gtk+ master - en to ie translation catalogue (152 entries)

en: Vendor ID
ie: ID de venditor

en: Product ID
ie: ID de producte

en: Seat
ie: Sede

en: Tool
ie: Utensile

en: Window
ie: Fenestre

en: Cursor
ie: Apuntator

en: Major
ie: Majori

en: Minor
ie: Minori

en: Device ID
ie: ID de aparate

en: Name
ie: Nómine

en: Label
ie: Etiquette

en: Short label
ie: Curt etiquette

en: Stock Icon
ie: Standard icone

en: Icon Name
ie: Nómine de icone

en: Is important
ie: Important

en: Visible
ie: Visibil

en: Has palette
ie: Have un palette

en: Current Color
ie: Color actual

en: The current color
ie: Li actual color

en: OK Button
ie: Buton OK

en: Cancel Button
ie: Buton Anullar

en: Help Button
ie: Buton Auxilie

en: Font name
ie: Nómine de fonde

en: Shadow type
ie: Tip de ombre

en: Group
ie: Gruppe

en: Filename
ie: Fil-nómine

en: Stock ID
ie: Standard ID

en: Size
ie: Dimension

en: Screen
ie: Ecran

en: Embedded
ie: Inbedat

en: Title
ie: Titul

en: Rows
ie: Ranges

en: Columns
ie: Columnes

en: Active
ie: Activ

en: Error color
ie: Color de errores

en: Warning color
ie: Color de avises

en: Icon Size
ie: Dimension de icone

en: Program name
ie: Nómine del programma

en: Program version
ie: Version del programma

en: License
ie: Licentie

en: License Type
ie: Tip de licentie

en: Documenters
ie: Documentatores

en: Artists
ie: Artistes

en: Value
ie: Valore

en: Application menu
ie: Menú del application

en: Menubar
ie: Panel de menú

en: Page type
ie: Tip de págine

en: Secondary
ie: Secundari

en: Expand
ie: Expander

en: Fill
ie: Plenar

en: Translation Domain
ie: Dominia de traduction

en: Year
ie: Annu

en: Month
ie: Mensu

en: Day
ie: Die

en: Align
ie: Alignament

en: visible
ie: visibil

en: width
ie: largore

en: height
ie: altore

en: Is Expanded
ie: Es expandet

en: Model
ie: Modelle

en: Pixbuf Object
ie: Object pixbuf

en: surface
ie: superficie

en: Detail
ie: Detallie

en: Icon
ie: Icone

en: Text
ie: Textu

en: Inverted
ie: Invertet

en: Digits
ie: Ciffres

en: Attributes
ie: Atributes

en: Background color
ie: Color del funde

en: Font
ie: Fonde

en: Font family
ie: Fond-familie

en: Font style
ie: Fond-stil

en: Font size
ie: Dimension de fonde

en: Strikethrough
ie: Trastreccat

en: Underline
ie: Sublinea

en: Language
ie: Lingue

en: Alignment
ie: Alineament

en: Activatable
ie: Activable

en: Inconsistent
ie: Ínconsistent

en: Use alpha
ie: Usar li alfa

en: RGBA Color
ie: Color RGBA

en: Selectable
ie: Selectibil

en: Has Menu
ie: Have un menú

en: Active item
ie: Activ element

en: Animated
ie: Animat

en: Affects
ie: Afecte

en: Inherit
ie: Heredat

en: Initial value
ie: Valore inicial

en: Text length
ie: Longore del textu

en: Cursor Position
ie: Position del cursore

en: Visibility
ie: Visibilitá

en: Primary GIcon
ie: Primari GIcon

en: Secondary GIcon
ie: Secundari GIcon

en: IM module
ie: Module IM

en: Tabs
ie: Tabulators

en: Text column
ie: Columne de textu

en: Expanded
ie: Expandet

en: Filter
ie: Filtre

en: Local Only
ie: Solmen local

en: Accept label
ie: Etiquette Acceptar

en: Cancel label
ie: Etiquette Anullar

en: Subtitle
ie: Subtitul

en: X position
ie: Position X

en: Y position
ie: Position Y

en: Selection mode
ie: Mode de selection

en: The selection mode
ie: Li mode de selection

en: Allowed orientations
ie: Permisset orientationes

en: Context
ie: Contextu

en: The GL context
ie: Contextu GL

en: Width
ie: Largore

en: Height
ie: Grandore

en: Has Subtitle
ie: Have un subtitul

en: Row Spacing
ie: Interspacie de ranges

en: Column Spacing
ie: Interspacie de columnes

en: Margin
ie: Márgine

en: Reorderable
ie: Reordinabil

en: Surface
ie: Superficie

en: Resource
ie: Ressurse

en: Message Type
ie: Tip de missage

en: Reveal
ie: Revelar

en: Pattern
ie: Mustre

en: Line wrap
ie: Rupter lineas

en: Angle
ie: Angul

en: Number of lines
ie: Númere de lineas

en: Visited
ie: Visitat

en: Submenu
ie: Submenú

en: Menu
ie: Menú

en: Centered
ie: Centrat

en: Dialog Title
ie: Titul del dialog

en: Page
ie: Págine

en: Index
ie: Índex

en: Resize
ie: Redimensionar

en: Constraint
ie: Fortiation

en: Location
ie: Localisation

en: Job Count
ie: Númere de taches

en: Printer
ie: Printator

en: Settings
ie: Parametres

en: Job Name
ie: Nómine del tache

en: Unit
ie: Unité

en: Status
ie: Statu

en: Show text
ie: Monstra textu

en: Icons
ie: Icones

en: Theme Name
ie: Nómine del tema

en: GTK Modules
ie: Modules GTK

en: Has selection
ie: Have li selection

en: Cursor position
ie: Position del cursore

en: Tag name
ie: Nómine de tag

en: Invisible
ie: Ínvisibil

en: Style
ie: Stil

en: Window Type
ie: Tip del fenestre

en: Window Title
ie: Titul del fenestre

en: Gravity
ie: Gravitá
