gtk-properties - en to pl translation catalogue (2231 entries)

en: Display
pl: Ekran

en: Cursor type
pl: Typ kursora

en: Standard cursor type
pl: Standardowy typ kursora

en: Display of this cursor
pl: Ekran tego kursora

en: Device Display
pl: Ekran urządzenia

en: Display which the device belongs to
pl: Ekran, do którego należy urządzenie

en: Device manager
pl: Menedżer urządzeń

en: Device manager which the device belongs to
pl: Menedżer urządzeń, do którego należy to urządzenie

en: Device name
pl: Nazwa urządzenia

en: Device type
pl: Typ urządzenia

en: Device role in the device manager
pl: Rola urządzenia w menedżerze urządzeń

en: Associated device
pl: Powiązane urządzenie

en: Associated pointer or keyboard with this device
pl: Kursor lub klawiatura powiązana z tym urządzeniem

en: Input source
pl: Źródło wejściowe

en: Source type for the device
pl: Typ źródła dla urządzenia

en: Input mode for the device
pl: Tryb wejścia dla urządzenia

en: Whether the device has a cursor
pl: Określa, czy urządzenie ma kursor

en: Whether there is a visible cursor following device motion
pl: Określa, czy widoczny kursor podąża za ruchem urządzenia

en: Number of axes in the device
pl: Liczba osi urządzenia

en: Vendor ID
pl: Identyfikator producenta

en: Product ID
pl: Identyfikator produktu

en: Seat
pl: Stanowisko

en: Number of concurrent touches
pl: Liczba jednoczesnych dotknięć

en: Axes
pl: Osie

en: Tool
pl: Narzędzie

en: The tool that is currently used with this device
pl: Narzędzie obecnie używane z tym urządzeniem

en: Display for the device manager
pl: Ekran dla menedżera urządzeń

en: Default Display
pl: Ekran domyślny

en: The default display for GDK
pl: Ekran domyślny dla biblioteki GDK

en: The GDK display used to create the GL context
pl: Ekran biblioteki GDK używany do utworzenia kontekstu GL

en: Window
pl: Okno

en: The GDK window bound to the GL context
pl: Okno biblioteki GDK dowiązane do kontekstu GL

en: Shared context
pl: Współdzielony kontekst

en: The GL context this context shares data with
pl: Kontekst GL, z którym ten kontekst współdzieli dane

en: Font options
pl: Opcje czcionki

en: The default font options for the screen
pl: Domyślne opcje czcionki dla ekranu

en: Font resolution
pl: Rozdzielczość czcionki

en: The resolution for fonts on the screen
pl: Rozdzielczość czcionek na ekranie

en: Cursor
pl: Kursor

en: Opcode for XInput2 requests
pl: Opcode dla żądań systemu XInput2

en: Major
pl: Większy

en: Major version number
pl: Większy numer wersji

en: Minor
pl: Pomniejszy

en: Minor version number
pl: Pomniejszy numer wersji

en: Device ID
pl: Identyfikator urządzenia

en: Device identifier
pl: Identyfikator urządzenia

en: Cell renderer
pl: Obiekt rysujący komórkę

en: The cell renderer represented by this accessible
pl: Obiekt rysujący komórkę przedstawiany przez ten obiekt dostępności

en: Name
pl: Nazwa

en: A unique name for the action.
pl: Unikalna nazwa dla czynności.

en: Label
pl: Etykieta

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
pl: Etykieta używana dla pozycji menu i przycisków aktywujących tę czynność.

en: Short label
pl: Krótka etykieta

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
pl: Krótsza etykieta, którą można użyć na przyciskach paska narzędziowego.

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: A tooltip for this action.
pl: Podpowiedź dla tej czynności.

en: Stock Icon
pl: Ikona standardowa

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
pl: Standardowa ikona wyświetlana w widżetach reprezentujących tę czynność.

en: The GIcon being displayed
pl: Wyświetlana ikona GIcon

en: Icon Name
pl: Nazwa ikony

en: The name of the icon from the icon theme
pl: Nazwa ikony z motywu ikon

en: Visible when horizontal
pl: Widoczny, gdy poziomy

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
pl: Określa, czy element paska narzędziowego jest widoczny, gdy pasek narzędziowy jest ułożony poziomo.

en: Visible when overflown
pl: Widoczny, gdy przepełniony

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
pl: Określa, czy pośredniki elementu tej operacji będą przedstawione w menu przepełnionego paska narzędziowego.

en: Visible when vertical
pl: Widoczny, gdy pionowy

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
pl: Określa, czy element paska narzędziowego jest widoczny, gdy pasek narzędziowy jest ułożony pionowo.

en: Is important
pl: Jest ważna

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
pl: Określa, czy czynność jest traktowana jako ważna. Po ustawieniu wartości TRUE pośrednicy obiektu narzędziowego dla tej czynności wyświetlą tekst w trybie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
pl: Ukrywanie, jeśli pusta

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
pl: Określa, czy pośrednicy pustego menu dla tej czynności będą ukrywani.

en: Sensitive
pl: Czuły

en: Whether the action is enabled.
pl: Określa, czy czynność jest dostępna.

en: Visible
pl: Widoczność

en: Whether the action is visible.
pl: Określa, czy czynność jest widoczna.

en: Action Group
pl: Grupa czynności

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
pl: GtkActionGroup, z którą jest powiązana GtkAction lub NULL (dla wewnętrznego użytku).

en: Always show image
pl: Stałe wyświetlanie obrazu

en: Whether the image will always be shown
pl: Określa, czy obraz będzie stale wyświetlany

en: A name for the action group.
pl: Nazwa dla grupy czynności.

en: Whether the action group is enabled.
pl: Określa, czy grupa czynności jest dostępna.

en: Whether the action group is visible.
pl: Określa, czy grupa czynności jest widoczna.

en: Accelerator Group
pl: Grupa klawiszy skrótów

en: The accelerator group the actions of this group should use.
pl: Grupa klawiszy skrótów, której powinny używać czynności tej grupy.

en: Related Action
pl: Powiązana czynność

en: The action this activatable will activate and receive updates from
pl: Czynność, która zostanie aktywowana i z której otrzyma aktualizacje

en: Use Action Appearance
pl: Użycie wyglądu czynności

en: Whether to use the related actions appearance properties
pl: Określa, czy używać właściwości wyglądu powiązanych czynności

en: Horizontal alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
pl: Poziome położenie elementu potomnego w dostępnej przestrzeni. 0,0 to wyrównanie do lewej, 1,0 — wyrównanie do prawej

en: Vertical alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
pl: Pionowe położenie elementu potomnego w dostępnej przestrzeni. 0,0 to wyrównanie do góry, 1,0 — wyrównanie do dołu

en: Horizontal scale
pl: Skala pozioma

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
pl: Ilość miejsca w poziomie, zajmowanego przez element potomny, jeśli dostępna dla niego przestrzeń jest większa od wymaganej. Wartość 0,0 pozostawia całość niewykorzystaną, 1,0 — wykorzystuje całość

en: Vertical scale
pl: Skala pionowa

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
pl: Ilość miejsca w pionie, zajmowanego przez element potomny, jeśli dostępna dla niego przestrzeń jest większa od wymaganej. Wartość 0,0 pozostawienia całości niewykorzystaną, 1,0 — wykorzystuje całość

en: Top Padding
pl: Dopełnienie u góry

en: The padding to insert at the top of the widget.
pl: Rozmiar dopełnienia wstawianego na górze widżetu.

en: Bottom Padding
pl: Dopełnienie u dołu

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
pl: Rozmiar dopełnienia wstawianego na dole widżetu.

en: Left Padding
pl: Dopełnienie z lewej strony

en: The padding to insert at the left of the widget.
pl: Rozmiar dopełnienia wstawianego z lewej strony widżetu.

en: Right Padding
pl: Dopełnienie z prawej strony

en: The padding to insert at the right of the widget.
pl: Rozmiar dopełnienia wstawianego z prawej strony widżetu.

en: Arrow direction
pl: Kierunek strzałki

en: The direction the arrow should point
pl: Kierunek, w jakim ma być skierowana strzałka

en: Arrow shadow
pl: Cień strzałki

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
pl: Wygląd cienia otaczającego strzałkę

en: Arrow Scaling
pl: Skalowanie strzałek

en: Amount of space used up by arrow
pl: Ilość miejsca zajęta przez strzałkę

en: Has Opacity Control
pl: Ustawienie nieprzezroczystości

en: Whether the color selector should allow setting opacity
pl: Określa, czy przy wyborze koloru powinna być możliwość określenia jego nieprzezroczystości

en: Has palette
pl: Paleta

en: Whether a palette should be used
pl: Określa, czy powinna być użyta paleta

en: Current Color
pl: Bieżący kolor

en: The current color
pl: Bieżący kolor

en: Current Alpha
pl: Bieżąca wartość alfa

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Bieżąca wartość nieprzezroczystości (0 — w pełni przezroczysty, 65535 — w pełni nieprzezroczysty)

en: Current RGBA
pl: Bieżąca wartość RGBA

en: The current RGBA color
pl: Bieżący kolor RGBA

en: Color Selection
pl: Wybór koloru

en: The color selection embedded in the dialog.
pl: Wybór kolorów osadzony w oknie dialogowym.

en: OK Button
pl: Przycisk OK

en: The OK button of the dialog.
pl: Przycisk OK w oknie dialogowym.

en: Cancel Button
pl: Przycisk Anuluj

en: The cancel button of the dialog.
pl: Przycisk anuluj w oknie dialogowym.

en: Help Button
pl: Przycisk Pomoc

en: The help button of the dialog.
pl: Przycisk pomoc w oknie dialogowym.

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: The string that represents this font
pl: Napis reprezentujący tę czcionkę

en: Preview text
pl: Tekst podglądu

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
pl: Tekst wyświetlany w celu wizualizacji wybranej czcionki

en: Shadow type
pl: Typ cienia

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
pl: Wygląd cienia otaczającego kontener

en: Handle position
pl: Położenie uchwytu

en: Position of the handle relative to the child widget
pl: Położenie uchwytu względem widżetu potomnego

en: Snap edge
pl: Przyciąganie krawędzi

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
pl: Strona ramki z uchwytem, która powinna być połączona z punktem dokowania

en: Snap edge set
pl: Przyciąganie do krawędzi

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
pl: Określa, czy powinna być użyta wartość snap_edge, czy też pochodząca z handle_position

en: Child Detached
pl: Kontrolka potomna odłączona

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
pl: Wartość logiczna określająca, czy element potomny ramki uchwytu jest dołączony lub odłączony.

en: Image widget
pl: Widżet obrazu

en: Child widget to appear next to the menu text
pl: Widżet potomny występujący obok wpisu pozycji menu

en: Use stock
pl: Użycie standardowego

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
pl: Określa, czy używać tekstu etykiety do utworzenia standardowego elementu menu

en: Accel Group
pl: Grupa klawiszy skrótów

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
pl: Grupa skrótów używana dla podstawowych klawiszy skrótów

en: X align
pl: Wyrównanie poziome

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
pl: Wyrównanie poziome, od 0 (lewa) do 1 (prawa). Odwrócone dla układów RTL (od prawej do lewej).

en: Y align
pl: Wyrównanie pionowe

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
pl: Wyrównanie pionowe, od 0 (góra) do 1 (dół)

en: X pad
pl: Wyściółka pozioma

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
pl: Ilość miejsca w pikselach, dodawana na lewo i na prawo od widżetu

en: Y pad
pl: Wyściółka pionowa

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
pl: Ilość miejsca w pikselach dodawana powyżej i poniżej widżetu

en: Icon's count
pl: Liczba ikon

en: The count of the emblem currently displayed
pl: Licznik obecnie wyświetlanego emblematu

en: Icon's label
pl: Etykieta ikony

en: The label to be displayed over the icon
pl: Etykieta do wyświetlania nad ikoną

en: Icon's style context
pl: Kontekst stylu ikony

en: The style context to theme the icon appearance
pl: Kontekst stylu do nałożenia na wygląd ikony

en: Background icon
pl: Ikona tła

en: The icon for the number emblem background
pl: Ikona dla tła emblematu liczby

en: Background icon name
pl: Nazwa ikony tła

en: The icon name for the number emblem background
pl: Nazwa ikony dla tła emblematu liczby

en: The value
pl: Wartość

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
pl: Wartość zwracana przez funkcję gtk_radio_action_get_current_value(), gdy ta czynność jest obecną czynnością w swojej grupie.

en: Group
pl: Grupa

en: The radio action whose group this action belongs to.
pl: Grupa, do której należy ta czynność radiowa.

en: The current value
pl: Bieżąca wartość

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
pl: Wartość właściwości aktywnego członka grupy, do której ta czynność należy.

en: Show Numbers
pl: Wyświetlanie liczb

en: Whether the items should be displayed with a number
pl: Określa, czy elementy powinny być wyświetlane z liczbą

en: Pixbuf
pl: Bufor pikseli

en: A GdkPixbuf to display
pl: Obiekt GdkPixbuf do wyświetlenia

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename to load and display
pl: Nazwa pliku do wczytania i wyświetlenia

en: Stock ID
pl: Identyfikator standardowego elementu

en: Stock ID for a stock image to display
pl: Identyfikator wyświetlanego standardowego obrazu

en: Storage type
pl: Sposób zapisu

en: The representation being used for image data
pl: Sposób zapisu danych obrazu

en: Size
pl: Rozmiar

en: The size of the icon
pl: Rozmiar ikony

en: Screen
pl: Ekran

en: The screen where this status icon will be displayed
pl: Ekran, na którym ten status będzie wyświetlany

en: Whether the status icon is visible
pl: Określa, czy ikona stanu jest widoczna

en: Embedded
pl: Zagnieżdżona

en: Whether the status icon is embedded
pl: Określa, czy ikona stanu jest zagnieżdżona

en: Orientation
pl: Ułożenie

en: The orientation of the tray
pl: Orientacja obszaru powiadamiania

en: Has tooltip
pl: Podpowiedź

en: Whether this tray icon has a tooltip
pl: Określa, czy ta ikona zasobnika zawiera podpowiedź

en: Tooltip Text
pl: Tekst podpowiedzi

en: The contents of the tooltip for this widget
pl: Tekst podpowiedzi dla tego widżetu

en: Tooltip markup
pl: Znacznik podpowiedzi

en: The contents of the tooltip for this tray icon
pl: Zawartość podpowiedzi dla tej ikony zasobnika

en: Title
pl: Tytuł

en: The title of this tray icon
pl: Tytuł tej ikony zasobnika

en: Style context
pl: Kontekst stylu

en: GtkStyleContext to get style from
pl: GtkStyleContext, z którego pobrać styl

en: Rows
pl: Rzędy

en: The number of rows in the table
pl: Liczba rzędów w tabeli

en: Columns
pl: Kolumny

en: The number of columns in the table
pl: Liczba kolumn w tabeli

en: Row spacing
pl: Odstępy rzędowe

en: The amount of space between two consecutive rows
pl: Ilość miejsca między dwoma sąsiednimi rzędami

en: Column spacing
pl: Odstępy kolumnowe

en: The amount of space between two consecutive columns
pl: Ilość miejsca między dwoma sąsiednimi kolumnami

en: Homogeneous
pl: Jednorodny

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
pl: Określa, czy wszystkie komórki tabeli powinny mieć tę samą szerokość i wysokość

en: Left attachment
pl: Przyłączenie lewe

en: The column number to attach the left side of the child to
pl: Liczba kolumn przyłączanych z lewej strony kontrolki potomnej

en: Right attachment
pl: Przyłączenie prawe

en: The column number to attach the right side of a child widget to
pl: Liczba kolumn przyłączanych z prawej strony widżetu potomnego

en: Top attachment
pl: Przyłączenie górne

en: The row number to attach the top of a child widget to
pl: Liczba rzędów przyłączanych od góry widżetu potomnego

en: Bottom attachment
pl: Przyłączenie dolne

en: The row number to attach the bottom of the child to
pl: Liczba rzędów przyłączanych od dołu kontrolki potomnej

en: Horizontal options
pl: Opcje poziome

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
pl: Opcje określające zachowanie kontrolki potomnej w poziomie

en: Vertical options
pl: Opcje pionowe

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
pl: Opcje określające zachowanie kontrolki potomnej w pionie

en: Horizontal padding
pl: Dopełnienie poziome

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
pl: Dodatkowa przestrzeń między kontrolką potomną a jej prawymi i lewymi sąsiadami, w pikselach

en: Vertical padding
pl: Dopełnienie pionowe

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
pl: Dodatkowa przestrzeń między kontrolką potomną a jej górnymi i dolnymi sąsiadami, w pikselach

en: Theming engine name
pl: Nazwa mechanizmu motywu

en: Create the same proxies as a radio action
pl: Tworzenie takich samych pośredników jako czynność przycisku opcji

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
pl: Określa, czy pośrednicy dla tej akcji wyglądają jak pośrednicy czynności przycisku opcji

en: Active
pl: Aktywny

en: Whether the toggle action should be active
pl: Określa, czy czynność przełączania powinna być aktywna

en: Foreground color
pl: Kolor elementu

en: Foreground color for symbolic icons
pl: Kolor ikon symbolicznych

en: Error color
pl: Kolor błędu

en: Error color for symbolic icons
pl: Kolor błędu ikon symbolicznych

en: Warning color
pl: Kolor ostrzeżenia

en: Warning color for symbolic icons
pl: Kolor ostrzeżenia ikon symbolicznych

en: Success color
pl: Kolor powodzenia

en: Success color for symbolic icons
pl: Kolor powodzenia ikon symbolicznych

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Padding that should be put around icons in the tray
pl: Dopełnienie, jakie powinno zostać umieszczone wokół ikon w zasobniku

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
pl: Rozmiar w pikselach, do którego zmuszać ikony lub zero

en: Add tearoffs to menus
pl: Dodawanie elementu odłączania do menu

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
pl: Określa, czy elementy odłączane menu powinny być dodawane do menu

en: Merged UI definition
pl: Definicja scalonego interfejsu użytkownika

en: An XML string describing the merged UI
pl: Napis XML opisujący scalony interfejs użytkownika

en: Program name
pl: Nazwa programu

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
pl: Nazwa programu. Jeżeli nie jest ustawiona, domyślnie zostanie użyta funkcja g_get_application_name()

en: Program version
pl: Wersja programu

en: The version of the program
pl: Wersja programu

en: Copyright string
pl: Prawa autorskie

en: Copyright information for the program
pl: Informacje o prawach autorskich programu

en: Comments string
pl: Ciąg opisowy

en: Comments about the program
pl: Opis programu

en: License
pl: Licencja

en: The license of the program
pl: Licencja programu

en: License Type
pl: Typ licencji

en: The license type of the program
pl: Typ licencji programu

en: Website URL
pl: Adres strony domowej

en: The URL for the link to the website of the program
pl: Adres URL odnośnika do strony domowej programu

en: Website label
pl: Etykieta strony domowej

en: The label for the link to the website of the program
pl: Etykieta odnośnika do witryny domowej programu

en: Authors
pl: Autorzy

en: List of authors of the program
pl: Lista autorów programu

en: Documenters
pl: Autorzy dokumentacji

en: List of people documenting the program
pl: Lista osób tworzących dokumentację programu

en: Artists
pl: Artyści

en: List of people who have contributed artwork to the program
pl: Lista osób współpracujących przy tworzeniu szaty graficznej programu

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
pl: Zasługi tłumaczy. Ten ciąg powinien zostać oznaczony do tłumaczenia

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
pl: Logo dla okna z informacją o programie. Jeżeli nie jest ustawione, domyślnie przyjmuje wartość gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
pl: Nazwa ikony logo

en: A named icon to use as the logo for the about box.
pl: Ikona używana jako logo w oknie z informacją o programie.

en: Wrap license
pl: Zawijanie licencji

en: Whether to wrap the license text.
pl: Określa, czy tekst licencji powinien być zawijany.

en: Accelerator Closure
pl: Domknięcie skrótu

en: The closure to be monitored for accelerator changes
pl: Domknięcie monitorowane pod kątem zmian skrótów

en: Accelerator Widget
pl: Widżet skrótu

en: The widget to be monitored for accelerator changes
pl: Widżet monitorowana zmian skrótów

en: Widget
pl: Widżet

en: The widget referenced by this accessible.
pl: Widżet przedstawiany przez ten obiekt dostępności.

en: Action name
pl: Nazwa działania

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
pl: Nazwa powiązanego działania, taka jak „app.quit”

en: Action target value
pl: Wartość celu działania

en: The parameter for action invocations
pl: Parametr dla wywołań działania

en: Pack type
pl: Typ upakowania

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
pl: Wartość GtkPackType określająca, czy element potomny powinien być spakowany wraz z odwołaniem do początku lub końca kontrolki nadrzędnej

en: Position
pl: Pozycja

en: The index of the child in the parent
pl: Numer pozycji elementu potomnego w elemencie nadrzędnym

en: Value
pl: Wartość

en: The value of the adjustment
pl: Wartość ustawienia

en: Minimum Value
pl: Wartość minimalna

en: The minimum value of the adjustment
pl: Minimalna wartość ustawienia

en: Maximum Value
pl: Wartość maksymalna

en: The maximum value of the adjustment
pl: Maksymalna wartość ustawienia

en: Step Increment
pl: Przyrost kroku

en: The step increment of the adjustment
pl: Przyrost kroku ustawienia

en: Page Increment
pl: Przyrost strony

en: The page increment of the adjustment
pl: Przyrost strony ustawienia

en: Page Size
pl: Rozmiar strony

en: The page size of the adjustment
pl: Rozmiar strony ustawienia

en: Include an 'Other…' item
pl: Dołączanie elementu „Inny…”

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
pl: Określa, czy pole rozwijane powinno zawierać element uruchamiający GtkAppChooserDialog

en: Show default item
pl: Wyświetlanie domyślnego elementu

en: Whether the combobox should show the default application on top
pl: Określa, czy pole rozwijane powinno wyświetlać domyślny program na górze

en: Heading
pl: Nagłówek

en: The text to show at the top of the dialog
pl: Tekst do wyświetlenia na górze okna dialogowego

en: Content type
pl: Typ zawartości

en: The content type used by the open with object
pl: Typ zawartości używany przez obiekt „Otwórz za pomocą”

en: The GFile used by the app chooser dialog
pl: Obiekt GFile używany przez okno dialogowe wyboru programu

en: Show default app
pl: Wyświetlanie domyślnego programu

en: Whether the widget should show the default application
pl: Określa, czy widżet powinien wyświetlać domyślny program

en: Show recommended apps
pl: Wyświetlanie polecanych programów

en: Whether the widget should show recommended applications
pl: Określa, czy widżet powinien wyświetlać polecane programy

en: Show fallback apps
pl: Wyświetlanie programów zapasowych

en: Whether the widget should show fallback applications
pl: Określa, czy widżet powinien wyświetlać programy zapasowe

en: Show other apps
pl: Wyświetlanie innych programów

en: Whether the widget should show other applications
pl: Określa, czy na widżet powinien wyświetlać inne programy

en: Show all apps
pl: Wyświetlanie wszystkich programów

en: Whether the widget should show all applications
pl: Określa, czy widżet powinien wyświetlać wszystkie programy

en: Widget's default text
pl: Domyślny tekst widżetu

en: The default text appearing when there are no applications
pl: Domyślny tekst pojawiający się, kiedy nie ma żadnych programów

en: Register session
pl: Rejestracja sesji

en: Register with the session manager
pl: Rejestruje za pomocą menedżera sesji

en: Screensaver Active
pl: Wygaszacz ekranu jest aktywny

en: Whether the screensaver is active
pl: Określa, czy wygaszacz ekranu jest aktywny

en: Application menu
pl: Menu programu

en: The GMenuModel for the application menu
pl: GMenuModel dla menu programu

en: Menubar
pl: Pasek menu

en: The GMenuModel for the menubar
pl: GMenuModel dla paska menu

en: Active window
pl: Aktywne okno

en: The window which most recently had focus
pl: Ostatnie aktywne okno

en: Show a menubar
pl: Wyświetlanie paska menu

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
pl: Określa, czy okno powinno wyświetlać pasek manu na górze okna

en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: X alignment of the child
pl: Poziome wyrównanie elementu potomnego

en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: Y alignment of the child
pl: Pionowe wyrównanie elementu potomnego

en: Ratio
pl: Proporcje

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
pl: Współczynnik proporcji używany, jeśli „Decyzja potomka” ma wartość fałsz

en: Obey child
pl: Decyzja potomka

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
pl: Wymusza dopasowanie współczynnika proporcji do ramki elementu potomnego

en: Use Header Bar
pl: Użycie pasku nagłówka

en: Use Header Bar for actions.
pl: Użycie paska nagłówka dla działań.

en: Header Padding
pl: Dopełnienie nagłówków

en: Number of pixels around the header.
pl: Liczba pikseli wokół nagłówka.

en: Content Padding
pl: Dopełnienie zawartości

en: Number of pixels around the content pages.
pl: Liczba pikseli wokół stron zawartości.

en: Page type
pl: Typ strony

en: The type of the assistant page
pl: Typ strony asystenta

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: The title of the assistant page
pl: Tytuł strony asystenta

en: Header image
pl: Obraz nagłówka

en: Header image for the assistant page
pl: Obraz nagłówka strony asystenta

en: Sidebar image
pl: Obraz boczny

en: Sidebar image for the assistant page
pl: Obraz boczny strony asystenta

en: Page complete
pl: Strona kompletna

en: Whether all required fields on the page have been filled out
pl: Czy wszystkie wymagane pola na stronie zostały wypełnione

en: Has padding
pl: Ma dopełnienie

en: Whether the assistant adds padding around the page
pl: Określa, czy asystent dodaje dopełnienie dookoła strony

en: Minimum child width
pl: Minimalna szerokość elementu potomnego

en: Minimum width of buttons inside the box
pl: Minimalna szerokość przycisków w ramce

en: Minimum child height
pl: Minimalna wysokość elementu potomnego

en: Minimum height of buttons inside the box
pl: Minimalna wysokość przycisków w ramce

en: Child internal width padding
pl: Wewnętrzne dopełnienie szerokości potomka

en: Amount to increase child's size on either side
pl: Ilość miejsca, o jaką powinien być zwiększany element potomny od lewej i prawej strony

en: Child internal height padding
pl: Wewnętrzne dopełnienie wysokości potomka

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
pl: Ilość miejsca, o jakie powinien być powiększany element potomny od góry i od dołu

en: Layout style
pl: Styl ułożenia

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
pl: Sposób rozmieszczenia przycisków w ramce. Możliwe wartości: rozłożenie, krawędź, początek i koniec

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
pl: Określa, czy element potomny będzie pojawiać się w drugorzędnej grupie elementów potomnych, przydatnej np. przy przyciskach pomocy

en: Non-Homogeneous
pl: Niejednorodny

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
pl: Określa, czy element potomny nie będzie podlegał jednorodnemu rozmiarowi

en: Spacing
pl: Odstępy

en: The amount of space between children
pl: Ilość miejsca między elementami potomnymi

en: Whether the children should all be the same size
pl: Określa, czy wszystkie elementy potomne powinny być tego samego rozmiaru

en: Baseline position
pl: Położenie linii bazowej

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
pl: Położenie widżetów wyrównanych do linii bazowej, jeśli dostępne jest dodatkowe miejsce

en: Expand
pl: Rozszerzanie

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
pl: Określa, czy element potomny powinien otrzymywać dodatkową przestrzeń przy zwiększaniu elementu nadrzędnego

en: Fill
pl: Wypełnianie

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
pl: Określa, czy dodatkowe miejsce dla elementu potomnego powinno być jej przydzielone, czy też użyte w postaci dopełnienia

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
pl: Dodatkowa przestrzeń w pikselach między elementem potomnym a sąsiadującymi

en: Translation Domain
pl: Domena tłumaczenia

en: The translation domain used by gettext
pl: Domena tłumaczenia używana przez gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
pl: Tekst etykiety wewnątrz przycisku, jeśli przycisk zawiera widżet etykiety

en: Use underline
pl: Użycie podkreślenia

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
pl: Określa, czy podkreślenie jest używane w tekście w roli znacznika, który poprzedza znak skrótu

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
pl: Określa, czy należy użyć etykiety do wyboru standardowego elementu zamiast jej wyświetlenia

en: Border relief
pl: Uwypuklenie krawędzi

en: The border relief style
pl: Styl uwypuklenia krawędzi

en: Horizontal alignment for child
pl: Wyrównanie poziome potomka

en: Vertical alignment for child
pl: Wyrównanie pionowe potomka

en: Child widget to appear next to the button text
pl: Widżet potomny, występująca po napisie przycisku

en: Image position
pl: Położenie obrazu

en: The position of the image relative to the text
pl: Położenie obrazu względem tekstu

en: Default Spacing
pl: Domyślne odstępy

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
pl: Dodatkowe miejsce przy przyciskach z GTK_CAN_DEFAULT

en: Default Outside Spacing
pl: Domyślne zewnętrzne odstępy

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
pl: Dodatkowe miejsce na zewnątrz krawędzi przycisku przy przyciskach z GTK_CAN_DEFAULT

en: Child X Displacement
pl: Poziome przemieszczenie potomka

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
pl: Określa, jak daleko powinna zostać przemieszczona w poziomie kontrolka potomna, kiedy przycisk jest wyciskany

en: Child Y Displacement
pl: Pionowe przemieszczenie potomka

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
pl: Określa, jak daleko powinna zostać przemieszczona w pionie kontrolka potomna, kiedy przycisk jest wyciskany

en: Displace focus
pl: Zaznaczenie rozmieszczenia

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
pl: Określa, czy właściwości child_displacement_x/_y powinny również mieć wpływ na prostokąt zaznaczenia

en: Inner Border
pl: Krawędź wewnętrzna

en: Border between button edges and child.
pl: Krawędź między krawędziami przycisku a potomkiem.

en: Image spacing
pl: Odstęp obrazu

en: Spacing in pixels between the image and label
pl: Odstęp w pikselach między obrazem a etykietą

en: Year
pl: Rok

en: The selected year
pl: Wybrany rok

en: Month
pl: Miesiąc

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
pl: Wybrany miesiąc (jako liczba między 0 a 11)

en: Day
pl: Dzień

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
pl: Wybrany dzień (jako liczba między 1 a 31 lub 0, aby odznaczyć obecnie wybrany dzień)

en: Show Heading
pl: Wyświetlanie nagłówka

en: If TRUE, a heading is displayed
pl: Określa, czy nagłówek będzie wyświetlany

en: Show Day Names
pl: Wyświetlanie nazw dni

en: If TRUE, day names are displayed
pl: Określa, czy nazwy dni będą wyświetlane

en: No Month Change
pl: Bez zmiany miesiąca

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
pl: Określa, czy wybrany miesiąc nie będzie mógł być zmieniony

en: Show Week Numbers
pl: Wyświetlanie numerów tygodni

en: If TRUE, week numbers are displayed
pl: Określa, czy numery tygodni będą wyświetlane

en: Details Width
pl: Szerokość szczegółów

en: Details width in characters
pl: Szerokość szczegółów w znakach

en: Details Height
pl: Wysokość szczegółów

en: Details height in rows
pl: Wysokość szczegółów w rzędach

en: Show Details
pl: Wyświetlanie szczegółów

en: If TRUE, details are shown
pl: Określa, czy szczegóły są wyświetlane

en: Inner border
pl: Krawędź wewnętrzna

en: Inner border space
pl: Przestrzeń krawędzi wewnętrznej

en: Vertical separation
pl: Oddzielenie pionowe

en: Space between day headers and main area
pl: Odstęp między nagłówkami dni a głównym obszarem

en: Horizontal separation
pl: Oddzielenie poziome

en: Space between week headers and main area
pl: Odstęp między nagłówkami tygodni a głównym obszarem

en: Space which is inserted between cells
pl: Miejsce wstawiane między komórkami

en: Whether the cell expands
pl: Określa, czy komórka jest rozwijana

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Whether cell should align with adjacent rows
pl: Określa, czy komórka powinna być wyrównana z sąsiednimi rzędami

en: Fixed Size
pl: Stały rozmiar

en: Whether cells should be the same size in all rows
pl: Określa, czy wszystkie komórki powinny być tego samego rozmiaru we wszystkich rzędach

en: Pack Type
pl: Typ upakowania

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
pl: Wartość GtkPackType określająca, czy komórka powinna być spakowana wraz z odwołaniem do początku lub końca obszaru komórki

en: Focus Cell
pl: Aktywna komórka

en: The cell which currently has focus
pl: Obecnie aktywna komórka

en: Edited Cell
pl: Modyfikowana komórka

en: The cell which is currently being edited
pl: Obecnie modyfikowana komórka

en: Edit Widget
pl: Widżet modyfikujący

en: The widget currently editing the edited cell
pl: Widżet obecnie modyfikujący komórkę

en: Area
pl: Obszar

en: The Cell Area this context was created for
pl: Obszar komórki, dla której utworzono ten kontekst

en: Minimum Width
pl: Minimalna szerokość

en: Minimum cached width
pl: Minimalna buforowana szerokość

en: Minimum Height
pl: Minimalna wysokość

en: Minimum cached height
pl: Minimalna buforowana wysokość

en: Editing Canceled
pl: Anulowano modyfikowanie

en: Indicates that editing has been canceled
pl: Wskazuje, że modyfikowanie zostało anulowane

en: Accelerator key
pl: Klawisz skrótu

en: The keyval of the accelerator
pl: Wartość klawisza skrótu

en: Accelerator modifiers
pl: Modyfikatory klawisza skrótu

en: The modifier mask of the accelerator
pl: Maska modyfikatora klawisza skrótu

en: Accelerator keycode
pl: Kod klawisza skrótu

en: The hardware keycode of the accelerator
pl: Sprzętowy kod klawisza skrótu

en: Accelerator Mode
pl: Tryb klawisza skrótu

en: The type of accelerators
pl: Typ klawiszy skrótów

en: mode
pl: tryb

en: Editable mode of the CellRenderer
pl: Tryb redagowania obiektu CellRenderer

en: visible
pl: widoczna

en: Display the cell
pl: Wyświetlanie komórki

en: Display the cell sensitive
pl: Wyświetlanie komórki czułej

en: The x-align
pl: Wyrównanie poziome

en: The y-align
pl: Wyrównanie pionowe

en: The xpad
pl: Dopełnienie poziome

en: The ypad
pl: Dopełnienie pionowe

en: width
pl: szerokość

en: The fixed width
pl: Stała szerokość

en: height
pl: wysokość

en: The fixed height
pl: Stała wysokość

en: Is Expander
pl: Jest rozwijany

en: Row has children
pl: Rząd ma potomka

en: Is Expanded
pl: Jest rozwinięty

en: Row is an expander row, and is expanded
pl: Określa, że rząd może być rozwijany i jest rozwinięty

en: Cell background color name
pl: Nazwa koloru tła komórki

en: Cell background color as a string
pl: Kolor tła komórki w postaci napisu

en: Cell background color
pl: Kolor tła komórki

en: Cell background color as a GdkColor
pl: Kolor tła komórki jako GdkColor

en: Cell background RGBA color
pl: Kolor RGBA tła komórki

en: Cell background color as a GdkRGBA
pl: Kolor tła komórki jako GdkRGBA

en: Editing
pl: Edycja

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
pl: Określa, czy element rysujący komórki jest w trybie edycji

en: Cell background set
pl: Ustawienie tła komórki

en: Whether the cell background color is set
pl: Określa, czy kolor tła komórki jest ustawiony

en: The model containing the possible values for the combo box
pl: Model zawierający dopuszczalne wartości dla pola rozwijanego

en: Text Column
pl: Kolumna tekstowa

en: A column in the data source model to get the strings from
pl: Kolumna w modelu źródłowym danych, z której pobierane są napisy

en: Has Entry
pl: Ma wejście

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
pl: Jeżeli nie ustawione, nie można wprowadzać innych ciągów niż wybrane

en: Pixbuf Object
pl: Obiekt bufora pikseli

en: The pixbuf to render
pl: Rysowany obiekt bufora pikseli

en: Pixbuf Expander Open
pl: Otwarty element rozwijający bufora pikseli

en: Pixbuf for open expander
pl: Obiekt bufora pikseli związany z otwartym elementem rozwijającym

en: Pixbuf Expander Closed
pl: Zamknięty element rozwijający bufora pikseli

en: Pixbuf for closed expander
pl: Obiekt bufora pikseli związany z zamkniętym elementem rozwijającym

en: surface
pl: powierzchnia

en: The surface to render
pl: Powierzchnia do rysowania

en: The stock ID of the stock icon to render
pl: Identyfikator rysowanej standardowej ikony

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
pl: Wartość GtkIconSize, która określa rozmiar rysowanej ikony

en: Detail
pl: Szczegółowość

en: Render detail to pass to the theme engine
pl: Szczegóły rysowania do przekazania mechanizmowi motywu

en: Follow State
pl: Śledzenie stanu

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
pl: Określa, czy rysowany bufor pikseli powinien mieć kolor zgodny ze stanem

en: Icon
pl: Ikona

en: Value of the progress bar
pl: Wartość paska postępu

en: Text
pl: Tekst

en: Text on the progress bar
pl: Tekst na pasku postępu

en: Pulse
pl: Puls

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
pl: Aby pokazać nieokreślony postęp, należy ustawić jakąś dodatnią wartość.

en: Text x alignment
pl: Poziome wyrównanie tekstu

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
pl: Wyrównanie poziome, od 0 (lewa) do 1 (prawa). Odwrócone dla układów RTL (od prawej do lewej).

en: Text y alignment
pl: Pionowe wyrównanie tekstu

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
pl: Wyrównanie pionowe, od 0 (góra) do 1 (dół).

en: Inverted
pl: Odwrócony

en: Invert the direction in which the progress bar grows
pl: Odwraca kierunek przyrostu paska postępu

en: Adjustment
pl: Dopasowanie

en: The adjustment that holds the value of the spin button
pl: Dopasowanie zawierające bieżącą wartość wejścia liczbowego

en: Climb rate
pl: Szybkość wzrostu

en: The acceleration rate when you hold down a button
pl: Przyspieszenie przy przytrzymaniu przycisku

en: Digits
pl: Cyfry

en: The number of decimal places to display
pl: Liczba wyświetlanych pozycji dziesiętnych

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
pl: Określa, czy spinner jest aktywny (tzn. wyświetlany) w komórce

en: Pulse of the spinner
pl: Pulsowanie spinnera

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
pl: Wartość GtkIconSize, która określa rozmiar rysowanego spinnera

en: Text to render
pl: Rysowany tekst

en: Markup
pl: Tekst ze znacznikami

en: Marked up text to render
pl: Rysowany tekst opisany znacznikami

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
pl: Lista atrybutów stylu stosowana do tekstu elementu rysującego

en: Single Paragraph Mode
pl: Tryb pojedynczego akapitu

en: Whether to keep all text in a single paragraph
pl: Określa, czy należy trzymać tekst w jednym akapicie

en: Background color name
pl: Nazwa koloru tła

en: Background color as a string
pl: Kolor tła w postaci napisu

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color as a GdkColor
pl: Kolor tła jako GdkColor

en: Background color as RGBA
pl: Kolor tła jako wartość RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
pl: Kolor tła jako GdkRGBA

en: Foreground color name
pl: Nazwa koloru elementu

en: Foreground color as a string
pl: Kolor elementu w postaci napisu

en: Foreground color as a GdkColor
pl: Kolor elementu jako GdkColor

en: Foreground color as RGBA
pl: Kolor elementu jako wartość RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
pl: Kolor elementu jako GdkRGBA

en: Editable
pl: Można modyfikować

en: Whether the text can be modified by the user
pl: Określa, czy tekst może być modyfikowany przez użytkownika

en: Font
pl: Czcionka

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
pl: Opis czcionki w postaci napisu, np. „Sans Italic 12”

en: Font description as a PangoFontDescription struct
pl: Opis czcionki w postaci struktury PangoFontDescription

en: Font family
pl: Rodzina czcionek

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
pl: Nazwa rodziny czcionek, np. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Font variant
pl: Wariant czcionki

en: Font weight
pl: Grubość czcionki

en: Font stretch
pl: Rozciągnięcie czcionki

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font points
pl: Punkty czcionki

en: Font size in points
pl: Rozmiar czcionki w punktach

en: Font scale
pl: Skala czcionki

en: Font scaling factor
pl: Współczynnik skalowania czcionki

en: Rise
pl: Wysunięcie

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
pl: Wysunięcie tekstu powyżej linii bazowej (wartość ujemna oznacza przesunięcie poniżej linii bazowej)

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Whether to strike through the text
pl: Określa, czy tekst powinien być przekreślony

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Style of underline for this text
pl: Styl podkreślenia tego tekstu

en: Language
pl: Język

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
pl: Kod ISO języka, w którym został napisany ten tekst. Biblioteka Pango może wykorzystać tę informację jako podpowiedź przy rysowaniu tekstu. Jeśli użytkownik nie wie, co oznacza ten parametr, prawdopodobnie nie jest mu on potrzebny

en: Ellipsize
pl: Przycięcie

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
pl: Preferowane miejsce przycięcia ciągu tekstowego w przypadku, gdy obiekt rysujący komórki nie ma miejsca na wyświetlenie go całego

en: Width In Characters
pl: Szerokość w znakach

en: The desired width of the label, in characters
pl: Żądana szerokość etykiety w znakach

en: Maximum Width In Characters
pl: Maksymalna szerokość w znakach

en: The maximum width of the cell, in characters
pl: Maksymalna szerokość komórki w znakach

en: Wrap mode
pl: Tryb zawijania

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
pl: Sposób łamania ciągu tekstowego na wiersze w przypadku, gdy obiekt rysujący komórki nie ma miejsca na wyświetlenie go całego

en: Wrap width
pl: Szerokość zawijania

en: The width at which the text is wrapped
pl: Szerokość, po jakiej tekst jest zawijany

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: How to align the lines
pl: Sposób wyrównania wierszy

en: Placeholder text
pl: Tekst zastępczy

en: Text rendered when an editable cell is empty
pl: Tekst wyświetlany, kiedy modyfikowalna komórka jest pusta

en: Background set
pl: Ustawienie tła

en: Whether this tag affects the background color
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na kolor tła

en: Foreground set
pl: Ustawienie znaków

en: Whether this tag affects the foreground color
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na kolor znaków

en: Editability set
pl: Ustawienie możliwości modyfikowania

en: Whether this tag affects text editability
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na możliwość modyfikowania tekstu

en: Font family set
pl: Ustawienie rodziny czcionek

en: Whether this tag affects the font family
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rodzinę czcionek

en: Font style set
pl: Ustawienie stylu czcionki

en: Whether this tag affects the font style
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na styl czcionki

en: Font variant set
pl: Ustawienie wariantu czcionki

en: Whether this tag affects the font variant
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wariant czcionki

en: Font weight set
pl: Ustawienie grubości czcionki

en: Whether this tag affects the font weight
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na grubość czcionki

en: Font stretch set
pl: Ustawienie rozciągnięcia

en: Whether this tag affects the font stretch
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rozciągnięcie czcionki

en: Font size set
pl: Ustawienie rozmiaru czcionki

en: Whether this tag affects the font size
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na rozmiar czcionki

en: Font scale set
pl: Ustawienie skali czcionki

en: Whether this tag scales the font size by a factor
pl: Określa, czy ten znacznik ustawia współczynnik skalowania czcionki

en: Rise set
pl: Ustawienie wysunięcia

en: Whether this tag affects the rise
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wysunięcie

en: Strikethrough set
pl: Ustawienie przekreślenia

en: Whether this tag affects strikethrough
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na przekreślenie

en: Underline set
pl: Ustawienie podkreślenia

en: Whether this tag affects underlining
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na podkreślenie

en: Language set
pl: Ustawienie języka

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na język, w którym rysowany jest tekst

en: Ellipsize set
pl: Ustawienie przycięcia

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na tryb przycięcia

en: Align set
pl: Wyrównanie

en: Whether this tag affects the alignment mode
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na tryb wyrównania

en: Toggle state
pl: Stan przełączenia

en: The toggle state of the button
pl: Stan przełączenia przycisku

en: Inconsistent state
pl: Niespójny stan

en: The inconsistent state of the button
pl: Niespójny stan przycisku

en: Activatable
pl: Można aktywować

en: The toggle button can be activated
pl: Określa, czy przycisk przełączany może być aktywowany

en: Radio state
pl: Stan pojedynczego wyboru

en: Draw the toggle button as a radio button
pl: Powoduje rysowanie przełączanego przycisku jako przycisku pojedynczego wyboru

en: Indicator size
pl: Rozmiar wskaźnika

en: Size of check or radio indicator
pl: Rozmiar wskaźnika pola wyboru lub opcji

en: Background RGBA color
pl: Kolor tła RGBA

en: CellView model
pl: Model CellView

en: The model for cell view
pl: Model dla widoku komórek

en: Cell Area
pl: Obszar komórki

en: The GtkCellArea used to layout cells
pl: GtkCellArea używane do układania komórek

en: Cell Area Context
pl: Kontekst obszaru komórki

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
pl: GtkCellAreaContext używane do obliczania geometrii widoku komórek

en: Draw Sensitive
pl: Rysowanie czułych

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
pl: Określa, czy wymuszać rysowanie komórek w stanie czułym

en: Fit Model
pl: Model dopasowania

en: Whether to request enough space for every row in the model
pl: Określa, czy żądać wystarczającej ilości miejsca dla każdego rzędu w modelu

en: Indicator Size
pl: Rozmiar wskaźnika

en: Indicator Spacing
pl: Odstępy wskaźnika

en: Spacing around check or radio indicator
pl: Odstępy wokół wskaźnika pola wyboru lub opcji

en: Whether the menu item is checked
pl: Określa, czy element menu jest wybrany

en: Inconsistent
pl: Niespójny

en: Whether to display an "inconsistent" state
pl: Określa, czy powinien być wyświetlany stan „niespójny”

en: Draw as radio menu item
pl: Rysowanie jako element menu pojedynczego wyboru

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
pl: Określa, czy element menu powinien wyglądać jak element menu pojedynczego wyboru

en: Use alpha
pl: Użycie kanału alfa

en: Whether to give the color an alpha value
pl: Określa, czy należy nadawać kolorowi wartości alfa

en: The title of the color selection dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru kolorów

en: The selected color
pl: Wybrany kolor

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
pl: Bieżąca wartość nieprzezroczystości (0 — w pełni przezroczysty, 65535 — w pełni nieprzezroczysty)

en: Current RGBA Color
pl: Bieżący kolor RGBA

en: The selected RGBA color
pl: Wybrany kolor RGBA

en: Show Editor
pl: Wyświetlanie edytora

en: Whether to show the color editor right away
pl: Określa, czy od razu wyświetlać edytor kolorów

en: Color
pl: Kolor

en: Current color, as a GdkRGBA
pl: Bieżący kolor, jako GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
pl: Określa, czy alfa powinna być wyświetlana

en: Show editor
pl: Wyświetlanie edytora

en: Scale type
pl: Typ skalowania

en: RGBA Color
pl: Kolor RGBA

en: Color as RGBA
pl: Kolor jako RGBA

en: Selectable
pl: Można zaznaczać

en: Whether the swatch is selectable
pl: Określa, czy próbkę można zaznaczać

en: Has Menu
pl: Ma menu

en: Whether the swatch should offer customization
pl: Określa, czy próbkę można dostosowywać

en: ComboBox model
pl: Model listy rozwijanej

en: The model for the combo box
pl: Model dla pola rozwijanego

en: Wrap width for laying out the items in a grid
pl: Szerokość zawijania przy układaniu elementów w siatce

en: Row span column
pl: Kolumna odstępów rzędowych

en: TreeModel column containing the row span values
pl: Kolumna drzewiasta zawierająca wartości odstępów rzędowych

en: Column span column
pl: Kolumna odstępów kolumnowych

en: TreeModel column containing the column span values
pl: Kolumna drzewiasta zawierająca wartości odstępów kolumnowych

en: Active item
pl: Aktywny element

en: The item which is currently active
pl: Obecnie aktywny element

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
pl: Określa, czy rozwijane menu powinny mieć element odłączania

en: Has Frame
pl: Ma ramkę

en: Whether the combo box draws a frame around the child
pl: Określa, czy pole rozwijane rysuje ramkę wokół potomka

en: Tearoff Title
pl: Tytuł przy oderwaniu

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
pl: Tytuł, jaki może być wyświetlany przez menedżera okien, kiedy menu jest oderwane

en: Popup shown
pl: Wyświetlono menu wyskakujące

en: Whether the combo's dropdown is shown
pl: Określa, czy zostało wyświetlone rozwinięcie listy rozwijanej

en: Button Sensitivity
pl: Czułość przycisku

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
pl: Określa, czy przycisk rozwijany jest aktywny przy pustym modelu

en: Whether combo box has an entry
pl: Określa, czy pole rozwijane ma wejście

en: Entry Text Column
pl: Kolumna wprowadzania tekstu

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
pl: Kolumna w modelu pola rozwijanego do powiązania z ciągiem z wejścia, jeśli lista została utworzona z wartością #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: ID Column
pl: Kolumna identyfikatora

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
pl: Kolumna w modelu pola rozwijanego dostarczająca identyfikatory napisów dla wartości w kolumnie

en: Active id
pl: Aktywny identyfikator

en: The value of the id column for the active row
pl: Wartość kolumny identyfikatora dla aktywnego rzędu

en: Popup Fixed Width
pl: Stała szerokość menu wyskakującego

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
pl: Określa, czy szerokość menu wyskakującego powinna być stała, pasująca do szerokości pola rozwijanego

en: Appears as list
pl: Wygląd listy

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
pl: Określa, czy rozwijane menu powinno wyglądać jak lista zamiast menu

en: Arrow Size
pl: Rozmiar strzałki

en: The minimum size of the arrow in the combo box
pl: Minimalny rozmiar strzałki pola rozwijanego

en: The amount of space used by the arrow
pl: Ilość miejsca używana przez strzałkę

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
pl: Rodzaj cienia rysowanego wokół pola rozwijanego

en: Resize mode
pl: Tryb zmiany rozmiaru

en: Specify how resize events are handled
pl: Określa, jak obsługiwane są zdarzenia zmiany rozmiaru

en: Border width
pl: Szerokość krawędzi

en: The width of the empty border outside the containers children
pl: Szerokość pustej krawędzi na zewnątrz kontrolek potomnych kontenera

en: Child
pl: Element potomny

en: Can be used to add a new child to the container
pl: Może być użyty, aby dodać do kontenera nowego potomka

en: Style Classes
pl: Klasy stylów

en: List of classes
pl: Lista klas

en: ID
pl: Identyfikator

en: Unique ID
pl: Unikalny identyfikator

en: State
pl: Stan

en: State flags
pl: Flagi stanu

en: If other nodes can see this node
pl: Czy inne węzły mogą widzieć ten węzeł

en: Widget type
pl: Typ widżetu

en: GType of the widget
pl: GType widżetu

en: Subproperties
pl: Podwłaściwości

en: The list of subproperties
pl: Lista podwłaściwości

en: Animated
pl: Animowane

en: Set if the value can be animated
pl: Należy ustawić, jeśli wartość może być animowana

en: Affects
pl: Wpływa

en: Set if the value affects the sizing of elements
pl: Należy ustawić, jeśli wartość wpływa na rozmiar elementów

en: The numeric id for quick access
pl: Numeryczny identyfikator do szybkiego dostępu

en: Inherit
pl: Wstrzymywanie

en: Set if the value is inherited by default
pl: Należy ustawić, jeśli wartość jest domyślnie wstrzymywana

en: Initial value
pl: Początkowa wartość

en: The initial specified value used for this property
pl: Początkowo określona wartość używana dla tej właściwości

en: Content area border
pl: Krawędź wokół obszaru zawartości

en: Width of border around the main dialog area
pl: Szerokość krawędzi wokół głównego obszaru okna dialogowego

en: Content area spacing
pl: Odstęp obszaru zawartości

en: Spacing between elements of the main dialog area
pl: Odstęp między elementami głównego obszaru okna dialogowego

en: Button spacing
pl: Odstępy między przyciskami

en: Spacing between buttons
pl: Odstępy między przyciskami

en: Action area border
pl: Krawędź obszaru czynności

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
pl: Szerokość krawędzi wokół obszaru z przyciskami w dolnej części okna dialogowego

en: The contents of the buffer
pl: Zawartość bufora

en: Text length
pl: Długość tekstu

en: Length of the text currently in the buffer
pl: Długość tekstu obecnego w buforze

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
pl: Maksymalna liczba znaków dla tego wejścia. Wartość zero oznacza brak maksimum

en: Text Buffer
pl: Bufor tekstu

en: Text buffer object which actually stores entry text
pl: Obiekt bufora tekstu, który w rzeczywistości przechowuje wpisy tekstowe

en: Cursor Position
pl: Pozycja kursora

en: The current position of the insertion cursor in chars
pl: Bieżące położenie kursora wstawiania liczone w znakach

en: Selection Bound
pl: Granica zaznaczenia

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
pl: Położenie końca zaznaczenia przeciwnego w stosunku do kursora liczone w znakach

en: Whether the entry contents can be edited
pl: Określa, czy treść wejścia może być redagowana

en: Visibility
pl: Widoczność

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
pl: Określa, czy wpisany tekst będzie wyświetlany. Jeśli opcja nie jest aktywna, wówczas tekst będzie widoczny w postaci ciągu „niewidocznych znaków”, co jest przydatne przy wprowadzaniu haseł

en: FALSE removes outside bevel from entry
pl: Określa, czy powinna być wyświetlana wypukłość wokół elementu

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
pl: Krawędź między tekstem a ramką. Nadpisuje właściwość stylu inner-border

en: Invisible character
pl: Niewidoczny znak

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
pl: Znak używany przy maskowaniu zawartości wejścia (w trybie hasła)

en: Activates default
pl: Aktywuje domyślny

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
pl: Określa, czy przy przyciśnięciu klawisza Enter powinien być aktywowany domyślny widżet (np. domyślny przycisk w oknie dialogowym)

en: Width in chars
pl: Szerokość w znakach

en: Number of characters to leave space for in the entry
pl: Liczba znaków, na jaką powinno pozostać miejsce w polu wejściowym

en: Maximum width in characters
pl: Maksymalna szerokość w znakach

en: The desired maximum width of the entry, in characters
pl: Żądana maksymalna szerokość pola wejściowego (w znakach)

en: Scroll offset
pl: Przesunięcie przewinięcia

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
pl: Liczba pikseli wejścia przewiniętych w lewo za jego obszar

en: The contents of the entry
pl: Zawartość wejścia

en: Truncate multiline
pl: Ucinanie wielowierszowych

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
pl: Określa, czy przycinać wielowierszowe wklejenia do jednego wiersza.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
pl: Rodzaj cienia rysowany wokół elementu, gdy opcja ma-ramkę jest ustawiona

en: Overwrite mode
pl: Tryb nadpisywania

en: Whether new text overwrites existing text
pl: Określa, czy wprowadzony tekst nadpisuje istniejący

en: Length of the text currently in the entry
pl: Długość tekstu obecnego we wpisie

en: Invisible character set
pl: Niewidoczny zestaw znaków

en: Whether the invisible character has been set
pl: Określa, czy ustawiono niewidoczny zestaw znaków

en: Caps Lock warning
pl: Ostrzeżenie o klawiszu Caps Lock

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
pl: Określa, czy podczas wprowadzania haseł ma być wyświetlane ostrzeżenie o wciśniętym klawiszu Caps Lock

en: Progress Fraction
pl: Część postępu

en: The current fraction of the task that's been completed
pl: Ukończona część zadania

en: Progress Pulse Step
pl: Krok postępu jako impuls

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
pl: Część postępu, o jaką powinien zostać przesunięty odbijający się prostokąt przy każdym wywołaniu gtk_entry_progress_pulse()

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
pl: Wyświetla tekst w elemencie, kiedy jest pusty i nieaktywny

en: Primary pixbuf
pl: Główny bufor pikseli

en: Primary pixbuf for the entry
pl: Główny bufor pikseli dla elementu

en: Secondary pixbuf
pl: Drugorzędny bufor pikseli

en: Secondary pixbuf for the entry
pl: Drugorzędny bufor pikseli dla elementu

en: Primary stock ID
pl: Główny standardowy identyfikator

en: Stock ID for primary icon
pl: Standardowy identyfikator dla głównej ikony

en: Secondary stock ID
pl: Drugorzędny standardowy identyfikator

en: Stock ID for secondary icon
pl: Standardowy identyfikator dla drugorzędnej ikony

en: Primary icon name
pl: Główna nazwa ikony

en: Icon name for primary icon
pl: Nazwa ikony dla ikony głównej

en: Secondary icon name
pl: Drugorzędna nazwa ikony

en: Icon name for secondary icon
pl: Nazwa ikony dla ikony drugorzędnej

en: Primary GIcon
pl: Główna GIcon

en: GIcon for primary icon
pl: GIcon dla głównej ikony

en: Secondary GIcon
pl: Drugorzędna GIcon

en: GIcon for secondary icon
pl: GIcon dla ikony drugorzędnej

en: Primary storage type
pl: Główny typ przechowywania

en: The representation being used for primary icon
pl: Reprezentacja używana dla podstawowej ikony

en: Secondary storage type
pl: Drugorzędny typ przechowywania

en: The representation being used for secondary icon
pl: Reprezentacja używana dla drugorzędnej ikony

en: Primary icon activatable
pl: Możliwa aktywacja ikony głównej

en: Whether the primary icon is activatable
pl: Określa, czy jest możliwość aktywacji ikony głównej

en: Secondary icon activatable
pl: Możliwa aktywacja ikony drugorzędnej

en: Whether the secondary icon is activatable
pl: Określa, czy jest możliwość aktywacji ikony drugorzędnej

en: Primary icon sensitive
pl: Czułość podstawowej ikony

en: Whether the primary icon is sensitive
pl: Określa, czy ikona podstawowa jest czuła

en: Secondary icon sensitive
pl: Czułość drugorzędnej ikony

en: Whether the secondary icon is sensitive
pl: Określa, czy drugorzędna ikona jest czuła

en: Primary icon tooltip text
pl: Tekst podpowiedzi ikony głównej

en: The contents of the tooltip on the primary icon
pl: Zawartość podpowiedzi ikony głównej

en: Secondary icon tooltip text
pl: Tekst podpowiedzi ikony drugorzędnej

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
pl: Zawartość podpowiedzi ikony drugorzędnej

en: Primary icon tooltip markup
pl: Znacznik podpowiedzi ikony podstawowej

en: Secondary icon tooltip markup
pl: Znacznik podpowiedzi ikony drugorzędnej

en: IM module
pl: Moduł metody wprowadzania

en: Which IM module should be used
pl: Określa, który moduł metody wprowadzania powinien być używany domyślnie

en: Completion
pl: Uzupełnianie

en: The auxiliary completion object
pl: Pomocniczy obiekt uzupełniania

en: Purpose
pl: Przeznaczenie

en: Purpose of the text field
pl: Przeznaczenie pola tekstowego

en: hints
pl: podpowiedzi

en: Hints for the text field behaviour
pl: Podpowiedzi dla zachowania pola tekstowego

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
pl: Lista atrybutów stylu stosowanych do tekstu etykiety

en: Populate all
pl: Umieszczanie we wszystkich

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
pl: Określa, czy wysyłać sygnał ::populate-popup dla dotykowych wyskakujących menu

en: Tabs
pl: Tabulatory

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
pl: Lista położeń zatrzymania tabulatora stosowana do tekstu elementu

en: Emoji icon
pl: Ikona emoji

en: Whether to show an icon for Emoji
pl: Określa, czy wyświetlać ikonę dla emoji

en: Enable Emoji completion
pl: Włączenie uzupełniania emoji

en: Whether to suggest Emoji replacements
pl: Określa, czy podpowiadać emoji

en: Icon Prelight
pl: Podświetlanie ikon

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
pl: Określa, czy ikony możliwe do aktywacji powinny zostać podświetlone przy najechaniu na nie kursorem

en: Progress Border
pl: Krawędź paska postępu

en: Border around the progress bar
pl: Krawędź wokół paska postępu

en: Border between text and frame.
pl: Krawędź między tekstem a ramką.

en: Completion Model
pl: Model uzupełniania

en: The model to find matches in
pl: Model wyszukiwania dopasowań

en: Minimum Key Length
pl: Minimalna długość klucza

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
pl: Minimalna długość klucza wyszukiwania w celu znalezienia dopasowań

en: Text column
pl: Kolumna tekstowa

en: The column of the model containing the strings.
pl: Kolumna modelu zawierająca napisy.

en: Inline completion
pl: Uzupełnianie w treści

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
pl: Określa, czy popularne przedrostki powinny być wstawiane automatycznie

en: Popup completion
pl: Uzupełnianie wyskakujące

en: Whether the completions should be shown in a popup window
pl: Określa, czy uzupełnienia powinny być wyświetlane w wyskakującym oknie

en: Popup set width
pl: Szerokość okna wyskakującego

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
pl: Określa, czy okno wyskakujące będzie miało taką samą szerokość jak pole wejściowe

en: Popup single match
pl: Okno pojedynczego dopasowania

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
pl: Określa, czy okno wyskakujące pojawi się przy pojedynczym dopasowaniu.

en: Inline selection
pl: Zaznaczanie wewnątrz

en: Your description here
pl: Proszę wprowadzić opis

en: Visible Window
pl: Widoczne okno

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
pl: Określa, czy odbiornik zdarzeń jest widoczny, w przeciwieństwie do niewidocznego i używanego tylko do przechwytywania zdarzeń.

en: Above child
pl: Nad elementem potomnym

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
pl: Określa, czy okno przechwytywania zdarzeń odbiornika zdarzeń pojawia się nad oknem widżetu potomnego, czy poniżej.

en: Widget the gesture relates to
pl: Widżet, na który wskazuje gest

en: Propagation phase
pl: Etap rozprowadzania

en: Propagation phase at which this controller is run
pl: Etap rozprowadzania, na którym uruchomiony jest ten kontroler

en: Flags
pl: Flagi

en: Expanded
pl: Rozwinięty

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
pl: Określa, czy element rozwijający został otwarty do odkrycia widżetu potomnego

en: Text of the expander's label
pl: Tekst etykiety elementu rozwijającego

en: Use markup
pl: Użycie znaczników

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
pl: Tekst etykiety zawiera znaczniki XML. Proszę zobaczyć pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
pl: Przestrzeń między etykietą a elementem potomnym

en: Label widget
pl: Widżet etykiety

en: A widget to display in place of the usual expander label
pl: Widżet wyświetlany w miejscu zwykłej etykiety elementu rozwijającego

en: Label fill
pl: Wypełnianie etykiet

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
pl: Określa, czy widżet etykiety powinien wypełniać dostępną przestrzeń

en: Resize toplevel
pl: Zmiana rozmiaru okna najwyższego poziomu

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
pl: Określa, czy element rozwijający będzie zmieniał rozmiar okna najwyższego poziomu podczas rozwijania i zwijania

en: Expander Size
pl: Rozmiar elementu rozwijającego

en: Size of the expander arrow
pl: Rozmiar strzałki rozwijającej drzewo

en: Spacing around expander arrow
pl: Przestrzeń dokoła strzałki rozwijającej

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: The file chooser dialog to use.
pl: Wykorzystywane okno dialogowe wyboru plików.

en: The title of the file chooser dialog.
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru plików.

en: The desired width of the button widget, in characters.
pl: Żądana szerokość widżetu przycisku w znakach.

en: Action
pl: Czynność

en: The type of operation that the file selector is performing
pl: Typ działania przeprowadzanego przez narzędzie do wyboru plików

en: Filter
pl: Filtr

en: The current filter for selecting which files are displayed
pl: Bieżący filtr służący do zaznaczania wyświetlanych plików

en: Local Only
pl: Tylko lokalne

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
pl: Określa, czy wybrane pliki powinny być plikami lokalnymi

en: Preview widget
pl: Widżet podglądu

en: Application supplied widget for custom previews.
pl: Widżet dostarczony przez program do dowolnego podglądu.

en: Preview Widget Active
pl: Widżet podglądu jest aktywny

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
pl: Określa, czy dostarczony przez program widżet do dowolnego podglądu powinien być wyświetlany.

en: Use Preview Label
pl: Użycie etykiety podglądu

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
pl: Określa, czy wyświetlać etykietę z nazwą podglądanego pliku.

en: Extra widget
pl: Dodatkowy widżet

en: Application supplied widget for extra options.
pl: Dostarczony przez program widżet obsługujący dodatkowe opcje.

en: Select Multiple
pl: Zaznaczanie wielu

en: Whether to allow multiple files to be selected
pl: Określa, czy dopuszczalne jest zaznaczanie wielu plików

en: Show Hidden
pl: Wyświetlanie ukrytych

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
pl: Określa, czy powinny być wyświetlane ukryte pliki i katalogi

en: Do overwrite confirmation
pl: Potwierdzenie nadpisania

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
pl: Określa, czy okno wyboru plików w trybie zapisu będzie wyświetlało w razie konieczności okno potwierdzenia nadpisania.

en: Allow folder creation
pl: Zezwolenie na tworzenie katalogów

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
pl: Określa, czy okno wyboru plików w trybie zamkniętym będzie umożliwiało użytkownikowi utworzenie nowych katalogów.

en: Accept label
pl: Etykieta akceptacji

en: The label on the accept button
pl: Etykieta przycisku akceptacji

en: Cancel label
pl: Etykieta anulowania

en: The label on the cancel button
pl: Etykieta przycisku anulowania

en: Search mode
pl: Tryb wyszukiwania

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: X position
pl: Położenie X

en: X position of child widget
pl: Poziome położenie widżetu potomnego

en: Y position
pl: Położenie Y

en: Y position of child widget
pl: Pionowe położenie widżetu potomnego

en: Selection mode
pl: Tryb zaznaczania

en: The selection mode
pl: Tryb zaznaczania

en: Activate on Single Click
pl: Aktywowanie po pojedynczym kliknięciu

en: Activate row on a single click
pl: Aktywowanie rzędu po pojedynczym kliknięciu

en: Minimum Children Per Line
pl: Minimalna liczba elementów potomnych na wiersz

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
pl: Minimalna liczba elementów potomnych do przydzielenia następując po sobie w danej orientacji.

en: Maximum Children Per Line
pl: Maksymalna liczba elementów potomnych na wiersz

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
pl: Maksymalna liczba elementów potomnych, dla których żądać miejsca następując po sobie w danej orientacji.

en: Vertical spacing
pl: Odstęp pionowy

en: The amount of vertical space between two children
pl: Ilość miejsca między dwoma elementami potomnymi w pionie

en: Horizontal spacing
pl: Odstęp poziomy

en: The amount of horizontal space between two children
pl: Ilość miejsca między dwoma elementami potomnymi w poziomie

en: The title of the font chooser dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru czcionki

en: The name of the selected font
pl: Nazwa wybranej czcionki

en: Use font in label
pl: Użycie czcionki w etykiecie

en: Whether the label is drawn in the selected font
pl: Określa, czy etykieta jest rysowana z użyciem wybranej czcionki

en: Use size in label
pl: Użycie rozmiaru w etykiecie

en: Whether the label is drawn with the selected font size
pl: Określa, czy etykieta jest rysowana z użyciem wybranego rozmiaru czcionki

en: Show style
pl: Wyświetlanie stylu

en: Whether the selected font style is shown in the label
pl: Określa, czy wybrany styl czcionki jest wyświetlany w etykiecie

en: Show size
pl: Wyświetlanie rozmiaru

en: Whether selected font size is shown in the label
pl: Określa, czy wybrany rozmiar czcionki jest wyświetlany w etykiecie

en: Font description
pl: Opis czcionki

en: Show preview text entry
pl: Wyświetlanie elementu podglądu tekstu

en: Whether the preview text entry is shown or not
pl: Określa, czy element podglądu tekstu jest wyświetlany lub nie

en: Selection level
pl: Poziom wyboru

en: Whether to select family, face or font
pl: Określa, czy wybierać rodzinę, odmianę lub czcionkę

en: Font features
pl: Funkcje czcionki

en: Font features as a string
pl: Funkcje czcionki jako ciąg

en: Language for which features have been selected
pl: Język, dla którego wybrano funkcje

en: The tweak action
pl: Działanie dostrajania

en: The toggle action to switch to the tweak page
pl: Działanie przełączenia do przejścia na stronę dostrajania

en: Text of the frame's label
pl: Tekst etykiety ramki

en: Label xalign
pl: Poziome wyrównanie etykiety

en: The horizontal alignment of the label
pl: Poziome wyrównanie etykiety

en: Label yalign
pl: Pionowe wyrównanie etykiety

en: The vertical alignment of the label
pl: Pionowe wyrównanie etykiety

en: Frame shadow
pl: Cień ramki

en: Appearance of the frame border
pl: Wygląd krawędzi ramki

en: A widget to display in place of the usual frame label
pl: Widżet wyświetlany w miejscu zwykłej etykiety ramki

en: Number of points
pl: Liczba punktów

en: Number of points needed to trigger the gesture
pl: Liczba punktów wymaganych do wywołania gestu

en: GdkWindow to receive events about
pl: GdkWindow, o którym otrzymywać zdarzenia

en: Delay factor
pl: Współczynnik opóźnienia

en: Factor by which to modify the default timeout
pl: Współczynnik, o jaki modyfikować domyślny czas ograniczenia

en: Allowed orientations
pl: Dozwolone orientacje

en: Handle only touch events
pl: Obsługiwanie tylko zdarzeń dotykowych

en: Whether the gesture handles only touch events
pl: Określa, czy gest obsługuje tylko zdarzenia dotykowe

en: Whether the gesture is exclusive
pl: Określa, czy gest jest zastrzeżony

en: Button number
pl: Numer przycisku

en: Button number to listen to
pl: Numer przycisku, którego nasłuchiwać

en: Context
pl: Kontekst

en: The GL context
pl: Kontekst GL

en: Auto render
pl: Automatyczne rysowanie

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
pl: Określa, czy GtkGLArea rysuje podczas każdego odświeżenia

en: Has alpha
pl: Ma kanał alfa

en: Whether the color buffer has an alpha component
pl: Określa, czy bufor koloru ma składową alfa

en: Has depth buffer
pl: Ma bufor głębi

en: Whether a depth buffer is allocated
pl: Określa, czy bufor głębi jest przydzielony

en: Has stencil buffer
pl: Ma bufor szablonowy

en: Whether a stencil buffer is allocated
pl: Określa, czy bufor szablonowy jest przydzielony

en: Use OpenGL ES
pl: Używa OpenGL ES

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
pl: Określa, czy kontekst używa OpenGL lub OpenGL ES

en: Row Homogeneous
pl: Jednorodne rzędy

en: If TRUE, the rows are all the same height
pl: Jeśli TRUE, to wszystkie rzędy będą miały tę samą wysokość

en: Column Homogeneous
pl: Jednorodne kolumny

en: If TRUE, the columns are all the same width
pl: Jeśli TRUE, to wszystkie kolumny będą miały tę samą szerokość

en: Baseline Row
pl: Rząd bazowy

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
pl: Rząd, do którego wyrównać do linii bazowej, kiedy valign wynosi GTK_ALIGN_BASELINE

en: The row number to attach the top side of a child widget to
pl: Liczba rzędów przyłączanych od górnej strony widżetu potomnego

en: Width
pl: Szerokość

en: The number of columns that a child spans
pl: Liczba kolumn, jakie rozdziela element potomny

en: Height
pl: Wysokość

en: The number of rows that a child spans
pl: Liczba rzędów, jakie rozdziela element potomny

en: The title to display
pl: Tytuł do wyświetlenia

en: The subtitle to display
pl: Podtytuł do wyświetlenia

en: Custom Title
pl: Niestandardowy tytuł

en: Custom title widget to display
pl: Niestandardowy widżet tytułu do wyświetlenia

en: Show decorations
pl: Wyświetlanie dekoracji

en: Whether to show window decorations
pl: Określa, czy wyświetlać dekoracje okien

en: Decoration Layout
pl: Układ dekoracji

en: The layout for window decorations
pl: Układ dekoracji okien

en: Decoration Layout Set
pl: Ustawienie układu dekoracji

en: Whether the decoration-layout property has been set
pl: Określa, czy właściwość układu dekoracji została ustawiona

en: Has Subtitle
pl: Ma podtytuł

en: Whether to reserve space for a subtitle
pl: Określa, czy zastrzegać miejsce na podtytuł

en: Pixbuf column
pl: Kolumna bufora pikseli

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
pl: Użyty model kolumny do pobierania bufora pikseli ikon

en: Model column used to retrieve the text from
pl: Użyty model kolumny do pobierania tekstu

en: Markup column
pl: Kolumna znaczników

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
pl: Model kolumny użyty do pobierania tekstu przy użyciu znaczników biblioteki Pango

en: Icon View Model
pl: Model widoku ikon

en: The model for the icon view
pl: Model dla widoku ikon

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of columns to display
pl: Liczba kolumn do wyświetlenia

en: Width for each item
pl: Szerokość każdego elementu

en: The width used for each item
pl: Szerokość używana dla każdego elementu

en: Space which is inserted between cells of an item
pl: Odstęp, jaki jest umieszczany między komórkami elementu

en: Row Spacing
pl: Odstępy rzędów

en: Space which is inserted between grid rows
pl: Odstęp, jaki jest umieszczany między rzędami siatki

en: Column Spacing
pl: Odstępy kolumn

en: Space which is inserted between grid columns
pl: Odstęp, jaki jest umieszczany między kolumnami siatki

en: Margin
pl: Margines

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
pl: Odstęp, jaki jest umieszczany na krawędziach widoku ikon

en: Item Orientation
pl: Ułożenie elementów

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
pl: Pozycjonowanie tekstu i ikony każdego elementu względem innych

en: Reorderable
pl: Zmienny porządek

en: View is reorderable
pl: Określa, czy możliwa jest zmiana porządku w widoku

en: Tooltip Column
pl: Kolumna podpowiedzi

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
pl: Kolumna modelu zawierająca napisy podpowiedzi dla elementów

en: Item Padding
pl: Dopełnienie elementu

en: Padding around icon view items
pl: Dopełnienie dookoła elementów widoku ikon

en: Selection Box Color
pl: Kolor prostokąta zaznaczania

en: Color of the selection box
pl: Kolor prostokąta zaznaczania

en: Selection Box Alpha
pl: Wartość alfa prostokąta zaznaczania

en: Opacity of the selection box
pl: Nieprzezroczystość prostokąta zaznaczania

en: Surface
pl: Powierzchnia

en: A cairo_surface_t to display
pl: cairo_surface_t do wyświetlenia

en: Icon set
pl: Zbiór ikon

en: Icon set to display
pl: Zbiór ikon do wyświetlenia

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
pl: Symboliczny rozmiar używany przy standardowej ikonie, zbiorze ikon lub nazwanej ikonie

en: Pixel size
pl: Rozmiar w pikselach

en: Pixel size to use for named icon
pl: Rozmiar w pikselach używany przy nazwanych ikonach

en: Animation
pl: Animacja

en: GdkPixbufAnimation to display
pl: Obiekt GdkPixbufAnimation do wyświetlenia

en: Resource
pl: Zasób

en: The resource path being displayed
pl: Wyświetlana ścieżka zasobu

en: Use Fallback
pl: Użycie zapasowych nazw ikon

en: Whether to use icon names fallback
pl: Określa, czy używać zapasowych nazw ikon

en: Message Type
pl: Typ komunikatu

en: The type of message
pl: Typ komunikatu

en: Show Close Button
pl: Wyświetlanie przycisku Zamknij

en: Whether to include a standard close button
pl: Określa, czy dołączyć standardowy przycisk zamykania

en: Reveal
pl: Ujawnianie

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
pl: Kontroluje, czy pasek działań wyświetla swoją zawartość

en: Width of border around the content area
pl: Szerokość krawędzi wokół obszaru zawartości

en: Spacing between elements of the area
pl: Odstęp między elementami obszaru

en: Width of border around the action area
pl: Szerokość krawędzi wokół obszaru czynności

en: The screen where this window will be displayed
pl: Ekran, na którym to okno będzie wyświetlane

en: The text of the label
pl: Tekst etykiety

en: Justification
pl: Wyrównanie

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
pl: Wyrównanie wierszy tekstu etykiety względem siebie. Nie wpływa to na wyrównanie etykiety wewnątrz przydzielonego jej obszaru. Odpowiada za to GtkLabel:xalign

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
pl: Napis ze znakami _ na pozycjach odpowiadających znakom, które powinny być podkreślone

en: Line wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
pl: Określa, czy zbyt długie wiersze powinny być zawijane

en: Line wrap mode
pl: Tryb zawijania wierszy

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
pl: Jeżeli zawijanie jest ustawione, określa jak zawijanie wierszy jest wykonywane

en: Whether the label text can be selected with the mouse
pl: Określa, czy tekst etykiety może być zaznaczany przy użyciu myszy

en: Mnemonic key
pl: Klawisz skrótu

en: The mnemonic accelerator key for this label
pl: Klawisz skrótu powiązany z etykietą

en: Mnemonic widget
pl: Widżet skrótu

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
pl: Widżet aktywowany po przyciśnięciu klawisza skrótu związanego z etykietą

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
pl: Preferowane miejsce przycięcia ciągu tekstowego w przypadku, gdy etykieta nie ma miejsca na wyświetlenie całego teksu

en: Single Line Mode
pl: Tryb jednowierszowy

en: Whether the label is in single line mode
pl: Określa, czy etykieta jest w trybie jednowierszowym

en: Angle
pl: Kąt

en: Angle at which the label is rotated
pl: Kąt, pod jakim etykieta jest obrócona

en: The desired maximum width of the label, in characters
pl: Żądana maksymalna szerokość etykiety (w znakach)

en: Track visited links
pl: Śledzenie odwiedzonych odnośników

en: Whether visited links should be tracked
pl: Określa, czy odwiedzone odnośniki powinny być śledzone

en: Number of lines
pl: Liczba wierszy

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
pl: Żądana liczba wierszy podczas przycinania zawijanej etykiety

en: The width of the layout
pl: Szerokość układu

en: The height of the layout
pl: Wysokość układu

en: Currently filled value level
pl: Obecnie wypełniony poziom wartości

en: Currently filled value level of the level bar
pl: Obecnie wypełniony poziom wartości paska

en: Minimum value level for the bar
pl: Minimalny poziom wartości paska

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
pl: Minimalny poziom, jaki może być wyświetlany przez pasek

en: Maximum value level for the bar
pl: Maksymalny poziom wartości paska

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
pl: Maksymalny poziom, jaki może być wyświetlany przez pasek

en: The mode of the value indicator
pl: Tryb wskaźnika wartości

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
pl: Tryb wskaźnika wartości wyświetlanego przez pasek

en: Invert the direction in which the level bar grows
pl: Odwraca kierunek przyrostu paska poziomu

en: Minimum height for filling blocks
pl: Minimalna wysokość wypełniających bloków

en: Minimum height for blocks that fill the bar
pl: Minimalna wysokość bloków wypełniających pasek

en: Minimum width for filling blocks
pl: Minimalna szerokość wypełniających bloków

en: Minimum width for blocks that fill the bar
pl: Minimalna szerokość bloków wypełniających pasek

en: URI
pl: Adres URI

en: The URI bound to this button
pl: Adres URI powiązany z tym przyciskiem

en: Visited
pl: Odwiedzone

en: Whether this link has been visited.
pl: Określa, czy ten odnośnik był odwiedzony.

en: Whether this row can be activated
pl: Określa, czy można aktywować ten rząd

en: Whether this row can be selected
pl: Określa, czy można wybierać ten rząd

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: The GPermission object controlling this button
pl: Obiekt GPermission kontrolujący ten przycisk

en: Lock Text
pl: Tekst zablokowania

en: The text to display when prompting the user to lock
pl: Tekst wyświetlany podczas proszenia użytkownika o zablokowanie

en: Unlock Text
pl: Tekst odblokowania

en: The text to display when prompting the user to unlock
pl: Tekst wyświetlany podczas proszenia użytkownika o odblokowanie

en: Lock Tooltip
pl: Podpowiedź zablokowania

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
pl: Podpowiedź do wyświetlenia podczas proszenia użytkownika o zablokowanie

en: Unlock Tooltip
pl: Podpowiedź odblokowania

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
pl: Podpowiedź do wyświetlenia podczas proszenia użytkownika o odblokowanie

en: Not Authorized Tooltip
pl: Podpowiedź braku upoważnienia

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
pl: Podpowiedź do wyświetlenia, podczas gdy użytkownik nie może uzyskać upoważnienia

en: Inspected
pl: Badane

en: Inspected widget
pl: Badany widżet

en: magnification
pl: przybliżenie

en: resize
pl: zmiana rozmiaru

en: Pack direction
pl: Kierunek wypełniania

en: The pack direction of the menubar
pl: Kierunek wypełniania paska menu

en: Child Pack direction
pl: Kierunek wypełniania potomka

en: The child pack direction of the menubar
pl: Kierunek wypełniania paska menu potomka

en: Style of bevel around the menubar
pl: Styl wypukłości wokół paska menu

en: Internal padding
pl: Wewnętrzne dopełnienie

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
pl: Ilość miejsca na krawędź między cieniem paska menu i elementami menu

en: Popup
pl: Okno podręczne

en: The dropdown menu.
pl: Menu rozwijane.

en: Menu model
pl: Model menu

en: The model from which the popup is made.
pl: Model, z którego tworzone jest okno podręczne.

en: Align with
pl: Wyrównanie z

en: The parent widget which the menu should align with.
pl: Widżet nadrzędny, do którego menu powinno być wyrównywane.

en: Direction
pl: Kierunek

en: The direction the arrow should point.
pl: Kierunek, w jakim ma być skierowana strzałka.

en: Use a popover
pl: Użycie widżetu popover

en: Use a popover instead of a menu
pl: Użycie widżetu popover zamiast menu

en: The popover
pl: Popover

en: The currently selected menu item
pl: Obecnie wybrana pozycja menu

en: The accel group holding accelerators for the menu
pl: Grupa klawiszy skrótu dla menu

en: Accel Path
pl: Ścieżka skrótu

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
pl: Ścieżka skrótu używana do wygodnego tworzenia ścieżek skrótów elementów potomnych

en: Attach Widget
pl: Załącz widżet

en: The widget the menu is attached to
pl: Widżet, z którym jest powiązane menu

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
pl: Tytuł wyświetlany przez menedżera okien, kiedy menu jest oderwane

en: Tearoff State
pl: Stan oderwania

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
pl: Wartość logiczna wskazująca, czy menu jest oderwane

en: The monitor the menu will be popped up on
pl: Monitor, na którym wyświetlone zostanie menu

en: Reserve Toggle Size
pl: Rezerwowanie rozmiaru przełącznika

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
pl: Wartość logiczna wskazująca, czy menu rezerwuje przestrzeń dla przełączników i ikon

en: Anchor hints
pl: Podpowiedzi zakotwiczenia

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
pl: Podpowiedzi pozycjonowania, kiedy menu może znaleźć się poza ekranem

en: Rect anchor dx
pl: dx prostokątnego zakotwiczenia

en: Rect anchor horizontal offset
pl: Przesunięcie prostokątnego zakotwiczenia w poziomie

en: Rect anchor dy
pl: dy prostokątnego zakotwiczenia

en: Rect anchor vertical offset
pl: Przesunięcie prostokątnego zakotwiczenia w pionie

en: Menu type hint
pl: Podpowiedź typu menu

en: Menu window type hint
pl: Podpowiedź typu menu okna

en: Horizontal Padding
pl: Dopełnienie poziome

en: Extra space at the left and right edges of the menu
pl: Dodatkowa przestrzeń przy lewej i prawej krawędzi menu

en: Vertical Padding
pl: Dopełnienie pionowe

en: Extra space at the top and bottom of the menu
pl: Dodatkowa przestrzeń na górze i dole menu

en: Vertical Offset
pl: Przesunięcie w pionie

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
pl: Gdy menu jest podmenu, przesuwane jest w pionie o wybraną liczbę pikseli

en: Horizontal Offset
pl: Przesunięcie w poziomie

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
pl: Gdy menu jest podmenu, przesuwane jest w poziomie o wybraną liczbę pikseli

en: Double Arrows
pl: Podwójne strzałki

en: When scrolling, always show both arrows.
pl: Określa, czy przy przewijaniu mają być widoczne obie strzałki.

en: Arrow Placement
pl: Rozmieszczenie strzałek

en: Indicates where scroll arrows should be placed
pl: Określa gdzie mają być umieszczone strzałki przewijania

en: Left Attach
pl: Przyłączenie lewe

en: Right Attach
pl: Przyłączenie prawe

en: The column number to attach the right side of the child to
pl: Liczba kolumn przyłączanych z prawej strony kontrolki potomnej

en: Top Attach
pl: Przyłączenie górne

en: The row number to attach the top of the child to
pl: Liczba rzędów przyłączanych od góry kontrolki potomnej

en: Bottom Attach
pl: Przyłączenie dolne

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
pl: Umowna stała do skalowania rozmiaru strzałki przewijania

en: Right Justified
pl: Wyrównanie do prawej

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
pl: Określa, czy wpis menu wyświetla się wyrównany do prawej strony paska menu

en: Submenu
pl: Podmenu

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
pl: Podmenu przypisane elementowi menu lub NULL, gdy brak podmenu

en: Sets the accelerator path of the menu item
pl: Ustawia ścieżkę skrótu z wpisu menu

en: The text for the child label
pl: Tekst podrzędnej etykiety

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
pl: Ilość miejsca zajęta przez strzałkę, względem rozmiaru czcionki elementu menu

en: Width in Characters
pl: Szerokość w znakach

en: The minimum desired width of the menu item in characters
pl: Minimalna żądana szerokość elementu menu w znakach

en: Take Focus
pl: Przejęcie zaznaczenia

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
pl: Wartość logiczna wskazująca, czy menu przejmuje zaznaczenie klawiatury

en: The dropdown menu
pl: Menu rozwijane

en: label border
pl: krawędź etykiety

en: Width of border around the label in the message dialog
pl: Szerokość krawędzi wokół etykiety wewnątrz okna komunikatu

en: Message Buttons
pl: Przyciski komunikatu

en: The buttons shown in the message dialog
pl: Przyciski wyświetlane w oknie komunikatu

en: The primary text of the message dialog
pl: Podstawowy tekst okna komunikatu

en: Use Markup
pl: Użycie znaczników

en: The primary text of the title includes Pango markup.
pl: Podstawowy tekst tytułowy zawierający znacznik biblioteki Pango.

en: Secondary Text
pl: Tekst drugorzędny

en: The secondary text of the message dialog
pl: Tekst drugorzędny okna komunikatu

en: Use Markup in secondary
pl: Użycie znaczników w drugorzędnym

en: The secondary text includes Pango markup.
pl: Określa, czy tekst drugorzędny zawiera znaczniki biblioteki Pango.

en: Image
pl: Obraz

en: The image
pl: Obraz

en: Message area
pl: Obszar komunikatu

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
pl: GtkBox przechowujący podstawowe i drugorzędne etykiety okna dialogowego

en: Role
pl: Rola

en: The role of this button
pl: Rola tego przycisku

en: The icon
pl: Ikona

en: The text
pl: Tekst

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
pl: Tekst przycisku zawiera znaczniki XML. Proszę zobaczyć pango_parse_markup()

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: The name of the menu to open
pl: Nazwa menu do otwarcia

en: Whether the menu is a parent
pl: Określa, czy menu jest elementem nadrzędnym

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Whether to center the contents
pl: Określa, czy wyśrodkować zawartość

en: Iconic
pl: Ikony

en: Whether to prefer the icon over text
pl: Określa, czy preferować ikony zamiast tekstu

en: Parent
pl: Kontrolka nadrzędna

en: The parent window
pl: Okno nadrzędne

en: Is Showing
pl: Wyświetlanie

en: Are we showing a dialog
pl: Czy wyświetlane jest okno dialogowe

en: The screen where this window will be displayed.
pl: Ekran, na którym to okno będzie wyświetlane.

en: Dialog Title
pl: Tytuł okna dialogowego

en: The title of the file chooser dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru plików

en: Modal
pl: Modalne

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
pl: Określa, czy okno dialogowe jest modalne (kiedy jest widoczne, inne okna nie mogą być używane)

en: Whether the dialog is currently visible
pl: Określa, czy okno dialogowe jest obecnie widoczne

en: Transient for Window
pl: Potomne okna

en: The transient parent of the dialog
pl: Nadrzędne potomnego okna dialogowego

en: Page
pl: Strona

en: The index of the current page
pl: Indeks bieżącej strony

en: Tab Position
pl: Położenie kart

en: Which side of the notebook holds the tabs
pl: Strona, po której notatnik umieszcza karty

en: Show Tabs
pl: Wyświetlanie kart

en: Whether tabs should be shown
pl: Określa, czy powinny być wyświetlane karty

en: Show Border
pl: Wyświetlanie krawędzi

en: Whether the border should be shown
pl: Określa, czy krawędź powinna być wyświetlana

en: Scrollable
pl: Można przewijać

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
pl: Określa, czy w razie braku miejsca na karty, powinny być wyświetlane strzałki przewijania

en: Enable Popup
pl: Menu podręczne

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
pl: Określa, czy kliknięcie notatnika prawym przyciskiem powinno powodować wyświetlenie menu z wyborem strony

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Group name for tab drag and drop
pl: Nazwa grupy dla przeciągania i upuszczania kart

en: Tab label
pl: Etykieta karty

en: The string displayed on the child's tab label
pl: Napis wyświetlany na etykiecie karty kontrolki potomnej

en: Menu label
pl: Etykieta menu

en: The string displayed in the child's menu entry
pl: Napis wyświetlany na pozycji menu kontrolki potomnej

en: Tab expand
pl: Rozwijanie kart

en: Whether to expand the child's tab
pl: Określa, czy karta kontrolki potomnej powinna być rozwinięta

en: Tab fill
pl: Wypełnianie kart

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
pl: Określa, czy karta kontrolki potomnej powinna wypełnić przydzielony obszar

en: Tab reorderable
pl: Zmienny porządek kart

en: Whether the tab is reorderable by user action
pl: Określa, czy użytkownik może zmieniać porządek kart

en: Tab detachable
pl: Odłączalne karty

en: Whether the tab is detachable
pl: Określa, czy karta może być odłączana

en: Secondary backward stepper
pl: Dodatkowy krok wstecz

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
pl: Wyświetla dodatkowy przycisk ze strzałką wstecz po przeciwnej stronie obszaru karty

en: Secondary forward stepper
pl: Dodatkowy krok naprzód

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
pl: Wyświetla dodatkowy przycisk ze strzałką naprzód po przeciwnej stronie obszaru kart

en: Backward stepper
pl: Krok wstecz

en: Display the standard backward arrow button
pl: Wyświetla standardowy przycisk ze strzałką wstecz

en: Forward stepper
pl: Krok naprzód

en: Display the standard forward arrow button
pl: Wyświetla standardowy przycisk ze strzałką naprzód

en: Tab overlap
pl: Pokrywanie kart

en: Size of tab overlap area
pl: Rozmiar pokrywanego obszaru

en: Tab curvature
pl: Krzywizna kart

en: Size of tab curvature
pl: Rozmiar krzywizny karty

en: Arrow spacing
pl: Odstępy kursora

en: Scroll arrow spacing
pl: Odstępy strzałki przewijania

en: Initial gap
pl: Początkowa przerwa

en: Initial gap before the first tab
pl: Początkowa przerwa przed pierwszą kartą

en: Tab gap
pl: Przerwa karty

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
pl: Aktywna karta jest wyświetlana z przerwą na dole

en: The orientation of the orientable
pl: Ułożenie elementu orientowalnego

en: Pass Through
pl: Przejście

en: Pass through input, does not affect main child
pl: Wejście przejścia, nie ma wpływu na główny element potomny

en: Index
pl: Indeks

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
pl: Indeks nakładki w elemencie nadrzędnym, -1 oznacza główny element potomny

en: Action group
pl: Grupa czynności

en: Action group to launch actions from
pl: Grupa czynności, z której uruchamiać czynności

en: Pad device
pl: Urządzenie płytki

en: Pad device to control
pl: Kontrolowane urządzenie płytki

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
pl: Położenie separatora wagowego w pikselach (0 oznacza położenie najbardziej w lewym górnym rogu)

en: Position Set
pl: Ustalenie pozycji

en: TRUE if the Position property should be used
pl: Po ustawieniu wartości TRUE powinna być używana właściwość „Position” (pozycja)

en: Minimal Position
pl: Minimalna pozycja

en: Smallest possible value for the "position" property
pl: Najmniejsza możliwa wartość właściwości „position”

en: Maximal Position
pl: Maksymalna pozycja

en: Largest possible value for the "position" property
pl: Największa możliwa wartość właściwości „position”

en: Wide Handle
pl: Szeroki uchwyt

en: Whether the paned should have a prominent handle
pl: Określa, czy panel powinien mieć znaczący uchwyt

en: Handle Size
pl: Rozmiar uchwytu

en: Width of handle
pl: Szerokość uchwytu

en: Resize
pl: Zmienny rozmiar

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
pl: Określa, czy element potomny jest zwijany i rozwijany zgodnie z widżetem panelu

en: Shrink
pl: Zmniejszanie

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
pl: Określa, czy element potomny może być mniejszy od swoich wymagań

en: Location to Select
pl: Położenie do wybrania

en: The location to highlight in the sidebar
pl: Położenie do wyróżnienia na panelu bocznym

en: Open Flags
pl: Flagi otwarcia

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
pl: Tryby, w których wywołujący program może otwierać położenia wybrane na panelu bocznym

en: Show recent files
pl: Wyświetlanie elementu „Ostatnio używane pliki”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do ostatnio używanych plików

en: Show 'Desktop'
pl: Wyświetlanie elementu „Pulpit”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do katalogu Pulpit

en: Show 'Connect to Server'
pl: Wyświetlanie elementu „Połącz z serwerem”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do okna dialogowego „Połącz z serwerem”

en: Show 'Enter Location'
pl: Wyświetlanie elementu „Wprowadź położenie”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do ręcznego wprowadzania położenia

en: Whether the sidebar only includes local files
pl: Określa, czy panel boczny zawiera tylko lokalne pliki

en: Show 'Trash'
pl: Wyświetlanie elementu „Kosz”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do kosza

en: Show 'Other locations'
pl: Wyświetlanie elementu „Inne położenia”

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do wyświetlania zewnętrznych położeń

en: Show “Starred Location”
pl: Wyświetlanie elementu „Ulubione”

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
pl: Określa, czy panel boczny zawiera wbudowany skrót do wyświetlania ulubionych plików

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
pl: Określa, czy wysyłać sygnał ::populate-popup dla wyskakujących okien, które nie są menu

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Whether the view is loading locations
pl: Określa, czy widok wczytuje położenia

en: Fetching networks
pl: Pobieranie sieci

en: Whether the view is fetching networks
pl: Określa, czy widok pobiera sieci

en: Icon of the row
pl: Ikona dla rzędu

en: The icon representing the volume
pl: Ikona przedstawiająca wolumin

en: Name of the volume
pl: Nazwa woluminu

en: The name of the volume
pl: Nazwa woluminu

en: Path of the volume
pl: Ścieżka do woluminu

en: The path of the volume
pl: Ścieżka do woluminu

en: Volume represented by the row
pl: Wolumin przedstawiany przez rząd

en: The volume represented by the row
pl: Wolumin przedstawiany przez rząd

en: Mount represented by the row
pl: Punkt montowania przedstawiany przez rząd

en: The mount point represented by the row, if any
pl: Punkt montowania przedstawiany przez rząd, jeśli dotyczy

en: File represented by the row
pl: Plik przedstawiany przez rząd

en: The file represented by the row, if any
pl: Plik przedstawiany przez rząd, jeśli dotyczy

en: Whether the row represents a network location
pl: Określa, czy rząd przedstawia położenie sieciowe

en: Whether the plug is embedded
pl: Określa, czy wtyczka jest osadzona

en: Socket Window
pl: Okno gniazda

en: The window of the socket the plug is embedded in
pl: Okno gniazda, w którym osadzona jest wtyczka

en: Relative to
pl: Względne do

en: Widget the bubble window points to
pl: Widżet, na który wskazuje okrągłe okno

en: Pointing to
pl: Wskazujące na

en: Rectangle the bubble window points to
pl: Prostokąt, na który wskazuje okrągłe okno

en: Position to place the bubble window
pl: Położenie do umieszczenia okrągłego okna

en: Whether the popover is modal
pl: Określa, czy widżet popover jest modalny

en: Transitions enabled
pl: Włączone przejścia

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
pl: Określa, czy przejścia wyświetlenia/ukrycia są włączone

en: Constraint
pl: Ograniczenie

en: Constraint for the popover position
pl: Ograniczenie położenia widżetu popover

en: Visible submenu
pl: Widoczne podmenu

en: The name of the visible submenu
pl: Nazwa widocznego podmenu

en: The name of the submenu
pl: Nazwa podmenu

en: Name of the printer
pl: Nazwa drukarki

en: Backend
pl: Mechanizm

en: Backend for the printer
pl: Mechanizm dla drukarki

en: Is Virtual
pl: Jest wirtualna

en: FALSE if this represents a real hardware printer
pl: Jeżeli nie ustawione, określa sprzętową drukarkę

en: Accepts PDF
pl: Akceptowanie PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
pl: Po ustawieniu wartości TRUE drukarka akceptuje PDF

en: Accepts PostScript
pl: Akceptowanie PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
pl: Po ustawieniu wartości TRUE drukarka akceptuje PostScript

en: State Message
pl: Komunikat stanu

en: String giving the current state of the printer
pl: Ciąg tekstowy opisujący stan drukarki

en: Location
pl: Położenie

en: The location of the printer
pl: Położenie drukarki

en: The icon name to use for the printer
pl: Nazwa ikony używanej dla drukarki

en: Job Count
pl: Licznik zadań

en: Number of jobs queued in the printer
pl: Liczba zadań w kolejce drukarki

en: Paused Printer
pl: Wstrzymana drukarka

en: TRUE if this printer is paused
pl: Określa, czy drukarka jest wstrzymana

en: Accepting Jobs
pl: Przyjmowanie zadań

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
pl: Określa, czy drukarka przyjmuje nowe zadania

en: Option Value
pl: Wartość opcji

en: Value of the option
pl: Wartość opcji

en: Source option
pl: Opcje źródła

en: The PrinterOption backing this widget
pl: Ten widżet jest wspierany przez PrinterOption

en: Title of the print job
pl: Tytuł zadania wydruku

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer to print the job to
pl: Drukarka do wydruku zadania

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Printer settings
pl: Ustawienia drukarki

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Track Print Status
pl: Śledzenie stanu drukowania

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
pl: Ustawione, jeżeli zadanie wydruku będzie kontynuowało wysyłanie sygnałów status-changed po wysłaniu danych drukowania na drukarkę lub serwer wydruku.

en: Default Page Setup
pl: Domyślne ustawienia strony

en: The GtkPageSetup used by default
pl: Domyślnie użyte GtkPageSetup

en: Print Settings
pl: Ustawienia wydruku

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
pl: GtkPrintSettings użyte do zainicjowania okna

en: Job Name
pl: Nazwa zadania

en: A string used for identifying the print job.
pl: Ciąg tekstowy użyty do identyfikacji zadania wydruku.

en: Number of Pages
pl: Liczba stron

en: The number of pages in the document.
pl: Liczba stron w dokumencie.

en: Current Page
pl: Bieżąca strona

en: The current page in the document
pl: Bieżąca strona w dokumencie

en: Use full page
pl: Cała strona

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
pl: Określa, czy początek kontekstu powinien znajdować się w narożniku strony, a nie w narożniku obrazowanego obszaru

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
pl: Określa, czy działanie wydruku będzie kontynuować zgłaszanie stanu zadania wydruku po wysłaniu danych wydruku na drukarkę lub serwer drukowania.

en: Unit
pl: Jednostka

en: The unit in which distances can be measured in the context
pl: Jednostka, według której mierzone są odległości w kontekście

en: Show Dialog
pl: Okno dialogowe

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
pl: Określa, czy podczas drukowania wyświetlane jest okno dialogowe postępu.

en: Allow Async
pl: Asynchronicznie

en: TRUE if print process may run asynchronous.
pl: Ustawione, jeżeli proces wydruku może być uruchomiony asynchronicznie.

en: Export filename
pl: Nazwa eksportowanego pliku

en: Status
pl: Stan

en: The status of the print operation
pl: Stan działania wydruku

en: Status String
pl: Ciąg tekstowy stanu

en: A human-readable description of the status
pl: Czytelny dla człowieka opis stanu

en: Custom tab label
pl: Etykieta niestandardowej karty

en: Label for the tab containing custom widgets.
pl: Etykieta karty zawierającej niestandardowe widżety.

en: Support Selection
pl: Wybór obsługi

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
pl: Wartość „TRUE”, jeśli działanie wydruku będzie obsługiwało wydruk zaznaczenia.

en: Has Selection
pl: Ma zaznaczenie

en: TRUE if a selection exists.
pl: Wartość „TRUE”, jeśli zaznaczenie istnieje.

en: Embed Page Setup
pl: Osadza ustawienia strony

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
pl: Wartość „TRUE”, jeśli połączenia ustawień strony są osadzone w GtkPrintUnixDialog

en: Number of Pages To Print
pl: Liczba stron do wydruku

en: The number of pages that will be printed.
pl: Liczba stron, które zostaną wydrukowane.

en: The GtkPageSetup to use
pl: Użyte GtkPageSetup

en: Selected Printer
pl: Wybrana drukarka

en: The GtkPrinter which is selected
pl: Wybrany GtkPrinter

en: Manual Capabilities
pl: Ręczne możliwości

en: Capabilities the application can handle
pl: Możliwości, jakie program może obsłużyć

en: Whether the dialog supports selection
pl: Określa, czy okno dialogowe obsługuje zaznaczanie

en: Whether the application has a selection
pl: Określa, czy program ma zaznaczanie

en: Fraction
pl: Ułamek

en: The fraction of total work that has been completed
pl: Ukończona część całego zadania

en: Pulse Step
pl: Krok impulsu

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
pl: Część postępu, o jaką powinien zostać przesunięty odbijający się prostokąt przy każdym impulsie

en: Text to be displayed in the progress bar
pl: Napis wyświetlany na pasku postępu

en: Show text
pl: Wyświetlanie tekstu

en: Whether the progress is shown as text.
pl: Określa, czy postęp powinien być wyświetlany w formie tekstu.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
pl: Preferowane miejsce przycięcia ciągu tekstowego w przypadku, gdy pasek postępu nie ma miejsca na wyświetlenie całego tekstu.

en: X spacing
pl: Odstęp X

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
pl: Dodatkowa przestrzeń w poziomie dla paska postępu.

en: Y spacing
pl: Odstęp Y

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
pl: Dodatkowa przestrzeń dla wysokości paska postępu.

en: Minimum horizontal bar width
pl: Minimalna szerokość poziomego paska

en: The minimum horizontal width of the progress bar
pl: Minimalna pozioma szerokość paska postępu

en: Minimum horizontal bar height
pl: Minimalna wysokość poziomego paska

en: Minimum horizontal height of the progress bar
pl: Minimalna pozioma wysokość paska postępu

en: Minimum vertical bar width
pl: Minimalna szerokość pionowego paska

en: The minimum vertical width of the progress bar
pl: Minimalna pionowa szerokość paska postępu

en: Minimum vertical bar height
pl: Minimalna wysokość pionowego paska

en: The minimum vertical height of the progress bar
pl: Minimalna pionowa wysokość paska postępu

en: The radio button whose group this widget belongs to.
pl: Przycisk radiowy, do którego grupy należy ten widżet.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
pl: Radiowa pozycja menu, do której grupy należy ten widżet.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
pl: Przycisk opcji wyboru, do którego grupy należy ten przycisk.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
pl: Obiekt GtkAdjustment, zawierający bieżącą wartość tego obiektu zakresu

en: Invert direction slider moves to increase range value
pl: Odwraca ruchy suwaka, aby zwiększyć wartość zakresu

en: Lower stepper sensitivity
pl: Czułość dolnego przycisku kroku

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
pl: Zasady czułości dla dolnego przycisku kroku

en: Upper stepper sensitivity
pl: Czułość górnego przycisku kroku

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
pl: Zasady czułości dla górnego przycisku kroku

en: Show Fill Level
pl: Pokazywanie poziomu wypełnienia

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
pl: Określa, czy wyświetlać grafikę wskaźnika wypełnienia.

en: Restrict to Fill Level
pl: Ograniczenie do poziomu wypełnienia

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
pl: Określa, czy ograniczyć górną granicę do poziomu wypełnienia.

en: Fill Level
pl: Poziom wypełnienia

en: The fill level.
pl: Poziom wypełnienia.

en: Round Digits
pl: Zaokrąglanie cyfr

en: The number of digits to round the value to.
pl: Liczba cyfr, do jakich zaokrąglać wartość.

en: Slider Width
pl: Szerokość suwaka

en: Width of scrollbar or scale thumb
pl: Szerokość paska przewijania lub suwaka

en: Trough Border
pl: Bezpośrednia krawędź

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
pl: Odstęp między suwakiem i przyciskami a zewnętrzną wypukłością

en: Stepper Size
pl: Rozmiary przycisków

en: Length of step buttons at ends
pl: Długość przycisków krokowych na końcach

en: Stepper Spacing
pl: Odstępy przycisków

en: Spacing between step buttons and thumb
pl: Odstępy między przyciskami krokowymi a suwakiem

en: Arrow X Displacement
pl: Poziome przemieszczenie strzałki

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
pl: Określa, jak daleko powinna zostać przemieszczona w poziomie strzałka, kiedy przycisk jest wciśnięty

en: Arrow Y Displacement
pl: Pionowe przemieszczenie strzałki

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
pl: Określa, jak daleko powinna zostać przemieszczona w pionie strzałka, kiedy przycisk jest wciśnięty

en: Trough Under Steppers
pl: Pasek pod przyciskami kroku

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
pl: Określa, czy rysować pasek na całej długości zakresu, czy wyłączyć odstęp i przyciski kroku

en: Arrow scaling
pl: Skalowanie kursora

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
pl: Zezwolenie na skalowanie z uwzględnieniem rozmiaru przycisku przewijania

en: Recent Manager
pl: Menedżer ostatnich elementów

en: The RecentManager object to use
pl: Używany obiekt RecentManager

en: Show Private
pl: Wyświetlanie prywatnych elementów

en: Whether the private items should be displayed
pl: Określa, czy powinny być wyświetlane prywatne elementy

en: Show Tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: Whether there should be a tooltip on the item
pl: Określa, czy wyświetlać podpowiedzi dla elementu

en: Show Icons
pl: Wyświetlanie ikon

en: Whether there should be an icon near the item
pl: Określa, czy wyświetlać ikonę obok elementu

en: Show Not Found
pl: Pokazywanie nieznalezionych

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
pl: Określa, czy wyświetlać elementy wskazujące na niedostępne zasoby

en: Whether to allow multiple items to be selected
pl: Określa, czy dopuszczalne jest zaznaczanie wielu elementów

en: Local only
pl: Tylko lokalne

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
pl: Określa, czy zaznaczone zasoby powinny być ograniczone do lokalnych adresów URI file:

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: The maximum number of items to be displayed
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych elementów

en: Sort Type
pl: Rodzaj sortowania

en: The sorting order of the items displayed
pl: Porządek sortowania wyświetlanych elementów

en: The current filter for selecting which resources are displayed
pl: Bieżący filtr służący do zaznaczania które zasoby mają być wyświetlane

en: The full path to the file to be used to store and read the list
pl: Pełna ścieżka do pliku używanego do przechowywania i odczytu listy

en: The size of the recently used resources list
pl: Rozmiar listy ostatnio używanych zasobów

en: Transition type
pl: Typ przejścia

en: The type of animation used to transition
pl: Typ animacji używanej do przejścia

en: Transition duration
pl: Czas trwania przejścia

en: The animation duration, in milliseconds
pl: Czas trwania animacji, w milisekundach

en: Reveal Child
pl: Ujawnianie elementu potomnego

en: Whether the container should reveal the child
pl: Określa, czy kontener powinien ujawniać element potomny

en: Child Revealed
pl: Ujawniono element potomny

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
pl: Określa, czy element potomny został ujawniony, a cel animacji został osiągnięty

en: The value of the scale
pl: Wartość skali

en: The icon size
pl: Rozmiar ikony

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
pl: Obiekt GtkAdjustment, zawierający bieżącą wartość obiektu przycisku skalowania

en: Icons
pl: Ikony

en: List of icon names
pl: Lista nazw ikon

en: The number of decimal places that are displayed in the value
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych cyfr dziesiętnych wartości

en: Draw Value
pl: Wyświetlanie wartości

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
pl: Określa, czy obok suwaka powinna być wyświetlana w formie tekstu bieżąca wartość

en: Has Origin
pl: Ma początek

en: Whether the scale has an origin
pl: Określa, czy skala ma początek

en: Value Position
pl: Pozycja wartości

en: The position in which the current value is displayed
pl: Pozycja, na której powinna być wyświetlana bieżąca wartość

en: Slider Length
pl: Długość suwaka

en: Length of scale's slider
pl: Długość suwaka skali

en: Value spacing
pl: Odstęp wartości

en: Space between value text and the slider/trough area
pl: Odstęp między tekstem zawierającym wartość i obszarem suwaka

en: Horizontal adjustment
pl: Dopasowanie poziome

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
pl: Dopasowanie poziome współdzielone między widżetem przewijanym a jego kontrolerem

en: Vertical adjustment
pl: Dopasowanie pionowe

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
pl: Dopasowanie pionowe współdzielone między widżetem przewijanym a jego kontrolerem

en: Horizontal Scrollable Policy
pl: Reguła poziomego przewijania

en: How the size of the content should be determined
pl: Jak ustalać rozmiar zawartości

en: Vertical Scrollable Policy
pl: Reguła pionowego przewijania

en: Minimum Slider Length
pl: Minimalna długość suwaka

en: Minimum length of scrollbar slider
pl: Minimalna długość suwaka paska przewijania

en: Fixed slider size
pl: Stały rozmiar suwaka

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
pl: Powoduje ustalenie stałego rozmiaru suwaka równego rozmiarowi minimalnemu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
pl: Wyświetla dodatkowy przycisk ze strzałką wstecz po przeciwnej stronie paska przewijania

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
pl: Wyświetla dodatkowy przycisk ze strzałką naprzód po przeciwnej stronie paska przewijania

en: Horizontal Adjustment
pl: Dopasowanie poziome

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
pl: Obiekt GtkAdjustment określający położenie poziome

en: Vertical Adjustment
pl: Dopasowanie pionowe

en: The GtkAdjustment for the vertical position
pl: Obiekt GtkAdjustment, określający wartość położenia pionowego

en: Horizontal Scrollbar Policy
pl: Reguła poziomego paska przewijania

en: When the horizontal scrollbar is displayed
pl: Określa, kiedy powinien być wyświetlany poziomy pasek przewijania

en: Vertical Scrollbar Policy
pl: Reguła pionowego paska przewijania

en: When the vertical scrollbar is displayed
pl: Określa, kiedy powinien być wyświetlany pionowy pasek przewijania

en: Window Placement
pl: Rozmieszczenie okien

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
pl: Określa położenie zawartości względem pasków przewijania.

en: Window Placement Set
pl: Ustawienie położenia okna

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
pl: Określa, czy „window-placement” powinno być użyte do określenia położenia zawartości z uwzględnieniem pasków przewijania.

en: Shadow Type
pl: Typ cienia

en: Style of bevel around the contents
pl: Styl wypukłości wokół zawartości

en: Scrollbars within bevel
pl: Paski przewijania wewnątrz wypukłości

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
pl: Określa, czy umieszczać paski przewijania wewnątrz wypukłości przewijanego okna

en: Scrollbar spacing
pl: Odstępy paska przewijania

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
pl: Liczba pikseli między paskami przewijania a przewijanym oknem

en: Minimum Content Width
pl: Minimalna szerokość zawartości

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
pl: Minimalna szerokość, jaką przewijane okno przydzieli swojej zawartości

en: Minimum Content Height
pl: Minimalna wysokość zawartości

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
pl: Minimalna wysokość, jaką przewijane okno przydzieli swojej zawartości

en: Kinetic Scrolling
pl: Przewijanie kinetyczne

en: Kinetic scrolling mode.
pl: Tryb przewijania kinetycznego.

en: Overlay Scrolling
pl: Znikające paski przewijania

en: Overlay scrolling mode
pl: Tryb znikających pasków przewijania

en: Maximum Content Width
pl: Maksymalna szerokość zawartości

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
pl: Maksymalna szerokość, jaką przewijane okno przydzieli swojej zawartości

en: Maximum Content Height
pl: Maksymalna wysokość zawartości

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
pl: Maksymalna wysokość, jaką przewijane okno przydzieli swojej zawartości

en: Propagate Natural Width
pl: Propagowanie naturalnej szerokości

en: Propagate Natural Height
pl: Propagowanie naturalnej wysokości

en: Search Mode Enabled
pl: Włączenie trybu wyszukiwania

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
pl: Określa, czy tryb wyszukiwania jest włączony, a jego pasek wyświetlany

en: Whether to show the close button in the toolbar
pl: Określa, czy wyświetlać przycisk zamknięcia na pasku narzędziowym

en: Draw
pl: Rysowanie

en: Whether the separator is drawn, or just blank
pl: Określa, czy separator wyświetlany jako linia, czy po prostu puste miejsce

en: Double Click Time
pl: Czas dwukrotnego kliknięcia

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
pl: Maksymalny dopuszczalny czas między dwoma kliknięciami, traktowanymi jako dwukrotne kliknięcie (liczony w milisekundach)

en: Double Click Distance
pl: Odległość dwukrotnego kliknięcia

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
pl: Maksymalna dopuszczalna odległość między dwoma kliknięciami, traktowanymi jako dwukrotne kliknięcie (w pikselach)

en: Cursor Blink
pl: Migotanie kursora

en: Whether the cursor should blink
pl: Określa, czy kursor powinien migotać

en: Cursor Blink Time
pl: Czas migania kursora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
pl: Długość cyklu migania kursora, liczona w milisekundach

en: Cursor Blink Timeout
pl: Czas migania kursora

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
pl: Czas, po którym kursor przestaje migać (w sekundach)

en: Split Cursor
pl: Podział kursora

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
pl: Określa, czy przy tekstach zawierających teksty pisane od lewej i od prawej powinny być wyświetlane dwa kursory

en: Cursor Aspect Ratio
pl: Współczynnik proporcji kursora

en: The aspect ratio of the text caret
pl: Współczynnik proporcji karetki tekstowej

en: Theme Name
pl: Nazwa motywu

en: Name of theme to load
pl: Nazwa motywu do wczytania

en: Icon Theme Name
pl: Nazwa motywu ikon

en: Name of icon theme to use
pl: Nazwa używanego motywu ikon

en: Fallback Icon Theme Name
pl: Nazwa zapasowego motywu ikon

en: Name of a icon theme to fall back to
pl: Nazwa zapasowego motywu ikon

en: Key Theme Name
pl: Nazwa motywu klawiszy

en: Name of key theme to load
pl: Nazwa motywu klawiszy do wczytania

en: Menu bar accelerator
pl: Klawisz skrótu paska menu

en: Keybinding to activate the menu bar
pl: Kombinacja klawiszy aktywująca pasek menu

en: Drag threshold
pl: Próg przeciągania

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
pl: Liczba pikseli, o jaką może poruszyć się kursor przed rozpoczęciem przeciągania

en: Font Name
pl: Nazwa czcionki

en: The default font family and size to use
pl: Domyślna rodzina i rozmiar czcionki

en: Icon Sizes
pl: Rozmiary ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
pl: Lista rozmiarów ikon (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20…

en: GTK Modules
pl: Moduły GTK

en: List of currently active GTK modules
pl: Lista obecnie używanych modułów GTK

en: Xft Antialias
pl: Wygładzanie Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
pl: Określa, czy wygładzać czcionki Xft; 0=nie, 1=tak, -1=domyślne

en: Xft Hinting
pl: Hinting Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
pl: Określa, czy użyć hintingu czcionek Xft; 0=nie, 1=tak, -1=domyślne

en: Xft Hint Style
pl: Styl hintingu Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
pl: Określa stopień użytego hintingu; hintnone (brak), hintslight (lekki), hintmedium (średni), lub hintfull (pełny)

en: Xft RGBA
pl: RGBA Xft

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
pl: Typ wygładzania pikseli; none (brak), rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Xft DPI
pl: DPI Xft

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
pl: Rozdzielczość Xft, w 1024 * punkty/cal. -1 — użycie domyślnej wartości

en: Cursor theme name
pl: Nazwa motywu kursora

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
pl: Nazwa używanego motywu kursora lub NULL, aby użyć motywu domyślnego

en: Cursor theme size
pl: Rozmiar motywu kursora

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
pl: Rozmiar używany przez kursory lub 0 dla rozmiaru domyślnego

en: Alternative button order
pl: Alternatywne ułożenie przycisków

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
pl: Określa, czy przyciski w oknach dialogowych powinny używać alternatywnego ułożenia przycisków

en: Alternative sort indicator direction
pl: Alternatywny kierunek wskaźnika sortowania

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
pl: Określa, czy kierunek wskaźników sortowania list i drzew jest odwrotny do domyślnego (gdzie strzałka w dół oznacza rosnąco)

en: Show the 'Input Methods' menu
pl: Wyświetlanie menu „Metoda wprowadzania”

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
pl: Określa, czy menu podręczne pól tekstowych ma zawierać opcję zmiany metody wprowadzania

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
pl: Wyświetlanie menu „Wstaw znak kontrolny Unikodu”

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
pl: Określa, czy menu podręczne pól tekstowych ma zawierać opcję wstawiania znaków kontrolnych

en: Start timeout
pl: Limit czasu startu

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
pl: Wartość początkowa limitów czasu, gdy przycisk jest wciśnięty

en: Repeat timeout
pl: Limit czasu powtarzania

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
pl: Wartość powtarzania limitów czasu, gdy przycisk jest wciśnięty

en: Expand timeout
pl: Czas rozwijania

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
pl: Wartość rozwijania dla limitów czasu, gdy widżet jest rozwinięty

en: Color scheme
pl: Schemat kolorów

en: A palette of named colors for use in themes
pl: Paleta nazwanych kolorów do użycia w motywach

en: Enable Animations
pl: Animacje

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
pl: Określa, czy włączać animacje dla całej biblioteki.

en: Enable Touchscreen Mode
pl: Włączenie trybu ekranu dotykowego

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
pl: Gdy włączone, to na ekranie nie będą wyświetlane zdarzenia powiadomień o ruchu

en: Tooltip timeout
pl: Limit czasu podpowiedzi

en: Timeout before tooltip is shown
pl: Czas wyświetlenia podpowiedzi

en: Tooltip browse timeout
pl: Czas wyświetlenia podpowiedzi podczas przeglądania

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
pl: Czas do wyświetlenia podpowiedzi w trybie przeglądania

en: Tooltip browse mode timeout
pl: Czas wyświetlenia podpowiedzi w trybie przeglądania

en: Timeout after which browse mode is disabled
pl: Czas, po którym wyłączany jest tryb przeglądania

en: Keynav Cursor Only
pl: Tylko kursor nawigacji

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
pl: Określa, czy dostępne są tylko klawisze kursora do nawigacji między widżetami

en: Keynav Wrap Around
pl: Zawijanie nawigacji kursorem

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
pl: Określa, czy zawijać kursor podczas nawigacji klawiaturą między widżetami

en: Error Bell
pl: Dzwonek błędu

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
pl: Gdy włączone, to błędy nawigacji klawiaturowej i inne błędy wywołują dźwięk systemowy

en: Color Hash
pl: Skrót kolorów

en: A hash table representation of the color scheme.
pl: Reprezentacja motywu kolorów w postaci tablicy skrótów.

en: Default file chooser backend
pl: Domyślny mechanizm wybierania plików

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
pl: Nazwa domyślnie używanego mechanizmu GtkFileChooser

en: Default print backend
pl: Domyślny mechanizm drukarek

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
pl: Lista mechanizmów GtkPrintBackend do domyślnego użycia

en: Default command to run when displaying a print preview
pl: Domyślne polecenie uruchamiane przy wyświetlaniu podglądu wydruku

en: Command to run when displaying a print preview
pl: Polecenie uruchamiane podczas wyświetlania podglądu wydruku

en: Enable Mnemonics
pl: Włączenie skrótów

en: Whether labels should have mnemonics
pl: Określa, czy etykiety mają mieć skróty

en: Enable Accelerators
pl: Włączenie klawiszy skrótu

en: Whether menu items should have accelerators
pl: Określa, czy elementy menu mają mieć skróty

en: Recent Files Limit
pl: Liczba ostatnio używanych plików

en: Number of recently used files
pl: Liczba ostatnio użytych plików

en: Default IM module
pl: Domyślny moduł metody wprowadzania

en: Which IM module should be used by default
pl: Określa, który moduł metody wprowadzania powinien być używany domyślnie

en: Recent Files Max Age
pl: Maksymalny wiek ostatnich plików

en: Maximum age of recently used files, in days
pl: Maksymalny wiek ostatnio używanych plików w dniach

en: Fontconfig configuration timestamp
pl: Znacznik czasu konfiguracji fontconfig

en: Timestamp of current fontconfig configuration
pl: Znacznik czasu obecnej konfiguracji fontconfig

en: Sound Theme Name
pl: Nazwa motywu dźwiękowego

en: XDG sound theme name
pl: Nazwa motywu dźwiękowego XDG

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
pl: Słyszalne wejściowe sprzężenie zwrotne

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
pl: Określa, czy odtwarzać dźwięki zdarzeń jako odpowiedź na zdarzenia wejściowe

en: Enable Event Sounds
pl: Włączenie dźwięków zdarzeń

en: Whether to play any event sounds at all
pl: Określa, czy odtwarzać jakiekolwiek dźwięki zdarzeń

en: Enable Tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: Whether tooltips should be shown on widgets
pl: Określa, czy powiadomienia powinny być wyświetlane na widżetach

en: Toolbar style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
pl: Określa, czy domyślnie paski narzędziowe zawierają tylko tekst, tekst i ikony, tylko ikony itp.

en: Toolbar Icon Size
pl: Rozmiar ikon paska narzędziowego

en: The size of icons in default toolbars.
pl: Rozmiar ikon na domyślnych paskach narzędziowych.

en: Auto Mnemonics
pl: Automatyczne skróty

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
pl: Określa, czy skróty powinny być automatycznie wyświetlane i ukrywane, kiedy użytkownik naciska aktywator skrótów.

en: Primary button warps slider
pl: Przycisk podstawowy przewija suwak

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
pl: Określa, czy kliknięcie podstawowe na pasku powinno przewinąć suwak

en: Visible Focus
pl: Widoczność aktywności

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
pl: Określa, czy „prostokąty aktywności” powinny być ukryte, zanim użytkownik zacznie używać klawiatury.

en: Application prefers a dark theme
pl: Program preferuje ciemny motyw

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
pl: Określa, czy program preferuje ciemny motyw.

en: Show button images
pl: Wyświetlanie obrazów przycisków

en: Whether images should be shown on buttons
pl: Określa, czy na przyciskach powinny być wyświetlane obrazy

en: Select on focus
pl: Zaznaczanie zawartości podczas zaznaczenia

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
pl: Określa, czy zaznaczyć zawartość wejścia, kiedy zostanie zaznaczone

en: Password Hint Timeout
pl: Limit czasu podpowiedzi hasła

en: How long to show the last input character in hidden entries
pl: Określa, jak długo ma być wyświetlany ostatni wprowadzony znak w polach z ukrytym tekstem

en: Show menu images
pl: Wyświetlanie obrazów menu

en: Whether images should be shown in menus
pl: Określa, czy w menu powinny być wyświetlane obrazy

en: Delay before drop down menus appear
pl: Opóźnienie pojawienia się menu rozwijanego

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
pl: Opóźnienie pojawienia się podmenu paska menu

en: Scrolled Window Placement
pl: Położenie przewijanego okna

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
pl: Określa, czy zawartość przewijanych okien jest położona z uwzględnieniem pasków przewijania, o ile nie nadpisana przez własne położenie przewijanego okna.

en: Can change accelerators
pl: Możliwa zmiana skrótów

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
pl: Określa, czy możliwa jest zmiana skrótów poprzez przyciśnięcie klawisza przy zaznaczonym elemencie menu

en: Delay before submenus appear
pl: Opóźnienie pojawienia się podmenu

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
pl: Minimalny czas, przez jaki kursor musi znajdować się nad elementem, zanim zostanie wyświetlone menu podrzędne

en: Delay before hiding a submenu
pl: Opóźnienie ukrycia podmenu

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
pl: Limit czasu do ukrycia menu podrzędnego, gdy kursor przemieszcza się w kierunku podmenu

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
pl: Określa, czy zawartość etykiety powinna być zaznaczana przy otrzymaniu zaznaczenia

en: Custom palette
pl: Niestandardowa paleta

en: Palette to use in the color selector
pl: Paleta używana przy wyborze koloru

en: IM Preedit style
pl: Styl edycji wstępnej metody wprowadzania

en: How to draw the input method preedit string
pl: Sposób rysowania napisu edycji wstępnej metody wprowadzania

en: IM Status style
pl: Styl stanu metody wprowadzania

en: How to draw the input method statusbar
pl: Sposób rysowania paska stanu metody wprowadzania

en: Desktop shell shows app menu
pl: Powłoka środowiska wyświetla menu programu

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
pl: Należy włączyć, jeśli środowisko pulpitu wyświetla menu programu, a wyłączyć, jeśli program powinien je sam wyświetlać.

en: Desktop shell shows the menubar
pl: Powłoka pulpitu wyświetla pasek menu

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
pl: Należy włączyć, jeśli środowisko pulpitu wyświetla pasek menu, a wyłączyć, jeśli program powinien go sam wyświetlać.

en: Desktop environment shows the desktop folder
pl: Środowisko pulpitu wyświetla katalog pulpitu

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
pl: Należy włączyć, jeśli środowisko pulpitu wyświetla katalog pulpitu, a wyłączyć, jeśli nie.

en: Titlebar double-click action
pl: Działanie podwójnego kliknięcia paska tytułowego

en: The action to take on titlebar double-click
pl: Działanie podjęte po podwójnym kliknięciu paska tytułowego

en: Titlebar middle-click action
pl: Działanie kliknięcia środkowym przyciskiem paska tytułowego

en: The action to take on titlebar middle-click
pl: Działanie podjęte po kliknięciu środkowym przyciskiem paska tytułowego

en: Titlebar right-click action
pl: Działanie kliknięcia prawym przyciskiem paska tytułowego

en: The action to take on titlebar right-click
pl: Działanie podjęte po kliknięciu prawym przyciskiem paska tytułowego

en: Dialogs use header bar
pl: Okna dialogowe używają paska nagłówka

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
pl: Określa, czy wbudowane okna dialogowe biblioteki GTK powinny używać paska nagłówka zamiast obszaru działania.

en: Enable primary paste
pl: Włączenie pierwszego wklejania

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
pl: Określa, czy kliknięcie środkowym przyciskiem myszy powinno wkleić zawartość schowka „PRIMARY” w miejscu położenia kursora.

en: Recent Files Enabled
pl: Włączenie ostatnio używanych plików

en: Whether GTK+ remembers recent files
pl: Określa, czy biblioteka GTK pamięta ostatnio używane pliki

en: Long press time
pl: Czas długiego kliknięcia

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
pl: Czas przyciśnięcia przycisku/dotyku, traktowany jako długie kliknięcie (liczony w milisekundach)

en: Whether to show cursor in text
pl: Określa, czy w tekście wyświetlać kursor

en: Whether to use overlay scrollbars
pl: Określa, czy używać znikających pasków przewijania

en: Accelerator
pl: Skrót

en: Disabled text
pl: Wyłączony tekst

en: View
pl: Widok

en: Accelerator Size Group
pl: Grupa rozmiarów skrótów

en: Title Size Group
pl: Grupa rozmiarów tytułu

en: Section Name
pl: Nazwa sekcji

en: View Name
pl: Nazwa widoku

en: Maximum Height
pl: Maksymalna wysokość

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
pl: Klawisze dla skrótów typu „Skrót”

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
pl: Ikona wyświetlana dla skrótów typu „Inny gest”

en: Icon Set
pl: Ustawienie ikony

en: Whether an icon has been set
pl: Określa, czy ikona została ustawiona

en: A short description for the shortcut
pl: Krótki opis skrótu

en: A short description for the gesture
pl: Krótki opis gestu

en: Subtitle Set
pl: Ustawienie podtytułu

en: Whether a subtitle has been set
pl: Określa, czy podtytuł został ustawiony

en: Text direction for which this shortcut is active
pl: Kierunek tekstu, dla którego ten skrót jest aktywny

en: Shortcut Type
pl: Typ skrótu

en: The type of shortcut that is represented
pl: Typ reprezentowanego skrótu

en: Action Name
pl: Nazwa działania

en: The name of the action
pl: Nazwa działania

en: Mode
pl: Tryb

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
pl: Kierunki, w których rozmiar grupy wpływa na żądane rozmiary widżetów komponentów

en: Ignore hidden
pl: Ignorowanie ukrytych

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
pl: Określa, czy niemapowane widżety są ignorowane podczas ustalania rozmiaru grupy

en: Climb Rate
pl: Szybkość wzrostu

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
pl: Przyspieszenie przy przytrzymaniu przycisku lub klawisza

en: Snap to Ticks
pl: Zaokrąglanie do poprawnych

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
pl: Określa, czy błędne wartości powinny być automatycznie zmieniane na najbliższe poprawne z uwzględnieniem kroku wejścia liczbowego

en: Numeric
pl: Numeryczne

en: Whether non-numeric characters should be ignored
pl: Określa, czy znaki niewchodzące w skład liczby powinny być ignorowane

en: Wrap
pl: Zawijanie

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
pl: Określa, czy wartość w wejściu liczbowym powinna się zawijać po osiągnięciu którejś z granic

en: Update Policy
pl: Reguła odświeżania

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
pl: Określa, czy wartość w wejściu liczbowym powinna być odświeżana zawsze, czy tylko, gdy jest poprawna

en: Reads the current value, or sets a new value
pl: Odczytuje bieżącą wartość lub ustawia nową

en: Style of bevel around the spin button
pl: Styl wypukłości wokół wejścia liczbowego

en: Whether the spinner is active
pl: Określa, czy spinner jest aktywny

en: Homogeneous sizing
pl: Jednorodne rozmiary

en: Horizontally homogeneous
pl: Poziomo jednorodne

en: Horizontally homogeneous sizing
pl: Poziomo jednorodne rozmiary

en: Vertically homogeneous
pl: Pionowo jednorodne

en: Vertically homogeneous sizing
pl: Pionowo jednorodne rozmiary

en: Visible child
pl: Widoczny element potomny

en: The widget currently visible in the stack
pl: Widżet obecnie widoczny na stosie

en: Name of visible child
pl: Nazwa widocznego elementu potomnego

en: The name of the widget currently visible in the stack
pl: Nazwa widżetu obecni widocznego na stosie

en: Transition running
pl: Trwanie przejścia

en: Whether or not the transition is currently running
pl: Określa, czy przejście obecnie trwa

en: Interpolate size
pl: Rozmiar interpolacji

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
pl: Określa, czy rozmiar powinien się płynnie zmieniać podczas zmieniania między elementami potomnymi o różnych rozmiarach

en: The name of the child page
pl: Nazwa strony potomnej

en: The title of the child page
pl: Tytuł strony potomnej

en: Icon name
pl: Nazwa ikony

en: The icon name of the child page
pl: Nazwa ikony strony potomnej

en: Needs Attention
pl: Wymaga działania

en: Whether this page needs attention
pl: Określa, czy ta strona wymaga działania

en: Stack
pl: Stos

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
pl: Stos powiązany z tym GtkStackSidebar

en: Symbolic size to use for named icon
pl: Symboliczny rozmiar używany przy nazwanych ikonach

en: Style of bevel around the statusbar text
pl: Styl wypukłości wokół tekstu na pasku stanu

en: The associated GdkScreen
pl: Powiązany obiekt GdkScreen

en: The associated GdkFrameClock
pl: Powiązany obiekt GdkFrameClock

en: Text direction
pl: Kierunek tekstu

en: The parent style context
pl: Kontekst stylu nadrzędnego

en: Property name
pl: Nazwa właściwości

en: The name of the property
pl: Nazwa właściwości

en: Value type
pl: Typ wartości

en: The value type returned by GtkStyleContext
pl: Typ wartości zwracanej przez GtkStyleContext

en: Whether the switch is on or off
pl: Określa, czy przełącznik jest włączony lub wyłączony

en: The backend state
pl: Stan mechanizmu

en: The minimum width of the handle
pl: Minimalna szerokość uchwytu

en: Slider Height
pl: Wysokość suwaka

en: The minimum height of the handle
pl: Minimalna wysokość uchwytu

en: Tag Table
pl: Tablica znaczników

en: Text Tag Table
pl: Tablica znaczników tekstowych

en: Current text of the buffer
pl: Bieżący tekst bufora

en: Has selection
pl: Ma zaznaczenie

en: Whether the buffer has some text currently selected
pl: Określa, czy bufor ma teraz zaznaczony tekst

en: Cursor position
pl: Pozycja kursora

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
pl: Pozycja znacznika wstawiania (przesunięcie względem początku bufora)

en: Copy target list
pl: Lista celów kopiowania

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
pl: Lista celów kopiowania do schowka i źródeł DND obsługiwanych przez ten bufor

en: Paste target list
pl: Lista celów wklejania

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
pl: Lista celów wklejania ze schowka i źródeł DND obsługiwanych przez ten bufor

en: Parent widget
pl: Widżet nadrzędny

en: Mark name
pl: Nazwa znaku

en: Left gravity
pl: Grawitacja w lewo

en: Whether the mark has left gravity
pl: Określa, czy ten znacznik ma lewą grawitację

en: Tag name
pl: Nazwa znacznika

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
pl: Nazwa używana jako odniesienie do znacznika tekstowego, NULL dla znaczników pozbawionych nazw

en: Background RGBA
pl: RGBA tła

en: Background full height
pl: Tło na pełną wysokość

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
pl: Określa, czy kolor tła wypełnia rząd na całą wysokość, czy tylko na wysokość oznaczonych znaków

en: Foreground RGBA
pl: RGBA tekstu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
pl: Kierunek tekstu, np. right-to-left (od prawej do lewej) lub left-to-right (od lewej do prawej)

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
pl: Styl czcionki jako PangoStyle, np. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
pl: Odmiana czcionki jako PangoVariant, np. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
pl: Grubość czcionki jako liczba całkowita, proszę zobaczyć wartości zdefiniowane pierwotnie w PangoWeight; dla przykładu, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
pl: Rozciągnięcie czcionki jako PangoStretch, np. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
pl: Rozmiar czcionki w jednostkach biblioteki Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
pl: Rozmiar czcionki jako współczynnik skali względem domyślnego rozmiaru czcionki. Właściwość pozwala na automatyczne dostosowanie się do zmian motywów itp., więc zalecane jest ustalanie rozmiaru właśnie przy jej użyciu. Pango definiuje standardowo kilka wartości skalujących, takich jak PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
pl: Wyrównanie do lewej, prawej, lub do środka

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
pl: Kod ISO języka, w którym został napisany ten tekst. Pango może wykorzystać tę informację jako podpowiedź przy rysowaniu tekstu. Jeśli nie ustawione, zostanie użyta odpowiednia wartość domyślna.

en: Left margin
pl: Lewy margines

en: Width of the left margin in pixels
pl: Szerokość lewego marginesu w pikselach

en: Right margin
pl: Prawy margines

en: Width of the right margin in pixels
pl: Szerokość prawego marginesu w pikselach

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
pl: Rozmiar wcięcia akapitu w pikselach

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
pl: Wysunięcie tekstu powyżej linii bazowej (wartość ujemna oznacza przesunięcie poniżej linii bazowej), w jednostkach biblioteki Pango

en: Pixels above lines
pl: Miejsce nad wierszami

en: Pixels of blank space above paragraphs
pl: Ilość wolnego miejsca nad akapitami w pikselach

en: Pixels below lines
pl: Pikseli nad wierszami

en: Pixels of blank space below paragraphs
pl: Ilość wolnego miejsca pod akapitami w pikselach

en: Pixels inside wrap
pl: Piksele w zawinięciu

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
pl: Ilość wolnego miejsca między zawiniętymi wierszami akapitu w pikselach

en: Underline RGBA
pl: Wartość RGBA podkreślenia

en: Color of underline for this text
pl: Kolor podkreślenia tego tekstu

en: Strikethrough RGBA
pl: Wartość RGBA przekreślenia

en: Color of strikethrough for this text
pl: Kolor przekreślenia tego tekstu

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
pl: Określa sposób zawijania wierszy: nigdy, na granicach słów lub na granicach znaków

en: Custom tabs for this text
pl: Niestandardowe tabulatory powiązane z tekstem

en: Invisible
pl: Niewidoczny

en: Whether this text is hidden.
pl: Określa, czy tekst jest ukryty.

en: Paragraph background color name
pl: Nazwa koloru tła akapitu

en: Paragraph background color as a string
pl: Kolor tła akapitu w postaci napisu

en: Paragraph background color
pl: Kolor tła akapitu

en: Paragraph background color as a GdkColor
pl: Kolor tła akapitu w postaci GdkColor

en: Paragraph background RGBA
pl: RGBA tła akapitu

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
pl: RGBA tła akapitu w postaci GdkRGBA

en: Fallback
pl: Zapasowe

en: Whether font fallback is enabled.
pl: Określa, czy zapasowa czcionka jest włączona.

en: Letter Spacing
pl: Odstępy między literami

en: Extra spacing between graphemes
pl: Dodatkowe odstępy między grafemami

en: Font Features
pl: Funkcje czcionki

en: OpenType Font Features to use
pl: Używane funkcje czcionki OpenType

en: Margin Accumulates
pl: Sumowanie marginesów

en: Whether left and right margins accumulate.
pl: Określa, czy prawy i lewy margines się sumują.

en: Background full height set
pl: Ustawienie wysokości wypełnienia tła

en: Whether this tag affects background height
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wysokość wypełnienia tła

en: Justification set
pl: Ustawienie wyrównania

en: Whether this tag affects paragraph justification
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wyrównanie akapitu

en: Left margin set
pl: Ustawienie lewego marginesu

en: Whether this tag affects the left margin
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na lewy margines

en: Indent set
pl: Ustawienie wcięcia

en: Whether this tag affects indentation
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na wcięcie

en: Pixels above lines set
pl: Ustawienie miejsca nad wierszami

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na liczbę pikseli nad wierszami

en: Pixels below lines set
pl: Ustawienie miejsca pod wierszami

en: Pixels inside wrap set
pl: Ustawienie pikseli w zawinięciu

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na liczbę pikseli między zawiniętymi wierszami

en: Right margin set
pl: Ustawienie prawego marginesu

en: Whether this tag affects the right margin
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na prawy margines

en: Underline RGBA set
pl: Ustawienie RGBA podkreślenia

en: Whether this tag affects underlining color
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na kolor podkreślenia

en: Strikethrough RGBA set
pl: Ustawienie RGBA przekreślenia

en: Whether this tag affects strikethrough color
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na kolor przekreślenia

en: Wrap mode set
pl: Ustawienie trybu zawijania

en: Whether this tag affects line wrap mode
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na tryb zawijania

en: Tabs set
pl: Ustawienie tabulacji

en: Whether this tag affects tabs
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na tabulacje

en: Invisible set
pl: Ustawienie niewidoczności

en: Whether this tag affects text visibility
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na widoczność

en: Paragraph background set
pl: Ustawienie tła akapitu

en: Whether this tag affects the paragraph background color
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na kolor tła akapitu

en: Fallback set
pl: Zapasowy zestaw

en: Whether this tag affects font fallback
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na zapasową czcionkę

en: Letter spacing set
pl: Ustawienie odstępów między literami

en: Whether this tag affects letter spacing
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na odstępy między literami

en: Font features set
pl: Ustawienie funkcji czcionki

en: Whether this tag affects font features
pl: Określa, czy ten znacznik wpływa na funkcje czcionki

en: Pixels Above Lines
pl: Miejsce nad wierszami

en: Pixels Below Lines
pl: Miejsce pod wierszami

en: Pixels Inside Wrap
pl: Piksele w zawinięciu

en: Wrap Mode
pl: Tryb zawijania

en: Left Margin
pl: Lewy margines

en: Right Margin
pl: Prawy margines

en: Top Margin
pl: Górny margines

en: Height of the top margin in pixels
pl: Wysokość górnego marginesu w pikselach

en: Bottom Margin
pl: Dolny margines

en: Height of the bottom margin in pixels
pl: Wysokość dolnego marginesu w pikselach

en: Cursor Visible
pl: Widoczność kursora

en: If the insertion cursor is shown
pl: Określa, czy kursor wstawiania jest wyświetlany

en: Buffer
pl: Bufor

en: The buffer which is displayed
pl: Wyświetlany bufor

en: Whether entered text overwrites existing contents
pl: Określa, czy wprowadzony tekst nadpisuje istniejącą zawartość

en: Accepts tab
pl: Akceptowanie tabulacji

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
pl: Określa, czy tabulacja powinna być uwzględniana jako wprowadzany znak

en: Monospace
pl: Czcionka o stałej szerokości

en: Whether to use a monospace font
pl: Określa, czy używać czcionki o stałej szerokości

en: Error underline color
pl: Kolor podkreślenia błędu

en: Color with which to draw error-indication underlines
pl: Kolor, przy którego użyciu będą rysowane podkreślenia błędów

en: If the toggle button should be pressed in
pl: Określa, czy przycisk przełączany powinien być wciśnięty

en: If the toggle button is in an "in between" state
pl: Określa, czy przycisk przełączany jest w stanie „pośrednim”

en: Draw Indicator
pl: Rysowanie wskaźnika

en: If the toggle part of the button is displayed
pl: Określa, czy rysowana powinna być przełączalna część przycisku

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędziowego

en: How to draw the toolbar
pl: Sposób rysowania paska narzędziowego

en: Show Arrow
pl: Wyświetlanie strzałki

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
pl: Określa, czy strzałka powinna być widoczna, gdy pasek narzędziowy nie mieści się w interfejsie

en: Size of icons in this toolbar
pl: Rozmiar ikon na tym pasku narzędziowym

en: Icon size set
pl: Ustawienie rozmiaru czcionki

en: Whether the icon-size property has been set
pl: Określa, czy rozmiar ikon został określony

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
pl: Określa, czy element powinien otrzymywać dodatkową przestrzeń po zwiększeniu rozmiaru paska narzędziowego

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
pl: Określa, czy element powinien mieć ten sam rozmiar co inne elementy jednorodne

en: Spacer size
pl: Rozmiar elementu rozdzielającego

en: Size of spacers
pl: Rozmiary elementów rozdzielających

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
pl: Ilość miejsca na krawędzi między cieniem paska narzędziowego i przyciskami

en: Maximum child expand
pl: Minimalna szerokość kontrolki potomnej

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
pl: Maksymalna ilość miejsca, które zostanie przyznane rozwijającemu się elementowi

en: Space style
pl: Styl odstępów

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
pl: Określa, czy odstępy wyświetlane są jako pionowe linie, czy po prostu puste miejsca

en: Button relief
pl: Uwypuklenie przycisku

en: Type of bevel around toolbar buttons
pl: Typ wypukłości wokół przycisków paska narzędziowego

en: Style of bevel around the toolbar
pl: Styl wypukłości wokół paska narzędziowego

en: Text to show in the item.
pl: Tekst wyświetlany na elemencie.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
pl: Określa, czy pokreślenie jest używane w tekście w roli znacznika, który poprzedza znak skrótu

en: Widget to use as the item label
pl: Widżet używany jako etykieta elementu

en: Stock Id
pl: Identyfikator standardowego elementu

en: The stock icon displayed on the item
pl: Ikona standardowego elementu wyświetlana na elemencie

en: The name of the themed icon displayed on the item
pl: Nazwa ikony z motywu wyświetlanej na elemencie

en: Icon widget
pl: Widżet ikony

en: Icon widget to display in the item
pl: Widżet ikony wyświetlany na elemencie

en: Icon spacing
pl: Odstępy ikon

en: Spacing in pixels between the icon and label
pl: Odstępy w pikselach między ikoną a etykietą

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
pl: Określa, czy element paska narzędziowego jest traktowany jako ważny. Po ustawieniu wartości PRAWDA, przyciski paska narzędziowego wyświetlają napisy w trybie GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
pl: Czytelny dla człowieka tytuł tej grupy elementów

en: A widget to display in place of the usual label
pl: Widżet wyświetlany w miejscu zwykłej etykiety

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
pl: Określa, czy grupa została zwinięta, a elementy ukryte

en: ellipsize
pl: przycięcie

en: Ellipsize for item group headers
pl: Przycięcie nagłówków grupy elementów

en: Header Relief
pl: Uwypuklenie nagłówka

en: Relief of the group header button
pl: Uwypuklenie przycisku nagłówka grupy

en: Header Spacing
pl: Odstępy nagłówków

en: Spacing between expander arrow and caption
pl: Odstępy między strzałką rozwijającą a napisem

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
pl: Określa, czy element powinien otrzymywać dodatkową przestrzeń po zwiększeniu grupy

en: Whether the item should fill the available space
pl: Określa, czy element powinien wypełniać dostępną przestrzeń

en: New Row
pl: Nowy rząd

en: Whether the item should start a new row
pl: Określa, czy element powinien rozpoczynać nowy rząd

en: Position of the item within this group
pl: Położenie elementu w tej grupie

en: Size of icons in this tool palette
pl: Rozmiar ikon na tej palecie narzędziowej

en: Style of items in the tool palette
pl: Styl elementów na palecie narzędziowej

en: Exclusive
pl: Wyłączność

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
pl: Określa, czy grupa elementów powinna być jedyną rozwiniętą w danym czasie

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
pl: Określa, czy grupa elementów powinna otrzymywać dodatkową przestrzeń przy zwiększaniu palety

en: TreeMenu model
pl: Model menu drzewiastego

en: The model for the tree menu
pl: Model dla menu drzewiastego

en: TreeMenu root row
pl: Rząd główny menu drzewiastego

en: The TreeMenu will display children of the specified root
pl: Menu drzewiaste wyświetli elementy potomne podanego korzenia

en: Tearoff
pl: Oderwanie

en: Whether the menu has a tearoff item
pl: Określa, czy menu ma element oderwany

en: Wrap Width
pl: Szerokość zawijania

en: Wrap width for laying out items in a grid
pl: Szerokość zawijania przy układaniu elementów w siatce

en: The child model
pl: Model elementu potomnego

en: The model for the filtermodel to filter
pl: Model dla modelu filtru do filtrowania

en: The virtual root
pl: Wirtualny element główny

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
pl: Wirtualny element główny (względnie do modelu elementu potomnego) dla tego modelu filtru

en: TreeModelSort Model
pl: Model TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
pl: Model sortowania dla TreeModelSort

en: TreeView Model
pl: Model TreeView

en: The model for the tree view
pl: Model dla widoku drzewa

en: Headers Visible
pl: Widoczne nagłówki

en: Show the column header buttons
pl: Wyświetlanie przycisków w nagłówkach kolumn

en: Headers Clickable
pl: Klikalne nagłówki

en: Column headers respond to click events
pl: Określa, czy nagłówki reagują na zdarzenia kliknięcia

en: Expander Column
pl: Kolumna elementu rozwijającego

en: Set the column for the expander column
pl: Ustawia kolumnę, w której pojawia się element rozwijający

en: Rules Hint
pl: Różnicowanie wierszy

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
pl: Określa, czy powinien zostać ustawiony atrybut, który podpowiada mechanizmowi motywu wyróżnianie kolejnych wierszy (np. różnymi kolorami)

en: Enable Search
pl: Możliwe wyszukiwanie

en: View allows user to search through columns interactively
pl: Określa, czy widok pozwala użytkownikowi na interaktywne przeszukiwanie kolumn

en: Search Column
pl: Kolumna wyszukiwania

en: Model column to search through during interactive search
pl: Kolumna modelu przeszukiwana podczas wyszukiwania interaktywnego

en: Fixed Height Mode
pl: Tryb ustalonej wysokości

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
pl: Przyspiesza GtkTreeView przez założenie, że wszystkie rzędy mają taką samą wysokość

en: Hover Selection
pl: Zaznaczanie wskazanego

en: Whether the selection should follow the pointer
pl: Określa, czy zaznaczanie powinno podążać za kursorem

en: Hover Expand
pl: Rozwinięcie wskazanego

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
pl: Określa, czy rzędy powinny być rozwinięte/zwinięte podczas przesuwania kursora nad nimi

en: Show Expanders
pl: Wyświetlanie elementów rozwijających

en: View has expanders
pl: Widok ma elementy rozwijające

en: Level Indentation
pl: Wcięcie poziomu

en: Extra indentation for each level
pl: Dodatkowe wcięcie dla każdego poziomu

en: Rubber Banding
pl: Przyciąganie

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
pl: Określa, czy dopuszczalne jest zaznaczanie wielu elementów przez przeciąganie kursora myszy

en: Enable Grid Lines
pl: Linie siatki

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
pl: Określa, czy linie siatki mają być rysowane w widoku drzewiastym

en: Enable Tree Lines
pl: Linie drzewa

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
pl: Określa, czy linie gałęzi drzewa mają być rysowane w widoku drzewiastym

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
pl: Kolumna modelu zawierająca teksty podpowiedzi dla rzędów

en: Vertical Separator Width
pl: Szerokość pionowego separatora

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
pl: Rozmiar pionowych odstępów między komórkami. Musi być liczbą parzystą

en: Horizontal Separator Width
pl: Szerokość poziomego separatora

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
pl: Rozmiar poziomych odstępów między komórkami. Musi być liczbą parzystą

en: Allow Rules
pl: Zasady

en: Allow drawing of alternating color rows
pl: Możliwość rysowania sąsiadujących rzędy w różnych kolorach

en: Indent Expanders
pl: Wsunięcie elementów rozwijających

en: Make the expanders indented
pl: Powoduje wsunięcie elementów rozwijających

en: Even Row Color
pl: Kolor parzystych rzędów

en: Color to use for even rows
pl: Kolor używany przy parzystych rzędach

en: Odd Row Color
pl: Kolor nieparzystych rzędów

en: Color to use for odd rows
pl: Kolor używany przy nieparzystych rzędach

en: Grid line width
pl: Szerokość linii siatki

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
pl: Szerokość linii siatki, liczona w pikselach

en: Tree line width
pl: Szerokość linii drzewa

en: Width, in pixels, of the tree view lines
pl: Szerokość linii gałęzi drzewa, liczona w pikselach

en: Grid line pattern
pl: Wzór linii siatki

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
pl: Wzór linii przerywanej używanej przy rysowaniu siatki

en: Tree line pattern
pl: Wzór linii drzewa

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
pl: Wzór linii przerywanej używanej przy rysowaniu gałęzi drzewa

en: Whether to display the column
pl: Określa, czy kolumna powinna być wyświetlana

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: Column is user-resizable
pl: Określa, czy użytkownik może zmieniać szerokość kolumny

en: Current X position of the column
pl: Bieżące położenie X kolumny

en: Current width of the column
pl: Bieżąca szerokość kolumny

en: Sizing
pl: Zmiana rozmiaru

en: Resize mode of the column
pl: Tryb zmiany rozmiaru kolumny

en: Fixed Width
pl: Stała szerokość

en: Current fixed width of the column
pl: Bieżąca stała szerokość kolumny

en: Minimum allowed width of the column
pl: Minimalna dopuszczalna szerokość kolumny

en: Maximum Width
pl: Maksymalna szerokość

en: Maximum allowed width of the column
pl: Maksymalna dopuszczalna szerokość kolumny

en: Title to appear in column header
pl: Tytuł pojawiający się w nagłówku kolumny

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
pl: Kolumna otrzymuje część dodatkowej szerokości przydzielonej widżetowi

en: Clickable
pl: Klikalny

en: Whether the header can be clicked
pl: Określa, czy można klikać nagłówek

en: Widget to put in column header button instead of column title
pl: Widżet umieszczony na przycisku w nagłówku kolumny zamiast jej tytułu

en: X Alignment of the column header text or widget
pl: Poziome wyrównanie tekstu lub widżetu w nagłówku kolumny

en: Whether the column can be reordered around the headers
pl: Określa, czy może być zmieniany porządek kolumny względem innych

en: Sort indicator
pl: Wskaźnik uporządkowania

en: Whether to show a sort indicator
pl: Określa, czy powinien być wyświetlany wskaźnik uporządkowania

en: Sort order
pl: Porządek sortowania

en: Sort direction the sort indicator should indicate
pl: Kierunek, jaki powinien wskazywać wskaźnik uporządkowania

en: Sort column ID
pl: Identyfikator kolumny sortowania

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
pl: Logiczny identyfikator kolumny sortowania, kiedy zostanie wybrana do sortowania

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
pl: Określa sposób rysowania cieniowanego prostokąta wokół obszaru wyświetlania

en: Use symbolic icons
pl: Użycie ikon symbolicznych

en: Whether to use symbolic icons
pl: Określa, czy używać ikon symbolicznych

en: Widget name
pl: Nazwa widżetu

en: The name of the widget
pl: Nazwa widżetu

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
pl: Widżet nadrzędny tego widżetu. Musi być kontenerem

en: Width request
pl: Żądanie ustalenia szerokości

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
pl: Zmienia żądanie ustalenia szerokości widżetu, wartość -1 oznacza użycie naturalnego żądania

en: Height request
pl: Żądanie ustalenia wysokości

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
pl: Zmienia żądanie ustalenia wysokości widżetu, wartość -1 oznacza użycie naturalnego żądania

en: Whether the widget is visible
pl: Określa, czy widżet jest widoczny

en: Whether the widget responds to input
pl: Określa, czy widżet odpowiada na zdarzenia wejściowe

en: Application paintable
pl: Rysowanie przez program

en: Whether the application will paint directly on the widget
pl: Określa, czy program będzie rysować bezpośrednio na widżecie

en: Can focus
pl: Przyjmuje zaznaczenie

en: Whether the widget can accept the input focus
pl: Określa, czy widżet przyjmuje zaznaczenie wejściowe

en: Has focus
pl: Zaznaczenie

en: Whether the widget has the input focus
pl: Określa, czy na widżecie jest zaznaczenie wejściowe

en: Is focus
pl: Zaznaczanie

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
pl: Określa, czy widżet jest domyślnym widżetem w nadrzędnym oknie

en: Focus on click
pl: Zaznaczenie po kliknięciu

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
pl: Określa, czy widżet otrzymuje zaznaczenie po kliknięciu za pomocą myszy

en: Can default
pl: Może być domyślny

en: Whether the widget can be the default widget
pl: Określa, czy widżet może być widżetem domyślnym

en: Has default
pl: Jest domyślny

en: Whether the widget is the default widget
pl: Określa, czy widżet jest widżetem domyślnym

en: Receives default
pl: Przyjmuje domyślne

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
pl: Określa, czy widżet przyjmuje domyślną czynność, jeśli na nim jest zaznaczenie

en: Composite child
pl: Element potomny złożonego

en: Whether the widget is part of a composite widget
pl: Określa, czy widżet jest częścią widżetu złożonego

en: Style
pl: Styl

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
pl: Styl widżetu zawierający informacje o jego wyglądzie (kolory itp.)

en: Events
pl: Zdarzenia

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
pl: Maska zdarzeń określająca, jakie rodzaje zdarzeń GdkEvents otrzymuje ten widżet

en: No show all
pl: Bez obsługi sygnału wyświetlania wszystkich

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
pl: Określa, czy funkcja gtk_widget_show_all() powinna mieć wpływ na ten widżet

en: Whether this widget has a tooltip
pl: Określa, czy dany widżet ma podpowiedź

en: The widget's window if it is realized
pl: Okno widżetu, jeśli jest ono realizowane

en: Double Buffered
pl: Podwójnie zbuforowane

en: Whether the widget is double buffered
pl: Określa, czy widżet jest podwójnie zbuforowany

en: How to position in extra horizontal space
pl: Jak układać w dodatkowym miejscu w poziomie

en: How to position in extra vertical space
pl: Jak układać w dodatkowym miejscu w pionie

en: Margin on Left
pl: Margines po lewej

en: Pixels of extra space on the left side
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca po lewej stronie

en: Margin on Right
pl: Margines po prawej

en: Pixels of extra space on the right side
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca po prawej stronie

en: Margin on Start
pl: Margines na starcie

en: Pixels of extra space on the start
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca na starcie

en: Margin on End
pl: Margines na końcu

en: Pixels of extra space on the end
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca na końcu

en: Margin on Top
pl: Margines na górze

en: Pixels of extra space on the top side
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca na górze

en: Margin on Bottom
pl: Margines na dole

en: Pixels of extra space on the bottom side
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca na dole

en: All Margins
pl: Wszystkie marginesy

en: Pixels of extra space on all four sides
pl: Liczba pikseli dodatkowego miejsca po wszystkich czterech stronach

en: Horizontal Expand
pl: Rozwijanie poziome

en: Whether widget wants more horizontal space
pl: Określa, czy widżet potrzebuje więcej miejsca w poziomie

en: Horizontal Expand Set
pl: Ustawienie rozwijania poziomego

en: Whether to use the hexpand property
pl: Określa, czy używać właściwości hexpand

en: Vertical Expand
pl: Rozwijanie pionowe

en: Whether widget wants more vertical space
pl: Określa, czy widżet potrzebuje więcej miejsca w pionie

en: Vertical Expand Set
pl: Ustawienie rozwijania pionowego

en: Whether to use the vexpand property
pl: Określa, czy używać właściwości vexpand

en: Expand Both
pl: Rozwijanie w obie strony

en: Whether widget wants to expand in both directions
pl: Określa, czy na widżet potrzebuje rozwijać się w obie strony

en: Opacity for Widget
pl: Nieprzezroczystość widżetu

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
pl: Nieprzezroczystość widżetu od 0 do 1

en: Scale factor
pl: Współczynnik skalowania

en: The scaling factor of the window
pl: Współczynnik skalowania okien

en: Interior Focus
pl: Wewnętrzne zaznaczenie

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
pl: Określa, czy należy rysować wskaźnik zaznaczenia wewnątrz widżetów

en: Focus linewidth
pl: Szerokość linii zaznaczenia

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
pl: Szerokość linii wskazującej zaznaczenie, liczona w pikselach

en: Focus line dash pattern
pl: Wzór linii zaznaczenia

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
pl: Wzór linii przerywanej używanej przy rysowaniu zaznaczenia. Wartości znaków są interpretowane jako szerokość pikseli zamiennych elementów linii.

en: Focus padding
pl: Dopełnienie zaznaczenia

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
pl: Szerokość odstępu między wskaźnikiem zaznaczenia a prostokątem okalającym skupienie, liczona w pikselach

en: Cursor color
pl: Kolor kursora

en: Color with which to draw insertion cursor
pl: Kolor, przy którego użyciu powinien być rysowany kursor wstawiania

en: Secondary cursor color
pl: Drugi kolor kursora

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
pl: Kolor pomocniczego kursora wstawiania, używanego przy redagowaniu tekstu z przemieszanymi fragmentami pisanymi od-lewej-do-prawej i od-prawej-do-lewej

en: Cursor line aspect ratio
pl: Proporcje linii kursora

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
pl: Współczynnik proporcji kursora wstawiania

en: Window dragging
pl: Przenoszenie okna

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
pl: Określa, czy okna można przenosić i maksymalizować przez klikanie pustych obszarów

en: Unvisited Link Color
pl: Kolor nieodwiedzonego odnośnika

en: Color of unvisited links
pl: Kolor nieodwiedzonych odnośników

en: Visited Link Color
pl: Kolor odwiedzonego odnośnika

en: Color of visited links
pl: Kolor odwiedzonych odnośników

en: Wide Separators
pl: Szerokie separatory

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
pl: Określa, czy separatory mają konfigurowalną szerokość i czy mają być rysowane za pomocą prostokąta, a nie linii

en: Separator Width
pl: Szerokość separatora

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
pl: Szerokość separatorów, jeśli szerokie separatory są włączone

en: Separator Height
pl: Wysokość separatora

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
pl: Wysokość separatorów, jeśli szerokie separatory są włączone

en: Horizontal Scroll Arrow Length
pl: Długość strzałki poziomego paska przewijania

en: The length of horizontal scroll arrows
pl: Długość strzałek poziomych pasków przewijania

en: Vertical Scroll Arrow Length
pl: Długość strzałki pionowego paska przewijania

en: The length of vertical scroll arrows
pl: Długość strzałek pionowych pasków przewijania

en: Width of text selection handles
pl: Szerokość uchwytów zaznaczania tekstu

en: Height of text selection handles
pl: Wysokość uchwytów zaznaczania tekstu

en: Window Type
pl: Typ okna

en: The type of the window
pl: Typ okna

en: Window Title
pl: Tytuł okna

en: The title of the window
pl: Tytuł okna

en: Window Role
pl: Rola okna

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
pl: Unikalny identyfikator dla okna używany podczas przywracania sesji

en: Startup ID
pl: Identyfikator uruchamiania

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
pl: Unikalny identyfikator dla okna używany podczas powiadamiania o starcie

en: If TRUE, users can resize the window
pl: Określa, czy użytkownik może zmieniać rozmiar okna

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
pl: Określa, czy okno jest modalne (kiedy jest widoczne, inne okna nie mogą być używane)

en: Window Position
pl: Pozycja okna

en: The initial position of the window
pl: Początkowa pozycja okna

en: Default Width
pl: Domyślna szerokość

en: The default width of the window, used when initially showing the window
pl: Domyślna szerokość okna wykorzystywana przy jego pierwszym wyświetleniu

en: Default Height
pl: Domyślna wysokość

en: The default height of the window, used when initially showing the window
pl: Domyślna wysokość okna wykorzystywana przy jego pierwszym wyświetleniu

en: Destroy with Parent
pl: Niszczenie z rodzicem

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
pl: Określa, czy to okno powinno być zamknięte w momencie zamknięcia okna nadrzędnego

en: Hide the titlebar during maximization
pl: Ukrywanie paska tytułowego podczas maksymalizacji

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
pl: Określa, czy pasek tytułowy tego okna powinien być ukrywany, jeśli okno jest zmaksymalizowane

en: Icon for this window
pl: Ikona dla z tego okna

en: Mnemonics Visible
pl: Widoczność skrótów

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
pl: Określa, czy skróty są obecnie widoczne w tym oknie

en: Focus Visible
pl: Widoczność aktywności

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
pl: Określa, czy prostokąty aktywności są obecnie widoczne w tym oknie

en: Name of the themed icon for this window
pl: Nazwa ikony motywu dla tego okna

en: Is Active
pl: Aktywne

en: Whether the toplevel is the current active window
pl: Określa, czy okno nadrzędne jest oknem aktywnym

en: Focus in Toplevel
pl: Zaznaczenie w oknie nadrzędnym

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
pl: Określa, czy zaznaczenie znajduje się wewnątrz GtkWindow

en: Type hint
pl: Podpowiedź typu

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
pl: Podpowiedź dla środowiska, z jakim typem okna ma do czynienia i jak ma z nim postępować.

en: Skip taskbar
pl: Pominięcia paska zadań

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
pl: Określa, czy okno powinno być pominięte na pasku zadań.

en: Skip pager
pl: Pominięcie przełącznika obszarów roboczych

en: TRUE if the window should not be in the pager.
pl: Określa, czy okno powinno być pominięte w przełączniku obszarów roboczych.

en: Urgent
pl: Ważne

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
pl: Określa, czy okno powinno być poddane uwadze użytkownika.

en: Accept focus
pl: Akceptowanie zaznaczenia

en: TRUE if the window should receive the input focus.
pl: Jeżeli ustawione, okno powinno otrzymywać zaznaczenie wejścia.

en: Focus on map
pl: Zaznaczenie przy mapowaniu

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
pl: Jeżeli ustawione, okno powinno otrzymywać zaznaczenie wejścia przy mapowaniu.

en: Decorated
pl: Dekorowanie

en: Whether the window should be decorated by the window manager
pl: Określa, czy okno powinno być dekorowane przez menedżera okien

en: Deletable
pl: Usuwalne

en: Whether the window frame should have a close button
pl: Określa, czy ramka okna ma mieć przycisk zamykania

en: Resize grip
pl: Uchwyt rozszerzania

en: Specifies whether the window should have a resize grip
pl: Określa, czy okno powinno mieć uchwyt rozszerzania

en: Resize grip is visible
pl: Uchwyt rozszerzania jest widoczny

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
pl: Określa, czy uchwyt rozszerzania okna jest widoczny.

en: Gravity
pl: Grawitacja

en: The window gravity of the window
pl: Okno grawitacji okna

en: Attached to Widget
pl: Powiązane z widżetem

en: The widget where the window is attached
pl: Widżet, z którym jest powiązane okno

en: Is maximized
pl: Jest zmaksymalizowane

en: Whether the window is maximized
pl: Określa, czy okno jest zmaksymalizowane

en: The GtkApplication for the window
pl: Obiekt GtkApplication dla okna

en: Decorated button layout
pl: Układ przycisków dekorowanych

en: Decoration resize handle size
pl: Rozmiar uchwytu rozszerzania dekoracji

en: Cloud Print account
pl: Konto serwisu Cloud Print

en: GtkCloudprintAccount instance
pl: Wystąpienie GtkCloudprintAccount

en: Printer ID
pl: Identyfikator drukarki

en: Cloud Print printer ID
pl: Identyfikator drukarki serwisu Cloud Print

en: Color Profile Title
pl: Tytuł profilu kolorów

en: The title of the color profile to use
pl: Tytuł używanego profilu kolorów
