gtk+ master - en to fur translation catalogue (800 entries)

en: Display
fur: Schermi

en: Cursor type
fur: Gjenar cursôr

en: Standard cursor type
fur: Gjenar di cursôr standard

en: Display of this cursor
fur: Schermi di chest cursôr

en: Device Display
fur: Schermi dal dispositîf

en: Display which the device belongs to
fur: Mostre a cuâl dispositîf al aparten

en: Device manager
fur: Gjestôr di dispositîfs

en: Device name
fur: Non dispositîf

en: Device type
fur: Gjenar dispositîf

en: Device role in the device manager
fur: Rûl dal dispositîf intal gjestôr dai dispositîfs

en: Associated device
fur: Dispositîf associât

en: Associated pointer or keyboard with this device
fur: Pontadôr o tastiere associade a chest dispositîf

en: Input source
fur: Sorzint input

en: Source type for the device
fur: Gjenar di sorzint pal dispositîf

en: Input mode for the device
fur: Modalitât di input pal dispositîf

en: Whether the device has a cursor
fur: Indiche se il dispositîf al à un cursôr

en: Whether there is a visible cursor following device motion
fur: Indiche se al è un cursôr visibil che al seguìs il moviment dal dispositîf

en: Number of axes in the device
fur: Numar di as tal dispositîf

en: Vendor ID
fur: ID fabricant

en: Product ID
fur: ID prodot

en: Seat
fur: Puest

en: Number of concurrent touches
fur: Numar di tocjadis simultaniis

en: Axes
fur: As

en: Tool
fur: Strument

en: The tool that is currently used with this device
fur: L'imprest in ûs cun chest dispositîf

en: Display for the device manager
fur: Schermi pal gjestôr di dispositîfs

en: Default Display
fur: Schermi predefinît

en: The default display for GDK
fur: Il schermi predefinît par GDK

en: The GDK display used to create the GL context
fur: Il display GDK doprât par creâ il contest GL

en: Window
fur: Barcon

en: The GDK window bound to the GL context
fur: Il barcon GDK leât al contest GL

en: Shared context
fur: Contest condividût

en: The GL context this context shares data with
fur: Il contest GL che cun chest contest al condivît dâts

en: Font options
fur: Opzions caratar

en: The default font options for the screen
fur: Lis opzions di caratar predefinît pal schermi

en: Font resolution
fur: Risoluzion caratar

en: The resolution for fonts on the screen
fur: La risoluzion pai caratars sul schermi

en: Cursor
fur: Cursôr

en: Major
fur: Maiôr

en: Major version number
fur: Numar di version maiôr

en: Minor
fur: Minôr

en: Minor version number
fur: Numar di version minôr

en: Device ID
fur: ID Dispositîf

en: Device identifier
fur: Identificadôr dispositîf

en: Name
fur: Non

en: A unique name for the action.
fur: Un non univoc pe azion.

en: Label
fur: Etichete

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
fur: La etichete doprade pai elements dai menù e pai botons che a ativin cheste azion.

en: Short label
fur: Etichete curte

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
fur: Une etichete plui curte che a pues jessi doprade sui botons de sbare dai struments.

en: Tooltip
fur: Sugjeriment

en: A tooltip for this action.
fur: Un sugjeriment par cheste azion.

en: Stock Icon
fur: Icone riserve

en: Icon Name
fur: Non icone

en: The name of the icon from the icon theme
fur: Il non de icone dal teme de icone

en: Visible when horizontal
fur: Visibile in orizontâl

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
fur: Indiche se la sbare dai struments e je visibile cuant che e je orientade par orizontâl.

en: Visible when vertical
fur: Visibile in verticâl

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
fur: Indiche se la sbare dai struments e je visibile cuant che e je orientade par verticâl.

en: Is important
fur: Al è impuartant

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
fur: Indiche se la azion e je considerade impuartante. Cuant che al è VÊR, i proxy dal element-strument par cheste azion a mostrin il test in modalitât GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
fur: Plate se vueit

en: Whether the action is enabled.
fur: Indiche se la azion e je abilitade.

en: Visible
fur: Visibil

en: Whether the action is visible.
fur: Indiche se la azion e je visibile.

en: Action Group
fur: Grup azion

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
fur: Il GtkActionGroup che cun chest GtkAction al è associât, o NULL (par ûs interni).

en: Always show image
fur: Mostre simpri imagjin

en: Whether the image will always be shown
fur: Indiche se la imagjin e sarà simpri mostrade

en: A name for the action group.
fur: Un non pal grup di azions.

en: Whether the action group is enabled.
fur: Indiche se il grup di azion al è abilitât.

en: Whether the action group is visible.
fur: Indiche se il grup di azion al è visibil.

en: Accelerator Group
fur: Grup aceleradôr

en: Related Action
fur: Azion corelade

en: Horizontal alignment
fur: Inlineament orizontâl

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
fur: Posizion orizontâl dal fi intal spazi disponibil. 0.0 al è inlineât a çamp, 1.0 al è inlineât a diestre

en: Vertical alignment
fur: Inlineament verticâl

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
fur: Posizion verticâl dal fi intal spazi disponibil. 0.0 al è inlineât in alt, 1.0 al è inlineât in bas

en: Horizontal scale
fur: Scjale orizontâl

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
fur: Se il spazi orizontâl disponibil al è plui grant di ce che al covente al fi, trop di chel spazi al è di doprâ pal fi. 0.0 al significhe nie, 1.0 al significhe dut

en: Vertical scale
fur: Scjale verticâl

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
fur: Se il spazi verticâl disponibil al è plui grant di ce che al covente al fi, trop di chel spazi al è di doprâ pal fi. 0.0 al significhe nie, 1.0 al significhe dut

en: Arrow direction
fur: Direzion frece

en: Arrow shadow
fur: Ombrene de frece

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
fur: Aspiet de ombrene tor ator de frece

en: Arrow Scaling
fur: Scjaladure frece

en: Amount of space used up by arrow
fur: Cuantitât di spazi doprât de frece

en: Has Opacity Control
fur: Al à il control opacitât

en: Whether the color selector should allow setting opacity
fur: Indiche se il seletôr dal colôr al à di stabilî la opacitât

en: Has palette
fur: Al à palete

en: Whether a palette should be used
fur: Indiche se une palete di colôrs e à di jessi doprade

en: Current Color
fur: Colôr atuâl

en: The current color
fur: Il colôr atuâl

en: Current Alpha
fur: Alfa atuâl

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
fur: Il valôr de opacitât atuâl (0 dut trasparint, 65535 dut opac)

en: Current RGBA
fur: RGBA atuâl

en: The current RGBA color
fur: Il colôr RGBA atuâl

en: Color Selection
fur: Selezion colôr

en: The color selection embedded in the dialog.
fur: La selezion dal colôr incorporade tal dialic.

en: OK Button
fur: Boton Va ben

en: The OK button of the dialog.
fur: Il boton Va ben dal dialic.

en: Cancel Button
fur: Boton anule

en: The cancel button of the dialog.
fur: Il boton Anule dal dialic.

en: Help Button
fur: Boton jutori

en: The help button of the dialog.
fur: Il boton Jutori dal dialic.

en: Font name
fur: Non caratar

en: The string that represents this font
fur: LA stringhe che e rapresente chest caratar

en: Preview text
fur: Test di anteprime

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
fur: Il test di mostrâ par podê dimostrâ il caratar selezionât

en: Shadow type
fur: Gjenar di ombrene

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
fur: Aspiet de ombrene che e sta tor ator dal contignidôr

en: Snap edge
fur: Tire dongje ôr

en: Snap edge set
fur: Tirâ dongje ôr ativât

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
fur: Indiche se doprâ il valôr de proprietât snap_edge (tire dongje ôr) o un valôr derivât di handle_position (gjestìs posizion)

en: Child Detached
fur: Fi distacât

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
fur: Un valôr boolean che al indiche se il ricuadri di gjestion (handlebox) dal fi al è tacât o distacât.

en: Image widget
fur: Widget imagjin

en: X align
fur: Inlineament X

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
fur: L'inlineament orizontâl, di 0 (çampe) a 1 (diestre). Contrari pes disposizions RTL.

en: Y align
fur: Inlineament Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
fur: L'inlineament verticâl, di 0 (parsore) a 1 (in bas)

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
fur: La cuantitât di spazi di zontâ a çampe e a drete dal widget, in pixel

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
fur: La cuantitât di spazi di zontâ sore e sot dal widget, in pixel

en: Icon's count
fur: Conte des iconis

en: The count of the emblem currently displayed
fur: La conte dal embleme cumò visualizât

en: Icon's label
fur: Etichete de icone

en: The label to be displayed over the icon
fur: La etichete di mostrâ sore de icone

en: Icon's style context
fur: Contest stîl de icone

en: Background icon
fur: Icone dal fondâl

en: Background icon name
fur: Non de icone dal fondâl

en: The value
fur: Il valôr

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
fur: Il valôr tornât di gtk_radio_action_get_current_value() cuant che cheste azion e je la azion atuâl dal so grup.

en: Group
fur: Grup

en: The current value
fur: Il valôr atuâl

en: Show Numbers
fur: Mostre numars

en: A GdkPixbuf to display
fur: Un GdkPixbuf di mostrâ

en: Filename
fur: Non file

en: Filename to load and display
fur: Non dal file di cjariâ e mostrâ

en: Storage type
fur: Gjenar di archiviazion

en: Size
fur: Dimension

en: The size of the icon
fur: La dimension de icone

en: Screen
fur: Schermi

en: The screen where this status icon will be displayed
fur: Il schermi dulà che cheste icone di stât e vignarà mostrade

en: Whether the status icon is visible
fur: Indiche se la icone di stât e je visibile

en: Embedded
fur: Incorporât

en: Whether the status icon is embedded
fur: Indiche se la icone di stât e je incorporade

en: Orientation
fur: Orientament

en: The orientation of the tray
fur: L'orientament de guantiere

en: Has tooltip
fur: Al à sugjeriments

en: Whether this tray icon has a tooltip
fur: Indiche se cheste icone di guantiere e à un consei

en: Tooltip Text
fur: Test dal sugjeriment

en: The contents of the tooltip for this widget
fur: I contignûts dal sugjeriment par chest widget

en: Tooltip markup
fur: Segn di sugjeriment

en: The contents of the tooltip for this tray icon
fur: I contignûts dal sugjeriment par cheste icone di guantiere

en: Title
fur: Titul

en: The title of this tray icon
fur: Il titul di cheste icone di guantiere

en: Style context
fur: Contest stîl

en: GtkStyleContext to get style from
fur: GtkStyleContext di dulà otignî il stîl

en: Rows
fur: Riis

en: The number of rows in the table
fur: Il numar di riis inte tabele

en: Columns
fur: Colonis

en: The number of columns in the table
fur: Il numar di colonis te tabele

en: Row spacing
fur: Spaziadure riis

en: The amount of space between two consecutive rows
fur: La cuantitât di spazi tra dôs riis consecutivis

en: Column spacing
fur: Spaziadure colonis

en: The amount of space between two consecutive columns
fur: La cuantitât di spazi tra dôs colonis consecutivis

en: Homogeneous
fur: Omogjenei

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
fur: Se VÊR, lis celis de tabele a àn dutis la stesse largjece/altece

en: Horizontal options
fur: Opzions orizontâls

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
fur: Opzions che a specifichin il compuartament orizontâl dal fi

en: Vertical options
fur: Opzions verticâls

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
fur: Opzions che a specifichin il compuartament verticâl dal fi

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
fur: Spazi adizionâl di meti tra il fi e i siei vicins a drete e a çampe, in pixel

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
fur: Spazi adizionâl di meti tra il fi e i siei vicins parsore e parsot, in pixel

en: Theming engine name
fur: Non dal motôr pal teme

en: Active
fur: Atîf

en: Foreground color
fur: Colôr dal prin plan

en: Foreground color for symbolic icons
fur: Colôr dal prin plan pes iconis simbolichis

en: Error color
fur: Colôr erôr

en: Error color for symbolic icons
fur: Colôr di erôr pes iconis simbolichis

en: Warning color
fur: Colôr avertiment

en: Warning color for symbolic icons
fur: Colôr di avertiment pes iconis simbolichis

en: Success color
fur: Colôr sucès

en: Success color for symbolic icons
fur: Colôr di sucès pes iconis simbolichis

en: Icon Size
fur: Dimension icone

en: Program name
fur: Non program

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
fur: Il non dal program. Se chest nol è stabilît, si fâs riferiment al predefinît g_get_application_name()

en: Program version
fur: Version program

en: The version of the program
fur: La version dal program

en: Copyright string
fur: Stringhe di copyright

en: Copyright information for the program
fur: Informazions di copyright pal program

en: Comments string
fur: Stringhe coments

en: Comments about the program
fur: Coments sul program

en: License
fur: Licence

en: The license of the program
fur: La licence dal program

en: License Type
fur: Gjenar di licence

en: The license type of the program
fur: Il gjenar di licence dal program

en: Website URL
fur: URL dal sît web

en: The URL for the link to the website of the program
fur: Il URL pal colegament al sît web dal program

en: Website label
fur: Etichete sît web

en: The label for the link to the website of the program
fur: La etichete pal colegament al sît web dal program

en: Authors
fur: Autôrs

en: List of authors of the program
fur: Liste dai autôrs dal program

en: Documenters
fur: Scritôrs de documentazion

en: List of people documenting the program
fur: Liste di personis che a documentin il program

en: Artists
fur: Artiscj

en: List of people who have contributed artwork to the program
fur: Liste des personis che a àn contribuît ae grafiche dal program

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
fur: Ricognossiments ai tradutôrs. Cheste stringhe e à di jessi segnade come tradusibile

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
fur: Un logo pal ricuadri informazions. Se chest nol è stabilît, si fâs riferiment al predefinît gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
fur: Non icone simbul

en: A named icon to use as the logo for the about box.
fur: Une icone cun non di doprâ come simbul/logo par un ricuadri di informazions.

en: Action name
fur: Non azion

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
fur: Il non de azion associade, come 'app.quit'

en: The parameter for action invocations
fur: Il parametri pes invocazions de azion

en: Position
fur: Posizion

en: The index of the child in the parent
fur: L'indiç dal fi tal gjenitôr

en: Value
fur: Valôr

en: The value of the adjustment
fur: Il valôr di justament

en: Minimum Value
fur: Valôr minim

en: The minimum value of the adjustment
fur: Il valôr minim di justament

en: Maximum Value
fur: Valôr massim

en: The maximum value of the adjustment
fur: Il valôr massim di justament

en: Page Size
fur: Dimension pagjine

en: The page size of the adjustment
fur: La dimension de pagjine dal justament

en: Include an 'Other…' item
fur: Inclût un element 'Altri…'

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
fur: Indiche se la casele cumbinade e à di includi un element che al fâsi partî un GtkAppChooserDialog

en: Show default item
fur: Mostre l'element predefinît

en: Whether the combobox should show the default application on top
fur: Indiche se la casele cumbinade e à di mostrâ la aplicazion predefinide parsore

en: Heading
fur: Intestazion

en: The text to show at the top of the dialog
fur: Il test di mostrâ parsore dal dialic

en: Content type
fur: Gjenar di contignût

en: The content type used by the open with object
fur: Il gjenar di contignût doprât dal ogjet “vierç cun”

en: The GFile used by the app chooser dialog
fur: Il GFile doprât dal dialic di selezion de app

en: Show default app
fur: Mostre la app predefinide

en: Whether the widget should show the default application
fur: Indiche se il widget al à di mostrâ la aplicazion predefinide

en: Show recommended apps
fur: Mostre lis app conseadis

en: Whether the widget should show recommended applications
fur: Indiche se il widget al à di mostrâ lis aplicazions conseadis

en: Show fallback apps
fur: Mostre lis app di repeç

en: Whether the widget should show fallback applications
fur: Indiche se il widget al à di mostrâ lis aplicazions di repeç

en: Show other apps
fur: Mostre altris app

en: Whether the widget should show other applications
fur: Indiche se il widget al à di mostrâ altris aplicazions

en: Show all apps
fur: Mostre dutis lis app

en: Whether the widget should show all applications
fur: Indiche se il widget al à di mostrâ dutis lis aplicazions

en: Widget's default text
fur: Test predefinît dal Widget

en: The default text appearing when there are no applications
fur: Il test predefinît che al ven fûr cuant che no son aplicazions

en: Register session
fur: Regjistre session

en: Register with the session manager
fur: Regjistre cul gjestôr session

en: Application menu
fur: Menù aplicazion

en: The GMenuModel for the application menu
fur: Il GMenuModel pal menù aplicazions

en: Menubar
fur: Sbare dai menù

en: The GMenuModel for the menubar
fur: Il GMenuModel pe sbare dai menù

en: Active window
fur: Barcon atîf

en: The window which most recently had focus
fur: Il barcon che plui di resint al jere a fûc

en: Show a menubar
fur: Mostre une sbare dai menù

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
fur: VÊR se il barcon al à di mostrâ une sbare dai menù te part superiôr dal barcon

en: Horizontal Alignment
fur: Inlineament orizontâl

en: X alignment of the child
fur: Inlineament X dal fi

en: Vertical Alignment
fur: Inlineament verticâl

en: Y alignment of the child
fur: Inlineament Y dal fi

en: Ratio
fur: Rapuart

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
fur: Lis proporzions se “obey_child” (adate al fi) al è FALS

en: Obey child
fur: Rispiete il fi

en: Use Header Bar
fur: Dopre sbare intestazion

en: Use Header Bar for actions.
fur: Dopre la sbare de intestazion pes azions.

en: Number of pixels around the header.
fur: Numar di pixel ator de intestazion.

en: Page type
fur: Gjenar di pagjine

en: The type of the assistant page
fur: Il gjenar di pagjine dal assistent

en: Page title
fur: Titul pagjine

en: The title of the assistant page
fur: Il titul de pagjine dal assistent

en: Header image
fur: Imagjin intestazion

en: Header image for the assistant page
fur: Imagjin di intestazion pe pagjine dal assistent

en: Sidebar image
fur: Imagjin sbare laterâl

en: Sidebar image for the assistant page
fur: Imagjin de sbare laterâl pe pagjine dal assistent

en: Page complete
fur: Pagjine complete

en: Whether all required fields on the page have been filled out
fur: Indiche se ducj i cjamps necessaris su la pagjine a son stâts jemplâts

en: Minimum child width
fur: Largjece minime dal fi

en: Minimum child height
fur: Altece minime dal fi

en: Layout style
fur: Stîl disposizion

en: Secondary
fur: Secondari

en: Non-Homogeneous
fur: No-Omogjenei

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
fur: Se VÊR, il fi nol sarà sogjet ae dimension omogjenie

en: Spacing
fur: Spaziadure

en: The amount of space between children
fur: La cuantitât di spazi tra i fîs

en: Whether the children should all be the same size
fur: Indiche se i fîs a àn di jessi ducj de stesse dimension

en: Expand
fur: Pant

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
fur: Indiche se il fi al à di ricevi spazi in plui cuant che il gjenitôr al cres

en: Fill
fur: Jemple

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
fur: Spazi adizionâl di meti tra il fi e i siei vicins, in pixel

en: Translation Domain
fur: Domini traduzion

en: The translation domain used by gettext
fur: Il domini de traduzion doprât di gettext

en: Use underline
fur: Dopre sotlineât

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
fur: Se stabilide, une sotlinie intal test e indiche il prossim caratar che si à di doprâ pal tast aceleradôr mnemonic

en: Horizontal alignment for child
fur: Inlineament orizontâl pal fi

en: Vertical alignment for child
fur: Inlineament verticâl pal fi

en: Image position
fur: Posizion imagjin

en: Default Spacing
fur: Spaziadure predefinide

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
fur: Spazi in plui di zontâ pai botons GTK_CAN_DEFAULT, che al è simpri disegnât fûr dal ôr

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
fur: Trop lontan che al è di movi il fi inte direzion x, cuant che il boton al ven molât

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
fur: Trop lontan che al è di movi il fi inte direzion y, cuant che il boton al ven molât

en: Inner Border
fur: Ôr interni

en: Border between button edges and child.
fur: Confin tra i ôrs dal boton e il fi.

en: Year
fur: An

en: The selected year
fur: L'an selezionât

en: Month
fur: Mês

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
fur: Il mês selezionât (come numar tra 0 e 11)

en: Day
fur: Dì

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
fur: La zornade selezionade (come numar tra 1 e 31 opûr 0 par deselezionâ il dì atualmentri selezionât)

en: Show Heading
fur: Mostre intestazion

en: If TRUE, a heading is displayed
fur: Se VÊR, une intestazion e ven mostrade

en: Show Day Names
fur: Mostre nons zornadis

en: If TRUE, day names are displayed
fur: Se VÊR, a vegnin mostrâts i nons des zornadis

en: No Month Change
fur: No modifiche mês

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
fur: Se VÊR, il mês selezionât nol pues jessi cambiât

en: Show Week Numbers
fur: Mostre numars des setemanis

en: If TRUE, week numbers are displayed
fur: Se VÊR, i numars des setemanis a vegnin mostrâts

en: Details Width
fur: Largjece detais

en: Details width in characters
fur: Largjece dai detais in caratars

en: Details Height
fur: Altece detais

en: Details height in rows
fur: Altece dai detais in riis

en: Show Details
fur: Mostre Detais

en: If TRUE, details are shown
fur: Se VÊR, i detais a vegnin mostrâts

en: Inner border
fur: Ôr interni

en: Inner border space
fur: Spazi dal ôr interni

en: Vertical separation
fur: Separazion verticâl

en: Horizontal separation
fur: Separazion orizontâl

en: Whether the cell expands
fur: Indiche se la cele si pant

en: Align
fur: Met in rie

en: Whether cell should align with adjacent rows
fur: Indiche se la cele e à di inlineâsi cun lis riis dongje

en: Fixed Size
fur: Dimension fisse

en: Whether cells should be the same size in all rows
fur: Indiche se lis celis a àn di jessi de stesse dimension in dutis lis riis

en: The cell which currently has focus
fur: La cele che e je cumò focalizade

en: Edited Cell
fur: Cele modificade

en: The cell which is currently being edited
fur: La cele che cumò si sta modificant

en: Edit Widget
fur: Modifiche widget

en: Area
fur: Aree

en: Minimum Width
fur: Largjece minime

en: Minimum Height
fur: Altece minime

en: Accelerator key
fur: Tast aceleradôr

en: mode
fur: modalitât

en: visible
fur: visibil

en: Display the cell
fur: Mostre la cele

en: width
fur: largjece

en: The fixed width
fur: La largjece fisse

en: height
fur: altece

en: The fixed height
fur: La altece fisse

en: Row has children
fur: La rie e à fîs

en: Is Expanded
fur: E je pandude

en: Row is an expander row, and is expanded
fur: La rie e je une rie che si pant, e e je pandude

en: Cell background color name
fur: Non dal colôr di sfont de cele

en: Cell background color as a string
fur: Colôr di sfont de cele come une stringhe

en: Cell background color
fur: Colôr di sfont de cele

en: Cell background color as a GdkColor
fur: Colôr di sfont de cele come un GdkColor

en: Cell background RGBA color
fur: Colôr RGBA di sfont de cele

en: Cell background color as a GdkRGBA
fur: Colôr di sfont de cele come un GdkRGBA

en: Editing
fur: Daûr a modificâ

en: Cell background set
fur: Sfont de cele stabilît

en: Whether the cell background color is set
fur: Indiche se il colôr di sfont de cele al è stabilît

en: The model containing the possible values for the combo box
fur: Il model che al conten i valôrs pussibii pe casele cumbinade

en: Text Column
fur: Colone test

en: Pixbuf Object
fur: Ogjet pixbuf

en: Detail
fur: Detai

en: Icon
fur: Icone

en: Value of the progress bar
fur: Valôr de sbare di avanzament

en: Text
fur: Test

en: Text on the progress bar
fur: Test de sbare di avanzament

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
fur: Met chest a valôrs positîfs par indicâ che al è stât fât cualchi progrès, ma no si sa trop.

en: Text x alignment
fur: Inlineament x test

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
fur: L'inlineament dal test orizontâl, di 0 (çampe) a 1 (diestre). Contrari pes disposizions RTL.

en: Text y alignment
fur: Inlineament y test

en: Inverted
fur: Invertide

en: Adjustment
fur: Regolazion

en: The number of decimal places to display
fur: Il numar di puescj decimâi di mostrâ

en: Text to render
fur: Test di visualizâ

en: Attributes
fur: Atribûts

en: Single Paragraph Mode
fur: Modalitât a paragraf ugnul

en: Whether to keep all text in a single paragraph
fur: Indiche se tignî dut il test intuns singul paragraf

en: Background color name
fur: Non dal colôr di fonts

en: Background color as a string
fur: Colôr di fonts come stringhe

en: Background color
fur: Colôr fondâl

en: Background color as RGBA
fur: Colôr di fonts come RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
fur: Colôr di fonts come GdkRGBA

en: Foreground color name
fur: Non dal colôr dal prin plan

en: Foreground color as a string
fur: Colôr dal prin plan come stringhe

en: Foreground color as RGBA
fur: Colôr dal prin plan come RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
fur: Colôr dal prin plan come GdkRGBA

en: Editable
fur: Modificabil

en: Whether the text can be modified by the user
fur: Indiche se il test al pues jessi modificât dal utent

en: Font
fur: Caratar

en: Font family
fur: Famee dal caratar

en: Font style
fur: Stîl caratar

en: Font variant
fur: Variant caratar

en: Font weight
fur: Largjece caratar

en: Font size
fur: Dimension caratar

en: Font scale
fur: Scjale dal caratar

en: Strikethrough
fur: Stricât

en: Underline
fur: Sotliniât

en: Language
fur: Lenghe

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
fur: La lenghe di chest test, come codiç ISO. Pango al pues doprâ chest come consei cuant che al visualize il test. Se nosi capìs il significât di chest parametri, forsit no us covente

en: Maximum Width In Characters
fur: Largjece massime in caratars

en: Alignment
fur: Inlineament

en: How to align the lines
fur: Ce mût inlineâ lis riis

en: Activatable
fur: Ativabil

en: Indicator size
fur: Dimension indicadôr

en: Background RGBA color
fur: Colôr fondâl RGBA

en: Indicator Size
fur: Dimension indicadôr

en: Use alpha
fur: Dopre alpha

en: The title of the color selection dialog
fur: Il titul dal dialic di selezion dal colôr

en: The selected color
fur: Il colôr selezionât

en: Color
fur: Colôr

en: Selectable
fur: Selezionabil

en: ComboBox model
fur: Model ComboBox

en: The model for the combo box
fur: Il model pe casele cumbinade

en: Active item
fur: Element atîf

en: ID Column
fur: Colone ID

en: Active id
fur: Id atîf

en: Arrow Size
fur: Dimension frece

en: The minimum size of the arrow in the combo box
fur: La dimension minime de frece te casele cumbinade

en: The amount of space used by the arrow
fur: La cuantitât di spazi doprât de frece

en: Border width
fur: Largjece ôr

en: Child
fur: Fi

en: Style Classes
fur: Classis di stîl

en: List of classes
fur: Liste di classis

en: Unique ID
fur: ID univoc

en: State
fur: Stât

en: State flags
fur: Opzions di stât

en: If other nodes can see this node
fur: Se altris grops a puedin viodi chest grop

en: GType of the widget
fur: GType dal widget

en: Subproperties
fur: Sot-proprietâts

en: The list of subproperties
fur: La liste des sot-proprietâts

en: Animated
fur: Animât

en: The numeric id for quick access
fur: Il ID numeric pal acès veloç

en: Initial value
fur: Valôr iniziâl

en: Content area border
fur: Ôr de aree dal contignût

en: Width of border around the main dialog area
fur: Largjece dal ôr ator de aree dal dialic principâl

en: Button spacing
fur: Spaziadure boton

en: Spacing between buttons
fur: Spaziadure tra i botons

en: Action area border
fur: Ôr de aree de azion

en: The contents of the buffer
fur: I contignûts dal buffer

en: Text length
fur: Lungjece test

en: Length of the text currently in the buffer
fur: Lungjece dal test che al è cumò tal buffer

en: Maximum length
fur: Lungjece massime

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
fur: Numar massim di caratars par cheste vôs. Zero par no vê massim

en: Text Buffer
fur: Buffer test

en: Cursor Position
fur: Posizion cursôr

en: Whether the entry contents can be edited
fur: Indiche se i contignûts de vôs a puedin jessi modificâts

en: Visibility
fur: Visibilitât

en: Width in chars
fur: Largjece in caratars

en: Maximum width in characters
fur: Largjece massime in caratars

en: The contents of the entry
fur: I contignûts de vôs

en: Overwrite mode
fur: Modalitât sorescriture

en: Whether new text overwrites existing text
fur: Indiche se il gnûf test al sorescrîf il test esistent

en: Length of the text currently in the entry
fur: Lungjece dal test che al è cumò inte vôs

en: Caps Lock warning
fur: Avîs BlocMaiusc

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
fur: Indiche se lis vôs di inseriment des password a mostraran un avîs cuant che BlocMaiusc al è atîf

en: Primary icon name
fur: Non icone primarie

en: Icon name for primary icon
fur: Non de icone pe icone primarie

en: Secondary icon name
fur: Non icone secondarie

en: Icon name for secondary icon
fur: Non de icone pe icone secondarie

en: Primary GIcon
fur: GIcon primari

en: GIcon for primary icon
fur: GIcon pe icone primarie

en: Secondary GIcon
fur: GIcon secondari

en: GIcon for secondary icon
fur: GIcon pe icone secondarie

en: Completion
fur: Completament

en: Purpose
fur: Finalitât

en: Purpose of the text field
fur: Finalitât dal cjamp di test

en: hints
fur: sugjeriments

en: Tabs
fur: Schedis

en: Emoji icon
fur: Icone emoji

en: Whether to show an icon for Emoji
fur: Indiche se mostrâ une icone pai Emoji

en: Border around the progress bar
fur: Ôr tor ator de sbare di avanzament

en: Completion Model
fur: Model completament

en: Minimum Key Length
fur: Lungjece clâf minime

en: Text column
fur: Colone test

en: Your description here
fur: Achì la vuestre descrizion

en: Visible Window
fur: Barcon visibil

en: Flags
fur: Opzions

en: Expanded
fur: Pandût

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
fur: Indiche se l'espansôr al è stât viert par rivelâ il widget fi

en: Text of the expander's label
fur: Test de etichete dal espansôr

en: Use markup
fur: Dopre il markup

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
fur: Il test de etichete al inclût markup XML. Viôt pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
fur: Spazi di meti tra la etichete e il fi

en: Label widget
fur: Widget de etichete

en: A widget to display in place of the usual expander label
fur: Un widget di visualizâ al puest de solite etichete dal espansôr

en: Label fill
fur: Jemplement de etichete

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
fur: Indiche se il widget de etichete al à di jemplâ dut il spazi orizontâl disponibil

en: Size of the expander arrow
fur: Dimension de frece dal espansôr

en: Spacing around expander arrow
fur: Spaziadure ator de frece dal espansôr

en: Dialog
fur: Dialic

en: The file chooser dialog to use.
fur: Il dialic di selezion file di doprâ.

en: The title of the file chooser dialog.
fur: Il titul dal dialic di selezion dal file.

en: The desired width of the button widget, in characters.
fur: La largjece desiderade dal widget dal boton, in caratars.

en: Action
fur: Azion

en: The type of operation that the file selector is performing
fur: Il gjenar di operazion che il seletôr di file al sta eseguint

en: Filter
fur: Filtri

en: The current filter for selecting which files are displayed
fur: Il filtri atuâl par selezionâ cuai file visualizâ

en: Local Only
fur: Dome locâl

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
fur: Indiche se i file selezionâts a àn di jessi limitâts a file locâi: URL

en: Preview widget
fur: Widget di anteprime

en: Preview Widget Active
fur: Widget di anteprime atîf

en: Use Preview Label
fur: Dopre etichete di anteprime

en: Select Multiple
fur: Selezion multiple

en: Whether to allow multiple files to be selected
fur: Indiche se permeti la selezion di plui file

en: Show Hidden
fur: Mostre platâts

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
fur: Indiche se si à di mostrâ i file e lis cartelis platadis

en: Do overwrite confirmation
fur: Domandâ conferme sorescriture

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
fur: Indiche se un seletôr di file in modalitât salvament al à di presentâ un dialic di conferme de sorescriture, se al covente.

en: Allow folder creation
fur: Permet creazion cartele

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
fur: Indiche se un seletôr di file, che nol è in modalitât vierzidure, al ufrirà al utent la pussibilitât di creâ gnovis cartelis.

en: Accept label
fur: Etichete acete

en: The label on the accept button
fur: La etichete sul boton acete

en: Cancel label
fur: Etichete di anulament

en: The label on the cancel button
fur: La etichete sul boton anule

en: Search mode
fur: Modalitât di ricercje

en: Subtitle
fur: Sottitul

en: X position
fur: Posizion X

en: X position of child widget
fur: Posizion X dal widget fi

en: Y position
fur: Posizion Y

en: Y position of child widget
fur: Posizion Y dal widget fi

en: Selection mode
fur: Modalitât di selezion

en: The selection mode
fur: La modalitât di selezion

en: Activate on Single Click
fur: Ative su clic singul

en: Activate row on a single click
fur: Ative la rie cuntun clic singul

en: Minimum Children Per Line
fur: Fîs minims par rie

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
fur: Il numar minim di fîs di assegnâ in maniere consecutive intal orientament indicât.

en: Maximum Children Per Line
fur: Fîs massims par rie

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
fur: Il numar massim di fîs par domandâ spazi in mût consecutîf intal orientament indicât.

en: Vertical spacing
fur: Spaziadure verticâl

en: The amount of vertical space between two children
fur: La cuantitât di spazi verticâl tra doi fîs

en: Horizontal spacing
fur: Spaziadure orizontâl

en: The amount of horizontal space between two children
fur: La cuantitât di spazi orizontâl tra doi fîs

en: The title of the font chooser dialog
fur: Il titul dal dialic di selezion dal caratar

en: The name of the selected font
fur: Il non dal caratar selezionât

en: Use font in label
fur: Dopre caratar te etichete

en: Whether the label is drawn in the selected font
fur: Indiche se la etichete e à di jessi dissegnade intal caratar selezionât

en: Use size in label
fur: Dopre dimension te etichete

en: Whether the label is drawn with the selected font size
fur: Indiche se la etichete e à di jessi dissegnade cu la dimension di caratar selezionade

en: Show style
fur: Mostre stîl

en: Whether the selected font style is shown in the label
fur: Indiche se il stîl dal caratar selezionât al à di jessi mostrât te etichete

en: Show size
fur: Mostre dimension

en: Whether selected font size is shown in the label
fur: Indiche se la dimension dal caratar selezionât al à di jessi mostrât te etichete

en: Font description
fur: Descrizion caratar

en: Context
fur: Contest

en: Has alpha
fur: Al à Alpha

en: Row Homogeneous
fur: Rie omogjenie

en: If TRUE, the rows are all the same height
fur: Se TRUE (vêr), lis riis a son dutis de stesse altece

en: Column Homogeneous
fur: Colone omogjenie

en: If TRUE, the columns are all the same width
fur: Se TRUE (vêr), lis colonis a son dutis de stesse altece

en: Width
fur: Largjece

en: Height
fur: Altece

en: Number of columns
fur: Numar di colonis

en: Row Spacing
fur: Spaziadure rie

en: Column Spacing
fur: Spaziadure colone

en: Surface
fur: Superficie

en: Icon set
fur: Cumbinazion iconis

en: Icon size
fur: Dimension icone

en: Animation
fur: Animazion

en: Resource
fur: Risorse

en: The text of the label
fur: Il test de etichete

en: Pattern
fur: Model

en: Line wrap
fur: Rie gnove

en: Line wrap mode
fur: Modalitât rie gnove

en: Single Line Mode
fur: Modalitât rie ugnule

en: Angle
fur: Angul

en: Direction
fur: Direzion

en: The direction the arrow should point.
fur: La direzion dulà che la frece e à di pontâ.

en: Double Arrows
fur: Doplis frecis

en: Menu
fur: Menù

en: label border
fur: ôr etichete

en: Message Buttons
fur: Botons dai messaçs

en: The buttons shown in the message dialog
fur: I botons mostrâts tal dialic di messaç

en: Use Markup
fur: Dopre il markup

en: Secondary Text
fur: Test secondari

en: The secondary text of the message dialog
fur: Il test secondari dal dialic di messaç

en: Image
fur: Imagjin

en: The image
fur: La imagjin

en: Message area
fur: Aree messaç

en: Role
fur: Rûl

en: The role of this button
fur: Il rûl di chest boton

en: The icon
fur: La icone

en: The text
fur: Il test

en: Menu name
fur: Non menù

en: The name of the menu to open
fur: Il non dal menù di vierzi

en: Centered
fur: Centrât

en: Whether to prefer the icon over text
fur: Indiche se preferî lis iconis al puest dai tescj

en: Parent
fur: Gjenitôr

en: The parent window
fur: Il barcon gjenitôr

en: Dialog Title
fur: Titul dialic

en: The title of the file chooser dialog
fur: Il titul dal dialic di selezion dal file

en: Modal
fur: Modâl

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
fur: Se TRUE (vêr), il dialic al è modâl (altris barcons no puedin jessi doprâts fintremai che chest al reste viert)

en: Whether the dialog is currently visible
fur: Indiche se il dialic al è visibil

en: Page
fur: Pagjine

en: The index of the current page
fur: L'indiç de pagjine atuâl

en: Tab Position
fur: Posizion schede

en: Which side of the notebook holds the tabs
fur: Di ce bande dal schedari che a vegnin tignudis lis schedis

en: Show Tabs
fur: Mostre lis schedis

en: Whether tabs should be shown
fur: Indiche se lis schedis e varessin di jessi mostradis

en: Show Border
fur: Mostre ôr

en: Whether the border should be shown
fur: Indiche se l'ôr al varès di jessi mostrât

en: Scrollable
fur: Si pues scori

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
fur: Se TRUE (vêr), se si à masse schedis pal spazi disponibil, a vegnin zontadis lis frecis par scori

en: Group Name
fur: Non grup

en: Tab label
fur: Etichete schede

en: Menu label
fur: Etichete menù

en: The string displayed in the child's menu entry
fur: La stringhe mostrade inte vôs di menù dal fi

en: Whether to expand the child's tab
fur: Indiche se espandi la schede dal fi

en: Tab fill
fur: Jemple schede

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
fur: Indiche se la schede dal fi e à di jemplâ la aree assegnade

en: Tab reorderable
fur: Schede che si pues tornâ a ordenâ

en: Whether the tab is reorderable by user action
fur: Indiche se si pues tornâ a meti in ordin la schede cuntune azion dal utent

en: Tab detachable
fur: Schede distacabile

en: Whether the tab is detachable
fur: Indiche se si pues distacâ la schede

en: Initial gap
fur: Salt iniziâl

en: Resize
fur: Ridimensione

en: Shrink
fur: Scurte

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
fur: Se TRUE, si pues rindi il fi plui piçul di chel che al domande

en: Location to Select
fur: Posizion di selezionâ

en: The location to highlight in the sidebar
fur: La posizion di evidenziâ inte sbare laterâl

en: Open Flags
fur: Opzions vierzidure

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
fur: Modalitâts che lis aplicazions clamadis a puedin doprâ par vierzi lis posizions selezionadis te sbare laterâl

en: Show recent files
fur: Mostre file resints

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
fur: Indiche se la sbare laterâl e inclût une scurte integrade par file resints

en: Show 'Desktop'
fur: Mostre 'Scritori'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
fur: Indiche se la sbare laterâl e inclût une scurte integrade pe cartele Scritori

en: Show 'Connect to Server'
fur: Mostre 'Conet al servidôr'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
fur: Indiche se la sbare laterâl e inclût une scurte integrade a un dialic 'Conet al servidôr'

en: Show 'Enter Location'
fur: Mostre 'Inserìs posizion'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
fur: Indiche se la sbare laterâl e inclût une scurte integrade par inserî a man une posizion

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
fur: Indiche se la sbare laterâl e inclût un element par mostrâ i file preferîts

en: Loading
fur: Daûr a cjariâ

en: Socket Window
fur: Barcon socket

en: Location
fur: Ubicazion

en: Printer
fur: Stampant

en: Settings
fur: Impostazions

en: Page Setup
fur: Impostazions pagjine

en: Unit
fur: Unitât

en: Status
fur: Stât

en: Minimum horizontal bar height
fur: Altece minime orizontâl sbare

en: Minimum vertical bar width
fur: Largjece minime verticâl sbare

en: The minimum vertical width of the progress bar
fur: La largjece minime verticâl de sbare di avanzament

en: Minimum vertical bar height
fur: Altece minime verticâl sbare

en: The minimum vertical height of the progress bar
fur: La altece minime verticâl de sbare di avanzament

en: Show Icons
fur: Mostre iconis

en: Icons
fur: Iconis

en: Minimum Slider Length
fur: Largjece minime dal cursôr di scoriment

en: Fixed slider size
fur: Dimension fisse dal cursôr di scoriment

en: Drag threshold
fur: Liminâr di strissinament

en: Icon Sizes
fur: Dimensions icone

en: Color Hash
fur: Hash colôr

en: Toolbar style
fur: Stîl sbare dai struments

en: Toolbar Icon Size
fur: Dimension icone de sbare dai struments

en: Show menu images
fur: Mostre imagjinis dal menù

en: How to draw the input method statusbar
fur: Ce mût disegnâ la sbare di stât dal metodi di input

en: Mode
fur: Modalitât

en: Text direction
fur: Direzion test

en: Property name
fur: Non proprietât

en: The name of the property
fur: Il non de proprietât

en: Current text of the buffer
fur: Test atuâl dal buffer

en: Has selection
fur: Al à selezion

en: Whether the buffer has some text currently selected
fur: Indiche se il buffer al à test atualmentri selezionât

en: Cursor position
fur: Posizion cursôr

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
fur: La posizion dal simbul di inseriment (come offset dal inizi dal buffer)

en: Background RGBA
fur: Colôr fondâl RGBA

en: Background full height
fur: Altece totâl fondâl

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
fur: Indiche se il colôr dal fondâl al jemple la linie in dute la altece o dome la altece dai caratars segnâts

en: Foreground RGBA
fur: Colôr prin plan RGBA

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
fur: Direzion test, p.e. drete-çampe o çampe-drete

en: Font size in Pango units
fur: Dimension caratar in unitâts Pango

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
fur: La lenghe di chest test, come codiç ISO. Pango al pues doprâ chest come consei cuant che al visualize il test. Se nol ven stabilît, une impostazion predefinide adate e vignarà doprade.

en: Left margin
fur: Margjin a çampe

en: Width of the left margin in pixels
fur: Largjece dal margjin a çampe in pixel

en: Right margin
fur: Margjin a drete

en: Width of the right margin in pixels
fur: Largjece dal margjin a drete in pixel

en: Invisible
fur: Invisibil

en: Whether this text is hidden.
fur: Indiche se chest test al è platât.

en: Left Margin
fur: Margjin a çampe

en: Right Margin
fur: Margjin a drete

en: Top Margin
fur: Margjin superiôr

en: Height of the top margin in pixels
fur: Altece dal margjin superiôr in pixel

en: Bottom Margin
fur: Margjin inferiôr

en: Height of the bottom margin in pixels
fur: Altece dal margjin inferiôr in pixel

en: Cursor Visible
fur: Cursôr visibil

en: If the insertion cursor is shown
fur: Se il cursôr di inseriment al è mostrât

en: Monospace
fur: Spazis fis

en: Whether to use a monospace font
fur: Indiche se doprâ un caratar a spazi fis

en: Toolbar Style
fur: Stîl sbare dai struments

en: How to draw the toolbar
fur: Ce mût disegnâ la sbare dai struments

en: Show Arrow
fur: Mostre frece

en: Space style
fur: Stîl spazi

en: Text to show in the item.
fur: Test di mostrâ intal element.

en: The stock icon displayed on the item
fur: La icone di riserve mostrade sul element

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
fur: Indiche se l'element de sbare dai struments al è considerât impuartant. Cuant che al è VÊR, i botons de sbare dai struments a mostrin il test in modalitât GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Vertical Separator Width
fur: Largjece paradane verticâl

en: Horizontal Separator Width
fur: Largjece paradane orizontâl

en: Grid line width
fur: Largjece de linie de gridele

en: Tree line width
fur: Largjece de linie dal arbul

en: Resizable
fur: Ridimensionabil

en: Application paintable
fur: Aplicazion che si pues piturâ

en: Whether the widget is part of a composite widget
fur: Indiche se il widget al è part di un widget compost

en: Style
fur: Stîl

en: No show all
fur: No mostrâ dut

en: Margin on Left
fur: Margjin ae çampe

en: Pixels of extra space on the left side
fur: I pixel di spazi adizionâl te bande a çampe

en: Margin on Right
fur: Margjin ae diestre

en: Pixels of extra space on the right side
fur: I pixel di spazi adizionâl te bande a drete

en: Margin on Start
fur: Margjin al inizi

en: Pixels of extra space on the start
fur: Pixel di spazi in plui al inizi

en: Margin on End
fur: Margjin ae fin

en: Pixels of extra space on the end
fur: Pixel di spazi in plui ae fin

en: Margin on Top
fur: Margjin in alt

en: Pixels of extra space on the top side
fur: Pixel di spazi in plui te bande superiôr

en: Margin on Bottom
fur: Margjin in bas

en: Pixels of extra space on the bottom side
fur: Pixel di spazi in plui te bande inferiôr

en: All Margins
fur: Ducj i margjins

en: Pixels of extra space on all four sides
fur: Pixel di spazi in plui su dutis lis cuatri bandis

en: Horizontal Expand
fur: Espansion orizontâl

en: Whether widget wants more horizontal space
fur: Indiche se il widget al vûl plui spazi orizontâl

en: Horizontal Expand Set
fur: Espansion orizontâl stabilide

en: Vertical Expand
fur: Espansion verticâl

en: Whether widget wants more vertical space
fur: Indiche se il widget al vûl plui spazi verticâl

en: Vertical Expand Set
fur: Espansion verticâl stabilide

en: Expand Both
fur: Pant dutis dôs

en: Whether widget wants to expand in both directions
fur: Indiche se il widget al vûl pandisi in dutis dôs lis direzions

en: Scale factor
fur: Fatôr di scjale

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
fur: Largjece, in pixel, tra l'indicadôr di fûc e il ricuadri dal widget

en: Cursor color
fur: Colôr cursôr

en: Color with which to draw insertion cursor
fur: Colôr di doprâ par disegnâ il cursôr di inseriment

en: Secondary cursor color
fur: Colôr secondari dal cursôr

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
fur: Colôr di doprâ par disegnâ il cursôr di inseriment secondari cuant che si modifiche test misturât di diestre-a-çampe e di çampe-a-drete

en: Cursor line aspect ratio
fur: Proporzion aspiet de linie dal cursôr

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
fur: Proporzion dal aspiet di doprâ par disegnâ il cursôr di inseriment

en: Window dragging
fur: Strissinament dal barcon

en: Unvisited Link Color
fur: Colôr colegament no visitât

en: Color of unvisited links
fur: Colôr dai colegaments no visitâts

en: Visited Link Color
fur: Colôr colegament visitât

en: Color of visited links
fur: Colôr dai colegaments visitâts

en: Wide Separators
fur: Separadôrs larcs

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
fur: Indiche se i separadôrs a àn largjece configurabile e a àn di jessi disegnâts doprant un ricuadri al puest di une linie

en: Separator Width
fur: Largjece paradane

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
fur: La largjece dai separadôrs se wide-separators al è VÊR

en: Separator Height
fur: Altece paradane

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
fur: La altece dai separadôrs se “wide-separators” al è VÊR

en: Horizontal Scroll Arrow Length
fur: Lungjece de frece di scoriment orizontâl

en: The length of horizontal scroll arrows
fur: La lungjece des frecis di scoriment orizontâls

en: Vertical Scroll Arrow Length
fur: Lungjece de frece di scoriment verticâl

en: The length of vertical scroll arrows
fur: La lungjece des frecis di scoriment verticâls

en: Window Type
fur: Gjenar barcon

en: The type of the window
fur: Il gjenar dal barcon

en: Window Title
fur: Titul barcon

en: The title of the window
fur: Il titul dal barcon

en: Window Role
fur: Rûl barcon

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
fur: Identificadôr univoc pal barcon par jessi doprât cuant che si ripristine une session

en: Startup ID
fur: ID di inviament

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
fur: Identificadôr di inviament univoc pal barcon, doprât di startup-notification

en: If TRUE, users can resize the window
fur: Se VÊR, i utents a puedin cambiâ dimension al barcon

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
fur: Se VÊR, il barcon al è modâl (no si puedin doprâ altris barcons fintremai che chest al è parsore)

en: Window Position
fur: Posizion barcon

en: The initial position of the window
fur: La posizion iniziâl dal barcon

en: Default Width
fur: Largjece barcon

en: The default width of the window, used when initially showing the window
fur: La largjece predefinide dal barcon, doprade tal inprin cuant che si mostre il barcon

en: Default Height
fur: Altece predefinide

en: The default height of the window, used when initially showing the window
fur: La altece predefinide dal barcon, doprade tal inprin cuant che si mostre il barcon

en: Destroy with Parent
fur: Distrûç cul gjenitôr

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
fur: Se chest barcon al à di jessi distrut cuant che il gjenitôr al ven distrut

en: Hide the titlebar during maximization
fur: Plate la sbare dal titul intal slargjâ

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
fur: Se la sbare dal titul di chest barcon e scugne jessi platade cuant che il barcon al ven slargjât

en: Icon for this window
fur: Icone par chest barcon

en: Is Active
fur: Al è atîf

en: Whether the toplevel is the current active window
fur: Indiche se il nivel superiôr al è il barcon atîf atuâl

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
fur: Indiche se la metude a fûc dal input e je dentri di chest GtkWindow

en: Type hint
fur: Sugjeriment scriture

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
fur: Sugjeriment par judâ l'ambient scritori a capî di ce gjenar di bacon che al è chest barcon e ce mût tratâlu.

en: Skip taskbar
fur: Salte la sbare des ativitâts

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
fur: VÊR se il barcon nol à di stâ te sbare des ativitâts.

en: Skip pager
fur: Salte pager

en: TRUE if the window should not be in the pager.
fur: VÊR se il barcon nol à di stâ tal pager.

en: Urgent
fur: Urgjent

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
fur: VÊR se il barcon al à di jessi puartât ae atenzion dal utent.

en: Accept focus
fur: Acete metude a fûc

en: TRUE if the window should receive the input focus.
fur: VÊR se il barcon al à di jessi metût a fûc pal input.

en: Focus on map
fur: Focalize su mape

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
fur: VÊR se il barcon al à di ricevi il fûc pal input cuant che al è mapât.

en: Decorated
fur: Decorât

en: Whether the window should be decorated by the window manager
fur: Indiche se il barcon al à di jessi decorât di un gjestôr dai barcons

en: Deletable
fur: Eliminabil

en: Whether the window frame should have a close button
fur: Indiche se il ricuadri dal barcon al à di vê un boton par sierâ

en: Gravity
fur: Gravitât

en: The window gravity of the window
fur: La gravitât dal barcon

en: Attached to Widget
fur: Tacât al widget

en: The widget where the window is attached
fur: Il widget dulà che il barcon al è tacât

en: Is maximized
fur: Al è slargjât

en: Whether the window is maximized
fur: Indiche se il barcon al è slargjât

en: The GtkApplication for the window
fur: Il GtkApplication pal barcon

en: Cloud Print account
fur: Account Cloud Print

en: GtkCloudprintAccount instance
fur: Istance GtkCloudprintAccount

en: Printer ID
fur: ID stampant

en: Cloud Print printer ID
fur: ID stampant Cloud Print

en: Color Profile Title
fur: Titul profîl colôr

en: The title of the color profile to use
fur: Il titul dal profîl colôr di doprâ
