gtk+ master - en to ky translation catalogue (92 entries)

en: Display
ky: Дисплей

en: Cursor type
ky: Курсор түрү

en: Standard cursor type
ky: Стандарттык курсор түрү

en: Display of this cursor
ky: Бул курсорду көрсөтүү

en: Device name
ky: Жабдуунун аты

en: Device type
ky: Жабдуунун түрү

en: Input source
ky: Киргизүү булагы

en: Source type for the device
ky: Бул жабдуунун киргизүү булагы

en: Font options
ky: Фонт параметрлери

en: Cursor
ky: Курсор

en: Device ID
ky: Жабдуунун IDси

en: Device identifier
ky: Жабдуунун идентификатору

en: Current Color
ky: Учурдагы боёк

en: The current color
ky: Учурдагы түс

en: Color Selection
ky: Боёк тандоо

en: OK Button
ky: "OK" баскычы

en: The OK button of the dialog.
ky: Диалогдун "OK" баскычы.

en: Cancel Button
ky: "Айынуу" баскычы

en: The cancel button of the dialog.
ky: Диалогдун "Айынуу" баскычы.

en: Help Button
ky: "Жардам" баскычы

en: The help button of the dialog.
ky: Диалогдун "Жардам" баскычы

en: Font name
ky: Фонттун аты

en: Preview text
ky: Тексттин көрүнүшү

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ky: Көрсөтүлгүн текст аркылуу тандалгын фонттун сын-сыпатын көрүү

en: Shadow type
ky: Көлөкө түрү

en: Rows
ky: Сап

en: The number of rows in the table
ky: Жыдыбалдагы саптардын саны

en: Columns
ky: Мамы

en: The number of columns in the table
ky: Жадыбалдагы мамылардын саны

en: Row spacing
ky: Сап аралыгы

en: The amount of space between two consecutive rows
ky: Удаа кеткен саптардын ортосундагы аралык

en: Column spacing
ky: Мамы аралыгы

en: The amount of space between two consecutive columns
ky: Удаа кеткен мамылардын ортосундагы аралык

en: Program name
ky: Программанын аты

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ky: Программанын аты. Эгер бул аныкталбаса, система g_get_application_name() функциясынын алат

en: Program version
ky: Программанын версиясы

en: The version of the program
ky: Программанын учурдагы версиясы

en: Copyright string
ky: Копирайт сабы

en: Copyright information for the program
ky: Программа үчүн копирайт маалыматы

en: Comments string
ky: Комментарийлер

en: Comments about the program
ky: Программа жөнүндө комментарий

en: License Type
ky: Лицензиялоо жолу

en: The license type of the program
ky: Программанын лицензиялоо жолу

en: Website URL
ky: Веб-сайтынын дареги

en: The URL for the link to the website of the program
ky: Программанын веб-сайты менен баланышуучу URL

en: Website label
ky: Веб-сайттын белгиси

en: The label for the link to the website of the program
ky: Программанын веб-сайтынын дарегини белгиси

en: Authors
ky: Авторлор

en: List of authors of the program
ky: Программанын авторлорунун тизмеси

en: Documenters
ky: Документтегендер

en: List of people documenting the program
ky: Программанын документин даярдаган кишилердин тизмеси

en: Artists
ky: Мультимедиа авторлору

en: List of people who have contributed artwork to the program
ky: Программанын мультимедиа материалдарын даярдаган кишилердин тизмеси

en: Logo
ky: Лого

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ky: "Программа жөнүндө" терезесиндеги графикалык сүрөт (лого). Бул аныкталбаса, система gtk_window_get_default_icon_list() функциясынын алат

en: Widget
ky: Виджет

en: action name
ky: аракеттин аты

en: Name
ky: Аты

en: A unique name for the action.
ky: Аракеттин уникалдык аты.

en: Label
ky: Белги

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ky: Бул аракетти аткарууда менюда жана баскычтарда колдонулуучу белги

en: Short label
ky: Кыска белгиси

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ky: Программаны аспаптар тактасында колдонулуп калышы мүмкүн болгон кыскача аты

en: Tooltip
ky: Кыскача маалымат

en: A tooltip for this action.
ky: Бул аракеттин кыскача жардам маалыматы (tooltip)

en: Action Group
ky: Аракеттер тобу

en: Always show image
ky: Сүрөтүн дайыма көрсөтүү

en: A name for the action group.
ky: Аракеттер тобунун аталышы

en: Related Action
ky: Байланышкан  аракеттер

en: Value
ky: Мааниси

en: The value of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн маани

en: Minimum Value
ky: Минималдык мааниси

en: The minimum value of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн минималдык маани

en: Maximum Value
ky: Максималдык маани

en: The maximum value of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн максималдык маани

en: Step Increment
ky: Чоңойтуу кадамы

en: The step increment of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн чоңойтуу кадамы

en: Page Increment
ky: Барактын кадамы

en: The page increment of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн барак кадамы

en: Page Size
ky: Барактын өлчөмү

en: The page size of the adjustment
ky: Тууралоо үчүн барактын өлчөмү

en: Horizontal alignment
ky: Горизонталдык тегиздөө

en: Vertical alignment
ky: Вертикалдык тегиздөө

en: Horizontal scale
ky: Горизонталдык масштабы

en: Vertical scale
ky: Вертикалдык масштабы

en: Content type
ky: Контенттин түрү

en: Show other apps
ky: Башка программаларды көрсөтүү

en: Show all apps
ky: Бардык тиркемелерди көрсөтүү

en: Active window
ky: Активдүү терезе

en: Show a menubar
ky: Меню сабын көрсөтүү

en: Horizontal Alignment
ky: Горизонталдык түзөтүү

en: Vertical Alignment
ky: Вертикалдык түзөтүү
