Gtk+ 1.3.x - en to ms translation catalogue (224 entries)

en: Failed to open file '%s': %s
ms: Gagal membuka fail '%s': %s

en: Image file '%s' contains no data
ms: Fail imej '%s' tida mengandungi data

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
ms: Gagal memuatkan imej  '%s': sebab tidak diketahui, mungkin fail imej rosak

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
ms: Gagal memuatkan animasi '%s':sebab tidak diketahui, mungkin fail imej rosak

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
ms: Gagal memuatkan modul  image-loading: %s: %s

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
ms: Modul Image-loading %s tidak boleh mengeksport antaramuka dengan betul; mungkin ianya daripada GTK versi lain

en: Image type '%s' is not supported
ms: Jenis imej '%s'tidak disokong

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
ms: Tak dapat mengenali format fail imej pada fail '%s'

en: Unrecognized image file format
ms: Jenis format fail imej tidak dikenali

en: Failed to load image '%s': %s
ms: Gagal memuatkan imej '%s': %s

en: Error writing to image file: %s
ms: Ralat ketika menulis ke fail imej: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
ms: Binaan  gdk-pixbuf ini tak menyokong penyimpanan format imej: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
ms: Tak cukup memori untuk menyimpan imej ke callback

en: Failed to open temporary file
ms: Gagal membuka fail sementara

en: Failed to read from temporary file
ms: Gagal membaca drpd fail sementara

en: Failed to open '%s' for writing: %s
ms: Gagal membuka fail '%s' untuk ditulis: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
ms: Gagal untuk menutup '%s' bila menulis imej, semua dara mungkin tidak akan disimpan:i %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
ms: Tak cukup memori untuk menyimpan imej ke penimbal

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
ms: Pemuatan imej jenis '%s' secara menaik tidak disokong

en: Image header corrupt
ms: Pengepala imej rosak

en: Image format unknown
ms: Format imej tidak diketahui

en: Image pixel data corrupt
ms: Data piksel imej rosak

en: Unexpected icon chunk in animation
ms: Bahagian ikon luardugaan pada animasi

en: Unsupported animation type
ms: Jenis animasi tidak disokong

en: Invalid header in animation
ms: Pengepala tidak sah pada animasi

en: Not enough memory to load animation
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan animasi

en: The ANI image format
ms: Format imej ANI

en: BMP image has bogus header data
ms: Imej BMP mempunyai data pengepala bogus

en: Not enough memory to load bitmap image
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan imej bitmap

en: BMP image has unsupported header size
ms: Imej BMP mempunyai saiz pengepala yang tidak disokong

en: Premature end-of-file encountered
ms: end-of-file tak matang berlaku

en: The BMP image format
ms: Format imej BMP

en: Failure reading GIF: %s
ms: Gagal membaca GIF: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
ms: Fail GIF kehilangan sebahagian data (mungkin ianya dikerat?)

en: Internal error in the GIF loader (%s)
ms: Ralat dalaman pada pemuat GIF (%s)

en: Stack overflow
ms: tindanan melimpah

en: Bad code encountered
ms: Kod teruk berlaku

en: Circular table entry in GIF file
ms: Kemasukan jadual berpusing pada fail GIF

en: Not enough memory to load GIF file
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan fail GIF

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
ms: Imej GIF rosak (mampatan LZW tidak betul)

en: File does not appear to be a GIF file
ms: Fail nampaknya bukan fail GIF

en: Version %s of the GIF file format is not supported
ms: Versi %s format fail GIF tidak disokong

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
ms: Imej GIF tiada colormap global, dan kerangka didalamnya tiada colormap lokal.

en: GIF image was truncated or incomplete.
ms: Imej GID terkerat atau tidak selepas

en: The GIF image format
ms: Format imej GIF

en: Invalid header in icon
ms: Pengepala tidak sah dalam ikon

en: Not enough memory to load icon
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan ikon

en: Icon has zero width
ms: Ikon mempunyai kelebaran sifar

en: Icon has zero height
ms: Ikon mempunyai ketinggian sifar

en: Compressed icons are not supported
ms: Ikon termampat adalah tidak disokong

en: Unsupported icon type
ms: Jenis ikon tidak disokong

en: Not enough memory to load ICO file
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan fail ICO

en: Image too large to be saved as ICO
ms: Imej terlalu besar untuk disimpan sebagai ICO

en: Cursor hotspot outside image
ms: Hotspot kursor diluar imej

en: Unsupported depth for ICO file: %d
ms: Kedalaman tak disokong bagi fail ICO: %d

en: The ICO image format
ms: Format imej ICO

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ms: Ralat mentafsirkan fail imej JPEG (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan imej, cuba keluar aplikasi lain untuk membebaskan memori

en: Unsupported JPEG color space (%s)
ms: Ruang warna JPEG tidak disokong (%s)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ms: Tak dapat memperuntukkan memori bagi memuatkan fail JPEG

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
ms: Kualiti JPEG mestilah diantara nilai 0 dan 100; nilai '%s' tak boleh dihantar.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
ms: Kualiti JPEG mestilah diantara nilai 0 dan 100; nilai '%d' tak diizinkan.

en: The JPEG image format
ms: Format imej JPEG

en: Couldn't allocate memory for header
ms: Tak dapat memperuntukkan memori bagi pengepala

en: Couldn't allocate memory for context buffer
ms: Tak dapat memperuntukkan memori untuk penimbal konteks

en: Image has invalid width and/or height
ms: Imej mempunyai kelebaran dan/atau ketinggian tidak sah

en: Image has unsupported bpp
ms: Imej mempunyai bpp yang tidak disokong

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
ms: Imej mempunyai bilangan satah %d-bit yang tidak disokong

en: Couldn't create new pixbuf
ms: Tak dapat mencipta pixbuf baru

en: Couldn't allocate memory for line data
ms: Tak dapat memperuntukkan memori data garisan

en: Couldn't allocate memory for paletted data
ms: Tak dapat memperuntukkan memori bagi data dipalet

en: Didn't get all lines of PCX image
ms: Tak dapat semua garisan bagi imej PCX

en: No palette found at end of PCX data
ms: Tiada palet dijumpai pada akhir data PCX

en: The PCX image format
ms: Format imej PCX

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
ms: Bit per saluran bagi Imej PNM adalah tidak sah.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
ms: Bit per saluran bagi PNG adalah bukan 8.

en: Fatal error in PNG image file: %s
ms: Ralat fatal pada fail imej PNG: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan fail PNG

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
ms: Tak cukup memori untuk menyimpan imej  %ld x %ld ; Cuba keluar aplikasi lain untuk mengurangkan penggunaan memori

en: Fatal error reading PNG image file
ms: Ralat fatal membaca fail imej PNG

en: Fatal error reading PNG image file: %s
ms: Ralat fatal membaca fail imej PNG: %s

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
ms: Kekunci untuk bahagian teks PNG mestilah sekurang-kurangnya 1 , paling banyak pun 79 aksara.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
ms: Kekunci untuk bahagian teks PNG mestilah aksara ASCII.

en: The PNG image format
ms: Format Imej PNG

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
ms: Pemuat PNM dijangkakan untuk mencari intiger, tetapi tidak.

en: PNM file has an incorrect initial byte
ms: Fail PNM mempunyai byte permulaan yg salah

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
ms: Fail PNM tidak diiktiraf sebagai subformat PNM

en: PNM file has an image width of 0
ms: Fail PNM mempunyai kelebaran 0

en: PNM file has an image height of 0
ms: Fail PNM mempunyai ketinggian 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
ms: Nilai warna maksima pada fail PNM ialah 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
ms: Nilai warna maksima pada fail PNM terlalu besar

en: Raw PNM image type is invalid
ms: Imej PNM jenis rawak tidak sah

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
ms: Pemuat imej PNM tidak menyokong subformat PNM ini

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
ms: Format PNM rawak memerlukan tepat-tepat satu ruangputih sebelum data sampel

en: Insufficient memory to load PNM context struct
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan struktur konteks PNM

en: Unexpected end of PNM image data
ms: Penghujungan tanpa diduga data imej PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan fail PNM

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
ms: Keluarga format imej PNM/PBM/PGM/PPM

en: RAS image has bogus header data
ms: Imej RAS mempunyai data pengepala bogus

en: RAS image has unknown type
ms: Jenis  imej RAS tidak diketahui

en: unsupported RAS image variation
ms: Variasi imej RAS tidak disokong

en: Not enough memory to load RAS image
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan imej RAS

en: The Sun raster image format
ms: Format imej raster Sun

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
ms: Bitdepth tak diduga bagi kemasukan colormap

en: TGA image has invalid dimensions
ms: Imej TGA mempunyai dimensi tidak sah

en: TGA image type not supported
ms: Jenis imej TGA ini tidak disokong

en: Excess data in file
ms: Limpahan data pada fail

en: The Targa image format
ms: Format imej Targa

en: Could not get image width (bad TIFF file)
ms: Tak dapat kelebaran imej (fail TIFF teruk)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
ms: Taidak mendpaatkan ketinggian imej (fail TIFF teruk)

en: Width or height of TIFF image is zero
ms: Lebar atau tinggi imej TIFF ialah sifar

en: Dimensions of TIFF image too large
ms: Dimensi bagi imej TIFF terlalu besar

en: Insufficient memory to open TIFF file
ms: Tak cukup memori untuk membuka fail TIFF

en: Failed to load RGB data from TIFF file
ms: Gagal memuatkan data RGB daripada fail TIFF

en: Failed to open TIFF image
ms: Gagal membuka imej TIFF

en: TIFFClose operation failed
ms: Operasi TIFFClose gagal

en: Failed to load TIFF image
ms: Gagal memuatkan imej TIFF

en: The TIFF image format
ms: Format imej TIFF

en: Image has zero width
ms: Imej mempunyai kelebaran sifar

en: Image has zero height
ms: Imej mempunyai ketinggian sifar

en: Not enough memory to load image
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan imej

en: Couldn't save the rest
ms: Tak dapat menyimpang yang selebihnya

en: The WBMP image format
ms: Format imej WBMP

en: Invalid XBM file
ms: Fail XBM tidak sah

en: Insufficient memory to load XBM image file
ms: Tak cukup memori untuk memuatkan fail imej XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
ms: Gagal menulis ke fail sementara bila memuatkan imej XBM

en: The XBM image format
ms: Format imej XBM

en: No XPM header found
ms: Tiada pengepala XPM dijumpai

en: XPM file has image width <= 0
ms: Fail XPM imej mempunyai kelebaran <=0

en: XPM file has image height <= 0
ms: Fail imej XPM mempunyai tinggi <=0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
ms: XPM mempunyai bilangan aksara per piksel yang tidak sah

en: XPM file has invalid number of colors
ms: Fail XPM mempunyai bilangan warna yang tidak sah

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
ms: Gagal menulis fail sementara bila memuatkan imej XPM

en: The XPM image format
ms: Format Imej XPM

en: Pick a Color
ms: Pilih satu Warna

en: Received invalid color data
ms: Menerima data warna tidak sah

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
ms: Pilih warna yang anda ingin daripada bulatan luaran. Pilih kegelapan atau kecerahan warna mnggunakan segitiga dalaman.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
ms: Klik eyedropper, kemudian klik warna di mana-mana pada layar supaya warna dipilih.

en: Position on the color wheel.
ms: Posisi roda warna.

en: _Saturation:
ms: Ke_tepuan:

en: "Deepness" of the color.
ms: "Deepness" warna.

en: _Value:
ms: _Nilai:

en: Brightness of the color.
ms: Kecerahan warna.

en: _Red:
ms: Me_rah:

en: Amount of red light in the color.
ms: Jumlah cahaya merah pada warna.

en: _Green:
ms: _Hijau:

en: Amount of green light in the color.
ms: Jumlah cahaya hijau pada warna.

en: _Blue:
ms: _Biru:

en: Amount of blue light in the color.
ms: Jumlah cahaya biru pada warna.

en: Transparency of the color.
ms: Ketelusan bagi warna.

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
ms: Anda boleh masukan nilai heksadesimal gaya-HTML, atau masukkan nama warna seperti 'orange' pada kemasukan ini.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
ms: Warna yang anda pilih. Anda boleh heret warna ini ke kemasukan palet supaya disimpan untuk kegunaan masa hadapan.

en: _Save color here
ms: _Simpan warna di sini

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
ms: Klik kemasukan palet ini untuk menjadikannya warna semasa. Untuk menukar kemasukan ini, heret warna ke sini atau klik-kanan dan pilih "Simpan warna di sini."

en: Color Selection
ms: Pemilihan Warna

en: Input _Methods
ms: _Method input

en: _Insert Unicode Control Character
ms: Sel_itkan aksara Kawalan Unicode

en: Type name of new folder
ms: Taip nama bagi folder baru

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Remove
ms: _Buang

en: Show _Hidden Files
ms: Papar Fail _Tersembunyi

en: Files
ms: Fail

en: Name
ms: Nama

en: Size
ms: Saiz

en: Modified
ms: Diubahsuai

note: Label
en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Browse for other folders
ms: _Lungsur folder lain

en: Save in _folder:
ms: Simpan di _folder:

en: Create in _folder:
ms: Cipta di _folder:

en: Unknown
ms: Entah

en: Folders
ms: Folder

en: Fol_ders
ms: Fol_der

en: _Files
ms: _Fail

en: Folder unreadable: %s
ms: Folder tidak boleh dibaca: %s

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
ms: Fail "%s" letaknya pada mesin lain (dipanggil %s) dan mungkin tidak ada untuk program ini.
    Anda pasti untuk memilihnya juga?

en: _New Folder
ms: _Folder Baru

en: De_lete File
ms: Pa_dam Fail

en: _Rename File
ms: _Tukarnama Fail

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
ms: Nama folder "%s" mengandungi simbol yang tidak diizinkan pada namafail

en: New Folder
ms: Folder Baru

en: _Folder name:
ms: Nama _folder:

en: C_reate
ms: _Cipta

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
ms: Namafail "%s" mengandungi simbol yang tidak diizinkan pada namafail

en: Really delete file "%s"?
ms: Benar-benar memadam fail "%s"?

en: Delete File
ms: Padam Fail

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
ms: Ralat menukarnamai fail "%s" kepada "%s": %s

en: Rename File
ms: Tukarnama Fail

en: Rename file "%s" to:
ms: Tukarnama fail "%s" ke:

en: _Rename
ms: _Tukarnama

en: _Selection:
ms: _Pilihan:

en: Invalid UTF-8
ms: UTF-8 tidak sah

en: Name too long
ms: Nama terlalu panjang

en: Couldn't convert filename
ms: Tak dapat menukar namafail

en: Pick a Font
ms: Pilih satu Font

en: _Family:
ms: _Keluarga:

en: _Style:
ms: _Gaya:

en: Si_ze:
ms: Sai_z:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
ms: _Prebiu:

en: Font Selection
ms: Pemilihan Font

en: _Gamma value
ms: Nilai _Gamma

note: Remove this icon source so we don't keep trying to * load it.
en: Error loading icon: %s
ms: Ralat memuatkan ikon: %s

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
ms: Tak dapat menjumpai ikon '%s'. Tema '%s' turut 
    tak jumpai, mungkin anda perlu memasangnya.
    Anda boleh mendapatkan satu salinan drpd:
    	%s

en: Icon '%s' not present in theme
ms: Ikon '%s' tak wujud pada tema

en: No extended input devices
ms: Tiada peranti input lanjutan

en: _Device:
ms: _Peranti:

en: Disabled
ms: Dimatikan

en: Screen
ms: Skrin

en: Window
ms: Tetingkap

en: none
ms: tiada

en: (disabled)
ms: (dimatikan)

en: (unknown)
ms: (tidak diketahui)

en: Page %u
ms: Halaman %u

en: Unable to find include file: "%s"
ms: Tak menjumpai fail include: "%s"

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
ms: Gagal menjumpai fail imej di pixmap_path: "%s"

en: LRM _Left-to-right mark
ms: LRM tanda Ki_ri-ke-kanan

en: RLM _Right-to-left mark
ms: RLM tanda ka_nan-ke-kiri

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
ms: Gagal menjumpai jentera tema di path modul: "%s",

en: --- No Tip ---
ms: --Tiada Tip --

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
ms: Tag permulaan diluar dugaan '%s' pada baris %d aksara %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
ms: Data aksara diluar dugaan pada baris %d aksara %d

en: Empty
ms: Kosong

note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
ms: Vietnam (VIQR)

note: ID
en: X Input Method
ms: Kaedah input X

en: Could not get information for file '%s': %s
ms: Tak dapat peroleh maklumat bagi fail '%s': %s
