gtk+ 0 - en to hr translation catalogue (1494 entries)

en: Broadway display type not supported: %s
hr: Vrsta Broadway zaslona nije podržana: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
hr: Greška pri obradi mogućnosti --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
hr: Greška pri obradi mogućnosti --gdk-no-debug

note: Description of --class=CLASS in --help output
en: Program class as used by the window manager
hr: Klasa programa koju koristi upravitelj prozora

note: Placeholder in --class=CLASS in --help output
en: CLASS
hr: KLASA

note: Description of --name=NAME in --help output
en: Program name as used by the window manager
hr: Naziv programa koji koristi upravitelj prozorima

note: Placeholder in --name=NAME in --help output
en: NAME
hr: NAZIV

note: Description of --display=DISPLAY in --help output
en: X display to use
hr: X zaslon za korištenje

note: Placeholder in --display=DISPLAY in --help output
en: DISPLAY
hr: ZASLON

note: Description of --gdk-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to set
hr: Oznake za postavljanje GDK otklanjanja grešaka

note: Placeholder in --gdk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gdk-no-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: FLAGS
hr: OZNAKE

note: Description of --gdk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to unset
hr: Uklanjanje oznaka za GDK otklanjanje grešaka

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
hr: GL podrška onemogućena putem GDK_DEBUG

en: The current backend does not support OpenGL
hr: Trenutni pozadinski program ne podržava OpenGL

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
hr: Multi_tipka

[ctx: keyboard label]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: keyboard label]
en: Up
hr: Gore

[ctx: keyboard label]
en: Right
hr: Desno

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
hr: KP_lijevo

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
hr: KP_gore

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
hr: KP_desno

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
hr: KP_dolje

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
hr: KP_sljedeći

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
hr: Jače osvjetljenje monitora

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
hr: Slabije osvjetljenje monitora

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
hr: Jače osvjetljenje tipkovnice

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
hr: Slabije osvjetljenje tipkovnice

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
hr: Utišaj zvuk

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
hr: Utišaj zvuk mikrofona

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
hr: Samnji glasnoću zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
hr: Reprodukcija zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
hr: Zaustavi reprodukciju

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
hr: Sljedeća pjesma

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
hr: Prijašnja pjesma

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
hr: Snimanje zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
hr: Pauza zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
hr: Premotavanje zvuka

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
hr: Zvučni medij

[ctx: keyboard label]
en: Eject
hr: Izbaci

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
hr: Preglednik

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
hr: Kalkulator

[ctx: keyboard label]
en: Mail
hr: Pošta

[ctx: keyboard label]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: keyboard label]
en: Tools
hr: Alati

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
hr: Čuvar zaslona

[ctx: keyboard label]
en: Battery
hr: Baterija

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
hr: Pokreni1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
hr: Naprijed

[ctx: keyboard label]
en: Back
hr: Natrag

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
hr: Spavanje

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
hr: Hibernacija

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
hr: Web kamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
hr: Zaslon

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
hr: Touchpad aktivacija

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
hr: Buđenje

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
hr: Suspenzija

en: Unable to create a GL pixel format
hr: Nemoguće stvaranje GL piksel formata

en: Unable to create a GL context
hr: Nemoguće stvaranje GL sadržaja

en: No available configurations for the given pixel format
hr: Nema dostupnih podešavanja za dani format piksela

en: No GL implementation is available
hr: Nema dostupne GL primjene

en: Core GL is not available on EGL implementation
hr: GL jezgra nije dostupna na EGL primjeni

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Opening %s
hr: Otvaranje %s

en: Opening %d Item | Opening %d Items
hr[0]: Otvaranje %d stavke
hr[1]: Otvaranje %d stavke
hr[2]: Otvaranje %d stavki

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
hr: Nema dostupnog podešavanja za dani RGBA piksel format

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
hr: Aktivacija ćelije

[ctx: Action name]
en: Toggle
hr: Preklopi

[ctx: Action name]
en: Click
hr: Klik

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
hr: Kliknite na tipku

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
hr: Raširi ili sakupi

[ctx: Action name]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: Action name]
en: Activate
hr: Aktiviraj

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
hr: Raširuje ili sakuplja redak u pogledu stabla sadržane ćelije

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
hr: Stvara widget koji omogućava uređivanje sadržaja ćelije

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
hr: Aktivira ćeliju

[ctx: Action name]
en: Select
hr: Odaberi

[ctx: Action name]
en: Customize
hr: Prilagodi

[ctx: Action description]
en: Selects the color
hr: Odabire boju

[ctx: Action description]
en: Activates the color
hr: Aktivira boju

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
hr: Prilagođava boju

[ctx: Action name]
en: Press
hr: Pritisni

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
hr: Pritisni kombinaciju tipki

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
hr: Aktivira unos

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
hr: Aktivira raširivanje

[ctx: Action name]
en: Show location
hr: Prikaži lokacije

[ctx: Action description]
en: Show the File Chooser's Location text field
hr: Prikazuje polje teksta lokacije odabiratelja datoteke

[ctx: Stock label]
note: FIXME these need accelerators when appropriate, and * need the mnemonics to be rationalized
en: _About
hr: _O programu

[ctx: Stock label]
en: _Add
hr: _Dodaj

[ctx: Stock label]
en: _Bold
hr: _Podebljano

[ctx: Stock label]
en: _Clear
hr: _Obriši

[ctx: Stock label]
en: _Close
hr: _Zatvori

en: Minimize
hr: Smanji

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Restore
hr: Vrati

[ctx: Stock label]
en: _Copy
hr: _Kopiraj

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
hr: Iz_reži

[ctx: Stock label]
en: _Delete
hr: _Obriši

[ctx: Stock label]
en: Error
hr: Greška

[ctx: Stock label]
note: KEEP IN SYNC with gtkiconfactory.c stock icons, when appropriate
en: Information
hr: Informacije

[ctx: Stock label]
en: Question
hr: Pitanje

[ctx: Stock label]
en: Warning
hr: Upozorenje

[ctx: Stock label]
en: _Execute
hr: _Pokreni

[ctx: Stock label]
en: _File
hr: _Datoteka

[ctx: Stock label]
en: _Find
hr: _Pretraži

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
hr: Pretraži i _zamijeni

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
hr: _Disketa

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the bottom of the page"
en: _Bottom
hr: _Dno

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the first page"
en: _First
hr: _Prvu

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the last page"
en: _Last
hr: _Posljednju

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the top of the page"
en: _Top
hr: _Vrh

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go back"
en: _Back
hr: _Natrag

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go down"
en: _Down
hr: _Dolje

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go forward"
en: _Forward
hr: _Naprijed

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go up"
en: _Up
hr: _Gore

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
hr: _Čvrsti disk

[ctx: Stock label]
en: _Help
hr: _Pomoć

[ctx: Stock label]
en: _Home
hr: _Osobna mapa

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
hr: Povećaj uvlaku

[ctx: Stock label]
en: _Italic
hr: _Ukošeno

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
hr: _Skoči na

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "centered text"
en: _Center
hr: _Sredina

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification
en: _Fill
hr: _Ispuni

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "left-justified text"
en: _Left
hr: _Lijevo

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "right-justified text"
en: _Right
hr: _Desno

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
hr: _Napusti cijeli zaslon

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "fast forward"
en: _Forward
hr: _Naprijed

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "next song"
en: _Next
hr: _Sljedeća

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "pause music"
en: P_ause
hr: P_auza

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "play music"
en: _Play
hr: _Reproduciraj

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in  "previous song"
en: Pre_vious
hr: Pri_jašnja

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Record
hr: _Snimi

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: R_ewind
hr: P_remotaj

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Stop
hr: _Zaustavi

[ctx: Stock label]
en: _Network
hr: _Mreža

[ctx: Stock label]
en: _New
hr: _Novo

[ctx: Stock label]
en: _Open
hr: _Otvori

[ctx: Stock label]
en: _Paste
hr: _Zalijepi

[ctx: Stock label]
en: _Print
hr: _Ispis

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
hr: Pre_gled prije ispisa

[ctx: Stock label]
en: _Properties
hr: _Svojstva

[ctx: Stock label]
en: _Quit
hr: _Zatvori

[ctx: Stock label]
en: _Redo
hr: _Ponovi

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
hr: _Osvježi

[ctx: Stock label]
en: _Remove
hr: _Ukloni

[ctx: Stock label]
en: _Revert
hr: _Vrati

[ctx: Stock label]
en: _Save
hr: _Spremi

[ctx: Stock label]
en: Save _As
hr: Spremi _kao

[ctx: Stock label]
en: Select _All
hr: Odaberi _sve

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Ascending
hr: _Rastući

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Descending
hr: _Padajući

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
hr: _Provjera pravopisa

[ctx: Stock label]
en: _Stop
hr: _Zaustavi

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Strikethrough
hr: _Precrtano

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Underline
hr: _Podvučeno

[ctx: Stock label]
en: _Undo
hr: _Vrati

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
hr: Smanji uvlaku

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: Best _Fit
hr: _Najbolja prilagodba

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
hr: _Uvećaj

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
hr: _Smanji

en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
hr: Klik na izbornik stavke

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
hr: Prikazuje klizač

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
hr: Sakriva klizač

[ctx: Action name]
en: Popup
hr: Skočni prozor

[ctx: Action name]
en: Dismiss
hr: Odpusti

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
hr: Puls okretanja

en: Provides visual indication of progress
hr: Pruža vizualno upozorenje napretka

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
hr: Aktivacija prebacvanja

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
hr: Odaberite boju koju želite iz vanjskog prstena. Odaberite osvjetljenost ili zatamnjenost te boje pomoću unutrašnjeg prstena.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
hr: Kliknite na kapaljku a zatim kliknite na neku boju bilo gdje na vašem zaslonu za odabir te boje.

en: _Hue:
hr: _Nijansa:

en: Position on the color wheel.
hr: Mjesto na krugu boja.

en: S_aturation:
hr: Z_asićenje:

en: Intensity of the color.
hr: Jačina boje.

en: _Value:
hr: _Vrijednost:

en: Brightness of the color.
hr: Svjetlina boje.

en: _Red:
hr: _Crvena:

en: Amount of red light in the color.
hr: Količina crvene svjetlosti u boji.

en: _Green:
hr: _Zelena:

en: Amount of green light in the color.
hr: Količina zelene svjetlosti u boji.

en: _Blue:
hr: _Plava:

en: Amount of blue light in the color.
hr: Količina plave svjetlosti u boji.

en: Op_acity:
hr: _Zasjenjenost:

en: Transparency of the color.
hr: Prozirnost boje.

en: Color _name:
hr: _Kôd boje:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
hr: Možete upisati HTML heksadecimalnu vrijednost boje ili jednostavno naziv boje poput "narančasta" u ovom unosu.

en: _Palette:
hr: _Paleta:

en: Color Wheel
hr: Kotač izbora boje

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
hr: Prije odabrana boja za usporedbu s bojom koju odabirete sada. Možete povući tu boju do unosa palete ili odabrati tu boju kao trenutnu ispuštanjem na drugi usporedni uzorak.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
hr: Boja koju ste odabrali. Možete povući tu boju u unos palete kako bi ju spremili za buduće korištenje.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
hr: Prije odabrana boja, za usporedbu s bojom koju ste odabrali sada.

en: The color you’ve chosen.
hr: Boja koju ste odabrali.

en: _Save color here
hr: _Spremi boju ovdje

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
hr: Kliknite na ovaj unos palete kako bi ga zadali za trenutnu boju. Za promjenu ovog unosa, povucite uzorak boje ovdje ili desno kliknite na njega i odaberite "Spremi boju ovdje".

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Color Selection
hr: Odabir boja

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
hr: abcčćdđdžef ABCČĆDĐDŽEF

en: _Family:
hr: _Vrsta:

en: _Style:
hr: _Izgled:

en: Si_ze:
hr: _Veličina:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
hr: _Pregled:

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _OK
hr: _U redu

en: Font Selection
hr: Odabir slova

[ctx: Stock label]
en: _Apply
hr: _Primijeni

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
hr: _Odustani

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
hr: P_oveži se

[ctx: Stock label]
en: _Convert
hr: _Pretvori

[ctx: Stock label]
en: _Discard
hr: _Odbaci

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
hr: _Prekini povezivanje

[ctx: Stock label]
en: _Edit
hr: _Uredi

[ctx: Stock label]
en: _Index
hr: _Sadržaj

[ctx: Stock label]
en: _Information
hr: _Informacije

[ctx: Stock label]
en: _No
hr: _Ne

[ctx: Stock label]
en: _OK
hr: _U redu

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Landscape
hr: Položeno

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Portrait
hr: Uspravno

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse landscape
hr: Obrnuto položeno

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse portrait
hr: Obrnuto uspravno

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
hr: Pos_tavke stranice

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
hr: _Osobitosti

[ctx: Stock label]
en: _Color
hr: _Boja

[ctx: Stock label]
en: _Font
hr: _Slova

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
hr: _Vrati obrisano

[ctx: Stock label]
en: _Yes
hr: _Da

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
hr: Neočekivana početna oznaka "%s" u %d. redku, %d. znak

en: Unexpected character data on line %d char %d
hr: Neočekivani znakovni podaci u %d. redku, %d. znak

en: Empty
hr: Prazno

en: Output to this directory instead of cwd
hr: Izlaz u ovaj direktorij umjesto u cwd

en: Invalid size %s
hr: Neispravna veličina %s

en: Can't load file: %s
hr: Nemoguće učitavanje datoteke: %s

en: Can't save file %s: %s
hr: Nemoguće spremanje datoteke %s: %s

en: Can't close stream
hr: Nemoguće zatvaranje strujanja

en: License
hr: Licenca

en: Custom License
hr: Prilagođena licenca

en: GNU General Public License, version 2 or later
hr: GNU Opća Javna Licenca, inačice 2 ili novija

en: GNU General Public License, version 3 or later
hr: GNU Opća Javna Licenca, inačice 3 ili novija

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
hr: GNU Manja Opća Javna Licenca, inačice 2.1 ili novija

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
hr: GNU Manja Opća Javna Licenca, inačice 3 ili novija

en: BSD 2-Clause License
hr: BSD 2-klauzula licence

en: The MIT License (MIT)
hr: MIT licenca (MIT)

en: Artistic License 2.0
hr: Umjetnička licenca 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
hr: GNU Opća Javna Licenca, samo inačica 2

en: GNU General Public License, version 3 only
hr: GNU Opća Javna Licenca, samo inačica 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
hr: GNU Manja Opća Javna Licenca, samo inačica 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
hr: GNU Manja Opća Javna Licenca, samo inačica 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
hr: GNU Affero Opća Javna Licenca, inačica 3 ili novija

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
hr: GNU Affero Opća Javna Licenca, samo inačica 3

en: BSD 3-Clause License
hr: BSD 3-klauzula licence

en: Apache License, Version 2.0
hr: Apache licenca, inačica 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
hr: Mozilla javna licenca 2.0

en: C_redits
hr: Z_asluge

en: _License
hr: _Licenca

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Could not show link
hr: Nemoguće prikazati poveznicu

en: Website
hr: Web naslovnica

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: About %s
hr: O %s

en: Created by
hr: Stvorili

en: Documented by
hr: Dokumentirali

en: Translated by
hr: Preveli

en: Artwork by
hr: Grafika

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
hr: Ovaj program dolazi bez ikakvog jamstva.
    Pogledajte <a href="%s">%s</a> za više pojedinosti.

[ctx: keyboard label]
note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
hr: Hiper

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
hr: Obrnuta kosa crta

en: Other application…
hr: Druge aplikacije…

en: Select Application
hr: Odaberi aplikaciju

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
hr: Otvaranje “%s”.

en: No applications found for “%s”
hr: Nema pronađenih aplikacija za “%s”

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
hr: Otvaranje “%s” datoteke.

en: No applications found for “%s” files
hr: Nema pronađene aplikacije za “%s” datoteke

en: Forget association
hr: Zaboravi pridruživanje

en: Failed to start GNOME Software
hr: Neuspjelo pokretanje GNOME softvera

en: Default Application
hr: Zadana aplikacija

en: No applications found for “%s”.
hr: Nema pronađene aplikacije za “%s”.

en: Recommended Applications
hr: Preporučene aplikacije

en: Related Applications
hr: Srodne aplikacije

en: Other Applications
hr: Ostale aplikacije

en: Application
hr: Aplikacija

en: %s does not exist in the bookmarks list
hr: %s ne postoji u popisu zabilješki

en: %s already exists in the bookmarks list
hr: %s već postoji u popisu zabilješki

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
hr: Element <%s> nije dopušten unutar <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
hr: Element <%s> nije dopušten na najvišoj razini

en: Text may not appear inside <%s>
hr: Tekst se možda neće pojaviti unutar <%s>

en: Packing property %s::%s not found
hr: Svojstvo pakiranja %s::%s nije pronađeno

en: Cell property %s::%s not found
hr: Svojstvo ćelije %s::%s nije pronađeno

en: Property %s::%s not found
hr: Svojstvo %s::%s nije pronađeno

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
hr: Nemoguća obrada vrijednosti za %s::%s: %s

en: Can't parse file: %s
hr: Nemoguća obrada datoteke: %s

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate           Validate the file
      simplify [OPTIONS] Simplify the file
      enumerate          List all named objects
      preview [OPTIONS]  Preview the file
    
    Simplify Options:
      --replace          Replace the file
    
    Preview Options:
      --id=ID            Preview only the named object
      --css=FILE         Use style from CSS file
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
hr: Upotreba:
      gtk-builder-tool [NAREDBA] DATOTEKA
    
    Naredbe:
      validate           Provjera valjanosti datoteke
      simplify [MOGUĆNOST] Pojednostavi datoteku
      enumerate          Prikaži sve imenovane datoteke
      preview [MOGUĆNOST]  Prikaz datoteke
    
    Mogućnosti pojednostavljenja:
      --replace          Zamijeni datoteku
    
    Mogućnosti prikaza:
      --id=ID            Prikaži samo imenovane datoteke
      --css=DATOTEKA         Koristi stil CSS datoteke
    
    Izvedite razne zadatke na GtkBuilder .ui datotekama.

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
hr: calendar:week_start:1

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
hr: Onemogućen

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
hr: Neispravan

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the acelerator.
en: New accelerator…
hr: Novi pokretač…

en: Pick a Color
hr: Odaberi boju

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
hr: Crvena %d%%, Zelena %d%%, Plava %d%%, Alfa %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
hr: Crvena %d%%, Zelena %d%%, Plava %d%%

en: Color: %s
hr: Boja: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
hr: Vrlo svjetlo plava

[ctx: Color name]
en: Light Blue
hr: Svjetlo plava

[ctx: Color name]
en: Blue
hr: Plava

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
hr: Tamno plava

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
hr: Vrlo tamno plava

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
hr: Vrlo svjetlo zelena

[ctx: Color name]
en: Light Green
hr: Svjetlo zelena

[ctx: Color name]
en: Green
hr: Zelena

[ctx: Color name]
en: Dark Green
hr: Tamno zelena

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
hr: Vrlo tamno zelena

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
hr: Vrlo svjetlo žuta

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
hr: Svjetlo žuta

[ctx: Color name]
en: Yellow
hr: Žuta

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
hr: Tamno žuta

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
hr: Vrlo tamno žuta

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
hr: Vrlo svjetlo narančasta

[ctx: Color name]
en: Light Orange
hr: Svjetlo narančasta

[ctx: Color name]
en: Orange
hr: Narančasta

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
hr: Tamno narančasta

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
hr: Vrlo tamno narančasta

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
hr: Vrlo svjetlo crvena

[ctx: Color name]
en: Light Red
hr: Svjetlo crvena

[ctx: Color name]
en: Red
hr: Crvena

[ctx: Color name]
en: Dark Red
hr: Tamno crvena

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
hr: Vrlo tamno crvena

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
hr: Vrlo svjetlo ljubičasta

[ctx: Color name]
en: Light Purple
hr: Svjetlo ljubičasta

[ctx: Color name]
en: Purple
hr: Ljubičasta

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
hr: Tamno ljubičasta

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
hr: Vrlo tamno ljubičasta

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
hr: Vrlo svjetlo smeđa

[ctx: Color name]
en: Light Brown
hr: Svjetlo smeđa

[ctx: Color name]
en: Brown
hr: Smeđa

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
hr: Tamno smeđa

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
hr: Vrlo tamno smeđa

[ctx: Color name]
en: White
hr: Bijela

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
hr: Svjetlo siva 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
hr: Svjetlo siva 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
hr: Svjetlo siva 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
hr: Svjetlo siva 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
hr: Tamno siva 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
hr: Tamno siva 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
hr: Tamno siva 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
hr: Tamno siva 4

[ctx: Color name]
en: Black
hr: Crna

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
hr: Prilagođena

en: Custom color
hr: Prilagođena boja

en: Create a custom color
hr: Stvori prilagođenu boju

en: Custom color %d: %s
hr: Prilagođena boja %d: %s

en: Color Plane
hr: Raspon boja

[ctx: Color channel]
en: Hue
hr: Nijansa

[ctx: Color channel]
en: Alpha
hr: Alfa

en: C_ustomize
hr: P_rilagodi

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
hr: Upravljaj prilagođenim veličinama

en: inch
hr: inča

en: Margins from Printer…
hr: Rubovi iz pisača…

en: Custom Size %d
hr: Prilagođena veličina %d

en: _Width:
hr: _Širina:

en: _Height:
hr: _Visina:

en: Paper Size
hr: Veličina papira

en: _Top:
hr: _Vrh:

en: _Bottom:
hr: _Dno:

en: _Left:
hr: _Lijevo:

en: _Right:
hr: _Desno:

en: Paper Margins
hr: Rubovi papira

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Insert _Emoji
hr: Umetni _emotikoin

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Caps Lock is on
hr: Velika slova upaljena

en: Insert Emoji
hr: Umetni emotikoin

en: Select a File
hr: Odaberi datoteku

en: Desktop
hr: Radna površina

en: (None)
hr: (Ništa)

en: Other…
hr: Druga…

en: _Name
hr: _Naziv

note: Open item is always present
en: _Open
hr: _Otvori

en: _Save
hr: _Spremi

en: Select which types of files are shown
hr: Odaberi koje vrste datoteka se prikazuju

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
hr: %1$s na %2$s

en: Type name of new folder
hr: Upišite naziv nove mape

en: The folder could not be created
hr: Mapa nije mogla biti stvorena

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.
hr: Mapa nije mogla biti stvorena, jer već postoji datoteka s istim nazivom.

en: Try using a different name for the folder, or rename the file first.
hr: Pokušajte koristiti drugi naziv za mapu, ili prvo preimenujte datoteku.

en: You need to choose a valid filename.
hr: Morate odabrati valjani naziv datoteke.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
hr: Nemoguće stvaranje datoteke unutar %s pošto nije mapa

en: Cannot create file as the filename is too long
hr: Nemoguće stvaranje datoteke je je naziv predugačak

en: Try using a shorter name.
hr: Pokušajte koristiti kraći naziv.

en: You may only select folders
hr: Možete odabrati samo mape

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
hr: Stavka koju ste odabrali nije mapa, pokušajte odabrati drugu stavku.

en: Invalid file name
hr: Neispravni naziv datoteke

en: The folder contents could not be displayed
hr: Sadržaj mape nije mogao biti prikazan

en: The file could not be deleted
hr: Datoteku je nemoguće obrisati

en: The file could not be moved to the Trash
hr: Datoteka se ne može premjestiti u smeće

en: A folder with that name already exists
hr: Mapa s tim nazivom već postoji

en: A file with that name already exists
hr: Datoteka s tim nazivom već postoji

en: A folder cannot be called “.”
hr: Mapa se ne može nazvati “.”

en: A file cannot be called “.”
hr: Datoteka se ne može nazvati “.”

en: A folder cannot be called “..”
hr: Mapa se ne može nazvati “..”

en: A file cannot be called “..”
hr: Datoteka se ne može nazvati “..”

en: Folder names cannot contain “/”
hr: Nazivi mapa ne mogu sadržavati “/”

en: File names cannot contain “/”
hr: Nazivi datoteka ne mogu sadržavati “/”

en: Folder names should not begin with a space
hr: Nazivi mapa ne mogu započeti s razmakom

en: File names should not begin with a space
hr: Nazivi datoteka ne mogu započeti s razmakom

en: Folder names should not end with a space
hr: Nazivi mapa ne mogu završavati s razmakom

en: File names should not end with a space
hr: Nazivi datoteka ne mogu završavati s razmakom

en: Folder names starting with a “.” are hidden
hr: Nazivi mapa koji započinju s “.” su skriveni

en: File names starting with a “.” are hidden
hr: Nazivi datoteka koji započinju s “.” su skriveni

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati “%s”?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hr: Ako obrišete stavku, biti će trajno izgubljena.

en: The file could not be renamed
hr: Datoteka ne može biti preimenovana

en: Could not select file
hr: Nemoguć odabir datoteke

en: _Visit File
hr: _Posjeti datoteku

en: _Open With File Manager
hr: _Otvori s preglednikom datoteka

en: _Copy Location
hr: _Kopiraj lokaciju

en: _Add to Bookmarks
hr: _Dodaj u zabilješke

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: _Move to Trash
hr: _Premjesti u smeće

en: Show _Hidden Files
hr: Prikaži _skrivene datoteke

en: Show _Size Column
hr: Prikaži _stupac veličine

en: Show T_ype Column
hr: Prikaži s_tupac vrste

en: Show _Time
hr: Prikaži _vrijeme

en: Sort _Folders before Files
hr: Poredaj _mape prije datoteka

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
hr: Lokacija

note: Label
en: _Name:
hr: _Naziv:

en: Searching in %s
hr: Pretražujem u %s

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Enter location
hr: Upiši lokaciju

en: Enter location or URL
hr: Upiši URL lokacije

en: Modified
hr: Mijenjano

en: Could not read the contents of %s
hr: Nemoguće pročitati sadržaj %s

en: Could not read the contents of the folder
hr: Nemoguće čitanje sadržaja mape

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Audio
hr: Zvuk

en: Font
hr: Slova

en: Image
hr: Slika

en: Archive
hr: Arhiva

en: Markup
hr: Oznaka

en: Text
hr: Tekst

en: Video
hr: Video snimka

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Document
hr: Dokument

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: Spreadsheet
hr: Proračunska tablica

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Cannot change to folder because it is not local
hr: Nemoguća promjena u mapu jer nije na lokalnom računalu

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva “%s” već postoji.  Želite li ju zamijeniti?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka već postoji u “%s”.  Zamjena će prebrisati sav njen sadržaj.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: You do not have access to the specified folder.
hr: Ne možete pristupiti određenoj mapi.

en: Could not send the search request
hr: Nemoguće slanje zahtjeva pretrage

en: Accessed
hr: Pristupljeno

en: Create Folder
hr: Stvori mapu

note: The pointers we return for a GtkFileSystemVolume are opaque tokens; they are * really pointers to GDrive, GVolume or GMount objects.  We need an extra * token for the fake “File System” volume.  So, we’ll return a pointer to * this particular string.
en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Pick a Font
hr: Odaberi slova

[ctx: font]
en: None
hr: Nijedno

en: Width
hr: Širina

en: Weight
hr: Debljina

en: Italic
hr: Ukošeno

en: Slant
hr: Nagib

en: Optical Size
hr: Optička veličina

en: Default
hr: Zadano

en: Ligatures
hr: Ligature

en: Letter Case
hr: Mala slova

en: Number Case
hr: Male brojke

en: Number Spacing
hr: Razmak brojeva

en: Number Formatting
hr: Format brojeva

en: Character Variants
hr: Varijanta znakova

en: OpenGL context creation failed
hr: Neuspjelo stvaranje OpenGL sadržaja

en: Application menu
hr: Izbornik aplikacije

en: Close
hr: Zatvori

en: Icon '%s' not present in theme %s
hr: Ikona '%s' nije prisutna u temi %s

en: Failed to load icon
hr: Neuspjelo učitavanje ikone

[ctx: input method menu]
en: Simple
hr: Jednostavno

[ctx: input method menu]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: input method menu]
en: System
hr: Sustav

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
hr: Sustav (%s)

en: Information
hr: Informacije

en: Question
hr: Pitanje

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Error
hr: Greška

note: Open Link
en: _Open Link
hr: _Otvori poveznicu

note: Copy Link Address
en: Copy _Link Address
hr: Kopiraj _adresu poveznice

en: Show program version
hr: Prikaži inačicu programa

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
hr: APLIKACIJA [URI...] — pokreni APLIKACIJU

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
hr: Pokreni aplikaciju (određenu prema nazivu u desktop datoteci),
    moguće je koristiti jedan ili više URI-ija kao argumente.

en: Error parsing commandline options: %s
hr: Greška obrade mogućnosti naredbenog redka: %s

en: Try "%s --help" for more information.
hr: Pokušajte "%s--help" za više informacija.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
hr: %s: nedostaje naziv aplikacije

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
hr: Stvaranje informacija aplikacije s ID-a nije podržano na neunixoidnim operativnim sustavima

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
hr: %s: nema takve aplikacije %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
hr: %s: greška pokretanja aplikacije: %s

en: Copy URL
hr: Kopiraj URL

en: Invalid URI
hr: Neispravan URI

en: Lock
hr: Zaključaj

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
hr: Dijalog je otključan.
    Kliknite za sprječavanje budućih promjena

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
hr: Dijalog je zaključan.
    Kliknite za promjene

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
hr: Pravila sustava sprječavaju promjene.
    Kontaktirajte svojeg administratora

note: Description of --gtk-module=MODULES in --help output
en: Load additional GTK+ modules
hr: Učitaj dodatne GTK+ module

note: Placeholder in --gtk-module=MODULES in --help output
en: MODULES
hr: MODULI

note: Description of --g-fatal-warnings in --help output
en: Make all warnings fatal
hr: Učini sva upozorenja kobnim

note: Description of --gtk-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to set
hr: GTK+ oznaka otklanjanja grešaka za postaviti

note: Description of --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to unset
hr: GTK+ oznaka otklanjanja grešaka za ukloniti

en: Cannot open display: %s
hr: Nemoguće otvaranje zaslona: %s

en: GTK+ Options
hr: GTK+ mogućnosti

en: Show GTK+ Options
hr: Prikaži GTK+ mogućnosti

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: Co_nnect
hr: Po_veži se

en: Connect As
hr: Poveži se kao

en: _Anonymous
hr: _Anoniman

en: Registered U_ser
hr: Registirirani k_orisnik

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: _Domain
hr: _Domena

en: Volume type
hr: Vrsta uređaja

en: _Hidden
hr: _Skriven

en: _Windows system
hr: _Windows sustav

en: _Password
hr: _Lozinka

en: Forget password _immediately
hr: _Zaboravi lozinku _odmah

en: Remember password until you _logout
hr: Zapamti lozinku do _odjave

en: Remember _forever
hr: Zapamti _zauvijek

en: Unknown Application (PID %d)
hr: Nepoznata aplikacija (PID %d)

en: Unable to end process
hr: Nemoguće zaustavljanje procesa

en: _End Process
hr: _Zaustavi proces

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
hr: Nemoguće ubijanje procesa PID %d. Radnja nije ostvarena.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
hr: Stranica terminala

en: Top Command
hr: Gornja naredba

en: Bourne Again Shell
hr: Bourne protiv ljuske

en: Bourne Shell
hr: Bourne ljuska

en: Z Shell
hr: Z ljuska

en: Cannot end process with PID %d: %s
hr: Nemoguće zaustavljanje procesa PID %d: %s

en: Page %u
hr: Stranica %u

en: Not a valid page setup file
hr: Neispravna datoteka postavke stranice

en: Any Printer
hr: Bilo koji pisač

en: For portable documents
hr: Za prenosive dokumente

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
hr: Rubovi:
     Lijevi: %s %s
     Desni: %s %s
     Vrh: %s %s
     Dno: %s %s

en: Manage Custom Sizes…
hr: Upravljaj prilagođenim veličinama…

en: Page Setup
hr: Postavke ispisa

en: File System Root
hr: Korijenski datotečni sustav

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
hr: Otvori %s

en: Recent
hr: Nedavno

en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

en: Starred
hr: Označeno

note: TODO: Rename to 'Starred files'
en: Favorite files
hr: Omiljene datoteke

en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvorite sadržaj svoje radne površine unutar mape

en: Enter Location
hr: Upiši lokaciju

en: Manually enter a location
hr: Ručno upiši lokaciju

en: Trash
hr: Smeće

en: Open the trash
hr: Otvori smeće

en: Mount and open “%s”
hr: Montiraj i otvori “%s”

en: Open the contents of the file system
hr: Otvori sadržaj datotečnog sustava

en: New bookmark
hr: Nova zabilješka

en: Add a new bookmark
hr: Dodaj novu zabilješku

en: Connect to Server
hr: Povezivanje s poslužiteljem

en: Connect to a network server address
hr: Poveži se na adresu mrežnog poslužitelja

en: Other Locations
hr: Ostale lokacije

en: Show other locations
hr: Prikaži ostale lokacije

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
hr: _Pokreni

en: _Stop
hr: _Zaustavi

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
hr: _Uključi

en: _Safely Remove Drive
hr: _Sigurno ukloni uređaj

en: _Connect Drive
hr: _Poveži uređaj

en: _Disconnect Drive
hr: _Odspoji uređaj

en: _Start Multi-disk Device
hr: _Pokreni uređaj s više diskova

en: _Stop Multi-disk Device
hr: _Zaustavi uređaj s više diskova

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Device
hr: _Otključaj uređaj

en: _Lock Device
hr: _Zaključaj uređaj

en: Unable to start “%s”
hr: Nemoguće pokretanje “%s”

en: Error unlocking “%s”
hr: Greška otključavanja “%s”

en: Unable to access “%s”
hr: Nemoguć pristup "%s"

en: This name is already taken
hr: Ovaj naziv se već koristi

en: Name
hr: Naziv

en: Unable to unmount “%s”
hr: Nemoguće montiranje “%s”

en: Unable to stop “%s”
hr: Nemoguće zaustavljanje “%s”

en: Unable to eject “%s”
hr: Nemoguće izbaciti “%s”

en: Unable to eject %s
hr: Nemoguće izbaciti %s

en: Unable to poll “%s” for media changes
hr: Nemoguće anketiranje “%s” za medijske promjene

en: Open in New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj u zabilješke

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Rename…
hr: Preimenuj…

en: _Mount
hr: _Montiraj

en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Detect Media
hr: _Otkrij medij

en: Computer
hr: Računalo

en: Searching for network locations
hr: Pretraživanje mrežnih lokacija

en: No network locations found
hr: Nema pronađenih mrežnih lokacija

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
hr: Nemoguć pristup lokaciji

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
hr: Pov_ezivanje

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
hr: Nemoguće odmontiravanje uređaja

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
hr: Odustan_i

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: File Transfer Protocol
hr: Protokol prijenosa datoteka (ftp)

en: ftp:// or ftps://
hr: ftp:// ili ftps://

en: Network File System
hr: Mrežni datotečni sustav (nfs)

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: SSH File Transfer Protocol
hr: SSH Osigurani protokol prijenosa datoteka

en: sftp:// or ssh://
hr: sftp:// ili ssh://

en: dav:// or davs://
hr: dav:// ili davs://

en: _Disconnect
hr: _Prekini povezivanje

en: _Connect
hr: _Povezivanje

en: Unable to get remote server location
hr: Nemoguće dobivanje lokacije udaljenog poslužitelja

en: Networks
hr: Mreže

en: On This Computer
hr: Na ovom računalu

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
hr[0]: %s / %s dostupno
hr[1]: %s / %s dostupno
hr[2]: %s / %s dostupno

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Unmount
hr: Odmontiraj

en: Authentication
hr: Ovjera

en: _Remember password
hr: _Zapamti lozinku

en: Select a filename
hr: Odaberi naziv datoteke

en: Not available
hr: Nedostupno

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
hr: %s zadatak #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
hr: Početno stanje

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
hr: Priprema za ispis

[ctx: print operation status]
en: Generating data
hr: Stvaranje podataka

[ctx: print operation status]
en: Sending data
hr: Slanje podataka

[ctx: print operation status]
en: Waiting
hr: Čekanje

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
hr: Blokirano na pitanju

[ctx: print operation status]
en: Printing
hr: Ispisivanje

[ctx: print operation status]
en: Finished
hr: Završeno

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
hr: Završeno s greškama

en: Preparing %d
hr: Pripremam %d

en: Preparing
hr: Pripremanje

en: Printing %d
hr: Ispisujem %d

en: Error creating print preview
hr: Greška stvaranja pregleda ispisa

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
hr: Najvjerojatniji razlog je taj da privremena datoteka nije mogla biti stvorena.

note: window
en: Print
hr: Ispis

en: Printer offline
hr: Pisač je isključen

en: Out of paper
hr: Ponestalo papira

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
hr: Pauzirano

en: Need user intervention
hr: Potrebna je intervencija korisnika

en: Custom size
hr: Prilagođena veličina

en: No printer found
hr: Pisač nije pronađen

en: Invalid argument to CreateDC
hr: Neispravan argument za CreateDC

en: Error from StartDoc
hr: Greška iz StartDoc

en: Not enough free memory
hr: Nema dovoljno slobodne memorije

en: Invalid argument to PrintDlgEx
hr: Neispravan argument za PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
hr: Neispravan pokazivač za PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
hr: Neispravno rukovanje s PrintDlgEx

en: Unspecified error
hr: Neodređena greška

en: Pre_view
hr: Pre_gled

en: _Print
hr: _Ispis

en: Getting printer information failed
hr: Neuspjelo dobivanje informacija pisača

en: Getting printer information…
hr: Dobivanje informacija pisača…

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c) * multiple pages on a sheet when printing
en: Left to right, top to bottom
hr: S lijeva na desno, s vrha prema dnu

en: Left to right, bottom to top
hr: S lijeva na desno, s dna prema vrhu

en: Right to left, top to bottom
hr: S desna na lijevo, s vrha prema dnu

en: Right to left, bottom to top
hr: S desna na lijevo, s dna prema vrhu

en: Top to bottom, left to right
hr: S vrha prema dnu, s lijeva na desno

en: Top to bottom, right to left
hr: S vrha prema dnu, s desna na lijevo

en: Bottom to top, left to right
hr: S dna prema vrhu, s lijeva na desno

en: Bottom to top, right to left
hr: S dna prema vrhu, s desna na lijevo

en: Page Ordering
hr: Poredak stranice

en: Left to right
hr: S lijeva na desno

en: Right to left
hr: S desna na lijevo

en: Top to bottom
hr: S vrha nadno

en: Bottom to top
hr: S dna na vrh

en: No item for URI '%s' found
hr: Nema pronađene stavke za URI '%s'

en: Untitled filter
hr: Bezimeni filter

en: Could not remove item
hr: Nemoguće uklanjanje stavke

en: Could not clear list
hr: Nemoguće brisanje popisa

en: Copy _Location
hr: Kopiraj _lokaciju

en: _Remove From List
hr: _Ukloni s popisa

en: _Clear List
hr: _Obriši popis

en: Show _Private Resources
hr: Prikaži _privatne izvore

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
hr: Nema pronađenih stavki

en: No recently used resource found with URI '%s'
hr: Nema nedavno korištenih resursa pronađenih s URI-jem '%s'

en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Unknown item
hr: Nepoznata stavka

en: Unable to find an item with URI '%s'
hr: Nemoguć pronalazak stavke s URI-jem '%s'

en: Unable to move the item with URI '%s' to '%s'
hr: Nemoguće premještanje stavke sa URI-jem '%s' u '%s'

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
hr: Nema registrirane aplikacije naziva '%s' za stavku s URI-jem '%s' pronađene

en: Search
hr: Pretraži

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
hr: D

en: _Show All
hr: _Prikaži sve

en: Two finger pinch
hr: Približavanje dva prsta

en: Two finger stretch
hr: Udaljavanje dva prsta

en: Rotate clockwise
hr: Zakreni u smjeru kazaljke na satu

en: Rotate counterclockwise
hr: Zakreni suprotno od smjera kazaljke na satu

en: Two finger swipe left
hr: Pomicanje ulijevo s dva prsta

en: Two finger swipe right
hr: Pomicanje udesno s dva prsta

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Search Results
hr: Rezultati pretrage

en: Search Shortcuts
hr: Prečaci pretrage

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: Unknown error when trying to deserialize %s
hr: Nepznata greška pri prevođenju %s

en: No deserialize function found for format %s
hr: Nema pronađene funkcije za format %s

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
hr: Oboje "id" i "naziv" su pronađeni u <%s> elementu

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
hr: Svojstvo "%s" je pronađeno dvaput u <%s> elementu

en: <%s> element has invalid ID "%s"
hr: <%s> element ima neispravan ID "%s"

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
hr: <%s> element ne sadrži "naziv" ni "id" svojstvo

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hr: Svojstvo "%s" je ponovljeno dva puta u istom elementu <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hr: Svojstvo "%s" je neispravno na elementu <%s> u ovom sadržaju

en: Tag "%s" has not been defined.
hr: Oznaka "%s" nije određena.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
hr: Anonimna oznaka pronađena, stoga se oznake ne mogu stvoriti.

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
hr: Oznaka "%s" ne postoji u međuspremniku stoga se oznake ne mogu stvoriti.

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hr: Element <%s> nije dopušten ispod <%s>

en: "%s" is not a valid attribute type
hr: "%s" nije valjana vrsta svojstva

en: "%s" is not a valid attribute name
hr: "%s" nije valjan naziv svojstva

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
hr: "%s" ne može biti pretvoren u vrijednost vrste "%s" za svojstvo "%s"

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
hr: "%s" nije valjana vrijednost ili svojstvo "%s"

en: Tag "%s" already defined
hr: Oznaka "%s" je već određena

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
hr: Oznaka "%s" ima nevaljani prioritet "%s"

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
hr: Najudaljeniji element u tekstu mora biti <tekst_pogled_greška> a ne <%s>

en: A <%s> element has already been specified
hr: <%s> element je već određen

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
hr: <text> element se ne može pojaviti prije <tags> elementa

en: Serialized data is malformed
hr: Podaci prevođenja su oštećeni

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
hr: Podaci prevođenja su oštećeni. Prvi odjeljak nije GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: LRM _Left-to-right mark
hr: LRM označavanje  _s lijeva-na-desno

en: RLM _Right-to-left mark
hr: RLM označavanje _s desna-na-lijevo

en: LRE Left-to-right _embedding
hr: LRE _ubacivanje s lijeva-na-desno

en: RLE Right-to-left e_mbedding
hr: RLE u_bacivanje s desna-na-lijevo

en: LRO Left-to-right _override
hr: LRO pr_imoravanje s lijeva-na-desno

en: RLO Right-to-left o_verride
hr: RLO primorava_nje s desna-na-lijevo

en: PDF _Pop directional formatting
hr: PDF _počni usmjeren zapis

en: ZWS _Zero width space
hr: ZWS _razmak bez širine

en: ZWJ Zero width _joiner
hr: ZWJ _spojnica bez širine

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
hr: ZWNJ _nespojnica bez širine

en: Adjusts the volume
hr: Prilagođava glasnoću zvuka

en: Muted
hr: Utišano

en: Full Volume
hr: Puna glasnoća zvuka

en: Move
hr: Pomakni

en: Resize
hr: Promijeni veličinu

en: Always on Top
hr: Uvijek na vrhu

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
hr: Želite li koristiti GTK+ Inspektora?

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
hr: GTK+ inspektor je interaktivan otklanjatelj grešaka koji vam omogućuje otkrivanje i promjenu unutrašnjosti bilo koje GTK+ aplikacije. Njegovo korištenje može uzrokovati rušenje ili prekid u radu aplikacije.

en: Don't show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: State
hr: Stanje

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Enabled
hr: Omogućen

en: Parameter Type
hr: Vrsta parametra

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
hr: Ovdje možete utipkati bilo koje CSS pravilo prepoznato od strane GTK+.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
hr: Možete privremeno onemogućiti ovaj prilagođeni CSS klikom na "Pauza" tipku iznad.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
hr: Promjene su primijenjene odmah i globalno, na cijelu aplikaciju.

en: Saving CSS failed
hr: CSS spremanje neuspjelo

en: Disable this custom CSS
hr: Onemogući prilagođeni CSS

en: Save the current CSS
hr: Spremi trenutni CSS

en: Style Classes
hr: Klase izgleda

en: CSS Property
hr: CSS vlasništvo

en: Value
hr: Vrijednost

en: Show data
hr: Prikaži podatke

[ctx: GL version]
en: None
hr: Nepoznata

[ctx: GL vendor]
en: None
hr: Nepoznata

en: GTK+ Version
hr: GTK+ inačica

en: GDK Backend
hr: GDK pozadinski program

en: Application ID
hr: ID aplikacije

en: Resource Path
hr: Putanja resursa

en: Display
hr: Zaslon

en: RGBA visual
hr: RGBA vizualan

en: Composited
hr: Kompozit

en: GL Version
hr: GL inačica

en: GL Vendor
hr: GL proizvođač

[ctx: event phase]
en: None
hr: Nepoznat

[ctx: event phase]
en: Capture
hr: Hvatanje

[ctx: event phase]
en: Bubble
hr: Mjehurić

[ctx: event phase]
en: Target
hr: Meta

en: Unnamed section
hr: Bezimeni odjeljak

en: Label
hr: Naslov

en: Action
hr: Radnja

en: Target
hr: Meta

en: Icon
hr: Ikona

en: Address
hr: Adresa

en: Reference count
hr: Broj preporuka

en: Buildable ID
hr: ID izgradnje

en: Default Widget
hr: Zadani widget

en: Properties
hr: Svojstva

en: Focus Widget
hr: Widget fokusa

en: Mnemonic Label
hr: Mnemonička oznaka

en: Request mode
hr: Način zahtjeva

en: Allocation
hr: Dodjela

en: Baseline
hr: Početna linija

en: Clip area
hr: Područje isječka

en: Frame Clock
hr: Frekvencija okvira

en: Tick callback
hr: Odznači povratni poziv

en: Frame count
hr: Broj okvira

en: Frame rate
hr: Učestalost okvira

en: Accessible role
hr: Dostupno svojstvo

en: Accessible name
hr: Dostupan naziv

en: Accessible description
hr: Dostupan opis

en: Mapped
hr: Mapirano

en: Realized
hr: Ostvareno

en: Is Toplevel
hr: Je najviša razina

en: Child Visible
hr: Podređena vidljivost

en: Object
hr: Objekt

en: Pointer: %p
hr: Pokazivač: %p

[ctx: type name]
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Object: %p (%s)
hr: Objekt: %p (%s)

en: Uneditable property type: %s
hr: Neuredljivo svojstvo vrste: %s

en: Attribute mapping
hr: Mapiranje značajki

en: Column:
hr: Stupac:

[ctx: property name]
en: None
hr: Nepoznat

en: Defined at: %p (%s)
hr: Određen: %p (%s)

en: inverted
hr: preokrenuto

en: bidirectional, inverted
hr: dvosmejrno, preokrenuto

en: bidirectional
hr: dvosmjerno

en: Binding:
hr: Povezivanje:

en: Setting:
hr: Postavke:

en: Source:
hr: Izvor:

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Theme
hr: Tema

en: XSettings
hr: X postavke

en: Property
hr: Svojstvo

en: Type
hr: Vrsta

en: Attribute
hr: Značajka

en: Defined At
hr: Određeno

en: Path
hr: Putanja

en: Count
hr: Brojač

en: Size
hr: Veličina

en: Name:
hr: Naziv:

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Selector
hr: Odabirač

en: Yes
hr: Da

en: Connected
hr: Povezano

en: Ignore hidden
hr: Zanemari skrivene

en: Mode
hr: Način

[ctx: sizegroup mode]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
hr: Vodoravan

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
hr: Okomit

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
hr: Oboje

en: GLib must be configured with --enable-debug
hr: GLib mora biti podešen sa --enable-debug

en: Self 1
hr: Osobno 1

en: Cumulative 1
hr: Zajedničko 1

en: Self 2
hr: Osobno 2

en: Cumulative 2
hr: Zajedničko 2

en: Self
hr: Osobno

en: Cumulative
hr: Zajedničko

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
hr: Omogući statistiku s GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
hr: Tema je ugrađena u GTK_THEME

en: Backend does not support window scaling
hr: Pozadinski program ne podržava promjenu veličine prozora

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
hr: Postavke su ugrađene u GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
hr: Ne može se postaviti u vrijeme izvršavanja.
    Koristi GDK_GL=always ili GDK_GL=disable umjesto

en: GL rendering is disabled
hr: GL prikazivanje je onemogućeno

en: GTK+ Theme
hr: GTK+ tema

en: Dark Variant
hr: Tamna varijanta

en: Cursor Theme
hr: Tema pokazivača

en: Cursor Size
hr: Veličina pokazivača

en: Icon Theme
hr: Tema ikona

en: Font Scale
hr: Promjena veličine slova

en: Text Direction
hr: Smjer teksta

en: Left-to-Right
hr: S lijeva na desno

en: Right-to-Left
hr: S desna na lijevo

en: Window scaling
hr: Promjena veličine prozora

en: Animations
hr: Animacije

en: Slowdown
hr: Usporavanje

en: Rendering Mode
hr: Način iscrtavanja

en: Similar
hr: Slično

en: Recording
hr: Snimanje

en: Show Graphic Updates
hr: Prikaži grafičke nadopune

en: Show Baselines
hr: Prikaži izvorne redke

en: Show Layout Borders
hr: Prikaži rubove rasporeda

en: Show Pixel Cache
hr: Prikaži predmemoriju piksela

en: Show Widget Resizes
hr: Prikaži promjenu veličine widgeta

en: Simulate touchscreen
hr: Simuliraj zaslon na dodir

en: GL Rendering
hr: GL prikazivanje

en: When needed
hr: Kada je potrebno

en: Always
hr: Uvijek

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Software GL
hr: Softverski GL

en: Software Surfaces
hr: Softverska površina

en: Texture Rectangle Extension
hr: Proširenje pravokutne teksture

en: Select an Object
hr: Odaberi objekt

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

en: Show all Objects
hr: Prikaži sve objekte

en: Collect Statistics
hr: Prikupljaj statistiku

en: Show all Resources
hr: Prikaži sve resurse

en: Trace signal emissions on this object
hr: Prati emitiranje signala na ovom objektu

en: Clear log
hr: Obriši zapis

en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Signals
hr: Signali

en: Child Properties
hr: Podređena svojstva

en: Class Hierarchy
hr: Hijerarhija klase

en: CSS Selector
hr: CSS odabiratelj

en: CSS nodes
hr: CSS čvorovi

en: Size Groups
hr: Veličina grupa

en: Data
hr: Podaci

en: Actions
hr: Radnje

en: Gestures
hr: Geste

en: Magnifier
hr: Povećalo

en: Objects
hr: Objekti

en: Statistics
hr: Statistika

en: Resources
hr: Resursi

en: Visual
hr: Vizualno

en: General
hr: Općenito

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
hr: Pristup svim zamjenama

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
hr: Oblici iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
hr: Određivanja naglaska iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
hr: Zamjene iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
hr: Zamjenski razlomci

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
hr: Akhandi

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
hr: Oblici ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
hr: Određivanje naglasaka ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
hr: Zamjene ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
hr: Sadržajne zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
hr: Oblici s malim i velikim slovima

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
hr: Sastavljanje / Rastavljanje simbola

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
hr: Konjuktivni oblik nakon Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
hr: Konjuktivni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
hr: Ligature sadržaja

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
hr: Središnja KJK interpunkcija

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
hr: Razmak početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
hr: Kaligrafski znaci sadržaja

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
hr: Ukošeno određivanje

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
hr: Umanjena početna slova iz početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
hr: Mala početna slova iz početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
hr: Daljine

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
hr: Diskrecione ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
hr: Imenitelj

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
hr: Oblici bez točke

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
hr: Oblici za stručnjake

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
hr: Završni simbol na zamjenama u redku

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
hr: Terminalni oblik #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
hr: Terminalni oblik #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
hr: Terminalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
hr: Poravnati oblici naglasaka

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
hr: Razlomci

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
hr: Pune širine

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
hr: Poluoblici

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
hr: Oblici s kukicom

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
hr: Zamjenski poluoblici

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
hr: Povijesni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
hr: Vodoravne Kana zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
hr: Povijesne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
hr: Hangulsko

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
hr: Hojo Kanji oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
hr: Poluširine

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
hr: Početni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
hr: Izolirani oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
hr: Ukošeni

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
hr: Zamjenski poravnatelji

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
hr: JIS78 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
hr: JIS83 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
hr: JIS90 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
hr: JIS2004 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
hr: Prilagođavanje razmaka

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
hr: Lijeve granice

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
hr: Standardne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
hr: Vodeći Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
hr: Figure u redku

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
hr: Lokalizirani oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
hr: S lijeva na desno zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
hr: Preslikani oblici s lijeva na desno

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
hr: Određivanje naglasaka

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
hr: Medijalni oblici #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
hr: Medijalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
hr: Grčki matematički

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
hr: Određivanje naglaska na naglasak

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
hr: Određivanje naglasaka zamjenom

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
hr: Zamjenski oblici zabilješki

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
hr: NLC Kanji oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
hr: Nukta oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
hr: Brojači

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
hr: Starinske figure

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
hr: Optičke granice

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
hr: Redni

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
hr: Ukrasni

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
hr: Srazmjerne zamjenske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
hr: Umanjeni početni znakovi

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
hr: Srazmjerna Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
hr: Srazmjerne figure

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
hr: Oblici prije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
hr: Zamjene prije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
hr: Oblici poslije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
hr: Zamjene poslije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
hr: Srazmjerne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
hr: Četvrtširine

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
hr: Izmješaj

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
hr: Zahtjevane sadržajne zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
hr: Rakar oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
hr: Zahtjevane ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
hr: Ref oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
hr: Desne granice

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
hr: S desna na lijevo zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
hr: Preslikani oblici s desna na lijevo

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
hr: Ruby oblici zabilješki

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
hr: Zahtjevane zamjenske varijacije

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
hr: Stilističke zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
hr: Znanstveni inferiori

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
hr: Optička veličina

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
hr: Mala početna slova

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
hr: Pojednostavljeni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
hr: Stilistički komplet 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
hr: Stilistički komplet 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
hr: Stilistički komplet 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
hr: Stilistički komplet 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
hr: Stilistički komplet 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
hr: Stilistički komplet 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
hr: Stilistički komplet 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
hr: Stilistički komplet 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
hr: Stilistički komplet 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
hr: Stilistički komplet 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
hr: Stilistički komplet 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
hr: Stilistički komplet 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
hr: Stilistički komplet 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
hr: Stilistički komplet 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
hr: Stilistički komplet 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
hr: Stilistički komplet 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
hr: Stilistički komplet 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
hr: Stilistički komplet 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
hr: Stilistički komplet 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
hr: Stilistički komplet 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
hr: Zamjene u stilu matematičkog pisma

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
hr: Rastavljanje razvlačenjem simbola

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
hr: Indeks broja

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
hr: Eksponent

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
hr: Kaligrafski

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
hr: Naslovljavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
hr: Prateći Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
hr: Tradicionalni oblici imena

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
hr: Tabularne figure

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
hr: Tradicionalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
hr: Trećinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
hr: Bilo koja veličina

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
hr: Zamjenski okomiti metrički

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
hr: Vatu varijante

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
hr: Okomiti pisani

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
hr: Zamjenski okomiti polumetrički

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
hr: Samoglasnički Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
hr: Okomite Kana zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
hr: Okomito prilagođavanje razmaka

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
hr: Srazmjerne okomite metričke zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
hr: Okomite zamjene i zakretanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
hr: Okomite zamjene za zakretanje

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
hr: Precrtana nula

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
hr: A3 dodatno

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
hr: A4 dodatno

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
hr: A4 tablica

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
hr: A5 dodatno

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
hr: B5 dodatno

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
hr: DL omotnica

[ctx: paper size]
en: jis exec
hr: izvrši jis

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
hr: Choukei 2 omotnica

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
hr: Choukei 3 omotnica

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
hr: Choukei 4 omotnica

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
hr: Choukei 40 omotnica

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
hr: hagaki (razglednica)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
hr: kahu omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
hr: kaku2 omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
hr: kaku3 omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
hr: kaku4 omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
hr: kaku5 omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
hr: kaku7 omotnica

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
hr: kaku8 omotnica

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
hr: oufuku (uzvratna razglednica)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
hr: you4 omotnica

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
hr: you6 omotnica

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
hr: 6×9 omotnica

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
hr: 7×9 omotnica

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
hr: 8×10 omotnica

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
hr: 9×11 omotnica

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
hr: 9×12 omotnica

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
hr: a2 omotnica

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
hr: c5 omotnica

[ctx: paper size]
en: European edp
hr: Europski edp

[ctx: paper size]
en: Executive
hr: Izvršni

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
hr: Fan-Fold omotnica

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
hr: Fan-Fold Njemačko zakonik

[ctx: paper size]
en: Government Legal
hr: Vladini zakonik

[ctx: paper size]
en: Government Letter
hr: Vladino pismo

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
hr: Indeks 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
hr: Indeks 4×6 (razglednica)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
hr: Indeks 4×6 vanjski

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
hr: Indeks 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
hr: Dostavnica

[ctx: paper size]
en: US Legal
hr: SAD zakonik

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
hr: SAD dodatni zakonik

[ctx: paper size]
en: US Letter
hr: SAD pismo

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
hr: SAD dodano pismo

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
hr: SAD pismo plus

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
hr: Monarhijska omotnica

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
hr: #10 omotnica

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
hr: #11 omotnica

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
hr: #12 omotnica

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
hr: #14 omotnica

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
hr: #9 omotnica

[ctx: paper size]
en: Oficio
hr: Službeno

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
hr: Osobna omotnica

[ctx: paper size]
en: Quarto
hr: Četvrtina

[ctx: paper size]
en: Wide Format
hr: Širok format

[ctx: paper size]
en: Photo L
hr: Fotografija L

[ctx: paper size]
en: Folio
hr: Presavijen list

[ctx: paper size]
en: Folio sp
hr: Presavijen list sp

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
hr: Omotnica pozivnice

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
hr: Talijanska omotnica

[ctx: paper size]
en: Large Photo
hr: Velika fotografija

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
hr: Srednja fotografija

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
hr: Dostavna omotnica

[ctx: paper size]
en: Small Photo
hr: Mala fotografija

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
hr: Široka fotografija

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
hr: prc1 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
hr: prc10 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
hr: prc2 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
hr: prc3 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
hr: prc4 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
hr: prc5 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
hr: prc6 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
hr: prc7 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
hr: prc8 omotnica

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
hr: prc9 omotnica

[ctx: Script]
en: Arabic
hr: Arapsko

[ctx: Script]
en: Armenian
hr: Armensko

[ctx: Script]
en: Bengali
hr: Bengalsko

[ctx: Script]
en: Bopomofo
hr: Bopomofosko

[ctx: Script]
en: Cherokee
hr: Čirokejsko

[ctx: Script]
en: Coptic
hr: Koptsko

[ctx: Script]
en: Cyrillic
hr: Ćirilično

[ctx: Script]
en: Deseret
hr: Deseretsko

[ctx: Script]
en: Devanagari
hr: Devanagarsko

[ctx: Script]
en: Ethiopic
hr: Etiopsko

[ctx: Script]
en: Georgian
hr: Gruzijsko

[ctx: Script]
en: Gothic
hr: Gotičko

[ctx: Script]
en: Greek
hr: Grčko

[ctx: Script]
en: Gujarati
hr: Gudžaratsko

[ctx: Script]
en: Gurmukhi
hr: Gurmukhsko

[ctx: Script]
en: Han
hr: Hansko

[ctx: Script]
en: Hangul
hr: Hangulsko

[ctx: Script]
en: Hebrew
hr: Hebrejsko

[ctx: Script]
en: Hiragana
hr: Hiragansko

[ctx: Script]
en: Kannada
hr: Kanarsko

[ctx: Script]
en: Katakana
hr: Katakansko

[ctx: Script]
en: Khmer
hr: Kmersko

[ctx: Script]
en: Lao
hr: Laosko

[ctx: Script]
en: Latin
hr: Latinično

[ctx: Script]
en: Malayalam
hr: Malajalamsko

[ctx: Script]
en: Mongolian
hr: Mongolsko

[ctx: Script]
en: Myanmar
hr: Mianmarsko

[ctx: Script]
en: Ogham
hr: Oghamsko

[ctx: Script]
en: Old Italic
hr: Staro talijansko

[ctx: Script]
en: Oriya
hr: Orijsko

[ctx: Script]
en: Runic
hr: Runsko

[ctx: Script]
en: Sinhala
hr: Singaleško

[ctx: Script]
en: Syriac
hr: Sirijsko

[ctx: Script]
en: Tamil
hr: Tamilsko

[ctx: Script]
en: Telugu
hr: Teluško

[ctx: Script]
en: Thaana
hr: Thaansko

[ctx: Script]
en: Thai
hr: Tajlandsko

[ctx: Script]
en: Tibetan
hr: Tibetansko

[ctx: Script]
en: Canadian Aboriginal
hr: Kanadsko urođeničko

[ctx: Script]
en: Yi
hr: Ji

[ctx: Script]
en: Tagalog
hr: Tagaloško

[ctx: Script]
en: Hanunoo
hr: Hanunoško

[ctx: Script]
en: Buhid
hr: Buhidsko

[ctx: Script]
en: Tagbanwa
hr: Tagbanvasko

[ctx: Script]
en: Braille
hr: Brajica

[ctx: Script]
en: Cypriot
hr: Ciparsko

[ctx: Script]
en: Limbu
hr: Limbuško

[ctx: Script]
en: Osmanya
hr: Somalsko

[ctx: Script]
en: Shavian
hr: Šavijanski

[ctx: Script]
en: Linear B
hr: Linearno B

[ctx: Script]
en: Ugaritic
hr: Ugaritsko

[ctx: Script]
en: New Tai Lue
hr: Novi Tai Lue

[ctx: Script]
en: Buginese
hr: Buginsko

[ctx: Script]
en: Glagolitic
hr: Glagoljično

[ctx: Script]
en: Tifinagh
hr: Tifinagško

[ctx: Script]
en: Syloti Nagri
hr: Siletsko Nagri

[ctx: Script]
en: Old Persian
hr: Staro perzijsko

[ctx: Script]
en: Kharoshthi
hr: Karoštsko

[ctx: Script]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: Script]
en: Balinese
hr: Balijsko

[ctx: Script]
en: Cuneiform
hr: Klinasto pismo

[ctx: Script]
en: Phoenician
hr: Feničansko

[ctx: Script]
en: Lepcha
hr: Lepčansko

[ctx: Script]
en: Rejang
hr: Rejangsko

[ctx: Script]
en: Sundanese
hr: Sudansko

[ctx: Script]
en: Saurashtra
hr: Sauraštrijsko

[ctx: Script]
en: Cham
hr: Čamsko

[ctx: Script]
en: Vai
hr: Vaisko

[ctx: Script]
en: Carian
hr: Karijansko

[ctx: Script]
en: Lycian
hr: Licijsko

[ctx: Script]
en: Lydian
hr: Lidijsko

[ctx: Script]
en: Avestan
hr: Avestansko

[ctx: Script]
en: Bamum
hr: Bamumsko

[ctx: Script]
en: Egyptian Hieroglyphs
hr: Egipatski hijeroglifi

[ctx: Script]
en: Imperial Aramaic
hr: Carsko armejsko

[ctx: Script]
en: Inscriptional Pahlavi
hr: Pahlavisjki zapis

[ctx: Script]
en: Inscriptional Parthian
hr: Parćanski zapis

[ctx: Script]
en: Javanese
hr: Javansko

[ctx: Script]
en: Kaithi
hr: Kajtsko

[ctx: Script]
en: Lisu
hr: Lisusko

[ctx: Script]
en: Old South Arabian
hr: Staro južnoarapsko

[ctx: Script]
en: Old Turkic
hr: Staro tursko

[ctx: Script]
en: Samaritan
hr: Samaritansko

[ctx: Script]
en: Batak
hr: Batačko

[ctx: Script]
en: Brahmi
hr: Brahmansko

[ctx: Script]
en: Mandaic
hr: Mandejsko

[ctx: Script]
en: Chakma
hr: Čakmansko

[ctx: Script]
en: Meroitic Cursive
hr: Meriotski pisani

[ctx: Script]
en: Meroitic Hieroglyphs
hr: Meroitski hijeroglifi

[ctx: Script]
en: Miao
hr: Miaoško

[ctx: Script]
en: Sharada
hr: Šaradsko

[ctx: Script]
en: Sora Sompeng
hr: Sorsko Sompeng

[ctx: Script]
en: Takri
hr: Takrijsko

[ctx: Script]
en: Bassa
hr: Basavaško

[ctx: Script]
en: Caucasian Albanian
hr: Kavkaski albansko

[ctx: Script]
en: Duployan
hr: Duplojska stenografija

[ctx: Script]
en: Elbasan
hr: Albansko

[ctx: Script]
en: Grantha
hr: Granthsko

[ctx: Script]
en: Khojki
hr: Khojsko

[ctx: Script]
en: Khudawadi, Sindhi
hr: Khudavadsko, Sindhi

[ctx: Script]
en: Linear A
hr: Linerno A

[ctx: Script]
en: Mahajani
hr: Mahajansko

[ctx: Script]
en: Manichaean
hr: Manihejsko

[ctx: Script]
en: Mende Kikakui
hr: Mende kikakuijsko

[ctx: Script]
en: Modi
hr: Modsko

[ctx: Script]
en: Mro
hr: Mroško

[ctx: Script]
en: Nabataean
hr: Nabatejsko

[ctx: Script]
en: Old North Arabian
hr: Staro sjevernoarapsko

[ctx: Script]
en: Old Permic
hr: Staro permsko

[ctx: Script]
en: Pahawh Hmong
hr: Pahavhmongško

[ctx: Script]
en: Palmyrene
hr: Palmirsko

[ctx: Script]
en: Psalter Pahlavi
hr: Brevijar pahlavijsko

[ctx: Script]
en: Siddham
hr: Sidhamsko

[ctx: Script]
en: Tirhuta
hr: Tirhutsko

[ctx: Script]
en: Ahom
hr: Ahomsko

[ctx: Script]
en: Anatolian Hieroglyphs
hr: Anatolijski hijeroglifi

[ctx: Script]
en: Hatran
hr: Hatransko

[ctx: Script]
en: Multani
hr: Multansko

[ctx: Script]
en: Old Hungarian
hr: Staro mađarsko

[ctx: Script]
en: Signwriting
hr: Znakovno pismo

[ctx: Script]
en: Adlam
hr: Adlamsko

[ctx: Script]
en: Bhaiksuki
hr: Bhaiksukisko

[ctx: Script]
en: Marchen
hr: Marćensko

[ctx: Script]
en: Newa
hr: Nevarsko

[ctx: Script]
en: Osage
hr: Osageško

[ctx: Script]
en: Tangut
hr: Tangutsko

[ctx: Script]
en: Nushu
hr: Nushusko

[ctx: Script]
en: Soyombo
hr: Sojomboško

[ctx: Script]
en: Zanabazar Square
hr: Zanabazar kvadratno

en: About
hr: O programu

en: Credits
hr: Zasluge

en: _View All Applications
hr: _Prikaži sve aplikacije

en: _Find New Applications
hr: _Pronađi nove aplikacije

en: No applications found.
hr: Nema pronađenih novih aplikacija.

note: used for the application menu on MacOS
en: Preferences
hr: Osobitosti

note: used for the application menu on MacOS
en: Services
hr: Usluge

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Hide %s
hr: Sakrij %s

note: used for the application menu on MacOS
en: Hide Others
hr: Sakrij ostale

note: used for the application menu on MacOS
en: Show All
hr: Prikaži sve

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Quit %s
hr: Zatvori %s

en: _Next
hr: _Sljedeće

en: _Back
hr: _Prijašnje

en: _Finish
hr: _Završi

en: Select a Color
hr: Odaberi boju

en: Pick a color from the screen
hr: Odaberi boju sa zaslona

en: Color Name
hr: Naziv boje

en: Alpha
hr: Alfa

en: Hue
hr: Nijansa

en: Saturation
hr: Zasićenje

en: Smileys & People
hr: Smajliji i ljudi

en: Body & Clothing
hr: Tijelo i odjeća

en: Animals & Nature
hr: Životinje i priroda

en: Food & Drink
hr: Hrana i piće

en: Travel & Places
hr: Putovanja i mjesta

en: Activities
hr: Aktivnosti

[ctx: emoji category]
en: Objects
hr: Objekti

en: Symbols
hr: Simboli

en: Flags
hr: Zastave

en: File Chooser Widget
hr: Widget odabiratelja datoteke

en: Places
hr: Lokacije

en: Browse Header Revealer
hr: Pregleda otkrivatelja zglavlja

en: Browse Header Stack
hr: Pregled više zaglavlja

en: PathBar Layer
hr: Sloj trake putanje

en: Location Layer
hr: Sloj lokacije

en: Search Layer
hr: Sloj pretrage

en: Files
hr: Datoteke

en: Remote location — only searching the current folder
hr: Udaljena lokacija — samo pretraži trenutnu mapu

en: Folder Name
hr: Naziv mape

en: _Create
hr: _Stvori

en: Select Font
hr: Odaberi slova

en: Search font name
hr: Pretraži naziv slova

en: Font Family
hr: Vrsta slova

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: No Fonts Found
hr: Nema pronađenih slova

en: _Format for:
hr: _Format za:

en: _Paper size:
hr: _Veličina papira:

en: _Orientation:
hr: _Orijentacija:

en: Portrait
hr: Uspravno

en: Reverse portrait
hr: Obrnuto uspravno

en: Landscape
hr: Položeno

en: Reverse landscape
hr: Obrnuto položeno

en: Down Path
hr: Donja putanja

en: Up Path
hr: Gornja putanja

en: Server Addresses
hr: Adresa poslužitelja

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
hr: Adrese poslužitelja su načinjene od prefiksa protokola i adrese. Primjeri:

en: Available Protocols
hr: Dostupni protokoli

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
hr: Nema pronađenih nedavnih poslužitelja

en: Recent Servers
hr: Nedavni poslužitelji

en: No results found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Connect to _Server
hr: Povezivanje s _poslužiteljem

en: Enter server address…
hr: Upiši adresu poslužitelja…

en: Printer
hr: Pisač

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
hr: Stanje

en: Range
hr: Raspon

en: _All Pages
hr: _Sve stranice

en: C_urrent Page
hr: T_renutna stranica

en: Se_lection
hr: Od_abir

en: Pag_es:
hr: S_tranice:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
hr: Odredite jedan ili više raspon stranica,
     npr. 1–3, 7, 11

en: Pages
hr: Stranica

en: Copies
hr: Kopija

en: Copie_s:
hr: Kopij_e:

en: C_ollate
hr: R_azvrstaj

en: _Reverse
hr: _Preokreni

en: Layout
hr: Raspored

en: T_wo-sided:
hr: O_bostrano:

en: Pages per _side:
hr: Stranica po _listu:

en: Page or_dering:
hr: Redosljed st_ranica:

en: _Only print:
hr: _Samo ispiši:

en: All sheets
hr: Svi listovi

en: Even sheets
hr: Parni listovi

en: Odd sheets
hr: Neparni listovi

en: Sc_ale:
hr: Ra_zmjer:

en: Paper
hr: Papir

en: Paper _type:
hr: _Vrsta papira:

en: Paper _source:
hr: Izvor _papira:

en: Output t_ray:
hr: Izlazna l_adica:

en: Or_ientation:
hr: Or_ijentacija:

en: Job Details
hr: Pojedinosti zadatka

en: Pri_ority:
hr: Pri_oritet:

en: _Billing info:
hr: _Informacija o dokumentu:

en: Print Document
hr: Ispiši dokument

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
hr: _Odmah

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
hr: _U:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
hr: Odredite vrijeme ispisa,
     npr. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm

en: Time of print
hr: Vrijeme ispisa

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
hr: Na _čekanju

en: Hold the job until it is explicitly released
hr: Zadrži zadatak dok se izričito ne otpusti

en: Add Cover Page
hr: Dodaj naslovnu stranicu

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
hr: P_rije:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
hr: _Nakon:

en: Job
hr: Zadatak

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
hr: Kvaliteta slike

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
hr: Boja

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
hr: Završavanje

en: Advanced
hr: Napredno

en: Some of the settings in the dialog conflict
hr: Neke od postavki su u dijalogu sukoba

en: Select which type of documents are shown
hr: Odaberi koja vrsta dokumenata je prikazana

en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Turns volume up or down
hr: Pojačanje ili smanjenje glasnoće zvuka

en: Volume Up
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Increases the volume
hr: Pojačava glasnoću

en: Volume Down
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Decreases the volume
hr: Smanjuje glasnoću

en: Failed to write header
hr: Neuspjelo zapisivanje zaglavlja

en: Failed to write hash table
hr: Neuspjelo zapisivanje jedinstvene vrijednosti tablice

en: Failed to write folder index
hr: Neuspjelo zapisivanje sadržaja mape

en: Failed to rewrite header
hr: Neuspjelo ponovno zapisivanje zaglavlja

en: Failed to open file %s : %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke %s : %s

en: Failed to write cache file: %s
hr: Neuspjelo zapisivanje datoteke predmemorije: %s

en: The generated cache was invalid.
hr: Stvorena predmemorija je neispravna.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
hr: Nemoguće preimenovanje %s u %s: %s, zato uklanjam %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
hr: Nemoguće preimenovanje %s u %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
hr: Nemoguće preimenovanje %s natrag u %s: %s

en: Cache file created successfully.
hr: Datoteka predmemorije stvorena uspješno.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
hr: Prepiši postojeću predmemoriju, čak i ako je najnovija

en: Don't check for the existence of index.theme
hr: Ne provjeravaj postojanje index.theme

en: Don't include image data in the cache
hr: Ne uključuj podatke slike u predmemoriju

en: Include image data in the cache
hr: Uključi podatke slike u predmemoriji

en: Output a C header file
hr: Izlaz C header datoteke

en: Turn off verbose output
hr: Isključi opširniji izlaz

en: Validate existing icon cache
hr: Ovjeri postojeću predmemoriju ikone

en: File not found: %s
hr: Datoteka nije pronađena: %s

en: Not a valid icon cache: %s
hr: Nije valjana predmemorija ikone: %s

en: No theme index file.
hr: Nema datoteke popisa tema.

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
hr: Nema datoteke popisa tema u '%s'.
    Ako stvarno želite stvoriti predmemoriju ikone ovdje, koristite --ignore-theme-index.

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Amharic (EZ+)
hr: Amharski (EZ+)

[ctx: input menthod menu]
note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
hr: Ćirilično (Transliterarno)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Inuktitut (Transliterated)
hr: Inuktitut (Transliterarno)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Multipress
hr: Višestruki pritisak

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Thai-Lao
hr: Tajlandski-laoski

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
hr: Tigrigna-Eritrejski (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
hr: Tigrigna-Etiopijski (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
hr: Vijetnamski (VIQR)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: X Input Method
hr: X način unosa

en: Username:
hr: Korisničko Ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
hr: Potrebna je ovjera za ispis dokumenata “%s” na pisaču %s

en: Authentication is required to print a document on %s
hr: Potrebna je ovjera za ispisivanje dokumenta na %s

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje svojstava zadatka “%s”

en: Authentication is required to get attributes of a job
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje svojstava zadatka

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje podataka pisača %s

en: Authentication is required to get attributes of a printer
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje podataka pisača

en: Authentication is required to get default printer of %s
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje zadanog pisača s %s

en: Authentication is required to get printers from %s
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje pisača s %s

en: Authentication is required to get a file from %s
hr: Potrebna je ovjera za dobivanje datoteke s %s

en: Authentication is required on %s
hr: Potrebna je ovjera na %s

en: Domain:
hr: Domena:

en: Authentication is required to print document “%s”
hr: Potrebna je ovjera za ispis dokumenata “%s”

en: Authentication is required to print this document on printer %s
hr: Potrebna je ovjera za ispisivanje dokumenta na pisaču %s

en: Authentication is required to print this document
hr: Potrebna je ovjera za ispisivanje ovog dokumenta

en: Printer “%s” is low on toner.
hr: Pisču “%s” ponestaje tinte u toneru.

en: Printer “%s” has no toner left.
hr: Pisaču “%s” je ponestalo tinte u toneru.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
hr: Pisaču “%s” ponestaje sredstva za razvijanje.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
hr: Pisaču “%s” nedostaje sredstva za razvijanje.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
hr: Pisaču “%s” je pri kraju tinta u najmanje jednom toneru.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
hr: Pisaču “%s” je potrošena tinta u najmanje jednom toneru.

en: The cover is open on printer “%s”.
hr: Otvoren je poklopac na pisaču “%s”.

en: The door is open on printer “%s”.
hr: Otvorena su vratašca na pisaču “%s”.

en: Printer “%s” is low on paper.
hr: Pisaču “%s” ponestaje papira.

en: Printer “%s” is out of paper.
hr: Pisaču “%s” je ponestalo papira.

en: Printer “%s” is currently offline.
hr: Pisač “%s” je trenutno isključen.

en: There is a problem on printer “%s”.
hr: Postoji problem na pisaču “%s”.

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
hr: Pauzirano; Nedovršen zadatak

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
hr: Nedovršen zadatak

[ctx: printing option]
en: Two Sided
hr: Obostrano

[ctx: printing option]
en: Paper Type
hr: Vrsta papira

[ctx: printing option]
en: Paper Source
hr: Izvor papira

[ctx: printing option]
en: Output Tray
hr: Izlazna ladica

[ctx: printing option]
en: Resolution
hr: Razlučivost

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
hr: GhostSkripta predfiltriranja

[ctx: printing option value]
en: One Sided
hr: Jednostrano

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
hr: Dugom stranom (standardno)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
hr: Kratkom stranom (okrenuto)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
hr: Automatski odabir

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
hr: Zadani pisač

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
hr: Ugradi samo Ghostskript slova

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
hr: Prevedi u PS razine 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
hr: Prevedi u PS razine 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
hr: Bez prevođenja

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
hr: Ostalo

[ctx: sides]
en: One Sided
hr: Jednostrano

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
hr: Dugom stranom (standardno)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
hr: Kratkom stranom (okrenuto)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
hr: Gornja ladica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
hr: Srednja ladica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
hr: Donja ladica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
hr: Bočna stranica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
hr: Lijeva stranica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
hr: Desna stranica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
hr: Srednja stranica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
hr: Stražnja stranica

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
hr: Stranica otvorena prema gore

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
hr: Stranica otvorena prema dolje

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
hr: Stranica velikog kapaciteta

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
hr: Slagač %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
hr: Poštanski pretinac %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
hr: Moj pretinac pošte

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
hr: Ladica %d

en: Printer Default
hr: Zadani pisač

note: Translators: These strings name the possible values of the * job priority option in the print dialog
en: Urgent
hr: Hitno

en: High
hr: Visok

en: Medium
hr: Srednji

en: Low
hr: Nizak

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
hr: Prioritet zadatka

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
hr: Informacija o dokumentu

[ctx: cover page]
en: None
hr: Nijedna

[ctx: cover page]
en: Classified
hr: Povjerljivo

[ctx: cover page]
en: Confidential
hr: Strogo povjerljivo

[ctx: cover page]
en: Secret
hr: Tajno

[ctx: cover page]
en: Standard
hr: Standardno

[ctx: cover page]
en: Top Secret
hr: Stroga tajna

[ctx: cover page]
en: Unclassified
hr: Neklasificirano

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
hr: Stranica po listu

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
hr: Poredak stranice

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
hr: Prije

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
hr: Poslije

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
hr: Ispisivanje

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
hr: Vrijeme ispisivanja

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
hr: Prilagođena %s×%s

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
hr: Profil ispisa

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
hr: Nedostupna

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
hr: Upravljanje bojom nedostupno

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
hr: Nema dostupnog profila

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
hr: Neodređeni profil

en: output
hr: izlaz

en: Print to File
hr: Ispis u datoteku

en: Postscript
hr: Postskripta

en: Pages per _sheet:
hr: Stranica po _listu:

en: File
hr: Datoteka

en: _Output format
hr: _Izlazni format

en: Print to LPR
hr: Ispiši do LPR

en: Pages Per Sheet
hr: Stranica po listu

en: Command Line
hr: Naredbeni redak

note: SUN_BRANDING
en: printer offline
hr: Pisač isključen

note: SUN_BRANDING
en: ready to print
hr: spremno za ispisivanje

note: SUN_BRANDING
en: processing job
hr: obrada zadatka

note: SUN_BRANDING
en: paused
hr: pauzirano

note: SUN_BRANDING
en: unknown
hr: nepoznat

note: default filename used for print-to-test
en: test-output.%s
hr: testni-ispis.%s

en: Print to Test Printer
hr: Ispiši na testnom pisaču
