gtk+ master - en to an translation catalogue (1617 entries)

en: Display
an: Pantalla

en: Cursor type
an: Mena de cursor

en: Standard cursor type
an: Mena de cursor estandar

en: Device Display
an: Pantalla d'o dispositivo

en: Device manager
an: Chestor de dispositivos

en: Device manager which the device belongs to
an: Chestor de dispositivos a lo que perteneix o dispositivo

en: Device name
an: Nombre d'o dispositivo

en: Device type
an: Mena de dispositivo

en: Device role in the device manager
an: Paper d'o dispositivo en o chestor de dispositivos

en: Associated device
an: Dispositivo asociau

en: Input source
an: Fuent de dentrada

en: Source type for the device
an: Mena d'a fuent de dentrada ta lo dispositivo

en: Input mode for the device
an: Modo de dentrada ta lo dispositivo

en: Whether the device has a cursor
an: Indica si o dispositivo tién un cursor

en: Whether there is a visible cursor following device motion
an: Indica si existe un cursor disponible seguindo o movimiento d'o dispositivo

en: Number of axes in the device
an: Numero d'eixes en o dispositivo

en: Display for the device manager
an: Pantalla ta lo chestor de dispositivos

en: Default Display
an: Visor predeterminau

en: The default display for GDK
an: O visor predeterminau ta lo GDK

en: Font options
an: Opcions d'a fuent

en: The default font options for the screen
an: As opcions predeterminadas d'a fuent ta la pantalla

en: Font resolution
an: Resolución d'a fuent

en: The resolution for fonts on the screen
an: A resolución ta las fuents en a pantalla

en: Opcode
an: Codigo d'operación

en: Opcode for XInput2 requests
an: Codigo d'operación ta peticions XInput2

en: Major
an: Mayor

en: Major version number
an: Numero de versión mayor

en: Minor
an: Menor

en: Minor version number
an: Numero de versión menor

en: Device ID
an: ID d'o dispositivo

en: Device identifier
an: Identificador d'o dispositivo

en: Name
an: Nombre

en: A unique name for the action.
an: Un nombre solo ta l'acción.

en: Label
an: Etiqueta

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
an: A etiqueta que se fa servir ta los elementos de menú y botons que activan ista acción.

en: Short label
an: Etiqueta curta

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
an: Una etiqueta mas curta que talment s'use en os botons d'a barra de ferramientas.

en: Tooltip
an: Consello

en: A tooltip for this action.
an: Un consello ta ista acción.

en: Stock Icon
an: Icono d'inventario

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
an: L'icono d'inventario amostrau en os widgets representando ista acción.

en: Icon Name
an: Nombre de l'icono

en: The name of the icon from the icon theme
an: O nombre de l'icono d'o tema d'iconos

en: Visible when horizontal
an: Visible si ye horizontal

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
an: Indica si l'elemento d'a barra de ferramientas ye visible quan a barra siga en orientación horizontal.

en: Visible when overflown
an: Visible quan rebute

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
an: Quan siga VERDADERO, se represientan elementos de proximidat ta ista acción en o menú de rebosamiento d'a barra de ferramientas.

en: Visible when vertical
an: Visible si ye vertical

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
an: Indica si l'elemento d'a barra de ferramientas ye visible quan a barra siga en orientación vertical.

en: Is important
an: Ye important

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
an: Indica si l'acción ye considerada important. Quan siga VERDADERO, os proxies de l'elemento de ferramienta amuestran texto en o modo GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
an: Amagar si ye vuedo

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
an: Quan siga VERDADERO, os elementos de proximidat vuedos d'o menú ta ista acción s'amagan.

en: Sensitive
an: Sensible

en: Whether the action is enabled.
an: Indica si l'acción ye activada.

en: Whether the action is visible.
an: Indica si l'acción ye visible.

en: Action Group
an: Grupo d'acción

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
an: O GtkActionGroup con que ista GtkAction ye asociada, u NULL (ta uso interno).

en: Always show image
an: Siempre amostrar a imachen

en: Whether the image will always be shown
an: Indica si a imachen s'amostrará siempre

en: A name for the action group.
an: Un nombre ta lo grupo de l'acción.

en: Whether the action group is enabled.
an: Indica si o grupo d'acción ye activau.

en: Whether the action group is visible.
an: Indica si o grupo d'acción ye visible.

en: Accelerator Group
an: Grupo d'acceleradors

en: The accelerator group the actions of this group should use.
an: O grupo d'acceleradors que as accions d'iste grupo han a fer servir.

en: Related Action
an: Acción relacionada

en: The action this activatable will activate and receive updates from
an: L'acción que iste activable activará y d'o que recibirá actualizacions

en: Use Action Appearance
an: Fer servir l'apariencia d'activación

en: Whether to use the related actions appearance properties
an: Indica si s'han a fer servir as propiedatz d'apariencia d'accions relacionadas

en: Has Opacity Control
an: Tien control d'opacidat

en: Whether the color selector should allow setting opacity
an: Indica si o selector de color permite seleccionar a opacidat

en: Has palette
an: Tien paleta

en: Whether a palette should be used
an: Indica si se debe fer servir una paleta

en: Current Color
an: Color actual

en: The current color
an: A color actual

en: Current Alpha
an: Alfa actual

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
an: A valor d'opacidat actual (0 ye completament transparent, 65535 ye completament opaco)

en: Current RGBA
an: RGBA actual

en: The current RGBA color
an: A color RGBA actual

en: Color Selection
an: Selección de color

en: The color selection embedded in the dialog.
an: A selección de color empotrada en o dialogo.

en: OK Button
an: Botón Acceptar

en: The OK button of the dialog.
an: O botón Acceptar d'o dialogo.

en: Cancel Button
an: Botón Cancelar

en: The cancel button of the dialog.
an: O botón Cancelar d'o dialogo.

en: Help Button
an: Botón Aduya

en: The help button of the dialog.
an: O botón Aduya d'o dialogo.

en: Font name
an: Nombre d'a fuent

en: The string that represents this font
an: A cadena que represienta ista fuent

en: Preview text
an: Anvista previa d'o texto

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
an: O texto que amostrar como demostración d'a fuent seleccionada

en: Shadow type
an: Mena de uembra

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
an: Aparencia d'a uembra que rodeya lo contenedor

en: Handle position
an: Posición d'o tirador

en: Position of the handle relative to the child widget
an: Posición d'o tirador relativa a lo widget fillo

en: Snap edge
an: Achustar a lo canto

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
an: Costau d'a caixa manipuladera que ye aliniada con o punto d'ancorache ta ancorar a caixa maniadera

en: Snap edge set
an: Achuste a lo canto establiu

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
an: Indica si se debe fer servir a valor dende a propiedat snap_edge u una valor derivada d'handle_position

en: Child Detached
an: Fillo desacoplau

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
an: Una valor booleana que indica si o fillo d'o maniador d'a caixa ye acoplau u desacoplau.

en: Image widget
an: Widget d'imachen

en: Child widget to appear next to the menu text
an: Widget fillo que amaneixerá a lo costau d'o texto d'o menú

en: Use stock
an: Fer servir l'inventario

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
an: Indica si se debe fer servir o texto d'a etiqueta ta creyar un elemento d'o menú d'inventario

en: Accel Group
an: Grupo d'acceleración

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
an: O grupo d'acceleración que fer servir ta los acceleradors de teclau d'inventario

en: The value
an: A valor

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
an: A valor tornada por o gtk_radio_action_get_current_value() quan ista acción ye l'acción actual d'o grupo d'ell.

en: Group
an: Grupo

en: The current value
an: A valor actual

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
an: A propiedat d'a valor d'o miembro actualment activo d'o grupo que ista acción perteneix.

en: Show Numbers
an: Amostrar os numeros

en: Whether the items should be displayed with a number
an: Indica si os elementos han d'amostrar-se con un numero

en: Style context
an: Estilo d'o contexto

en: GtkStyleContext to get style from
an: GtkStyleContext d'o que obtener o estilo

en: Rows
an: Ringleras

en: The number of rows in the table
an: O numero de ringleras en a tabla

en: Columns
an: Columnas

en: The number of columns in the table
an: O numero de columnas en a tabla

en: Row spacing
an: Espaciau entre as ringleras

en: The amount of space between two consecutive rows
an: A cantidat d'espacio entre dos ringleras consecutivas

en: Column spacing
an: Espaciau entre as columnas

en: The amount of space between two consecutive columns
an: A cantidat d'espacio entre dos columnas consecutivas

en: Homogeneous
an: Homocheneo

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
an: Si ye VERDADERO, as celdas d'a tabla son todas d'a mesma amplaria y altura

en: Left attachment
an: Acoplau cucho

en: The column number to attach the left side of the child to
an: O numero de columnas que acoplar a lo costau cucho d'o fillo

en: Right attachment
an: Acoplau dreito

en: The column number to attach the right side of a child widget to
an: O numero de columnas que acoplar a lo costau dreito d'un widget fillo

en: Top attachment
an: Acoplau superior

en: The row number to attach the top of a child widget to
an: O numero de ringlera que acoplar a la parti superior d'un widget fillo

en: Bottom attachment
an: Acoplau inferior

en: The row number to attach the bottom of the child to
an: O numero de ringleras que acoplar por baixo d'o fillo

en: Horizontal options
an: Opcions horizontals

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
an: Opcions que especifican o comportamiento horizontal d'o fillo

en: Vertical options
an: Opcions verticals

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
an: Opcions que especifican o comportamiento vertical d'o fillo

en: Horizontal padding
an: Repleno horizontal

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
an: Espacio adicional que meter entre o fillo y os vecins cuchos y dreitos d'ell, en pixels

en: Vertical padding
an: Repleno vertical

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
an: Espacio adicional que meter entre o fillo y os vecins superiors y inferiors d'ell, en pixels

en: Create the same proxies as a radio action
an: Creyar os mesmos proxies como una acción de radio

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
an: Indica si l'aparencia d'os proxies ta ista acción ye como un proxy d'acción de radio

en: Active
an: Activo

en: Whether the toggle action should be active
an: Indica si l'acción de commutación debe estar activa

en: Merged UI definition
an: Definición de a IU combinada

en: An XML string describing the merged UI
an: Una cadena XML que describe a IU combinada

en: Program name
an: Nombre d'o programa

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
an: O nombre d'o programa. Si no estase establiu, s'usará por omisión g_get_application_name()

en: Program version
an: Versión d'o programa

en: The version of the program
an: A versión d'o programa

en: Copyright string
an: Cadena d'os dreitos de copia

en: Copyright information for the program
an: Información d'os dreitos de copia d'o programa

en: Comments string
an: Cadena de comentarios

en: Comments about the program
an: Comentarios sobre o programa

en: License Type
an: Mena de licencia

en: The license type of the program
an: A mena de licencia d'o programa

en: Website URL
an: URL d'o puesto web

en: The URL for the link to the website of the program
an: L'URL ta lo vinclo a lo puesto web d'o programa

en: Website label
an: Etiqueta d'o puesto web

en: The label for the link to the website of the program
an: A etiqueta ta lo vinclo a lo puesto web d'o programa

en: Authors
an: Autors

en: List of authors of the program
an: Lista d'autors d'o programa

en: Documenters
an: Documentadors

en: List of people documenting the program
an: Lista d'a chent que documenta o programa

en: Artists
an: Artistas

en: List of people who have contributed artwork to the program
an: Lista d'a chent que ha contribuiu con treballo artistico en o programa

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
an: Creditos ta los traductors. Ista cadena debe etiquetar-se como traducible

en: Logo
an: Logotipo

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
an: Un logotipo ta la caixa "sobre". Si no s'estableix, o predeterminau ye gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
an: Nombre de l'icono d'o logotipo

en: A named icon to use as the logo for the about box.
an: Un icono con nombre ta fer servir como lo logotipo ta la caixa "Sobre".

en: Wrap license
an: Achustar a licencia

en: Whether to wrap the license text.
an: Indica si se debe achustar o texto d'a licencia.

en: Accelerator Closure
an: Zarre de l'accelerador

en: The closure to be monitored for accelerator changes
an: O zarre que monitorizar ta cambeos en l'accelerador

en: Accelerator Widget
an: Widget accelerador

en: The widget to be monitored for accelerator changes
an: O widget que monitorizar ta cambeos en l'accelerador

en: The widget referenced by this accessible.
an: O widget referenciau por iste accesible

en: action name
an: nombre de l'acción

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
an: O nombre de l'acción seleccionada, por eixemplo «app.quit»

en: The parameter for action invocations
an: O parametro ta accions d'invocación

en: Pack type
an: Mena d'empaquetau

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
an: Un GtkPackType que indica si o fillo ye empaquetau con referencia a l'inicio u lo final d'o pai

en: Position
an: Posición

en: The index of the child in the parent
an: L'indiz d'o fillo en o pai

en: Spacing
an: Espaciau

en: The amount of space between children
an: A cantidat d'espacio entre os fillos

en: Value
an: Valor

en: The value of the adjustment
an: A valor de l'achuste

en: Minimum Value
an: Valor minima

en: The minimum value of the adjustment
an: A valor minima de l'achuste

en: Maximum Value
an: Valor maxima

en: The maximum value of the adjustment
an: A valor maxima de l'achuste

en: Step Increment
an: Incremento d'o trango

en: The step increment of the adjustment
an: L'incremento d'o trango de l'achuste

en: Page Increment
an: Incremento de pachina

en: The page increment of the adjustment
an: L'incremento de pachina de l'achuste

en: Page Size
an: Grandaria de pachina

en: The page size of the adjustment
an: A grandaria de pachina de l'achuste

en: Horizontal alignment
an: Aliniación horizontal

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
an: Posición horizontal d'o fillo en o espacio disponible. 0.0 ye aliniau a la cucha, 1.0 ye aliniau a la dreita

en: Vertical alignment
an: Aliniación vertical

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
an: Posición vertical d'o fillo en o espacio disponible. 0.0 ye aliniau alto, 1.0 ye aliniau abaixo

en: Horizontal scale
an: Escala horizontal

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
an: Si o espacio horizontal disponible ye mayor que l'amenistable ta lo fillo, quánto se debe utilizar ta o fillo. 0.0 significa brenca, 1.0 significa tot

en: Vertical scale
an: Escala vertical

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
an: Si o espacio vertical disponible ye mayor que l'amenistable ta lo fillo, quánto se debe utilizar ta lo fillo. 0.0 significa brenca, 1.0 significa tot

en: Top Padding
an: Repleno superior

en: The padding to insert at the top of the widget.
an: O repleno que introducir por alto d'o widget.

en: Bottom Padding
an: Repleno inferior

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
an: O repleno que introducir por baixo d'o widget.

en: Left Padding
an: Repleno cucho

en: The padding to insert at the left of the widget.
an: O repleno que introducir por o costau cucho d'o widget.

en: Right Padding
an: Repleno dreito

en: The padding to insert at the right of the widget.
an: O repleno que introducir por o costau dreito d'o widget.

en: Include an 'Other…' item
an: Incluir un elemento "Unatro…"

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
an: Indica si o quadro combinau habría a incluir un elemento que dispare un GtkAppChooserDialog

en: Show default item
an: Amostrar l'elemento predeterminau

en: Whether the combobox should show the default application on top
an: Indica si a caixa combinada habría d'amostrar l'aplicación predeterminada en a parti superior

en: Heading
an: Capitero

en: The text to show at the top of the dialog
an: O texto que amostrar en a parti superior d'o dialogo

en: Content type
an: Mena de conteniu

en: The content type used by the open with object
an: A mena de conteniu usada ta ubrir-la con un obchecto

en: The GFile used by the app chooser dialog
an: O GFile usau por o dialogo de selección d'aplicacions

en: Show default app
an: Amostrar l'aplicación predeterminada

en: Whether the widget should show the default application
an: Indica si o widget habría d'amostrar l'aplicación predeterminada

en: Show recommended apps
an: Amostrar as aplicacions recomendadas

en: Whether the widget should show recommended applications
an: Indica si o widget debe amostrar as aplicacions recomendadas

en: Show fallback apps
an: Amostrar as aplicacions alternativas

en: Whether the widget should show fallback applications
an: Indica si o widget habría d'amostrar as aplicacions alternativas

en: Show other apps
an: Amostrar atras aplicacions

en: Whether the widget should show other applications
an: Indica si o widget debe amostrar atras aplicacions

en: Show all apps
an: Amostrar todas as aplicacions

en: Whether the widget should show all applications
an: Indica si o widget debe amostrar todas as aplicacions

en: Widget's default text
an: Texto predeterminau d'o widget

en: The default text appearing when there are no applications
an: O texto predeterminau que amaneix quan no bi ha aplicacions

en: Register session
an: Rechistrar a sesión

en: Register with the session manager
an: Rechistrar-ne con o chestor de sesions

en: Application menu
an: Menú d'Aplicacions

en: The GMenuModel for the application menu
an: <>>O GMenuModel ta lo menú d'aplicacions

en: Menubar
an: Barra de menú

en: The GMenuModel for the menubar
an: O GMenuModel ta la barra de menú

en: Active window
an: Finestra activa

en: The window which most recently had focus
an: A finestra que ha teniu o foco mas recientment

en: Show a menubar
an: Amostrar una barra de menú

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
an: VERDADERO si a finestra debe amostrar una barra de menú en a parti superior d'a finestra

en: Arrow direction
an: Adreza d'a flecha

en: The direction the arrow should point
an: L'adreza que a flecha apunta

en: Arrow shadow
an: Uembra d'a flecha

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
an: Aparencia d'a uembra que rodeya a flecha

en: Arrow Scaling
an: Escalau de flechas

en: Amount of space used up by arrow
an: Cantidat d'espacio ocupau por a flecha

en: Horizontal Alignment
an: Aliniación horizontal

en: X alignment of the child
an: Aliniación X d'o fillo

en: Vertical Alignment
an: Aliniación vertical

en: Y alignment of the child
an: Aliniación Y d'o fillo

en: Ratio
an: Proporción

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
an: Proporción d'aspecto si obey_child ye FALSO

en: Obey child
an: Obedeixer a lo fillo

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
an: Forzar a proporción d'aspecto ta que coincida con o fillo d'o marco

en: Header Padding
an: Repleno d'o capitero

en: Number of pixels around the header.
an: Numero de pixels arredol d'o capitero.

en: Content Padding
an: Repleno d'o conteniu

en: Number of pixels around the content pages.
an: Numero de pixels arredol d'as pachinas de contenius.

en: Page type
an: Mena d'a pachina

en: The type of the assistant page
an: A mena d'a pachina de l'asistent

en: Page title
an: Titol d'a pachina

en: The title of the assistant page
an: O titol d'a pachina de l'asistent

en: Header image
an: Imachen d'o capitero

en: Header image for the assistant page
an: Imachen d'o capitero ta la pachina de l'asistent

en: Sidebar image
an: Imachen d'a barra lateral

en: Sidebar image for the assistant page
an: Imachen d'a barra lateral ta la pachina de l'asistent

en: Page complete
an: Pachina completa

en: Whether all required fields on the page have been filled out
an: Indica si totz os campos requerius en a pachina s'han replenau

en: Minimum child width
an: Amplaria minima d'o fillo

en: Minimum width of buttons inside the box
an: Amplaria minima d'os botons adentro d'a caixa

en: Minimum child height
an: Altura minima d'o fillo

en: Minimum height of buttons inside the box
an: Altura minima d'os botons adentro d'a caixa

en: Child internal width padding
an: Amplaria interna d'o repleno d'o fillo

en: Amount to increase child's size on either side
an: Cantidat en que s'incrementa a grandaria d'o fillo por cada costau

en: Child internal height padding
an: Altura interna d'o repleno d'o fillo

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
an: Cantidat en que s'incrementa a grandaria d'o fillo por alto y por abaixo

en: Layout style
an: Estilo d'a distribución

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
an: Como disposar os botons en a caixa. As valors posibles son: espardius, cantonadas, inicio y final

en: Secondary
an: Secundario

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
an: Si ye VERDADERO, o fillo amaneix en un grupo secundario de fillos, apropiau ta, por eixemplo, botons d'aduya

en: Non-Homogeneous
an: No homocheneo

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
an: Si ye VERDADERO, o fillo no será obchecto de grandaria homochenea

en: Whether the children should all be the same size
an: Indica si totz os fillos han d'estar d'a mesma grandaria

en: Baseline position
an: Posición d'a linia base

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
an: A posición d'a linia base d'os widgets aliniaus si bi ha espacio adicional disponible

en: Expand
an: Desplegar

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
an: Indica si o fillo debe recibir espacio adicional quan o pai creix

en: Fill
an: Repleno

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
an: Indica si o espacio adicional dau a lo fillo debe estar reservau ta ell u feito servir como repleno

en: Padding
an: Repleno

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
an: Espacio adicional ta colocar entre o fillo y os  vecins d'ell, en pixels

en: Translation Domain
an: Dominio de traducción

en: The translation domain used by gettext
an: O dominio de traducción que fa servir o gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
an: Texto d'a etiqueta d'o widget adentro d'o botón, si o botón contién una etiqueta d'o widget

en: Use underline
an: Fer servir o subrayau

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
an: Si s'estableix, un subrayau en o texto indica que o siguient caracter se fa servir como o mnemotecnico d'a tecla acceleradera

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
an: Si se selecciona, a etiqueta se fa servir ta prener un elemento de l'inventario en cuenta de ta amostrar-se

en: Focus on click
an: Enfocar-ne en pretar

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
an: Indica si o botón obtién o foco en estar pretau con o churi

en: Border relief
an: Relieve d'o canto

en: The border relief style
an: O estilo d'o relieve d'o canto

en: Horizontal alignment for child
an: Aliniación horizontal ta lo fillo

en: Vertical alignment for child
an: Aliniación vertical ta lo fillo

en: Child widget to appear next to the button text
an: Widget fillo que amaneix a lo costau d'o texto d'o botón

en: Image position
an: Posición d'a imachen

en: The position of the image relative to the text
an: A posición d'a imachen con relación a lo texto

en: Default Spacing
an: Espaciau predeterminau

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
an: Espacio adicional que adhibir ta los botons CAN_DEFAULT

en: Default Outside Spacing
an: Espaciau exterior predeterminau

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
an: Espacio adicional que adhibir ta los botons CAN_DEFAULT que se dibuixa siempre difuera d'o canto

en: Child X Displacement
an: Desplazamiento X d'o fillo

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
an: Quánta distancia en l'adreza x se mueve o fillo en que se suelta o botón

en: Child Y Displacement
an: Desplazamiento Y d'o fillo

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
an: Quánta distancia en l'adreza y se mueve o fillo en que se suelta o botón

en: Displace focus
an: Desplazar o foco

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
an: Indica si as propiedatz child_displacement_x/_y han d'afectar tamién a lo rectanglo d'o foco

en: Inner Border
an: Canto interior

en: Border between button edges and child.
an: Canto entre os cantos d'o botón y o fillo.

en: Image spacing
an: Espaciau d'a imachen

en: Spacing in pixels between the image and label
an: Espaciau en pixels entre a imachen y a etiqueta

en: Year
an: Anyo

en: The selected year
an: L'anyo seleccionau

en: Month
an: Mes

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
an: O mes seleccionau (como un numero entre 0 y 11)

en: Day
an: Diya

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
an: O diya seleccionau (como un numero entre 1 y 31, u 0 ta deseleccionar o diya actualment seleccionau)

en: Show Heading
an: Amostrar o capitero

en: If TRUE, a heading is displayed
an: Si ye VERDADERO, s'amuestra un capitero

en: Show Day Names
an: Amostrar os nombres d'os diyas

en: If TRUE, day names are displayed
an: Si ye VERDADERO, s'amuestran os nombres d'os diyas

en: No Month Change
an: Sin cambeo de mes

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
an: Si ye VERDADERO, o mes seleccionau no puet cambiar-se

en: Show Week Numbers
an: Amostrar os numeros d'as semanas

en: If TRUE, week numbers are displayed
an: Si ye VERDADERO, s'amuestran os numeros d'as semanas

en: Details Width
an: Detalles de l'amplaria

en: Details width in characters
an: Detalla l'amplaria en os caracters

en: Details Height
an: Detalles de l'altura

en: Details height in rows
an: Detalla l'altura en as ringleras

en: Show Details
an: Amostrar os detalles

en: If TRUE, details are shown
an: Si ye VERDADERO, s'amuestran os detalles

en: Inner border
an: Canto interior

en: Inner border space
an: Espacio d'o canto interior

en: Vertical separation
an: Deseparación vertical

en: Space between day headers and main area
an: Espacio entre os capiters d'o diya y l'aria prencipal

en: Horizontal separation
an: Deseparación horizontal

en: Space between week headers and main area
an: Espacio entre os capiters d'a semana y l'aria prencipal

en: Space which is inserted between cells
an: Espacio que s'introduz entre as celdas

en: Whether the cell expands
an: Indica si a celda se desplega

en: Align
an: Aliniación

en: Whether cell should align with adjacent rows
an: Indica si a celda debe aliniar-se con as ringleras adchacents

en: Fixed Size
an: Grandaria fixa

en: Whether cells should be the same size in all rows
an: Indica si a celda debe tener a mesma grandaria en todas as ringleras

en: Pack Type
an: Mena d'empaquetau

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
an: Un GtkPackType que indica si a celda ye empaquetada con referencia a l'inicio u a la fin de l'aria de celdas

en: Focus Cell
an: Dar-le o foco a la celda

en: The cell which currently has focus
an: A celda que tien o foco actualment

en: Edited Cell
an: Celda editada

en: The cell which is currently being edited
an: A celda que se ye editando actualment

en: Edit Widget
an: Editar o widget

en: The widget currently editing the edited cell
an: O widget que actualment ye editando a celda editada

en: Area
an: Aria

en: The Cell Area this context was created for
an: A celda d'aria ta la que se creyó iste contexto

en: Minimum Width
an: Amplaria minima

en: Minimum Height
an: Altura minima

en: Editing Canceled
an: Edición cancelada

en: Indicates that editing has been canceled
an: Indica que a edición s'ha cancelau

en: Accelerator key
an: Tecla acceleradera

en: The keyval of the accelerator
an: A valor d'a tecla de l'accelerador

en: Accelerator modifiers
an: Modificadors de l'accelerador

en: The modifier mask of the accelerator
an: A mascareta d'o modificador de l'accelerador

en: Accelerator keycode
an: Codigo d'a tecla de l'accelerador

en: The hardware keycode of the accelerator
an: O codigo d'a tecla hardware de l'accelerador

en: Accelerator Mode
an: Modo de l'accelerador

en: The type of accelerators
an: As menas d'acceleradors

en: mode
an: modo

en: Editable mode of the CellRenderer
an: Modo editable d'o renderizador de celda

en: Display the cell
an: Amostrar a celda

en: Display the cell sensitive
an: Amostrar a celda sensible

en: xalign
an: aliniación x

en: The x-align
an: L'aliniación x

en: yalign
an: aliniación y

en: The y-align
an: L'aliniación y

en: xpad
an: repleno x

en: The xpad
an: O repleno x

en: ypad
an: repleno y

en: The ypad
an: O repleno y

en: width
an: amplaria

en: The fixed width
an: L'amplaria fixa

en: height
an: altura

en: The fixed height
an: L'altura fixa

en: Is Expander
an: Ye desplegador

en: Row has children
an: A ringlera tien fillos

en: Is Expanded
an: Ye desplegau

en: Row is an expander row, and is expanded
an: A ringlera ye una ringlera de desplegador, y ye desplegada

en: Cell background color name
an: Nombre d'a color de fondo d'a celda

en: Cell background color as a string
an: A color de fondo d'a celda como una cadena

en: Cell background color
an: Color de fondo d'a celda

en: Cell background color as a GdkColor
an: A color de fondo d'a celda como GdkColor

en: Cell background RGBA color
an: Color de fondo RGBA d'a celda

en: Cell background color as a GdkRGBA
an: A color de fondo d'a celda como GdkRGBA

en: Editing
an: Editando

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
an: Indica si a renderización d'a celda ye en modo d'edición

en: Cell background set
an: Estableix o fondo d'a celda

en: Whether the cell background color is set
an: Indica si a color de fondo d'a celda ye establida

en: Model
an: Modelo

en: The model containing the possible values for the combo box
an: O modelo que contién as valors posibles ta lo quadro combinau

en: Text Column
an: Columna de texto

en: A column in the data source model to get the strings from
an: Una columna en o modelo d'orichen de datos que s'obtienen as cadenas

en: Has Entry
an: Tien dentrada

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
an: Si ye FALSO no permitir introducir cadenas distintas d'as trigadas

en: surface
an: superficie

en: The surface to render
an: A superficie que renderizar

en: Stock ID
an: ID de l'inventario

en: The stock ID of the stock icon to render
an: L'ID d'inventario de l'icono d'inventario a renderizar

en: Size
an: Grandaria

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
an: A valor de GTKIconSize que especifica a grandaria de l'icono renderizau

en: Detail
an: Detalle

en: Render detail to pass to the theme engine
an: Detalle de renderizau a pasar a lo motor de temas

en: Follow State
an: Seguir l'estau

en: Icon
an: Icono

en: Value of the progress bar
an: Valor d'a barra de progreso

en: Text
an: Texto

en: Text on the progress bar
an: Texto en a barra de progreso

en: Pulse
an: Preto

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
an: Estableix isto a valors positivas ta indicar que se realiza bell progreso, pero no se sabe quánto.

en: Text x alignment
an: Aliniación x d'o texto

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
an: L'aliniación horizontal d'o texto, dende 0 (cucha) dica 1 (dreita). d'o revés ta distribucions D-->C.

en: Text y alignment
an: Aliniación y d'o texto

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
an: L'aliniación vertical d'o texto, dende 0 (superior) dica 1 (inferior).

en: Inverted
an: Invertiu

en: Invert the direction in which the progress bar grows
an: Invertir l'adreza en que aumentan as barras de progreso

en: Adjustment
an: Achuste

en: The adjustment that holds the value of the spin button
an: L'achuste que mantién a valor d'o botón incrementable

en: Climb rate
an: Taxa de puyada

en: The acceleration rate when you hold down a button
an: A taxa d'acceleración en que mantiens preto un botón

en: Digits
an: Dichitos

en: The number of decimal places to display
an: O numero de puestos decimals que amostrar

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
an: Indica si o marcador incrementable ye activo (eix. amostrau) en a celda

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
an: A valor de GTKIconSize que especifica a grandaria d'o marcador incrementable renderizau

en: Text to render
an: Texto a renderizar

en: Markup
an: Marcau

en: Marked up text to render
an: Texto resaltau a renderizar

en: Attributes
an: Atributos

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
an: Un listau d'atributos d'estilos ta aplicar a lo texto d'o renderizador

en: Single Paragraph Mode
an: Modo de paragrafo simple

en: Whether to keep all text in a single paragraph
an: Indica si se debe mantener tot o texto en un solo paragrafo

en: Background color name
an: Nombre d'a color de fondo

en: Background color as a string
an: A color de fondo como una cadena

en: Background color
an: Color de fondo

en: Background color as a GdkColor
an: A color de fondo como GdkColor

en: Background color as RGBA
an: A color de fondo como RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
an: A color de fondo como GdkRGBA

en: Foreground color name
an: Nombre d'a color d'o primer plan

en: Foreground color as a string
an: A color d'o primer plan como una cadena

en: Foreground color
an: Color d'o primer plan

en: Foreground color as a GdkColor
an: A color de primer plan como GdkColor

en: Foreground color as RGBA
an: Color d'o primer plan como RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
an: A color d'o primer plan como GdkRGBA

en: Whether the text can be modified by the user
an: Indica si o texto puede modificar-lo l'usuario

en: Font
an: Fuent

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
an: A descripción d'a fuent como una cadena, eixemplo: «Sans Italic 12»

en: Font description as a PangoFontDescription struct
an: A descripción d'a fuent como una estructura PangoFontDescription

en: Font family
an: Familia d'a fuent

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
an: Nombre d'a familia d'a fuent, eix. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
an: Estilo d'a fuent

en: Font variant
an: Variant d'a fuent

en: Font weight
an: Amplaria d'a fuent

en: Font stretch
an: Estiramiento d'a fuent

en: Font size
an: Grandaria d'a fuent

en: Font points
an: Puntos d'a fuent

en: Font size in points
an: Grandaria d'a fuent en puntos

en: Font scale
an: Escala d'a fuent

en: Font scaling factor
an: Factor d'escalau d'a fuent

en: Rise
an: Elevar

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
an: Desplazamiento d'o texto sobre a linia base (por baixo d'a linia base a elevación ye negativa)

en: Strikethrough
an: Rayar

en: Whether to strike through the text
an: Indica si se raya o texto

en: Underline
an: Subrayau

en: Style of underline for this text
an: Estilo d'o subrayau d'iste texto

en: Language
an: Idioma

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
an: L'idioma en que ye iste texto, como un codigo ISO. o Pango puet usar isto como una aduya quan ye renderizando lo texto. Si no comprende iste parametro prebablement no l'amenesta

en: Ellipsize
an: Elipsis

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
an: O puesto preferiu ta la elipsis d'a cadena, si o renderizador d'a celda no tien espacio suficient ta amostrar a cadena completa

en: Width In Characters
an: Amplaria en caracters

en: The desired width of the label, in characters
an: L'amplaria d'a etiqueta, en caracters

en: Maximum Width In Characters
an: Amplaria maxima en caracters

en: The maximum width of the cell, in characters
an: L'amplaria maxima d'a celda, en caracters

en: Wrap mode
an: Modo d'achuste

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
an: Cómo trencar a cadena en linias multiples, si o renderizador d'a celda no tien suficient espacio ta amostrar a cadena completa

en: Wrap width
an: Achustar l'amplaria

en: The width at which the text is wrapped
an: L'amplaria a la que o texto s'achusta

en: Alignment
an: Aliniación

en: How to align the lines
an: Cómo aliniar as linias

en: Placeholder text
an: Escribir aquí

en: Text rendered when an editable cell is empty
an: Texto renderizau quan una celda editable ye vueda

en: Background set
an: Estableix o fondo

en: Whether this tag affects the background color
an: Indica si ista etiqueta afecta a la color de fondo

en: Foreground set
an: Estableix o primer plan

en: Whether this tag affects the foreground color
an: Indica si ista etiqueta afecta a la color de frent

en: Editability set
an: Estableix a editabilidad

en: Whether this tag affects text editability
an: Indica si ista etiqueta afecta a editabilidad d'o texto

en: Font family set
an: Estableix a familia d'a fuent

en: Whether this tag affects the font family
an: Indica si ista etiqueta afecta a la familia d'a fuent

en: Font style set
an: Estableix o estilo d'a fuent

en: Whether this tag affects the font style
an: Indica si ista etiqueta afecta o estilo d'a fuent

en: Font variant set
an: Estableix a variant d'a fuent

en: Whether this tag affects the font variant
an: Indica si ista etiqueta afecta a la variant d'a fuent

en: Font weight set
an: Estableix o peso d'a fuent

en: Whether this tag affects the font weight
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo peso d'a fuent

en: Font stretch set
an: Estableix l'amplo d'a fuent

en: Whether this tag affects the font stretch
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo estiramiento d'a fuent

en: Font size set
an: Estableix a grandaria d'a fuent

en: Whether this tag affects the font size
an: Indica si ista etiqueta afecta a la grandaria d'a fuent

en: Font scale set
an: Estableix a escala d'a fuent

en: Whether this tag scales the font size by a factor
an: Indica si ista etiqueta escala a grandaria d'a fuent por un factor

en: Rise set
an: Estableix l'elevamiento

en: Whether this tag affects the rise
an: Indica si ista etiqueta afecta a la elevación

en: Strikethrough set
an: Estableix o rayau

en: Whether this tag affects strikethrough
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo rayau

en: Underline set
an: Estableix o subrayau

en: Whether this tag affects underlining
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo subrayau

en: Language set
an: Estableix l'idioma

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
an: Indica si ista etiqueta afecta a l'idioma en que se renderiza lo texto

en: Ellipsize set
an: Estableix a elipsis

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo modo d'elipsis

en: Align set
an: Estableix l'aliniación

en: Whether this tag affects the alignment mode
an: Indica si ista etiqueta afecta a lo modo d'aliniamiento

en: Toggle state
an: Estau commutable

en: The toggle state of the button
an: O estau commutable d'o botón

en: Inconsistent state
an: Estau inconsistent

en: The inconsistent state of the button
an: O estau inconsistent d'o botón

en: Activatable
an: Activable

en: The toggle button can be activated
an: O botón commutable puet estar activau

en: Radio state
an: Estau de radio

en: Draw the toggle button as a radio button
an: Dibuixar o botón d'activación como un botón de radio

en: Indicator size
an: Grandaria de l'indicador

en: Background RGBA color
an: Color de fondo RGBA

en: CellView model
an: Modelo d'anvista de celda

en: The model for cell view
an: O modelo ta l'anvista de celda

en: Cell Area
an: Aria d'a celda

en: The GtkCellArea used to layout cells
an: O GtkCellArea usau ta la distribución d'as celdas

en: Cell Area Context
an: Contexto de l'aria d'a celda

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
an: O GtkCellArea usau ta calcular a cheometría de lanvista de celdas

en: Draw Sensitive
an: Sensible a lo dibuixo

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
an: Indica si se debe aforzar a las celdas a dibuixar-se en o estau sensitivo

en: Fit Model
an: Achustar a lo modelo

en: Whether to request enough space for every row in the model
an: Indica si se debe solicitar espacio suficient ta cada ringlera en o modelo

en: Indicator Size
an: Grandaria de l'indicador

en: Indicator Spacing
an: Espacio de l'indicador

en: Whether the menu item is checked
an: Indica si l'elemento de menú ye marcau

en: Whether to display an "inconsistent" state
an: Indica si se debe amostrar un estau «inconsistent»

en: Draw as radio menu item
an: Dibuixar-lo como un elemento de menú de radio

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
an: Indica si l'aparencia de l'elemento de menú ye como un elemento de menú de radio

en: Use alpha
an: Fer servir l'alfa

en: Whether to give the color an alpha value
an: Indica si se debe dar una valor alfa a la color

en: Title
an: Titol

en: The title of the color selection dialog
an: O titol d'o dialogo de selección d'a color

en: The selected color
an: A color seleccionada

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
an: A valor d'opacidat actual (0 ye completament transparent, 65535 ye completament opaco)

en: Current RGBA Color
an: Color RGBA actual

en: The selected RGBA color
an: A color RGBA seleccionau

en: Current color, as a GdkRGBA
an: Color actual como GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
an: Indica si se debe amostrar l'alfa

en: Show editor
an: Amostrar l'editor

en: Scale type
an: Mena d'escala

en: RGBA Color
an: Color RGBA

en: Color as RGBA
an: A color como RGBA

en: Selectable
an: Seleccionable

en: Whether the swatch is selectable
an: Indica si a muestra ye seleccionable

en: ComboBox model
an: Modelo d'o quadro conbinau

en: The model for the combo box
an: O modelo ta lo quadro combinau

en: Wrap width for laying out the items in a grid
an: Achusta l'amplaria ta distribuir os elementos en una reixeta

en: Row span column
an: Ringlera que expande una columna

en: TreeModel column containing the row span values
an: Columna de modelo d'arbol que contién as valors de desplegue d'a ringlera

en: Column span column
an: Columna que desplega una columna

en: TreeModel column containing the column span values
an: Columna de modelo d'arbol que contién as valors de desplegue de columna

en: Active item
an: Elemento activo

en: The item which is currently active
an: L'elemento que ye activo actualment

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
an: Indica si os desplegables han de tener un tirador en o menú

en: Has Frame
an: Tien marco

en: Whether the combo box draws a frame around the child
an: Indica si o quadro combinau dibuixa un marco arredol d'o fillo

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
an: Indica si o quadro combinau obtién o foco en que se preta con o churi

en: Tearoff Title
an: Titol d'o tirador

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
an: Un titol que podría amostrar o chestor de finestras en desprender l'emerchent

en: Popup shown
an: Emerchent amostrau

en: Whether the combo's dropdown is shown
an: Indica si s'amuestra o desplegable d'o quadro combinau

en: Button Sensitivity
an: Sensibilidat d'o botón

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
an: Indica si o botón desplegable ye sensible quan o modelo ye vuedo

en: Whether combo box has an entry
an: Indica si o quadro combinau tien una dentrada

en: Entry Text Column
an: Columna de dentrada de texto

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
an: A columna en o modelo de quadro combinau ta asociar con cadenas d'a dentrada si o quadro combinau se creyó con #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: ID Column
an: ID d'a columna

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
an: A columna en o modelo de quadro combinau que proporciona os ID de cadenas ta las valors en o modelo

en: Active id
an: ID activo

en: The value of the id column for the active row
an: A valor de l'ID d'a columna ta la ringlera activa

en: Popup Fixed Width
an: Amplaria fixa de l'emerchent

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
an: Indica si l'amplaria de l'emerchent habría d'estar fixa coincidindo con l'amplaria reservada ta lo quadro combinau

en: Appears as list
an: Amaneix como una lista

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
an: Indica si os desplegables se pareixen a listas en cuenta de menús

en: Arrow Size
an: Grandaria d'a flecha

en: The minimum size of the arrow in the combo box
an: A grandaria minima d'a flecha en o quadro combinau

en: The amount of space used by the arrow
an: A cantidat d'espacio usau por a flecha

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
an: Qué clase de uembra dibuixar arredol d'o quadro combinau

en: Resize mode
an: Modo de redimensión

en: Specify how resize events are handled
an: Especifica cómo se manipulan os eventos de redimensionau

en: Border width
an: Amplaria d'o canto

en: The width of the empty border outside the containers children
an: L'amplaria d'o canto vuedo difuera d'os contenedors fillos

en: Child
an: Fillo

en: Can be used to add a new child to the container
an: Puet usar-se ta adhibir un fillo nuevo a lo contenedor

en: Subproperties
an: Subpropiedatz

en: The list of subproperties
an: A lista de subpropiedatz

en: Animated
an: Puixau

en: Set if the value can be animated
an: Establir si a valor se puede puixar

en: Affects size
an: Afectar a la grandaria

en: Set if the value affects the sizing of elements
an: Establir si a valor afecta a la grandaria d'os elementos

en: Affects font
an: Afectar a la fuent

en: Set if the value affects the font
an: Establir si a valor afecta a la fuent

en: The numeric id for quick access
an: L'ID numerico ta l'acceso rapido

en: Inherit
an: Heredar

en: Set if the value is inherited by default
an: Establir si a valor s'hereda de traza predeterminada

en: Initial value
an: Valor inicial

en: The initial specified value used for this property
an: A valor inicial especificada ta ista propiedat

en: Content area border
an: Canto de l'aria de contenius

en: Width of border around the main dialog area
an: Amplaria d'o canto arredol de l'aria prencipal d'o dialogo

en: Content area spacing
an: Deseparación de l'aria de conteniu

en: Spacing between elements of the main dialog area
an: Espacio entre os elementos de l'aria d'o dialogo prencipal

en: Button spacing
an: Espaciau d'os botons

en: Spacing between buttons
an: Espaciau entre os botons

en: Action area border
an: Canto de l'aria d'acción

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
an: Amplaria d'o canto arredol de l'aria d'o botón en a parti inferior d'o dialogo

en: The contents of the buffer
an: O conteniu d'a memoria intermeya

en: Text length
an: Longaria d'o texto

en: Length of the text currently in the buffer
an: Longaria d'o texto actualment en a memoria intermeya

en: Maximum length
an: Longaria maxima

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
an: Numero maximo de caracters ta ista dentrada. Zero si no bi ha maximo

en: Text Buffer
an: Memoria intermeya d'o texto

en: Text buffer object which actually stores entry text
an: Obchecto de memoria intermeya d'o texto que realment almagazena a dentrada de texto

en: Cursor Position
an: Posición d'o cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars
an: A posición actual d'o cursor d'o ficau en caracters

en: Selection Bound
an: Limite de selección

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
an: A posición en caracters d'o cabo opuesto d'a selección dende o cursor

en: Whether the entry contents can be edited
an: Indica si os contenius d'a dentrada pueden editar-se

en: Visibility
an: Visibilidat

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
an: FALSO amuestra o «caracter invisible» en cuenta d'o texto actual (modo clau)

en: FALSE removes outside bevel from entry
an: FALSO saca o bisel exterior d'a dentrada

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
an: Canto entre o texto y o marco. Prene precedencia sobre a propiedat d'estilo d'o canto interno

en: Invisible character
an: Caracter invisible

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
an: O caracter que s'usará quan s'enmascaren os contenius d'a dentrada (en «modo clau»)

en: Activates default
an: Activar o predeterminau

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
an: Indica si se debe activar o widget predeterminau (como o botón predeterminau en un dialogo) quan se prete l'INTRO

en: Width in chars
an: Amplaria en caracters

en: Number of characters to leave space for in the entry
an: Numero de caracters ta deixar d'espacio en a dentrada

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
an: Numero de pixels d'a dentrada desplazaus difuera d'a pantalla enta la cucha

en: The contents of the entry
an: O conteniu d'a dentrada

en: X align
an: Aliniación X

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
an: L'aliniación horizontal, dende 0 (cucha) dica 1 (dreita). d'o revés ta distribucions D-->C.

en: Truncate multiline
an: Truncar a multilinia

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
an: Indica si se truncan as apegadas multilinias a una linia.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
an: Qué clase de uembra dibuixar arredol d'a dentrada quan l'has-frame ye activau

en: Overwrite mode
an: Modo de sobrescritura

en: Whether new text overwrites existing text
an: Indica si o texto introduciu sobrescribe l'existent

en: Length of the text currently in the entry
an: Longaria d'o texto actualment en a dentrada

en: Invisible character set
an: Conchunto de caracters invisibles

en: Whether the invisible character has been set
an: Indica si s'ha establiu a invisibilidad d'o conchunto de caracters

en: Caps Lock warning
an: Alvertencia de bloqueyo de mayusclas

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
an: Indica si en as dentradas de claus s'amuestra una alvertencia quan o bloqueyo de mayusclas ye activo

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
an: Amostrar texto en a dentrada quan ye vueda y no tien o foco

en: Primary stock ID
an: ID d'almagazenamiento primario

en: Stock ID for primary icon
an: ID d'almagazenamiento ta l'icono primario

en: Secondary stock ID
an: ID d'almagazenamiento secundario

en: Stock ID for secondary icon
an: ID d'almagazenamiento ta l'icono secundario

en: Primary icon name
an: Nombre de l'icono primario

en: Icon name for primary icon
an: Nombre de l'icono ta l'icono primario

en: Secondary icon name
an: Nombre de l'icono secundario

en: Icon name for secondary icon
an: Nombre de l'icono ta l'icono secundario

en: Primary GIcon
an: GIcon primario

en: GIcon for primary icon
an: GIcon ta l'icono primario

en: Secondary GIcon
an: GIcon secundario

en: GIcon for secondary icon
an: GIcon ta l'icono secundario

en: Primary storage type
an: Mena d'almagazenamiento primario

en: The representation being used for primary icon
an: A representación emplegada ta l'icono primario

en: Secondary storage type
an: Mena d'almagazenamiento secundario

en: The representation being used for secondary icon
an: A representación emplegada ta l'icono secundario

en: Primary icon activatable
an: Icono primario activable

en: Whether the primary icon is activatable
an: Indica si l'icono primario ye activable

en: Secondary icon activatable
an: Icono secundario activable

en: Whether the secondary icon is activatable
an: Indica si l'icono secundario ye activable

en: Primary icon sensitive
an: Sensibilidat de l'icono primario

en: Whether the primary icon is sensitive
an: Indica si l'icono primario ye sensible

en: Secondary icon sensitive
an: Sensibilidat de l'icono secundario

en: Whether the secondary icon is sensitive
an: Indica si l'icono secundario ye sensible

en: Primary icon tooltip text
an: Texto d'a sucherencia de l'icono primario

en: The contents of the tooltip on the primary icon
an: O conteniu d'a sucherencia ta l'icono primario

en: Secondary icon tooltip text
an: Texto d'a sucherencia de l'icono secundario

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
an: O conteniu d'a sucherencia ta l'icono secundario

en: Primary icon tooltip markup
an: Marcau d'a sucherencia de l'icono primario

en: Secondary icon tooltip markup
an: Marcau d'a sucherencia de l'icono secundario

en: Completion
an: Completau

en: The auxiliary completion object
an: L'obchecto de completau auxiliar

en: Purpose
an: Proposito

en: Purpose of the text field
an: Proposito d'o campo de texto

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
an: Un listau d'atributos d'estilos ta aplicar-lo a lo texto d'a etiqueta

en: Populate all
an: Poblar-lo tot

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
an: indica si se debe emitir o ::populate-popup ta tocar emerchents

en: Tabs
an: Pestanyas

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
an: Un listau d'ubicacions tabuladas que aplicar a lo texto d'a dentrada

en: Icon Prelight
an: Iluminación de l'icono

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
an: Indica si os iconos activables han d'iluminar-se en pasar o churi sobre ells

en: Progress Border
an: Canto d'o progreso

en: Border around the progress bar
an: Canto arredol d'a barra de progreso

en: Border between text and frame.
an: Canto entre o texto y o marco.

en: Completion Model
an: Modelo de completau

en: The model to find matches in
an: O modelo ta trobar coincidencias

en: Minimum Key Length
an: Longaria minima de clau

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
an: Longaria minima d'a clau de busca ta mirar coincidencias

en: Text column
an: Columna de texto

en: The column of the model containing the strings.
an: A columna d'o modelo que contién as cadenas.

en: Inline completion
an: Completau en linia

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
an: Indica si o prefixo común debe ficar-se automaticament

en: Popup completion
an: Emercher o completau

en: Whether the completions should be shown in a popup window
an: Indica si os completaus han d'amostrar-se en una finestra emerchent

en: Popup set width
an: L'emerchent estableix l'amplaria

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
an: Si ye VERDADERO, a finestra emerchent tendrá a mesma grandaria que a dentrada

en: Popup single match
an: Coincidencia simpla de l'emerchent

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
an: Si ye VERDADERO, a finestra emerchent amaneixerá ta una coincidencia simpla.

en: Inline selection
an: Selección en linia

en: Your description here
an: Aquí a tuya descripción

en: Visible Window
an: Finestra visible

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
an: Indica si a caixa d'eventos ye visible, como contraposición a invisible y nomás feita servir ta atrapar eventos.

en: Above child
an: Sobre o fillo

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
an: Indica si a finestra atrapadera d'eventos d'a caixa d'eventos ye por alto d'o widget fillo como oposición debaixo d'ista.

en: Expanded
an: Desplegau

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
an: Indica si o desplegador ye estau ubierto ta revelar o widget fillo

en: Text of the expander's label
an: Texto d'a etiqueta d'o desplegador

en: Use markup
an: Fer servir o marcau

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
an: O texto d'a etiqueta incluye marcau XML. Veye pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
an: Espacio ta colocar entre a etiqueta y o fillo

en: Label widget
an: Widget etiqueta

en: A widget to display in place of the usual expander label
an: Un widget ta amostrar en cuenta d'a etiqueta usual d'o desplegador

en: Label fill
an: Repleno d'etiqueta

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
an: Indica si o widget d'etiqueta habría a emplir tot o espacio horizontal disponible

en: Resize toplevel
an: Redimensionar o libel superior

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
an: Indica si o desplegador redimensionará a finestra de libel superior en desplegar-se y plegar-se

en: Expander Size
an: Grandaria d'o desplegador

en: Size of the expander arrow
an: Grandaria d'a flecha d'o desplegador

en: Dialog
an: Dialogo

en: The file chooser dialog to use.
an: O dialogo d'o selector de fichers que se va a usar.

en: The title of the file chooser dialog.
an: O titol d'o dialogo de selección de fichers.

en: Action
an: Acción

en: The type of operation that the file selector is performing
an: A mena d'operación que o selector de fichers ye fendo

en: Filter
an: Filtro

en: The current filter for selecting which files are displayed
an: O filtro actual ta seleccionar qué fichers se son amostrando

en: Local Only
an: Nomás local

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
an: Indica si os fichers seleccionaus han de limitar-se a fichers locals: URL

en: Preview widget
an: Widget d'anvista previa

en: Application supplied widget for custom previews.
an: Widget d'aplicación amaniu ta las anvistas previas personalizadas.

en: Preview Widget Active
an: Widget d'anvista previa activo

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
an: Indica si debe amostrar-se o widget amaniu por l'aplicación ta las anvistas previas personalizadas.

en: Use Preview Label
an: Fer servir aetiqueta d'anvista previa

en: Extra widget
an: Widget adicional

en: Application supplied widget for extra options.
an: Widget d'aplicación amaniu ta las opcions adicionals.

en: Select Multiple
an: Selección multiple

en: Whether to allow multiple files to be selected
an: Indica si se permite a selección de multiples fichers

en: Show Hidden
an: Amostrar os amagaus

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
an: Indica si han d'amostrar-se os fichers y as carpetas amagadas

en: Do overwrite confirmation
an: Fer a confirmación de sobrescritura

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
an: Indica si un selector de fichers en o modo alzar presentará un dialogo de confirmación de sobrescritura si estase necesario.

en: Allow folder creation
an: Permitir a creyación de carpetas

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
an: Indica si un selector de fichers en un modo distinto a ubrir ofreix a l'usuario a posibilidat de creyar carpetas nuevas.

en: X position
an: Posición X

en: X position of child widget
an: Posición X d'o widget fillo

en: Y position
an: Posición Y

en: Y position of child widget
an: Posición Y d'o widget fillo

en: Selection mode
an: Modo de selección

en: The selection mode
an: O modo de selección

en: Activate on Single Click
an: Activar-ne con un solo clic

en: Activate row on a single click
an: Activar a ringlera con un solo clic

en: Minimum Children Per Line
an: Numero minimo de fillos por linia

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
an: A cantidat minima de fillos que colocar de traza consecutiva en a orientación dada.

en: Maximum Children Per Line
an: Numero maximo de fillos por linia

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
an: A cantidat maxima de fillos que solicitar de traza consecutiva en a orientación dada.

en: Vertical spacing
an: Espaciau vertical

en: The amount of vertical space between two children
an: A cantidat d'espacio vertical entre dos fillos

en: Horizontal spacing
an: Espaciau horizontal

en: The amount of horizontal space between two children
an: A cantidat d'espacio horizontal entre dos fillos

en: The title of the font chooser dialog
an: O titol d'o dialogo de selección de fuent

en: The name of the selected font
an: O nombre d'a fuent seleccionada

en: Use font in label
an: Fer servir a fuent en a etiqueta

en: Whether the label is drawn in the selected font
an: Indica si a etiqueta se dibuixa con a fuent seleccionada

en: Use size in label
an: Fer servir a grandaria en a etiqueta

en: Whether the label is drawn with the selected font size
an: Indica si a etiqueta se dibuixa con a grandaria de fuent seleccionada

en: Show style
an: Amostrar o estilo

en: Whether the selected font style is shown in the label
an: Indica si o estilo de fuent seleccionau s'amuestra en a etiqueta

en: Show size
an: Amostrar a grandaria

en: Whether selected font size is shown in the label
an: Indica si a grandaria de fuent seleccionada s'amuestra en a etiqueta

en: Font description
an: Descripción d'a fuent

en: Show preview text entry
an: Amostrar l'anvista previa d'a dentrada de texto

en: Whether the preview text entry is shown or not
an: Indica si s'amuestra u no pas l'anvista previa d'a dentrada de texto

en: Text of the frame's label
an: Texto d'a etiqueta d'o marco

en: Label xalign
an: Aliniación X d'a etiqueta

en: The horizontal alignment of the label
an: L'aliniación horizontal d'a etiqueta

en: Label yalign
an: Aliniación Y d'a etiqueta

en: The vertical alignment of the label
an: L'aliniación vertical d'a etiqueta

en: Frame shadow
an: Uembra d'o marco

en: Appearance of the frame border
an: Aparencia d'o canto d'o marco

en: A widget to display in place of the usual frame label
an: Un widget Ta amostrar en cuenta d'a etiqueta usual d'o marco

en: Row Homogeneous
an: Ringlera homochenea

en: If TRUE, the rows are all the same height
an: Si ye VERDADERO, as ringleras tienen todas a mesma altura

en: Column Homogeneous
an: Columna homochenea

en: If TRUE, the columns are all the same width
an: Si ye VERDADERO, as columnas tienen todas a mesma altura

en: Baseline Row
an: Ringlera d'a linia base

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
an: A ringlera que aliniar a la linia base quan l'aliniación vertical ye GTK_ALIGN_BASELINE

en: The row number to attach the top side of a child widget to
an: O numero de ringlera que acoplar a la parti superior d'un widget fillo

en: Width
an: Amplaria

en: The number of columns that a child spans
an: O número de columnas que un fillo abasta

en: Height
an: Altura

en: The number of rows that a child spans
an: O numero de ringleras que un fillo abasta

en: The title to display
an: O titol que amostrar

en: Subtitle
an: Subtitol

en: The subtitle to display
an: O subtitol que amostrar

en: Custom Title
an: Titol personalizau

en: Custom title widget to display
an: Titol personalizau d'o widget que amostrar

en: Show decorations
an: Amostrar as decoracions

en: Whether to show window decorations
an: Indica si s'han d'amostrar as decoracions d'a finestra

en: Decoration Layout
an: Distribución d'a decoración

en: The layout for window decorations
an: A distribución d'as decoracions de finestra

en: Decoration Layout Set
an: Conchunto de distribucions de decoración

en: Has Subtitle
an: Tien subtitol

en: Whether to reserve space for a subtitle
an: Indica si se debe reservar espacio ta un subtitol

en: Model column used to retrieve the text from
an: Columna modelo feita servir ta obtener o texto

en: Markup column
an: Columna de marcau

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
an: Columna modelo feita servir ta obtener o texto si se fa servir o marcau Pango

en: Icon View Model
an: Modelo d'anvista d'icono

en: The model for the icon view
an: O modelo ta l'anvista d'icono

en: Number of columns
an: Numero de columnas

en: Number of columns to display
an: O numero de columnas que amostrar

en: Width for each item
an: Amplaria ta cada elemento

en: The width used for each item
an: L'amplaria feita servir ta cada elemento

en: Space which is inserted between cells of an item
an: Espacio que s'introduz entre as celdas d'un elemento

en: Row Spacing
an: Espaciau entre ringleras

en: Space which is inserted between grid rows
an: Espacio que se fica entre as ringleras d'a reixeta

en: Column Spacing
an: Espaciau entre columnas

en: Space which is inserted between grid columns
an: Espacio que se fica entre as columnas d'a reixeta

en: Margin
an: Marguin

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
an: Espacio que se fica entre os cantos de l'anvista d'icono

en: Item Orientation
an: Orientación de l'elemento

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
an: Cómo se planta o texto y l'icono ta cada elemento entre ells

en: Reorderable
an: Reordenable

en: View is reorderable
an: Lanvista ye reordenable

en: Tooltip Column
an: Columna de sucherencia

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
an: A columna d'o modelo que contién os textos de sucherencia ta los elementos

en: Item Padding
an: Repleno de l'elemento

en: Padding around icon view items
an: ­Repleno arredol de lanvista d'iconos

en: Selection Box Color
an: Color d'a caixa de selección

en: Color of the selection box
an: Color d'a caixa de selección

en: Selection Box Alpha
an: Alfa d'a caixa de selección

en: Opacity of the selection box
an: Opacidat d'a caixa de selección

en: Surface
an: Superficie

en: A cairo_surface_t to display
an: Una cairo_surface_t que amostrar

en: Filename
an: Nombre d'o fichero

en: Filename to load and display
an: Nombre d'o fichero que cargar y amostrar

en: Stock ID for a stock image to display
an: ID d'inventario ta una imachen d'inventario que amostrar

en: Icon set
an: Conchunto d'iconos

en: Icon set to display
an: Conchunto d'iconos que amostrar

en: Icon size
an: Grandaria de l'icono

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
an: Grandaria simbolica que fer servir ta l'icono d'inventario, o conchunto d'iconos u l'icono nombrau

en: Pixel size
an: Grandaria d'o pixel

en: Pixel size to use for named icon
an: Grandaria de pixel que fer servir ta l'icono nombrau

en: Resource
an: Recurso

en: The resource path being displayed
an: A rota d'o recurso amostrau

en: Storage type
an: Mena d'almagazenamiento

en: The representation being used for image data
an: A representación emplegada ta los datos d'a imachen

en: Use Fallback
an: Fer servir como alternativa

en: Whether to use icon names fallback
an: Indica si ferservir os nombres d'iconos como alternativa

en: Message Type
an: Mena de mensache

en: The type of message
an: A mena de mensache

en: Show Close Button
an: Amostrar o botón de zarrar

en: Whether to include a standard close button
an: Indica si se debe incluir un botón de zarrar estandar

en: Width of border around the content area
an: Amplaria d'o canto arredol de l'aria de conteniu

en: Spacing between elements of the area
an: Espacio entre os elementos de l'aria

en: Width of border around the action area
an: Amplaria d'o canto arredol de l'aria d'acción

en: Screen
an: Pantalla

en: The screen where this window will be displayed
an: A pantalla an s'amostrará ista finestra

en: The text of the label
an: O texto d'a etiqueta

en: Justification
an: Chustificación

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
an: L'aliniación d'as linias en o texto d'una etiqueta con relación a l'atra.Isto NO afecta l'aliniación d'a etiqueta adentro d'a ubicación d'ella.  Veyer GtkMisc::xalign ta ixo

en: Pattern
an: Patrón

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
an: Una cadena con caracters _ en as posicions correspondients a caracters en o texto que subrayar

en: Line wrap
an: Achuste de linia

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
an: Si ye definiu, achustar as linias si o texto se torna masiau amplo

en: Line wrap mode
an: Modo d'achuste de linia

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
an: Si s'estableix l'achuste, controla cómo se fa l'achuste de linia

en: Whether the label text can be selected with the mouse
an: Indica si o texto d'a etiqueta puet estar seleccionau con o churi

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
an: O puesto preferiu ta la elipsi d'a cadena, si a etiqueta no tien suficient espacio ta amostrar a cadena completa

en: Single Line Mode
an: Modo de linia simpla

en: Whether the label is in single line mode
an: Indica si a etiqueta ye en modo de linia simpla

en: Angle
an: Anglo

en: Angle at which the label is rotated
an: Anglo que a etiqueta se chira

en: The desired maximum width of the label, in characters
an: L'amplaria maxima d'a etiqueta, en caracters

en: Track visited links
an: Seguir os vinclos visitaus

en: Whether visited links should be tracked
an: Indica si s'han de seguir os vinclos visitaus

en: Number of lines
an: Numero de linias

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
an: O numero requeriu de linias, en retallar una etiqueta envolvent

en: The width of the layout
an: L'amplaria d'a distribución

en: The height of the layout
an: L'altura d'a distribución

en: Currently filled value level
an: Valor d'o libel d'empliu actual

en: Currently filled value level of the level bar
an: Valor d'o libel d'empliu actual d'a barra de libel

en: Minimum value level for the bar
an: Valor minima d'o libel ta la barra

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
an: Valor minima d'o libel que se puet amostrar en a barra

en: Maximum value level for the bar
an: Valor maxima d'o libel ta la barra

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
an: Valor maxima d'o libel que se puet amostrar en a barra

en: The mode of the value indicator
an: O modo de l'indicador d'a valor

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
an: O modo de l'indicador d'a valor amostrada en a barra

en: Invert the direction in which the level bar grows
an: Invertir l'adreza en que aumentan as barras de progreso

en: Minimum height for filling blocks
an: Altura minima d'os bloques d'empliu

en: Minimum height for blocks that fill the bar
an: Altura minima d'os bloques que replenan a barra

en: Minimum width for filling blocks
an: Amplaria minima d'os bloques d'empliu

en: Minimum width for blocks that fill the bar
an: Amplaria minima d'os bloques que replenan a barra

en: The URI bound to this button
an: L'URI asociau a iste botón

en: Visited
an: Visitau

en: Whether this link has been visited.
an: Indica si iste vinclo s'ha visitau.

en: Permission
an: Permiso

en: The GPermission object controlling this button
an: L'obchecto GPermission que controla iste botón

en: Lock Text
an: Texto de bloqueyo

en: The text to display when prompting the user to lock
an: O texto que amostrar en preguntar a l'usuario ta blocar

en: Unlock Text
an: Texto de desbloqueyo

en: The text to display when prompting the user to unlock
an: O texto que amostrar en preguntar a l'usuario ta desbloquiar

en: Lock Tooltip
an: Sucherencia de bloqueyo

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
an: A sucherencia que amostrar en preguntar a l'usuario ta blocar

en: Unlock Tooltip
an: Sucherencia de desbloqueyo

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
an: A sucherencia que amostrar en preguntar a l'usuario ta desbloquiar

en: Not Authorized Tooltip
an: Sucherencia de no autorizau

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
an: A sucherencia que amostrar en dicir-le a l'usuario que no s'ha puesto obtener una autorización

en: Pack direction
an: Adreza de l'empaquetau

en: The pack direction of the menubar
an: L'adreza de l'empaquetau d'a barra de menú

en: Child Pack direction
an: Adreza d'empaquetau d'o fillo

en: The child pack direction of the menubar
an: L'adreza d'empaquetau fillo d'a barra de menú

en: Internal padding
an: Repleno interno

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
an: Cantidat d'espacios d'o canto entre a uembra d'a barra de menús y os elementos d'o menú

en: The dropdown menu.
an: O menú desplegable.

en: The dropdown menu's model.
an: O modelo d'o menú desplegable.

en: The parent widget which the menu should align with.
an: O widget pai conque o menú debe aliniar-se.

en: The direction the arrow should point.
an: A endrecera que apunta a flecha

en: The currently selected menu item
an: L'elemento d'o menú actualment seleccionau

en: The accel group holding accelerators for the menu
an: O grupo d'acceleración que contién os acceleradors ta lo menú

en: Accel Path
an: Rota de l'accelerador

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
an: Una rota d'accelerador feita servir ta construir convenientment rotas d'acceleración d'elementos fillos

en: Attach Widget
an: Acoplar o widget

en: The widget the menu is attached to
an: O menú an ye acoplau o widget

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
an: Un titol que podría amostrar-se por l'administrador de finestras quan iste menú se desprenda

en: Tearoff State
an: Estau de desprendimiento

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
an: Un booleano que indica si o menú ye estau desprendiu

en: The monitor the menu will be popped up on
an: O monitor an s'amostrará lo menú

en: Reserve Toggle Size
an: Reservar a grandaria ta commutar

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
an: Un booleano que indica si o menú reserva espacio ta conmutadors y iconos

en: Horizontal Padding
an: Repleno horizontal

en: Extra space at the left and right edges of the menu
an: Espacio adicional en os cantos dreito y cucho d'o menú

en: Vertical Padding
an: Repleno vertical

en: Extra space at the top and bottom of the menu
an: Espacio adicional en a parti superior y inferior d'o menú

en: Vertical Offset
an: Desplazamiento vertical

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
an: Quan o menú ye un submenú, plantar-lo con iste numero de pixels de desplazamiento vertical

en: Horizontal Offset
an: Desplazamiento horizontal

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
an: Quan o menú ye un submenú, plantar-lo con iste numero de pixels de desplazamiento horizontal

en: Double Arrows
an: Doples flechas

en: When scrolling, always show both arrows.
an: En desplazar-ne, siempre amostrar todas dos flechas.

en: Arrow Placement
an: Colocación de flecha

en: Indicates where scroll arrows should be placed
an: Indica si as flechas de desplazamiento s'han de colocar

en: Left Attach
an: Acoplar-ne a la cucha

en: Right Attach
an: Acoplar-ne a la dreita

en: The column number to attach the right side of the child to
an: O numero de columnas que acoplar a lo costau dreito d'o fillo

en: Top Attach
an: Acoplamiento superior

en: The row number to attach the top of the child to
an: O numero de ringleras que acoplar por alto d'o fillo

en: Bottom Attach
an: Acoplamiento inferior

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
an: Constant arbitraria ta achiquir o escalau d'a grandaria d'a flecha de desplazamiento

en: Right Justified
an: Chustificau a la dreita

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
an: Estableix si l'elemento d'o menú amaneix chustificau en a parti dreita d'una barra de menú

en: Submenu
an: Submenú

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
an: O submenú acoplau a l'elemento d'o menú, u NULO si no tien garra

en: Sets the accelerator path of the menu item
an: Estableix a rota de l'accelerador de l'elemento d'o menú

en: The text for the child label
an: O texto ta la etiqueta filla

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
an: Cantidat d'espacio ocupau por una flecha, en relación a la grandaria de fuent de l'elemento d'o menú

en: Width in Characters
an: Amplaria en caracters

en: The minimum desired width of the menu item in characters
an: L'amplaria minima de l'elemento d'o menú en caracters

en: Take Focus
an: Prene o foco

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
an: Un booleano que indica si o menú obtién o foco dende o teclau

en: Menu
an: Menú

en: The dropdown menu
an: O menú desplegable

en: Image/label border
an: Canto d'a imachen u etiqueta

en: Width of border around the label and image in the message dialog
an: Amplaria d'o canto arredol d'a etiqueta y a imachen en o dialogo de mensaches

en: Message Buttons
an: Botons d'o mensache

en: The buttons shown in the message dialog
an: Os botons amostraus en o dialogo de mensache

en: The primary text of the message dialog
an: O texto primario d'o dialogo de mensache

en: Use Markup
an: Fer servir o marcau

en: The primary text of the title includes Pango markup.
an: O texto primario d'o titol incluye o marcau Pango.

en: Secondary Text
an: Texto secundario

en: The secondary text of the message dialog
an: O texto secundario d'o dialogo de mensache

en: Use Markup in secondary
an: Fer servir o marcau en o secundario

en: The secondary text includes Pango markup.
an: O texto secundario incluye o marcau Pango.

en: Image
an: Imachen

en: The image
an: A imachen

en: Message area
an: Aria de mensaches

en: GtkVBox that holds the dialog's primary and secondary labels
an: GtkVBox que contién as etiquetas primaria y secundaria d'o dialogo

en: Y align
an: Aliniación Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
an: L'aliniación vertical, dende 0 (superior) dica 1 (inferior)

en: X pad
an: Repleno X

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
an: A cantidat d'espacios que adhibir a la cucha y dreita d'o widget, en pixels

en: Y pad
an: Repleno Y

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
an: A cantidat d'espacio que adhibir en a parti superior y inferior d'o widget, en pixels

en: Parent
an: Pai

en: The parent window
an: A finestra pai

en: Is Showing
an: Ye amostrando-se

en: Are we showing a dialog
an: Son amostrando un dialogo

en: The screen where this window will be displayed.
an: A pantalla an s'amostrará ista finestra.

en: Page
an: Pachina

en: The index of the current page
an: L'indiz d'a pachina actual

en: Tab Position
an: Posición d'a pestanya

en: Which side of the notebook holds the tabs
an: Qué costau d'o quaderno contién as pestanyas

en: Show Tabs
an: Amostrar as pestanyas

en: Whether tabs should be shown
an: Indica si s'han d'amostrar as pestanyas

en: Show Border
an: Amostrar o canto

en: Whether the border should be shown
an: Indica si cal amostrar o canto

en: Scrollable
an: Desplazable

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
an: Si ye VERDADERO, adhibir as flechas de desplazamiento si no cullen todas as pestanyas

en: Enable Popup
an: Activar l'emerchent

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
an: Si ye VERDADERO, pretando lo botón dreito d'o churi en o quaderno emerche un menú que puetz fer servir ta n'ir ta una pachina

en: Group Name
an: Nombre d'o grupo

en: Group name for tab drag and drop
an: Nombre d'o grupo ta l'arrociegue y suelte de pestanyas

en: Tab label
an: Etiqueta d'a pestanya

en: The string displayed on the child's tab label
an: A cadena amostrada en a etiqueta d'a pestanya filla

en: Menu label
an: Etiqueta de menú

en: The string displayed in the child's menu entry
an: A cadena amostrada en a dentrada filla de menú

en: Tab expand
an: Expansión d'a pestanya

en: Whether to expand the child's tab
an: Indica si s'han d'expandir as pestanyas d'o fillo

en: Tab fill
an: Empliu d'a pestanya

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
an: Indica si cal replenar l'aria asignada d'as pestanyas fillas

en: Tab reorderable
an: Pestanya reordenable

en: Whether the tab is reorderable by user action
an: Indica si a pestanya se puet reordenar por una acción de l'usuario

en: Tab detachable
an: Pestanya desprendible

en: Whether the tab is detachable
an: Indica si a pestanya ye desprendible

en: Secondary backward stepper
an: Flecha de retroceso secundaria

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
an: Amostrar una segunda flecha de retroceso en o cabo opuesto de l'aria de pestanyas

en: Secondary forward stepper
an: Flecha d'abance secundaria

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
an: Amostrar una segunda flecha d'abance en o cabo opuesto de l'aria de pestanyas

en: Backward stepper
an: Flecha de retroceso

en: Display the standard backward arrow button
an: Amostrar o botón estandar de flecha de retroceso

en: Forward stepper
an: Flecha d'abance

en: Display the standard forward arrow button
an: Amostrar o botón estandar de flecha d'abance

en: Arrow spacing
an: Espaciau d'as flechas

en: Scroll arrow spacing
an: Espaciau d'o desplazamiento d'as flechas

en: Initial gap
an: Espacio inicial

en: Initial gap before the first tab
an: Espacio inicial antis d'a primera pestanya

en: Tab gap
an: Espacio entre pestanyas

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
an: A pestanya activa se dibuixa con un espacio en a parti inferior

en: Icon's count
an: Conteyo d'iconos

en: The count of the emblem currently displayed
an: O conteyo de l'emblema amostrau actualment

en: Icon's label
an: Etiqueta de l'icono

en: The label to be displayed over the icon
an: A etiqueta que amostrar sobre l'icono

en: Icon's style context
an: Estilo d'o contexto de l'icono

en: The style context to theme the icon appearance
an: O contexto d'estilo que aplicar a l'aparencia de l'icono

en: Background icon
an: Icono de fondo

en: The icon for the number emblem background
an: L'icono ta o fondo de l'emblema d'o numero

en: Background icon name
an: Nombre de l'icono de fondo

en: The icon name for the number emblem background
an: O nombre de l'icono ta lo numero de l'emblema d'o fondo

en: Orientation
an: Orientación

en: The orientation of the orientable
an: A orientación de l'orientable

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
an: Posición d'o deseparador cada fuella d'a finestra en pixels (0 significa tot o trayecto ent'a cucha/alto)

en: Position Set
an: Posición establida

en: TRUE if the Position property should be used
an: VERDADERO si cal fer servir a propiedat «Posición»

en: Minimal Position
an: Posición minima

en: Smallest possible value for the "position" property
an: A valor mas chicota posible ta la propiedat "position"

en: Maximal Position
an: Posición maxima

en: Largest possible value for the "position" property
an: A valor mas gran posible ta la propiedat "posicion"

en: Resize
an: Redimensionar

en: Location to Select
an: Ubicación que seleccionar

en: The location to highlight in the sidebar
an: A ubicación que resaltar en a barra lateral

en: Open Flags
an: Ubrir as opcions

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
an: Modos en que l'aplicación clamant puet ubrir ubicacions seleccionadas en a barra lateral

en: Show 'Desktop'
an: Amostrar o 'Escritorio'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
an: Indica si a barra lateral incluye un alcorce ta la carpeta d'o Escritorio

en: Show 'Connect to Server'
an: Amostrar o 'Connectar a lo servidor'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
an: Indica si a barra lateral incluye un alcorce integrau ta lo dialogo 'Connectar a lo servidor'

en: Whether the sidebar only includes local files
an: Indica si a barra lateral nomás incluye fichers locals

en: Socket Window
an: Finestra d'o zocalo

en: Relative to
an: Relativo a

en: Pointing to
an: Apuntando enta

en: Rectangle the bubble window points to
an: Rectanglo que apunta a finestra de bambolla

en: Position to place the bubble window
an: Posición en que colocar a finestra de bambolla

en: Hold Time
an: Tiempo d'aspera

en: Hold Time (in milliseconds)
an: Tiempo d'aspera (en milisegundos)

en: Drag Threshold
an: Branquil d'arrociegue

en: Drag Threshold (in pixels)
an: Branquil de l'arrociegue (en pixels)

en: Name of the printer
an: Nombre d'a impresora

en: Is Virtual
an: Ye virtual

en: FALSE if this represents a real hardware printer
an: FALSO si isto represienta una impresora d'hardware real

en: Accepts PDF
an: Accepta PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
an: VERDADERO si ista impresora puet acceptar PDF

en: Accepts PostScript
an: Accepta PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
an: VERDADERO si ista impresora puet acceptar PostScript

en: State Message
an: Mensache d'estau

en: String giving the current state of the printer
an: Cadena que da lo estau actual d'a impresora

en: Location
an: Puesto

en: The location of the printer
an: A ubicación d'a impresora

en: The icon name to use for the printer
an: O nombre de l'icono que fer servir ta la impresora

en: Job Count
an: Cuenta de quefers

en: Number of jobs queued in the printer
an: O numero de quefers encodaus en a impresora

en: Paused Printer
an: Impresora pausada

en: TRUE if this printer is paused
an: VERDADERO si ista impresora ye pausada

en: Accepting Jobs
an: Acceptando treballos

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
an: VERDADERO si ista impresora ye acceptando treballos nuevos

en: Option Value
an: Valor d'a opción

en: Value of the option
an: Valor d'a opción

en: Source option
an: Opción d'orichen

en: The PrinterOption backing this widget
an: A opción d'impresión que bi ha por dezaga d'iste widget

en: Title of the print job
an: Titol d'o quefer d'impresión

en: Printer
an: Impresora

en: Printer to print the job to
an: Impresora an imprentar o quefer

en: Settings
an: Opcions

en: Printer settings
an: Opcions d'a impresora

en: Page Setup
an: Configuración d'a pachina

en: Track Print Status
an: Seguimiento d'o estau d'impresión

en: Default Page Setup
an: Configuración d'a pachina predeterminada

en: The GtkPageSetup used by default
an: A GtkPageSetup feita servir por defecto

en: Print Settings
an: Opcions d'impresión

en: Job Name
an: Nombre d'o quefer

en: A string used for identifying the print job.
an: Una cadena usada ta identificar o quefer d'impresión.

en: Number of Pages
an: Numero de pachinas

en: The number of pages in the document.
an: O numero de pachinas en o documento.

en: Current Page
an: Pachina actual

en: The current page in the document
an: A pachina actual en o documento

en: Use full page
an: Usar a pachina completa

en: Unit
an: Unidat

en: The unit in which distances can be measured in the context
an: A unidat en que se pueden medir as distancias en o contexto

en: Show Dialog
an: Amostrar o dialogo

en: Allow Async
an: Permitir l'asincrono

en: Export filename
an: Nombre de fichero que exportar

en: Status
an: Estau

en: The status of the print operation
an: O estau d'a operación d'impresión

en: Status String
an: Cadena d'estau

en: A human-readable description of the status
an: Una descripción leyible por os humans d'o estau

en: Custom tab label
an: Etiqueta de pestanya personalizada

en: Label for the tab containing custom widgets.
an: Etiqueta ta la pestanya que contién widgets personalizaus.

en: Support Selection
an: Suportar a selección

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
an: VERDADERO si a operación d'impresión suporta a impresión d'a selección.

en: Has Selection
an: Tien selección

en: TRUE if a selection exists.
an: VERDADERO si existe una selección.

en: Number of Pages To Print
an: Numero de pachinas que imprentar

en: The number of pages that will be printed.
an: O numero de pachinas que s'imprentarán.

en: The GtkPageSetup to use
an: O GtkPageSetup que ferservir

en: Selected Printer
an: Impresora seleccionada

en: The GtkPrinter which is selected
an: O GtkPrinter que ye seleccionau

en: Manual Capabilities
an: Capacidatz manuals

en: Capabilities the application can handle
an: Capacidatz que l'aplicación puet maniar

en: Whether the dialog supports selection
an: Indica si o dialogo suporta selección

en: Whether the application has a selection
an: Indica si l'aplicación tien una selección

en: Text to be displayed in the progress bar
an: Texto que s'amostrará en a barra de progreso

en: Show text
an: Amostrar o texto

en: Whether the progress is shown as text.
an: Indica si o progreso s'amuestra como texto.

en: X spacing
an: Espaciau X

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
an: Espacio adicional aplicau a l'amplaria d'una barra de progreso.

en: Y spacing
an: Espaciau Y

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
an: Espacio adicional aplicau a l'altura d'una barra de progreso.

en: Minimum horizontal bar width
an: Amplaria minima d'a barra horizontal

en: The minimum horizontal width of the progress bar
an: L'amplaria minima horizontal d'a barra de progreso

en: Minimum horizontal bar height
an: Altura minima d'a barra horizontal

en: Minimum horizontal height of the progress bar
an: L'altura minima horizontal d'a barra de progreso

en: Minimum vertical bar width
an: Amplaria minima horizontal d'a barra

en: The minimum vertical width of the progress bar
an: L'amplaria minima vertical d'a barra de progreso

en: Minimum vertical bar height
an: Altura minima vertical d'a barra

en: The minimum vertical height of the progress bar
an: L'altura minima vertical d'a barra de progreso

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
an: O GtkAdjustment que contién a valor actual d'iste obchecto de rango

en: Lower stepper sensitivity
an: Sensibilidat d'a flecha inferior

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
an: A directiva de sensibilidat d'o botón de desplazamiento que apunta enta lo costau mas baixo de l'achuste

en: Upper stepper sensitivity
an: Sensibilidat d'a flecha superior

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
an: A directiva de sensibilidat d'o botón de desplazamiento que apunta enta lo costau mas alto de l'achuste

en: Show Fill Level
an: Amostrar o libel d'empliu

en: Restrict to Fill Level
an: Restrinchir a lo libel d'empliu

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
an: Indica si se debe restrinchir o canto superior a lo libel d'empliu.

en: Fill Level
an: Libel d'empliu

en: The fill level.
an: O libel d'empliu.

en: Round Digits
an: Redondiar os dichitos

en: The number of digits to round the value to.
an: O numero de dichitos a lo que redondiar a valor.

en: Slider Width
an: Amplaria d'o eslizador

en: Width of scrollbar or scale thumb
an: Amplaria d'a barra de desplazamiento u escala de miniatura

en: Stepper Size
an: Grandaria d'o botón de flecha de desplazamiento

en: Length of step buttons at ends
an: Longaria d'os botons de flecha en os cabos

en: Stepper Spacing
an: Espaciau d'os botons de flecha de desplazamiento

en: Arrow X Displacement
an: Desplazamiento d'a flecha X

en: Arrow Y Displacement
an: Desplazamiento d'a flecha Y

en: Arrow scaling
an: Escalau de flechas

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
an: Escalau de flechas en consideración con a grandaria d'o botón de desplazamiento

en: Recent Manager
an: Chestor d'os recients

en: The RecentManager object to use
an: L'obchecto chestor de recients que fer servir

en: Show Private
an: Amostrar os privaus

en: Whether the private items should be displayed
an: Indica si han d'amostrar-se os elementos privaus

en: Show Tooltips
an: Amostrar as sucherencias

en: Whether there should be a tooltip on the item
an: Indica si cal que haiga una sucherencia en l'elemento

en: Show Icons
an: Amostrar os iconos

en: Whether there should be an icon near the item
an: Indica si cal que haiga un icono amán de l'elemento

en: Show Not Found
an: Amostrar os no trobaus

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
an: Indica si han d'amostrar-se os elementos que apuntan a recursos no disponibles

en: Whether to allow multiple items to be selected
an: Indica si se permite a selección de multiples elementos

en: Local only
an: Nomás local

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
an: Indica si os recursos seleccionaus han a limitar-se a un fichero local: URI

en: Limit
an: Limite

en: The maximum number of items to be displayed
an: O numero maximo d'elementos que amostrar

en: Sort Type
an: Mena d'orden

en: The sorting order of the items displayed
an: L'orden de colocación d'os elementos amostraus

en: The current filter for selecting which resources are displayed
an: O filtro actual ta seleccionar qué recursos s'amuestran

en: The full path to the file to be used to store and read the list
an: A rota completa enta lo fichero que fer servir ta almagazenar y leyer a lista

en: The size of the recently used resources list
an: A grandaria d'a lista d'os recursos usaus recientment

en: Transition type
an: Mena de transición

en: The type of animation used to transition
an: A mena d'animación usada en a transición

en: Transition duration
an: Durada d'a transición

en: The animation duration, in milliseconds
an: A durada de l'animación, en milisegundos

en: Reveal Child
an: Revelar o fillo

en: Whether the container should reveal the child
an: Indica si o contenedor debe revelar a lo fillo

en: Child Revealed
an: Fillo relevau

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
an: Indica si se revela o fillo y si s'aconsigue l'obchectivo de l'animación

en: The value of the scale
an: A valor d'a escala

en: The icon size
an: A grandaria de l'icono

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
an: O GtkAdjustment que contién a valor actual d'iste obchecto de botón d'escala

en: Icons
an: Iconos

en: List of icon names
an: Lista de nombres d'iconos

en: The number of decimal places that are displayed in the value
an: O numero de puestos decimals que s'amostrarán en a valor

en: Draw Value
an: Dibuixar a valor

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
an: Indica si a valor actual s'amuestra como una cadena amán d'o eslizador

en: Has Origin
an: Tien orichen

en: Whether the scale has an origin
an: Indica si a escala tien un orichen

en: Value Position
an: Posición d'a valor

en: The position in which the current value is displayed
an: A posición en que s'amuestra a valor actual

en: Slider Length
an: Longaria d'o eslizador

en: Length of scale's slider
an: Longaria d'a escala d'o eslizador

en: Value spacing
an: Espaciau d'a valor

en: Horizontal adjustment
an: Achuste horizontal

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
an: Achuste horizontal compartiu entre o widget desplazable y o controlador d'ell

en: Vertical adjustment
an: Achuste vertical

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
an: Achuste vertical compartiu entre o widget desplazable y o controlador d'ell

en: Horizontal Scrollable Policy
an: Directiva de desplazamiento horizontal

en: How the size of the content should be determined
an: Cómo caldría determinar a grandaria d'o conteniu

en: Vertical Scrollable Policy
an: Directiva de desplazamiento vertical

en: Minimum Slider Length
an: Longaria minima d'o eslizador

en: Minimum length of scrollbar slider
an: Longaria minima d'eslizador d'as barras de desplazamiento

en: Fixed slider size
an: Grandaria d'o eslizador fixo

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
an: No cambiar a grandaria d'o eslizador, nomás blocar-lo a la longaria minima

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
an: Amostrar un segundo botón con una flecha de recule en o cabo opuesto d'a barra de desplazamiento

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
an: Amostrar un botón secundario con flecha d'abanz en o cabo opuesto d'a barra de desplazamiento

en: Horizontal Adjustment
an: Achuste horizontal

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
an: L'achuste GtkAdjustment ta la posición horizontal

en: Vertical Adjustment
an: Achuste vertical

en: The GtkAdjustment for the vertical position
an: L'achuste GtkAdjustment ta la posición vertical

en: Horizontal Scrollbar Policy
an: Directiva d'a barra de desplazamiento horizontal

en: When the horizontal scrollbar is displayed
an: Quan amostrar a barra de desplazamiento horizontal

en: Vertical Scrollbar Policy
an: Directiva d'a barra de desplazamiento vertical

en: When the vertical scrollbar is displayed
an: Quan amostrar a barra de desplazamiento vertical

en: Window Placement
an: Colocación d'a finestra

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
an: Do se mete o conteniu con relación  a las barras de desplazamiento.

en: Window Placement Set
an: Estableix a colocación d'a finestra

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
an: Indica si cal fer servir "window-placement" ta determinar o puesto d'o conteniu con relación a las barras de desplazamiento.

en: Shadow Type
an: Mena de uembra

en: Style of bevel around the contents
an: Estilo de bisel arredol d'os contenius

en: Scrollbars within bevel
an: Barras de desplazamiento entre bisels

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
an: Meter as barras de desplazamiento entre o bisel d'a finestra desplazada

en: Scrollbar spacing
an: Espaciau d'a barra de desplazamiento

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
an: Numero de pixels entre as barras de desplazamiento y a finestra desplazada

en: Minimum Content Width
an: Amplaria minima d'o conteniu

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
an: L'amplaria minima que a finestra desplazada reservará ta o conteniu d'ella

en: Minimum Content Height
an: Altura minima d'o conteniu

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
an: L'altura minima que a finestra desplazada reservará ta lo conteniu d'ella

en: Kinetic Scrolling
an: Desplazamiento d'o Kinetic

en: Kinetic scrolling mode.
an: Modo de desplazamiento d'o Kinetic

en: Search Mode Enabled
an: Modo de busca activau

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
an: Indica si o modo de busca ye enchegau y si s'amuestra a barra de busca

en: Whether to show the close button in the toolbar
an: Indica si cal amostrar o botón de zarrar en a barra de ferramientas

en: Draw
an: Dibuixar

en: Whether the separator is drawn, or just blank
an: Indica si o separador se dibuixa, u nomás se deixa en blanco

en: Double Click Time
an: Tiempo d'o dople clic

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
an: Tiempo maximo permitiu entre dos clics ta estar consideraus como un dople clic (en milisegundos)

en: Double Click Distance
an: Distancia d'o dople clic

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
an: Distancia maxima permitida entre dos clics ta estar consideraus como un dople clic (en pixels)

en: Cursor Blink
an: Parpagueo d'o cursor

en: Whether the cursor should blink
an: Indica si cal que o cursor parpagueye

en: Cursor Blink Time
an: Tiempo de parpagueo d'o cursor

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
an: Longaria d'o ciclo de parpagueo d'o cursor, en milisegundos

en: Cursor Blink Timeout
an: Intervalo de parpagueo d'o cursor

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
an: Tiempo dimpués d'o que o cursor deixa de parpaguiar, en segundos

en: Split Cursor
an: Dividir o cursor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
an: Indica si han d'amostrar-se dos cursors ta lo texto mezclau de cucha-a-dreita y de dreita-a-cucha

en: Theme Name
an: Nombre d'o tema

en: Name of theme to load
an: Nombre d'o tema que cargar

en: Icon Theme Name
an: Nombre d'o tema d'iconos

en: Name of icon theme to use
an: Nombre d'o tema d'iconos que fer servir

en: Fallback Icon Theme Name
an: Nombre d'o tema d'iconos de resguardo

en: Name of a icon theme to fall back to
an: Nombre d'o tema d'iconos que fer servir como resguardo

en: Key Theme Name
an: Nombre d'o tema de teclas

en: Name of key theme to load
an: Nombre d'o tema de teclas que cargar

en: Menu bar accelerator
an: Accelerador d'a barra de menús

en: Keybinding to activate the menu bar
an: Combinación de teclas ta activar a barra de menús

en: Drag threshold
an: Branquil de l'arrociegue

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
an: Numero de pixels que o cursor puet mover antis d'encetar l'arrociegue

en: Font Name
an: Nombre d'a fuent

en: Name of default font to use
an: Nombre d'a fuent predeterminada que fer servir

en: Icon Sizes
an: Grandarias d'os iconos

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
an: Lista de grandarias d'os iconos (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20…

en: GTK Modules
an: Modulos GTK

en: List of currently active GTK modules
an: Lista de modulos GTK activos actualment

en: Xft Antialias
an: Suavezau Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
an: Indica si s'han de suavezar os cantos d'as fuents Xft; 0=no,1=sí, -1=predeterminau

en: Xft Hinting
an: Sucherencias Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
an: Indica si s'han de fer servir as sucherencias d'as fuents Xft; 0=no, 1 =sí, -1=predeterminau

en: Xft Hint Style
an: Estilo de sucherencias Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
an: Qué grau de sucherencias fer servir: garra, lichero, meyo u completo

en: Xft RGBA
an: RGBA d'o Xft

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
an: Mena de suavezau de subpíxel: garra, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Xft DPI
an: PPP d'o Xft (DPI)

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
an: Resolución ta Xft, en 1024 * puntos/pulgada. -1 ta fer servir a valor predeterminada

en: Cursor theme name
an: Nombre d'o tema d'o cursor

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
an: Nombre d'o tema de cursor que fer servir, u NULO ta fer servir o tema predeterminau

en: Cursor theme size
an: Grandaria d'o tema d'o cursor

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
an: Grandaria que se va a fer servir ta los cursors, u 0 ta fer servir a grandaria predeterminada

en: Alternative button order
an: Orden alternativo d'os botons

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
an: Indica si os botons en os dialogos han a fer servir un orden alternativov de botons

en: Alternative sort indicator direction
an: Adreza alternativa de l'indicador d'ordinamiento

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
an: Indica si l'adreza d'os indicadors d'ordinamiento en a lista y anvista d'arbol ye invertida en comparanza con a predeterminada (an abaixo significa ascendent)

en: Show the 'Input Methods' menu
an: Amostrar o menú de metodos de dentrada

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
an: Indica si os menús de contexto y as anvistas de texto han d'ofrir cambiar o metodo de dentrada

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
an: Amostrar o menú 'Ficar caracter de control Unicode'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
an: Indica si os menús de contexto d'as dentradas y as anvistas de texto han d'ofrir ficar caracters de control

en: Start timeout
an: Tiempo d'expiración d'inicio

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
an: Valor d'inicio ta las expiracions, quan se preta o botón

en: Repeat timeout
an: Expiración de repetición

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
an: Valor de repetición ta expiracions, quan o botón se preta

en: Expand timeout
an: Expiración d'o desplegador

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
an: Valor de desplegue ta las expiracions, quan un widget ye desplegando una rechión nueva

en: Color scheme
an: Esquema de color

en: A palette of named colors for use in themes
an: Una paleta de colors con nombre ta fer servir en os temas

en: Enable Animations
an: Activar as animacions

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
an: Indica si s'activan as animacions ta tot o chuego de ferramientas.

en: Enable Touchscreen Mode
an: Activar o modo Pantalla tactil

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
an: Quan ye VERDADERO, no bi ha eventos de notificación de movimiento entregaus en ista pantalla

en: Tooltip timeout
an: Tiempo d'expiración d'a sucherencia

en: Timeout before tooltip is shown
an: Tiempo d'expiración antis que no s'amuestre a sucherencia

en: Tooltip browse timeout
an: Tiempo d'as sucherencias de navegación

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
an: Tiempo d'expiración antis que no s'amuestre a sucherencia quan o modo de navegación ye activau

en: Tooltip browse mode timeout
an: Tiempo d'as sucherencias en o modo navegación

en: Timeout after which browse mode is disabled
an: Tiempo d'expiración dimpués d'o que se desactiva o modo de navegación

en: Keynav Cursor Only
an: Nomás cursor ta navegar con teclas

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
an: Quan ye VERDADERO, nomás bi ha teclas de cursor disponibles ta navegar por os widgets

en: The human-readable title of this item group
an: O titol leyible por humans d'iste grupo d'elementos

en: A widget to display in place of the usual label
an: Un widget ta amostrar en cuenta d'a usual etiqueta

en: Collapsed
an: Plegau

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
an: Indica si o grupo s'ha plegau y os elementos d'ell son amagaus

en: Header Relief
an: Relieve d'o capitero

en: Relief of the group header button
an: Relieve d'o botón de capitero d'o grupo

en: Header Spacing
an: Espaciau d'o capitero

en: Spacing between expander arrow and caption
an: Espaciau entre a flecha d'o desplegador y a descripción

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
an: Indica si l'elemento debe recibir espacio adicional quan o grupo creix

en: Whether the item should fill the available space
an: Indica si l'elemento habría d'emplir tot o espacio disponible

en: New Row
an: Ringlera nueva

en: Whether the item should start a new row
an: Indica si l'elemento habría d'encetar una ringlera nueva

en: Position of the item within this group
an: Posición de l'elemento en o grupo d'ell

en: Size of icons in this tool palette
an: Grandaria d'os iconos en ista paleta de ferramientas

en: Style of items in the tool palette
an: Estilo d'os elementos en a paleta de ferramientas

en: Exclusive
an: Exclusivo

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
an: Indica si l'elemento d'o grupo ha d'estar o solo desplegau en un determinau inte

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
an: Indica si l'elemento d'o grupo debe recibir espacio adicional en que a paleta creix

en: Foreground color for symbolic icons
an: Color d'o primer plano ta los iconos simbolicos

en: Error color
an: Color d'a error

en: Error color for symbolic icons
an: Color d'a error ta los iconos simbolicos

en: Warning color
an: Color d'alvertencia

en: Warning color for symbolic icons
an: Color d'alvertencia ta los iconos simbolicos

en: Success color
an: Color de l'exito

en: Success color for symbolic icons
an: Color de l'exito ta los iconos simbolicos

en: Padding that should be put around icons in the tray
an: Repleno que meter arredol d'os iconos en a servilla

en: Icon Size
an: Grandaria de l'icono

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
an: A grandaria d'o pixel ta la que s'han d'aforzar os iconos, u zero

en: TreeMenu model
an: Modelo de menú d'arbol

en: The model for the tree menu
an: O modelo ta lo menú d'arbol

en: TreeMenu root row
an: Ringlera radiz d'o menú d'arbol

en: The TreeMenu will display children of the specified root
an: O menú d'arbol amostrará os fillos d'a radiz especificada

en: Wrap Width
an: Achustar l'amplaria

en: Wrap width for laying out items in a grid
an: Achustar l'amplaria ta distribuir os elementos en una reixeta

en: TreeView Model
an: Modelo d'anvista d'arbol

en: The model for the tree view
an: O modelo ta l'anvista d'arbol

en: Headers Visible
an: Capiters visibles

en: Show the column header buttons
an: Amostrar os botons d'os capiters de columna

en: Headers Clickable
an: Capiters clicables

en: Column headers respond to click events
an: Os capiters d'as columnas responden a los eventos de clic

en: Expander Column
an: Columna desplegadora

en: Set the column for the expander column
an: Define a columna ta la columna desplegadora

en: Rules Hint
an: Sucherencia d'os regles

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
an: Define un consello ta lo motor d'o tema ta dibuixar as ringleras con colors alternativas

en: Enable Search
an: Activar a busca

en: View allows user to search through columns interactively
an: L'anvista permite a los usuarios mirar de traza interactiva a traviés d'as columnas

en: Search Column
an: Columna de busca

en: Model column to search through during interactive search
an: Columna modelo ta buscar a traviés d'ella en una busca interactiva

en: Fixed Height Mode
an: Modo d'altura fixa

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
an: Accelera lo GtkTreeView asumindo que todas as ringleras tienen a mesma altura

en: Hover Selection
an: Seleccionar en pasar por dencima

en: Whether the selection should follow the pointer
an: Indica si a selección debe seguir a lo puntero

en: Hover Expand
an: Desplegar en meter o cursor dencima

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
an: Indica si as ringleras han a desplegar-se u plegar-se en que o puntero se mueve sobre ellas

en: Show Expanders
an: Amostrar os desplegadors

en: View has expanders
an: L'anvista tien desplegadors

en: Level Indentation
an: Libel de sangrau

en: Extra indentation for each level
an: Sangría adicional ta cada libel

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
an: Indica si cal activar a selección de multiples elementos arrocegando lo puntero d'o churi

en: Enable Grid Lines
an: Activar as linias d'a reixeta

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
an: Indica si debe haber un icono amán de l'elemento

en: Enable Tree Lines
an: Activar as linias de l'arbol

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
an: Indica si s'han de dibuixar as linias en l'anvista de l'arbol

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
an: A columna d'o modelo que contién os textos de consello ta las ringleras

en: Vertical Separator Width
an: Amplaria d'o deseparador vertical

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
an: Espacio vertical entre celdas. cal que siga un numero par

en: Horizontal Separator Width
an: Amplaria d'o deseparador horizontal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
an: Espacio horizontal entre celdas.  cal que siga un numero par

en: Allow Rules
an: Permitir os regles

en: Allow drawing of alternating color rows
an: Permitir o dibuixau de ringleras con colors alternativas

en: Indent Expanders
an: Sangrar os desplegadors

en: Make the expanders indented
an: Creya os desplegadors sangraus

en: Even Row Color
an: Color d'a ringlera par

en: Color to use for even rows
an: Color que fer servir ta las ringleras pars

en: Odd Row Color
an: Color d'a ringlera impar

en: Color to use for odd rows
an: Color que fer servir ta las ringleras impars

en: Grid line width
an: Amplaria d'a linia d'a reixeta

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
an: Amplaria, en pixels, d'a linia indicadera d'o foco

en: Tree line width
an: Amplaria d'a linia de l'arbol

en: Width, in pixels, of the tree view lines
an: Amplaria, en pixels, d'a linia indicadera d'o foco

en: Grid line pattern
an: Patrón d'a linia d'a reixeta

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
an: Patrón de guións feito servir ta dibuixar as linias de reixeta de l'anvista d'arbol

en: Tree line pattern
an: Patrón d'a linia de l'arbol

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
an: Patrón de guións feito servir ta dibuixar as linias de l'anvista d'arbol

en: Whether to display the column
an: Indica si cal amostrar a columna

en: Resizable
an: Redimensionable

en: Column is user-resizable
an: A columna ye achustable por l'usuario

en: Current X position of the column
an: Posicion X actual d'a columna

en: Current width of the column
an: Amplaria actual d'a columna

en: Sizing
an: Dimensionar

en: Resize mode of the column
an: Modo de redimensionau d'a columna

en: Fixed Width
an: Amplaria fixa

en: Current fixed width of the column
an: Amplaria fixa actual d'a columna

en: Minimum allowed width of the column
an: Amplaria minima permitida d'a columna

en: Maximum Width
an: Amplaria maxima

en: Maximum allowed width of the column
an: Amplaria maxima permitida d'a columna

en: Title to appear in column header
an: Titol que amaneixerá en o capitero de columna

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
an: A columna obtién compartición d'amplaria adicional asignada ta lo widget

en: Clickable
an: Pretable

en: Whether the header can be clicked
an: Indica si o capitero puet estar pretada

en: Widget to put in column header button instead of column title
an: Widget que meter en o botón d'o capitero d'a columna en cuenta d'o titol d'a columna

en: X Alignment of the column header text or widget
an: Aliniación X d'o texto u lo widget d'o capitero d'a columna

en: Whether the column can be reordered around the headers
an: Indica si a columna puet estar reordenada arredol d'os capiters

en: Sort indicator
an: Indicador d'ordinación

en: Whether to show a sort indicator
an: Indica si cal amostrar un indicador d'ordinación

en: Sort order
an: Orden d'a ordinación

en: Sort direction the sort indicator should indicate
an: Adreza d'ordinación que l'indicador habrá d'indicar

en: Sort column ID
an: ID de columna d'ordinación

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
an: ID de columna d'ordinación lochica que ordena ista columna en que se selecciona ta ordenar-la

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
an: Determina como ye dibuixau o marco uembrau arredol d'o puerto de visión

en: Use symbolic icons
an: Fer servir iconos simbolicos

en: Whether to use symbolic icons
an: Indica si s'han a fer servir iconos simbolicos

en: Widget name
an: Nombre d'o widget

en: The name of the widget
an: O nombre d'o widget

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
an: O widget pai d'iste widget. Debe estar un widget contenedor

en: Width request
an: Petición d'amplaria

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
an: Sobrescribir l'amplo solicitau d'o widget, u -1 si ha d'estar feito servir a solicitut natural

en: Height request
an: Petición d'altura

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
an: Sobrescribir l'altura solicitada d'o widget, u -1 si ha d'estar feita servir a solicitut natural

en: Whether the widget is visible
an: Indica si o widget ye visible

en: Application paintable
an: Pintable por l'aplicación

en: Whether the application will paint directly on the widget
an: Indica si l'aplicación pintará dreitament sobre o widget

en: Can focus
an: Puet enfocar-se

en: Whether the widget can accept the input focus
an: Indica si o widget puet acceptar o foco de dentrada

en: Has focus
an: Tien o foco

en: Whether the widget has the input focus
an: Indica si o widget tien o foco de dentrada

en: Is focus
an: Tien o foco

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
an: Indica si o widget ye o widget con o foco adentro d'o libel superior

en: Can default
an: Puet por omisión

en: Whether the widget can be the default widget
an: Indica si o widget puet estar o widget predeterminau

en: Has default
an: Tien por omisión

en: Whether the widget is the default widget
an: Indica si o widget ye o widget predeterminau

en: Receives default
an: Recibe por omisión

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
an: Si ye VERDADERO lo widget recibirá l'acción predeterminada enque obtienga lo foco

en: Composite child
an: Fillo componiu

en: Whether the widget is part of a composite widget
an: Indica si o widget ye parti d'un widget componiu

en: Style
an: Estilo

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
an: O estilo d'o widget, que contién información sobre l'aparencia (colors, etc.)

en: Events
an: Eventos

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
an: A mascareta d'eventos que decide que tipo de GtkEvents recibe iste widget

en: No show all
an: No amostrar-lo tot

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
an: Indica que o gtk_widget_show_all() no debe afectar a iste widget

en: Whether this widget has a tooltip
an: Indica si o widget tien un consello

en: The widget's window if it is realized
an: A finestra d'o widget si se realiza

en: Double Buffered
an: Memoria intermeya dople

en: Whether the widget is double buffered
an: Indica si o widget tien memoria intermeya dople

en: How to position in extra horizontal space
an: Cómo posicionar en o espacio horizontal adicional

en: How to position in extra vertical space
an: Cómo posicionar en o espacio vertical adicional

en: Margin on Left
an: Marguin a la cucha

en: Pixels of extra space on the left side
an: Pixels d'espacio adicional en a parti cucha

en: Margin on Right
an: Marguin a la dreita

en: Pixels of extra space on the right side
an: Pixels d'espacio adicional en a parti dreita

en: Margin on Start
an: Marguin a l'inicio

en: Pixels of extra space on the start
an: Pixels d'espacio adicional a l'inicio

en: Margin on End
an: Marguin a la fin

en: Pixels of extra space on the end
an: Pixels d'espacio adicional a la fin

en: Margin on Top
an: Marguin alto

en: Pixels of extra space on the top side
an: Pixels d'espacio adicional en a parti superior

en: Margin on Bottom
an: Marguin abaixo

en: Pixels of extra space on the bottom side
an: Pixels d'espacio adicional en a parti inferior

en: All Margins
an: Todas as marguins

en: Pixels of extra space on all four sides
an: Pixels d'espacio adicional en as quatro partis

en: Horizontal Expand
an: Expansión horizontal

en: Whether widget wants more horizontal space
an: Indica si o widget quier fer servir mas espacio horizontal

en: Horizontal Expand Set
an: Achuste d'expansión horizontal

en: Whether to use the hexpand property
an: Indica si cal fer servir a propiedat hexpand

en: Vertical Expand
an: Expansión vertical

en: Whether widget wants more vertical space
an: Indica si o widget quier fer servir mas espacio vertical

en: Vertical Expand Set
an: Achuste d'expansión vertical

en: Whether to use the vexpand property
an: Indica si cal fer servir a propiedat vexpand

en: Expand Both
an: Expandir en todas dos

en: Whether widget wants to expand in both directions
an: Indica si o widget quier expandir-se en todas dos adrezas

en: Opacity for Widget
an: Opacidat ta lo widget

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
an: A opacidat d'o widget, dende 0 dica 1

en: Scale factor
an: Factor d'escalau

en: The scaling factor of the window
an: O factor d'escalau d'a finestra

en: Interior Focus
an: Foco interior

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
an: Indica si s'ha de dibuixar l'indicador d'o foco adentro d'os widgets

en: Focus linewidth
an: Dar foco a l'amplo de linia

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
an: Amplaria, en pixels, d'a linia indicadera d'o foco

en: Focus line dash pattern
an: Dar foco a la linia con patrón puntiau

en: Focus padding
an: Repleno d'o foco

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
an: Amplaria, en pixels, entre l'indicador de foco y a «caixa» d'o widget

en: Cursor color
an: Color d'o cursor

en: Color with which to draw insertion cursor
an: Color conque dibuixar o cursor d'inserción

en: Secondary cursor color
an: Color secundaria d'o cursor

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
an: Color conque dibuixar o cursor d'inserción secundario quan se ye editando una mezcla de texto de dreita-a-cucha y cucha-a-dreita

en: Cursor line aspect ratio
an: Proporción d'a linia d'o cursor

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
an: A proporción conque dibuixar o cursor d'inserción

en: Window dragging
an: Arrociegue de finestra

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
an: Indica si as finestras se pueden arrocegar y maximizar pretando en arias vuedas

en: Unvisited Link Color
an: Color d'o vinclo no visitau

en: Color of unvisited links
an: Color d'os vinclos no visitaus

en: Visited Link Color
an: Color d'o vinclo visitau

en: Color of visited links
an: Color d'os vinclos visitaus

en: Wide Separators
an: Separadors amplos

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
an: Indica si os separadors tienen amplaria configurable y han de dibuixar-se usando una caixa en cuenta d'una linia

en: Separator Width
an: Amplaria d'o separador

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
an: L'amplaria d'os separadors si 'wide-separators' ye VERDADERO

en: Separator Height
an: Altura d'o separador

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
an: L'altura d'os separadors si 'wide-separators' ye VERDADERO

en: Horizontal Scroll Arrow Length
an: Longaria d'a flecha de desplazamiento horizontal

en: The length of horizontal scroll arrows
an: A longaria d'as flechas de desplazamiento horizontal

en: Vertical Scroll Arrow Length
an: Longaria d'as flechas de desplazamiento vertical

en: The length of vertical scroll arrows
an: A longaria d'as flechas de desplazamiento vertical

en: Width of text selection handles
an: Amplaria d'a selección de texto

en: Height of text selection handles
an: Altura d'a selección de texto

en: Window Type
an: Mena de finestra

en: The type of the window
an: A mena d'a finestra

en: Window Title
an: Titol d'a finestra

en: The title of the window
an: O titol d'a finestra

en: Window Role
an: Paper d'a finestra

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
an: Identificador solo ta la finestra ta fer-lo servir en restaurar una sesión

en: Startup ID
an: ID d'inicio

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
an: Identificador solo d'inicio ta la finestra feito servir por startup-notification

en: If TRUE, users can resize the window
an: Si ye VERDADERO os usuario pueden redimensionar a finestra

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
an: Si ye VERDADERO, ista finestra ye modal (no se puet fer servir atras finestras mientras ista en siga dencima)

en: Window Position
an: Posición d'a finestra

en: The initial position of the window
an: A posición inicial d'a finestra

en: Default Width
an: Amplaria predeterminada

en: The default width of the window, used when initially showing the window
an: L'amplo predeterminau d'a finestra, feito servir en que s'amuestra inicialment a finestra

en: Default Height
an: Altura predeterminada

en: The default height of the window, used when initially showing the window
an: L'altura predeterminada d'a finestra, feita servir en que s'amuestra inicialment a finestra

en: Destroy with Parent
an: Destruyir-lo con o pai

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
an: Indica si cal destruyir ista finestra en que o pai se destruye

en: Hide the titlebar during maximization
an: Amagar a barra de titol en maximizar

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
an: Indica si cal amagar a barra de titol d'a finestra en que a finestra ye maximizada

en: Icon for this window
an: Icono ta ista finestra

en: Focus Visible
an: Foco visible

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
an: Indica si os rectanglos de foco son visibles actualment en ista finestra

en: Name of the themed icon for this window
an: Nombre de l'icono d'o tema ta ista finestra

en: Is Active
an: Ye activo

en: Whether the toplevel is the current active window
an: Indica si o libel superior ye a finestra activa actual

en: Focus in Toplevel
an: Foco en o libel superior

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
an: Indica si o foco de dentrada ye adentro d'iste GtkWindow

en: Type hint
an: Pista de mena

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
an: Pista ta aduyar a l'entorno d'escritorio a replecar qué clase de finestra ye ista y cómo tractar con ella.

en: Skip taskbar
an: Ignorar a barra de quefers

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
an: VERDADERO si a finestra no debe estar en a barra de quefers.

en: Skip pager
an: Ignorar o pachinador

en: TRUE if the window should not be in the pager.
an: VERDADERO si a finestra no debe estar en o pachinador.

en: Urgent
an: Urchent

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
an: VERDADERO si a finestra debe clamar o ficacio de l'usuario.

en: Accept focus
an: Acceptar o foco

en: TRUE if the window should receive the input focus.
an: VERDADERO si a finestra no debe recibir o foco de dentrada.

en: Focus on map
an: Foco en o mapa

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
an: VERDADERO si a finestra ha de recibir o foco de dentrada en estar mapiada.

en: Decorated
an: Decorada

en: Whether the window should be decorated by the window manager
an: Indica si a finestra debe estar decorada por o chestor de finestras

en: Deletable
an: Esborrable

en: Whether the window frame should have a close button
an: Indica si cal que o marco d'a finestra tienga un botón de zarre

en: Gravity
an: Gravedat

en: The window gravity of the window
an: A gravedat d'a finestra

en: Transient for Window
an: Transitorio ta la finestra

en: The transient parent of the dialog
an: O pai transitorio d'o dialogo

en: Attached to Widget
an: Acoplau a lo widget

en: The widget where the window is attached
an: O widget en que ye acoplada a finestra

en: Decorated button layout
an: Distribución d'o botón decorau

en: Decoration resize handle size
an: A decoración redimensiona a grandaria maniada

en: The GtkApplication for the window
an: O GtkApplication ta la finestra

en: Color Profile Title
an: Titol d'o perfil de color

en: The title of the color profile to use
an: O titol d'o perfil de color que fer servir
