gtk+ 2.3.0 - en to ca translation catalogue (2221 entries)

en: Display
ca: Pantalla

en: Cursor type
ca: Tipus de cursor

en: Standard cursor type
ca: Tipus de cursor estàndard

en: Display of this cursor
ca: Pantalla d'aquest cursor

en: Device Display
ca: Pantalla del dispositiu

en: Display which the device belongs to
ca: Pantalla a la qual pertany el dispositiu

en: Device manager
ca: Gestor de dispositius

en: Device manager which the device belongs to
ca: Gestor de dispositius al qual pertany el dispositiu

en: Device name
ca: Nom del dispositiu

en: Device type
ca: Tipus de dispositiu

en: Device role in the device manager
ca: Rol del dispositiu en el gestor de dispositius

en: Associated device
ca: Dispositiu associat

en: Associated pointer or keyboard with this device
ca: Punter o teclat associat a aquest dispositiu

en: Input source
ca: Font d'entrada

en: Source type for the device
ca: Tipus de font del dispositiu

en: Input mode for the device
ca: Mètode d'entrada del dispositiu

en: Whether the device has a cursor
ca: Si el dispositiu té un cursor

en: Whether there is a visible cursor following device motion
ca: Si hi ha un cursor visible que segueix el moviment del dispositiu

en: Number of axes in the device
ca: Nombre d'eixos del dispositiu

en: Vendor ID
ca: ID del fabricant

en: Product ID
ca: ID del producte

en: Seat
ca: Seient

en: Number of concurrent touches
ca: Nombre de tocs concurrents

en: Axes
ca: Eixos

en: Tool
ca: Eina

en: The tool that is currently used with this device
ca: L'eina que usa actualment amb aquest dispositiu

en: Display for the device manager
ca: Pantalla del gestor de dispositius

en: Default Display
ca: Pantalla per defecte

en: The default display for GDK
ca: La pantalla per defecte per al GDK

en: The GDK display used to create the GL context
ca: La pantalla GDK utilitzada per crear el context GL

en: Window
ca: Finestra

en: The GDK window bound to the GL context
ca: La finestra GDK vinculada al context GL

en: Shared context
ca: Context compartit

en: The GL context this context shares data with
ca: El context GL amb què aquest context comparteix dades

en: Font options
ca: Opcions del tipus de lletra

en: The default font options for the screen
ca: Les opcions per defecte del tipus de lletra per a la pantalla

en: Font resolution
ca: Resolució del tipus de lletra

en: The resolution for fonts on the screen
ca: La resolució del tipus de lletra a la pantalla

en: Opcode
ca: Codi d'operació

en: Opcode for XInput2 requests
ca: Codi d'operació per a les sol·licituds XInput2

en: Major
ca: Principal

en: Major version number
ca: Número de versió principal

en: Minor
ca: Menor

en: Minor version number
ca: Número de versió menor

en: Device ID
ca: Id. del dispositiu

en: Device identifier
ca: Identificador del dispositiu

en: Cell renderer
ca: Renderitzador de cel·la

en: The cell renderer represented by this accessible
ca: El renderitzador de cel·la que representa aquest accessible

en: Name
ca: Nom

en: A unique name for the action.
ca: Un nom únic per a l'acció.

en: Label
ca: Etiqueta

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ca: L'etiqueta usada per als elements de menú i els botons que activen aquesta acció.

en: Short label
ca: Etiqueta breu

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ca: Una etiqueta més breu que pot ser usada en botons de la barra d'eines.

en: Tooltip
ca: Indicador de funció

en: A tooltip for this action.
ca: Indicador de funció per a aquesta acció.

en: Stock Icon
ca: Icona de recurs

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ca: La icona de recurs mostrada en els controls que representen aquesta acció.

en: The GIcon being displayed
ca: La icona GIcon que es mostra

en: Icon Name
ca: Nom de la icona

en: The name of the icon from the icon theme
ca: El nom de la icona del tema d'icones

en: Visible when horizontal
ca: Visible en horitzontal

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ca: Si l'element de la barra d'eines és visible quan la barra d'eines està orientada horitzontalment.

en: Visible when overflown
ca: Visible en sobreeiximent

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
ca: Quan sigui «TRUE» (cert), els apoderats d'elements d'eina per a aquesta acció es representaran en el menú sobreeixit de la barra d'eines.

en: Visible when vertical
ca: Visible en vertical

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ca: Si l'element de la barra d'eines és visible quan la barra d'eines està orientada horitzontalment.

en: Is important
ca: És important

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
ca: Si aquesta acció es considera important. Quan sigui «TRUE» (cert), els apoderats dels elements d'eina per a aquesta acció mostraran el text en mode GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ca: Quan sigui «TRUE» (cert), els apoderats de menú per a aquesta acció estaran amagats.

en: Sensitive
ca: Sensible

en: Whether the action is enabled.
ca: Si l'acció està habilitada.

en: Whether the action is visible.
ca: Si l'acció és visible.

en: Action Group
ca: Grup de l'acció

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
ca: El GtkActionGroup associat amb aquesta GtkAction, o «NULL» (nul) (per a ús intern).

en: Always show image
ca: Mostra sempre la imatge

en: Whether the image will always be shown
ca: Si es mostrarà sempre la imatge

en: A name for the action group.
ca: Un nom per al grup d'acció.

en: Whether the action group is enabled.
ca: Si el grup d'acció és habilitat.

en: Whether the action group is visible.
ca: Si el grup d'acció és visible.

en: Accelerator Group
ca: Grup d'acceleració

en: The accelerator group the actions of this group should use.
ca: El grup d'acceleració que el grup d'accions hauria d'utilitzar.

en: Related Action
ca: Acció relacionada

en: The action this activatable will activate and receive updates from
ca: L'acció que aquest element activable activarà i de la qual rebrà actualitzacions

en: Use Action Appearance
ca: Utilitza l'aparença de les accions

en: Whether to use the related actions appearance properties
ca: Si s'han d'utilitzar les propietats de l'aparença de les accions relacionades

en: Horizontal alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ca: Posició vertical del fill en l'espai disponible. 0.0 s'alinea a l'esquerra, 1.0 s'alinea a la dreta

en: Vertical alignment
ca: Alineació vertical

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ca: Posició vertical del fill en espai disponible. 0.0 s'alinea a dalt, 1.0 s'alinea a baix

en: Horizontal scale
ca: Escala horitzontal

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ca: Si l'espai horitzontal disponible és més gran que el necessari per al fill, quant se n'ha d'utilitzar per al fill. 0.0 vol dir res, 1.0 vol dir tot

en: Vertical scale
ca: Escala vertical

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ca: Si l'espai vertical disponible és més gran que el necessari per al fill, quant se n'ha d'utilitzar per al fill. 0.0 vol dir res, 1.0 vol dir tot

en: Top Padding
ca: Farciment superior

en: The padding to insert at the top of the widget.
ca: El farciment superior per inserir a l'element d'interfície.

en: Bottom Padding
ca: Farciment inferior

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ca: El farciment inferior per inserir a l'element d'interfície.

en: Left Padding
ca: Farciment esquerre

en: The padding to insert at the left of the widget.
ca: El farciment esquerre per inserir a l'element d'interfície.

en: Right Padding
ca: Farciment dret

en: The padding to insert at the right of the widget.
ca: El farciment dret per inserir a l'element d'interfície.

en: Arrow direction
ca: Direcció de la fletxa

en: The direction the arrow should point
ca: La direcció a la qual ha d'apuntar la fletxa

en: Arrow shadow
ca: Ombra de la fletxa

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ca: Aparença de l'ombra que envolta la fletxa

en: Arrow Scaling
ca: Escalat de la fletxa

en: Amount of space used up by arrow
ca: Quantitat d'espai que ocupa la fletxa

en: Has Opacity Control
ca: Té control d'opacitat

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ca: Si el selector podria permetre definir l'opacitat

en: Has palette
ca: Té paleta

en: Whether a palette should be used
ca: Si s'hauria d'utilitzar una paleta

en: Current Color
ca: Color actual

en: The current color
ca: El color actual

en: Current Alpha
ca: Alfa actual

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ca: El valor d'opacitat actual (0 totalment transparent, 65535 totalment opac)

en: Current RGBA
ca: RGBA actual

en: The current RGBA color
ca: El color RGBA actual

en: Color Selection
ca: Selecció de color

en: The color selection embedded in the dialog.
ca: La selecció de color incrustada en el diàleg.

en: OK Button
ca: Botó «D'acord»

en: The OK button of the dialog.
ca: El botó de confirmació del diàleg.

en: Cancel Button
ca: Botó «Cancel·la»

en: The cancel button of the dialog.
ca: El botó de cancel·lació del diàleg.

en: Help Button
ca: Botó «Ajuda»

en: The help button of the dialog.
ca: El botó d'ajuda del diàleg.

en: Font name
ca: Nom de tipus de lletra

en: The string that represents this font
ca: La cadena que representa aquest tipus de lletra

en: Preview text
ca: Text previsualitzat

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ca: El text a visualitzar per demostrar el tipus de lletra seleccionat

en: Shadow type
ca: Tipus d'ombra

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ca: Aspecte de l'ombra que envolta el contenidor

en: Handle position
ca: Posició de la nansa

en: Position of the handle relative to the child widget
ca: Posició de la nansa relativa al giny fill

en: Snap edge
ca: Contorn ràpid

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
ca: Costat del quadre de nanses que està alineat amb el punt per acoblar-lo

en: Snap edge set
ca: Conjunt de contorn ràpid

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
ca: Si s'ha d'utilitzar el valor de la propietat «snap_edge» (contorn ràpid) o un valor derivat de «handle_position» (gestiona posició)

en: Child Detached
ca: Fill separat

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
ca: Un valor booleà que indica si el fill del quadre de nanses està acoblat o separat.

en: Image widget
ca: Element d'imatge

en: Child widget to appear next to the menu text
ca: Giny fill que apareix al costat del text del menú

en: Use stock
ca: Utilitza els de recurs

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
ca: Si s'ha d'utilitzar el text de l'etiqueta per crear un element de menú de recurs

en: Accel Group
ca: Grup d'acceleració

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
ca: El grup de dreceres a utilitzar per a les dreceres de teclat de recurs

en: X align
ca: Alineació X

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ca: L'alineació horitzontal, des de 0 (esquerre) a 1 (dreta). Només per a formats RTL (dreta a esquerra).

en: Y align
ca: Alineació Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ca: L'alineació vertical, des de 0 (a dalt) fins a 1 (a baix)

en: X pad
ca: Farciment X

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ca: L'alineació d'espai a afegir a esquerra i dreta del giny, en píxels

en: Y pad
ca: Farciment Y

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ca: L'alineació d'espai a afegir de dalt a baix del giny, en píxels

en: Icon's count
ca: Comptador de la icona

en: The count of the emblem currently displayed
ca: El comptador de l'emblema que s'està mostrant

en: Icon's label
ca: Etiqueta de la icona

en: The label to be displayed over the icon
ca: L'etiqueta que s'ha de mostrar sobre la icona

en: Icon's style context
ca: Context d'estil de la icona

en: The style context to theme the icon appearance
ca: El context d'estil sobre el qual s'aplicarà el tema d'aparença de la icona

en: Background icon
ca: Fons de la icona

en: The icon for the number emblem background
ca: La icona del fons de l'emblema numèric

en: Background icon name
ca: Nom de la icona  de fons

en: The icon name for the number emblem background
ca: El nom de la icona del fons de l'emblema numèric

en: The value
ca: El valor

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ca: El valor que retorna gtk_radio_action_get_current_value() quan aquesta acció és l'acció activa del seu grup.

en: Group
ca: Grup

en: The radio action whose group this action belongs to.
ca: L'acció de radi al grup de la qual pertany aquesta acció.

en: The current value
ca: El valor actual

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
ca: El valor de la propietat del membre actualment actiu del grup al qual pertany aquesta acció.

en: Show Numbers
ca: Mostra els nombres

en: Whether the items should be displayed with a number
ca: Si els elements s'han de mostrar amb un nombre

en: A GdkPixbuf to display
ca: Un GdkPixbuf a visualitzar

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Filename to load and display
ca: Nom de fitxer per carregar i visualitzar

en: Stock ID
ca: Id. del recurs

en: Stock ID for a stock image to display
ca: Id. de recurs per a una icona de recurs a mostrar

en: Storage type
ca: Tipus d'emmagatzematge

en: The representation being used for image data
ca: La representació utilitzada per a les dades d'imatge

en: Size
ca: Mida

en: The size of the icon
ca: La mida de la icona

en: Screen
ca: Pantalla

en: The screen where this status icon will be displayed
ca: La pantalla on es mostrarà aquesta icona d'estat

en: Whether the status icon is visible
ca: Si la icona d'estat és visible

en: Embedded
ca: Imbricat

en: Whether the status icon is embedded
ca: Si la icona d'estat és imbricada

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the tray
ca: L'orientació de la safata

en: Has tooltip
ca: Té indicador de funció

en: Whether this tray icon has a tooltip
ca: Si aquesta icona de la safata té un indicador de funció

en: Tooltip Text
ca: Text de l'indicador de funció

en: The contents of the tooltip for this widget
ca: Els continguts de l'indicador de funció d'aquest giny

en: Tooltip markup
ca: Etiquetatge de l'indicador de funció

en: The contents of the tooltip for this tray icon
ca: El contingut de l'indicador de funció d'aquesta icona de la safata

en: Title
ca: Títol

en: The title of this tray icon
ca: El títol d'aquesta icona de l'àrea de notificació

en: Style context
ca: Context d'estil

en: GtkStyleContext to get style from
ca: El GtkStyleContext d'on agafar l'estil

en: Rows
ca: Files

en: The number of rows in the table
ca: El nombre de files a la taula

en: Columns
ca: Columnes

en: The number of columns in the table
ca: El nombre de columnes a la taula

en: Row spacing
ca: Espaiat de files

en: The amount of space between two consecutive rows
ca: La quantitat d'espai entre dues files consecutives

en: Column spacing
ca: Espaiat de columnes

en: The amount of space between two consecutive columns
ca: La quantitat d'espai entre dues columnes consecutives

en: Homogeneous
ca: Homogeni

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
ca: Si és «TRUE» (cert) les cel·les de la taula tindran la mateixa amplada/alçada

en: Left attachment
ca: Adjunt esquerre

en: The column number to attach the left side of the child to
ca: El número de columna on adjuntar la banda esquerra del fill

en: Right attachment
ca: Adjunt dret

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ca: El número de la columna on s'ha d'adjuntar el costat dret del giny fill

en: Top attachment
ca: Adjunt superior

en: The row number to attach the top of a child widget to
ca: El número de la fila on adjuntar la part superior del giny fill

en: Bottom attachment
ca: Adjunt inferior

en: The row number to attach the bottom of the child to
ca: El número de fila on adjuntar la part inferior del fill

en: Horizontal options
ca: Opcions horitzontals

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ca: Opcions que especifiquen el comportament horitzontal del fill

en: Vertical options
ca: Opcions verticals

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ca: Opcions que especifiquen el comportament vertical del fill

en: Horizontal padding
ca: Separació horitzontal

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ca: L'espai addicional que es posarà entre el fill i els seus veïns a l'esquerra i dreta, en píxels

en: Vertical padding
ca: Separació vertical

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ca: Espai addicional que es posarà entre el fill i els seus veïns de dalt i de baix, en píxels

en: Theming engine name
ca: Nom del motor de tema

en: Create the same proxies as a radio action
ca: Crea els mateixos apoderats com a acció de ràdio

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ca: Si els apoderats per a aquesta acció semblen apoderats d'acció de ràdio

en: Active
ca: Actiu

en: Whether the toggle action should be active
ca: Si l'acció de commutació ha d'estar activa

en: Foreground color
ca: Color de primer pla

en: Foreground color for symbolic icons
ca: Color de primer pla per a les icones simbòliques

en: Error color
ca: Color d'error

en: Error color for symbolic icons
ca: Color d'error per a les icones simbòliques

en: Warning color
ca: Color d'avís

en: Warning color for symbolic icons
ca: Color d'avís per a les icones simbòliques

en: Success color
ca: Color d'èxit

en: Success color for symbolic icons
ca: Color d'èxit per a les icones simbòliques

en: Padding
ca: Separació

en: Padding that should be put around icons in the tray
ca: Separació que hi hauria d'haver al voltant de les icones a la safata

en: Icon Size
ca: Mida de les icones

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
ca: La mida de píxel a la qual s'haurien de forçar les icones, o zero

en: Add tearoffs to menus
ca: Afegeix separadors als menús

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ca: Si s'han d'afegir elements separadors de menú als menús

en: Merged UI definition
ca: Definició d'IU mesclada

en: An XML string describing the merged UI
ca: Una cadena XML que descriu la IU mesclada

en: Program name
ca: Nom del programa

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ca: El nom del programa. Si no està definit, per defecte serà el valor de g_get_application_name()

en: Program version
ca: Versió del programa

en: The version of the program
ca: La versió del programa

en: Copyright string
ca: Cadena del copyright

en: Copyright information for the program
ca: Informació de copyright per al programa

en: Comments string
ca: Cadena de comentaris

en: Comments about the program
ca: Comentaris sobre el programa

en: License
ca: Llicència

en: The license of the program
ca: La llicència del programa

en: License Type
ca: Tipus de llicència

en: The license type of the program
ca: El tipus de llicència del programa

en: Website URL
ca: URL del lloc web

en: The URL for the link to the website of the program
ca: L'URL per al lloc web del programa

en: Website label
ca: Etiqueta del lloc web

en: The label for the link to the website of the program
ca: L'etiqueta de l'enllaç al lloc web del programa

en: Authors
ca: Autoria

en: List of authors of the program
ca: Autoria del programa

en: Documenters
ca: Equip de documentació

en: List of people documenting the program
ca: Llista de gent que documenta el programa

en: Artists
ca: Artistes

en: List of people who have contributed artwork to the program
ca: Llista de gent que ha contribuït amb imatges al programa

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ca: Reconeixement a l'equip de traducció. Aquesta cadena s'ha de marcar com a traduïble

en: Logo
ca: Logotip

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ca: Un logotip per a la caixa d'informació de l'aplicació. Si no està definit, es fa servir el valor de gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
ca: Nom de la icona del logotip

en: A named icon to use as the logo for the about box.
ca: Una icona amb nom per emprar com a logotip a la caixa d'informació.

en: Wrap license
ca: Ajusta la llicència

en: Whether to wrap the license text.
ca: Si s'han d'ajustar els finals de línia del text de la llicència.

en: Accelerator Closure
ca: Tancament de drecera

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ca: El tancament a supervisar per a canvis de drecera

en: Accelerator Widget
ca: Element d'interfície accelerador

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ca: L'element d'interfície a supervisar per a canvis en l'accelerador

en: Widget
ca: Giny

en: The widget referenced by this accessible.
ca: El giny que referencia aquest accessible.

en: Action name
ca: Nom de l'acció

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
ca: El nom de l'acció associada, com «app.quit»

en: Action target value
ca: Valor de l'objectiu de l'acció

en: The parameter for action invocations
ca: El paràmetre per les crides a l'acció

en: Pack type
ca: Tipus de paquet

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ca: Un GtkPackType que indica si el fill s'empaqueta en referència a l'inici o al final del pare

en: Position
ca: Posició

en: The index of the child in the parent
ca: L'índex del fill en el pare

en: Value
ca: Valor

en: The value of the adjustment
ca: El valor de l'ajustament

en: Minimum Value
ca: Valor mínim

en: The minimum value of the adjustment
ca: El valor mínim de l'ajustament

en: Maximum Value
ca: Valor màxim

en: The maximum value of the adjustment
ca: El valor màxim de l'ajustament

en: Step Increment
ca: Increment d'un pas

en: The step increment of the adjustment
ca: L'increment de pas de l'ajustament

en: Page Increment
ca: Increment de pàgina

en: The page increment of the adjustment
ca: L'increment de pàgina de l'ajustament

en: Page Size
ca: Mida de pàgina

en: The page size of the adjustment
ca: La mida de pàgina de l'ajustament

en: Include an 'Other…' item
ca: Inclou un element «Altres…»

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
ca: Si el quadre combinat hauria d'incloure un element que inicia el diàleg de selecció d'aplicacions (GtkAppChooserDialog)

en: Show default item
ca: Mostra l'element per defecte

en: Whether the combobox should show the default application on top
ca: Si el quadre combinat hauria de mostrar l'aplicació per defecte al principi

en: Heading
ca: Capçalera

en: The text to show at the top of the dialog
ca: El text que es mostra a dalt de tot del diàleg

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: The content type used by the open with object
ca: El tipus de contingut que s'ha utilitzat per a l'objecte «Obre amb»

en: The GFile used by the app chooser dialog
ca: El GFile que s'ha utilitzat per al diàleg de selecció d'aplicacions

en: Show default app
ca: Mostra l'aplicació per defecte

en: Whether the widget should show the default application
ca: Si el giny hauria de mostrar l'aplicació per defecte

en: Show recommended apps
ca: Mostra les aplicacions recomanades

en: Whether the widget should show recommended applications
ca: Si el giny hauria de mostrar les aplicacions recomanades

en: Show fallback apps
ca: Mostra les aplicacions alternatives

en: Whether the widget should show fallback applications
ca: Si el giny hauria de mostrar les aplicacions alternatives

en: Show other apps
ca: Mostra altres aplicacions

en: Whether the widget should show other applications
ca: Si el giny hauria de mostrar altres aplicacions

en: Show all apps
ca: Mostra totes les aplicacions

en: Whether the widget should show all applications
ca: Si el giny hauria de mostrar totes les aplicacions

en: Widget's default text
ca: Text per defecte del giny

en: The default text appearing when there are no applications
ca: El text per defecte que apareixerà quan no hi hagi aplicacions

en: Register session
ca: Registra la sessió

en: Register with the session manager
ca: Registra la sessió amb el gestor de sessions

en: Screensaver Active
ca: Estalvi de pantalla actiu

en: Whether the screensaver is active
ca: Si l'estalvi de pantalla és actiu

en: Application menu
ca: Menú d'aplicacions

en: The GMenuModel for the application menu
ca: El GMenuModel del menú de l'aplicació

en: Menubar
ca: Barra de menú

en: The GMenuModel for the menubar
ca: El GMenuModel per la barra de menú

en: Active window
ca: Finestra activa

en: The window which most recently had focus
ca: L'última finestra que ha tingut el focus

en: Show a menubar
ca: Mostra la barra de menú

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
ca: «TRUE» (cert) si la finestra hauria de mostrar una barra de menú a dalt de tot de la finestra

en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

en: X alignment of the child
ca: Alineació X del fill

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Y alignment of the child
ca: Alineació Y del fill

en: Ratio
ca: Proporció

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ca: Proporció si «obey_child» (obeeix el fill) és «FALSE» (fals)

en: Obey child
ca: Obeeix el fill

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ca: Força la proporció perquè coincideixi amb la forma del fill

en: Use Header Bar
ca: Utilitza la barra de títol

en: Use Header Bar for actions.
ca: Fes servir la barra de títol per a les accions.

en: Header Padding
ca: Farciment de la capçalera

en: Number of pixels around the header.
ca: Nombre de píxels al voltant de la capçalera.

en: Content Padding
ca: Farciment del contingut

en: Number of pixels around the content pages.
ca: Nombre de píxels al voltant de les pàgines de contingut.

en: Page type
ca: Tipus de pàgina

en: The type of the assistant page
ca: Tipus de pàgina de l'auxiliar

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: The title of the assistant page
ca: El títol de la pàgina de l'auxiliar

en: Header image
ca: Imatge de la capçalera

en: Header image for the assistant page
ca: Imatge de la capçalera de la pàgina de l'auxiliar

en: Sidebar image
ca: Imatge de la barra lateral

en: Sidebar image for the assistant page
ca: Imatge de la barra lateral de la pàgina de l'auxiliar

en: Page complete
ca: Pàgina completa

en: Whether all required fields on the page have been filled out
ca: Si s'han emplenat tots els camps requerits de la pàgina

en: Has padding
ca: Té farciment

en: Whether the assistant adds padding around the page
ca: Si aquest auxiliar afegeix farciment al voltant de la pàgina

en: Minimum child width
ca: Amplada mínima del fill

en: Minimum width of buttons inside the box
ca: Amplada mínima dels botons dins la caixa

en: Minimum child height
ca: Alçada mínima del fill

en: Minimum height of buttons inside the box
ca: Alçada mínima dels botons dins la caixa

en: Child internal width padding
ca: Farciment d'amplada interna del fill

en: Amount to increase child's size on either side
ca: Quantitat en què s'incrementa la mida del fill a cada costat

en: Child internal height padding
ca: Farciment d'alçada interna del fill

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ca: Quantitat en què s'incrementa la mida del fill per dalt i per baix

en: Layout style
ca: Estil de la disposició

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
ca: Com disposar els botons a la caixa. Els valors possibles són: «spread» (escampats), «edge» (cantonada), «start» (inici) i «end» (final)

en: Secondary
ca: Secundari

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ca: Si és «TRUE» (cert), el fill apareixerà en un grup secundari de fills, adequat, p. ex., per als botons d'ajuda

en: Non-Homogeneous
ca: No homogeni

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
ca: Si és «TRUE» (cert), el fill no està lligat al redimensionament homogeni

en: Spacing
ca: Espaiament

en: The amount of space between children
ca: La quantitat d'espai entre fills

en: Whether the children should all be the same size
ca: Si tots els fills han de tenir la mateixa mida

en: Baseline position
ca: Posició del punt de referència

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
ca: La posició dels ginys alineats al punt de referència si hi ha espai addicional disponible

en: Expand
ca: Expandeix

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ca: Si el fill ha de rebre espai addicional quan el pare creixi

en: Fill
ca: Omple

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
ca: Si l'espai addicional del fill s'ha d'assignar al fill o s'ha d'utilitzar com a separació

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ca: Espai addicional per posar entre el fill i els seus veïns, en píxels

en: Translation Domain
ca: Domini de la traducció

en: The translation domain used by gettext
ca: El domini de la traducció que utilitzarà el gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ca: Text de l'etiqueta dins del botó, si el botó conté una etiqueta

en: Use underline
ca: Utilitza subratllat

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ca: Si s'habilita, un subratllat en el text indica que el caràcter següent s'hauria d'utilitzar per a la tecla de drecera

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ca: Si s'habilita, l'etiqueta s'utilitza per triar un element de recurs en lloc de ser mostrada

en: Border relief
ca: Relleu del cantó

en: The border relief style
ca: L'estil de relleu del cantó

en: Horizontal alignment for child
ca: Alineació horitzontal per al fill

en: Vertical alignment for child
ca: Alineació vertical per al fill

en: Child widget to appear next to the button text
ca: Element d'interfície fill que apareix al costat del text del botó

en: Image position
ca: Posició de la imatge

en: The position of the image relative to the text
ca: Posició de la imatge relativa al text

en: Default Spacing
ca: Espaiat per defecte

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
ca: Espai addicional a afegir per als botons GTK_CAN_DEFAULT

en: Default Outside Spacing
ca: Espaiat exterior per defecte

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
ca: L'espai addicional a afegir per als botons definits com a GTK_CAN_DEFAULT, que sempre es dibuixa fora del contorn

en: Child X Displacement
ca: Desplaçament X del fill

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ca: A quina distància s'ha de moure el fill en la direcció X quan s'alliberi el botó

en: Child Y Displacement
ca: Desplaçament Y del fill

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ca: A quina distància s'ha de moure el fill en la direcció Y quan s'alliberi el botó

en: Displace focus
ca: Desplaça el focus

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
ca: Si les propietats de desplaçament dels fills també han d'afectar el rectangle del focus

en: Inner Border
ca: Vora interior

en: Border between button edges and child.
ca: Vora entre el cantó del botó i el fill.

en: Image spacing
ca: Espaiat de la imatge

en: Spacing in pixels between the image and label
ca: L'espai, en píxels, entre la imatge i l'etiqueta

en: Year
ca: Any

en: The selected year
ca: L'any seleccionat

en: Month
ca: Mes

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ca: El mes seleccionat (com a número entre 0 i 11)

en: Day
ca: Dia

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ca: El dia seleccionat (com a número entre 1 i 31, o 0 per desseleccionar el dia actualment seleccionat)

en: Show Heading
ca: Mostra la capçalera

en: If TRUE, a heading is displayed
ca: Si és «TRUE» (cert), es mostrarà una capçalera

en: Show Day Names
ca: Mostra el nom dels dies

en: If TRUE, day names are displayed
ca: Si és «TRUE» (cert), es mostraran els noms dels dies

en: No Month Change
ca: No canviïs el mes

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
ca: Si és «TRUE» (cert), no es podrà canviar el mes seleccionat

en: Show Week Numbers
ca: Mostra els números de la setmana

en: If TRUE, week numbers are displayed
ca: Si és «TRUE» (cert), es mostraran els números de la setmana

en: Details Width
ca: Amplada dels detalls

en: Details width in characters
ca: Amplada dels detalls en caràcters

en: Details Height
ca: Alçada dels detalls

en: Details height in rows
ca: Alçada dels detalls en files

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

en: If TRUE, details are shown
ca: Si és «TRUE» (cert), es mostraran els detalls

en: Inner border
ca: Vora interior

en: Inner border space
ca: Espai de la vora interior

en: Vertical separation
ca: Separació vertical

en: Space between day headers and main area
ca: Espaiat entre la capçalera dels dies i l'àrea principal

en: Horizontal separation
ca: Separació horitzontal

en: Space between week headers and main area
ca: Espai entre les capçaleres de la setmana i l'àrea principal

en: Space which is inserted between cells
ca: L'espai inserit entre cel·les

en: Whether the cell expands
ca: Si la cel·la s'expandeix

en: Align
ca: Alineació

en: Whether cell should align with adjacent rows
ca: Si la cel·la s'hauria d'alinear amb les files adjacents

en: Fixed Size
ca: Mida fixa

en: Whether cells should be the same size in all rows
ca: Si les cel·les haurien de ser de la mateixa mida a totes les files

en: Pack Type
ca: Tipus de paquet

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
ca: Un GtkPackType que indica si la cel·la s'empaqueta en referència a l'inici o al final de l'àrea de la cel·la

en: Focus Cell
ca: Cel·la amb el focus

en: The cell which currently has focus
ca: La cel·la que té el focus ara mateix

en: Edited Cell
ca: Cel·la en edició

en: The cell which is currently being edited
ca: La cel·la que s'està editant

en: Edit Widget
ca: Giny d'edició

en: The widget currently editing the edited cell
ca: El giny que s'utilitza per editar la cel·la

en: Area
ca: Àrea

en: The Cell Area this context was created for
ca: L'àrea de la cel·la per a la qual es va crear el context

en: Minimum Width
ca: Amplada mínima

en: Minimum cached width
ca: Amplada mínima ja calculada

en: Minimum Height
ca: Alçada mínima

en: Minimum cached height
ca: Alçada mínima ja calculada

en: Editing Canceled
ca: Edició cancel·lada

en: Indicates that editing has been canceled
ca: Indica que s'ha cancel·lat l'edició

en: Accelerator key
ca: Tecla acceleradora

en: The keyval of the accelerator
ca: El valor de la tecla de l'accelerador

en: Accelerator modifiers
ca: Modificadors de l'accelerador

en: The modifier mask of the accelerator
ca: La màscara modificadora de l'accelerador

en: Accelerator keycode
ca: Codi de tecla de l'accelerador

en: The hardware keycode of the accelerator
ca: El codi de tecla de maquinari de l'accelerador

en: Accelerator Mode
ca: Mode de l'accelerador

en: The type of accelerators
ca: El tipus d'acceleradors

en: Editable mode of the CellRenderer
ca: Mode editable del renderitzador de cel·la

en: Display the cell
ca: Mostra la cel·la

en: Display the cell sensitive
ca: Mostra la cel·la de manera sensible

en: xalign
ca: Alineació X

en: The x-align
ca: L'alineació X

en: yalign
ca: Alineació Y

en: The y-align
ca: L'alineació Y

en: xpad
ca: Separació X

en: The xpad
ca: La separació X

en: ypad
ca: Separació Y

en: The ypad
ca: La separació Y

en: width
ca: amplada

en: The fixed width
ca: L'amplada fixada

en: height
ca: alçada

en: The fixed height
ca: L'alçada fixada

en: Is Expander
ca: És expansor

en: Row has children
ca: La fila té fills

en: Is Expanded
ca: És expandida

en: Row is an expander row, and is expanded
ca: La fila és expansora, i és expandida

en: Cell background color name
ca: Nom del color de fons de la cel·la

en: Cell background color as a string
ca: Color de fons de la cel·la com a cadena

en: Cell background color
ca: Color de fons de la cel·la

en: Cell background color as a GdkColor
ca: Color de fons de la cel·la com a GdkColor

en: Cell background RGBA color
ca: Color RGBA de fons de la cel·la

en: Cell background color as a GdkRGBA
ca: Color de fons de la cel·la com a GdkRGBA

en: Editing
ca: En edició

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
ca: Si el representador de cel·les està en mode d'edició

en: Cell background set
ca: Fons de la cel·la definit

en: Whether the cell background color is set
ca: Si s'ha establert el color de fons de la cel·la

en: The model containing the possible values for the combo box
ca: El model que conté els valors possibles del quadre combinat

en: Text Column
ca: Columna de text

en: A column in the data source model to get the strings from
ca: Una columna del model de font de dades per obtenir les cadenes

en: Has Entry
ca: Té una entrada

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
ca: Si és «FALSE» (fals), no es permetrà introduir cadenes que no siguin les seleccionables

en: Pixbuf Object
ca: Objecte pixbuf

en: The pixbuf to render
ca: El pixbuf per representar

en: Pixbuf Expander Open
ca: Expansor pixbuf obert

en: Pixbuf for open expander
ca: Pixbuf per a l'expansor obert

en: Pixbuf Expander Closed
ca: Expansor pixbuf tancat

en: Pixbuf for closed expander
ca: Pixbuf per a l'expansor tancat

en: surface
ca: superfície

en: The surface to render
ca: La superfície que s'ha de renderitzar

en: The stock ID of the stock icon to render
ca: L'identificador de recurs de la icona de recurs per representar

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
ca: El valor de GtkIconSize que especifica la mida de la icona representada

en: Detail
ca: Detall

en: Render detail to pass to the theme engine
ca: Detall de representació a passar al motor de tema

en: Follow State
ca: Segueix l'estat

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
ca: Si la memòria de píxels representada s'hauria d'acolorir segons l'estat

en: Icon
ca: Icona

en: Value of the progress bar
ca: Valor de la barra de progrés

en: Text on the progress bar
ca: Text a la barra de progrés

en: Pulse
ca: Pulsació

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
ca: Establiu-ho a valors positius per indicar que s'ha fet algun tipus de progrés, però no sabeu quant.

en: Text x alignment
ca: Alineació x del text

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ca: L'alineació horitzontal del text, des de 0 (esquerre) a 1 (dreta). Només per a formats RTL (dreta a esquerra).

en: Text y alignment
ca: Alineació y text

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
ca: L'alineació vertical, des de 0 (a dalt) fins a 1 (a baix).

en: Inverted
ca: Invertit

en: Invert the direction in which the progress bar grows
ca: Inverteix l'orientació i la direcció de creixement de la barra de progrés

en: Adjustment
ca: Ajust

en: The adjustment that holds the value of the spin button
ca: L'ajustament que reté el valor del botó de gir

en: Climb rate
ca: Taxa de pujada

en: The acceleration rate when you hold down a button
ca: La taxa d'acceleració quan es manté premut un botó

en: Digits
ca: Dígits

en: The number of decimal places to display
ca: El nombre de decimals a mostrar

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
ca: Si l'indicador rotatiu és actiu (és a dir, es mostra) a la cel·la

en: Pulse of the spinner
ca: Pulsació de l'indicador rotatiu

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
ca: El valor GtkIconSize que especifica la mida de l'indicador rotatiu que es representa

en: Text to render
ca: Text per representar

en: Markup
ca: Marcatge

en: Marked up text to render
ca: Text marcat per representar

en: Attributes
ca: Atributs

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ca: Una llista d'atributs d'estil per aplicar al text del representador

en: Single Paragraph Mode
ca: Mode de paràgraf senzill

en: Whether to keep all text in a single paragraph
ca: Si s'ha de mantenir tot el text en un únic paràgraf

en: Background color name
ca: Nom del color de fons

en: Background color as a string
ca: Color de fons com a cadena

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color as a GdkColor
ca: Color de fons com a GdkColor

en: Background color as RGBA
ca: Color de fons com a RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
ca: Color de fons com a GdkRGBA

en: Foreground color name
ca: Nom del color de primer pla

en: Foreground color as a string
ca: Color de primer pla com a cadena

en: Foreground color as a GdkColor
ca: Color de primer pla com a GdkColor

en: Foreground color as RGBA
ca: Color RGBA de primer pla

en: Foreground color as a GdkRGBA
ca: Color de primer pla com a GdkRGBA

en: Whether the text can be modified by the user
ca: Si el text pot ser modificat per l'usuari

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ca: Descripció del tipus de lletra com una cadena, p. ex. «Sans Italic 12»

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ca: Descripció del tipus de lletra com a estructura PangoFontDescription

en: Font family
ca: Família de tipus de lletra

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ca: Nom de la família del tipus de lletra, p. ex. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ca: Estil de tipus de lletra

en: Font variant
ca: Variant de tipus de lletra

en: Font weight
ca: Pes del tipus de lletra

en: Font stretch
ca: Estirament de tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Font points
ca: Punts del tipus de lletra

en: Font size in points
ca: Mida del tipus de lletra en punts

en: Font scale
ca: Escala del tipus de lletra

en: Font scaling factor
ca: Factor d'escalat del tipus de lletra

en: Rise
ca: Elevació

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ca: Desplaçament del text per sobre de la línia de base (per sota si l'elevació és negativa)

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Whether to strike through the text
ca: Si s'ha de ratllar el text

en: Underline
ca: Subratllat

en: Style of underline for this text
ca: Estil de subratllat per a aquest text

en: Language
ca: Idioma

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ca: En quin idioma està el text, com a codi ISO. Pango ho pot utilitzar com a indicació en representar el text. Si no enteneu aquest paràmetre, probablement no el necessitareu

en: Ellipsize
ca: Punts suspensius

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ca: El lloc preferit de la cadena on inserir-hi els punts suspensius, si el representador de cel·les no conté espai suficient per mostrar tota la cadena

en: Width In Characters
ca: Amplada en caràcters

en: The desired width of the label, in characters
ca: L'amplada desitjada de l'etiqueta, en caràcters

en: Maximum Width In Characters
ca: Amplada màxima en caràcters

en: The maximum width of the cell, in characters
ca: L'amplada màxima de la cel·la, en caràcters

en: Wrap mode
ca: Mode d'ajust

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ca: Com separar les cadenes en múltiples línies, si el representador de cadenes no conté espai suficient per mostrar tota la cadena

en: Wrap width
ca: Ajusta l'amplada

en: The width at which the text is wrapped
ca: A quina amplada s'ajusta el text

en: Alignment
ca: Alineació

en: How to align the lines
ca: Com alinear les línies

en: Placeholder text
ca: Text del text variable

en: Text rendered when an editable cell is empty
ca: El text que es mostra quan una cel·la editable està buida

en: Background set
ca: Fons definit

en: Whether this tag affects the background color
ca: Si aquesta etiqueta afecta el color de fons

en: Foreground set
ca: Primer pla definit

en: Whether this tag affects the foreground color
ca: Si aquesta etiqueta afecta el color de primer pla

en: Editability set
ca: Editabilitat

en: Whether this tag affects text editability
ca: Com afecta aquesta etiqueta l'editabilitat

en: Font family set
ca: Família de tipus de lletra definida

en: Whether this tag affects the font family
ca: Com afecta aquesta etiqueta la família de tipus de lletra

en: Font style set
ca: Estil de tipus de lletra definit

en: Whether this tag affects the font style
ca: Com afecta aquesta etiqueta l'estil de tipus de lletra

en: Font variant set
ca: Variant de tipus de lletra definida

en: Whether this tag affects the font variant
ca: Com afecta aquesta etiqueta la variant de tipus de lletra

en: Font weight set
ca: Pes de tipus de lletra definit

en: Whether this tag affects the font weight
ca: Si aquesta etiqueta afecta el pes del tipus de lletra

en: Font stretch set
ca: Estirament del tipus de lletra definit

en: Whether this tag affects the font stretch
ca: Com afecta aquesta etiqueta l'estirament de tipus de lletra

en: Font size set
ca: Mida del tipus de lletra definit

en: Whether this tag affects the font size
ca: Si aquesta etiqueta afecta la mida del tipus de lletra

en: Font scale set
ca: Escala del tipus de lletra definit

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ca: Si aquesta etiqueta escala la mida del tipus de lletra per un factor

en: Rise set
ca: Elevació definida

en: Whether this tag affects the rise
ca: Si aquesta etiqueta afecta l'elevació

en: Strikethrough set
ca: Ratllat establert

en: Whether this tag affects strikethrough
ca: Si aquesta etiqueta afecta el ratllat

en: Underline set
ca: Subratllats

en: Whether this tag affects underlining
ca: Si aquesta etiqueta afecta el subratllat

en: Language set
ca: Llengua definida

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ca: Si aquesta etiqueta afecta l'idioma amb què es representa el text

en: Ellipsize set
ca: Punts suspensius definits

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
ca: Si aquesta etiqueta afecta el mode de punts suspensius

en: Align set
ca: Alineació definida

en: Whether this tag affects the alignment mode
ca: Si aquesta etiqueta afecta el mode d'alineació

en: Toggle state
ca: Estat commutat

en: The toggle state of the button
ca: L'estat commutat del botó

en: Inconsistent state
ca: Estat inconsistent

en: The inconsistent state of the button
ca: L'estat inconsistent del botó

en: Activatable
ca: Activable

en: The toggle button can be activated
ca: El botó commutat pot trobar-se activat

en: Radio state
ca: Estat ràdio

en: Draw the toggle button as a radio button
ca: Dibuixa el botó de commutació com a botó d'opció

en: Indicator size
ca: Mida de l'indicador

en: Size of check or radio indicator
ca: Mida de l'indicador de ràdio o de verificació

en: Background RGBA color
ca: Color RGBA de fons

en: CellView model
ca: Model de la vista de cel·les

en: The model for cell view
ca: El model per la vista de cel·les

en: Cell Area
ca: Àrea de la cel·la

en: The GtkCellArea used to layout cells
ca: La GtkCellArea utilitzada per disposar les cel·les

en: Cell Area Context
ca: El context de l'àrea de la cel·la

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
ca: El GtkCellAreaContext utilitzat per calcular la geometria de la visualització de la cel·la

en: Draw Sensitive
ca: Dibuixa en estat sensible

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
ca: Si s'ha de forçar les cel·les a dibuixar-se en l'estat sensible

en: Fit Model
ca: Model ajustat

en: Whether to request enough space for every row in the model
ca: Si s'ha de demanar l'espai necessari per a cada fila del model

en: Indicator Size
ca: Mida de l'indicador

en: Indicator Spacing
ca: Espaiat de l'indicador

en: Spacing around check or radio indicator
ca: Espai que envolta l'indicador de ràdio o de verificació

en: Whether the menu item is checked
ca: Si l'element del menú és seleccionat

en: Whether to display an "inconsistent" state
ca: Si s'ha de visualitzar un estat «inconsistent»

en: Draw as radio menu item
ca: Dibuixa com a element de menú de ràdio

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ca: Si l'element del menú sembla un element de menú de ràdio

en: Use alpha
ca: Utilitza alfa

en: Whether to give the color an alpha value
ca: Si s'ha de donar un valor alfa al color

en: The title of the color selection dialog
ca: El títol de finestra de selecció del color

en: The selected color
ca: El color seleccionat

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ca: El valor d'opacitat seleccionat (0 totalment transparent, 65535 totalment opac)

en: Current RGBA Color
ca: Color RGBA actual

en: The selected RGBA color
ca: El color RGBA seleccionat

en: Show Editor
ca: Mostra l'editor

en: Whether to show the color editor right away
ca: Si es mostra el botó de l'editor de colors immediatament

en: Current color, as a GdkRGBA
ca: Color actual com a GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
ca: Si s'ha de mostrar l'alfa

en: Show editor
ca: Mostra l'editor

en: Scale type
ca: Tipus d'escala

en: RGBA Color
ca: Color RGBA

en: Color as RGBA
ca: Color com a RGBA

en: Selectable
ca: Seleccionable

en: Whether the swatch is selectable
ca: Si es pot seleccionar la mostra

en: Has Menu
ca: Té menú

en: Whether the swatch should offer customization
ca: Si la mostra ha d'oferir personalització

en: ComboBox model
ca: Model quadre combinat

en: The model for the combo box
ca: El model per al quadre combinat

en: Wrap width for laying out the items in a grid
ca: Ajusta l'amplada per formatar els elements en una graella

en: Row span column
ca: Columna de l'abast de les files

en: TreeModel column containing the row span values
ca: La columna del model d'arbre que conté els valors de l'abast de les files

en: Column span column
ca: Columna de l'abast de les columnes

en: TreeModel column containing the column span values
ca: La columna del model d'arbre que conté els valors de l'abast de les columnes

en: Active item
ca: Element actiu

en: The item which is currently active
ca: L'element que actualment està seleccionat

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ca: Si els menús desplegables han de tenir un element per desprendre'ls

en: Has Frame
ca: Té marc

en: Whether the combo box draws a frame around the child
ca: Si el quadre combinat ha de dibuixar un marc al voltant del fill

en: Tearoff Title
ca: Títol del menú separat

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
ca: Un títol que el gestor de finestres pot visualitzar si s'ha desactivat la part desplegable d'un quadre combinat

en: Popup shown
ca: Es mostra la part desplegable

en: Whether the combo's dropdown is shown
ca: Si s'està mostrant la part desplegable del quadre combinat

en: Button Sensitivity
ca: Sensibilitat del botó

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
ca: Si el botó desplegable és sensible quan el model és buit

en: Whether combo box has an entry
ca: Si el quadre combinat conté una entrada

en: Entry Text Column
ca: Columna d'entrada de text

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
ca: La columna en el model del quadre combinat que s'ha d'associar amb les cadenes de l'entrada si el quadre combinat es va crear amb «#GtkComboBox:has-entry = %TRUE»

en: ID Column
ca: Id. de la columna

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
ca: La columna en el model del quadre combinat que proporciona els identificadors de cadenes dels valors del model

en: Active id
ca: Id. actiu

en: The value of the id column for the active row
ca: El valor de la columna d'identificadors per a la fila activa

en: Popup Fixed Width
ca: Amplada fixa de la finestra emergent

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
ca: Si l'amplada de la finestra emergent hauria de ser una amplada fixa que coincideixi amb l'amplada ubicada per al quadre combinat

en: Appears as list
ca: Apareix com una llista

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
ca: Si els menús desplegables han d'assemblar-se a llistes en lloc de menús

en: Arrow Size
ca: Mida de la fletxa

en: The minimum size of the arrow in the combo box
ca: La mida mínima de la fletxa al quadre combinat

en: The amount of space used by the arrow
ca: La quantitat d'espai que ocupa la fletxa

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
ca: El tipus d'ombra que es dibuixarà al voltant del quadre combinat

en: Resize mode
ca: Mode de redimensionament

en: Specify how resize events are handled
ca: Especifiqueu com redimensionar les incidències gestionades

en: Border width
ca: Amplada del contorn

en: The width of the empty border outside the containers children
ca: L'amplada del contorn buit fora dels fills de l'element contenidor

en: Child
ca: Fill

en: Can be used to add a new child to the container
ca: Es pot utilitzar per afegir un nou fill a la caixa

en: Style Classes
ca: Classes d'estils

en: List of classes
ca: Llista de classes

en: Unique ID
ca: ID únic

en: State
ca: Estat

en: State flags
ca: Indicadors d'estat

en: If other nodes can see this node
ca: Si altres nodes poden veure aquest node

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: GType of the widget
ca: GType del giny

en: Subproperties
ca: Subpropietats

en: The list of subproperties
ca: La llista de subpropietats

en: Animated
ca: Animat

en: Set if the value can be animated
ca: Establert si es pot animar el valor

en: Affects
ca: Afecta

en: Set if the value affects the sizing of elements
ca: Establert si el valor afecta la mida dels elements

en: The numeric id for quick access
ca: L'identificador numèric per un accés ràpid

en: Inherit
ca: Heretat

en: Set if the value is inherited by default
ca: Establert si el valor inicial s'hereta per defecte

en: Initial value
ca: Valor inicial

en: The initial specified value used for this property
ca: El valor inicial especificat que s'utilitza per a aquesta propietat

en: Content area border
ca: Contorn de l'àrea de contingut

en: Width of border around the main dialog area
ca: Amplada del contorn al voltant de l'àrea de diàleg principal

en: Content area spacing
ca: Espaiat de l'àrea de contingut

en: Spacing between elements of the main dialog area
ca: Espai entre els elements de l'àrea del diàleg principal

en: Button spacing
ca: Espaiat del botó

en: Spacing between buttons
ca: Espaiat entre botons

en: Action area border
ca: Contorn d'àrea d'acció

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ca: Amplada del contorn al voltant l'àrea de botons per sota del diàleg

en: The contents of the buffer
ca: El contingut de la memòria intermèdia

en: Text length
ca: Llargada del text

en: Length of the text currently in the buffer
ca: La llargada del text que hi ha actualment a la memòria intermèdia

en: Maximum length
ca: Llargada màxima

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ca: Nombre màxim de caràcters per aquesta entrada. Zero si no té màxim

en: Text Buffer
ca: Memòria intermèdia de text

en: Text buffer object which actually stores entry text
ca: Objecte de memòria intermèdia de text que emmagatzema el text de l'entrada

en: Cursor Position
ca: Posició del cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars
ca: La posició actual del cursor d'inserció en caràcters

en: Selection Bound
ca: Límit seleccionat

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ca: La posició del final oposat de la selecció des del cursor en caràcters

en: Whether the entry contents can be edited
ca: Si els continguts d'entrada es poden editar

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ca: Si és «FALSE» (fals) mostrarà el «caràcter d'invisibilitat» en lloc del text real (mode de contrasenya)

en: FALSE removes outside bevel from entry
ca: Si és «FALSE» (fals) suprimirà el bisell exterior de l'entrada

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
ca: Vora entre el text i el marc. Substitueix l'estil de la propietat de la vora de dins

en: Invisible character
ca: Caràcter d'invisibilitat

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ca: El caràcter a emprar quan s'emmascara el contingut de l'entrada (en «mode contrasenya»)

en: Activates default
ca: Activa per defecte

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ca: Si s'ha d'activar el giny per defecte (com a botó per defecte en un diàleg) quan es prem Retorn

en: Width in chars
ca: Amplada en caràcters

en: Number of characters to leave space for in the entry
ca: Nombre de caràcters per als quals deixar espai en l'entrada

en: Maximum width in characters
ca: Amplada màxima, en caràcters

en: The desired maximum width of the entry, in characters
ca: L'amplada màxima desitjada de l'entrada, en caràcters

en: Scroll offset
ca: Desplaçament

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ca: Nombre de píxels de l'entrada desplaçats cap a l'esquerre de la pantalla

en: The contents of the entry
ca: Els continguts de l'entrada

en: Truncate multiline
ca: Trunca línies múltiples

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
ca: Si s'han de truncar enganxades de més d'una línia en una de sola.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
ca: Quin tipus d'ombra s'ha de dibuixar al voltant de l'entrada quan «has-frame» està activat

en: Overwrite mode
ca: Mode de sobreescriptura

en: Whether new text overwrites existing text
ca: Si el text introduït de nou sobreescriu l'existent

en: Length of the text currently in the entry
ca: Llargada del text que hi ha actualment a l'entrada

en: Invisible character set
ca: Caràcter d'invisibilitat establert

en: Whether the invisible character has been set
ca: Si s'ha establert el caràcter d'invisibilitat

en: Caps Lock warning
ca: Avís de fixació de majúscules

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
ca: Si en introduir contrasenyes s'ha de mostrar un avís quan la fixació de majúscules estigui activada

en: Progress Fraction
ca: Fracció del progrés

en: The current fraction of the task that's been completed
ca: La fracció de la tasca actual que s'ha completat

en: Progress Pulse Step
ca: Pas de la pulsació de progrés

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
ca: La fracció de l'amplada total de l'entrada en què es mourà el bloc de rebot del progrés cada vegada que s'invoqui la funció gtk_entry_progress_pulse()

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
ca: Mostra el text quan l'entrada és buida i no té el focus

en: Primary pixbuf
ca: Memòria intermèdia de píxel primària

en: Primary pixbuf for the entry
ca: Memòria intermèdia de píxel primària per a l'entrada

en: Secondary pixbuf
ca: Memòria intermèdia de píxel secundària

en: Secondary pixbuf for the entry
ca: Memòria intermèdia de píxel secundària per a l'entrada

en: Primary stock ID
ca: Id. de recurs primari

en: Stock ID for primary icon
ca: Identificador de recurs per a la icona primària

en: Secondary stock ID
ca: Id. de recurs secundari

en: Stock ID for secondary icon
ca: Identificador de recurs per a la icona secundària

en: Primary icon name
ca: Nom de la icona primària

en: Icon name for primary icon
ca: Nom d'icona per a la icona primària

en: Secondary icon name
ca: Nom de la icona secundària

en: Icon name for secondary icon
ca: Nom d'icona per a la icona secundària

en: Primary GIcon
ca: GIcon primària

en: GIcon for primary icon
ca: GIcon per a la icona primària

en: Secondary GIcon
ca: GIcon secundària

en: GIcon for secondary icon
ca: GIcon per a la icona secundària

en: Primary storage type
ca: Tipus d'emmagatzematge primari

en: The representation being used for primary icon
ca: La representació utilitzada per a la icona primària

en: Secondary storage type
ca: Tipus d'emmagatzematge secundari

en: The representation being used for secondary icon
ca: La representació utilitzada per a la icona secundària

en: Primary icon activatable
ca: Icona primària activable

en: Whether the primary icon is activatable
ca: Si la icona primària és activable

en: Secondary icon activatable
ca: Icona secundària activable

en: Whether the secondary icon is activatable
ca: Si la icona secundària és activable

en: Primary icon sensitive
ca: Icona primària sensible

en: Whether the primary icon is sensitive
ca: Si la icona primària és sensible

en: Secondary icon sensitive
ca: Icona secundària sensible

en: Whether the secondary icon is sensitive
ca: Si la icona secundària és sensible

en: Primary icon tooltip text
ca: Text de l'indicador de funció de la icona primària

en: The contents of the tooltip on the primary icon
ca: El contingut de l'indicador de funció de la icona primària

en: Secondary icon tooltip text
ca: Text de l'indicador de funció de la icona secundària

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
ca: El contingut de l'indicador de funció de la icona secundària

en: Primary icon tooltip markup
ca: Marcatge de l'indicador de funció de la icona primària

en: Secondary icon tooltip markup
ca: Marcatge de l'indicador de funció de la icona secundària

en: IM module
ca: Mòdul de mètode d'entrada

en: Which IM module should be used
ca: Quin mòdul de mètode d'entrada s'hauria d'utilitzar

en: Completion
ca: Compleció

en: The auxiliary completion object
ca: L'objecte de compleció auxiliar

en: Purpose
ca: Propòsit

en: Purpose of the text field
ca: Propòsit del camp de text

en: hints
ca: indicacions

en: Hints for the text field behaviour
ca: Indicacions pel comportament del camp de text

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ca: Una llista d'atributs d'estil per aplicar al text de l'etiqueta

en: Populate all
ca: Emplena-ho tot

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
ca: Si s'emet ::populate-popup per a finestres emergents tàctils

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
ca: Una llista d'ubicacions d'aturades de tabulació per aplicar al text de l'entrada

en: Emoji icon
ca: Icona emoji

en: Whether to show an icon for Emoji
ca: Si es mostrarà una icona per l'emoji

en: Enable Emoji completion
ca: Activa la compleció d'emojis

en: Whether to suggest Emoji replacements
ca: Si s'han de suggerir reemplaçaments per a emojis

en: Icon Prelight
ca: Il·luminació d'icones

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
ca: Si les icones activables s'haurien d'il·luminar en passar-hi el punter per sobre

en: Progress Border
ca: Vora de la progressió

en: Border around the progress bar
ca: Vora al voltant de la barra de progrés

en: Border between text and frame.
ca: Vora entre el text i el quadre.

en: Completion Model
ca: Model de compleció

en: The model to find matches in
ca: El model on cercar coincidències

en: Minimum Key Length
ca: Longitud mínima de la clau

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ca: Longitud mínima de la clau de cerca per cercar coincidències

en: Text column
ca: Columna de text

en: The column of the model containing the strings.
ca: La columna del model que conté les cadenes.

en: Inline completion
ca: Compleció en línia

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
ca: Si el prefix comú s'hauria d'inserir automàticament

en: Popup completion
ca: Compleció emergent

en: Whether the completions should be shown in a popup window
ca: Si les complecions s'haurien de mostrar en una finestra emergent

en: Popup set width
ca: Amplada del menú emergent

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
ca: Si és «TRUE» (cert), la finestra emergent tindrà la mateixa mida que l'entrada

en: Popup single match
ca: Amplada d'una coincidència

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
ca: Si és «TRUE» (cert), la finestra emergent apareixerà amb només una coincidència.

en: Inline selection
ca: Selecció en línia

en: Your description here
ca: Poseu una descripció aquí

en: Visible Window
ca: Finestra visible

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ca: Si la caixa d'esdeveniments és visible, contràriament a invisible i només per atrapar esdeveniments.

en: Above child
ca: Per sobre del fill

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ca: Si la finestra per atrapar incidències de la caixa d'incidències és per sobre de la finestra del giny fill, contràriament a per sota seu.

en: Widget the gesture relates to
ca: Giny al qual apunta el gest

en: Propagation phase
ca: Fase de propagació

en: Propagation phase at which this controller is run
ca: Fase de propagació en el qual s'executa aquest controlador

en: Flags
ca: Indicadors

en: Expanded
ca: Expandit

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ca: Si l'extensor s'ha obert per mostrar el giny fill

en: Text of the expander's label
ca: Text de l'etiqueta de l'expansor

en: Use markup
ca: Utilitza marques

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ca: El text de l'etiqueta inclou les marques XML. Vegeu pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
ca: Espai a posar entre l'etiqueta i el fill

en: Label widget
ca: Giny etiqueta

en: A widget to display in place of the usual expander label
ca: Un giny per visualitzar en lloc de la típica etiqueta expansora

en: Label fill
ca: Farciment d'etiqueta

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
ca: Si el giny de l'etiqueta ha d'omplir tot l'espai horitzontal disponible

en: Resize toplevel
ca: Redimensiona el nivell superior

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
ca: Si l'expansor redimensionarà la finestra de nivell superior en expandir-se i col·lapsar-se

en: Expander Size
ca: Mida de l'expansor

en: Size of the expander arrow
ca: Mida de la fletxa expansora

en: Spacing around expander arrow
ca: Espai al voltant de la fletxa de l'expansor

en: Dialog
ca: Diàleg

en: The file chooser dialog to use.
ca: El diàleg de selecció de fitxer a utilitzar.

en: The title of the file chooser dialog.
ca: El títol del diàleg de selecció de fitxers.

en: The desired width of the button widget, in characters.
ca: L'amplada desitjada del giny botó, en caràcters.

en: Action
ca: Acció

en: The type of operation that the file selector is performing
ca: El tipus d'operació que fa el selector de fitxers

en: Filter
ca: Filtre

en: The current filter for selecting which files are displayed
ca: El filtre actual per seleccionar quins fitxers es mostraran

en: Local Only
ca: Només locals

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ca: Si els fitxers seleccionats s'haurien de limitar a fitxers locals: URL

en: Preview widget
ca: Giny de visualització prèvia

en: Application supplied widget for custom previews.
ca: Giny proporcionat per l'aplicació per a visualitzacions prèvies personalitzades.

en: Preview Widget Active
ca: Giny de visualització prèvia actiu

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ca: Si s'ha de mostrar el giny de visualització prèvia que l'aplicació proporciona.

en: Use Preview Label
ca: Utilitza l'etiqueta de visualització prèvia

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
ca: Si s'ha de mostrar l'etiqueta de recurs amb el nom del fitxer visualitzat.

en: Extra widget
ca: Giny addicional

en: Application supplied widget for extra options.
ca: Giny proporcionat per l'aplicació per a opcions addicionals.

en: Select Multiple
ca: Selecció múltiple

en: Whether to allow multiple files to be selected
ca: Si es permet o no seleccionar diversos fitxers

en: Show Hidden
ca: Mostra ocults

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ca: Si s'han de mostrar els fitxers i directoris ocults

en: Do overwrite confirmation
ca: Confirma la sobreescriptura

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
ca: Si un selector de fitxers que permeti desar ha de demanar confirmació en cas que se sobreescrigui algun fitxer.

en: Allow folder creation
ca: Permet la creació de carpetes

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
ca: Si un selector de fitxers que no estigui en mode d'obertura oferirà la creació de carpetes noves.

en: Accept label
ca: Etiqueta d'accepta

en: The label on the accept button
ca: L'etiqueta del botó accepta

en: Cancel label
ca: Etiqueta de cancel·la

en: The label on the cancel button
ca: L'etiqueta del botó cancel·la

en: Search mode
ca: Mode de cerca

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: X position
ca: Posició X

en: X position of child widget
ca: Posició X del giny fill

en: Y position
ca: Posició Y

en: Y position of child widget
ca: Posició Y del giny fill

en: Selection mode
ca: Mode de selecció

en: The selection mode
ca: Mode de selecció

en: Activate on Single Click
ca: Activa en fer un sol clic

en: Activate row on a single click
ca: Activa la fila en fer un sol clic

en: Minimum Children Per Line
ca: Fills mínims per línia

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
ca: El nombre mínim de fills que s'ubicaran de forma consecutiva a l'orientació proporcionada.

en: Maximum Children Per Line
ca: Fills màxims per línia

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
ca: La quantitat màxima de fills per sol·licitar espai de forma consecutiva a l'orientació proporcionada.

en: Vertical spacing
ca: Espaiat vertical

en: The amount of vertical space between two children
ca: La quantitat d'espai vertical entre dos fills

en: Horizontal spacing
ca: Espaiat horitzontal

en: The amount of horizontal space between two children
ca: La quantitat d'espai horitzontal entre dos fills

en: The title of the font chooser dialog
ca: El títol del diàleg de selecció de tipus de lletra

en: The name of the selected font
ca: El nom del tipus de lletra seleccionat

en: Use font in label
ca: Utilitza el tipus de lletra de l'etiqueta

en: Whether the label is drawn in the selected font
ca: Si l'etiqueta es dibuixa amb el tipus de lletra seleccionat

en: Use size in label
ca: Utilitza la mida de l'etiqueta

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ca: Si l'etiqueta es dibuixa amb la mida del tipus de lletra seleccionada

en: Show style
ca: Mostra l'estil

en: Whether the selected font style is shown in the label
ca: Si l'estil del tipus de lletra es mostra en l'etiqueta

en: Show size
ca: Mostra la mida

en: Whether selected font size is shown in the label
ca: Si es mostra la mida del tipus de lletra en l'etiqueta

en: Font description
ca: Descripció del tipus de lletra

en: Show preview text entry
ca: Mostra l'entrada de previsualització de text

en: Whether the preview text entry is shown or not
ca: Si s'ha de mostrar l'entrada de previsualització de text

en: Selection level
ca: Nivell de selecció

en: Whether to select family, face or font
ca: Si s'ha de seleccionar la família, tipografia o tipus de lletra

en: Font features
ca: Funcionalitats del tipus de lletra

en: Font features as a string
ca: Funcionalitats del tipus de lletra com a cadena

en: Language for which features have been selected
ca: Idioma pel qual s'han seleccionat les funcionalitats

en: The tweak action
ca: L'acció de retoc

en: The toggle action to switch to the tweak page
ca: L'acció d'activació per commutar a la pàgina de retocs

en: Text of the frame's label
ca: Text de l'etiqueta del marc

en: Label xalign
ca: Etiqueta d'alineació horitzontal

en: The horizontal alignment of the label
ca: L'alineació horitzontal de l'etiqueta

en: Label yalign
ca: Etiqueta d'alineació vertical

en: The vertical alignment of the label
ca: L'alineació vertical de l'etiqueta

en: Frame shadow
ca: Ombra de marc

en: Appearance of the frame border
ca: Aparença del contorn del marc

en: A widget to display in place of the usual frame label
ca: Un giny a visualitzar en lloc del típic marc d'etiqueta

en: Number of points
ca: Nombre de punts

en: Number of points needed to trigger the gesture
ca: El nombre de punts necessaris per activar aquest gest

en: GdkWindow to receive events about
ca: La GdkWindow de la qual rebre'n els esdeveniments

en: Delay factor
ca: Factor de retard

en: Factor by which to modify the default timeout
ca: Factor pel qual s'ha de modificar el temps d'espera per defecte

en: Allowed orientations
ca: Orientacions permeses

en: Handle only touch events
ca: Gestiona només esdeveniments gestuals

en: Whether the gesture handles only touch events
ca: Si el gest només gestiona esdeveniments gestuals

en: Whether the gesture is exclusive
ca: Si el gest és exclusiu

en: Button number
ca: Número del botó

en: Button number to listen to
ca: El número de botó pel qual escoltar

en: The GL context
ca: El context GL

en: Auto render
ca: Renderització automàtica

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
ca: Si la GtkGLArea es renderitza cada vegada que es torna a dibuixar

en: Has alpha
ca: Té alfa

en: Whether the color buffer has an alpha component
ca: Si la memòria intermèdia del color té un component alfa

en: Has depth buffer
ca: Té una memòria intermèdia de profunditat

en: Whether a depth buffer is allocated
ca: Si la memòria intermèdia de profunditat està assignada

en: Has stencil buffer
ca: Té memòria intermèdia de plantilla

en: Whether a stencil buffer is allocated
ca: Si l'indicador de memòria intermèdia de plantilla està assignat

en: Use OpenGL ES
ca: Usa OpenGL ES

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
ca: Si el context usa OpenGL o OpenGL ES

en: Row Homogeneous
ca: Files homogènies

en: If TRUE, the rows are all the same height
ca: Si és «TRUE» (cert) totes les files tindran la mateixa alçada

en: Column Homogeneous
ca: Columnes homogènies

en: If TRUE, the columns are all the same width
ca: Si és «TRUE» (cert) totes les columnes tindran la mateixa amplada

en: Baseline Row
ca: Fila de punt de referència

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
ca: La fila per alinear com a punt de referència quan l'alineació vertical és «GTK_ALIGN_BASELINE»

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ca: El número de la fila on adjuntar la part superior d'un giny fill

en: Width
ca: Amplada

en: The number of columns that a child spans
ca: El nombre de columnes sobre les quals s'expandeix el fill

en: Height
ca: Alçada

en: The number of rows that a child spans
ca: El nombre de files sobre les quals s'expandeix el fill

en: The title to display
ca: El títol que s'ha de mostrar

en: The subtitle to display
ca: El subtítol que s'ha de mostrar

en: Custom Title
ca: Títol personalitzat

en: Custom title widget to display
ca: El giny de títol personalitzat que s'ha de mostrar

en: Show decorations
ca: Mostra les decoracions

en: Whether to show window decorations
ca: Si s'ha de mostrar les decoracions de les finestres

en: Decoration Layout
ca: Disposició de la decoració

en: The layout for window decorations
ca: La disposició per a les decoracions de la finestra

en: Decoration Layout Set
ca: S'ha establert una disposició de decoració

en: Whether the decoration-layout property has been set
ca: Si la propietat de disposició de decoració s'ha definit

en: Has Subtitle
ca: Té subtítol

en: Whether to reserve space for a subtitle
ca: Si s'ha de reservar l'espai necessari per a un subtítol

en: Pixbuf column
ca: Columna de memòria de píxel

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ca: Columna del model d'on obtenir la icona de la memòria de píxel

en: Model column used to retrieve the text from
ca: Columna del model d'on obtenir el text

en: Markup column
ca: Columna d'etiquetatge

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ca: Columna del model d'on obtenir el text si es fa servir l'etiquetatge Pango

en: Icon View Model
ca: Model de vista d'icones

en: The model for the icon view
ca: El model per a la vista d'icones

en: Number of columns
ca: El nombre de columnes

en: Number of columns to display
ca: El nombre de columnes a mostrar

en: Width for each item
ca: Amplada de cada element

en: The width used for each item
ca: L'amplada utilitzada per cada element

en: Space which is inserted between cells of an item
ca: Espai inserit entre les cel·les de cada element

en: Row Spacing
ca: Espaiat de files

en: Space which is inserted between grid rows
ca: L'espai inserit entre les files d'una graella

en: Column Spacing
ca: Espaiat de columnes

en: Space which is inserted between grid columns
ca: L'espai inserit entre les columnes d'una graella

en: Margin
ca: Marge

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ca: Espai inserit a les cantonades de la vista d'icones

en: Item Orientation
ca: Orientació de l'element

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ca: El posicionament relatiu entre el text i la icona de cada element

en: Reorderable
ca: Reordenable

en: View is reorderable
ca: La vista és reordenable

en: Tooltip Column
ca: Columna de l'indicador de funció

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
ca: La columna del model que conté els texts dels indicadors de funció per als elements

en: Item Padding
ca: Farciment dels elements

en: Padding around icon view items
ca: Farciment al voltant dels elements de la visualització d'icones

en: Selection Box Color
ca: Color de la caixa de selecció

en: Color of the selection box
ca: Color de la caixa de selecció

en: Selection Box Alpha
ca: Transparència de la caixa de selecció

en: Opacity of the selection box
ca: Opacitat de la caixa de selecció

en: Surface
ca: Superfície

en: A cairo_surface_t to display
ca: La «cairo_surface_t» que s'ha de mostrar

en: Icon set
ca: Definiu icona

en: Icon set to display
ca: Definiu icona per visualitzar

en: Icon size
ca: Mida d'icona

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ca: Mida simbòlica a utilitzar per a la icona de recurs, conjunt d'icones o icona especificada

en: Pixel size
ca: Mida del píxel

en: Pixel size to use for named icon
ca: Mida del píxel a utilitzar per a la icona especificada

en: Animation
ca: Animació

en: GdkPixbufAnimation to display
ca: GdkPixbufAnimation per visualitzar

en: Resource
ca: Recurs

en: The resource path being displayed
ca: El camí al recurs que es mostra

en: Use Fallback
ca: Utilitza les alternatives

en: Whether to use icon names fallback
ca: Si s'han d'utilitzar els noms d'icones alternatius

en: Message Type
ca: Tipus de missatge

en: The type of message
ca: El tipus de missatge

en: Show Close Button
ca: Mostra el botó de tancament

en: Whether to include a standard close button
ca: Si s'ha d'incloure un botó de tancament estàndard

en: Reveal
ca: Descobreix

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
ca: Controla si la barra d'acció mostra o no el seu contingut

en: Width of border around the content area
ca: L'amplada del contorn al voltant de l'àrea de contingut

en: Spacing between elements of the area
ca: L'espai entre els elements de l'àrea

en: Width of border around the action area
ca: L'amplada del contorn al voltant de l'àrea d'acció

en: The screen where this window will be displayed
ca: La pantalla on es mostrarà aquesta finestra

en: The text of the label
ca: El text de l'etiqueta

en: Justification
ca: Justificació

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
ca: L'alineació de les línies en el text de l'etiqueta relativa a cadascuna. Això NO afecta l'alineació de l'etiqueta en la seva assignació. Vegeu GtkMisc::xalign

en: Pattern
ca: Patró

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ca: Una cadena amb caràcters _ en posicions corresponen a caràcters del text per subratllar

en: Line wrap
ca: Ajustament de línia

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ca: Si és establert, ajusta les línies si el text arriba a ser massa ample

en: Line wrap mode
ca: Mode de l'ajustament de línia

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
ca: Si s'estableix l'ajustament, controla de quina manera es fa

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ca: Si el ratolí pot seleccionar el text de l'etiqueta

en: Mnemonic key
ca: Clau mnemotècnica

en: The mnemonic accelerator key for this label
ca: La clau acceleradora mnemotècnica per a aquesta etiqueta

en: Mnemonic widget
ca: Giny mnemotècnic

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ca: El giny a activar quan se'n premi la clau mnemotècnica

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
ca: El lloc preferit on posar punts suspensius a la cadena, si l'etiqueta no té prou espai per mostrar tota la cadena

en: Single Line Mode
ca: Mode de línia simple

en: Whether the label is in single line mode
ca: Si l'etiqueta està en mode de línia simple

en: Angle at which the label is rotated
ca: L'angle que es gira l'etiqueta

en: The desired maximum width of the label, in characters
ca: L'amplada màxima desitjada de l'etiqueta, en caràcters

en: Track visited links
ca: Fes un seguiment dels enllaços que s'hagin visitat

en: Whether visited links should be tracked
ca: Si s'ha de fer un seguiment dels enllaços visitats

en: Number of lines
ca: Nombre de línies

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
ca: El nombre de línies desitjades quan es posen punts suspensius a una etiqueta ajustada

en: The width of the layout
ca: L'amplada de la disposició

en: The height of the layout
ca: L'alçada de la disposició

en: Currently filled value level
ca: Valor del nivell d'emplenat actual

en: Currently filled value level of the level bar
ca: El valor del nivell d'emplenat actual de la barra de nivell

en: Minimum value level for the bar
ca: Valor mínim possible del nivell de la barra

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
ca: El valor mínim possible del nivell que pot mostrar-se a la barra

en: Maximum value level for the bar
ca: Valor màxim possible del nivell de la barra

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
ca: El valor màxim possible del nivell que pot mostrar-se a la barra

en: The mode of the value indicator
ca: El mode de l'indicador de valor

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
ca: El mode de l'indicador de valor que es mostra a la barra

en: Invert the direction in which the level bar grows
ca: Inverteix la direcció de creixement de la barra de progrés

en: Minimum height for filling blocks
ca: Alçada mínima dels blocs que emplenen

en: Minimum height for blocks that fill the bar
ca: Alçada mínima pels blocs que emplenen la barra

en: Minimum width for filling blocks
ca: Amplada mínima dels blocs emplenats

en: Minimum width for blocks that fill the bar
ca: Amplada mínima pels blocs que emplenen la barra

en: The URI bound to this button
ca: L'URI vinculat a aquest botó

en: Visited
ca: Visitat

en: Whether this link has been visited.
ca: Si s'ha visitat aquest enllaç.

en: Whether this row can be activated
ca: Si es pot activar la fila

en: Whether this row can be selected
ca: Si es pot seleccionar la fila

en: Permission
ca: Permís

en: The GPermission object controlling this button
ca: L'objecte GPermission que controla aquest botó

en: Lock Text
ca: Text de blocatge

en: The text to display when prompting the user to lock
ca: El text a visualitzar en indicar a l'usuari que s'ha de blocar

en: Unlock Text
ca: Text de desblocatge

en: The text to display when prompting the user to unlock
ca: El text a visualitzar en indicar a l'usuari que s'ha de desblocar

en: Lock Tooltip
ca: Indicador de funció del blocatge

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
ca: L'indicador de funció a mostrar quan s'indiqui a l'usuari que s'ha de blocar

en: Unlock Tooltip
ca: Indicador de funció del desblocatge

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
ca: L'indicador de funció a mostrar quan s'indiqui a l'usuari que s'ha de desblocar

en: Not Authorized Tooltip
ca: Indicador de funció de no autorització

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
ca: L'indicador de funció a mostrar quan s'indiqui a l'usuari que no pot obtenir l'autorització

en: Inspected
ca: Inspeccionat

en: Inspected widget
ca: Giny inspeccionat

en: magnification
ca: ampliació

en: resize
ca: canvia la mida

en: Pack direction
ca: Direcció de l'empaquetament

en: The pack direction of the menubar
ca: La direcció de l'empaquetament de la barra de menús

en: Child Pack direction
ca: Direcció de l'empaquetament fill

en: The child pack direction of the menubar
ca: L'orientació de la barra de menús

en: Style of bevel around the menubar
ca: Estil del bisell que envolta la barra de menú

en: Internal padding
ca: Separació interna

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ca: Quantitat d'espai del contorn entre l'ombra de la barra de menú i els elements del menú

en: Popup
ca: Diàleg emergent

en: The dropdown menu.
ca: El menú desplegable.

en: Menu model
ca: Model del menú

en: The model from which the popup is made.
ca: El model a partir del qual es fa el diàleg emergent.

en: Align with
ca: Alinea amb

en: The parent widget which the menu should align with.
ca: El giny pare amb el qual el menú s'hauria d'alinear amb.

en: Direction
ca: Direcció

en: The direction the arrow should point.
ca: La direcció a la qual ha d'apuntar la fletxa.

en: Use a popover
ca: Utilitza un diàleg contextual

en: Use a popover instead of a menu
ca: Utilitza un diàleg contextual en comptes d'un menú

en: Popover
ca: Diàleg contextual

en: The popover
ca: El diàleg contextual

en: The currently selected menu item
ca: L'element de menú seleccionat actualment

en: The accel group holding accelerators for the menu
ca: El grup d'acceleradors que conté els acceleradors del menú

en: Accel Path
ca: Camí de l'accelerador

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
ca: Un camí d'accelerador que s'utilitza per construir els camins d'accelerador dels elements fill

en: Attach Widget
ca: Giny d'acoblament

en: The widget the menu is attached to
ca: El giny al qual el menú està acoblat

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ca: Un títol que s'ha de visualitzar mitjançant el gestor de finestres quan aquest menú es desactivi

en: Tearoff State
ca: Estat del menú separat

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
ca: Un booleà que indica si el menú està arrencat

en: The monitor the menu will be popped up on
ca: El monitor on es mostrarà el menú

en: Reserve Toggle Size
ca: Mida de la reserva dels commutadors

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
ca: Un booleà que indica si el menú ha de reservar espai per als commutadors i les icones

en: Anchor hints
ca: Indicacions d'ancoratge

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
ca: Indicacions de posicionament quan el menú pot sortir-se de la pantalla

en: Rect anchor dx
ca: dx del rectangle d'ancoratge

en: Rect anchor horizontal offset
ca: Desplaçament horitzontal del rectangle d'ancoratge

en: Rect anchor dy
ca: dy del rectangle d'ancoratge

en: Rect anchor vertical offset
ca: Desplaçament vertical del rectangle d'ancoratge

en: Menu type hint
ca: Indicació del tipus menú

en: Menu window type hint
ca: Indicació del tipus finestra de menú

en: Horizontal Padding
ca: Farciment horitzontal

en: Extra space at the left and right edges of the menu
ca: Espai addicional a dreta i esquerra de les vores del menú

en: Vertical Padding
ca: Farciment vertical

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ca: Espai addicional per sobre i per sota del menú

en: Vertical Offset
ca: Desplaçament vertical

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ca: Quan el menú és un submenú, es desplaça verticalment aquest nombre de píxels

en: Horizontal Offset
ca: Desplaçament horitzontal

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ca: Quan el menú és un submenú, es desplaça horitzontalment aquest nombre de píxels

en: Double Arrows
ca: Fletxes dobles

en: When scrolling, always show both arrows.
ca: Quan es desplaci, sempre mostra totes dues fletxes.

en: Arrow Placement
ca: Ubicació de les fletxes

en: Indicates where scroll arrows should be placed
ca: Indica on s'han d'ubicar les fletxes de desplaçament

en: Left Attach
ca: Adjunt esquerre

en: Right Attach
ca: Adjunt dret

en: The column number to attach the right side of the child to
ca: El número de columna on adjuntar la banda dreta del fill

en: Top Attach
ca: Adjunt superior

en: The row number to attach the top of the child to
ca: El número de fila on adjuntar la part superior del fill

en: Bottom Attach
ca: Adjunt inferior

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
ca: Constant arbitrària per la qual es reduirà la mida de la fletxa de desplaçament

en: Right Justified
ca: Alineat a la dreta

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
ca: Estableix si l'element de menú apareix alineat al costat dret d'una barra de menú

en: Submenu
ca: Submenú

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
ca: El submenú adjunt a l'element de menú, o bé «NULL» (nul) si no en té cap

en: Sets the accelerator path of the menu item
ca: Estableix el camí de l'accelerador de l'element de menú

en: The text for the child label
ca: El text de l'etiqueta filla

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
ca: Quantitat d'espai que ocupa la fletxa en relació a la mida del tipus de lletra de l'element de menú

en: Width in Characters
ca: Amplada en caràcters

en: The minimum desired width of the menu item in characters
ca: L'amplada desitjada mínima de l'element de menú, en caràcters

en: Take Focus
ca: Agafa el focus

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
ca: Un booleà que indica si el menú agafa el focus del teclat

en: Menu
ca: Menú

en: The dropdown menu
ca: El menú desplegable

en: label border
ca: contorn de l'etiqueta

en: Width of border around the label in the message dialog
ca: Amplada del contorn al voltant de l'etiqueta en el diàleg de missatge

en: Message Buttons
ca: Botons de missatge

en: The buttons shown in the message dialog
ca: Els botons mostrats en el diàleg del missatge

en: The primary text of the message dialog
ca: El text primari del diàleg de missatge

en: Use Markup
ca: Utilitza etiquetatge

en: The primary text of the title includes Pango markup.
ca: El text primari del títol inclou etiquetatge Pango.

en: Secondary Text
ca: Text secundari

en: The secondary text of the message dialog
ca: El text secundari del diàleg de missatge

en: Use Markup in secondary
ca: Empra etiquetatge en el secundari

en: The secondary text includes Pango markup.
ca: El text secundari inclou etiquetatge Pango.

en: Image
ca: Imatge

en: The image
ca: La imatge

en: Message area
ca: Àrea del missatge

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
ca: La GtkBox que conté les etiquetes primària i secundària del diàleg

en: Role
ca: Rol

en: The role of this button
ca: El rol d'aquest botó

en: The icon
ca: La icona

en: The text
ca: El text

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
ca: El text del botó inclou les marques XML. Vegeu pango_parse_markup()

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: The name of the menu to open
ca: El nom del menú a obrir

en: Whether the menu is a parent
ca: Si el menú és un pare

en: Centered
ca: Centrat

en: Whether to center the contents
ca: Si s'han de centrar els continguts

en: Iconic
ca: Icònic

en: Whether to prefer the icon over text
ca: Si preferiu les icones en comptes del text

en: Parent
ca: Pare

en: The parent window
ca: La finestra pare

en: Is Showing
ca: Es mostra

en: Are we showing a dialog
ca: Si es mostra un diàleg

en: The screen where this window will be displayed.
ca: La pantalla en què es mostrarà aquesta finestra.

en: Dialog Title
ca: Títol del diàleg

en: The title of the file chooser dialog
ca: El títol del diàleg de selecció de fitxers

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
ca: Si és «TRUE» (cert), el diàleg és modal (les altres finestres no es podran utilitzar mentre aquesta estigui oberta)

en: Whether the dialog is currently visible
ca: Si el diàleg és visible

en: Transient for Window
ca: Finestra transitòria

en: The transient parent of the dialog
ca: El pare transitori del diàleg

en: Page
ca: Pàgina

en: The index of the current page
ca: L'índex de la pàgina actual

en: Tab Position
ca: Posició de les pestanyes

en: Which side of the notebook holds the tabs
ca: Quin costat del bloc de notes conté les pestanyes

en: Show Tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Whether tabs should be shown
ca: Si s'han de mostrar les pestanyes

en: Show Border
ca: Mostra el contorn

en: Whether the border should be shown
ca: Si s'ha de mostrar el contorn

en: Scrollable
ca: Desplaçable

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ca: Si és «TRUE» (cert), s'afegiran fletxes de desplaçament si hi ha massa pestanyes per ajustar

en: Enable Popup
ca: Habilita el menú emergent

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ca: Si és «TRUE» (cert), prement el botó dret del ratolí sobre el llibre de notes apareixerà un menú que podreu utilitzar per anar a una pàgina

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group name for tab drag and drop
ca: Nom del grup per a l'arrossegament i deixada de pestanyes

en: Tab label
ca: Etiqueta de la pestanya

en: The string displayed on the child's tab label
ca: La cadena mostrada a l'etiqueta de la pestanya del fill

en: Menu label
ca: Etiqueta del menú

en: The string displayed in the child's menu entry
ca: La cadena mostrada a l'entrada de menú del fill

en: Tab expand
ca: Expansió de pestanya

en: Whether to expand the child's tab
ca: Si s'ha d'ampliar la pestanya del fill

en: Tab fill
ca: Farciment de pestanya

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
ca: Si la pestanya del fill hauria d'omplir l'àrea assignada

en: Tab reorderable
ca: Pestanya reordenable

en: Whether the tab is reorderable by user action
ca: Si l'usuari pot canviar l'ordre de les pestanyes

en: Tab detachable
ca: Pestanya separable

en: Whether the tab is detachable
ca: Si la pestanya es pot separar

en: Secondary backward stepper
ca: Caminador posterior secundari

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ca: Mostra un altre botó amb fletxa cap endarrere a l'altre extrem de l'àrea de pestanyes

en: Secondary forward stepper
ca: Caminador davanter secundari

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ca: Mostra un altre botó amb fletxa cap endavant a l'altre extrem de l'àrea de pestanyes

en: Backward stepper
ca: Caminador posterior

en: Display the standard backward arrow button
ca: Visualitza el botó de retrocés estàndard

en: Forward stepper
ca: Caminador anterior

en: Display the standard forward arrow button
ca: Visualitza el botó d'avanç estàndard

en: Tab overlap
ca: Sobreposat de les pestanyes

en: Size of tab overlap area
ca: Mida de l'àrea del sobreposat de les pestanyes

en: Tab curvature
ca: Curvatura de la pestanya

en: Size of tab curvature
ca: Mida de la curvatura de la pestanya

en: Arrow spacing
ca: Espaiat de la fletxa

en: Scroll arrow spacing
ca: Espaiat de la barra de desplaçament

en: Initial gap
ca: Espai inicial

en: Initial gap before the first tab
ca: Espai inicial abans de la primera pestanya

en: Tab gap
ca: Espai de pestanya

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
ca: La pestanya activa es dibuixa amb un espai a la part inferior

en: The orientation of the orientable
ca: L'orientació de l'orientable

en: Pass Through
ca: Passa a través

en: Pass through input, does not affect main child
ca: L'entrada passa a través, no afecta el fill principal

en: Index
ca: Índex

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
ca: L'índex de superposició en el pare, -1 pel fill principal

en: Action group
ca: Grup de l'acció

en: Action group to launch actions from
ca: Grup de l'acció des del qual llançar les accions

en: Pad device
ca: Dispositiu pad

en: Pad device to control
ca: Dispositiu pad a controlar

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ca: La posició del separador emmarcat en píxels (0 significa de tot el trajecte fins a l'esquerra/part superior)

en: Position Set
ca: Conjunt posició

en: TRUE if the Position property should be used
ca: «TRUE» (cert) si s'ha d'utilitzar l'atribut «position» (posició)

en: Minimal Position
ca: Posició mínima

en: Smallest possible value for the "position" property
ca: El valor més petit possible per a la propietat «position» (posició)

en: Maximal Position
ca: Posició màxima

en: Largest possible value for the "position" property
ca: El valor més gran possible per a la propietat «position» (posició)

en: Wide Handle
ca: Nansa d'amplada

en: Whether the paned should have a prominent handle
ca: Si el marc de la finestra ha de tenir una nansa prominent

en: Handle Size
ca: Mida de la nansa

en: Width of handle
ca: Amplada de la nansa

en: Resize
ca: Reajusta

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ca: Si és «TRUE» (cert), el fill s'expandirà o s'encongirà amb el giny de la subfinestra

en: Shrink
ca: Encongeix

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ca: Si és «TRUE» (cert), el fill es podrà fer més petit del necessari

en: Location to Select
ca: Trieu la ubicació

en: The location to highlight in the sidebar
ca: La ubicació que s'ha de ressaltar a la barra lateral

en: Open Flags
ca: Indicadors d'obertura

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
ca: Els modes en els quals l'aplicació que fa la crida pot obrir ubicacions seleccionades a la barra lateral

en: Show recent files
ca: Mostra els fitxers recents

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
ca: Si la barra lateral inclou una drecera pels fitxers recents

en: Show 'Desktop'
ca: Mostra l'«Escriptori»

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
ca: Si la barra lateral inclou una drecera a la carpeta de l'escriptori

en: Show 'Connect to Server'
ca: Mostra el «Connecta't al servidor»

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
ca: Si la barra lateral inclou una drecera al diàleg «Connecta't al servidor»

en: Show 'Enter Location'
ca: Mostra «Introduïu la ubicació»

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
ca: Si la barra lateral inclou una drecera per introduir manualment una ubicació

en: Whether the sidebar only includes local files
ca: Si la barra lateral inclou només fitxers locals

en: Show 'Trash'
ca: Mostra la «paperera»

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
ca: Si la barra lateral inclou una drecera amb la ubicació de la paperera

en: Show 'Other locations'
ca: Mostra «altres ubicacions»

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
ca: Si la barra lateral inclou un element per mostrar altres ubicacions

en: Show “Starred Location”
ca: Mostra «la ubicació destacada»

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
ca: Si la barra lateral inclou un element per mostrar els fitxers destacats

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
ca: Si s'emet ::populate-popup per a finestres emergents que no són menús

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Whether the view is loading locations
ca: Si la vista carrega ubicacions

en: Fetching networks
ca: S'estan obtenint les xarxes

en: Whether the view is fetching networks
ca: Si la vista està obtenint les xarxes

en: Icon of the row
ca: Icona de la fila

en: The icon representing the volume
ca: La icona que representa el volum

en: Name of the volume
ca: Nom del volum

en: The name of the volume
ca: El nom del volum

en: Path of the volume
ca: Camí del volum

en: The path of the volume
ca: El camí del volum

en: Volume represented by the row
ca: Volum representat per la fila

en: The volume represented by the row
ca: El volum representat per la fila

en: Mount represented by the row
ca: Punt de muntatge representat per la fila

en: The mount point represented by the row, if any
ca: El punt de muntatge representat per la fila, si n'hi ha

en: File represented by the row
ca: Fitxer representat per la fila

en: The file represented by the row, if any
ca: El fitxer representat per la fila, si n'hi ha

en: Whether the row represents a network location
ca: Si la fila representa una ubicació de xarxa

en: Whether the plug is embedded
ca: Si l'endoll és imbricat

en: Socket Window
ca: Finestra del sòcol

en: The window of the socket the plug is embedded in
ca: La finestra del sòcol en el qual l'endoll està incrustat

en: Relative to
ca: Relatiu a

en: Widget the bubble window points to
ca: Giny al qual apunta la finestra bombolla

en: Pointing to
ca: Apunta a

en: Rectangle the bubble window points to
ca: Rectangle al qual apunta la finestra bombolla

en: Position to place the bubble window
ca: Posició on posar la finestra bombolla

en: Whether the popover is modal
ca: Si el menú contextual és modal

en: Transitions enabled
ca: Transicions habilitades

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
ca: Si mostra/amaga transicions està habilitat o no

en: Constraint
ca: Restricció

en: Constraint for the popover position
ca: Restricció per a la posició de la finestra contextual

en: Visible submenu
ca: Submenú visible

en: The name of the visible submenu
ca: El nom del submenú visible

en: The name of the submenu
ca: El nom del submenú

en: Name of the printer
ca: Nom de la impressora

en: Backend
ca: Rerefons

en: Backend for the printer
ca: Rerefons per a la impressora

en: Is Virtual
ca: És virtual

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ca: «FALSE» (fals) si representa una impressora de maquinari real

en: Accepts PDF
ca: Accepta PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
ca: «TRUE» (cert) si aquesta impressora accepta PDF

en: Accepts PostScript
ca: Accepta PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ca: «TRUE» (cert) si aquesta impressora accepta PostScript

en: State Message
ca: Missatge d'estat

en: String giving the current state of the printer
ca: Cadena que informa de l'estat actual de la impressora

en: Location
ca: Ubicació

en: The location of the printer
ca: La ubicació de la impressora

en: The icon name to use for the printer
ca: El nom de la icona per a la impressora

en: Job Count
ca: Comptatge de treballs

en: Number of jobs queued in the printer
ca: El nombre de treballs a la cua de la impressora

en: Paused Printer
ca: Impressora en pausa

en: TRUE if this printer is paused
ca: «TRUE» (cert) si aquesta impressora està en pausa

en: Accepting Jobs
ca: Accepta tasques

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
ca: «TRUE» (cert) si aquesta impressora accepta tasques noves

en: Option Value
ca: Valor de l'opció

en: Value of the option
ca: El valor de l'opció

en: Source option
ca: Opció de la font

en: The PrinterOption backing this widget
ca: L'opció de la impressora que gestiona aquest giny

en: Title of the print job
ca: Títol del treball d'impressió

en: Printer
ca: Impressora

en: Printer to print the job to
ca: La impressora on imprimir el treball

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Printer settings
ca: Paràmetres de la impressora

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Track Print Status
ca: Segueix l'estat de la impressió

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
ca: «TRUE» (cert) si el treball d'impressió ha de continuar emetent senyals «status-changed» un cop ja s'hagin transmès les dades a la impressora, o al servidor d'impressió.

en: Default Page Setup
ca: Configuració de la pàgina per defecte

en: The GtkPageSetup used by default
ca: El GtkPageSetup utilitzat per defecte

en: Print Settings
ca: Paràmetres de la impressora

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
ca: El GtkPrintSettings utilitzat per inicialitzar el diàleg

en: Job Name
ca: Nom del treball

en: A string used for identifying the print job.
ca: Una cadena per identificar el treball d'impressió.

en: Number of Pages
ca: Nombre de pàgines

en: The number of pages in the document.
ca: El nombre de pàgines del document.

en: Current Page
ca: Pàgina actual

en: The current page in the document
ca: La pàgina actual en el document

en: Use full page
ca: Utilitza la pàgina completa

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
ca: «TRUE» (cert) si l'origen del context ha de ser al racó de la pàgina, i no al racó de l'àrea representable

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
ca: «TRUE» (cert) si l'operació d'impressió continuarà informant de l'estat del treball d'impressió quan ja s'hagin enviat tots les dades a la impressora o al servidor d'impressió.

en: Unit
ca: Unitat

en: The unit in which distances can be measured in the context
ca: La unitat amb què es mesuren distàncies en el context

en: Show Dialog
ca: Mostra el diàleg

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ca: «TRUE» (cert) si el diàleg de progrés es mostra mentre s'imprimeix.

en: Allow Async
ca: Permet asíncron

en: TRUE if print process may run asynchronous.
ca: «TRUE» (cert) si el procés d'impressió es pot executar de manera asíncrona.

en: Export filename
ca: Fitxer a exportar

en: Status
ca: Estat

en: The status of the print operation
ca: L'estat de l'operació d'impressió

en: Status String
ca: Cadena d'estat

en: A human-readable description of the status
ca: Descripció de l'estat

en: Custom tab label
ca: Etiqueta de pestanya personalitzada

en: Label for the tab containing custom widgets.
ca: Etiqueta per a la pestanya que contingui ginys personalitzats.

en: Support Selection
ca: Admet la selecció

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
ca: «TRUE» (cert) si l'operació d'impressió ha d'admetre la impressió de la selecció.

en: Has Selection
ca: Té selecció

en: TRUE if a selection exists.
ca: «TRUE» (cert) si existeix una selecció.

en: Embed Page Setup
ca: Incrusta la configuració de la pàgina

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
ca: «TRUE» (cert) si els quadres combinats de la configuració de pàgina estan incrustats en un GtkPrintUnixDialog

en: Number of Pages To Print
ca: Nombre de pàgines a imprimir

en: The number of pages that will be printed.
ca: El nombre de pàgines que s'imprimiran.

en: The GtkPageSetup to use
ca: El GtkPageSetup a utilitzar

en: Selected Printer
ca: Impressora seleccionada

en: The GtkPrinter which is selected
ca: La GtkPrinter seleccionada

en: Manual Capabilities
ca: Capacitats manuals

en: Capabilities the application can handle
ca: Capacitats que l'aplicació admet

en: Whether the dialog supports selection
ca: Si el diàleg admet la selecció

en: Whether the application has a selection
ca: Si l'aplicació té una selecció

en: Fraction
ca: Fracció

en: The fraction of total work that has been completed
ca: La fracció de treball total que ha estat completada

en: Pulse Step
ca: Pas de la pulsació

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ca: La fracció de progrés total en què es mourà el bloc de rebot en realitzar el moviment polsant

en: Text to be displayed in the progress bar
ca: El text que es visualitzarà a la barra de progrés

en: Show text
ca: Mostra text

en: Whether the progress is shown as text.
ca: Si el progrés s'ha de mostrar com a text.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
ca: El lloc preferit on posar punts suspensius a la cadena, si la barra de progrés no té prou espai per tota la cadena.

en: X spacing
ca: Espaiament X

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
ca: Espaiament addicional aplicat a l'amplada de la barra de progrés.

en: Y spacing
ca: Espaiament Y

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
ca: Espaiament addicional aplicat a l'alçada d'una barra de progrés.

en: Minimum horizontal bar width
ca: Amplada mínima horitzontal de la barra

en: The minimum horizontal width of the progress bar
ca: L'amplada mínima horitzontal de la barra de progrés

en: Minimum horizontal bar height
ca: Alçada mínima horitzontal de la barra

en: Minimum horizontal height of the progress bar
ca: L'alçada mínima horitzontal de la barra de progrés

en: Minimum vertical bar width
ca: Amplada mínima vertical de la barra

en: The minimum vertical width of the progress bar
ca: L'amplada mínima vertical de la barra de progrés

en: Minimum vertical bar height
ca: Alçada mínima vertical de la barra

en: The minimum vertical height of the progress bar
ca: L'alçada mínima vertical de la barra de progrés

en: The radio button whose group this widget belongs to.
ca: El botó de grup al grup del qual pertany aquest giny.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
ca: L'element del botó de grup el grup del qual pertany aquest giny.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
ca: El botó d'opció de l'eina al grup del qual pertany aquest botó.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ca: El GtkAdjustment que conté el valor actual d'aquest rang d'objectes

en: Invert direction slider moves to increase range value
ca: El lliscador de direcció invertida es mou per incrementar el valor del rang

en: Lower stepper sensitivity
ca: Sensibilitat del desplaçador inferior

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
ca: La directiva de sensibilitat del desplaçador que apunta a la part de baix de l'ajustament

en: Upper stepper sensitivity
ca: Sensibilitat del desplaçador superior

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
ca: La directiva de sensibilitat del desplaçador que apunta a la part de dalt de l'ajustament

en: Show Fill Level
ca: Mostra el nivell d'emplenat

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
ca: Si s'ha de mostrar un gràfic de nivell d'emplenat a la regata.

en: Restrict to Fill Level
ca: Restringeix al nivell d'emplenat

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
ca: Si s'ha de restringir el límit superior al nivell d'emplenat.

en: Fill Level
ca: Nivell d'emplenat

en: The fill level.
ca: El nivell d'emplenat.

en: Round Digits
ca: Dígits d'arrodoniment

en: The number of digits to round the value to.
ca: El nombre de dígits al qual s'arrodonirà el valor.

en: Slider Width
ca: Amplada del lliscador

en: Width of scrollbar or scale thumb
ca: Amplada de la barra de desplaçament o del lliscador d'escalat

en: Trough Border
ca: Vora de la regata

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ca: Espaiat entre el lliscador i la separació de la vora exterior

en: Stepper Size
ca: Mida dels desplaçadors

en: Length of step buttons at ends
ca: Longitud dels botons de desplaçament als extrems

en: Stepper Spacing
ca: Espaiament dels desplaçadors

en: Spacing between step buttons and thumb
ca: Espaiament entre els botons de pas i el polze

en: Arrow X Displacement
ca: Desplaçament X de la fletxa

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ca: A quina distància s'ha de moure la fletxa en la direcció X quan es prem el botó

en: Arrow Y Displacement
ca: Desplaçament Y de la fletxa

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ca: A quina distància s'ha de moure la fletxa en la direcció Y quan es prem el botó

en: Trough Under Steppers
ca: Regata sota els lliscadors

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
ca: Si s'ha de dibuixar la regata per a tot l'abast o bé s'han d'excloure els lliscadors i l'espaiament

en: Arrow scaling
ca: Escalat de la fletxa

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
ca: L'escalat de la fletxa en referència a la mida del botó de desplaçament

en: Recent Manager
ca: Gestor recent

en: The RecentManager object to use
ca: L'objecte RecentManager a utilitzar

en: Show Private
ca: Mostra privats

en: Whether the private items should be displayed
ca: Si s'han de mostrar els elements privats

en: Show Tooltips
ca: Mostra els indicadors de funció

en: Whether there should be a tooltip on the item
ca: Si hi ha d'haver un indicador de funció per a l'element

en: Show Icons
ca: Mostra icones

en: Whether there should be an icon near the item
ca: Si hi ha d'haver una icona prop de l'element

en: Show Not Found
ca: Mostra els que no es trobin

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
ca: Si s'han de mostrar els elements que apuntin a recursos no disponibles

en: Whether to allow multiple items to be selected
ca: Si es permet o no seleccionar diversos elements

en: Local only
ca: Només locals

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
ca: Si els recursos seleccionats s'haurien de limitar a fitxers locals: URI

en: Limit
ca: Límit

en: The maximum number of items to be displayed
ca: El nombre màxim d'elements a mostrar

en: Sort Type
ca: Tipus d'ordenació

en: The sorting order of the items displayed
ca: L'ordre d'ordenació dels elements seleccionats

en: The current filter for selecting which resources are displayed
ca: El filtre actual per seleccionar quins fitxers es mostraran

en: The full path to the file to be used to store and read the list
ca: El camí sencer al fitxer a utilitzar per desar i llegir la llista

en: The size of the recently used resources list
ca: La mida de la llista de recursos utilitzada recentment

en: Transition type
ca: Tipus de transició

en: The type of animation used to transition
ca: El tipus d'animació emprada a la transició

en: Transition duration
ca: Duració de la transició

en: The animation duration, in milliseconds
ca: La durada de l'animació, en mil·lisegons

en: Reveal Child
ca: Descobreix el fill

en: Whether the container should reveal the child
ca: Si el contenidor hauria de descobrir el fill

en: Child Revealed
ca: Fill descobert

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
ca: Si el fill està descobert i l'animació ha acabat

en: The value of the scale
ca: El valor de l'escalat

en: The icon size
ca: La mida de la icona

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
ca: El GtkAdjustment que conté el valor actual d'aquest objecte de botó d'escalat

en: Icons
ca: Icones

en: List of icon names
ca: Llista de noms d'icona

en: The number of decimal places that are displayed in the value
ca: El nombre de decimals mostrats en el valor

en: Draw Value
ca: Valor del dibuix

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ca: Si el valor actual es mostra com una cadena de text al costat de la barra de desplaçament

en: Has Origin
ca: Té origen

en: Whether the scale has an origin
ca: Si l'escala té un origen

en: Value Position
ca: Posició del valor

en: The position in which the current value is displayed
ca: La posició on es mostrarà el valor actual

en: Slider Length
ca: Llargada del lliscador

en: Length of scale's slider
ca: Llargada del lliscador de l'escala

en: Value spacing
ca: Espaiat del valor

en: Space between value text and the slider/trough area
ca: Espai entre el text del valor i l'àrea del lliscador/canal

en: Horizontal adjustment
ca: Ajust horitzontal

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ca: L'ajustament horitzontal compartit entre el giny de desplaçament i el seu controlador

en: Vertical adjustment
ca: Ajust vertical

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ca: L'ajustament vertical compartit entre el giny de desplaçament i el seu controlador

en: Horizontal Scrollable Policy
ca: Política del desplaçament horitzontal

en: How the size of the content should be determined
ca: Com s'ha de decidir la mida del contingut

en: Vertical Scrollable Policy
ca: Política del desplaçament vertical

en: Minimum Slider Length
ca: Llargada mínima del lliscador

en: Minimum length of scrollbar slider
ca: Llargada mínima de la barra de desplaçament

en: Fixed slider size
ca: Mida del lliscador fixada

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ca: No canviïs la mida del lliscador, mira la llargària mínima

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ca: Mostra un segon botó de desplaçament enrere a l'altra banda de la barra de desplaçament

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ca: Mostra un segon botó de desplaçament cap endavant a l'altra banda de la barra de desplaçament

en: Horizontal Adjustment
ca: Ajust horitzontal

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ca: El GtkAdjustment per a la posició horitzontal

en: Vertical Adjustment
ca: Ajust vertical

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ca: El GtkAdjustment per a la posició vertical

en: Horizontal Scrollbar Policy
ca: Política de la barra de desplaçament horitzontal

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ca: Quan la barra de desplaçament horitzontal es mostra

en: Vertical Scrollbar Policy
ca: Política de la barra de desplaçament vertical

en: When the vertical scrollbar is displayed
ca: Quan es mostra la barra de desplaçament vertical

en: Window Placement
ca: Emplaçament de la finestra

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
ca: Si la ubicació del contingut es calcula en relació amb les barres de desplaçament.

en: Window Placement Set
ca: Conjunt d'emplaçament de la finestra

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
ca: Si s'ha d'utilitzar «window-placement» per determinar la situació dels continguts de la finestra respecte de les barres de desplaçament.

en: Shadow Type
ca: Tipus d'ombra

en: Style of bevel around the contents
ca: Estil del bisell que envolta els continguts

en: Scrollbars within bevel
ca: Barres de desplaçament dins del bisell

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
ca: Situa les barres de desplaçament dins del bisell de la finestra amb desplaçament

en: Scrollbar spacing
ca: Espaiat de barra de desplaçament

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ca: Nombre de píxels entre les barres de desplaçament i la finestra amb desplaçament

en: Minimum Content Width
ca: Amplada mínima del contingut

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
ca: L'amplada mínima que la finestra amb desplaçament ubicarà per aquests continguts

en: Minimum Content Height
ca: Alçada mínima del contingut

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
ca: L'alçada mínima que la finestra amb desplaçament ubicarà per aquests continguts

en: Kinetic Scrolling
ca: Desplaçament cinètic

en: Kinetic scrolling mode.
ca: Mode de desplaçament cinètic.

en: Overlay Scrolling
ca: Superposició del desplaçament

en: Overlay scrolling mode
ca: Mode de la superposició del desplaçament

en: Maximum Content Width
ca: Amplada màxima del contingut

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
ca: L'amplada màxima que la finestra amb desplaçament ubicarà per aquest contingut

en: Maximum Content Height
ca: Alçada màxima del contingut

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
ca: L'alçada màxima que la finestra amb desplaçament ubicarà per aquest contingut

en: Propagate Natural Width
ca: Propaga l'amplada natural

en: Propagate Natural Height
ca: Propaga l'alçada natural

en: Search Mode Enabled
ca: Mode de cerca està habilitat

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
ca: Si el mode de cerca està activat i es mostra la barra de cerca

en: Whether to show the close button in the toolbar
ca: Si es mostra el botó de tancament a la barra d'eines

en: Draw
ca: Dibuixa

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ca: Si es dibuixa el separador o es deixa en blanc

en: Double Click Time
ca: Temps del doble clic

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ca: Temps màxim permès entre dos clics perquè es considerin un doble clic (en mil·lisegons)

en: Double Click Distance
ca: Distància de doble clic

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ca: Distància màxima permesa entre dos clics perquè es considerin un doble clic (en píxels)

en: Cursor Blink
ca: Parpelleig del cursor

en: Whether the cursor should blink
ca: Si el cursor hauria de parpellejar

en: Cursor Blink Time
ca: Temps de parpelleig del cursor

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ca: Llargada del cicle de parpelleig del cursor, en mil·lisegons

en: Cursor Blink Timeout
ca: Temps de parpelleig del cursor

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
ca: Temps, en segons, al cap del qual el cursor deixarà de parpellejar

en: Split Cursor
ca: Cursor partit

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ca: Si s'han de mostrar dos cursors en text mixt d'esquerra a dreta i de dreta a esquerra

en: Cursor Aspect Ratio
ca: Ràtio d'aspecte del cursor

en: The aspect ratio of the text caret
ca: La relació d'aspecte del cursor de text

en: Theme Name
ca: Nom del tema

en: Name of theme to load
ca: Nom del tema a carregar

en: Icon Theme Name
ca: Nom del tema d'icones

en: Name of icon theme to use
ca: Nom del tema d'icones a utilitzar

en: Fallback Icon Theme Name
ca: Nom del tema d'icones alternatiu

en: Name of a icon theme to fall back to
ca: Nom del tema d'icones que es farà servir com a alternativa

en: Key Theme Name
ca: Nom clau del Tema

en: Name of key theme to load
ca: Nom clau del tema a carregar

en: Menu bar accelerator
ca: Accelerador de la barra de menú

en: Keybinding to activate the menu bar
ca: Vinculació de tecla per activar la barra de menú

en: Drag threshold
ca: Llindar de l'arrossegament

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ca: Nombre de píxels que el cursor pot moure's abans d'arrossegar

en: Font Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: The default font family and size to use
ca: La família i mida del tipus de lletra per defecte a utilitzar

en: Icon Sizes
ca: Mides d'icona

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
ca: Llista de mides d'icona (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
ca: Mòduls de la GTK

en: List of currently active GTK modules
ca: Llista dels mòduls de la GTK actius ara mateix

en: Xft Antialias
ca: Suavitzat de vores Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ca: Si s'han de suavitzar les vores dels tipus de lletra Xft: 0=no, 1=sí, -1=per defecte

en: Xft Hinting
ca: Transforma el contorn Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ca: Si s'ha de transformar el contorn dels tipus de lletra Xft: 0=no, 1=sí, -1=per defecte

en: Xft Hint Style
ca: Estil de transformació Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
ca: Quin grau de transformació a emprar: «hintnone» (cap), «hintslight» (senzill), «hintmedium» (mitjà) o «hintfull» (complet)

en: Xft RGBA
ca: RGBA de Xft

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
ca: Tipus de suavitzat de subpíxels: «none» (cap), «rgb» (vermell-verd-blau), «bgr» (blau-verd-vermell), «vrgb» (vermell-verd-blau vertical) o «vbgr» (blau-verd-vermell vertical)

en: Xft DPI
ca: PPP de Xft

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
ca: Resolució per a Xft, en 1024 * punts/polzada. -1 per al valor per defecte

en: Cursor theme name
ca: Nom del tema del cursor

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
ca: Nom del tema de cursors a utilitzar, o «NULL» (nul) per utilitzar el per defecte

en: Cursor theme size
ca: Mida del tema del cursor

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
ca: Mida per als cursors, o 0 per a la mida per defecte

en: Alternative button order
ca: Ordre alternatiu de botons

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
ca: Si els botons en els diàlegs haurien d'utilitzar l'ordre alternatiu

en: Alternative sort indicator direction
ca: Direcció alternativa dels indicadors d'ordenació

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
ca: Si la direcció dels indicadors d'ordenació de les visualitzacions en llista i en arbre s'ha d'invertir respecte al valor per defecte (on cap avall significa ascendent)

en: Show the 'Input Methods' menu
ca: Mostra el menú de «Mètodes d'entrada»

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ca: Si els menús de context de les entrades i visualitzacions de text han d'oferir canviar el mètode d'entrada

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
ca: Mostra el menú «Insereix caràcters de control Unicode»

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
ca: Si els menús de context de les entrades i visualitzacions de text han d'oferir entrar caràcters de control

en: Start timeout
ca: Temps excedit d'inici

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
ca: Valor d'inici per als temps excedits quan es prem un botó

en: Repeat timeout
ca: Temps excedit per a la repetició

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
ca: Valor de repetició per als temps excedits quan es prem un botó

en: Expand timeout
ca: Temps excedit per a l'expansió

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
ca: Valor d'expansió per als temps excedits quan un giny expandeix una regió nova

en: Color scheme
ca: Esquema de color

en: A palette of named colors for use in themes
ca: Una paleta de colors amb nom per utilitzar en temes

en: Enable Animations
ca: Habilita les animacions

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
ca: Si s'han d'habilitar animacions per als jocs d'eines.

en: Enable Touchscreen Mode
ca: Habilita el mode de pantalla tàctil

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
ca: Si és «TRUE» (cert), no es notificaran esdeveniments de moviment a aquesta pantalla

en: Tooltip timeout
ca: Temps d'espera dels indicadors de funció

en: Timeout before tooltip is shown
ca: Temps d'espera abans de mostrar un indicador de funció

en: Tooltip browse timeout
ca: Temps d'espera dels indicadors de funció en la navegació

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
ca: Temps d'espera abans de mostrar un indicador de funció amb el mode de navegació activat

en: Tooltip browse mode timeout
ca: Temps d'espera dels indicadors de funció en mode de navegació

en: Timeout after which browse mode is disabled
ca: Temps d'espera després del qual s'inhabilitarà el mode de navegació

en: Keynav Cursor Only
ca: Navegació només amb tecles de cursor

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
ca: Si és «TRUE» (cert), només es podran utilitzar les tecles de cursor per navegar pels ginys

en: Keynav Wrap Around
ca: La navegació per teclat torna a l'inici

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
ca: Si s'ha de tornar a l'inici en arribar al final i a la inversa en navegar pels ginys amb el teclat

en: Error Bell
ca: Timbre d'error

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
ca: Si és «TRUE» (cert), els errors de la navegació amb el teclat i altres causaran l'emissió d'un to sonor

en: Color Hash
ca: Taula de dispersió de color

en: A hash table representation of the color scheme.
ca: Una taula dispersió que representa l'esquema de color.

en: Default file chooser backend
ca: Rerefons per defecte del selector de fitxers

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
ca: Nom del rerefons del GtkFileChooser per defecte

en: Default print backend
ca: Rerefons per defecte per a la impressió

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
ca: Llista de rerefons GtkPrintBackend a utilitzar per defecte

en: Default command to run when displaying a print preview
ca: Ordre que s'ha d'executar per defecte quan es mostri la previsualització de la impressió

en: Command to run when displaying a print preview
ca: Ordre a executar en mostrar una previsualització d'impressió

en: Enable Mnemonics
ca: Habilita els mnemònics

en: Whether labels should have mnemonics
ca: Si les etiquetes haurien de tenir mnemònics

en: Enable Accelerators
ca: Habilita els acceleradors

en: Whether menu items should have accelerators
ca: Si els menús han de tenir acceleradors

en: Recent Files Limit
ca: Límit de fitxers recents

en: Number of recently used files
ca: Nombre de fitxers utilitzats recentment

en: Default IM module
ca: Mòdul de mètodes d'entrada per defecte

en: Which IM module should be used by default
ca: Quin mòdul de mètodes d'entrada s'ha d'utilitzar per defecte

en: Recent Files Max Age
ca: Antiguitat màxima dels fitxers recents

en: Maximum age of recently used files, in days
ca: Antiguitat màxima dels fitxers utilitzats recentment, en dies

en: Fontconfig configuration timestamp
ca: Marca horària de la configuració de la fontconfig

en: Timestamp of current fontconfig configuration
ca: Marca horària de la configuració actual de la fontconfig

en: Sound Theme Name
ca: Nom del tema de so

en: XDG sound theme name
ca: Nom del tema de so XDG

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
ca: Sons en resposta a l'activitat de l'usuari

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
ca: Si s'han de reproduir sons per als esdeveniments com a reacció a l'activitat de l'usuari

en: Enable Event Sounds
ca: Habilita els sons dels esdeveniments

en: Whether to play any event sounds at all
ca: Si s'han de reproduir sons per als esdeveniments

en: Enable Tooltips
ca: Habilita els indicadors de funció

en: Whether tooltips should be shown on widgets
ca: Si s'han de mostrar els indicadors de funció en els ginys

en: Toolbar style
ca: Estil de barra d'eines

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ca: Si les barres d'eines tenen només text, text i icones, només icones, etc.

en: Toolbar Icon Size
ca: Mida de les icones de la barra d'eines

en: The size of icons in default toolbars.
ca: Mida de les icones a les barres d'eines per defecte.

en: Auto Mnemonics
ca: Mnemònics automàtics

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
ca: Si s'han de mostrar i ocultar automàticament els mnemònics en prémer el seu activador.

en: Primary button warps slider
ca: El botó primari desplaça el lliscador a la posició del punter

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
ca: Si un clic amb el botó primari a la regata desplaça el lliscador a la posició del punter

en: Visible Focus
ca: Focus visible

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
ca: Si els «rectangles del focus» s'haurien d'amagar fins que l'usuari comenci a utilitzar el teclat.

en: Application prefers a dark theme
ca: L'aplicació prefereix un tema fosc

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
ca: Si l'aplicació prefereix utilitzar un tema fosc.

en: Show button images
ca: Mostra imatges de botons

en: Whether images should be shown on buttons
ca: Si s'han de mostrar imatges en els botons

en: Select on focus
ca: Selecciona en enfocar

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ca: Si s'ha de seleccionar els continguts d'una entrada quan s'enfoca

en: Password Hint Timeout
ca: Temps d'espera de l'ajuda emergent per a contrasenyes

en: How long to show the last input character in hidden entries
ca: Durant quant de temps s'ha de mostrar el darrer caràcter introduït en les entrades ocultes

en: Show menu images
ca: Mostra imatges del menú

en: Whether images should be shown in menus
ca: Si s'han de mostrar imatges en els menús

en: Delay before drop down menus appear
ca: Retard abans que apareguin els menús desplegables

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ca: Retard abans que apareguin els submenús d'una barra de menú

en: Scrolled Window Placement
ca: Situació de la finestra amb desplaçament

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
ca: Si el contingut de les finestres amb desplaçament se situen respecte de les barres de desplaçament, si no és que se substitueix per la posició de la pròpia finestra.

en: Can change accelerators
ca: Poden canviar els acceleradors

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ca: Si els acceleradors del menú es poden canviar prement una tecla sobre l'element del menú

en: Delay before submenus appear
ca: Retard abans que apareguin els submenús

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ca: El temps mínim que el punter ha d'estar sobre d'un element del menú abans que n'aparegui el submenú

en: Delay before hiding a submenu
ca: Retard abans d'ocultar un submenú

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ca: El temps abans d'ocultar un submenú quan el punter es mou cap al submenú

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
ca: Si s'han de seleccionar els continguts d'una etiqueta seleccionable quan obtingui el focus

en: Custom palette
ca: Paleta personalitzada

en: Palette to use in the color selector
ca: Paleta a utilitzar en el selector de color

en: IM Preedit style
ca: Estil de preedició del mètode d'entrada

en: How to draw the input method preedit string
ca: Com dibuixar la cadena de preedició del mètode d'entrada

en: IM Status style
ca: Estil de l'estat del mètode d'entrada

en: How to draw the input method statusbar
ca: Com dibuixar la barra d'estat del mètode d'entrada

en: Desktop shell shows app menu
ca: L'escriptori mostra el menú d'aplicacions

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
ca: S'estableix a «TRUE» (cert) si l'entorn d'escriptori mostra el menú d'aplicació, a «FALSE» (fals) si l'aplicació l'hauria de mostrar per ella mateixa.

en: Desktop shell shows the menubar
ca: L'escriptori mostra la barra de menú

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
ca: S'estableix a «TRUE» (cert) si l'entorn d'escriptori mostra la barra de menú, a «FALSE» (fals) si l'aplicació l'hauria de mostrar per ella mateixa.

en: Desktop environment shows the desktop folder
ca: L'entorn d'escriptori mostra la carpeta d'escriptori

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
ca: S'estableix a «TRUE» (cert) si l'entorn d'escriptori mostra la carpeta d'escriptori, «FALSE» (fals) en cas contrari.

en: Titlebar double-click action
ca: Acció doble clic en la barra de títol

en: The action to take on titlebar double-click
ca: Acció a realitzar en fer doble clic en la barra de títol

en: Titlebar middle-click action
ca: Acció en fer clic al botó del mig en la barra de títol

en: The action to take on titlebar middle-click
ca: Acció a realitzar en fer clic al botó del mig en la barra de títol

en: Titlebar right-click action
ca: Acció en fer clic al botó de dret en la barra de títol

en: The action to take on titlebar right-click
ca: Acció a realitzar en fer clic al botó de dret en la barra de títol

en: Dialogs use header bar
ca: Els diàlegs utilitzen barra de títol

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
ca: Si els diàlegs integrats de la GTK+ han d'utilitzar la barra de títol en comptes d'una àrea d'acció.

en: Enable primary paste
ca: Habilita l'enganxat primari

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
ca: Si un clic amb el botó del mig amb el ratolí hauria d'enganxar el contingut del porta-retalls «primari» a la posició del ratolí.

en: Recent Files Enabled
ca: Fitxers recents habilitats

en: Whether GTK+ remembers recent files
ca: Si la GTK+ recorda els fitxers recents

en: Long press time
ca: Temps d'una premuda llarga

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
ca: Temps perquè la premuda d'un botó/un gest sigui considerada una premuda llarga (en mil·lisegons)

en: Whether to show cursor in text
ca: Si es mostrarà el cursor al text

en: Whether to use overlay scrollbars
ca: Si s'han d'utilitzar barres de desplaçament sobreposades

en: Accelerator
ca: Accelerador

en: Disabled text
ca: Text inhabilitat

en: View
ca: Visualitza

en: Accelerator Size Group
ca: Grup de mida de l'accelerador

en: Title Size Group
ca: Grup de mida del títol

en: Section Name
ca: Nom de la secció

en: View Name
ca: Nom de la visualització

en: Maximum Height
ca: Alçada màxima

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
ca: Les tecles d'acceleració per les dreceres del tipus «accelerador»

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
ca: La icona a mostrar per les dreceres del tipus «altre gest»

en: Icon Set
ca: Conjunt d'icones

en: Whether an icon has been set
ca: Si s'ha establert la icona

en: A short description for the shortcut
ca: Una petita descripció de la drecera

en: A short description for the gesture
ca: Una descripció curta pel gest

en: Subtitle Set
ca: Subtítol establert

en: Whether a subtitle has been set
ca: Si s'ha establert el subtítol

en: Text direction for which this shortcut is active
ca: La direcció del text pel qual aquesta drecera està activa

en: Shortcut Type
ca: Tipus de drecera

en: The type of shortcut that is represented
ca: Tipus de drecera que està representada

en: Action Name
ca: Nom de l'acció

en: The name of the action
ca: El nom de l'acció

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
ca: Les direccions en les quals el grup de mides afecta les mides sol·licitades dels seus ginys d'elements

en: Ignore hidden
ca: Ignora els amagats

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
ca: Si és «TRUE» (cert), els ginys no mapats s'ignoraran quan es determini la mida del grup

en: Climb Rate
ca: Taxa de pujada

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
ca: La taxa d'acceleració quan es manté premut un botó o tecla

en: Snap to Ticks
ca: Desplaça a les marques

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
ca: Si els valors erronis es canvien automàticament a l'increment de pas més proper d'un botó de rotació

en: Numeric
ca: Numèric

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ca: Si els caràcters no numèrics s'haurien d'ignorar

en: Wrap
ca: Ajust

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ca: Si un botó de rotació ha d'ajustar-se sobre els seus límits

en: Update Policy
ca: Actualitza la política

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ca: Si el botó de rotació s'hauria d'actualitzar sempre, o només quan el valor és legal

en: Reads the current value, or sets a new value
ca: Llegeix el valor actual, o fixa'n un de nou

en: Style of bevel around the spin button
ca: Estil del bisell al voltant del botó de rotació

en: Whether the spinner is active
ca: Si l'indicador rotatiu és actiu

en: Homogeneous sizing
ca: Dimensionat homogeni

en: Horizontally homogeneous
ca: Homogeni horitzontalment

en: Horizontally homogeneous sizing
ca: Dimensionat homogeni horitzontal

en: Vertically homogeneous
ca: Homogeni verticalment

en: Vertically homogeneous sizing
ca: Dimensionat homogeni vertical

en: Visible child
ca: Fill visible

en: The widget currently visible in the stack
ca: El giny de la pila visible actualment

en: Name of visible child
ca: Nom del fill visible

en: The name of the widget currently visible in the stack
ca: El nom del giny de la pila actualment visible

en: Transition running
ca: Transició en execució

en: Whether or not the transition is currently running
ca: Si s'està executant la transició

en: Interpolate size
ca: Mida de la interpolació

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
ca: Si la mida ha de canviar suaument o no en canviar entre fills de diferent mida

en: The name of the child page
ca: El nom de la pàgina filla

en: The title of the child page
ca: El títol de la pàgina filla

en: Icon name
ca: Nom de la icona

en: The icon name of the child page
ca: El nom de la icona de la pàgina filla

en: Needs Attention
ca: Requereix atenció

en: Whether this page needs attention
ca: Si aquesta pàgina requereix atenció

en: Stack
ca: Pila

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
ca: Pila associada a aquest GtkStackSidebar

en: Symbolic size to use for named icon
ca: Mida simbòlica a usar per a la icona anomenada

en: Style of bevel around the statusbar text
ca: Estil del bisell que envolta el text de la barra d'estat

en: The associated GdkScreen
ca: La GdkScreen associada

en: The associated GdkFrameClock
ca: El GdkFrameClock associat

en: Text direction
ca: Direcció del text

en: The parent style context
ca: El context d'estil pare

en: Property name
ca: Nom de la propietat

en: The name of the property
ca: El nom de la propietat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: The value type returned by GtkStyleContext
ca: El tipus de valor que retorna el GtkStyleContext

en: Whether the switch is on or off
ca: Si el commutador està activat o desactivat

en: The backend state
ca: L'estat del rerefons

en: The minimum width of the handle
ca: El valor mínim de la nansa

en: Slider Height
ca: Alçada del lliscador

en: The minimum height of the handle
ca: L'alçada mínima de la nansa

en: Tag Table
ca: Taula d'etiquetes

en: Text Tag Table
ca: Taula d'etiquetes de text

en: Current text of the buffer
ca: El text actual de la memòria intermèdia

en: Has selection
ca: Té selecció

en: Whether the buffer has some text currently selected
ca: Si la memòria intermèdia té text seleccionat

en: Cursor position
ca: Posició del cursor

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
ca: La posició de la marca d'inserció (com a desplaçament des de l'inici de la memòria intermèdia)

en: Copy target list
ca: Llista de destinacions de còpia

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
ca: La llista de destinacions que aquest element de memòria intermèdia permet per copiar al porta-retalls i com a fonts d'arrossegar i deixar anar

en: Paste target list
ca: Llista de destinacions d'enganxament

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
ca: La llista de destinacions que aquest element de memòria intermèdia permet per enganxar del porta-retalls i com a fonts d'arrossegar i deixar anar

en: Parent widget
ca: Giny pare

en: Mark name
ca: Nom de la marca

en: Left gravity
ca: Gravetat esquerra

en: Whether the mark has left gravity
ca: Si la marca té gravetat a l'esquerra

en: Tag name
ca: Nom d'etiqueta

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ca: Nom utilitzat per referir-se a una etiqueta de text. «NULL» (nul) per a etiquetes anònimes

en: Background RGBA
ca: RGBA de fons

en: Background full height
ca: Alçària completa del fons

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ca: Si el color de fons omple l'alçada de la línia sencera o només l'alçada dels caràcters marcats

en: Foreground RGBA
ca: RGBA de primer pla

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ca: Sentit del text, p. ex. dreta-a-esquerra o esquerra-a-dreta

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ca: Estil del tipus de lletra com a «PangoStyle», p. ex. «PANGO_STYLE_ITALIC»

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ca: Variant del tipus de lletra, com a «PangoVariant», p. ex. «PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS»

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ca: Un enter que indica el pes del tipus de lletra, vegeu valors predefinits a «PangoWeight»; p. ex. «PANGO_WEIGHT_BOLD»

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ca: Amplia el tipus de lletra, com a «PangoStretch», p. ex. «PANGO_STRETCH_CONDENSED»

en: Font size in Pango units
ca: Mida del tipus de lletra en unitats Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ca: Mida del tipus de lletrat com a un factor relatiu a la mida de la font per defecte. Això s'adapta pròpiament a canvis de tema, etc., per tant es recomana. El Pango predefineix algunes escales com ara «PANGO_SCALE_X_LARGE»

en: Left, right, or center justification
ca: Justificació a l'esquerra, dreta, o centre

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
ca: El codi ISO de l'idioma del text. El Pango ho pot utilitzar com a indicació en representar el text. Si no s'estableix, s'emprarà el determinat més apropiat.

en: Left margin
ca: Marge esquerre

en: Width of the left margin in pixels
ca: Amplada del marge esquerre en píxels

en: Right margin
ca: Marge dret

en: Width of the right margin in pixels
ca: Amplada del marge dret en píxels

en: Indent
ca: Sagnat

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ca: Quantitat a sagnar el paràgraf, en píxels

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
ca: Desplaçament del text per sobre de la línia de base (per sota de la línia de base si l'elevació és negativa) en unitats del Pango

en: Pixels above lines
ca: Píxels per sobre les línies

en: Pixels of blank space above paragraphs
ca: Píxels d'espais en blanc per sobre els paràgrafs

en: Pixels below lines
ca: Píxels per sota les línies

en: Pixels of blank space below paragraphs
ca: Píxels d'espais en blanc per sota els paràgrafs

en: Pixels inside wrap
ca: Píxels dins l'ajustament

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ca: Píxels d'espais en blanc entre línies ajustades a un paràgraf

en: Underline RGBA
ca: Subratlla RGBA

en: Color of underline for this text
ca: Color del subratllat per a aquest text

en: Strikethrough RGBA
ca: Ratllat RGBA

en: Color of strikethrough for this text
ca: Color del ratllat per a aquest text

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ca: Si no s'ha d'ajustar mai les línies, o fer-ho en els límits de les paraules o caràcters

en: Custom tabs for this text
ca: Pestanyes personalitzades per a aquest text

en: Whether this text is hidden.
ca: Si aquest text està amagat.

en: Paragraph background color name
ca: Nom del color de fons del paràgraf

en: Paragraph background color as a string
ca: Color de fons del paràgraf com a cadena

en: Paragraph background color
ca: Color de fons del paràgraf

en: Paragraph background color as a GdkColor
ca: Color de fons del paràgraf com a GdkColor

en: Paragraph background RGBA
ca: Fons RGBA del paràgraf

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
ca: Fons del paràgraf en RGBA com a GdkRGBA

en: Fallback
ca: Sistema alternatiu

en: Whether font fallback is enabled.
ca: Si el tipus de lletra alternatiu està habilitat.

en: Letter Spacing
ca: Espaiat de les lletres

en: Extra spacing between graphemes
ca: Espai addicional entre grafemes

en: Font Features
ca: Funcionalitats del tipus de lletra

en: OpenType Font Features to use
ca: Funcionalitats del tipus de lletra OpenType a usar

en: Margin Accumulates
ca: Acumulació de marges

en: Whether left and right margins accumulate.
ca: Si s'han d'acumular els marges dret i esquerre.

en: Background full height set
ca: Alçària completa de fons fixada

en: Whether this tag affects background height
ca: Si aquesta etiqueta afecta l'alçada del fons

en: Justification set
ca: Definiu justificació

en: Whether this tag affects paragraph justification
ca: Si aquesta etiqueta afecta la justificació del paràgraf

en: Left margin set
ca: Marge esquerre fixat

en: Whether this tag affects the left margin
ca: Si aquesta etiqueta afecta el marge esquerre

en: Indent set
ca: Sagnat fixat

en: Whether this tag affects indentation
ca: Si aquesta etiqueta afecta el sagnat

en: Pixels above lines set
ca: Píxels per sobre del conjunt de línies

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ca: Si aquesta etiqueta afecta el nombre de píxels per sobre les línies

en: Pixels below lines set
ca: Píxels per sota del conjunt línies

en: Pixels inside wrap set
ca: Píxels dins del conjunt d'ajust

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ca: Si aquesta etiqueta afecta el nombre de píxels entre línies ajustades

en: Right margin set
ca: Marge dret fixat

en: Whether this tag affects the right margin
ca: Si aquesta etiqueta afecta el marge dret

en: Underline RGBA set
ca: Subratllat RGBA establert

en: Whether this tag affects underlining color
ca: Si aquesta etiqueta afecta el color del subratllat

en: Strikethrough RGBA set
ca: Ratllat RGBA establert

en: Whether this tag affects strikethrough color
ca: Si aquesta etiqueta afecta el color del ratllat

en: Wrap mode set
ca: Conjunt mode ajust

en: Whether this tag affects line wrap mode
ca: Si aquesta etiqueta afecta el mode d'ajustat de línia

en: Tabs set
ca: Tabuladors fixats

en: Whether this tag affects tabs
ca: Si aquesta etiqueta afecta els tabuladors

en: Invisible set
ca: Invisible activat

en: Whether this tag affects text visibility
ca: Si aquesta etiqueta afecta la visibilitat del text

en: Paragraph background set
ca: Estableix el fons del paràgraf

en: Whether this tag affects the paragraph background color
ca: Si aquesta etiqueta afecta el color de fons del paràgraf

en: Fallback set
ca: Conjunt alternatiu

en: Whether this tag affects font fallback
ca: Si aquesta etiqueta afecta el tipus de lletra alternatiu

en: Letter spacing set
ca: Espaiat de les lletres fixat

en: Whether this tag affects letter spacing
ca: Si aquesta etiqueta afecta l'espaiat de les lletres

en: Font features set
ca: Conjunt de funcionalitats del tipus de lletra

en: Whether this tag affects font features
ca: Si aquesta etiqueta afecta les funcionalitats del tipus de lletra

en: Pixels Above Lines
ca: Píxels per sobre les línies

en: Pixels Below Lines
ca: Píxels per sota les línies

en: Pixels Inside Wrap
ca: Píxels dins de l'ajust

en: Wrap Mode
ca: Mode ajust

en: Left Margin
ca: Marge esquerre

en: Right Margin
ca: Marge dret

en: Top Margin
ca: Marge superior

en: Height of the top margin in pixels
ca: Alçada del marge superior en píxels

en: Bottom Margin
ca: Marge inferior

en: Height of the bottom margin in pixels
ca: Alçada del marge inferior en píxels

en: Cursor Visible
ca: Cursor visible

en: If the insertion cursor is shown
ca: Si es mostra el cursor d'inserció

en: Buffer
ca: Text a memòria intermèdia

en: The buffer which is displayed
ca: El text a la memòria intermèdia que es mostrarà

en: Whether entered text overwrites existing contents
ca: Si el text entrat sobreescriu l'existent

en: Accepts tab
ca: Accepta tabuladors

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ca: Si la tecla de tabulació entra un caràcter de tabulació

en: Whether to use a monospace font
ca: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra monospace

en: Error underline color
ca: Color de les línies d'error inferiors

en: Color with which to draw error-indication underlines
ca: El color amb el qual es dibuixa la línia inferior que indica un error

en: If the toggle button should be pressed in
ca: Si el botó de commutació ha d'estar premut cap endins

en: If the toggle button is in an "in between" state
ca: Si el botó de commutació és en un estat «intermedi»

en: Draw Indicator
ca: Indicador de dibuix

en: If the toggle part of the button is displayed
ca: Si la part de commutació del botó es visualitza

en: Toolbar Style
ca: Estil de la barra d'eines

en: How to draw the toolbar
ca: Com dibuixar la barra d'eines

en: Show Arrow
ca: Mostra la fletxa

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ca: Si s'ha de dibuixar una fletxa en cas que la barra d'eines no hi càpiga

en: Size of icons in this toolbar
ca: Mida de les icones d'aquesta barra d'eines

en: Icon size set
ca: Mida de les icones establerta

en: Whether the icon-size property has been set
ca: Si la propietat de la mida de les icones s'ha establert

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ca: Si l'element ha de rebre espai addicional quan la barra d'eines creixi

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ca: Si l'element ha de tenir la mateixa mida que altres elements homogenis

en: Spacer size
ca: Mida de l'espaiador

en: Size of spacers
ca: Mida dels espaiadors

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ca: Quantitat d'espai del contorn entre l'ombra de la barra d'eines i els botons

en: Maximum child expand
ca: Expansió màxima del fill

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
ca: La quantitat màxima d'espai que es donarà a un element per poder-s'hi expandir

en: Space style
ca: Estil de l'espaiador

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ca: Si els espaiadors són línies verticals o espais en blanc

en: Button relief
ca: Relleu del botó

en: Type of bevel around toolbar buttons
ca: Tipus de bisell que envolta els botons la barra d'eines

en: Style of bevel around the toolbar
ca: Estil de bisell que envolta la barra d'eines

en: Text to show in the item.
ca: Text a mostrar en l'element.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ca: Si es fixa, un subratllat en la propietat de l'etiqueta indica que el caràcter següent s'hauria d'utilitzar per a la tecla de drecera mnemotècnica en el menú

en: Widget to use as the item label
ca: El giny que s'utilitzarà com a etiqueta de l'element

en: Stock Id
ca: Id. de recurs

en: The stock icon displayed on the item
ca: La icona de recurs que es visualitzarà en l'element

en: The name of the themed icon displayed on the item
ca: El nom de la icona de tema que es visualitzarà en l'element

en: Icon widget
ca: Giny icona

en: Icon widget to display in the item
ca: El giny icona a mostrar en l'element

en: Icon spacing
ca: Espaiat entre icones

en: Spacing in pixels between the icon and label
ca: L'espaiament entre la icona i l'etiqueta

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ca: Si l'element de la barra d'eines es considera important. Si és «TRUE» (cert), els botons de la barra d'eines mostraran el text en mode GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
ca: El títol descriptiu d'aquest grup d'elements

en: A widget to display in place of the usual label
ca: Un giny a visualitzar en lloc de l'etiqueta habitual

en: Collapsed
ca: Reduït

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
ca: Si el grup s'ha reduït i se n'oculten els elements

en: ellipsize
ca: Punts suspensius

en: Ellipsize for item group headers
ca: Utilitza els punts suspensius per escurçar les capçaleres de grup

en: Header Relief
ca: Relleu de la capçalera

en: Relief of the group header button
ca: Relleu del botó de capçalera de grup

en: Header Spacing
ca: Espaiat de la capçalera

en: Spacing between expander arrow and caption
ca: Espaiat entre la fletxa de l'expansor i el títol

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
ca: Si l'element ha de rebre espai addicional quan el grup creixi

en: Whether the item should fill the available space
ca: Si l'element ha d'omplir tot l'espai disponible

en: New Row
ca: Fila nova

en: Whether the item should start a new row
ca: Si l'element ha de començar una fila nova

en: Position of the item within this group
ca: Posició de l'element dins d'aquest grup

en: Size of icons in this tool palette
ca: Mida de les icones d'aquesta paleta d'eines

en: Style of items in the tool palette
ca: Estil dels elements de la paleta d'eines

en: Exclusive
ca: Exclusiu

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
ca: Si el grup d'elements ha de ser l'únic que s'expandeixi a la vegada

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
ca: Si el grup d'elements ha de rebre espai addicional quan la paleta creixi

en: TreeMenu model
ca: Model del menú en arbre

en: The model for the tree menu
ca: El model pel menú en arbre

en: TreeMenu root row
ca: Fila arrel del menú en arbre

en: The TreeMenu will display children of the specified root
ca: El menú en arbre mostrarà els fills de l'arrel especificada

en: Tearoff
ca: Separador

en: Whether the menu has a tearoff item
ca: Si el menú té un element separador

en: Wrap Width
ca: Ajusta l'amplada

en: Wrap width for laying out items in a grid
ca: Ajusta l'amplada per formatar els elements en una graella

en: The child model
ca: El model del fill

en: The model for the filtermodel to filter
ca: El model per al model de filtre a filtrar

en: The virtual root
ca: L'arrel virtual

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
ca: L'arrel virtual (relativa al model del fill) per aquest model de filtre

en: TreeModelSort Model
ca: Model d'ordenació del model d'arbre

en: The model for the TreeModelSort to sort
ca: El model per a l'ordenació del model d'arbre a ordenar

en: TreeView Model
ca: Model de vista d'arbre

en: The model for the tree view
ca: El model per la vista d'arbre

en: Headers Visible
ca: Capçaleres visibles

en: Show the column header buttons
ca: Mostra els botons de la capçalera de columna

en: Headers Clickable
ca: Capçaleres clicables

en: Column headers respond to click events
ca: Les capçaleres de columna responen als clics

en: Expander Column
ca: Columna expansora

en: Set the column for the expander column
ca: Estableix la columna per a la columna expansora

en: Rules Hint
ca: Indicació de les regles

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ca: Estableix una indicació en el motor de temes per dibuixar files en colors alternants

en: Enable Search
ca: Habilita la cerca

en: View allows user to search through columns interactively
ca: La visualització permet a l'usuari cercar interactivament a través de columnes

en: Search Column
ca: Cerca columna

en: Model column to search through during interactive search
ca: Columna model a cercar durant la cerca interactiva

en: Fixed Height Mode
ca: Mode d'alçada fixa

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ca: Fa més ràpid el GtkTreeView en assumir que totes les files tenen la mateixa alçada

en: Hover Selection
ca: Selecció al passar per sobre

en: Whether the selection should follow the pointer
ca: Si la selecció ha de seguir el punter

en: Hover Expand
ca: Expandeix al passar per sobre

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
ca: Si les files s'haurien d'expandir o reduir quan el punter s'hi mou per sobre

en: Show Expanders
ca: Mostra els expansors

en: View has expanders
ca: La visualització té expansors

en: Level Indentation
ca: Nivell del sagnat

en: Extra indentation for each level
ca: Sagnat addicional per a cada nivell

en: Rubber Banding
ca: Selecció per goma elàstica

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
ca: Si es permet o no seleccionar diversos elements arrossegant el punter de ratolí

en: Enable Grid Lines
ca: Habilita les línies de graella

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ca: Si s'han de mostrar les línies de graella en la visualització d'arbre

en: Enable Tree Lines
ca: Habilita les línies de l'arbre

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ca: Si s'han de dibuixar les línies dels arbres en la visualització d'arbre

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
ca: La columna del model que conté els texts dels indicadors de funció per a les files

en: Vertical Separator Width
ca: Amplada del separador vertical

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ca: Espai vertical entre cel·les. Ha de ser un número parell

en: Horizontal Separator Width
ca: Amplada del separador horitzontal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ca: Espai horitzontal entre cel·les. Ha de ser un número parell

en: Allow Rules
ca: Permet regles

en: Allow drawing of alternating color rows
ca: Permet el dibuix de les files del color que s'alternen

en: Indent Expanders
ca: Sagna els expansors

en: Make the expanders indented
ca: Fes els expansors sagnats

en: Even Row Color
ca: Color de la fila parell

en: Color to use for even rows
ca: Color a utilitzar a les files parelles

en: Odd Row Color
ca: Color de la fila imparell

en: Color to use for odd rows
ca: Color a utilitzar a les files imparelles

en: Grid line width
ca: Amplada de línia de la graella

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
ca: L'amplada, en píxels, de la línia de la graella de la vista d'arbre

en: Tree line width
ca: Amplada de la línia de l'arbre

en: Width, in pixels, of the tree view lines
ca: Amplada, en píxels, de les línies de la vista d'arbre

en: Grid line pattern
ca: Patró de les línies de graella

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
ca: Patró de traç utilitzat per dibuixar les línies de graella de la visualització en arbre

en: Tree line pattern
ca: Patró de la línia dels arbres

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
ca: Patró de traç utilitzat per dibuixar les línies de la visualització en arbre

en: Whether to display the column
ca: Si es mostra la columna

en: Resizable
ca: Redimensionable

en: Column is user-resizable
ca: L'usuari pot redimensionar la columna

en: Current X position of the column
ca: Posició X actual de la columna

en: Current width of the column
ca: Amplada actual de la columna

en: Sizing
ca: Dimensionament

en: Resize mode of the column
ca: Mode de redimensionament de la columna

en: Fixed Width
ca: Amplada fixa

en: Current fixed width of the column
ca: Amplada fixa actual de la columna

en: Minimum allowed width of the column
ca: Amplada mínima permesa de la columna

en: Maximum Width
ca: Amplada màxima

en: Maximum allowed width of the column
ca: Amplada màxima permesa de la columna

en: Title to appear in column header
ca: Títol que apareix a la capçalera de la columna

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ca: La columna obté una porció de l'amplada addicional assignada al giny

en: Clickable
ca: Clicable

en: Whether the header can be clicked
ca: Si es pot fer clic a la capçalera

en: Widget to put in column header button instead of column title
ca: Giny per posar al botó de capçalera de columna en lloc del títol de columna

en: X Alignment of the column header text or widget
ca: Alineació X del text de la capçalera de columna o giny

en: Whether the column can be reordered around the headers
ca: Si la columna pot ser reordenada al voltant de la capçalera

en: Sort indicator
ca: Indicador d'ordenació

en: Whether to show a sort indicator
ca: Si es mostrarà un indicador d'ordenació

en: Sort order
ca: Ordre d'ordenació

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ca: Direcció d'ordre que l'indicador haurà d'indicar

en: Sort column ID
ca: Id. de columna per a l'ordenació

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
ca: Identificador de columna lògic que s'utilitzarà per a l'ordenació en seleccionar-lo

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ca: Determina com es dibuixa el quadre ombrejat al voltant de la subàrea

en: Use symbolic icons
ca: Utilitza icones simbòliques

en: Whether to use symbolic icons
ca: Si s'han d'utilitzar icones simbòliques

en: Widget name
ca: Nom del giny

en: The name of the widget
ca: El nom del giny

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ca: El giny pare d'aquest giny. Ha de ser un giny contenidor

en: Width request
ca: Sol·licitud d'amplada

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ca: Substitueix per sol·licitud d'amplada del giny, o -1 si la sol·licitud natural hagués de ser utilitzada

en: Height request
ca: Sol·licitud d'alçada

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ca: Substitueix per sol·licitud d'alçada del giny, o -1 si la sol·licitud natural hagués de ser utilitzada

en: Whether the widget is visible
ca: Si el giny és visible

en: Whether the widget responds to input
ca: Si el giny respon a l'entrada

en: Application paintable
ca: Aplicació dibuixable

en: Whether the application will paint directly on the widget
ca: Si l'aplicació pintarà directament en el giny

en: Can focus
ca: Pot enfocar-se

en: Whether the widget can accept the input focus
ca: Si el giny pot acceptar l'entrada de focus

en: Has focus
ca: Té focus

en: Whether the widget has the input focus
ca: Si el giny té l'entrada de focus

en: Is focus
ca: És focus

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
ca: Si el giny és el giny de focus dins del nivell superior

en: Focus on click
ca: Focus en fer clic

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
ca: Si el giny ha de capturar el focus quan s'hi fa clic amb el ratolí

en: Can default
ca: Pot per defecte

en: Whether the widget can be the default widget
ca: Si el giny pot ser el giny per defecte

en: Has default
ca: Té per defecte

en: Whether the widget is the default widget
ca: Si el giny és el giny per defecte

en: Receives default
ca: Rep per defecte

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ca: Si és «TRUE» (cert), el giny rebrà l'acció per defecte quan s'enfoqui

en: Composite child
ca: Fill compost

en: Whether the widget is part of a composite widget
ca: Si el giny és part d'un giny compost

en: Style
ca: Estil

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ca: Estil del giny, que conté informació sobre com es veurà (colors, etc.)

en: Events
ca: Esdeveniments

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ca: La màscara d'esdeveniments que decideix quin tipus de GdkEvents obté aquest giny

en: No show all
ca: No «show all»

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ca: Si gtk_widget_show_all() no ha d'afectar aquest giny

en: Whether this widget has a tooltip
ca: Si aquest giny té un indicador de funció

en: The widget's window if it is realized
ca: La finestra del giny, en cas que sigui realitzada

en: Double Buffered
ca: Memòria intermèdia doble

en: Whether the widget is double buffered
ca: Si el giny utilitza una memòria intermèdia doble

en: How to position in extra horizontal space
ca: Estratègia de posicionament quan hi hagi espai horitzontal addicional

en: How to position in extra vertical space
ca: Estratègia de posicionament quan hi hagi espai vertical addicional

en: Margin on Left
ca: Marge a l'esquerra

en: Pixels of extra space on the left side
ca: Píxels d'espai addicional al costat esquerre

en: Margin on Right
ca: Marge a la dreta

en: Pixels of extra space on the right side
ca: Píxels d'espai addicional al costat dret

en: Margin on Start
ca: Marge a l'inici

en: Pixels of extra space on the start
ca: Píxels d'espai addicional a l'inici

en: Margin on End
ca: Marge al final

en: Pixels of extra space on the end
ca: Píxels d'espai addicional al final

en: Margin on Top
ca: Marge a sobre

en: Pixels of extra space on the top side
ca: Píxels d'espai addicional a sobre

en: Margin on Bottom
ca: Marge a sota

en: Pixels of extra space on the bottom side
ca: Píxels d'espai addicional a sota

en: All Margins
ca: Tots els marges

en: Pixels of extra space on all four sides
ca: Píxels d'espai addicional als quatre costats

en: Horizontal Expand
ca: Expansió horitzontal

en: Whether widget wants more horizontal space
ca: Si el giny necessita més espai horitzontal

en: Horizontal Expand Set
ca: Conjunt d'expansió horitzontal

en: Whether to use the hexpand property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat d'expansió horitzontal

en: Vertical Expand
ca: Expansió vertical

en: Whether widget wants more vertical space
ca: Si el giny necessita més espai vertical

en: Vertical Expand Set
ca: Conjunt d'expansió vertical

en: Whether to use the vexpand property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat d'expansió vertical

en: Expand Both
ca: Expandeix per ambdues dimensions

en: Whether widget wants to expand in both directions
ca: Si el giny vol expandir-se en ambdues dimensions

en: Opacity for Widget
ca: Opacitat del giny

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
ca: L'opacitat del giny, de 0 a 1

en: Scale factor
ca: Factor d'escalat

en: The scaling factor of the window
ca: El factor d'escalat de la finestra

en: Interior Focus
ca: Focus interior

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ca: Si s'ha de dibuixar l'indicador del focus dins dels ginys

en: Focus linewidth
ca: Amplada de línia del focus

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ca: Amplada, en píxels, de la línia indicadora del focus

en: Focus line dash pattern
ca: Patró de traç de la línia de focus

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
ca: Patró de traç que s'utilitza per dibuixar l'indicador del focus. Els valors dels caràcters s'interpreten com a amplades de píxel d'alternança dins i fora dels segments de la línia.

en: Focus padding
ca: Separació del focus

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ca: Amplada, en píxels, entre l'indicador de focus i el giny «caixa»

en: Cursor color
ca: Color del cursor

en: Color with which to draw insertion cursor
ca: Color amb el qual es dibuixa el cursor d'inserció

en: Secondary cursor color
ca: Color del cursor secundari

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ca: Color per dibuixar el cursor d'inserció secundària en editar la barreja del text de dreta-a-esquerra i d'esquerra-a-dreta

en: Cursor line aspect ratio
ca: Ràtio d'aspecte de la línia del cursor

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ca: Ràtio d'aspecte amb el qual dibuixar el cursor d'inserció

en: Window dragging
ca: Arrossegament de les finestres

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
ca: Si les finestres es pot arrossegar i maximitzar en fer-hi clic a les àrees buides

en: Unvisited Link Color
ca: Color dels enllaços no visitats

en: Color of unvisited links
ca: El color dels enllaços que no s'hagin visitat

en: Visited Link Color
ca: Color dels enllaços visitats

en: Color of visited links
ca: El color dels enllaços que s'hagin visitat

en: Wide Separators
ca: Separadors amples

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
ca: Si els separadors tenen una amplada configurable, i s'haurien de dibuixar amb una caixa en lloc d'una línia

en: Separator Width
ca: Amplada del separador

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ca: L'amplada dels separadors si «wide-separators» és «TRUE» (cert)

en: Separator Height
ca: Alçada del separador

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ca: L'alçada dels separadors si «wide-separators» és «TRUE» (cert)

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ca: Longitud de la fletxa de desplaçament horitzontal

en: The length of horizontal scroll arrows
ca: La longitud de la fletxa de desplaçament horitzontal

en: Vertical Scroll Arrow Length
ca: Longitud de la fletxa de desplaçament vertical

en: The length of vertical scroll arrows
ca: La longitud de la fletxa de desplaçament vertical

en: Width of text selection handles
ca: Amplada de les nanses de selecció de text

en: Height of text selection handles
ca: Alçada de les nanses de selecció de text

en: Window Type
ca: Tipus de finestra

en: The type of the window
ca: El tipus de finestra

en: Window Title
ca: Títol de finestra

en: The title of the window
ca: El títol de finestra

en: Window Role
ca: Rol de la finestra

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ca: Identificador únic de la finestra a utilitzar en restaurar una sessió

en: Startup ID
ca: Id. d'inici

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
ca: Identificador únic de la finestra utilitzada per a la notificació de l'inici

en: If TRUE, users can resize the window
ca: Si és «TRUE» (cert), els usuaris podran redimensionar la finestra

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ca: Si és «TRUE» (cert), la finestra serà modal (les altres finestres no es podran utilitzar mentre aquesta estigui oberta)

en: Window Position
ca: Posició de la finestra

en: The initial position of the window
ca: La posició inicial de la finestra

en: Default Width
ca: Amplada per defecte

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ca: L'amplada per defecte de la finestra, utilitzada quan es mostra inicialment la finestra

en: Default Height
ca: Alçària per defecte

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ca: L'alçada per defecte de la finestra, utilitzada quan es mostra inicialment la finestra

en: Destroy with Parent
ca: Destrueix amb el pare

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ca: Si s'hauria de destruir aquesta finestra quan es destrueixi el pare

en: Hide the titlebar during maximization
ca: Oculta la barra de títol en maximitzar

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
ca: Si s'hauria d'ocultar la barra de títol quan la finestra està maximitzada

en: Icon for this window
ca: Icona per a aquesta finestra

en: Mnemonics Visible
ca: Mnemònics visibles

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
ca: Si els mnemònics són actualment visibles en aquesta finestra

en: Focus Visible
ca: Focus visible

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
ca: Si els rectangles de focus són visibles en aquesta finestra

en: Name of the themed icon for this window
ca: Nom de la icona del tema per a aquesta finestra

en: Is Active
ca: Està activa

en: Whether the toplevel is the current active window
ca: Si el giny de nivell superior és la finestra activa actualment

en: Focus in Toplevel
ca: Focus al nivell superior

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ca: Si el focus d'entrada és en aquest GtkWindow

en: Type hint
ca: Indicació de tipus

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
ca: Indicació per ajudar l'entorn d'escriptori a entendre quin tipus de finestra és i com tractar-la.

en: Skip taskbar
ca: Omet la barra de tasques

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ca: «TRUE» (cert) si la finestra no ha de ser a la barra de tasques.

en: Skip pager
ca: Omet el paginador

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ca: «TRUE» (cert) si la finestra no ha de ser al paginador.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
ca: «TRUE» (cert) si la finestra ha de captar l'atenció de l'usuari.

en: Accept focus
ca: Accepta el focus

en: TRUE if the window should receive the input focus.
ca: «TRUE» (cert) si la finestra ha de rebre el focus d'entrada.

en: Focus on map
ca: Focus en mapar

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
ca: «TRUE» (cert) si la finestra ha de rebre el focus d'entrada quan es mapi.

en: Decorated
ca: Decorada

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ca: Si el gestor de finestres ha de decorar la finestra

en: Deletable
ca: Suprimible

en: Whether the window frame should have a close button
ca: Si el marc de la finestra ha de tenir un botó de tancar

en: Resize grip
ca: Agafador de canvi de mida

en: Specifies whether the window should have a resize grip
ca: Especifica si la finestra hauria de tenir un agafador per canviar-ne la mida

en: Resize grip is visible
ca: L'agafador de canvi de mida és visible

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
ca: Especifica si l'agafador per canviar la mida de la finestra és visible.

en: Gravity
ca: Gravetat

en: The window gravity of the window
ca: La gravetat de finestra de la finestra

en: Attached to Widget
ca: Acoblat a un giny

en: The widget where the window is attached
ca: El giny al qual la finestra està acoblada

en: Is maximized
ca: Està maximitzada

en: Whether the window is maximized
ca: Si la finestra està maximitzada

en: The GtkApplication for the window
ca: La GtkApplication per la finestra

en: Decorated button layout
ca: Disposició del botó decorat

en: Decoration resize handle size
ca: Mida de la decoració de la nansa de canvi de mida

en: Cloud Print account
ca: Compte d'impressió al núvol

en: GtkCloudprintAccount instance
ca: Instància GtkCloudprintAccount

en: Printer ID
ca: Identificador d'impressora

en: Cloud Print printer ID
ca: Identificador d'impressora Cloud Print

en: Color Profile Title
ca: Títol del perfil de color

en: The title of the color profile to use
ca: El títol del perfil de color a utilitzar
