gtk+-properties 0 - en to hr translation catalogue (1131 entries)

en: Number of Channels
hr: Broj kanala

en: The number of samples per pixel
hr: Broj uzoraka po točki

en: Colorspace
hr: Mjesto boje

en: The colorspace in which the samples are interpreted
hr: Mjesto boja u kojem se primjeri interpretiraju

en: Has Alpha
hr: Ima alfa prozirnost

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
hr: Treba li međuspremnik točaka imati alfa kanal

en: Bits per Sample
hr: Bitova po uzorku

en: The number of bits per sample
hr: Broj bitova po uzorku

en: Width
hr: Širina

en: The number of columns of the pixbuf
hr: Broj stupaca u međuspremniku točaka

en: Height
hr: Visina

en: The number of rows of the pixbuf
hr: Broj redova u međuspremniku točaka

en: Rowstride
hr: Korak

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
hr: Broj bajtova između početka retka i početka sljedećeg retka

en: Pixels
hr: Pikseli

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
hr: Pokazivač na podatak točke međuspreminka točaka

en: Default Display
hr: Uobičajeni zaslon

en: The default display for GDK
hr: Uobičajeni prikaz za GDK

en: Screen
hr: Zaslon

en: the GdkScreen for the renderer
hr: GdkScreen za renderer

en: Program name
hr: Naziv programa

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
hr: Ime programa. Ako nije postavljeno, pretpostavlja se g_get_application_name()

en: Program version
hr: Verzija programa

en: The version of the program
hr: Verzija programa

en: Copyright string
hr: Tekst o autorskim pravima

en: Copyright information for the program
hr: Informacije o autorskim pravima za program

en: Comments string
hr: Komentirajući tekst

en: Comments about the program
hr: Komentari o programu

en: Website URL
hr: URL web stranice

en: The URL for the link to the website of the program
hr: URL za web programa

en: Website label
hr: Naziv web-a

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
hr: Naziv za link na web programa. Ako nije postavljeno, koristi se URL.

en: Authors
hr: Autori

en: List of authors of the program
hr: Popis autora programa

en: Documenters
hr: Pisci dokumentacije

en: List of people documenting the program
hr: Popis ljudi koji su dokumentirali program

en: Artists
hr: Izvođači

en: List of people who have contributed artwork to the program
hr: Popis ljudi koji su umjetničkim dodacim doprinjeli programu

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
hr: Prevoditelji

en: Logo
hr: Logotip

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
hr: Logotip za "O programu...".

en: Logo Icon Name
hr: Ime ikone za logotip

en: A named icon to use as the logo for the about box.
hr: Imenovana ikona koja se koristi kao logo u dijalogu O programu.

en: Wrap license
hr: Sažmi licencu

en: Whether to wrap the license text.
hr: Sažima li se tekst licence

en: Accelerator Closure
hr: Zatvaranje prečice

en: The closure to be monitored for accelerator changes
hr: Koji skup tipki pratiti za izmjene prečica

en: Accelerator Widget
hr: Objekt za prečicu

en: The widget to be monitored for accelerator changes
hr: Element koji treba pratiti radi izmjena kratica

en: Name
hr: Ime

en: A unique name for the action.
hr: Jedinstveno ime za aktivnost.

en: Label
hr: Oznaka

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
hr: Oznaka koja se koristi za stavke menija i dugmad koji pokreću ovu akciju.

en: Short label
hr: Razvrstaj prema

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
hr: Kraća oznaka koja se može koristiti na dugmadi na alatnoj traci.

en: Tooltip
hr: _Alati

en: A tooltip for this action.
hr: Opis alata za ovu aktivnost.

en: Stock Icon
hr: Sličica dionice

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
hr: Isporučena sličica koja se prikazuje u elementima koji predstavljaju ovu akciju.

en: Icon Name
hr: Ime ikone

en: The name of the icon from the icon theme
hr: Ime ikone iz teme ikone

en: Visible when horizontal
hr: Vodoravno

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
hr: Može li se stavka trake s alatima prikazati kada je traka s alatima postavljena vodoravno.

en: Visible when overflown
hr: Vidljivo kod preljeva

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
hr: Ukoliko je postavljeno, posrednici alata za ovu akciju su prikazani u prelivnom izborniku trake s alatime.

en: Visible when vertical
hr: Okomito

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
hr: Može li se stavka trake s alatima prikazati kada je traka s alatima postavljena okomito.

en: Is important
hr: Važno je

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
hr: Može li se aktivnost smatrati važnom. Ako je postavljeno, posrednici za stavke alatki ove aktivnosti prikazuju tekst u načinu rada GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
hr: Sakrij ako je prazno

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
hr: Ako je postavljeno, isprazni posrednici izbornika za ovu aktivnost su sakriveni.

en: Sensitive
hr: Razlikuj velika i mala slova

en: Whether the action is enabled.
hr: Može li aktivnost biti uključena.

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Whether the action is visible.
hr: Može li aktivnost biti vidljiva.

en: Action Group
hr: Grupa aktivnosti

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
hr: GtkActionGroup ovog GtkAction je povezana ili  je NULL (za internu uporabu).

en: A name for the action group.
hr: Naziv za grupu aktivnosti.

en: Whether the action group is enabled.
hr: Može li grupa aktivnost biti uključena.

en: Whether the action group is visible.
hr: Može li grupa aktivnost biti vidljiva.

en: Value
hr: Vrijednost

en: The value of the adjustment
hr: Vrijednost za prilagodbu

en: Minimum Value
hr: Najmanja vrijednost

en: The minimum value of the adjustment
hr: Najmanja vrijednost za prilagodbu

en: Maximum Value
hr: Najveća vrijednost

en: The maximum value of the adjustment
hr: Najveća vrijednost za prilagodbu

en: Step Increment
hr: Korak povećanja

en: The step increment of the adjustment
hr: Korak povećanja za prilagodbu

en: Page Increment
hr: Korak povećanja stranice

en: The page increment of the adjustment
hr: Povećenje stranice za prilagodbu

en: Page Size
hr: Veličina stranice

en: The page size of the adjustment
hr: Veličina stranice za prilagodbu

en: Horizontal alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
hr: Vodoravna pozicija deteta u dostupnom prostoru. 0.0 označava lijevo poravnanje, 1.0 desno poravnanje.

en: Vertical alignment
hr: Okomito poravnanje

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
hr: Okomiti položaj djeteta u dostupnom prostoru. 0.0 označava poravnanje po vrhu, a 1.0 poravnanje po dnu.

en: Horizontal scale
hr: Vodoravni opseg

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hr: Ukoliko je dostupan vodoravni prostor veći od potrebnog za dijete, koliko ga se koristi za dijete. 0.0 je nimalo, a 1.0 za cijeli prostor

en: Vertical scale
hr: Okomit opseg

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
hr: Ukoliko je dostupan okomiti prostor veći od potrebnog za dijete, koliko ga se koristi za dijete. 0.0 je nimalo, a 1.0 za cijeli prostor

en: Top Padding
hr: Popuna na vrhu

en: The padding to insert at the top of the widget.
hr: Popuna koja se ubacuje na vrh elementa.

en: Bottom Padding
hr: Popuna na dnu

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
hr: Popuna koja se ubacuje na dno elementa.

en: Left Padding
hr: Lijeva popuna

en: The padding to insert at the left of the widget.
hr: Popuna koja se ubacuje na lijevu stranu elementa.

en: Right Padding
hr: Desna popuna

en: The padding to insert at the right of the widget.
hr: Popuna koja se ubacuje na desnu stranu elementa.

en: Arrow direction
hr: Smjer strelice

en: The direction the arrow should point
hr: Smjer u kome strelica treba pokazivati

en: Arrow shadow
hr: Sjenka strelice

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
hr: Izgled sjenke koja okružuje strelicu

en: Horizontal Alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: X alignment of the child
hr: X poravnanje nasljedne komponente

en: Vertical Alignment
hr: uspravno ravnanje, uspravno poravnavanje

en: Y alignment of the child
hr: Y poravnanje nasljedne komponente

en: Ratio
hr: odnos

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
hr: Odnos dimenzija ukoliko je obey_child FALSE

en: Obey child
hr: Prema sadržanom elementu

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
hr: Primorati da se odnos dimenzija slaže sa odnosom dimenzija okvira sadržanog elementa

en: Minimum child width
hr: Najmanja širina sadržanog elementa

en: Minimum width of buttons inside the box
hr: Najmanja širina gumba unutar okvira

en: Minimum child height
hr: Najmanja visina sadržanog elementa

en: Minimum height of buttons inside the box
hr: Najmanja visina gumba unutar okvira

en: Child internal width padding
hr: Unutrašnja popuna širine djeteta

en: Amount to increase child's size on either side
hr: Za koliko treba uvećati veličinu djeteta sa svake strane

en: Child internal height padding
hr: Unutrašnja popuna visine djeteta

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
hr: Za koliko treba uvećati veličinu djeteta s vrha i s dna

en: Layout style
hr: Stil izgleda

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
hr: Kako razmjestiti gumbe u okviru.  Dozvoljene vrijednosti su obično, rašireno, prema rubu, na početku i na kraju

en: Secondary
hr: Pomoćni

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
hr: Ukoliko je postavljeno, dijete se pojavljuje među drugim elementima, što je odgovarajuće za npr. gumbe za pomoć.

en: Spacing
hr: Prored

en: The amount of space between children
hr: Količina razmaka među sadržanim elementima

en: Homogeneous
hr: Homogeno

en: Whether the children should all be the same size
hr: Mogu li sve nasljedne komponente biti iste veličine

en: Expand
hr: Proširi

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
hr: Može li nasljedna komponenta dobiti dodatni prostor kada mu izvor raste

en: Fill
hr: Ispuna

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
hr: Može li se dodatni prostor namijenjen nasljednom sadržanom elementu dodijeliti ili koristiti za popunu

en: Padding
hr: Popunjavanje

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak koji se postavlja između sadržanog elementa i njegovih susjeda, u točkama

en: Pack type
hr: Vrsta vezivanja

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
hr: Određuje je li sadržani element vezan za početak ili kraj roditelja

en: Position
hr: Položaj

en: The index of the child in the parent
hr: Indeks sadržanog elementa u sadržiocu

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
hr: Sadržaj oznake unutar gumba, ukoliko gumb sadrži oznaku

en: Use underline
hr: Koristi podvlačenje

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
hr: Ukoliko je postavljeno, podvlačenje označava da se sljedeći znak koristi kao kratica

en: Use stock
hr: Koristi već pripremljene

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
hr: Ukoliko je postavljeno, oznaka se bira od već pripremljenih stavki umjesto da se prikazuje

en: Focus on click
hr: Fokusiranje klikom

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
hr: Može li gumb dobiti fokus kada se pritisne na njega mišem

en: Border relief
hr: Izgled ruba

en: The border relief style
hr: Stil izgleda ruba

en: Horizontal alignment for child
hr: Vodoravno poravnanje za nasljedni objekt

en: Vertical alignment for child
hr: Okomito poravnanje za

en: Image widget
hr: Element za sliku

en: Child widget to appear next to the button text
hr: Element dijete koji se pojavljuje pored tipke s tekstom

en: Default Spacing
hr: Uobičajeni razmak

en: Default Outside Spacing
hr: Uobičajeni rubni razmak

en: Child X Displacement
hr: Vodoravni pomak djeteta

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti dijete u x smjeru kada se pritisne gumb

en: Child Y Displacement
hr: Okomiti pomak djeteta

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti dijete u y smjeru kada se pritisne gumb

en: Displace focus
hr: Pomakni fokus

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
hr: Utječu li postavke child_displacement_x/_y također na fokus pravokutnika

en: Show button images
hr: Prikaži slike na gumbima

en: Year
hr: Godina

en: The selected year
hr: Odabrana godina

en: Month
hr: Mjesec

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
hr: Odabrani mjesec (broj između 0 i 11)

en: Day
hr: Dan

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
hr: Odabrani dan (broj između 1 i 31 ili 0 da se makne oznaka trenutno odabranog dana)

en: Show Heading
hr: Prikaži zaglavlje

en: If TRUE, a heading is displayed
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se zaglavlje

en: Show Day Names
hr: Prikaži imena dana

en: If TRUE, day names are displayed
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se imena dana

en: No Month Change
hr: Nema izmjene mjeseca

en: Show Week Numbers
hr: Prikaži broj tjedana

en: If TRUE, week numbers are displayed
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se brojevi tjedna

en: mode
hr: način

en: Editable mode of the CellRenderer
hr: Način unosa CellRenderera

en: visible
hr: vidljivo

en: Display the cell
hr: Prikaži ćeliju

en: Display the cell sensitive
hr: Prikaži ćeliju osjetljivom

en: xalign
hr: poravnanje po x osi

en: The x-align
hr: Poravnanje po x osi

en: yalign
hr: y-poravnanje

en: The y-align
hr: Poravnanje po y osi

en: xpad
hr: x-popuna

en: The xpad
hr: Vodoravna popuna

en: ypad
hr: y-popuna

en: The ypad
hr: Okomita popuna

en: width
hr: Širina

en: The fixed width
hr: Nepromjenjiva širina

en: height
hr: visina

en: The fixed height
hr: Utvrđena visina

en: Is Expander
hr: Grana se

en: Row has children
hr: Red sadrži druge redove

en: Is Expanded
hr: Razgranat

en: Row is an expander row, and is expanded
hr: Red se grana, i već je razgranat

en: Cell background color name
hr: Ime boje pozadine ćelije

en: Cell background color as a string
hr: Boja pozadine ćelije kao niz znakova

en: Cell background color
hr: Boja pozadine ćelije

en: Cell background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine ćelije kao GdkColor

en: Cell background set
hr: Postaviti boju pozadine ćelije

en: Whether this tag affects the cell background color
hr: Može li ovaj tag utjecati na boju pozadine ćelije

en: The model containing the possible values for the combo box
hr: Model koji sadrži moguće vrijednosti za padajuću popis

en: Text Column
hr: Tekstualni stupac

en: A column in the data source model to get the strings from
hr: Stupac u modelu  izvora podataka iz kojeg se izvlače nizovi znakova

en: Has Entry
hr: Ima unos

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
hr: Ukoliko nije omogućeno, onemogući unos nizova znakova koji nisu odabrani

en: Pixbuf Object
hr: _Objekt...

en: The pixbuf to render
hr: Pixbuf za iscrtavanje

en: Pixbuf Expander Open
hr: Pixbuf za razgranate

en: Pixbuf for open expander
hr: Pixbuf za prikazano grananje

en: Pixbuf Expander Closed
hr: Pixbuf za nerazgranate

en: Pixbuf for closed expander
hr: Pixbuf za ne prikazano grananje

en: Stock ID
hr: ID dionice

en: The stock ID of the stock icon to render
hr: ID pripremljene sličice koja se iscrtava

en: Size
hr: Veličina

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
hr: Vrijednost GtkIconSize koja određuje veličinu iscrtane sličice

en: Detail
hr: Detalj

en: Render detail to pass to the theme engine
hr: Detalj iscrtavanja koji se prosljeđuje mehanizam teme

en: Follow State
hr: Prati stanje

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
hr: Hoće li boja prikazanog pixbuf-a ovisiti o stanju

en: Icon
hr: Sličica

en: Value of the progress bar
hr: Vrijednost koja se prikazuje u elementu napretka

en: Text
hr: Tekst

en: Text x alignment
hr: Vodoravno poravnanje teksta

en: Text y alignment
hr: Uspravno poravnanje teksta

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Orientation and growth direction of the progress bar
hr: Pravac pružanja i smjer rasta u elementu za prikaz napretka

en: Adjustment
hr: Podešavanje

en: The acceleration rate when you hold down a button
hr: Ubrzanje kada držite gumb pritisnutim

en: Digits
hr: Znamenki

en: The number of decimal places to display
hr: Broj decimalnih mjesta koje želite da prikažete

en: Active
hr: Aktivan

en: Text to render
hr: Tekst za prikazivanje

en: Marked up text to render
hr: Označeni tekst za prikazivanje

en: Attributes
hr: Atributi

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
hr: Popis stilskih osobina koje se trebaju primijeniti na iscrtani tekst

en: Single Paragraph Mode
hr: Metoda jednog odlomka

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
hr: Bez obzira da li zadržava sav tekst u jednom odlomku

en: Background color name
hr: Ime boje pozadine

en: Background color as a string
hr: Boja pozadine kao niz znakova

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine kao GdkColor

en: Foreground color name
hr: Ime boje iscrtavanja

en: Foreground color as a string
hr: Boja iscrtavanja kao niz znakova

en: Foreground color
hr: Boja pisanja

en: Foreground color as a GdkColor
hr: Boja iscrtavanja kao GdkColor

en: Editable
hr: Može se uređivati

en: Whether the text can be modified by the user
hr: Može li tekst biti mijenjati od strane korisnike

en: Font
hr: Pismo

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
hr: Opis pisma kao niz znakova, npr."Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
hr: Opis pisma u obliku PangoFontDescription

en: Font family
hr: Obitelj pisama

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
hr: Ime porodice pisama, npr. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
hr: Stil pisma

en: Font variant
hr: Varijacija pisma

en: Font weight
hr: Težina pisma

en: Font stretch
hr: Rastezanje pisma

en: Font size
hr: Veličina pisma

en: Font points
hr: Točke pisma

en: Font size in points
hr: Veličina pisma u točkama

en: Font scale
hr: Mjerilo pisma

en: Font scaling factor
hr: Činilac promjene veličina pisma

en: Rise
hr: Dizanje

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
hr: Odmak teksta od osnovne linije (ispod linije ukoliko je vrijednost negativna)

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Whether to strike through the text
hr: Bilo da se precrta tekst

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Style of underline for this text
hr: Stil podcrtavanja za ovaj tekst

en: Language
hr: Jezik

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
hr: Jezik na kom je tekst, kao ISO kod. Pango ovo može koristiti kao savijet pri iscrtavanju teksta. Ako ne razumijete ovaj parametar, onda vam najvjerojatnije ni ne treba

en: Ellipsize
hr: Skraćivanje

en: The desired width of the label, in characters
hr: Željena širina naziva, u znakovima

en: Wrap mode
hr: Način omatanja

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
hr: Na koji način podijeliti niz znakova u više redova, ako prikaznik ćelije nema dovoljno prostora za prikaz cijelog niza znakova

en: Wrap width
hr: Omotaj širinu

en: The width at which the text is wrapped
hr: Širina na kojoj se tekst sažima

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Background set
hr: Postavljena pozadina

en: Whether this tag affects the background color
hr: Može li ovaj tag utjecati na boju pozadine

en: Foreground set
hr: Postavljena boja

en: Whether this tag affects the foreground color
hr: Može li ovaj tag utjecati na boju iscrtavanja

en: Editability set
hr: Postavljena izmijenjivost

en: Whether this tag affects text editability
hr: Može li ovaj tag utjecati promijenjivost teksta

en: Font family set
hr: Postava porodice pisma

en: Whether this tag affects the font family
hr: Bilo da ovaj tag utječe na porodicu pisma

en: Font style set
hr: Postavljanje stila pisma

en: Whether this tag affects the font style
hr: Bilo da ovaj tag utječe na stil pisma

en: Font variant set
hr: Postava varijacije pisma

en: Whether this tag affects the font variant
hr: Bilo da ovaj tag utječe na varijacije pisma

en: Font weight set
hr: Postava mjera psima

en: Whether this tag affects the font weight
hr: Bilo da ovaj tag utječe na težinu pisma

en: Font stretch set
hr: Postava rastezanja pisma

en: Whether this tag affects the font stretch
hr: Bilo da ovaj tag utječe na rastezanje pisma

en: Font size set
hr: Postava veličine pisma

en: Whether this tag affects the font size
hr: Bilo da ovaj tag utječe na veličinu pisma

en: Font scale set
hr: Postavljanje mjerila pisma

en: Whether this tag scales the font size by a factor
hr: Može li ovaj tag utjecati na izmjenu veličine pisma pomoću faktora

en: Rise set
hr: Postavljanje dizanja

en: Whether this tag affects the rise
hr: Bilo da ovaj tag utječe na rast

en: Strikethrough set
hr: Postavljanje presijecanja

en: Whether this tag affects strikethrough
hr: Bilo da ovaj tag utječe na precrtavanje

en: Underline set
hr: Postavljanje podcrtavanja

en: Whether this tag affects underlining
hr: Bilo da ova tag utječe na podcrtavanje

en: Language set
hr: Postavljen jezik

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
hr: Može li ovaj tag utjecati na jezik u kojem se tekst iscrtava

en: Ellipsize set
hr: Skup skraćivanja

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
hr: Utječe li ova oznaka na način skraćivanja

en: Toggle state
hr: Stanje preklopnog gumba

en: The toggle state of the button
hr: Stanje preklopnog gumba

en: Inconsistent state
hr: Nedosljedno stanje

en: The inconsistent state of the button
hr: Nedosledno stanje dugmića

en: Activatable
hr: Može biti aktivirano

en: The toggle button can be activated
hr: Preklopni gumb se može aktivirati

en: Radio state
hr: Stanje okruglog gumba

en: Draw the toggle button as a radio button
hr: Crtaj sklopku kao okrugli gumb

en: Size of check or radio indicator
hr: Veličina pokazatelja označavanja ili jednog odabirnika

en: Indicator Size
hr: Veličina pokazatelja

en: Indicator Spacing
hr: Greška u sintaksi

en: Spacing around check or radio indicator
hr: Razmaci oko pokazatelja označavanja ili naznake putem okruglog gumba :)

en: Whether the menu item is checked
hr: Može li stavka izbornika biti označena

en: Inconsistent
hr: Nedosljedno

en: Whether to display an "inconsistent" state
hr: Može li biti prikazano "nedosljedno" stanje

en: Draw as radio menu item
hr: Crtaj stavku kao okrugli gumb

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
hr: Može li stavka izbornika izgledati kao isključiva stavka izbornika

en: Use alpha
hr: Koristi transparentnost

en: Whether or not to give the color an alpha value
hr: Može li ili ne boja biti djelomično prozirna

en: Title
hr: Naslov

en: The title of the color selection dialog
hr: Naslov za dijalog odabira boje

en: Current Color
hr: Trenutna boja

en: The selected color
hr: Odabrana boja

en: Current Alpha
hr: Trenutna providnost

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Trenutna vrijednost providnosti (0 - potpuno providno, 65535 - potpuno neprozirno)

en: Has Opacity Control
hr: Sadrži upravljanje prozirnošću

en: Whether the color selector should allow setting opacity
hr: Može li izbornik boje dozvoliti postavljanje prozirnosti

en: Has palette
hr: Ima paletu

en: Whether a palette should be used
hr: Može li se paleta koristiti

en: The current color
hr: Tekuća boja

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
hr: Trenutna vrijednost providnosti (0 — potpuno providno, 65535 — potpuno neprozirno)

en: Custom palette
hr: Prilagođena paleta

en: Palette to use in the color selector
hr: Koja se paleta koristi u izborniku boje

en: Enable arrow keys
hr: Omogući upotrebu strelica

en: Whether the arrow keys move through the list of items
hr: Mogu li strelice omogućavati kretanje kroz popis stavki

en: Always enable arrows
hr: Uvijek omogući strelice

en: Obsolete property, ignored
hr: Zastarjelo svojstvo, zanemaruje se

en: Case sensitive
hr: Osjetljiv na V/m slova:

en: Whether list item matching is case sensitive
hr: Može li pronalaženje stavki popisa ovisiti o veličini slova

en: Allow empty
hr: Dopusti prazno

en: Whether an empty value may be entered in this field
hr: Može li se u ovo polje unijeti prazna vrijednost

en: Value in list
hr: Vrijednost sa spiska

en: Whether entered values must already be present in the list
hr: Mogu li upisane vrijednosti već biti nazočne na popisu

en: ComboBox model
hr: Model padajućeg popisa

en: The model for the combo box
hr: Model za padajuću popis

en: Row span column
hr: Razmak između reda i kolone

en: TreeModel column containing the row span values
hr: Model stupca stabla koji sadrži vrijednosti obuhvaćanja redaka

en: Column span column
hr: Stupac obuhvaća stupac

en: TreeModel column containing the column span values
hr: Model stupca stabla koji sadrži vrijednosti obuhvaćanja stupaca

en: Active item
hr: Aktivna stavka

en: The item which is currently active
hr: Stavka koja je trenutno aktivna

en: Add tearoffs to menus
hr: Dodaj otcjepljivanje u izbornicima

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
hr: Mogu li padajući izbornici imati otrgnutu stavku izbornika

en: Has Frame
hr: Sadrži okvir

en: Whether the combo box draws a frame around the child
hr: Iscrtava li padajući popis okvir oko djeteta

en: Tearoff Title
hr: Naslov otrgnutog

en: Appears as list
hr: Pojavljuje se kao popis

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
hr: Treba li padajući popis izgledati kao popis, a ne kao izbornik

en: Shadow type
hr: Vrsta sjene

en: Resize mode
hr: Promjena veličine

en: Specify how resize events are handled
hr: Način na koji se obrađuje promjena veličine

en: Border width
hr: Širina ruba

en: The width of the empty border outside the containers children
hr: Širina praznog obruba izvan djece sadržavatelja

en: Child
hr: Dijete

en: Can be used to add a new child to the container
hr: Može se koristiti za dodavanje novih elemenata u spremnik

en: Curve type
hr: Vrsta krivulje

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
hr: Je li krivulja linearna, spliane interpolacija ili slobodni oblik

en: Minimum X
hr: Najmanje X

en: Minimum possible value for X
hr: Najmanja dozvoljena vrijednost za X koordinatu

en: Maximum X
hr: Najveće X

en: Maximum possible X value
hr: Najveća dozvoljena vrijednost za X koordinatu

en: Minimum Y
hr: Najmanje Y

en: Minimum possible value for Y
hr: Najmanja dozvoljena vrijednost za Y koordinatu

en: Maximum Y
hr: Najveće Y

en: Maximum possible value for Y
hr: Najveća dozvoljena vrijednost za Y koordinatu

en: Has separator
hr: Ima razdjelnik

en: The dialog has a separator bar above its buttons
hr: Dialog sadrži razdvojnik iznad gumba

en: Content area border
hr: Rub područja sadržaja

en: Width of border around the main dialog area
hr: Širina okvira oko glavne površine dijaloškog okvira

en: Button spacing
hr: Razmak gumba

en: Spacing between buttons
hr: Razmaci između gumba

en: Action area border
hr: Granica površine za djelovanje

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
hr: Širina okvira oko prostora za gumbe na dnu dijaloškog okvira

en: Cursor Position
hr: Položaj pokazivača

en: The current position of the insertion cursor in chars
hr: Tekuća pozicija kursora za unos kao broj znakova

en: Selection Bound
hr: Vezano označavanje

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
hr: Pozicija suprotnog kraja odabira u odnosu na kursor kao broj znakova

en: Whether the entry contents can be edited
hr: Može li sadržaja polja biti izmijenjen

en: Maximum length
hr: Najveća dužina

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
hr: Najviše dozvoljenih znakova za ovo polje. Nula ukoliko nema ograničenja

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
hr: Ukoliko nije postavljeno, prikazuje se "nevidljivi znak" umjesto stvarnog teksta (upis lozinke)

en: FALSE removes outside bevel from entry
hr: Ukoliko nije postavljeno, ne prikazuje se vanjski okvir

en: Invisible character
hr: Nevidljivi znak

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
hr: Znak koji se koristi kada se sakriva sadržaj polja (za unos lozinke)

en: Activates default
hr: Aktivira uobičajeno

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
hr: Može li se pokrenuti uobičajena komponenta (npr. uobičajeno gumb u dijaloškom okviru) kada se pritisne Enter

en: Width in chars
hr: Širina u znakovima

en: Number of characters to leave space for in the entry
hr: Za koliko znakova ima mjesta u polju

en: Scroll offset
hr: Pomak pri klizanju

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
hr: Broj točaka polja koji su izbačeni sa zaslona ulijevo

en: The contents of the entry
hr: Sadržaj polja

en: X align
hr: Poravnanje po x osi

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
hr: Vodoravno poravnanje, od 0 (lijevo) do 1 (desno). Suprotno za RTL izglede.

en: Overwrite mode
hr: Način prepisivanja

en: Select on focus
hr: Označi s naglaskom

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
hr: Može li biti označen sadržaj kada polje u fokusu

en: Completion Model
hr: Model dopunjavanja

en: The model to find matches in
hr: Model po kojem se traže poklapanja

en: Minimum Key Length
hr: Najmanja dužina ključa

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
hr: Najmanja dužina ključa za pretragu radi nalaženja poklapanja

en: The column of the model containing the strings.
hr: Stupac u modelu koji sadrži nizove znakova.

en: Inline completion
hr: Umetnutno dopunjavanje

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
hr: Umeće li se zajednički prefiks automatski

en: Popup completion
hr: Popup dopunjavanje

en: Whether the completions should be shown in a popup window
hr: Prikazuju li se dopunjavanja u popup prozoru

en: Popup set width
hr: Širina popup-a

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
hr: Ukoliko je omogućeno, popup prozor će imati istu veličinu kao stavka

en: Popup single match
hr: Jedinstven pogodak u popup prozoru

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
hr: Ukoliko je omogućeno, popup prozor će se pojaviti za jedinstven pogodak.

en: Visible Window
hr: Vidljiv prozor

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
hr: Može li se vidjeti polje sa događajima, nasuprot nevidljivom i korištenom samo za uhvaćene na događaje.

en: Above child
hr: Iznad djeteta

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
hr: Može li prozor za praćenje događaja biti iznad prozora nasljedne komponente umjesto ispod.

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
hr: Može li biti otvoren proširitelj radi prikaza nasljednih komponenti

en: Text of the expander's label
hr: Tekst oznake razgranika

en: Use markup
hr: Koristi oznake

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
hr: Tekst oznake sadrži XML oznake. Vidjeti pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
hr: Razmak koji se stavlja između oznake i sadržanog elementa

en: Label widget
hr: Element oznake

en: A widget to display in place of the usual expander label
hr: Element koji se prikazuje umjesto uobičajene oznake graničnika

en: Expander Size
hr: Veličina graničnika

en: Size of the expander arrow
hr: Veličina strelice graničnika

en: Spacing around expander arrow
hr: Razmaci oko strelica za grananje

en: Action
hr: Akcija

en: The type of operation that the file selector is performing
hr: Vrsta aktivnosti koju izvršava izbornik datoteka

en: File System Backend
hr: Pozadinski datotečni sustav

en: Name of file system backend to use
hr: Ime pozadine datotečnog sustava koji će se koristiti

en: Filter
hr: Filtar

en: The current filter for selecting which files are displayed
hr: Trenutni filtar za označavanje koje su datoteke prikazane

en: Local Only
hr: Samo lokalno

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
hr: Može li odabrana datoteka(e) biti ograničena na lokalnu datoteku: URL-ovi

en: Preview widget
hr: Pregled komponente

en: Application supplied widget for custom previews.
hr: Komponenta, koja dolaze uz program, za prilagođene preglede.

en: Preview Widget Active
hr: Uključen pregled komponente

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
hr: Trebaju li biti prikazane komponente, koje dolaze uz program, za prilagođene preglede

en: Use Preview Label
hr: Koristi oznaku pregleda

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
hr: Da li se prikazuje naziv putanje s nazivom pregledane datoteke?

en: Extra widget
hr: Dodatna komponenta

en: Application supplied widget for extra options.
hr: Komponenta, koja dolaze uz program, za dodatne opcije.

en: Select Multiple
hr: Izaberite višestruko

en: Whether to allow multiple files to be selected
hr: Može li biti dozvoljen odabir više datoteka

en: Show Hidden
hr: Prikaži skriveno

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
hr: Mogu li biti prikazane sakrivene datoteke i mape

en: Do overwrite confirmation
hr: Potvrda prije prepisivanja

en: Dialog
hr: Dijalog

en: The file chooser dialog to use.
hr: Dijalog za izbor datoteke koji se koristi.

en: The title of the file chooser dialog.
hr: Naslov dijaloga za izbor datoteke.

en: The desired width of the button widget, in characters.
hr: Željena širina elementa tipka, u znakovima.

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: The currently selected filename
hr: Trenutno odabrano ime datoteke

en: Show file operations
hr: Prikaži operacije sa datotekama

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
hr: Može li se prikazati gumbi za stvaranje/rukovanje datotekama

en: X position
hr: X položaj

en: X position of child widget
hr: X postavka nasljedne komponente

en: Y position
hr: Y položaj

en: Y position of child widget
hr: Y postavka nasljedne komponente

en: The title of the font selection dialog
hr: Naslov za dijalog odabira pisma

en: Font name
hr: Ime pisma

en: The name of the selected font
hr: Ime odabranog pisma

en: Use font in label
hr: Koristi font u oznaci

en: Whether the label is drawn in the selected font
hr: Može li se oznaka iscrtavati pomoću odabranog pisma

en: Use size in label
hr: Koristi veličinu u oznaci

en: Whether the label is drawn with the selected font size
hr: Može li se oznaka iscrtavati pomoću odabrane veličine pisma

en: Show style
hr: Stil prikaza

en: Whether the selected font style is shown in the label
hr: Na oznaci je prikazana bilo koji stil označenog pisma

en: Show size
hr: Veličina prikaza

en: Whether selected font size is shown in the label
hr: Na oznaci je prikazana bilo koja veličina označenog pisma

en: The GdkFont that is currently selected
hr: Trenutno odabrano pismo

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
hr: Tekst koji se prikazuje radi isprobavanja odabranog pisma

en: Text of the frame's label
hr: Tekst oznake okvira

en: Label xalign
hr: Oznaka poravnanja po x osi

en: The horizontal alignment of the label
hr: Vodoravno poravnanje oznake

en: Label yalign
hr: Uspravno poravnanje oznake

en: The vertical alignment of the label
hr: Okomito poravnanje oznake

en: Deprecated property, use shadow_type instead
hr: Zastarjela osobina, koristite vrstu sjenke

en: Frame shadow
hr: Sjena okvira

en: Appearance of the frame border
hr: Izgled obruba okvira

en: A widget to display in place of the usual frame label
hr: Element koji se prikazuje umjesto uobičajene oznake okvira

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
hr: Izgled sjenke koja okružuje sadržano

en: Handle position
hr: Pozicija ručke

en: Position of the handle relative to the child widget
hr: Pozicija ručke u odnosu na dijete

en: Snap edge
hr: Privuci ivici

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
hr: Strana kućice sa ručkom koja se poravnava točkom prijanjanja

en: Snap edge set
hr: Postavljeno privlačenje ivici

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
hr: Može li se koristi vrijednost iz osobine snap_edge ili vrijednost izvedena iz handle_position

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: The selection mode
hr: Način odabira

en: Pixbuf column
hr: Pixbuf stupac

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hr: Stupac modela koji se koristi za dohvat ikone pixbuf iz

en: Model column used to retrieve the text from
hr: Stupac modela koji se koristi za dohvat teksta iz

en: Markup column
hr: Stupac oznaka

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hr: Stupac modela koji se koristi za dohvat ikone pixbuf ako se koristi Pango označavanje

en: Icon View Model
hr: Model s ikonama

en: The model for the icon view
hr: Mode za pogled s ikonama

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Number of columns to display
hr: Broj stupaca koji se prikazuju

en: Width for each item
hr: Širina za svaku stavku

en: The width used for each item
hr: Širina koja se koristi za svaku stavku

en: Space which is inserted between cells of an item
hr: Razmak koji se umeće između ćelija stavke

en: Space which is inserted between grid rows
hr: Razmak koji se umeće između redova rešetke

en: Column Spacing
hr: Razmak između stupaca

en: Margin
hr: Margina

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hr: Razmak koji se umeće na rubovima pogleda s ikonama

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hr: Kako su tekst i ikona svake stavke postavljeni relativno jedno na drugo

en: Reorderable
hr: Promjenljiv poredak

en: View is reorderable
hr: Pogled omogućava izmjenu redosljeda

en: Selection Box Color
hr: Boja površine kućice izbora

en: Color of the selection box
hr: Boja kućice izbora

en: Selection Box Alpha
hr: Alfa kućice izbora

en: Opacity of the selection box
hr: Prozirnost kućice odabira

en: A GdkPixbuf to display
hr: GdkPixbuf za prikazivanje

en: Pixmap
hr: Slika

en: A GdkPixmap to display
hr: GdkPixmap za prikazivanje

en: Image
hr: Slika

en: A GdkImage to display
hr: GdkImage za prikazivanje

en: Mask
hr: Maska

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
hr: Bitmapa maske koja se koristi uz GdkImage ili GdkPixmap

en: Filename to load and display
hr: Ime datoteke za učitavanje i prikaz

en: Stock ID for a stock image to display
hr: ID pripremljene slike za prikaz

en: Icon set
hr: Skup sličica

en: Icon set to display
hr: Skup sličica za prikaz

en: Icon size
hr: Veličina sličice

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
hr: Simbolična veličina koja se koristi za standardne ikone, skup ikona ili imenovane ikone

en: Pixel size
hr: Veličina u točkama

en: Pixel size to use for named icon
hr: Veličina u točkama koja se koristi za imenovanu ikonu

en: Animation
hr: Animacija

en: GdkPixbufAnimation to display
hr: GdkPixbufAnimation za prikaz

en: Storage type
hr: Vrsta pohrane

en: The representation being used for image data
hr: Način zapisa koji se koristi za podatke za sliku

en: Child widget to appear next to the menu text
hr: Dijete se pojavljuje pored teksta izbornika

en: Show menu images
hr: Prikaži izbornik slika

en: Whether images should be shown in menus
hr: Trebaju li se sličice prikazivati u izbornicima

en: Message Type
hr: Vrsta obavještavanja

en: The type of message
hr: Vrsta poruke

en: The screen where this window will be displayed
hr: Zaslon na kojem će se prikazati ovaj prozor

en: The text of the label
hr: Tekst oznake

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
hr: Popis stilskih osobina koje se primjenjuju na tekst oznake

en: Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
hr: Poravnanje linija teksta oznake u međusobnom odnosu. Ovo ne utiče na poravnanje oznake u njoj dodijeljenom prostoru. Pogledajte GtkMisc::xalign za to

en: Pattern
hr: Uzorak

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
hr: Niz znakova gdje podvlake "_" označavaju znakove koje treba podvući u tekstu

en: Line wrap
hr: Omatanje linija

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
hr: Ukoliko je postavljeno, linije se omataju ako tekst postane preširok

en: Selectable
hr: Može se označiti

en: Whether the label text can be selected with the mouse
hr: Može li se tekst oznake označiti mišem

en: Mnemonic key
hr: Tipka prečice

en: The mnemonic accelerator key for this label
hr: Taster prečica za ovu oznaku

en: Mnemonic widget
hr: Element prečice

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
hr: Element koji se aktivira kada se pritisne tipka kratice ove oznake

en: Single Line Mode
hr: Način jednog retka

en: Whether the label is in single line mode
hr: Je li ovaj naziv u načinu s jednim retkom

en: Angle
hr: Kut

en: Angle at which the label is rotated
hr: Kut pod kojim je naziv rotiran

en: Maximum Width In Characters
hr: Maksimalna širina u znakovima

en: The desired maximum width of the label, in characters
hr: Željena maksimalna širina naziva, u znakovima

en: Horizontal adjustment
hr: Vodoravna prilagodba

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
hr: GtkAdjustment za vodoravnu poziciju

en: Vertical adjustment
hr: Okomita prilagodba

en: The GtkAdjustment for the vertical position
hr: GtkAdjustment za uspravnu poziciju

en: The width of the layout
hr: Širina prikaza

en: The height of the layout
hr: Visina prikaza

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
hr: Naslov koji može prikazati upravitelj prozora kada se ovaj izbornik isključi

en: Tearoff State
hr: Stanje otrgnutosti

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
hr: Bulova vrijednost koja određuje je li izbornik otrgnut

en: Vertical Padding
hr: Okomito ispunjavanje

en: Extra space at the top and bottom of the menu
hr: Količina razmaka koji se dodaje na vrhu i na dnu izbornika

en: Vertical Offset
hr: Uspravni pomak

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
hr: Kada je izbornik podizbornik, pomakni ga okomito za ovaj broj piksela

en: Horizontal Offset
hr: Vodoravni razmak

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
hr: Kada je izbornik podizbornik, pomakni ga vodoravno za ovaj broj piksela

en: Left Attach
hr: Lijevo pripajanje

en: The column number to attach the left side of the child to
hr: Broj stupci za koju prikvačiti lijevu stranu sadržanog elementa

en: Right Attach
hr: Desno pripajanje

en: The column number to attach the right side of the child to
hr: Broj stupci za koju prikvačite desnu stranu sadržanog elementa

en: Top Attach
hr: Gornje pripajanje

en: The row number to attach the top of the child to
hr: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: Bottom Attach
hr: Donji dodatak

en: The row number to attach the bottom of the child to
hr: Broj reda za koji prikačiti donju stranu djeteta

en: Can change accelerators
hr: Dozvoljena izmjena kratica

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
hr: Može li kratica izbornika biti promijenjena pritiskom na tipke nad stavkom izbornika

en: Delay before submenus appear
hr: Vrijeme prije pojave podizbornika

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
hr: Najmanje vrijeme koje se pokazivač miša mora zadržati preko stavke izbornika da bi se pojavio podizbornik

en: Delay before hiding a submenu
hr: Vrijeme prije skrivanja podizbornika

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
hr: Vrijeme prije skrivanja podizbornika kada se pokazivač pomiče prema podizborniku

en: Pack direction
hr: Smjer pakiranja

en: The pack direction of the menubar
hr: Smjer pakiranja trake s izbornikom

en: Child Pack direction
hr: Smjer pakiranja djece

en: The child pack direction of the menubar
hr: Smjer pakiranja djece u traci s izbornikom

en: Style of bevel around the menubar
hr: Stil udubljenja oko linije izbornika

en: Internal padding
hr: Unutrašnja popuna

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
hr: Količina prostora oko ruba između sjenke izbornika i stavki izbornika

en: Delay before drop down menus appear
hr: Vrijeme prije pojave padajućih izbornika

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
hr: Vrijeme prije pojave podizbornika sa menu linije

en: Take Focus
hr: Uzmi fokus

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
hr: Bolova vrijednost koja određuje je li izbornik postaje fokus tipkovnice

en: Menu
hr: Izbornik

en: The dropdown menu
hr: Padajući izbornik

en: Image/label border
hr: Rub slike/oznake

en: Width of border around the label and image in the message dialog
hr: Širina okvira oko oznake i slike u okviru s porukom

en: Use separator
hr: Koristi razdijeljnik

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
hr: Da stavim razdijeljnik između teksta i gumba dijaloškog teksta

en: Message Buttons
hr: Gumbi obavještavanja

en: The buttons shown in the message dialog
hr: gumbi koji se prikazuju u prozoru sa porukom

en: Y align
hr: Poravnanje po y osi

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
hr: Okomito poravnanje, od 0 (vrh) do 1 (dno)

en: X pad
hr: X popuna

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
hr: Količina razmaka koji se dodaje lijevo i desno od elementa, u točkama

en: Y pad
hr: Y popuna

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
hr: Količina razmaka koji se dodaje na vrhu i na dnu elementa, u točkama

en: Page
hr: Stranica

en: The index of the current page
hr: Indeks odabrane strane

en: Tab Position
hr: Pozicija taba

en: Which side of the notebook holds the tabs
hr: Na kojoj strani se nalaze tabovi

en: Tab Border
hr: Granični tab

en: Width of the border around the tab labels
hr: Širina okvira oko oznake taba

en: Horizontal Tab Border
hr: Vodoravni rub tabova

en: Width of the horizontal border of tab labels
hr: Širina vodoravnog okvira oznaka tabova

en: Vertical Tab Border
hr: Okvir okomitog tabulatora

en: Width of the vertical border of tab labels
hr: Širina okomitog okvira oznaka tabova

en: Show Tabs
hr: Prikaži Tabove

en: Whether tabs should be shown or not
hr: Mogu li tabovi prikazivati ili ne

en: Show Border
hr: Prikaži granicu

en: Whether the border should be shown or not
hr: Može li se okvir prikazivati ili ne

en: Scrollable
hr: Može se pomicati

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
hr: Ukoliko je postavljeno, dodaju se strelice kada ima previše tabova da bi stali na predviđeni prostor

en: Enable Popup
hr: Omogući skočni

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
hr: Ukoliko je postavljeno, pritisak na desnu tipku miša otvara izbornik koji se može koristiti za odlazak na stranicu

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
hr: Mogu li tabovi imati iste veličine

en: Group
hr: Grupa

en: Tab label
hr: Oznaka taba

en: The string displayed on the child's tab label
hr: Niz znakova prikazanih na djetetovom nazivu kartice

en: Menu label
hr: Meni oznaka

en: The string displayed in the child's menu entry
hr: Niz znakova prikazanih na djetetovoj stavci izbornika

en: Tab expand
hr: Razotkri tab

en: Whether to expand the child's tab or not
hr: Hoće li djetetova kartica biti proširena

en: Tab fill
hr: Popunjavanje taba

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
hr: Hoće li djetetova kartica popuniti dodjeljeno područje

en: Tab pack type
hr: Vrsta taba

en: Secondary backward stepper
hr: Druga koračnica unazad

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
hr: Prikaži drugu strelicu za nazad na drugom kraju zone taba

en: Secondary forward stepper
hr: Druga koračnica unaprijed

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
hr: Prikaži drugu strelicu za naprijed na drugom kraju zone taba

en: Backward stepper
hr: Korak unazad

en: Display the standard backward arrow button
hr: Prikaži standardni gumb sa strelicom unazad

en: Forward stepper
hr: Koračnica unaprijed

en: Display the standard forward arrow button
hr: Prikaži standardni gumb sa strelicom unaprijed

en: The menu of options
hr: Operacija

en: Size of dropdown indicator
hr: Veličina padajućeg pokazatelja

en: Spacing around indicator
hr: Razmak oko pokazatelja

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
hr: Pozicija razdvojnika ploča u točkama (0 označava skroz na lijevoj strani ili na vrhu)

en: Position Set
hr: Postavljena pozicija

en: TRUE if the Position property should be used
hr: Uključeno ukoliko treba koristiti osobinu za poziciju

en: Handle Size
hr: Veličina ručke

en: Width of handle
hr: Širina rukovanja

en: Minimal Position
hr: Najmanji položaj

en: Smallest possible value for the "position" property
hr: Najmanja moguća vrijednost za svojstvo "position"

en: Maximal Position
hr: Najveće mjesto

en: Largest possible value for the "position" property
hr: Najveća moguća vrijednost za svojstvo "position"

en: Resize
hr: Promjena veličine

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
hr: Ukoliko je postavljeno, dijete se širi i skuplja zajedno sa okvirnim elementom

en: Shrink
hr: Smanji

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
hr: Ukoliko je postavljeno, dijete ne može biti manje nego što je u početku postavljeno

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
hr: Može li komponenta za pregled zauzimati sav dostupni prostor

en: Activity mode
hr: Djelovanje u toku

en: Show text
hr: Prikaži tekst

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
hr: GtkAdjustment vezan za element za prikaz napretka (zastarjelo)

en: Bar style
hr: Vrsta trake

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
hr: Određuje vidljivi stil elementa u postotnom modu (zastarjelo)

en: Activity Step
hr: Korak djelovanja

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
hr: Korak koji se koristi pri svakom uvećanju dok je djelovanje u toku (zastarjelo)

en: Activity Blocks
hr: Blokovi djelovanja

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
hr: Broj blokova koji mogu stati na površinu elementa dok je djelovanje u toku (zastarjelo)

en: Discrete Blocks
hr: Diskretni blokovi

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
hr: Broj diskretnih blokova u elementu za prikaz napretka (kada se koristi nenametljivi prikaz)

en: Fraction
hr: Razlomak

en: The fraction of total work that has been completed
hr: Deo koji je završen od ukupnog posla

en: Pulse Step
hr: Korak uvećanja

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
hr: Koliko od ukupnog napretka unaprijediti pomičući blok pri pulsiranju

en: Text to be displayed in the progress bar
hr: Tekst koji se prikazuje u elementu napretka

en: The value
hr: Vrijednost

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
hr: Vrijednost koju vraća gtk_radio_action_get_current_value() kada je ova akcija trenutna akcija svoje grupe.

en: Update policy
hr: Politika osvježavanja

en: How the range should be updated on the screen
hr: Kako se opseg ažurira na zaslonu

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
hr: GtkAdjustment koji sadrži tekuću vrijednost ovog opsega

en: Inverted
hr: Invertirano

en: Invert direction slider moves to increase range value
hr: Invertiraj smjer kretanja klizača za povećanje vrijednosti opsega

en: Slider Width
hr: Širina klizača

en: Width of scrollbar or scale thumb
hr: Širina klizača ili razmjernika

en: Trough Border
hr: Kroz rubove

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
hr: Razmak između klizača/koračnice i vanjskog udubljenja

en: Stepper Size
hr: Veličina koračnice

en: Length of step buttons at ends
hr: Dužina koraka na krajevima

en: Stepper Spacing
hr: Razmak pomaka

en: Spacing between step buttons and thumb
hr: Razmak između koračnica i klizača

en: Arrow X Displacement
hr: Strelica X pomaka

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti strelicu u X smjeru kada se pritisne gumb

en: Arrow Y Displacement
hr: Strelica Y pomaka

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
hr: Koliko pomaknuti strelicu u y smjeru kada se pritisne gumb

en: Lower
hr: Niže

en: Lower limit of ruler
hr: Donja granica ravnalo

en: Upper
hr: Gornje

en: Upper limit of ruler
hr: Gornja granica ravnala

en: Position of mark on the ruler
hr: Mjesto oznake na ravnalu

en: Max Size
hr: Najveća veličina

en: Maximum size of the ruler
hr: Najveća dozvoljena veličina ravnala

en: Metric
hr: Metrika

en: The metric used for the ruler
hr: Metrika koja se koristi za ravnalo

en: The number of decimal places that are displayed in the value
hr: Broj decimalnih mjesta koja će biti prikazana za vrijednost

en: Draw Value
hr: Vrijednost izvlačenja

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
hr: Može li se trenutna vrijednost prikazivati kao tekst uz klizač

en: Value Position
hr: Mjesto za vrijednost

en: The position in which the current value is displayed
hr: Mjesto na kojem se prikazuje tekuća vrijednost

en: Slider Length
hr: Dužina klizača

en: Length of scale's slider
hr: Dužina klizača za razmjernik

en: Value spacing
hr: Razmak vrijednosti

en: Space between value text and the slider/trough area
hr: Razmak između teksta sa vrijednošću i površine klizača

en: Minimum Slider Length
hr: Najmanja dužina klizača

en: Minimum length of scrollbar slider
hr: Najmanja dozvoljena dužina klizača

en: Fixed slider size
hr: Utvrđena veličina klizača

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
hr: Ne dozvoljava promjenu veličine klizača, već je utvrđuje na najmanju dozvoljenu dužinu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
hr: Prikaži drugu strelicu unazad na suprotnoj strani klizača

en: Horizontal Adjustment
hr: Vodoravna prilagodba

en: Vertical Adjustment
hr: Uspravna popravka

en: Horizontal Scrollbar Policy
hr: Smjer vodoravne pomične trake

en: When the horizontal scrollbar is displayed
hr: Kada je vodoravni klizač prikazan

en: Vertical Scrollbar Policy
hr: Pravilo ponašanja okomitog klizača

en: When the vertical scrollbar is displayed
hr: Kada se prikazuje okomiti klizač

en: Window Placement
hr: Položaj prozora

en: Shadow Type
hr: Vrsta sjene

en: Style of bevel around the contents
hr: Stil udubljenja oko sadržaja

en: Scrollbar spacing
hr: Razmak trake za pomicanje

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
hr: Broj točaka između strelica za pomicanje sadržaja i samog sadržaja

en: Draw
hr: Crtaj

en: Whether the separator is drawn, or just blank
hr: Može li razdijeljnik biti iscrtan ili ne

en: Double Click Time
hr: Vrijeme dvostrukog pritiska

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
hr: Najduži dozvoljeni razmak između dva klika kako bi se oni smatrali jednim dvoklikom (u milisekundama)

en: Double Click Distance
hr: Duljina dvostrukog pritiska

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
hr: Najveća dozvoljena udaljenost između dva pritiska da bi se mogla smatrati kao dvostruki pritisak (u točkama)

en: Cursor Blink
hr: Treperenje kursora

en: Whether the cursor should blink
hr: Može li pokazivač treptati

en: Cursor Blink Time
hr: Vrijeme treperenja kursora

en: Split Cursor
hr: Razdvojeni kursor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
hr: Može li se prikazati dva pokazivača za miješani s lijeva-na-desno i s desna-na-lijevo tekst

en: Theme Name
hr: Ime teme

en: Name of theme RC file to load
hr: Ime RC datoteke teme za učitavanje

en: Icon Theme Name
hr: Ime teme sličica

en: Name of icon theme to use
hr: Ime teme sličica koja će se koristiti

en: Fallback Icon Theme Name
hr: Ime teme rezervnih sličica

en: Name of a icon theme to fall back to
hr: Ime teme sličica koja će se koristiti kao rezerva

en: Key Theme Name
hr: Ime teme tipki

en: Name of key theme RC file to load
hr: Ime RC datoteke teme ključa za učitavanje

en: Menu bar accelerator
hr: Prečica za traku izbornika

en: Keybinding to activate the menu bar
hr: Odabir tipki za pristup meni liniji

en: Drag threshold
hr: Prag prevlačenja

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
hr: Koliko se točaka smije kursor pomjeriti prije povlačenja

en: Font Name
hr: Ime pisma

en: Name of default font to use
hr: Ime uobičajenog pisma koje će se koristiti

en: Icon Sizes
hr: Veličina sličice

en: GTK Modules
hr: GTK moduli

en: List of currently active GTK modules
hr: Popis trenutno aktivnih GTK modula

en: Xft Antialias
hr: Xft izglađivanje

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hr: Da izgladim Xft pisma; 0=ne, 1=da, -1=uobičajeno

en: Xft Hinting
hr: Xft nagovještavanje

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
hr: Da nagovijestim Xft pisma: 0=ne, 1=da, -1=uobičajeno

en: Xft Hint Style
hr: Xft vrsta savjeta

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
hr: Koja se razina savjetovanja koristi: nikakva, mala, srednja, or potpuna

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
hr: Vrsta izglađivanja podtočaka: nikakva, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
hr: Razlučivost za Xft u 1024 * točka/inč. Za uporabu uobičajenih vrijednosti -1.

en: Cursor theme name
hr: Ime teme pokazivača

en: Cursor theme size
hr: Veličina teme pokazivača

en: Alternative button order
hr: Alternativni redosljed tipki

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
hr: Trebaju li tipke u dijalogu koristiti alternativni redosljed

en: Default file chooser backend
hr: Podrška za pretpostavljeni odabiratelj datoteka

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
hr: Ime podrške koja će se koristiti za GtkFileChooser

en: Toolbar style
hr: Stil trake s alatima

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
hr: Može li uobičajena trake alata imati samo tekst, tekst i sličice, samo sličice, itd.

en: Mode
hr: Način

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
hr: Pravci u kojima veličina grupe utječe na zadanu veličinu sastavnih elemenata

en: Ignore hidden
hr: Zanemari skrivene

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
hr: Popravak koja sadrži vrijednost okretnog gumba

en: Climb Rate
hr: Brzina povećanja

en: Snap to Ticks
hr: Zaustavi se na crticama

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
hr: Mogu li se pogrešne vrijednosti automatski mijenjati u najbliži korak okretnog gumba

en: Numeric
hr: Brojčano

en: Whether non-numeric characters should be ignored
hr: Mogu li se zanemariti nebrojevni znakovi

en: Wrap
hr: Omotaj

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
hr: Može li se okretni gumb vrtjeti u krug dosežući svoje granice

en: Update Policy
hr: Način osvježavanja

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
hr: Može li se okretni gumb uvijek osvježavati, ili samo kada je vrijednost dozvoljena

en: Reads the current value, or sets a new value
hr: Čitanje trenutne vrijednosti, ili postavljanje nove

en: Style of bevel around the spin button
hr: Stil udubljenja oko okretnog gumba

en: Has Resize Grip
hr: Ima hvataljku za promjenu veličine

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
hr: Može li se u statusnoj traci nalaziti hvataljka za promjenu veličine prve razine

en: Style of bevel around the statusbar text
hr: Način prikaza udubljenja oko teksta na statusnoj traci

en: Rows
hr: Redaka

en: The number of rows in the table
hr: Broj redova u tablici

en: Columns
hr: Stupci

en: The number of columns in the table
hr: Broj stupaca u tablici

en: Row spacing
hr: Razmak između redova

en: The amount of space between two consecutive rows
hr: Razmak između dva susjedna reda

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: The amount of space between two consecutive columns
hr: Razmak između dva susjedna stupca

en: Left attachment
hr: Lijevo pripajanje

en: Right attachment
hr: Desno pripajanje

en: The column number to attach the right side of a child widget to
hr: Broj stupci za koju prikvačite desnu stranu sadržanog elementa

en: Top attachment
hr: Gornje pripajanje

en: The row number to attach the top of a child widget to
hr: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: Bottom attachment
hr: Donji dodatak

en: Horizontal options
hr: Vodoravne opcije

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
hr: Postavke koje navode vodoravno ponašanje sadržanog elementa

en: Vertical options
hr: Okomite postavke

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
hr: Postavke koje navode uspravno ponašanje sadržanog elementa

en: Horizontal padding
hr: Vodoravno ispunjavanje

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak između sadržanog elementa i njegovog lijevog i desnog susjeda, u točkama

en: Vertical padding
hr: Okomita popuna

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
hr: Dodatni razmak između sadržanog elementa i njegovog gornjeg i donjeg susjeda, u točkama

en: Horizontal adjustment for the text widget
hr: Vodoravna prilagodba za tekstualni element

en: Vertical adjustment for the text widget
hr: Okomita prilagodba tekstualne komponente

en: Line Wrap
hr: Prijelom reda

en: Whether lines are wrapped at widget edges
hr: Može li se izvoditi prelom reda na rubu komponente

en: Word Wrap
hr: Omatanje teksta

en: Whether words are wrapped at widget edges
hr: Može li se izvrši prijelom riječi na rubu komponente

en: Tag Table
hr: Tabela oznaka

en: Text Tag Table
hr: Tabela tekst oznaka

en: Current text of the buffer
hr: Trenutni tekst spremnika

en: Tag name
hr: Ime oznake

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
hr: Ime korišteno za tekstualne oznake. NULL za neimenovane oznake

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
hr: Boja pozadine kao (možda i nedodijeljena) GdkColor

en: Background full height
hr: Puna visina pozadine

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
hr: Može li se bojom pozadine ispunjavati čitava visina reda ili samo visina označenih znakova

en: Background stipple mask
hr: Točkasta maska pozadine

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
hr: Bitmapa koja se koristi kao maska pri iscrtavanju pozadine teksta

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
hr: Boja iscrtavanja kao (možda i nedodijeljen) GdkColor

en: Foreground stipple mask
hr: Točkasta maska iscrtavanja

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
hr: Bitmapa koja se koristi kao maska pri iscrtavanju samog teksta

en: Text direction
hr: Smjer teksta

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
hr: Smjer teksta, npr. "right-to-left" (sa desna na lijevo) ili "left-to-right" (sa lijeva na desno)

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
hr: Stil pisma kao PangoStyle, npr. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
hr: Varijanta pisma kao PangoVariant, npr. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
hr: Težina pisma kao cijeli broj, vidjeti vrijednosti za PangoWeight; npr. PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
hr: Razvlačenje pisma kao PangoStretch, npr. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
hr: Veličina pisma u Pango jedinicama

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
hr: Veličina pisma kao činilac omjera u odnosu na uobičajenu veličinu pisma. Ovo se ispravno prilagođava promijeni teme i slično, pa se preporučuje. Pango uspostavlja neke omjere kao što je PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
hr: Lijevo, desno, ili centralno poravnanje

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
hr: Jezik na kojem je tekst, kao ISO kod. Pango ovo može koristiti kao savjet pri iscrtavanju teksta. Ako nije postavljeno, koristit će se prikladna pretpostavljena vrijednost.

en: Left margin
hr: Lijeva margina

en: Width of the left margin in pixels
hr: Širina lijeve granice u točkama

en: Right margin
hr: Desna margina

en: Width of the right margin in pixels
hr: Širina desne granice u točkama

en: Indent
hr: Uvučeno

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
hr: Količina uvlačenja odlomaka, u točkama

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
hr: Pomak teksta u odnosu na osnovnu liniju (ispod osnovne linije ako je negativno) u Pango jedinicama

en: Pixels above lines
hr: Pikseli iznad linija

en: Pixels of blank space above paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora iznad odlomka

en: Pixels below lines
hr: Pikseli ispod linija

en: Pixels of blank space below paragraphs
hr: Broj piksela praznog prostora ispod odlomka

en: Pixels inside wrap
hr: Piksela unutar odlomka

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
hr: Broj piksela praznog prostora između prelomljenih redova u odlomku

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
hr: Može li se prijelom ne izvrši, između riječi ili između znakova

en: Tabs
hr: Tabulatori

en: Custom tabs for this text
hr: Postavi tabulatore za ovaj tekst

en: Invisible
hr: Nevidljiv

en: Whether this text is hidden.
hr: Je li ovaj tekst skriven.

en: Paragraph background color name
hr: Ime boje pozadine odjeljka

en: Paragraph background color as a string
hr: Boja pozadine odjeljka kao niz znakova

en: Paragraph background color
hr: Boja pozadine odjeljka

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
hr: Boja pozadine odjeljka kao (možda nedodijeljena) GdkColor

en: Background full height set
hr: Postavljena puna visina pozadine

en: Whether this tag affects background height
hr: Može li ovaj tag utjecati na visinu pozadine

en: Background stipple set
hr: Postavljena točkasta maska pozadine

en: Whether this tag affects the background stipple
hr: Može li ovaj tag utjecati uzorak pozadine

en: Foreground stipple set
hr: Postavljena točkasta maska iscrtavanja

en: Whether this tag affects the foreground stipple
hr: Može li ovaj tag utjecati na uzorak iscrtavanja

en: Justification set
hr: Postavljeno slaganje redova

en: Whether this tag affects paragraph justification
hr: Može li ovaj tag utjecati na poravnanje odlomka

en: Left margin set
hr: Postavljena lijeva margina

en: Whether this tag affects the left margin
hr: Može li ovaj tag utjecati na lijevu granicu

en: Indent set
hr: Postavljeno uvlačenje

en: Whether this tag affects indentation
hr: Može li ovaj tag utjecati na uvlaku

en: Pixels above lines set
hr: Postavljen broj piksela iznad linija

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
hr: Može li ovaj tag utjecati na broj točaka iznad linija

en: Pixels below lines set
hr: Postavljen broj piksela ispod linija

en: Pixels inside wrap set
hr: Postavljen broj piksela između linija u odlomku

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
hr: Može li ovaj tag utjecati na broj točaka između linija unutar omotanih redova

en: Right margin set
hr: Postavljena desna margina

en: Whether this tag affects the right margin
hr: Može li ovaj tag utjecati na desnu granicu

en: Wrap mode set
hr: Postavljen način omatanja

en: Whether this tag affects line wrap mode
hr: Može li ovaj tag utjecati na način omatanja retka

en: Tabs set
hr: Postavljeni tabovi

en: Whether this tag affects tabs
hr: Može li ovaj tag utjecati na tabulatore

en: Invisible set
hr: Postavljen nevidljivi tekst

en: Whether this tag affects text visibility
hr: Može li ovaj tag utjecati na vidljivost teksta

en: Paragraph background set
hr: Skup pozadina odjeljka

en: Whether this tag affects the paragraph background color
hr: Može li ova oznaka utjecati na boju pozadine odjeljka

en: Pixels Above Lines
hr: Točkice iznad linije

en: Pixels Below Lines
hr: Točkice ispod linije

en: Pixels Inside Wrap
hr: Točkice unutar omotavanja

en: Wrap Mode
hr: Način omotavanja

en: Left Margin
hr: Lijeva margina

en: Right Margin
hr: Desna margina

en: Cursor Visible
hr: Kursor je vidljiv

en: If the insertion cursor is shown
hr: Da li se prikazuje pokazivač za unos

en: Buffer
hr: Međuspremnik

en: The buffer which is displayed
hr: Međuspremnik koji se prikazuje

en: Whether entered text overwrites existing contents
hr: Može li se upisani tekst pisati preko postojećeg sadržaja

en: Accepts tab
hr: Prihvaća tabulator

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
hr: Što će Tab proizvesti kad se znak tab upiše

en: Error underline color
hr: Boja podcrtavanja greške

en: Color with which to draw error-indication underlines
hr: Boja kojom se isctaju pokazivači grešaka (podcrtavanje)

en: Create the same proxies as a radio action
hr: Napravi iste proksije kao akcije okruglog gumba

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
hr: Mogu li posrednici za ovu aktivnost izgledaju kao posrednici za radio-aktivnosti

en: If the toggle button should be pressed in or not
hr: Treba li preklopni gumb biti pritisnuti ili ne

en: If the toggle button is in an "in between" state
hr: Da li je preklopni gumb u između stanju

en: Draw Indicator
hr: Prikaz pokazatelja

en: If the toggle part of the button is displayed
hr: Da li se prikazuje preklopni dio gumba ili ne

en: Toolbar Style
hr: Stila alatne trake

en: How to draw the toolbar
hr: Kako iscrtati alatnu traku

en: Show Arrow
hr: Strelica

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
hr: Treba li prikazati strelicu ako alatna traka ne stane

en: Tooltips
hr: Savjeti

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
hr: Trebaju li savjeti trake s alatima biti aktivni ili ne

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
hr: Može li stavka dobiti dodatni prostor kada raste traka s alatima

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
hr: Može li stavka biti iste veličine kao i ostale istovrsne stavke

en: Spacer size
hr: Veličina _papira:

en: Size of spacers
hr: _Prikaži uzorak

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
hr: Količina razmaka oko ruba između alatne trake i gumba

en: Space style
hr: Ra_zmak

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
hr: Mogu li razmaci biti okomiti redovi ili samo praznine

en: Button relief
hr: Oslobađanje gumba

en: Type of bevel around toolbar buttons
hr: Vrsta udubljenja oko gumba na alatnoj traci

en: Style of bevel around the toolbar
hr: Stil slikovnog okvira oko trake s alatima

en: Text to show in the item.
hr: Tekst koji se prikazuje u stavci.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
hr: Ukoliko je postavljeno, podvlačenje označava da se sljedeći znak koristi kao kratica u prikazanom izborniku

en: Widget to use as the item label
hr: Komponenta koje se koristi kao oznaka stavke

en: Stock Id
hr: Korak1

en: The stock icon displayed on the item
hr: Isporučena sličica prikazana uz stavku

en: Icon name
hr: Ime ikone

en: The name of the themed icon displayed on the item
hr: Ime tematske ikone prikazane na elementu

en: Icon widget
hr: Komponenta sličice

en: Icon widget to display in the item
hr: Element sličice koji se prikazuje u stavci

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
hr: Može li se traka s alatima smatrati važnom. Ako je postavljeno, gumbi trake s alatima prikazuju i tekst u načinu GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
hr: TreeModelSort model

en: The model for the TreeModelSort to sort
hr: Način na koji TreeModelSort uređuje

en: TreeView Model
hr: Model TreeView-a

en: The model for the tree view
hr: Model za razgranati pregled

en: Horizontal Adjustment for the widget
hr: Vodoravna prilagodba za element

en: Vertical Adjustment for the widget
hr: Uspravna popravka za element

en: Headers Visible
hr: Vidljiva zaglavlja

en: Show the column header buttons
hr: Prikaži gumbe od zaglavlja stupaca

en: Headers Clickable
hr: Zaglavlja se mogu kliknuti

en: Column headers respond to click events
hr: Zaglavlja stupaca odgovaraju na pritiske miša

en: Expander Column
hr: Stupac graničnika

en: Set the column for the expander column
hr: Postavite stupac u kojoj se vrši grananje

en: Rules Hint
hr: Savjet za pravila

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
hr: Postavite savjet za mehanizam teme radi iscrtavanja redova u izmjeničnim bojama

en: Enable Search
hr: Omogući pretragu

en: View allows user to search through columns interactively
hr: Pregled dozvoljava korisniku interaktivno traženje kroz stupce

en: Search Column
hr: Stupac za pretragu

en: Fixed Height Mode
hr: Metoda nepromjenjive visine

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
hr: Ubrzava GtkTreeView pretpostavljajući da svi redovi imaju istu visinu

en: Hover Selection
hr: Lebdeći odabir

en: Whether the selection should follow the pointer
hr: Prati li odabir pokazivač

en: Hover Expand
hr: Lebdeće proširenje

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
hr: Trebaju li se redovi proširiti/sažeti kada se pokazivač nađe nad njima

en: Vertical Separator Width
hr: Širina uspravnih razdjelnika

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
hr: Okomiti razmak između polja. Mora biti paran broj

en: Horizontal Separator Width
hr: Širina vodoravnih razdjelnika

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
hr: Vodoravni razmak između ćelija. Mora biti parni broj

en: Allow Rules
hr: Dopusti vodilice

en: Allow drawing of alternating color rows
hr: Dozvoli iscrtavanje redova u izmjeničnim bojama

en: Indent Expanders
hr: Uvlačenje proširenja

en: Make the expanders indented
hr: Postaviti da grananje bude uvučeno

en: Even Row Color
hr: Boja parnog reda

en: Color to use for even rows
hr: Boja za parne redove

en: Odd Row Color
hr: Boja neparnog reda

en: Color to use for odd rows
hr: Boja za neparne redove

en: Whether to display the column
hr: Može li biti prikazan stupac

en: Resizable
hr: Može se mijenjati veličina

en: Column is user-resizable
hr: Veličinu stupaca može mijenjati korisnik

en: Current width of the column
hr: Trenutna širina stupca

en: Space which is inserted between cells
hr: Razmak koji se umeće između ćelija

en: Sizing
hr: Veličina

en: Resize mode of the column
hr: Način izmjene veličine stupaca

en: Fixed Width
hr: Nepromjenjiva širina

en: Current fixed width of the column
hr: Trenutna utvrđena širina stupca

en: Minimum Width
hr: Minimalna širina

en: Minimum allowed width of the column
hr: Najmanja dozvoljena širina stupca

en: Maximum Width
hr: Najveća širina

en: Maximum allowed width of the column
hr: Najveća dozvoljena širina stupci

en: Title to appear in column header
hr: Naslov koji se pojavljuje u zaglavlju stupca

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
hr: Stupci dijele dodatnu širinu koju dobije element

en: Clickable
hr: Može se pritisnuti

en: Whether the header can be clicked
hr: Može li zaglavlje biti pritisnuto

en: Widget
hr: Komponenta

en: Widget to put in column header button instead of column title
hr: Komponenta koju treba staviti u zaglavlje kolone umjesto naslova

en: X Alignment of the column header text or widget
hr: X poravnanje zaglavlja stupca ili komponente

en: Whether the column can be reordered around the headers
hr: Može li se raspored stupaca promijeniti oko zaglavlja

en: Sort indicator
hr: Pokazatelj uređenja

en: Whether to show a sort indicator
hr: Može li biti prikazan pokazatelj razvrstavanja

en: Sort order
hr: Poredak sortiranja

en: Sort direction the sort indicator should indicate
hr: Smjer uređivanja koji pokazatelj uređenja treba pokazivati

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
hr: Mogu li se stavke izbornika dodati izbornicima

en: Merged UI definition
hr: Spojena definicija sučelja

en: An XML string describing the merged UI
hr: XML znakovni niz koji opisuje spojeno sučelje

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
hr: GtkAdjustment koji određuje vrijednost vodoravne pozicije ovog pogleda

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
hr: GtkAdjustment koji određuje vrijednost uspravne pozicije ovog pogleda

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
hr: Određuje kako treba iscrtati sjenku oko pogleda

en: Widget name
hr: Ime komponente

en: The name of the widget
hr: Ime forme

en: Parent widget
hr: Sadrži ga element

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
hr: Element koji sadrži ovaj element. Mora biti kontejner

en: Width request
hr: Zahtjev za širinu

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
hr: Postaviti za zahtjev za širinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtjev

en: Height request
hr: Zahtjev za visinu

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
hr: Postaviti za zahtjev za visinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtjev

en: Whether the widget is visible
hr: Može li komponenta biti vidljiva

en: Whether the widget responds to input
hr: Može li komponenta odgovarati na unos

en: Application paintable
hr: Po aplikaciji se može bojati

en: Whether the application will paint directly on the widget
hr: Može li program iscrtavati neposredno na komponenti

en: Can focus
hr: Može biti u fokusu

en: Whether the widget can accept the input focus
hr: Može li komponenta biti u fokusu za unos

en: Has focus
hr: Ima fokus

en: Whether the widget has the input focus
hr: Može li komponenta biti u fokusu za unos

en: Is focus
hr: Jeste fokus

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
hr: Može li komponenta biti prva komponenta unutar prve razine

en: Can default
hr: Može biti uobičajen

en: Whether the widget can be the default widget
hr: Može li komponenta biti uobičajena komponenta

en: Has default
hr: Ima uobičajeno

en: Whether the widget is the default widget
hr: Može li komponenta biti uobičajena komponenta

en: Receives default
hr: Prima uobičajeno

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
hr: Ukoliko je postavljeno, element će primiti uobičajenu akciju kada je označen

en: Composite child
hr: Složeno dijete

en: Whether the widget is part of a composite widget
hr: Može li komponenta biti dio složene komponente

en: Style
hr: Stil

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
hr: Stil elementa, koji sadrži podatke o tome kako će izgledati (boja itd.)

en: Events
hr: Događaji

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
hr: Maska za događaje koja određuje koje vrste GdkEvents-a ovaj element prima

en: Extension events
hr: Dodatni događaji

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
hr: Maska za događaje koja određuje koje vrste dodatnih događaja ovaj element prima

en: No show all
hr: Bez prikazivanja svega

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
hr: Može ligtk_widget_show_all() utjecati na ovu komponentu

en: Interior Focus
hr: Unutrašnji fokus

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
hr: Može li biti pokazatelj fokusa nacrtan unutar komponente

en: Focus linewidth
hr: Debljina fokusne linije

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
hr: Širina, u tačkama, linije koju pokazuje element u fokusu

en: Focus line dash pattern
hr: Obrazac crtanja fokusne linije

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
hr: Uzorak po kojem se crta pokazatelj elementa u fokusu

en: Focus padding
hr: Fokusna popuna

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
hr: Širina, u tačkama, između pokazatelja elementa u fokusu i komponente okvira

en: Cursor color
hr: Boja pokazivača

en: Color with which to draw insertion cursor
hr: Boja kojom se iscrtava pokazivač za unos

en: Secondary cursor color
hr: Druga boja kursora

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
hr: Boja kojom se iscrtava drugi kursor za unos pri unosu miješanog teksta s desna na lijevo, i teksta s lijeva na desno

en: Cursor line aspect ratio
hr: Omjer prikaza pokazivača

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
hr: Razmjer u kojem se iscrtava pokazivač za unos

en: Draw Border
hr: Iscrtaj rub

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
hr: Veličina područja izvan elementove dodjele na koje se iscrtava

en: Window Type
hr: Vrsta prozora

en: The type of the window
hr: Vrsta prozora

en: Window Title
hr: Naslov prozora

en: The title of the window
hr: Naslov prozora

en: Window Role
hr: Funkcija prozora

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
hr: Jedinstveni identifikator prozora koji se koristi pri obnavljanju sesije

en: Allow Shrink
hr: Dopusti smanjivanje

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor nema najmanju dopuštenu veličinu.Uključivanje ovoga je u 99% slučajeva neprikladno.

en: Allow Grow
hr: Dopusti povećanje

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnici mogu povećati prozor preko njegove najmanje veličine

en: If TRUE, users can resize the window
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnici mogu promijeniti veličinu prozora

en: Modal
hr: Modalni

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor je modalni (ostali prozori se ne mogu koristiti dok je ovaj prikazan)

en: Window Position
hr: Položaj prozora

en: The initial position of the window
hr: Početna pozicija prozora

en: Default Width
hr: Uobičajena širina

en: The default width of the window, used when initially showing the window
hr: Uobičajena širina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: Default Height
hr: Uobičajena visina

en: The default height of the window, used when initially showing the window
hr: Uobičajena visina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: Destroy with Parent
hr: Ukloni sa Roditeljem

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
hr: Da li ovaj prozor treba ukloniti kada se ukloni prozor iz kojeg je ovaj pozvan

en: Icon for this window
hr: Sličica za ovaj prozor

en: Name of the themed icon for this window
hr: Ime tematske ikone za ovaj prozor

en: Is Active
hr: Je aktivna

en: Whether the toplevel is the current active window
hr: Može li prva razina biti trenutno aktivni prozor

en: Focus in Toplevel
hr: Fokus na prvi nivo

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
hr: Može li fokus za unos biti unutar ovog Gtk prozora

en: Type hint
hr: Nagovještaj o vrsti

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
hr: Nagovještaj koji pomaže radnog okruženju razumjeti koje vrste je ovaj prozor i kako ga postaviti.

en: Skip taskbar
hr: Preskoči popis procesa

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor se neće vidjeti na spisku procesa.

en: Skip pager
hr: Ne prikazuj u spisku prozora

en: TRUE if the window should not be in the pager.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor se neće vidjeti u spisku prozora.

en: Urgent
hr: Hitno

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnik će biti obaviješten o prozoru.

en: Accept focus
hr: Prihvati fokus

en: TRUE if the window should receive the input focus.
hr: TRUE ako prozor treba prihvatiti ulazni fokus.

en: Focus on map
hr: Fokus kod mapiranja

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
hr: Ukoliko je postavljeno, prozor treba prihvatiti fokus unosa kada je mapiran.

en: Decorated
hr: Ukrašeno

en: Whether the window should be decorated by the window manager
hr: Može li prozor biti ukrašen od strane upravitelja prozora

en: Gravity
hr: Gravitacija

en: The window gravity of the window
hr: Privlačenje između prozora

en: IM Preedit style
hr: IM način predunosa

en: How to draw the input method preedit string
hr: Kako iscrtati tekst predunosa za načine unosa

en: IM Status style
hr: Stil stanja IM-a

en: How to draw the input method statusbar
hr: Kako iscrtati statusnu traku načina unosa
