gtk+ 2.3.2 - en to mi translation catalogue (201 entries)

en: Failed to open file '%s': %s
mi: Kua hinga kia huaki i te puarahi '%s': %s

en: Image file '%s' contains no data
mi: Kaore etahi mohiotanga i te puarahi a te whakaahua '%s'

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
mi: Kua hinga kia uta ataahua '%s': ehara mohiotia te take, pea kino tetahi puarahi a te ataahua

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
mi: Kua hinga kia uta pikitia '%s': ehara e mohiotia te take, pea kino tetahi puarahi a te pikitia

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
mi: Kaore e taea e uta te tauira kaiwhakauta whakaahua: %s: %s

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
mi: Kaore te tauira kaiwhakauta whakaahua %s i te tuku i te (takawaenga) tuturu; pea no tetahi whakaaturanga GTK rereke?

en: Image type '%s' is not supported
mi: Kaore te momo ataahua '%s' i te tautokotia

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
mi: Kaore e taea e mohio te whakatakotoranga a te puarahi a te whakaahua '%s'

en: Unrecognized image file format
mi: Kaore te whakatakotoranga a te puarahi a te whakaahua i te mohiotia

en: Failed to load image '%s': %s
mi: kua hinga kia uta i te whakaahua '%s': %s

en: Error writing to image file: %s
mi: He tuhituhi ki te puarahi a te whakaahua: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
mi: Kaore  tautoko kia puripuri i te whakatakotoranga a te whakaahua: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
mi: Ehara pumahara ake kia pupuri i te ataahua ki

en: Failed to open temporary file
mi: Kua hinga kia huaki puarahi taupua

en: Failed to read from temporary file
mi: Kua hinga kia korero pukapuka i te puarahi taupua

en: Failed to open '%s' for writing: %s
mi: Kua hinga kia huaki i  '%s' kia tuhituhi: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
mi: Ka tuhituhi i te ataahua, kua hinga kia kati i '%s', ehara pea mohiotanga katoa i te purihia: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
mi: Ehara pumahara ake kia puripuri i te ataahua ki tetahi

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
mi: Kaore uta momo ataahua '%s' i te tautokotia

en: Image header corrupt
mi: Ko kino te  a te ataahua

en: Image format unknown
mi: Ehara te ahua a te ataahua i te mohiotia

en: Image pixel data corrupt
mi: Ko kino te mohiotanga a te (pixel) ataahua

en: Unexpected icon chunk in animation
mi: He motete pakoko puta noa kei pikitia

en: Unsupported animation type
mi: Kaore te momo pikitia i te tautokotia

en: Invalid header in animation
mi: He  koremana kei pikitia

en: Not enough memory to load animation
mi: Ehara pumahara ake kia uta pikitia

en: Malformed chunk in animation
mi: He kino te motete kei pikitia

en: The ANI image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua ANI

en: BMP image has bogus header data
mi: Kei ataahua BMP he mohiotanga

en: Not enough memory to load bitmap image
mi: Ehara pumahara ake kia uta ataahua

en: BMP image has unsupported header size
mi: Kei ataahua BMP he rahi  tautokotia

en: Premature end-of-file encountered
mi: Kua kitea taro nunui te otinga-a-te-puarahi

en: The BMP image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua BMP

en: Failure reading GIF: %s
mi: Hinga korero pukapuka GIF: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
mi: Ka ngaro te puarahi GIF i etahi mohiotanga (I whakapoto pea?)

en: Internal error in the GIF loader (%s)
mi: He whakaroto kei te GIF whakauta (%s)

en: Stack overflow
mi: He mata purena

en: Bad code encountered
mi: He kino te  ka kitea

en: Circular table entry in GIF file
mi: He tepu  kei puarahi GIF

en: Not enough memory to load GIF file
mi: Ehara pumahara ake kia uta puarahi GIF

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
mi: He kino te ataahua GIF (

en: File does not appear to be a GIF file
mi: Kaore he puarahi GIF e ahua

en: Version %s of the GIF file format is not supported
mi: Kaore te  %s a te whakatakotoranga a te ataahua GIF i te tautokotia

en: GIF image was truncated or incomplete.
mi: I whakapoto   te ataahua GIF

en: The GIF image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua GIF

en: Invalid header in icon
mi: He  koremana kei pakoko

en: Not enough memory to load icon
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te pakoko

en: Icon has zero width
mi: Ehara whanui kei pakoko

en: Icon has zero height
mi: Ehara ikeike kei pakoko

en: Compressed icons are not supported
mi: Kaore te pakoko   i te tautokotia

en: Unsupported icon type
mi: Pakoko momo tautokotia

en: Not enough memory to load ICO file
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te puarahi ICO

en: Image too large to be saved as ICO
mi: Ko tino nunui te ataahua kia purihia me he mea ICO

en: Unsupported depth for ICO file: %d
mi: He hohonu tautokotia  mo puarahi ICO: %d

en: The ICO image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua ICO

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
mi: He kitea puarahi a te ataahua JPEG (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te ataahua,

en: Unsupported JPEG color space (%s)
mi:  atanga tautokotia (%s)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
mi: Kaore taea e whakarato pumahara kia uta puarahi JPEG

en: The JPEG image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua JPEG

en: Couldn't allocate memory for header
mi: Kaore taea e whakarato pumahara mo

en: Couldn't allocate memory for context buffer
mi: Kaore taea e whakarato pumahara mo

en: Image has invalid width and/or height
mi: He whanui koremana, he ikeike koremana kei ataahua

en: Image has unsupported bpp
mi: Ehara bpp e tautokotia kei ataahua

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
mi: Ehara  tautokotia %d kei ataahua

en: Couldn't create new pixbuf
mi: Kaore te (pixbuf) hou e mahi

en: Couldn't allocate memory for line data
mi: Kaore taea e whakarato pumahara

en: Couldn't allocate memory for paletted data
mi: Kaore taea e whakarato pumahara mo mohiotanga whakapapapeitatia

en: No palette found at end of PCX data
mi: Ehara papa peita i te kitea kei otinga a te mohiotanga PCX

en: The PCX image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua PCX

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
mi: Koremana ko nga   a te ataahua PNG

en: Transformed PNG has zero width or height.
mi: Ehara whanui ranei ehara ikeike kei PNG

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
mi:  PNG kao RGB ranei RGBA

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
mi:  tautokotia

en: Fatal error in PNG image file: %s
mi: He mate kei te puarahi a te ataahua PNG: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te puarahi PNG

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
mi: Ehara pumahara ake kia %ld %ld

en: Fatal error reading PNG image file: %s
mi: He mate korero pukapuka i te puarahi a ataahua PNG: %s

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
mi: Patuhi mo etahi motete

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
mi: Patuhi mo etahi motete

en: The PNG image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua PNG

en: PNM file has an incorrect initial byte
mi: He   kei puarahi PNM

en: PNM file has an image width of 0
mi: He ataahua whanui a   kei puarahi PNM

en: PNM file has an image height of 0
mi: He ataahua ikeike a   kei puarahi PNM

en: Raw PNM image type is invalid
mi: Ko koremana te totouka a te momo ataahua PNM

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
mi: Kaore kaiwhakauta a te ataahua PNM i te tautoko

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
mi:  whakatakotoranga totouka PNM

en: Insufficient memory to load PNM context struct
mi: Ehara pumahara ake kia uta

en: Unexpected end of PNM image data
mi:  puta noa

en: Insufficient memory to load PNM file
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te puarahi PNM

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
mi: Te whanau a nga whakatakotoranga a nga PNM/PBM/PGM/PPM ataahua

en: RAS image has bogus header data
mi: He  mohiotanga koretake kei ataahua RAS

en: RAS image has unknown type
mi: He momo koremohiotia kei ataahua RAS

en: unsupported RAS image variation
mi: He  ataahua RAS tautokotia

en: Not enough memory to load RAS image
mi: Ehara nui te pumahara kia uta i te ataahua RAS

en: The Sun raster image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua (raster) o Sun

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
mi:  puta noa

en: TGA image has invalid dimensions
mi: Kei ataahua TGA i a  koremana

en: TGA image type not supported
mi: Kaore te momo ataahua TGA i te tautokotia

en: Excess data in file
mi: He nunui te mohiotanga kei te puarahi

en: The Targa image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua Targa

en: Insufficient memory to open TIFF file
mi: Ehara pumahara ake kia huaki puarahi TIFF

en: Failed to load RGB data from TIFF file
mi: Kua hinga kia uta te mohiotanga RGB mai Puarahi TIFF

en: Failed to open TIFF image
mi: Kua hinga kia huaki ataahua TIFF

en: TIFFClose operation failed
mi: Kua hinga

en: Failed to load TIFF image
mi: Kua hinga kia uta ataahua TIFF

en: The TIFF image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua TIFF

en: Image has zero width
mi: Ehara whanui kei ataahua

en: Image has zero height
mi: Ehara ikeike kei ataahua

en: Not enough memory to load image
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te ataahua

en: Couldn't save the rest
mi: Kaore e taea te toenga e pupuri

en: The WBMP image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua WBMP

en: Invalid XBM file
mi: Koremana puarahi XBM

en: Insufficient memory to load XBM image file
mi: Ehara pumahara ake kia uta i te puarahi a te ataahua XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
mi: Kua hinga kia tuhituhi ki te puarahi   ka uta ataahua XBM

en: The XBM image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua XBM

en: No XPM header found
mi: Kaore XPM  i te kitea

en: XPM has invalid number of chars per pixel
mi:  koremana

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
mi: Kua hinga kia tuhituhi ki te puarahi taupua ka uta ataahua XPM

en: The XPM image format
mi: Te whakatakotoranga a te ataahua XPM

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
mi: calendar:week_start:1

en: Pick a Color
mi: Whiriwhiria tetahi atanga

en: Received invalid color data
mi: I tangohia mohiotanga koremana mo te atanga

en: Position on the color wheel.
mi:  kei te porohita atanga

en: _Saturation:
mi: _Kueo:

en: "Deepness" of the color.
mi:  a te atanga

en: Brightness of the color.
mi:  a te atanga

en: _Red:
mi: _Whero

en: Amount of red light in the color.
mi: Hia a te marama whero kei te atanga

en: _Green:
mi: _Kakariki

en: Amount of green light in the color.
mi: Hia a te marama kakariki kei te atanga

en: _Blue:
mi: _Kohurangi

en: Amount of blue light in the color.
mi: Hia a te marama kohurangi kei te atanga

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
mi: Ko te atanga ka whiriwhiri koe.    papa peita kia puripuri i tena

en: _Save color here
mi: Purihia atanga i tenei

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
mi:  papa peita  kia  "Purihia atanga i tenei

en: Color Selection
mi: Mea whiriwhiri a te atanga

en: Input _Methods
mi: He pehea puru mohiotanga

en: Desktop
mi: Tepu mahi

en: Type name of new folder
mi: Patopato te ingoa a te kopaki hou

en: Remove
mi: Nukunuku

en: _Add
mi: _Hono

en: _Remove
mi: _Nukunuku

en: Files
mi: He puarahi

en: Name
mi: Ingoa

en: Size
mi: Rahi

en: Modified
mi: Kua whakarereketia

note: Label
en: _Name:
mi: _Ingoa:

en: Save in _folder:
mi: Pupuri i roto te _kōpaki:

en: Create in _folder:
mi: Hanga i roto te _kōpaki:

en: Unknown
mi: Ehara mohiotia

en: Folders
mi: He kōpaki

en: Fol_ders
mi: He kōpaki

en: _Files
mi: Puarahi

en: Folder unreadable: %s
mi: Kaore i te mohio kia korero pukapuka i te kōpaki: %s

en: _New Folder
mi: Kōpaki _Hou

en: De_lete File
mi: Whakangaroa puarahi

en: _Rename File
mi: Huaina hou i te puarahi

en: New Folder
mi: Kōpaki Hou

en: _Folder name:
mi: Te ingoa a te kōpaki

en: C_reate
mi: Hangatia

en: Really delete file "%s"?
mi:  whakangaro puarahi "%s"?

en: Delete File
mi: Whakangaroa puarahi

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
mi: He huaina hou te puarahi "%s" ki "%s": %s

en: Rename File
mi: Huaina hou i te puarahi

en: Rename file "%s" to:
mi: Huaina hou i te puarahi "%s" ki:

en: _Rename
mi: Huaina hou

en: _Selection:
mi: Mea whiriwhiri

en: Invalid UTF-8
mi: Koremana UTF-8

en: Name too long
mi: He roa nunui te ingoa

en: Couldn't convert filename
mi: Kaore e taea e   i te ingoa a te puarahi

en: Pick a Font
mi: Whiriwhiria tuhinga

en: Font
mi: Tuhinga

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
mi: aehikmnop AEHIKMNOP

en: _Family:
mi: Whanau

en: Si_ze:
mi: Rahi

note: create the text entry widget
en: _Preview:
mi: Kite wawe:

en: Font Selection
mi: Whiriwhiri a tetahi tuhinga

note: Remove this icon source so we don't keep trying to * load it.
en: Error loading icon: %s
mi: He utaina pakoko: %s

en: Icon '%s' not present in theme
mi: Kaore te pakoko '%s' kei te

en: Input
mi: Puru

en: No extended input devices
mi: Ehara   puru

en: Disabled
mi: Hunga hauā

en: Screen
mi: Mata

en: Window
mi: Matapihi

en: none
mi: koretahi

en: (disabled)
mi: (hunga hauā)

en: (unknown)
mi: koremohiotia

en: Page %u
mi: Whārangi %u

en: LRM _Left-to-right mark
mi: LRM Maui-ki-Katau pou rahui

en: RLM _Right-to-left mark
mi: RLM Katau-ki-Maui pou rahui

en: LRE Left-to-right _embedding
mi: LRE Maui-ki-Katau whakawhaiti

en: RLE Right-to-left e_mbedding
mi: RLE Katau-ki-Maui whakawhaiti

en: LRO Left-to-right _override
mi: LRO Maui-ki-Katau tahuri

en: RLO Right-to-left o_verride
mi: RLO Katau-ki-Maui tahuri

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
mi:  tauira "%s",

en: --- No Tip ---
mi: --- Kao

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
mi: '%s' %d puta noa %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
mi: %d puta noa %d

en: Empty
mi: Puango

note: ID
en: X Input Method
mi: Pehea puru mohiotanga X
