GNOME - en to ps translation catalogue (508 entries)

en: Number of Channels
ps: د چېنلونو شمېر

en: The number of samples per pixel
ps: د نمونو شمېر پر پېکسلو

en: Colorspace
ps: رنګتشه

en: Has Alpha
ps: الفا لري

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
ps: يو الفا چېنل لري pixbuf که چېرې

en: Bits per Sample
ps: بېټه پر نمونې

en: The number of bits per sample
ps: د بېټونو شمېر پر بېلګې

en: Width
ps: پلنوالی

en: The number of columns of the pixbuf
ps: د ستنو شمېر pixbuf د

en: Height
ps: لوړوالی

en: The number of rows of the pixbuf
ps: د کيلونو شمېر pixbuf د

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
ps: د يو کيل د پېل او د يو نوي کيل د پېل ترمنځ د باېټونو شمېر

en: Pixels
ps: پېکسلې

en: Default Display
ps: تلواله ښودنه

en: The default display for GDK
ps: لپاره تلواله ښوون GDK د

en: Screen
ps: پرده

en: Font options
ps: ليکبڼې غوراوي

en: The default font options for the screen
ps: د پردې لپاره د ليکبڼې تلواله غوراوي

en: Font resolution
ps: ليکبڼې ژورليد

en: Program name
ps: د کړنلار نوم

en: Program version
ps: د کړنلار نسخه

en: The version of the program
ps: د کړنلار نسخه

en: Copyright string
ps: چاپرښتې مزی

en: Copyright information for the program
ps: د کړنلار لپاره د چاپرښتو خبرتياوې

en: Comments string
ps: څرګندون مزی

en: Comments about the program
ps: د کړنلار په اړه څرګندونې

en: Website URL
ps: URL ګورتپاڼې

en: Website label
ps: ګورتپاڼې نښکه

en: Authors
ps: ليکوالان

en: List of authors of the program
ps: د کړنلار د ليکوالانو لړ

en: Documenters
ps: لاسوندوونکي

en: List of people documenting the program
ps: د کړنلار د لاسوندوونکو لړ

en: Artists
ps: هنرمندان

en: Logo
ps: نښان

en: Logo Icon Name
ps: نښان انځورن نوم

en: Wrap license
ps: منښتليک نغاړل

en: Name
ps: نوم

en: Label
ps: نښکه

en: Short label
ps: لنډه نښکه

en: Tooltip
ps: توک نکته

en: A tooltip for this action.
ps: دې چار لپاره يوه توک نکته

en: Icon Name
ps: انځورن نوم

en: The name of the icon from the icon theme
ps: د انځورن کوندې څخه د انځورن نوم

en: Is important
ps: اړين دی

en: Hide if empty
ps: که تش وي، پټ يې کړه

en: Visible
ps: ښکارېدونکی

en: Action Group
ps: چار ډله

en: A name for the action group.
ps: د چار ډلې لپاره يو نوم

en: Value
ps: ارزښت

en: The value of the adjustment
ps: د سماو ارزښت

en: Minimum Value
ps: ټولولږه ارزښت

en: The minimum value of the adjustment
ps: د سماو ټولولږه ارزښت

en: Maximum Value
ps: ټولوجګه ارزښت

en: The maximum value of the adjustment
ps: د سماو ټولوجګه ارزښت

en: Page Size
ps: د مخ کچ

en: Arrow shadow
ps: د غشي سوری

en: Horizontal Alignment
ps: پرته پرليکتيا

en: X alignment of the child
ps: پرليکتيا X د کشر

en: Vertical Alignment
ps: نېغه پرليکتيا

en: Y alignment of the child
ps: پرليکتيا Y د کشر

en: Page type
ps: مخ ډول

en: Page title
ps: مخ سرليک

en: Header image
ps: سرۍ انځور

en: Fill
ps: ډکول

en: Position
ps: ځای

en: Translation Domain
ps: ژباړې شپول

en: Use underline
ps: لاندکرښه کارول

en: Image position
ps: انڅور ځای

en: Year
ps: کال

en: The selected year
ps: ټاکل شوی کال

en: Month
ps: مياشت

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ps: (ټاکل شوې مياشت (لکه شمېره د ۰ او ۱۱ ترمنځ

en: Day
ps: ورځ

en: Show Heading
ps: سريز ښودل

en: If TRUE, a heading is displayed
ps: که چېرې سم وي، يو سريز ښودل کيږي

en: Show Day Names
ps: د ورځو نومونه ښودل

en: If TRUE, day names are displayed
ps: که جېرې سم وي، د ورځو نومونه ښودل کيږي

en: Show Details
ps: خبرتياوې ښودل

en: If TRUE, details are shown
ps: که چېرې سم وي، خبرتياوې ښکاري

en: mode
ps: اکر

en: visible
ps: ښکارنده

en: Display the cell
ps: خونه ښودل

en: xalign
ps: پرليکتياx

en: The x-align
ps: پرليکتيا x

en: yalign
ps: پرليکتياy

en: The y-align
ps: پرليکتيا y

en: width
ps: پلنوالی

en: The fixed width
ps: ټاکل شوی پلنوالی

en: height
ps: لوړوالی

en: The fixed height
ps: ټاکل شوی لوړوالی

en: Cell background color name
ps: خونې شاليد رنګ نوم

en: Cell background color
ps: د خونې شاليد رنګ

en: Editing
ps: سمونه

en: Text Column
ps: د ليکنې ستن

en: Size
ps: کچ

en: Detail
ps: سپړاوی

en: Icon
ps: انځورن

en: Text
ps: ليکنه

en: Text y alignment
ps: د ليکنې y پرليکتيا

en: Orientation
ps: لورموندنه

en: Adjustment
ps: سماو

en: Digits
ps: ګڼيالونه

en: Active
ps: چارند

en: Markup
ps: نښيال

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Background color name
ps: د شاليد رنګ نوم

en: Background color as a string
ps: شاليد رنګ لکه يو مزی

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Background color as a GdkColor
ps: GdkColor شاليد رنګ لکه يو

en: Foreground color name
ps: پاسليد رنګ نوم

en: Foreground color as a string
ps: پاسليد رنګ لکه يو مزی

en: Foreground color
ps: پاسليد رنګ

en: Foreground color as a GdkColor
ps: GdkColor پاسليد رنګ لکه يو

en: Editable
ps: سمونوړ

en: Font
ps: ليکبڼه

en: Font family
ps: د ليکبڼې کورنۍ

en: Font style
ps: د ليکبڼې ډول

en: Font weight
ps: د ليکبڼې وزن

en: Font stretch
ps: د ليکبڼې غځون

en: Font size
ps: د ليکبڼې کچه

en: Font points
ps: د ليکبڼې ټکي

en: Font size in points
ps: د ليکبڼې کچه په ټکو کښې

en: Font scale
ps: ليکبڼې مېچ

en: Underline
ps: لاندکرښه

en: Language
ps: ژبه

en: Alignment
ps: پرليکتيا

en: How to align the lines
ps: ليکې څنګه پرليکه کړو

en: Use alpha
ps: الفا کارول

en: Title
ps: سرليک

en: The title of the color selection dialog
ps: د رنګ ټاکنې کړکۍ سرليک

en: Current Color
ps: اوسنی رنګ

en: The selected color
ps: ټاکل شوی رنګ

en: Current Alpha
ps: اوسنی الفا

en: Has palette
ps: رنګدبلی لري

en: Whether a palette should be used
ps: که چېرې يو رنګدبلی بايد وکارول شي

en: The current color
ps: اوسنی رنګ

en: Custom palette
ps: دوديز رنګدبلی

en: Color Selection
ps: رنګ ټاکنه

en: Cancel Button
ps: بندولو تڼۍ

en: Help Button
ps: مرسته تڼۍ

en: The help button of the dialog.
ps: د کړکۍ د مرستې تڼۍ.

en: Enable arrow keys
ps: غشي کيلۍ وړول

en: Always enable arrows
ps: تل غشي توانول

en: Case sensitive
ps: کېس انګېره

en: Active item
ps: چارنده توکی

en: The item which is currently active
ps: هغه توکی چې اوس چارنده دی

en: Add tearoffs to menus
ps: غورنۍ ته زياتول tearoffs

en: Has Frame
ps: چوکاټ لري

en: Tearoff Title
ps: سرليک Tearoff

en: Appears as list
ps: لکه د لړ ښکاري

en: Arrow Size
ps: غشي کچ

en: Shadow type
ps: سيوري ډول

en: Resize mode
ps: بياکچونې اکر

en: Border width
ps: بريد پلنوالی

en: Child
ps: ماشوم

en: Minimum X
ps: X ټولولږه

en: Maximum X
ps: X ټولوجګه

en: Minimum Y
ps: Y ټولولږه

en: Maximum Y
ps: Y ټولوجګه

en: Has separator
ps: بېلوونکی لري

en: Button spacing
ps: تڼۍ تشونه

en: X align
ps: پرليکون X

en: Primary icon name
ps: د انځورن لومړی نوم

en: IM module
ps: بېلګه IM

en: Progress Border
ps: پرمختګ بريد

en: Your description here
ps: ستاسو سپړاوي دلته

en: Visible Window
ps: ښکارېدونکې کړکۍ

en: Above child
ps: د ماشوم دپاسه

en: Action
ps: چار

en: Filter
ps: چاڼ

en: Select Multiple
ps: ګڼ ټاکل

en: Show Hidden
ps: پټ شوي ښودل

en: Dialog
ps: کړکۍ

en: The file chooser dialog to use.
ps: .هغه دوتنه ټاکونکې کړکۍ چې وکارول شي

en: The title of the file chooser dialog.
ps: .د دوتنه ټاکونکې کړکۍ سرليک

en: Filename
ps: دوتنه نوم

en: The currently selected filename
ps: اوسنی ټاکل شوی دوتنه نوم

en: X position
ps: څاي X

en: Y position
ps: څاي Y

en: Sans 12
ps: Sans ۱۲

en: Use font in label
ps: په نښکه کښې ليکبڼه کارول

en: Use size in label
ps: په نښکه کښې کچ کارول

en: Show style
ps: ډول ښودل

en: Show size
ps: کچ ښودل

en: Preview text
ps: ليکنې مخليد

en: Selection mode
ps: ټاکنې اکر

en: The selection mode
ps: د ټاکلو اکر

en: Pixbuf column
ps: ستن Pixbuf

en: Markup column
ps: نښيال ستن

en: Number of columns
ps: د ستنو شمېر

en: Width for each item
ps: هر توکي لپاره پلنوالی

en: The width used for each item
ps: هر توکي لپاره کارېدونکی پلنوالی

en: Row Spacing
ps: کيل تشونه

en: Column Spacing
ps: ستن تشونه

en: Margin
ps: لمن

en: Tooltip Column
ps: توک نکته ستن

en: Selection Box Color
ps: ټاکنې بکس رنګ

en: Color of the selection box
ps: د ټاکنې د بکس رنګ

en: Selection Box Alpha
ps: ټاکنې بکس الفا

en: Image
ps: انځور

en: Mask
ps: وربوزۍ

en: Icon set
ps: انځورن ډله

en: Icon set to display
ps: انځورن ډله چې ښکاره شي

en: Icon size
ps: انځورن کچ

en: Pixel size
ps: پېکسل کچ

en: Pixel size to use for named icon
ps: پېکسل کچ چې نومول شوي انځورن لپاره وکاروو

en: Animation
ps: سېلن

en: Storage type
ps: زېرمولو ډول

en: Show menu images
ps: غورنۍ انځورونه ښودل

en: Message Type
ps: استوزې ډول

en: The type of message
ps: د استوزې ډول

en: The text of the label
ps: د نښکې ليکنه

en: Pattern
ps: بېلګه

en: Line wrap
ps: ليکې نغاړل

en: Line wrap mode
ps: ليکې نغاړلو اکر

en: Angle
ps: ګوټ

en: Visited
ps: کتل شوی

en: The currently selected menu item
ps: اوسنی ټاکل شوی غورنۍ توکی

en: Monitor
ps: ليداڼی

en: Double Arrows
ps: دوه غشي

en: Arrow Placement
ps: د غشي ځايونه

en: Left Attach
ps: کيڼ نښلن

en: Right Attach
ps: ښي نښلن

en: Top Attach
ps: پاس نښلن

en: Bottom Attach
ps: کوز نښلن

en: Submenu
ps: څېرمه غورنۍ

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Image/label border
ps: انځور/نښکه بريد

en: Use separator
ps: بېلوونکی کارول

en: Message Buttons
ps: استوزې تڼۍ

en: The buttons shown in the message dialog
ps: هغه تڼۍ چې په استوزې کړکۍ کښې ښودل کيږي

en: Use Markup
ps: نښيال کارول

en: Secondary Text
ps: دوهمه ليکنه

en: The secondary text of the message dialog
ps: د استوزې کړکۍ دوهمه ليکنه

en: Use Markup in secondary
ps: په دوهم کښې نښيال کارول

en: The image
ps: انځور

en: Y align
ps: پرليکون Y

en: X pad
ps: نالۍ X

en: Y pad
ps: نالۍ Y

en: Parent
ps: پلرين

en: The parent window
ps: پلرينه کړکۍ

en: Page
ps: مخ

en: The index of the current page
ps: د اوسنۍ پاڼې لړيال

en: Tab Position
ps: ټوپ ځای

en: Tab Border
ps: ټوپ بريد

en: Show Tabs
ps: ټوپونه ښودل

en: Show Border
ps: بريد ښودل

en: Scrollable
ps: رغښتل کېدونکی

en: Enable Popup
ps: بړبوکيزه وړول

en: Group ID
ps: ډله پېژند

en: Group
ps: ډله

en: Tab label
ps: ټوپ نښکه

en: Menu label
ps: غورنۍ نښکه

en: Tab expand
ps: ټوپ غځونه

en: Tab fill
ps: ټوپ ډکون

en: Tab reorderable
ps: ټوپ بيا اڼل کېدونکی

en: Arrow spacing
ps: د غشي تشونه

en: User Data
ps: کارن اومتوک

en: The menu of options
ps: د غوراويو غورنۍ

en: Resize
ps: بياکچول

en: Shrink
ps: غونجول

en: Embedded
ps: راتاو

en: Name of the printer
ps: د چاپګر نوم

en: Is Virtual
ps: اوڅاريز دی

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ps: ناسم که چېرې سم هډوتری چاپګر وي

en: Accepts PDF
ps: مني PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
ps: منلی شي PDF سم که چېرې دا چاپګر

en: Accepts PostScript
ps: مني PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ps: منلی شي PostScript سم که چېرې دا چاپګر

en: State Message
ps: انکړ استوزه

en: String giving the current state of the printer
ps: هغه مزی چې د چاپګر اوسنی انکړ ښيي

en: Location
ps: ځای

en: The location of the printer
ps: د چاپګر ځای

en: The icon name to use for the printer
ps: انځورن نوم چې د چاپګر لپاره وکاروو

en: Job Count
ps: دنده شمېر

en: Number of jobs queued in the printer
ps: چاپګر کښې د ليکه شويو دندو شمېر

en: Paused Printer
ps: ځنډول شوی چاپګر

en: Source option
ps: سرچينه غوراوي

en: Title of the print job
ps: د چاپ دندې سرليک

en: Printer
ps: چاپګر

en: Printer to print the job to
ps: هغه چاپګر چې دنده پرې چاپ کړو

en: Settings
ps: امستنې

en: Printer settings
ps: چاپګر امستنې

en: Page Setup
ps: مخ امسته

en: Track Print Status
ps: چاپ انکړ پلنيول

en: Default Page Setup
ps: تلواله مخ امسته

en: Print Settings
ps: چاپ امستنې

en: Job Name
ps: دندې نوم

en: Number of Pages
ps: د مخونو شمېر

en: The number of pages in the document.
ps: .لاسوند کښې د مخونو شمېر

en: Current Page
ps: اوسنی مخ

en: Use full page
ps: ټول مخ کارول

en: Unit
ps: يوون

en: Show Dialog
ps: کړکۍ ښودل

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ps: .سم که چېرې کوم پرمختګ کړکۍ د چاپولو پر مهال ښودل کيږي

en: Export filename
ps: دوتنه نوم بهرول

en: Status
ps: انکړ

en: The status of the print operation
ps: د چاپ چار انکړ

en: Status String
ps: انکړ مزی

en: Custom tab label
ps: دوديز ټوپ نښکه

en: Selected Printer
ps: ټاکل شوی چاپګر

en: The GtkPrinter which is selected
ps: چې ټاکل شوی Gtkهغه چاپګر

en: Activity mode
ps: چارندتيا اکر

en: Show text
ps: ليکنه ښودل

en: Whether the progress is shown as text.
ps: .که چېرې پرمختګ لکه ليکنه وښودل شي

en: Bar style
ps: پټه ډول

en: Activity Blocks
ps: چارندتيا غونډونه

en: XSpacing
ps: تشونهX

en: The value
ps: ارزښت

en: Update policy
ps: تګلار اوسمهالول

en: Show Fill Level
ps: د ډکېدو کچ ښودل

en: Fill Level
ps: ډکون کچ

en: The fill level.
ps: د ډکون کچ

en: Slider Width
ps: د سلالۍ پټې پلنوالی

en: Show Numbers
ps: شمېرې ښودل

en: Whether the items should be displayed with a number
ps: که چېرې توکي د يوې شمېرې سره وښودل شي

en: Recent Manager
ps: اوسنی سمبالګر

en: Show Private
ps: ځاني ښودل

en: Show Tooltips
ps: توک نکتې ښودل

en: Show Icons
ps: انځورنونه ښودل

en: Show Not Found
ps: ونه موندل شو ښودل

en: Local only
ps: يوازې سيميز

en: Sort Type
ps: اڼن ډول

en: Lower
ps: کوز

en: Upper
ps: بره

en: Max Size
ps: ټولوجګه کچ

en: Value Position
ps: د ارزښت ځای

en: Value spacing
ps: ارزښت تشونه

en: The icon size
ps: د انځورن کچ

en: Icons
ps: انځورنونه

en: List of icon names
ps: د انځورن نومونو لړ

en: Horizontal Adjustment
ps: پروت سماو

en: Vertical Adjustment
ps: نېغ سماو

en: Horizontal Scrollbar Policy
ps: د پرتې رغښتپټې تګلار

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ps: کله چې پرته رغښتپټه وښودل شي

en: Vertical Scrollbar Policy
ps: د نېغې رغښتپټې تګلار

en: When the vertical scrollbar is displayed
ps: کله چې نېغه رغښتپټه وښودل شي

en: Window Placement
ps: کړکۍ ځايونه

en: Shadow Type
ps: د سيوري ډول

en: Scrollbar spacing
ps: د رغښتپټې تشونه

en: Double Click Time
ps: د دوه کېکاږلو مهال

en: Double Click Distance
ps: د دوه کېکاږلو لرېوالی

en: Cursor Blink
ps: ځری پړک

en: Cursor Blink Time
ps: د ځري د پړک مهال

en: Theme Name
ps: کوندې نوم

en: Icon Theme Name
ps: انځورن کوندې نوم

en: Name of icon theme to use
ps: د انځورن ويينې نوم چې وکارول شي

en: Key Theme Name
ps: د کيلۍ ويينې نوم

en: Font Name
ps: د ليکبڼې نوم

en: Name of default font to use
ps: د تلوالې ليکبڼې نوم چې وکارول شي

en: Icon Sizes
ps: انځورن کچې

en: Cursor theme name
ps: ځري کوندې نوم

en: Cursor theme size
ps: ځري کوندې کچ

en: Enable Animations
ps: سېلن وړول

en: Default command to run when displaying a print preview
ps: هغه تلواله بولۍ چې وځغلول شي کله چې د چاپ مخليد ښودل کيږي

en: Command to run when displaying a print preview
ps: هغه بولۍ چې وځغلول شي کله چې د چاپ مخليد ښودل کيږي

en: Toolbar style
ps: توکپټې ډول

en: Ignore hidden
ps: پټ پرېښودل

en: Wrap
ps: نغاړل

en: Update Policy
ps: تګلار اوسمهالول

en: Reads the current value, or sets a new value
ps: اوسنی ارزښت لولي، يا نوی ارزښت ټاکي

en: The size of the icon
ps: د انځورن کچه

en: Blinking
ps: پړکېدنه

en: Has tooltip
ps: توک نکته لري

en: Tooltip Text
ps: د توک نکتې ليکنه

en: The contents of the tooltip for this widget
ps: د دې وړوکي د توک نکتې منځپانګه

en: Tooltip markup
ps: توک نکته نښيال

en: Rows
ps: کيلونه

en: The number of rows in the table
ps: په لښتيال کښې د کيلونو شمېر

en: Columns
ps: ستنې

en: The number of columns in the table
ps: په لښتيال کښې د ستنو شمېر

en: Row spacing
ps: کيل تشونه

en: The amount of space between two consecutive rows
ps: د دوه پرله پسې کيلونو ترمنځ د تشې کچ

en: Column spacing
ps: ستن تشونه

en: The amount of space between two consecutive columns
ps: د دوه پرله پسې ستنو ترمنځ د تشې کچ

en: Left attachment
ps: کيڼ نښلن

en: Right attachment
ps: ښي نښلن

en: Top attachment
ps: پاس نښلن

en: Bottom attachment
ps: کوز نښلن

en: Horizontal options
ps: پراته غوراوي

en: Vertical options
ps: نېغ غوراوي

en: Line Wrap
ps: ليکې نغاړل

en: Word Wrap
ps: ويې نغاړل

en: Has selection
ps: ټاکنه لري

en: Cursor position
ps: د ځري ځای

en: Mark name
ps: نښې نوم

en: Text direction
ps: د ليکنې لور

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ps: د ليکنې لور، لکه ښي-نه-کيڼ يا کيڼ-نه-ښي

en: Left margin
ps: کيڼه مورګه

en: Width of the left margin in pixels
ps: د کيڼې مورګې پلنوالی په پېکسلو

en: Right margin
ps: ښي مورګه

en: Width of the right margin in pixels
ps: د ښي مورګې پلنوالی په پېکسلو

en: Indent
ps: سرتشه

en: Pixels above lines
ps: د ليکو دپاسه پېکسلې

en: Pixels below lines
ps: د ليکو لاندې پېکسلې

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Custom tabs for this text
ps: د دې ليکنې لپاره دوديز ټوپونه

en: Invisible
ps: نه ښکارېدونکی

en: Whether this text is hidden.
ps: .که چېرې دا ليکنه پټه وي

en: Wrap Mode
ps: نغاړلو اکر

en: Left Margin
ps: کيڼه لمن

en: Right Margin
ps: ښي لمن

en: Cursor Visible
ps: ځری ښکارېدونکی

en: Accepts tab
ps: ټوپ مني

en: Toolbar Style
ps: توکپټې ډول

en: Show Arrow
ps: غشی ښودل

en: Tooltips
ps: توک نکتې

en: Size of icons in this toolbar
ps: په دې توکپټه کښې د انځورنو کچ

en: Space style
ps: تشه ډول

en: Text to show in the item.
ps: .په توکي کښې د ښودلو لپاره ليکنه

en: Icon name
ps: د انځورن نوم

en: Icon spacing
ps: انځورن تشونه

en: Enable Search
ps: پلټون وړول

en: Enable Grid Lines
ps: کرښې وړول

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ps: که چېرې بايد کرښې په ونه ليد کښې وانځورول شي

en: Enable Tree Lines
ps: ونه کرښې وړول

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ps: که چېرې بايد ونه کرښې په ونه ليد کښې وانځورول شي

en: Vertical Separator Width
ps: د نېغ بېلوونکي پلنوالی

en: Horizontal Separator Width
ps: د پروت بېلوونکي پلنوالی

en: Allow Rules
ps: دوی پرېښل

en: Even Row Color
ps: جوت کيل رنګ

en: Color to use for even rows
ps: د جوتو کيلونو لپاره کارېدونکی رنګ

en: Odd Row Color
ps: تاک کيل رنګ

en: Color to use for odd rows
ps: د تاکو کيلونو لپاره کارېدونکی رنګ

en: Row Ending details
ps: کيل پايونې خرتياوې

en: Grid line width
ps: د کرښو پلنوالی

en: Tree line width
ps: ونه کرښې پلنوالی

en: Grid line pattern
ps: سيخ کرښه بېلګه

en: Tree line pattern
ps: ونه کرښه بېلګه

en: Whether to display the column
ps: که چېرې بايد ستن وښودل شي

en: Resizable
ps: بياکچېدونکی

en: Column is user-resizable
ps: ستن کارن-بياکچېدونکی دی

en: Current width of the column
ps: د ستن اوسنی پلنوالی

en: Space which is inserted between cells
ps: هغه تشه چې د کيلونو ترمنځ ننويستل کيږي

en: Sizing
ps: کچونه

en: Resize mode of the column
ps: د ستن بياکچ اکر

en: Fixed Width
ps: ټاکلی پلنوالی

en: Current fixed width of the column
ps: د ستن اوسنی

en: Minimum Width
ps: ټولولږه پلنوالی

en: Title to appear in column header
ps: هغه سرليک چې په ستن سرۍ کې ښکاريږي

en: Clickable
ps: کېکاږل کېدونکی

en: Whether the header can be clicked
ps: که چېرې سرۍ کېکاږل کېدی شي

en: Widget name
ps: وړوکي نوم

en: The name of the widget
ps: د وړوکي نوم

en: Parent widget
ps: پلرينه وړوکی

en: Can focus
ps: منځواله کېدی

en: Whether the widget can accept the input focus
ps: که چېرې وړوکی بايد ننوتۍ منځواله ومنلی شي

en: Has focus
ps: منځواله لري

en: Whether the widget has the input focus
ps: که چېرې وړوکی بايد ننوتۍ منځواله ولري

en: Is focus
ps: منځواله دی

en: Can default
ps: تلواله کېدی

en: Whether the widget can be the default widget
ps: که چېرې وړوکی تلواله وړوکی کېدی شي

en: Has default
ps: تلواله لري

en: Whether the widget is the default widget
ps: که چېرې بايد وړوکی تلواله وړوکی وي

en: Receives default
ps: تلواله نيسي

en: Composite child
ps: مرکبه زوی

en: Whether the widget is part of a composite widget
ps: که چېرې بايد وړوکی د يو مرکبه وړوکي برخه وي

en: Style
ps: ډول

en: Events
ps: پېښه

en: Extension events
ps: شاتاړې پېښې

en: No show all
ps: نه ټول ښودل

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ps: بايد په دې وړوکي اغېزه ونه کړي gtk_widget_show_all() که چېرې

en: Whether this widget has a tooltip
ps: که چېرې دا وړوکی بايد يو توک نکته ولري

en: Window
ps: کړکۍ

en: Interior Focus
ps: کورنۍ منځواله

en: Cursor color
ps: ځرى رنګ

en: Secondary cursor color
ps: دويم ځری رنګ

en: Draw Border
ps: بريد انځورول

en: Unvisited Link Color
ps: ناکتلي پېوندونو رنګ

en: Color of unvisited links
ps: د ناکتلو پېوندونو رنګ

en: Visited Link Color
ps: کتلي پېوندونو رنګ

en: Color of visited links
ps: د کتل شويو پېوندونو رنګ

en: Wide Separators
ps: پلن بېلوونکي

en: Separator Width
ps: د بېلوونکي پلنوالی

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ps: سم وي wide-separators د بېلوونکو اوږدوالی که چېرې

en: Separator Height
ps: د بېلوونکي اوږدوالی

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ps: سم وي "wide-separators" د بېلوونکو اوږدوالی که چېرې

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ps: د پرتو رغښت غشو اوږدوالی

en: The length of horizontal scroll arrows
ps: د پرتو رغښت غشو اوږدوالی

en: Vertical Scroll Arrow Length
ps: نېغو رغښت غشو اوږدوالی

en: The length of vertical scroll arrows
ps: د نېغو رغښت غشو اوږدوالی

en: Window Type
ps: کړکۍ ډول

en: The type of the window
ps: د کړکۍ ډول

en: Window Title
ps: کړکۍ سرليک

en: The title of the window
ps: د کړکۍ سرليک

en: Startup ID
ps: پېلنګ پېژند

en: Allow Shrink
ps: غونجول پرېښل

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
ps: که چېرې سم وي، کړکۍ هېڅ ټولولږه کچ نه لري. دا سمول ۹۹٪ يو بد سوچ دی

en: Allow Grow
ps: لويول پرېښل

en: If TRUE, users can resize the window
ps: که چېرې سم وي، کارنان کړکۍ بياکچولی شي

en: Modal
ps: بېلګه

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ps: که چېرې سم وي، کړکۍ به بېلګه وي (که دا کړکۍ (دپاسه وي نورې کړکۍ به کارېدونکي نه وي

en: Window Position
ps: د کړکۍ ځای

en: The initial position of the window
ps: د کړکۍ لمړنی ځای

en: Default Width
ps: تلواله پلنوالی

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ps: د کړکۍ تلواله پلنوالی، لمړيو کښې د کړکۍ ښودلو لپاره کاريږي

en: Default Height
ps: تلواله لوړوالی

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ps: د کړکۍ تلواله اوږدوالی، لمړيو کښې د کړکۍ ښودلو لپاره کاريږي

en: Destroy with Parent
ps: پلرين سره ړنګول

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ps: که چېرې دا کړکۍ بايد وړنګيږي کله چې پلرينه يې وړنګيږي

en: Icon for this window
ps: دې کړکۍ لپاره انځورن

en: Name of the themed icon for this window
ps: دې کړکۍ لپاره د وييني انځورن نوم

en: Is Active
ps: چارند دی

en: Skip taskbar
ps: دندپټه پرېښودل

en: Accept focus
ps: منځواله منل

en: Deletable
ps: ړنګيدونکی

en: Whether the window frame should have a close button
ps: بايد د کړکۍ چوکاټ يوه بندول تڼۍ ولري که نه

en: IM Status style
ps: انکړ ډول IM
