_all() pavinna mieć upłyŭ na hety widget

en: Whether this widget has a tooltip
be@latin: Akreślivaje, ci hety widget maje padkazku

en: Interior Focus
be@latin: Unutrany fokus

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
be@latin: Akreślivaje, treba rysavać pakaźnik fokusu ŭnutry widgetaŭ

en: Focus linewidth
be@latin: Šyrynia linii fokusu

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
be@latin: Šyrynia linii, jakaja pakazvaje fokus, u pikselach

en: Focus line dash pattern
be@latin: Uzor linii fokusu

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
be@latin: Uzor linii, užyvanaj pry rysavańni fokusu

en: Focus padding
be@latin: Zapaŭnieńnie fokusu

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
be@latin: Šyrynia vodstupu pamiž pakaźnikam fokusu i pramavuholnikam, jaki aznačaje fokus, u pikselach

en: Cursor color
be@latin: Koler kursora

en: Color with which to draw insertion cursor
be@latin: Koler, pry vykarystańni jakoha pavinien być rysavany kursor ustaŭki

en: Secondary cursor color
be@latin: Druhi koler kursora

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
be@latin: Koler dapamožnaha kursora ŭstaŭki, užyvanaha pry redahavańni tekstu ź pieramiašanymi frahmentami, pisanymi źleva naprava i sprava naleva.

en: Cursor line aspect ratio
be@latin: Praporcyi pramavuholnika kursora

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
be@latin: Kaeficyjent praporcyjaŭ kursora ŭstaŭki

en: Draw Border
be@latin: Rysavańnie krajoŭ

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
be@latin: Pamier abšaraŭ rysavać pa-za abšaram, zaniatym widgetam

en: Unvisited Link Color
be@latin: Koler nienaviedanaj spasyłki

en: Color of unvisited links
be@latin: Koler nienaviedanych spasyłak

en: Visited Link Color
be@latin: Koler naviedanaj spasyłki

en: Color of visited links
be@latin: Koler naviedanych spasyłak

en: Wide Separators
be@latin: Šyrynia separatara

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
be@latin: Ci separatary majuć kanfihuravalnuju šyryniu, i ci pavinny jany być rysavanyja pry dapamozie pramavuholnikaŭ, a nia linijaŭ

en: Separator Width
be@latin: Šyrynia separatara

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
be@latin: Šyrynia separataraŭ, kali hetaja vartaść PRAŬDZIVAJA

en: Separator Height
be@latin: Separatar vyšyni

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
be@latin: Vyšynia separataraŭ, kali vartaść "wide-separators" PRAŬDZIVAJA

en: Horizontal Scroll Arrow Length
be@latin: Daŭžynia haryzantalnaj strełki prakrutki

en: The length of horizontal scroll arrows
be@latin: Daŭžynia haryzantalnych strełak prakrutki

en: Vertical Scroll Arrow Length
be@latin: Daŭžynia vertykalnaj strełki prakrutki

en: The length of vertical scroll arrows
be@latin: Daŭžynia vertykalnaj strełki prakrutki

en: Window Type
be@latin: Typ akna

en: The type of the window
be@latin: Typ akna

en: Window Title
be@latin: Zahałovak akna

en: The title of the window
be@latin: Zahałovak akna

en: Window Role
be@latin: Rola akna

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
be@latin: Unikalny identyfikatar dla akna, užyvany padčas adbudovy sesii

en: Startup ID
be@latin: ID startu

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
be@latin: Unikalny identyfikatar dla akna, užyvany padčas paviedamleńnia ab starcie

en: Allow Shrink
be@latin: Mahčymaść źmianšeńnia

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
be@latin: Akreślivaje, ci akno nia maje minimalnaha pamieru. Abrańnie hetaj vartaści na 99% drennaja ideja

en: Allow Grow
be@latin: Dazvol pavieličeńnie

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
be@latin: Akreślivaje, ci moža karystalnik pavialičvać pamier akna na bolšy za minimalny

en: If TRUE, users can resize the window
be@latin: Akreślivaje, ci moža karystalnik źmianiać pamier akna

en: Modal
be@latin: Madalnaje

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
be@latin: Akreślivaje, ci akno madalnaje (kali jano bačnaje, inšymi nielha karystacca)

en: Window Position
be@latin: Pałažeńnie akna

en: The initial position of the window
be@latin: Pačatkovaje pałažeńnie akna

en: Default Width
be@latin: Zmoŭčanaja šyrynia

en: The default width of the window, used when initially showing the window
be@latin: Zmoŭčanaja šyrynia akna, užyvanaja pry pieršym jahonym pajaŭleńni

en: Default Height
be@latin: Zmoŭčanaja vyšynia

en: The default height of the window, used when initially showing the window
be@latin: Zmoŭčanaja vyšynia akna, užyvanaja pry pieršym jahonym pajaŭleńni

en: Destroy with Parent
be@latin: Źnišč z baćkam

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
be@latin: Akreślivaje, ci začyniać hetaje vakno, kali začyniajecca vakno vyšejšaha ŭzroŭniu

en: Icon for this window
be@latin: Ikona, źviazanaja z hetym aknom

en: Name of the themed icon for this window
be@latin: Nazva ikony z matyvu, źviazanaj z hetym aknom

en: Is Active
be@latin: Aktyŭnaje

en: Whether the toplevel is the current active window
be@latin: Akreślivaje, ci akno vyšejšaha ŭzroŭniu aktyŭnaje

en: Focus in Toplevel
be@latin: Fokus u aknie vyšejšaha ŭzroŭniu

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
be@latin: Akreślivaje, ci fokus znachodzicca ŭnutry GtkWindow

en: Type hint
be@latin: Padkazka typu

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
be@latin: Padkazka dla asiarodździa, ź jakim typam akna jano maje dačynieńnie, i jak ź im abychodzicca.

en: Skip taskbar
be@latin: Abminaj paneli zadańniaŭ

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
be@latin: Akreślivaje, ci akno pavinna być abminutaje na paneli zadańniaŭ.

en: Skip pager
be@latin: Abminaj pieraklučalnik rabočych abšaraŭ

en: TRUE if the window should not be in the pager.
be@latin: Akreślivaje, ci akno pavinna być abminutaje ŭ pieraklučalniku rabočych abšaraŭ.

en: Urgent
be@latin: Važnaje

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
be@latin: Akreślivaje, ci źviartać uvahu karystalnika na dadzienaje akno.

en: Accept focus
be@latin: Pryjmańnie fokusu

en: TRUE if the window should receive the input focus.
be@latin: Kali PRAŬDA, akno pavinna atrymoŭvać fokus uvodu.

en: Focus on map
be@latin: Fokus pry mapavańni

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
be@latin: Kali PRAŬDA, akno pavinna atrymoŭvać fokus uvodu pry mapavańni.

en: Decorated
be@latin: Dekaravanaje

en: Whether the window should be decorated by the window manager
be@latin: Akreślivaje, ci kiraŭnik voknaŭ pavinien dekaravać hetaje akno

en: Deletable
be@latin: Vydalalny

en: Whether the window frame should have a close button
be@latin: Akreślivaje, ci na ramcy vakna pavinna być knopka, jakaja jaho začyniaje

en: Gravity
be@latin: Hravitacyja

en: The window gravity of the window
be@latin: Akno hravitacyi vakna

en: Transient for Window
be@latin: Pierachodny dla akna

en: The transient parent of the dialog
be@latin: Pierachodny baćka dyjalohu

en: Opacity for Window
be@latin: Prazrystaść akna

en: The opacity of the window, from 0 to 1
be@latin: Prazrystaść akna ad 0 da 1

en: IM Preedit style
be@latin: Styl ustupnaha redahavańnia metadu ŭvodu

en: How to draw the input method preedit string
be@latin: Sposab rysavańnia źviestak redahavańnia ŭstupnaha metadu ŭvodu

en: IM Status style
be@latin: Styl stanu metadu ŭvodu

en: How to draw the input method statusbar
be@latin: Sposab rysavańnia paneli stanu metadu ŭvodu
