gtk+ - en to sr translation catalogue (2238 entries)

en: Display
sr: Prikaz

en: Cursor type
sr: Vrsta kurzora

en: Standard cursor type
sr: Uobičajena vrsta kurzora

en: Display of this cursor
sr: Prikaz ovog kurzora

en: Device Display
sr: Ekran uređaja

en: Display which the device belongs to
sr: Ekran kome pripada uređaj

en: Device manager
sr: Upravnik uređaja

en: Device manager which the device belongs to
sr: Upravnik uređaja kome pripada uređaj

en: Device name
sr: Naziv uređaja

en: Device type
sr: Vrsta uređaja

en: Device role in the device manager
sr: Uloga uređaja u upravniku uređaja

en: Associated device
sr: Pridruženi uređaj

en: Associated pointer or keyboard with this device
sr: Pridruženi pokazivač ili tastatura sa ovim uređajem

en: Input source
sr: Izvor ulaza

en: Source type for the device
sr: Vrsta izvora za uređaj

en: Input mode for the device
sr: Ulazni režim za uređaj

en: Whether the device has a cursor
sr: Da li uređaj ima kurzor

en: Whether there is a visible cursor following device motion
sr: Da li postoji vidljivi kurzor koji sledi pokrete uređaja

en: Number of axes in the device
sr: Broj osa u uređaju

en: Vendor ID
sr: IB prodavca

en: Product ID
sr: IB proizvoda

en: Seat
sr: Smeštaj

en: Number of concurrent touches
sr: Broj uporednih dodira

en: Axes
sr: Ose

en: Tool
sr: Alat

en: The tool that is currently used with this device
sr: Alat koji se trenutno koristi sa ovim uređajem

en: Display for the device manager
sr: Prikaz za upravnika uređaja

en: Default Display
sr: Podrazumevani prikaz

en: The default display for GDK
sr: Podrazumevani prikaz za GDK

en: The GDK display used to create the GL context
sr: GDK prikaz u upotrebi za pravljenje GL konteksta

en: Window
sr: Prozor

en: The GDK window bound to the GL context
sr: GDK prozor koji je vezan za GL kontekst

en: Shared context
sr: Deljeni kontekst

en: The GL context this context shares data with
sr: GL kontekst sa kojim ovaj kontekst deli podatke

en: Font options
sr: Mogućnosti fonta

en: The default font options for the screen
sr: Podrazumevane mogućnosti fonta na ekranu

en: Font resolution
sr: Rezolucija fonta

en: The resolution for fonts on the screen
sr: Rezolucija fontova na ekranu

en: Cursor
sr: Kurzor

en: Opcode
sr: Opkôd

en: Opcode for XInput2 requests
sr: Opkôd za zahteve ulaza2 Iksa

en: Major
sr: Glavni

en: Major version number
sr: Broj glavnog izdanja

en: Minor
sr: Sporedni

en: Minor version number
sr: Broj sporednog izdanja

en: Device ID
sr: IB uređaja

en: Device identifier
sr: Odrednik uređaja

en: Cell renderer
sr: Iscrtavač ćelije

en: The cell renderer represented by this accessible
sr: Iscrtavač ćelije predstavljen ovim pristupnim

en: Name
sr: Naziv

en: A unique name for the action.
sr: Jedinstveni naziv za radnju.

en: Label
sr: Natpis

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sr: Natpis koji se koristi za stavke izbornika i dugmad koja pokreću ovu radnju.

en: Short label
sr: Kraći natpis

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sr: Kraći natpis koji se može koristiti na dumgadima trake alata.

en: Tooltip
sr: Oblačić

en: A tooltip for this action.
sr: Oblačić za ovu radnju.

en: Stock Icon
sr: Isporučena ikonica

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sr: Isporučena ikonica koja se prikazuje u elementima koji predstavljaju ovu radnju.

en: GIcon
sr: Gikonica

en: The GIcon being displayed
sr: Gikonica koja je prikazana

en: Icon Name
sr: Naziv ikonice

en: The name of the icon from the icon theme
sr: Naziv ikonice iz teme ikonica

en: Visible when horizontal
sr: Vidljivo kada je vodoravno

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sr: Da li se prikazuje stavka trake alata kada je traka alata postavljena vodoravno.

en: Visible when overflown
sr: Vidljivo kada izlazi iz okvira

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
sr: Kada je postavljeno, posrednici oblačića za ovu radnju se prikazuju u izborniku trake alata van okvira.

en: Visible when vertical
sr: Vidljivo kada je uspravno

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sr: Da li se prikazuje stavka trake alata kada je traka alata postavljena uspravno.

en: Is important
sr: Važno je

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
sr: Da li se radnja smatra važnom. Ako je postavljeno, posrednici za stavke alata ove radnje prikazuju tekst u režimu „GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ“.

en: Hide if empty
sr: Sakrij ako je prazno

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
sr: Kada je postavljeno, prazni posrednici izbornika za ovu radnju se skrivaju.

en: Sensitive
sr: Osetljivo

en: Whether the action is enabled.
sr: Da li je radnja uključena.

en: Visible
sr: Vidljivo

en: Whether the action is visible.
sr: Da li je radnja vidljiva.

en: Action Group
sr: Grupa radnje

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sr: Grupa Gtk radnje kojoj je ova Gtk radnja pridružena, ili „NULL“ (za unutrašnju upotrebu).

en: Always show image
sr: Uvek prikazuje sliku

en: Whether the image will always be shown
sr: Da li je slika uvek vidljiva

en: A name for the action group.
sr: Naziv za grupu radnje.

en: Whether the action group is enabled.
sr: Da li je grupa radnje uključena.

en: Whether the action group is visible.
sr: Da li je grupa radnje vidljiva.

en: Accelerator Group
sr: Grupa prečice

en: The accelerator group the actions of this group should use.
sr: Grupa prečice koju treba da koriste radnje ove grupe.

en: Related Action
sr: Povezana radnja

en: The action this activatable will activate and receive updates from
sr: Radnja koju će ovaj element sa mogućnošću aktiviranja pokrenuti i od koje će primati ažuriranja

en: Use Action Appearance
sr: Koristi izgled radnje

en: Whether to use the related actions appearance properties
sr: Da li će se koristiti svojstva izgleda povezanih radnji

en: Horizontal alignment
sr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sr: Vodoravni položaj sadržanog elementa u dostupnom prostoru. 0.0 označava levo poravnanje, 1.0 desno poravnanje.

en: Vertical alignment
sr: Uspravno poravnanje

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sr: Uspravni položaj sadržanog elementa u dostupnom prostoru. 0.0 označava poravnanje sa vrhom, a 1.0 poravnanje sa dnom.

en: Horizontal scale
sr: Vodoravna razmera

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Ako je dostupan vodoravni prostor veći od neophodnog za porod, koliko iskoristiti za porod. 0.0 znači ništa, a 1.0 znači sve

en: Vertical scale
sr: Uspravna razmera

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Ako je dostupan uspravni prostor veći od neophodnog za porod, koliko iskoristiti za porod. 0.0 znači ništa, a 1.0 znači sve

en: Top Padding
sr: Popuna na vrhu

en: The padding to insert at the top of the widget.
sr: Popuna koja se ubacuje na vrh elementa.

en: Bottom Padding
sr: Popuna na dnu

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sr: Popuna koja se ubacuje na dno elementa.

en: Left Padding
sr: Leva popuna

en: The padding to insert at the left of the widget.
sr: Popuna koja se ubacuje na levu stranu elementa.

en: Right Padding
sr: Desna popuna

en: The padding to insert at the right of the widget.
sr: Popuna koja se ubacuje na desnu stranu elementa.

en: Arrow direction
sr: Smer strelice

en: The direction the arrow should point
sr: Smer u kome strelica treba da pokazuje

en: Arrow shadow
sr: Senka strelice

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sr: Izgled senke koja okružuje strelicu

en: Arrow Scaling
sr: Širenje strelice

en: Amount of space used up by arrow
sr: Količina prostora za strelicu

en: Has Opacity Control
sr: Sadrži upravljanje providnošću

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sr: Da li izbornik boje dozvoljava postavljanje providnosti

en: Has palette
sr: Sadrži paletu

en: Whether a palette should be used
sr: Da li treba koristiti paletu

en: Current Color
sr: Trenutna boja

en: The current color
sr: Trenutna boja

en: Current Alpha
sr: Trenutna providnost

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Trenutna vrednost providnosti (0 — potpuno providno, 65535 — potpuno neprovidno)

en: Current RGBA
sr: Trenutna RGBA

en: The current RGBA color
sr: Trenutna RGBA boja

en: Color Selection
sr: Izbor boje

en: The color selection embedded in the dialog.
sr: Izbor boje ugnježden u prozorčetu.

en: OK Button
sr: Dugme „U redu“

en: The OK button of the dialog.
sr: Dugme „U redu“ na prozorčetu.

en: Cancel Button
sr: Dugme „Otkaži“

en: The cancel button of the dialog.
sr: Dugme „Otkaži“ na prozorčetu.

en: Help Button
sr: Dugme „Pomoć“

en: The help button of the dialog.
sr: Dugme „Pomoć“ na prozorčetu.

en: Font name
sr: Naziv fonta

en: The string that represents this font
sr: Niska koji predstavlja ovaj font

en: Preview text
sr: Tekst pregleda

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sr: Tekst koji se prikazuje radi isprobavanja izabranog pisma

en: Shadow type
sr: Vrsta senke

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sr: Izgled senke koja uokviruje sadržaoca

en: Handle position
sr: Položaj ručke

en: Position of the handle relative to the child widget
sr: Položaj ručke u odnosu na sadržani element

en: Snap edge
sr: Privuci ivici

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sr: Strana kućice sa ručkom koja se poravnava tačkom prijanjanja

en: Snap edge set
sr: Postavljeno privlačenje ivici

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sr: Da li se koristi vrednost iz osobine „snap_edge“ (privuci ivici) ili vrednost izvedena iz „handle_position“ (pozicija ručke)

en: Child Detached
sr: Porod je otkačen

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
sr: Logička vrednost koja ukazuje da li je porod kućice sa ručkom zakačen ili otkačen.

en: Image widget
sr: Element slike

en: Child widget to appear next to the menu text
sr: Sadržani element koji se pojavljuje pored teksta izbornika

en: Use stock
sr: Koristi već pripremljene

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
sr: Da li će da koristi tekst natpisa za stvaranje stavke izbornika spremnika

en: Accel Group
sr: Grupa prečice

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
sr: Grupa prečice koja se koristi za tastere prečica spremnika

en: X align
sr: Vodoravno poravnanje

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sr: Vodoravno poravnanje, od 0 (levo) do 1 (desno). Obrnuto za rasporede sa desna na levo.

en: Y align
sr: Uspravno poravnanje

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sr: Uspravno poravnanje, od 0 (vrh) do 1 (dno)

en: X pad
sr: Vodoravna popuna

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sr: Količina razmaka koji se dodaje levo i desno od elementa, u tačkama

en: Y pad
sr: Uspravna popuna

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sr: Količina razmaka koji se dodaje na vrhu i na dnu elementa, u tačkama

en: Icon's count
sr: Broj ikonice

en: The count of the emblem currently displayed
sr: Broj trenutno prikazanog obeležja

en: Icon's label
sr: Oznaka ikonice

en: The label to be displayed over the icon
sr: Oznaka koja se prikazuje preko ikonice

en: Icon's style context
sr: Postavljen stil pisma

en: The style context to theme the icon appearance
sr: Kontekst stila do teme izgleda ikonice

en: Background icon
sr: Pozadinska ikonica

en: The icon for the number emblem background
sr: Ikonica za pozadinu broja obeležja

en: Background icon name
sr: Naziv pozadinske ikonice

en: The icon name for the number emblem background
sr: Naziv ikonice za pozadinu broja obeležja

en: The value
sr: Vrednost

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sr: Vrednost koju vraća „gtk_radio_action_get_current_value()“ kada je ova radnja tekuća radnja njegove grupe.

en: Group
sr: Grupa

en: The radio action whose group this action belongs to.
sr: Radio-radnja čijoj grupi ova radnja pripada.

en: The current value
sr: Trenutna vrednost

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
sr: Svojstvo vrednosti trenutno aktivnog člana grupe kojoj ova radnja pripada.

en: Show Numbers
sr: Pokazuje brojeve

en: Whether the items should be displayed with a number
sr: Da li stavke trebaju biti prikazane sa brojevima

en: Pixbuf
sr: Sličica

en: A GdkPixbuf to display
sr: Gdk sličica za prikaz

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: Filename to load and display
sr: Naziv datoteke za učitavanje i prikaz

en: Stock ID
sr: ID pripremljene

en: Stock ID for a stock image to display
sr: IB pripremljene slike za prikaz

en: Storage type
sr: Vrsta smeštaja

en: The representation being used for image data
sr: Način zapisa koji se koristi za podatke za sliku

en: Size
sr: Veličina

en: The size of the icon
sr: Veličina ikonice

en: Screen
sr: Ekran

en: The screen where this status icon will be displayed
sr: Ekran na kojem će se prikazati ova ikonica stanja

en: Whether the status icon is visible
sr: Da li je ikonica stanja vidljiva

en: Embedded
sr: Ugnježdeno

en: Whether the status icon is embedded
sr: Da li je ikonica stanja ugnježdena

en: Orientation
sr: Usmerenje

en: The orientation of the tray
sr: Usmerenje fioke

en: Has tooltip
sr: Ima savet

en: Whether this tray icon has a tooltip
sr: Da li ikonica fioke ima savet

en: Tooltip Text
sr: Tekst saveta

en: The contents of the tooltip for this widget
sr: Sadržaj saveta ovog elementa

en: Tooltip markup
sr: Oznake saveta

en: The contents of the tooltip for this tray icon
sr: Sadržaj saveta ove ikonice fioke

en: Title
sr: Naslov

en: The title of this tray icon
sr: Naslov ove ikonice fioke

en: Style context
sr: Sadržaj stila

en: GtkStyleContext to get style from
sr: Iz kog sadržaja Gtk stila će biti uzet stil

en: Rows
sr: Redovi

en: The number of rows in the table
sr: Broj redova u tabeli

en: Columns
sr: Stupci

en: The number of columns in the table
sr: Broj stubaca u tabeli

en: Row spacing
sr: Razmak redova

en: The amount of space between two consecutive rows
sr: Razmak između dva susedna reda

en: Column spacing
sr: Razmak stubaca

en: The amount of space between two consecutive columns
sr: Razmak između dva susedna stupca

en: Homogeneous
sr: Jednoobrazno

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
sr: Ako je postavljeno, onda su sva polja tabele jednake širine i visine

en: Left attachment
sr: Levo pripajanje

en: The column number to attach the left side of the child to
sr: Broj stupca za koji prikačiti levu stranu sadržanog elementa

en: Right attachment
sr: Desno pripajanje

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sr: Broj stupca za koji prikačiti desnu stranu sadržanog elementa

en: Top attachment
sr: Gornje pripajanje

en: The row number to attach the top of a child widget to
sr: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: Bottom attachment
sr: Donje pripajanje

en: The row number to attach the bottom of the child to
sr: Broj reda za koji prikačiti donju stranu sadržanog elementa

en: Horizontal options
sr: Vodoravne postavke

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sr: Postavke koje navode vodoravno ponašanje sadržanog elementa

en: Vertical options
sr: Uspravne postavke

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sr: Postavke koje navode uspravno ponašanje sadržanog elementa

en: Horizontal padding
sr: Vodoravna popuna

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sr: Dodatni razmak između sadržanog elementa i njegovog levog i desnog suseda, u tačkama

en: Vertical padding
sr: Uspravna popuna

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sr: Dodatni razmak između sadržanog elementa i njegovog gornjeg i donjeg suseda, u tačkama

en: Theming engine name
sr: Naziv teme

en: Create the same proxies as a radio action
sr: Pravi iste posrednike kao i radio-radnja

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sr: Da li posrednici za ovu radnju izgledaju kao posrednici za radio-radnje

en: Active
sr: Radan

en: Whether the toggle action should be active
sr: Da li prekidačka radnja treba da bude radna ili ne

en: Foreground color
sr: Boja iscrtavanja

en: Foreground color for symbolic icons
sr: Boja iscrtavanja za simboličke ikonice

en: Error color
sr: Boja greške

en: Error color for symbolic icons
sr: Boja greške za simboličke ikonice

en: Warning color
sr: Boja upozorenja

en: Warning color for symbolic icons
sr: Boja upozorenja za simboličke ikonice

en: Success color
sr: Boja uspeha

en: Success color for symbolic icons
sr: Boja uspeha za simboličke ikonice

en: Padding
sr: Popuna

en: Padding that should be put around icons in the tray
sr: Ispunjavanje koje treba postaviti oko ikonica u paleti

en: Icon Size
sr: Veličina ikonice

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
sr: Veličina u tačkama na koju ikonice moraju biti postavljene, ili nula

en: Add tearoffs to menus
sr: Dodaje otcepljivanje u izbornike

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sr: Da li se dodaju stavke izbornika za otcepljivanje u izbornike

en: Merged UI definition
sr: Spojena odrednica sučelja

en: An XML string describing the merged UI
sr: IksML niska koja opisuje spojeno sučelje

en: Program name
sr: Naziv programa

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
sr: Naziv programa. Ukoliko nije postavljeno, podrazumeva se „g_get_application_name()“

en: Program version
sr: Izdanje programa

en: The version of the program
sr: Izdanje programa

en: Copyright string
sr: Tekst autorskih prava

en: Copyright information for the program
sr: Podaci o autorskim pravima programa

en: Comments string
sr: Napomene

en: Comments about the program
sr: Napomene o programu

en: License
sr: Dozvola

en: The license of the program
sr: Dozvola za korišćenje programa

en: License Type
sr: Vrsta dozvole

en: The license type of the program
sr: Vrsta dozvole za korišćenje programa

en: Website URL
sr: Adresa veb stranice

en: The URL for the link to the website of the program
sr: Adresa za vezu ka veb stranici programa

en: Website label
sr: Natpis veb stranice

en: The label for the link to the website of the program
sr: Natpis za vezu ka veb stranici programa

en: Authors
sr: Autori

en: List of authors of the program
sr: Spisak autora programa

en: Documenters
sr: Dokumentacija

en: List of people documenting the program
sr: Spisak osoba koje su napisale dokumentaciju programa

en: Artists
sr: Grafika

en: List of people who have contributed artwork to the program
sr: Spisak osoba koje su izradile grafiku za program

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sr: Zasluge prevodilaca. Ova niska treba da bude naznačena za prevod

en: Logo
sr: Logotip

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
sr: Logotip za prozorče o programu. Ukoliko nije postavljeno, podrazumeva se „gtk_window_get_default_icon_list()“

en: Logo Icon Name
sr: Naziv ikonice logotipa

en: A named icon to use as the logo for the about box.
sr: Imenovana ikonica za logotip u prozorčetu o programu.

en: Wrap license
sr: Prelomi dozvolu

en: Whether to wrap the license text.
sr: Da li će se prelamati tekst dozvole.

en: Accelerator Closure
sr: Ostvarivanje prečice

en: The closure to be monitored for accelerator changes
sr: Koji skup tastera će biti praćen za izmenama prečice

en: Accelerator Widget
sr: Element za prečicu

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sr: Element koji će biti praćen za izmenama prečice

en: Widget
sr: Element

en: The widget referenced by this accessible.
sr: Element na koji ukazuje ovaj pristupni.

en: Action name
sr: Naziv radnje

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
sr: Naziv pripadajuće radnje, kao „app.quit“

en: Action target value
sr: Vrednost mete radnje

en: The parameter for action invocations
sr: Parametar za prizivanje radnje

en: Pack type
sr: Vrsta vezivanja

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sr: Određuje da li je sadržani element vezan za početak ili kraj sadržaoca

en: Position
sr: Položaj

en: The index of the child in the parent
sr: Indeks sadržanog elementa u sadržaocu

en: Value
sr: Vrednost

en: The value of the adjustment
sr: Vrednost doterivanja

en: Minimum Value
sr: Najmanja vrednost

en: The minimum value of the adjustment
sr: Najmanja vrednost doterivanja

en: Maximum Value
sr: Najveća vrednost

en: The maximum value of the adjustment
sr: Najveća vrednost doterivanja

en: Step Increment
sr: Korak uvećanja

en: The step increment of the adjustment
sr: Korak uvećanja doterivanja

en: Page Increment
sr: Stranično uvećanje

en: The page increment of the adjustment
sr: Stranično uvećanje doterivanja

en: Page Size
sr: Veličina stranice

en: The page size of the adjustment
sr: Veličina stranice doterivanja

en: Include an 'Other…' item
sr: Uključivanje stavke „Ostalo…“

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
sr: Da li prozorče za izbor treba da sadrži stavku koja pokreće Gtk prozorče za izbor programa

en: Show default item
sr: Prikazuje podrazumevanu stavku

en: Whether the combobox should show the default application on top
sr: Da li prozorče za izbor treba da pokaže podrazumevani program na vrhu

en: Heading
sr: Naslov

en: The text to show at the top of the dialog
sr: Tekst za prikazivanje na vrhu prozorčeta

en: Content type
sr: Vrsta sadržaja

en: The content type used by the open with object
sr: Vrsta sadržaja koju koristi otvori predmetom

en: GFile
sr: Gdatoteka

en: The GFile used by the app chooser dialog
sr: Gdatoteka koju koristi prozorče birača programa

en: Show default app
sr: Prikazuje podrazumevani program

en: Whether the widget should show the default application
sr: Da li element treba da pokaže podrazumevani program

en: Show recommended apps
sr: Prikazuje preporučene programe

en: Whether the widget should show recommended applications
sr: Da li element treba da pokaže preporučene programe

en: Show fallback apps
sr: Prikazuje programe prebacivanja

en: Whether the widget should show fallback applications
sr: Da li element treba da pokaže programe prebacivanja

en: Show other apps
sr: Prikazuje druge programe

en: Whether the widget should show other applications
sr: Da li element treba da pokaže druge programe

en: Show all apps
sr: Prikazuje sve programe

en: Whether the widget should show all applications
sr: Da li element treba da pokaže sve programe

en: Widget's default text
sr: Podrazumevani tekst elementa

en: The default text appearing when there are no applications
sr: Podrazumevani tekst koji se pojavljuje kada nema programa

en: Register session
sr: Sesija registra

en: Register with the session manager
sr: Registar sa upravnikom uređaja

en: Screensaver Active
sr: Čuvar ekrana pokrenut

en: Whether the screensaver is active
sr: Da li je čuvar ekrana pokrenut

en: Application menu
sr: Izbornik programa

en: The GMenuModel for the application menu
sr: Model Gizbornika za izbornik programa

en: Menubar
sr: Traka izbornika

en: The GMenuModel for the menubar
sr: Model Gizbornika za traku izbornika

en: Active window
sr: Pokrenut prozor

en: The window which most recently had focus
sr: Prozor koji je poslednji bio u prvom planu

en: Show a menubar
sr: Prikazuje traku izbornika

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
sr: Postavljeno ako prozor treba da prikaže traku izbornika na vrhu prozora.

en: Horizontal Alignment
sr: Vodoravno poravnanje

en: X alignment of the child
sr: Položeno poravnanje sadržanog elementa

en: Vertical Alignment
sr: Uspravno poravnanje

en: Y alignment of the child
sr: Uspravno poravnanje sadržanog elementa

en: Ratio
sr: Odnos

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sr: Odnos dimenzija ukoliko se ne postavlja prema sadržanom elementu

en: Obey child
sr: Prema sadržanom elementu

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sr: Primorati da se odnos dimenzija slaže sa odnosom dimenzija okvira sadržanog elementa

en: Use Header Bar
sr: Koristi traku zaglavlja

en: Use Header Bar for actions.
sr: Koristi traku zaglavlja za radnje.

en: Header Padding
sr: Popuna zaglavlja

en: Number of pixels around the header.
sr: Broj piksela oko zaglavlja.

en: Content Padding
sr: Popuna sadržaja

en: Number of pixels around the content pages.
sr: Broj piksela oko strana sa sadržajem.

en: Page type
sr: Vrsta strane

en: The type of the assistant page
sr: Vrsta strane pomoćnika

en: Page title
sr: Naslov strane

en: The title of the assistant page
sr: Naslov strane pomoćnika

en: Header image
sr: Slika u zaglavlju

en: Header image for the assistant page
sr: Slika u zaglavlju u strani pomoćnika

en: Sidebar image
sr: Bočna slika

en: Sidebar image for the assistant page
sr: Bočna slika u strani pomoćnika

en: Page complete
sr: Strana završena

en: Whether all required fields on the page have been filled out
sr: Da li su sva zahtevana polja sa strane popunjena

en: Has padding
sr: Ima okvir

en: Whether the assistant adds padding around the page
sr: Da li pomoćnik dodaje okvir oko stranice

en: Minimum child width
sr: Najmanja širina sadržanog elementa

en: Minimum width of buttons inside the box
sr: Najmanja širina dugmića unutar okvira

en: Minimum child height
sr: Najmanja visina sadržanog elementa

en: Minimum height of buttons inside the box
sr: Najmanja visina dugmića unutar okvira

en: Child internal width padding
sr: Unutrašnja popuna širine sadržanog elementa

en: Amount to increase child's size on either side
sr: Za koliko uvećati veličinu sadržanog elementa na svakoj strani

en: Child internal height padding
sr: Unutrašnja popuna visine sadržanog elementa

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sr: Za koliko uvećati veličinu sadržanog elementa gore i dole

en: Layout style
sr: Način prikaza

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
sr: Kako izložiti dugmiće u okviru. Dozvoljene vrednosti su: „spread“ — rašireno, „edge“ — prema ivici, „start“ — na početku i „end“ — na kraju

en: Secondary
sr: Drugorazredno

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sr: Ako je postavljeno, sadržani element se pojavljuje među drugim elementima, što je odgovarajuće za npr. dugmiće za pomoć.

en: Non-Homogeneous
sr: Neistorodnost

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
sr: Ako je postavljeno, sadržani element neće biti podložan istorodnom menjanju veličine

en: Spacing
sr: Razmaci

en: The amount of space between children
sr: Količina razmaka među sadržanim elementima

en: Whether the children should all be the same size
sr: Da li svi sadržani elementi treba da budu iste veličine

en: Baseline position
sr: Položaj linije osnove

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
sr: Položaj poređanih elemenata linije osnove ako je dostupan dodatni prostor

en: Expand
sr: Raširi

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sr: Da li sadržani element dobija dodatni prostor kada mu sadržalac raste

en: Fill
sr: Ispuni

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sr: Da li se dodatni prostor namenjen sadržanom elementu treba njemu dodeliti ili koristiti za popunu

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sr: Dodatni razmak koji se postavlja između sadržanog elementa i njegovih komšija, u tačkama

en: Translation Domain
sr: Domen prevoda

en: The translation domain used by gettext
sr: Domen prevoda koji koristi gettekst

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sr: Sadržaj oznake unutar dugmeta, ukoliko dugme sadrži oznaku

en: Use underline
sr: Koristi podvlaku

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sr: Ako je postavljeno, podvlačenje označava da se sledeći znak koristi kao prečica

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sr: Ako je postavljeno, oznaka se bira od već pripremljenih stavki umesto prikazivanja

en: Border relief
sr: Izgled ivice

en: The border relief style
sr: Stil izgleda ivice

en: Horizontal alignment for child
sr: Vodoravno poravnanje za sadržani element

en: Vertical alignment for child
sr: Uspravno poravnanje za sadržani element

en: Child widget to appear next to the button text
sr: Sadržani element koji se pojavljuje pored teksta dugmeta

en: Image position
sr: Položaj slike

en: The position of the image relative to the text
sr: Položaj slike u odnosu na tekst

en: Default Spacing
sr: Razmak podrazumevanih

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
sr: Razmak koji treba dodati za „GTK_CAN_DEFAULT“ dugmiće

en: Default Outside Spacing
sr: Razmak oko podrazumevanih

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
sr: Razmak koji treba dodati oko „GTK_CAN_DEFAULT“ dugmića i koji se iscrtava oko granice

en: Child X Displacement
sr: Vodoravni pomeraj sadržanog elementa

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
sr: Koliko da se pomeri sadržani element u pravcu X ose na pritisak dugmeta

en: Child Y Displacement
sr: Uspravni pomeraj sadržanog elementa

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
sr: Koliko pomeriti sadržani element u pravcu Y ose kada se dugme pritisne

en: Displace focus
sr: Pomeri fokus

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
sr: Da li svojstva h/u razmeštaja poroda takođe utiču i na pravougaonik fokusa

en: Inner Border
sr: Unutrašnja granica

en: Border between button edges and child.
sr: Granica između ivica dugmeta i deteta.

en: Image spacing
sr: Razmak slike

en: Spacing in pixels between the image and label
sr: Razmak u pikselima između slike i oznake

en: Year
sr: Godina

en: The selected year
sr: Izabrana godina

en: Month
sr: Mesec

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sr: Izabrani mesec (broj između 0 i 11)

en: Day
sr: Dan

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sr: Izabrani dan (broj između 1 i 31 ili 0 da se odoznači trenutno izabrani dan)

en: Show Heading
sr: Prikaži zaglavlje

en: If TRUE, a heading is displayed
sr: Ako je postavljeno, prikazuje se zaglavlje

en: Show Day Names
sr: Prikaži imena dana

en: If TRUE, day names are displayed
sr: Ako je postavljeno, prikazuju se imena dana

en: No Month Change
sr: Nema izmene meseca

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
sr: Ako je postavljeno, ne može se izmeniti izabrani mesec

en: Show Week Numbers
sr: Prikaži broj nedelje

en: If TRUE, week numbers are displayed
sr: Ako je postavljeno, prikazuju se brojevi nedelja

en: Details Width
sr: Širina detalja

en: Details width in characters
sr: Širina detalja u znakovima

en: Details Height
sr: Visina detalja

en: Details height in rows
sr: Visina detalja u redovima

en: Show Details
sr: Prikaz detalja

en: If TRUE, details are shown
sr: Ako je postavljeno, prikazuju se detalji

en: Inner border
sr: Unutrašnja granica

en: Inner border space
sr: Prostor unutrašnje granice

en: Vertical separation
sr: Uspravno razdvajanje

en: Space between day headers and main area
sr: Razmak između zaglavlja dana i glavne oblasti

en: Horizontal separation
sr: Horizontalno odvajanje

en: Space between week headers and main area
sr: Razmak između zaglavlja nedelje i glavne oblasti

en: Space which is inserted between cells
sr: Razmak koji se ubacuje između ćelija

en: Whether the cell expands
sr: Da li ćelija može da se širi

en: Align
sr: Poravnanje

en: Whether cell should align with adjacent rows
sr: Da li ćelija treba da se poravna sa susednim redovima

en: Fixed Size
sr: Stalna veličina

en: Whether cells should be the same size in all rows
sr: Da li ćelije treba da budu iste veličine u svim redovima

en: Pack Type
sr: Vrsta pakovanja

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
sr: Vrsta Gtk pakovanja koji označava da li je ćelija upakovana u odnosu na početak ili na kraj oblasti ćelije

en: Focus Cell
sr: Ćelija fokusa

en: The cell which currently has focus
sr: Ćelija koja je trenutno u fokusu

en: Edited Cell
sr: Uređena ćelija

en: The cell which is currently being edited
sr: Ćelija koja je trenutno izmenjena

en: Edit Widget
sr: Element uređivanja

en: The widget currently editing the edited cell
sr: Element koji trenutno uređuje uređenu ćeliju

en: Area
sr: Oblast

en: The Cell Area this context was created for
sr: Oblast ćelije za koju je napravljen ovaj kontekst

en: Minimum Width
sr: Najmanja širina

en: Minimum cached width
sr: Najmanja širina sadržanog elementa

en: Minimum Height
sr: Najmanja visina

en: Minimum cached height
sr: Najmanja visina sadržanog elementa

en: Editing Canceled
sr: Uređivanje je otkazano

en: Indicates that editing has been canceled
sr: Obaveštava vas da je uređivanje prekinuto

en: Accelerator key
sr: Taster prečice

en: The keyval of the accelerator
sr: Vrednost tastera prečice

en: Accelerator modifiers
sr: Izmenjivači prečica

en: The modifier mask of the accelerator
sr: Maska modifikatora za prečicu

en: Accelerator keycode
sr: Kod tastera prečice

en: The hardware keycode of the accelerator
sr: Hardverski kod tastera prečice

en: Accelerator Mode
sr: Režim prečice

en: The type of accelerators
sr: Vrsta prečice

en: mode
sr: način rada

en: Editable mode of the CellRenderer
sr: Režim menjanja renderera ćelije

en: visible
sr: prikazati

en: Display the cell
sr: Prikazati ćeliju

en: Display the cell sensitive
sr: Prikaži osetljivu ćeliju

en: xalign
sr: vodoravno poravnanje

en: The x-align
sr: Vodoravno poravnanje

en: yalign
sr: uspravno poravnanje

en: The y-align
sr: Uspravno poravnanje

en: xpad
sr: vodoravna popuna

en: The xpad
sr: Vodoravna popuna

en: ypad
sr: uspravna popuna

en: The ypad
sr: Uspravna popuna

en: width
sr: širina

en: The fixed width
sr: Utvrđena širina

en: height
sr: visina

en: The fixed height
sr: Utvrđena visina

en: Is Expander
sr: Grana se

en: Row has children
sr: Red sadrži druge redove

en: Is Expanded
sr: Razgranat

en: Row is an expander row, and is expanded
sr: Red se grana, i već je razgranat

en: Cell background color name
sr: Naziv boje pozadine ćelije

en: Cell background color as a string
sr: Boja pozadine ćelije kao niz znakova

en: Cell background color
sr: Boja pozadine ćelije

en: Cell background color as a GdkColor
sr: Boja pozadine ćelije kao Gdk boja

en: Cell background RGBA color
sr: RGBA boja pozadine ćelije

en: Cell background color as a GdkRGBA
sr: Boja pozadine ćelije kao GdkRGBA

en: Editing
sr: Uređivanje

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
sr: Da li je iscrtavač ćelije trenutno u režimu menjanja

en: Cell background set
sr: Postaviti boju pozadine ćelije

en: Whether the cell background color is set
sr: Da li je podešena boja pozadine ćelije

en: The model containing the possible values for the combo box
sr: Model koji sadrži dopuštene vrednosti prozorčeta za izbor

en: Text Column
sr: Tekstualna kolona

en: A column in the data source model to get the strings from
sr: Kolona u modelu izvora podataka iz koje se izvlače niske

en: Has Entry
sr: Omogućava unos

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
sr: Ukoliko nije postavljeno, ne dozvoljava unos niski osim izabranih

en: Pixbuf Object
sr: Objekat sličice

en: The pixbuf to render
sr: Sličica za iscrtavanje

en: Pixbuf Expander Open
sr: Sličica za razgranate

en: Pixbuf for open expander
sr: Sličica za prikazano grananje

en: Pixbuf Expander Closed
sr: Sličica za nerazgranate

en: Pixbuf for closed expander
sr: Sličica za neprikazano grananje

en: surface
sr: površina

en: The surface to render
sr: Površina za iscrtavanje

en: The stock ID of the stock icon to render
sr: ID pripremljene sličice koja se iscrtava

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sr: Vrednost veličine Gtk ikonice koja određuje veličinu iscrtane ikonice

en: Detail
sr: Detalj

en: Render detail to pass to the theme engine
sr: Detalj iscrtavanja koji se prosleđuje motoru teme

en: Follow State
sr: Prati stanje

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
sr: Da li se iscrtana sličica boji prema stanju ili ne

en: Icon
sr: Ikonica

en: Value of the progress bar
sr: Vrednost trake napretka

en: Text
sr: Tekst

en: Text on the progress bar
sr: Tekst u traci napretka

en: Pulse
sr: Impuls

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
sr: Postavite ovde pozitivne vrednosti da pokažete da ima napretka, ali ne znate koliki je.

en: Text x alignment
sr: Vodoravno poravnanje teksta

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
sr: Vodoravno poravnanje teksta, od 0 (levo) do 1 (desno). Obrnuto za rasporede sa desna na levo.

en: Text y alignment
sr: Uspravno poravnanje teksta

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
sr: Uspravno poravnanje teksta, od 0 (vrh) do 1 (dno).

en: Inverted
sr: Izvrnuto

en: Invert the direction in which the progress bar grows
sr: Obrće smer u kojem raste traka napredovanja

en: Adjustment
sr: Popravka

en: The adjustment that holds the value of the spin button
sr: Popravka koja sadrži vrednost vrtećeg dugmeta

en: Climb rate
sr: Brzina povećanja

en: The acceleration rate when you hold down a button
sr: Ubrzanje kada držite dugme pritisnuto

en: Digits
sr: Cifara

en: The number of decimal places to display
sr: Broj decimalnih mesta koje želite da prikažete

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
sr: Da li se prikazuje vrteška unutar ćelije

en: Pulse of the spinner
sr: Treptanje ili vrteška

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
sr: Vrednost veličine Gtk ikonice koja određuje veličinu iscrtane vrteške

en: Text to render
sr: Tekst za prikazivanje

en: Markup
sr: Označeni tekst

en: Marked up text to render
sr: Označeni tekst koji se iscrtava

en: Attributes
sr: Osobine

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sr: Spisak stilskih osobina teksta koji se iscrtava

en: Single Paragraph Mode
sr: U jednom pasusu

en: Whether to keep all text in a single paragraph
sr: Da li da zadrži sav tekst u jednom pasusu

en: Background color name
sr: Naziv boje pozadine

en: Background color as a string
sr: Boja pozadine kao niz znakova

en: Background color
sr: Boja pozadine

en: Background color as a GdkColor
sr: Boja pozadine kao Gdk boja

en: Background color as RGBA
sr: Boja pozadine kao RGBA

en: Background color as a GdkRGBA
sr: Boja pozadine kao GdkRGBA

en: Foreground color name
sr: Naziv boje iscrtavanja

en: Foreground color as a string
sr: Boja iscrtavanja kao niz znakova

en: Foreground color as a GdkColor
sr: Boja iscrtavanja kao Gdk boja

en: Foreground color as RGBA
sr: Boja iscrtavanja kao RGBA

en: Foreground color as a GdkRGBA
sr: Boja iscrtavanja kao GdkRGBA

en: Editable
sr: Izmenjivost

en: Whether the text can be modified by the user
sr: Da li korisnik može menjati tekst

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sr: Opis pisma kao niz znakova, npr. „Sans Italic 12“

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sr: Opis pisma kao struktura „PangoFontDescription“

en: Font family
sr: Porodica pisma

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sr: Naziv porodice pisma, npr.: „Sans, Helvetica, Times, Monospace“

en: Font style
sr: Stil pisma

en: Font variant
sr: Varijanta pisma

en: Font weight
sr: Težina pisma

en: Font stretch
sr: Razvlačenje pisma

en: Font size
sr: Veličina pisma

en: Font points
sr: Pismo u tačkama

en: Font size in points
sr: Veličina pisma u štamparskim tačkama (pointima)

en: Font scale
sr: Razmera pisma

en: Font scaling factor
sr: Činilac kojim se uvećava ili umanjuje veličina pisma

en: Rise
sr: Pomeraj

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sr: Pomeraj teksta iznad podrazumevane linije (ispod podrazumevane linije ako je pomeraj negativan)

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Whether to strike through the text
sr: Da li precrtati tekst uzdužnom linijom

en: Underline
sr: Podvlačenje

en: Style of underline for this text
sr: Način podvlačenja za ovaj tekst

en: Language
sr: Jezik

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sr: Jezik na kome je tekst, kao ISO kod. Pango ovo može koristiti kao nagoveštaj pri iscrtavanju teksta. Ako ne razumete ovaj parametar, onda vam najverovatnije ni ne treba

en: Ellipsize
sr: Skraćivanje

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sr: Željeno mesto za skraćivanje teksta, ukoliko renderer ćelije ne raspolaže dovoljnim prostorom za prikaz celog teksta.

en: Width In Characters
sr: Širina u znakovima

en: The desired width of the label, in characters
sr: Željena širina oznake, kao broj znakova

en: Maximum Width In Characters
sr: Najveća širina u znakovima

en: The maximum width of the cell, in characters
sr: Najveća širina ćelije, kao broj znakova

en: Wrap mode
sr: Prelamanje

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
sr: Kako prelomiti tekst u više redova, ukoliko iscrtavač ćelije ne raspolaže dovoljnim prostorom za prikaz celog teksta

en: Wrap width
sr: Širina za prelom

en: The width at which the text is wrapped
sr: Položaj na kojem se prelama tekst

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: How to align the lines
sr: Kako poravnati linije

en: Placeholder text
sr: Tekst čuvara mesta

en: Text rendered when an editable cell is empty
sr: Iscrtani tekst kada je prazna uredljiva ćelija

en: Background set
sr: Postavljena pozadina

en: Whether this tag affects the background color
sr: Da li ove postavke utiču na boju pozadine

en: Foreground set
sr: Postavljena boja

en: Whether this tag affects the foreground color
sr: Da li ove postavke utiču na boju iscrtavanja

en: Editability set
sr: Postavljena izmenjivost

en: Whether this tag affects text editability
sr: Da li ove postavke utiču na to da li je tekst izmenjiv

en: Font family set
sr: Postavljena porodica pisma

en: Whether this tag affects the font family
sr: Da li ove postavke utiču na porodicu pisma

en: Font style set
sr: Postavljen stil pisma

en: Whether this tag affects the font style
sr: Da li ove postavke utiču na stil pisma

en: Font variant set
sr: Postavljena varijanta pisma

en: Whether this tag affects the font variant
sr: Da li ove postavke utiču na varijantu pisma

en: Font weight set
sr: Postavljena težina pisma

en: Whether this tag affects the font weight
sr: Da li ove postavke utiču na težinu pisma

en: Font stretch set
sr: Postavljeno razvlačenje pisma

en: Whether this tag affects the font stretch
sr: Da li ove postavke utiču na razvlačenje pisma

en: Font size set
sr: Postavljena veličina pisma

en: Whether this tag affects the font size
sr: Da li ove postavke utiču na veličinu pisma

en: Font scale set
sr: Postavljena razmera pisma

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sr: Da li ove postavke utiču na izmenu veličine pisma pomoću činioca

en: Rise set
sr: Postavljen pomeraj

en: Whether this tag affects the rise
sr: Da li ove postavke utiču na pomeraj u odnosu na podrazumevanu liniju

en: Strikethrough set
sr: Postavljeno precrtavanje

en: Whether this tag affects strikethrough
sr: Da li ove postavke utiču na precrtavanje teksta

en: Underline set
sr: Postavljeno podvlačenje

en: Whether this tag affects underlining
sr: Da li ove postavke utiču na podvlačenje teksta

en: Language set
sr: Postavljen jezik

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sr: Da li ova postavka utiče na jezik u kom se tekst iscrtava

en: Ellipsize set
sr: Skraćivanje (sa tri tačke)

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
sr: Da li ove postavke utiču na režim skraćivanja teksta

en: Align set
sr: Postavljeno poravnjanje

en: Whether this tag affects the alignment mode
sr: Da li ove postavke utiču na režim poravnjanja

en: Toggle state
sr: Stanje prekidača

en: The toggle state of the button
sr: Stanje prekidača dugmeta

en: Inconsistent state
sr: Nedosledno stanje

en: The inconsistent state of the button
sr: Nedosledno stanje dugmića

en: Activatable
sr: Moguće aktivirati

en: The toggle button can be activated
sr: Prekidačko dugme je moguće aktivirati

en: Radio state
sr: Stanje radio dugmeta

en: Draw the toggle button as a radio button
sr: Iscrtaj prekidačko dugme kao radio dugme

en: Indicator size
sr: Veličina pokazatelja

en: Size of check or radio indicator
sr: Veličina pokazatelja štikliranja ili radio dugmeta

en: Background RGBA color
sr: RGBA boja pozadine

en: CellView model
sr: Model prikaza ćelije

en: The model for cell view
sr: Model za prikaz ćelije

en: Cell Area
sr: Oblast ćelije

en: The GtkCellArea used to layout cells
sr: Oblast Gtk ćelije korišćena za raspoređivanje ćelija

en: Cell Area Context
sr: Kontekst oblasti ćelije

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
sr: Kontekst oblasti Gtk ćelije korišćen za izračunavanje geometrije prikaza ćelije

en: Draw Sensitive
sr: Osetljivost iscrtavanja

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
sr: Da li da natera ćelije da budu iscrtane u osetljivom stanju

en: Fit Model
sr: Model ispunjavanja

en: Whether to request enough space for every row in the model
sr: Da li treba tražiti dovoljno prostora za svaki red u modelu

en: Indicator Size
sr: Veličina pokazatelja

en: Indicator Spacing
sr: Razmaci pokazatelja

en: Spacing around check or radio indicator
sr: Razmaci oko pokazatelja štikliranja ili radio dela dugmeta

en: Whether the menu item is checked
sr: Da li je stavka izbornika štiklirana

en: Inconsistent
sr: Nedosledno

en: Whether to display an "inconsistent" state
sr: Da li prikazati „nedosledno“ stanje

en: Draw as radio menu item
sr: Iscrtaj kao radio dugme

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sr: Da li stavka izbornika izgleda kao radio dugme

en: Use alpha
sr: Koristi providnost

en: Whether to give the color an alpha value
sr: Da li će boji biti data vrednost providnosti

en: The title of the color selection dialog
sr: Naslov prozorčeta za izbor boje

en: The selected color
sr: Izabrana boja

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Trenutna vrednost providnosti (0 — potpuno providno, 65535 — potpuno neprovidno)

en: Current RGBA Color
sr: Trenutna RGBA boja

en: The selected RGBA color
sr: Izabrana RGBA boja

en: Show Editor
sr: Prikazuje uređivač

en: Whether to show the color editor right away
sr: Da li će biti prikazan uređivač boja

en: Color
sr: Boja

en: Current color, as a GdkRGBA
sr: Tekuća boja, kao GdkRGBA

en: Whether alpha should be shown
sr: Da li se providnost prikazuje ili ne

en: Show editor
sr: Prikazuje uređivač

en: Scale type
sr: Vrsta razmere

en: RGBA Color
sr: RGBA boja

en: Color as RGBA
sr: Boja kao RGBA

en: Selectable
sr: Izbirljiv

en: Whether the swatch is selectable
sr: Da li se sat može izabrati

en: Has Menu
sr: Ima izbornik

en: Whether the swatch should offer customization
sr: Da li mustra treba da omogući prilagođavanje

en: ComboBox model
sr: Model prozorčeta za izbor

en: The model for the combo box
sr: Model prozorčeta za izbor

en: Wrap width for laying out the items in a grid
sr: Širina za prelom pri raspoređivanju stavki u mreži

en: Row span column
sr: Red obuhvata kolonu

en: TreeModel column containing the row span values
sr: Stubac modela stabla koji sadrži vrednosti obuhvatanja redova

en: Column span column
sr: Kolona obuhvata kolonu

en: TreeModel column containing the column span values
sr: Stubac modela stabla koji sadrži vrednosti obuhvatanja stupca

en: Active item
sr: Pokrenuta stavka

en: The item which is currently active
sr: Stavka koja je trenutno aktivna

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
sr: Da li padajući izbornici sadrže i stavku za otcepljivanje

en: Has Frame
sr: Sadrži okvir

en: Whether the combo box draws a frame around the child
sr: Da li prozorče za izbor iscrtava okvir oko sadržanih elemenata

en: Tearoff Title
sr: Naslov otcepljenog

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
sr: Naslov koji može prikazati upravnik prozora kada se ovaj izbornik otcepi

en: Popup shown
sr: Iskačući prikazan

en: Whether the combo's dropdown is shown
sr: Da li se prikazuje padajući izbornik

en: Button Sensitivity
sr: Osetljivost dugmeta

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
sr: Da li je dugme za padajući izbornik osetljivo kada je model prazan

en: Whether combo box has an entry
sr: Da li prozorče za izbor ima unos

en: Entry Text Column
sr: Tekstualna kolona unosa

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
sr: Kolona u modelu prozorčeta za izbor za udruživanje sa niskama iz unosa ako je prozorče napravljeno sa „#GtkComboBox:has-entry = %TRUE“

en: ID Column
sr: IB kolone

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
sr: Kolona u modelu prozorčeta za izbor koja obezbeđuje IB niske za vrednosti u modelu

en: Active id
sr: Pokrenut ib

en: The value of the id column for the active row
sr: Vrednost iba kolone aktivnog reda

en: Popup Fixed Width
sr: Stalna širina oblačića

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
sr: Da li širina oblačića treba da bude stalne širine podudarajući dodeljenu širinu prozorčeta za izbor

en: Appears as list
sr: Izgleda kao spisak

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
sr: Da li padajući izbornici izgledaju kao spiskovi umesto kao izbornici

en: Arrow Size
sr: Veličina strelice

en: The minimum size of the arrow in the combo box
sr: Najmanja veličina strelice u prozorčetu za izbor

en: The amount of space used by the arrow
sr: Količina prostora koji koristi strelica

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
sr: Kakvu vrstu senke da se iscrtava oko prozorčeta za izbor

en: Resize mode
sr: Promena veličine

en: Specify how resize events are handled
sr: Način na koji se obrađuje promena veličine

en: Border width
sr: Širina ivice

en: The width of the empty border outside the containers children
sr: Širina prazne ivice oko elemenata u sadržaocu

en: Child
sr: Sadržani element

en: Can be used to add a new child to the container
sr: Može se koristiti za dodavanje novih elemenata u sadržaoc

en: Style Classes
sr: Razredi stila

en: List of classes
sr: Spisak razreda

en: ID
sr: IB

en: Unique ID
sr: Jedinstveni IB

en: State
sr: Stanje

en: State flags
sr: Zastavica stanja

en: If other nodes can see this node
sr: Da li ostali čvorovi mogu da vide ovaj čvor

en: Widget type
sr: Vrsta elementa

en: GType of the widget
sr: Gvrsta elementa

en: Subproperties
sr: Podosobine

en: The list of subproperties
sr: Spisak podosobina

en: Animated
sr: Animirano

en: Set if the value can be animated
sr: Postavljeno ako vrednost može biti animirana

en: Affects
sr: Utiče na

en: Set if the value affects the sizing of elements
sr: Postavljeno ako vrednost utiče na veličinu elemenata

en: The numeric id for quick access
sr: Brojevni ib za brzi pristup

en: Inherit
sr: Nasleđeno

en: Set if the value is inherited by default
sr: Postavljeno ako je vrednost nasleđena po osnovi

en: Initial value
sr: Početna vrednost

en: The initial specified value used for this property
sr: Početna navedena vrednost korišćena za ovo svojstvo

en: Content area border
sr: Ivica površine sadržaja

en: Width of border around the main dialog area
sr: Širina ivice oko glavne površine prozorčeta

en: Content area spacing
sr: Razmak oblasti sadržaja

en: Spacing between elements of the main dialog area
sr: Razmak između elemenata na oblasti glavnog prozorčeta

en: Button spacing
sr: Razmak dugmića

en: Spacing between buttons
sr: Razmaci između dugmića

en: Action area border
sr: Ivica površine za delovanje

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sr: Širina ivice oko prostora za dugmiće u dnu prozorčeta

en: The contents of the buffer
sr: Sadržaj priručne memorije

en: Text length
sr: Dužina teksta

en: Length of the text currently in the buffer
sr: Dužina teksta koji je trenutno u priručnoj memoriji

en: Maximum length
sr: Najveća dužina

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr: Najviše dozvoljenih znakova za ovo polje. Nula ukoliko nema ograničenja

en: Text Buffer
sr: Međumemorija teksta

en: Text buffer object which actually stores entry text
sr: Objekat međumemorije teksta koji zapravo čuva tekst

en: Cursor Position
sr: Položaj kurzora

en: The current position of the insertion cursor in chars
sr: Trenutni položaj kurzora za unos kao broj znakova

en: Selection Bound
sr: Granica izbora

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sr: Položaj suprotnog kraja izbora u odnosu na kurzor kao broj znakova

en: Whether the entry contents can be edited
sr: Dozvoljena izmena sadržaja polja

en: Visibility
sr: Vidljivost

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
sr: Ukoliko nije postavljeno, prikazuje se „nevidljivi znak“ umesto pravog teksta (unos lozinke)

en: FALSE removes outside bevel from entry
sr: Ukoliko nije postavljeno, ne prikazuje se spoljašnji okvir

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
sr: Ivica oko teksta i okvira. Prevazilazi svojstvo unutrašnjeg stila ivice

en: Invisible character
sr: Nevidljivi znak

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
sr: Znak koji se koristi kada se sakriva sadržaj polja (za unos lozinke)

en: Activates default
sr: Pokreće podrazumevani

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sr: Da li se pokreće podrazumevana radnja (npr. podrazumevano dugme u prozorčetu) kada se pritisne Enter

en: Width in chars
sr: Širina u znakovima

en: Number of characters to leave space for in the entry
sr: Za koliko znakova ima mesta u polju

en: Maximum width in characters
sr: Najveća širina u znakovima

en: The desired maximum width of the entry, in characters
sr: Željena najveća širina unosa, kao broj znakova

en: Scroll offset
sr: Pomeraj

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sr: Broj tačaka polja koja su izbačena sa ekrana ulevo

en: The contents of the entry
sr: Sadržaj polja

en: Truncate multiline
sr: Sečenje više linija

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
sr: Da li da se ubacivanja sa više linija saseku u jednu liniju.

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
sr: Kakva vrsta senke da se iscrtava oko unosa kada je postavljeno da ima okvir

en: Overwrite mode
sr: Način prepisivanja

en: Whether new text overwrites existing text
sr: Da li uneti tekst ide preko postojećeg sadržaja

en: Length of the text currently in the entry
sr: Dužina trenutnog teksta u unosu

en: Invisible character set
sr: Podešavanje nevidljivih znakova

en: Whether the invisible character has been set
sr: Da li je podešen nevidljivi znak

en: Caps Lock warning
sr: Upozorenje zaključanih velikih slova

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
sr: Da li će unosi lozinke da prikazuju upozorenje kada su zaključana velika slova

en: Progress Fraction
sr: Deo napretka

en: The current fraction of the task that's been completed
sr: Trenutni deo posla koji je završen

en: Progress Pulse Step
sr: Korak impulsa napretka

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
sr: Koliko od ukupnog napretka unaprediti pomerajući blok pri impulsnom priraštaju za svaki poziv gtk_entry_progress_pulse() funkcije

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
sr: Prikazuje tekst u unosu kada je prazan i nije u prvom planu

en: Primary pixbuf
sr: Glavna sličica

en: Primary pixbuf for the entry
sr: Glavna sličica unosa

en: Secondary pixbuf
sr: Pomoćna sličica

en: Secondary pixbuf for the entry
sr: Pomoćna sličica unosa

en: Primary stock ID
sr: IB glavnog steka

en: Stock ID for primary icon
sr: IB steka glavne ikonice

en: Secondary stock ID
sr: IB pomoćnog steka

en: Stock ID for secondary icon
sr: IB steka pomoćne ikonice

en: Primary icon name
sr: Naziv glavne ikonice

en: Icon name for primary icon
sr: Naziv ikonice za glavnu ikonicu

en: Secondary icon name
sr: Naziv pomoćne ikonice

en: Icon name for secondary icon
sr: Naziv ikonice za pomoćnu ikonicu

en: Primary GIcon
sr: Glavna Gikonica

en: GIcon for primary icon
sr: Gikonica glavne ikonice

en: Secondary GIcon
sr: Pomoćna Gikonica

en: GIcon for secondary icon
sr: Gikonica pomoćne ikonice

en: Primary storage type
sr: Vrsta glavnog smeštaja

en: The representation being used for primary icon
sr: Način zapisa koji se koristi za glavnu ikonicu

en: Secondary storage type
sr: Vrsta pomoćnog smeštaja

en: The representation being used for secondary icon
sr: Način zapisa koji se koristi za pomoćnu ikonicu

en: Primary icon activatable
sr: Glavna ikonica se može aktivirati

en: Whether the primary icon is activatable
sr: Da li se glavna ikonica može aktivirati

en: Secondary icon activatable
sr: Pomoćna ikonica se može aktivirati

en: Whether the secondary icon is activatable
sr: Da li se pomoćna ikonica može aktivirati

en: Primary icon sensitive
sr: Glavna ikonica osetljiva

en: Whether the primary icon is sensitive
sr: Da li je glavna ikonica osetljiva

en: Secondary icon sensitive
sr: Pomoćna ikonica osetljiva

en: Whether the secondary icon is sensitive
sr: Da li je pomoćna ikonica osetljiva

en: Primary icon tooltip text
sr: Tekst saveta glavne ikonice

en: The contents of the tooltip on the primary icon
sr: Sadržaj saveta na glavnoj ikonici

en: Secondary icon tooltip text
sr: Tekst saveta pomoćne ikonice

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
sr: Sadržaj saveta na pomoćnoj ikonici

en: Primary icon tooltip markup
sr: Oznaka saveta glavne ikonice

en: Secondary icon tooltip markup
sr: Oznaka saveta pomoćne ikonice

en: IM module
sr: Modul metoda unosa

en: Which IM module should be used
sr: Koji modul metoda unosa treba koristiti

en: Completion
sr: Dovršavanje

en: The auxiliary completion object
sr: Pomoćni objekat dovršavanja

en: Purpose
sr: Svrha

en: Purpose of the text field
sr: Svrha tekstualnog polja

en: hints
sr: saveti

en: Hints for the text field behaviour
sr: Saveti za ponašanje tekstualnog polja

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sr: Spisak stilskih osobina koje se primenjuju na tekst oznake

en: Populate all
sr: Popuni sve

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
sr: Da li da izostavi „::populate-popup“ za iskačuće prozorčiće dodira

en: Tabs
sr: Tabulatori

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
sr: Spisak mesta zaustavljanja tabulatora za primenu na tekst unosa

en: Emoji icon
sr: Ikonica emotivka

en: Whether to show an icon for Emoji
sr: Da li treba prikazati ikonicu za emotivka

en: Enable Emoji completion
sr: Omogući dopunjavanje emodžija

en: Whether to suggest Emoji replacements
sr: Da li treba predlagati zamenske emodžije

en: Icon Prelight
sr: Osvetljenje ikonice

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
sr: Da li da se ikonice koje se mogu aktivirati osvetle kada se pređe preko njih

en: Progress Border
sr: Okvir napretka

en: Border around the progress bar
sr: Okvir oko trake napretka

en: Border between text and frame.
sr: Granica između teksta i okvira.

en: Completion Model
sr: Model dopunjavanja

en: The model to find matches in
sr: Model po kojem se traže poklapanja

en: Minimum Key Length
sr: Najmanja dužina ključa

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sr: Najmanja dužina ključa za pretragu radi nalaženja poklapanja

en: Text column
sr: Kolona teksta

en: The column of the model containing the strings.
sr: Kolona u modelu koja sadrži niske.

en: Inline completion
sr: Dopunjavanje u redu

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
sr: Da li se zajednički predmetak sam ubacuje

en: Popup completion
sr: Dopunjavanje oblačića

en: Whether the completions should be shown in a popup window
sr: Da li se predlozi dopuna pojavljuju u iskačućem prozoru

en: Popup set width
sr: Širina oblačića

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
sr: Ako je postavljeno, iskačući prozor će biti iste veličine kao i polje

en: Popup single match
sr: Jedinstveno podudaranje oblačića

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
sr: Ako je postavljeno, iskačući prozor će se prikazivati i za jedino poklapanje.

en: Inline selection
sr: Unutrašnji izbor

en: Your description here
sr: Vaš opis ovde

en: Visible Window
sr: Vidljiv prozor

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sr: Da li se vidi polje sa događajima, nasuprot nevidljivom i korišćenom samo za reagovanje na događaje.

en: Above child
sr: Iznad sadržanog

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sr: Da li je prozor za praćenje događaja iznad prozora sadržanog elementa umesto ispod.

en: Widget the gesture relates to
sr: Element na koji se odnosi pokret

en: Propagation phase
sr: Faza prostiranja

en: Propagation phase at which this controller is run
sr: Faza prostiranja pri kojoj ovaj upravljač radi

en: Flags
sr: Zastavice

en: Expanded
sr: Rašireno

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sr: Da li je otvoren razgranik radi prikaza sadržanih elemenata

en: Text of the expander's label
sr: Tekst oznake razgranika

en: Use markup
sr: Koristi oznake

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr: Tekst oznake sadrži IksML oznake. Videti „pango_parse_markup()“

en: Space to put between the label and the child
sr: Razmak koji se stavlja između oznake i sadržanog elementa

en: Label widget
sr: Element oznake

en: A widget to display in place of the usual expander label
sr: Element koji se prikazuje namesto uobičajene oznake razgranika

en: Label fill
sr: Popunjavanje oznake

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
sr: Da li element oznake treba da popuni sav raspoloživi horizontalni prostor

en: Resize toplevel
sr: Najviši nivo promene veličine

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
sr: Da li će razgranik da promeni veličinu prozora najvišeg nivoa nad širenjem i skupljanjem

en: Expander Size
sr: Veličina razgranika

en: Size of the expander arrow
sr: Veličina strelice za grananje

en: Spacing around expander arrow
sr: Razmaci oko strelica za grananje

en: Dialog
sr: Prozorče

en: The file chooser dialog to use.
sr: Koje prozorče za izbor datoteka koristiti.

en: The title of the file chooser dialog.
sr: Naslov prozorčeta za izbor datoteka.

en: The desired width of the button widget, in characters.
sr: Željena širina dugmeta, kao broj znakova.

en: Action
sr: Radnja

en: The type of operation that the file selector is performing
sr: Vrsta operacije koju obavlja izbirač datoteka

en: Filter
sr: Propusnik

en: The current filter for selecting which files are displayed
sr: Tekući filter kojim se određuje koje datoteke da prikazuje

en: Local Only
sr: Samo lokalno

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sr: Da li se izbor datoteka ograničava na lokalne file: adrese

en: Preview widget
sr: Element za pregled

en: Application supplied widget for custom previews.
sr: Element koji obezbeđuje program za posebne preglede.

en: Preview Widget Active
sr: Element za pregled je pokrenut

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sr: Da li se prikazuje element programa za posebne preglede.

en: Use Preview Label
sr: Koristi oznaku za pregled

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sr: Da li da prikažem isporučenu oznaku uz ime pregledane datoteke.

en: Extra widget
sr: Dopunski element

en: Application supplied widget for extra options.
sr: Element koji obezbeđuje program za dopunske opcije.

en: Select Multiple
sr: Višestruki izbor

en: Whether to allow multiple files to be selected
sr: Da li je dozvoljen izbor više datoteka

en: Show Hidden
sr: Prikaži sakrivene

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sr: Da li se prikazuju sakrivene datoteke i direktorijumi

en: Do overwrite confirmation
sr: Potvrda presnimavanja

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
sr: Da li birač datoteke u režimu snimanja prikazuje prozorče potvrde presnimavanja ukoliko je potrebno.

en: Allow folder creation
sr: Dozvoli pravljenje fascikli

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
sr: Da li birač datoteke kad nije u režimu otvaranja nudi korisniku da pravi nove fascikle.

en: Accept label
sr: Natpis prihvata

en: The label on the accept button
sr: Natpis na dugmetu za prihvatanje

en: Cancel label
sr: Natpis otkazivanja

en: The label on the cancel button
sr: Natpis na dugmetu za otkazivanje

en: Search mode
sr: Režim pretrage

en: Subtitle
sr: Podnaslov

en: X position
sr: Vodoravni položaj

en: X position of child widget
sr: Vodoravni položaj sadržanog elementa

en: Y position
sr: Uspravni položaj

en: Y position of child widget
sr: Uspravni položaj sadržanog elementa

en: Selection mode
sr: Režim izbora

en: The selection mode
sr: Režim izbora

en: Activate on Single Click
sr: Pokreni na jedan klik

en: Activate row on a single click
sr: Pokrenite red na jedan klik

en: Minimum Children Per Line
sr: Najmanje sadržanih po redu

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
sr: Najmanji broj sadržanih elemenata za dodeljivanje u nizu u datom usmerenju.

en: Maximum Children Per Line
sr: Najviše sadržanih po redu

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
sr: Najveći broj sadržanih elemenata za zahtevanje prostora u nizu u datom usmerenju.

en: Vertical spacing
sr: Uspravni razmak

en: The amount of vertical space between two children
sr: Količina uspravnog razmaka između sadržanih elemenata

en: Horizontal spacing
sr: Položeni razmak

en: The amount of horizontal space between two children
sr: Količina položenog razmaka između sadržanih elemenata

en: The title of the font chooser dialog
sr: Naslov prozorčeta za izbor fonta

en: The name of the selected font
sr: Naziv izabranog pisma

en: Use font in label
sr: Koristi pismo u oznaci

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr: Da li se oznaka iscrtava pomoću izabranog pisma

en: Use size in label
sr: Koristi veličinu u oznaci

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr: Da li se oznaka iscrtava pomoću izabrane veličine pisma

en: Show style
sr: Prikaži stil

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr: Da li se prikazuje izabrani stil pisma u oznaci

en: Show size
sr: Prikaži veličinu

en: Whether selected font size is shown in the label
sr: Da li se prikazuje izabrana veličina pisma u oznaci

en: Font description
sr: Opis fonta

en: Show preview text entry
sr: Prikaz stavke pregleda teksta

en: Whether the preview text entry is shown or not
sr: Da li je stavka pregleda teksta prikazana ili ne

en: Selection level
sr: Nivo izbora

en: Whether to select family, face or font
sr: Da li treba birati porodicu, lice ili font

en: Font features
sr: Mogućnosti fonta

en: Font features as a string
sr: Mogućnosti fonta u nisci

en: Language for which features have been selected
sr: Jezik za koji su odabrane mogućnosti

en: The tweak action
sr: Radnja lickanja

en: The toggle action to switch to the tweak page
sr: Radnja promene stanja za prebacivanje na stranicu sa lickanjima

en: Text of the frame's label
sr: Tekst oznake okvira

en: Label xalign
sr: Vodoravno poravnanje oznake

en: The horizontal alignment of the label
sr: Vodoravno poravnanje oznake

en: Label yalign
sr: Uspravno poravnanje oznake

en: The vertical alignment of the label
sr: Uspravno poravnanje oznake

en: Frame shadow
sr: Senka okvira

en: Appearance of the frame border
sr: Izgled ivice okvira

en: A widget to display in place of the usual frame label
sr: Element koji se prikazuje namesto uobičajene oznake okvira

en: Number of points
sr: Broj tačaka

en: Number of points needed to trigger the gesture
sr: Broj tačaka potrebnih za okidanje pokreta

en: GdkWindow to receive events about
sr: Gdk prozor o kome se primaju događaji

en: Delay factor
sr: Činilac kašnjenja

en: Factor by which to modify the default timeout
sr: Činilac po kojem treba menjati podrazumevano vreme isteka

en: Allowed orientations
sr: Dozvoljena usmeravanja

en: Handle only touch events
sr: Rukuje samo događajima dodira

en: Whether the gesture handles only touch events
sr: Da li pokret rukuje samo događajima dodira

en: Whether the gesture is exclusive
sr: Da li je pokret isključiv

en: Button number
sr: Broj dugmeta

en: Button number to listen to
sr: Broj dugmeta za osluškivanje

en: Context
sr: Kontekst

en: The GL context
sr: GL kontekst

en: Auto render
sr: Samostalno prikazuj

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
sr: Da li se prikaz GtkGLArea vidžeta prikazuje pri svakom precrtavanju

en: Has alpha
sr: Poseduje providnost

en: Whether the color buffer has an alpha component
sr: Da li će priručna memorija boje imati vrednost providnosti

en: Has depth buffer
sr: Ima dubinu priručne memorije

en: Whether a depth buffer is allocated
sr: Da li je priručna memorija dubine obuhvaćena

en: Has stencil buffer
sr: Ima dubinu matrice

en: Whether a stencil buffer is allocated
sr: Da li je priručna memorija matrice obuhvaćena

en: Use OpenGL ES
sr: Koristi OpenGL ES

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
sr: Da li kontekst koristi OpenGL ili OpenGL ES

en: Row Homogeneous
sr: Istorodnost reda

en: If TRUE, the rows are all the same height
sr: Ako je postavljeno, onda svi redovi imaju istu visinu

en: Column Homogeneous
sr: Istorodnost kolone

en: If TRUE, the columns are all the same width
sr: Ako je postavljeno, onda sve kolone imaju istu visinu

en: Baseline Row
sr: Red linije osnove

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
sr: Red za poravnanje sa linijom osnove kada je uspravno poravnanje „GTK_ALIGN_BASELINE“

en: The row number to attach the top side of a child widget to
sr: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: Width
sr: Širina

en: The number of columns that a child spans
sr: Broj kolona koje sadržani element obuhvata

en: Height
sr: Visina

en: The number of rows that a child spans
sr: Broj redova koje sadržani element obuhvata

en: The title to display
sr: Naslov za prikazivanje

en: The subtitle to display
sr: Podnaslov za prikazivanje

en: Custom Title
sr: Proizvoljan naslov

en: Custom title widget to display
sr: Element proizvoljnog naslova za prikazivanje

en: Show decorations
sr: Prikazivanje ukrasa

en: Whether to show window decorations
sr: Da li će prikazivati ukrase prozora

en: Decoration Layout
sr: Raspored ukrasa

en: The layout for window decorations
sr: Raspored za ukrase prozora

en: Decoration Layout Set
sr: Skup rasporeda ukrasa

en: Whether the decoration-layout property has been set
sr: Da li je podešeno svojstvo rasporeda ukrasa

en: Has Subtitle
sr: Ima podnaslov

en: Whether to reserve space for a subtitle
sr: Da li treba pričuvati prostor za podnaslov

en: Pixbuf column
sr: Kolona sličice

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sr: Kolona u modelu iz koje se izvlači sličica ikonice

en: Model column used to retrieve the text from
sr: Kolona u modelu iz kojeg se izvlači tekst

en: Markup column
sr: Kolona oznake

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sr: Kolona u modelu iz koje se izvlači tekst ukoliko se koriste Pango oznake

en: Icon View Model
sr: Model pregleda ikonice

en: The model for the icon view
sr: Model za pregled pomoću ikonica

en: Number of columns
sr: Broj stubaca

en: Number of columns to display
sr: Broj kolona za prikazivanje

en: Width for each item
sr: Širina svake stavke

en: The width used for each item
sr: Širina za svaku stavku

en: Space which is inserted between cells of an item
sr: Razmak koji se ubacuje između ćelija stavke

en: Row Spacing
sr: Razmak redova

en: Space which is inserted between grid rows
sr: Razmak koji se ubacuje između redova mreže

en: Column Spacing
sr: Razmak kolona

en: Space which is inserted between grid columns
sr: Razmak koji se ubacuje između kolona mreže

en: Margin
sr: Margina

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sr: Razmak koji se ubacuje na krajevima pregleda ikonice

en: Item Orientation
sr: Pravac stavke

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sr: Kako se tekst i ikonice svake stavke postavljaju jedno u odnosu na drugo

en: Reorderable
sr: Redosled promenljiv

en: View is reorderable
sr: Dozvoljena je izmena redosleda

en: Tooltip Column
sr: Kolona saveta

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
sr: Kolona u modelu koja sadrži tekst saveta za stavke

en: Item Padding
sr: Popuna stavke

en: Padding around icon view items
sr: Popuna oko stavki u prikazu ikonica

en: Selection Box Color
sr: Boja granice izbora

en: Color of the selection box
sr: Boja granice izbora

en: Selection Box Alpha
sr: Providnost granice izbora

en: Opacity of the selection box
sr: Providnost granice izbora

en: Surface
sr: Površina

en: A cairo_surface_t to display
sr: T_površina_kaira za prikazivanje

en: Icon set
sr: Skup ikonica

en: Icon set to display
sr: Skup ikonica za prikaz

en: Icon size
sr: Veličina ikonice

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
sr: Simbolička veličina za pripremljene ikonice, skup ikonica ili imenovanu ikonicu

en: Pixel size
sr: Veličina u tačkama

en: Pixel size to use for named icon
sr: Veličina u tačkama za imenovane ikonice

en: Animation
sr: Animacija

en: GdkPixbufAnimation to display
sr: Gdk animirana sličica za prikaz

en: Resource
sr: Izvorište

en: The resource path being displayed
sr: Putanja prikazanog izvorišta

en: Use Fallback
sr: Koristi prebacivanje

en: Whether to use icon names fallback
sr: Da li da koristi prebacivanje imena ikonice

en: Message Type
sr: Vrsta obaveštenja

en: The type of message
sr: Vrsta obaveštenja

en: Show Close Button
sr: Prikaži dugme za zatvaranje

en: Whether to include a standard close button
sr: Da li će biti uključeno uobičajeno dugme za zatvaranje

en: Reveal
sr: Otkrij

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
sr: Upravlja prikazom prikaza sadržaja trake radnji

en: Width of border around the content area
sr: Širina ivice oko oblasti sadržaja

en: Spacing between elements of the area
sr: Razmak između elemenata na oblasti

en: Width of border around the action area
sr: Širina ivice oko akcione oblasti

en: The screen where this window will be displayed
sr: Ekran na kojem će se prikazati ovaj prozor

en: The text of the label
sr: Tekst oznake

en: Justification
sr: Poravnanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
sr: Poravnanje redova, relativnih u odnosu jedan na drugog, u tekstu etikete. Ovo NE UTIČE na poravnanje etikete unutar svog obuhvaćenog prostora. Videti GtkLabel:xalign za tako nešto

en: Pattern
sr: Obrazac

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sr: Niz znakova gde podvlake „_“ označavaju znakove koje treba podvući u tekstu

en: Line wrap
sr: Prelom reda

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sr: Ako je postavljeno, linije se dele ukoliko tekst postane preširok

en: Line wrap mode
sr: Način preloma reda

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
sr: Ako je prelom postavljen, ovim se kontroliše kako se on radi

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sr: Da li se tekst oznake može izabrati mišem

en: Mnemonic key
sr: Taster prečice

en: The mnemonic accelerator key for this label
sr: Taster prečica za ovu oznaku

en: Mnemonic widget
sr: Element prečice

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sr: Element koji se aktivira kada se pritisne taster prečice ove oznake

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
sr: Željeno mesto za skraćivanje teksta, ukoliko oznaka ne raspolaže dovoljnim prostorom za prikaz celog teksta

en: Single Line Mode
sr: Režim jednog reda

en: Whether the label is in single line mode
sr: Da li je oznaka u jednom redu

en: Angle
sr: Ugao

en: Angle at which the label is rotated
sr: Ugao pod kojim je oznaka

en: The desired maximum width of the label, in characters
sr: Željena najveća širina oznake, kao broj znakova

en: Track visited links
sr: Praćenje posećenih adresa

en: Whether visited links should be tracked
sr: Da li se posećene adrese prate

en: Number of lines
sr: Broj linija

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
sr: Željeni broj linija, prilikom skraćivanja natpisa preloma

en: The width of the layout
sr: Širina prikaza

en: The height of the layout
sr: Visina prikaza

en: Currently filled value level
sr: Nivo vrednosti trenutnog ispunjenja

en: Currently filled value level of the level bar
sr: Nivo vrednosti trenutnog ispunjenja trake nivoa

en: Minimum value level for the bar
sr: Najmanji nivo vrednosti za traku

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
sr: Najmanji nivo vrednosti koja može biti prikazana trakom

en: Maximum value level for the bar
sr: Najveći nivo vrednosti za traku

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
sr: Najveći nivo vrednosti koja može biti prikazana trakom

en: The mode of the value indicator
sr: Režim ukazivača vrednosti

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
sr: Režim ukazivača vrednosti prikazanog trakom

en: Invert the direction in which the level bar grows
sr: Obrće smer u kojem raste traka nivoa

en: Minimum height for filling blocks
sr: Najmanja visina za blokove ispunjavanja

en: Minimum height for blocks that fill the bar
sr: Najmanja visina za blokove koji ispunjavaju traku

en: Minimum width for filling blocks
sr: Najmanja širina za blokove ispunjavanja

en: Minimum width for blocks that fill the bar
sr: Najmanja širina za blokove koji ispunjavaju traku

en: URI
sr: Adresa

en: The URI bound to this button
sr: Adresa vezana za ovo dugme

en: Visited
sr: Posećena

en: Whether this link has been visited.
sr: Da li je adresa posećena.

en: Whether this row can be activated
sr: Da li ovaj red može biti pokrenut

en: Whether this row can be selected
sr: Da li ovaj red može biti izabran

en: Permission
sr: Ovlašćenje

en: The GPermission object controlling this button
sr: Objekat Govlašćenja koji kontroliše ovo dugme

en: Lock Text
sr: Tekst zaključavanja

en: The text to display when prompting the user to lock
sr: Tekst koji će biti prikazan kada se traži od korisnika da zaključa

en: Unlock Text
sr: Tekst otključavanja

en: The text to display when prompting the user to unlock
sr: Tekst koji će biti prikazan kada se traži od korisnika da otključa

en: Lock Tooltip
sr: Oblačić za zaključavanje

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
sr: Objašnjenje koje će biti prikazano kada se traži od korisnika da zaključa

en: Unlock Tooltip
sr: Oblačić za otključavanje

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
sr: Objašnjenje koje će biti prikazano kada se traži od korisnika da otključa

en: Not Authorized Tooltip
sr: Oblačić neovlašćenosti

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
sr: Objašnjenje koje će biti prikazano kada se postavlja korisniku koji ne može dobiti ovlašćenje

en: Inspected
sr: Nadgledan

en: Inspected widget
sr: Nadgledani element

en: magnification
sr: uvećanje

en: resize
sr: promeni veličinu

en: Pack direction
sr: Pravac pakovanja

en: The pack direction of the menubar
sr: Pravac pakovanja trake izbornika

en: Child Pack direction
sr: Pravac pakovanja sadržanog

en: The child pack direction of the menubar
sr: Pravac pakovanja sadržanog u izborniku

en: Style of bevel around the menubar
sr: Stil udubljenja oko trake izbornika

en: Internal padding
sr: Unutrašnja popuna

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sr: Količina ivičnog razmaka između senke izbornika i stavki izbornika

en: Popup
sr: Iskačuće

en: The dropdown menu.
sr: Padajući izbornik.

en: Menu model
sr: Model izbornika

en: The model from which the popup is made.
sr: Model iz koga se pravi iskačući izbornik.

en: Align with
sr: Poravnaj sa

en: The parent widget which the menu should align with.
sr: Ključni element sa kojim treba da se poravna izbornik.

en: Direction
sr: Pravac

en: The direction the arrow should point.
sr: Smer u kome strelica treba da pokazuje.

en: Use a popover
sr: Koristi iskok

en: Use a popover instead of a menu
sr: Koristiće iskok umesto izbornika

en: Popover
sr: Iskok

en: The popover
sr: Iskačući izbornik

en: The currently selected menu item
sr: Trenutno izabrana stavka izbornika

en: The accel group holding accelerators for the menu
sr: Grupa prečica koja čuva prečice izbornika

en: Accel Path
sr: Putanja prečice

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
sr: Putanja prečice koja se koristi da se olakšano naprave putanje prečica stavki dece

en: Attach Widget
sr: Prikači element

en: The widget the menu is attached to
sr: Element na koji je izbornik nakačen

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sr: Naslov koji može prikazati upravnik prozora kada se ovaj izbornik otcepi

en: Tearoff State
sr: Stanje otcepljenog

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
sr: Logička vrednost koja naznačava da li je izbornik otcepljen

en: The monitor the menu will be popped up on
sr: Monitor na kome će izbornik iskočiti

en: Reserve Toggle Size
sr: Rezerviši veličinu za prekidač

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
sr: Logička vrednost koja ukazuje da li izbornik rezerviše prostor za prekidače i ikonice

en: Anchor hints
sr: Tačke kačenja

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
sr: Nagoveštaji postavljanja odakle bi izbornik mogao da padne van ekrana

en: Rect anchor dx
sr: dx pravougaonog sidra

en: Rect anchor horizontal offset
sr: Vodoravni pomeraj pravougaonog sidra

en: Rect anchor dy
sr: dy pravougaonog sidra

en: Rect anchor vertical offset
sr: Uspravni pomeraj pravougaonog sidra

en: Menu type hint
sr: Nagoveštaj o vrsti izbornika

en: Menu window type hint
sr: Nagoveštaj vrste prozora izbornika

en: Horizontal Padding
sr: Vodoravna popuna

en: Extra space at the left and right edges of the menu
sr: Dodatni prostor na levim i desnim ivicama izbornika

en: Vertical Padding
sr: Uspravna popuna

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sr: Količina razmaka koji se dodaje na vrhu i na dnu izbornika

en: Vertical Offset
sr: Uspravni pomeraj

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sr: Kada je izbornik zapravo podizbornik, pomeri ga uspravno za ovaj broj tačaka

en: Horizontal Offset
sr: Vodoravni pomeraj

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sr: Kada je izbornik zapravo podmeni, pomeri ga vodoravno za ovaj broj tačaka

en: Double Arrows
sr: Obe strelice

en: When scrolling, always show both arrows.
sr: Pri klizanju, uvek prikazuj ove strelice.

en: Arrow Placement
sr: Položaj strelice

en: Indicates where scroll arrows should be placed
sr: Ukazuje gde treba postaviti strelice za klizanje

en: Left Attach
sr: Levo pripajanje

en: Right Attach
sr: Desno pripajanje

en: The column number to attach the right side of the child to
sr: Broj stupca za koji prikačiti desnu stranu sadržanog elementa

en: Top Attach
sr: Gornje pripajanje

en: The row number to attach the top of the child to
sr: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: Bottom Attach
sr: Donje pripajanje

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
sr: Proizvoljna konstanta za smanjivanje veličine strelice za klizanje

en: Right Justified
sr: Desno poravnate

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
sr: Postavlja da li stavke izbornika izgledaju poravnate na desnoj strani trake izbornika

en: Submenu
sr: Podmeni

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
sr: Podmeni vezan na stavku izbornika, ili NULL ako ne postoji

en: Sets the accelerator path of the menu item
sr: Postavite putanju prečice za stavku izbornika

en: The text for the child label
sr: Tekst oznake deteta

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
sr: Količina prostora koju koristi strelica, relativno u odnosu na veličinu fonta stavke izbornika

en: Width in Characters
sr: Širina u znakovima

en: The minimum desired width of the menu item in characters
sr: Najmanja željena širina stavke izbornika u karakterima

en: Take Focus
sr: Preuzmi fokus

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
sr: Logička vrednost koja naznačava da li izbornik preuzima unos sa tastature

en: Menu
sr: Izbornik

en: The dropdown menu
sr: Padajući izbornik

en: label border
sr: okvir natpisa

en: Width of border around the label in the message dialog
sr: Širina okvira oko natpisa u obaveštajnom prozorčetu

en: Message Buttons
sr: Dugmići obaveštenja

en: The buttons shown in the message dialog
sr: Dugmići koji se prikazuju u prozorčetu sa porukom

en: The primary text of the message dialog
sr: Glavni tekst prozorčeta poruke

en: Use Markup
sr: Koristi oznake

en: The primary text of the title includes Pango markup.
sr: Glavni tekst naslova uključuje Pango oznake.

en: Secondary Text
sr: Pomoćni tekst

en: The secondary text of the message dialog
sr: Pomoćni tekst prozorčeta poruke

en: Use Markup in secondary
sr: Koristi oznake u pomoćnom

en: The secondary text includes Pango markup.
sr: Pomoćni tekst uključuje Pango oznake.

en: Image
sr: Slika

en: The image
sr: Slika

en: Message area
sr: Oblast poruke

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
sr: GtkBoks koji sadrži primarnu i sekundarnu oznaku prozorčeta

en: Role
sr: Uloga

en: The role of this button
sr: Uloga ovog dugmeta

en: The icon
sr: Ikonica

en: The text
sr: Tekst

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr: Tekst dugmeta sadrži IksML oznake. Videti „pango_parse_markup()“

en: Menu name
sr: Ime izbornika

en: The name of the menu to open
sr: Ime izbornika koji se treba otvoriti

en: Whether the menu is a parent
sr: Da li je izbornik roditelj

en: Centered
sr: Na sredini

en: Whether to center the contents
sr: Da li treba sadržaj staviti na sredinu

en: Iconic
sr: Ikonski

en: Whether to prefer the icon over text
sr: Da li je poželjno imati ikonicu više od teksta

en: Parent
sr: Roditelj

en: The parent window
sr: Roditeljski prozor

en: Is Showing
sr: Prikazuje se

en: Are we showing a dialog
sr: Da li prikazujemo prozorče

en: The screen where this window will be displayed.
sr: Ekran na kojem će se prikazati ovaj prozor.

en: Dialog Title
sr: Naslov prozorčeta

en: The title of the file chooser dialog
sr: Naslov prozorčeta za izbor datoteka

en: Modal
sr: Modalni

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr: Ako je postavljeno, prozorče je modalno (ostali prozori se ne mogu koristiti dok je ovaj prikazan)

en: Whether the dialog is currently visible
sr: Da li je prozorče trenutno vidljivo

en: Transient for Window
sr: Providnost prozora

en: The transient parent of the dialog
sr: Providnost glavnog prozora prozorčeta

en: Page
sr: List

en: The index of the current page
sr: Broj tekućeg lista

en: Tab Position
sr: Položaj jezičaka

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr: Na kojoj strani se nalaze jezičci

en: Show Tabs
sr: Prikaži jezičke

en: Whether tabs should be shown
sr: Da li se jezičci prikazuju ili ne

en: Show Border
sr: Prikaži ivicu

en: Whether the border should be shown
sr: Da li se ivica prikazuje ili ne

en: Scrollable
sr: Mnogo jezičaka

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
sr: Ako je postavljeno, dodaju se strelice kada ima previše jezičaka da bi stali na predviđen prostor

en: Enable Popup
sr: Omogući izbornik

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sr: Ako je postavljeno, pritisak na desni taster miša otvara izbornik koji se može koristiti za prebacivanje na list

en: Group Name
sr: Naziv grupe

en: Group name for tab drag and drop
sr: Naziv grupe za prevlačenje i otpuštanje jezička

en: Tab label
sr: Oznaka jezička

en: The string displayed on the child's tab label
sr: Tekst koji se prikazuje kao oznaka sadržanog jezička

en: Menu label
sr: Oznaka izbornika

en: The string displayed in the child's menu entry
sr: Tekst koji se prikazuje u sadržanom izborniku

en: Tab expand
sr: Razotkri jezičak

en: Whether to expand the child's tab
sr: Da li da proširi sadržanu karticu ili ne

en: Tab fill
sr: Popunjavanje jezičaka

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
sr: Da li sadržani jezičci treba da popune obezbeđeni prostor ili ne

en: Tab reorderable
sr: Promenljivost redosleda jezičaka

en: Whether the tab is reorderable by user action
sr: Da li je redosled jezičaka promenljiv korisnikovim radnjama ili ne

en: Tab detachable
sr: Jezičak otkačiv

en: Whether the tab is detachable
sr: Da li se jezičak može otkačiti

en: Secondary backward stepper
sr: Druga koračnica unazad

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Prikaži drugu strelicu za nazad na drugom kraju zone sa jezičcima

en: Secondary forward stepper
sr: Druga koračnica unapred

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Prikaži drugu strelicu za napred na drugom kraju zone sa jezičcima

en: Backward stepper
sr: Koračnica unazad

en: Display the standard backward arrow button
sr: Prikaži obično dugme sa strelicom unazad

en: Forward stepper
sr: Koračnica unapred

en: Display the standard forward arrow button
sr: Prikaži obično dugme sa strelicom unapred

en: Tab overlap
sr: Preklapanje jzičaka

en: Size of tab overlap area
sr: Veličina oblasti preklapanja jezičaka

en: Tab curvature
sr: Iskrivljenost jezičaka

en: Size of tab curvature
sr: Veličina iskrivljenosti jezičaka

en: Arrow spacing
sr: Razmak strelice

en: Scroll arrow spacing
sr: Razmak između strelica za klizanje

en: Initial gap
sr: Početni razmak

en: Initial gap before the first tab
sr: Početni razmak koji prethodi prvom tabulatoru

en: Tab gap
sr: Razmak jezička

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
sr: Radni jezičak se iscrtava sa razmakom na dnu

en: The orientation of the orientable
sr: Usmerenje usmerivog elementa

en: Pass Through
sr: Propusnica

en: Pass through input, does not affect main child
sr: Propušta unos, ne ometa glavno dete

en: Index
sr: Sadržaj

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
sr: Sadržaj u preklopu roditelja, vrednost „-1“ za glavno dete

en: Action group
sr: Grupa radnje

en: Action group to launch actions from
sr: Grupa radnje iz koje se pokreću radnje

en: Pad device
sr: Uređaj padiljona

en: Pad device to control
sr: Uređaj padiljona za kontrolu

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sr: Položaj razdvojnika ploča u tačkama (0 označava skroz na levoj strani ili na vrhu)

en: Position Set
sr: Položaj postavljen

en: TRUE if the Position property should be used
sr: Uključeno ukoliko treba koristiti osobinu za položaj

en: Minimal Position
sr: Najmanji položaj

en: Smallest possible value for the "position" property
sr: Najmanja moguća vrednost za osobinu „position“

en: Maximal Position
sr: Najveći položaj

en: Largest possible value for the "position" property
sr: Najveća moguća vrednost za osobinu „position“

en: Wide Handle
sr: Široka ručka

en: Whether the paned should have a prominent handle
sr: Da li okno treba da ima istaknutu ručku

en: Handle Size
sr: Veličina ručke

en: Width of handle
sr: Širina ručke

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
sr: Ako je postavljeno, sadržani element se širi i skuplja zajedno sa okvirnim elementom

en: Shrink
sr: Skupljanje

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sr: Ako je postavljeno, sadržani element može biti manji nego što je potrebno

en: Location to Select
sr: Mesto za biranje

en: The location to highlight in the sidebar
sr: Mesto za isticanje u bočnoj traci

en: Open Flags
sr: Otvori opcije

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
sr: Režimi u kojima program pozivar može da otvori mesta izabrana u bočnoj traci

en: Show recent files
sr: Prikaži skorašnje datoteke

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
sr: Da li straničnik sadrži ugrađenu prečicu za skorašnje datoteke

en: Show 'Desktop'
sr: Prikaži „Radnu površ“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
sr: Da li bočna traka sadrži ugrađenu prečicu do fascikle „Radna površ“

en: Show 'Connect to Server'
sr: Prikaži „Poveži se sa serverom“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
sr: Da li bočna traka sadrži ugrađenu prečicu do prozorčeta „Poveži se sa serverom“

en: Show 'Enter Location'
sr: Prikazuje 'Unesite mesto'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
sr: Da li bočna traka sadrži ugrađenu prečicu za ručno unošenje mesta

en: Whether the sidebar only includes local files
sr: Da li bočna traka uključuje samo mesne datoteke

en: Show 'Trash'
sr: Prikaži „Smeće“

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
sr: Da li straničnik sadrži ugrađenu prečicu ka mestu gde je smeće

en: Show 'Other locations'
sr: Prikaži „Druga mesta“

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
sr: Da li straničnik sadrži stavku za prikaz drugih mesta

en: Show “Starred Location”
sr: Prikaži „mesta sa zvezdicom“

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
sr: Da li straničnik sadrži stavku za prikaz datoteka sa zvezdicom

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
sr: Da li da izostavi „::populate-popup“ za iskačuće prozorčiće koji nisu izbornici

en: Loading
sr: Učitavam

en: Whether the view is loading locations
sr: Da li pregled učitava mesta

en: Fetching networks
sr: Dobavljam mreže

en: Whether the view is fetching networks
sr: Da li pregled dovlači mreže

en: Icon of the row
sr: Ikonica reda

en: The icon representing the volume
sr: Ikonica koja predstavlja uređaj

en: Name of the volume
sr: Naziv uređaja

en: The name of the volume
sr: Predstavlja naziv uređaja

en: Path of the volume
sr: Putanja do uređaja

en: The path of the volume
sr: Predstavlja putanju uređaja

en: Volume represented by the row
sr: Jačina tona predstavljena redom

en: The volume represented by the row
sr: Uređaj predstavljen unutar reda

en: Mount represented by the row
sr: Tačka kačenja predstavljena unutar reda

en: The mount point represented by the row, if any
sr: Predstavlja tačku kačenja unutar reda, ako je ima

en: File represented by the row
sr: Datoteka predstavljena redom

en: The file represented by the row, if any
sr: Datoteka predstavljena unutar reda, ako je ima

en: Whether the row represents a network location
sr: Da li red prikazuje mrežno mesto

en: Whether the plug is embedded
sr: Da li je utikač ugnježden

en: Socket Window
sr: Prozor utičnice

en: The window of the socket the plug is embedded in
sr: Prozor utičnice u kome je utikač ugnježden

en: Relative to
sr: Odnosno na

en: Widget the bubble window points to
sr: Element na koji ukazuje balončić

en: Pointing to
sr: Ukazuje na

en: Rectangle the bubble window points to
sr: Pravougaonik na koji ukazuje balončić

en: Position to place the bubble window
sr: Položaj na koji staviti balončić

en: Whether the popover is modal
sr: Da li je iskok modalni

en: Transitions enabled
sr: Prelazi uključeni

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
sr: Da li su prelai prikaza  i skrivanja uključeni ili ne

en: Constraint
sr: Ograničenje

en: Constraint for the popover position
sr: Ograničenje za položaj iskoka

en: Visible submenu
sr: Vidljiv podizbornik

en: The name of the visible submenu
sr: Naziv vidljivog podizbornika

en: The name of the submenu
sr: Naziv podizbornika

en: Name of the printer
sr: Naziv štampača

en: Backend
sr: Pozadinac

en: Backend for the printer
sr: Pozadinski motor za štampač

en: Is Virtual
sr: Da li je virtuelni

en: FALSE if this represents a real hardware printer
sr: NIJE IZABRANO ako ovo predstavlja pravi hardverski štampač

en: Accepts PDF
sr: Prihvata PDF

en: TRUE if this printer can accept PDF
sr: Postavljeno ako štampač prihvata PDF dokumenta

en: Accepts PostScript
sr: Prihvata PostSkript

en: TRUE if this printer can accept PostScript
sr: Postavljeno ako štampač prihvata PostSkript

en: State Message
sr: Poruka stanja

en: String giving the current state of the printer
sr: Niska koja daje trenutno stanje štampača

en: Location
sr: Mesto

en: The location of the printer
sr: Mesto štampača

en: The icon name to use for the printer
sr: Naziv ikonice koja se koristi za štampač

en: Job Count
sr: Broj poslova

en: Number of jobs queued in the printer
sr: Broj poslova zakazanih u štampaču

en: Paused Printer
sr: Pauzirani štampač

en: TRUE if this printer is paused
sr: Postavljeno ako je štampač pauziran

en: Accepting Jobs
sr: Prihvata poslove

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
sr: Postavljeno ako štampač prihvata nove poslove

en: Option Value
sr: Vrednost opcije

en: Value of the option
sr: Vrednost za opciju

en: Source option
sr: Mogućnost izvora

en: The PrinterOption backing this widget
sr: Mogućnosti štampača koje podržavaju ovaj element

en: Title of the print job
sr: Naslov posla štampanja

en: Printer
sr: Štampač

en: Printer to print the job to
sr: Štampač na kome se štampa posao

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Printer settings
sr: Podešavanja štampača

en: Page Setup
sr: Podešavanje stranice

en: Track Print Status
sr: Prati stanje štampanja

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
sr: Postavljeno ako posao za štampanje nastavlja da emituje signale izmenjenog stanja pošto su podaci za štampu poslati štampaču ili serveru štampe.

en: Default Page Setup
sr: Podrazumevane postavke strane

en: The GtkPageSetup used by default
sr: Gtk postavke strane koje se koriste kao podrazumevane

en: Print Settings
sr: Podešavanje štampe

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
sr: Gtk podešavanja štampe koja se koriste prilikom pokretanja prozorčeta

en: Job Name
sr: Naziv posla

en: A string used for identifying the print job.
sr: Niska koja identifikuje posao štampanja.

en: Number of Pages
sr: Broj strana

en: The number of pages in the document.
sr: Broj strana u dokumentu.

en: Current Page
sr: Trenutna strana

en: The current page in the document
sr: Trenutna strana u dokumentu

en: Use full page
sr: Koristi celu stranu

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
sr: Postavljeno ako je početak konteksta treba da bude u ćošku strane, a ne u ćošku oblasti štampe

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
sr: Postavljeno ako će operacija štampanja nastaviti da prijavljuje stanje posla štampanja pošto su podaci za štampu poslati štampaču ili server štampe.

en: Unit
sr: Jedinica

en: The unit in which distances can be measured in the context
sr: Jedinica u kojoj se udaljenosti u kontekstu mere

en: Show Dialog
sr: Prikaži prozorče

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
sr: Postavljeno ako se prikazuje prozorče napretka za vreme štampe.

en: Allow Async
sr: Dozvoli asinhrono

en: TRUE if print process may run asynchronous.
sr: Postavljeno ako proces štampe može da radi asinhrono.

en: Export filename
sr: Naziv datoteke za izvoz

en: Status
sr: Stanje

en: The status of the print operation
sr: Stanje operacije štampanja

en: Status String
sr: Niska stanja

en: A human-readable description of the status
sr: Čitljiv opis stanja

en: Custom tab label
sr: Oznaka proizvoljnog jezička

en: Label for the tab containing custom widgets.
sr: Oznaka jezička koji sadrži proizvoljne elemente.

en: Support Selection
sr: Podržava izbor

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
sr: Postavljeno ako operacija štampanja podržava štampanje izbora.

en: Has Selection
sr: Ima izbor

en: TRUE if a selection exists.
sr: Postavljeno ako izbor postoji.

en: Embed Page Setup
sr: Ugnježdene postavke strane

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
sr: Postavljeno ako su padajući izbornici postavke strane ugnježdeni u Gtk prozorčetu za štampu

en: Number of Pages To Print
sr: Broj strana za štampanje

en: The number of pages that will be printed.
sr: Broj strana koji će biti štampan.

en: The GtkPageSetup to use
sr: Gtk postavke strane koje se koriste

en: Selected Printer
sr: Izabrani štampač

en: The GtkPrinter which is selected
sr: Gtk štampač koji je izabran

en: Manual Capabilities
sr: Ručne mogućnosti

en: Capabilities the application can handle
sr: Mogućnosti sa kojima program može da rukuje

en: Whether the dialog supports selection
sr: Da li prozorče podržava izbor

en: Whether the application has a selection
sr: Da li program ima izbor

en: Fraction
sr: Deo

en: The fraction of total work that has been completed
sr: Deo koji je završen od ukupnog posla

en: Pulse Step
sr: Korak uvećanja

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sr: Koliko od ukupnog napretka unaprediti pomerajući blok pri skokovitom priraštaju

en: Text to be displayed in the progress bar
sr: Tekst koji se prikazuje u traci napretka

en: Show text
sr: Prikaži tekst

en: Whether the progress is shown as text.
sr: Da li se napredak prikazuje kao tekst.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
sr: Željeno mesto za skraćivanje teksta, ukoliko traka napretka ne raspolaže dovoljnim prostorom za prikaz celog teksta.

en: X spacing
sr: Položeni razmak

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
sr: Dodatni razmaci postavljeni na širinu trake napretka.

en: Y spacing
sr: Uspravni razmak

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
sr: dodatni razmaci postavljeni na visinu trake napretka.

en: Minimum horizontal bar width
sr: Najmanja širina vodoravne trake

en: The minimum horizontal width of the progress bar
sr: Najmanja vodoravna širina trake napretka

en: Minimum horizontal bar height
sr: Najmanja visina vodoravne trake

en: Minimum horizontal height of the progress bar
sr: Najmanja vodoravna visina trake napretka

en: Minimum vertical bar width
sr: Najmanja uspravna širina trake

en: The minimum vertical width of the progress bar
sr: Najmanja uspravna širina trake napretka

en: Minimum vertical bar height
sr: Najmanja uspravna visina trake

en: The minimum vertical height of the progress bar
sr: Najmanja uspravna visina trake napretka

en: The radio button whose group this widget belongs to.
sr: Radio-dugme čijoj grupi ovaj element pripada.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
sr: Radio stavka izbornika čijoj grupi ovaj element pripada.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
sr: Radio dugme trake alata čijoj grupi ovo dugme pripada.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sr: Gtk poravnanje koje sadrži tekuću vrednost ovog opsega

en: Invert direction slider moves to increase range value
sr: Izvrni smer kretanja klizača za povećanje vrednosti opsega

en: Lower stepper sensitivity
sr: Osetljivost donje koračnice

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
sr: Nivo osetljivosti koračnice za podešavanje donje strane

en: Upper stepper sensitivity
sr: Osetljivost gornje koračnice

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
sr: Nivo osetljivosti koračnice za podešavanje gornje strane

en: Show Fill Level
sr: Prikaži nivo popune

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
sr: Da li da se prikazuje indikator nivoa popune na uvali.

en: Restrict to Fill Level
sr: Ograniči na nivo popune

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
sr: Da li da se ograničava gornja granica nivoa popune.

en: Fill Level
sr: Nivo popune

en: The fill level.
sr: Nivo popune.

en: Round Digits
sr: Zaokruživanje cifara

en: The number of digits to round the value to.
sr: Broj cifara na koji će biti zaokružena vrednost.

en: Slider Width
sr: Širina klizača

en: Width of scrollbar or scale thumb
sr: Širina klizača ili razmernika

en: Trough Border
sr: Ivica uvale

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
sr: Razmak između klizača/koračnice i spoljnog udubljenja

en: Stepper Size
sr: Veličina koračnice

en: Length of step buttons at ends
sr: Dužina koračnica na krajevima

en: Stepper Spacing
sr: Razmak koračnica

en: Spacing between step buttons and thumb
sr: Razmak između koračnica i klizača

en: Arrow X Displacement
sr: Vodoravni pomeraj strelice

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Koliko pomeriti strelicu u pravcu X ose kada se dugme pritisne

en: Arrow Y Displacement
sr: Uspravni pomeraj strelice

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Koliko pomeriti strelicu u pravcu Y ose kada se dugme pritisne

en: Trough Under Steppers
sr: Prikaz ispod koračnice

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
sr: Određuje da li da prikazuje sve ili da se izostave koračnice i razmak

en: Arrow scaling
sr: Veličina strelica

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
sr: Veličina strelica u odnosu na veličinu dugmeta klizača

en: Recent Manager
sr: Upravnik skorašnjih stavki

en: The RecentManager object to use
sr: Upravnik skorašnjih stavki koji se koristi

en: Show Private
sr: Prikaži privatne

en: Whether the private items should be displayed
sr: Da li treba prikazati privatne stavke

en: Show Tooltips
sr: Prikaži savete

en: Whether there should be a tooltip on the item
sr: Da li prikazivati savete na stavkama

en: Show Icons
sr: Prikaži ikonice

en: Whether there should be an icon near the item
sr: Da li prikazivati ikonice pored stavke

en: Show Not Found
sr: Prikaži nepronađene

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
sr: Da li treba prikazivati stavke koje pokazuju na nedostupne resurse

en: Whether to allow multiple items to be selected
sr: Da li dozvoliti izvor više stavki

en: Local only
sr: Samo lokalni

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
sr: Da li izabrani resurs(i) treba da budu ograničeni na samo lokalne datoteke: adrese

en: Limit
sr: Ograničenje

en: The maximum number of items to be displayed
sr: Najveći broj stavki za prikaz

en: Sort Type
sr: Vrsta ređanja

en: The sorting order of the items displayed
sr: Redosled ređanja prikazanih stavki

en: The current filter for selecting which resources are displayed
sr: Tekući filter kojim se određuje koji su resursi prikazani

en: The full path to the file to be used to store and read the list
sr: Puna putanja do datoteke koja se koristi za skladištenje i čitanje liste

en: The size of the recently used resources list
sr: Veličina spiska najskorije korišćenih izvorišta

en: Transition type
sr: Vrsta prelaza

en: The type of animation used to transition
sr: Vrsta animacije korišćene za prelaz

en: Transition duration
sr: Trajanje prelaza

en: The animation duration, in milliseconds
sr: Trajnje animacije, u milisekundama

en: Reveal Child
sr: Otkrij sadržanog

en: Whether the container should reveal the child
sr: Da li sadržalac treba da otkrije sadržanog

en: Child Revealed
sr: Otkriveni sadržan

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
sr: Da li je sadržani otkriven a meta animacije dostignuta

en: The value of the scale
sr: Vrednost razmere

en: The icon size
sr: Veličina ikonice

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
sr: Gtk poravnanje koje sadrži tekuću vrednost ovog dugmeta sa skalom

en: Icons
sr: Ikonice

en: List of icon names
sr: Spisak imena ikonica

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sr: Broj decimalnih mesta koje želite da prikažete u vrednosti

en: Draw Value
sr: Prikaži vrednost

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sr: Da li se tekuća vrednost prikazuje kao tekst uz klizač

en: Has Origin
sr: Sadrži početak

en: Whether the scale has an origin
sr: Da li razmera ima početak

en: Value Position
sr: Mesto za vrednost

en: The position in which the current value is displayed
sr: Mesto na kojem se prikazuje tekuća vrednost

en: Slider Length
sr: Dužina klizača

en: Length of scale's slider
sr: Dužina klizača za razmernik

en: Value spacing
sr: Razmak vrednosti

en: Space between value text and the slider/trough area
sr: Razmak između teksta sa vrednošću i površine klizača

en: Horizontal adjustment
sr: Vodoravna popravka

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sr: Vodoravno prilagođavanje koje se deli između klizećeg elementa i njegovog kontrolora

en: Vertical adjustment
sr: Uspravna popravka

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
sr: Uspravno prilagođavanje koje se deli između klizećeg elementa i njegovog kontrolora

en: Horizontal Scrollable Policy
sr: Vodoravna klizna polisa

en: How the size of the content should be determined
sr: Kako treba da bude određena veličina sadržaja

en: Vertical Scrollable Policy
sr: Uspravna klizna polisa

en: Minimum Slider Length
sr: Najmanja dužina klizača

en: Minimum length of scrollbar slider
sr: Najmanja dozvoljena dužina klizača

en: Fixed slider size
sr: Utvrđena veličina klizača

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sr: Ne dozvoljava promenu veličine klizača, već je utvrđuje na najmanju dozvoljenu dužinu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr: Prikaži drugu strelicu unazad na suprotnoj strani klizača

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr: Prikaži drugu strelicu unapred na suprotnoj strani klizača

en: Horizontal Adjustment
sr: Vodoravna popravka

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sr: Gtk poravnanje za vodoravni položaj

en: Vertical Adjustment
sr: Uspravna popravka

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sr: Gtk poravnanje za uspravni položaj

en: Horizontal Scrollbar Policy
sr: Prikazivanje strelica za vodoravno pomeranje

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sr: Kada se prikazuju strelice za vodoravno pomeranje sadržaja

en: Vertical Scrollbar Policy
sr: Prikazivanje strelica za uspravno pomeranje

en: When the vertical scrollbar is displayed
sr: Kada se prikazuju strelice za uspravno pomeranje sadržaja

en: Window Placement
sr: Postavljanje prozora

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
sr: Gde je smešten sadržaj u odnosu na strelice za pomeranje.

en: Window Placement Set
sr: Postavljeno postavljanje prozora

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
sr: Da li se „window-placement“ koristi da se odredi pozicija sadržaja u odnosu na klizače.

en: Shadow Type
sr: Vrsta senke

en: Style of bevel around the contents
sr: Stil udubljenja oko sadržaja

en: Scrollbars within bevel
sr: Klizači unutar udubljenja

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
sr: Postavi klizače između udubljenja prozora sa klizačima

en: Scrollbar spacing
sr: Razmak između strelica

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sr: Broj tačaka između strelica za pomeranje sadržaja i samog sadržaja

en: Minimum Content Width
sr: Najmanja širina sadržaja

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
sr: Najmanja širina koju će pomeren prozor da dodeli svom sadržaju

en: Minimum Content Height
sr: Najmanja visina sadržaja

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
sr: Najmanja visina koju će pomeren prozor da dodeli svom sadržaju

en: Kinetic Scrolling
sr: Kinetičko klizanje

en: Kinetic scrolling mode.
sr: Režim kinetičkog klizanja.

en: Overlay Scrolling
sr: Klizanje preko preklopa

en: Overlay scrolling mode
sr: Režim klizanja preko preklopa

en: Maximum Content Width
sr: Najveća širina sadržaja

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
sr: Najveća širina koju će pomeren prozor da dodeli svom sadržaju

en: Maximum Content Height
sr: Najveća visina sadržaja

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
sr: Najveća visina koju će pomeren prozor da dodeli svom sadržaju

en: Propagate Natural Width
sr: Rasprostire prirodnu širinu

en: Propagate Natural Height
sr: Rasprostire prirodnu visinu

en: Search Mode Enabled
sr: Uključeni režim pretrage

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
sr: Da li se oznaka iscrtava pomoću izabranog pisma

en: Whether to show the close button in the toolbar
sr: Da li će biti prikazano dugme za zatvaranje u traci alata

en: Draw
sr: Iscrtavanje

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sr: Da li se razdvojnici iscrtavaju, ili su praznine

en: Double Click Time
sr: Vreme dvoklika

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sr: Najduži dozvoljeni razmak između dva klika kako bi se oni smatrali jednim dvoklikom (u milisekundama)

en: Double Click Distance
sr: Razmak dvoklika

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sr: Najveći dozvoljeni razmak između dva klika kako bi se oni smatrali jednim dvoklikom (u tačkama)

en: Cursor Blink
sr: Treperenje kurzora

en: Whether the cursor should blink
sr: Da li kurzor treba da treperi

en: Cursor Blink Time
sr: Vreme treptaja kurzora

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sr: Vreme između dva treptaja kurzora, u milisekundama

en: Cursor Blink Timeout
sr: Vreme treptaja kurzora

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
sr: Vreme posle kog kurzor prestaje trepanje, u milisekundama

en: Split Cursor
sr: Razdvojeni kurzor

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sr: Da li treba prikazati dva kurzora za mešani tekst sa leva na desno i sa desna na levo

en: Cursor Aspect Ratio
sr: Razmera odnosa kursora

en: The aspect ratio of the text caret
sr: Razmera odnosa tekstualne crtice

en: Theme Name
sr: Naziv teme

en: Name of theme to load
sr: Naziv teme za učitavanje

en: Icon Theme Name
sr: Naziv teme ikonice

en: Name of icon theme to use
sr: Naziv teme ikonice koja će se koristiti

en: Fallback Icon Theme Name
sr: Naziv rezervne teme ikonica

en: Name of a icon theme to fall back to
sr: Naziv teme ikonice koja će se koristiti kao rezervna

en: Key Theme Name
sr: Naziv teme tastera

en: Name of key theme to load
sr: Naziv teme tastera za učitavanje

en: Menu bar accelerator
sr: Prečica trake izbornika

en: Keybinding to activate the menu bar
sr: Prečica za pristup traci izbornika

en: Drag threshold
sr: Prag prevlačenja

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sr: Koliko se tačaka sme kurzor pomeriti pre povlačenja

en: Font Name
sr: Naziv fonta

en: The default font family and size to use
sr: Osnovna porodica pisma i veličina za korišćenje

en: Icon Sizes
sr: Veličine ikonice

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
sr: Spisak veličina ikonice (gtk-menu=16,16;gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
sr: Gtk dodaci

en: List of currently active GTK modules
sr: Spisak trenutno pokrenutih Gtk dodataka

en: Xft Antialias
sr: Iksft omekšavanje

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Da li da omekšava Iksft fontove; 0=ne, 1=da, -1=podrazumevano

en: Xft Hinting
sr: Iksft pogađanje

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Da li da koristi pogađanje za Iksft fontove; 0=ne, 1=da, -1=podrazumevano

en: Xft Hint Style
sr: Stil Iksft pogotka

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
sr: Koji stepen pogodataka da koristi: „hintnone“, „hintslight“, „hintmedium“, ili „hintfull“

en: Xft RGBA
sr: Iksft RGBA

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sr: Vrsta omekšavanja ispod tačke; „none“, „rgb“, „bgr“, „vrgb“, „vbgr“

en: Xft DPI
sr: Iksft TPI

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sr: Rezolucija za Iksft, u 1024 * tačaka/inču. -1 za podrazumevanu vrednost

en: Cursor theme name
sr: Naziv teme kurzora

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
sr: Naziv teme kurzora koja će se koristiti ili NULL za podrazumevanu temu

en: Cursor theme size
sr: Veličina teme kurzora

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
sr: Veličina za kurzore, ili 0 za podrazumevanu veličinu

en: Alternative button order
sr: Obrnuti redosled dugmića

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
sr: Da li dugmad u prozorčićima koriste obrnuti redosled

en: Alternative sort indicator direction
sr: Zamenski ukazivač smera ređanja

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
sr: Da li je smer indikatora ređanja u prikazima lista i stabala obrnut u odnosu na podrazumevani (gde dole znači rastuće)

en: Show the 'Input Methods' menu
sr: Prikaži izbornik „Načini unosa“

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sr: Da li da kontekstni izbornik unosa i prikaza teksta nudi menjanje načina unosa

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
sr: Prikaži izbornik „Ubaci kontrolni Unikod znak“

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
sr: Da li da priručni izbornik unosa i prikaza teksta nudi unošenje kontrolnih znakova

en: Start timeout
sr: Vreme ograničenja početka

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
sr: Početna vrednost vremena ograničenja, kada se dugme pritisne

en: Repeat timeout
sr: Vreme ograničenja ponavljanja

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
sr: Vrednost vremena ograničenja ponavljanja, kada se dugme pritisne

en: Expand timeout
sr: Vreme ograničenja proširivanja

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
sr: Vrednost vremena ograničenja proširivanja, kada se element širi na novi region

en: Color scheme
sr: Šema boja

en: A palette of named colors for use in themes
sr: Paleta imenovanih boja za korišćenje u temama

en: Enable Animations
sr: Omogući animacije

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sr: Da li omogućiti animacije u celom Gtk-u.

en: Enable Touchscreen Mode
sr: Omogući način rada sa dodirom na ekran

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
sr: Kada je postavljeno, ne ekran se ne šalju događaji obaveštavanja kretanja

en: Tooltip timeout
sr: Rok saveta

en: Timeout before tooltip is shown
sr: Vremenski rok pre nego što se savet prikaže

en: Tooltip browse timeout
sr: Rok saveta za razgledanje

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
sr: Vremenski rok pre nego što se savet prikaže u načinu rada razgledanja

en: Tooltip browse mode timeout
sr: Rok načina razgledanja saveta

en: Timeout after which browse mode is disabled
sr: Vremenski rok posle koga se način rada razgledanja onemogućuje

en: Keynav Cursor Only
sr: Samo tasteri elemenata

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
sr: Kada je postavljeno, biće dostupni samo tasteri pokazivača koji služe za upravljanje elementima

en: Keynav Wrap Around
sr: Prelamanje tastera elemenata

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
sr: Određuje da li da koristi prelamanje za upravljanje elementima sa tastature

en: Error Bell
sr: Zvuk za grešku

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
sr: Kada je postavljeno, zvuk će vas upozoriti na greške pri upravljanju elementima preko tastature

en: Color Hash
sr: Heš boja

en: A hash table representation of the color scheme.
sr: Kako izgleda heš tabela šeme boja.

en: Default file chooser backend
sr: Podrazumevana podrška za izbor datoteka

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sr: Naziv podrške koju podrazumevano koristi Gtk izbirač datoteke

en: Default print backend
sr: Podrazumevani pozadinski motor za štampanje

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
sr: Spisak pozadinskih motora za štampanje koji se podrazumevano koriste

en: Default command to run when displaying a print preview
sr: Podrazumevana naredba za pokretanje pri prikazivanju pregleda štampe

en: Command to run when displaying a print preview
sr: Naredba za pokretanje pri prikazivanju pregleda štampe

en: Enable Mnemonics
sr: Omogući mnemonike

en: Whether labels should have mnemonics
sr: Da li oznake treba da imaju mnemonike

en: Enable Accelerators
sr: Omogući prečice

en: Whether menu items should have accelerators
sr: Da li stavke izbornika treba da imaju prečice

en: Recent Files Limit
sr: Ograničenje skorašnjih datoteka

en: Number of recently used files
sr: Broj skoro korišćenih datoteka

en: Default IM module
sr: Podrazumevani modul metoda unosa

en: Which IM module should be used by default
sr: Koji modul metoda unosa treba koristiti kao podrazumevani

en: Recent Files Max Age
sr: Najveća starost skorašnjih datoteka

en: Maximum age of recently used files, in days
sr: Najveća starost za skoro korišćene datoteke, u danima

en: Fontconfig configuration timestamp
sr: Vreme i datum podešavanja podešavača fontova

en: Timestamp of current fontconfig configuration
sr: Vremenska oznaka trenutnog podešavanja fonta

en: Sound Theme Name
sr: Naziv zvučne teme

en: XDG sound theme name
sr: Naziv HDG zvučne teme

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
sr: Zvučna potvrda unosa

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
sr: Da li da se puštaju zvuci kao potvrde na unose korisnika

en: Enable Event Sounds
sr: Omogući zvuk na događaje

en: Whether to play any event sounds at all
sr: Da li da se uopšte puštaju zvuci na događaje

en: Enable Tooltips
sr: Omogući savete

en: Whether tooltips should be shown on widgets
sr: Da li da se saveti prikazuju na elementima

en: Toolbar style
sr: Stil trake alata

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sr: Da li podrazumevane trake alata imaju samo tekst, tekst i ikonice, samo ikonice, itd.

en: Toolbar Icon Size
sr: Veličina ikonice za alatke

en: The size of icons in default toolbars.
sr: Veličina ikonice podrazumevanih traka alata.

en: Auto Mnemonics
sr: Samostalne pribeleške

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
sr: Određuje da li treba automatski prikazati i sakriti mnemonike kada ih korisnik uključi.

en: Primary button warps slider
sr: Primarno dugme dovlači klizač

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
sr: Da li primarni klik na žleb treba da dovuče klizač na položaj

en: Visible Focus
sr: Fokus vidljivosti

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
sr: Da li „pravougaonici prvog plana“ treba da budu skriveni sve dok korisnik ne počne da koristi tastaturu.

en: Application prefers a dark theme
sr: Program voli tamnu temu

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
sr: Da li program da preferira da ima tamnu temu.

en: Show button images
sr: Prikaži slike dugmeta

en: Whether images should be shown on buttons
sr: Da li da se na dugmetima prikazuje slika

en: Select on focus
sr: Izaberi kad je u fokusu

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sr: Da li izabrati sadržaj kada polje dobije fokus

en: Password Hint Timeout
sr: Istek vremena nagoveštaja lozinke

en: How long to show the last input character in hidden entries
sr: Koliko dugo će biti prikazan poslednji znak unosa u skrivenim stavkama

en: Show menu images
sr: Prikaži slike u izborniku

en: Whether images should be shown in menus
sr: Da li se prikazuju slike u izborniku

en: Delay before drop down menus appear
sr: Vreme pre pojave padajućih izbornika

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sr: Vreme pre prikazivanja podizbornika trake izbornika

en: Scrolled Window Placement
sr: Postavljanje prozora sa klizačima

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
sr: Gde se smešta sadržaj prozora sa klizačima u odnosu na klizače, ako nije prevaziđeno sopstvenim postavljanjem prozora sa klizačima.

en: Can change accelerators
sr: Dozvoljena izmena prečica

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sr: Da li je dozvoljena izmena prečica pritiskom na tastere nad stavkom izbornika

en: Delay before submenus appear
sr: Vreme pre pojave podmenija

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sr: Najmanje vreme koje se pokazivač miša mora zadržati preko stavke izbornika da bi se pojavio podmeni

en: Delay before hiding a submenu
sr: Vreme pre skrivanja podmenija

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sr: Vreme pre skrivanja podmenija kada se pokazivač kreće prema podmeniju

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
sr: Da li izabrati sadržaj oznake kada dobije fokus

en: Custom palette
sr: Podešena paleta

en: Palette to use in the color selector
sr: Koja se paleta koristi u izborniku boje

en: IM Preedit style
sr: Način predunosa metode unosa

en: How to draw the input method preedit string
sr: Kako iscrtati tekst predunosa za načine unosa

en: IM Status style
sr: Stil stanja metoda unosa

en: How to draw the input method statusbar
sr: Kako iscrtati traku stanja načina unosa

en: Desktop shell shows app menu
sr: Školjka radne površi prikazuje izbornik programa

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
sr: Izaberite ako okruženje radne površi prikazuje izbornik programa, poništite ako sam program treba da ga prikaže.

en: Desktop shell shows the menubar
sr: Školjka radne površi prikazuje traku izbornika

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
sr: Izaberite ako okruženje radne površi prikazuje traku izbornika, poništite ako sam program treba da ga prikaže.

en: Desktop environment shows the desktop folder
sr: Radno okruženje pokazuje fasciklu radne površi

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
sr: Izaberite ako radno okruženje prikazuje fasciklu radne površi, poništite ako je ne prikazuje.

en: Titlebar double-click action
sr: Radnja dvoklika po traci naslova

en: The action to take on titlebar double-click
sr: Radnja koja će se obaviti prilikom dvostrukog pritiska na traku naslova

en: Titlebar middle-click action
sr: Radnja srednjeg klika po traci naslova

en: The action to take on titlebar middle-click
sr: Radnja koja će se obaviti prilikom pritiska srednjim tasterom na traku naslova

en: Titlebar right-click action
sr: Radnja desnog klika po traci naslova

en: The action to take on titlebar right-click
sr: Radnja koja će se obaviti prilikom pritiska desnim tasterom na traku naslova

en: Dialogs use header bar
sr: Prozorčići koriste traku zaglavlja

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
sr: Da li ugrađeni Gtk+ prozorčići treba da koriste traku zaglavlja umesto oblasti radnje.

en: Enable primary paste
sr: Uključuje ubacivanje prvog

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
sr: Da li srednji klik na miša treba da ubaci „PRVI“ sadržaj ostave na položaj kurzora.

en: Recent Files Enabled
sr: Uključene skorašnje datoteke

en: Whether GTK+ remembers recent files
sr: Da li Gtk+ pamti skorašnje datoteke

en: Long press time
sr: Vreme dugog pritiska

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
sr: Vreme za pritisak dugmeta/dodira kako bi se smatrao dugim pritiskom (u milisekundama)

en: Whether to show cursor in text
sr: Da li treba prikazati pokazivač miša u tekstu

en: Whether to use overlay scrollbars
sr: Da li će biti korišćene lebdeće trake za klizanje

en: Accelerator
sr: Ubrzavač

en: Disabled text
sr: Isključeni tekst

en: View
sr: Pregled

en: Accelerator Size Group
sr: Grupa veličine ubrzavača

en: Title Size Group
sr: Grupa veličine naslova

en: Section Name
sr: Naziv odeljka

en: View Name
sr: Naziv pregleda

en: Maximum Height
sr: Najveća visina

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
sr: Tasteri ubrzavača za prečice vrste „Ubrzavač“

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
sr: Ikonica za prikazivanje za prečice vrste „Drugi pokret“

en: Icon Set
sr: Postavljena ikonica

en: Whether an icon has been set
sr: Da li je ikonica postavljena

en: A short description for the shortcut
sr: Kratak opis za prečicu

en: A short description for the gesture
sr: Kratak opis za pokret

en: Subtitle Set
sr: Postavljen podnaslov

en: Whether a subtitle has been set
sr: Da li je podnaslov postavljen

en: Text direction for which this shortcut is active
sr: Usmerenje teksta za koji je ova prečica aktivna

en: Shortcut Type
sr: Vrsta prečice

en: The type of shortcut that is represented
sr: Vrsta prečice koja se predstavlja

en: Action Name
sr: Naziv radnje

en: The name of the action
sr: Naziv za radnju

en: Mode
sr: Režim

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
sr: Pravci u kojima veličina grupe utiče na zahtevane veličine sadržanih elemenata

en: Ignore hidden
sr: Zanemari skrivene

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
sr: Ako je postavljeno, nemapirani elementi se ignorišu kada se određuje veličina grupe

en: Climb Rate
sr: Brzina povećanja

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
sr: Stopa ubrzanja kada je pritisnuto dugme ili taster

en: Snap to Ticks
sr: Zaustavi se na crticama

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sr: Da li se pogrešne vrednosti samostalno menjaju u najbliži korak vrtećeg dugmeta

en: Numeric
sr: Brojevni

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sr: Da li se zanemaruju nebrojevni znakovi

en: Wrap
sr: U krug

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sr: Da li se vrteće dugme vrti u krug po dostizanju granica

en: Update Policy
sr: Način osvežavanja

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sr: Da li se vrteće dugme uvek osvežava, ili samo kada je vrednost dozvoljena

en: Reads the current value, or sets a new value
sr: Čitanje trenutne vrednosti, ili postavljanje nove

en: Style of bevel around the spin button
sr: Stil udubljenja oko vrtećeg dugmeta

en: Whether the spinner is active
sr: Da li je vrteška uključena

en: Homogeneous sizing
sr: Jednoobrazno razveličavanje

en: Horizontally homogeneous
sr: Horizontalno jednoobrazno

en: Horizontally homogeneous sizing
sr: Jednoobrazno horizontalno razmeravanje

en: Vertically homogeneous
sr: Vertikalno jednoobrazno

en: Vertically homogeneous sizing
sr: Jednoobrazno vertikalno razmeravanje

en: Visible child
sr: Vidljivi sadržani

en: The widget currently visible in the stack
sr: Element je trenutno vidljiv u šteku

en: Name of visible child
sr: Naziv vidljivog sadržanog

en: The name of the widget currently visible in the stack
sr: Naziv elementa trenutno vidljivog u šteku

en: Transition running
sr: Rad prelaza

en: Whether or not the transition is currently running
sr: Da li prelaz trenutno radi ili ne

en: Interpolate size
sr: Razmera umetka

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
sr: Da li se veličina treba tečno srazmeravati kada se menja između dece koja su različitih veličina

en: The name of the child page
sr: Naziv stranice sadržanog

en: The title of the child page
sr: Naslov stranice sadržanog

en: Icon name
sr: Naziv ikonice

en: The icon name of the child page
sr: Naziv ikonice stranice sadržanog

en: Needs Attention
sr: Zahteva pažnju

en: Whether this page needs attention
sr: Da li ova stranica zahteva pažnju

en: Stack
sr: Štek

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
sr: Pripadajuća hrpa za ovaj GtkStackSidebar

en: Symbolic size to use for named icon
sr: Simbolička veličina koja će se koristiti za imenovane ikonice

en: Style of bevel around the statusbar text
sr: Način prikaza udubljenja oko teksta na traci stanja

en: The associated GdkScreen
sr: Povezani Gdk ekran

en: FrameClock
sr: Časovnik kadra

en: The associated GdkFrameClock
sr: Pridruženi časovnik Gdk kadra

en: Text direction
sr: Smer teksta

en: The parent style context
sr: Sadržaj roditeljskog stila

en: Property name
sr: Naziv svojstva

en: The name of the property
sr: Naziv svojstva

en: Value type
sr: Vrsta vrednosti

en: The value type returned by GtkStyleContext
sr: Vrsta vrednosti koju vraća sadržaj Gtk stila

en: Whether the switch is on or off
sr: Da li je prekidač uključen ili isključen

en: The backend state
sr: Stanje pozadinca

en: The minimum width of the handle
sr: Najmanja širina ručice

en: Slider Height
sr: Visina klizača

en: The minimum height of the handle
sr: Najmanja visina ručke

en: Tag Table
sr: Tabela oznaka

en: Text Tag Table
sr: Tabela oznaka teksta

en: Current text of the buffer
sr: Tekući tekst međumemorije

en: Has selection
sr: Ima izbor

en: Whether the buffer has some text currently selected
sr: Da li međumemorija trenutno ima izabran neki tekst

en: Cursor position
sr: Položaj kurzora

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
sr: Položaj oznake unosa (kao pomeraj od početka međumemorije)

en: Copy target list
sr: Spisak odredišta za umnožavanje

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
sr: Spisak odredišta koji ova međumemorija podržava za umnožavanje iz ostave i kao izvori prevlačenja i spuštanja

en: Paste target list
sr: Spisak odredišta za ubacivanje

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
sr: Spisak odredišta koji ova međumemorija podržava za ubacivanje iz ostave i kao odredišta za prevlačenje i spuštanje

en: Parent widget
sr: Sadrži ga element

en: Mark name
sr: Naziv oznake

en: Left gravity
sr: Levo privlačenje

en: Whether the mark has left gravity
sr: Da li oznaka ima levo privlačenje

en: Tag name
sr: Naziv oznake

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sr: Naziv korišćeno za tekstualne oznake. NULL za neimenovane oznake

en: Background RGBA
sr: RGBA pozadine

en: Background full height
sr: Puna visina pozadine

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sr: Da li se bojom pozadine isunjava čitava visina linije ili samo visina označenih znakova

en: Foreground RGBA
sr: RGBA iscrtavanja

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sr: Smer teksta, npr. sa desna na levo ili sa leva na desno

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sr: Stil pisma kao Pango stil, npr. „PANGO_STYLE_ITALIC“

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sr: Varijanta pisma kao Pango varijanta, npr. „PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS“

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sr: Težina pisma kao ceo broj, videti vrednosti za Pango težinu; npr. „PANGO_WEIGHT_BOLD“

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sr: Razvlačenje pisma kao Pango razvučenost, npr. „PANGO_STRETCH_CONDENSED“

en: Font size in Pango units
sr: Veličina pisma u Pango jedinicama

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sr: Veličina pisma kao činioc razmere u odnosu na uobičajenu veličinu pisma. Ovo se ispravno prilagođava izmeni teme i slično, pa se preporučuje. Pango uspostavlja neke razmere kao što je „PANGO_SCALE_X_LARGE“

en: Left, right, or center justification
sr: Levo, desno ili središnje poravnanje

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
sr: Jezik na kome je tekst, kao ISO kod. Pango ovo može koristiti kao nagoveštaj pri iscrtavanju teksta. Ukoliko nije postavljeno, koristiće se odgovarajuća vrednost.

en: Left margin
sr: Leva margina

en: Width of the left margin in pixels
sr: Širina leve margine u tačkama

en: Right margin
sr: Desna margina

en: Width of the right margin in pixels
sr: Širina desne margine u tačkama

en: Indent
sr: Uvlačenje

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sr: Koliko tačaka treba koristiti za uvlačenje pasusa

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
sr: Pomeraj teksta iznad podrazumevane linije (ispod ako je negativan) u Pango jedinicama

en: Pixels above lines
sr: Tačaka iznad linija

en: Pixels of blank space above paragraphs
sr: Broj tačaka praznog prostora iznad pasusa

en: Pixels below lines
sr: Tačaka ispod linija

en: Pixels of blank space below paragraphs
sr: Broj tačaka praznog prostora ispod pasusa

en: Pixels inside wrap
sr: Tačaka unutar pasusa

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sr: Broj tačaka praznog prostora između prelomljenih redova u pasusu

en: Underline RGBA
sr: RGBA boja crte za podvlačenje

en: Color of underline for this text
sr: Boja crte kojom će se podvući tekst

en: Strikethrough RGBA
sr: RGBA boja crte za precrtavanje

en: Color of strikethrough for this text
sr: Boja crte kojom će se precrtati tekst

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sr: Da li se prelom ne vrši nikad, između reči, ili između znakova

en: Custom tabs for this text
sr: Postavi tabulatore za ovaj tekst

en: Invisible
sr: Nevidljiv

en: Whether this text is hidden.
sr: Da li je tekst sakriven.

en: Paragraph background color name
sr: Naziv boje pozadine pasusa

en: Paragraph background color as a string
sr: Boja pozadine pasusa kao niz znakova

en: Paragraph background color
sr: Boja pozadine pasusa

en: Paragraph background color as a GdkColor
sr: Boja pozadine pasusa kao Gdk boja

en: Paragraph background RGBA
sr: RGBA pozadine pasusa

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
sr: RGBA pozadine pasusa kao Gdk boja

en: Fallback
sr: Odstupnica

en: Whether font fallback is enabled.
sr: Da li je font za odstupanje uključen.

en: Letter Spacing
sr: Razmak između slova

en: Extra spacing between graphemes
sr: Dodatan prostor između grafema

en: Font Features
sr: Mogućnosti fonta

en: OpenType Font Features to use
sr: Koristiti sledeće iz Open-Tajp fonta

en: Margin Accumulates
sr: Nagomilavanje margina

en: Whether left and right margins accumulate.
sr: Da li se leva i desna margina akumuliraju.

en: Background full height set
sr: Postavljena puna visina pozadine

en: Whether this tag affects background height
sr: Da li ova postavka utiče na visinu pozadine

en: Justification set
sr: Postavljeno slaganje redova

en: Whether this tag affects paragraph justification
sr: Da li ova postavka utiče na slaganje redova

en: Left margin set
sr: Postavljena leva margina

en: Whether this tag affects the left margin
sr: Da li ova postavka utiče na levu marginu

en: Indent set
sr: Postavljeno uvlačenje

en: Whether this tag affects indentation
sr: Da li ova postavka utiče na uvlačenje pasusa

en: Pixels above lines set
sr: Postavljen broj tačaka iznad linija

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sr: Da li ova postavka utiče na broj tačaka iznad linija

en: Pixels below lines set
sr: Postavljen broj tačaka ispod linija

en: Pixels inside wrap set
sr: Postavljen broj tačaka između linija u pasusu

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sr: Da li ova postavka utiče na broj tačaka između linija unutar pasusa

en: Right margin set
sr: Postavljena desna margina

en: Whether this tag affects the right margin
sr: Da li ova postavka utiče na desnu marginu

en: Underline RGBA set
sr: RGBA boja crte za podvlačenje podešena

en: Whether this tag affects underlining color
sr: Da li ova oznaka utiče na boju crte za podvlačenje

en: Strikethrough RGBA set
sr: RGBA boja crte za precrtavanje podešena

en: Whether this tag affects strikethrough color
sr: Da li ova oznaka utiče na boju crte za precrtavanje

en: Wrap mode set
sr: Postavljen prelom

en: Whether this tag affects line wrap mode
sr: Da li ova postavka utiče na prelom linija

en: Tabs set
sr: Postavljeni tabulatori

en: Whether this tag affects tabs
sr: Da li ova postavka utiče na tabulatore

en: Invisible set
sr: Postavljen nevidljivi tekst

en: Whether this tag affects text visibility
sr: Da li ova postavka utiče na vidljivost teksta

en: Paragraph background set
sr: Postaviti boju pozadine pasusa

en: Whether this tag affects the paragraph background color
sr: Da li ove postavke utiču na boju pozadine pasusa

en: Fallback set
sr: Odstupnica podešena

en: Whether this tag affects font fallback
sr: Da li ova oznaka utiče na font za odstupanje

en: Letter spacing set
sr: Razmak između slova podešen

en: Whether this tag affects letter spacing
sr: Da li ova oznaka utiče na razmak između slova

en: Font features set
sr: Mogućnosti fonta podešene

en: Whether this tag affects font features
sr: Da li ova oznaka utiče na mogućnosti fonta

en: Pixels Above Lines
sr: Tačaka iznad linija

en: Pixels Below Lines
sr: Tačaka ispod linija

en: Pixels Inside Wrap
sr: Tačaka između linija

en: Wrap Mode
sr: Način preloma

en: Left Margin
sr: Leva margina

en: Right Margin
sr: Desna margina

en: Top Margin
sr: Gornja margina

en: Height of the top margin in pixels
sr: Visina gornje margine u pikselima

en: Bottom Margin
sr: Donja margina

en: Height of the bottom margin in pixels
sr: Visina donje margine u pikselima

en: Cursor Visible
sr: Kursor je vidljiv

en: If the insertion cursor is shown
sr: Da li se prikazuje kurzor za unos

en: Buffer
sr: Priručna memorija

en: The buffer which is displayed
sr: Međumemorija koji se prikazuje

en: Whether entered text overwrites existing contents
sr: Da li uneti tekst ide preko postojećeg sadržaja

en: Accepts tab
sr: Prihvata tabulator

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sr: Da li će taster tabulatora uneti znak za tabulaciju

en: Monospace
sr: Utvrđena širina

en: Whether to use a monospace font
sr: Da li se koristi font utvrđene širine

en: Error underline color
sr: Boja podvlačenja grešaka

en: Color with which to draw error-indication underlines
sr: Boja kojom se iscrtavaju podvlake za isticanje grešaka

en: If the toggle button should be pressed in
sr: Da li prekidačko dugme treba da bude pritisnuto ili ne

en: If the toggle button is in an "in between" state
sr: Da li je prekidačko dugme u stanju „između“

en: Draw Indicator
sr: Prikaz pokazatelja

en: If the toggle part of the button is displayed
sr: Da li se prikazuje prekidački deo dugmeta

en: Toolbar Style
sr: Stil trake alata

en: How to draw the toolbar
sr: Kako iscrtati traku alata

en: Show Arrow
sr: Prikaži strelicu

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sr: Da li treba da bude prikazana strelica ukoliko nema mesta za traku alata

en: Size of icons in this toolbar
sr: Veličina ikonica u ovoj traci alata

en: Icon size set
sr: Postavljena veličina ikonica

en: Whether the icon-size property has been set
sr: Da li je svojstvo veličine ikonica postavljeno

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sr: Da li stavka treba da dobije dodatni prostor kada raste traka alata

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sr: Da li stavka treba da bude iste veličine kao i ostale jednoobrazne stavke

en: Spacer size
sr: Veličina razmaka

en: Size of spacers
sr: Veličina razmaka

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
sr: Količina ivičnog razmaka između senke trake alata i dugmića

en: Maximum child expand
sr: Najveće širenje deteta

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
sr: Najveća veličina prostora data ovoj proširivoj stavki

en: Space style
sr: Stil razmaka

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
sr: Da li su razmaci uspravne linije ili samo praznine

en: Button relief
sr: Ivica dugmića

en: Type of bevel around toolbar buttons
sr: Vrsta udubljenja oko dugmića na traci alata

en: Style of bevel around the toolbar
sr: Vrsta udubljenja oko trake alata

en: Text to show in the item.
sr: Tekst koji se prikazuje u stavci.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sr: Ako je postavljeno, podvlačenje označava da se sledeći znak koristi kao prečica u prikazanom izborniku

en: Widget to use as the item label
sr: Element koji se koristi kao oznaka stavke

en: Stock Id
sr: Ib štoka

en: The stock icon displayed on the item
sr: Isporučena ikonica prikazana uz stavku

en: The name of the themed icon displayed on the item
sr: Ikonica iz teme prikazana uz stavku

en: Icon widget
sr: Element ikonice

en: Icon widget to display in the item
sr: Element ikonice koji se prikazuje uz stavku

en: Icon spacing
sr: Razmak ikonice

en: Spacing in pixels between the icon and label
sr: Razmak između ikonice i oznake, u pikselima

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sr: Da li se stavka alatki smatra važnom. Ako je postavljeno, dugmad alatke prikazuju i tekst u režimu GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: The human-readable title of this item group
sr: Jednostavni naziv za ovu grupu stavki

en: A widget to display in place of the usual label
sr: Element koji se prikazuje namesto uobičajene oznake

en: Collapsed
sr: Sakupljeno

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
sr: Određuje da li je grupa sakupljena, a njene stavke skrivene

en: ellipsize
sr: skrati

en: Ellipsize for item group headers
sr: Skraćuje zaglavlja za grupe stavki

en: Header Relief
sr: Reljef zaglavlja

en: Relief of the group header button
sr: Reljef za grupu dugmadi zaglavlja

en: Header Spacing
sr: Razmak zaglavlja

en: Spacing between expander arrow and caption
sr: Razmak između strelice za grananje i naslova

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
sr: Da li stavka treba da dobije dodatni prostor kada se uveća grupa

en: Whether the item should fill the available space
sr: Da li svi stavka treba da popuni dostupni prostor

en: New Row
sr: Novi red

en: Whether the item should start a new row
sr: Da li stavka treba početi u novom redu

en: Position of the item within this group
sr: Mesto stavke unutar ove grupi

en: Size of icons in this tool palette
sr: Veličina ikonica u ovoj traci sa alatkama

en: Style of items in the tool palette
sr: Izgled stavki u ovoj traci sa alatkama

en: Exclusive
sr: Isključivo

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
sr: Da li grupu stavki treba razgranati samo u određeno vreme

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
sr: Da li grupa stavki treba da dobije dodatni prostor kada se uveća paleta

en: TreeMenu model
sr: Model stabla izbornika

en: The model for the tree menu
sr: Model za stablo izbornika

en: TreeMenu root row
sr: Koreni red Stabla izbornika

en: The TreeMenu will display children of the specified root
sr: Stablo izbornika će prikazati ogranke izabranog korena

en: Tearoff
sr: Otkidanje

en: Whether the menu has a tearoff item
sr: Da li izbornik ima otkinutu stavku

en: Wrap Width
sr: Širina za prelom

en: Wrap width for laying out items in a grid
sr: Širina za prelom za uređivanje stavki u koordinatnoj mreži

en: The child model
sr: Model poroda

en: The model for the filtermodel to filter
sr: Model za filtermodel za izdvajanje

en: The virtual root
sr: Virtuelni koren

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
sr: Virtuelni koren (koji se odnosi na model poroda) za ovaj filtermodel

en: TreeModelSort Model
sr: Model ređanja modelom stabla

en: The model for the TreeModelSort to sort
sr: Model koji treba poređati za ređanje modelom stabla

en: TreeView Model
sr: Model pregleda stablom

en: The model for the tree view
sr: Model za razgranati pregled

en: Headers Visible
sr: Zaglavlja vidljiva

en: Show the column header buttons
sr: Prikaži dugmiće za zaglavlje kolona

en: Headers Clickable
sr: Zaglavlja se mogu kliknuti

en: Column headers respond to click events
sr: Zaglavlja kolona odgovaraju na pritiske mišem

en: Expander Column
sr: Kolona grananja

en: Set the column for the expander column
sr: Postavite kolonu u kojoj se vrši grananje

en: Rules Hint
sr: Nagoveštaj za linije

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sr: Postavite nagoveštaj za motor teme radi iscrtavanja redova u naizmeničnim bojama

en: Enable Search
sr: Uključi pretragu

en: View allows user to search through columns interactively
sr: Pregled dozvoljava korisnicima da traže interaktivno kroz stupce

en: Search Column
sr: Kolona pretrage

en: Model column to search through during interactive search
sr: Model kolone za pretraživanje pri interaktivnoj pretrazi

en: Fixed Height Mode
sr: Utvrđena visina reda

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sr: Ubrzava prikaz pretpostavljanjem da svi redovi imaju istu visinu

en: Hover Selection
sr: Izbor pod mišem

en: Whether the selection should follow the pointer
sr: Da li izbor treba da prati pokazivač

en: Hover Expand
sr: Raširi pod mišem

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
sr: Da li redovi treba da se razgranaju/skupe kada pokazivač pređe preko njih

en: Show Expanders
sr: Prikaži proširivače

en: View has expanders
sr: Prikaz ima proširivače

en: Level Indentation
sr: Nivo uvlačenja

en: Extra indentation for each level
sr: Dodatno uvlačenje za svaki nivo

en: Rubber Banding
sr: Istezanje gumice

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
sr: Da li je dozvoljen izbor više stavki prevlačenjem kurzora miša

en: Enable Grid Lines
sr: Omogući linije mreže

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
sr: Da li treba crtati linije mreže u prikazu stabla

en: Enable Tree Lines
sr: Omogući linije stabla

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
sr: Da li treba crtati linije stabla u prikazu stabla

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
sr: Kolona u modela koja sadrži tekst saveta za redove

en: Vertical Separator Width
sr: Širina uspravnih razdvojnika

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sr: Uspravni razmak između polja.  Mora biti paran broj

en: Horizontal Separator Width
sr: Širina vodoravnih razdvojnika

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sr: Vodoravni razmak između polja.  Mora biti paran broj

en: Allow Rules
sr: Dozvoli linije

en: Allow drawing of alternating color rows
sr: Dozvoli iscrtavanje redova u naizmeničnim bojama

en: Indent Expanders
sr: Uvlačenje za grananje

en: Make the expanders indented
sr: Postaviti da grananje bude uvučeno

en: Even Row Color
sr: Boja parnog reda

en: Color to use for even rows
sr: Boja za parne redove

en: Odd Row Color
sr: Boja neparnog reda

en: Color to use for odd rows
sr: Boja za neparne redove

en: Grid line width
sr: Širina linije mreže

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
sr: Širina, u pikselima, linija mreže prikaza stabla

en: Tree line width
sr: Širina linija drveta

en: Width, in pixels, of the tree view lines
sr: Širina, u pikselima, linija prikaza stabla

en: Grid line pattern
sr: Obrazac linija mreže

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
sr: Obrazac linija koji se koristi za crtanje linija mreže prikaza stabla

en: Tree line pattern
sr: Obrazac linija stabla

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
sr: Obrazac linija koji se koristi za crtanje linija prikaza stabla

en: Whether to display the column
sr: Da li prikazati kolonu

en: Resizable
sr: Veličina promenljiva

en: Column is user-resizable
sr: Veličinu supca može menjati korisnik

en: Current X position of the column
sr: Trenutni vodoravni položaj stupca

en: Current width of the column
sr: Trenutna širina stupca

en: Sizing
sr: Veličina

en: Resize mode of the column
sr: Način izmene veličine stupca

en: Fixed Width
sr: Utvrđena širina

en: Current fixed width of the column
sr: Trenutna utvrđena širina stupca

en: Minimum allowed width of the column
sr: Najmanja dozvoljena širina stupca

en: Maximum Width
sr: Najveća širina

en: Maximum allowed width of the column
sr: Najveća dozvoljena širina stupca

en: Title to appear in column header
sr: Naslov koji se pojavljuje u zaglavlju stupca

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sr: Stupci dele dodatnu širinu koju dobije element

en: Clickable
sr: Može se kliknuti

en: Whether the header can be clicked
sr: Da li je moguće kliknuti na zaglavlje

en: Widget to put in column header button instead of column title
sr: Element koji treba staviti u zaglavlje stupca namesto naslova

en: X Alignment of the column header text or widget
sr: Vodoravno poravnanje teksta ili elementa u zaglavlju stupca

en: Whether the column can be reordered around the headers
sr: Da li se redosled kolona može izmeniti oko zaglavlja

en: Sort indicator
sr: Pokazatelj uređenja

en: Whether to show a sort indicator
sr: Da li treba prikazati pokazatelj uređenja

en: Sort order
sr: Redosled uređenja

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sr: Smer uređivanja koji pokazatelj uređenja treba da pokazuje

en: Sort column ID
sr: IB za uređenje kolone

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
sr: Logički IB kolona koje se koriste prilikom uređivanja

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sr: Određuje kako treba iscrtati senku oko pogleda

en: Use symbolic icons
sr: Korišćenje simboličkih ikonica

en: Whether to use symbolic icons
sr: Da li će simboličke ikonice biti korišćene ili ne

en: Widget name
sr: Naziv elementa

en: The name of the widget
sr: Naziv elementa

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sr: Element koji sadrži ovaj element. Mora biti sadržaoc

en: Width request
sr: Zahtev za širinu

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Postaviti za zahtev za širinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtev

en: Height request
sr: Zahtev za visinu

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Postaviti za zahtev za visinu elementa, ili -1 ukoliko treba koristiti prirodni zahtev

en: Whether the widget is visible
sr: Da li je element vidljiv

en: Whether the widget responds to input
sr: Da li element odgovara na unos

en: Application paintable
sr: Program će iscrtavati

en: Whether the application will paint directly on the widget
sr: Da li će program neposredno iscrtavati na elementu

en: Can focus
sr: Može biti u fokusu

en: Whether the widget can accept the input focus
sr: Da li element može biti u fokusu za unos

en: Has focus
sr: U fokusu je

en: Whether the widget has the input focus
sr: Da li je element u fokusu za unos

en: Is focus
sr: Jeste fokus

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sr: Da li je element zapravo fokusni element unutar prvog nivoa

en: Focus on click
sr: Fokusiranje klikom

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
sr: Da li element dobija fokus kada se na njega pritisne mišem

en: Can default
sr: Može biti podrazumevani

en: Whether the widget can be the default widget
sr: Da li element može biti podrazumevani element

en: Has default
sr: Jeste podrazumevani

en: Whether the widget is the default widget
sr: Da li je element podrazumevani element

en: Receives default
sr: Prima podrazumevano

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sr: Ako je postavljeno, element će primiti podrazumevano dejstvo kada dobije fokus

en: Composite child
sr: Složeni element

en: Whether the widget is part of a composite widget
sr: Da li je element deo složenog elementa

en: Style
sr: Stil

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sr: Stil elementa, koji sadrži podatke o tome kako će izgledati (boja itd.)

en: Events
sr: Događaji

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sr: Maska za događaje koja određuje koje vrste GdkEvents-a ovaj element prima

en: No show all
sr: Bez prikazivanja svega

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sr: Da li „gtk_widget_show_all()“ ne treba da utiče na ovaj element

en: Whether this widget has a tooltip
sr: Da li ovaj element ima oblačić

en: The widget's window if it is realized
sr: Prozor elementa ako se otpusti

en: Double Buffered
sr: Duplo međumemorisanje

en: Whether the widget is double buffered
sr: Da li je ovaj element ima duplo međumemorisanje

en: How to position in extra horizontal space
sr: Kako će biti postavljen u posebnom vodoravnom prostoru

en: How to position in extra vertical space
sr: Kako će biti postavljen u posebnom uspravnom prostoru

en: Margin on Left
sr: Margina na levoj

en: Pixels of extra space on the left side
sr: Pikseli dodatnog prostora na levoj strani

en: Margin on Right
sr: Margina na desnoj

en: Pixels of extra space on the right side
sr: Pikseli dodatnog prostora na desnoj strani

en: Margin on Start
sr: Margina na početku

en: Pixels of extra space on the start
sr: Tačkice dodatnog prostora na početku

en: Margin on End
sr: Margina na kraju

en: Pixels of extra space on the end
sr: Tačkice dodatnog prostora na kraju

en: Margin on Top
sr: Margina na vrhu

en: Pixels of extra space on the top side
sr: Pikseli dodatnog prostora na gornjoj strani

en: Margin on Bottom
sr: Margina na dnu

en: Pixels of extra space on the bottom side
sr: Pikseli dodatnog prostora na donjoj strani

en: All Margins
sr: Sve margine

en: Pixels of extra space on all four sides
sr: Pikseli dodatnog prostora na svim stranama

en: Horizontal Expand
sr: Vodoravno širenje

en: Whether widget wants more horizontal space
sr: Da li je elementu potrebno još vodoravnog prostora

en: Horizontal Expand Set
sr: Podešavanje vodoravnog širenja

en: Whether to use the hexpand property
sr: Da li da se koriste svojstva vodoravnog širenja

en: Vertical Expand
sr: Uspravno širenje

en: Whether widget wants more vertical space
sr: Da li je elementu potrebno još uspravnog prostora

en: Vertical Expand Set
sr: Podešavanje uspravnog širenja

en: Whether to use the vexpand property
sr: Da li da se koriste svojstva uspravnog širenja

en: Expand Both
sr: Širenje oba

en: Whether widget wants to expand in both directions
sr: Da li element želi da se proširi u oba smera

en: Opacity for Widget
sr: Neprovidnost elementa

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
sr: Neprovidnost elementa, od 0 do 1

en: Scale factor
sr: Činilac srazmere

en: The scaling factor of the window
sr: Činilac promene veličine prozora

en: Interior Focus
sr: Unutrašnji fokus

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sr: Da li iscrtati pokazatelj fokusa unutar elemenata

en: Focus linewidth
sr: Debljina linije fokusa

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sr: Debljina u tačkama linije koju pokazuje element u fokusu

en: Focus line dash pattern
sr: Obrazac crtkanja linije fokusa

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
sr: Obrazac crtkanja korišćen za crtanje pokazatelja fokusa. Vrednosti znaka se tumače kao širine tačkica naizmeničnih uključenih i isključenih odlomaka linije.

en: Focus padding
sr: Popuna fokusa

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sr: Širina u tačkama između pokazatelja elementa u fokusu i okvira elementa

en: Cursor color
sr: Boja kurzora

en: Color with which to draw insertion cursor
sr: Boja kojom se iscrtava kurzor za unos

en: Secondary cursor color
sr: Druga boja kurzora

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sr: Boja kojom se iscrtava drugi kurzor za unos pri unosu mešanog teksta sa desna na levo, i teksta sa leva na desno

en: Cursor line aspect ratio
sr: Razmera kurzorne linije

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sr: Razmera u kojoj se crta kurzor za unos

en: Window dragging
sr: Prevlačenje prozora

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
sr: Da li prozori mogu da se prevuku i uvećaju pritiskom na prazne oblasti

en: Unvisited Link Color
sr: Boja neposećene veze

en: Color of unvisited links
sr: Boja neposećenih veza

en: Visited Link Color
sr: Boja posećene veze

en: Color of visited links
sr: Boja posećenih veza

en: Wide Separators
sr: Široki razdvojnici

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
sr: Da li razdvojnici imaju podesivu širinu i treba da budu iscrtavani pomoću kutije umesto linije

en: Separator Width
sr: Širina razdvojnika

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
sr: Širina razdvojnika ako su postavljeni široki razdvojnici

en: Separator Height
sr: Visina razdvojnika

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
sr: Visina razdvojnika ako su postavljeni široki razdvojnici

en: Horizontal Scroll Arrow Length
sr: Dužina strelice za vodoravno pomeranje

en: The length of horizontal scroll arrows
sr: Dužina strelice za vodoravno pomeranje

en: Vertical Scroll Arrow Length
sr: Dužina strelice za uspravno pomeranje

en: The length of vertical scroll arrows
sr: Dužina strelice za uspravno pomeranje

en: Width of text selection handles
sr: Širina ručke za izbor teksta

en: Height of text selection handles
sr: Visina ručke za izbor teksta

en: Window Type
sr: Vrsta prozora

en: The type of the window
sr: Vrsta prozora

en: Window Title
sr: Naslov prozora

en: The title of the window
sr: Naslov prozora

en: Window Role
sr: Uloga prozora

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sr: Jedinstveni obeleživač prozora koji se koristi pri obnavljanju sesije

en: Startup ID
sr: IB pokretanja

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
sr: Jedinstveni odrednik pokretanja za prozore koje koristi obaveštenje pokretanja

en: If TRUE, users can resize the window
sr: Ako je postavljeno, korisnici mogu promeniti veličinu prozora

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr: Ako je postavljeno, prozor je modalni (ostali prozori se ne mogu koristiti dok je ovaj prikazan)

en: Window Position
sr: Položaj prozora

en: The initial position of the window
sr: Početni položaj prozora

en: Default Width
sr: Uobičajena širina

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sr: Uobičajena širina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: Default Height
sr: Uobičajena visina

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sr: Uobičajena visina prozora, koristi se pri prvom prikazivanju prozora

en: Destroy with Parent
sr: Uništava sa pokretačem

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sr: Da li ovaj prozor treba ukloniti kada se ukloni prozor iz kog je ovaj pozvan

en: Hide the titlebar during maximization
sr: Skriva traku naslova za vreme uvećavanja

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
sr: Da li traka naslova ovog prozora treba da bude skrivena kada je prozor uvećan

en: Icon for this window
sr: Ikonica za ovaj prozor

en: Mnemonics Visible
sr: Prikazuje mnemonike

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
sr: Određuje da li su mnemonike prikazane u ovom prozoru

en: Focus Visible
sr: Fokus se vidi

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
sr: Da li su pravougaonici prvog plana trenutno vidljivi u ovom prozoru

en: Name of the themed icon for this window
sr: Naziv ikonice iz teme za ovaj prozor

en: Is Active
sr: Je Pokrenut

en: Whether the toplevel is the current active window
sr: Da li je prvi nivo trenutno aktivni prozor

en: Focus in Toplevel
sr: Fokus na prvi nivo

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sr: Da li je fokus za unos unutar ovog Gtk prozora

en: Type hint
sr: Nagoveštaj o vrsti

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sr: Nagoveštaj koji pomaže okruženju radne površine da razume koje vrste je ovaj prozor i kako ga postaviti.

en: Skip taskbar
sr: Preskoči spisak procesa

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sr: Ako je postavljeno, prozor se neće videti na spisku procesa.

en: Skip pager
sr: Ne prikazuj u spisku prozora

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sr: Ako je postavljeno, prozor se neće videti u spisku prozora.

en: Urgent
sr: Hitno

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
sr: Ako je postavljeno, prozor će biti nametnut korisniku.

en: Accept focus
sr: Prihvata fokus

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sr: Ako je postavljeno, prozor će primati fokus za unos.

en: Focus on map
sr: Fokusiranje pri mapiranju

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
sr: Ako je postavljeno, prozor će primati fokus pri mapiranju.

en: Decorated
sr: Ukrašen

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sr: Da li upravnik prozorima treba da ukrasi prozor

en: Deletable
sr: Može se brisati

en: Whether the window frame should have a close button
sr: Da li okvir prozora treba da ima dugme za zatvaranje

en: Resize grip
sr: Hvataljka za promenu veličine

en: Specifies whether the window should have a resize grip
sr: Određuje da li prozor treba da ima hvataljku za promenu veličine

en: Resize grip is visible
sr: Vidljivost hvataljke za promenu veličine

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
sr: Određuje da li se vidi hvataljka za promenu veličine prozora.

en: Gravity
sr: Privlačenje

en: The window gravity of the window
sr: Privlačenje između prozora

en: Attached to Widget
sr: Prikačeno elementu

en: The widget where the window is attached
sr: Element na koji je prikačen prozor

en: Is maximized
sr: Uvećan je

en: Whether the window is maximized
sr: Da li će prozor biti uvećan

en: GtkApplication
sr: Gtk program

en: The GtkApplication for the window
sr: Gtk program za prozor

en: Decorated button layout
sr: Raspored ukrašenog dugmeta

en: Decoration resize handle size
sr: Veličina ručke za promenu veličine ukrasa

en: Color Profile Title
sr: Naslov profila boje

en: The title of the color profile to use
sr: Naslov prozorčeta za izbor boje
