Gtk+ 1.3.x - en to ms translation catalogue (2215 entries)

en: Display
ms: Paparan

en: Cursor type
ms: Jenis kursor

en: Standard cursor type
ms: Jenis kursor piawai

en: Display of this cursor
ms: Paparan kursor ini

en: Device Display
ms: Paparan Peranti

en: Display which the device belongs to
ms: Paparan yang mana peranti dipunyai

en: Device manager
ms: Pengurus peranti

en: Device manager which the device belongs to
ms: Pengurus peranti yang mana peranti dipunyai

en: Device name
ms: Nama peranti

en: Device type
ms: Jenis peranti

en: Device role in the device manager
ms: Peranan peranti didalam pengurus peranti

en: Associated device
ms: Peranti berkaian

en: Associated pointer or keyboard with this device
ms: Penuding atau papan berkenaan dengan peranti ini

en: Input source
ms: Sumber input

en: Source type for the device
ms: Jenis sumber untuk peranti

en: Input mode for the device
ms: Mod input untuk peranti

en: Whether the device has a cursor
ms: Sama ada peranti ini mempunyai kursor

en: Whether there is a visible cursor following device motion
ms: Sama ada terdapat kursor yang kelihatan mengikuti pergerakan peranti

en: Number of axes in the device
ms: Bilangan paksi dalam peranti

en: Vendor ID
ms: ID Pembekal

en: Product ID
ms: ID produk

en: Number of concurrent touches
ms: Bilangan sentuhan serentak

en: Axes
ms: Paksi

en: Tool
ms: Alat

en: The tool that is currently used with this device
ms: Alat yang kini digunakan dengan peranti ini

en: Display for the device manager
ms: Paparan untuk pengurus peranti

en: Default Display
ms: Paparan Lalai

en: The default display for GDK
ms: Paparan lalai untuk GDK

en: The GDK display used to create the GL context
ms: Paparan GDK yang digunakan untuk mencipta konteks GL

en: Window
ms: Tetingkap

en: The GDK window bound to the GL context
ms: Tetingkap GDK terikat pada konteks GL

en: Shared context
ms: Konteks terkongsi

en: The GL context this context shares data with
ms: Konteks GL bagi konteks ini kongsikan data

en: Font options
ms: Pilihan fon

en: The default font options for the screen
ms: Pilihan fon lalai untuk skrin

en: Font resolution
ms: Resolusi fon

en: The resolution for fonts on the screen
ms: Resolusi untuk fon pada skrin

en: Cursor
ms: Kursor

en: Opcode for XInput2 requests
ms: Opcode untuk permintaan XInput2

en: Major version number
ms: Nombor versi major

en: Minor version number
ms: Nombor versi minor

en: Device ID
ms: ID Peranti

en: Device identifier
ms: Pengecam peranti

en: Cell renderer
ms: Penerap sel

en: The cell renderer represented by this accessible
ms: Penerap sel diwakili oleh boleh capai ini

en: Name
ms: Nama

en: A unique name for the action.
ms: Nama unik untuk tindakan.

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ms: Label digunakan bagi item menu dan butang yang mengaktifkan tindakan ini.

en: Short label
ms: Label pendek

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ms: Satu label lebih pendek yang mungkin digunakan pada butang palang alat.

en: Tooltip
ms: Tip Alat

en: A tooltip for this action.
ms: Satu tip alat untuk tindakan ini.

en: Stock Icon
ms: Ikon Stok

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ms: Ikon stok dipaparkan dalam widget yang mewakili tindakan ini.

en: The GIcon being displayed
ms: GIcon sedang dipaparkan

en: Icon Name
ms: Nama Ikon

en: The name of the icon from the icon theme
ms: Nama ikon dari tema ikon

en: Visible when horizontal
ms: Kelihatan bila mengufuk

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ms: Sama ada item palang adalah kelihatan bila palang alat dalam orientasi mengufuk.

en: Visible when overflown
ms: Kelihatan bila melimpah

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
ms: Bila BENAR, proksi item alat bagi tindakan ini diwakilkan dalam menu limpah palang alat.

en: Visible when vertical
ms: Kelihatan bila menegak

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ms: Sama ada item palang alat adalah kelihatan bila palang alat dalam orientasi menegak.

en: Is important
ms: Adalah penting

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
ms: Sama ada tindakan dianggap penting. Bila BENAR, proksi item alat bagi tindakan ini tunjukkan teks dalam mod GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
ms: Sembunyi jika kosong

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ms: Bila BENAR, proksi menu kosong bagi tindakan ini disembunyikan.

en: Sensitive
ms: Sensitif

en: Whether the action is enabled.
ms: Sama ada tindakan dibenarkan.

en: Visible
ms: Tampak

en: Whether the action is visible.
ms: Sama ada tindakan adalah tampak.

en: Action Group
ms: Kumpulan Tindakan

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
ms: GtkActionGroup bagi GtkAction ini dikaitkan dengannya, atau NOL (untuk kegunaan luar).

en: Always show image
ms: Sentiasa tunjuk imej

en: Whether the image will always be shown
ms: Sama ada imej akan sentiasa ditunjukkan

en: A name for the action group.
ms: Satu nama bagi kumpulan tindakan.

en: Whether the action group is enabled.
ms: Sama ada kumpulan tindakan dibenarkan.

en: Whether the action group is visible.
ms: Sama ada kumpulan tindakan adalah tampak.

en: Accelerator Group
ms: Kumpulan pemecut

en: The accelerator group the actions of this group should use.
ms: Tindakan kumpulan pemecut bagi kumpulan ini patut gunakan.

en: Related Action
ms: Tindakan Berkaitan

en: The action this activatable will activate and receive updates from
ms: Tindakan boleh aktif ini akan diaktifkan dan menerima kemas kini

en: Use Action Appearance
ms: Guna Penampilan Tindakan

en: Whether to use the related actions appearance properties
ms: Sama ada hendak gunakan sifat penampilan tindakan berkaitan

en: Horizontal alignment
ms: Jajaran mengufuk

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ms: Kedudukan mengufuk anak dalam ruang yang tersedia. 0.0 ialah terjajar ke kiri, 1.0 ialah terjajar ke kanan

en: Vertical alignment
ms: Jajaran menegak

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ms: Kedudukan menegak anak dalam ruang yang tersedia. 0.0 ialah terjajar ke atas, 1.0 ialah terjajar ke bawah

en: Horizontal scale
ms: Skala mengufuk

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ms: Jika ruang mengufuk yang ada lebih besar daripada yang diperlukan oleh anak,berapa banyak ianya digunakan untuk anak. 0.0 bermaksud tiada, 1.0 bermaksud semua

en: Vertical scale
ms: Skala menegak

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ms: Jika ruang menegak yang ada lebih besar daripada yang diperlukan untuk anak, berapa banyak ianya digunakan untuk anak. 0.0 bermaksud tiada, 1.0 bermaksud semua

en: Top Padding
ms: Pemadatan Atas

en: The padding to insert at the top of the widget.
ms: Pemadatan yang disisip pada bahagian atas widget.

en: Bottom Padding
ms: Pemadatan Bawah

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ms: Pemadatan yang disisip pada bahagian bawah widget.

en: Left Padding
ms: Pemadatan Kiri

en: The padding to insert at the left of the widget.
ms: Pemadatan yang disisip pada bahagian kiri widget.

en: Right Padding
ms: Pemadatan Kanan

en: The padding to insert at the right of the widget.
ms: Pemadatan yang disisip pada bahagian kanan widget.

en: Arrow direction
ms: Arah anak panah

en: The direction the arrow should point
ms: Arah anak panah patut dituju

en: Arrow shadow
ms: Bayang anak panah

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ms: Penampilan bayang sekeliling anak panah

en: Arrow Scaling
ms: Penskalaan Anak Panah

en: Amount of space used up by arrow
ms: Amaun ruang digunakan oleh anak panah

en: Has Opacity Control
ms: Mempunyai Kawalan Kelegapan

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ms: Sama ada pemilih warna boleh menetapkan kelegapan

en: Has palette
ms: Mempunyai palet

en: Whether a palette should be used
ms: Sama ada palet patut digunakan

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: The current color
ms: Warna semasa

en: Current Alpha
ms: Alfa semasa

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ms: Nilai kelegapan semasa (0 lutsinar sepenuhnya, 65535 legap sepenuhnya)

en: Current RGBA
ms: RGBA Semasa

en: The current RGBA color
ms: Warna RGBA semasa

en: Color Selection
ms: Pemilihan Warna

en: The color selection embedded in the dialog.
ms: Pemilihan warna terbenam dalam dialog.

en: OK Button
ms: Butang OK

en: The OK button of the dialog.
ms: Butang OK bagi dialog.

en: Cancel Button
ms: Butang Batal

en: The cancel button of the dialog.
ms: Butang batal bagi dialog.

en: Help Button
ms: Butang Bantuan

en: The help button of the dialog.
ms: Butang bantuan bagi dialog.

en: Font name
ms: Nama fon

en: The string that represents this font
ms: Rententan yang mewakili fon ini

en: Preview text
ms: Pratonton teks

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ms: Teks yang dipaparkan supaya dapat mendemonstrasikan fon terpilih

en: Shadow type
ms: Jenis bayang

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ms: Penampilan bayang yang mengelilingi bekasnya

en: Handle position
ms: Kedudukan pengendali

en: Position of the handle relative to the child widget
ms: Kedudukan pengendali relatif pada widget anak

en: Snap edge
ms: Lekat pinggir

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
ms: Sisi kotak pengendali yang sebaris dengan titik labuh ke labuh kotak pengendali

en: Snap edge set
ms: Lekat pinggir ditetapkan

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
ms: Sama ada mahu menggunakan nilai dari sifat snap_edge  atau nilai dipacu dari handle_position

en: Child Detached
ms: Anak Ditanggalkan

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
ms: Nilai boolean menunjukkan sama ada anak pengendali kotak dilampir atau ditanggalkan.

en: Image widget
ms: Widget imej

en: Child widget to appear next to the menu text
ms: Widget anak yang muncul di sebelah teks menu

en: Use stock
ms: Guna stok

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
ms: Sama ada mahu menggunakan teks label untuk mencipta item menu stok

en: Accel Group
ms: Kumpulan  Pemecut

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
ms: Kumpulan Pemecut yang digunakan untuk kekunci pemecut

en: X align
ms: Jajar X

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ms: Jajaran mengufuk, dari 0 (kiri) hingga 1 (kanan). Khusus untuk bentangan RTL.

en: Y align
ms: Jajar Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ms: Jajaran menegak,  dari 0 (atas) ke 1 (bawah)

en: X pad
ms: Pad X

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ms: Amaun ruang ditambah pada kiri dan kanan widget, dalam piksel

en: Y pad
ms: Pad Y

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ms: Amaun ruang yang ditambah pada atas dan bawah widget, dalam piksel

en: Icon's count
ms: Kiraan ikon

en: The count of the emblem currently displayed
ms: Kiraan lambang semasa yang dipaparkan

en: Icon's label
ms: Label ikon

en: The label to be displayed over the icon
ms: Label yang dipaparkan pada ikon

en: Icon's style context
ms: Konteks gaya ikon

en: The style context to theme the icon appearance
ms: Konteks gaya untuk temakan penampilan ikon

en: Background icon
ms: Ikon latar belakang

en: The icon for the number emblem background
ms: Ikon untuk bilangan latar belakang lambang

en: Background icon name
ms: Nama ikon latar belakang

en: The icon name for the number emblem background
ms: Nama ikon untuk bilangan latar belakang lambang

en: The value
ms: Nilai

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ms: Nilai yang dikembalikan oleh gtk_radio_action_get_curent_valu() bila tindakan ini adalah tindakan semasa bagi kumpulannya.

en: Group
ms: Kumpulan

en: The radio action whose group this action belongs to.
ms: Tindakan radio yang mana tindakan ini dimiliki oleh kumpulan ini.

en: The current value
ms: Nilai semasa

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
ms: Sifat nilai ahli aktif semasa kumpulan yang mana tindakan ini dipunyai.

en: Show Numbers
ms: Tunjuk Nombor

en: Whether the items should be displayed with a number
ms: Sama ada item patut dipaparkan dengan nombor

en: A GdkPixbuf to display
ms: Satu GdkPixbuf untuk dipaparkan

en: Filename
ms: Nama fail

en: Filename to load and display
ms: Nama fail yang dimuatkan dan dipaparkan

en: Stock ID
ms: ID Stok

en: Stock ID for a stock image to display
ms: ID stok bagi satu imej stok yang dipaparkan

en: Storage type
ms: Jenis storan

en: The representation being used for image data
ms: Perwakilan yang digunakan oleh data imej

en: Size
ms: Saiz

en: The size of the icon
ms: Saiz ikon

en: Screen
ms: Skrin

en: The screen where this status icon will be displayed
ms: Skrin yang mana ikon status ini akan dipaparkan

en: Whether the status icon is visible
ms: Sama ada ikon status kelihatan

en: Embedded
ms: Terbenam

en: Whether the status icon is embedded
ms: Sama ada ikon status adalah terbenam

en: Orientation
ms: Orientasi

en: The orientation of the tray
ms: Orientasi talam

en: Has tooltip
ms: Mempunyai tip alat

en: Whether this tray icon has a tooltip
ms: Sama ada ikon talam ini mempunyai tip alat

en: Tooltip Text
ms: Teks Tip Alat

en: The contents of the tooltip for this widget
ms: Kandungan tip alat untuk widget ini

en: Tooltip markup
ms: Penanda tip alat

en: The contents of the tooltip for this tray icon
ms: Kandungan tip alat bagi ikon talam ini

en: Title
ms: Tajuk

en: The title of this tray icon
ms: Tajuk ikon talam ini

en: Style context
ms: Konteks gaya

en: GtkStyleContext to get style from
ms: GtkStyleContext untuk dapatkan gaya dari

en: Rows
ms: Baris

en: The number of rows in the table
ms: Bilangan baris dalam jadual

en: Columns
ms: Lajur

en: The number of columns in the table
ms: Bilangan lajur dalam jadual

en: Row spacing
ms: Jarak baris

en: The amount of space between two consecutive rows
ms: Amaun ruang antara dua baris bersebelahan

en: Column spacing
ms: Jarak lajur

en: The amount of space between two consecutive columns
ms: Amaun ruang antara dua lajur bersebelahan

en: Homogeneous
ms: Seragam

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
ms: Jika BENAR, sel-sel jadual mempunyai lebar/tinggi yang sama

en: Left attachment
ms: Lampiran kiri

en: The column number to attach the left side of the child to
ms: Bilangan lajur yang dilampirkan ke sebelah kiri anak

en: Right attachment
ms: Lampiran kanan

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ms: Bilangan lajur yang dilampirkan ke sebelah kanan widget anak

en: Top attachment
ms: Lampiran atas

en: The row number to attach the top of a child widget to
ms: Bilangan baris yang dilampirkan ke sebelah atas widget anak

en: Bottom attachment
ms: Lampiran bawah

en: The row number to attach the bottom of the child to
ms: Bilangan baris yang dilampirkan ke sebelah bawah anak

en: Horizontal options
ms: Pilihan mengufuk

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ms: Pilihan yang menyatakan kelakuan mengufuk bagi anak

en: Vertical options
ms: Pilihan menegak

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ms: Pilihan yang menyatakan kelakuan menegak bagi anak

en: Horizontal padding
ms: Pemadatan mengufuk

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ms: Ruang tambahan yang diletak antara anak dengan jiran kiri dan kanan, dalam piksel

en: Vertical padding
ms: Pemadatan menegak

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ms: Ruang tambahan yang diletakkan antara anak dengan jiran atas dan bawahnya, dalam piksel

en: Theming engine name
ms: Nama enjin tema

en: Create the same proxies as a radio action
ms: Cipta proksi yang sama sebagai butang radio

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ms: Sama ada proksi bagi tindakan ini nampak seperti proksi tindakan radio

en: Active
ms: Aktif

en: Whether the toggle action should be active
ms: Sama ada tindakan togol patut aktif

en: Foreground color
ms: Warna latar hadapan

en: Foreground color for symbolic icons
ms: Warna latar hadapan untuk ikon simbolik

en: Error color
ms: Warna ralat

en: Error color for symbolic icons
ms: Warna ralat untuk ikon simbolik

en: Warning color
ms: Warna amaran

en: Warning color for symbolic icons
ms: Warna amaran untuk ikon simbolik

en: Success color
ms: Warna berjaya

en: Success color for symbolic icons
ms: Warna berjaya untuk ikon simbolik

en: Padding
ms: Pemadatan

en: Padding that should be put around icons in the tray
ms: Pemadatan yang patut diletak sekitar ikon dalam talam

en: Icon Size
ms: Saiz Ikon

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
ms: Saiz piksel ikon yang patut dipaksakan, atau sifar

en: Add tearoffs to menus
ms: Tambah pengoyak pada menu

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ms: Samada item menu pengoyak patut ditambah pada menu

en: Merged UI definition
ms: Takrifan UI tergabung

en: An XML string describing the merged UI
ms: Satu rentetan XML yang menjelaskan UI tergabung

en: Program name
ms: Nama program

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ms: Nama bagi program. Jika ini tidak ditetapkan, lalainya akan ke g_get_application_name()

en: Program version
ms: Versi program

en: The version of the program
ms: Versi bagi program

en: Copyright string
ms: Rentetan hak cipta

en: Copyright information for the program
ms: Maklumat hak cipta mengenai program ini

en: Comments string
ms: Rentetan ulasan

en: Comments about the program
ms: Ulasan mengenai program ini

en: License
ms: Lesen

en: The license of the program
ms: Lesen program

en: License Type
ms: Jenis Lesen

en: The license type of the program
ms: Jenis lesen bagi program ini

en: Website URL
ms: URL Tapak Sesawang

en: The URL for the link to the website of the program
ms: URL bagi pautan ke tapak sesawang program

en: Website label
ms: Label tapak sesawang

en: The label for the link to the website of the program
ms: Label bagi pautan ke tapak sesawang program

en: Authors
ms: Pengarang

en: List of authors of the program
ms: Senarai pengarang program

en: Documenters
ms: Pendokumen

en: List of people documenting the program
ms: Senarai Individu yang mendokumentasikan program ini

en: Artists
ms: Artis

en: List of people who have contributed artwork to the program
ms: Senarai individu yang menyumbang kerja seni program

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ms: Penghargaan kepada penterjemah. Rentetan ini patut ditanda sebagai boleh diterjemah

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ms: Logo mengenai kotak perihal. Jika ini tidak ditetapkan, lalainya akan ke gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
ms: Nama Ikon Logo

en: A named icon to use as the logo for the about box.
ms: Satu ikon bernama yang digunakan sebagai logo untuk kotak perihal.

en: Wrap license
ms: Lilit lesen

en: Whether to wrap the license text.
ms: Sama ada mahu lilitkan teks lesen.

en: Accelerator Closure
ms: Penutupan Pemecut

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ms: Penutupan yang dipantau untuk perubahan pemecut

en: Accelerator Widget
ms: Widget Pemecut

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ms: Widget yang dipantau untuk perubahan pemecut

en: The widget referenced by this accessible.
ms: Widget merujuk pada boleh capai ini.

en: Action name
ms: Nama tindakan

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
ms: Nama bagi tindakan berkaitan, seperti 'app.quit'

en: Action target value
ms: Nilai sasaran tindakan

en: The parameter for action invocations
ms: Parameter bagi penyeruan tindakan

en: Pack type
ms: Jenis pek

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ms: Satu GtkPackType menunjukkan sama ada anak dipek dengan rujukan pada mula atau hujung induk

en: Position
ms: Kedudukan

en: The index of the child in the parent
ms: Indeks anak dalam induk

en: Value
ms: Nilai

en: The value of the adjustment
ms: Nilai bagi pelarasan

en: Minimum Value
ms: Nilai Minimum

en: The minimum value of the adjustment
ms: Nila minimum bagi pelarasan

en: Maximum Value
ms: Nilai Maksimum

en: The maximum value of the adjustment
ms: Nilai maksimum bagi pelarasan

en: Step Increment
ms: Tokokan Langkah

en: The step increment of the adjustment
ms: Tokokan langkah bagi pelarasan

en: Page Increment
ms: Tokokan Halaman

en: The page increment of the adjustment
ms: Tokokan halaman bagi pelarasan

en: Page Size
ms: Saiz Halaman

en: The page size of the adjustment
ms: Saiz halaman bagi pelarasan

en: Include an 'Other…' item
ms: Sertakan item 'Lain…'

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
ms: Sama ada kotak kombo patut sertakan item yang memicukan satu GtkAppChooserDialog

en: Show default item
ms: Tunjuk item lalai

en: Whether the combobox should show the default application on top
ms: Sama ada kotak kombo patut menunjukkan aplikasi lalai di atas

en: Heading
ms: Kepala

en: The text to show at the top of the dialog
ms: Teks yang ditunjukkan pada bahagian atas dialog

en: Content type
ms: Jenis kandungan

en: The content type used by the open with object
ms: Jenis kandungan yang digunakan okeh buka dengan objek

en: The GFile used by the app chooser dialog
ms: GFile yang digunakan oleh dialog pemilih aplikasi

en: Show default app
ms: Tunjuk aplikasi lalai

en: Whether the widget should show the default application
ms: Sama ada widget patut menunjukkan aplikasi lalai

en: Show recommended apps
ms: Tunjuk aplikasi cadangan

en: Whether the widget should show recommended applications
ms: Sama ada widget patut menunjukkan aplikasi cadangan

en: Show fallback apps
ms: Tunjuk apl jatuh-balik

en: Whether the widget should show fallback applications
ms: Sama ada widget patut menunjukkan aplikasi jatuh-balik

en: Show other apps
ms: Tunjuk apl lain

en: Whether the widget should show other applications
ms: Sama ada widget patut menunjukkan aplikasi lain

en: Show all apps
ms: Tunjuk semua aplikasi

en: Whether the widget should show all applications
ms: Sama ada widget patut menunjukkan semua aplikasi

en: Widget's default text
ms: Teks lalai widget

en: The default text appearing when there are no applications
ms: Teks lalai muncul ketika tiada aplikasi

en: Register session
ms: Daftar sesi

en: Register with the session manager
ms: Daftar dengan pengurus sesi

en: Screensaver Active
ms: Penyelamat Skrin Aktif

en: Whether the screensaver is active
ms: Sama ada penyelamat skrin adalah aktif

en: Application menu
ms: Menu aplikasi

en: The GMenuModel for the application menu
ms: GMenuModel untuk menu aplikasi

en: Menubar
ms: Palang Menu

en: The GMenuModel for the menubar
ms: GMenuModel untuk palang menu

en: Active window
ms: Tetingkap aktif

en: The window which most recently had focus
ms: Tetingkap yang terkini mempunyai fokus

en: Show a menubar
ms: Tunjuk satu palang menu

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
ms: BENAR jika tetingkap patut menunjukkan satu palang menu di bahagian atas tetingkap

en: Horizontal Alignment
ms: Jajaran Mengufuk

en: X alignment of the child
ms: Jajaran X bagi anak

en: Vertical Alignment
ms: Jajaran Menegak

en: Y alignment of the child
ms: Jajaran Y bagi anak

en: Ratio
ms: Nisbah

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ms: Nisbah bidang jika obey_child PALSU

en: Obey child
ms: Ikut anak

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ms: Paksa nisbah bidang supaya sepadan dengan bingkai anak

en: Use Header Bar
ms: Guna Palang Pengepala

en: Use Header Bar for actions.
ms: Guna Palang Pengepala untuk tindakan.

en: Header Padding
ms: Pemadatan Pengepala

en: Number of pixels around the header.
ms: Bilangan piksel di sekitar pengepala.

en: Content Padding
ms: Pemadatan Kandungan

en: Number of pixels around the content pages.
ms: Bilangan piksel di sekitar halaman kandungan.

en: Page type
ms: Jenis halaman

en: The type of the assistant page
ms: Jenis bagi halaman pembantu

en: Page title
ms: Tajuk halaman

en: The title of the assistant page
ms: Tajuk bagi halaman pembantu

en: Header image
ms: Imej pengepala

en: Header image for the assistant page
ms: Imej pengepala untuk halaman pembantu

en: Sidebar image
ms: Imej palang sisi

en: Sidebar image for the assistant page
ms: Imej palang sisi untuk halaman pembantu

en: Page complete
ms: Halaman selesai

en: Whether all required fields on the page have been filled out
ms: Sama ada semua medan diperlukan pada halaman telah diisikan

en: Has padding
ms: Mempunyai pemadatan

en: Whether the assistant adds padding around the page
ms: Sama ada pembantu menambah pemadatan di sekitar halaman

en: Minimum child width
ms: Lebar minimum anak

en: Minimum width of buttons inside the box
ms: Lebar minimum bagi butang dalam kotak

en: Minimum child height
ms: Tinggi minimum anak

en: Minimum height of buttons inside the box
ms: Tinggi minimum bagi butang dalam kotak

en: Child internal width padding
ms: Pemadatan lebar dalaman anak

en: Amount to increase child's size on either side
ms: Amaun yang meningkatkan saiz anak pada bahagian sisi

en: Child internal height padding
ms: Pemadatan tinggi dalaman anak

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ms: Amaun yang meningkatkan saiz anak pada bahagian atas dan bawah

en: Layout style
ms: Gaya bentangan

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
ms: Bagaimana hendak bentangkan butang dalam kotak. Nilai yang mungkin adalah: menyeluruh, pinggir, mula dan tamat

en: Secondary
ms: Sekunder

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ms: Jika BENAR, anak muncul dalam satu kumpulan kedua anak, sesuai untuk, e.g butang bantuan

en: Non-Homogeneous
ms: Bukan-Seragam

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
ms: Jika BENAR, anak tidak akan digunakan untuk penentuan saiz seragam

en: Spacing
ms: Jarak

en: The amount of space between children
ms: Amaun jarak antara anak

en: Whether the children should all be the same size
ms: Sama ada anak patut semuanya saiz serupa

en: Baseline position
ms: Kedudukan garis dasar

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
ms: Kedudukan widget terjajar garis dasar jika ruang tambahan tersedia

en: Expand
ms: Kembang

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ms: Sama ada anak patut menerima jarak tambahan bila induk membesar

en: Fill
ms: Isi

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
ms: Sama ada jarak tambahan diberikan kepada anak patut diperuntuk pada anak atau digunakan sebagai pemadat

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ms: Ruang tambahan yang untuk diletak antara anak dan jirannya, dalam piksel

en: Translation Domain
ms: Domain Terjemahan

en: The translation domain used by gettext
ms: Domain terjemahan yang digunakan oleh gettext

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ms: Teks widget label dalam butang, jika butang mengandungi satu widget label

en: Use underline
ms: Guna garis bawah

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ms: Jika ditetapkan, garis bawah dalam teks menunjukkan aksara berikutnya yang patut digunakan untuk kekunci pemecut mnemonik

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ms: Jika ditetapkan, label digunakan untuk memilih item stok selain yang dipaparkan

en: Border relief
ms: Pelepasan sempadan

en: The border relief style
ms: Gaya pelepasan sempadan

en: Horizontal alignment for child
ms: Jajaran mengufuk bagi anak

en: Vertical alignment for child
ms: Jajaran menegak bagi anak

en: Child widget to appear next to the button text
ms: Widget anak untuk kelihatan berhampiran dengan teks butang

en: Image position
ms: Kedudukan imej

en: The position of the image relative to the text
ms: Kedudukan imej berkaitan dengan teks

en: Default Spacing
ms: Jarak Lalai

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
ms: jarak tambahan yang ditambah untuk butang GTK_CAN_DEFAULT

en: Default Outside Spacing
ms: Jarak Luar Lalai

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
ms: Jarak tambahan yang ditambah untuk butang GTK_CAN_DEFAULT yang sentiasa dilukis luar sempadan

en: Child X Displacement
ms: Sesaran X anak

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada arah x anak digerakkan bila butang dinyahtekan

en: Child Y Displacement
ms: Sesaran Y anak

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ms: Betapa jauh pada arah y anak digerakkan bila butang dinyahtekan

en: Displace focus
ms: Ganti fokus

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
ms: Sama ada sifat child_displacement_x/_y seharusnya memberi kesan kepada fokus segiempat

en: Inner Border
ms: Sempadan Dalaman

en: Border between button edges and child.
ms: Sempadan antara pinggir butang dengan anak.

en: Image spacing
ms: Jarak imej

en: Spacing in pixels between the image and label
ms: Jarak dalam piksel antara imej dengan label

en: Year
ms: Tahun

en: The selected year
ms: Tahun terpilih

en: Month
ms: Bulan

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ms: Bulan dipilih (sebagai nombor antara 0 hingga 11)

en: Day
ms: Hari

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ms: Hari terpilih (sebagai satu nombor antara 1 hingga 31, atau 0 untuk menyahpilih hari semasa yang terpilih)

en: Show Heading
ms: Tunjuk Kepala

en: If TRUE, a heading is displayed
ms: Jika BENAR, satu kepala yang dipaparkan

en: Show Day Names
ms: Tunjuk Nama Hari

en: If TRUE, day names are displayed
ms: Jika BENAR, nama hari dipaparkan

en: No Month Change
ms: Tiada Perubahan Bulan

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
ms: Jika BENAR, bulan terpilih tidak dapat diubah

en: Show Week Numbers
ms: Tunjuk Bilangan Minggu

en: If TRUE, week numbers are displayed
ms: Jika BENAR, bilangan minggu dipaparkan

en: Details Width
ms: Lebar Perincian

en: Details width in characters
ms: Lebar perincian dalam aksara

en: Details Height
ms: Tinggi Perincian

en: Details height in rows
ms: Tinggi perincian dalam baris

en: Show Details
ms: Tunjuk Perincian

en: If TRUE, details are shown
ms: Jika BENAR, perincian ditunjukkan

en: Inner border
ms: Sempadan dalaman

en: Inner border space
ms: Jarak sempadan dalaman

en: Vertical separation
ms: Pemisahan menegak

en: Space between day headers and main area
ms: Jarak antara pengepala hari dengan kawasan utama

en: Horizontal separation
ms: Pemisahan mengufuk

en: Space between week headers and main area
ms: jarak antara pengepala minggu dengan kawasan utama

en: Space which is inserted between cells
ms: Jarak yang disisipkan antara sel

en: Whether the cell expands
ms: Sama ada sel dikembangkan

en: Align
ms: Jajar

en: Whether cell should align with adjacent rows
ms: Sama ada sel patut dijajarkan dengan baris bersebelahan

en: Fixed Size
ms: Saiz Tetap

en: Whether cells should be the same size in all rows
ms: Sama ada sel patut sama saiznya dalam semua baris

en: Pack Type
ms: Jenis Pek

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
ms: Satu GtkPackType menunjukkan sama ada anak dipek dengan rujukan ke permulaan atau akhir kawasan sel

en: Focus Cell
ms: Sel Fokus

en: The cell which currently has focus
ms: Sel buat masa ini mempunyai fokus

en: Edited Cell
ms: Sel Disunting

en: The cell which is currently being edited
ms: Sel buat masa ini sedang disunting

en: Edit Widget
ms: Sunting widget

en: The widget currently editing the edited cell
ms: Widget buat masa ini menyunting sel yang disuntingkan

en: Area
ms: Kawasan

en: The Cell Area this context was created for
ms: Kawasan Sel konteks ini diciptakan

en: Minimum Width
ms: Lebar Minimum

en: Minimum cached width
ms: Lebar cache minimum

en: Minimum Height
ms: Tinggi Minimum

en: Minimum cached height
ms: Tinggi cache minimum

en: Editing Canceled
ms: Penyuntingan Dibatalkan

en: Indicates that editing has been canceled
ms: Menunjukkan penyuntingan telah dibatalkan

en: Accelerator key
ms: Kekunci pemecut

en: The keyval of the accelerator
ms: Nilai kekunci pemecut

en: Accelerator modifiers
ms: Pengubah suai pemecut

en: The modifier mask of the accelerator
ms: Topeng pengubah suai bagi pemecut

en: Accelerator keycode
ms: Kod kekunci pemecut

en: The hardware keycode of the accelerator
ms: Kod kekunci perkakasan bagi pemecut

en: Accelerator Mode
ms: Mod Pemecut

en: The type of accelerators
ms: Jenis pemcut

en: mode
ms: mod

en: Editable mode of the CellRenderer
ms: Mod boleh sunting bagi CellRenderer

en: visible
ms: tampak

en: Display the cell
ms: Papar sel

en: Display the cell sensitive
ms: Papar kepekaan sel

en: The x-align
ms: Jajaran-x

en: The y-align
ms: Jajaran-y

en: The xpad
ms: Padx

en: The ypad
ms: Pady

en: width
ms: lebar

en: The fixed width
ms: Lebar tetap

en: height
ms: tinggi

en: The fixed height
ms: Tinggi tetap

en: Is Expander
ms: Adalah Pengembang

en: Row has children
ms: Baris mempunyai anak

en: Is Expanded
ms: Adalah Dikembangkan

en: Row is an expander row, and is expanded
ms: Baris adalah baris pengembang, dan ianya terkembang

en: Cell background color name
ms: Nama warna latar belakang sel

en: Cell background color as a string
ms: Warna latar belakang sel sebagai satu rentetan

en: Cell background color
ms: Warna latar belakang sel

en: Cell background color as a GdkColor
ms: Warna latar belakang sel sebagai GdkColor

en: Cell background RGBA color
ms: Warna RGBA bagi latar belakang sel

en: Cell background color as a GdkRGBA
ms: Warna latar belakang sel sebagai GdkRGBA

en: Editing
ms: Penyuntingan

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
ms: Sama ada penerap sel masa ini dalam mod suntingan

en: Cell background set
ms: Set latar belakang sel

en: Whether the cell background color is set
ms: Sama ada warna latar belakang sel ditetapkan

en: The model containing the possible values for the combo box
ms: Model mengandungi nilai yang mungkin untuk kotak kombo

en: Text Column
ms: Lajur Teks

en: A column in the data source model to get the strings from
ms: Satu lajur dalam model sumber data untuk mendapatkan rentetan

en: Has Entry
ms: Mempunyai Masukan

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
ms: Jika PALSU, jangan benar masukkan rentetan selain dari pilihan

en: Pixbuf Object
ms: Objek Pixbuf

en: The pixbuf to render
ms: Pixbuf untuk diterap

en: Pixbuf Expander Open
ms: Pengembang Pixbuf Terbuka

en: Pixbuf for open expander
ms: Pixbuf bagi pengembang terbuka

en: Pixbuf Expander Closed
ms: Pengembang Pixbuf Tertutup

en: Pixbuf for closed expander
ms: Pixbuf bagi pengembang tertutup

en: surface
ms: permukaan

en: The surface to render
ms: Permukaan untuk diterap

en: The stock ID of the stock icon to render
ms: ID stok bagi ikon stok untuk diterapkan

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
ms: Nilai GtkIconSize yang menentukan saiz ikon terterap

en: Detail
ms: Terperinci

en: Render detail to pass to the theme engine
ms: Terap perincian untuk dihantar ke enjin tema

en: Follow State
ms: Ikuti Keadaan

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
ms: Sama ada pixbuf terterap patut diwarnakan mengikut keadaan

en: Icon
ms: Ikon

en: Value of the progress bar
ms: Nilai palang kemajuan

en: Text
ms: Teks

en: Text on the progress bar
ms: Teks pada palang kemajuan

en: Pulse
ms: Denyut

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
ms: Tetapkan ini ke nilai positif untuk menunjukkan beberapa kemajuan dilakukan, tetapi anda tidak mengetahui jumlahnya.

en: Text x alignment
ms: Jajaran x teks

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ms: Jajaran teks melintang, dari 0 (kiri) ke 1 (kanan). Dikekalkan untuk bentangan RTL.

en: Text y alignment
ms: Jajaran y teks

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
ms: Jajaran teks menegak, dari 0 (atas) ke 1 (bawah).

en: Inverted
ms: Disongsangkan

en: Invert the direction in which the progress bar grows
ms: Songsangkan arah yang mana palang kemajuan membesar

en: Adjustment
ms: Pelarasan

en: The adjustment that holds the value of the spin button
ms: Pelarasan yang memegang nilai butang angka

en: Climb rate
ms: Kadar panjat

en: The acceleration rate when you hold down a button
ms: Kadar pemecutan bila anda memegang satu butang

en: Digits
ms: Digit

en: The number of decimal places to display
ms: Bilangan titik perpuluhan untuk dipaparkan

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
ms: Sama ada gelegar adalah aktif (cth. dipaparkan) didalam sel

en: Pulse of the spinner
ms: Denyutan gelegar

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
ms: Nilai GtkIconSize yang tentukan saiz gelegar terterap

en: Text to render
ms: Teks yang diterap

en: Markup
ms: Penanda

en: Marked up text to render
ms: Tanda teks untuk diterap

en: Attributes
ms: Atribut

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ms: Senarai atribut gaya yang diterap pada teks penerap

en: Single Paragraph Mode
ms: Mod Perenggan Tunggal

en: Whether to keep all text in a single paragraph
ms: Sama ada hendak kekalkan semua teks dalam satu perenggan

en: Background color name
ms: Nama warna latar belakang

en: Background color as a string
ms: Warna latar belakang sebagai satu rentetan

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color as a GdkColor
ms: Warna latar belakang sebagai satu GdkColor

en: Background color as RGBA
ms: Warna latar belakang sebagai RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
ms: Warna latar belakang sebagai satu GdkRGBA

en: Foreground color name
ms: Nama warna latar hadapan

en: Foreground color as a string
ms: Warna latar hadapan sebagai satu rentetan

en: Foreground color as a GdkColor
ms: Warna latar hadapan sebagai satu GdkColor

en: Foreground color as RGBA
ms: Warna latar hadapan sebagai satu RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
ms: Warna latar hadapan sebagai satu GdkRGBA

en: Editable
ms: Boleh Sunting

en: Whether the text can be modified by the user
ms: Sama ada teks boleh diubah suai oleh pengguna

en: Font
ms: Fon

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ms: Keterangan Fon sebagai satu rentetan, cth. "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ms: Keterangan Fon sebagai struct PangoFontDescription

en: Font family
ms: Keluarga fon

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ms: Nama keluarga fon, seperti Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ms: Gaya fon

en: Font variant
ms: Varian fon

en: Font weight
ms: Berat fon

en: Font stretch
ms: Keregangan fon

en: Font size
ms: Saiz fon

en: Font points
ms: Titik Fon

en: Font size in points
ms: Saiz fon dalam titik

en: Font scale
ms: Skala fon

en: Font scaling factor
ms: Faktor penskalaan fon

en: Rise
ms: Naik

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ms: Ofset bagi teks di atas garis asas (di bawah garis asas jika naik adalah negatif)

en: Strikethrough
ms: Coret tembus

en: Whether to strike through the text
ms: Sama ada coret menembusi teks

en: Underline
ms: Garis bawah

en: Style of underline for this text
ms: Gaya garis bawah bagi teks ini

en: Language
ms: Bahasa

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ms: Bahasa bagi teks ini, sebagai kod ISO, Panggo boleh menggunakanya sebagai satu petua ketika menerap teks. JIka anda tidak memahami parameter ini, anda mungkin tidak memerlukannya

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ms: Tempat digemari untuk ellipsize rentetan, jika penerap sel tidak mempunyai ruang yang mencukupi untuk paparkan keseluruhan rentetan

en: Width In Characters
ms: Lebar Dalam Aksara

en: The desired width of the label, in characters
ms: Lebar label yang dikehendaki, dalam aksara

en: Maximum Width In Characters
ms: Lebar Maksimum Dalam Aksara

en: The maximum width of the cell, in characters
ms: Lebar maksimum sel, dalam aksara

en: Wrap mode
ms: Mod lilit

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ms: Bagaimana hendak pecahkan rentetan menjadi baris berbilang, jika penerap sel tidak mempunyai ruang mencukup untuk paparkan keseluruhan rentetan.

en: Wrap width
ms: Lebar Balutan

en: The width at which the text is wrapped
ms: Lebar yang mana teks dililit

en: Alignment
ms: Jajaran

en: How to align the lines
ms: Bagaimana hendak menjajarkan garis

en: Placeholder text
ms: Teks pemegang tempat

en: Text rendered when an editable cell is empty
ms: Teks diterap bila sel boleh sunting adalah kosong

en: Background set
ms: Set latar belakang

en: Whether this tag affects the background color
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi warna latar belakang

en: Foreground set
ms: Set latar hadapan

en: Whether this tag affects the foreground color
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi warna latar hadapan

en: Editability set
ms: Set kebolehsuntingan

en: Whether this tag affects text editability
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi kebolehsuntingan teks

en: Font family set
ms: Set keluarga fon

en: Whether this tag affects the font family
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi keluarga fon

en: Font style set
ms: Set gaya fon

en: Whether this tag affects the font style
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi gaya fon

en: Font variant set
ms: Set varian fon

en: Whether this tag affects the font variant
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi varian fon

en: Font weight set
ms: Set berat fon

en: Whether this tag affects the font weight
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi berat fon

en: Font stretch set
ms: Set keregangan fon

en: Whether this tag affects the font stretch
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi keregangan fon

en: Font size set
ms: Set saiz fon

en: Whether this tag affects the font size
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi saiz fon

en: Font scale set
ms: Set skala fon

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi skala fon

en: Rise set
ms: Set naik

en: Whether this tag affects the rise
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi kenaikan

en: Strikethrough set
ms: Set coret tembus

en: Whether this tag affects strikethrough
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi coret tembus

en: Underline set
ms: Set garis bawah

en: Whether this tag affects underlining
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi garis bawah

en: Language set
ms: Set bahasa

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi bahasa teks yang diterap

en: Ellipsize set
ms: Set elipsize

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi mod elipsize

en: Align set
ms: Set jajar

en: Whether this tag affects the alignment mode
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi mod jajaran

en: Toggle state
ms: Keadaan togol

en: The toggle state of the button
ms: Keadaan togol bagi butang

en: Inconsistent state
ms: Keadaan tidak tekal

en: The inconsistent state of the button
ms: Keadaan tidak tekal bagi butang

en: Activatable
ms: Boleh aktif

en: The toggle button can be activated
ms: Butang togol boleh diaktifkan

en: Radio state
ms: Keadaan Radio

en: Draw the toggle button as a radio button
ms: Lukis butang togol sebagai satu butang radio

en: Indicator size
ms: Saiz penunjuk

en: Size of check or radio indicator
ms: Saiz tanda atau penunjuk radio

en: Background RGBA color
ms: Warna latar belakang RGBA

en: CellView model
ms: Model CellView

en: The model for cell view
ms: Model untuk pandangan sel

en: Cell Area
ms: Kawasan Sel

en: The GtkCellArea used to layout cells
ms: GtkCellArea digunakan untuk membentangkan sel

en: Cell Area Context
ms: Kandungan Kawasan Sel

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
ms: GtkCellAreaContext digunakan untuk mengira geometri pandangan sel

en: Draw Sensitive
ms: Sensitif Lukis

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
ms: Sama ada mahu memaksa sel untuk dilukis dalam keadaan sensitif

en: Fit Model
ms: Model Suai Muat

en: Whether to request enough space for every row in the model
ms: Sama ada mahu meminta ruang mencukupi untuk setiap baris dalam model

en: Indicator Size
ms: Saiz Penunjuk

en: Indicator Spacing
ms: Jarak Penunjuk

en: Spacing around check or radio indicator
ms: Jarak sekeliling tanda atau penunjuk radio

en: Whether the menu item is checked
ms: Sama ada item menu ditanda

en: Inconsistent
ms: Tidak tekal

en: Whether to display an "inconsistent" state
ms: Sama ada mahu memaparkan satu keadaan "tidak tekal"

en: Draw as radio menu item
ms: Lukis sebagai item menu radio

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ms: Sama ada item menu kelihatan seperti satu item menu radio

en: Use alpha
ms: Guna alfa

en: Whether to give the color an alpha value
ms: Sama ada mahu berikan warna satu nilai alfa

en: The title of the color selection dialog
ms: Tajuk bagi dialog pemilihan warna

en: The selected color
ms: Warna terpilih

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ms: Nilai kelegapan terpilih (0 lutsinar sepenuhnya, 65535 legap sepenuhnya)

en: Current RGBA Color
ms: Warna RGBA Semasa

en: The selected RGBA color
ms: Warna RGBA terpilih

en: Show Editor
ms: Tunjuk Penyunting

en: Whether to show the color editor right away
ms: Sama ada mahu menunjukkan penyunting warna sekarang juga

en: Color
ms: Warna

en: Current color, as a GdkRGBA
ms: Warna semasa, sebagai satu GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
ms: Sama ada alfa patut dipaparkan

en: Show editor
ms: Tunjuk penyunting

en: Scale type
ms: Jenis skala

en: RGBA Color
ms: Warna RGBA

en: Color as RGBA
ms: Warna sebagai RGBA

en: Selectable
ms: Boleh pilih

en: Whether the swatch is selectable
ms: Sama ada reja boleh dipilih

en: Has Menu
ms: Mempunyai Menu

en: Whether the swatch should offer customization
ms: Sama ada reja patut tawarkan penyuaian

en: ComboBox model
ms: Model Kotak Kombo

en: The model for the combo box
ms: Model bagi kotak kombo

en: Wrap width for laying out the items in a grid
ms: Lebar lilit untuk membentangkan item dalam satu grid

en: Row span column
ms: Lajur retang baris

en: TreeModel column containing the row span values
ms: Lajur TreeModel yang mengandungi nilan retang baris

en: Column span column
ms: Lajur retang lajur

en: TreeModel column containing the column span values
ms: Lajur TreeModel yang mengandungi nilai retang lajur

en: Active item
ms: Item aktif

en: The item which is currently active
ms: Item yang kini aktif

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ms: Sama ada tarik-turun patut mempunyai item menu koyak

en: Has Frame
ms: Mempunyai Bingkai

en: Whether the combo box draws a frame around the child
ms: Sama ada kotak kombo melukis satu bingkai di sekeliling anak

en: Tearoff Title
ms: Tajuk Pengoyak

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
ms: Tajuk dipaparkan oleh pengurus tetingkap ketika dialog timbul dikoyak

en: Popup shown
ms: Timbul ditunjukkan

en: Whether the combo's dropdown is shown
ms: Sama ada tarik-turun kombo ditunjukkan

en: Button Sensitivity
ms: Kepekaan Butang

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
ms: Sama ada butang tarik-turun adalah peka ketika model kosong

en: Whether combo box has an entry
ms: Sama ada kotak kombo mempunyai satu masukan

en: Entry Text Column
ms: Lajur Teks Masukan

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
ms: Lajur dalam model kotak kombo untuk dikaitkan dengan rentetan daripada masukan jika kombo dicipta dengan #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: ID Column
ms: Lajur ID

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
ms: Lajur dalam model kotak kombo yang menyediakan ID rentetan untuk nilai dalam model

en: Active id
ms: Id aktif

en: The value of the id column for the active row
ms: Nilai lajur id bagi baris aktif

en: Popup Fixed Width
ms: Lebar Tetap Timbul

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
ms: Sama ada lebar timbul patut satu sepadan berlebar tetap dengan lebar diperuntuk bagi kotak kombo

en: Appears as list
ms: Muncul sebagai senarai

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
ms: Sama ada tarik turun patut kelihatan seperti senarai selain dari menu

en: Arrow Size
ms: Saiz Anak Panah

en: The minimum size of the arrow in the combo box
ms: Saiz minimum bagi anak panah dalam kotak kombo

en: The amount of space used by the arrow
ms: Amaun ruang digunakan oleh anak panah

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
ms: Apakah jenis bayang yang dilukis sekeliling kotak kombo

en: Resize mode
ms: Mod saiz semula

en: Specify how resize events are handled
ms: Nyatakan bagaimana peristiwa saiz semula dikendalikan

en: Border width
ms: Lebar sempadan

en: The width of the empty border outside the containers children
ms: Lebar sempadan kosong di luar anak bekasnya

en: Child
ms: Anak

en: Can be used to add a new child to the container
ms: Boleh digunakan untuk menambah satu anak baharu ke dalam bekas

en: Style Classes
ms: Kelas Gaya

en: List of classes
ms: Senarai kelas

en: Unique ID
ms: ID unik

en: State
ms: Keadaan

en: State flags
ms: Bendera keadaan

en: If other nodes can see this node
ms: Jika nod lain boleh melihat nod ini

en: Widget type
ms: Jenis widget

en: GType of the widget
ms: GType bagi widget

en: Subproperties
ms: Sub-sifat

en: The list of subproperties
ms: Senarai sub-sifat

en: Animated
ms: Beranimasi

en: Set if the value can be animated
ms: Tetapkan jika nilai boleh dianimasikan

en: Affects
ms: Memberi Kesan

en: Set if the value affects the sizing of elements
ms: Tetapkan jika nilai yang mempengaruhi saiz unsur

en: The numeric id for quick access
ms: Id berangka untuk capaian pantas

en: Inherit
ms: Warisi

en: Set if the value is inherited by default
ms: Tetapkan jika nilai diwarisi secara lalai

en: Initial value
ms: Nilai awalan

en: The initial specified value used for this property
ms: Nilai dinyatakan awal digunakan untuk sifat ini

en: Content area border
ms: Sempadan kawasan kandungan

en: Width of border around the main dialog area
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan dialog utama

en: Content area spacing
ms: Jarak kawasan kandungan

en: Spacing between elements of the main dialog area
ms: Jarak antara unsur bagi kawasan dialog utama

en: Button spacing
ms: Jarak butang

en: Spacing between buttons
ms: Jarak antara butang

en: Action area border
ms: Sempadan kawasan tindakan

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan butang di bawah dialog

en: The contents of the buffer
ms: Kandungan penimbal

en: Text length
ms: Panjang teks

en: Length of the text currently in the buffer
ms: Panjang teks buat masa ini dalam penimbal

en: Maximum length
ms: Panjang maksimum

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ms: Bilangan maksimum aksara untuk masukan ini. Sifar jika tiada maksimum

en: Text Buffer
ms: Penimbal Teks

en: Text buffer object which actually stores entry text
ms: Objek penimbal teks yang menyimpan teks masukan

en: Cursor Position
ms: Kedudukan Kursor

en: The current position of the insertion cursor in chars
ms: Kedudukan semasa bagi kursor penyisipan dalam aksara

en: Selection Bound
ms: Batas Pemilihan

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ms: Kedudukan hujung bertentangan pemilihan dari kursor dalam aksara

en: Whether the entry contents can be edited
ms: Sama ada kandungan masukan boleh disunting

en: Visibility
ms: Ketampakan

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ms: PALSU memaparkan "aksara halimunan" selain dari teks sebenar (mod kata laluan)

en: FALSE removes outside bevel from entry
ms: PALSU membuang serong luar dari masukan

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
ms: Sempadan antara teks dengan bingkai. Membatalkan sifat gaya sempadan-dalaman

en: Invisible character
ms: Aksara halimunan

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ms: Aksara digunakan ketika menopeng kandungan masukan (dalam "mod kata laluan")

en: Activates default
ms: Aktifkan lalai

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ms: Sama ada mahu mengaktifkan widget lalai (seperti butang lalai dalam satu dialog) ketika Enter ditekan

en: Width in chars
ms: Lebar dalam aksara

en: Number of characters to leave space for in the entry
ms: Bilangan aksara yang meninggalkan ruang dalam masukan

en: Maximum width in characters
ms: Lebar maksimum dalam aksara

en: The desired maximum width of the entry, in characters
ms: Lebar maksimum masukan dikehendaki, dalam aksara

en: Scroll offset
ms: Ofset tatal

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ms: Bilangan piksel masukan tertatal keluar skrin ke arah kiri

en: The contents of the entry
ms: Kandungan masukan

en: Truncate multiline
ms: Pangkas garis-berbilang

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
ms: Sama ada hendak memangkas garis-berbilang yang ditampal pada satu garis.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
ms: Apakah jenis bayang yang dilukis sekeliling masukan ketika has-frame ditetapkan

en: Overwrite mode
ms: Mod tulis-ganti

en: Whether new text overwrites existing text
ms: Sama ada teks baharu menulis-ganti teks sedia ada

en: Length of the text currently in the entry
ms: Panjang teks buat masa ini dalam masukan

en: Invisible character set
ms: Set aksara halimunan

en: Whether the invisible character has been set
ms: Sama ada aksara halimunan telah ditetapkan

en: Caps Lock warning
ms: Amaran Caps Lock

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
ms: Sama ada masukan kata laluan akan menunjukkan satu amaran ketika kekunci Caps Lock hidup

en: Progress Fraction
ms: Pecahan Kemajuan

en: The current fraction of the task that's been completed
ms: Pecahan semasa bagi tugas yang telah selesai

en: Progress Pulse Step
ms: Langkah Kemajuan Denyut

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
ms: Pecahan bagi jumlah lebar masukan untuk mengalihkan blok melantun kemajuan untuk setiap panggilan ke gtk_entry_progress_pulse()

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
ms: Tunjuk teks dalam masukan ketika ia kosong dan tidak terfokus

en: Primary pixbuf
ms: Pixbuf utama

en: Primary pixbuf for the entry
ms: Pixbuf utama untuk masukan

en: Secondary pixbuf
ms: Pixbuf sekunder

en: Secondary pixbuf for the entry
ms: Pixbuf sekunder untuk masukan

en: Primary stock ID
ms: ID stok utama

en: Stock ID for primary icon
ms: ID stok untuk ikon utama

en: Secondary stock ID
ms: ID stok sekunder

en: Stock ID for secondary icon
ms: ID stok untuk ikon sekunder

en: Primary icon name
ms: Nama ikon utama

en: Icon name for primary icon
ms: Nama ikon untuk ikon utama

en: Secondary icon name
ms: Nama ikon sekunder

en: Icon name for secondary icon
ms: Nama ikon untuk ikon sekunder

en: Primary GIcon
ms: GIcon Utama

en: GIcon for primary icon
ms: GIcon untuk ikon utama

en: Secondary GIcon
ms: GIcon Sekunder

en: GIcon for secondary icon
ms: GIcon untuk ikon sekunder

en: Primary storage type
ms: Jenis storan utama

en: The representation being used for primary icon
ms: Perwakilan yang digunakan untuk ikon utama

en: Secondary storage type
ms: Jenis storan sekunder

en: The representation being used for secondary icon
ms: Perwakilan yang digunakan untuk ikon sekunder

en: Primary icon activatable
ms: Ikon utama boleh aktif

en: Whether the primary icon is activatable
ms: Sama ada ikon utama adalah boleh aktif

en: Secondary icon activatable
ms: Ikon sekunder boleh aktif

en: Whether the secondary icon is activatable
ms: Sama ada ikon sekunder adalah boleh aktif

en: Primary icon sensitive
ms: Kepekaan ikon utama

en: Whether the primary icon is sensitive
ms: Sama ada ikon utama adalah sensitif

en: Secondary icon sensitive
ms: Kepekaan ikon sekunder

en: Whether the secondary icon is sensitive
ms: Sama ada ikon sekunder adalah sensitif

en: Primary icon tooltip text
ms: Teks tip alat bagi ikon utama

en: The contents of the tooltip on the primary icon
ms: Kandungan tip alat pada ikon utama

en: Secondary icon tooltip text
ms: Teks tip alat bagi ikon sekunder

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
ms: Kandungan tip alat pada ikon sekunder

en: Primary icon tooltip markup
ms: Penanda tip alat bagi ikon utama

en: Secondary icon tooltip markup
ms: Penanda tip alat bagi ikon sekunder

en: IM module
ms: Modul IM

en: Which IM module should be used
ms: Modul IM manakah patut digunakan

en: Completion
ms: Pelengkapan

en: The auxiliary completion object
ms: Objek pelengkapan pelbagai

en: Purpose
ms: Tujuan

en: Purpose of the text field
ms: Tujuan medan teks

en: hints
ms: pembayang

en: Hints for the text field behaviour
ms: Pembayang untuk kelakuan medan teks

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ms: Senarai atribut gaya untuk diterapkan pada teks label

en: Populate all
ms: Populasikan semua

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
ms: Sama ada hendak terbitkan ::populate-popup untuk timbul sentuhan

en: Tabs
ms: Tab

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
ms: Satu senarai lokasi hentian tab untuk dilaksana pada teks masukan

en: Emoji icon
ms: Ikon Emoji

en: Whether to show an icon for Emoji
ms: Sama ada hendak menunjukkan ikon untuk Emoji

en: Enable Emoji completion
ms: Benarkan pelengkapan Emoji

en: Whether to suggest Emoji replacements
ms: Sama ada mahu menyarankan penggantian Emoji

en: Icon Prelight
ms: Pra-cahaya Ikon

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
ms: Sama ada ikon boleh aktif patut dipra-cahayakan bila terapung

en: Progress Border
ms: Sempadan Kemajuan

en: Border around the progress bar
ms: Sempadan sekeliling palang kemajuan

en: Border between text and frame.
ms: Sempadan antara teks dengan bingkai.

en: Completion Model
ms: Model pelengkapan

en: The model to find matches in
ms: Model untuk mencari padanan

en: Minimum Key Length
ms: Panjang Kunci Minimum

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ms: Panjang minimum bagi kunci gelintar untuk mencari padanan

en: Text column
ms: Lajur teks

en: The column of the model containing the strings.
ms: Lajur model yang mengandungi rentetan.

en: Inline completion
ms: Pelengkapan dalam garis

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
ms: Sama ada awalan umum patut disisip secara automatik

en: Popup completion
ms: Pelengkapan timbul

en: Whether the completions should be shown in a popup window
ms: Sama ada pelengkapan patut dipaparkan dalam satu tetingkap timbul

en: Popup set width
ms: Lebar set timbul

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
ms: Jika BENAR, tetingkap timbul akan mempunyai saiz yang sama dengan masukan

en: Popup single match
ms: Padanan tunggal timbul

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
ms: Jika BENAR, tetingkap timbul akan kelihatan untuk satu padanan tunggal.

en: Inline selection
ms: Pemilihan dalam garis

en: Your description here
ms: Keterangan anda di sini

en: Visible Window
ms: Tetingkap Tampak

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ms: Sama ada kotak peristiwa adalah kelihatan, berlawanan dengan halimuman dan hanya digunakan untuk peristiwa perangkap.

en: Above child
ms: Atas anak

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ms: Sama ada tetingkap perangkap-peristiwa bagi kotak peristiwa berada di atas tetingkap widget anak yang berlawanan di bawahnya.

en: Widget the gesture relates to
ms: Widget gerak isyarat yang berkaitan

en: Propagation phase
ms: Frasa rambatan

en: Propagation phase at which this controller is run
ms: Fasa rambatan yang mana pengawal ini dijalankan

en: Flags
ms: Bendera

en: Expanded
ms: Dikembangkan

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ms: Samada pengembang telah dibuka untuk mendedahkan  widget anak

en: Text of the expander's label
ms: Teks bagi label pengembang

en: Use markup
ms: Guna penanda

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ms: Teks bagi label termasuk penanda XML. Sila rujuk pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
ms: Jarak yang diletak antara label dengan anaknya

en: Label widget
ms: Widget label

en: A widget to display in place of the usual expander label
ms: Satu widget untuk memaparkan pada tempat label pengembang

en: Label fill
ms: Isi label

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
ms: Sama ada widget label patut isi semua ruang mengufuk yang tersedia

en: Resize toplevel
ms: Saiz semula aras tertinggi

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
ms: Sama ada pengembang akan saizkan semula tetingkap aras atas bila mengembang dan menguncup

en: Expander Size
ms: Saiz Pengembang

en: Size of the expander arrow
ms: Saiz bagi anak panah pegembang

en: Spacing around expander arrow
ms: Jarak sekeliling anak panah pengembang

en: The file chooser dialog to use.
ms: Dialog pemilih fail yang digunakan.

en: The title of the file chooser dialog.
ms: Tajuk bagi dialog pemilih fail.

en: The desired width of the button widget, in characters.
ms: Lebae dikehendaki bagi widget butang, dalam aksara.

en: Action
ms: Tindakan

en: The type of operation that the file selector is performing
ms: Jenis operasi yang pemilih fail lakukan

en: Filter
ms: Penapis

en: The current filter for selecting which files are displayed
ms: Penapis semasa bagi memilih fail yang dipaparkan

en: Local Only
ms: Setempat Sahaja

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ms: Sama ada fail terpilih patut dihadkan ke URL fail: setempat

en: Preview widget
ms: Widget pratonton

en: Application supplied widget for custom previews.
ms: Widget dibekal aplikasi untuk pratonton suai.

en: Preview Widget Active
ms: Widget Pratonton Aktif

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ms: Sama ada widget dibekal aplikasi untuk pratonton suai patut ditunjukkan.

en: Use Preview Label
ms: Guna Label Pratonton

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
ms: Sama ada hendak memaparkan satu label stok dengan nama fail dipratonton.

en: Extra widget
ms: Widget tambahan

en: Application supplied widget for extra options.
ms: Widget dibekal aplikasi untuk pilihan tambahan.

en: Select Multiple
ms: Pilih Berbilang

en: Whether to allow multiple files to be selected
ms: Samada mahu membenarkan fail berbilang yang terpilih

en: Show Hidden
ms: Tunjuk Tersembunyi

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ms: Sama ada fail dan folder tersembunyi fail patut dipaparkan

en: Do overwrite confirmation
ms: Buat pengesahan tulis-ganti

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
ms: Sama ada satu pemilih fail dalam mod simpan akan hadirkan satu dialog pengesahan tulis-ganti jika perlu.

en: Allow folder creation
ms: Benarkan penciptaan folder

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
ms: Sama ada satu pemilih fail yang tidak berada dalam mod buka akan menawarkan pengguna cipta folder baharu.

en: Accept label
ms: Label terima

en: The label on the accept button
ms: Label pada butang terima

en: Cancel label
ms: Label batal

en: The label on the cancel button
ms: Label pada butang batal

en: Search mode
ms: Mod gelintar

en: Subtitle
ms: Sari kata

en: X position
ms: Kedudukan X

en: X position of child widget
ms: Kedudukan X bagi widget anak

en: Y position
ms: Kedudukan Y

en: Y position of child widget
ms: Kedudukan Y bagi widget anak

en: Selection mode
ms: Mod pemilihan

en: The selection mode
ms: Mod pemilihan

en: Activate on Single Click
ms: Aktifkan pada Klik Tunggal

en: Activate row on a single click
ms: Aktifkan baris pada satu klik tunggal

en: Minimum Children Per Line
ms: Anak Per Baris Minimum

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
ms: Bilangan minimum anak untuk diletak secara berturutan dalam orientasi diberi.

en: Maximum Children Per Line
ms: Anak Per Baris Maksimum

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
ms: Amaun maksimum anak untuk meminta ruang secara berurutan dalam orientasi diberi.

en: Vertical spacing
ms: Jarak menegak

en: The amount of vertical space between two children
ms: Amaun ruang menengak antara dua anak

en: Horizontal spacing
ms: Jarak mengufuk

en: The amount of horizontal space between two children
ms: Amaun ruang mengufuk antara dua anak

en: The title of the font chooser dialog
ms: Tajuk bagi dialog pemilih fon

en: The name of the selected font
ms: Nama bagi fon terpilih

en: Use font in label
ms: Guna fon dalam label

en: Whether the label is drawn in the selected font
ms: Sama ada label dilukis dalam fon terpilih

en: Use size in label
ms: Guna saiz dalam label

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ms: Sama ada label dilukis dengan saiz fon terpilih

en: Show style
ms: Tunjuk gaya

en: Whether the selected font style is shown in the label
ms: Sama ada gaya fon terpilih ditunjukkan dalam label

en: Show size
ms: Tunjuk saiz

en: Whether selected font size is shown in the label
ms: Sama ada saiz fon terpilih ditunjukkan dalam label

en: Font description
ms: Keterangan fon

en: Show preview text entry
ms: Tunjuk pratonton masukan teks

en: Whether the preview text entry is shown or not
ms: Sama ada pratonton masukan teks ditunjukkan atau sebaliknya

en: Selection level
ms: Aras pemilihan

en: Whether to select family, face or font
ms: Sama ada mahu memilih keluarga, rupa atau fon

en: Font features
ms: Fitur fon

en: Font features as a string
ms: Fitur fon sebagai satu rentetan

en: Language for which features have been selected
ms: Bahasa bagi fitur yang terpilih

en: The tweak action
ms: Tindakan tweak

en: The toggle action to switch to the tweak page
ms: Tindakan togol yang beralih ke halaman tweak

en: Text of the frame's label
ms: Teks bagi label bingkai

en: Label xalign
ms: Jajarx label

en: The horizontal alignment of the label
ms: Jajaran mengufuk bagi label

en: Label yalign
ms: Jajary label

en: The vertical alignment of the label
ms: Jajaran menegak bagi label

en: Frame shadow
ms: Bayang bingkai

en: Appearance of the frame border
ms: Penampilan bagi sempadan rangka

en: A widget to display in place of the usual frame label
ms: Widget yang memaparkan label bingkai biasa

en: Number of points
ms: Bilangan Titik

en: Number of points needed to trigger the gesture
ms: Bilangan titik yang diperlukan untuk memicu gerak isyarat

en: GdkWindow to receive events about
ms: GdkWindow untuk menerima perihal peristiwa

en: Delay factor
ms: Faktor lengah

en: Factor by which to modify the default timeout
ms: Faktor yang mengubah suai had masa tamat lalai

en: Allowed orientations
ms: Orientasi dibenarkan

en: Handle only touch events
ms: Hanya kendali peristiwa sentuh

en: Whether the gesture handles only touch events
ms: Sama ada pengendali gerak isyarat hanya menyentuh peristiwa

en: Whether the gesture is exclusive
ms: Sama ada gerak isyarat adalah eksklusif

en: Button number
ms: Nombor butang

en: Button number to listen to
ms: Nombor butang yang didengari

en: Context
ms: Konteks

en: The GL context
ms: Konteks GL

en: Auto render
ms: Auto terap

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
ms: Sama ada penerap GtkGLArea pada setiap lukis-semula

en: Has alpha
ms: Mempunyai alfa

en: Whether the color buffer has an alpha component
ms: Sama ada penimbal warna mempunyai komponen alfa

en: Has depth buffer
ms: Mempunyai penimbal kedalaman

en: Whether a depth buffer is allocated
ms: Sama ada penimbal kedalaman diperuntuk

en: Has stencil buffer
ms: Mempunyai penimbal stensil

en: Whether a stencil buffer is allocated
ms: Sama ada penimbal stensil diperuntuk

en: Use OpenGL ES
ms: Guna OpenGL ES

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
ms: Sama ada konteks menggunakan OpenGL atau OpenGL ES

en: Row Homogeneous
ms: Baris Seragam

en: If TRUE, the rows are all the same height
ms: Jika BENAR, baris dengan tinggi yang sama

en: Column Homogeneous
ms: Lajur Seragam

en: If TRUE, the columns are all the same width
ms: Jika BENAR, lajur dengan lebar yang sama

en: Baseline Row
ms: Baris Garis Asas

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
ms: Baris untuk menjajarkan garis asas ketika valign adalah GTK_ALIGN_BASELINE

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ms: Bilangan baris yang dilampirkan pada bahagian atas widget anak

en: Width
ms: Lebar

en: The number of columns that a child spans
ms: Bilangan lajur yang mana anak direntangkan

en: Height
ms: Tinggi

en: The number of rows that a child spans
ms: Bilangan baris yang mana anak direntangkan

en: The title to display
ms: Tajuk yang dipaparkan

en: The subtitle to display
ms: Sari kata yang dipaparkan

en: Custom Title
ms: Tajuk Suai

en: Custom title widget to display
ms: Widget tajuk suai yang dipaparkan

en: Show decorations
ms: Tunjuk hiasan

en: Whether to show window decorations
ms: Sama ada mahu menunjukkan hiasan tetingkap

en: Decoration Layout
ms: Bentangan Hiasan

en: The layout for window decorations
ms: Bentangan untuk hiasan tetingkap

en: Decoration Layout Set
ms: Set Bentangan Hiasan

en: Whether the decoration-layout property has been set
ms: Sama ada sifat decoration-layout telah ditetapkan

en: Has Subtitle
ms: Mempunyai Sari Kata

en: Whether to reserve space for a subtitle
ms: Sama ada hendak menyimpan ruang untuk sari kata

en: Pixbuf column
ms: Lajur pixbuf

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ms: Lajur model yang digunakan untuk memperoleh pixubf ikon

en: Model column used to retrieve the text from
ms: Lajur modul yang digunakan untuk memperoleh teks

en: Markup column
ms: Lajur penanda

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ms: Lajur modul digunakan untuk memperoleh teks jika menggunakan penanda Pango

en: Icon View Model
ms: Model Pandangan Ikon

en: The model for the icon view
ms: Model untuk pandangan ikon

en: Number of columns
ms: Bilangan lajur

en: Number of columns to display
ms: Bilangan lajur yang dipaparkan

en: Width for each item
ms: Lebar bagi setiap item

en: The width used for each item
ms: Lebar yang digunakan untuk setiap item

en: Space which is inserted between cells of an item
ms: Ruang yang disisip antara sel item

en: Row Spacing
ms: Jarak Baris

en: Space which is inserted between grid rows
ms: Ruang yang disisip antara baris gird

en: Column Spacing
ms: Jarak Lajur

en: Space which is inserted between grid columns
ms: Ruang yang disisip antara lajur grid

en: Margin
ms: Jidar

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ms: Ruang yang disisip pada pinggir pandangan ikon

en: Item Orientation
ms: Orientasi Item

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ms: Bagaimana teks dan ikon setiap item diletak relatif diantara satu sama lain

en: Reorderable
ms: Boleh Tertib Semula

en: View is reorderable
ms: Pandangan boleh ditertib semula

en: Tooltip Column
ms: Lajur Tip Alat

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
ms: Lajur dalam model yang mengandungi teks tip alat untuk item

en: Item Padding
ms: Pemadatan Item

en: Padding around icon view items
ms: Pemadatan disekitar item pandangan ikon

en: Selection Box Color
ms: Warna Kotak Pemilihan

en: Color of the selection box
ms: Warna bagi kotak pemilihan

en: Selection Box Alpha
ms: Alfa Kotak Pemilihan

en: Opacity of the selection box
ms: Kelegapan bagi kotak pemilihan

en: Surface
ms: Permukaan

en: A cairo_surface_t to display
ms: Satu Cairo_surface_t untuk dipaparkan

en: Icon set
ms: Set ikon

en: Icon set to display
ms: Set ikon yang dipaparkan

en: Icon size
ms: Saiz ikon

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ms: Saiz simbolik yang digunakan untuk ikon stok, set ikon atau ikon bernama

en: Pixel size
ms: Saiz piksel

en: Pixel size to use for named icon
ms: Saiz piksel yang digunakan untuk ikon bernama

en: Animation
ms: Animasi

en: GdkPixbufAnimation to display
ms: GdkPixbufAnimation untuk dipaparkan

en: Resource
ms: Sumber

en: The resource path being displayed
ms: Laluan sumber yang dipaparkan

en: Use Fallback
ms: Guna jatuh-balik

en: Whether to use icon names fallback
ms: Sama ada mahu menggunakan jatuh-balik nama ikon

en: Message Type
ms: Jenis mesej

en: The type of message
ms: Jenis bagi mesej

en: Show Close Button
ms: Tunjuk Butang Tutup

en: Whether to include a standard close button
ms: Sama ada mahu menyertakan satu butang tutup piawai

en: Reveal
ms: Dedah

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
ms: Kawal sama ada palang tindakan menunjukkan kandungannya atau sebaliknya

en: Width of border around the content area
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan kandungan

en: Spacing between elements of the area
ms: Jarak antara unsur kawasan

en: Width of border around the action area
ms: Lebar sempadan sekeliling kawasan tindakan

en: The screen where this window will be displayed
ms: Skrin yang mana tetingkap akan dipaparkan

en: The text of the label
ms: Teks bagi label

en: Justification
ms: Sama Birai

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
ms: Jajaran baris dalam teks bagi label relatif antara satu sama lain. Ia TIDAK mempengaruhi jajaran bagi label dalam peruntukannya. Sila rujuk GtkLabel:xalign untuk perkara tersebut

en: Pattern
ms: Pola

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ms: Satu rentetan dengan _aksara dala kedudukan bergantung dengan aksara dalam teks untuk digarisbawahkan

en: Line wrap
ms: Lilit baris

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ms: Jika ditetapkan, lilit baris jika teks menjadi terlalu lebar

en: Line wrap mode
ms: Mod lilit baris

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
ms: Jika lilitan ditetapkan, kawal bagaimana pelilitan-garis dilakukan

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ms: Sama ada teks label boleh pilih menggunakan tetikus

en: Mnemonic key
ms: Kekunci Mnemonik

en: The mnemonic accelerator key for this label
ms: Kekunci pemecut mnemonik untuk label ini

en: Mnemonic widget
ms: Widget Mnemonik

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ms: Widget yang diaktifkan bila kekunci mnemonik label ditekan

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
ms: Tempat dikehendaki untuk ellipsize rentetan, jika label tidak mempunyai ruang mencukupi untuk paparkan keseluruhan rentetan.

en: Single Line Mode
ms: Mod Baris Tunggal

en: Whether the label is in single line mode
ms: Sama ada label dalam mod garis tunggal

en: Angle
ms: Sudut

en: Angle at which the label is rotated
ms: Sudut yang mana label diputarkan

en: The desired maximum width of the label, in characters
ms: Lebar maksimum yang dikehendaki bagi label, dalam aksara

en: Track visited links
ms: Jejak pautan dilawati

en: Whether visited links should be tracked
ms: Sama ada pautan yang dilawati patut dijejak

en: Number of lines
ms: Bilangan garis

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
ms: Bilangan garis yang dikehendaki, bila elipskan satu label pelilitan

en: The width of the layout
ms: Lebar bagi bentangan

en: The height of the layout
ms: Tinggi bagi bentangan

en: Currently filled value level
ms: Aras nilai yang kini terisi

en: Currently filled value level of the level bar
ms: Aras nilai yang kini terisi bagi palang aras

en: Minimum value level for the bar
ms: Aras nilai minimum untuk palang

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
ms: Aras nilai minimum yang boleh dipaparkan oleh palang

en: Maximum value level for the bar
ms: Aras nilai maksimum untuk palang

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
ms: Aras nilai maksimum yang boleh dipaparkan oleh palang

en: The mode of the value indicator
ms: Mod penunjuk nilai

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
ms: Mod bagi penunjuk nilai yang dipaparkan oleh palang

en: Invert the direction in which the level bar grows
ms: Songsangkan arah yang mana palang aras meningkat

en: Minimum height for filling blocks
ms: Tinggi minimum untuk mengisi blok

en: Minimum height for blocks that fill the bar
ms: Tinggi minimum untuk blok yang mengisi palang

en: Minimum width for filling blocks
ms: Lebar minimum untuk mengisi blok

en: Minimum width for blocks that fill the bar
ms: Lebar minimum untuk blok yang mengisi palang

en: The URI bound to this button
ms: Batas URI pada butang ini

en: Visited
ms: Dilawati

en: Whether this link has been visited.
ms: Sama ada pautan ini telah dilawati.

en: Whether this row can be activated
ms: Sama ada baris ini boleh diaktifkan

en: Whether this row can be selected
ms: Sama ada baris ini boleh terpilih

en: Permission
ms: Keizinan

en: The GPermission object controlling this button
ms: Objek GPermission mengawal butang ini

en: Lock Text
ms: Kunci Teks

en: The text to display when prompting the user to lock
ms: Teks yang dipaparkan ketika membisik pengguna untuk dikunci

en: Unlock Text
ms: Nyahkunci Teks

en: The text to display when prompting the user to unlock
ms: Teks yang dipaparkan ketika membisik pengguna untuk dinyahkunci

en: Lock Tooltip
ms: Kunci Tip Alat

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
ms: Tip alat yang dipaparkan ketika membisik pengguna untuk dikunci

en: Unlock Tooltip
ms: Nyahkunci Tip Alat

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
ms: Tip alat yang dipaparkan ketika maklumkan pengguna untuk dinyahkunci

en: Not Authorized Tooltip
ms: Tip Alat Tidak Dibenarkan

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
ms: Tip alat yang dipaparkan ketika membisik pengguna tidak boleh dapatkan keizinan

en: Inspected
ms: Diperiksa

en: Inspected widget
ms: Widget diperiksa

en: magnification
ms: pembesaran

en: resize
ms: saiz semula

en: Pack direction
ms: Arah pek

en: The pack direction of the menubar
ms: Arah pek bagi palang menu

en: Child Pack direction
ms: Arah Pek Anak

en: The child pack direction of the menubar
ms: Arah pek anak bagi palang menu

en: Style of bevel around the menubar
ms: Gaya serong sekeliling palang menu

en: Internal padding
ms: Pemadatan dalaman

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ms: Amaun ruang sempadan antara bayang palang menu dengan item menu

en: Popup
ms: Timbul

en: The dropdown menu.
ms: Menu tarik-turun.

en: Menu model
ms: Model menu

en: The model from which the popup is made.
ms: Model yang mana timbul dibuat.

en: Align with
ms: Jajar dengan

en: The parent widget which the menu should align with.
ms: Widget induk yang mana menu patut dijajarkan.

en: Direction
ms: Arah

en: The direction the arrow should point.
ms: Arah anak panah patut tuju.

en: Use a popover
ms: Guna satu timbul-atas

en: Use a popover instead of a menu
ms: Guna satu timbul-atas selain dari satu menu

en: Popover
ms: Timbul-Atas

en: The popover
ms: Timbul-atas

en: The currently selected menu item
ms: Item menu semasa yang terpilih

en: The accel group holding accelerators for the menu
ms: Kumpulan pemecut memegang pemecut untuk menu

en: Accel Path
ms: Laluan Pemecut

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
ms: Laluan pemecut digunakan untuk membina laluan pemecut bagi item anak dengan mudah

en: Attach Widget
ms: Lampir Widget

en: The widget the menu is attached to
ms: Widget yang mana menu dilampirkan

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ms: Satu tajuk yang mungkin dipaparkan oleh pengurus tetingkap bila menu dikoyakkan

en: Tearoff State
ms: Keadaan Koyak

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
ms: Satu boolean yang menunjukkan sama ada menu koyak

en: Monitor
ms: Pemantau

en: The monitor the menu will be popped up on
ms: Pemantau menu yang akan ditimbulkan

en: Reserve Toggle Size
ms: Kekal Saiz Togol

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
ms: Satu boolean yang menunjukkan sama ada menu menyimpan ruang untuk togol dan ikon

en: Anchor hints
ms: Pembayang penambat

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
ms: Pembayang kedudukan jika menu terkeluar dari skrin

en: Rect anchor horizontal offset
ms: Ofset mengufuk penambat Rect

en: Rect anchor vertical offset
ms: Ofset menegak penambat Rect

en: Menu type hint
ms: Pembayang jenis menu

en: Menu window type hint
ms: Pembayang jenis tetingkap menu

en: Horizontal Padding
ms: Pemadatan Mengufuk

en: Extra space at the left and right edges of the menu
ms: Ruang tambahan pada kiri dan kanan pinggir menu

en: Vertical Padding
ms: Pemadatan Menegak

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ms: Ruang tambahan pada atas dan bawah menu

en: Vertical Offset
ms: Ofset Menegak

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ms: Bila menu adalah satu submenu, letak ia pada bilangan ofset piksel ini secara menegak

en: Horizontal Offset
ms: Ofset Mengufuk

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ms: Bila menu adalah satu submenu, letak ia pada bilangan ofset piksel ini secara mengufuk

en: Double Arrows
ms: Anak Panah Berganda

en: When scrolling, always show both arrows.
ms: Bila ditatalkan, sentiasa tunjukkan kedua-dua anak panah.

en: Arrow Placement
ms: Penggantian Anak Panah

en: Indicates where scroll arrows should be placed
ms: Menunjukkan tempat anak panah tatal patut diletakkan

en: Left Attach
ms: Lampir Kiri

en: Right Attach
ms: Lampir Kanan

en: The column number to attach the right side of the child to
ms: Bilangan lajur yang dilampirkan ke sebelah kanan anak

en: Top Attach
ms: Lampir Atas

en: The row number to attach the top of the child to
ms: Bilangan baris yang dilampirkan ke sebelah atas anak

en: Bottom Attach
ms: Lampir Bawah

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
ms: Pemalar arbitari untuk mengurangkan saiz anak panah tatal

en: Right Justified
ms: Sama Birai Kanan

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
ms: Tetapkan sama ada item menu kelihatan disama biraikan pada sisi kanan palang menu

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
ms: Submenu yang dilampirkan pada item menu, atau NOL jika ia tiada

en: Sets the accelerator path of the menu item
ms: Tetapkan laluan pemecut bagi item menu

en: The text for the child label
ms: Teks untuk label anak

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
ms: Amaun ruang yang digunakan oleh anak panah, relatif pada saiz fon bagi item menu

en: Width in Characters
ms: Lebar dalam Aksara

en: The minimum desired width of the menu item in characters
ms: Lebar minimum yang dikehendaki bagi item menu dalam aksara

en: Take Focus
ms: Ambil Fokus

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
ms: Satu boolean yang menentukan sama ada menu mencekau fokus papan kekunci

en: The dropdown menu
ms: Menu tarik-turun

en: label border
ms: sempadan label

en: Width of border around the label in the message dialog
ms: Lebar sempadan sekeliling label dalam dialog mesej

en: Message Buttons
ms: Butang Mesej

en: The buttons shown in the message dialog
ms: Butang ditunjukkan dalam dialog mesej

en: The primary text of the message dialog
ms: Teks utama bagi dialog mesej

en: Use Markup
ms: Guna Penanda

en: The primary text of the title includes Pango markup.
ms: Teks utama tajuk termasuklah penanda Pango.

en: Secondary Text
ms: Teks Sekunder

en: The secondary text of the message dialog
ms: Teks sekunder bagi dialog mesej

en: Use Markup in secondary
ms: Guna Penanda dalam sekunder

en: The secondary text includes Pango markup.
ms: Teks sekunder termasuklah penanda Pango.

en: Image
ms: Imej

en: The image
ms: Imej

en: Message area
ms: Kawasan mesej

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
ms: GtkBox yang mengandungi label utama dan kedua dialog

en: Role
ms: Peranan

en: The role of this button
ms: Peranan bagi butang ini

en: The icon
ms: Ikon

en: The text
ms: Teks

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
ms: Teks bagi butang yang menyertakan penanda XML. Sila rujuk pango_parse_markup()

en: Menu name
ms: Nama menu

en: The name of the menu to open
ms: Nama menu yang dibuka

en: Whether the menu is a parent
ms: Sama ada menu adalah induk

en: Centered
ms: Ditengahkan

en: Whether to center the contents
ms: Sama ada mahu tengahkan kandungan

en: Iconic
ms: Ikonik

en: Whether to prefer the icon over text
ms: Sama ada hendak utamakan ikon berbanding teks

en: Parent
ms: Induk

en: The parent window
ms: Tetingkap induk

en: Is Showing
ms: Adakah Ditunjukkan

en: Are we showing a dialog
ms: Mahu menunjukkan satu dialog

en: The screen where this window will be displayed.
ms: Skrin yang mana tetingkap ini akan dipaparkan.

en: Dialog Title
ms: Tajuk Dialog

en: The title of the file chooser dialog
ms: Tajuk bagi dialog pemilih fail

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
ms: Jika BENAR, dialog ialah modal (lain-lain tetingkap tidak boleh digunakan jika ini yang dipilih)

en: Whether the dialog is currently visible
ms: Sama ada dialog merupakan yang tampak semasa

en: Transient for Window
ms: Fana untuk tetingkap

en: The transient parent of the dialog
ms: Induk fana bagi dialog

en: Page
ms: Halaman

en: The index of the current page
ms: Indeks bagi halaman semasa

en: Tab Position
ms: Kedudukan Tab

en: Which side of the notebook holds the tabs
ms: Sisi manakah notebook memegang tab

en: Show Tabs
ms: Tunjuk Tab

en: Whether tabs should be shown
ms: Sama ada tab patut ditunjukkan

en: Show Border
ms: Tunjuk Sempadan

en: Whether the border should be shown
ms: Sama ada sempadan patut ditunjukkan

en: Scrollable
ms: Boleh Tatal

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ms: Jika BENAR, anak panah tatal ditambah jika terlalu banyak tab dimuatkan

en: Enable Popup
ms: Benarkan Timbul

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ms: Jika BENAR, menekan butang kanan tetikus pada notebook dapat menimbulkan satu menu yang boleh digunakan untuk pergi ke satu halaman

en: Group Name
ms: Nama Kumpulan

en: Group name for tab drag and drop
ms: Nama kumpulan untuk seret dan lepas tab

en: Tab label
ms: Label tab

en: The string displayed on the child's tab label
ms: Rentetan yang paparkan pada label tab anak

en: Menu label
ms: Label menu

en: The string displayed in the child's menu entry
ms: Rentetan yang paparkan dalam masukan menu anak

en: Tab expand
ms: Kembang tab

en: Whether to expand the child's tab
ms: Sama ada mahu mengembangkan tab anak

en: Tab fill
ms: Isi tab

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
ms: Sama ada tab anak patut mengisi kawasan diperuntuk

en: Tab reorderable
ms: Boleh tertib semula tab

en: Whether the tab is reorderable by user action
ms: Sama ada tab boleh ditertib semula melalui tindakan pengguna

en: Tab detachable
ms: Boleh tanggal tab

en: Whether the tab is detachable
ms: Sama ada tab boleh tanggal

en: Secondary backward stepper
ms: Pelangkah undur sekunder

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ms: Papar satu butang anak panah undur kedua pada hujung berlawanan bagi kawasan tab

en: Secondary forward stepper
ms: Pelangkah maju sekunder

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ms: Papar satu butang panah maju kedua pada hujung berlawanan bagi kawasan tab

en: Backward stepper
ms: Pelangkah undur

en: Display the standard backward arrow button
ms: Papar butang anak panah undur piawai

en: Forward stepper
ms: Pelangkah maju

en: Display the standard forward arrow button
ms: Papar butang anak panah maju piawai

en: Tab overlap
ms: Tindanan tab

en: Size of tab overlap area
ms: Saiz bagi tab yang menindan kawasan

en: Tab curvature
ms: Lengkung tab

en: Size of tab curvature
ms: Saiz bagi lengkung tab

en: Arrow spacing
ms: Jarak anak panah

en: Scroll arrow spacing
ms: Jarak anak panah tatal

en: Initial gap
ms: Sela awalan

en: Initial gap before the first tab
ms: Sela awalan sebelum tab pertama

en: Tab gap
ms: Sela tab

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
ms: Tab aktif dilukis dengan sela di bahagian bawah

en: The orientation of the orientable
ms: Orientasi bagi yang boleh orientasi

en: Pass Through
ms: Hantar Lintas

en: Pass through input, does not affect main child
ms: Hantar lintas input, tidak mempengaruhi anak utama

en: Index
ms: Indeks

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
ms: Indeks bagi tindihan atas dalam induk, -1 untuk anak utama

en: Action group
ms: Kumpulan tindakan

en: Action group to launch actions from
ms: Kumpulan tindakan yang melancarkan tindakan

en: Pad device
ms: Peranti pad

en: Pad device to control
ms: Peranti pad yang dikawal

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ms: Kedudukan pemisah tersatah dalam pixel (0 bermaksud banyak ke kiri/atas)

en: Position Set
ms: Set Kedudukan

en: TRUE if the Position property should be used
ms: BENAR jika sifat kedudukan patut digunakan

en: Minimal Position
ms: Kedudukan Minimum

en: Smallest possible value for the "position" property
ms: Nilai terkecil yang mungkin untuk sifat "position"

en: Maximal Position
ms: Kedudukan Maksimum

en: Largest possible value for the "position" property
ms: Nilai terbesar yang mungkin untuk sifat "position"

en: Wide Handle
ms: Pemegang Lebar

en: Whether the paned should have a prominent handle
ms: Sama ada anak tetingkap seharusnya mempunyai pemegang utama

en: Handle Size
ms: Saiz Pemegang

en: Width of handle
ms: Lebar bagi pemegang

en: Resize
ms: Saiz Semula

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ms: Jika BENAR, anak mengembang dan menguncup mengikut widget tersatah

en: Shrink
ms: Kuncup

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ms: Jika BENAR, anak boleh menjadi lebih kecil dari yang meminta

en: Location to Select
ms: Lokasi untuk Pilih

en: The location to highlight in the sidebar
ms: Lokasi untuk disorot dalam palang sisi

en: Open Flags
ms: Buka Bendera

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
ms: Mod yang mana aplikasi panggilan boleh membuka lokasi terpilih dalam palang sisi

en: Show recent files
ms: Tunjuk fail baru-baru ini

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
ms: Sama ada palang sisi sertakan pintasan terbina-dalam untuk fail baru-baru ini

en: Show 'Desktop'
ms: Tunjuk 'Atas Meja'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
ms: Sama ada palang sisi sertakan pintasan terbina-dalam ke folder Atas Meja

en: Show 'Connect to Server'
ms: Tunjuk 'Sambung ke Pelayan'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
ms: Sama ada palang sisi sertakan pintasan terbina-dalam ke dialog 'Sambung ke pelayan'

en: Show 'Enter Location'
ms: Tunjuk 'Masuk Lokasi'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
ms: Sama ada palang sisi sertakan pintasan terbina-dalam untuk masukkan lokasi secara manual

en: Whether the sidebar only includes local files
ms: Sama ada palang sisi hanya sertakan fail setempat

en: Show 'Trash'
ms: Tunjuk 'Tong Sampah'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
ms: Sama ada palang sisi sertakan pintasan terbina-dalam pada lokasi Tong Sampah

en: Show 'Other locations'
ms: Tunjuk 'Lokasi lain'

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
ms: Sama ada palang sisi sertakan item untuk tunjukkan lokasi luaran

en: Show “Starred Location”
ms: Tujuk "Lokasi Dibintang"

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
ms: Sama ada palang sisi mempunyai item untuk tunjukkan fail yang dibintangi

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
ms: Sama ada hendak pancarkan ::populate-popup untuk menu timbul yang mana bukan menu

en: Loading
ms: Memuatkan

en: Whether the view is loading locations
ms: Sama ada pandangan memuatkan lokasi

en: Fetching networks
ms: Mendapatkan rangkaian

en: Whether the view is fetching networks
ms: Sama ada pandangan mendapatkan rangkaian

en: Icon of the row
ms: Ikon bagi baris

en: The icon representing the volume
ms: Ikon yang mewakili volum

en: Name of the volume
ms: Nama bagi volum

en: The name of the volume
ms: Nama bagi volum

en: Path of the volume
ms: Laluan volum

en: The path of the volume
ms: Laluan bagi volum

en: Volume represented by the row
ms: Volum diwakili oleh baris

en: The volume represented by the row
ms: Volum yang diwakili oleh baris

en: Mount represented by the row
ms: Lekap yang diwakili oleh baris

en: The mount point represented by the row, if any
ms: Titik lekap yang diwakili oleh baris, jika ada

en: File represented by the row
ms: Fail yang diwakili oleh baris

en: The file represented by the row, if any
ms: Fail yang diwakili oleh baris, jika ada

en: Whether the row represents a network location
ms: Sama ada baris mewakili lokasi rangkaian

en: Whether the plug is embedded
ms: Sama ada pemalam dibenamkan

en: Socket Window
ms: Tetingkap Soket

en: The window of the socket the plug is embedded in
ms: Tetingkap soket pemalam yang dibenamkan

en: Relative to
ms: Relatif dengan

en: Widget the bubble window points to
ms: Widjet tetingkap buih dituju

en: Pointing to
ms: Tuju ke

en: Rectangle the bubble window points to
ms: Petakkan tetingkap buih ke

en: Position to place the bubble window
ms: Kedudukan untuk letak tetingkap buih

en: Whether the popover is modal
ms: Sama ada timbul-atas adalah modal

en: Transitions enabled
ms: Peralihan dibenarkan

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
ms: Sama ada tunjuk/sembunyi peralihan dibenarkan atau sebaliknya

en: Constraint
ms: Kekangan

en: Constraint for the popover position
ms: Kekangan untuk kedudukan timbul-atas

en: Visible submenu
ms: Submenu tampak

en: The name of the visible submenu
ms: Nama bagi submenu tampak

en: The name of the submenu
ms: Nama bagi submenu

en: Name of the printer
ms: Nama bagi pencetak

en: Backend
ms: Bahagian Belakang

en: Backend for the printer
ms: Bahagian belakang pencetak

en: Is Virtual
ms: Adalah Maya

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ms: PALSU jika ini mewakili satu pencetak perkakasan sebenar

en: Accepts PDF
ms: Terima PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
ms: BENAR jika pencetak ini boleh menerima PDF

en: Accepts PostScript
ms: Terima PostScript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ms: BENAR jika pencetak ini boleh menerima PostScript

en: State Message
ms: Mesej Keadaan

en: String giving the current state of the printer
ms: Rentetan yang memberikan keadaan semasa pencetak

en: Location
ms: Lokasi

en: The location of the printer
ms: Lokasi bagi pencetak

en: The icon name to use for the printer
ms: Nama ikon yang digunakan untuk pencetak

en: Job Count
ms: Kiraan Kerja

en: Number of jobs queued in the printer
ms: Bilangan kerja dibaris gilirkan dalam pencetak

en: Paused Printer
ms: Pencetak Dijeda

en: TRUE if this printer is paused
ms: BENAR jika pencetak dijedakan

en: Accepting Jobs
ms: Menerima Kerja

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
ms: BENAR jika pencetak ini menerima kerja baharu

en: Option Value
ms: Nilai Pilihan

en: Value of the option
ms: Nilai bagi pilihan

en: Source option
ms: Pilihan sumber

en: The PrinterOption backing this widget
ms: Pilihan Pencetak menyandar widget ini

en: Title of the print job
ms: Tajuk bagi kerja cetak

en: Printer
ms: Pencetak

en: Printer to print the job to
ms: Pencetak untuk mencetak kerja

en: Settings
ms: Tetapan

en: Printer settings
ms: Tetapan pencetak

en: Page Setup
ms: Persediaan Halaman

en: Track Print Status
ms: Jejak Status Cetak

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
ms: BENAR jika kerja cetak akan diteruskan untuk menyiarkan isyarat perubahan-status selepas data cetak dihantar ke pencetak atau pelayan cetak.

en: Default Page Setup
ms: Persediaan Halaman Lalai

en: The GtkPageSetup used by default
ms: GtkPageSetup yang digunakan secara lalai

en: Print Settings
ms: Tetapan Cetak

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
ms: GtkPrintSettings yang digunakan untuk mengawalkan dialog

en: Job Name
ms: Nama Kerja

en: A string used for identifying the print job.
ms: Satu rentetan yang digunakan untuk mengenal pasti kerja cetak.

en: Number of Pages
ms: Bilangan Halaman

en: The number of pages in the document.
ms: Bilangan halaman dalam dokumen.

en: Current Page
ms: Halaman Semasa

en: The current page in the document
ms: Halaman semasa didalam dokumen

en: Use full page
ms: Guna halaman penuh

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
ms: BENAR jika asal konteks patut berada pada bucu halaman bukan bucu kawasan boleh imej

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
ms: BENAR jika operasi cetak akan terus melaporkan status kerja cetak selepas data cetak dihantar ke pencetak atau pelayan cetak.

en: The unit in which distances can be measured in the context
ms: Unit yang mana jarak boleh diukur dalam konteks

en: Show Dialog
ms: Tunjuk Dialog

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ms: BENAR jika satu dialog kemajuan ditunjukkan ketika mencetak.

en: Allow Async
ms: Benarkan Segerak

en: TRUE if print process may run asynchronous.
ms: BENAR jika proses cetak mungkin dijalankan secara segerak.

en: Export filename
ms: Eksport nama fail

en: The status of the print operation
ms: Status bagi operasi cetak

en: Status String
ms: Rentetan status

en: A human-readable description of the status
ms: Keterangan boleh-dibaca-manusia pada status

en: Custom tab label
ms: Label tab suai

en: Label for the tab containing custom widgets.
ms: Label bagi tab yang mengandungi widget suai.

en: Support Selection
ms: Sokongan Pemilihan

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
ms: BENAR jika operasi cetak akan menyokong pemilihan cetak.

en: Has Selection
ms: Mempunyai Pemilihan

en: TRUE if a selection exists.
ms: BENAR jika satu pemilihan wujud.

en: Embed Page Setup
ms: Persediaan Halaman Terbenam

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
ms: BENAR jika kombo persediaan halaman dibenamkan dalam GtkPrintUnixDialog

en: Number of Pages To Print
ms: Bilangan Halaman Untuk Cetak

en: The number of pages that will be printed.
ms: Bilangan halaman yang akan dicetak.

en: The GtkPageSetup to use
ms: GtkPageSetup yang digunakan

en: Selected Printer
ms: Pencetak Terpilih

en: The GtkPrinter which is selected
ms: GtkPrinter yang terpilih

en: Manual Capabilities
ms: Keupayaan Manual

en: Capabilities the application can handle
ms: Keupayaan aplikasi yang boleh dikendalikan

en: Whether the dialog supports selection
ms: Sama ada dialog menyokong pemilihan

en: Whether the application has a selection
ms: Sama ada aplikasi mempunyai satu pemilihan

en: Fraction
ms: Pecahan

en: The fraction of total work that has been completed
ms: Pecahan jumlah kerja yang telah selesai

en: Pulse Step
ms: Langkah denyutan

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ms: Pecahan jumlah progres untuk mengalihkan blok lantun ketika berdenyut

en: Text to be displayed in the progress bar
ms: Teks yang dipaparkan dalam palang kemajuan

en: Show text
ms: Tunjuk teks

en: Whether the progress is shown as text.
ms: Sama ada kemajuan ditunjukkan sebagai teks.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
ms: Tempat dikehendaki untuk elipsize rentetan, jika palang kemajuan tidak mempunyai ruang mencukupi untuk memaparkan keseluruhan rentetan, jika melibatkan keseluruhannya.

en: X spacing
ms: Jarak X

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
ms: Jarak tambahan dilaksana pada lebar palang kemajuan.

en: Y spacing
ms: Jarak Y

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
ms: Jarak tambahan dilaksanakan pada tinggi palang kemajuan.

en: Minimum horizontal bar width
ms: Lebar palang mengufuk minimum

en: The minimum horizontal width of the progress bar
ms: Lebar mengufuk minimum bagi palang kemajuan

en: Minimum horizontal bar height
ms: Tinggi palang mengufuk minimum

en: Minimum horizontal height of the progress bar
ms: Tinggi mengufuk minimum bagi palang kemajuan

en: Minimum vertical bar width
ms: Lebar palang menegak minimum

en: The minimum vertical width of the progress bar
ms: Lebar menegak minimum bagi palang kemajuan

en: Minimum vertical bar height
ms: Tinggi palang menegak minimum

en: The minimum vertical height of the progress bar
ms: Tinggi menegak minimum bagi palang kemajuan

en: The radio button whose group this widget belongs to.
ms: Butang radio yang mana kumpulan widget ini dipunyai.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
ms: Item menu radio yang mana kumpulan widget ini dipunyai.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
ms: Butang alat radio yang mana butang ini dipunyai.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ms: GtkAdjustment yang mengandungi nilai semasa julat objek ini

en: Invert direction slider moves to increase range value
ms: Songsangkan arah gerakan pelunsur untuk menaikkan nilai julat

en: Lower stepper sensitivity
ms: Kepekaan pelangkah bawah

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
ms: Dasar kepekaan bagi pelangkah yang menuju ke sisi bawah pelarasan

en: Upper stepper sensitivity
ms: Kepekaan pelangkah atas

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
ms: dasar kepekaan bagi pelangkah yang menuju ke sisi atas pelarasan

en: Show Fill Level
ms: Tunjuk Aras Isi

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
ms: Sama ada mahu memaparkan satu grafik penunjuk bagi aras isi.

en: Restrict to Fill Level
ms: Hadkan ke Aras Isi

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
ms: Sama ada mahu hadkan sempadan atas ke aras isi.

en: Fill Level
ms: Aras Isi

en: The fill level.
ms: Aras isi.

en: Round Digits
ms: Bundar Digit

en: The number of digits to round the value to.
ms: Bilangan digit untuk dibundarkan nilai.

en: Slider Width
ms: Lebar Pelungsur

en: Width of scrollbar or scale thumb
ms: Lebar bagi palang tatal atau skala ibujari

en: Trough Border
ms: Menerusi Sempadan

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ms: Jarak antara ibujari/pelangkah dan terluar melalui serong

en: Stepper Size
ms: Saiz Pelangkah

en: Length of step buttons at ends
ms: Panjang bagi butang langkah pada hujung

en: Stepper Spacing
ms: Jarak Pelangkah

en: Spacing between step buttons and thumb
ms: Jarak antara butang langkah dengan ibujari

en: Arrow X Displacement
ms: Sesaran Anak Panah X

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ms: Berapa jauh arah x untuk menggerakkan anak panah ketika butang dinyahtekan

en: Arrow Y Displacement
ms: Sesaran Anah Panah Y

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ms: Berapa jauh arah y untuk menggerakkan anak panah ketika butang dinyahtekan

en: Trough Under Steppers
ms: Jurang Bawah Pelangkah

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
ms: Sama ada mahu melukis jurang untuk julat penuh atau asingkan pelangkah dan jarak

en: Arrow scaling
ms: Penskalaan anak panah

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
ms: Penskalaan anak panah bersandarkan pada saiz butang tatal

en: Recent Manager
ms: Pengurus Baru-baru Ini

en: The RecentManager object to use
ms: Objek Pengurus Baru-baru ini yang digunakan

en: Show Private
ms: Tunjuk Persendirian

en: Whether the private items should be displayed
ms: Sama ada item persendirian patut dipaparkan

en: Show Tooltips
ms: Tunjuk Tip Alat

en: Whether there should be a tooltip on the item
ms: Sama ada disana patut ada tip alat pada item

en: Show Icons
ms: Tunjuk Ikon

en: Whether there should be an icon near the item
ms: Sama ada disana patut ada satu ikon berhampiran item

en: Show Not Found
ms: Tunjuk Tidak Ditemui

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
ms: Sama ada item yang menuju ke sumber tidak tersedia patut dipaparkan

en: Whether to allow multiple items to be selected
ms: Sama ada mahu membenarkan item berbilang yang terpilih

en: Local only
ms: Setempat sahaja

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
ms: Sama ada sumber terpilih patut dihadkan ke fail setempat: URI

en: Limit
ms: Had

en: The maximum number of items to be displayed
ms: Bilangan maksimum item yang dipaparkan

en: Sort Type
ms: Jenis Isih

en: The sorting order of the items displayed
ms: Tertib mengisih bagi item yang dipaparkan

en: The current filter for selecting which resources are displayed
ms: Penapis semasa untuk memilih sumber yang dipaparkan

en: The full path to the file to be used to store and read the list
ms: Laluan penuh fail yang digunakan untuk menyimpan dan membaca senarai

en: The size of the recently used resources list
ms: Saiz bagi senarai sumber digunakan baru-baru ini

en: Transition type
ms: Jenis peralihan

en: The type of animation used to transition
ms: Jenis animasi yang digunakan untuk peralihan

en: Transition duration
ms: Tempoh peralihan

en: The animation duration, in milliseconds
ms: Tempoh peralihan, dalam milisaat

en: Reveal Child
ms: Dedah Anak

en: Whether the container should reveal the child
ms: Sama ada bekas seharusnya mendedahkan anak

en: Child Revealed
ms: Anak Didedahkan

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
ms: Sama ada anak didedahkan dan sasaran animasi tercapai

en: The value of the scale
ms: Nilai bagi skala

en: The icon size
ms: Saiz ikon

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
ms: GtkAdjustment yang mengandungi nilai semasa bagi objek butang skala ini

en: Icons
ms: Ikon

en: List of icon names
ms: Senarai bagi nama ikon

en: The number of decimal places that are displayed in the value
ms: Bilangan tempat perpuluhan yang dipaparkan dalam nilai

en: Draw Value
ms: Nilai lukis

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ms: Samada nilai semasa dipaparkan sebagai rentetan sebelah pengelungsur

en: Has Origin
ms: Mempunyai Asal

en: Whether the scale has an origin
ms: Sama ada skala mempunyai satu asalan

en: Value Position
ms: Kedudukan Nilai

en: The position in which the current value is displayed
ms: Kedudukan yang mana nilai semasa dipaparkan

en: Slider Length
ms: Panjang Pelungsur

en: Length of scale's slider
ms: Panjang bagi pelungsur skala

en: Value spacing
ms: Jarak nilai

en: Space between value text and the slider/trough area
ms: Jarak antara teks nilai dengan kawasan pelungsur/jurang

en: Horizontal adjustment
ms: Pelarasan mengufuk

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ms: Pelarasan melintang yang berkongsi antara widget boleh tatal dengan pengawalnya

en: Vertical adjustment
ms: Pelarasan menegak

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ms: Pelarasan menegak yang berkongsi antara widget boleh tatal dengan pengawalnya

en: Horizontal Scrollable Policy
ms: Dasar Boleh Tatal Mengufuk

en: How the size of the content should be determined
ms: Bagaimana saiz kandungan patut ditentukan

en: Vertical Scrollable Policy
ms: Dasar Boleh Tatal Menegak

en: Minimum Slider Length
ms: Panjang Pelungsur Minimum

en: Minimum length of scrollbar slider
ms: Panjang minumum bagi pelungsur palang tatal

en: Fixed slider size
ms: Saiz pelungsur tetap

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ms: Jangan ubah saiz pelungsur, hanya kunci ia dengan panjang minimum

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ms: Papar satu butang anak panah undur kedua pada hujung berlawanan palang tatal

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ms: Papar satu butang anak panah maju kedua pada hujung berlawanan palang tatal

en: Horizontal Adjustment
ms: Pelarasan Mengufuk

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ms: GtkAdjustment untuk kedudukan mengufuk

en: Vertical Adjustment
ms: Pelarasan Menegak

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ms: GtkAdjustment untuk kedudukan menegak

en: Horizontal Scrollbar Policy
ms: Dasar Palang Tatal Mengufuk

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ms: Bila palang tatal mengufuk dipaparkan

en: Vertical Scrollbar Policy
ms: Dasar Palang Tatal Menegak

en: When the vertical scrollbar is displayed
ms: Bila palang tatal menegak dipaparkan

en: Window Placement
ms: Penggantian Tetingkap

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
ms: Sama ada kandungan dicari dengan bantuan palang tatal.

en: Window Placement Set
ms: Set Penggantian Tetingkap

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
ms: Sama ada "penggantian-tetingkap" sepatutnya digunakan untuk menentukan lokasi kandungun melalui palang tatal.

en: Shadow Type
ms: Jenis Bayang

en: Style of bevel around the contents
ms: Gaya serong sekeliling kandungan

en: Scrollbars within bevel
ms: Palang Tatal dalam Serong

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
ms: Letak palang tatal dalam serong tetingkap tertatal

en: Scrollbar spacing
ms: Jarak palang tatal

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ms: Bilangan piksel antara palang tatal dengan tetingkap tertatal

en: Minimum Content Width
ms: Lebar Kandungan Minimum

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
ms: Lebar minimum yang mana tetingkap tertatal akan peruntukkan kandungannya

en: Minimum Content Height
ms: Tinggi Kandungan Minimum

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
ms: Tinggi minimum yang mana tetingkap tertatal akan peruntukkan kandungannya

en: Kinetic Scrolling
ms: Penatalan Kinetik

en: Kinetic scrolling mode.
ms: Mod penatalan kinetik.

en: Overlay Scrolling
ms: Penatalan Tindihan Atas

en: Overlay scrolling mode
ms: Mod penatalan tindihan atas

en: Maximum Content Width
ms: Lebar Kandungan Maksimum

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
ms: Lebar maksimum yang mana tetingkap tertatal akan diperuntuk berdasarkan kandungannya

en: Maximum Content Height
ms: Tinggi Kandungan Maksimum

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
ms: Tinggi maksimum yang mana tetingkap tertatal akan diperuntuk berdasarkan kandungannya

en: Propagate Natural Width
ms: Rambat Lebar Tabii

en: Propagate Natural Height
ms: Rambat Tinggi Tabii

en: Search Mode Enabled
ms: Mod Gelintar Dibenarkan

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
ms: Sama ada mod gelintar hidup dan palang gelintar ditunjukkan

en: Whether to show the close button in the toolbar
ms: Sama ada mahu menunjuk butang tutup dalam palang alat

en: Draw
ms: Lukis

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ms: Sama ada pemisah dilukis, atau dibiarkan kosong

en: Double Click Time
ms: Masa Dwi-Klik

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ms: Masa maksimum antara dua klik supaya ia boleh dipertimbangkan sebagai dwi-klik (dalam milisaat)

en: Double Click Distance
ms: Jarak Dwi Klik

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ms: Jarak maksimum dibenarkan antara dua klik supaya ia boleh dipertimbangkan sebagai dwi-klik (dalam piksel)

en: Cursor Blink
ms: Kerlipan Kursor

en: Whether the cursor should blink
ms: Sama ada kursor patut dikerlipkan

en: Cursor Blink Time
ms: Masa Kelipan Kursor

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ms: Panjang kitar kerlipan kursor, dalam milisaat

en: Cursor Blink Timeout
ms: Had Masa Kerlipan Kursor

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
ms: Masa selepas kursor berhenti mengerlip, dalam saat

en: Split Cursor
ms: Pisah Kursor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ms: Samada dua kursor patut dipaparkan bagi teks kiri-ke-kanan dan kanan-ke-kiri bercampur

en: Theme Name
ms: Nama Tema

en: Name of theme to load
ms: Nama bagi tema yang dimuatkan

en: Icon Theme Name
ms: Nama Tema Ikon

en: Name of icon theme to use
ms: Nama bagi tema ikon yang digunakan

en: Fallback Icon Theme Name
ms: Nama Tema Ikon Jatuh-Balik

en: Name of a icon theme to fall back to
ms: Nama bagi tema ikon untuk dijatuh-balikkan

en: Key Theme Name
ms: Nama Tema Kekunci

en: Name of key theme to load
ms: Nama bagi tema kunci yang dimuatkan

en: Menu bar accelerator
ms: Pemecut palang menu

en: Keybinding to activate the menu bar
ms: Pengikatan kekunci untuk mengaktifkan palang menu

en: Drag threshold
ms: Ambang seret

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ms: Bilangan piksel kursor yang dialih sebelum diseret

en: Font Name
ms: Nama Fon

en: The default font family and size to use
ms: Keluarga dan saiz fon lalai yang digunakan

en: Icon Sizes
ms: Saiz Ikon

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
ms: Senarai saiz ikon (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
ms: Modul GTK

en: List of currently active GTK modules
ms: Senarai modul GTK aktif buat masa ini

en: Xft Antialias
ms: Antialias Xft

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ms: Sama ada mahu antialiaskan fon Xft; 0=tidak, 1=ya, -1=lalai

en: Xft Hinting
ms: Pembayang Xft

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ms: Sama ada mahu beri pembayang pada fon Xft; 0=tidak, 1=ya, -1=lalai

en: Xft Hint Style
ms: Gaya Pembayang Xft

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
ms: Apakah darjah pembayang yang digunakan; tiada pembayang, pembayang ringan, pembayang sederhana, atau pembayang penuh

en: Xft RGBA
ms: RGBA Xft

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
ms: Jenis antialias subpiksel; tiada, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Xft DPI
ms: DPI Xft

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
ms: Resolusi untuk Xft, dalam 1024 * titik/inci. -1 untuk gunakan nilai lalai

en: Cursor theme name
ms: Nama tema kursor

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
ms: Nama tema kursor yang digunakan, NOL untuk guna tema lalai

en: Cursor theme size
ms: Saiz tema kursor

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
ms: Saiz untuk kurosr gunakan, atau 0 untuk gunakan nilai lalai

en: Alternative button order
ms: Tertib butang alternatif

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
ms: Sama ada butang dalam dialog patut gunakan tertib butang alternatif

en: Alternative sort indicator direction
ms: Arah penunjuk isih alternatif

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
ms: Sama ada arah penunjuk isih dalam senarai dan pandangan pepohon disonsangkan berbanding dengan lalai (iaitu ke bawah bermaksud menaik)

en: Show the 'Input Methods' menu
ms: Tunjuk menu 'Kaedah Masukan'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ms: Sama ada menu konteks bagi masukan dan pandangan teks seharusnya ditawarkan untuk mengubah kaedah input

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
ms: Tunjuk menu 'Sisip Aksara Kawalan Unikod'

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
ms: Sama ada menu konteks masukan dan paparan teks seharusnya ditawarkan untuk menyisipkan aksara kawalan

en: Start timeout
ms: Had masa mula

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
ms: Nilai permulaan bagi masa tamat, bila butang ditekan

en: Repeat timeout
ms: Ulang had masa

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
ms: Nilai ulangan bagi masa tamat, bila butang ditekan

en: Expand timeout
ms: Had masa kembang

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
ms: Nilai kembang bagi masa tamat, bila widget mengembang ke satu kawasan baharu

en: Color scheme
ms: Skema warna

en: A palette of named colors for use in themes
ms: Palet bagi warna bernama yang digunakan dalam tema

en: Enable Animations
ms: Benarkan Animasi

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
ms: Sama ada mahu membenarkan animasi menyeluruhi-kit-alat.

en: Enable Touchscreen Mode
ms: Benarkan Mod Skrin Sentuh

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
ms: Bila BENAR, tiada perisitwa makluman gerakan dinyatakan pada skrin ini

en: Tooltip timeout
ms: Had masa tip alat

en: Timeout before tooltip is shown
ms: Had masa sebelum tip alat ditunjukkan

en: Tooltip browse timeout
ms: Had masa layar tip alat

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
ms: Had masa sebelum tip alat ditunjukkan ketika mod pelayar dibenarkan

en: Tooltip browse mode timeout
ms: Had masa mod layar tip alat

en: Timeout after which browse mode is disabled
ms: Had masa selepas mod layar dilumpuhkan

en: Keynav Cursor Only
ms: Kursor Keynav Sahaja

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
ms: Bila BENAR, hanya kunci kursor yang tersedia untuk navigasikan widget

en: Keynav Wrap Around
ms: Keynav Melilit Sekeliling

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
ms: Sama ada hendak melilit sekeliling keitka widget keyboard-navigating

en: Error Bell
ms: Loceng Ralat

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
ms: Bila BENAR, navigasi papan kekunci dan lain-lain ralat akan menyebabkan bunyi bip

en: Color Hash
ms: Pencincang Warna

en: A hash table representation of the color scheme.
ms: Satu perwakilan jadual cincangan bagi skema warna.

en: Default file chooser backend
ms: Bahagian belakang pemilih fail lalai

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
ms: Nama bahagian belakang GtkFileChooser yang digunakan secara lalai

en: Default print backend
ms: Bahagian belakang cetak lalai

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
ms: Senarai bahagian belakang GtkPrintBackend yang digunakan secara lalai

en: Default command to run when displaying a print preview
ms: Perintah lalai yang dijalankan bila memaparkan satu pratonton cetak

en: Command to run when displaying a print preview
ms: Perintah yang dijalankan bila memaparkan satu pratonton cetak

en: Enable Mnemonics
ms: Benarkan Mnemonik

en: Whether labels should have mnemonics
ms: Sama ada label patut mempunyai mnemonik

en: Enable Accelerators
ms: Benarkan Pemecut

en: Whether menu items should have accelerators
ms: Sama ada item menu patut mempunyai pemecut

en: Recent Files Limit
ms: Had Fail Baru-baru Ini

en: Number of recently used files
ms: Bilangan fail digunakan baru-baru ini

en: Default IM module
ms: Modul IM lalai

en: Which IM module should be used by default
ms: Modul IM yang manakah patut digunakan secara lalai

en: Recent Files Max Age
ms: Usia Maksimum Fail Baru-Baru Ini

en: Maximum age of recently used files, in days
ms: Usia maksimum bagi fail yang baru-baru ini digunakan, dalam hari

en: Fontconfig configuration timestamp
ms: Setem masa konfigurasi fontconfig

en: Timestamp of current fontconfig configuration
ms: Setem masa bagi konfogurasi fontconfig semasa

en: Sound Theme Name
ms: Nama Tema Bunyi

en: XDG sound theme name
ms: Nama tema bunyi XDG

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
ms: Maklum Balas Input Boleh Dengar

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
ms: Sama ada mahu memainkan bunyi peristiwa seperti maklum balas kepada input pengguna

en: Enable Event Sounds
ms: Benarkan Peristiwa Bunyi

en: Whether to play any event sounds at all
ms: Sama ada hendak mainkan sebarang bunyi peristiwa

en: Enable Tooltips
ms: Benarkan Tip Alat

en: Whether tooltips should be shown on widgets
ms: Sama ada tip alat patut ditunjukkan pada widget

en: Toolbar style
ms: Gaya palang alat

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ms: Samada palang alat lalai mempunyai teks sahaja, teks dan ikon, ikon sahaja, dll.

en: Toolbar Icon Size
ms: Saiz Ikon Palang Alat

en: The size of icons in default toolbars.
ms: Saiz ikon dalam palang alat lalai.

en: Auto Mnemonics
ms: Auto-Mnemonik

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
ms: Sama ada mnemonik seharusnya ditunjukkan dan disembunyikan secara automatik bila pengguna menekan pengaktif mnemonik.

en: Primary button warps slider
ms: Butang utama ledingkan pelungsur

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
ms: Sama ada klik utama akan meleding pelungsur kepada kedudukannya

en: Visible Focus
ms: Fokus Tampak

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
ms: Sama ada 'segiempat tepat fokus' patut disembunyikan sehingga pengguna mula menggunakan papan kekunci.

en: Application prefers a dark theme
ms: Aplikasi utamakan satu tema gelap

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
ms: Sama ada aplikasi dikehendaki mempunyai satu tema gelap.

en: Show button images
ms: Tunjuk butang imej

en: Whether images should be shown on buttons
ms: Sama ada imej patut ditunjukkan pada butang

en: Select on focus
ms: Pilih pada fokus

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ms: Sama ada mahu memilih kandungan satu masukan ketika ia difokus

en: Password Hint Timeout
ms: Had Masa Pembayang Kata Laluan

en: How long to show the last input character in hidden entries
ms: Berapa lama untuk menunjukkan aksara input terakhir dalam masukan tersembunyi

en: Show menu images
ms: Tunjuk imej menu

en: Whether images should be shown in menus
ms: Sama ada imej patut ditunjukkan dalam menu

en: Delay before drop down menus appear
ms: Lengah sebelum menu tarik-turun muncul

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ms: Lengah sebelum submenu bagi palang menu muncul

en: Scrolled Window Placement
ms: Penggantian Tetingkap Tertatal

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
ms: Lokasi kandungan tetingkap tertatal berada mengikut palang tatal, jika tidak dibatalkan oleh penggantian tetingkap tertatal sendiri.

en: Can change accelerators
ms: Boleh ubah Pemecut

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ms: Sama ada pemecut menu boleh ubah dengan menekan satu kekunci atas item menu

en: Delay before submenus appear
ms: Lengah sebelum submenu muncul

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ms: Masa minimum penuding mesti kekal di atas item menu sebelum submenu muncul

en: Delay before hiding a submenu
ms: Lengah sebelum menyembunyikan satu submenu

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ms: Masa sebelum menyembunyikan satu submenu ketika penuding digerakkan ke arah submenu

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
ms: Sama ada mahu memilih kandungan label boleh pilih bila ia difokus

en: Custom palette
ms: Palet suai

en: Palette to use in the color selector
ms: Palet yang digunakan dalam pemilih warna

en: IM Preedit style
ms: Gaya Pra-sunting IM

en: How to draw the input method preedit string
ms: Bagaimana mahu melukis rentetan pra-suntign kaedah input

en: IM Status style
ms: Gaya Status IM

en: How to draw the input method statusbar
ms: Bagaimana mahu melukis palang status kaedah input

en: Desktop shell shows app menu
ms: Shell atas meja menunjukkan menu apl

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
ms: Tetapkan pada BENAR jika persekitaran ata meja memaparkan menu apl, PALSU jika apl patut paparkan dirinya sendiri.

en: Desktop shell shows the menubar
ms: Shel ata meja menunjukkan palang menu

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
ms: Tetap pada BENAR jika persekitaran atas memaparkan palang menu, PALSU jika apl patut paparkan dirinya sendiri.

en: Desktop environment shows the desktop folder
ms: Persekitaran atas meja menunjukkan folder atas meja

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
ms: Tetapkan pada BENAR jika persekitaran atas meja memaparkan folder atas meja, PALSU jika tiada.

en: Titlebar double-click action
ms: Tindakan dwi-klik palang tajuk

en: The action to take on titlebar double-click
ms: Tindakan yang diambil jika dwi-klik palang tajuk

en: Titlebar middle-click action
ms: Tindakan klik-tengah palang tajuk

en: The action to take on titlebar middle-click
ms: Tindakan yang diambil bila klik-tengah palang tajuk

en: Titlebar right-click action
ms: Tindakan klik-kanan palang tajuk

en: The action to take on titlebar right-click
ms: Tindakan yang diambil bila klik-kanan palang tajuk

en: Dialogs use header bar
ms: Dialog guna palang pengepala

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
ms: Sama ada dialog GTK+ terbina-dalam seharusnya guna palang pengepala selain dari kawasan tindakan.

en: Enable primary paste
ms: Benarkan tampal utama

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
ms: Sama ada satu klik tengah pada tetikus patut menampal kandungan papan keratan 'UTAMA' pada lokasi kursor.

en: Recent Files Enabled
ms: Fail Baru-baru Ini Dibenarkan

en: Whether GTK+ remembers recent files
ms: Sama ada GTK+ ingat fail baru-baru ini

en: Long press time
ms: Masa tekan lama

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
ms: Masa bila menahan butang/sentuh yang dianggap tekan lama (dalam milisaat)

en: Whether to show cursor in text
ms: Sama ada mahu menunjuk kursor dalam teks

en: Whether to use overlay scrollbars
ms: Sama ada mahu guna palang tatal tindihan-atas

en: Accelerator
ms: Pemecut

en: Disabled text
ms: Teks dilumpuhkan

en: View
ms: Pandangan

en: Accelerator Size Group
ms: Kumpulan Saiz Pemecut

en: Title Size Group
ms: Kumpulan Saiz Tajuk

en: Section Name
ms: Nama Seksyen

en: View Name
ms: Nama Pandangan

en: Maximum Height
ms: Tinggi Maksimum

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
ms: Kekunci pemecut untuk pintasan bagi jenis 'Accelerator'

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
ms: Ikon yang menunjukkan pintasan bagi jenis 'Other Gesture'

en: Icon Set
ms: Set Ikon

en: Whether an icon has been set
ms: Sama ada satu ikon telah ditetapkan

en: A short description for the shortcut
ms: Satu keterangan ringkas untuk pintasan

en: A short description for the gesture
ms: Satu keterangan ringkas untuk gerak isyarat

en: Subtitle Set
ms: Set Sari Kata

en: Whether a subtitle has been set
ms: Sama ada satu sari kata telah ditetapkan

en: Text direction for which this shortcut is active
ms: Arah teks yang mana pintasan ini aktif

en: Shortcut Type
ms: Jenis Pintasan

en: The type of shortcut that is represented
ms: Jenis pintasan yang diwakili

en: Action Name
ms: Nama Tindakan

en: The name of the action
ms: Nama bagi tindakan

en: Mode
ms: Mod

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
ms: Arah yang mana saiz kumpulan mempengaruhi saiz dipohon bagi widget komponennya

en: Ignore hidden
ms: Abai tersembunyi

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
ms: Jika BENAR, widget tidak dipeta akan diabaikan bila menentukan saiz kumpulan

en: Climb Rate
ms: Kadar Panjat

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
ms: Kadar pemecutan ketika anda menahan butang atau kekunci

en: Snap to Ticks
ms: Lekat ke Tanda

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
ms: Sama ada nila ralat diubah secara automatik untuk mengubah tokokan langkah terhampir bagi satu butang angka

en: Numeric
ms: Angka

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ms: Samada aksara bukan-angka patut diabaikan

en: Wrap
ms: Lilit

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ms: Sama ada satu butang angka patut dililit bila mencapai hadnya

en: Update Policy
ms: Dasar Kemas Kini

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ms: Sama ada butang angka patut sentiasa dikemas kini, atau ketika nilai adalah sah sahaja

en: Reads the current value, or sets a new value
ms: Baca nilai semasa, atau tetapkan satu nilai baharu

en: Style of bevel around the spin button
ms: Gaya serong sekeliling butang angka

en: Whether the spinner is active
ms: Sama ada gelegar adalah aktif

en: Homogeneous sizing
ms: Pensaizan seragam

en: Horizontally homogeneous
ms: Seragam secara mengufuk

en: Horizontally homogeneous sizing
ms: Pensaizan seragam secara mengufuk

en: Vertically homogeneous
ms: Seragam secara menegak

en: Vertically homogeneous sizing
ms: Pensaizan seragam secara menegak

en: Visible child
ms: Anak tampak

en: The widget currently visible in the stack
ms: Widget buat masa ini tampak dalam tindanan

en: Name of visible child
ms: Nama bagi anak tampak

en: The name of the widget currently visible in the stack
ms: Nama bagi widget buat masa ini tampak dalam tindanan

en: Transition running
ms: Peralihan berjalan

en: Whether or not the transition is currently running
ms: Sama ada ia atau tidak peralihan buat masa ini dijalankan

en: Interpolate size
ms: Interpolasi saiz

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
ms: Sama ada ia atau tidak saiz patut diubah secara lancar ketika mengubah antara anak berlainan saiz

en: The name of the child page
ms: Nama bagi halaman anak

en: The title of the child page
ms: Tajuk bagi halaman anak

en: Icon name
ms: Nama ikon

en: The icon name of the child page
ms: Nama ikon bagi halaman anak

en: Needs Attention
ms: Perlu Perhatian

en: Whether this page needs attention
ms: Sama ada halaman ini perlukan perhatian

en: Stack
ms: Tindanan

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
ms: Tindanan berkaitan untuk GtkStackSidebar ini

en: Symbolic size to use for named icon
ms: Saiz simbolik yang digunakan untuk ikon bernama

en: Style of bevel around the statusbar text
ms: Gaya seorng sekeliling teks palang status

en: The associated GdkScreen
ms: GdkScreen yang berkaitan

en: FrameClock
ms: Jam Bingkai

en: The associated GdkFrameClock
ms: GdkFrameClock yang berkaitan

en: Text direction
ms: Arah teks

en: The parent style context
ms: Konteks gaya induk

en: Property name
ms: Nama sifat

en: The name of the property
ms: Nama bagi sifat

en: Value type
ms: Jenis nilai

en: The value type returned by GtkStyleContext
ms: Jenis nilai dikembalikan oleh GtkStyleContext

en: Whether the switch is on or off
ms: Sama ada suis hidup atau mati

en: The backend state
ms: Keadaan bahagian belakang

en: The minimum width of the handle
ms: Lebar minimum pemegang

en: Slider Height
ms: Tinggi pelungsur

en: The minimum height of the handle
ms: Tinggi minimum pemegang

en: Tag Table
ms: Jadual Tag

en: Text Tag Table
ms: Jadual Tag Teks

en: Current text of the buffer
ms: Teks semasa bagi penimbal

en: Has selection
ms: Mempunyai pemilihan

en: Whether the buffer has some text currently selected
ms: Sama ada penimbal mempunyai beberapa teks semasa yang terpilih

en: Cursor position
ms: Kedudukan kursor

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
ms: Kedudukan tanda sisip (sebagai ofset dari permulaan penimbal)

en: Copy target list
ms: Salin senarai sasaran

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
ms: Senarai sasaran penimbal ini menyokong untuk penyalinan papan keratan dan sumber DND

en: Paste target list
ms: Tampal senarai sasaran

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
ms: Senarai sasaran penimbal ini menyokong untuk penampalan papan keratan dan destinasi DND

en: Parent widget
ms: Widget induk

en: Mark name
ms: Nama tanda

en: Left gravity
ms: Graviti kiri

en: Whether the mark has left gravity
ms: Sama ada tanda mempunyai graviti berbaki

en: Tag name
ms: Nama tag

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ms: Nama yang digunakan untuk merujuk tag teks, NOL bagi tag awanama

en: Background RGBA
ms: RGBA Latar Belakang

en: Background full height
ms: Tinggi penuh latar belakang

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ms: Sama ada warna latar belakang memenuhi keseluruhan tinggi baris atau hanya tinggi berdasarkan aksara bertag

en: Foreground RGBA
ms: RGBA Latar Hadapan

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ms: Arah teks, iaitu kanan-ke-kiri atau kiri-ke-kanan

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ms: Gaya fon sebagai satu PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ms: Variasi fon sebagai PangoVariant, iaitu PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ms: Berat fon sebagai satu integer, lihat nilai pratakrif dalam PangoWeight; sebagai contoh, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ms: Fon diregang sebagai PAngoStretch, iaitu PANGGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
ms: Saiz fon dalam unit Pango

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ms: Saiz fon sebagai faktor skala relatif pada saiz fon lalai. Sifat ini disesuaikan dengan perubahan tema dll. oleh itu disarankan. Pango mempratakrif beberapa skala seperti PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
ms: Kiri, kanan, atau sama birai tengah

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
ms: Bahasa teks ini, sebagai satu kod ISO. Pango boleh gunakan ini sebagai pembayang ketika menerapkan teks. Jika tidak ditetapkan, nila lalai yang sesuai akan digunakan.

en: Left margin
ms: Jidar kiri

en: Width of the left margin in pixels
ms: Lebar bagi jidar kiri dalam piksel

en: Right margin
ms: Jidar kanan

en: Width of the right margin in pixels
ms: Lebar bagi jidar kanan dalam piksel

en: Indent
ms: Engsot

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ms: Amaun untuk mengengsot perenggan, dalam piksel

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
ms: Ofset teks di atas garis dasar (bawah garis dasar jika angkat adalah negatif) dalam unit Pango

en: Pixels above lines
ms: Piksel atas garisan

en: Pixels of blank space above paragraphs
ms: Piksel ruang kosong di natas perenggan

en: Pixels below lines
ms: Piksel bawah garisan

en: Pixels of blank space below paragraphs
ms: Piksel ruang kosong di bawah perenggan

en: Pixels inside wrap
ms: Piksel dalam lilit

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ms: Piksel bagi ruang kosong antara baris terlilit dalam satu perenggan

en: Underline RGBA
ms: RGBA bergaris bawah

en: Color of underline for this text
ms: Warna bagi garis bawah untuk teks ini

en: Strikethrough RGBA
ms: RGBA coret tembus

en: Color of strikethrough for this text
ms: Warna coret tembus bagi teks ini

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ms: Sama ada mahu melilit baris tidak sesekali, pada sempadan perkataan, atau pada sempadan aksara

en: Custom tabs for this text
ms: Tab suai untuk teks ini

en: Invisible
ms: Halimunan

en: Whether this text is hidden.
ms: Sama ada teks ini disembunyikan.

en: Paragraph background color name
ms: Nama warna latar belakang perenggan

en: Paragraph background color as a string
ms: Warna latar belakang perenggan sebagai rentetan

en: Paragraph background color
ms: Warna latar belakang perenggan

en: Paragraph background color as a GdkColor
ms: Warna latar belakang perenggan sebagai GdkColor

en: Paragraph background RGBA
ms: Latar Belakang Perenggan RGBA

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
ms: Latar Belakang perenggan RGBA sebagai satu GdkRGBA

en: Fallback
ms: Jatuh balik

en: Whether font fallback is enabled.
ms: Sama ada jatuh balik fon dibenarkan.

en: Letter Spacing
ms: Jarak Abjad

en: Extra spacing between graphemes
ms: Jarak tambahan antara grafem

en: Font Features
ms: Fitur Fon

en: OpenType Font Features to use
ms: Fitur Fon OpenType yang digunakan

en: Margin Accumulates
ms: Jidar Dikumpulkan

en: Whether left and right margins accumulate.
ms: Sama ada jidar kanan dan kiri dikumpulkan.

en: Background full height set
ms: Set tinggi penuh latar belakang

en: Whether this tag affects background height
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi tinggi latar belakang

en: Justification set
ms: Set sama birai

en: Whether this tag affects paragraph justification
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi sama birai perenggan

en: Left margin set
ms: Set jidar kiri

en: Whether this tag affects the left margin
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi jidar kiri

en: Indent set
ms: Set engsot

en: Whether this tag affects indentation
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi pengensotan

en: Pixels above lines set
ms: Set piksel atas baris

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi bilangan piksel di atas baris

en: Pixels below lines set
ms: Set piksel bawah baris

en: Pixels inside wrap set
ms: Set piksel dalam lilitan

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi bilangan piksel antara baris terlilit

en: Right margin set
ms: Set margin kiri

en: Whether this tag affects the right margin
ms: Samada tag ini mempengaruhi margin kanan

en: Underline RGBA set
ms: Set GGBA garis bawah

en: Whether this tag affects underlining color
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi warna bergaris bawah

en: Strikethrough RGBA set
ms: Set RGBA coret tembus

en: Whether this tag affects strikethrough color
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi warna bercoret tembus

en: Wrap mode set
ms: Set mod lilit

en: Whether this tag affects line wrap mode
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi mod lilit

en: Tabs set
ms: Set Tab

en: Whether this tag affects tabs
ms: Sama ada tag ini menpengaruhi tab

en: Invisible set
ms: Set halimunan

en: Whether this tag affects text visibility
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi ketampakan teks

en: Paragraph background set
ms: Set latar belakang perenggan

en: Whether this tag affects the paragraph background color
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi warna latar belakang perenggan

en: Fallback set
ms: Set jatuh balik

en: Whether this tag affects font fallback
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi jatuh balik fon

en: Letter spacing set
ms: Set jarak abjad

en: Whether this tag affects letter spacing
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi jarak abjad

en: Font features set
ms: Set fitur fon

en: Whether this tag affects font features
ms: Sama ada tag ini mempengaruhi fitur fon

en: Pixels Above Lines
ms: Piksel Atas Baris

en: Pixels Below Lines
ms: Piksel Bawah Baris

en: Pixels Inside Wrap
ms: Piksel Dalam Lilitan

en: Wrap Mode
ms: Mod Lilit

en: Left Margin
ms: Jidar Kiri

en: Right Margin
ms: Jidar Kanan

en: Top Margin
ms: Jidar Atas

en: Height of the top margin in pixels
ms: Tinggi bagi jidar atas dalam piksel

en: Bottom Margin
ms: Jidar Bawah

en: Height of the bottom margin in pixels
ms: Tinggi bagi jidar bawah dalam piksel

en: Cursor Visible
ms: Kursor Tampak

en: If the insertion cursor is shown
ms: Jika kursor penyisipan ditunjukkan

en: Buffer
ms: Penimbal

en: The buffer which is displayed
ms: Penimbal yang dipaparkan

en: Whether entered text overwrites existing contents
ms: Samada teks yang dimasukkan menulis-ganti kandungan sedia ada

en: Accepts tab
ms: Tab terima

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ms: Samada Tab akan menghasilkan satu aksara tab bila dimasukkan

en: Whether to use a monospace font
ms: Sama ada mahu guna fon monospace

en: Error underline color
ms: Warna garis bawah ralat

en: Color with which to draw error-indication underlines
ms: Warna yang melukis garis bawah penunjuk-ralat

en: If the toggle button should be pressed in
ms: Jika butang togol patut ditekan

en: If the toggle button is in an "in between" state
ms: Jika butang togol patut dalam keadaan "in between"

en: Draw Indicator
ms: Penunjuk Lukis

en: If the toggle part of the button is displayed
ms: Jika bahagian toggle bagi butang dipaparkan

en: Toolbar Style
ms: Gaya Palang Alat

en: How to draw the toolbar
ms: Bagaimana hendak melukis palang alat

en: Show Arrow
ms: Tunjuk Anak Panah

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ms: Jika satu anak panah patut ditunjukkan jika palang alat tidak muat

en: Size of icons in this toolbar
ms: Saiz bagi ikon dalam palang alat ini

en: Icon size set
ms: Set saiz ikon

en: Whether the icon-size property has been set
ms: Sama ada sifat saiz-ikon telah ditetapkan

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ms: Sama ada item patut menerima ruang tambahan ketika palang alat membesar

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ms: Sama ada item patut saiz serupa seperti lain-lain item seragam

en: Spacer size
ms: Saiz ruang

en: Size of spacers
ms: Saiz bagi ruang

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ms: Amaun ruang sempadan antara bayang palang alat dengan butang

en: Maximum child expand
ms: Anak maksimum dikembangkan

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
ms: Jumlah maksimum ruang bagi item boleh kembang yang diberi

en: Space style
ms: Gaya ruang

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ms: Sama ada ruang adalah garis menegak atau biarkan kosong

en: Button relief
ms: Legaan butang

en: Type of bevel around toolbar buttons
ms: Jenis serong sekeliling butang palang alat

en: Style of bevel around the toolbar
ms: Gaya bagi serong sekeliling palang alat

en: Text to show in the item.
ms: Teks yang ditunjukkan dalam item.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ms: Jika ditetapkan, garisb awah dalam sifat label iaitu aksara berikutnya patut gunakan sebagai kekunci pemecut menmonik dalam menu melimpah

en: Widget to use as the item label
ms: Widget yang digunakan sebagai label item

en: Stock Id
ms: Id stok

en: The stock icon displayed on the item
ms: Ikon stok yang dipaparkan pada item

en: The name of the themed icon displayed on the item
ms: Nama ikon bertema yang dipaparkan pada item

en: Icon widget
ms: Wiget ikon

en: Icon widget to display in the item
ms: Wiget ikon untuk dipaparkan pada item

en: Icon spacing
ms: Jarak ikon

en: Spacing in pixels between the icon and label
ms: Jarak dalam piksel antara ikon dengan label

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ms: Sama ada item palang alat dianggap penting. Bila BENAR, butang palang alat menunjukkan teks dalam mod GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
ms: Tajuk boleh baca-manusia bagi kumpulan item ini

en: A widget to display in place of the usual label
ms: Satu widget yang dipaparkan ditempat biasa label

en: Collapsed
ms: Dikuncupkan

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
ms: Sama ada kumpulan telah dikuncupkan dan item telah disembunyikan

en: ellipsize
ms: elipsize

en: Ellipsize for item group headers
ms: Elipsize untuk pengepala kumpulan item

en: Header Relief
ms: Legaan Pengepala

en: Relief of the group header button
ms: Legaan bagi butang pengepala kumpulan

en: Header Spacing
ms: Jarak Pengepala

en: Spacing between expander arrow and caption
ms: Jarak antara anak panah pengembang dengan kapsyen

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
ms: Sama ada item patut menerima ruang tambahan bila kumpulan mengembang

en: Whether the item should fill the available space
ms: Sama ada item patut mengisi ruang yang tersedia

en: New Row
ms: Baris Baharu

en: Whether the item should start a new row
ms: Sama ada item patut memulakan satu baris baharu

en: Position of the item within this group
ms: Kedudukan item dalam kumpulan ini

en: Size of icons in this tool palette
ms: Saiz bagi ikon dalam palet alat ini

en: Style of items in the tool palette
ms: Gaya bagi item dalam palet alat ini

en: Exclusive
ms: Ekslusif

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
ms: Sama ada kumpulan item patut dikembangkan mengikut masa yang diberi

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
ms: Sama ada kumpulan item patut menerima ruang tambahan bila palet membesar

en: TreeMenu model
ms: Model Menu Pepohon

en: The model for the tree menu
ms: Model untuk menu pepohon

en: TreeMenu root row
ms: Baris root Menu Pepohon

en: The TreeMenu will display children of the specified root
ms: Menu Pepohon akan memaparkan anak root yang dinyatakan

en: Tearoff
ms: Koyak

en: Whether the menu has a tearoff item
ms: Sama ada menu mempunyai satu item koyak

en: Wrap Width
ms: Lebar Lilitan

en: Wrap width for laying out items in a grid
ms: Lilit lebar untuk bentangkan item dalam grid

en: The child model
ms: Model anak

en: The model for the filtermodel to filter
ms: Model untuk filtermodel yang ditapis

en: The virtual root
ms: Root maya

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
ms: Root maya (relatif dengan model anak) bagi filtermodel ini

en: TreeModelSort Model
ms: Model TreeModelSort

en: The model for the TreeModelSort to sort
ms: Model pagi TreeModelSort untuk diisih

en: TreeView Model
ms: Model TreeView

en: The model for the tree view
ms: Model pagi pandangan pepohon

en: Headers Visible
ms: Pengepala Tampak

en: Show the column header buttons
ms: Tunjuk butang pengepala lajur

en: Headers Clickable
ms: Pengepala Boleh Klik

en: Column headers respond to click events
ms: Respons pengepala lajur untuk peristiwa klik

en: Expander Column
ms: Lajur Pengembang

en: Set the column for the expander column
ms: Tetapkan lajur untuk lajur pengembang

en: Rules Hint
ms: Pembayang Peraturan

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ms: Tetapkan satu pembayang pada enjin tema yang melukis baris dalam warna berselang

en: Enable Search
ms: Benarkan Gelintar

en: View allows user to search through columns interactively
ms: Pandangan membolehkna pengguna menggelintar lajur secara interaktif

en: Search Column
ms: Lajur Gelintar

en: Model column to search through during interactive search
ms: Lajur model yang menggelintar ketika gelintar interaktif

en: Fixed Height Mode
ms: Mod Tinggi Tetap

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ms: Lajukan GtkTreeView dengan menganggap semua baris mempunyai ketinggian serupa

en: Hover Selection
ms: Pemilihan Apung

en: Whether the selection should follow the pointer
ms: Sama ada pemilihan patut ikuti penuding

en: Hover Expand
ms: Kembang Apung

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
ms: Sama ada baris patut dikembang/dikuncup bila penuding melalui atasnya

en: Show Expanders
ms: Tunjuk Pengembang

en: View has expanders
ms: Pandangan mempunyai pengembang

en: Level Indentation
ms: Pengensotan Aras

en: Extra indentation for each level
ms: Pengensotan tambahan bagi setiap aras

en: Rubber Banding
ms: Penggetahgelangan

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
ms: Sama ada hendak benarkan pemilihan item berbilang dengan menyeret penuding tetikus

en: Enable Grid Lines
ms: Benarkan Garis Grid

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ms: Sama ada garis gird patut dilukis dalam pandangan pepohon

en: Enable Tree Lines
ms: Benarkan Garis Pepohon

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ms: Sama ada garis pepohon patut dilukis dalam pandangan pepohon

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
ms: Lajur dalam model mengandungi teks tip alat untuk baris

en: Vertical Separator Width
ms: Lebar Pemisah Menegak

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ms: Ruang menegak antara sel.  Mesti satu nombor genap

en: Horizontal Separator Width
ms: Lebar Pemisah Mengufuk

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ms: Ruang mengufuk antara sel.  Mesti satu nombor genap

en: Allow Rules
ms: Benarkan Peraturan

en: Allow drawing of alternating color rows
ms: Benarkan pelukisan baris warna berselang

en: Indent Expanders
ms: Engsot Pengembang

en: Make the expanders indented
ms: Biarkan pengembang diensot

en: Even Row Color
ms: Warna Baris Genap

en: Color to use for even rows
ms: Warna yang digunakan untuk baris genap

en: Odd Row Color
ms: Warna Baris Ganjil

en: Color to use for odd rows
ms: Warna yang digunakan untuk baris ganjil

en: Grid line width
ms: Lebar garisan grid

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
ms: Lebar, dalam piksel, bagi garis grid pandangan pepohon

en: Tree line width
ms: Lebar garisan pepohon

en: Width, in pixels, of the tree view lines
ms: Lebar, dalam piksel, bagi garisan pandangan pepohon

en: Grid line pattern
ms: Pola garisan grid

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
ms: Pola sengkang digunakan untuk melukis garisan grid pandangan pepohon

en: Tree line pattern
ms: Pola garisan pepohon

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
ms: Corak sengkang yang digunakan untuk melukis garisan pandangan pepohon

en: Whether to display the column
ms: Sama ada mahu memaparkan lajur

en: Resizable
ms: Boleh Saiz Semula

en: Column is user-resizable
ms: Lajur ialah boleh-saiz-semula-pengguna

en: Current X position of the column
ms: Kedudukan semasa X bagi lajur

en: Current width of the column
ms: Lebar semasa bagi lajur

en: Sizing
ms: Pensaizan

en: Resize mode of the column
ms: Mod saiz semula bagi lajur

en: Fixed Width
ms: Lebar tetap

en: Current fixed width of the column
ms: Lebar tetap semasa bagi lajur

en: Minimum allowed width of the column
ms: Lebar minimum yang dibenarkan bagi lajur

en: Maximum Width
ms: Lebar Maksimum

en: Maximum allowed width of the column
ms: Lebar maksimum dibenarkan bagi lajur

en: Title to appear in column header
ms: Tajuk yang muncul dalam pengepala lajur

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ms: Lajur berkongsi lebar tambahan yang diperuntukkan pada widget

en: Clickable
ms: Boleh Klik

en: Whether the header can be clicked
ms: Sama ada pengepala boleh diklik

en: Widget to put in column header button instead of column title
ms: Widget yang diletak dalam butang pengepala lajur selain dari tajuk lajur

en: X Alignment of the column header text or widget
ms: Jajaran X bagi teks atau widget pengepala lajur

en: Whether the column can be reordered around the headers
ms: Sama ada lajur boleh ditertib semula sekeliling pengepala

en: Sort indicator
ms: Penunjuk isih

en: Whether to show a sort indicator
ms: Sama ada mahu menunjukkan satu penunjuk isih

en: Sort order
ms: Tertib isih

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ms: Arah isih yang mana penunjuk isih patut tunjukkan

en: Sort column ID
ms: ID lajur isih

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
ms: ID lajur isih logikal bagi isih lajur ini bila terpilih untuk pengisihan

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ms: Tentukan bagaimana kotak berbayang sekeliling port pandang dilukis

en: Use symbolic icons
ms: Guna ikon simbolik

en: Whether to use symbolic icons
ms: Sama ada mahu menggunakan ikon simbolik

en: Widget name
ms: Nama widget

en: The name of the widget
ms: Nama bagi wiget

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ms: Widget induk kepada widget ini. Mesti mengandungi satu wiget Bekas

en: Width request
ms: Permintaan lebar

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ms: Batalkan permintaan lebar bagi widget, atau -1 jika permintaan tabii patut digunakan

en: Height request
ms: Permintaan tinggi

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ms: Batalkan permintaan tinggi bagi widget, atau -1 jika permintaan tabii patut digunakan

en: Whether the widget is visible
ms: Sama ada widget adalah tampak

en: Whether the widget responds to input
ms: Sama ada widget memberi respons kepada input

en: Application paintable
ms: Aplikasi boleh cat

en: Whether the application will paint directly on the widget
ms: Sama ada aplikasi akanmengecat terus pada widget

en: Can focus
ms: Boleh fokus

en: Whether the widget can accept the input focus
ms: Sama ada widget dapat menerima fokus input

en: Has focus
ms: Mempunyai fokus

en: Whether the widget has the input focus
ms: Sama ada wiget mempunyai fokus input

en: Is focus
ms: Adalah fokus

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
ms: Sama ada widget adalah widget fokus dalam aras tertinggi

en: Focus on click
ms: Fokus bila klik

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
ms: Sama ada widget patut mencekau fokus bila ia diklik dengan tetikus

en: Can default
ms: Boleh lalai

en: Whether the widget can be the default widget
ms: Sama ada widget boleh menjadi widget lalai

en: Has default
ms: Mempunyai lalai

en: Whether the widget is the default widget
ms: Sama ada widget adalah widget lalai

en: Receives default
ms: Menerima lalai

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ms: Jika BENAR, widget akan menerima tindakan lalai bila ia terfokus

en: Composite child
ms: Anak komposit

en: Whether the widget is part of a composite widget
ms: Sama ada widget adalah sebahagian dari widget komposit

en: Style
ms: Gaya

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ms: Gaya bagi widget, yang mengandungi maklumat bagaimana rupanya (warna dll)

en: Events
ms: Peristiwa

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ms: Topeng peristiwa yang menentukan jenis GdkEvents apakah widget ini perolehi

en: No show all
ms: Tidak tunjuk semua

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ms: Sama ada gtk_widget_show_all() patut mempengaruhi widget ini

en: Whether this widget has a tooltip
ms: Sama ada widget ini mempunyai tip alat

en: The widget's window if it is realized
ms: Widget tetingkap jika ia direalisasikan

en: Double Buffered
ms: Penimbalan Berganda

en: Whether the widget is double buffered
ms: Sama ada widget tertimbal ganda dua

en: How to position in extra horizontal space
ms: Bagaimana mahu meletak dalam ruang mengufuk tambahan

en: How to position in extra vertical space
ms: Bagaimana mahu meletak dalam ruang menegak tambahan

en: Margin on Left
ms: Jidari di Kiri

en: Pixels of extra space on the left side
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada sisi kiri

en: Margin on Right
ms: Jidar di Kanan

en: Pixels of extra space on the right side
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada sisi kanan

en: Margin on Start
ms: Margin pada Permulaan

en: Pixels of extra space on the start
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada permulaan

en: Margin on End
ms: Margin di Penghujung

en: Pixels of extra space on the end
ms: Piksel bagi ruang tambahan di penghujung

en: Margin on Top
ms: Jidar di Atas

en: Pixels of extra space on the top side
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada sisi atas

en: Margin on Bottom
ms: Jidar di Bawah

en: Pixels of extra space on the bottom side
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada sisi bawah

en: All Margins
ms: Semua Jidar

en: Pixels of extra space on all four sides
ms: Piksel bagi ruang tambahan pada keempat-empat sisi

en: Horizontal Expand
ms: Kembang Mengufuk

en: Whether widget wants more horizontal space
ms: Sama ada widget mahukan lebih ruang mengufuk

en: Horizontal Expand Set
ms: Set Kembang Mengufuk

en: Whether to use the hexpand property
ms: Sama ada mahu menggunakan sifat hexpand

en: Vertical Expand
ms: Kembang Menegak

en: Whether widget wants more vertical space
ms: Sama ada widget mahu lebih ruang menegak

en: Vertical Expand Set
ms: Set Kembang Menegak

en: Whether to use the vexpand property
ms: Sama ada mahu gunakan sifat vexpand

en: Expand Both
ms: Kembang Kedua-duanya

en: Whether widget wants to expand in both directions
ms: Sama ada widget mahu kembangkan pada kedua-dua arah

en: Opacity for Widget
ms: Kelegapan Widget

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
ms: Kelegapan bagi widget, dari 0 hingga 1

en: Scale factor
ms: Faktor skala

en: The scaling factor of the window
ms: Faktor penskalaan tetingkap

en: Interior Focus
ms: Fokus Dalaman

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ms: Sama ada mahu melukis penunjuk fokus dalam widget

en: Focus linewidth
ms: Lebar garisan fokus

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ms: Lebar, dalam piksel, bagi garisan penunjuk fokus

en: Focus line dash pattern
ms: Pola sengkang garisan fokus

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
ms: Pola sengkang yang digunakan untuk melukis penunjuk fokus. Nilai aksara ditafsir sebagai lebar piksel bagi segmen garisan hidup dan mati yang berulangan.

en: Focus padding
ms: Pemadatan fokus

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ms: Lebar, dalam piksel, antara penunjuk fokus dan 'kotak' widget

en: Cursor color
ms: Warna kursor

en: Color with which to draw insertion cursor
ms: Warna yang digunakan untuk melukis kursor penyisipan

en: Secondary cursor color
ms: Warna kursor sekunder

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ms: Warna yang melukis kursor penyisipan sekunder ketika menyunting campuran teks kanan-ke-kiri dan kiri-ke-kanan

en: Cursor line aspect ratio
ms: Nisbah bidang garisan kursor

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ms: Nisbah bidang yang digunakan untuk melukis kursor penyisipan

en: Window dragging
ms: Penyeretan tetingkap

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
ms: Sama ada tetingkap boleh diseret dan dimaksimumkan dengan mengklik pada kawasan kosong

en: Unvisited Link Color
ms: Warna Pautan Tidak Dilawati

en: Color of unvisited links
ms: Warna bagi pautan yang tidak dilawati

en: Visited Link Color
ms: Warna Pautan Dilawati

en: Color of visited links
ms: Warna bagi pautan yang dilawati

en: Wide Separators
ms: Pemisah Lebar

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
ms: Sama ada pemisah mempunyai lebar boleh konfigur dan patut dilukis menggunakan satu kotak selain dari satu garisan

en: Separator Width
ms: Lebar Pemisah

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ms: Lebar bagi pemisah jika "pemisah-lebar" adalah BENAR

en: Separator Height
ms: Tinggi Pemisah

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ms: Tinggi bagi pemisah jika "pemisah-lebar" adalah BENAR

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ms: Panjang Anak Panah Tatal Mengufuk

en: The length of horizontal scroll arrows
ms: Panjang bagi anak panah tatal mengufuk

en: Vertical Scroll Arrow Length
ms: Panjang Anak Panah Tatal Menegak

en: The length of vertical scroll arrows
ms: Lebar bagi anak panah tatal menegak

en: Width of text selection handles
ms: Lebar bagi pemegang pemilihan teks

en: Height of text selection handles
ms: Tinggi bagi pemegang pemilihan teks

en: Window Type
ms: Jenis Tetingkap

en: The type of the window
ms: Jenis bagi tetingkap

en: Window Title
ms: Tajuk Tetingkap

en: The title of the window
ms: Tajuk bagi tetingkap

en: Window Role
ms: Peranan Tetingkap

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ms: Pengecam unik untuk tetingkap yang digunakan ketika memulihkan satu sesi

en: Startup ID
ms: ID Permulaan

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
ms: Pengecam permulaan unik untuk tetingkap yang digunakan oleh pemberitahuan-permulaan

en: If TRUE, users can resize the window
ms: Jika BENAR, pengguna boleh saizkan semula tetingkap

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ms: Jika BENAR, tetingkap adalah modal (tetingkap lain tidakk boleh digunakan bila ini naik ke atas)

en: Window Position
ms: Kedudukan Tetingkap

en: The initial position of the window
ms: Kedudukan awal bagi tetingkap

en: Default Width
ms: Lebar Lalai

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ms: Lebar lalai bagi tetingkap, digunakan ketika mula menunjukkan tetingkap

en: Default Height
ms: Tinggi Lalai

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ms: Tinggi lalai bagi tetingkap, digunakan ketika mula menunjukkan tetingkap

en: Destroy with Parent
ms: Musnah dengan Induk

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ms: Jika tetingkap ini patut dimusnahkan ketika induk dimusnahkan

en: Hide the titlebar during maximization
ms: Sembunyi palang tajuk semasa dimaksimumkan

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
ms: Jika palang tetingkap tajuk ini patut disembunyikan ketika tetingkap dimaksimumkan

en: Icon for this window
ms: Ikon bagi tetingkap ini

en: Mnemonics Visible
ms: Mnemonik Tampak

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
ms: Sama ada mnemonik buat masa ini kelihatan dalam tetingkap ini

en: Focus Visible
ms: Fokus Tampak

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
ms: Sama ada petak fokus buat masa ini tampak dalam tetingkap ini

en: Name of the themed icon for this window
ms: Nama ikon bertema untuk tetingkap ini

en: Is Active
ms: Adalah Aktif

en: Whether the toplevel is the current active window
ms: Samada aras teratas adalah tetingkap aktif semasa

en: Focus in Toplevel
ms: Fokus dalam Aras Teratas

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ms: Sama ada fokus input adalah dalam GtkWindow ini

en: Type hint
ms: Pembayang jenis

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
ms: Pembayang untuk membantu persekitaran atas meja memahami apakah jenis tetingkap ini dan bagaimana hendak menguruskannya.

en: Skip taskbar
ms: Langkau palang tugas

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ms: BENAR jika tetingkap tidak patut berada dalam palang tugas.

en: Skip pager
ms: Langkau pengelui

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ms: BENAR jika tetingkap tidak patut berada dalam pengelui.

en: Urgent
ms: Segera

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
ms: BENAR jika tetingkap patut dibawa kepada perhatian pengguna.

en: Accept focus
ms: Terima fokus

en: TRUE if the window should receive the input focus.
ms: BENAR jika tetingkap patut menerima fokus input.

en: Focus on map
ms: Fokus pada peta

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
ms: BENAR jika tetingkap patut menerima fokus input bila dipetakan.

en: Decorated
ms: Dihias

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ms: Sama ada tetingkap patut dihias oleh pengurus tetingkap

en: Deletable
ms: Boleh Padam

en: Whether the window frame should have a close button
ms: Sama ada bingkai tetingkap patut mempunyai satu butang tutup

en: Resize grip
ms: Saiz semula grip

en: Specifies whether the window should have a resize grip
ms: Tentukan sama ada tetingkap patut mempunyai grip saiz semula

en: Resize grip is visible
ms: Grip saiz semula adalah tampak

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
ms: Nyatakan sama ada grip saiz semula bagi tetingkap adalah kelihatan.

en: Gravity
ms: Graviti

en: The window gravity of the window
ms: Graciti tetingkap bagi tetingkap

en: Attached to Widget
ms: Dilampir ke Widget

en: The widget where the window is attached
ms: Widget yang mana tetingkap dilampirkan

en: Is maximized
ms: Adalah dimaksimumkan

en: Whether the window is maximized
ms: Sama ada tetingkap dimaksimumkan

en: The GtkApplication for the window
ms: GtkApplication untuk tetingkap

en: Decorated button layout
ms: Bentangan butang berhias

en: Decoration resize handle size
ms: Saiz pemegang saiz semula hiasan

en: Cloud Print account
ms: Akaun Cetak Awan

en: GtkCloudprintAccount instance
ms: Tika GtkCloudprintAccount

en: Printer ID
ms: ID Pencetak

en: Cloud Print printer ID
ms: ID pencetak Cetak Awan

en: Color Profile Title
ms: Tajuk Profil Warna

en: The title of the color profile to use
ms: Tajuk bagi profil warna yang digunakan
