gtk+ - en to sr translation catalogue (2245 entries)

en: Display
sr: Приказ

en: Cursor type
sr: Врста курзора

en: Standard cursor type
sr: Уобичајена врста курзора

en: Display of this cursor
sr: Приказ овог курзора

en: Device Display
sr: Екран уређаја

en: Display which the device belongs to
sr: Екран коме припада уређај

en: Device manager
sr: Управник уређаја

en: Device manager which the device belongs to
sr: Управник уређаја коме припада уређај

en: Device name
sr: Назив уређаја

en: Device type
sr: Врста уређаја

en: Device role in the device manager
sr: Улога уређаја у управнику уређаја

en: Associated device
sr: Придружени уређај

en: Associated pointer or keyboard with this device
sr: Придружени показивач или тастатура са овим уређајем

en: Input source
sr: Извор улаза

en: Source type for the device
sr: Врста извора за уређај

en: Input mode for the device
sr: Улазни режим за уређај

en: Whether the device has a cursor
sr: Да ли уређај има курзор

en: Whether there is a visible cursor following device motion
sr: Да ли постоји видљиви курзор који следи покрете уређаја

en: Number of axes in the device
sr: Број оса у уређају

en: Vendor ID
sr: ИБ продавца

en: Product ID
sr: ИБ производа

en: Seat
sr: Смештај

en: Number of concurrent touches
sr: Број упоредних додира

en: Axes
sr: Осе

en: Tool
sr: Алат

en: The tool that is currently used with this device
sr: Алат који се тренутно користи са овим уређајем

en: Display for the device manager
sr: Приказ за управника уређаја

en: Default Display
sr: Подразумевани приказ

en: The default display for GDK
sr: Подразумевани приказ за ГДК

en: The GDK display used to create the GL context
sr: ГДК приказ у употреби за прављење ГЛ контекста

en: Window
sr: Прозор

en: The GDK window bound to the GL context
sr: ГДК прозор који је везан за ГЛ контекст

en: Shared context
sr: Дељени контекст

en: The GL context this context shares data with
sr: ГЛ контекст са којим овај контекст дели податке

en: Font options
sr: Могућности фонта

en: The default font options for the screen
sr: Подразумеване могућности фонта на екрану

en: Font resolution
sr: Резолуција фонта

en: The resolution for fonts on the screen
sr: Резолуција фонтова на екрану

en: Cursor
sr: Курзор

en: Opcode
sr: Опкôд

en: Opcode for XInput2 requests
sr: Опкôд за захтеве улаза2 Икса

en: Major
sr: Главни

en: Major version number
sr: Број главног издања

en: Minor
sr: Споредни

en: Minor version number
sr: Број споредног издања

en: Device ID
sr: ИБ уређаја

en: Device identifier
sr: Одредник уређаја

en: Cell renderer
sr: Исцртавач ћелије

en: The cell renderer represented by this accessible
sr: Исцртавач ћелије представљен овим приступним

en: Name
sr: Назив

en: A unique name for the action.
sr: Јединствени назив за радњу.

en: Label
sr: Натпис

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sr: Натпис који се користи за ставке изборника и дугмад која покрећу ову радњу.

en: Short label
sr: Краћи натпис

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sr: Краћи натпис који се може користити на думгадима траке алата.

en: Tooltip
sr: Облачић

en: A tooltip for this action.
sr: Облачић за ову радњу.

en: Stock Icon
sr: Испоручена иконица

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sr: Испоручена иконица која се приказује у елементима који представљају ову радњу.

en: GIcon
sr: Гиконица

en: The GIcon being displayed
sr: Гиконица која је приказана

en: Icon Name
sr: Назив иконице

en: The name of the icon from the icon theme
sr: Назив иконице из теме иконица

en: Visible when horizontal
sr: Видљиво када је водоравно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sr: Да ли се приказује ставка траке алата када је трака алата постављена водоравно.

en: Visible when overflown
sr: Видљиво када излази из оквира

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
sr: Када је постављено, посредници облачића за ову радњу се приказују у изборнику траке алата ван оквира.

en: Visible when vertical
sr: Видљиво када је усправно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sr: Да ли се приказује ставка траке алата када је трака алата постављена усправно.

en: Is important
sr: Важно је

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
sr: Да ли се радња сматра важном. Ако је постављено, посредници за ставке алата ове радње приказују текст у режиму „GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ“.

en: Hide if empty
sr: Сакриј ако је празно

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
sr: Када је постављено, празни посредници изборника за ову радњу се скривају.

en: Sensitive
sr: Осетљиво

en: Whether the action is enabled.
sr: Да ли је радња укључена.

en: Visible
sr: Видљиво

en: Whether the action is visible.
sr: Да ли је радња видљива.

en: Action Group
sr: Група радње

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sr: Група Гтк радње којој је ова Гтк радња придружена, или „NULL“ (за унутрашњу употребу).

en: Always show image
sr: Увек приказује слику

en: Whether the image will always be shown
sr: Да ли је слика увек видљива

en: A name for the action group.
sr: Назив за групу радње.

en: Whether the action group is enabled.
sr: Да ли је група радње укључена.

en: Whether the action group is visible.
sr: Да ли је група радње видљива.

en: Accelerator Group
sr: Група пречице

en: The accelerator group the actions of this group should use.
sr: Група пречице коју треба да користе радње ове групе.

en: Related Action
sr: Повезана радња

en: The action this activatable will activate and receive updates from
sr: Радња коју ће овај елемент са могућношћу активирања покренути и од које ће примати ажурирања

en: Use Action Appearance
sr: Користи изглед радње

en: Whether to use the related actions appearance properties
sr: Да ли ће се користити својства изгледа повезаних радњи

en: Horizontal alignment
sr: Водоравно поравнање

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sr: Водоравни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава лево поравнање, 1.0 десно поравнање.

en: Vertical alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sr: Усправни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава поравнање са врхом, а 1.0 поравнање са дном.

en: Horizontal scale
sr: Водоравна размера

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Ако је доступан водоравни простор већи од неопходног за пород, колико искористити за пород. 0.0 значи ништа, а 1.0 значи све

en: Vertical scale
sr: Усправна размера

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Ако је доступан усправни простор већи од неопходног за пород, колико искористити за пород. 0.0 значи ништа, а 1.0 значи све

en: Top Padding
sr: Попуна на врху

en: The padding to insert at the top of the widget.
sr: Попуна која се убацује на врх елемента.

en: Bottom Padding
sr: Попуна на дну

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sr: Попуна која се убацује на дно елемента.

en: Left Padding
sr: Лева попуна

en: The padding to insert at the left of the widget.
sr: Попуна која се убацује на леву страну елемента.

en: Right Padding
sr: Десна попуна

en: The padding to insert at the right of the widget.
sr: Попуна која се убацује на десну страну елемента.

en: Arrow direction
sr: Смер стрелице

en: The direction the arrow should point
sr: Смер у коме стрелица треба да показује

en: Arrow shadow
sr: Сенка стрелице

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sr: Изглед сенке која окружује стрелицу

en: Arrow Scaling
sr: Ширење стрелице

en: Amount of space used up by arrow
sr: Количина простора за стрелицу

en: Has Opacity Control
sr: Садржи управљање провидношћу

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sr: Да ли изборник боје дозвољава постављање провидности

en: Has palette
sr: Садржи палету

en: Whether a palette should be used
sr: Да ли треба користити палету

en: Current Color
sr: Тренутна боја

en: The current color
sr: Тренутна боја

en: Current Alpha
sr: Тренутна провидност

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Тренутна вредност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Current RGBA
sr: Тренутна РГБА

en: The current RGBA color
sr: Тренутна РГБА боја

en: Color Selection
sr: Избор боје

en: The color selection embedded in the dialog.
sr: Избор боје угњежден у прозорчету.

en: OK Button
sr: Дугме „У реду“

en: The OK button of the dialog.
sr: Дугме „У реду“ на прозорчету.

en: Cancel Button
sr: Дугме „Откажи“

en: The cancel button of the dialog.
sr: Дугме „Откажи“ на прозорчету.

en: Help Button
sr: Дугме „Помоћ“

en: The help button of the dialog.
sr: Дугме „Помоћ“ на прозорчету.

en: Font name
sr: Назив фонта

en: The string that represents this font
sr: Ниска који представља овај фонт

en: Preview text
sr: Текст прегледа

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sr: Текст који се приказује ради испробавања изабраног писма

en: Shadow type
sr: Врста сенке

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sr: Изглед сенке која уоквирује садржаоца

en: Handle position
sr: Положај ручке

en: Position of the handle relative to the child widget
sr: Положај ручке у односу на садржани елемент

en: Snap edge
sr: Привуци ивици

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sr: Страна кућице са ручком која се поравнава тачком пријањања

en: Snap edge set
sr: Постављено привлачење ивици

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sr: Да ли се користи вредност из особине „snap_edge“ (привуци ивици) или вредност изведена из „handle_position“ (позиција ручке)

en: Child Detached
sr: Пород је откачен

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
sr: Логичка вредност која указује да ли је пород кућице са ручком закачен или откачен.

en: Image widget
sr: Елемент слике

en: Child widget to appear next to the menu text
sr: Садржани елемент који се појављује поред текста изборника

en: Use stock
sr: Користи већ припремљене

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
sr: Да ли ће да користи текст натписа за стварање ставке изборника спремника

en: Accel Group
sr: Група пречице

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
sr: Група пречице која се користи за тастере пречица спремника

en: X align
sr: Водоравно поравнање

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sr: Водоравно поравнање, од 0 (лево) до 1 (десно). Обрнуто за распореде са десна на лево.

en: Y align
sr: Усправно поравнање

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sr: Усправно поравнање, од 0 (врх) до 1 (дно)

en: X pad
sr: Водоравна попуна

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sr: Количина размака који се додаје лево и десно од елемента, у тачкама

en: Y pad
sr: Усправна попуна

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sr: Количина размака који се додаје на врху и на дну елемента, у тачкама

en: Icon's count
sr: Број иконице

en: The count of the emblem currently displayed
sr: Број тренутно приказаног обележја

en: Icon's label
sr: Ознака иконице

en: The label to be displayed over the icon
sr: Ознака која се приказује преко иконице

en: Icon's style context
sr: Постављен стил писма

en: The style context to theme the icon appearance
sr: Контекст стила до теме изгледа иконице

en: Background icon
sr: Позадинска иконица

en: The icon for the number emblem background
sr: Иконица за позадину броја обележја

en: Background icon name
sr: Назив позадинске иконице

en: The icon name for the number emblem background
sr: Назив иконице за позадину броја обележја

en: The value
sr: Вредност

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sr: Вредност коју враћа „gtk_radio_action_get_current_value()“ када је ова радња текућа радња његове групе.

en: Group
sr: Група

en: The radio action whose group this action belongs to.
sr: Радио-радња чијој групи ова радња припада.

en: The current value
sr: Тренутна вредност

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
sr: Својство вредности тренутно активног члана групе којој ова радња припада.

en: Show Numbers
sr: Показује бројеве

en: Whether the items should be displayed with a number
sr: Да ли ставке требају бити приказане са бројевима

en: Pixbuf
sr: Сличица

en: A GdkPixbuf to display
sr: Гдк сличица за приказ

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Filename to load and display
sr: Назив датотеке за учитавање и приказ

en: Stock ID
sr: ИД припремљене

en: Stock ID for a stock image to display
sr: ИБ припремљене слике за приказ

en: Storage type
sr: Врста смештаја

en: The representation being used for image data
sr: Начин записа који се користи за податке за слику

en: Size
sr: Величина

en: The size of the icon
sr: Величина иконице

en: Screen
sr: Екран

en: The screen where this status icon will be displayed
sr: Екран на којем ће се приказати ова иконица стања

en: Whether the status icon is visible
sr: Да ли је иконица стања видљива

en: Embedded
sr: Угњеждено

en: Whether the status icon is embedded
sr: Да ли је иконица стања угњеждена

en: Orientation
sr: Усмерење

en: The orientation of the tray
sr: Усмерење фиоке

en: Has tooltip
sr: Има савет

en: Whether this tray icon has a tooltip
sr: Да ли иконица фиоке има савет

en: Tooltip Text
sr: Текст савета

en: The contents of the tooltip for this widget
sr: Садржај савета овог елемента

en: Tooltip markup
sr: Ознаке савета

en: The contents of the tooltip for this tray icon
sr: Садржај савета ове иконице фиоке

en: Title
sr: Наслов

en: The title of this tray icon
sr: Наслов ове иконице фиоке

en: Style context
sr: Садржај стила

en: GtkStyleContext to get style from
sr: Из ког садржаја Гтк стила ће бити узет стил

en: Rows
sr: Редови

en: The number of rows in the table
sr: Број редова у табели

en: Columns
sr: Ступци

en: The number of columns in the table
sr: Број стубаца у табели

en: Row spacing
sr: Размак редова

en: The amount of space between two consecutive rows
sr: Размак између два суседна реда

en: Column spacing
sr: Размак стубаца

en: The amount of space between two consecutive columns
sr: Размак између два суседна ступца

en: Homogeneous
sr: Једнообразно

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
sr: Ако је постављено, онда су сва поља табеле једнаке ширине и висине

en: Left attachment
sr: Лево припајање

en: The column number to attach the left side of the child to
sr: Број ступца за који прикачити леву страну садржаног елемента

en: Right attachment
sr: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sr: Број ступца за који прикачити десну страну садржаног елемента

en: Top attachment
sr: Горње припајање

en: The row number to attach the top of a child widget to
sr: Број реда за који прикачити горњу страну садржаног елемента

en: Bottom attachment
sr: Доње припајање

en: The row number to attach the bottom of the child to
sr: Број реда за који прикачити доњу страну садржаног елемента

en: Horizontal options
sr: Водоравне поставке

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sr: Поставке које наводе водоравно понашање садржаног елемента

en: Vertical options
sr: Усправне поставке

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sr: Поставке које наводе усправно понашање садржаног елемента

en: Horizontal padding
sr: Водоравна попуна

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sr: Додатни размак између садржаног елемента и његовог левог и десног суседа, у тачкама

en: Vertical padding
sr: Усправна попуна

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sr: Додатни размак између садржаног елемента и његовог горњег и доњег суседа, у тачкама

en: Theming engine name
sr: Назив теме

en: Create the same proxies as a radio action
sr: Прави исте посреднике као и радио-радња

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sr: Да ли посредници за ову радњу изгледају као посредници за радио-радње

en: Active
sr: Радан

en: Whether the toggle action should be active
sr: Да ли прекидачка радња треба да буде радна или не

en: Foreground color
sr: Боја исцртавања

en: Foreground color for symbolic icons
sr: Боја исцртавања за симболичке иконице

en: Error color
sr: Боја грешке

en: Error color for symbolic icons
sr: Боја грешке за симболичке иконице

en: Warning color
sr: Боја упозорења

en: Warning color for symbolic icons
sr: Боја упозорења за симболичке иконице

en: Success color
sr: Боја успеха

en: Success color for symbolic icons
sr: Боја успеха за симболичке иконице

en: Padding
sr: Попуна

en: Padding that should be put around icons in the tray
sr: Испуњавање које треба поставити око иконица у палети

en: Icon Size
sr: Величина иконице

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
sr: Величина у тачкама на коју иконице морају бити постављене, или нула

en: Add tearoffs to menus
sr: Додаје отцепљивање у изборнике

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sr: Да ли се додају ставке изборника за отцепљивање у изборнике

en: Merged UI definition
sr: Спојена одредница сучеља

en: An XML string describing the merged UI
sr: ИксМЛ ниска која описује спојено сучеље

en: Program name
sr: Назив програма

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
sr: Назив програма. Уколико није постављено, подразумева се „g_get_application_name()“

en: Program version
sr: Издање програма

en: The version of the program
sr: Издање програма

en: Copyright string
sr: Текст ауторских права

en: Copyright information for the program
sr: Подаци о ауторским правима програма

en: Comments string
sr: Напомене

en: Comments about the program
sr: Напомене о програму

en: License
sr: Дозвола

en: The license of the program
sr: Дозвола за коришћење програма

en: License Type
sr: Врста дозволе

en: The license type of the program
sr: Врста дозволе за коришћење програма

en: Website URL
sr: Адреса веб странице

en: The URL for the link to the website of the program
sr: Адреса за везу ка веб страници програма

en: Website label
sr: Натпис веб странице

en: The label for the link to the website of the program
sr: Натпис за везу ка веб страници програма

en: Authors
sr: Аутори

en: List of authors of the program
sr: Списак аутора програма

en: Documenters
sr: Документација

en: List of people documenting the program
sr: Списак особа које су написале документацију програма

en: Artists
sr: Графика

en: List of people who have contributed artwork to the program
sr: Списак особа које су израдиле графику за програм

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sr: Заслуге преводилаца. Ова ниска треба да буде назначена за превод

en: Logo
sr: Логотип

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
sr: Логотип за прозорче о програму. Уколико није постављено, подразумева се „gtk_window_get_default_icon_list()“

en: Logo Icon Name
sr: Назив иконице логотипа

en: A named icon to use as the logo for the about box.
sr: Именована иконица за логотип у прозорчету о програму.

en: Wrap license
sr: Преломи дозволу

en: Whether to wrap the license text.
sr: Да ли ће се преламати текст дозволе.

en: Accelerator Closure
sr: Остваривање пречице

en: The closure to be monitored for accelerator changes
sr: Који скуп тастера ће бити праћен за изменама пречице

en: Accelerator Widget
sr: Елемент за пречицу

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sr: Елемент који ће бити праћен за изменама пречице

en: Widget
sr: Елемент

en: The widget referenced by this accessible.
sr: Елемент на који указује овај приступни.

en: Action name
sr: Назив радње

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
sr: Назив припадајуће радње, као „app.quit“

en: Action target value
sr: Вредност мете радње

en: The parameter for action invocations
sr: Параметар за призивање радње

en: Pack type
sr: Врста везивања

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sr: Одређује да ли је садржани елемент везан за почетак или крај садржаоца

en: Position
sr: Положај

en: The index of the child in the parent
sr: Индекс садржаног елемента у садржаоцу

en: Value
sr: Вредност

en: The value of the adjustment
sr: Вредност дотеривања

en: Minimum Value
sr: Најмања вредност

en: The minimum value of the adjustment
sr: Најмања вредност дотеривања

en: Maximum Value
sr: Највећа вредност

en: The maximum value of the adjustment
sr: Највећа вредност дотеривања

en: Step Increment
sr: Корак увећања

en: The step increment of the adjustment
sr: Корак увећања дотеривања

en: Page Increment
sr: Странично увећање

en: The page increment of the adjustment
sr: Странично увећање дотеривања

en: Page Size
sr: Величина странице

en: The page size of the adjustment
sr: Величина странице дотеривања

en: Include an 'Other…' item
sr: Укључивање ставке „Остало…“

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
sr: Да ли прозорче за избор треба да садржи ставку која покреће Гтк прозорче за избор програма

en: Show default item
sr: Приказује подразумевану ставку

en: Whether the combobox should show the default application on top
sr: Да ли прозорче за избор треба да покаже подразумевани програм на врху

en: Heading
sr: Наслов

en: The text to show at the top of the dialog
sr: Текст за приказивање на врху прозорчета

en: Content type
sr: Врста садржаја

en: The content type used by the open with object
sr: Врста садржаја коју користи отвори предметом

en: GFile
sr: Гдатотека

en: The GFile used by the app chooser dialog
sr: Гдатотека коју користи прозорче бирача програма

en: Show default app
sr: Приказује подразумевани програм

en: Whether the widget should show the default application
sr: Да ли елемент треба да покаже подразумевани програм

en: Show recommended apps
sr: Приказује препоручене програме

en: Whether the widget should show recommended applications
sr: Да ли елемент треба да покаже препоручене програме

en: Show fallback apps
sr: Приказује програме пребацивања

en: Whether the widget should show fallback applications
sr: Да ли елемент треба да покаже програме пребацивања

en: Show other apps
sr: Приказује друге програме

en: Whether the widget should show other applications
sr: Да ли елемент треба да покаже друге програме

en: Show all apps
sr: Приказује све програме

en: Whether the widget should show all applications
sr: Да ли елемент треба да покаже све програме

en: Widget's default text
sr: Подразумевани текст елемента

en: The default text appearing when there are no applications
sr: Подразумевани текст који се појављује када нема програма

en: Register session
sr: Сесија регистра

en: Register with the session manager
sr: Регистар са управником уређаја

en: Screensaver Active
sr: Чувар екрана покренут

en: Whether the screensaver is active
sr: Да ли је чувар екрана покренут

en: Application menu
sr: Изборник програма

en: The GMenuModel for the application menu
sr: Модел Гизборника за изборник програма

en: Menubar
sr: Трака изборника

en: The GMenuModel for the menubar
sr: Модел Гизборника за траку изборника

en: Active window
sr: Покренут прозор

en: The window which most recently had focus
sr: Прозор који је последњи био у првом плану

en: Show a menubar
sr: Приказује траку изборника

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
sr: Постављено ако прозор треба да прикаже траку изборника на врху прозора.

en: Horizontal Alignment
sr: Водоравно поравнање

en: X alignment of the child
sr: Положено поравнање садржаног елемента

en: Vertical Alignment
sr: Усправно поравнање

en: Y alignment of the child
sr: Усправно поравнање садржаног елемента

en: Ratio
sr: Однос

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sr: Однос димензија уколико се не поставља према садржаном елементу

en: Obey child
sr: Према садржаном елементу

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sr: Приморати да се однос димензија слаже са односом димензија оквира садржаног елемента

en: Use Header Bar
sr: Користи траку заглавља

en: Use Header Bar for actions.
sr: Користи траку заглавља за радње.

en: Header Padding
sr: Попуна заглавља

en: Number of pixels around the header.
sr: Број пиксела око заглавља.

en: Content Padding
sr: Попуна садржаја

en: Number of pixels around the content pages.
sr: Број пиксела око страна са садржајем.

en: Page type
sr: Врста стране

en: The type of the assistant page
sr: Врста стране помоћника

en: Page title
sr: Наслов стране

en: The title of the assistant page
sr: Наслов стране помоћника

en: Header image
sr: Слика у заглављу

en: Header image for the assistant page
sr: Слика у заглављу у страни помоћника

en: Sidebar image
sr: Бочна слика

en: Sidebar image for the assistant page
sr: Бочна слика у страни помоћника

en: Page complete
sr: Страна завршена

en: Whether all required fields on the page have been filled out
sr: Да ли су сва захтевана поља са стране попуњена

en: Has padding
sr: Има оквир

en: Whether the assistant adds padding around the page
sr: Да ли помоћник додаје оквир око странице

en: Minimum child width
sr: Најмања ширина садржаног елемента

en: Minimum width of buttons inside the box
sr: Најмања ширина дугмића унутар оквира

en: Minimum child height
sr: Најмања висина садржаног елемента

en: Minimum height of buttons inside the box
sr: Најмања висина дугмића унутар оквира

en: Child internal width padding
sr: Унутрашња попуна ширине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on either side
sr: За колико увећати величину садржаног елемента на свакој страни

en: Child internal height padding
sr: Унутрашња попуна висине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sr: За колико увећати величину садржаног елемента горе и доле

en: Layout style
sr: Начин приказа

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
sr: Како изложити дугмиће у оквиру. Дозвољене вредности су: „spread“ — раширено, „edge“ — према ивици, „start“ — на почетку и „end“ — на крају

en: Secondary
sr: Другоразредно

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sr: Ако је постављено, садржани елемент се појављује међу другим елементима, што је одговарајуће за нпр. дугмиће за помоћ.

en: Non-Homogeneous
sr: Неистородност

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
sr: Ако је постављено, садржани елемент неће бити подложан истородном мењању величине

en: Spacing
sr: Размаци

en: The amount of space between children
sr: Количина размака међу садржаним елементима

en: Whether the children should all be the same size
sr: Да ли сви садржани елементи треба да буду исте величине

en: Baseline position
sr: Положај линије основе

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
sr: Положај поређаних елемената линије основе ако је доступан додатни простор

en: Expand
sr: Рашири

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sr: Да ли садржани елемент добија додатни простор када му садржалац расте

en: Fill
sr: Испуни

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sr: Да ли се додатни простор намењен садржаном елементу треба њему доделити или користити за попуну

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sr: Додатни размак који се поставља између садржаног елемента и његових комшија, у тачкама

en: Translation Domain
sr: Домен превода

en: The translation domain used by gettext
sr: Домен превода који користи геттекст

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sr: Садржај ознаке унутар дугмета, уколико дугме садржи ознаку

en: Use underline
sr: Користи подвлаку

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sr: Ако је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sr: Ако је постављено, ознака се бира од већ припремљених ставки уместо приказивања

en: Border relief
sr: Изглед ивице

en: The border relief style
sr: Стил изгледа ивице

en: Horizontal alignment for child
sr: Водоравно поравнање за садржани елемент

en: Vertical alignment for child
sr: Усправно поравнање за садржани елемент

en: Child widget to appear next to the button text
sr: Садржани елемент који се појављује поред текста дугмета

en: Image position
sr: Положај слике

en: The position of the image relative to the text
sr: Положај слике у односу на текст

en: Default Spacing
sr: Размак подразумеваних

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
sr: Размак који треба додати за „GTK_CAN_DEFAULT“ дугмиће

en: Default Outside Spacing
sr: Размак око подразумеваних

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
sr: Размак који треба додати око „GTK_CAN_DEFAULT“ дугмића и који се исцртава око границе

en: Child X Displacement
sr: Водоравни померај садржаног елемента

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
sr: Колико да се помери садржани елемент у правцу X осе на притисак дугмета

en: Child Y Displacement
sr: Усправни померај садржаног елемента

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
sr: Колико померити садржани елемент у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Displace focus
sr: Помери фокус

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
sr: Да ли својства х/у размештаја порода такође утичу и на правоугаоник фокуса

en: Inner Border
sr: Унутрашња граница

en: Border between button edges and child.
sr: Граница између ивица дугмета и детета.

en: Image spacing
sr: Размак слике

en: Spacing in pixels between the image and label
sr: Размак у пикселима између слике и ознаке

en: Year
sr: Година

en: The selected year
sr: Изабрана година

en: Month
sr: Месец

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sr: Изабрани месец (број између 0 и 11)

en: Day
sr: Дан

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sr: Изабрани дан (број између 1 и 31 или 0 да се одозначи тренутно изабрани дан)

en: Show Heading
sr: Прикажи заглавље

en: If TRUE, a heading is displayed
sr: Ако је постављено, приказује се заглавље

en: Show Day Names
sr: Прикажи имена дана

en: If TRUE, day names are displayed
sr: Ако је постављено, приказују се имена дана

en: No Month Change
sr: Нема измене месеца

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
sr: Ако је постављено, не може се изменити изабрани месец

en: Show Week Numbers
sr: Прикажи број недеље

en: If TRUE, week numbers are displayed
sr: Ако је постављено, приказују се бројеви недеља

en: Details Width
sr: Ширина детаља

en: Details width in characters
sr: Ширина детаља у знаковима

en: Details Height
sr: Висина детаља

en: Details height in rows
sr: Висина детаља у редовима

en: Show Details
sr: Приказ детаља

en: If TRUE, details are shown
sr: Ако је постављено, приказују се детаљи

en: Inner border
sr: Унутрашња граница

en: Inner border space
sr: Простор унутрашње границе

en: Vertical separation
sr: Усправно раздвајање

en: Space between day headers and main area
sr: Размак између заглавља дана и главне области

en: Horizontal separation
sr: Хоризонтално одвајање

en: Space between week headers and main area
sr: Размак између заглавља недеље и главне области

en: Space which is inserted between cells
sr: Размак који се убацује између ћелија

en: Whether the cell expands
sr: Да ли ћелија може да се шири

en: Align
sr: Поравнање

en: Whether cell should align with adjacent rows
sr: Да ли ћелија треба да се поравна са суседним редовима

en: Fixed Size
sr: Стална величина

en: Whether cells should be the same size in all rows
sr: Да ли ћелије треба да буду исте величине у свим редовима

en: Pack Type
sr: Врста паковања

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
sr: Врста Гтк паковања који означава да ли је ћелија упакована у односу на почетак или на крај области ћелије

en: Focus Cell
sr: Ћелија фокуса

en: The cell which currently has focus
sr: Ћелија која је тренутно у фокусу

en: Edited Cell
sr: Уређена ћелија

en: The cell which is currently being edited
sr: Ћелија која је тренутно измењена

en: Edit Widget
sr: Елемент уређивања

en: The widget currently editing the edited cell
sr: Елемент који тренутно уређује уређену ћелију

en: Area
sr: Област

en: The Cell Area this context was created for
sr: Област ћелије за коју је направљен овај контекст

en: Minimum Width
sr: Најмања ширина

en: Minimum cached width
sr: Најмања ширина садржаног елемента

en: Minimum Height
sr: Најмања висина

en: Minimum cached height
sr: Најмања висина садржаног елемента

en: Editing Canceled
sr: Уређивање је отказано

en: Indicates that editing has been canceled
sr: Обавештава вас да је уређивање прекинуто

en: Accelerator key
sr: Тастер пречице

en: The keyval of the accelerator
sr: Вредност тастера пречице

en: Accelerator modifiers
sr: Измењивачи пречица

en: The modifier mask of the accelerator
sr: Маска модификатора за пречицу

en: Accelerator keycode
sr: Код тастера пречице

en: The hardware keycode of the accelerator
sr: Хардверски код тастера пречице

en: Accelerator Mode
sr: Режим пречице

en: The type of accelerators
sr: Врста пречице

en: mode
sr: начин рада

en: Editable mode of the CellRenderer
sr: Режим мењања рендерера ћелије

en: visible
sr: приказати

en: Display the cell
sr: Приказати ћелију

en: Display the cell sensitive
sr: Прикажи осетљиву ћелију

en: xalign
sr: водоравно поравнање

en: The x-align
sr: Водоравно поравнање

en: yalign
sr: усправно поравнање

en: The y-align
sr: Усправно поравнање

en: xpad
sr: водоравна попуна

en: The xpad
sr: Водоравна попуна

en: ypad
sr: усправна попуна

en: The ypad
sr: Усправна попуна

en: width
sr: ширина

en: The fixed width
sr: Утврђена ширина

en: height
sr: висина

en: The fixed height
sr: Утврђена висина

en: Is Expander
sr: Грана се

en: Row has children
sr: Ред садржи друге редове

en: Is Expanded
sr: Разгранат

en: Row is an expander row, and is expanded
sr: Ред се грана, и већ је разгранат

en: Cell background color name
sr: Назив боје позадине ћелије

en: Cell background color as a string
sr: Боја позадине ћелије као низ знакова

en: Cell background color
sr: Боја позадине ћелије

en: Cell background color as a GdkColor
sr: Боја позадине ћелије као Гдк боја

en: Cell background RGBA color
sr: РГБА боја позадине ћелије

en: Cell background color as a GdkRGBA
sr: Боја позадине ћелије као ГдкРГБА

en: Editing
sr: Уређивање

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
sr: Да ли је исцртавач ћелије тренутно у режиму мењања

en: Cell background set
sr: Поставити боју позадине ћелије

en: Whether the cell background color is set
sr: Да ли је подешена боја позадине ћелије

en: Model
sr: Модел

en: The model containing the possible values for the combo box
sr: Модел који садржи допуштене вредности прозорчета за избор

en: Text Column
sr: Текстуална колона

en: A column in the data source model to get the strings from
sr: Колона у моделу извора података из које се извлаче ниске

en: Has Entry
sr: Омогућава унос

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
sr: Уколико није постављено, не дозвољава унос ниски осим изабраних

en: Pixbuf Object
sr: Објекат сличице

en: The pixbuf to render
sr: Сличица за исцртавање

en: Pixbuf Expander Open
sr: Сличица за разгранате

en: Pixbuf for open expander
sr: Сличица за приказано гранање

en: Pixbuf Expander Closed
sr: Сличица за неразгранате

en: Pixbuf for closed expander
sr: Сличица за неприказано гранање

en: surface
sr: површина

en: The surface to render
sr: Површина за исцртавање

en: The stock ID of the stock icon to render
sr: ИД припремљене сличице која се исцртава

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sr: Вредност величине Гтк иконице која одређује величину исцртане иконице

en: Detail
sr: Детаљ

en: Render detail to pass to the theme engine
sr: Детаљ исцртавања који се прослеђује мотору теме

en: Follow State
sr: Прати стање

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
sr: Да ли се исцртана сличица боји према стању или не

en: Icon
sr: Иконица

en: Value of the progress bar
sr: Вредност траке напретка

en: Text
sr: Текст

en: Text on the progress bar
sr: Текст у траци напретка

en: Pulse
sr: Импулс

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
sr: Поставите овде позитивне вредности да покажете да има напретка, али не знате колики је.

en: Text x alignment
sr: Водоравно поравнање текста

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sr: Водоравно поравнање текста, од 0 (лево) до 1 (десно). Обрнуто за распореде са десна на лево.

en: Text y alignment
sr: Усправно поравнање текста

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
sr: Усправно поравнање текста, од 0 (врх) до 1 (дно).

en: Inverted
sr: Изврнуто

en: Invert the direction in which the progress bar grows
sr: Обрће смер у којем расте трака напредовања

en: Adjustment
sr: Поправка

en: The adjustment that holds the value of the spin button
sr: Поправка која садржи вредност вртећег дугмета

en: Climb rate
sr: Брзина повећања

en: The acceleration rate when you hold down a button
sr: Убрзање када држите дугме притиснуто

en: Digits
sr: Цифара

en: The number of decimal places to display
sr: Број децималних места које желите да прикажете

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
sr: Да ли се приказује вртешка унутар ћелије

en: Pulse of the spinner
sr: Трептање или вртешка

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
sr: Вредност величине Гтк иконице која одређује величину исцртане вртешке

en: Text to render
sr: Текст за приказивање

en: Markup
sr: Означени текст

en: Marked up text to render
sr: Означени текст који се исцртава

en: Attributes
sr: Особине

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sr: Списак стилских особина текста који се исцртава

en: Single Paragraph Mode
sr: У једном пасусу

en: Whether to keep all text in a single paragraph
sr: Да ли да задржи сав текст у једном пасусу

en: Background color name
sr: Назив боје позадине

en: Background color as a string
sr: Боја позадине као низ знакова

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине као Гдк боја

en: Background color as RGBA
sr: Боја позадине као РГБА

en: Background color as a GdkRGBA
sr: Боја позадине као ГдкРГБА

en: Foreground color name
sr: Назив боје исцртавања

en: Foreground color as a string
sr: Боја исцртавања као низ знакова

en: Foreground color as a GdkColor
sr: Боја исцртавања као Гдк боја

en: Foreground color as RGBA
sr: Боја исцртавања као РГБА

en: Foreground color as a GdkRGBA
sr: Боја исцртавања као ГдкРГБА

en: Editable
sr: Измењивост

en: Whether the text can be modified by the user
sr: Да ли корисник може мењати текст

en: Font
sr: Фонт

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sr: Опис писма као низ знакова, нпр. „Sans Italic 12“

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sr: Опис писма као структура „PangoFontDescription“

en: Font family
sr: Породица писма

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sr: Назив породице писма, нпр.: „Sans, Helvetica, Times, Monospace“

en: Font style
sr: Стил писма

en: Font variant
sr: Варијанта писма

en: Font weight
sr: Тежина писма

en: Font stretch
sr: Развлачење писма

en: Font size
sr: Величина писма

en: Font points
sr: Писмо у тачкама

en: Font size in points
sr: Величина писма у штампарским тачкама (поинтима)

en: Font scale
sr: Размера писма

en: Font scaling factor
sr: Чинилац којим се увећава или умањује величина писма

en: Rise
sr: Померај

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sr: Померај текста изнад подразумеване линије (испод подразумеване линије ако је померај негативан)

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Whether to strike through the text
sr: Да ли прецртати текст уздужном линијом

en: Underline
sr: Подвлачење

en: Style of underline for this text
sr: Начин подвлачења за овај текст

en: Language
sr: Језик

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sr: Језик на коме је текст, као ИСО код. Панго ово може користити као наговештај при исцртавању текста. Ако не разумете овај параметар, онда вам највероватније ни не треба

en: Ellipsize
sr: Скраћивање

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sr: Жељено место за скраћивање текста, уколико рендерер ћелије не располаже довољним простором за приказ целог текста.

en: Width In Characters
sr: Ширина у знаковима

en: The desired width of the label, in characters
sr: Жељена ширина ознаке, као број знакова

en: Maximum Width In Characters
sr: Највећа ширина у знаковима

en: The maximum width of the cell, in characters
sr: Највећа ширина ћелије, као број знакова

en: Wrap mode
sr: Преламање

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sr: Како преломити текст у више редова, уколико исцртавач ћелије не располаже довољним простором за приказ целог текста

en: Wrap width
sr: Ширина за прелом

en: The width at which the text is wrapped
sr: Положај на којем се прелама текст

en: Alignment
sr: Поравнање

en: How to align the lines
sr: Како поравнати линије

en: Placeholder text
sr: Текст чувара места

en: Text rendered when an editable cell is empty
sr: Исцртани текст када је празна уредљива ћелија

en: Background set
sr: Постављена позадина

en: Whether this tag affects the background color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју позадине

en: Foreground set
sr: Постављена боја

en: Whether this tag affects the foreground color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју исцртавања

en: Editability set
sr: Постављена измењивост

en: Whether this tag affects text editability
sr: Да ли ове поставке утичу на то да ли је текст измењив

en: Font family set
sr: Постављена породица писма

en: Whether this tag affects the font family
sr: Да ли ове поставке утичу на породицу писма

en: Font style set
sr: Постављен стил писма

en: Whether this tag affects the font style
sr: Да ли ове поставке утичу на стил писма

en: Font variant set
sr: Постављена варијанта писма

en: Whether this tag affects the font variant
sr: Да ли ове поставке утичу на варијанту писма

en: Font weight set
sr: Постављена тежина писма

en: Whether this tag affects the font weight
sr: Да ли ове поставке утичу на тежину писма

en: Font stretch set
sr: Постављено развлачење писма

en: Whether this tag affects the font stretch
sr: Да ли ове поставке утичу на развлачење писма

en: Font size set
sr: Постављена величина писма

en: Whether this tag affects the font size
sr: Да ли ове поставке утичу на величину писма

en: Font scale set
sr: Постављена размера писма

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sr: Да ли ове поставке утичу на измену величине писма помоћу чиниоца

en: Rise set
sr: Постављен померај

en: Whether this tag affects the rise
sr: Да ли ове поставке утичу на померај у односу на подразумевану линију

en: Strikethrough set
sr: Постављено прецртавање

en: Whether this tag affects strikethrough
sr: Да ли ове поставке утичу на прецртавање текста

en: Underline set
sr: Постављено подвлачење

en: Whether this tag affects underlining
sr: Да ли ове поставке утичу на подвлачење текста

en: Language set
sr: Постављен језик

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sr: Да ли ова поставка утиче на језик у ком се текст исцртава

en: Ellipsize set
sr: Скраћивање (са три тачке)

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
sr: Да ли ове поставке утичу на режим скраћивања текста

en: Align set
sr: Постављено поравњање

en: Whether this tag affects the alignment mode
sr: Да ли ове поставке утичу на режим поравњања

en: Toggle state
sr: Стање прекидача

en: The toggle state of the button
sr: Стање прекидача дугмета

en: Inconsistent state
sr: Недоследно стање

en: The inconsistent state of the button
sr: Недоследно стање дугмића

en: Activatable
sr: Могуће активирати

en: The toggle button can be activated
sr: Прекидачко дугме је могуће активирати

en: Radio state
sr: Стање радио дугмета

en: Draw the toggle button as a radio button
sr: Исцртај прекидачко дугме као радио дугме

en: Indicator size
sr: Величина показатеља

en: Size of check or radio indicator
sr: Величина показатеља штиклирања или радио дугмета

en: Background RGBA color
sr: РГБА боја позадине

en: CellView model
sr: Модел приказа ћелије

en: The model for cell view
sr: Модел за приказ ћелије

en: Cell Area
sr: Област ћелије

en: The GtkCellArea used to layout cells
sr: Област Гтк ћелије коришћена за распоређивање ћелија

en: Cell Area Context
sr: Контекст области ћелије

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
sr: Контекст области Гтк ћелије коришћен за израчунавање геометрије приказа ћелије

en: Draw Sensitive
sr: Осетљивост исцртавања

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
sr: Да ли да натера ћелије да буду исцртане у осетљивом стању

en: Fit Model
sr: Модел испуњавања

en: Whether to request enough space for every row in the model
sr: Да ли треба тражити довољно простора за сваки ред у моделу

en: Indicator Size
sr: Величина показатеља

en: Indicator Spacing
sr: Размаци показатеља

en: Spacing around check or radio indicator
sr: Размаци око показатеља штиклирања или радио дела дугмета

en: Whether the menu item is checked
sr: Да ли је ставка изборника штиклирана

en: Inconsistent
sr: Недоследно

en: Whether to display an "inconsistent" state
sr: Да ли приказати „недоследно“ стање

en: Draw as radio menu item
sr: Исцртај као радио дугме

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sr: Да ли ставка изборника изгледа као радио дугме

en: Use alpha
sr: Користи провидност

en: Whether to give the color an alpha value
sr: Да ли ће боји бити дата вредност провидности

en: The title of the color selection dialog
sr: Наслов прозорчета за избор боје

en: The selected color
sr: Изабрана боја

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Тренутна вредност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Current RGBA Color
sr: Тренутна РГБА боја

en: The selected RGBA color
sr: Изабрана РГБА боја

en: Show Editor
sr: Приказује уређивач

en: Whether to show the color editor right away
sr: Да ли ће бити приказан уређивач боја

en: Color
sr: Боја

en: Current color, as a GdkRGBA
sr: Текућа боја, као ГдкРГБА

en: Whether alpha should be shown
sr: Да ли се провидност приказује или не

en: Show editor
sr: Приказује уређивач

en: Scale type
sr: Врста размере

en: RGBA Color
sr: РГБА боја

en: Color as RGBA
sr: Боја као РГБА

en: Selectable
sr: Избирљив

en: Whether the swatch is selectable
sr: Да ли се сат може изабрати

en: Has Menu
sr: Има изборник

en: Whether the swatch should offer customization
sr: Да ли мустра треба да омогући прилагођавање

en: ComboBox model
sr: Модел прозорчета за избор

en: The model for the combo box
sr: Модел прозорчета за избор

en: Wrap width for laying out the items in a grid
sr: Ширина за прелом при распоређивању ставки у мрежи

en: Row span column
sr: Ред обухвата колону

en: TreeModel column containing the row span values
sr: Стубац модела стабла који садржи вредности обухватања редова

en: Column span column
sr: Колона обухвата колону

en: TreeModel column containing the column span values
sr: Стубац модела стабла који садржи вредности обухватања ступца

en: Active item
sr: Покренута ставка

en: The item which is currently active
sr: Ставка која је тренутно активна

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
sr: Да ли падајући изборници садрже и ставку за отцепљивање

en: Has Frame
sr: Садржи оквир

en: Whether the combo box draws a frame around the child
sr: Да ли прозорче за избор исцртава оквир око садржаних елемената

en: Tearoff Title
sr: Наслов отцепљеног

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
sr: Наслов који може приказати управник прозора када се овај изборник отцепи

en: Popup shown
sr: Искачући приказан

en: Whether the combo's dropdown is shown
sr: Да ли се приказује падајући изборник

en: Button Sensitivity
sr: Осетљивост дугмета

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
sr: Да ли је дугме за падајући изборник осетљиво када је модел празан

en: Whether combo box has an entry
sr: Да ли прозорче за избор има унос

en: Entry Text Column
sr: Текстуална колона уноса

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
sr: Колона у моделу прозорчета за избор за удруживање са нискама из уноса ако је прозорче направљено са „#GtkComboBox:has-entry = %TRUE“

en: ID Column
sr: ИБ колоне

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
sr: Колона у моделу прозорчета за избор која обезбеђује ИБ ниске за вредности у моделу

en: Active id
sr: Покренут иб

en: The value of the id column for the active row
sr: Вредност иба колоне активног реда

en: Popup Fixed Width
sr: Стална ширина облачића

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
sr: Да ли ширина облачића треба да буде сталне ширине подударајући додељену ширину прозорчета за избор

en: Appears as list
sr: Изгледа као списак

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
sr: Да ли падајући изборници изгледају као спискови уместо као изборници

en: Arrow Size
sr: Величина стрелице

en: The minimum size of the arrow in the combo box
sr: Најмања величина стрелице у прозорчету за избор

en: The amount of space used by the arrow
sr: Количина простора који користи стрелица

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
sr: Какву врсту сенке да се исцртава око прозорчета за избор

en: Resize mode
sr: Промена величине

en: Specify how resize events are handled
sr: Начин на који се обрађује промена величине

en: Border width
sr: Ширина ивице

en: The width of the empty border outside the containers children
sr: Ширина празне ивице око елемената у садржаоцу

en: Child
sr: Садржани елемент

en: Can be used to add a new child to the container
sr: Може се користити за додавање нових елемената у садржаоц

en: Style Classes
sr: Разреди стила

en: List of classes
sr: Списак разреда

en: ID
sr: ИБ

en: Unique ID
sr: Јединствени ИБ

en: State
sr: Стaњe

en: State flags
sr: Заставица стања

en: If other nodes can see this node
sr: Да ли остали чворови могу да виде овај чвор

en: Widget type
sr: Врста елемента

en: GType of the widget
sr: Гврста елемента

en: Subproperties
sr: Подособине

en: The list of subproperties
sr: Списак подособина

en: Animated
sr: Анимирано

en: Set if the value can be animated
sr: Постављено ако вредност може бити анимирана

en: Affects
sr: Утиче на

en: Set if the value affects the sizing of elements
sr: Постављено ако вредност утиче на величину елемената

en: The numeric id for quick access
sr: Бројевни иб за брзи приступ

en: Inherit
sr: Наслеђено

en: Set if the value is inherited by default
sr: Постављено ако је вредност наслеђена по основи

en: Initial value
sr: Почетна вредност

en: The initial specified value used for this property
sr: Почетна наведена вредност коришћена за ово својство

en: Content area border
sr: Ивица површине садржаја

en: Width of border around the main dialog area
sr: Ширина ивице око главне површине прозорчета

en: Content area spacing
sr: Размак области садржаја

en: Spacing between elements of the main dialog area
sr: Размак између елемената на области главног прозорчета

en: Button spacing
sr: Размак дугмића

en: Spacing between buttons
sr: Размаци између дугмића

en: Action area border
sr: Ивица површине за деловање

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sr: Ширина ивице око простора за дугмиће у дну прозорчета

en: The contents of the buffer
sr: Садржај приручне меморије

en: Text length
sr: Дужина текста

en: Length of the text currently in the buffer
sr: Дужина текста који је тренутно у приручној меморији

en: Maximum length
sr: Највећа дужина

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr: Највише дозвољених знакова за ово поље. Нула уколико нема ограничења

en: Text Buffer
sr: Међумеморија текста

en: Text buffer object which actually stores entry text
sr: Објекат међумеморије текста који заправо чува текст

en: Cursor Position
sr: Положај курзора

en: The current position of the insertion cursor in chars
sr: Тренутни положај курзора за унос као број знакова

en: Selection Bound
sr: Граница избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sr: Положај супротног краја избора у односу на курзор као број знакова

en: Whether the entry contents can be edited
sr: Дозвољена измена садржаја поља

en: Visibility
sr: Видљивост

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
sr: Уколико није постављено, приказује се „невидљиви знак“ уместо правог текста (унос лозинке)

en: FALSE removes outside bevel from entry
sr: Уколико није постављено, не приказује се спољашњи оквир

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
sr: Ивица око текста и оквира. Превазилази својство унутрашњег стила ивице

en: Invisible character
sr: Невидљиви знак

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
sr: Знак који се користи када се сакрива садржај поља (за унос лозинке)

en: Activates default
sr: Покреће подразумевани

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sr: Да ли се покреће подразумевана радња (нпр. подразумевано дугме у прозорчету) када се притисне Ентер

en: Width in chars
sr: Ширина у знаковима

en: Number of characters to leave space for in the entry
sr: За колико знакова има места у пољу

en: Maximum width in characters
sr: Највећа ширина у знаковима

en: The desired maximum width of the entry, in characters
sr: Жељена највећа ширина уноса, као број знакова

en: Scroll offset
sr: Померај

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sr: Број тачака поља која су избачена са екрана улево

en: The contents of the entry
sr: Садржај поља

en: Truncate multiline
sr: Сечење више линија

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
sr: Да ли да се убацивања са више линија сасеку у једну линију.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
sr: Каква врста сенке да се исцртава око уноса када је постављено да има оквир

en: Overwrite mode
sr: Начин преписивања

en: Whether new text overwrites existing text
sr: Да ли унети текст иде преко постојећег садржаја

en: Length of the text currently in the entry
sr: Дужина тренутног текста у уносу

en: Invisible character set
sr: Подешавање невидљивих знакова

en: Whether the invisible character has been set
sr: Да ли је подешен невидљиви знак

en: Caps Lock warning
sr: Упозорење закључаних великих слова

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
sr: Да ли ће уноси лозинке да приказују упозорење када су закључана велика слова

en: Progress Fraction
sr: Део напретка

en: The current fraction of the task that's been completed
sr: Тренутни део посла који је завршен

en: Progress Pulse Step
sr: Корак импулса напретка

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
sr: Колико од укупног напретка унапредити померајући блок при импулсном прираштају за сваки позив gtk_entry_progress_pulse() функције

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
sr: Приказује текст у уносу када је празан и није у првом плану

en: Primary pixbuf
sr: Главна сличица

en: Primary pixbuf for the entry
sr: Главна сличица уноса

en: Secondary pixbuf
sr: Помоћна сличица

en: Secondary pixbuf for the entry
sr: Помоћна сличица уноса

en: Primary stock ID
sr: ИБ главног стека

en: Stock ID for primary icon
sr: ИБ стека главне иконице

en: Secondary stock ID
sr: ИБ помоћног стека

en: Stock ID for secondary icon
sr: ИБ стека помоћне иконице

en: Primary icon name
sr: Назив главне иконице

en: Icon name for primary icon
sr: Назив иконице за главну иконицу

en: Secondary icon name
sr: Назив помоћне иконице

en: Icon name for secondary icon
sr: Назив иконице за помоћну иконицу

en: Primary GIcon
sr: Главна Гиконица

en: GIcon for primary icon
sr: Гиконица главне иконице

en: Secondary GIcon
sr: Помоћна Гиконица

en: GIcon for secondary icon
sr: Гиконица помоћне иконице

en: Primary storage type
sr: Врста главног смештаја

en: The representation being used for primary icon
sr: Начин записа који се користи за главну иконицу

en: Secondary storage type
sr: Врста помоћног смештаја

en: The representation being used for secondary icon
sr: Начин записа који се користи за помоћну иконицу

en: Primary icon activatable
sr: Главна иконица се може активирати

en: Whether the primary icon is activatable
sr: Да ли се главна иконица може активирати

en: Secondary icon activatable
sr: Помоћна иконица се може активирати

en: Whether the secondary icon is activatable
sr: Да ли се помоћна иконица може активирати

en: Primary icon sensitive
sr: Главна иконица осетљива

en: Whether the primary icon is sensitive
sr: Да ли је главна иконица осетљива

en: Secondary icon sensitive
sr: Помоћна иконица осетљива

en: Whether the secondary icon is sensitive
sr: Да ли је помоћна иконица осетљива

en: Primary icon tooltip text
sr: Текст савета главне иконице

en: The contents of the tooltip on the primary icon
sr: Садржај савета на главној иконици

en: Secondary icon tooltip text
sr: Текст савета помоћне иконице

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
sr: Садржај савета на помоћној иконици

en: Primary icon tooltip markup
sr: Ознака савета главне иконице

en: Secondary icon tooltip markup
sr: Ознака савета помоћне иконице

en: IM module
sr: Модул метода уноса

en: Which IM module should be used
sr: Који модул метода уноса треба користити

en: Completion
sr: Довршавање

en: The auxiliary completion object
sr: Помоћни објекат довршавања

en: Purpose
sr: Сврха

en: Purpose of the text field
sr: Сврха текстуалног поља

en: hints
sr: савети

en: Hints for the text field behaviour
sr: Савети за понашање текстуалног поља

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sr: Списак стилских особина које се примењују на текст ознаке

en: Populate all
sr: Попуни све

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
sr: Да ли да изостави „::populate-popup“ за искачуће прозорчиће додира

en: Tabs
sr: Табулатори

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
sr: Списак места заустављања табулатора за примену на текст уноса

en: Emoji icon
sr: Иконица емотивка

en: Whether to show an icon for Emoji
sr: Да ли треба приказати иконицу за емотивка

en: Enable Emoji completion
sr: Омогући допуњавање емоџија

en: Whether to suggest Emoji replacements
sr: Да ли треба предлагати заменске емоџије

en: Icon Prelight
sr: Осветљење иконице

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
sr: Да ли да се иконице које се могу активирати осветле када се пређе преко њих

en: Progress Border
sr: Оквир напретка

en: Border around the progress bar
sr: Оквир око траке напретка

en: Border between text and frame.
sr: Граница између текста и оквира.

en: Completion Model
sr: Модел допуњавања

en: The model to find matches in
sr: Модел по којем се траже поклапања

en: Minimum Key Length
sr: Најмања дужина кључа

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sr: Најмања дужина кључа за претрагу ради налажења поклапања

en: Text column
sr: Колона текста

en: The column of the model containing the strings.
sr: Колона у моделу која садржи ниске.

en: Inline completion
sr: Допуњавање у реду

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
sr: Да ли се заједнички предметак сам убацује

en: Popup completion
sr: Допуњавање облачића

en: Whether the completions should be shown in a popup window
sr: Да ли се предлози допуна појављују у искачућем прозору

en: Popup set width
sr: Ширина облачића

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
sr: Ако је постављено, искачући прозор ће бити исте величине као и поље

en: Popup single match
sr: Јединствено подударање облачића

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
sr: Ако је постављено, искачући прозор ће се приказивати и за једино поклапање.

en: Inline selection
sr: Унутрашњи избор

en: Your description here
sr: Ваш опис овде

en: Visible Window
sr: Видљив прозор

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sr: Да ли се види поље са догађајима, насупрот невидљивом и коришћеном само за реаговање на догађаје.

en: Above child
sr: Изнад садржаног

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sr: Да ли је прозор за праћење догађаја изнад прозора садржаног елемента уместо испод.

en: Widget the gesture relates to
sr: Елемент на који се односи покрет

en: Propagation phase
sr: Фаза простирања

en: Propagation phase at which this controller is run
sr: Фаза простирања при којој овај управљач ради

en: Flags
sr: Заставице

en: Expanded
sr: Раширено

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sr: Да ли је отворен разграник ради приказа садржаних елемената

en: Text of the expander's label
sr: Текст ознаке разграника

en: Use markup
sr: Користи ознаке

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr: Текст ознаке садржи ИксМЛ ознаке. Видети „pango_parse_markup()“

en: Space to put between the label and the child
sr: Размак који се ставља између ознаке и садржаног елемента

en: Label widget
sr: Елемент ознаке

en: A widget to display in place of the usual expander label
sr: Елемент који се приказује наместо уобичајене ознаке разграника

en: Label fill
sr: Попуњавање ознаке

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
sr: Да ли елемент ознаке треба да попуни сав расположиви хоризонтални простор

en: Resize toplevel
sr: Највиши ниво промене величине

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
sr: Да ли ће разграник да промени величину прозора највишег нивоа над ширењем и скупљањем

en: Expander Size
sr: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за гранање

en: Spacing around expander arrow
sr: Размаци око стрелица за гранање

en: Dialog
sr: Прозорче

en: The file chooser dialog to use.
sr: Које прозорче за избор датотека користити.

en: The title of the file chooser dialog.
sr: Наслов прозорчета за избор датотека.

en: The desired width of the button widget, in characters.
sr: Жељена ширина дугмета, као број знакова.

en: Action
sr: Радња

en: The type of operation that the file selector is performing
sr: Врста операције коју обавља избирач датотека

en: Filter
sr: Пропусник

en: The current filter for selecting which files are displayed
sr: Текући филтер којим се одређује које датотеке да приказује

en: Local Only
sr: Само локално

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sr: Да ли се избор датотека ограничава на локалне file: адресе

en: Preview widget
sr: Елемент за преглед

en: Application supplied widget for custom previews.
sr: Елемент који обезбеђује програм за посебне прегледе.

en: Preview Widget Active
sr: Елемент за преглед је покренут

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sr: Да ли се приказује елемент програма за посебне прегледе.

en: Use Preview Label
sr: Користи ознаку за преглед

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sr: Да ли да прикажем испоручену ознаку уз име прегледане датотеке.

en: Extra widget
sr: Допунски елемент

en: Application supplied widget for extra options.
sr: Елемент који обезбеђује програм за допунске опције.

en: Select Multiple
sr: Вишеструки избор

en: Whether to allow multiple files to be selected
sr: Да ли је дозвољен избор више датотека

en: Show Hidden
sr: Прикажи сакривене

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sr: Да ли се приказују сакривене датотеке и директоријуми

en: Do overwrite confirmation
sr: Потврда преснимавања

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
sr: Да ли бирач датотеке у режиму снимања приказује прозорче потврде преснимавања уколико је потребно.

en: Allow folder creation
sr: Дозволи прављење фасцикли

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
sr: Да ли бирач датотеке кад није у режиму отварања нуди кориснику да прави нове фасцикле.

en: Accept label
sr: Натпис прихвата

en: The label on the accept button
sr: Натпис на дугмету за прихватање

en: Cancel label
sr: Натпис отказивања

en: The label on the cancel button
sr: Натпис на дугмету за отказивање

en: Search mode
sr: Режим претраге

en: Subtitle
sr: Поднаслов

en: X position
sr: Водоравни положај

en: X position of child widget
sr: Водоравни положај садржаног елемента

en: Y position
sr: Усправни положај

en: Y position of child widget
sr: Усправни положај садржаног елемента

en: Selection mode
sr: Режим избора

en: The selection mode
sr: Режим избора

en: Activate on Single Click
sr: Покрени на један клик

en: Activate row on a single click
sr: Покрените ред на један клик

en: Minimum Children Per Line
sr: Најмање садржаних по реду

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
sr: Најмањи број садржаних елемената за додељивање у низу у датом усмерењу.

en: Maximum Children Per Line
sr: Највише садржаних по реду

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
sr: Највећи број садржаних елемената за захтевање простора у низу у датом усмерењу.

en: Vertical spacing
sr: Усправни размак

en: The amount of vertical space between two children
sr: Количина усправног размака између садржаних елемената

en: Horizontal spacing
sr: Положени размак

en: The amount of horizontal space between two children
sr: Количина положеног размака између садржаних елемената

en: The title of the font chooser dialog
sr: Наслов прозорчета за избор фонта

en: The name of the selected font
sr: Назив изабраног писма

en: Use font in label
sr: Користи писмо у ознаци

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабраног писма

en: Use size in label
sr: Користи величину у ознаци

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабране величине писма

en: Show style
sr: Прикажи стил

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr: Да ли се приказује изабрани стил писма у ознаци

en: Show size
sr: Прикажи величину

en: Whether selected font size is shown in the label
sr: Да ли се приказује изабрана величина писма у ознаци

en: Font description
sr: Опис фонта

en: Show preview text entry
sr: Приказ ставке прегледа текста

en: Whether the preview text entry is shown or not
sr: Да ли је ставка прегледа текста приказана или не

en: Selection level
sr: Ниво избора

en: Whether to select family, face or font
sr: Да ли треба бирати породицу, лице или фонт

en: Font features
sr: Могућности фонта

en: Font features as a string
sr: Могућности фонта у нисци

en: Language for which features have been selected
sr: Језик за који су одабране могућности

en: The tweak action
sr: Радња лицкања

en: The toggle action to switch to the tweak page
sr: Радња промене стања за пребацивање на страницу са лицкањима

en: Text of the frame's label
sr: Текст ознаке оквира

en: Label xalign
sr: Водоравно поравнање ознаке

en: The horizontal alignment of the label
sr: Водоравно поравнање ознаке

en: Label yalign
sr: Усправно поравнање ознаке

en: The vertical alignment of the label
sr: Усправно поравнање ознаке

en: Frame shadow
sr: Сенка оквира

en: Appearance of the frame border
sr: Изглед ивице оквира

en: A widget to display in place of the usual frame label
sr: Елемент који се приказује наместо уобичајене ознаке оквира

en: Number of points
sr: Број тачака

en: Number of points needed to trigger the gesture
sr: Број тачака потребних за окидање покрета

en: GdkWindow to receive events about
sr: Гдк прозор о коме се примају догађаји

en: Delay factor
sr: Чинилац кашњења

en: Factor by which to modify the default timeout
sr: Чинилац по којем треба мењати подразумевано време истека

en: Allowed orientations
sr: Дозвољена усмеравања

en: Handle only touch events
sr: Рукује само догађајима додира

en: Whether the gesture handles only touch events
sr: Да ли покрет рукује само догађајима додира

en: Whether the gesture is exclusive
sr: Да ли је покрет искључив

en: Button number
sr: Број дугмета

en: Button number to listen to
sr: Број дугмета за ослушкивање

en: Context
sr: Контекст

en: The GL context
sr: ГЛ контекст

en: Auto render
sr: Самостално приказуј

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
sr: Да ли се приказ GtkGLArea виџета приказује при сваком прецртавању

en: Has alpha
sr: Поседује провидност

en: Whether the color buffer has an alpha component
sr: Да ли ће приручна меморија боје имати вредност провидности

en: Has depth buffer
sr: Има дубину приручне меморије

en: Whether a depth buffer is allocated
sr: Да ли је приручна меморија дубине обухваћена

en: Has stencil buffer
sr: Има дубину матрице

en: Whether a stencil buffer is allocated
sr: Да ли је приручна меморија матрице обухваћена

en: Use OpenGL ES
sr: Користи ОпенГЛ ЕС

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
sr: Да ли контекст користи ОпенГЛ или ОпенГЛ ЕС

en: Row Homogeneous
sr: Истородност реда

en: If TRUE, the rows are all the same height
sr: Ако је постављено, онда сви редови имају исту висину

en: Column Homogeneous
sr: Истородност колоне

en: If TRUE, the columns are all the same width
sr: Ако је постављено, онда све колоне имају исту висину

en: Baseline Row
sr: Ред линије основе

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
sr: Ред за поравнање са линијом основе када је усправно поравнање „GTK_ALIGN_BASELINE“

en: The row number to attach the top side of a child widget to
sr: Број реда за који прикачити горњу страну садржаног елемента

en: Width
sr: Ширина

en: The number of columns that a child spans
sr: Број колона које садржани елемент обухвата

en: Height
sr: Висина

en: The number of rows that a child spans
sr: Број редова које садржани елемент обухвата

en: The title to display
sr: Наслов за приказивање

en: The subtitle to display
sr: Поднаслов за приказивање

en: Custom Title
sr: Произвољан наслов

en: Custom title widget to display
sr: Елемент произвољног наслова за приказивање

en: Show decorations
sr: Приказивање украса

en: Whether to show window decorations
sr: Да ли ће приказивати украсе прозора

en: Decoration Layout
sr: Распоред украса

en: The layout for window decorations
sr: Распоред за украсе прозора

en: Decoration Layout Set
sr: Скуп распореда украса

en: Whether the decoration-layout property has been set
sr: Да ли је подешено својство распореда украса

en: Has Subtitle
sr: Има поднаслов

en: Whether to reserve space for a subtitle
sr: Да ли треба причувати простор за поднаслов

en: Pixbuf column
sr: Колона сличице

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sr: Колона у моделу из које се извлачи сличица иконице

en: Model column used to retrieve the text from
sr: Колона у моделу из којег се извлачи текст

en: Markup column
sr: Колона ознаке

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sr: Колона у моделу из које се извлачи текст уколико се користе Панго ознаке

en: Icon View Model
sr: Модел прегледа иконице

en: The model for the icon view
sr: Модел за преглед помоћу иконица

en: Number of columns
sr: Број стубаца

en: Number of columns to display
sr: Број колона за приказивање

en: Width for each item
sr: Ширина сваке ставке

en: The width used for each item
sr: Ширина за сваку ставку

en: Space which is inserted between cells of an item
sr: Размак који се убацује између ћелија ставке

en: Row Spacing
sr: Размак редова

en: Space which is inserted between grid rows
sr: Размак који се убацује између редова мреже

en: Column Spacing
sr: Размак колона

en: Space which is inserted between grid columns
sr: Размак који се убацује између колона мреже

en: Margin
sr: Маргина

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sr: Размак који се убацује на крајевима прегледа иконице

en: Item Orientation
sr: Правац ставке

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sr: Како се текст и иконице сваке ставке постављају једно у односу на друго

en: Reorderable
sr: Редослед променљив

en: View is reorderable
sr: Дозвољена је измена редоследа

en: Tooltip Column
sr: Колона савета

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
sr: Колона у моделу која садржи текст савета за ставке

en: Item Padding
sr: Попуна ставке

en: Padding around icon view items
sr: Попуна око ставки у приказу иконица

en: Selection Box Color
sr: Боја границе избора

en: Color of the selection box
sr: Боја границе избора

en: Selection Box Alpha
sr: Провидност границе избора

en: Opacity of the selection box
sr: Провидност границе избора

en: Surface
sr: Површина

en: A cairo_surface_t to display
sr: Т_површина_каира за приказивање

en: Icon set
sr: Скуп иконица

en: Icon set to display
sr: Скуп иконица за приказ

en: Icon size
sr: Величина иконице

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
sr: Симболичка величина за припремљене иконице, скуп иконица или именовану иконицу

en: Pixel size
sr: Величина у тачкама

en: Pixel size to use for named icon
sr: Величина у тачкама за именоване иконице

en: Animation
sr: Анимација

en: GdkPixbufAnimation to display
sr: Гдк анимирана сличица за приказ

en: Resource
sr: Извориште

en: The resource path being displayed
sr: Путања приказаног изворишта

en: Use Fallback
sr: Користи пребацивање

en: Whether to use icon names fallback
sr: Да ли да користи пребацивање имена иконице

en: Message Type
sr: Врста обавештења

en: The type of message
sr: Врста обавештења

en: Show Close Button
sr: Прикажи дугме за затварање

en: Whether to include a standard close button
sr: Да ли ће бити укључено уобичајено дугме за затварање

en: Reveal
sr: Откриј

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
sr: Управља приказом приказа садржаја траке радњи

en: Width of border around the content area
sr: Ширина ивице око области садржаја

en: Spacing between elements of the area
sr: Размак између елемената на области

en: Width of border around the action area
sr: Ширина ивице око акционе области

en: The screen where this window will be displayed
sr: Екран на којем ће се приказати овај прозор

en: The text of the label
sr: Текст ознаке

en: Justification
sr: Поравнање

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
sr: Поравнање редова, релативних у односу један на другог, у тексту етикете. Ово НЕ УТИЧЕ на поравнање етикете унутар свог обухваћеног простора. Видети GtkLabel:xalign за тако нешто

en: Pattern
sr: Образац

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sr: Низ знакова где подвлаке „_“ означавају знакове које треба подвући у тексту

en: Line wrap
sr: Прелом реда

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sr: Ако је постављено, линије се деле уколико текст постане преширок

en: Line wrap mode
sr: Начин прелома реда

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
sr: Ако је прелом постављен, овим се контролише како се он ради

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sr: Да ли се текст ознаке може изабрати мишем

en: Mnemonic key
sr: Тастер пречице

en: The mnemonic accelerator key for this label
sr: Тастер пречица за ову ознаку

en: Mnemonic widget
sr: Елемент пречице

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sr: Елемент који се активира када се притисне тастер пречице ове ознаке

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
sr: Жељено место за скраћивање текста, уколико ознака не располаже довољним простором за приказ целог текста

en: Single Line Mode
sr: Режим једног реда

en: Whether the label is in single line mode
sr: Да ли је ознака у једном реду

en: Angle
sr: Угао

en: Angle at which the label is rotated
sr: Угао под којим је ознака

en: The desired maximum width of the label, in characters
sr: Жељена највећа ширина ознаке, као број знакова

en: Track visited links
sr: Праћење посећених адреса

en: Whether visited links should be tracked
sr: Да ли се посећене адресе прате

en: Number of lines
sr: Број линија

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
sr: Жељени број линија, приликом скраћивања натписа прелома

en: The width of the layout
sr: Ширина приказа

en: The height of the layout
sr: Висина приказа

en: Currently filled value level
sr: Ниво вредности тренутног испуњења

en: Currently filled value level of the level bar
sr: Ниво вредности тренутног испуњења траке нивоа

en: Minimum value level for the bar
sr: Најмањи ниво вредности за траку

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
sr: Најмањи ниво вредности која може бити приказана траком

en: Maximum value level for the bar
sr: Највећи ниво вредности за траку

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
sr: Највећи ниво вредности која може бити приказана траком

en: The mode of the value indicator
sr: Режим указивача вредности

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
sr: Режим указивача вредности приказаног траком

en: Invert the direction in which the level bar grows
sr: Обрће смер у којем расте трака нивоа

en: Minimum height for filling blocks
sr: Најмања висина за блокове испуњавања

en: Minimum height for blocks that fill the bar
sr: Најмања висина за блокове који испуњавају траку

en: Minimum width for filling blocks
sr: Најмања ширина за блокове испуњавања

en: Minimum width for blocks that fill the bar
sr: Најмања ширина за блокове који испуњавају траку

en: URI
sr: Адреса

en: The URI bound to this button
sr: Адреса везана за ово дугме

en: Visited
sr: Посећена

en: Whether this link has been visited.
sr: Да ли је адреса посећена.

en: Whether this row can be activated
sr: Да ли овај ред може бити покренут

en: Whether this row can be selected
sr: Да ли овај ред може бити изабран

en: Permission
sr: Овлашћење

en: The GPermission object controlling this button
sr: Објекат Говлашћења који контролише ово дугме

en: Lock Text
sr: Текст закључавања

en: The text to display when prompting the user to lock
sr: Текст који ће бити приказан када се тражи од корисника да закључа

en: Unlock Text
sr: Текст откључавања

en: The text to display when prompting the user to unlock
sr: Текст који ће бити приказан када се тражи од корисника да откључа

en: Lock Tooltip
sr: Облачић за закључавање

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
sr: Објашњење које ће бити приказано када се тражи од корисника да закључа

en: Unlock Tooltip
sr: Облачић за откључавање

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
sr: Објашњење које ће бити приказано када се тражи од корисника да откључа

en: Not Authorized Tooltip
sr: Облачић неовлашћености

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
sr: Објашњење које ће бити приказано када се поставља кориснику који не може добити овлашћење

en: Inspected
sr: Надгледан

en: Inspected widget
sr: Надгледани елемент

en: magnification
sr: увећање

en: resize
sr: промени величину

en: Pack direction
sr: Правац паковања

en: The pack direction of the menubar
sr: Правац паковања траке изборника

en: Child Pack direction
sr: Правац паковања садржаног

en: The child pack direction of the menubar
sr: Правац паковања садржаног у изборнику

en: Style of bevel around the menubar
sr: Стил удубљења око траке изборника

en: Internal padding
sr: Унутрашња попуна

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sr: Количина ивичног размака између сенке изборника и ставки изборника

en: Popup
sr: Искачуће

en: The dropdown menu.
sr: Падајући изборник.

en: Menu model
sr: Модел изборника

en: The model from which the popup is made.
sr: Модел из кога се прави искачући изборник.

en: Align with
sr: Поравнај са

en: The parent widget which the menu should align with.
sr: Кључни елемент са којим треба да се поравна изборник.

en: Direction
sr: Правац

en: The direction the arrow should point.
sr: Смер у коме стрелица треба да показује.

en: Use a popover
sr: Користи искок

en: Use a popover instead of a menu
sr: Користиће искок уместо изборника

en: Popover
sr: Искок

en: The popover
sr: Искачући изборник

en: The currently selected menu item
sr: Тренутно изабрана ставка изборника

en: The accel group holding accelerators for the menu
sr: Група пречица која чува пречице изборника

en: Accel Path
sr: Путања пречице

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
sr: Путања пречице која се користи да се олакшано направе путање пречица ставки деце

en: Attach Widget
sr: Прикачи елемент

en: The widget the menu is attached to
sr: Елемент на који је изборник накачен

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sr: Наслов који може приказати управник прозора када се овај изборник отцепи

en: Tearoff State
sr: Стање отцепљеног

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
sr: Логичка вредност која назначава да ли је изборник отцепљен

en: Monitor
sr: Монитор

en: The monitor the menu will be popped up on
sr: Монитор на коме ће изборник искочити

en: Reserve Toggle Size
sr: Резервиши величину за прекидач

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
sr: Логичка вредност која указује да ли изборник резервише простор за прекидаче и иконице

en: Anchor hints
sr: Тачке качења

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
sr: Наговештаји постављања одакле би изборник могао да падне ван екрана

en: Rect anchor dx
sr: dx правоугаоног сидра

en: Rect anchor horizontal offset
sr: Водоравни померај правоугаоног сидра

en: Rect anchor dy
sr: dy правоугаоног сидра

en: Rect anchor vertical offset
sr: Усправни померај правоугаоног сидра

en: Menu type hint
sr: Наговештај о врсти изборника

en: Menu window type hint
sr: Наговештај врсте прозора изборника

en: Horizontal Padding
sr: Водоравна попуна

en: Extra space at the left and right edges of the menu
sr: Додатни простор на левим и десним ивицама изборника

en: Vertical Padding
sr: Усправна попуна

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sr: Количина размака који се додаје на врху и на дну изборника

en: Vertical Offset
sr: Усправни померај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sr: Када је изборник заправо подизборник, помери га усправно за овај број тачака

en: Horizontal Offset
sr: Водоравни померај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sr: Када је изборник заправо подмени, помери га водоравно за овај број тачака

en: Double Arrows
sr: Обе стрелице

en: When scrolling, always show both arrows.
sr: При клизању, увек приказуј ове стрелице.

en: Arrow Placement
sr: Положај стрелице

en: Indicates where scroll arrows should be placed
sr: Указује где треба поставити стрелице за клизање

en: Left Attach
sr: Лево припајање

en: Right Attach
sr: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of the child to
sr: Број ступца за који прикачити десну страну садржаног елемента

en: Top Attach
sr: Горње припајање

en: The row number to attach the top of the child to
sr: Број реда за који прикачити горњу страну садржаног елемента

en: Bottom Attach
sr: Доње припајање

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
sr: Произвољна константа за смањивање величине стрелице за клизање

en: Right Justified
sr: Десно поравнате

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
sr: Поставља да ли ставке изборника изгледају поравнате на десној страни траке изборника

en: Submenu
sr: Подмени

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
sr: Подмени везан на ставку изборника, или NULL ако не постоји

en: Sets the accelerator path of the menu item
sr: Поставите путању пречице за ставку изборника

en: The text for the child label
sr: Текст ознаке детета

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
sr: Количина простора коју користи стрелица, релативно у односу на величину фонта ставке изборника

en: Width in Characters
sr: Ширина у знаковима

en: The minimum desired width of the menu item in characters
sr: Најмања жељена ширина ставке изборника у карактерима

en: Take Focus
sr: Преузми фокус

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
sr: Логичка вредност која назначава да ли изборник преузима унос са тастатуре

en: Menu
sr: Изборник

en: The dropdown menu
sr: Падајући изборник

en: label border
sr: оквир натписа

en: Width of border around the label in the message dialog
sr: Ширина оквира око натписа у обавештајном прозорчету

en: Message Buttons
sr: Дугмићи обавештења

en: The buttons shown in the message dialog
sr: Дугмићи који се приказују у прозорчету са поруком

en: The primary text of the message dialog
sr: Главни текст прозорчета поруке

en: Use Markup
sr: Користи ознаке

en: The primary text of the title includes Pango markup.
sr: Главни текст наслова укључује Панго ознаке.

en: Secondary Text
sr: Помоћни текст

en: The secondary text of the message dialog
sr: Помоћни текст прозорчета поруке

en: Use Markup in secondary
sr: Користи ознаке у помоћном

en: The secondary text includes Pango markup.
sr: Помоћни текст укључује Панго ознаке.

en: Image
sr: Слика

en: The image
sr: Слика

en: Message area
sr: Област поруке

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
sr: ГткБокс који садржи примарну и секундарну ознаку прозорчета

en: Role
sr: Улога

en: The role of this button
sr: Улога овог дугмета

en: The icon
sr: Иконица

en: The text
sr: Текст

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr: Текст дугмета садржи ИксМЛ ознаке. Видети „pango_parse_markup()“

en: Menu name
sr: Име изборника

en: The name of the menu to open
sr: Име изборника који се треба отворити

en: Whether the menu is a parent
sr: Да ли је изборник родитељ

en: Centered
sr: На средини

en: Whether to center the contents
sr: Да ли треба садржај ставити на средину

en: Iconic
sr: Иконски

en: Whether to prefer the icon over text
sr: Да ли је пожељно имати иконицу више од текста

en: Parent
sr: Родитељ

en: The parent window
sr: Родитељски прозор

en: Is Showing
sr: Приказује се

en: Are we showing a dialog
sr: Да ли приказујемо прозорче

en: The screen where this window will be displayed.
sr: Екран на којем ће се приказати овај прозор.

en: Dialog Title
sr: Наслов прозорчета

en: The title of the file chooser dialog
sr: Наслов прозорчета за избор датотека

en: Modal
sr: Модални

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr: Ако је постављено, прозорче је модално (остали прозори се не могу користити док је овај приказан)

en: Whether the dialog is currently visible
sr: Да ли је прозорче тренутно видљиво

en: Transient for Window
sr: Провидност прозора

en: The transient parent of the dialog
sr: Провидност главног прозора прозорчета

en: Page
sr: Лист

en: The index of the current page
sr: Број текућег листа

en: Tab Position
sr: Положај језичака

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr: На којој страни се налазе језичци

en: Show Tabs
sr: Прикажи језичке

en: Whether tabs should be shown
sr: Да ли се језичци приказују или не

en: Show Border
sr: Прикажи ивицу

en: Whether the border should be shown
sr: Да ли се ивица приказује или не

en: Scrollable
sr: Много језичака

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
sr: Ако је постављено, додају се стрелице када има превише језичака да би стали на предвиђен простор

en: Enable Popup
sr: Омогући изборник

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sr: Ако је постављено, притисак на десни тастер миша отвара изборник који се може користити за пребацивање на лист

en: Group Name
sr: Назив групе

en: Group name for tab drag and drop
sr: Назив групе за превлачење и отпуштање језичка

en: Tab label
sr: Ознака језичка

en: The string displayed on the child's tab label
sr: Текст који се приказује као ознака садржаног језичка

en: Menu label
sr: Ознака изборника

en: The string displayed in the child's menu entry
sr: Текст који се приказује у садржаном изборнику

en: Tab expand
sr: Разоткри језичак

en: Whether to expand the child's tab
sr: Да ли да прошири садржану картицу или не

en: Tab fill
sr: Попуњавање језичака

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
sr: Да ли садржани језичци треба да попуне обезбеђени простор или не

en: Tab reorderable
sr: Променљивост редоследа језичака

en: Whether the tab is reorderable by user action
sr: Да ли је редослед језичака променљив корисниковим радњама или не

en: Tab detachable
sr: Језичак откачив

en: Whether the tab is detachable
sr: Да ли се језичак може откачити

en: Secondary backward stepper
sr: Друга корачница уназад

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Прикажи другу стрелицу за назад на другом крају зоне са језичцима

en: Secondary forward stepper
sr: Друга корачница унапред

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Прикажи другу стрелицу за напред на другом крају зоне са језичцима

en: Backward stepper
sr: Корачница уназад

en: Display the standard backward arrow button
sr: Прикажи обично дугме са стрелицом уназад

en: Forward stepper
sr: Корачница унапред

en: Display the standard forward arrow button
sr: Прикажи обично дугме са стрелицом унапред

en: Tab overlap
sr: Преклапање јзичака

en: Size of tab overlap area
sr: Величина области преклапања језичака

en: Tab curvature
sr: Искривљеност језичака

en: Size of tab curvature
sr: Величина искривљености језичака

en: Arrow spacing
sr: Размак стрелице

en: Scroll arrow spacing
sr: Размак између стрелица за клизање

en: Initial gap
sr: Почетни размак

en: Initial gap before the first tab
sr: Почетни размак који претходи првом табулатору

en: Tab gap
sr: Размак језичка

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
sr: Радни језичак се исцртава са размаком на дну

en: The orientation of the orientable
sr: Усмерење усмеривог елемента

en: Pass Through
sr: Пропусница

en: Pass through input, does not affect main child
sr: Пропушта унос, не омета главно дете

en: Index
sr: Садржај

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
sr: Садржај у преклопу родитеља, вредност „-1“ за главно дете

en: Action group
sr: Група радње

en: Action group to launch actions from
sr: Група радње из које се покрећу радње

en: Pad device
sr: Уређај падиљона

en: Pad device to control
sr: Уређај падиљона за контролу

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sr: Положај раздвојника плоча у тачкама (0 означава скроз на левој страни или на врху)

en: Position Set
sr: Положај постављен

en: TRUE if the Position property should be used
sr: Укључено уколико треба користити особину за положај

en: Minimal Position
sr: Најмањи положај

en: Smallest possible value for the "position" property
sr: Најмања могућа вредност за особину „position“

en: Maximal Position
sr: Највећи положај

en: Largest possible value for the "position" property
sr: Највећа могућа вредност за особину „position“

en: Wide Handle
sr: Широка ручка

en: Whether the paned should have a prominent handle
sr: Да ли окно треба да има истакнуту ручку

en: Handle Size
sr: Величина ручке

en: Width of handle
sr: Ширина ручке

en: Resize
sr: Промени величину

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
sr: Ако је постављено, садржани елемент се шири и скупља заједно са оквирним елементом

en: Shrink
sr: Скупљање

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sr: Ако је постављено, садржани елемент може бити мањи него што је потребно

en: Location to Select
sr: Место за бирање

en: The location to highlight in the sidebar
sr: Место за истицање у бочној траци

en: Open Flags
sr: Отвори опције

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
sr: Режими у којима програм позивар може да отвори места изабрана у бочној траци

en: Show recent files
sr: Прикажи скорашње датотеке

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
sr: Да ли страничник садржи уграђену пречицу за скорашње датотеке

en: Show 'Desktop'
sr: Прикажи „Радну површ“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
sr: Да ли бочна трака садржи уграђену пречицу до фасцикле „Радна површ“

en: Show 'Connect to Server'
sr: Прикажи „Повежи се са сервером“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
sr: Да ли бочна трака садржи уграђену пречицу до прозорчета „Повежи се са сервером“

en: Show 'Enter Location'
sr: Приказује 'Унесите место'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
sr: Да ли бочна трака садржи уграђену пречицу за ручно уношење места

en: Whether the sidebar only includes local files
sr: Да ли бочна трака укључује само месне датотеке

en: Show 'Trash'
sr: Прикажи „Смеће“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
sr: Да ли страничник садржи уграђену пречицу ка месту где је смеће

en: Show 'Other locations'
sr: Прикажи „Друга места“

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
sr: Да ли страничник садржи ставку за приказ других места

en: Show “Starred Location”
sr: Прикажи „места са звездицом“

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
sr: Да ли страничник садржи ставку за приказ датотека са звездицом

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
sr: Да ли да изостави „::populate-popup“ за искачуће прозорчиће који нису изборници

en: Loading
sr: Учитавам

en: Whether the view is loading locations
sr: Да ли преглед учитава места

en: Fetching networks
sr: Добављам мреже

en: Whether the view is fetching networks
sr: Да ли преглед довлачи мреже

en: Icon of the row
sr: Иконица реда

en: The icon representing the volume
sr: Иконица која представља уређај

en: Name of the volume
sr: Назив уређаја

en: The name of the volume
sr: Представља назив уређаја

en: Path of the volume
sr: Путања до уређаја

en: The path of the volume
sr: Представља путању уређаја

en: Volume represented by the row
sr: Јачина тона представљена редом

en: The volume represented by the row
sr: Уређај представљен унутар реда

en: Mount represented by the row
sr: Тачка качења представљена унутар реда

en: The mount point represented by the row, if any
sr: Представља тачку качења унутар реда, ако је има

en: File represented by the row
sr: Датотека представљена редом

en: The file represented by the row, if any
sr: Датотека представљена унутар реда, ако је има

en: Whether the row represents a network location
sr: Да ли ред приказује мрежно место

en: Whether the plug is embedded
sr: Да ли је утикач угњежден

en: Socket Window
sr: Прозор утичнице

en: The window of the socket the plug is embedded in
sr: Прозор утичнице у коме је утикач угњежден

en: Relative to
sr: Односно на

en: Widget the bubble window points to
sr: Елемент на који указује балончић

en: Pointing to
sr: Указује на

en: Rectangle the bubble window points to
sr: Правоугаоник на који указује балончић

en: Position to place the bubble window
sr: Положај на који ставити балончић

en: Whether the popover is modal
sr: Да ли је искок модални

en: Transitions enabled
sr: Прелази укључени

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
sr: Да ли су прелаи приказа  и скривања укључени или не

en: Constraint
sr: Ограничење

en: Constraint for the popover position
sr: Ограничење за положај искока

en: Visible submenu
sr: Видљив подизборник

en: The name of the visible submenu
sr: Назив видљивог подизборника

en: The name of the submenu
sr: Назив подизборника

en: Name of the printer
sr: Назив штампача

en: Backend
sr: Позадинац

en: Backend for the printer
sr: Позадински мотор за штампач

en: Is Virtual
sr: Да ли је виртуелни

en: FALSE if this represents a real hardware printer
sr: НИЈЕ ИЗАБРАНО ако ово представља прави хардверски штампач

en: Accepts PDF
sr: Прихвата ПДФ

en: TRUE if this printer can accept PDF
sr: Постављено ако штампач прихвата ПДФ документа

en: Accepts PostScript
sr: Прихвата ПостСкрипт

en: TRUE if this printer can accept PostScript
sr: Постављено ако штампач прихвата ПостСкрипт

en: State Message
sr: Порука стања

en: String giving the current state of the printer
sr: Ниска која даје тренутно стање штампача

en: Location
sr: Место

en: The location of the printer
sr: Место штампача

en: The icon name to use for the printer
sr: Назив иконице која се користи за штампач

en: Job Count
sr: Број послова

en: Number of jobs queued in the printer
sr: Број послова заказаних у штампачу

en: Paused Printer
sr: Паузирани штампач

en: TRUE if this printer is paused
sr: Постављено ако је штампач паузиран

en: Accepting Jobs
sr: Прихвата послове

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
sr: Постављено ако штампач прихвата нове послове

en: Option Value
sr: Вредност опције

en: Value of the option
sr: Вредност за опцију

en: Source option
sr: Могућност извора

en: The PrinterOption backing this widget
sr: Могућности штампача које подржавају овај елемент

en: Title of the print job
sr: Наслов посла штампања

en: Printer
sr: Штампач

en: Printer to print the job to
sr: Штампач на коме се штампа посао

en: Settings
sr: Подешавања

en: Printer settings
sr: Подешавања штампача

en: Page Setup
sr: Подешавање странице

en: Track Print Status
sr: Прати стање штампања

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
sr: Постављено ако посао за штампање наставља да емитује сигнале измењеног стања пошто су подаци за штампу послати штампачу или серверу штампе.

en: Default Page Setup
sr: Подразумеване поставке стране

en: The GtkPageSetup used by default
sr: Гтк поставке стране које се користе као подразумеване

en: Print Settings
sr: Подешавање штампе

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
sr: Гтк подешавања штампе која се користе приликом покретања прозорчета

en: Job Name
sr: Назив посла

en: A string used for identifying the print job.
sr: Ниска која идентификује посао штампања.

en: Number of Pages
sr: Број страна

en: The number of pages in the document.
sr: Број страна у документу.

en: Current Page
sr: Тренутна страна

en: The current page in the document
sr: Тренутна страна у документу

en: Use full page
sr: Користи целу страну

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
sr: Постављено ако је почетак контекста треба да буде у ћошку стране, а не у ћошку области штампе

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
sr: Постављено ако ће операција штампања наставити да пријављује стање посла штампања пошто су подаци за штампу послати штампачу или сервер штампе.

en: Unit
sr: Јединица

en: The unit in which distances can be measured in the context
sr: Јединица у којој се удаљености у контексту мере

en: Show Dialog
sr: Прикажи прозорче

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
sr: Постављено ако се приказује прозорче напретка за време штампе.

en: Allow Async
sr: Дозволи асинхроно

en: TRUE if print process may run asynchronous.
sr: Постављено ако процес штампе може да ради асинхроно.

en: Export filename
sr: Назив датотеке за извоз

en: Status
sr: Стање

en: The status of the print operation
sr: Стање операције штампања

en: Status String
sr: Ниска стања

en: A human-readable description of the status
sr: Читљив опис стања

en: Custom tab label
sr: Ознака произвољног језичка

en: Label for the tab containing custom widgets.
sr: Ознака језичка који садржи произвољне елементе.

en: Support Selection
sr: Подржава избор

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
sr: Постављено ако операција штампања подржава штампање избора.

en: Has Selection
sr: Има избор

en: TRUE if a selection exists.
sr: Постављено ако избор постоји.

en: Embed Page Setup
sr: Угњеждене поставке стране

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
sr: Постављено ако су падајући изборници поставке стране угњеждени у Гтк прозорчету за штампу

en: Number of Pages To Print
sr: Број страна за штампање

en: The number of pages that will be printed.
sr: Број страна који ће бити штампан.

en: The GtkPageSetup to use
sr: Гтк поставке стране које се користе

en: Selected Printer
sr: Изабрани штампач

en: The GtkPrinter which is selected
sr: Гтк штампач који је изабран

en: Manual Capabilities
sr: Ручне могућности

en: Capabilities the application can handle
sr: Могућности са којима програм може да рукује

en: Whether the dialog supports selection
sr: Да ли прозорче подржава избор

en: Whether the application has a selection
sr: Да ли програм има избор

en: Fraction
sr: Део

en: The fraction of total work that has been completed
sr: Део који је завршен од укупног посла

en: Pulse Step
sr: Корак увећања

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sr: Колико од укупног напретка унапредити померајући блок при скоковитом прираштају

en: Text to be displayed in the progress bar
sr: Текст који се приказује у траци напретка

en: Show text
sr: Прикажи текст

en: Whether the progress is shown as text.
sr: Да ли се напредак приказује као текст.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
sr: Жељено место за скраћивање текста, уколико трака напретка не располаже довољним простором за приказ целог текста.

en: X spacing
sr: Положени размак

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
sr: Додатни размаци постављени на ширину траке напретка.

en: Y spacing
sr: Усправни размак

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
sr: додатни размаци постављени на висину траке напретка.

en: Minimum horizontal bar width
sr: Најмања ширина водоравне траке

en: The minimum horizontal width of the progress bar
sr: Најмања водоравна ширина траке напретка

en: Minimum horizontal bar height
sr: Најмања висина водоравне траке

en: Minimum horizontal height of the progress bar
sr: Најмања водоравна висина траке напретка

en: Minimum vertical bar width
sr: Најмања усправна ширина траке

en: The minimum vertical width of the progress bar
sr: Најмања усправна ширина траке напретка

en: Minimum vertical bar height
sr: Најмања усправна висина траке

en: The minimum vertical height of the progress bar
sr: Најмања усправна висина траке напретка

en: The radio button whose group this widget belongs to.
sr: Радио-дугме чијој групи овај елемент припада.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
sr: Радио ставка изборника чијој групи овај елемент припада.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
sr: Радио дугме траке алата чијој групи ово дугме припада.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sr: Гтк поравнање које садржи текућу вредност овог опсега

en: Invert direction slider moves to increase range value
sr: Изврни смер кретања клизача за повећање вредности опсега

en: Lower stepper sensitivity
sr: Осетљивост доње корачнице

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
sr: Ниво осетљивости корачнице за подешавање доње стране

en: Upper stepper sensitivity
sr: Осетљивост горње корачнице

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
sr: Ниво осетљивости корачнице за подешавање горње стране

en: Show Fill Level
sr: Прикажи ниво попуне

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
sr: Да ли да се приказује индикатор нивоа попуне на ували.

en: Restrict to Fill Level
sr: Ограничи на ниво попуне

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
sr: Да ли да се ограничава горња граница нивоа попуне.

en: Fill Level
sr: Ниво попуне

en: The fill level.
sr: Ниво попуне.

en: Round Digits
sr: Заокруживање цифара

en: The number of digits to round the value to.
sr: Број цифара на који ће бити заокружена вредност.

en: Slider Width
sr: Ширина клизача

en: Width of scrollbar or scale thumb
sr: Ширина клизача или размерника

en: Trough Border
sr: Ивица увале

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
sr: Размак између клизача/корачнице и спољног удубљења

en: Stepper Size
sr: Величина корачнице

en: Length of step buttons at ends
sr: Дужина корачница на крајевима

en: Stepper Spacing
sr: Размак корачница

en: Spacing between step buttons and thumb
sr: Размак између корачница и клизача

en: Arrow X Displacement
sr: Водоравни померај стрелице

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Колико померити стрелицу у правцу X осе када се дугме притисне

en: Arrow Y Displacement
sr: Усправни померај стрелице

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Колико померити стрелицу у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Trough Under Steppers
sr: Приказ испод корачнице

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
sr: Одређује да ли да приказује све или да се изоставе корачнице и размак

en: Arrow scaling
sr: Величина стрелица

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
sr: Величина стрелица у односу на величину дугмета клизача

en: Recent Manager
sr: Управник скорашњих ставки

en: The RecentManager object to use
sr: Управник скорашњих ставки који се користи

en: Show Private
sr: Прикажи приватне

en: Whether the private items should be displayed
sr: Да ли треба приказати приватне ставке

en: Show Tooltips
sr: Прикажи савете

en: Whether there should be a tooltip on the item
sr: Да ли приказивати савете на ставкама

en: Show Icons
sr: Прикажи иконице

en: Whether there should be an icon near the item
sr: Да ли приказивати иконице поред ставке

en: Show Not Found
sr: Прикажи непронађене

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
sr: Да ли треба приказивати ставке које показују на недоступне ресурсе

en: Whether to allow multiple items to be selected
sr: Да ли дозволити извор више ставки

en: Local only
sr: Само локални

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
sr: Да ли изабрани ресурс(и) треба да буду ограничени на само локалне датотеке: адресе

en: Limit
sr: Ограничење

en: The maximum number of items to be displayed
sr: Највећи број ставки за приказ

en: Sort Type
sr: Врста ређања

en: The sorting order of the items displayed
sr: Редослед ређања приказаних ставки

en: The current filter for selecting which resources are displayed
sr: Текући филтер којим се одређује који су ресурси приказани

en: The full path to the file to be used to store and read the list
sr: Пуна путања до датотеке која се користи за складиштење и читање листе

en: The size of the recently used resources list
sr: Величина списка најскорије коришћених изворишта

en: Transition type
sr: Врста прелаза

en: The type of animation used to transition
sr: Врста анимације коришћене за прелаз

en: Transition duration
sr: Трајање прелаза

en: The animation duration, in milliseconds
sr: Трајње анимације, у милисекундама

en: Reveal Child
sr: Откриј садржаног

en: Whether the container should reveal the child
sr: Да ли садржалац треба да открије садржаног

en: Child Revealed
sr: Откривени садржан

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
sr: Да ли је садржани откривен а мета анимације достигнута

en: The value of the scale
sr: Вредност размере

en: The icon size
sr: Величина иконице

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
sr: Гтк поравнање које садржи текућу вредност овог дугмета са скалом

en: Icons
sr: Иконице

en: List of icon names
sr: Списак имена иконица

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sr: Број децималних места које желите да прикажете у вредности

en: Draw Value
sr: Прикажи вредност

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sr: Да ли се текућа вредност приказује као текст уз клизач

en: Has Origin
sr: Садржи почетак

en: Whether the scale has an origin
sr: Да ли размера има почетак

en: Value Position
sr: Место за вредност

en: The position in which the current value is displayed
sr: Место на којем се приказује текућа вредност

en: Slider Length
sr: Дужина клизача

en: Length of scale's slider
sr: Дужина клизача за размерник

en: Value spacing
sr: Размак вредности

en: Space between value text and the slider/trough area
sr: Размак између текста са вредношћу и површине клизача

en: Horizontal adjustment
sr: Водоравна поправка

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sr: Водоравно прилагођавање које се дели између клизећег елемента и његовог контролора

en: Vertical adjustment
sr: Усправна поправка

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sr: Усправно прилагођавање које се дели између клизећег елемента и његовог контролора

en: Horizontal Scrollable Policy
sr: Водоравна клизна полиса

en: How the size of the content should be determined
sr: Како треба да буде одређена величина садржаја

en: Vertical Scrollable Policy
sr: Усправна клизна полиса

en: Minimum Slider Length
sr: Најмања дужина клизача

en: Minimum length of scrollbar slider
sr: Најмања дозвољена дужина клизача

en: Fixed slider size
sr: Утврђена величина клизача

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sr: Не дозвољава промену величине клизача, већ је утврђује на најмању дозвољену дужину

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr: Прикажи другу стрелицу уназад на супротној страни клизача

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr: Прикажи другу стрелицу унапред на супротној страни клизача

en: Horizontal Adjustment
sr: Водоравна поправка

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sr: Гтк поравнање за водоравни положај

en: Vertical Adjustment
sr: Усправна поправка

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sr: Гтк поравнање за усправни положај

en: Horizontal Scrollbar Policy
sr: Приказивање стрелица за водоравно померање

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sr: Када се приказују стрелице за водоравно померање садржаја

en: Vertical Scrollbar Policy
sr: Приказивање стрелица за усправно померање

en: When the vertical scrollbar is displayed
sr: Када се приказују стрелице за усправно померање садржаја

en: Window Placement
sr: Постављање прозора

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
sr: Где је смештен садржај у односу на стрелице за померање.

en: Window Placement Set
sr: Постављено постављање прозора

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
sr: Да ли се „window-placement“ користи да се одреди позиција садржаја у односу на клизаче.

en: Shadow Type
sr: Врста сенке

en: Style of bevel around the contents
sr: Стил удубљења око садржаја

en: Scrollbars within bevel
sr: Клизачи унутар удубљења

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
sr: Постави клизаче између удубљења прозора са клизачима

en: Scrollbar spacing
sr: Размак између стрелица

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sr: Број тачака између стрелица за померање садржаја и самог садржаја

en: Minimum Content Width
sr: Најмања ширина садржаја

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
sr: Најмања ширина коју ће померен прозор да додели свом садржају

en: Minimum Content Height
sr: Најмања висина садржаја

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
sr: Најмања висина коју ће померен прозор да додели свом садржају

en: Kinetic Scrolling
sr: Кинетичко клизање

en: Kinetic scrolling mode.
sr: Режим кинетичког клизања.

en: Overlay Scrolling
sr: Клизање преко преклопа

en: Overlay scrolling mode
sr: Режим клизања преко преклопа

en: Maximum Content Width
sr: Највећа ширина садржаја

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
sr: Највећа ширина коју ће померен прозор да додели свом садржају

en: Maximum Content Height
sr: Највећа висина садржаја

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
sr: Највећа висина коју ће померен прозор да додели свом садржају

en: Propagate Natural Width
sr: Распростире природну ширину

en: Propagate Natural Height
sr: Распростире природну висину

en: Search Mode Enabled
sr: Укључени режим претраге

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабраног писма

en: Whether to show the close button in the toolbar
sr: Да ли ће бити приказано дугме за затварање у траци алата

en: Draw
sr: Исцртавање

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sr: Да ли се раздвојници исцртавају, или су празнине

en: Double Click Time
sr: Време двоклика

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sr: Најдужи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у милисекундама)

en: Double Click Distance
sr: Размак двоклика

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sr: Највећи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у тачкама)

en: Cursor Blink
sr: Треперење курзора

en: Whether the cursor should blink
sr: Да ли курзор треба да трепери

en: Cursor Blink Time
sr: Време трептаја курзора

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sr: Време између два трептаја курзора, у милисекундама

en: Cursor Blink Timeout
sr: Време трептаја курзора

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
sr: Време после ког курзор престаје трепање, у милисекундама

en: Split Cursor
sr: Раздвојени курзор

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sr: Да ли треба приказати два курзора за мешани текст са лева на десно и са десна на лево

en: Cursor Aspect Ratio
sr: Размера односа курсора

en: The aspect ratio of the text caret
sr: Размера односа текстуалне цртице

en: Theme Name
sr: Назив теме

en: Name of theme to load
sr: Назив теме за учитавање

en: Icon Theme Name
sr: Назив теме иконице

en: Name of icon theme to use
sr: Назив теме иконице која ће се користити

en: Fallback Icon Theme Name
sr: Назив резервне теме иконица

en: Name of a icon theme to fall back to
sr: Назив теме иконице која ће се користити као резервна

en: Key Theme Name
sr: Назив теме тастера

en: Name of key theme to load
sr: Назив теме тастера за учитавање

en: Menu bar accelerator
sr: Пречица траке изборника

en: Keybinding to activate the menu bar
sr: Пречица за приступ траци изборника

en: Drag threshold
sr: Праг превлачења

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sr: Колико се тачака сме курзор померити пре повлачења

en: Font Name
sr: Назив фонта

en: The default font family and size to use
sr: Основна породица писма и величина за коришћење

en: Icon Sizes
sr: Величине иконице

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
sr: Списак величина иконице (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
sr: Гтк додаци

en: List of currently active GTK modules
sr: Списак тренутно покренутих Гтк додатака

en: Xft Antialias
sr: Иксфт омекшавање

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Да ли да омекшава Иксфт фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумевано

en: Xft Hinting
sr: Иксфт погађање

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Да ли да користи погађање за Иксфт фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумевано

en: Xft Hint Style
sr: Стил Иксфт поготка

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
sr: Који степен погодатака да користи: „hintnone“, „hintslight“, „hintmedium“, или „hintfull“

en: Xft RGBA
sr: Иксфт РГБА

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sr: Врста омекшавања испод тачке; „none“, „rgb“, „bgr“, „vrgb“, „vbgr“

en: Xft DPI
sr: Иксфт ТПИ

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sr: Резолуција за Иксфт, у 1024 * тачака/инчу. -1 за подразумевану вредност

en: Cursor theme name
sr: Назив теме курзора

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
sr: Назив теме курзора која ће се користити или NULL за подразумевану тему

en: Cursor theme size
sr: Величина теме курзора

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
sr: Величина за курзоре, или 0 за подразумевану величину

en: Alternative button order
sr: Обрнути редослед дугмића

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
sr: Да ли дугмад у прозорчићима користе обрнути редослед

en: Alternative sort indicator direction
sr: Заменски указивач смера ређања

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
sr: Да ли је смер индикатора ређања у приказима листа и стабала обрнут у односу на подразумевани (где доле значи растуће)

en: Show the 'Input Methods' menu
sr: Прикажи изборник „Начини уноса“

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sr: Да ли да контекстни изборник уноса и приказа текста нуди мењање начина уноса

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
sr: Прикажи изборник „Убаци контролни Уникод знак“

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
sr: Да ли да приручни изборник уноса и приказа текста нуди уношење контролних знакова

en: Start timeout
sr: Време ограничења почетка

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
sr: Почетна вредност времена ограничења, када се дугме притисне

en: Repeat timeout
sr: Време ограничења понављања

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
sr: Вредност времена ограничења понављања, када се дугме притисне

en: Expand timeout
sr: Време ограничења проширивања

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
sr: Вредност времена ограничења проширивања, када се елемент шири на нови регион

en: Color scheme
sr: Шема боја

en: A palette of named colors for use in themes
sr: Палета именованих боја за коришћење у темама

en: Enable Animations
sr: Омогући анимације

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sr: Да ли омогућити анимације у целом Гтк-у.

en: Enable Touchscreen Mode
sr: Омогући начин рада са додиром на екран

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
sr: Када је постављено, не екран се не шаљу догађаји обавештавања кретања

en: Tooltip timeout
sr: Рок савета

en: Timeout before tooltip is shown
sr: Временски рок пре него што се савет прикаже

en: Tooltip browse timeout
sr: Рок савета за разгледање

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
sr: Временски рок пре него што се савет прикаже у начину рада разгледања

en: Tooltip browse mode timeout
sr: Рок начина разгледања савета

en: Timeout after which browse mode is disabled
sr: Временски рок после кога се начин рада разгледања онемогућује

en: Keynav Cursor Only
sr: Само тастери елемената

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
sr: Када је постављено, биће доступни само тастери показивача који служе за управљање елементима

en: Keynav Wrap Around
sr: Преламање тастера елемената

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
sr: Одређује да ли да користи преламање за управљање елементима са тастатуре

en: Error Bell
sr: Звук за грешку

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
sr: Када је постављено, звук ће вас упозорити на грешке при управљању елементима преко тастатуре

en: Color Hash
sr: Хеш боја

en: A hash table representation of the color scheme.
sr: Како изгледа хеш табела шеме боја.

en: Default file chooser backend
sr: Подразумевана подршка за избор датотека

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sr: Назив подршке коју подразумевано користи Гтк избирач датотеке

en: Default print backend
sr: Подразумевани позадински мотор за штампање

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
sr: Списак позадинских мотора за штампање који се подразумевано користе

en: Default command to run when displaying a print preview
sr: Подразумевана наредба за покретање при приказивању прегледа штампе

en: Command to run when displaying a print preview
sr: Наредба за покретање при приказивању прегледа штампе

en: Enable Mnemonics
sr: Омогући мнемонике

en: Whether labels should have mnemonics
sr: Да ли ознаке треба да имају мнемонике

en: Enable Accelerators
sr: Омогући пречице

en: Whether menu items should have accelerators
sr: Да ли ставке изборника треба да имају пречице

en: Recent Files Limit
sr: Ограничење скорашњих датотека

en: Number of recently used files
sr: Број скоро коришћених датотека

en: Default IM module
sr: Подразумевани модул метода уноса

en: Which IM module should be used by default
sr: Који модул метода уноса треба користити као подразумевани

en: Recent Files Max Age
sr: Највећа старост скорашњих датотека

en: Maximum age of recently used files, in days
sr: Највећа старост за скоро коришћене датотеке, у данима

en: Fontconfig configuration timestamp
sr: Време и датум подешавања подешавача фонтова

en: Timestamp of current fontconfig configuration
sr: Временска ознака тренутног подешавања фонта

en: Sound Theme Name
sr: Назив звучне теме

en: XDG sound theme name
sr: Назив ХДГ звучне теме

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
sr: Звучна потврда уноса

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
sr: Да ли да се пуштају звуци као потврде на уносе корисника

en: Enable Event Sounds
sr: Омогући звук на догађаје

en: Whether to play any event sounds at all
sr: Да ли да се уопште пуштају звуци на догађаје

en: Enable Tooltips
sr: Омогући савете

en: Whether tooltips should be shown on widgets
sr: Да ли да се савети приказују на елементима

en: Toolbar style
sr: Стил траке алата

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sr: Да ли подразумеване траке алата имају само текст, текст и иконице, само иконице, итд.

en: Toolbar Icon Size
sr: Величина иконице за алатке

en: The size of icons in default toolbars.
sr: Величина иконице подразумеваних трака алата.

en: Auto Mnemonics
sr: Самосталне прибелешке

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
sr: Одређује да ли треба аутоматски приказати и сакрити мнемонике када их корисник укључи.

en: Primary button warps slider
sr: Примарно дугме довлачи клизач

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
sr: Да ли примарни клик на жлеб треба да довуче клизач на положај

en: Visible Focus
sr: Фокус видљивости

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
sr: Да ли „правоугаоници првог плана“ треба да буду скривени све док корисник не почне да користи тастатуру.

en: Application prefers a dark theme
sr: Програм воли тамну тему

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
sr: Да ли програм да преферира да има тамну тему.

en: Show button images
sr: Прикажи слике дугмета

en: Whether images should be shown on buttons
sr: Да ли да се на дугметима приказује слика

en: Select on focus
sr: Изабери кад је у фокусу

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sr: Да ли изабрати садржај када поље добије фокус

en: Password Hint Timeout
sr: Истек времена наговештаја лозинке

en: How long to show the last input character in hidden entries
sr: Колико дуго ће бити приказан последњи знак уноса у скривеним ставкама

en: Show menu images
sr: Прикажи слике у изборнику

en: Whether images should be shown in menus
sr: Да ли се приказују слике у изборнику

en: Delay before drop down menus appear
sr: Време пре појаве падајућих изборника

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sr: Време пре приказивања подизборника траке изборника

en: Scrolled Window Placement
sr: Постављање прозора са клизачима

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
sr: Где се смешта садржај прозора са клизачима у односу на клизаче, ако није превазиђено сопственим постављањем прозора са клизачима.

en: Can change accelerators
sr: Дозвољена измена пречица

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sr: Да ли је дозвољена измена пречица притиском на тастере над ставком изборника

en: Delay before submenus appear
sr: Време пре појаве подменија

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sr: Најмање време које се показивач миша мора задржати преко ставке изборника да би се појавио подмени

en: Delay before hiding a submenu
sr: Време пре скривања подменија

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sr: Време пре скривања подменија када се показивач креће према подменију

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
sr: Да ли изабрати садржај ознаке када добије фокус

en: Custom palette
sr: Подешена палета

en: Palette to use in the color selector
sr: Која се палета користи у изборнику боје

en: IM Preedit style
sr: Начин предуноса методе уноса

en: How to draw the input method preedit string
sr: Како исцртати текст предуноса за начине уноса

en: IM Status style
sr: Стил стања метода уноса

en: How to draw the input method statusbar
sr: Како исцртати траку стања начина уноса

en: Desktop shell shows app menu
sr: Шкољка радне површи приказује изборник програма

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
sr: Изаберите ако окружење радне површи приказује изборник програма, поништите ако сам програм треба да га прикаже.

en: Desktop shell shows the menubar
sr: Шкољка радне површи приказује траку изборника

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
sr: Изаберите ако окружење радне површи приказује траку изборника, поништите ако сам програм треба да га прикаже.

en: Desktop environment shows the desktop folder
sr: Радно окружење показује фасциклу радне површи

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
sr: Изаберите ако радно окружење приказује фасциклу радне површи, поништите ако је не приказује.

en: Titlebar double-click action
sr: Радња двоклика по траци наслова

en: The action to take on titlebar double-click
sr: Радња која ће се обавити приликом двоструког притиска на траку наслова

en: Titlebar middle-click action
sr: Радња средњег клика по траци наслова

en: The action to take on titlebar middle-click
sr: Радња која ће се обавити приликом притиска средњим тастером на траку наслова

en: Titlebar right-click action
sr: Радња десног клика по траци наслова

en: The action to take on titlebar right-click
sr: Радња која ће се обавити приликом притиска десним тастером на траку наслова

en: Dialogs use header bar
sr: Прозорчићи користе траку заглавља

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
sr: Да ли уграђени Гтк+ прозорчићи треба да користе траку заглавља уместо области радње.

en: Enable primary paste
sr: Укључује убацивање првог

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
sr: Да ли средњи клик на миша треба да убаци „ПРВИ“ садржај оставе на положај курзора.

en: Recent Files Enabled
sr: Укључене скорашње датотеке

en: Whether GTK+ remembers recent files
sr: Да ли Гтк+ памти скорашње датотеке

en: Long press time
sr: Време дугог притиска

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
sr: Време за притисак дугмета/додира како би се сматрао дугим притиском (у милисекундама)

en: Whether to show cursor in text
sr: Да ли треба приказати показивач миша у тексту

en: Whether to use overlay scrollbars
sr: Да ли ће бити коришћене лебдеће траке за клизање

en: Accelerator
sr: Убрзавач

en: Disabled text
sr: Искључени текст

en: View
sr: Преглед

en: Accelerator Size Group
sr: Група величине убрзавача

en: Title Size Group
sr: Група величине наслова

en: Section Name
sr: Назив одељка

en: View Name
sr: Назив прегледа

en: Maximum Height
sr: Највећа висина

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
sr: Тастери убрзавача за пречице врсте „Убрзавач“

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
sr: Иконица за приказивање за пречице врсте „Други покрет“

en: Icon Set
sr: Постављена иконица

en: Whether an icon has been set
sr: Да ли је иконица постављена

en: A short description for the shortcut
sr: Кратак опис за пречицу

en: A short description for the gesture
sr: Кратак опис за покрет

en: Subtitle Set
sr: Постављен поднаслов

en: Whether a subtitle has been set
sr: Да ли је поднаслов постављен

en: Text direction for which this shortcut is active
sr: Усмерење текста за који је ова пречица активна

en: Shortcut Type
sr: Врста пречице

en: The type of shortcut that is represented
sr: Врста пречице која се представља

en: Action Name
sr: Назив радње

en: The name of the action
sr: Назив за радњу

en: Mode
sr: Режим

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
sr: Правци у којима величина групе утиче на захтеване величине садржаних елемената

en: Ignore hidden
sr: Занемари скривене

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
sr: Ако је постављено, немапирани елементи се игноришу када се одређује величина групе

en: Climb Rate
sr: Брзина повећања

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
sr: Стопа убрзања када је притиснуто дугме или тастер

en: Snap to Ticks
sr: Заустави се на цртицама

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sr: Да ли се погрешне вредности самостално мењају у најближи корак вртећег дугмета

en: Numeric
sr: Бројевни

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sr: Да ли се занемарују небројевни знакови

en: Wrap
sr: У круг

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sr: Да ли се вртеће дугме врти у круг по достизању граница

en: Update Policy
sr: Начин освежавања

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sr: Да ли се вртеће дугме увек освежава, или само када је вредност дозвољена

en: Reads the current value, or sets a new value
sr: Читање тренутне вредности, или постављање нове

en: Style of bevel around the spin button
sr: Стил удубљења око вртећег дугмета

en: Whether the spinner is active
sr: Да ли је вртешка укључена

en: Homogeneous sizing
sr: Једнообразно развеличавање

en: Horizontally homogeneous
sr: Хоризонтално једнообразно

en: Horizontally homogeneous sizing
sr: Једнообразно хоризонтално размеравање

en: Vertically homogeneous
sr: Вертикално једнообразно

en: Vertically homogeneous sizing
sr: Једнообразно вертикално размеравање

en: Visible child
sr: Видљиви садржани

en: The widget currently visible in the stack
sr: Елемент је тренутно видљив у штеку

en: Name of visible child
sr: Назив видљивог садржаног

en: The name of the widget currently visible in the stack
sr: Назив елемента тренутно видљивог у штеку

en: Transition running
sr: Рад прелаза

en: Whether or not the transition is currently running
sr: Да ли прелаз тренутно ради или не

en: Interpolate size
sr: Размера уметка

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
sr: Да ли се величина треба течно сразмеравати када се мења између деце која су различитих величина

en: The name of the child page
sr: Назив странице садржаног

en: The title of the child page
sr: Наслов странице садржаног

en: Icon name
sr: Назив иконице

en: The icon name of the child page
sr: Назив иконице странице садржаног

en: Needs Attention
sr: Захтева пажњу

en: Whether this page needs attention
sr: Да ли ова страница захтева пажњу

en: Stack
sr: Штек

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
sr: Припадајућа хрпа за овај GtkStackSidebar

en: Symbolic size to use for named icon
sr: Симболичка величина која ће се користити за именоване иконице

en: Style of bevel around the statusbar text
sr: Начин приказа удубљења око текста на траци стања

en: The associated GdkScreen
sr: Повезани Гдк екран

en: FrameClock
sr: Часовник кадра

en: The associated GdkFrameClock
sr: Придружени часовник Гдк кадра

en: Text direction
sr: Смер текста

en: The parent style context
sr: Садржај родитељског стила

en: Property name
sr: Назив својства

en: The name of the property
sr: Назив својства

en: Value type
sr: Врста вредности

en: The value type returned by GtkStyleContext
sr: Врста вредности коју враћа садржај Гтк стила

en: Whether the switch is on or off
sr: Да ли је прекидач укључен или искључен

en: The backend state
sr: Стање позадинца

en: The minimum width of the handle
sr: Најмања ширина ручице

en: Slider Height
sr: Висина клизача

en: The minimum height of the handle
sr: Најмања висина ручке

en: Tag Table
sr: Табела ознака

en: Text Tag Table
sr: Табела ознака текста

en: Current text of the buffer
sr: Текући текст међумеморије

en: Has selection
sr: Има избор

en: Whether the buffer has some text currently selected
sr: Да ли међумеморија тренутно има изабран неки текст

en: Cursor position
sr: Положај курзора

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
sr: Положај ознаке уноса (као померај од почетка међумеморије)

en: Copy target list
sr: Списак одредишта за умножавање

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
sr: Списак одредишта који ова међумеморија подржава за умножавање из оставе и као извори превлачења и спуштања

en: Paste target list
sr: Списак одредишта за убацивање

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
sr: Списак одредишта који ова међумеморија подржава за убацивање из оставе и као одредишта за превлачење и спуштање

en: Parent widget
sr: Садржи га елемент

en: Mark name
sr: Назив ознаке

en: Left gravity
sr: Лево привлачење

en: Whether the mark has left gravity
sr: Да ли ознака има лево привлачење

en: Tag name
sr: Назив ознаке

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sr: Назив коришћено за текстуалне ознаке. NULL за неименоване ознаке

en: Background RGBA
sr: РГБА позадине

en: Background full height
sr: Пуна висина позадине

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sr: Да ли се бојом позадине исуњава читава висина линије или само висина означених знакова

en: Foreground RGBA
sr: РГБА исцртавања

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sr: Смер текста, нпр. са десна на лево или са лева на десно

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sr: Стил писма као Панго стил, нпр. „PANGO_STYLE_ITALIC“

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sr: Варијанта писма као Панго варијанта, нпр. „PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS“

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sr: Тежина писма као цео број, видети вредности за Панго тежину; нпр. „PANGO_WEIGHT_BOLD“

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sr: Развлачење писма као Панго развученост, нпр. „PANGO_STRETCH_CONDENSED“

en: Font size in Pango units
sr: Величина писма у Pango јединицама

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sr: Величина писма као чиниоц размере у односу на уобичајену величину писма. Ово се исправно прилагођава измени теме и слично, па се препоручује. Панго успоставља неке размере као што је „PANGO_SCALE_X_LARGE“

en: Left, right, or center justification
sr: Лево, десно или средишње поравнање

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
sr: Језик на коме је текст, као ИСО код. Панго ово може користити као наговештај при исцртавању текста. Уколико није постављено, користиће се одговарајућа вредност.

en: Left margin
sr: Лева маргина

en: Width of the left margin in pixels
sr: Ширина леве маргине у тачкама

en: Right margin
sr: Десна маргина

en: Width of the right margin in pixels
sr: Ширина десне маргине у тачкама

en: Indent
sr: Увлачење

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sr: Колико тачака треба користити за увлачење пасуса

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
sr: Померај текста изнад подразумеване линије (испод ако је негативан) у Панго јединицама

en: Pixels above lines
sr: Тачака изнад линија

en: Pixels of blank space above paragraphs
sr: Број тачака празног простора изнад пасуса

en: Pixels below lines
sr: Тачака испод линија

en: Pixels of blank space below paragraphs
sr: Број тачака празног простора испод пасуса

en: Pixels inside wrap
sr: Тачака унутар пасуса

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sr: Број тачака празног простора између преломљених редова у пасусу

en: Underline RGBA
sr: РГБА боја црте за подвлачење

en: Color of underline for this text
sr: Боја црте којом ће се подвући текст

en: Strikethrough RGBA
sr: РГБА боја црте за прецртавање

en: Color of strikethrough for this text
sr: Боја црте којом ће се прецртати текст

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sr: Да ли се прелом не врши никад, између речи, или између знакова

en: Custom tabs for this text
sr: Постави табулаторе за овај текст

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Whether this text is hidden.
sr: Да ли је текст сакривен.

en: Paragraph background color name
sr: Назив боје позадине пасуса

en: Paragraph background color as a string
sr: Боја позадине пасуса као низ знакова

en: Paragraph background color
sr: Боја позадине пасуса

en: Paragraph background color as a GdkColor
sr: Боја позадине пасуса као Гдк боја

en: Paragraph background RGBA
sr: РГБА позадине пасуса

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
sr: РГБА позадине пасуса као Гдк боја

en: Fallback
sr: Одступница

en: Whether font fallback is enabled.
sr: Да ли је фонт за одступање укључен.

en: Letter Spacing
sr: Размак између слова

en: Extra spacing between graphemes
sr: Додатан простор између графема

en: Font Features
sr: Могућности фонта

en: OpenType Font Features to use
sr: Користити следеће из Опен-Тајп фонта

en: Margin Accumulates
sr: Нагомилавање маргина

en: Whether left and right margins accumulate.
sr: Да ли се лева и десна маргина акумулирају.

en: Background full height set
sr: Постављена пуна висина позадине

en: Whether this tag affects background height
sr: Да ли ова поставка утиче на висину позадине

en: Justification set
sr: Постављено слагање редова

en: Whether this tag affects paragraph justification
sr: Да ли ова поставка утиче на слагање редова

en: Left margin set
sr: Постављена лева маргина

en: Whether this tag affects the left margin
sr: Да ли ова поставка утиче на леву маргину

en: Indent set
sr: Постављено увлачење

en: Whether this tag affects indentation
sr: Да ли ова поставка утиче на увлачење пасуса

en: Pixels above lines set
sr: Постављен број тачака изнад линија

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sr: Да ли ова поставка утиче на број тачака изнад линија

en: Pixels below lines set
sr: Постављен број тачака испод линија

en: Pixels inside wrap set
sr: Постављен број тачака између линија у пасусу

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sr: Да ли ова поставка утиче на број тачака између линија унутар пасуса

en: Right margin set
sr: Постављена десна маргина

en: Whether this tag affects the right margin
sr: Да ли ова поставка утиче на десну маргину

en: Underline RGBA set
sr: РГБА боја црте за подвлачење подешена

en: Whether this tag affects underlining color
sr: Да ли ова ознака утиче на боју црте за подвлачење

en: Strikethrough RGBA set
sr: РГБА боја црте за прецртавање подешена

en: Whether this tag affects strikethrough color
sr: Да ли ова ознака утиче на боју црте за прецртавање

en: Wrap mode set
sr: Постављен прелом

en: Whether this tag affects line wrap mode
sr: Да ли ова поставка утиче на прелом линија

en: Tabs set
sr: Постављени табулатори

en: Whether this tag affects tabs
sr: Да ли ова поставка утиче на табулаторе

en: Invisible set
sr: Постављен невидљиви текст

en: Whether this tag affects text visibility
sr: Да ли ова поставка утиче на видљивост текста

en: Paragraph background set
sr: Поставити боју позадине пасуса

en: Whether this tag affects the paragraph background color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју позадине пасуса

en: Fallback set
sr: Одступница подешена

en: Whether this tag affects font fallback
sr: Да ли ова ознака утиче на фонт за одступање

en: Letter spacing set
sr: Размак између слова подешен

en: Whether this tag affects letter spacing
sr: Да ли ова ознака утиче на размак између слова

en: Font features set
sr: Могућности фонта подешене

en: Whether this tag affects font features
sr: Да ли ова ознака утиче на могућности фонта

en: Pixels Above Lines
sr: Тачака изнад линија

en: Pixels Below Lines
sr: Тачака испод линија

en: Pixels Inside Wrap
sr: Тачака између линија

en: Wrap Mode
sr: Начин прелома

en: Left Margin
sr: Лева маргина

en: Right Margin
sr: Десна маргина

en: Top Margin
sr: Горња маргина

en: Height of the top margin in pixels
sr: Висина горње маргине у пикселима

en: Bottom Margin
sr: Доња маргина

en: Height of the bottom margin in pixels
sr: Висина доње маргине у пикселима

en: Cursor Visible
sr: Курсор је видљив

en: If the insertion cursor is shown
sr: Да ли се приказује курзор за унос

en: Buffer
sr: Приручна меморија

en: The buffer which is displayed
sr: Међумеморија који се приказује

en: Whether entered text overwrites existing contents
sr: Да ли унети текст иде преко постојећег садржаја

en: Accepts tab
sr: Прихвата табулатор

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sr: Да ли ће тастер табулатора унети знак за табулацију

en: Monospace
sr: Утврђена ширина

en: Whether to use a monospace font
sr: Да ли се користи фонт утврђене ширине

en: Error underline color
sr: Боја подвлачења грешака

en: Color with which to draw error-indication underlines
sr: Боја којом се исцртавају подвлаке за истицање грешака

en: If the toggle button should be pressed in
sr: Да ли прекидачко дугме треба да буде притиснуто или не

en: If the toggle button is in an "in between" state
sr: Да ли је прекидачко дугме у стању „између“

en: Draw Indicator
sr: Приказ показатеља

en: If the toggle part of the button is displayed
sr: Да ли се приказује прекидачки део дугмета

en: Toolbar Style
sr: Стил траке алата

en: How to draw the toolbar
sr: Како исцртати траку алата

en: Show Arrow
sr: Прикажи стрелицу

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sr: Да ли треба да буде приказана стрелица уколико нема места за траку алата

en: Size of icons in this toolbar
sr: Величина иконица у овој траци алата

en: Icon size set
sr: Постављена величина иконица

en: Whether the icon-size property has been set
sr: Да ли је својство величине иконица постављено

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sr: Да ли ставка треба да добије додатни простор када расте трака алата

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sr: Да ли ставка треба да буде исте величине као и остале једнообразне ставке

en: Spacer size
sr: Величина размака

en: Size of spacers
sr: Величина размака

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
sr: Количина ивичног размака између сенке траке алата и дугмића

en: Maximum child expand
sr: Највеће ширење детета

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
sr: Највећа величина простора дата овој проширивој ставки

en: Space style
sr: Стил размака

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
sr: Да ли су размаци усправне линије или само празнине

en: Button relief
sr: Ивица дугмића

en: Type of bevel around toolbar buttons
sr: Врста удубљења око дугмића на траци алата

en: Style of bevel around the toolbar
sr: Врста удубљења око траке алата

en: Text to show in the item.
sr: Текст који се приказује у ставци.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sr: Ако је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица у приказаном изборнику

en: Widget to use as the item label
sr: Елемент који се користи као ознака ставке

en: Stock Id
sr: Иб штока

en: The stock icon displayed on the item
sr: Испоручена иконица приказана уз ставку

en: The name of the themed icon displayed on the item
sr: Иконица из теме приказана уз ставку

en: Icon widget
sr: Елемент иконице

en: Icon widget to display in the item
sr: Елемент иконице који се приказује уз ставку

en: Icon spacing
sr: Размак иконице

en: Spacing in pixels between the icon and label
sr: Размак између иконице и ознаке, у пикселима

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sr: Да ли се ставка алатки сматра важном. Ако је постављено, дугмад алатке приказују и текст у режиму GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
sr: Једноставни назив за ову групу ставки

en: A widget to display in place of the usual label
sr: Елемент који се приказује наместо уобичајене ознаке

en: Collapsed
sr: Сакупљено

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
sr: Одређује да ли је група сакупљена, а њене ставке скривене

en: ellipsize
sr: скрати

en: Ellipsize for item group headers
sr: Скраћује заглавља за групе ставки

en: Header Relief
sr: Рељеф заглавља

en: Relief of the group header button
sr: Рељеф за групу дугмади заглавља

en: Header Spacing
sr: Размак заглавља

en: Spacing between expander arrow and caption
sr: Размак између стрелице за гранање и наслова

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
sr: Да ли ставка треба да добије додатни простор када се увећа група

en: Whether the item should fill the available space
sr: Да ли сви ставка треба да попуни доступни простор

en: New Row
sr: Нови ред

en: Whether the item should start a new row
sr: Да ли ставка треба почети у новом реду

en: Position of the item within this group
sr: Место ставке унутар ове групи

en: Size of icons in this tool palette
sr: Величина иконица у овој траци са алаткама

en: Style of items in the tool palette
sr: Изглед ставки у овој траци са алаткама

en: Exclusive
sr: Искључиво

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
sr: Да ли групу ставки треба разгранати само у одређено време

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
sr: Да ли група ставки треба да добије додатни простор када се увећа палета

en: TreeMenu model
sr: Модел стабла изборника

en: The model for the tree menu
sr: Модел за стабло изборника

en: TreeMenu root row
sr: Корени ред Стабла изборника

en: The TreeMenu will display children of the specified root
sr: Стабло изборника ће приказати огранке изабраног корена

en: Tearoff
sr: Откидање

en: Whether the menu has a tearoff item
sr: Да ли изборник има откинуту ставку

en: Wrap Width
sr: Ширина за прелом

en: Wrap width for laying out items in a grid
sr: Ширина за прелом за уређивање ставки у координатној мрежи

en: The child model
sr: Модел порода

en: The model for the filtermodel to filter
sr: Модел за филтермодел за издвајање

en: The virtual root
sr: Виртуелни корен

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
sr: Виртуелни корен (који се односи на модел порода) за овај филтермодел

en: TreeModelSort Model
sr: Модел ређања моделом стабла

en: The model for the TreeModelSort to sort
sr: Модел који треба поређати за ређање моделом стабла

en: TreeView Model
sr: Модел прегледа стаблом

en: The model for the tree view
sr: Модел за разгранати преглед

en: Headers Visible
sr: Заглавља видљива

en: Show the column header buttons
sr: Прикажи дугмиће за заглавље колона

en: Headers Clickable
sr: Заглавља се могу кликнути

en: Column headers respond to click events
sr: Заглавља колона одговарају на притиске мишем

en: Expander Column
sr: Колона гранања

en: Set the column for the expander column
sr: Поставите колону у којој се врши гранање

en: Rules Hint
sr: Наговештај за линије

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sr: Поставите наговештај за мотор теме ради исцртавања редова у наизменичним бојама

en: Enable Search
sr: Укључи претрагу

en: View allows user to search through columns interactively
sr: Преглед дозвољава корисницима да траже интерактивно кроз ступце

en: Search Column
sr: Колона претраге

en: Model column to search through during interactive search
sr: Модел колоне за претраживање при интерактивној претрази

en: Fixed Height Mode
sr: Утврђена висина реда

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sr: Убрзава приказ претпостављањем да сви редови имају исту висину

en: Hover Selection
sr: Избор под мишем

en: Whether the selection should follow the pointer
sr: Да ли избор треба да прати показивач

en: Hover Expand
sr: Рашири под мишем

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
sr: Да ли редови треба да се разгранају/скупе када показивач пређе преко њих

en: Show Expanders
sr: Прикажи прошириваче

en: View has expanders
sr: Приказ има прошириваче

en: Level Indentation
sr: Ниво увлачења

en: Extra indentation for each level
sr: Додатно увлачење за сваки ниво

en: Rubber Banding
sr: Истезање гумице

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
sr: Да ли је дозвољен избор више ставки превлачењем курзора миша

en: Enable Grid Lines
sr: Омогући линије мреже

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
sr: Да ли треба цртати линије мреже у приказу стабла

en: Enable Tree Lines
sr: Омогући линије стабла

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
sr: Да ли треба цртати линије стабла у приказу стабла

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
sr: Колона у модела која садржи текст савета за редове

en: Vertical Separator Width
sr: Ширина усправних раздвојника

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sr: Усправни размак између поља.  Мора бити паран број

en: Horizontal Separator Width
sr: Ширина водоравних раздвојника

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sr: Водоравни размак између поља.  Мора бити паран број

en: Allow Rules
sr: Дозволи линије

en: Allow drawing of alternating color rows
sr: Дозволи исцртавање редова у наизменичним бојама

en: Indent Expanders
sr: Увлачење за гранање

en: Make the expanders indented
sr: Поставити да гранање буде увучено

en: Even Row Color
sr: Боја парног реда

en: Color to use for even rows
sr: Боја за парне редове

en: Odd Row Color
sr: Боја непарног реда

en: Color to use for odd rows
sr: Боја за непарне редове

en: Grid line width
sr: Ширина линије мреже

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
sr: Ширина, у пикселима, линија мреже приказа стабла

en: Tree line width
sr: Ширина линија дрвета

en: Width, in pixels, of the tree view lines
sr: Ширина, у пикселима, линија приказа стабла

en: Grid line pattern
sr: Образац линија мреже

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
sr: Образац линија који се користи за цртање линија мреже приказа стабла

en: Tree line pattern
sr: Образац линија стабла

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
sr: Образац линија који се користи за цртање линија приказа стабла

en: Whether to display the column
sr: Да ли приказати колону

en: Resizable
sr: Величина променљива

en: Column is user-resizable
sr: Величину супца може мењати корисник

en: Current X position of the column
sr: Тренутни водоравни положај ступца

en: Current width of the column
sr: Тренутна ширина ступца

en: Sizing
sr: Величина

en: Resize mode of the column
sr: Начин измене величине ступца

en: Fixed Width
sr: Утврђена ширина

en: Current fixed width of the column
sr: Тренутна утврђена ширина ступца

en: Minimum allowed width of the column
sr: Најмања дозвољена ширина ступца

en: Maximum Width
sr: Највећа ширина

en: Maximum allowed width of the column
sr: Највећа дозвољена ширина ступца

en: Title to appear in column header
sr: Наслов који се појављује у заглављу ступца

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sr: Ступци деле додатну ширину коју добије елемент

en: Clickable
sr: Може се кликнути

en: Whether the header can be clicked
sr: Да ли је могуће кликнути на заглавље

en: Widget to put in column header button instead of column title
sr: Елемент који треба ставити у заглавље ступца наместо наслова

en: X Alignment of the column header text or widget
sr: Водоравно поравнање текста или елемента у заглављу ступца

en: Whether the column can be reordered around the headers
sr: Да ли се редослед колона може изменити око заглавља

en: Sort indicator
sr: Показатељ уређења

en: Whether to show a sort indicator
sr: Да ли треба приказати показатељ уређења

en: Sort order
sr: Редослед уређења

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sr: Смер уређивања који показатељ уређења треба да показује

en: Sort column ID
sr: ИБ за уређење колоне

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
sr: Логички ИБ колона које се користе приликом уређивања

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sr: Одређује како треба исцртати сенку око погледа

en: Use symbolic icons
sr: Коришћење симболичких иконица

en: Whether to use symbolic icons
sr: Да ли ће симболичке иконице бити коришћене или не

en: Widget name
sr: Назив елемента

en: The name of the widget
sr: Назив елемента

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sr: Елемент који садржи овај елемент. Мора бити садржаоц

en: Width request
sr: Захтев за ширину

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Поставити за захтев за ширину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтев

en: Height request
sr: Захтев за висину

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Поставити за захтев за висину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтев

en: Whether the widget is visible
sr: Да ли је елемент видљив

en: Whether the widget responds to input
sr: Да ли елемент одговара на унос

en: Application paintable
sr: Програм ће исцртавати

en: Whether the application will paint directly on the widget
sr: Да ли ће програм непосредно исцртавати на елементу

en: Can focus
sr: Може бити у фокусу

en: Whether the widget can accept the input focus
sr: Да ли елемент може бити у фокусу за унос

en: Has focus
sr: У фокусу је

en: Whether the widget has the input focus
sr: Да ли је елемент у фокусу за унос

en: Is focus
sr: Јесте фокус

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sr: Да ли је елемент заправо фокусни елемент унутар првог нивоа

en: Focus on click
sr: Фокусирање кликом

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
sr: Да ли елемент добија фокус када се на њега притисне мишем

en: Can default
sr: Може бити подразумевани

en: Whether the widget can be the default widget
sr: Да ли елемент може бити подразумевани елемент

en: Has default
sr: Јесте подразумевани

en: Whether the widget is the default widget
sr: Да ли је елемент подразумевани елемент

en: Receives default
sr: Прима подразумевано

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sr: Ако је постављено, елемент ће примити подразумевано дејство када добије фокус

en: Composite child
sr: Сложени елемент

en: Whether the widget is part of a composite widget
sr: Да ли је елемент део сложеног елемента

en: Style
sr: Стил

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sr: Стил елемента, који садржи податке о томе како ће изгледати (боја итд.)

en: Events
sr: Догађаји

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sr: Маска за догађаје која одређује које врсте GdkEvents-а овај елемент прима

en: No show all
sr: Без приказивања свега

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sr: Да ли „gtk_widget_show_all()“ не треба да утиче на овај елемент

en: Whether this widget has a tooltip
sr: Да ли овај елемент има облачић

en: The widget's window if it is realized
sr: Прозор елемента ако се отпусти

en: Double Buffered
sr: Дупло међумеморисање

en: Whether the widget is double buffered
sr: Да ли је овај елемент има дупло међумеморисање

en: How to position in extra horizontal space
sr: Како ће бити постављен у посебном водоравном простору

en: How to position in extra vertical space
sr: Како ће бити постављен у посебном усправном простору

en: Margin on Left
sr: Маргина на левој

en: Pixels of extra space on the left side
sr: Пиксели додатног простора на левој страни

en: Margin on Right
sr: Маргина на десној

en: Pixels of extra space on the right side
sr: Пиксели додатног простора на десној страни

en: Margin on Start
sr: Маргина на почетку

en: Pixels of extra space on the start
sr: Тачкице додатног простора на почетку

en: Margin on End
sr: Маргина на крају

en: Pixels of extra space on the end
sr: Тачкице додатног простора на крају

en: Margin on Top
sr: Маргина на врху

en: Pixels of extra space on the top side
sr: Пиксели додатног простора на горњој страни

en: Margin on Bottom
sr: Маргина на дну

en: Pixels of extra space on the bottom side
sr: Пиксели додатног простора на доњој страни

en: All Margins
sr: Све маргине

en: Pixels of extra space on all four sides
sr: Пиксели додатног простора на свим странама

en: Horizontal Expand
sr: Водоравно ширење

en: Whether widget wants more horizontal space
sr: Да ли је елементу потребно још водоравног простора

en: Horizontal Expand Set
sr: Подешавање водоравног ширења

en: Whether to use the hexpand property
sr: Да ли да се користе својства водоравног ширења

en: Vertical Expand
sr: Усправно ширење

en: Whether widget wants more vertical space
sr: Да ли је елементу потребно још усправног простора

en: Vertical Expand Set
sr: Подешавање усправног ширења

en: Whether to use the vexpand property
sr: Да ли да се користе својства усправног ширења

en: Expand Both
sr: Ширење оба

en: Whether widget wants to expand in both directions
sr: Да ли елемент жели да се прошири у оба смера

en: Opacity for Widget
sr: Непровидност елемента

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
sr: Непровидност елемента, од 0 до 1

en: Scale factor
sr: Чинилац сразмере

en: The scaling factor of the window
sr: Чинилац промене величине прозора

en: Interior Focus
sr: Унутрашњи фокус

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sr: Да ли исцртати показатељ фокуса унутар елемената

en: Focus linewidth
sr: Дебљина линије фокуса

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sr: Дебљина у тачкама линије коју показује елемент у фокусу

en: Focus line dash pattern
sr: Образац црткања линије фокуса

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
sr: Образац црткања коришћен за цртање показатеља фокуса. Вредности знака се тумаче као ширине тачкица наизменичних укључених и искључених одломака линије.

en: Focus padding
sr: Попуна фокуса

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sr: Ширина у тачкама између показатеља елемента у фокусу и оквира елемента

en: Cursor color
sr: Боја курзора

en: Color with which to draw insertion cursor
sr: Боја којом се исцртава курзор за унос

en: Secondary cursor color
sr: Друга боја курзора

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sr: Боја којом се исцртава други курзор за унос при уносу мешаног текста са десна на лево, и текста са лева на десно

en: Cursor line aspect ratio
sr: Размера курзорне линије

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sr: Размера у којој се црта курзор за унос

en: Window dragging
sr: Превлачење прозора

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
sr: Да ли прозори могу да се превуку и увећају притиском на празне области

en: Unvisited Link Color
sr: Боја непосећене везе

en: Color of unvisited links
sr: Боја непосећених веза

en: Visited Link Color
sr: Боја посећене везе

en: Color of visited links
sr: Боја посећених веза

en: Wide Separators
sr: Широки раздвојници

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
sr: Да ли раздвојници имају подесиву ширину и треба да буду исцртавани помоћу кутије уместо линије

en: Separator Width
sr: Ширина раздвојника

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
sr: Ширина раздвојника ако су постављени широки раздвојници

en: Separator Height
sr: Висина раздвојника

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
sr: Висина раздвојника ако су постављени широки раздвојници

en: Horizontal Scroll Arrow Length
sr: Дужина стрелице за водоравно померање

en: The length of horizontal scroll arrows
sr: Дужина стрелице за водоравно померање

en: Vertical Scroll Arrow Length
sr: Дужина стрелице за усправно померање

en: The length of vertical scroll arrows
sr: Дужина стрелице за усправно померање

en: Width of text selection handles
sr: Ширина ручке за избор текста

en: Height of text selection handles
sr: Висина ручке за избор текста

en: Window Type
sr: Врста прозора

en: The type of the window
sr: Врста прозора

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: The title of the window
sr: Наслов прозора

en: Window Role
sr: Улога прозора

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sr: Јединствени обележивач прозора који се користи при обнављању сесије

en: Startup ID
sr: ИБ покретања

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
sr: Јединствени одредник покретања за прозоре које користи обавештење покретања

en: If TRUE, users can resize the window
sr: Ако је постављено, корисници могу променити величину прозора

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr: Ако је постављено, прозор је модални (остали прозори се не могу користити док је овај приказан)

en: Window Position
sr: Положај прозора

en: The initial position of the window
sr: Почетни положај прозора

en: Default Width
sr: Уобичајена ширина

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sr: Уобичајена ширина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Default Height
sr: Уобичајена висина

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sr: Уобичајена висина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Destroy with Parent
sr: Уништава са покретачем

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sr: Да ли овај прозор треба уклонити када се уклони прозор из ког је овај позван

en: Hide the titlebar during maximization
sr: Скрива траку наслова за време увећавања

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
sr: Да ли трака наслова овог прозора треба да буде скривена када је прозор увећан

en: Icon for this window
sr: Иконица за овај прозор

en: Mnemonics Visible
sr: Приказује мнемонике

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
sr: Одређује да ли су мнемонике приказане у овом прозору

en: Focus Visible
sr: Фокус се види

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
sr: Да ли су правоугаоници првог плана тренутно видљиви у овом прозору

en: Name of the themed icon for this window
sr: Назив иконице из теме за овај прозор

en: Is Active
sr: Је Покренут

en: Whether the toplevel is the current active window
sr: Да ли је први ниво тренутно активни прозор

en: Focus in Toplevel
sr: Фокус на први ниво

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sr: Да ли је фокус за унос унутар овог Гтк прозора

en: Type hint
sr: Наговештај о врсти

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sr: Наговештај који помаже окружењу радне површине да разуме које врсте је овај прозор и како га поставити.

en: Skip taskbar
sr: Прескочи списак процеса

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sr: Ако је постављено, прозор се неће видети на списку процеса.

en: Skip pager
sr: Не приказуј у списку прозора

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sr: Ако је постављено, прозор се неће видети у списку прозора.

en: Urgent
sr: Хитно

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
sr: Ако је постављено, прозор ће бити наметнут кориснику.

en: Accept focus
sr: Прихвата фокус

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sr: Ако је постављено, прозор ће примати фокус за унос.

en: Focus on map
sr: Фокусирање при мапирању

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
sr: Ако је постављено, прозор ће примати фокус при мапирању.

en: Decorated
sr: Украшен

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sr: Да ли управник прозорима треба да украси прозор

en: Deletable
sr: Може се брисати

en: Whether the window frame should have a close button
sr: Да ли оквир прозора треба да има дугме за затварање

en: Resize grip
sr: Хватаљка за промену величине

en: Specifies whether the window should have a resize grip
sr: Одређује да ли прозор треба да има хватаљку за промену величине

en: Resize grip is visible
sr: Видљивост хватаљке за промену величине

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
sr: Одређује да ли се види хватаљка за промену величине прозора.

en: Gravity
sr: Привлачење

en: The window gravity of the window
sr: Привлачење између прозора

en: Attached to Widget
sr: Прикачено елементу

en: The widget where the window is attached
sr: Елемент на који је прикачен прозор

en: Is maximized
sr: Увећан је

en: Whether the window is maximized
sr: Да ли ће прозор бити увећан

en: GtkApplication
sr: Гтк програм

en: The GtkApplication for the window
sr: Гтк програм за прозор

en: Decorated button layout
sr: Распоред украшеног дугмета

en: Decoration resize handle size
sr: Величина ручке за промену величине украса

en: Cloud Print account
sr: Налог штампања у облаку

en: GtkCloudprintAccount instance
sr: Примерак налога Гтк штампања у облаку

en: Printer ID
sr: ИБ штампача

en: Cloud Print printer ID
sr: ИБ штампача штампања у облаку

en: Color Profile Title
sr: Наслов профила боје

en: The title of the color profile to use
sr: Наслов прозорчета за избор боје
