gtk+3.0 - en to gd translation catalogue (2204 entries)

en: Display
gd: Uidheam-taisbeanaidh

en: Cursor type
gd: Seòrsa a’ chùrsair

en: Standard cursor type
gd: Seòrsa stannardach a’ chùrsair

en: Display of this cursor
gd: Taisbeanadh a’ chùrsair seo

en: Device Display
gd: Taisbeanadh an uidheim

en: Display which the device belongs to
gd: An taisbeanadh dhan a bhuineas an t-uidheam

en: Device manager
gd: Manaidsear nan uidheaman

en: Device manager which the device belongs to
gd: Manaidsear nan uidheaman dhan a bhuineas an t-uidheam

en: Device name
gd: Ainm an uidheim

en: Device type
gd: Seòrsa an uidheim

en: Device role in the device manager
gd: Dreuchd an uidheim ann am manaidsear nan uidheaman

en: Associated device
gd: Uidheam co-cheangailte

en: Associated pointer or keyboard with this device
gd: Tomhaire no meur-chlàr a tha co-cheangailte ris an uidheam seo

en: Input source
gd: Tùs an ion-chuir

en: Source type for the device
gd: Seòrsa an tùis airson an uidheim

en: Input mode for the device
gd: Modh an ion-chuir airson an uidheim

en: Whether the device has a cursor
gd: Co-dhiù a bheil cùrsair aig an uidheam gus nach eil

en: Whether there is a visible cursor following device motion
gd: Co-dhiù a bheil cùrsair follaiseach a leanas gluasadan an uidheim

en: Number of axes in the device
gd: Àireamh de dh’aislean san uidheam

en: Vendor ID
gd: ID an reiceadair

en: Product ID
gd: ID a’ bhathair

en: Seat
gd: Suidheachan

en: Number of concurrent touches
gd: Àireamh de shuathaidhean co-cheumnach

en: Axes
gd: Aislean

en: Tool
gd: Inneal

en: The tool that is currently used with this device
gd: An t-inneal thathar a’ cleachdadh leis an uidheam seo an-dràsta

en: Display for the device manager
gd: An taisbeanadh airson manaidsear nan uidheaman

en: Default Display
gd: An taisbeanadh bunaiteach

en: The default display for GDK
gd: An taisbeanadh bunaiteach airson GDK

en: The GDK display used to create the GL context
gd: An sealladh GDK a thèid a chleachdadh gus an co-theacsa GL a chruthachadh

en: Window
gd: Uinneag

en: The GDK window bound to the GL context
gd: An uinneag GDK a thèid a nasgadh ris a’ cho-theacs GL

en: Shared context
gd: Co-theacsa co-roinnte

en: The GL context this context shares data with
gd: An co-theacsa GL leis a’ cho-roinneas an co-theacsa seo dàta

en: Font options
gd: Roghainnean nan cruthan-clò

en: The default font options for the screen
gd: Roghainnean nan cruthan-clò airson na sgrìn

en: Font resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh a’ chrutha-chlò

en: The resolution for fonts on the screen
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh airson cruthan-clò na sgrìn

en: Cursor
gd: Cùrsair

en: Opcode for XInput2 requests
gd: Opcode airson iarrtasan XInput2

en: Major
gd: Mòr-thionndadh

en: Major version number
gd: Àireamh a’ mhòr-thionndaidh

en: Minor
gd: Mion-tionndadh

en: Minor version number
gd: Àireamh a’ mhion-tionndaidh

en: Device ID
gd: ID an uidheim

en: Device identifier
gd: Aithnichear an uidheim

en: Cell renderer
gd: Reandaraiche nan cealla

en: The cell renderer represented by this accessible
gd: An reandaraiche cheallan a tha an accessible seo a’ riochdachadh

en: Name
gd: Ainm

en: A unique name for the action.
gd: Ainm àraid airson a’ ghnìomha

en: Label
gd: Leubail

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
gd: An leubail a chleachdar airson nithean a’ chlàir-thaice agus putanan a chuireas gu dol an gnìomh seo.

en: Short label
gd: Leubail ghoirid

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
gd: Leubail nas giorra as urrainnear cleachdadh air putanan a’ bhàr-inneal.

en: Tooltip
gd: Gliocas-sgrìn

en: A tooltip for this action.
gd: Gliocas-sgrìn airson a’ ghnìomha seo.

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
gd: An stock icon a thèid a thaisbeanadh ann am widgets is a riochdaicheas an gnìomh seo.

en: The GIcon being displayed
gd: An GIcon a tha ’ga thaisbeanadh

en: Icon Name
gd: Ainm na h-ìomhaigheige

en: The name of the icon from the icon theme
gd: Ainm na h-ìomhaigheige o ùrlar nan ìomhaigheagan

en: Visible when horizontal
gd: Ri fhaicinn nuair a bhios e air a’ chòmhnard

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
gd: Co-dhiù am faicear nì a’ bhàir-inneal nuair tha am bàr-inneal ann an comhair chòmhnard.

en: Visible when overflown
gd: Ri fhaicinn nuair a bhios e a’ taosgadh

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
gd: Ma tha seo TRUE, thèid progsaidhean an toolitem airson a’ ghnìomh seo a riochdachadh ann an clàr-taice taosgadh a’ bhàir-inneal.

en: Visible when vertical
gd: Ri fhaicinn nuair a bhios e inghearach

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
gd: Co-dhiù am faicear nì a’ bhàir-inneal nuair tha am bàr-inneal ann an comhair inghearach.

en: Is important
gd: Tha e cudromach

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
gd: Co-dhiù a bheil an gnìomh cudromach gus nach eil. Ma tha seo TRUE, seallaidh progsaidhean toolitem airson a’ ghnìomh seo an teacsa sa mhodh GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
gd: Falaich ma bhios e falamh

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
gd: Ma tha seo TRUE, bidh progsaidhean a’ chlàir-thaice a tha falamh airson a’ ghnìomh seo am falach.

en: Sensitive
gd: Mothachail

en: Whether the action is enabled.
gd: Co-dhiù a bheil an gnìomh an comas gus nach eil.

en: Visible
gd: Ri fhaicinn

en: Whether the action is visible.
gd: Co-dhiù a bheil an gnìomh ri fhaicinn gus nach eil.

en: Action Group
gd: Buidheann ghnìomhan

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
gd: An GtkActionGroup tha an GtkAction seo ceangailte ris no NULL (airson cleachdadh inntearnail).

en: Always show image
gd: Seall an dealbh an-còmhnaidh

en: Whether the image will always be shown
gd: Co-dhiù an dèid an dealbh a shealltainn an-còmhnaidh

en: A name for the action group.
gd: Ainm a’ bhuidheann ghnìomhan.

en: Whether the action group is enabled.
gd: Co-dhiù a bheil am buidheann ghnìomhan an comas gus nach eil.

en: Whether the action group is visible.
gd: Co-dhiù a bheil am buidheann ghnìomhan ri fhaicinn.

en: Accelerator Group
gd: Buidheann luathaichearan

en: The accelerator group the actions of this group should use.
gd: Am buidheann luathaichearan a bu chòir do ghnìomhan a’ bhuidhinn seo a chleachdadh.

en: Related Action
gd: Gnìomh co-cheangailte

en: The action this activatable will activate and receive updates from
gd: An gnìomh a chuireas an activatable seo an gnìomh agus a gheibh e ùrachaidhean uaithe

en: Use Action Appearance
gd: Cleachd dreach a’ ghnìomha

en: Whether to use the related actions appearance properties
gd: Co-dhiù an dèid roghainnean dreach a’ ghnìomha cho-cheangailte a chleachdadh gus nach dèid

en: Horizontal alignment
gd: Co-thaobhadh còmhnard

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
gd: Suidheachadh còmhnard a’ phàiste san àite a tha ri làimh. Ma chleachdas tu 0.0, thèid a cho-thaobhadh ris an làimh chlì, le 1.0 ris an làimh dheas

en: Vertical alignment
gd: Co-thaobhadh inghearach

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
gd: Suidheachadh inghearach a’ phàiste san àite a tha ri làimh. Ma chleachdas tu 0.0, thèid a cho-thaobhadh ris a’ bharr, le 1.0 ris a’ bhonn

en: Horizontal scale
gd: Sgèile chòmhnard

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
gd: Ma tha barrachd àite ann air a’ chòmhnard na tha feum aig a’ phàiste air, co mheud dheth a thèid a chleachdadh dhan phàiste? Tha 0.0 a’ ciallachadh nach bi gin, 1.0 gun cleachdadh air fhad e.

en: Vertical scale
gd: Sgèile inghearach

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
gd: Ma tha barrachd àite inghearach na tha feum aig a’ phàiste air, co mheud dheth a thèid a chleachdadh dhan phàiste? Tha 0.0 a’ ciallachadh nach bi gin, 1.0 gun cleachdadh air fhad e.

en: Top Padding
gd: Am padadh aig a’ bharr

en: The padding to insert at the top of the widget.
gd: Am padadh a chuirear a-steach aig barr a’ widget.

en: Bottom Padding
gd: Am padadh aig a’ bhonn

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
gd: Am padadh a chuirear a-steach aig bonn a’ widget.

en: Left Padding
gd: Am padadh air an taobh chlì

en: The padding to insert at the left of the widget.
gd: Am padadh a chuirear a-steach clì air a’ widget.

en: Right Padding
gd: Am padadh deas

en: The padding to insert at the right of the widget.
gd: Am padadh a chuirear a-steach deas air a’ widget.

en: Arrow direction
gd: Comhair na saighde

en: The direction the arrow should point
gd: An taobh dhan dèid an t-saighead

en: Arrow shadow
gd: Sgàil na saighde

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
gd: Dreach na sgàile a tha mun t-saighead

en: Arrow Scaling
gd: Sgèileadh na saighde

en: Amount of space used up by arrow
gd: Uiread a rùm a lìonas an t-saighead

en: Has Opacity Control
gd: Tha smachd air trìd-dhoilleireachd aige

en: Whether the color selector should allow setting opacity
gd: Co-dhiù an ceadaich roghnaichear nan dathan suidheachadh na trìd-dhoilleireachd

en: Has palette
gd: Tha pailead aige

en: Whether a palette should be used
gd: Cò-dhiù an dèid pailead a chleachdadh

en: Current Color
gd: An dath làithreach

en: The current color
gd: An dath làithreach

en: Current Alpha
gd: An alpha làithreach

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
gd: Luach na trìd-dhoilleireachd làithreach (0 = gu tur trìd-shoilleir,  65535 gu tur trìd-dhoilleir)

en: Current RGBA
gd: An RGBA làithreach

en: The current RGBA color
gd: An dath RGBA làithreach

en: Color Selection
gd: Taghadh dhathan

en: The color selection embedded in the dialog.
gd: An taghadh dhathan a tha leabaichte sa chòmhradh.

en: OK Button
gd: Am putan “Ceart ma-thà”

en: The OK button of the dialog.
gd: Am putan “Ceart ma-thà” dhen chòmhradh.

en: Cancel Button
gd: Am putan “Sguir dheth”

en: The cancel button of the dialog.
gd: Am putan “Sguir dheth” dhen chòmhradh.

en: Help Button
gd: Am putan “Cobhair”

en: The help button of the dialog.
gd: Am putan “Cobhair” dhen chòmhradh.

en: Font name
gd: Ainm a’ chrutha-chlò

en: The string that represents this font
gd: An t-sreang a tha a’ riochdachadh a’ chrutha-chlò seo

en: Preview text
gd: Ro-shealladh an teacsa

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
gd: An teacsa a thèid shealltainn gus an cruth-clò a thagh thu a thaisbeanadh

en: Shadow type
gd: Seòrsa na sgàile

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
gd: Dreach na sgàile a tha mun cuairt air an t-soitheach

en: Handle position
gd: Ionad an làmhrachain

en: Position of the handle relative to the child widget
gd: Ionad an làmhrachain a-rèir na widget cloinne

en: Snap edge
gd: Greimich an oir

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
gd: An taobh de bhogsa an làmhrachain a tha ann an loidhne leis a’ phuing docachaidh airson bogsa an làmhrachain a dhocachadh

en: Snap edge set
gd: Greimeachadh na h-oire

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
gd: Co-dhiù an dèid an luach a chleachdadh on roghainn snap_edge no luach a fhuaradh o handle_position

en: Child Detached
gd: A’ phàiste dealaichte

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
gd: Luach Booleanach a dh’innseas a bheil bogsa pàiste an làmhrachain ceangailte ris no dealaichte.

en: Image widget
gd: Widget deilbh

en: Child widget to appear next to the menu text
gd: Widget a’ phàiste a nochdas ro taobh teacsa a’ chlàir-thaice

en: Use stock
gd: Cleachd fear stoca

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
gd: Co-dhiù an dèid teacsa na leubail a chleachdadh gus ball stoca a chruthachadh airson a’ chlàir-thaice gus nach dèid

en: Accel Group
gd: Buidheann luathaichearan

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
gd: Buidheann nan luathaichearan a thèid a chleachdadh airson iuchraichean luathachaidh stoca

en: X align
gd: Co-thaobhadh x

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
gd: An co-thaobhadh còmhnard, eadar 0 (clì) is 1 (deas). An caochladh ann an co-dhealbhachdan deas gu clì.

en: Y align
gd: Co-thaobhadh y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
gd: An co-thaobhadh inghearach, eadar 0 (barr) is 1 (bonn)

en: X pad
gd: Padadh x

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
gd: Uiread a dh’àite a chuirear ris deas is clì air a’ widget, ann am piogsailean

en: Y pad
gd: Padadh y

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
gd: Uiread a dh’àite a chuirear ris aig bonn is barr a’ widget, ann am piogsailean

en: Icon's count
gd: Cunntas nan ìomhaigheagan

en: The count of the emblem currently displayed
gd: Cunntas an t-suaicheantais a tha ’ga shealltainn an-dràsta

en: Icon's label
gd: Leubail na h-ìomhaigheige

en: The label to be displayed over the icon
gd: An leubail a thèid a thaisbeanadh os cionn na h-ìomhaigheige

en: Icon's style context
gd: Co-theacsa stoidhle na h-ìomhaigheige

en: The style context to theme the icon appearance
gd: Co-theacsa na stoidhle a chuireas ùrlar air dreach na h-ìomhaigheige

en: Background icon
gd: Ìomhaigheag a’ chùlaibh

en: The icon for the number emblem background
gd: An ìomhaigheag airson cùlaibh àireamh an t-suaicheantais

en: Background icon name
gd: Ainm ìomhaigheag a’ chùlaibh

en: The icon name for the number emblem background
gd: Ainm na h-ìomhaigheige airson cùlaibh àireamh an t-suaicheantais

en: The value
gd: An luach

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
gd: An luach a thilleas gtk_radio_action_get_current_value() mas e an gnìomh seo gnìomh làithreach a’ bhuidhinn aige.

en: Group
gd: Buidheann

en: The radio action whose group this action belongs to.
gd: An gnìomh rèidio a tha sa bhuidheann aig a bheil an gnìomh seo.

en: The current value
gd: An luach làithreach

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
gd: An luach làithreach aig ball gnìomhach a’ bhuidhinn aig a bheil an gnìomh seo.

en: Show Numbers
gd: Seall na h-àireamhan

en: Whether the items should be displayed with a number
gd: Co-dhiù an dèid na nithean a shealltainn le àireamh gus nach dèid

en: A GdkPixbuf to display
gd: An GdkPixbuf a thèid a thaisbeanadh

en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

en: Filename to load and display
gd: Ainm an fhaidhle a thèid a luchdadh agus a thaisbeanadh

en: Stock ID
gd: ID stoca

en: Stock ID for a stock image to display
gd: ID stoca airson ìomhaigh stoca a thèid a thaisbeanadh

en: Storage type
gd: Seòrsa an stòrais

en: The representation being used for image data
gd: An riochdachadh a chleachdar airson dàta an deilbh

en: Size
gd: Meud

en: The size of the icon
gd: Meud na h-ìomhaigheige

en: Screen
gd: Sgrìn

en: The screen where this status icon will be displayed
gd: An sgrìn far an dèid ìomhaigheag na staide seo a thaisbeanadh

en: Whether the status icon is visible
gd: Co-dhiù am faicear ìomhaigheag na staide

en: Embedded
gd: Air a leabachadh

en: Whether the status icon is embedded
gd: Co-dhiù am bi ìomhaigheag na staide leabaichte

en: Orientation
gd: Comhair

en: The orientation of the tray
gd: Comhair na treidhe

en: Has tooltip
gd: Tha gliocas-sgrìn aige

en: Whether this tray icon has a tooltip
gd: Co-dhiù am bi gliocas-sgrìn aig an ìomhaigheag treidhe seo

en: Tooltip Text
gd: Teacsa a’ ghliocais-sgrìn

en: The contents of the tooltip for this widget
gd: Susbaint a’ ghliocais-sgrìn airson a’ widget seo

en: Tooltip markup
gd: Markup a’ ghliocais-sgrìn

en: The contents of the tooltip for this tray icon
gd: Susbaint a’ ghliocais-sgrìn aig an ìomhaigheag treidhe seo

en: Title
gd: Tiotal

en: The title of this tray icon
gd: Tiotal na h-ìomhaigheige treidhe seo

en: Style context
gd: Co-theacsa na stoidhle

en: GtkStyleContext to get style from
gd: An GtkStyleContext a gheibhear an stoidhle uaithe

en: Rows
gd: Ràghan

en: The number of rows in the table
gd: An àireamh de ràghan sa chlàr

en: Columns
gd: Colbhan

en: The number of columns in the table
gd: An àireamh de cholbhan sa chlàr

en: Row spacing
gd: Bèarnadh nan ràghan

en: The amount of space between two consecutive rows
gd: An t-àite eadar ràghan a tha os cionn a chèile

en: Column spacing
gd: Bèarnadh nan colbhan

en: The amount of space between two consecutive columns
gd: An t-àite eadar colbhan a tha ri taobh a chèile

en: Homogeneous
gd: Aon-ghnèitheach

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
gd: Ma thaghas tu TRUE air a shon, bidh an aon leud/àirde aig gach cealla a’ chlàir

en: Left attachment
gd: Ceangladh ris an taobh chlì

en: The column number to attach the left side of the child to
gd: An àireamh cuilbh a thèid taobh clì a’ phàiste a cheangal ris

en: Right attachment
gd: Ceangladh ris an taobh deas

en: The column number to attach the right side of a child widget to
gd: An àireamh cuilbh a thèid taobh deas a’ phàiste a cheangal ris

en: Top attachment
gd: Ceangladh ris a’ bharr

en: The row number to attach the top of a child widget to
gd: An àireamh ràigh a thèid barr a’ phàiste a cheangal ris

en: Bottom attachment
gd: Ceangladh ris a’ bhonn

en: The row number to attach the bottom of the child to
gd: An àireamh ràigh a thèid bonn a’ phàiste a cheangal ris

en: Horizontal options
gd: Roghainnean còmhnard

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
gd: Roghainnean a shònraicheas giùlan còmhnard a’ phàiste

en: Vertical options
gd: Roghainnean inghearach

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
gd: Roghainnean a shònraicheas giùlan inghearach a’ phàiste

en: Horizontal padding
gd: Padadh còmhnard

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
gd: Àite a bharrachd a thèid a chur eadar am pàiste agus na nàbaidhean clì agus deas air, ann am piogsailean

en: Vertical padding
gd: Padadh inghearach

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
gd: Àite a bharrachd a thèid a chur eadar am pàiste agus na nàbaidhean uachdarach agus ìochdarach, ann am piogsailean

en: Theming engine name
gd: Ainm einnsean nan ùrlaran

en: Create the same proxies as a radio action
gd: Cruthaich na h-aon phrogsaidhean mar ghnìomh rèidio

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
gd: Co-dhiù am bi coltas progsaidhean gnìomh rèidio aig na progsaidhean airson a’ ghnìomh seo

en: Active
gd: Gnìomhach

en: Whether the toggle action should be active
gd: Co-dhiù am bi an gnìomh toglachaidh gnìomhach

en: Foreground color
gd: Dath a’ bheulaibh

en: Foreground color for symbolic icons
gd: Dath a’ bheulaibh airson ìomhaigheagan samhlachail

en: Error color
gd: Dath mhearachdan

en: Error color for symbolic icons
gd: Dath mhearachdan airson ìomhaigheagan samhlachail

en: Warning color
gd: Dath rabhaidh

en: Warning color for symbolic icons
gd: Dath rabhaidh airson ìomhaigheagan samhlachail

en: Success color
gd: Dath soirbheis

en: Success color for symbolic icons
gd: Dath soirbheis airson ìomhaigheagan samhlachail

en: Padding
gd: Padadh

en: Padding that should be put around icons in the tray
gd: Am padadh a bu chòir a bhith timcheall air ìomhaigheagan san treidhe

en: Icon Size
gd: Meud na h-ìomhaigheige

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
gd: Meud nam piogsailean a thèid èigneachadh no neoni

en: Add tearoffs to menus
gd: Cuir bileagan stiallach ris na clàran-taice

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
gd: Co-dhiù an dèid buill stiallach a’ chlàir-thaice a chur ris na clàran-taice

en: Merged UI definition
gd: Deifinisean UI co-aonaichte

en: An XML string describing the merged UI
gd: Sreang XML a mhìnicheas an UI co-aonaichte

en: Program name
gd: Ainm a’ phrògraim

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
gd: Ainm a’ phrògraim. Mur an deach a shuidheachadh, thèid g_get_application_name() a chleachdadh mar bhun-roghainn

en: Program version
gd: Tionndadh a’ phrògraim

en: The version of the program
gd: Tionndadh a’ phrògraim

en: Copyright string
gd: Sreang na còrach-lethbhreac

en: Copyright information for the program
gd: Fiosrachadh air còir-lethbhreac a’ phrògraim

en: Comments string
gd: Sreang nam beachdan

en: Comments about the program
gd: Beachdan mu dhèidhinn a’ phrògraim

en: License
gd: Ceadachas

en: The license of the program
gd: Ceadachas a’ phrògraim

en: License Type
gd: Seòrsa a’ cheadachais

en: The license type of the program
gd: Seòrsa ceadachas a’ phrògraim

en: Website URL
gd: URL na làraich-lìn

en: The URL for the link to the website of the program
gd: An URL airson a’ cheangail ri làrach-lìn a’ phrògraim

en: Website label
gd: Leubail na làraich-lìn

en: The label for the link to the website of the program
gd: An leubail airson a’ cheangail ri làrach-lìn a’ phògraim

en: Authors
gd: Ùghdaran

en: List of authors of the program
gd: Liosta ùghdaran a’ phrògraim

en: Documenters
gd: Luchd-docamaididh

en: List of people documenting the program
gd: Liosta de dhaoine a sgrìobhas docamaideadh a’ phrògraim

en: Artists
gd: Luchd-ealain

en: List of people who have contributed artwork to the program
gd: Liosta de dhaoine a chuidich le obair-ealain a’ phrògraim

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
gd: Creideasan an luchd eadar-theangachaidh. Bu chòir do chomharra a bhith ris an t-sreang seo gun gabh eadar-theangachadh

en: Logo
gd: Suaicheantas

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
gd: Suaicheantas airson a’ bhogsa a dh’innseas mun phrògram. Mur an deach seo a shuidheachadh, thèid a’ bhun-roghainn gtk_window_get_default_icon_list() a chleachdadh.

en: Logo Icon Name
gd: Ainm ìomhaigheag an t-suaicheantais

en: A named icon to use as the logo for the about box.
gd: Ìomhaigheag air a bheil ainm a thèid a chleachdadh mar shuaicheantas airson a’ bhogsa a dh’innseas mun phrògram.

en: Wrap license
gd: Paisg an ceadachas

en: Whether to wrap the license text.
gd: Co-dhiù an dèid teacsa a’ cheadachais a phasgadh.

en: Accelerator Closure
gd: Dùnadh an luathaicheir

en: The closure to be monitored for accelerator changes
gd: An dùnadh air an cumar sùil a thaobh atharraichean luathaichearan

en: Accelerator Widget
gd: Widget an luathaicheir

en: The widget to be monitored for accelerator changes
gd: A’ widget air an cumar sùil a thaobh atharraichean luathaichearan

en: The widget referenced by this accessible.
gd: A’ widget air a bheil an accessible seo ag iomradh.

en: Action name
gd: Ainm a’ ghnìomha

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
gd: Ainm a’ ghnìomha a tha ceangailte ris, mar ’app.quit’

en: Action target value
gd: Luach targaid a’ ghnìomha

en: The parameter for action invocations
gd: Am paramadair airson gairmean air gnìomhan

en: Pack type
gd: Seòrsa na pacaide

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
gd: GtkPackType a nochdas an dèid am pàiste a phacadh a thaobh toiseach no deireadh a’ phàraint

en: Position
gd: Ionad

en: The index of the child in the parent
gd: Inneacs a’ phàiste sa phàrant

en: Value
gd: Luach

en: The value of the adjustment
gd: Luach an t-socrachaidh

en: Minimum Value
gd: Luach as lugha

en: The minimum value of the adjustment
gd: Luach as lugha an t-socrachaidh

en: Maximum Value
gd: Luach as motha

en: The maximum value of the adjustment
gd: Luach as motha an t-socrachaidh

en: Step Increment
gd: Ioncramaid a’ cheuma

en: The step increment of the adjustment
gd: Ioncramaid ceuma dhen t-socrachaidh

en: Page Increment
gd: Ioncramaid na duilleige

en: The page increment of the adjustment
gd: Ioncramaid duilleige dhen t-socrachaidh

en: Page Size
gd: Meud na duilleige

en: The page size of the adjustment
gd: Meud duilleige dhen t-socrachaidh

en: Include an 'Other…' item
gd: Gabh a-steach nì “Eile…”

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
gd: Co-dhiù an gabh an combobox a-staigh ball a chuireas gu dol GtkAppChooserDialog

en: Show default item
gd: Seall an nì bunaiteach

en: Whether the combobox should show the default application on top
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan combobox an aplacaid bhunaiteach a shealltainn air uachdar.

en: Heading
gd: Ceann-sgrìobhadh

en: The text to show at the top of the dialog
gd: An teacsa a thèid a shealltainn aig barr a’ chòmhraidh

en: Content type
gd: Seòrsa na susbaint

en: The content type used by the open with object
gd: Seòrsa na susbaint a chleachdas an àithne “Fosgail leis an oibseact”

en: The GFile used by the app chooser dialog
gd: An Gfile a chleachdas còmhradh taghadh na h-aplacaid

en: Show default app
gd: Seall an aplacaid bhunaiteach

en: Whether the widget should show the default application
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan widget an aplacaid bhunaiteach a shealltainn

en: Show recommended apps
gd: Seall na h-aplacaidean a mholar

en: Whether the widget should show recommended applications
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan widget na h-aplacaidean a mholar a shealltainn

en: Show fallback apps
gd: Seall na h-aplacaidean fallback

en: Whether the widget should show fallback applications
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan widget na h-aplacaidean fallback a shealltainn

en: Show other apps
gd: Seall aplacaidean eile

en: Whether the widget should show other applications
gd: Co-dhiù an seall am widget aplacaidean eile

en: Show all apps
gd: Seall na h-uile aplacaid

en: Whether the widget should show all applications
gd: Co-dhiù an seall am widget na h-uile aplacaid

en: Widget's default text
gd: Teacsa bunaiteach a’ widget

en: The default text appearing when there are no applications
gd: An teacsa bunaiteach a nochdas nuair nach eil aplacaid sam bith ann

en: Register session
gd: Clàraich an seisean

en: Register with the session manager
gd: Clàraich le manaidsear nan seiseanan

en: Application menu
gd: Clàr-taice na h-aplacaid

en: The GMenuModel for the application menu
gd: An GmenuModel airson clàr-taice na h-aplacaid

en: Menubar
gd: Bàr a’ chlàir-thaice

en: The GMenuModel for the menubar
gd: An GMenuModel bàr a’ chlàir-thaice

en: Active window
gd: An uinneag ghnìomhach

en: The window which most recently had focus
gd: An uinneag air an robh fòcas turas mu dheireadh

en: Show a menubar
gd: Seall bàr clair-thaice

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
gd: Tagh TRUE air a shon ma tha thu airson ’s gun seall an uinneag bàr clàir-thaice aig barr na h-uinneige

en: Horizontal Alignment
gd: Co-thaobhadh còmhnard

en: X alignment of the child
gd: Co-thaobhadh x a’ phàiste

en: Vertical Alignment
gd: Co-thaobhadh inghearach

en: Y alignment of the child
gd: Co-thaobhadh y a’ phàiste

en: Ratio
gd: Co-mheas

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
gd: Co-mheas an deilbh ma tha obey_child FALSE

en: Obey child
gd: Gèill ris a’ phàiste

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
gd: Co-èignich co-mheas an deilbh ri pàiste an fhrèama

en: Use Header Bar
gd: Cleachd bàr banna-chinn

en: Use Header Bar for actions.
gd: Cleachd bàr banna-chinn airson gnìomhan.

en: Header Padding
gd: Padadh a’ bhanna-chinn

en: Number of pixels around the header.
gd: An àireamh de phiogsailean mu thimcheall a’ bhanna-chinn

en: Content Padding
gd: Padadh na susbainte

en: Number of pixels around the content pages.
gd: An àireamh de piogsailean mu thimcheall nan duilleagan susbaint.

en: Page type
gd: Seòrsa na duilleige

en: The type of the assistant page
gd: Seòrsa na duilleige cuideachaidh

en: Page title
gd: Tiotal na duilleige

en: The title of the assistant page
gd: Tiotal na duilleige cuideachaidh

en: Header image
gd: Dealbh a’ bhanna-chinn

en: Header image for the assistant page
gd: Dealbh a’ bhanna-chinn airson na duilleige cuideachaidh

en: Sidebar image
gd: Dealbh a’ bhàr-taoibh

en: Sidebar image for the assistant page
gd: Dealbh a’ bhàr-taoibh airson na duilleige cuideachaidh

en: Page complete
gd: Duilleag air coileanadh

en: Whether all required fields on the page have been filled out
gd: Co-dhiù an deach gach raon riatanach air an duilleag a choileanadh

en: Has padding
gd: Tha padadh aige

en: Whether the assistant adds padding around the page
gd: Co-dhiù an cuir an cuidiche padadh timcheall air an duilleag gus nach cuir

en: Minimum child width
gd: Leud as lugha a’ phàiste

en: Minimum width of buttons inside the box
gd: Leud as lugha de phutanan taobh a-staigh a’ bhogsa

en: Minimum child height
gd: Àirde as lugha a’ phàiste

en: Minimum height of buttons inside the box
gd: Àirde as lugha de phutanan taobh a-staigh a’ bhogsa

en: Child internal width padding
gd: Leud padadh a’ phàiste air an taobh a-staigh

en: Amount to increase child's size on either side
gd: Dè meudachadh a chuirear air a’ phàiste air an dà thaobh

en: Child internal height padding
gd: Leud padadh a’ phàiste air an taobh a-staigh

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
gd: Dè meudachadh a chuirear air a’ phàiste aig a’ bharr ’s aig a’ bhonn

en: Layout style
gd: Stoidhle na co-dhealbhachd

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
gd: Dè co-dhealbhachd a bhios air na putanan sa bhogsa. Seo na ghabhas a chleachdadh: spread, edge, start agus end

en: Secondary
gd: Dàrnach

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
gd: Ma tha seo TRUE, nochdaidh am pàiste ann am buidheann dàrnacha de phàistean a tha freagarrach, mar eisimpleir putanan cobharach

en: Non-Homogeneous
gd: Ioma-ghnèitheach

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
gd: Ma tha seo TRUE, cha bhi am pàiste fo bhuaidh meudachadh aon-ghnèitheach

en: Spacing
gd: Beàrnadh

en: The amount of space between children
gd: An uimhir de dh’àite eadar pàistean

en: Whether the children should all be the same size
gd: Co-dhiù am bi na pàistean air fad dhen aon mheud

en: Baseline position
gd: Ionad na bun-loidhne

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
gd: Ionad nam widgets a thèid a cho-thaobhachadh ris a’ bhun-loidhne ma tha barrachd ruim ri làimh

en: Expand
gd: Leudaich

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
gd: Co-dhiù am faigh am pàiste àite a bharrachd nuair a dh’fhàsas am pàrant

en: Fill
gd: Lìon

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
gd: Co-dhiù am faigh am pàiste àite a bharrachd a thèid a thoirt dha no an dèid a chleachdadh mar phadadh

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
gd: An t-àite a bharrachd a chuirear eadar am pàiste agus na nàbaidhean aige, ann am piogsailean

en: Translation Domain
gd: Àrainn eadar-theangachaidh

en: The translation domain used by gettext
gd: An àrainn eadar-theangachaidh a chleachdas gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
gd: Teacsa a’ widget leubailean taobh a-staigh a’ phutain ma tha widget leubailean aig a’ phutan

en: Use underline
gd: Cleachd fo-loidhne

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
gd: Ma shuidhicheas tu seo, bidh loidhne fon teacsa far am bu chòir dhan ath-charactar a bhith airson na h-iuchrach luathachaidh mnemotaigeach

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
gd: Ma shuidhicheas tu seo, cleachdar an leubail gus nì stoca a thaghadh seach a bhith ’ga thaisbeanadh

en: Border relief
gd: Rilif iomaill

en: The border relief style
gd: Stoidhle rilif an iomaill

en: Horizontal alignment for child
gd: Co-thaobhadh còmhnard a’ phàiste

en: Vertical alignment for child
gd: Co-thaobhadh inghearach a’ phàiste

en: Child widget to appear next to the button text
gd: A’ widget pàiste a nochdas ri taobh teacsa a’ phutain

en: Image position
gd: Ionad an deilbh

en: The position of the image relative to the text
gd: Ionad an deilbh dàimheach ris an teacsa

en: Default Spacing
gd: Am beàrnadh bunaiteach

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
gd: An t-àite a bharrachd airson putanan GTK_CAN_DEFAULT

en: Default Outside Spacing
gd: Beàrnadh bunaiteach air an taobh a-muigh

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
gd: An t-àite a bharrachd airson putanan GTK_CAN_DEFAULT a thèid a tharraing taobh a-muigh an iomaill an-còmhnaidh

en: Child X Displacement
gd: Fuadachadh x a’ phàiste

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
gd: Dè cho fad an comhair x a thèid am pàiste a ghluasad nuair a bhrùthar am putan

en: Child Y Displacement
gd: Fuadachadh y a’ phàiste

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
gd: Dè cho fad an comhair y a thèid am pàiste a ghluasad nuair a bhrùthar am putan

en: Displace focus
gd: Fuadachadh an fhòcais

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
gd: Co-dhiù am bi buaidh air ceart-cheàrnachan an fhòcais aig roghainnean child_displacement_x/_y

en: Inner Border
gd: An t-iomall a-staigh

en: Border between button edges and child.
gd: An t-iomall eadar oirean a’ phutain agus am pàiste

en: Image spacing
gd: Beàrnadh an deilbh

en: Spacing in pixels between the image and label
gd: Am beàrnadh ann am piogsailean eadar an dealbh agus an leubail

en: Year
gd: A’ bhliadhna

en: The selected year
gd: A’ bhliadhna a thagh thu

en: Month
gd: Am mìos

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
gd: Am mìos a thagh thu (mar àireamh eadar 0 agus 11)

en: Day
gd: An latha

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
gd: An latha a thagh thu (mar àireamh eadar 1 agus 31 no 0 gus taghadh làithreach an latha a chur gu neoini)

en: Show Heading
gd: Seall an ceann-sgrìobhadh

en: If TRUE, a heading is displayed
gd: Ma tha seo TRUE, thèid ceann-sgrìobhadh a thaisbeanadh

en: Show Day Names
gd: Seall ainmean nan làithean

en: If TRUE, day names are displayed
gd: Ma tha seo TRUE, thèid ainmean nan làithean a thaisbeanadh

en: No Month Change
gd: Na ceadaich atharrachadh a’ mhìos

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
gd: Ma tha seo TRUE, cha ghabh am mìos a chaidh a thaghadh atharrachadh

en: Show Week Numbers
gd: Seall àireamhan nan seachdainean

en: If TRUE, week numbers are displayed
gd: Ma tha seo TRUE, thèid àireamhan nan seachdainean a thaisbeanadh

en: Details Width
gd: Leud a’ mhion-fhiosrachaidh

en: Details width in characters
gd: Leud a’ mhion-fhiosrachaidh ann an caractaran

en: Details Height
gd: Àirde a’ mhion-fhiosrachaidh

en: Details height in rows
gd: Àirde a’ mhion-fhiosrachaidh ann an ràghan

en: Show Details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

en: If TRUE, details are shown
gd: Ma tha seo TRUE, thèidh am mion-fiosrachadh a shealltainn

en: Inner border
gd: An t-iomall a-staigh

en: Inner border space
gd: Àite an iomaill a-staigh

en: Vertical separation
gd: An sgaradh inghearach

en: Space between day headers and main area
gd: An t-àite eadar bannan-cinn nan làithean agus am prìomh-raon

en: Horizontal separation
gd: Sgaradh còmhnard

en: Space between week headers and main area
gd: An t-àite eadar bannan-cinn nan seachdainnean agus am prìomh-raon

en: Space which is inserted between cells
gd: An t-àite a thèid a chur eadar na ceallan

en: Whether the cell expands
gd: Co-dhiù a bheil comas-leudachaidh aig na ceallan gus nach eil

en: Align
gd: Co-thaobhaich

en: Whether cell should align with adjacent rows
gd: Co-dhiù an dèid an cealla a cho-thaobhadh ris na ràghan faisg air gus nach dèid

en: Fixed Size
gd: Meud socraichte

en: Whether cells should be the same size in all rows
gd: Co-dhiù am bi na ceallan bhith dhen aon mheud anns gach ràgh

en: Pack Type
gd: Seòrsa na pacaide

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
gd: GtkPackType a chomharraicheas an dèid an cealla a phacaideadh a-rèir toiseach no deireadh raon nan ceallan

en: Focus Cell
gd: An cealla air a bheil fòcas

en: The cell which currently has focus
gd: An cealla air a bheil fòcas an-dràsta fhèin

en: Edited Cell
gd: An cealla deasachaidh

en: The cell which is currently being edited
gd: An cealla thathar a’ deasachadh an-dràsta fhèin

en: Edit Widget
gd: A’ widget deasachaidh

en: The widget currently editing the edited cell
gd: A’ widget a tha a’ deasachadh a’ chealla deasachaidh an-dràsta fhèin

en: Area
gd: Raon

en: The Cell Area this context was created for
gd: An raon nan ceallan a chaidh an co-theacsa seo a chruthachadh air a shon

en: Minimum Width
gd: An leud as lugha

en: Minimum cached width
gd: An leud as lugha a thèid a chur san tasgadan

en: Minimum Height
gd: An àirde as lugha

en: Minimum cached height
gd: An àirde as lugha a thèid a chur san tasgadan

en: Editing Canceled
gd: Sguireadh dhen deasachadh

en: Indicates that editing has been canceled
gd: Comharraichidh seo gun do sguireadh dhen deasachadh

en: Accelerator key
gd: Iuchair luathachaidh

en: The keyval of the accelerator
gd: Keyval an luathaicheir

en: Accelerator modifiers
gd: Atharraichearan luathaichearan

en: The modifier mask of the accelerator
gd: Am masg atharrachaidh an luathaicheir

en: Accelerator keycode
gd: Keycode an luachaicheir

en: The hardware keycode of the accelerator
gd: Keycode bathair-chruaidh an luathaicheir

en: Accelerator Mode
gd: Modh nan luathaichearan

en: The type of accelerators
gd: Seòrsa nan luathaichearan

en: mode
gd: modh

en: Editable mode of the CellRenderer
gd: Modh so-dheasachaidh a’ CellRenderer

en: visible
gd: faicsinneach

en: Display the cell
gd: Taisbean an cealla

en: Display the cell sensitive
gd: Taisbean an cealla ’s e mothachail

en: The x-align
gd: An x-align

en: The y-align
gd: An y-align

en: The xpad
gd: An xpad

en: The ypad
gd: An ypad

en: width
gd: leud

en: The fixed width
gd: An leud socraichte

en: height
gd: àirde

en: The fixed height
gd: An àirde shocraichte

en: Is Expander
gd: a tha ’na mheudaichear

en: Row has children
gd: is pàistean aig an ràgh

en: Is Expanded
gd: a tha air a leudachadh

en: Row is an expander row, and is expanded
gd: a tha ’na ràgh leudachaidh is tha e leudaichte

en: Cell background color name
gd: Ainm an datha aig cùlaibh a’ chealla

en: Cell background color as a string
gd: Dath cùlaibh a’ chealla mar shreang

en: Cell background color
gd: Dath cùlaibh a’ chealla

en: Cell background color as a GdkColor
gd: Dath cùlaibh a’ chealla mar GdkColor

en: Cell background RGBA color
gd: Dath RGBA cùlaibh a’ chealla

en: Cell background color as a GdkRGBA
gd: Dath cùlaibh a’ chealla mar GdkRGBA

en: Editing
gd: Deasachadh

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
gd: Co-dhiù a bheil reandaraiche nan ceallan sa mhodh deasachaidh an-dràsta fhèin

en: Cell background set
gd: Suidhich cùlaibh a’ chealla

en: Whether the cell background color is set
gd: Co-dhiù a bheil dath a’ chùlaibh suidhichte gus nach eil

en: Model
gd: Am modail

en: The model containing the possible values for the combo box
gd: Am modail sa bheil na luachan ceadaichte airson a’ bhogsa combo

en: Text Column
gd: Colbh teacsa

en: A column in the data source model to get the strings from
gd: Colbh ann am modail bun-tùs an dàta a gheibhear na sreangan uaithe

en: Has Entry
gd: is innteart aige

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
gd: Ma tha seo FALSE, na ceadaich ach cur a-steach nan sreangan a chaidh a thaghadh

en: Pixbuf Object
gd: Oibseact Pixbuf

en: The pixbuf to render
gd: Am pixbuf a thèid a reandaradh

en: Pixbuf Expander Open
gd: Meudaichear Pixbuf fosgailte

en: Pixbuf for open expander
gd: Am Pixbuf airson meudaichear fosgailte

en: Pixbuf Expander Closed
gd: Meudaichear Pixbuf dùinte

en: Pixbuf for closed expander
gd: Am Pixbuf airson meudaichear dùinte

en: surface
gd: uachdar

en: The surface to render
gd: An t-uachdar a thèid a reandaradh

en: The stock ID of the stock icon to render
gd: ID stoca aig an ìomghaigheag stoca a tha ri reandaradh

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
gd: An luach GtkIconSize a shònraicheas meud na h-ìomhaigheige reandaraichte

en: Detail
gd: Mion-fiosrachadh

en: Render detail to pass to the theme engine
gd: Am mion-fiosrachadh reandaraidh a thèid a shìneadh air adhart do dh’einnsean an ùrlair

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
gd: Co-dhiù an dèid am pixbuf reandaraichte a dhathachadh a-rèir na staid gus nach dèid

en: Icon
gd: Ìomhaigheag

en: Value of the progress bar
gd: Luach bàr an adhartais

en: Text
gd: Teacsa

en: Text on the progress bar
gd: An teacsa air bàr an adhartais

en: Pulse
gd: Boillsgeadh

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
gd: Sònraich luachan dearbha airson innse gun deach adhartas a dhèanamh ach nach eil fhios agad dè dìreach an t-adhartas.

en: Text x alignment
gd: Co-thaobhadh x an teacsa

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
gd: Co-thaobhadh x an teacsa, eadar 0 (clì) gu 1 (deas). An caochladh ann an co-dhealbhachdan deas gu clì.

en: Text y alignment
gd: Co-thaobhadh y an teacsa

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
gd: Co-thaobhadh y an teacsa, eadar 0 (barr) gu 1 (bonn).

en: Inverted
gd: Ais-thionndaichte

en: Invert the direction in which the progress bar grows
gd: Ais-thionndaich a’ chomhair a dh’fhàsas bàr an adhartais ’ga ionnsaigh

en: Adjustment
gd: Socrachadh

en: The adjustment that holds the value of the spin button
gd: An socrachadh sa bheil luach a’ phutainn-thoinneimh

en: Climb rate
gd: An reat dìridh

en: The acceleration rate when you hold down a button
gd: Reat an luathachaidh nuair a chumar sìos putan

en: Digits
gd: Figearan

en: The number of decimal places to display
gd: An àireamh de dh’ionadan deicheach a thèid a thaisbeanadh

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
gd: Co-dhiù a bheil an snìomhadair gnìomhach (i.e. ’ga shealltainn) sa chealla gus nach eil

en: Pulse of the spinner
gd: Boillsgeadh an t-snìomhadair

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
gd: An luach GtkIconSize a tha a’ sònrachadh meud an t-snìomhadair reandaraichte

en: Text to render
gd: An teacsa a tha ri reandaradh

en: Marked up text to render
gd: An teacsa markup a tha ri reandaradh

en: Attributes
gd: Buadhan

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
gd: Liosta de bhuadhan stoidhle a thèid a chur air teacsa reandaraiche

en: Single Paragraph Mode
gd: Modh nam paragrafan singilte

en: Whether to keep all text in a single paragraph
gd: Co-dhiù an dèid an teacsa air fad a chumail san aon pharagraf

en: Background color name
gd: Ainm dath a’ chùlaibh

en: Background color as a string
gd: Dath a’ chùlaibh mar shreang

en: Background color
gd: Dath a’ chùlaibh

en: Background color as a GdkColor
gd: Dath a’ chùlaibh mar GdkColor

en: Background color as RGBA
gd: Dath a’ chùlaibh mar RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
gd: Dath a’ chùlaibh mar GdkRGBA

en: Foreground color name
gd: Ainm dath a’ bheulaibh

en: Foreground color as a string
gd: Dath a’ bheulaibh mar shreang

en: Foreground color as a GdkColor
gd: Dath a’ bheulaibh mar GdkColor

en: Foreground color as RGBA
gd: Dath a’ bheulaibh mar RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
gd: Dath a’ bheulaibh mar GdkRGBA

en: Editable
gd: So-dheasachaidh

en: Whether the text can be modified by the user
gd: Co-dhiù an urrainn dhan chleachdaiche an teacsa atharrachadh

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
gd: Tuairisgeul a’ chrutha-chlò mar shreang, m.e. “Sans Italic 12”

en: Font description as a PangoFontDescription struct
gd: Tuairisgeul a’ chrutha-chlò mar PangoFontDescription Struct

en: Font family
gd: Teaghlach a’ chrutha-chlò

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
gd: Ainm teaghlach a’ chrutha-chlò, m.e. Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
gd: Stoidhle a’ chrutha-chlò

en: Font variant
gd: Eug-samhail a’ chrutha-chlò

en: Font weight
gd: Cuideam a’ chrutha-chlò

en: Font stretch
gd: Sìneadh a’ chrutha-chlò

en: Font size
gd: Meud a’ chrutha-chlò

en: Font points
gd: Puingean a’ chrutha-chlò

en: Font size in points
gd: Meud a’ chrutha-chlò ann am puingean

en: Font scale
gd: Sgèile a’ chrutha-chlò

en: Font scaling factor
gd: Factar sgèileadh a’ chrutha-chlò

en: Rise
gd: Èirigh

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
gd: Offset an teacsa os cionn na bun-loidhne (fon bun-loidhne mas e èirigh àicheil a tha ann)

en: Strikethrough
gd: Loidhne troimhe

en: Whether to strike through the text
gd: Co-dhiù am bi loidhne tron teacsa

en: Underline
gd: Fo-loidhne

en: Style of underline for this text
gd: Stoidhle na fo-loidhne airson an teacsa seo

en: Language
gd: Cànan

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
gd: An cànan sa bheil an teacsa seo mar chòd ISO. ’S urrainn dha Pango seo a chleachdadh mar oidheam nuair a thèid an teacsa a reandaradh. Mur eil thu a’ tuigsinn a’ pharamadair seo, tha teans nach bi feum agad air.

en: Ellipsize
gd: Trì-phuingeachadh

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
gd: An t-àite far an dèid an t-sreang a thionndaidh ’na thrì-phuing, mur eil àite gu leòr aig reandaraiche a’ chealla gus an t-sreang gu lèir a thaisbeanadh

en: Width In Characters
gd: Leud ann an caractaran

en: The desired width of the label, in characters
gd: Leud na leubeil a tha thu ag iarraidh, ann an caractaran

en: Maximum Width In Characters
gd: An leud as motha ann an caractaran

en: The maximum width of the cell, in characters
gd: Leud as motha a’ chealla, ann an caractaran

en: Wrap mode
gd: Am modh pasgaidh

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
gd: Mar a thèid an t-sreang a bhriseadh ann an iomadh loidhne mur eil àite gu leòr aig reandaraiche nan ceallan an t-sreang air fad a thaisbeanadh

en: Wrap width
gd: An leud pasgaidh

en: The width at which the text is wrapped
gd: An leud aig an dèid an teacsa a phasgadh

en: Alignment
gd: Co-thaobhadh

en: How to align the lines
gd: Mar a thèid na loidhnichean a cho-thaobhadh

en: Placeholder text
gd: Teacsa a’ ghlèidheadair-àite

en: Text rendered when an editable cell is empty
gd: An teacsa a thèid a reandaradh nuair a bhios cealla so-dheasachaidh falamh

en: Background set
gd: Suidhich an cùlaibh

en: Whether this tag affects the background color
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air dath a’ chùlaibh

en: Foreground set
gd: Suidhich am beulaibh

en: Whether this tag affects the foreground color
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air dath a’ bheulaibh

en: Editability set
gd: Suidhich an t-so-dheasaidheachd

en: Whether this tag affects text editability
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air so-dheasaidheachd an teacsa

en: Font family set
gd: Suidhich teaghlach a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font family
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air teaghlach a’ chrutha-chlò

en: Font style set
gd: Suidhich stoidhle a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font style
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air stoidhle a’ chrutha-chlò

en: Font variant set
gd: Suidhich eug-samhailean a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font variant
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air eug-samhail a’ chrutha-chlò

en: Font weight set
gd: Suidhich cuideam a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font weight
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air cuideam a’ chrutha-chlò

en: Font stretch set
gd: Suidhich sìneadh a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font stretch
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air sìneadh a’ chrutha-chlò

en: Font size set
gd: Suidhich meud a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects the font size
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air meud a’ chrutha-chlò

en: Font scale set
gd: Suidhich sgèile a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag scales the font size by a factor
gd: Co-dhiù an sgèilich an taga seo meud a’ chrutha-chlò a-rèir factair

en: Rise set
gd: Suidhich an èirigh

en: Whether this tag affects the rise
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air an èirigh

en: Strikethrough set
gd: Suidhich an loidhne troimhe

en: Whether this tag affects strikethrough
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air an loidhne troimhe

en: Underline set
gd: Suidhich an loidhne foidhe

en: Whether this tag affects underlining
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air an loidhne foidhe

en: Language set
gd: Suidhich an cànan

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig taga seo air a’ chànan a thèid an teacsa a reandaradh innte

en: Ellipsize set
gd: Suidhich an trì-phuingeachadh

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig taga seo air modh an trì-phuingeachaidh

en: Align set
gd: Suidhich an co-thaobhadh

en: Whether this tag affects the alignment mode
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig taga seo air modh a’ cho-thaobhaidh

en: Toggle state
gd: Staid an toglachaidh

en: The toggle state of the button
gd: Staid toglachaidh a’ phutain

en: Inconsistent state
gd: Staid neo-chunbhalach

en: The inconsistent state of the button
gd: Staid neo-chunbhalach a’ phutain

en: Activatable
gd: Gabhaidh a ghnìomhachadh

en: The toggle button can be activated
gd: Gabhaidh am putan toglachaidh a chur an gnìomh

en: Radio state
gd: Staid rèidio

en: Draw the toggle button as a radio button
gd: Tarraing am putam toglachaidh mar putan rèidio

en: Indicator size
gd: Meud an taisbeanair

en: Size of check or radio indicator
gd: Meud an taisbeanair rèidio no cromaige

en: Background RGBA color
gd: Dath RGBA a’ chùlaibh

en: CellView model
gd: Am modail CellView

en: The model for cell view
gd: Am modail airson sealladh nan ceallan

en: Cell Area
gd: Raon nan ceallan

en: The GtkCellArea used to layout cells
gd: An GtkCellArea a chleachdar airson co-dhealbhachd nan ceallan

en: Cell Area Context
gd: Co-theacsa raon nan ceallan

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
gd: An GtkCellAreaContext a chleachdar gus geomatras sealladh nan ceallan àireamhachadh

en: Draw Sensitive
gd: Tarraing mhothachail

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
gd: Co-dhiù an co-èignichear tarraing nan ceallan ann an staid mhothachail

en: Fit Model
gd: Modail co-fhreagairt

en: Whether to request enough space for every row in the model
gd: Co-dhiù an iarrar àite gu leòr airson a h-uile ràgh sa mhodail

en: Indicator Size
gd: Meud antaisbeanair

en: Indicator Spacing
gd: Am beàrnadh mun taisbeanair

en: Spacing around check or radio indicator
gd: Am beàrnadh mun taisbeanair rèidio no chromaige

en: Whether the menu item is checked
gd: Co-dhiù am bi cromag ri ball a’ chlàir-thaice gus nach bi

en: Inconsistent
gd: Neo-chunbhalach

en: Whether to display an "inconsistent" state
gd: Co-dhiù an dèid staid “neo-chunbhalach” a thaisbeanadh

en: Draw as radio menu item
gd: Tarraing mar bhall rèidio a’ chlàr-thaice

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
gd: Co-dhiù am bi ball a’ chlàir-thaice coltach ri ball rèidio

en: Use alpha
gd: Cleachd alpha

en: Whether to give the color an alpha value
gd: Co-dhiù am bi luach alpha aig an dath

en: The title of the color selection dialog
gd: Tiotal a’ chòmhraidh airson taghadh an datha

en: The selected color
gd: An dath a thagh thu

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
gd: Luach na trìd-shoilleireachd a thagh thu (ma thaghar 0 bi e gu tur trìd-shoilleir, le 65535 bi e gu tur trìd-dhoilleir)

en: Current RGBA Color
gd: An dath RGBA làithreach

en: The selected RGBA color
gd: An dath RGBA a thagh thu

en: Show Editor
gd: Seall an deasaiche

en: Whether to show the color editor right away
gd: Co-dhiù an dèid deasaiche nan dathan a shealltainn sa bhad gus nach dèid

en: Color
gd: Dath

en: Current color, as a GdkRGBA
gd: An dath làithreach mar GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
gd: Co-dhiù an dèid alpha a shealltainn

en: Show editor
gd: Seall an deasaiche

en: Scale type
gd: Seòrsa na sgèile

en: RGBA Color
gd: Dath RGBA

en: Color as RGBA
gd: Dath mar RGBA

en: Selectable
gd: Gabhaidh a thaghadh

en: Whether the swatch is selectable
gd: Co-dhiù an gabh an samplair-dath a thaghadh gus nach gabh

en: Has Menu
gd: Tha clàr-taice aige

en: Whether the swatch should offer customization
gd: Co-dhiù an tairg an samplair-dath gnàthachadh gus nach tairg

en: ComboBox model
gd: Modail ComboBox

en: The model for the combo box
gd: Am modail airson a’ bhogsa combo

en: Wrap width for laying out the items in a grid
gd: An leud pasgaidh airson co-dhealbhachd nan nithear air griod

en: Row span column
gd: Colbh ruigheachd nan ràghan

en: TreeModel column containing the row span values
gd: Colbh TreeModel sa bheil luachan ruigheachd nan ràghan

en: Column span column
gd: Colbh ruigheachd nan colbhan

en: TreeModel column containing the column span values
gd: Colbh TreeModel sa bheil luachan ruigheachd nan colbhan

en: Active item
gd: An nì gnìomhach

en: The item which is currently active
gd: An nì a tha gnìomach an-dràsta fhèin

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
gd: Co-dhiù am bi bileag stiallach sna clàran-taice aig clàran-taice teàrnaidh

en: Has Frame
gd: Tha frèam aige

en: Whether the combo box draws a frame around the child
gd: Co-dhiù an tarraing am bogsa combo frèam timcheall air a’ phàiste

en: Tearoff Title
gd: Tiotal na bileige stiallach

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
gd: Tiotal a ghabhas a thaisbeanadh le manaidsear na h-uinneige nuair a thèid a’ phriob-uinneag a reubadh dheth

en: Popup shown
gd: Chithear priob-uinneagan

en: Whether the combo's dropdown is shown
gd: Co-dhiù am faicear an clàr-taice teàrnaidh aig a’ bhogsa combo

en: Button Sensitivity
gd: Mothalachd a’ phutain

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
gd: Co-dhiù am bi putan a’ chlàir-thaice theàrnaidh mothachail nuair a bhios am modail falamh

en: Whether combo box has an entry
gd: Co-dhiù a bheil innteart sa bhogsa combo

en: Entry Text Column
gd: Colbh teacsa na h-innteirt

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
gd: An colbh ann am modail a’ bhogsa combo a thèid a dhèanamh dàimheach ri sreangan on innteart ma chaidh an combo a chruthachadh le #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: ID Column
gd: Colbh nan ID

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
gd: An colbh ann am modail a’ bhogsa combo a sholaireas ID shreangan airson nan luachan anns a’ mhodail

en: Active id
gd: An ID ghnìomhach

en: The value of the id column for the active row
gd: Luach colbh nan ID airson an ràigh ghnìomhaich

en: Popup Fixed Width
gd: Priob-uinneag le leud socraichte

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
gd: Co-dhiù am bi leud na priob-uinneige ’na leud socraichte a fhreagras ri leud sònraichte a’ bhogsa combo

en: Appears as list
gd: Nochdaidh e mar liosta

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
gd: Co-dhiù am bi coltas liosta air clàr-taice teàrnaidh seach coltas clàir-thaice

en: Arrow Size
gd: Meud na saighde

en: The minimum size of the arrow in the combo box
gd: Meud as lugha na saighde sa bhogsa combo

en: The amount of space used by the arrow
gd: An t-àite a lìonas an t-saighead

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
gd: Dè seòrsa sgàil a thèid a tharraing timcheall air a’ bhogsa combo

en: Resize mode
gd: Am modh ath-mheudachaidh

en: Specify how resize events are handled
gd: Sònraich mar a thèid tachartasan ath-mheudachaidh a làimhseachadh

en: Border width
gd: Leud an iomaill

en: The width of the empty border outside the containers children
gd: Leud an iomaill fhalamh taobh a-muigh pàistean an t-soithich

en: Child
gd: Pàiste

en: Can be used to add a new child to the container
gd: Gabhaidh a chleachdadh gus pàiste ùr a chur ris an t-soitheach

en: Style Classes
gd: Clasaichean stoidhle

en: List of classes
gd: Liosta nan clasaichean

en: Unique ID
gd: ID àraidh

en: State
gd: Staid

en: State flags
gd: Brataich staide

en: If other nodes can see this node
gd: Co-dhiù am faic nòdan eile an nòd seo gus nach fhaic

en: Widget type
gd: Seòrsa a’ widget

en: GType of the widget
gd: GType a’ widget

en: Subproperties
gd: Fo-roghainnean

en: The list of subproperties
gd: Liosta nam fo-roghainnean

en: Animated
gd: Air a bheòtachadh

en: Set if the value can be animated
gd: Co-dhùin an gabh an luach a luathachadh

en: Affects
gd: Èifeachdan

en: Set if the value affects the sizing of elements
gd: Co-dhùin am bi buaidh aig an luach air meudachadh nan eileamaidean

en: The numeric id for quick access
gd: An ID àireamhail airson grad-chothrom

en: Inherit
gd: Sealbhaich

en: Set if the value is inherited by default
gd: Co-dhùin an dèid an luach a shealbhachadh a ghnàth

en: Initial value
gd: An luach tùsail

en: The initial specified value used for this property
gd: An luach tùsail a chaidh a shònrachadh airson na roghainn seo

en: Content area border
gd: Iomall raon na susbaint

en: Width of border around the main dialog area
gd: Leud an iomaill timcheall air prìomh-raon a’ chòmhraidh

en: Content area spacing
gd: Beàrnadh raon na susbaint

en: Spacing between elements of the main dialog area
gd: Am beàrnadh eadar eileamaidean prìomh-raon na susbaint

en: Button spacing
gd: Beàrnadh nam putan

en: Spacing between buttons
gd: Am beàrnadh eadar na putain

en: Action area border
gd: Iomall an raoin ghnìomhaich

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
gd: Leud an iomaill timcheall air raon a’ phutain aig bonn a’ chòmhraidh

en: The contents of the buffer
gd: Susbaint a’ bhufair

en: Text length
gd: Faid an teacsa

en: Length of the text currently in the buffer
gd: Faid an teacsa a tha sa bhufair an-dràsta

en: Maximum length
gd: An fhaid as motha

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
gd: An àireamh as motha de charactaran a tha ceadaichte san innteart seo. Cuir ann 0 mur eil crìoch ann.

en: Text Buffer
gd: Bufair teacsa

en: Text buffer object which actually stores entry text
gd: Oibseact bufair an teacsa a tha a’ stòradh teacsa na h-innteirt ann

en: Cursor Position
gd: Ionad a’ chùrsair

en: The current position of the insertion cursor in chars
gd: Ionad làithreach a’ chùrsair ann an caractaran

en: Selection Bound
gd: Ceangailte ris an taghadh

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
gd: Ionad ceann thall an taghaidh on chùrsair ann an caractaran

en: Whether the entry contents can be edited
gd: Co-dhiù an gabh susbaint na h-innteirt a dheasachadh

en: Visibility
gd: Faicsinneachd

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
gd: Ma thaghas tu FALSE, thèid na caractaran do-fhaicsinneach a nochdadh seach an teacsa fhèin (modh nam faclan-faire)

en: FALSE removes outside bevel from entry
gd: Ma thaghas tu FALSE, thèid am beibheal a-muigh a thoirt air falbh on innteart

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
gd: An t-iomall eadar an teacsa ’s am frèam. Tar-àithnidh seo roghainn stoidhle an iomaill a-staigh

en: Invisible character
gd: Caractar do-fhaicsinneach

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
gd: An caractar a thèid a chleachdadh nuair a bhios susbaint nan innteartan ’gam falach (ann am modh nam faclan-faire)

en: Activates default
gd: Cuiridh seo an gnìomh a’ bhun-roghainn

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
gd: Co-dhiù an dèid a’ widget bunaiteach a chur an gnìomh (can am putan bunaiteach ann an còmhradh) nuair a bhrùthar Enter

en: Width in chars
gd: Leud ann an caractaran

en: Number of characters to leave space for in the entry
gd: Uiread a dh’àite a dh’fhàgar airson nan caractaran san innteart

en: Maximum width in characters
gd: An leud as motha ann an caractaran

en: The desired maximum width of the entry, in characters
gd: Leud as motha na h-innteirt, ann an caractaran

en: Scroll offset
gd: Offset sgrolaidh

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
gd: Uiread a phiogsailean eadar taobh clì na sgrìn agus an innteart a tha ’ga sgroladh

en: The contents of the entry
gd: Susbaint na h-innteirt

en: Truncate multiline
gd: Buntachadh iomadh loidhne

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
gd: Co-dhiù an dèid loidhnichean a bhuntachadh ’na aon loidhne ma chuirear ann grunn dhiubh

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
gd: Dè seòrsa sgàil a thèid a tharraing timcheall air an innteart ma chaidh has-frame a shuidheachadh

en: Overwrite mode
gd: Modh tar-sgrìobhaidh

en: Whether new text overwrites existing text
gd: Co-dhiù an dèid teacsa ùr a sgrìobhadh thairis air an teacsa làithreach gus na dèid

en: Length of the text currently in the entry
gd: Faid an teacsa a tha san innteart an-dràsta

en: Invisible character set
gd: Suidhich an caractar do-fhaicsinneach

en: Whether the invisible character has been set
gd: Co-dhiù an deach an charactar do-fhaicsinneach a shuidheachadh

en: Caps Lock warning
gd: Rabhadh air CapsLock

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
gd: Co-dhiù an seall innteartan fhaclan-faire rabhadh ma tha CapsLock air gus nach seall

en: Progress Fraction
gd: Bloigh an adhartais

en: The current fraction of the task that's been completed
gd: Bloigh làithreach na saothrach a chaidh a choileanadh

en: Progress Pulse Step
gd: Ceum boillsgeadh an adhartais

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
gd: Bloigh leud slàn na h-innteirt a thèid bloca sgeingeach an adhartais a ghluasad airson gach gairm air gtk_entry_progress_pulse()

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
gd: Seall teacsa san innteart ma tha e falamh agus à fòcas

en: Primary pixbuf
gd: Prìomh Pixbuf

en: Primary pixbuf for the entry
gd: Am prìomh Pixbuf airson na h-innteirt

en: Secondary pixbuf
gd: Pixbuf dàrnach

en: Secondary pixbuf for the entry
gd: Am Pixbuf dàrnach airson na h-innteirt

en: Primary stock ID
gd: Prìomh ID an stoca

en: Stock ID for primary icon
gd: ID stoca na prìomh-ìomhaigheige

en: Secondary stock ID
gd: ID dàrnach an stoca

en: Stock ID for secondary icon
gd: ID stoca na h-ìomhaigheige dhàrnach

en: Primary icon name
gd: Prìomh-ainm na h-ìomhaigheige

en: Icon name for primary icon
gd: Ainm na prìomh-ìomhaigheige

en: Secondary icon name
gd: Ainm dàrnach na h-ìomhaigheige

en: Icon name for secondary icon
gd: Ainm na h-ìomhaigheige dhàrnach

en: Primary GIcon
gd: Prìomh GIcon

en: GIcon for primary icon
gd: GIcon airson na prìomh-ìomhaigheige

en: Secondary GIcon
gd: GIcon dàrnach

en: GIcon for secondary icon
gd: GIcon airson na h-ìomhaigheige dhàrnach

en: Primary storage type
gd: Prìomh-sheòrsa stòrais

en: The representation being used for primary icon
gd: An riochdachadh a chleachdar airson na prìomh-ìomhaigheige

en: Secondary storage type
gd: Seòrsa dàrnach stòrais

en: The representation being used for secondary icon
gd: An riochdachadh a chleachdar airson na h-ìomhaigheige dhàrnach

en: Primary icon activatable
gd: Gabhaidh a’ phrìomh-ìomhaigheag a chur an gnìomh

en: Whether the primary icon is activatable
gd: Co-dhiù an gabh a’ phrìomh-ìomhaigheag a chur an gnìomh gus nach gabh

en: Secondary icon activatable
gd: Gabhaidh an ìomhaigheag dhàrnach a chur an gnìomh

en: Whether the secondary icon is activatable
gd: Co-dhiù an gabh an ìomhaigheag dhàrnach a chur an gnìomh gus nach gabh

en: Primary icon sensitive
gd: Tha a’ phrìomh-ìomhaigheag mothachail

en: Whether the primary icon is sensitive
gd: Co-dhiù a bheil a’ phrìomh-ìomhaigheag mothachail gus nach eil

en: Secondary icon sensitive
gd: Tha an ìomhaigheag dhàrnach mothachail

en: Whether the secondary icon is sensitive
gd: Co-dhiù a bheil an ìomhaigheag dhàrnach mothachail gus nach eil

en: Primary icon tooltip text
gd: Teacsa a’ ghliocais-sgrìn air a’ phrìomh-ìomhaigheag

en: The contents of the tooltip on the primary icon
gd: Susbaint a’ ghliocais-sgrìn air a’ phrìomh-ìomhaigheag

en: Secondary icon tooltip text
gd: Teacsa a’ ghliocais-sgrìn air an ìomhaigheag dhàrnach

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
gd: Susbaint a’ ghliocais-sgrìn air an ìomhaigheag dhàrnach

en: Primary icon tooltip markup
gd: Markup a’ ghliocais-sgrìn air a’ phrìomh-ìomhaigheag

en: Secondary icon tooltip markup
gd: Markup a’ ghliocais-sgrìn air an ìomhaigheag dhàrnach

en: IM module
gd: Modail IM

en: Which IM module should be used
gd: Dè am modail IM a thèid a chleachdadh

en: Completion
gd: Coileanadh

en: The auxiliary completion object
gd: An t-oibseact coileanaidh taiceil

en: Purpose
gd: Adhbhar

en: Purpose of the text field
gd: Adhbhar raon an teacsa

en: hints
gd: Oidheaman

en: Hints for the text field behaviour
gd: Oidheaman airson giùlan raon an teacsa

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
gd: Liosta de bhuadhan stoidhle a thèid a chur air teacsa na bileige

en: Populate all
gd: Lìon na h-uile le sluagh

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
gd: Co-dhiù an dèid ::populate-popup fhoillseachadh airson priob-uinneagan suathaidh

en: Tabs
gd: Tabaichean

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
gd: Liosta de dh’ionadan taba-stada a thèid a chur air teacsa an innteirt

en: Emoji icon
gd: Ìomhaigheag Emoji

en: Whether to show an icon for Emoji
gd: Co-dhiù an dèid ìomhaigheag a shealltainn dhan Emoji gus nach dèid

en: Icon Prelight
gd: Ro-shoillsich an ìomhaigheag

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
gd: Co-dhiù an dèid ìomhaigheagan a ghabhas a chur an gnìomh a ro-shoillseachadh nuair a dh’fhanas os an cionn

en: Progress Border
gd: Iomall an adhartais

en: Border around the progress bar
gd: An t-iomall timcheall air bàr an adhartais

en: Border between text and frame.
gd: An t-iomall eadar an teacsa agus am frèam

en: Completion Model
gd: Am modail coileanaidh

en: The model to find matches in
gd: Am modail a thèid maidischean a lorg ann

en: Minimum Key Length
gd: Faid as lugha an fhacail-luirg

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
gd: Faid as lugha an fhacail-luirg leis an urrainnear lorg a dhèanamh

en: Text column
gd: Colbh teacsa

en: The column of the model containing the strings.
gd: An colbh dhen mhodail sa bheil na sreangan.

en: Inline completion
gd: Coileanadh am broinn na loidhne

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
gd: Co-dhiù an dèid an ro-leasachan coitcheann a chur a-steach gu fèin-obrachail

en: Popup completion
gd: Coileanadh nam priob-uinneagan

en: Whether the completions should be shown in a popup window
gd: Co-dhiù an nochd na coileanaidhean ann am priob-uinneagan

en: Popup set width
gd: Leud socraichte aig a’ phriob-uinneag

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
gd: Ma thaghas tu TRUE, bidh a’ phriob-uinneag dhen aon mheud ’s a tha an innteart

en: Popup single match
gd: Priob-uinneag mur eil ann ach aon mhaids

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
gd: Ma thaghas tu TRUE, nochdaidh a’ phriob-uinneag fiù mur eil ann ach aon mhaids.

en: Inline selection
gd: Taghadh am broinn na loidhne

en: Your description here
gd: Cuir an tuairisgeul agad an-seo

en: Visible Window
gd: Uinneag fhaicsinneach

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
gd: Co-dhiù am faicear bogsa an tachartais gus nach fhaic, seach fear a tha do-fhaicsinneach ’s nach dèan ach glacadh thachartasan.

en: Above child
gd: Os cionn a’ phàiste

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
gd: Co-dhiù am bi uinneag a’ bhogsa tachartais a ghlacas tachartasan os cionn uinneag widget a’ phàiste seach foidhe-san.

en: Widget the gesture relates to
gd: A’ widget a bhios an gluasad co-cheangailte ris

en: Propagation phase
gd: Ceum an t-sìolachaidh

en: Propagation phase at which this controller is run
gd: Ceum an t-sìolachaidh san dèid an uidheam-smachd seo a ruith

en: Expanded
gd: Leudaichte

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
gd: Co-dhiù an deach an leudaichear fhosgladh gus widget a’ phàiste a nochdadh

en: Text of the expander's label
gd: Teacsa leubail an leudaicheir

en: Use markup
gd: Cleachd markup

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
gd: Tha teacsa na leubail a’ gabhail a-steach markup XML. Faic pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
gd: An t-àite a thèid a chur eadar an leubail agus am pàiste

en: Label widget
gd: Widget na leubail

en: A widget to display in place of the usual expander label
gd: Widget a thèid a shealltainn an àite leubail an leudaicheir àbhaistich

en: Label fill
gd: Lìonadh na leubail

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
gd: Co-dhiù an lìon leubail a’ widget an t-àite còmhnard air fad a tha ri làimh

en: Resize toplevel
gd: Ath-mheudaich aig an leibheil as àirde

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
gd: Co-dhiù an atharraich an leudaichear an uinneag air an leibheil as àirde nuair a nithear leudachadh agus co-theannadh

en: Expander Size
gd: Meud an leudaicheir

en: Size of the expander arrow
gd: Meud saighead an leudaicheir

en: Spacing around expander arrow
gd: Am beàrnadh timcheall air saighead an leudaicheir

en: Dialog
gd: Còmhradh

en: The file chooser dialog to use.
gd: An còmhradh airson taghadh fhaidhlichean a thèid a chleachdadh

en: The title of the file chooser dialog.
gd: Tiotal a’ chòmhraidh airson taghadh fhaidhlichean

en: The desired width of the button widget, in characters.
gd: Leud widget nam putan, ann an caractaran, a bu toigh leat

en: Action
gd: Gnìomh

en: The type of operation that the file selector is performing
gd: An seòrsa obrachaidh a nì taghadair nam faidhlichean

en: Filter
gd: Criathrag

en: The current filter for selecting which files are displayed
gd: A’ chriathrag làithreach airson taghadh nam faidhlichean a chithear

en: Local Only
gd: Feadhainn ionadail a-mhàin

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
gd: Co-dhiù an cleachdar dìreach am faidhle ionadail “URLs” airson nam faidhlichean a thaghadh

en: Preview widget
gd: Ro-sheall a’ widget

en: Application supplied widget for custom previews.
gd: Widget a chaidh a sholar leis an aplacaid airson ro-shealladh gnàthaichte.

en: Preview Widget Active
gd: Tha ro-shealladh a’ widget gnìomhach

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
gd: Co-dhiù an seallar a’ widget airson ro-shealladh gnàthaichte a chaidh a sholar leis an aplacaid gus nach seall.

en: Use Preview Label
gd: Cleachd leubail ro-sheallaidh

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
gd: Co-dhiù an dèid leubail stoca a shealltainn an cois ainm an fhaidhle a thathar a’ ro-shealladh.

en: Extra widget
gd: Widget a bharrachd

en: Application supplied widget for extra options.
gd: Widget a chaidh a sholar leis an aplacaid airson roghainnean a bharrachd.

en: Select Multiple
gd: Ioma-thaghadh

en: Whether to allow multiple files to be selected
gd: Co-dhiù an urrainnear iomadh faidhle a thaghadh aig an aon àm gus nach urrainn

en: Show Hidden
gd: Seall an fheadhainn fhalaichte

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
gd: Co-dhiù am faicear na faidhlichean is pasganan falaichte

en: Do overwrite confirmation
gd: Iarr dearbhadh tar-sgrìobhaidh

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
gd: Co-dhiù an iarr roghnaichear nam faidhlichean (sa mhodh sàbhalaidh) dearbhadh mus dèid sgrìobhadh thairis air rud.

en: Allow folder creation
gd: Ceadaich cruthachadh phasganan

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
gd: Co-dhiù an leig roghnaichear nam faidhlichean (sa mhodh fhosglaidh) leis a’ chleachdaiche pasganan ùra a chruthachadh.

en: Accept label
gd: Leubail a’ ghabhail ris

en: The label on the accept button
gd: An leubail air a’ phutan “Gabh ris”

en: Cancel label
gd: Leubail an sguir dheth

en: The label on the cancel button
gd: An leubail air a’ phutan “Sguir dheth”

en: Search mode
gd: Modh an luirg

en: Subtitle
gd: Fo-thiotal

en: X position
gd: An t-ionad x

en: X position of child widget
gd: Ionad x widget a’ phàiste

en: Y position
gd: An t-ionad y

en: Y position of child widget
gd: Ionad y widget a’ phàiste

en: Selection mode
gd: Am modh taghaidh

en: The selection mode
gd: Am modh taghaidh

en: Activate on Single Click
gd: Cuir an gnìomh le aon bhriogadh

en: Activate row on a single click
gd: Cuir an ràgh an gnìomh le aon bhriogadh

en: Minimum Children Per Line
gd: Uiread as lugha de phàistean air gach loidhne

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
gd: An àireamh as lugha de phàistean a thèid a chur às dèidh càch a chèile sa chomhair seo.

en: Maximum Children Per Line
gd: Uiread as motha de phàistean air gach loidhne

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
gd: An àireamh as motha de phàistean airson a thèid rum iarraidh gus an cur às dèidh càch a chèile sa chomhair seo.

en: Vertical spacing
gd: Beàrnadh inghearach

en: The amount of vertical space between two children
gd: An uimhir de dh’àite inghearach eadar dà phàiste

en: Horizontal spacing
gd: Beàrnadh còmhnard

en: The amount of horizontal space between two children
gd: An uimhir de dh’àite chòmhnard eadar dà phàiste

en: The title of the font chooser dialog
gd: An tiotal air còmhradh taghadh nan cruthan-clò

en: The name of the selected font
gd: Ainm a’ chrutha-chlò a thagh thu

en: Use font in label
gd: Cleachd an cruth-clò air an leubail

en: Whether the label is drawn in the selected font
gd: Co-dhiù an dèid an leubail a chruthachadh leis a’ chruth-chlò a thagh thu

en: Use size in label
gd: Cleachd am meud air a’ bhileag

en: Whether the label is drawn with the selected font size
gd: Co-dhiù an dèid an leubail a chruthachadh le leud a’ chrutha-chlò a thagh thu

en: Show style
gd: Seall an stoidhle

en: Whether the selected font style is shown in the label
gd: Co-dhiù an dèid an leubail a chruthachadh le stoidhle a’ chrutha-chlò a thagh thu

en: Show size
gd: Seall am meud

en: Whether selected font size is shown in the label
gd: Co-dhiù an dèid meud a’ chrutha-chlò a thagh thu a shealltainn air an leubail

en: Font description
gd: Tuairisgeul a’ chrutha-chlò

en: Show preview text entry
gd: Seall ro-shealladh na h-innteirt teacsa

en: Whether the preview text entry is shown or not
gd: Co-dhiù an dèid an innteart teacsa a ro-shealladh gus nach dèid

en: Text of the frame's label
gd: Teacsa leubail an fhrèam

en: Label xalign
gd: Xalign na leubail

en: The horizontal alignment of the label
gd: Co-thaobhadh còmhnard na leubail

en: Label yalign
gd: Yalign na leubail

en: The vertical alignment of the label
gd: Co-thaobhadh inghearach na leubail

en: Frame shadow
gd: Sgàil an fhrèama

en: Appearance of the frame border
gd: Dreach iomall an fhrèama

en: A widget to display in place of the usual frame label
gd: Widget a thèid a thaisbeanadh an àite leubail an fhrèama àbhaisteach

en: Number of points
gd: Àireamh de phuingean

en: Number of points needed to trigger the gesture
gd: An àireamh de phuingean air a bheil feum gus an gluasad aithneachadh

en: GdkWindow to receive events about
gd: GdkWindow a thèid tachartasan fhaighinn mu dhèidhinn

en: Delay factor
gd: Factar na dàlach

en: Factor by which to modify the default timeout
gd: Factar airson atharrachadh cuine a dh’fhalbhas an ùine air nithean o thùs

en: Allowed orientations
gd: Comhairean ceadaichte

en: Handle only touch events
gd: Na làimhsich ach tachartasan suathaidh

en: Whether the gesture handles only touch events
gd: Co-dhiù nach làimhsich an gluasad ach tachartasan suathaidh

en: Whether the gesture is exclusive
gd: Co-dhiù a bheil an gluasad seo às-dùnach

en: Button number
gd: Àireamh a’ phutain

en: Button number to listen to
gd: Àireamh a’ phutain a thèid èisteachd ris

en: Context
gd: Co-theacsa

en: The GL context
gd: Co-theacsa GL

en: Auto render
gd: Reandaradh fèin-obrachail

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
gd: Co-dhiù an dèid GtkGLArea a reandaradh leis gach ath-tharraing gus nach dèid

en: Has alpha
gd: Tha alpha aige

en: Whether the color buffer has an alpha component
gd: Co-dhiù am bi co-phàirt alpha aig bufair nan dath gus nach bi

en: Has depth buffer
gd: Tha bufair doimhneachd aige

en: Whether a depth buffer is allocated
gd: Co-dhiù an dèid bufair doimhneachd a riarachadh gus nach dèid

en: Has stencil buffer
gd: Tha bufair steansail aige

en: Whether a stencil buffer is allocated
gd: Co-dhiù an dèid bufair steansail a riarachadh gus nach dèid

en: Use OpenGL ES
gd: Cleachd OpenGL ES

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
gd: Co-dhiù an cleachd an co-theacsa OpenGL gus an cleachd e OpenGL ES

en: Row Homogeneous
gd: Ràgh aon-ghnèitheach

en: If TRUE, the rows are all the same height
gd: Ma thaghs tu TRUE, bi gach ràgh dhen aon àirde

en: Column Homogeneous
gd: Colbh aon-ghnèitheach

en: If TRUE, the columns are all the same width
gd: Ma thaghs tu TRUE, bi gach colbh dhen aon leud

en: Baseline Row
gd: Ràgh bun-loidhne

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
gd: An ràgh a thèid a chleachdadh mar bhun-loidhne airson a’ cho-thaobhachaidh mas e GTK_ALIGN_BASELINE a tha sa valign

en: The row number to attach the top side of a child widget to
gd: Àireamh an ràigh a thèid a chur ri barr widget pàiste

en: Width
gd: Leud

en: The number of columns that a child spans
gd: An àireamh de cholbhan a ruigeas pàiste

en: Height
gd: Àirde

en: The number of rows that a child spans
gd: An àireamh de ràghan a ruigeas pàiste

en: The title to display
gd: An tiotal a nochdas

en: The subtitle to display
gd: Am fo-thiotal a nochdas

en: Custom Title
gd: Tiotal gnàthaichte

en: Custom title widget to display
gd: Tiotal gnàthaichte a widget a thèid a sehalltainn

en: Show decorations
gd: Seall na sgeadachaidhean

en: Whether to show window decorations
gd: Co-dhiù an dèid sgeadachaidhean uinneige a shealltainn gus nach dèid

en: Decoration Layout
gd: Co-dhealbhachd nan sgeadachaidhean

en: The layout for window decorations
gd: An co-dhealbhachd airson sgeadachaidhean uinneige

en: Decoration Layout Set
gd: Seata co-dhealbhachd nan sgeadachaidhean

en: Whether the decoration-layout property has been set
gd: Co-dhiù an deach roghainn co-dhealbhachd nan sgeadachaidhean a shuidheachadh

en: Has Subtitle
gd: Tha fo-thiotal aige

en: Whether to reserve space for a subtitle
gd: Co-dhiù an iarrar rum gu leòr airson fo-thiotal

en: Pixbuf column
gd: Colbh Pixbuf

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
gd: Colbh a’ mhodail a gheibhear pixbuf na h-ìomhaigheige uaithe

en: Model column used to retrieve the text from
gd: An colbh modail a chleachdar airson an teacsa fhaighinn uaithe

en: Markup column
gd: Colbh a’ markup

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
gd: An colbh modail a chleachdar airson an teacsa fhaighinn uaithe ma tha markup Pango ’ga chleachdadh

en: Icon View Model
gd: Modail sealladh nan ìomhaigheagan

en: The model for the icon view
gd: Am modail airson sealladh nan ìomhaigheagan

en: Number of columns
gd: Àireamh de cholbhan

en: Number of columns to display
gd: An àireamh de cholbhan a thèid a thaisbeanadh

en: Width for each item
gd: Leud airson gach nì

en: The width used for each item
gd: An leud a chleachdar airson gach nì

en: Space which is inserted between cells of an item
gd: An t-àite a thèid a chur a-steach eadar na ceallan aig nì

en: Row Spacing
gd: Beàrnadh nan ràghan

en: Space which is inserted between grid rows
gd: An t-àite a thèid a chur a-steach eadar ràghan a’ ghriod

en: Column Spacing
gd: Beàrnadh nan colbhan

en: Space which is inserted between grid columns
gd: An t-àite a thèid a chur a-steach eadar colbhan a’ ghriod

en: Margin
gd: Marghan

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
gd: An t-àite a thèid a chur a-steach air oirean sealladh nan ìomhaigheagan

en: Item Orientation
gd: Comhair nan nithean

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
gd: Ionadan an teacsa ’s na h-ìomhaigheige aig gach nì dàimheach ri chèile

en: Reorderable
gd: Gabhaidh an sealladh atharrachadh

en: View is reorderable
gd: Gabhaidh an sealladh atharrachadh

en: Tooltip Column
gd: Colbh nan gliocasan-sgrìn

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
gd: An colbh sa mhodail sa bheil teacsaichean nan gliocasan-sgrìn airson nan nithean

en: Item Padding
gd: Padadh nan nithean

en: Padding around icon view items
gd: Am padadh timcheall air nithean sealladh nan ìomhaigheagan

en: Selection Box Color
gd: Dath a’ bhogsa taghaidh

en: Color of the selection box
gd: Dath a’ bhogsa taghaidh

en: Selection Box Alpha
gd: Alpha a’ bhogsa taghaidh

en: Opacity of the selection box
gd: Trìd-shoilleireachd a’ bhogsa taghaidh

en: Surface
gd: Uachdar

en: A cairo_surface_t to display
gd: An cairo_surface_t a theid a shealltainn

en: Icon set
gd: Suidhich an ìomhaigheag

en: Icon set to display
gd: Chaidh a shuidheachadh gun dèid an ìomhaigheag a shealltainn

en: Icon size
gd: Meud na h-ìomhaigheige

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
gd: Am meud samhlachail a thèid a chleachdadh airson ìomhaigheag stoca, seata ìomhaigheagan no ìomhaigheag ainmichte

en: Pixel size
gd: Meud nam piosgail

en: Pixel size to use for named icon
gd: Meud nam piogsail a thèid a chleachdadh airson na h-ìomhaigheige ainmichte

en: Animation
gd: Beòthachadh

en: GdkPixbufAnimation to display
gd: An GdkPixbufAnimation a thèid a thaisbeanadh

en: Resource
gd: Goireas

en: The resource path being displayed
gd: Slighe a’ ghoireis a tha ’ga shealltainn

en: Use Fallback
gd: Cleachd am fallback

en: Whether to use icon names fallback
gd: Co-dhiù an dèid fallback ainmean nan ìomhaigheagan a chleachdadh gus nach dèid

en: Message Type
gd: Seòrsa na teachdaireachd

en: The type of message
gd: Seòrsa na teachdaireachd

en: Show Close Button
gd: Seall am putan “Dùin”

en: Whether to include a standard close button
gd: Co-dhiù am bi putan dùnaidh coitcheann ’na bhroinn gus nach bi

en: Width of border around the content area
gd: Leud an iomaill timcheall air raon na susbaint

en: Spacing between elements of the area
gd: Am beàrnadh eadar eileamaidean an raoin

en: Width of border around the action area
gd: Leud an iomaill timcheall air an raon ghnìomhach

en: The screen where this window will be displayed
gd: An sgrìn far am bi an uinneag seo ’ga thaisbeanadh

en: The text of the label
gd: Teacsa na leubail

en: Justification
gd: Blocachadh

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
gd: Co-thaobhadh nan loidhnichean ann an teacsa na leubail a-rèir a chèile. CHA BHI buaidh aige seo air co-thaobhadh na leubail ’na sònrachadh fhèin. Faic GtkLabel::xalign airson sin.

en: Pattern
gd: Pàtran

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
gd: Tha caractaran _ air beulaibh charactaran a’ riochdachadh caractaran san teacsa a thèid loidhne a chur fodhpa

en: Line wrap
gd: Pasgadh nan loidhnichean

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
gd: Ma shuidhicheas tu seo, thèid na loidhnichean a phasgadh ma bhios an teacsa ro leathann

en: Line wrap mode
gd: Modh pasgadh nan loidhnichean

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
gd: Ma chaidh pasgadh a shuidheachadh, stiùiridh seo mar a thèid am pasgadh a chur an sàs ann

en: Whether the label text can be selected with the mouse
gd: Co-dhiù an gabh teacsa na leubeil a thaghadh leis an luchag gus nach gabh

en: Mnemonic key
gd: Iuchair mnemotaigeach

en: The mnemonic accelerator key for this label
gd: Iuchair luathachaidh mnemotaigeach airson na leubail seo

en: Mnemonic widget
gd: Mnemonic mnemotaigeach

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
gd: A’ widget a thèid a chur an gnìomh nuair a bhrùthar putan mnemotaigeach na leubail

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
gd: An t-àite far an dèid an t-sreang a thionndadh ’na thrì-phuing mur eil àite gu leòr aig an leubail airson an t-sreang air fad a thaisbeanadh

en: Single Line Mode
gd: Modh na loidhne shingilte

en: Whether the label is in single line mode
gd: Co-dhiù a bheil an leubail ann am modh na loidhne shingilte

en: Angle
gd: Ceàrn

en: Angle at which the label is rotated
gd: An ceàrn aig an dèid an leubail a chuartachadh

en: The desired maximum width of the label, in characters
gd: Leud as motha na leubail, ann an caractaran

en: Track visited links
gd: Tracaich ceanglaichean air an deach a thadhal

en: Whether visited links should be tracked
gd: Co-dhiù an dèid ceanglaichean air an deach a thadhal a thracadh

en: Number of lines
gd: Àireamh de loidhnichean

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
gd: An àireamh de loidhnichean a thogras tu nuair a thèid eileaps a dhèanamh de leubail pasgaidh

en: The width of the layout
gd: Leud na co-dhealbhachd

en: The height of the layout
gd: Àirde na co-dhealbhachd

en: Currently filled value level
gd: An luach làithreach a tha san leubail

en: Currently filled value level of the level bar
gd: An luach làithreach a tha ann am bàr na leubail

en: Minimum value level for the bar
gd: Luach as lugha na leibheil airson a’ bhàr

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
gd: Luach as lugha na leibheil a ghabhas a thaisbeanadh air a’ bhàr

en: Maximum value level for the bar
gd: Luach as motha na leibheil airson a’ bhàr

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
gd: Luach as motha na leibheil a ghabhas a thaisbeanadh air a’ bhàr

en: The mode of the value indicator
gd: Modh taisbeanair nan luachan

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
gd: Modh taisbeanair nan luachan a chithear air a’ bhàr

en: Invert the direction in which the level bar grows
gd: Ais-thionndaidh a’ chomhair a dh’fhàsas bàr an leibheil rithe

en: Minimum height for filling blocks
gd: An àirde as lugha airson blocaichean lìonaidh

en: Minimum height for blocks that fill the bar
gd: An àirde as lugha airson blocaichean a lìonas am bàr

en: Minimum width for filling blocks
gd: An leud as lugha airson blocaichean lìonaidh

en: Minimum width for blocks that fill the bar
gd: An leud as lugha airson blocaichean a lìonas am bàr

en: The URI bound to this button
gd: An URI a tha ceangailte ris a’ phutan seo

en: Visited
gd: Chaidh tadhal air

en: Whether this link has been visited.
gd: Co-dhiù an deach tadhal air a’ cheangal seo gus nach deach

en: Whether this row can be activated
gd: Co-dhiù an gabh an ràgh seo a ghnìomhachadh gus nach gabh

en: Whether this row can be selected
gd: Co-dhiù an gabh an ràgh seo a thaghadh gus nach gabh

en: Permission
gd: Cead

en: The GPermission object controlling this button
gd: An t-oibseact Gpermission aig a bheil smachd air a’ phutan seo

en: Lock Text
gd: Teacsa a’ ghlasaidh

en: The text to display when prompting the user to lock
gd: An teacsa a thèid a thaisbeanadh nuair a gheibh an cleachdaiche brodadh airson a ghlasadh

en: Unlock Text
gd: Teacsa an neo-ghlasaidh

en: The text to display when prompting the user to unlock
gd: An teacsa a thèid a thaisbeanadh nuair a gheibh an cleachdaiche brodadh airson a’ ghlas a thoirt dheth

en: Lock Tooltip
gd: Gliocas-sgrìn a’ ghlasaidh

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
gd: An gliocas-sgrìn a thèid a thaisbeanadh nuair a gheibh an cleachdaiche brodadh airson a ghlasadh

en: Unlock Tooltip
gd: Gliocas-sgrìn an neo-ghlasaidh

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
gd: An gliocas-sgrìn a thèid a thaisbeanadh nuair a gheibh an cleachdaiche brodadh airson a’ ghlas a thoirt dheth

en: Not Authorized Tooltip
gd: An gliocas-sgrìn “Gun chead”

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
gd: An gliocas-sgrìn a thèid a thaisbeanadh nuair a thèid innse dhan chleachdaiche nach fhaigh e cead

en: Inspected
gd: Air a sgrùdadh

en: Inspected widget
gd: Widget air a sgrùdadh

en: magnification
gd: meudachadh

en: resize
gd: ath-mheudaich

en: Pack direction
gd: Comhair a’ phacachaidh

en: The pack direction of the menubar
gd: Comhair pacachadh bàr a’ chlàir-thaice

en: Child Pack direction
gd: Comhair pacachadh a’ phàiste

en: The child pack direction of the menubar
gd: Comhair pacachadh pàiste bàr a’ chlàir-thaice

en: Style of bevel around the menubar
gd: Stoidhle a’ bheibheil timcheall air bàr a’ chlàir-thaice

en: Internal padding
gd: Am padadh a-staigh

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
gd: Uiread a dh’àite iomaill eadar sgàil bàr a’ chlàir-thaice agus buill bàr a’ chlàir-thaice

en: Popup
gd: Priob-uinneag

en: The dropdown menu.
gd: An clàr-taice teàrnaidh.

en: Menu model
gd: Modail a’ chlàir-thaice

en: The model from which the popup is made.
gd: Am modail airson a’ phrìob-uinneag a dhèanamh.

en: Align with
gd: Co-thaobhaich ri

en: The parent widget which the menu should align with.
gd: A’ widget pàraint a thèid an clàr-taice a cho-thaobhadh d’ a rèir.

en: Direction
gd: Comhair

en: The direction the arrow should point.
gd: A’ chomhair ris a thomhas an t-saighead.

en: Use a popover
gd: Cleachd popover

en: Use a popover instead of a menu
gd: Cleachd popover an àite clàr-taice

en: The popover
gd: Am popover

en: The currently selected menu item
gd: Ball a’ chlàir-thaice a tha air a thaghadh an-dràsta

en: The accel group holding accelerators for the menu
gd: Am buidheann luathachaidh aig a bheil luathaichearan a’ chlàir-thaice

en: Accel Path
gd: Slighe luathachaidh

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
gd: An t-slighe luathachaidh a chleachdar gus slighean luathachaidh de nithean pàiste a chruthachadh gun duilgheadas

en: Attach Widget
gd: Ceangail widget ris

en: The widget the menu is attached to
gd: A’ widget a thèid an clàr-taice a cheangal ris

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
gd: Tiotal a ghabhas a thaisbeanadh le manaidsear na h-uinneige nuair a thèid an clàr-taice a reubadh dheth

en: Tearoff State
gd: Staid na bileige stiallach

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
gd: Boolean a chomharraicheas an deach an clàr-taice a reubadh dheth gus nach deach

en: Monitor
gd: Cum sùil air

en: The monitor the menu will be popped up on
gd: Am monatair a thèid an clàr-taice a sheasamh air

en: Reserve Toggle Size
gd: Glèidh meud an toglachaidh

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
gd: Boolean a chomharraicheas an glèidh an clàr-taice àite airson toglaichean is ìomhaigheagan

en: Anchor hints
gd: Oidheaman acair

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
gd: Oidheaman an t-suidheachaidh nuair a thuiteas an clàr-taice far na sgrìn ma dh’fhaoidte

en: Rect anchor dx
gd: dx aig acair a’ cheart-cheàrnaich

en: Rect anchor horizontal offset
gd: Frith-àireamh chòmhnard aig acair a’ cheart-cheàrnaich

en: Rect anchor dy
gd: dy aig acair a’ cheart-cheàrnaich

en: Rect anchor vertical offset
gd: Frith-àireamh inghearach aig acair a’ cheart-cheàrnaich

en: Menu type hint
gd: Oidheam air t-seòrsa a’ chlàir-thaice

en: Menu window type hint
gd: Oidheam air t-seòrsa na h-uinneige clàir-thaice

en: Horizontal Padding
gd: Padadh còmhnard

en: Extra space at the left and right edges of the menu
gd: Àite a bharrachd aig oirean clì agus deas a’ chlàir-thaice

en: Vertical Padding
gd: Padadh inghearach

en: Extra space at the top and bottom of the menu
gd: Àite a bharrachd aig barr agus bonn a’ chlàir-thaice

en: Vertical Offset
gd: Offset inghearach

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
gd: Nuair a bhios an clàr-taice ’na fho-chlàr-taice, cuir e air offset uiread seo a phiogsailean gu h-inghearach

en: Horizontal Offset
gd: Offset còmhnard

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
gd: Nuair a bhios an clàr-taice ’na fho-chlàr-taice, cuir e air offset uiread seo a phiogsailean air a’ chòmhnard

en: Double Arrows
gd: Saighdean dùbailte

en: When scrolling, always show both arrows.
gd: Nuair a thathar a’ sgroladh, seall an dà shaighead an-còmhnaidh.

en: Arrow Placement
gd: Ionad na saighde

en: Indicates where scroll arrows should be placed
gd: Innsidh seo càit an cuirear na saighdean sgrolaidh

en: Left Attach
gd: Ceangail ris an taobh chlì

en: Right Attach
gd: Ceangail ris an taobh deas

en: The column number to attach the right side of the child to
gd: An àireamh de cholbhan a thèid taobh deas a’ phàiste a cheangal ris

en: Top Attach
gd: Ceangail ris a’ bharr

en: The row number to attach the top of the child to
gd: An àireamh de ràghan a thèid barr a’ phàiste a cheangal ris

en: Bottom Attach
gd: Ceangail ris a’ bhonn

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
gd: Cunbhalach neo-riaghailteach airson meud na saighde a sgèileadh sìos

en: Right Justified
gd: Blocaichte ris an taobh deas

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
gd: Suidhichidh seo am bi ball a’ chlàir-thaice a’ nochdadh blocaichte ris an taobh deas de bhàr clàir-thaice

en: Submenu
gd: Fo-chlàr-taice

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
gd: Am fo-chlàr-taice a tha ceangailte ri ball a’ chlàir-thaice no NULL mur eil gin aige

en: Sets the accelerator path of the menu item
gd: Suidhichidh seo slighe an luathaicheir aig ball a’ chlàir-thaice

en: The text for the child label
gd: An teacsa airson leubail a’ phàiste

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
gd: Uiread a dh’àite a chleachdas an t-saighead, dàimheach ri meud a’ chrutha-chlò aig ball a’ chlàir-thaice

en: Width in Characters
gd: Leud ann an caractaran

en: The minimum desired width of the menu item in characters
gd: An leud as lugha de bhall a’ chlàir-thaice ann an caractaran

en: Take Focus
gd: Glacaidh e am fòcas

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
gd: Am boolean a shònraicheas an glac an clàr-taice fòcas a’ mheur-chlàir gus nach glac

en: Menu
gd: Clàr-taice

en: The dropdown menu
gd: An clàr-taice teàrnaidh

en: label border
gd: iomall na leubail

en: Width of border around the label in the message dialog
gd: Leud an iomaill timcheall air an leubail ann an còmhradh na teachdaireachd

en: Message Buttons
gd: Putanan nan teachdaireachdan

en: The buttons shown in the message dialog
gd: Na putanan a chithear ann an còmhradh nan teachdaireachdan

en: The primary text of the message dialog
gd: Am prìomh-theacsa de chòmhradh nan teachdaireachdan

en: Use Markup
gd: Cleachd markup

en: The primary text of the title includes Pango markup.
gd: Tha prìomh-theacsa an tiotail a’ gabhail a-steach markup Pango.

en: Secondary Text
gd: Teacsa dàrnach

en: The secondary text of the message dialog
gd: An teacsa dàrnach aig còmhradh nan teachdaireachdan

en: Use Markup in secondary
gd: Cleachd markup san teacsa dàrnach

en: The secondary text includes Pango markup.
gd: Tha n teacsa dàrnach a’ gabhail a-steach markup Pango.

en: Image
gd: Dealbh

en: The image
gd: An dealbh

en: Message area
gd: Raon na teachdaireachd

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
gd: GtkBox sa bheil prìomh-leubailean agus leubailean dàrnach a’ chòmhraidh

en: Role
gd: Dreuchd

en: The role of this button
gd: Dreuchd a’ phutain seo

en: The icon
gd: An ìomhaigheag

en: The text
gd: An teacsa

en: Menu name
gd: Ainm a’ chlàir-thaice

en: The name of the menu to open
gd: Ainm a’ chlàir-thaice ri fhosgladh

en: Whether the menu is a parent
gd: Co-dhiù a bheil an clàr-taice ’na phàrant gus nach eil

en: Centered
gd: Meadhanaichte

en: Whether to center the contents
gd: Co-dhiù an dèid an t-susbaint a mheadhanachadh gus nach dèid

en: Iconic
gd: Ìomhaigheagach

en: Whether to prefer the icon over text
gd: Co-dhiù an dèid ìomhaigheag a thaghadh ron teacsa gus nach dèid

en: Parent
gd: Pàrant

en: The parent window
gd: An uinneag pàraint

en: Is Showing
gd: Tha e ’ga shealltainn

en: Are we showing a dialog
gd: Co-dhiù a bheilear a’ sealltainn còmhradh gus nach eil

en: The screen where this window will be displayed.
gd: An sgrìn far an dèid an uinneag seo a thaisbeanadh.

en: Dialog Title
gd: Tiotal a’ chòmhraidh

en: The title of the file chooser dialog
gd: Tiotal a’ chòmhraidh airson taghadh fhaidhlichean.

en: Modal
gd: Mòdach

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
gd: Mas e TRUE a th’ ann, ’s e còmhradh mòdach a bhios ann (cha ghabh uinneagan eile a chleachdadh fhad ’s a bhios an dèid seo an àirde)

en: Whether the dialog is currently visible
gd: Co-dhiù am faicear an còmhradh aig an àm seo

en: Transient for Window
gd: Diombuan airson na h-uinneige

en: The transient parent of the dialog
gd: Pàrant diombuan a’ chòmhraidh

en: Page
gd: Duilleag

en: The index of the current page
gd: Clàr-amais na duilleige làithreach

en: Tab Position
gd: Ionad an taba

en: Which side of the notebook holds the tabs
gd: Dè taobh dhen leabhar-nòtaichean aig a bheil na tabaichean

en: Show Tabs
gd: Seall na tabaichean

en: Whether tabs should be shown
gd: Co-dhiù an dèid na tabaichean a shealltainn

en: Show Border
gd: Seall an t-iomall

en: Whether the border should be shown
gd: Co-dhiù an dèid an t-iomall a shealltainn

en: Scrollable
gd: Gabhaidh a sgroladh

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
gd: Ma thaghas tu TRUE, thèid saighdean sgrolaidh a chur ris ma tha cus thabaichean ann

en: Enable Popup
gd: Cuir priob-uinneagan an comas

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
gd: Ma thaghas tu TRUE, nochdaidh priob-uinneag a bheir a-null gu duilleag thu ma bhrùthas tu putan deas na luchaige air an leabhar-nòtaichean

en: Group Name
gd: Ainm a’ bhuidhinn

en: Group name for tab drag and drop
gd: Ainm a’ bhuidhinn airson slaodadh is leigeil às thabaichean

en: Tab label
gd: Leubail an taba

en: The string displayed on the child's tab label
gd: An t-sreang a thèid a thaisbeanadh air leubail taba a’ phàiste

en: Menu label
gd: Leubail a’ chlàir-thaice

en: The string displayed in the child's menu entry
gd: An t-sreang a thèid a thaisbeanadh air innteart clàr-taice a’ phàiste

en: Tab expand
gd: Leudachadh nan tabaichean

en: Whether to expand the child's tab
gd: Co-dhiù an dèid taba a’ phàiste a leudachadh

en: Tab fill
gd: Lìonadh nan tabaichean

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
gd: Co-dhiù an lìon taba a’ phàiste an raon a chaidh a shònrachadh dha

en: Tab reorderable
gd: Gabhaidh òrdugh nan tabaichean atharrachadh

en: Whether the tab is reorderable by user action
gd: Co-dhiù an gabh òrdugh nan tabaichean atharrachadh leis a’ chleachdaiche

en: Tab detachable
gd: Gabhaidh na tabaichean a dhealachadh

en: Whether the tab is detachable
gd: Co-dhiù an gabh an taba a dhealachadh

en: Secondary backward stepper
gd: Ceumadair air ais dàrnach

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
gd: Taisbean putan saighde eile air ais air ceann thall raon nan tabaichean

en: Secondary forward stepper
gd: Ceumadair dàrnach air adhart

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
gd: Taisbean putan saighde eile air adhart air ceann thall raon nan tabaichean

en: Backward stepper
gd: Ceumadair air ais

en: Display the standard backward arrow button
gd: Taisbean putan saighde air ais àbhaisteach

en: Forward stepper
gd: Ceumadair air adhart

en: Display the standard forward arrow button
gd: Taisbean putan saighde air adhart àbhaisteach

en: Tab overlap
gd: Tar-iadhadh thabaichean

en: Size of tab overlap area
gd: Meud raon tar-iadhadh nan tabaichean

en: Tab curvature
gd: Lùb an taba

en: Size of tab curvature
gd: Meud lùb an taba

en: Arrow spacing
gd: Beàrnadh nan saighdean

en: Scroll arrow spacing
gd: Beàrnadh sgroladh nan saighdean

en: Initial gap
gd: A’ chiad bheàrn

en: Initial gap before the first tab
gd: A’ bheàrn ron chiad taba

en: Tab gap
gd: Beàrn an taba

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
gd: Thèid an taba gnìomhach a tharraing leis a’ bheàrn seo aig a’ bhonn

en: The orientation of the orientable
gd: Comhair an rud a ghabhas a thionndadh

en: Pass Through
gd: Thoir troimhe

en: Pass through input, does not affect main child
gd: Thoir an t-ion-chur troimhe, cha bhi buaidh air a’ phrìomh-chlann

en: Index
gd: Inneacs

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
gd: Inneacs an tar-chòmhdachaidh sa phàrant, -1 airson a’ phrìomh-chlann

en: Action group
gd: Buidheann ghnìomhan

en: Action group to launch actions from
gd: Am buidheann ghnìomhan on a thèid gnìomhan a chur gu dol

en: Pad device
gd: Uidheam pada

en: Pad device to control
gd: Uidheam pada gus a stiùireadh

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
gd: Ionad an sgaradair phanaichte ann am piogsailean (le 0 bidh e gu tur ris an taobh chlì/gu h-àrd)

en: Position Set
gd: Suidhich an t-ionad

en: TRUE if the Position property should be used
gd: TRUE ma tha roghainn an ionaid ri chleachdadh

en: Minimal Position
gd: An t-ionad as lugha

en: Smallest possible value for the "position" property
gd: An luach as lugha airson roghainn an ionaid

en: Maximal Position
gd: An t-ionad as motha

en: Largest possible value for the "position" property
gd: An luach as motha airson roghainn an ionaid

en: Wide Handle
gd: Làmhrachain leathann

en: Whether the paned should have a prominent handle
gd: Co-dhiù am bu chòir do làmhrachan follaiseach a bhith aig an leòsan

en: Handle Size
gd: Meud an làmhrachain

en: Width of handle
gd: Leud an làmhrachain

en: Resize
gd: Ath-mheudaich

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
gd: Ma thaghas tu TRUE, leudaichidh is crùbaidh am pàiste còmhla ris a’ widget phanaichte

en: Shrink
gd: Crùb

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
gd: Ma thaghas tu TRUE, faodaidh am pàiste a bhith nas lugha na an t-iarrtas aige

en: Location to Select
gd: Ionad ri taghadh

en: The location to highlight in the sidebar
gd: An t-ionad a thèid a shoillseachadh sa bhàr-taoibh

en: Open Flags
gd: Brataich fosglaidh

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
gd: Na modhan san urrainn dhan aplacaid a ghairmeas ionadan fhosgladh a chaidh a thaghadh sa bhàr-taoibh

en: Show recent files
gd: Seall na faidhlichean o chionn goirid

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid dhan a faidhlichean o chionn goirid am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show 'Desktop'
gd: Seall “Deasg”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid do phasgan an deasga am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show 'Connect to Server'
gd: Seall “Ceangail ri frithealaiche”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid gus ceangal ri frithealaiche am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show 'Enter Location'
gd: Seall “Cuir a-steach ionad”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid gus ionad a chur a-steach a làimh am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Whether the sidebar only includes local files
gd: Co-dhiù am bi faidhlichean ionadail a-mhàin ri làimh sa bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show 'Trash'
gd: Seall “Sgudal”

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid gu ionad an Sgudail am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show 'Other locations'
gd: Seall “Ionadan eile”

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
gd: Co-dhiù am bi ath-ghoirid gus ionadan air an taobh a-muigh a shealltainn am broinn a’ bhàr-taoibh gus nach bi

en: Show “Starred Location”
gd: Seall “Ionad le rionnag”

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
gd: Co-dhiù am bi nì air a’ bhàr-taoibh gus nach bi gus faidhlichean le rionnag a shealltainn

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
gd: Co-dhiù an dèid ::populate-popup fhoillseachadh airson priob-uinneagan nach eil nan clàran-taice

en: Loading
gd: Luchdadh

en: Whether the view is loading locations
gd: Co-dhiù a bheil an sealladh a’ luchdadh ionadan gus nach eil

en: Fetching networks
gd: Faighinn lìonraidhean

en: Whether the view is fetching networks
gd: Co-dhiù a bheil an sealladh a’ faighinn lìonraidhean gus nach eil

en: Icon of the row
gd: Ìomhaigheag an ràigh

en: The icon representing the volume
gd: An ìomhaigheag a riochdaicheas an draibh

en: Name of the volume
gd: Ainm an iom-dhraibh

en: The name of the volume
gd: Ainm an iom-dhraibh

en: Path of the volume
gd: Slighe an iom-dhraibh

en: The path of the volume
gd: Slighe an iom-dhraibh

en: Volume represented by the row
gd: An t-iom-dhraibh a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh

en: The volume represented by the row
gd: An t-iom-dhraibh a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh

en: Mount represented by the row
gd: Am munntachadh a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh

en: The mount point represented by the row, if any
gd: A’ phuing munntachaidh a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh ma tha gin ann

en: File represented by the row
gd: Am faidhle a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh

en: The file represented by the row, if any
gd: Am faidhle a tha ’ga riochdachadh leis an ràgh ma tha gin ann

en: Whether the row represents a network location
gd: Co-dhiù an riochdaich an ràgh ionad lìonraidh gus nach riochdaich

en: Whether the plug is embedded
gd: Co-dhiù a bheil am plugan air a leabachadh

en: Socket Window
gd: Uinneag na socaide

en: The window of the socket the plug is embedded in
gd: Uinneag na socaide a tha am plugan leabaichte ann

en: Relative to
gd: Dàimheach ri

en: Widget the bubble window points to
gd: A’ widget a thomhas uinneag a’ bhuilgein ris

en: Pointing to
gd: A’ tomhadh ri

en: Rectangle the bubble window points to
gd: An ceart-cheàrnachan a thomhas uinneag a’ bhuilgein ris

en: Position to place the bubble window
gd: An t-ionad far an dèid uinneag a’ bhuilgein a chur

en: Whether the popover is modal
gd: Co-dhiù a bheil a’ popover mòdach gus nach eil

en: Transitions enabled
gd: Tar-mhùthaidhean an comas

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
gd: Co-dhiù an dèid tar-mhùthaidhean a shealltainn gus nach dèid

en: Constraint
gd: Cuingeachadh

en: Constraint for the popover position
gd: Cuingeachadh airson ionad a’ popover

en: Visible submenu
gd: Fo-chlàr-taice faicsinneach

en: The name of the visible submenu
gd: Ainm an fho-chlàir-thaice fhaicsinnich

en: The name of the submenu
gd: Ainm an fho-chlàir-thaice

en: Name of the printer
gd: Ainm a’ chlò-bhualadair

en: Backend for the printer
gd: Backend airson a’ chlò-bhualadair

en: Is Virtual
gd: Tha e biortail

en: FALSE if this represents a real hardware printer
gd: FALSE ma tha seo a’ riochdachadh fìor chlò-bhualadair

en: Accepts PDF
gd: Gabhaidh e ri PDFs

en: TRUE if this printer can accept PDF
gd: TRUE ma ghabhas an clò-bhualadair seo ri PDFs

en: Accepts PostScript
gd: Gabhaidh e ri PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
gd: TRUE ma ghabhas an clò-bhualadair seo ri PostScript

en: State Message
gd: Staid na teachdaireachd

en: String giving the current state of the printer
gd: An t-sreang a nochdas staid làithreach a’ chlò-bhualadair

en: Location
gd: Ionad

en: The location of the printer
gd: Ionad a’ chlò-bhualadair

en: The icon name to use for the printer
gd: Ainm na h-ìomhaigheige a thèid a chleachdadh airson a’ chlò-bhualadair

en: Job Count
gd: Cunntas nan obraichean

en: Number of jobs queued in the printer
gd: Co mheud obair a tha ann an ciutha a’ chlò-bhualadair

en: Paused Printer
gd: Clò-bhualadair ’na stad

en: TRUE if this printer is paused
gd: TRUE ma tha an clò-bhualadair ’na stad

en: Accepting Jobs
gd: A’ gabhail ri obraichean

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
gd: TRUE ma tha an clò-bhualadair seo a’ gabhail ri obraichean ùra

en: Option Value
gd: Luach na roghainne

en: Value of the option
gd: Luach na roghainne

en: Source option
gd: Tùs na roghainne

en: The PrinterOption backing this widget
gd: Am PrinterOption a tha a’ toirt cùl-taic dhan widget seo

en: Title of the print job
gd: Tiotal obair a’ chlò-bhualaidh

en: Printer
gd: Clò-bhualadair

en: Printer to print the job to
gd: An clò-bhualadair a thèid an obair a chlò-bhualadh air

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Printer settings
gd: Roghainnean a’ chlò-bhualadair

en: Page Setup
gd: Suidheachadh na duilleige

en: Track Print Status
gd: Tracaich staid a’ chlò-bhualaidh

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
gd: TRUE ma nochdas an obair clò-bhualaidh sanasan ri linn atharrachadh na staide fhathast nuair a chaidh an dàta clò-bhualaidh a chur gun chlò-bhualadair no gu frithealaiche a’ chlò-bhualaidh.

en: Default Page Setup
gd: Suidheachadh na duilleige bhunaiteach

en: The GtkPageSetup used by default
gd: An GtkPageSetup a thèid a chleachdadh mar bhun-roghainn

en: Print Settings
gd: roghainnean a’ chlò-bhualaidh

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
gd: Na GtkPrintSettings a chleachdar airson tòiseachadh a’ chòmhraidh

en: Job Name
gd: Ainm na h-obrach

en: A string used for identifying the print job.
gd: An t-sreang a chleachdar gus obair clò-bhualaidh aithneachadh.

en: Number of Pages
gd: Àireamh de dhuilleagan

en: The number of pages in the document.
gd: An àireamh de dhuilleagan anns an sgrìobhainn.

en: Current Page
gd: An duilleag làithreach

en: The current page in the document
gd: An duilleag làithreach anns an sgrìobhainn

en: Use full page
gd: Cleachd an làn duilleag

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
gd: TRUE ma bu chòir do thùs a’ cho-theacsa a bhith aig oisean na duilleige seach oisean an raon a tha imageable

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
gd: TRUE ma leanas an obair clò-bhualaidh air aithriseadh staid na h-obrach clò-bhualaidh nuair a chaidh an dàta clò-bhualaidh a chur gun chlò-bhualadair no gu frithealaiche a’ chlò-bhualaidh.

en: Unit
gd: Aonadan

en: The unit in which distances can be measured in the context
gd: Na h-aonadan as urrainnear astaran a thomhas annta sa cho-theacsa

en: Show Dialog
gd: Seall an còmhradh

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
gd: TRUE ma thèid còmhradh an adhartais a shealltainn fhad ’s a bheil clò-bhualadh a’ dol.

en: Allow Async
gd: Ceadaich Async

en: TRUE if print process may run asynchronous.
gd: TRUE ma tha cead air pròiseas a’ chlò-bhualaidh ruith gu neo-shioncronaichte

en: Export filename
gd: Ainm faidhle an às-phortaidh

en: Status
gd: Staid

en: The status of the print operation
gd: Staid obair a’ chlò-bhualaidh

en: Status String
gd: Sreang na staide

en: A human-readable description of the status
gd: Tuairisgeul air an staid a thuigeas mac an duine

en: Custom tab label
gd: Leubail taba ghnàthaichte

en: Label for the tab containing custom widgets.
gd: An leubail airson an taba air a bheil widgest gnàthaichte.

en: Support Selection
gd: Taic ri taghadh

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
gd: TRUE ma chuireas an obair clò-bhualaidh taic ri clò-bhualaidh an taghaidh.

en: Has Selection
gd: Tha taghadh aige

en: TRUE if a selection exists.
gd: TRUE ma tha taghadh ann.

en: Embed Page Setup
gd: Suidheachadh de dhuilleagan leabaichte

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
gd: TRUE ma tha co-mheasgachaidhean shuidheachaidhean leabaichte ann an GtkPrintUnixDialog

en: Number of Pages To Print
gd: An àireamh de dhuilleagan a tha ri chlò-bhualadh

en: The number of pages that will be printed.
gd: An àireamh de dhuilleagan a thèid a chlò-bhualadh

en: The GtkPageSetup to use
gd: An GtkPageSetup a thèid a chleachdadh

en: Selected Printer
gd: An clò-bhualadair a thagh thu

en: The GtkPrinter which is selected
gd: An GtkPrinter a thagh thu

en: Manual Capabilities
gd: Comasan làimhe

en: Capabilities the application can handle
gd: Comasan as urrainn dhan aplacaid làimhseachadh

en: Whether the dialog supports selection
gd: Co-dhiù a bheil an còmhradh a’ cur taic ri taghadh

en: Whether the application has a selection
gd: Co-dhiù a bheil taghadh aig an aplacaid

en: Fraction
gd: Cuid

en: The fraction of total work that has been completed
gd: A’ chuid dhen obair gu lèir a chaidh a choileanadh

en: Pulse Step
gd: Ceum boillsgidh

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
gd: A’ chuid dhen adhartas air fad a ghluaisear am bloca sgeingeach air adhart nuair a thèid a bhoillsgeadh

en: Text to be displayed in the progress bar
gd: An teacsa a thèid a thaisbeanadh air bàr an adhartais

en: Show text
gd: Seall an teacsa

en: Whether the progress is shown as text.
gd: Co-dhiù an dèid an t-adhartas a shealltainn mar theacsa.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
gd: An t-àite far an dèid an t-sreang a thionndaidh ’na thrì-phuing, mur eil àite gu leòr air bàr an adhartais gus an t-sreang gu lèir a thaisbeanadh

en: X spacing
gd: Beàrnadh x

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
gd: Beàrnadh a bharrachd thèid a chur ri leud bàr an adhartais.

en: Y spacing
gd: Beàrnadh y

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
gd: Beàrnadh a bharrachd thèid a chur ri àirde bàr an adhartais.

en: Minimum horizontal bar width
gd: Leud còmhnard as lugha a’ bhàr

en: The minimum horizontal width of the progress bar
gd: Leud còmhnard as lugha aig bàr an adhartais

en: Minimum horizontal bar height
gd: Àirde còmhnard as lugha a’ bhàr

en: Minimum horizontal height of the progress bar
gd: Àirde còmhnard as lugha aig bàr an adhartais

en: Minimum vertical bar width
gd: Leud inghearach as lugha a’ bhàr

en: The minimum vertical width of the progress bar
gd: Leud inghearach as lugha aig bàr an adhartais

en: Minimum vertical bar height
gd: Àirde inghearach as lugha a’ bhàr

en: The minimum vertical height of the progress bar
gd: Àirde inghearach as lugha aig bàr an adhartais

en: The radio button whose group this widget belongs to.
gd: Am putan rèidio a tha sa bhuidheann aig a bheil a’ widget seo.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
gd: Ball rèidio gnìomhach a’ bhuidhinn aig a bheil a’ widget seo.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
gd: Putan inneal rèidio a’ bhuidhinn aig a bheil am putan seo.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
gd: An GtkAdjustment sa bheil an luach làithreach dhen oibseact rainse seo

en: Invert direction slider moves to increase range value
gd: Gluasadan bun os cionn sleamhnachan na comhair a chuireas am meud luach na rainse

en: Lower stepper sensitivity
gd: Mothalachd ìochdarach a’ cheumadair

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
gd: Poileasaidh mothachadh a’ cheumadair a thomhas ri taobh ìochdarach an rèiteachaidh

en: Upper stepper sensitivity
gd: Mothalachd uachdarach a’ cheumadair

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
gd: Poileasaidh mothachadh a’ cheumadair a thomhas ri taobh uachdarach an rèiteachaidh

en: Show Fill Level
gd: Seall ìre an lìonaidh

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
gd: Co-dhiù am faicear taisbeanair grafaigeach ìre an lìonaidh air an amar.

en: Restrict to Fill Level
gd: Cuingich ri leibheil an lìonaidh

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
gd: Co-dhiù an dèid a’ chrìoch uachdarach a chuingeachadh ri leibheil an lìonaidh.

en: Fill Level
gd: Leibheil an lìonaidh

en: The fill level.
gd: Leibheil an lìonaidh.

en: Round Digits
gd: Figearan cruinneachaidh

en: The number of digits to round the value to.
gd: Co mheud figearan a thèid an luach a chruinneachaidh ris.

en: Slider Width
gd: Leud an t-sleamhnachain

en: Width of scrollbar or scale thumb
gd: Leud a’ bhàr-sgrolaidh no sgèile na dealbhaige

en: Trough Border
gd: Iomall an amair

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
gd: Am beàrnadh eadar na dealbhagan/ceumadairean agus beibheil a-muigh an amair

en: Stepper Size
gd: Meud a’ cheumadair

en: Length of step buttons at ends
gd: Faid nam putain ceumnachaidh aig an dà dheireadh

en: Stepper Spacing
gd: Beàrnadh a’ cheumadair

en: Spacing between step buttons and thumb
gd: Am beàrnadh eadar na putanan ceumnachaidh agus na dealbhagan

en: Arrow X Displacement
gd: Fuadachadh x na saighde

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
gd: Dè cho fhad ann an comhair x a thèid an t-saighead a ghluasad nuair a bhios am putan ’ga bhrùthadh

en: Arrow Y Displacement
gd: Fuadachadh y na saighde

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
gd: Dè cho fhad ann an comhair y a thèid an t-saighead a ghluasad nuair a bhios am putan ’ga bhrùthadh

en: Trough Under Steppers
gd: An t-amar fo na ceumadairean

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
gd: Co-dhiù an dèid an t-amar a tharraing airson làn fhaid na rainse no an dèid na ceumadairean agus am beàrnadh fhàgail às

en: Arrow scaling
gd: Sgèileadh nan saighdean

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
gd: Sgèileadh nan saighdean a-rèir meud nam putanan-sgrolaidh

en: Recent Manager
gd: RecentManager

en: The RecentManager object to use
gd: An t-oibseact RecentManager  a thèid a chleachdadh

en: Show Private
gd: Seall an fheadhainn phrìobhaideach

en: Whether the private items should be displayed
gd: Co-dhiù an dèid nithean prìobhaideach a shealltainn gus nach dèid

en: Show Tooltips
gd: Seall na gliocasan-sgrìn

en: Whether there should be a tooltip on the item
gd: Co-dhiù an dèid na gliocasan-sgrìn a shealltainn air an nì gus nach dèid

en: Show Icons
gd: Seall na h-ìomhaigheagan

en: Whether there should be an icon near the item
gd: Co-dhiù am bu chòir do dh’ìomhaigheag a bhith faisg air an nì

en: Show Not Found
gd: Seall feadhainn nach deach a lorg

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
gd: Co-dhiù am faicear nithean a tha a’ tomhadh ri goireasan mach eil ann

en: Whether to allow multiple items to be selected
gd: Co-dhiù an gabh iomadh nì a thaghadh gus nach gabh

en: Local only
gd: Ionadail a-mhàin

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
gd: Co-dhiù an cleachdar dìreach am faidhle ionadail “URIs” airson nam faidhlichean a thaghadh

en: Limit
gd: Cuingich

en: The maximum number of items to be displayed
gd: An àireamh as motha de nithean a thèid a shealltainn

en: Sort Type
gd: Seòrsa an t-seòrsachaidh

en: The sorting order of the items displayed
gd: Òrdugh seòrsachaidh nan nithean a chithear

en: The current filter for selecting which resources are displayed
gd: A’ chriathrag làithreach gus na goireasan a chithear a thaghadh

en: The full path to the file to be used to store and read the list
gd: An t-slighe shlàn gun fhaidhle a thèid a chleachdadh gus an liosta a stòradh agus a leughadh

en: The size of the recently used resources list
gd: Meud liosta nan goireasan a chaidh a chleachdadh o chionn ghoirid

en: Transition type
gd: Seòrsa an tar-mhùthaidh

en: The type of animation used to transition
gd: An seòrsa de bheòthachadh a thèid a chleachdadh airson tar-mhùthadh

en: Transition duration
gd: Faide an tar-mhùthaidh

en: The animation duration, in milliseconds
gd: Faide an tar-mhùthaidh ann am mille-dhiogan

en: Reveal Child
gd: Nochd a’ phàiste

en: Whether the container should reveal the child
gd: Co-dhiù an seall an soitheach a’ phàiste gus nach seall

en: Child Revealed
gd: Nochdaidh a’ phàiste

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
gd: Co-dhiù an nochd a’ phàiste ’s an dèid amas a’ bheòthachaidh a ruigsinn

en: The value of the scale
gd: Luach na sgèile

en: The icon size
gd: Meud na h-ìomhaigheige

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
gd: An GtkAdjustment sa bheil an luach làithreach aig an oibseact putan sgèile seo

en: Icons
gd: Ìomhaigheagan

en: List of icon names
gd: Liosta ainmean nan ìomhaigheagan

en: The number of decimal places that are displayed in the value
gd: Uiread nan ionadan deicheach a thèid a shealltainn san luach

en: Draw Value
gd: Nochd an luach

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
gd: Co-dhiù an dèid an luach làithreach a shealltainn mar shreang ri taobh an t-sleamhnachain

en: Has Origin
gd: Tha tùs aige

en: Whether the scale has an origin
gd: Co-dhiù a bheil tùs aig an sgèile

en: Value Position
gd: Ionad an luach

en: The position in which the current value is displayed
gd: An t-àite far an dèid an luach làithreach a shealltainn

en: Slider Length
gd: Faid an t-sleamhnachain

en: Length of scale's slider
gd: Faid sleamhnachan na sgèile

en: Value spacing
gd: Beàrnadh nan luachan

en: Space between value text and the slider/trough area
gd: SpAn t-àite eadar teacsa an luach agus raon an t-sleamhnachain/amair

en: Horizontal adjustment
gd: Rèiteachadh còmhnard

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
gd: Rèiteachadh còmhnard a tha an cumantas eadar a’ widget so-sgrolaichte agus an t-uidheam-smachd aige

en: Vertical adjustment
gd: Rèiteachadh inghearach

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
gd: Rèiteachadh inghearach a tha an cumantas eadar a’ widget so-sgrolaichte agus an t-uidheam-smachd aige

en: Horizontal Scrollable Policy
gd: Poileasaidh an sgrolaidh chòmhnaird

en: How the size of the content should be determined
gd: Mar a thèid meud na susbaint a shocrachadh

en: Vertical Scrollable Policy
gd: Poileasaidh an sgrolaidh inghearaich

en: Minimum Slider Length
gd: Faid as lugha an t-sleamhnachain

en: Minimum length of scrollbar slider
gd: Faid as lugha aig sleamhnachan a’ bhàr-sgrolaidh

en: Fixed slider size
gd: Meud an t-sleamhnachain socraichte

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
gd: Na atharraich meud an t-sleamhnachain, na dèan ach a ghlasadh aig an fhaid as lugha

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
gd: Seall putan saighde air ais eile air taobh thall a’ bhàr-sgrolaidh

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
gd: Seall putan saighde air adhart eile air taobh thall a’ bhàr-sgrolaidh

en: Horizontal Adjustment
gd: Rèiteachadh còmhnard

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
gd: An GtkAdjustment airson an ionaid chòmhnaird

en: Vertical Adjustment
gd: Rèiteachadh inghearach

en: The GtkAdjustment for the vertical position
gd: An GtkAdjustment airson an ionaid inghearaich

en: Horizontal Scrollbar Policy
gd: Poileasaidh a’ bhàr-sgrolaidh chòmhnaird

en: When the horizontal scrollbar is displayed
gd: Cuin a thèid am bàr-sgrolaidh còmhnard a thaisbeanadh

en: Vertical Scrollbar Policy
gd: Poileasaidh a’ bhàr-sgrolaidh inghearaich

en: When the vertical scrollbar is displayed
gd: Cuin a thèid am bàr-sgrolaidh inghearach a thaisbeanadh

en: Window Placement
gd: Suidheachadh na h-uinneige

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
gd: Càit a bheil an t-susbaint an coimeas ris na bàraichean-sgrolaidh.

en: Window Placement Set
gd: Suidhich suidheachadh na h-uinneige

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
gd: Co-dhiù an dèid “window-placement” a chleachdadh airson ionad na susbaint a shocrachadh an coimeas ris na bàraichean-sgrolaidh.

en: Shadow Type
gd: Seòrsa na sgàile

en: Style of bevel around the contents
gd: Stoidhle a’ bheibheil timcheall air an t-susbaint

en: Scrollbars within bevel
gd: Bàraichean-sgrolaidh am broinn a’ bheibheil

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
gd: Cuir na bàraichean-sgrolaidh am broinn beibheal na h-uinneige sgrolaichte

en: Scrollbar spacing
gd: Beàrnadh a’ bhàr-sgrolaidh

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
gd: Àireamh de phiogsailean eadar na bàraichean-sgrolaidh agus an uinneag sgrolaichte

en: Minimum Content Width
gd: Leud as lugha na susbaint

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
gd: An leud as lugha a riaraicheas an uinneag sgrolaichte dhan t-susbaint aice

en: Minimum Content Height
gd: Àirde as lugha na susbaint

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
gd: An àirde as lugha a riaraicheas an uinneag sgrolaichte dhan t-susbaint aice

en: Kinetic Scrolling
gd: Sgroladh cineataigeach

en: Kinetic scrolling mode.
gd: Modh sgrolaidh cineataigeach.

en: Overlay Scrolling
gd: Sgroladh tar-mhùthaidh

en: Overlay scrolling mode
gd: Modh sgroladh tar-mhùthaidh

en: Maximum Content Width
gd: Leud as motha na susbaint

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
gd: An leud as motha a riaraicheas an uinneag sgrolaichte dhan t-susbaint aice

en: Maximum Content Height
gd: Àirde as motha na susbaint

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
gd: An àirde as motha a riaraicheas an uinneag sgrolaichte dhan t-susbaint aice

en: Propagate Natural Width
gd: Sìolaich an leud nàdarra

en: Propagate Natural Height
gd: Sìolaich an àirde nàdarra

en: Search Mode Enabled
gd: Modh luirg an comas

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
gd: Co-dhiù am bi am modh luirg an comas ’s an dèid am bàr-luirg a shealltainn

en: Whether to show the close button in the toolbar
gd: Co-dhiù an nochd putan dùnaidh sa bhàr-inneal gus nach nochd

en: Draw
gd: Tarraing

en: Whether the separator is drawn, or just blank
gd: Co-dhiù an dèid an sgaradair a tharraing no am bi e bàn

en: Double Click Time
gd: Ùine a’ bhriogaidh dhùbailte

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
gd: An ùine as fhaide a tha ceadaichte eadar dà bhriogadh a thèid a làimhseachadh mar bhriogadh dùbailte fhathast (ann am mille-dhiogan)

en: Double Click Distance
gd: Astar a’ bhriogaidh dhùbailte

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
gd: An t-astar as fhaide a tha ceadaichte eadar dà bhriogadh a thèid a làimhseachadh mar bhriogadh dùbailte fhathast (ann am piogsailean)

en: Cursor Blink
gd: Priobadh a’ chùrsair

en: Whether the cursor should blink
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan chùrsair priobadh

en: Cursor Blink Time
gd: Astar priobadh a’ chùrsair

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
gd: Faid priobadh a’ chùrsair, ann am mille-dhiogan

en: Cursor Blink Timeout
gd: Timeout priobadh a’ chùrsair

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
gd: An ùine a thig stad air priobadh a’ chùrsair  ’na dhèidh, ann am mille-dhiogan

en: Split Cursor
gd: Cùrsair sgoilte

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
gd: Co-dhiù an dèid dà chùrsair a thaisbeanadh airson teacsa a tha ’na mheasgachadh de theacsa clì gu deas agus deas gu clì

en: Theme Name
gd: Ainm an ùrlair

en: Name of theme to load
gd: Ainm an ùrlair a thèid a luchdadh

en: Icon Theme Name
gd: Ainm ùrlar nan ìomhaigheagan

en: Name of icon theme to use
gd: Ainm ùrlar nan ìomhaigheagan a thèid a chleachdadh

en: Fallback Icon Theme Name
gd: Ainm fallback airson ùrlar nan ìomhaigheagan

en: Name of a icon theme to fall back to
gd: Ainm fallback airson ùrlar nan ìomhaigheagan

en: Key Theme Name
gd: Ainm ùrlar nan iuchraichean

en: Name of key theme to load
gd: Ainm ùrlar nan iuchraichean a thèid a luchdadh

en: Menu bar accelerator
gd: Luathaichear bàr a’ chlàir-thaice

en: Keybinding to activate the menu bar
gd: Na co-iuchraichean a chuireas an gnìomh bàr a’ chlàir-thaice

en: Drag threshold
gd: Stairsneach an t-slaodaidh

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
gd: Co mheud piogsail as urrainn dhan chùrsair gluasad mus dèanar slaodadh dheth

en: Font Name
gd: Ainm a’ chrutha-chlò

en: The default font family and size to use
gd: Teaghlach is meud tùsail nan cruthan-clò

en: Icon Sizes
gd: Meudan nan ìomhaigheagan

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
gd: Liosta de mheudan nan ìomhaigheagan (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20…

en: GTK Modules
gd: Mòidealan GTK

en: List of currently active GTK modules
gd: Liosta de mhòidealan GTK a tha an gnìomh an-dràsta fhèin

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
gd: Co-dhiù an dèanar antialias air cruthan-clò Xft; 0=cha dèanar, 1=nithear, -1=bun-roghainn

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
gd: Co-dhiù am faighear Xft hinting airson cruthan-clò; 0=chan fhaigh, 1=gheibh, -1=bun-roghainn

en: Xft Hint Style
gd: Stoidhle an Xft Hinting

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
gd: Dè ìre de Xft Hinting a chleachdar; hintnone, hintslight, hintmedium, no hintfull

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
gd: Seòrsa an subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
gd: An dùmhlachd-bhreacaidh Xft, ann an 1024 * dotagan/òirleach. -1 airson an luach bunaiteach a chleachdadh

en: Cursor theme name
gd: Ainm ùrlar a’ chùrsair

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
gd: Ainm ùrlair a’ chùrsair a thèid a chleachdadh  no NULL ma tha thu airson an t-ùrlar bunaiteach a chleachdadh

en: Cursor theme size
gd: Meud ùrlar a’ chùrsair

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
gd: Am meud a chleachdar airson cùrsairean no 0 airson am meud bunaiteach a chleachdadh

en: Alternative button order
gd: Òrdugh eile nam putanan

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
gd: Co-dhiù am faicear na putanan ann an còmhraidhean ann an òrdugh eile nam putanan

en: Alternative sort indicator direction
gd: Comhair eile airson taisbeanair an t-seòrsachaidh

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
gd: Co-dhiù an cleachdar caochladh na bun-roghainn (dìreadh an àite teàrnaidh) mar chomhair nan taisbeanairean seòrsachaidh ann an seallaidhean liosta agus craoibhe

en: Show the 'Input Methods' menu
gd: Seall an clàr-taice “Dòighean ion-chuir”

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
gd: Co-dhiù an doir na clàran-taice co-theacsail aig seallaidhean innteartan is teacsa cothrom dhut an dòigh ion-chuir atharrachadh

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
gd: Seall an clàr-taice “Cuir a-steach caractar-smachd Unicode”

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
gd: Co-dhiù an doir na clàran-taice co-theacsail aig seallaidhean innteartan is teacsa cothrom dhut an caractaran-smachd a chur a-steach

en: Start timeout
gd: Toiseach an timeout

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
gd: An luach tòiseachaidh airson timeouts nuair a bhios putan ’ga bhrùthadh

en: Repeat timeout
gd: Ath-nochdadh nan timeouts

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
gd: Luach ath-nochadh nan timeouts nuair a bhios putan ’ga bhrùthadh

en: Expand timeout
gd: Leudachadh an timeout

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
gd: Leudaich an luach airson timeouts nuair a thèid widget a leudachadh a-steach do raon ùr

en: Color scheme
gd: Sgeama nan dathan

en: A palette of named colors for use in themes
gd: Pailead de dhathan ainmichte a chum cleachdaidh ann an ùrlaran

en: Enable Animations
gd: Cuir an comas beòthachaidhean

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
gd: Co-dhiù an dèid beòthachaidhean air feadh an trusgain acainnean a chur an comas

en: Enable Touchscreen Mode
gd: Cuir an comas modh na sgrìn-shuathaidh

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
gd: Ma tha seo TRUE, cha dèid brathan air gluasadan a libhrigeadh air an sgrìn seo

en: Tooltip timeout
gd: Timeout a’ ghliocais-sgrìn

en: Timeout before tooltip is shown
gd: An timeout mus dèid gliocas-sgrìn a shealltainn

en: Tooltip browse timeout
gd: Timeout a’ ghliocais-sgrìn sa mhodh bhrabhsaidh

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
gd: An timeout mus dèid gliocas-sgrìn a shealltainn nuair a bhios am modh brabhsaidh an comas

en: Tooltip browse mode timeout
gd: Timeout modh brabhsadh nan gliocasan-sgrìn

en: Timeout after which browse mode is disabled
gd: An timeout a thèid am modh brabhsaidh a chur à comas ’na dhèidh

en: Keynav Cursor Only
gd: Cùrsair Keynav a-mhàin

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
gd: Ma tha seo TRUE, cha bhi ri làimh ach iuchraichean cùrsair airson seòladh nan widgets

en: Keynav Wrap Around
gd: Pasgadh Keynav

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
gd: Co-dhiù am bi pasgadh ann nuair a sheòlar tro widgets leis a’ mheur-chlàr

en: Error Bell
gd: Clag nam mearachdan

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
gd: Ma tha seo TRUE, adhbharaichidh mearachdan seòladh a’ mheur-chlàir agus mearachdan eile bìog

en: Color Hash
gd: Hais datha

en: A hash table representation of the color scheme.
gd: Riochdachadh sgeama nan dathan mar chlàr hais.

en: Default file chooser backend
gd: Backend roghnaichear bunaiteach nam faidhlichean

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
gd: Ainm a’ backend GtkFileChooser a thèid a chleachdadh a ghnàth

en: Default print backend
gd: Backend clò-bhualaidh bunaiteach

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
gd: Liosta nan GtkPrintBackend backends a thèid a chleachdadh a ghnàth

en: Default command to run when displaying a print preview
gd: An àithne bhunaiteach a thèid a ruith nuair a tha ro-shealladh clò-bhualaidh ’ga thaisbeanadh

en: Command to run when displaying a print preview
gd: An àithne a thèid a ruith nuair a tha ro-shealladh clò-bhualaidh ’ga thaisbeanadh

en: Enable Mnemonics
gd: Cuir an comas na mnemonics

en: Whether labels should have mnemonics
gd: Co-dhiù am bu chòir do mnemonics a bhith aig leubailean

en: Enable Accelerators
gd: Cuir an comas na luathaichearan

en: Whether menu items should have accelerators
gd: Co-dhiù am bu chòir do luathaichearan a bhith aig buill nan clàr-taice

en: Recent Files Limit
gd: Crìoch nam faidhlichean o chionn goirid

en: Number of recently used files
gd: Uiread nam faidhlichean a chaidh a chleachdadh o chionn goirid

en: Default IM module
gd: Am mòideal IM bunaiteach

en: Which IM module should be used by default
gd: Dè am mòideal IM a thèid a chleachdadh a ghnàth

en: Recent Files Max Age
gd: An aois as sine airson faidhlichean a chleachdadh o chionn goirid

en: Maximum age of recently used files, in days
gd: An aois as sine airson faidhlichean a chleachdadh o chionn goirid ann an làithean

en: Fontconfig configuration timestamp
gd: Stampa-ama rèiteachadh Fontconfig

en: Timestamp of current fontconfig configuration
gd: Stampa-ama an rèiteachaidh Fontconfig làithrich

en: Sound Theme Name
gd: Ainm ùrlar nam fuaimean

en: XDG sound theme name
gd: Ainm ùrlar nam fuaimean XDG

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
gd: Freagairt-fhuaime ion-chuir

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
gd: Co-dhiù an dèid fuaimean nan tachartasan a chluich mar fhreagairt air ion-chur a’ chleachdaiche

en: Enable Event Sounds
gd: Cuir an comas fuaimean nan tachartasan

en: Whether to play any event sounds at all
gd: Co-dhiù an dèid fuaimean nan tachartasan a chluich idir

en: Enable Tooltips
gd: Cuir an comas na gliocasan-sgrìn

en: Whether tooltips should be shown on widgets
gd: Co-dhiù an dèid gliocasan-sgrìn a shealltainn air widgets gus nach dèid

en: Toolbar style
gd: Stoidhle a’ bhàr-inneal

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
gd: Co-dhiù am bi dìreach teacsa, teacsa agus ìomhaigheagan, ìomhaigheagan a-mhàin, is m.s.a.a. aig bàraichean-inneal bunaiteach.

en: Toolbar Icon Size
gd: Meud ìomhaigheagan nam bàraichean-inneal

en: The size of icons in default toolbars.
gd: Meud nan ìomhaigheagan ann am bàraichean-inneal bunaiteach.

en: Auto Mnemonics
gd: Mnemonics fèin-obrachail

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
gd: Co-dhiù am faicear ’s am falaichear na mnemonics gu fèin-obrachail nuair a bhrùthas an cleachdaiche gnìomhaiche a’ mnemonic

en: Primary button warps slider
gd: Toinnidh am prìomh-phutan an sleamhnachan

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
gd: Co-dhiù an toinnidh prìomh-bhriogadh air an amar an sleamhnachan dha ionad

en: Visible Focus
gd: Fòcas faicsinneach

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
gd: Co-dhiù am fan na “ceart-cheàrnaich fòcais” falaichte gus an tòisich an cleachdaiche air am meur-chlàr a chleachdadh.

en: Application prefers a dark theme
gd: ’S fhearr leis an aplacaid ùrlar dorcha

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
gd: Co-dhiù am b’ fhearr leis an aplacaid ùrlar dorcha

en: Show button images
gd: Seall dealbhan nam putanan

en: Whether images should be shown on buttons
gd: Co-dhiù am faicear dealbhan air na putanan

en: Select on focus
gd: Tagh air fòcas

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
gd: Co-dhiù an dèid susbaint innteirt a thaghadh nuair a chuirear fòcas oirre

en: Password Hint Timeout
gd: Timeout oidheam an fhacail-fhaire

en: How long to show the last input character in hidden entries
gd: Dè cho fada a thèid an caractar mu dheireadh a chaidh a chur a-steach a shealltainn ann an innteartan falaichte

en: Show menu images
gd: Seall dealbhan a’ chlàir-thaice

en: Whether images should be shown in menus
gd: Co-dhiù an dèid dealbhan a shealltainn sna clàran-taice gus nach dèid

en: Delay before drop down menus appear
gd: An dàil mus nochd na clàran-taice teàrnaidh

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
gd: An dàil mus nochd na fo-chlàran-taice air bàr clàir-thaice

en: Scrolled Window Placement
gd: Ionad na h-uinneige sgrolaichte

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
gd: Càit am bi susbaint nan uinneagan sgrolaichte an coimeas ris na bàraichean-sgrolaidh, mur an deach an tàr-àithneadh le socrachadh ionad na h-uinneige sgrolaichte fhèin.

en: Can change accelerators
gd: Gabhaidh na luathaichearan atharrachadh

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
gd: Co-dhiù an gabh luathaichearan nan clàran-taice atharrachadh le bhith a’ brùthadh iuchair os cionn ball a’ chlàir-thaice

en: Delay before submenus appear
gd: An dàil a bhios ann mus nochd fo-chlàr-taice

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
gd: An ùine as giorra a dh’fheumas an tomhaire fantainn os cionn ball a’ chlàir-thaice mus nochd am fo-chlàr-taice

en: Delay before hiding a submenu
gd: An dàil mus dèid am fo-chlàr-taice a chur am falach

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
gd: An dàil mus dèid am fo-chlàr-taice a chur am falach nuair a tha an tomhaire a’ gluasad a dh’ionnsaigh an fho-chlàir-thaice

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
gd: Co-dhiù an dèid susbaint de leubail a thaghadh (ma ghabhas a thaghadh) nuair a bhios e ann am fòcas

en: Custom palette
gd: Pailead gnàthaichte

en: Palette to use in the color selector
gd: Am pailead a thèid a chleachdadh ann an roghnaichear nan dathan

en: IM Preedit style
gd: Stoidhle ro-dheasachadh an IM

en: How to draw the input method preedit string
gd: Mar a thèid sreang ro-dheasachadh na dòighe ion-chuir a tharraing

en: IM Status style
gd: Stoidhle staid an IM

en: How to draw the input method statusbar
gd: Mar a thèid bàr na staide aig an dòigh ion-chuir a tharraing

en: Desktop shell shows app menu
gd: Seallaidh shell an deasg clàr-taice na h-aplacaid

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
gd: TRUE ma tha àrainneachd an deasg a’ sealltainn clàr-taice na h-aplacaid, FALSE ma bu chòir dhan aplacaid fhèin a shealltainn.

en: Desktop shell shows the menubar
gd: Seallaidh shell an deasg bàr a’ clàir-thaice

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
gd: TRUE ma tha àrainneachd an deasg a’ sealltainn bàr a’ clàir-thaice, FALSE ma bu chòir dhan aplacaid fhèin a shealltainn.

en: Desktop environment shows the desktop folder
gd: Seallaidh àrainneachd an deasga pasgan an deasga

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
gd: TRUE ma tha àrainneachd an deasg a’ sealltainn pasgan an deasga, FALSE mur eil.

en: Titlebar double-click action
gd: Gnìomh a’ bhriogaidh dhùbailte air a’ bhàr-tiotail

en: The action to take on titlebar double-click
gd: An gnìomh a thèid a dhèanamh le briogadh dùbailte air a’ bhàr-tiotail

en: Titlebar middle-click action
gd: Gnìomh a’ bhriogaidh mheadhanaich air a’ bhàr-tiotail

en: The action to take on titlebar middle-click
gd: An gnìomh a thèid a dhèanamh le briogadh meadhanach air a’ bhàr-tiotail

en: Titlebar right-click action
gd: Gnìomh a’ bhriogaidh deis air a’ bhàr-tiotail

en: The action to take on titlebar right-click
gd: An gnìomh a thèid a dhèanamh le briogadh deas air a’ bhàr-tiotail

en: Dialogs use header bar
gd: Cleachdaidh còmhraidhean am bàr banna-cinn

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
gd: Co-dhiù an cleachd còmhraidhean am broinn GTK+ ’bàr banna-cinn an àite raon ghnìomhan.

en: Enable primary paste
gd: Cuir an comas cur ann na prìomh-shusbaint

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
gd: Co-dhiù an cuirear ann “PRÌOMH”-shusbaint a’ bhòrd-stòraidh le putan meadhanach na luchaige aig ionad a’ chùrsair.

en: Recent Files Enabled
gd: Cuir an comas cuimhne nam faidhlichean o chionn goirid

en: Whether GTK+ remembers recent files
gd: Co-dhiù an cuimhnich GTK+ faidhlichean a chleachdadh o chionn goirid

en: Long press time
gd: Ùine a’ bhrùthaidh fhaide

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
gd: An ùine gus an dèid beachdachadh air brùthadh putain/suathaidh mar bhrùthadh fada (ann am mille-dhiogan)

en: Whether to show cursor in text
gd: Co-dhiù an dèid cùrsair a shealltainn san teacsa gus nach dèid

en: Accelerator
gd: Luathaichear

en: Disabled text
gd: Teacsa à comas

en: View
gd: Sealladh

en: Accelerator Size Group
gd: Buidheann meud luathaichearan

en: Title Size Group
gd: Buidheann meud tiotail

en: Section Name
gd: Ainm na h-earrainn

en: View Name
gd: Ainm an t-seallaidh

en: Maximum Height
gd: An àirde as motha

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
gd: Na h-iuchraichean luathachaidh airson ath-ghoiridean dhen t-seòrsa “Luathaichear”

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
gd: An ìomhaigheag a thèid a shealltainn airson ath-ghoiridean dhen t-seòrsa “Gluasad eile”

en: Icon Set
gd: Ìomhaigheag air a suidheachadh

en: Whether an icon has been set
gd: Co-dhiù an deach ìomhaigheag a shuidheachadh gus nach deach

en: A short description for the shortcut
gd: Tuairisgeul goirid air an ath-ghoirid

en: A short description for the gesture
gd: Tuairisgeul goirid air a’ ghluasad

en: Subtitle Set
gd: Suidhich am fo-thiotal

en: Whether a subtitle has been set
gd: Co-dhiù an deach fo-thiotal a shuidheachadh gus nach deach

en: Text direction for which this shortcut is active
gd: An comhair teacsa airson a bhios an ath-ghoirid seo gnìomhach

en: Shortcut Type
gd: Seòrsa na h-ath-ghoirid

en: The type of shortcut that is represented
gd: An seòrsa dhe dh’ath-ghoirid a tha ’ga riochdachadh

en: Action Name
gd: Ainm a’ ghnìomha

en: The name of the action
gd: Ainm a’ ghnìomha

en: Mode
gd: Am modh

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
gd: Dè a’ chomhair air am bi buaidh aig meud a’ bhuidhinn meud nan co-phàirtean widget a dh’iarradh

en: Ignore hidden
gd: Leig seachad an fheadhainn fhalaichte

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
gd: Ma tha seo TRUE, thèid na widgets neo-mhapaichte a leigeil seachad nuair a thèid meud a’ bhuidhinn a shocrachadh

en: Climb Rate
gd: Reat an dìridh

en: Snap to Ticks
gd: Greimich ris na ceuman

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
gd: Co-dhiù an dèid luachan cearr a cheartachadh gun cheum as fhaisge air a’ phutan-toinneimh

en: Numeric
gd: Àireamhail

en: Whether non-numeric characters should be ignored
gd: Co-dhiù an dèid caractaran nach eil ’nan àireamhan a leigeil seachad

en: Wrap
gd: Pasgadh

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
gd: Co-dhiù an dèid putan-toinneimh a phasgadh nuair a ruigeas e a chrìoch uachdarach

en: Update Policy
gd: Poileasaidh nan ùrachaidhean

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
gd: Co-dhiù an dèid am putan-toinneimh ùrachadh an-còmhnaidh no dìreach nuair a bhios luach dligheach aige

en: Reads the current value, or sets a new value
gd: Leughaidh seo an luach làithreach no suidhichidh e luach ùr

en: Style of bevel around the spin button
gd: Stoidhle a’ bheibheil timcheall air a’ phutan-toinneimh

en: Whether the spinner is active
gd: Co-dhiù a bheil an snìomhadair an gnìomh gus nach bi

en: Homogeneous sizing
gd: Meudachadh aon-ghnèitheach

en: Horizontally homogeneous
gd: Aon-ghnèitheach air a’ chòmhnard

en: Horizontally homogeneous sizing
gd: Meudachadh aon-ghnèitheach air a’ chòmhnard

en: Vertically homogeneous
gd: Aon-ghnèitheach gu h-ingearach

en: Vertically homogeneous sizing
gd: Meudachadh aon-ghnèitheach inghearach

en: Visible child
gd: Pàiste fhaicsinneach

en: The widget currently visible in the stack
gd: A’ widget a ghabhas faicinn san staca an-dràsta

en: Name of visible child
gd: Ainm na pàiste faicsinnich

en: The name of the widget currently visible in the stack
gd: Ainm a’ widget a ghabhas faicinn san staca an-dràsta

en: Transition running
gd: Ruith an tar-mhùthaidh

en: Whether or not the transition is currently running
gd: Co-dhiù a bheil an tar-mhùthadh ’ga ruith an-dràsta gus nach eil

en: Interpolate size
gd: Eadar-phòlaich am meud

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
gd: Co-dhiù am bu chòir am meud atharrachadh gu rèidh nuair a thèid atharrachadh eadar clann aig a bheil meud diofraichte gus nach bu chòir

en: The name of the child page
gd: Ainm na duilleige pàiste

en: The title of the child page
gd: Tiotal na duilleige pàiste

en: Icon name
gd: Ainm na h-ìomhaigheige

en: The icon name of the child page
gd: Ainm ìomhaigheag na duilleige pàiste

en: Needs Attention
gd: Feumach air aire

en: Whether this page needs attention
gd: Co-dhiù a bheil an duilleag seo feumach air aire gus nach eil

en: Stack
gd: Staca

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
gd: Staca co-cheangailte ris a’ GtkStackSidebar seo

en: Symbolic size to use for named icon
gd: Meud samhlachail a thèid a chleachdadh airson na h-ìomhaigheige ainmichte

en: Style of bevel around the statusbar text
gd: Stoidhle a’ bheibheil timcheall air teacsa bàr na staide

en: The associated GdkScreen
gd: An GdkScreen co-cheangailte

en: The associated GdkFrameClock
gd: An GdkFrameClock co-cheangailte

en: Text direction
gd: Comhair an teacsa

en: The parent style context
gd: Co-theacsa stoidhle a’ phàraint

en: Property name
gd: Ainm na roghainn

en: The name of the property
gd: Ainm na roghainn

en: Value type
gd: Seòrsa an luach

en: The value type returned by GtkStyleContext
gd: Seòrsa an luach a thilleas GtkStyleContext

en: Whether the switch is on or off
gd: Co-dhiù am bi an t-suidse air no dheth

en: The backend state
gd: Staid a’ backend

en: The minimum width of the handle
gd: Leud as lugha an làmhrachain

en: Slider Height
gd: Àirde an t-sleamhnachain

en: The minimum height of the handle
gd: Àirde as lugha an làmhrachain

en: Tag Table
gd: Clàr nan tagaichean

en: Text Tag Table
gd: Clàr nan tagaichean teacsa

en: Current text of the buffer
gd: Teacsa làithreach a’ bhufair

en: Has selection
gd: Tha taghadh aige

en: Whether the buffer has some text currently selected
gd: Co-dhiù a bheil teacsa a chaidh a thaghadh aig a’ bhufair an-dràsta fhèin

en: Cursor position
gd: Ionad a’ chùrsair

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
gd: Ionad a’ chomharra ion-chuir (mar offset o thoiseach a’ bhufair)

en: Copy target list
gd: Liostan targaidean nan lethbhreacan

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
gd: Liosta nan targaidean a bheir am bufair seo taic ris airson rudan a chur air an stòr-bhòrd agus bun-tùsan DND

en: Paste target list
gd: Cuir ann liosta nan targaidean

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
gd: Liosta nan targaidean a bheir am bufair seo taic ris airson cur ann susbaint an stòr-bhùird agus targaidean DND

en: Parent widget
gd: A’ widget pàraint

en: Mark name
gd: Ainm a’ chomharra

en: Left gravity
gd: Iom-tharraing chlì

en: Whether the mark has left gravity
gd: Co-dhiù a bheil iom-tharraing chlì aig a’ chomharra

en: Tag name
gd: Ainm an taga

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
gd: An t-ainm a chleachdar airson an ath-thaga. NULL airson tagaichean gun urra.

en: Background RGBA
gd: RGBA a’ chùlaibh

en: Background full height
gd: Cùlaibh làn-àirde

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
gd: Co-dhiù an lìon dath a’ chùlaibh làn-àirde na loidhne no dìreach suas ri àirde nan caractaran tagaichte

en: Foreground RGBA
gd: RGBA a’ bheulaibh

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
gd: Comhair an teacsa, m.e. deas gu clì no clì gu deas

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
gd: Stoidhle a’ chrutha-chlò mar PangoStyle, m.e. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
gd: Eug-samhail a’ chrutha-chlò mar PangoVariant, m.e. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
gd: Cuideam a’ chrutha-chlò mar àireamh shlàn; faic na luachan ro-shocraichte ann am PangoWeight; mar eisimpleir, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
gd: Sìneadh a’ chrutha-chlò mar PangoStretch, m.e. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
gd: Meud a’ chrutha-chlò ann an aonadan Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
gd: Meud a’ chrutha-chlò mar fhactar sgèilidh dàimheadh ri meud bunaiteach a’ chrutha-chlò. Nì seo freagarrachadh a-rèir atharraichean an ùrlair is m.s.a.a. agus mholamaid e mar sin. Ro-shocraich Pango cuid a sgèilean mar PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
gd: Blocachadh clì, deas ris a’ mheadhan

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
gd: An cànan sa bheil an teacsa seo mar chòd ISO. ’S urrainn dha Pango seo a chleachdadh mar oidheam nuair a bhios e a’ reandaradh an teacsa. Mur an deach seo a shuidheachadh, thèid bun-roghainn iomchaidh a chleachdadh.

en: Left margin
gd: Am marghan clì

en: Width of the left margin in pixels
gd: Leud a’ mharghain chlì ann am piogsailean

en: Right margin
gd: Am marghan deas

en: Width of the right margin in pixels
gd: Leud a’ mharghain dheas ann am piogsailean

en: Indent
gd: Eag

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
gd: Meud eag a’ pharagraif, ann am piogsailean

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
gd: Offset an teacsa os cionn na bun-loidhne (fon bhun-loidhne mas èirigh àicheil a tha ann) ann an aonadan Pango

en: Pixels above lines
gd: Piogsailean os cionn nan loidhnichean

en: Pixels of blank space above paragraphs
gd: Piogsailean de dh’àite bàn os cionn pharagrafan

en: Pixels below lines
gd: Piogsailean fo na loidhnichean

en: Pixels of blank space below paragraphs
gd: Piogsailean a dh’àite bàn fo pharagrafan

en: Pixels inside wrap
gd: Piogsailean am broinn a’ phasgaidh

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
gd: Piogsailean a dh’àite bàn eadar loidhnichean paisgte ann am paragraf

en: Underline RGBA
gd: RGBA na fo-loidhne

en: Color of underline for this text
gd: Dath na fo-loidhne airson an teacsa seo

en: Strikethrough RGBA
gd: RGBA na loidhne troimhe

en: Color of strikethrough for this text
gd: Dath na loidhne tron teacsa seo

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
gd: Co-dhiù am bi casg air pasgadh loidhnichean an-còmhnaidh aig crìochan fhaclan no iomallan charactaran

en: Custom tabs for this text
gd: Yabaichean gnàthaichte airson an teacsa seo

en: Invisible
gd: Do-fhaicsinneach

en: Whether this text is hidden.
gd: Co-dhiù a bheil an teacsa seo falaichte gus nach eil.

en: Paragraph background color name
gd: Ainm dath cùlaibh a’ pharagraif

en: Paragraph background color as a string
gd: Dath cùlaibh a’ pharagraif mar shreang

en: Paragraph background color
gd: Dath cùlaibh a’ pharagraif

en: Paragraph background color as a GdkColor
gd: Dath cùlaibh a’ pharagraif mar GdkColor

en: Paragraph background RGBA
gd: RGBA cùlaibh a’ pharagraif

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
gd: RGBA cùlaibh a’ pharagraif mar GdkRGBA

en: Fallback
gd: Cruth-clò èiginneach

en: Whether font fallback is enabled.
gd: Co-dhiù a bheil cruth-clò èiginneach an comas gus nach eil.

en: Letter Spacing
gd: Beàrnadh nan litrichean

en: Extra spacing between graphemes
gd: Beàrnadh a bharrachd eadar litrichean

en: Font Features
gd: Gleusan a’ chrutha-chlò

en: OpenType Font Features to use
gd: Gleusan OpenType a’ chrutha-chlò ri an cleachdadh

en: Margin Accumulates
gd: Co-chàrnaidh am marghan

en: Whether left and right margins accumulate.
gd: Co-dhiù an co-chàrn na marghain chlì agus dheas.

en: Background full height set
gd: Suidhich làn-àirde a’ chùlaibh

en: Whether this tag affects background height
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air àirde a’ chùlaibh.

en: Justification set
gd: Suidhich am blocachadh

en: Whether this tag affects paragraph justification
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air blocadh a’ pharagraif

en: Left margin set
gd: Suidhich am marghan clì

en: Whether this tag affects the left margin
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air a’ mharghan chlì

en: Indent set
gd: Suidhich an t-eagachadh

en: Whether this tag affects indentation
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air an eagachadh

en: Pixels above lines set
gd: Suidhich piogsailean os cionn loidhnichean

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air àireamh de phiogsailean os cionn loidhnichean

en: Pixels below lines set
gd: Suidhich piogsailean fo loidhnichean

en: Pixels inside wrap set
gd: Suidhich piogsailean am broinn pasgaidh

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air àireamh de phiogsailean eadar loidhnichean paisgte

en: Right margin set
gd: Suidhich am marghan deas

en: Whether this tag affects the right margin
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air àirde a’ chùlaibh

en: Underline RGBA set
gd: Suidhich RGBA na loidhne foidhe

en: Whether this tag affects underlining color
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air dath na loidhne foidhe

en: Strikethrough RGBA set
gd: Suidhich RGBA na loidhne troimhe

en: Whether this tag affects strikethrough color
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air dath na loidhne troimhe

en: Wrap mode set
gd: Suidhich am modh pasgaidh

en: Whether this tag affects line wrap mode
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air a’ mhodh pasgaidh

en: Tabs set
gd: Suidhich tabaichean

en: Whether this tag affects tabs
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air tabaichean

en: Invisible set
gd: Suidhich an do-fhaicsinneachd

en: Whether this tag affects text visibility
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air faicsinneachd an teacsa

en: Paragraph background set
gd: Suidhich cùlaibh a’ pharagraif

en: Whether this tag affects the paragraph background color
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air dath cùlaibh a’ pharagraif

en: Fallback set
gd: Suidhich an cruth-clò èiginneach

en: Whether this tag affects font fallback
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air a’ chruth-chlò èiginneach

en: Letter spacing set
gd: Suidhich beàrnadh nan litrichean

en: Whether this tag affects letter spacing
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air beàrnadh nan litrichean

en: Font features set
gd: Suidhich gleusan a’ chrutha-chlò

en: Whether this tag affects font features
gd: Co-dhiù am bi buaidh aig an taga seo air gleusan a’ chrutha-chlò

en: Pixels Above Lines
gd: Piogsailean os cionn loidhnichean

en: Pixels Below Lines
gd: Piogsailean fo loidhnichean

en: Pixels Inside Wrap
gd: Piogsailean am broinn a’ phasgaidh

en: Wrap Mode
gd: Am modh pasgaidh

en: Left Margin
gd: Am marghan clì

en: Right Margin
gd: A marghan deas

en: Top Margin
gd: Am marghan aig a’ bharr

en: Height of the top margin in pixels
gd: Àirde a’ mharghain aig a’ bharr ann am piogsailean

en: Bottom Margin
gd: Am marghan aig a’ bhonn

en: Height of the bottom margin in pixels
gd: Àirde a’ mharghain aig a’ bhonn ann am piogsailean

en: Cursor Visible
gd: Cùrsair ri fhaicinn

en: If the insertion cursor is shown
gd: Co-dhiù am faicear cùrsair an ion-chuir

en: Buffer
gd: Bufair

en: The buffer which is displayed
gd: Am bufair a thèid a thaisbeanadh

en: Whether entered text overwrites existing contents
gd: Co-dhiù an dèid teacsa a chuirear a-steach a sgrìobhadh thairis air na tha ann

en: Accepts tab
gd: Gabhaidh e ri taba

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
gd: Co-dhiù an dèid taba a chuir a-steach nuair a bhrùthar Tab

en: Monospace
gd: Clò aon-leud

en: Whether to use a monospace font
gd: Co-dhiù an tèid cruth-clò aon-leud a chleachdadh gus nach tèid

en: Error underline color
gd: Dath fo-loidhne nam mearachdan

en: Color with which to draw error-indication underlines
gd: An dath a bhios air na fo-loidhnichean a chomharraicheas mearachdan

en: If the toggle button should be pressed in
gd: Co-dhiù am bi am putan toglachaidh brùthte

en: If the toggle button is in an "in between" state
gd: Co-dhiù am bi am putan toglachaidh ann an stad “eatarra”

en: Draw Indicator
gd: Tarraing taisbeanair

en: If the toggle part of the button is displayed
gd: Co-dhiù am faicear pàirt toglachaidh a’ phutain

en: Toolbar Style
gd: Stoidhle a’ bhàr-inneal

en: How to draw the toolbar
gd: Mar a thèid am bàr-inneal a tharraing

en: Show Arrow
gd: Seall an t-saighead

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
gd: Co-dhiù am faicear saighead mur eil àite gu leòr airson a’ bhàr-inneal

en: Size of icons in this toolbar
gd: Meud nan ìomhaigheagan air a’ bhàr-inneal seo

en: Icon size set
gd: Suidhich meud nan ìomhaigheagan

en: Whether the icon-size property has been set
gd: Co-dhiù an deach roghainn meud nan ìomhaigheagan a shuidheachadh

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
gd: Co-dhiù am faigh an nì àite a bharrachd nuair a dh’fhàsas am bàr-inneal

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
gd: Co-dhiù am bi an nì dhen aon mheud ’s a tha nithean aon-ghnèitheach eile

en: Spacer size
gd: Meud an sgaradair

en: Size of spacers
gd: Meud nan sgaradairean

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
gd: Uiread a dh’iomall eadar sgàil a’ bhàr-inneal agus na putanan

en: Maximum child expand
gd: Leudachadh as motha a’ phàiste

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
gd: Uiread as motha a dh’àite a thèid a thoirt do nì so-leudaichte

en: Space style
gd: Stoidhle an àite

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
gd: Co-dhiù am bi na sgaradairean ’nan loidhnichean inghearach no dìreach bàn

en: Button relief
gd: Rilif a’ phutain

en: Type of bevel around toolbar buttons
gd: Seòrsa a’ bheibheal timcheall air putanan a’ bhàr-inneal

en: Style of bevel around the toolbar
gd: Seòrsa a’ bheibheal timcheall air a’ bhàr-inneal

en: Text to show in the item.
gd: An teacsa a thèid a shealltainn san nì.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
gd: Ma chaidh seo a shuidheachadh, innsidh fo-loidhne ann an roghainn na leubail gun dèid an ath-charactar a chleachdadh mar iuchair luathachaidh mnemoniceach sa chlàr-taice taosgaidh

en: Widget to use as the item label
gd: A’ widget a thèid a chleachdadh mar leubail an nì

en: Stock Id
gd: ID stoca

en: The stock icon displayed on the item
gd: An ìomhaigheag stoca a thèid a thaisbeanadh air an nì

en: The name of the themed icon displayed on the item
gd: Ainm na h-ìomhaigheige ùrlair a thèid a thaisbeanadh air an nì

en: Icon widget
gd: Widget na h-ìomhaigheige

en: Icon widget to display in the item
gd: Widget na h-ìomhaigheige a thèid a thaisbeanadh san nì

en: Icon spacing
gd: Beàrnadh na h-ìomhaigheige

en: Spacing in pixels between the icon and label
gd: Am beàrnadh ann am piogsailean eadar an ìomhaigheag agus an leubail

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
gd: Co-dhiù a bheilear a’ beachdachadh air ball a’ bhàr-inneal mar rud cudromach. Ma tha seo TRUE, seallaidh putanan a’ bhàr-inneal teacsa sa mhodh GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
gd: Tiotal a’ bhuidhinn nithean seo as urrainn do dhaoine a leughadh

en: A widget to display in place of the usual label
gd: Widget a thèid a shealltainn an àite na leubail àbhaisteach

en: Collapsed
gd: Co-theannaichte

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
gd: Co-dhiù an deach am buidheann a cho-theannachadh agus na nithean a chur am falach

en: ellipsize
gd: Trì-phuingich

en: Ellipsize for item group headers
gd: Trì-phuingich airson bannan-cinn buidheann nan nithean

en: Header Relief
gd: Rilif a’ bhanna-chinn

en: Relief of the group header button
gd: Rilif putan bann-cinn a’ bhuidhinn

en: Header Spacing
gd: Beàrnadh a’ bhanna-chinn

en: Spacing between expander arrow and caption
gd: Am beàrnadh eadar an t-saighead leudachaidh agus an caipsean

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
gd: Co-dhiù am faigh an nì àite a bharrachd nuair a dh’fhàsas am buidheann

en: Whether the item should fill the available space
gd: Co-dhiù an lìon an nì an t-aite a tha ri làimh

en: New Row
gd: Ràgh ùr

en: Whether the item should start a new row
gd: Co-dhiù am bu chòir dhan nì tòiseachadh air loidhne ùr

en: Position of the item within this group
gd: Ionad an nì am broinn a’ bhuidhinn seo

en: Size of icons in this tool palette
gd: Meud nan ìomhaigheagan ann am pailead nan innealan seo

en: Style of items in the tool palette
gd: Stoidhle nan nithean ann am pailead nan innealan seo

en: Exclusive
gd: Às-dùnach

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
gd: Co-dhiù an dèid am buidheann de nithean a leudachadh aig àm sònraichte a-mhàin

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
gd: Co-dhiù am faigh am buidheann de nithean seo àite a bharrachd nuair a dh’fhàsas am pailead

en: TreeMenu model
gd: Modail TreeMenu

en: The model for the tree menu
gd: Am modail airson a’ chlàir-thaice chraoibhe

en: TreeMenu root row
gd: Ràgh root an TreeMenu

en: The TreeMenu will display children of the specified root
gd: Taisbeanaidh an TreeMenu pàistean an root a chaidh a shònrachadh

en: Tearoff
gd: Ball stiallach

en: Whether the menu has a tearoff item
gd: Co-dhiù a bheil ball stiallach aig a’ chlàr-taice

en: Wrap Width
gd: Leud a’ phasgaidh

en: Wrap width for laying out items in a grid
gd: Leud a’ phasgaidh airson sgaoileadh nithean ann an griod

en: The child model
gd: Modal na cloinne

en: The model for the filtermodel to filter
gd: Am modal a chleachdas am modal criathraidh a chum criathraidh

en: The virtual root
gd: Am freumh biortail

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
gd: Am freumh biortail (dàimheach ri modal na cloinne) airson a’ mhodail criathraidh seo

en: TreeModelSort Model
gd: Modail TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
gd: Am modail airson an TreeModelSort a thèid a sheòrsachadh

en: TreeView Model
gd: Modail TreeView

en: The model for the tree view
gd: Am modail airson sealladh nan craobhan

en: Headers Visible
gd: Na bannan-cinn ri fhaicinn

en: Show the column header buttons
gd: Seall putanan bann-cinn a’ chuilbh

en: Headers Clickable
gd: Gabhaidh na bannan-cinn a bhriogadh

en: Column headers respond to click events
gd: Freagraidh bannan-cinn a’ chuilbh ri tachartasan briogaidh

en: Expander Column
gd: Colbh leudachaidh

en: Set the column for the expander column
gd: Suidhich an colbh airson a’ chuilbh leudachaidh

en: Rules Hint
gd: Oidheam nan riaghailtean

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
gd: Suidhich oidheam do dh’einnsean an ùrlair airson ’s gun tarraing e ràghan ann an dathan mu seach

en: Enable Search
gd: Cuir an lorg an comas

en: View allows user to search through columns interactively
gd: Leigidh an sealladh leis a’ chleachdaiche lorg eadar-ghnìomhach a dhèanamh ann an colbhan

en: Search Column
gd: Colbh luirg

en: Model column to search through during interactive search
gd: An colbh modail a thèid a rùrachadh nuair a nithear lorg eadar-ghnìomhach

en: Fixed Height Mode
gd: Modh na h-àirde shuidhichte

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
gd: Bheir seo luathachadh air GtkTreeView ’s e a’ tuigsinn dheth gu bheil an aon àirde air gach ràgh

en: Hover Selection
gd: An taghadh falbhain

en: Whether the selection should follow the pointer
gd: Co-dhiù an lean an taghadh ris an tomhaire

en: Hover Expand
gd: Leudachaidh falbhain

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
gd: Co-dhiù an dèid ràghan a leudachadh/cho-theannachadh nuair a  ghluaiseas an tomhaire os an cionn

en: Show Expanders
gd: Seall na leudaichearan

en: View has expanders
gd: Tha leudaichearan aig an t-sealladh

en: Level Indentation
gd: Eagachadh nan leibheilean

en: Extra indentation for each level
gd: Eag a bharrachd airson gach leibheil

en: Rubber Banding
gd: Bannadh rubair

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
gd: Co-dhiù an gabh iomadh nì a shlaodadh le tomhaire na luchaige

en: Enable Grid Lines
gd: Cuir an comas na loidhnichean-griod

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
gd: Co-dhiù an dèid na loidhnichean-griod a tharraing ann an sealladh nan craobhan

en: Enable Tree Lines
gd: Cuir an comas na loidhnichean craoibhe

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
gd: Co-dhiù an dèid na loidhnichean-craoibhe a tharraing ann an sealladh nan craobhan

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
gd: An colbh sa mhodail sa bheil teacsaichean nan gliocasan-sgrìn airson nan ràghan

en: Vertical Separator Width
gd: Leud an sgaradair inghearaich

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
gd: An t-àite inghearach eadar ceallan. Feumaidh seo a bhith ’na àireamh chothrom.

en: Horizontal Separator Width
gd: Leud an sgaradair chòmhnaird

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
gd: An t-àite còmhnard eadar ceallan. Feumaidh seo a bhith ’na àireamh chothrom.

en: Allow Rules
gd: Ceadaich riaghailtean

en: Allow drawing of alternating color rows
gd: Ceadaich dathan eadar-dhealaichte mu seach air na ràghan

en: Indent Expanders
gd: Eagaich na leudaichearan

en: Make the expanders indented
gd: Eagaich na leudaichearan

en: Even Row Color
gd: Dath nan ràghan cothrom

en: Color to use for even rows
gd: An dath a thèid a chleachdadh airson ràghan cothrom

en: Odd Row Color
gd: Dath nan ràghan corra

en: Color to use for odd rows
gd: An dath a thèid a chleachdadh airson ràghan cothrom corra

en: Grid line width
gd: Leud nan loidhnichean-griod

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
gd: Leud nan loidhnichean-griod ann an sealladh nan craobhan, ann am piogsailean.

en: Tree line width
gd: Leud na loidhne-chraoibhe

en: Width, in pixels, of the tree view lines
gd: Leud, ann am piogsailean, dhe na loidhnichean ann an sealladh nan craobhan

en: Grid line pattern
gd: Pàtran nan loidhnichean-griod

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
gd: Pàtran nan strìochagan anns an dèid na loidhnichean-griod ann an sealladh nan craobhan a tharraing

en: Tree line pattern
gd: Pàtran nan loidhnichean-craoibhe

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
gd: Pàtran nan strìochagan anns an dèid na loidhnichean ann an sealladh nan craobhan a tharraing

en: Whether to display the column
gd: Co-dhiù an dèid an colbh a thaisbeanadh

en: Resizable
gd: Gabhaidh a mheud atharrachadh

en: Column is user-resizable
gd: Gabhaidh meud a’ chuilbh atharrachadh

en: Current X position of the column
gd: Ionad x làithreach a’ chuilbh

en: Current width of the column
gd: Leud làithreach a’ chuilbh

en: Sizing
gd: Ath-mheudachadh

en: Resize mode of the column
gd: Modh ath-mheudachadh a’ chuilbh

en: Fixed Width
gd: Leud socraichte

en: Current fixed width of the column
gd: Leud socraichte làithreach a’ chuilbh

en: Minimum allowed width of the column
gd: Leud as lugha a’ chuilbh a tha ceadaichte

en: Maximum Width
gd: An leud as motha

en: Maximum allowed width of the column
gd: Leud as motha a’ chuilbh a tha ceadaichte

en: Title to appear in column header
gd: An tiotal a nochdas ann am bann-cinn a’ chuilbh

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
gd: Gheibh an colbh cuid dhen leud a bharrachd a bheirear dhan widget

en: Clickable
gd: Gabhaidh a bhriogadh

en: Whether the header can be clicked
gd: Co-dhiù an gabh am bann-cinn a bhriogadh gus nach gabh

en: Widget to put in column header button instead of column title
gd: A’ widget a thèid a chur ann am putan bann-cinn a’ chuilbh an àite tiotal a’ chuilbh

en: X Alignment of the column header text or widget
gd: Co-thaobhadh x aig teacsa bann-cinn a’ chuilbh no a’ widget

en: Whether the column can be reordered around the headers
gd: Co-dhiù an gabh òrdugh a’ chuilbh atharrachadh mun cuairt air na bannan-cinn

en: Sort indicator
gd: Taisbeanair an t-seòrsachaidh

en: Whether to show a sort indicator
gd: Co-dhiù an dèid taisbeanair an t-seòrsachaidh a shealltainn gus nach dèid

en: Sort order
gd: An t-òrdugh seòrsachaidh

en: Sort direction the sort indicator should indicate
gd: Comhair an t-seòrsachaidh a chomharraicheas taisbeanair an t-seòrsachaidh

en: Sort column ID
gd: ID seòrsachadh a’ chuilbh

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
gd: ID colbh an t-seòrsachaidh loidigeach a thèid an colbh seo a sheòrsachadh d’ a rèir uair a chaidh a thaghadh airson seòrsachadh

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
gd: Socraichidh seo mar a thèid am bogsa sgàilichte mun cuairt air a’ viewport a tharraing

en: Use symbolic icons
gd: Cleachd na h-ìomhaigheagan samhlachail

en: Whether to use symbolic icons
gd: Co-dhiù an dèid na h-ìomhaigheagan samhlachail a chleachdadh gus nach dèid

en: Widget name
gd: Ainm a’ widget

en: The name of the widget
gd: Ainm a’ widget

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
gd: Widget pàraint a’ widget seo. Feumaidh seo a bhith ’na shoitheach widget

en: Width request
gd: Iarrtas leud

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
gd: Tar-àithne airson iarratas leud a’ widget no -1 ma bu chòir dha iarrtas nàdarra a chleachdadh

en: Height request
gd: Iarrtas àirde

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
gd: Tar-àithne airson iarratas àirde a’ widget no -1 ma bu chòir dha iarrtas nàdarra a chleachdadh

en: Whether the widget is visible
gd: Co-dhiù am faicear a’ widget

en: Whether the widget responds to input
gd: Co-dhiù am freagair a’ widget ri ion-chur

en: Application paintable
gd: Comas peantaidh aig an aplacaid

en: Whether the application will paint directly on the widget
gd: Co-dhiù am peant an aplacaid air a’ widget fhèin

en: Can focus
gd: Gabhaidh fòcas a dhèanamh air

en: Whether the widget can accept the input focus
gd: Co-dhiù an gabh a’ widget ri fòcas ion-chuir

en: Has focus
gd: Tha fòcas air

en: Whether the widget has the input focus
gd: Co-dhiù a bheil fòcas ion-chuir air a’ widget

en: Is focus
gd: Tha e ’na fhòcas

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
gd: Co-dhiù a bheil a’ widget ’na fhòcas widget am broinn na leibheil as àirde

en: Focus on click
gd: Fòcas air a’ bhriogadh

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
gd: Co-dhiù am bu chòir an widget am fòcas a ghlacadh nuair a bhriogar air leis an luchag

en: Can default
gd: Faodaidh e a bhith ’na bun-roghainn

en: Whether the widget can be the default widget
gd: Co-dhiù am faod a’ widget a bhith ’na widget bunaiteach

en: Has default
gd: Tha e ’na bhun-roghainn

en: Whether the widget is the default widget
gd: Co-dhiù a’ bheil a’ widget ’na widget bunaiteach gus nach eil

en: Receives default
gd: Nithear an gnìomh bunaiteach air

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
gd: Ma tha seo TRUE, thèid an gnìomh bunaiteach a dhèanamh air a’ widget nuair a chuirear fòcas air

en: Composite child
gd: Pàiste co-dhèanta

en: Whether the widget is part of a composite widget
gd: Co-dhiù a bheil a’ widget ’na phàirt de widget co-dhèanta

en: Style
gd: Stoidhle

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
gd: Stoidhle a’ widget sa bheil fiosrachadh mun choltas a bhios air (datha is msaa)

en: Events
gd: Tachartasan

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
gd: Am masg tachartais a a cho-dhùineas dè seòrsa de GdkEvents a gheibh a’ widget

en: No show all
gd: Na seall na h-uile

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
gd: Co-dhiù am bu chòir do bhuaidh a bhith air a’ widget seo aig gtk_widget_show_all() gus nach bi

en: Whether this widget has a tooltip
gd: Co-dhiù a bheil gliocas-sgrìn aig a’ widget seo gus nach eil

en: The widget's window if it is realized
gd: Uinneag a’ widget ma tha e ann

en: Double Buffered
gd: Air a bhufaireadh dà thuras

en: Whether the widget is double buffered
gd: Co-dhiù a bheil a’ widget air a bhufaireadh dà thuras

en: How to position in extra horizontal space
gd: Càit an dèid a chur ma bhios àite còmhnard a bharrachd ann

en: How to position in extra vertical space
gd: Càit an dèid a chur ma bhios àite inghearach a bharrachd ann

en: Margin on Left
gd: Am marghan air an taobh chlì

en: Pixels of extra space on the left side
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd air an taobh chlì

en: Margin on Right
gd: Am marghan air an taobh deas

en: Pixels of extra space on the right side
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd air an taobh deas

en: Margin on Start
gd: Am marghan aig an toiseach

en: Pixels of extra space on the start
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd air an toiseach

en: Margin on End
gd: Am marghan aig an deireadh

en: Pixels of extra space on the end
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd air an deireadh

en: Margin on Top
gd: Am marghan aig a’ bharr

en: Pixels of extra space on the top side
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd aig a’ bharr

en: Margin on Bottom
gd: Am marghan aig a’ bhonn

en: Pixels of extra space on the bottom side
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd aig a’ bhonn

en: All Margins
gd: Na h-uile marghan

en: Pixels of extra space on all four sides
gd: Piogsailean a dh’àite a bharrachd air na ceithir taobhan

en: Horizontal Expand
gd: Leudachadh còmhnard

en: Whether widget wants more horizontal space
gd: Co-dhiù an iarr a’ widget barrachd àite còmhnaird

en: Horizontal Expand Set
gd: Suidhich an leudachadh air a’ chòmhnard

en: Whether to use the hexpand property
gd: Co-dhiù an dèid an roghainn hexpand a chleachdadh

en: Vertical Expand
gd: Leudachadh inghearach

en: Whether widget wants more vertical space
gd: Co-dhiù an iarr a’ widget barrachd àite inghearaich

en: Vertical Expand Set
gd: Suidhich an leudachadh inghearach

en: Whether to use the vexpand property
gd: Co-dhiù an dèid an roghainn vexpand a chleachdadh

en: Expand Both
gd: Leudaich an dà dhiubh

en: Whether widget wants to expand in both directions
gd: Co-dhiù an iarr a’ widget leudachadh san dà chomhair

en: Opacity for Widget
gd: Trìd-shoilleireachd a’ widget

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
gd: Trìd-shoilleireachd a’ widget eadar 0 is 1

en: Scale factor
gd: Am factar sgèilidh

en: The scaling factor of the window
gd: Factar sgèileadh na h-uinneige

en: Interior Focus
gd: Fòcas a-staigh

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
gd: Co-dhiù an dèid taisbeanair an fhòcais a tharraing am broinn widgets

en: Focus linewidth
gd: Leud loidhne an fhòcais

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
gd: Leud loidhne taisbeanair an fhòcais, ann am piogsailean

en: Focus line dash pattern
gd: Pàtran strìochagan loidhne an fhòcais

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
gd: Pàtran strìochagan a thèid a chleachdadh gus taisbeanair an fhòcais a tharraing. Thèid luachan nan caractaran a thuigsinn mar leud piogsail de dh’earrannan na loidhne a bhios air ’s dheth mu seach.

en: Focus padding
gd: Padadh an fhòcais

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
gd: An leud eadar taisbeanair an fhòcais agus “bogsa” a’ widget, ann am piogsailean

en: Cursor color
gd: Dath a’ chùrsair

en: Color with which to draw insertion cursor
gd: An dath anns an dèid cùrsair an ion-chuir a tharraing

en: Secondary cursor color
gd: Dath dàrnach a’ chùrsair

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
gd: An dath anns an dèid cùrsair dàrnach an ion-chuir a tharraing nuair a bhios teacsa deas gu clì agus clì gu deas am measg a chèile

en: Cursor line aspect ratio
gd: Co-mheas deilbh loidhne a’ chùrsair

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
gd: An co-mheas deilbh san dèid cùrsair an ion-chuir a tharraing

en: Window dragging
gd: Slaodadh uinneagan

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
gd: Co-dhiù an gabh uinneagan a shlaodadh ’s a làn-mheudachadh le bhith a’ briogadh air raointean falamh

en: Unvisited Link Color
gd: Dath ceangail nach deach a thadhal air

en: Color of unvisited links
gd: Dath nan ceanglaichean nach deach a thadhal air

en: Visited Link Color
gd: Dath ceangail a chaidh a thadhal air

en: Color of visited links
gd: Dath nan ceanglaichean a chaidh a thadhal air

en: Wide Separators
gd: Sgaradairean leathann

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
gd: Co-dhiù an gabh leud nan sgaradairean atharrachadh agus an dèidh an tarraing le bogsa seach loidhne

en: Separator Width
gd: Leud an sgaradair

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
gd: Leud nan sgaradairean ma tha wide-separators TRUE

en: Separator Height
gd: Àirde an sgaradair

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
gd: Àirde nan sgaradairean ma tha “wide-separator” TRUE

en: Horizontal Scroll Arrow Length
gd: Faid saighdean an sgrolaidh chòmhnaird

en: The length of horizontal scroll arrows
gd: Faid saighdean an sgrolaidh chòmhnaird

en: Vertical Scroll Arrow Length
gd: Faid saighdean an sgrolaidh inghearaich

en: The length of vertical scroll arrows
gd: Faid saighdean an sgrolaidh inghearaich

en: Width of text selection handles
gd: Leud làmhrachain an taghaidh teacsa

en: Height of text selection handles
gd: Àirde làmhrachain an taghaidh teacsa

en: Window Type
gd: Seòrsa na h-uinneige

en: The type of the window
gd: Seòrsa na h-uinneige

en: Window Title
gd: Tiotal na h-uinneige

en: The title of the window
gd: Tiotal na h-uinneige

en: Window Role
gd: Dreuchd na h-uinneige

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
gd: Aithnichear àraid airson na h-uinneige a nochdas nuair a thèid seisean aiseag

en: Startup ID
gd: ID tòiseachaidh

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
gd: Aithnichear tòiseachaidh àraid airson na h-uinneige a chleachdas startup-notification

en: If TRUE, users can resize the window
gd: Ma tha seo TRUE, faodaidh na cleachdaichean meud na h-uinneige atharrachadh

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
gd: Ma tha seo TRUE, ’s e uinneag mhòdach a bhios ann (cha ghabh uinneagan eile a chleachdadh fhad ’s a bhios an dèid seo an àirde)

en: Window Position
gd: Ionad na h-uinneige

en: The initial position of the window
gd: Ionad tùsail na h-uinneige

en: Default Width
gd: An leud bunaiteach

en: The default width of the window, used when initially showing the window
gd: Leud bunaiteach na h-uinneige, thèid a chleachdadh nuair a sheallar an uinneag an toiseach

en: Default Height
gd: An àirde bhunaiteach

en: The default height of the window, used when initially showing the window
gd: Àirde bhunaiteach na h-uinneige, thèid a chleachdadh nuair a sheallar an uinneag an toiseach

en: Destroy with Parent
gd: Sgrios an cois a’ phàraint

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
gd: An dèid an uinneag seo a sgriosadh nuair a thèid am pàrant a sgriosadh

en: Hide the titlebar during maximization
gd: Falaich bàr an tiotail nuair a bhios e ’na làn-mheud

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
gd: Co-dhiù an dèid bàr tiotal na h-uinneige a chur am falach nuair a bhios an uinneag ’na làn-mheud

en: Icon for this window
gd: An ìomhaigheag airson na h-uinneige seo

en: Mnemonics Visible
gd: Mnemonics faicsinneach

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
gd: Co-dhiù am faicear na mnemonics san uinneag seo an-dràsta fhèin gus nach fhaic

en: Focus Visible
gd: Fòcas faicsinneach

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
gd: Co-dhiù am faicear ceart-cheàrnachain an fhòcais san uinneag seo an-dràsta fhèin gus nach fhaic

en: Name of the themed icon for this window
gd: Ainm na h-ìomhaigheige ùrlair airson na h-uinneige seo

en: Is Active
gd: Tha e gnìomhach

en: Whether the toplevel is the current active window
gd: Co-dhiù a bheil leibheil as àirde ’na uinneag ghnìomhach làithreach

en: Focus in Toplevel
gd: Am fòcas aig an leibheil as àirde

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
gd: Co-dhiù a bheil am fòcas ion-chuir am broinn na GtkWindow seo

en: Type hint
gd: Oidheam air an t-seòrsa

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
gd: Oidheam a dh’innseas do dh’àrainneachd an deasga dè seòrsa uinneag a tha ann agus mar a làimhsicheas e e.

en: Skip taskbar
gd: Gearr leum thairis air bàr nan saothair

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
gd: Bidh seo TRUE mur am bu chòir dhan uinneag a bhith air bàr nan saothair.

en: Skip pager
gd: Gearr leum thairis air a’ phèidsear

en: TRUE if the window should not be in the pager.
gd: Bidh seo TRUE mur am bu chòir dhan uinneag a bhith sa phèidsear.

en: Urgent
gd: Èiginneach

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
gd: Bidh seo TRUE ma bu chòir gun dèid aire a’ chleachdaiche a tharraing dhan uinneag.

en: Accept focus
gd: Gabhaidh e ri fòcas

en: TRUE if the window should receive the input focus.
gd: TRUE ma bu chòir ’s gum faigh an uinneag am fòcas ion-chuir.

en: Focus on map
gd: Fòcas ri linn mapachaidh

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
gd: TRUE ma bu chòir dhan uinneag am fòcas ion-chuir fhaighinn ri linn mapachaidh.

en: Decorated
gd: Sgeadaichte

en: Whether the window should be decorated by the window manager
gd: Co-dhiù am bu chòir do mhanaidsear nan uinneagan an uinneag a sgeadachadh

en: Deletable
gd: Gabhaidh a sguabadh às

en: Whether the window frame should have a close button
gd: Co-dhiù am bu chòir do phutan dùnaidh a bhith aig frèam na h-uinneige

en: Resize grip
gd: Làmhrachan ath-mheudachaidh

en: Specifies whether the window should have a resize grip
gd: Sònraichidh seo am bu chòir do làmhrachan ath-mheudachaidh a bhith aig an uinneag

en: Resize grip is visible
gd: Tha làmhrachan ath-mheudachaidh ri fhaicinn

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
gd: Sònraichidh seo am faicear làmhrachan ath-mheudachadh na h-uinneige

en: Gravity
gd: Iom-tharraing

en: The window gravity of the window
gd: Iom-tharraing uinneige aig an uinneag

en: Attached to Widget
gd: Ceangailte ris a’ widget

en: The widget where the window is attached
gd: A’ widget far a bheil an uinneag ceangailte ris

en: Is maximized
gd: Làn-mheudaichte

en: Whether the window is maximized
gd: Co-dhiù an deach an uinneag làn-mheudachadh gus nach deach

en: The GtkApplication for the window
gd: An GtkApplication airson na h-uinneige

en: Decorated button layout
gd: Co-dhealbhachd putain sgeadaichte

en: Decoration resize handle size
gd: Meud an làimhsicheir airson ath-mheudachadh an sgeadachaidh

en: Cloud Print account
gd: Cunntas clò-bhualaidh ann an neul

en: GtkCloudprintAccount instance
gd: Ionstans de GtkCloudprintAccount

en: Printer ID
gd: ID a’ chlò-bhualadair

en: Cloud Print printer ID
gd: ID a’ chlò-bhualadair san neul

en: Color Profile Title
gd: Tiotal pròifil nan dathan

en: The title of the color profile to use
gd: Tiotal pròifil nan dathan a thèid a chleachdadh
