gtk+ 3.24.x - en to nb translation catalogue (1323 entries)

en: Broadway display type not supported: %s
nb: broadway skjermtype er ikke støttet: «%s»

en: Error parsing option --gdk-debug
nb: Feil ved lesing av flagg --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
nb: Feil ved lesing av flagg --gdk-no-debug

note: Description of --class=CLASS in --help output
en: Program class as used by the window manager
nb: Programklasse som brukes av vindushåndtereren

note: Placeholder in --class=CLASS in --help output
en: CLASS
nb: KLASSE

note: Description of --name=NAME in --help output
en: Program name as used by the window manager
nb: Programnavn som brukes av vindushåndtereren

note: Placeholder in --name=NAME in --help output
en: NAME
nb: NAVN

note: Description of --display=DISPLAY in --help output
en: X display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

note: Placeholder in --display=DISPLAY in --help output
en: DISPLAY
nb: SKJERM

note: Description of --gdk-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to set
nb: Feilsøkingsflagg som skal settes for GDK

note: Placeholder in --gdk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gdk-no-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: FLAGS
nb: FLAGG

note: Description of --gdk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to unset
nb: Feilsøkingsflagg som skal fjernes for GDK

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
nb: GL-støtte slått av via GDK_DEBUG

en: The current backend does not support OpenGL
nb: Aktiv motor støtter ikke OpenGL

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the “keyboard label” context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ — these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix “KP_” stands * for “key pad” and you may wa
en: BackSpace
nb: Rettetast

[ctx: keyboard label]
en: Return
nb: Linjeskift

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
nb: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
nb: Sys Req

[ctx: keyboard label]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: keyboard label]
en: Up
nb: Opp

[ctx: keyboard label]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: keyboard label]
en: Down
nb: Ned

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
nb: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
nb: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: keyboard label]
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
nb: Num Lock

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means “key pad” here
en: KP_Space
nb: Mellomrom

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
nb: Tabulator

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
nb: Linjeskift

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
nb: Home

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
nb: Venstre

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
nb: Opp

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
nb: Høyre

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
nb: Ned

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
nb: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
nb: Forrige

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
nb: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
nb: Neste

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
nb: End

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
nb: Begin

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
nb: Sett inn

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
nb: Slett

[ctx: keyboard label]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
nb: Lysstyrke opp

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
nb: Lysstyrke ned

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
nb: Lysstyrke opp

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
nb: Lysstyrke ned

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
nb: Demp lyd

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
nb: Demp mikrofon

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
nb: Senk volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
nb: Hev volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
nb: Spill av

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
nb: Stopp

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
nb: Neste

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
nb: Forrige

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
nb: Ta opp

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
nb: Pause

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
nb: Spol tilbake

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
nb: Medie

[ctx: keyboard label]
en: Eject
nb: Løs ut

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
nb: Utforsker

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
nb: Kalkulator

[ctx: keyboard label]
en: Mail
nb: E-post

[ctx: keyboard label]
en: Search
nb: Søk

[ctx: keyboard label]
en: Tools
nb: Verktøy

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
nb: Skjermsparer

[ctx: keyboard label]
en: Battery
nb: Batteri

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
nb: Start1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
nb: Framover

[ctx: keyboard label]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
nb: Hvilemodus

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
nb: Dvalemodus

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
nb: Webkamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
nb: Skjerm

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
nb: Slå av/på pekerflate

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
nb: Våkne

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Unable to create a GL pixel format
nb: Kan ikke lage GL pikselformat

en: Unable to create a GL context
nb: Kan ikke lage et GL-kontekst

en: No available configurations for the given pixel format
nb: Ingen tilgjengelige konfigurasjoner for oppgitt pikselformat

en: No GL implementation is available
nb: Ingen GL-implementasjon tilgjengelig

en: Core GL is not available on EGL implementation
nb: Core GL er ikke tilgjengelig i EGL-implementasjonen

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Opening %s
nb: Åpner %s

en: Opening %d Item | Opening %d Items
nb[0]: Åpner %d oppføring
nb[1]: Åpner %d oppføringer

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
nb: Ingen tilgjengelige konfigurasjoner for oppgitt RGBA-pikselformat

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
nb: Aktiverer cellen

[ctx: Action name]
en: Toggle
nb: Aktiver

[ctx: Action name]
en: Click
nb: Klikk

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
nb: Klikke på knappen

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
nb: Utvid eller trekk sammen

[ctx: Action name]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: Action name]
en: Activate
nb: Aktiver

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
nb: Utvider eller trekker sammen raden i trevisning som inneholder denne cellen

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
nb: Lager en komponent hvor innholde av cellen kan redigeres

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
nb: Aktiverer cellen

[ctx: Action name]
en: Select
nb: Velg

[ctx: Action name]
en: Customize
nb: Tilpass

[ctx: Action description]
en: Selects the color
nb: Velger fargen

[ctx: Action description]
en: Activates the color
nb: Aktiverer fargen

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
nb: Tilpasser fargen

[ctx: Action name]
en: Press
nb: Trykk

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
nb: Trykker ned komboboksen

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
nb: Aktiverer oppføringen

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
nb: Aktiverer utvideren

[ctx: Action name]
en: Show location
nb: Vis lokasjon

[ctx: Action description]
en: Show the File Chooser's Location text field
nb: Vis tekstfeltet for lokasjon i filvelger

[ctx: Stock label]
note: FIXME these need accelerators when appropriate, and * need the mnemonics to be rationalized
en: _About
nb: _Om

[ctx: Stock label]
en: _Add
nb: _Legg til

[ctx: Stock label]
en: _Bold
nb: _Uthevet

[ctx: Stock label]
en: _Clear
nb: _Tøm

[ctx: Stock label]
en: _Close
nb: _Lukk

en: Minimize
nb: Minimer

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Restore
nb: Gjenopprett

[ctx: Stock label]
en: _Copy
nb: _Kopier

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
nb: Klipp u_t

[ctx: Stock label]
en: _Delete
nb: _Slett

[ctx: Stock label]
en: Error
nb: Feil

[ctx: Stock label]
note: KEEP IN SYNC with gtkiconfactory.c stock icons, when appropriate
en: Information
nb: Informasjon

[ctx: Stock label]
en: Question
nb: Spørsmål

[ctx: Stock label]
en: Warning
nb: Advarsel

[ctx: Stock label]
en: _Execute
nb: _Kjør

[ctx: Stock label]
en: _File
nb: _Fil

[ctx: Stock label]
en: _Find
nb: _Finn

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
nb: Finn og e_rstatt

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
nb: _Diskett

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the bottom of the page"
en: _Bottom
nb: _Bunn

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the first page"
en: _First
nb: _Første

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the last page"
en: _Last
nb: _Siste

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the top of the page"
en: _Top
nb: _Topp

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go back"
en: _Back
nb: Til_bake

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go down"
en: _Down
nb: Ne_d

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go forward"
en: _Forward
nb: _Framover

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go up"
en: _Up
nb: _Opp

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
nb: _Harddisk

[ctx: Stock label]
en: _Help
nb: _Hjelp

[ctx: Stock label]
en: _Home
nb: _Hjem

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
nb: Rykk inn mer

[ctx: Stock label]
en: _Italic
nb: Kurs_iv

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
nb: _Hopp til

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "centered text"
en: _Center
nb: _Sentrer

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification
en: _Fill
nb: _Fyll

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "left-justified text"
en: _Left
nb: _Venstre

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "right-justified text"
en: _Right
nb: Høy_re

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
nb: For_lat fullskjerm

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "fast forward"
en: _Forward
nb: _Framover

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "next song"
en: _Next
nb: _Neste

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "play music"
en: _Play
nb: S_pill av

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in  "previous song"
en: Pre_vious
nb: _Forrige

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Record
nb: _Ta opp

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: R_ewind
nb: Spol tilbak_e

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Stop
nb: _Stopp

[ctx: Stock label]
en: _Network
nb: _Nettverk

[ctx: Stock label]
en: _New
nb: _Ny

[ctx: Stock label]
en: _Open
nb: _Åpne

[ctx: Stock label]
en: _Paste
nb: _Lim inn

[ctx: Stock label]
en: _Print
nb: S_kriv ut

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
nb: Utskriftsforhånds_visning

[ctx: Stock label]
en: _Properties
nb: E_genskaper

[ctx: Stock label]
en: _Quit
nb: A_vslutt

[ctx: Stock label]
en: _Redo
nb: _Gjenopprett

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
nb: Oppdate_r

[ctx: Stock label]
en: _Remove
nb: Fje_rn

[ctx: Stock label]
en: _Revert
nb: Fo_rkast

[ctx: Stock label]
en: _Save
nb: _Lagre

[ctx: Stock label]
en: Save _As
nb: Lagre s_om

[ctx: Stock label]
en: Select _All
nb: Velg _alt

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Ascending
nb: _Stigende

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Descending
nb: S_ynkende

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
nb: _Stavekontroll

[ctx: Stock label]
en: _Stop
nb: _Stopp

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Strikethrough
nb: Gjennom_strek

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Underline
nb: _Understrek

[ctx: Stock label]
en: _Undo
nb: _Angre

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
nb: Rykk inn mindre

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: Best _Fit
nb: Beste _tilpasning

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Menu
nb: Meny

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
nb: Klikker menyoppføringen

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
nb: Viser rullefeltet

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
nb: Tar bort rullefeltet

[ctx: Action name]
en: Popup
nb: Vis

[ctx: Action name]
en: Dismiss
nb: Ta bort

en: Provides visual indication of progress
nb: Gir visuell indikasjon av framdrift

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
nb: Aktiverer bryteren

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
nb: Velg fargen du ønsker fra den ytre ringen. Velg lysstyrke for denne fargen ved å bruke den indre trekanten.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
nb: Trykk på dråpetelleren og trykk så på en farge hvor som helst på skjermen for å velge denne fargen.

en: _Hue:
nb: _Glød:

en: Position on the color wheel.
nb: Posisjon på fargehjulet.

en: S_aturation:
nb: _Metning:

en: Intensity of the color.
nb: Intensitet for fargen.

en: _Value:
nb: _Verdi:

en: Brightness of the color.
nb: Lysstyrke for fargen.

en: _Red:
nb: _Rød:

en: Amount of red light in the color.
nb: Mende med rødt lys i fargen.

en: _Green:
nb: _Grønn:

en: Amount of green light in the color.
nb: Mengde med grønt lys i fargen.

en: _Blue:
nb: _Blå:

en: Amount of blue light in the color.
nb: Mengde med blått lys i fargen.

en: Op_acity:
nb: _Ugjennomsiktighet:

en: Transparency of the color.
nb: Gjennomsiktighet for fargen.

en: Color _name:
nb: Farge_navn:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
nb: Du kan skrive inn en heksadesimal fargeverdi i HTML-stil, eller bruke et fargenavn som f.eks. «oransje» i denne oppføringen.

en: _Palette:
nb: _Palett:

en: Color Wheel
nb: Fargehjul

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
nb: Forrige valgte farge. For sammenligning med fargen du velger nå. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring, eller velge denne fargen som aktiv ved å dra den til den andre fargeprøven ved siden av.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
nb: Fargen du har valgt. Du kan dra denne fargen til en palettoppføring for å lagre den for senere bruk.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
nb: Tidligere valgt farge. For sammenligning med fargen du velger nå.

en: The color you’ve chosen.
nb: Fargen du har valgt.

en: _Save color here
nb: _Lagre fargen her

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
nb: Klikk på denne palettoppføringen for å bruke den som aktiv farge. For å endre denne oppføringen drar du en fargeprøve hit eller høyreklikk den og velg «Lagre farge her.»

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Select
nb: Vel_g

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Color Selection
nb: Fargevalg

en: _Family:
nb: _Familie:

en: _Style:
nb: _Stil:

en: Si_ze:
nb: St_ørrelse:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
nb: _Forhåndsvisning:

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Font Selection
nb: Valg av skrift

[ctx: Stock label]
en: _Apply
nb: _Bruk

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
nb: _Avbryt

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
nb: K_oble til

[ctx: Stock label]
en: _Convert
nb: _Konverter

[ctx: Stock label]
en: _Discard
nb: _Forkast

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
nb: Koble _fra

[ctx: Stock label]
en: _Edit
nb: R_ediger

[ctx: Stock label]
en: _Index
nb: _Indeks

[ctx: Stock label]
en: _Information
nb: _Informasjon

[ctx: Stock label]
en: _No
nb: _Nei

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Landscape
nb: Landskap

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Portrait
nb: Portrett

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
nb: Side_oppsett

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
nb: _Brukervalg

[ctx: Stock label]
en: _Color
nb: _Farge

[ctx: Stock label]
en: _Font
nb: Skri_ft

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
nb: _Angre slett

[ctx: Stock label]
en: _Yes
nb: _Ja

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
nb: Uventet startmarkering «%s» på linje %d tegn %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
nb: Uventet tegndata på linje %d tegn %d

en: Empty
nb: Tom

en: Output to this directory instead of cwd
nb: Skriv til denne katalogen i stedet for aktiv katalog

en: Invalid size %s
nb: Ugyldig størrelse %s

en: Can't load file: %s
nb: Kan ikke laste fil: %s

en: Can't save file %s: %s
nb: Kan ikke lagre fil %s: %s

en: Can't close stream
nb: Kan ikke lukke strøm

en: License
nb: Lisens

en: Custom License
nb: Egendefinert lisens

en: GNU General Public License, version 2 or later
nb: GNU General Public License, versjon 2 eller senere

en: GNU General Public License, version 3 or later
nb: GNU General Public License, versjon 3 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
nb: GNU Lesser General Public License, versjon 2.1 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
nb: GNU Lesser General Public License, versjon 3 eller senere

en: BSD 2-Clause License
nb: BSD-lisens med 2 klausuler

en: The MIT License (MIT)
nb: MIT-lisensen

en: GNU General Public License, version 2 only
nb: GNU General Public License. Kun versjon 2

en: GNU General Public License, version 3 only
nb: GNU General Public License. Kun versjon 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
nb: GNU Lesser General Public License. Kun versjon 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
nb: GNU Lesser General Public License. Kun versjon 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
nb: GNU Affero General Public License, versjon 3 eller senere

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
nb: GNU Affero General Public License. Kun versjon 3

en: BSD 3-Clause License
nb: BSD-lisens med 3 klausuler

en: Apache License, Version 2.0
nb: Apache lisens, versjon 2.0

en: C_redits
nb: Bid_ragsytere

en: _License
nb: _Lisens

en: _Close
nb: _Lukk

en: Could not show link
nb: Klarte ikke å vise lenke

en: Website
nb: Nettsted

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: About %s
nb: Om %s

en: Created by
nb: Laget av

en: Documented by
nb: Dokumentert av

en: Translated by
nb: Oversatt av

en: Artwork by
nb: Grafikk av

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
nb: Dette programmet har absolutt ingen garanti.
    Besøk  <a href="%s">%s</a> for detaljer.

[ctx: keyboard label]
en: Space
nb: Mellomrom

en: Other application…
nb: Annet program …

en: Select Application
nb: Velg program

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
nb: Åpne «%s».

en: No applications found for “%s”
nb: Ingen programmer funnet for «%s»

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
nb: Åpne «%s» filer.

en: No applications found for “%s” files
nb: Ingen programmer funnet for «%s»-filer

en: Forget association
nb: Glem kobling

en: Failed to start GNOME Software
nb: Klarte ikke å starte GNOME programvare

en: Default Application
nb: Forvalgt program

en: No applications found for “%s”.
nb: Ingen programmer funnet for «%s».

en: Recommended Applications
nb: Anbefalte programmer

en: Related Applications
nb: Relaterte programmer

en: Other Applications
nb: Andre programmer

en: Application
nb: Program

en: %s does not exist in the bookmarks list
nb: %s eksisterer ikke i bokmerkelisten

en: %s already exists in the bookmarks list
nb: %s eksisterer allerede i bokmerkelisten

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
nb: Element <%s> er ikke tillatt på øverste nivå

en: Text may not appear inside <%s>
nb: Tekst kan ikke plasseres inne i <%s>

en: Packing property %s::%s not found
nb: Pakke-egenskap: %s:%s ikke funnet

en: Cell property %s::%s not found
nb: Celle-egenskap: %s::%s ikke funnet

en: Property %s::%s not found
nb: Egenskap %s::%s ble ikke funnet

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
nb: Klarte ikke å tolke verdi for %s::%s: %s

en: Can't parse file: %s
nb: Kan ikke lese fil: %s

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate           Validate the file
      simplify [OPTIONS] Simplify the file
      enumerate          List all named objects
      preview [OPTIONS]  Preview the file
    
    Simplify Options:
      --replace          Replace the file
    
    Preview Options:
      --id=ID            Preview only the named object
      --css=FILE         Use style from CSS file
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
nb: Bruk:
      gtk-builder-tool [KOMMANDO] FIL
    
    Kommandoer:
      validate                Sjekk filen
      simplify                Forenkle filen
      enumerate               Vis alle navngitte objekter
      preview [ALTERNATIVER]  Forhådsvis filen
    
    Alternativer for forhåndsvisning:
      --id=ID                 Forhåndsvis kun navngitt objekt
      --css=FILE              Bruk stil fra CSS-fil
      
    Utfør forskjellige oppgaver på GtkBuilder .ui-filer.

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
nb: calendar:week_start:1

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
nb: Slått av

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
nb: Ugyldig

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the acelerator.
en: New accelerator…
nb: Ny hurtigtast …

[ctx: progress bar label]
en: %d %%
nb: %d %%

en: Pick a Color
nb: Velg en farge

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
nb: Rød %d%%, Grønn %d%%, Blå %d%%, Utjevning %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
nb: Rød %d%%, Grønn, %d%%, Blå %d%%

en: Color: %s
nb: Farge: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
nb: Meget lys blå

[ctx: Color name]
en: Light Blue
nb: Lys blå

[ctx: Color name]
en: Blue
nb: Blå

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
nb: Mørk blå

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
nb: Meget mørk blå

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
nb: Meget lys grønn

[ctx: Color name]
en: Light Green
nb: Lys grønn

[ctx: Color name]
en: Green
nb: Grønn

[ctx: Color name]
en: Dark Green
nb: Mørk grønn

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
nb: Meget mørk grønn

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
nb: Meget lys gul

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
nb: Lys gul

[ctx: Color name]
en: Yellow
nb: Gul

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
nb: Mørk gul

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
nb: Meget mørk gul

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
nb: Meget lys oransje

[ctx: Color name]
en: Light Orange
nb: Lys oransje

[ctx: Color name]
en: Orange
nb: Oransje

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
nb: Mørk oransje

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
nb: Meget mørk oransje

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
nb: Meget lys rød

[ctx: Color name]
en: Light Red
nb: Lys rød

[ctx: Color name]
en: Red
nb: Rød

[ctx: Color name]
en: Dark Red
nb: Mørk rød

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
nb: Meget mørk rød

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
nb: Meget lys lilla

[ctx: Color name]
en: Light Purple
nb: Lys lilla

[ctx: Color name]
en: Purple
nb: Lilla

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
nb: Mørk lilla

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
nb: Meget mørk lilla

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
nb: Meget lys brun

[ctx: Color name]
en: Light Brown
nb: Lys brun

[ctx: Color name]
en: Brown
nb: Brun

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
nb: Mørk brun

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
nb: Meget mørk brun

[ctx: Color name]
en: White
nb: Hvit

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
nb: Lys grå 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
nb: Lys grå 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
nb: Lys grå 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
nb: Lys grå 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
nb: Mørk grå 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
nb: Mørk grå 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
nb: Mørk grå 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
nb: Mørk grå 4

[ctx: Color name]
en: Black
nb: Sort

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom color
nb: Egendefinert farge

en: Create a custom color
nb: Lag en egendefinert farge

en: Custom color %d: %s
nb: Egendefinert farge %d: %s

en: Color Plane
nb: Fargeplan

[ctx: Color channel]
en: Hue
nb: Glød

[ctx: Color channel]
en: Alpha
nb: Utjevning

en: C_ustomize
nb: Til_pass

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
nb: Håndter egendefinerte størrelser

en: inch
nb: tomme

en: Margins from Printer…
nb: Marger fra skriver …

en: Custom Size %d
nb: Egendefinert størrelse %d

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: Paper Size
nb: Papirstørrelse:

en: _Top:
nb: _Topp:

en: _Bottom:
nb: _Bunn:

en: _Left:
nb: _Venstre:

en: _Right:
nb: Høy_re:

en: Paper Margins
nb: Papirmarger

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Delete
nb: _Slett

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Insert _Emoji
nb: Sett inn _emoji

en: Select all
nb: Velg alt

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Caps Lock is on
nb: Caps Lock er på

en: Insert Emoji
nb: Sett inn emoji

en: Select a File
nb: Velg en fil

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: (None)
nb: (Ingen)

en: Other…
nb: Annet …

en: _Name
nb: _Navn

note: Open item is always present
en: _Open
nb: _Åpne

en: _Save
nb: _Lagre

en: Select which types of files are shown
nb: Velg filtyper som skal vises

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
nb: %1$s på %2$s

en: Type name of new folder
nb: Skriv inn navn på ny mappe

en: The folder could not be created
nb: Klarte ikke å lage mappen

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.
nb: Klarte ikke å lage mappen fordi det allerede eksisterer en fil med samme navn.

en: Try using a different name for the folder, or rename the file first.
nb: Prøv å bruke et annet navn for mappen eller gi et nytt navn til filen.

en: You need to choose a valid filename.
nb: Du må velge et gyldig filnavn.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
nb: Kan ikke lage en fil under %s fordi den ikke er en mappe

en: Cannot create file as the filename is too long
nb: Kan ikke lage filen fordi filnavnet er for langt

en: Try using a shorter name.
nb: Prøv å bruke et kortere navn.

en: You may only select folders
nb: Du kan kun velge mapper

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
nb: Oppføringen du valgte er ikke en mappe. Prøv å bruke en annen oppføring.

en: Invalid file name
nb: Ugyldig filnavn

en: The folder contents could not be displayed
nb: Mappeinholdet kunne ikke vises

en: The file could not be deleted
nb: Filen kunne ikke slettes

en: The file could not be moved to the Trash
nb: Filen kunne ikke flyttes til papirkurven

en: A folder with that name already exists
nb: En mappe med dette navnet eksisterer allerede

en: A file with that name already exists
nb: En fil med dette navnet eksisterer allerede

en: A folder cannot be called “.”
nb: En mappe kan ikke kalles «.»

en: A file cannot be called “.”
nb: En fil kan ikke kalles «.»

en: A folder cannot be called “..”
nb: En mappe kan ikke kalles «..»

en: A file cannot be called “..”
nb: En fil kan ikke kalles «..»

en: Folder names cannot contain “/”
nb: Mappenavn kan ikke inneholde «/»

en: File names cannot contain “/”
nb: Filnavn kan ikke inneholde «/»

en: Folder names should not begin with a space
nb: Mappenavn kan ikke begynne med et mellomrom

en: File names should not begin with a space
nb: Filnavn kan ikke begynne med et mellomrom

en: Folder names should not end with a space
nb: Mappenavn kan ikke slutte med et mellomrom

en: File names should not end with a space
nb: Filnavn kan ikke slutte med et mellomrom

en: Folder names starting with a “.” are hidden
nb: Mappenavn som starter med «.» er skjult

en: File names starting with a “.” are hidden
nb: Filnavn som starter med «.» er skjult

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%s» permanent?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nb: Hvis du sletter en oppføring vil denne bli borte for godt.

en: The file could not be renamed
nb: Klarte ikke å endre navn på filen

en: Could not select file
nb: Klarte ikke å merke filen

en: _Visit File
nb: _Gå til fil

en: _Open With File Manager
nb: _Åpne med filhåndterer

en: _Copy Location
nb: Kopier _adresse

en: _Add to Bookmarks
nb: L_egg til i bokmerker

en: _Rename
nb: End_re navn

en: _Move to Trash
nb: _Flytt til papirkurv

en: Show _Hidden Files
nb: Vis sk_julte filer

en: Show _Size Column
nb: Vis kolonne for _størrelse

en: Show T_ype Column
nb: Vis kolonne for _type

en: Show _Time
nb: Vis _tid

en: Sort _Folders before Files
nb: Soroter _mapper før filer

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
nb: Adresse

note: Label
en: _Name:
nb: _Navn:

en: Searching in %s
nb: Søker i %s

en: Searching
nb: Søker

en: Enter location
nb: Oppgi lokasjon

en: Enter location or URL
nb: Oppgi lokasjon eller URL

en: Modified
nb: Endret

en: Could not read the contents of %s
nb: Klarte ikke å lese innholdet av %s

en: Could not read the contents of the folder
nb: Klarte ikke å lese innholdet i mappen

en: %H:%M
nb: %H.%M

en: %l:%M %p
nb: %H.%M

en: Yesterday
nb: I går

en: %-e %b
nb: %b %-e

en: %-e %b %Y
nb: %b %-e %Y

en: Audio
nb: Lyd

en: Font
nb: Skrift

en: Image
nb: Bilde

en: Archive
nb: Arkiv

en: Markup
nb: Merking

en: Text
nb: Tekst

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Calendar
nb: Kalender

en: Document
nb: Dokument

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Home
nb: Hjem

en: Cannot change to folder because it is not local
nb: Kan ikke gå til mappen fordi den ikke er lokal

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
nb: Filen eksisterer allerede i «%s». Hvis du erstatter denne vil du overskrive innholdet.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: You do not have access to the specified folder.
nb: Du har ikke tilgang til oppgitt mappe.

en: Could not send the search request
nb: Klarte ikke å sende søkeforespørselen

en: Accessed
nb: Aksessert

en: Create Folder
nb: Lag mappe

note: The pointers we return for a GtkFileSystemVolume are opaque tokens; they are * really pointers to GDrive, GVolume or GMount objects.  We need an extra * token for the fake “File System” volume.  So, we’ll return a pointer to * this particular string.
en: File System
nb: Filsystem

en: Pick a Font
nb: Velg en skrift

[ctx: font]
en: None
nb: Ingen

en: Width
nb: Bredde

en: Weight
nb: Vekt

en: Italic
nb: Kursiv

en: Slant
nb: Helling

en: Optical Size
nb: Optisk størrelse

en: Default
nb: Forvalg

en: Ligatures
nb: Ligaturer

en: Letter Case
nb: Bokstaver

en: Number Case
nb: Tall

en: Number Spacing
nb: Mellomrom for tall

en: Number Formatting
nb: Tallformattering

en: Character Variants
nb: Tegnvarianter

en: OpenGL context creation failed
nb: Oppretting av OpenGL-kontekst feilet

en: Application menu
nb: Programmeny

en: Close
nb: Lukk

en: Icon '%s' not present in theme %s
nb: Ikon «%s» finnes ikke i tema %s

en: Failed to load icon
nb: Feil under lasting av ikon

[ctx: input method menu]
en: Simple
nb: Enkel

[ctx: input method menu]
en: None
nb: Ingen

en: Information
nb: Informasjon

en: Question
nb: Spørsmål

en: Warning
nb: Advarsel

en: Error
nb: Feil

note: Open Link
en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

note: Copy Link Address
en: Copy _Link Address
nb: Kopier _lenkas adresse

en: Show program version
nb: Vis programversjon

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
nb: PROGRAM [URI …] – start et PROGRAM

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
nb: Start et program (spesifisert av navn på .desktop-filen),
    og gi alternativt en eller flere med URIer som argumenter.

en: Error parsing commandline options: %s
nb: Feil ved lesing av kommandolinjeflagg: %s

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
nb: %s: mangler navn på programmet

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
nb: Å lage en AppInfo fra en ID er ikke støtte på andre operativsystemer enn UNIX

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
nb: %s: programmet %s finnes ikke

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
nb: %s: feil ved start av program: %s

en: Copy URL
nb: Kopier URL

en: Invalid URI
nb: Ugyldig URI

en: Lock
nb: Lås

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
nb: Dialogen er låst opp.
    Klikk for å forhindre videre endringer

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
nb: Dialogen er låst.
    Klikk for å gjøre endringer

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
nb: Systemregler forhindrer endringer.
    Kontakt din systemadministrator

note: Description of --gtk-module=MODULES in --help output
en: Load additional GTK+ modules
nb: Last tilleggsmoduler for GTK+

note: Placeholder in --gtk-module=MODULES in --help output
en: MODULES
nb: MODULER

note: Description of --g-fatal-warnings in --help output
en: Make all warnings fatal
nb: La alle advarsler være fatale

note: Description of --gtk-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to set
nb: Feilsøkingsflagg som skal settes for GTK+

note: Description of --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to unset
nb: Feilsøkingsflagg som skal fjernes for GTK+

en: Cannot open display: %s
nb: Kan ikke åpne skjerm: %s

en: GTK+ Options
nb: Alternativer for GTK+

en: Show GTK+ Options
nb: Vis alternativer for GTK+

en: _No
nb: _Nei

en: _Yes
nb: _Ja

en: Co_nnect
nb: K_oble til

en: Connect As
nb: Koble til som

en: _Anonymous
nb: _Anonym

en: Registered U_ser
nb: Registrert _bruker

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: _Domain
nb: _Domene

en: Volume type
nb: Volumtype

en: _Hidden
nb: Sk_jult

en: _Windows system
nb: _Vindusystem

en: _Password
nb: _Passord

en: Forget password _immediately
nb: Glem _passordet med det samme

en: Remember password until you _logout
nb: Husk passordet til du _logger ut

en: Remember _forever
nb: Husk _for alltid

en: Unknown Application (PID %d)
nb: Ukjent program (PID %d)

en: Unable to end process
nb: Kan ikke avslutte prosess

en: _End Process
nb: A_vslutt prosess

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
nb: Kan ikke terminere prosess med PID %d. Operasjonen er ikke implementert.

en: Top Command
nb: Top-kommando

en: Cannot end process with PID %d: %s
nb: Kan ikke avslutte prosess med PID %d: %s

en: Page %u
nb: Side %u

en: Not a valid page setup file
nb: Ikke en gyldig fil for sideoppsett

en: Any Printer
nb: Alle skrivere

en: For portable documents
nb: For portable dokumenter

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
nb: Marger:
     Venstre: %s %s
     Høyre: %s %s
     Topp: %s %s
     Bunn: %s %s

en: Manage Custom Sizes…
nb: Håndter egendefinerte størrelser …

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: File System Root
nb: Filsystemrot

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
nb: Åpne %s

en: Recent
nb: Nylig

en: Recent files
nb: Nylig brukte filer

en: Starred
nb: Merket med stjerne

note: TODO: Rename to 'Starred files'
en: Favorite files
nb: Favorittfiler

en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne innholdet av skrivebordet i en mappe

en: Enter Location
nb: Oppgi lokasjon

en: Manually enter a location
nb: Oppgi lokasjon manuelt

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Open the trash
nb: Åpne papirkurv

en: Mount and open “%s”
nb: Monter og åpne «%s»

en: Open the contents of the file system
nb: Åpne innholdet i filsystemet

en: New bookmark
nb: Nytt bokmerke

en: Add a new bookmark
nb: Legg til et nytt bokmerke

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Connect to a network server address
nb: Koble til en nettverkstjeneradresse

en: Other Locations
nb: Andre lokasjoner

en: Show other locations
nb: Vis andre lokasjoner

en: _Stop
nb: _Stopp

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
nb: Slå _på

en: _Safely Remove Drive
nb: _Fjern stasjon på en trygg måte

en: _Connect Drive
nb: _Koble til stasjon

en: _Disconnect Drive
nb: Koble _fra stasjon

en: _Start Multi-disk Device
nb: _Start enhet med flere disker

en: _Stop Multi-disk Device
nb: _Stopp enhet med flere disker

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Device
nb: Lås _opp enhet

en: _Lock Device
nb: _Lås enhet

en: Unable to start “%s”
nb: Kan ikke starte «%s»

en: Error unlocking “%s”
nb: Feil ved opplåsing av «%s»

en: Unable to access “%s”
nb: Kan ikke aksessere «%s»

en: This name is already taken
nb: Dette navnet er allerede brukt

en: Name
nb: Navn

en: Unable to unmount “%s”
nb: Kan ikke avmontere «%s»

en: Unable to stop “%s”
nb: Kan ikke stoppe «%s»

en: Unable to eject “%s”
nb: Kan ikke løse ut «%s»

en: Unable to eject %s
nb: Kan ikke løse ut %s

en: Unable to poll “%s” for media changes
nb: Kan ikke spørre «%s» etter endringer i medie

en: Open in New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: _Add Bookmark
nb: _Legg til bokmerke

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Rename…
nb: Endre navn …

en: _Mount
nb: _Monter

en: _Unmount
nb: A_vmonter

en: _Eject
nb: _Løs ut

en: _Detect Media
nb: _Gjenkjenn medie

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Searching for network locations
nb: Søker etter nettverkslokasjoner

en: No network locations found
nb: Fant ingen nettverkslokasjoner

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
nb: Kan ikke aksessere lokasjon

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
nb: K_oble til

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
nb: Kan ikke avmontere volum

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
nb: A_vbryt

en: ftp:// or ftps://
nb: ftp:// eller ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: SSH File Transfer Protocol
nb: SSH filoverføringsprotokoll

en: sftp:// or ssh://
nb: sftp:// eller ssh://

en: dav:// or davs://
nb: dav:// eller davs://

en: _Disconnect
nb: Koble _fra

en: _Connect
nb: K_oble til

en: Unable to get remote server location
nb: Kan ikke finne lokasjon for ekstern tjener

en: Networks
nb: Nettverk

en: On This Computer
nb: På denne datamaskinen

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
nb[0]: %s / %s tilgjengelig
nb[1]: %s / %s tilgjengelig

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Authentication
nb: Autentisering

en: _Remember password
nb: Husk passo_rd

en: Select a filename
nb: Velg et filnavn

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
nb: %s jobb #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
nb: Starttilstand

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
nb: Forbereder utskrift

[ctx: print operation status]
en: Generating data
nb: Genererer data

[ctx: print operation status]
en: Sending data
nb: Sender data

[ctx: print operation status]
en: Waiting
nb: Venter

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
nb: Blokkert pga hendelse

[ctx: print operation status]
en: Printing
nb: Skriver ut

[ctx: print operation status]
en: Finished
nb: Fullført

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
nb: Fullført med feil

en: Preparing %d
nb: Forbereder %d

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Printing %d
nb: Skriver ut %d

en: Error creating print preview
nb: Feil under oppretting av forhåndsvisning for utskrift

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
nb: Den mest sannsynlige årsaken er at en midlertidig fil ikke kunne lages.

note: window
en: Print
nb: Skriv ut

en: Printer offline
nb: Skriver er frakoblet

en: Out of paper
nb: Tom for papir

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
nb: Pause

en: Need user intervention
nb: Krever tilsyn av bruker

en: Custom size
nb: Egendefinert størrelse

en: No printer found
nb: Ingen skriver funnet

en: Invalid argument to CreateDC
nb: Ugyldig argument til CreateDC

en: Error from StartDoc
nb: Feil fra StartDoc

en: Not enough free memory
nb: Ikke nok minne ledig

en: Invalid argument to PrintDlgEx
nb: Ugyldig argument til PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
nb: Ugyldig peker til PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
nb: Ugyldig håndtak til PrintDlgEx

en: Unspecified error
nb: Uspesifisert feil

en: Pre_view
nb: Forhånds_visning

en: _Print
nb: S_kriv ut

en: Getting printer information failed
nb: Klarte ikke å hente informasjon om skriveren

en: Getting printer information…
nb: Henter informasjon om skriver …

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c) * multiple pages on a sheet when printing
en: Left to right, top to bottom
nb: Venstre til høyre, topp til bunn

en: Left to right, bottom to top
nb: Venstre til høyre, bunn til topp

en: Right to left, top to bottom
nb: Høyre til venstre, topp til bunn

en: Right to left, bottom to top
nb: Høyre til venstre, bunn til topp

en: Top to bottom, left to right
nb: Topp til bunn, venstre til høyre

en: Top to bottom, right to left
nb: Topp til bunn, høyre til venstre

en: Bottom to top, left to right
nb: Bunn til topp, venstre til høyre

en: Bottom to top, right to left
nb: Bunn til topp, høyre til venstre

en: Page Ordering
nb: Siderekkefølge

en: Left to right
nb: Venstre til høyre

en: Right to left
nb: Høyre til venstre

en: Top to bottom
nb: Topp til bunn

en: Bottom to top
nb: Bunn til topp

[ctx: progress bar label]
en: %.0f %%
nb: %.0f %%

en: No item for URI '%s' found
nb: Ingen oppføring funnet for URI «%s»

en: Untitled filter
nb: Filter uten tittel

en: Could not remove item
nb: Klarte ikke å fjerne oppføring

en: Could not clear list
nb: Klarte ikke tømme listen

en: Copy _Location
nb: Kopier _adresse

en: _Remove From List
nb: Fje_rn fra listen

en: _Clear List
nb: _Tøm listen

en: Show _Private Resources
nb: Vis _private ressurser

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
nb: Ingen oppføring funnet

en: No recently used resource found with URI '%s'
nb: Fant ingen nylig brukt ressurs med URI «%s»

en: Open '%s'
nb: Åpne «%s»

en: Unknown item
nb: Ukjent oppføring

en: Unable to find an item with URI '%s'
nb: Kan ikke finne en oppføring med URI «%s»

en: Unable to move the item with URI '%s' to '%s'
nb: Kan ikke flytte oppføring med URI «%s» til «%s»

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
nb: Ingen registrerte programmer med navn «%s» funnet for oppføring med URI «%s»

en: Search
nb: Søk

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: L
nb: V

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
nb: H

en: _Show All
nb: Vi_s alle

en: Two finger pinch
nb: Knip med to fingre

en: Two finger stretch
nb: Strekk med to fingre

en: Rotate clockwise
nb: Roter med klokken

en: Rotate counterclockwise
nb: Roter mot klokken

en: Two finger swipe left
nb: Dra til venstre med to fingre

en: Two finger swipe right
nb: Dra til høyre med to fingre

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Search Shortcuts
nb: Søk i snarveier

en: No Results Found
nb: Ingen resultater funnet

en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Unknown error when trying to deserialize %s
nb: Ukjent feil ved forsøk på å deserialisere %s

en: No deserialize function found for format %s
nb: Ingen de-serialiseringsfunksjon funnet for format %s

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
nb: Både «id» og «name» ble finnet i element <%s>

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
nb: Attributten «%s» ble funnet to ganger på element <%s>

en: <%s> element has invalid ID "%s"
nb: Element <%s> har ugyldig ID «%s»

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
nb: Element <%s> har ikke et «name»- eller «id»-element

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
nb: Attributt «%s» gjentatt to ganger på samme <%s>-element

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
nb: Attributt «%s» er ugyldig på <%s>-element i denne konteksten

en: Tag "%s" has not been defined.
nb: Tagg «%s» er ikke definert.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
nb: Anonym tagg funnet og tagger kan ikke opprettes.

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
nb: Tagg «%s» eksisterer ikke i bufferen og tagger kan ikke opprettes.

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: "%s" is not a valid attribute type
nb: «%s» er ikke en gyldig type attributt

en: "%s" is not a valid attribute name
nb: «%s» er ikke et gyldig attributtnavn

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
nb: «%s» kunne ikke konverteres til en verdi av type «%s» for attributt «%s»

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for attributt «%s»

en: Tag "%s" already defined
nb: Tagg «%s» er allerede definert

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
nb: Tagg «%s» har ugyldig prioritet «%s»

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
nb: Det ytterste elementet i en tekst må være <text_view_markup> ikke <%s>

en: A <%s> element has already been specified
nb: Et element <%s> er allerede spesifisert

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
nb: Et <text>-element kan ikke brukes før et <tags>-element

en: Serialized data is malformed
nb: Serialiserte data har feil utforming

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
nb: Serialiserte data er feilutformet.Første del er ikke GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: LRM _Left-to-right mark
nb: VHM _Venstre-til-høyre-merke

en: RLM _Right-to-left mark
nb: HVM _Høyre-til-venstre-merke

en: LRE Left-to-right _embedding
nb: VHI V_enstre-til-høyre-innbygging

en: RLE Right-to-left e_mbedding
nb: HVE Høyre-til-venstre-in_nbygging

en: LRO Left-to-right _override
nb: VHO Venstre-til-høyre-_overstyring

en: RLO Right-to-left o_verride
nb: HVO Høyre-til-venstre-o_verstyring

en: ZWS _Zero width space
nb: NBO _Nullbreddeområde

en: Adjusts the volume
nb: Justerer volumet

en: Muted
nb: Dempet

en: Full Volume
nb: Fullt volum

[ctx: volume percentage]
note: Translators: this is the percentage of the current volume, * as used in the tooltip, eg. "49 %". * Translate the "%d" to "%Id" if you want to use localised digits, * or otherwise translate the "%d" to "%d".
en: %d %%
nb: %d %%

en: Move
nb: Flytt

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Always on Top
nb: Alltid øverst

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
nb: Vil du bruke GTK+ inspektør?

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
nb: GTK+ Inspector er et interaktivt feilsøkingsprogram som lar deg utforske og endre interne detaljer av ethvert GTK+ program. Bruk av denne kan få programmet til å slutte å virke eller krasje.

en: Don't show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Activate
nb: Aktiver

en: State
nb: Tilstand

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Enabled
nb: Slått av

en: Parameter Type
nb: Type parameter

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
nb: Du kan skrive enhver CSS-regel som støttes av GTK+ her.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
nb: Du kan slå av denne egendefinerte CSSen midlertidig ved å klikke på "Pause"-knappen over.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
nb: Endringer tas i bruk med det samme og er globale for hele programmet.

en: Saving CSS failed
nb: Lagring av CSS feilet

en: Disable this custom CSS
nb: Slå av egendefinert CSS

en: Save the current CSS
nb: Lagre aktiv CSS

en: Style Classes
nb: Stilklasser

en: CSS Property
nb: CSS-egenskap

en: Value
nb: Verdi

en: Show data
nb: Vis data

[ctx: GL version]
en: None
nb: Ingen

[ctx: GL vendor]
en: None
nb: Ingen

en: GTK+ Version
nb: GTK+-versjon

en: GDK Backend
nb: GDK-motor

en: Application ID
nb: Program-ID

en: Resource Path
nb: Ressurssti

en: Display
nb: Skjerm

en: RGBA visual
nb: RGBA-visning

en: Composited
nb: Sammensatt

en: GL Version
nb: GL-versjon

en: GL Vendor
nb: GL-leverandør

[ctx: event phase]
en: None
nb: Ingen

[ctx: event phase]
en: Capture
nb: Fang

[ctx: event phase]
en: Bubble
nb: Boble

[ctx: event phase]
en: Target
nb: Mål

en: Unnamed section
nb: Seksjon uten navn

en: Label
nb: Etikett

en: Action
nb: Handling

en: Target
nb: Mål

en: Icon
nb: Ikon

en: Address
nb: Adresse

en: Reference count
nb: Referansetall

en: Buildable ID
nb: Byggbar ID

en: Default Widget
nb: Forvalgt komponent

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Focus Widget
nb: Fokuskomponent

en: Mnemonic Label
nb: Etikett for hurtigtast

en: Request mode
nb: Forespørselsmodus

en: Allocation
nb: Allokering

en: Baseline
nb: Grunnlinje

en: Clip area
nb: Utklippsområde

en: Frame Clock
nb: Bildeklokke

en: Tick callback
nb: Tilbakekall for tikk

en: Frame count
nb: Antall bilder

en: Frame rate
nb: Bilderate

en: Accessible role
nb: Tilgjengelig rolle

en: Accessible name
nb: Tilgjengelig navn

en: Accessible description
nb: Tilgjengelig beskrivelse

en: Mapped
nb: Koblet

en: Realized
nb: Realisert

en: Is Toplevel
nb: Er toppnivå

en: Child Visible
nb: Barn synlig

en: Object
nb: Objekt

en: Pointer: %p
nb: Peker: %p

[ctx: type name]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Object: %p (%s)
nb: Objekt: %p (%s)

en: Uneditable property type: %s
nb: Ikke-redigerbar type for egenskap: %s

en: Attribute mapping
nb: Attributt-tilordning

en: Model:
nb: Modell:

en: Column:
nb: Kolonne:

[ctx: property name]
en: None
nb: Ingen

en: Defined at: %p (%s)
nb: Definert ved: %p (%s)

en: inverted
nb: invertert

en: bidirectional, inverted
nb: bidireksjonell, invertert

en: bidirectional
nb: bidireksjonell

en: Setting:
nb: Innstilling:

en: Source:
nb: Kilde:

en: Reset
nb: Nullstill

en: Theme
nb: Tema

en: Property
nb: Egenskap

en: Attribute
nb: Attributt

en: Defined At
nb: Definert ved

en: Path
nb: Sti

en: Count
nb: Antall

en: Size
nb: Størrelse

en: Name:
nb: Navn:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Selector
nb: Velger

en: Yes
nb: Ja

en: Connected
nb: Koblet til

en: Ignore hidden
nb: Ignorer skjult

en: Mode
nb: Modus

[ctx: sizegroup mode]
en: None
nb: Ingen

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
nb: Horisontal

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
nb: Vertikal

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
nb: Begge

en: GLib must be configured with --enable-debug
nb: GLib må være konfigurert med --enable-debug

en: Self 1
nb: Selv 1

en: Cumulative 1
nb: Kumulativ 1

en: Self 2
nb: Selv 2

en: Cumulative 2
nb: Kumulativ 2

en: Self
nb: Selv

en: Cumulative
nb: Kumulativ

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
nb: Slå på statistikk med GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
nb: Tema er hardkodet av GTK_THEME

en: Backend does not support window scaling
nb: Motor støtter ikke skalering av vindu

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
nb: Innstillingen er hardkodet av GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
nb: Kan ikke settes ved kjøring.
    Bruk GDK_GL=always eller GDK_GL=disable i stedet

en: GL rendering is disabled
nb: GL-tegning er slått av

en: GTK+ Theme
nb: GTK+-tema

en: Dark Variant
nb: Mørk variant

en: Cursor Theme
nb: Markørtema

en: Cursor Size
nb: Egendefinert størrelse

en: Icon Theme
nb: Ikontema

en: Font Scale
nb: Skalering for skrift

en: Text Direction
nb: Tekstretning

en: Left-to-Right
nb: Venstre-til-høyre

en: Right-to-Left
nb: Høyre-til-venstre

en: Window scaling
nb: Vinduskalering

en: Animations
nb: Animasjoner

en: Slowdown
nb: Nedbremsing

en: Rendering Mode
nb: Tegnemodus

en: Similar
nb: Lignende

en: Recording
nb: Tar opp

en: Show Graphic Updates
nb: Vis oppdatering av grafikk

en: Show Baselines
nb: Vis basislinjer

en: Show Layout Borders
nb: Vis kanter for utforming

en: Show Pixel Cache
nb: Vis pikselbuffer

en: Show Widget Resizes
nb: Vis endring av størrelse på komponenter

en: Simulate touchscreen
nb: Simuler berøringsskjerm

en: GL Rendering
nb: GL-tegning

en: When needed
nb: Når det trengs

en: Always
nb: Alltid

en: Disabled
nb: Slått av

en: Software GL
nb: GL i programvare

en: Software Surfaces
nb: Programvareoverflater

en: Texture Rectangle Extension
nb: Utvidelse for teksturrektangel

en: Select an Object
nb: Velg et objekt

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Show all Objects
nb: Vis alle objekter

en: Collect Statistics
nb: Samle statistikk

en: Show all Resources
nb: Vis alle ressurser

en: Trace signal emissions on this object
nb: Spor signalutslipp på dette objektet

en: Clear log
nb: Tøm logg

en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

en: Signals
nb: Signaler

en: Child Properties
nb: Egenskaper for barn

en: Class Hierarchy
nb: Klassehierarki

en: CSS Selector
nb: CSS-velger

en: CSS nodes
nb: CSS-noder

en: Size Groups
nb: Størrelsesgrupper

en: Actions
nb: Handlinger

en: Gestures
nb: Bevegelser

en: Magnifier
nb: Forstørrelsesglass

en: Objects
nb: Objekter

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Resources
nb: Ressurser

en: Visual
nb: Visuell

en: General
nb: Generelt

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
nb: Alternative brøker

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
nb: Avstander

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
nb: Nevnere

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
nb: Ekspertformer

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
nb: Terminal former #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
nb: Terminal former #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
nb: Terminal former

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
nb: Fraksjoner

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
nb: Fulle bredder

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
nb: Halvformer

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
nb: Hojo Kanji former

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
nb: Halvbredder

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
nb: Initielle former

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
nb: Isolerte former

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
nb: Kursiv

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
nb: JIS78 former

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
nb: JIS83 former

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
nb: JIS90 former

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
nb: JIS2004 former

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
nb: Kniping

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
nb: Venstre kant

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
nb: Standard ligaturer

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
nb: Venstre-til-høyre alternative

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
nb: Venstre-til-høyre-merke speilvendte former

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
nb: Matematisk gresk

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
nb: NLC Kanji former

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
nb: Nukta former

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
nb: Ordenstall

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
nb: Ornamenter

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
nb: Proporsjonell Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
nb: Proporsjonale figurer

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
nb: Kvartbredder

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
nb: Tilfeldiggjør

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
nb: Rakar former

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
nb: Reph former

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
nb: Høyre kant

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
nb: Høyre-til-venstre alternative

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
nb: Høyre-til-venstre speilvendte former

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
nb: Optisk størrelse

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
nb: Forenklede former

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
nb: Stilisisk sett 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
nb: Stilistisk sett 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
nb: Stilistisk sett 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
nb: Stilistisk sett 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
nb: Stilistisk sett 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
nb: Stilistisk sett 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
nb: Stilistisk sett 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
nb: Stilistisk sett 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
nb: Stilistisk sett 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
nb: Stilistisk sett 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
nb: Stilistisk sett 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
nb: Stilistisk sett 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
nb: Stilistisk sett 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
nb: Stilistisk sett 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
nb: Stilistisk sett 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
nb: Stilistisk sett 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
nb: Stilistisk sett 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
nb: Stilistisk sett 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
nb: Stilistisk sett 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
nb:  Stilistisk sett 20

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
nb: Subskript

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
nb: Superskript

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
nb: Tradisjonelle former

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
nb: Vattu varianter

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
nb: Vertikal skriving

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
nb: Vertikal kniping

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
nb: A3 ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
nb: A4 ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
nb: A4 tab

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
nb: A5 ekstra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
nb: B5 ekstra

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
nb: DL konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
nb: Choukei 2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
nb: Choukei 3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
nb: Choukei 4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
nb: Choukei 40 konvolutt

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
nb: hagaki (postkort)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
nb: kahu konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
nb: kaku2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
nb: kaku3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
nb: kaku4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
nb: kaku5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
nb: kaku7 konvolutt

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
nb: kaku8 konvolutt

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
nb: oufuku (svar postkort)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
nb: you4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
nb: you6 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 10×11
nb: 10x11

[ctx: paper size]
en: 10×13
nb: 10x13

[ctx: paper size]
en: 10×14
nb: 10x14

[ctx: paper size]
en: 10×15
nb: 10x15

[ctx: paper size]
en: 11×12
nb: 11x12

[ctx: paper size]
en: 11×15
nb: 11x15

[ctx: paper size]
en: 12×19
nb: 12x19

[ctx: paper size]
en: 5×7
nb: 5x7

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
nb: 6×9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
nb: 7×9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
nb: 8x10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
nb: 9×11 konvolutt

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
nb: 9x12 konvolutt

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
nb: a2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: b-plus
nb: b-pluss

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
nb: c5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: European edp
nb: Europeisk edp

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
nb: Fan-Fold europeisk

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
nb: Fan-Fold tysk juridisk

[ctx: paper size]
en: Government Legal
nb: Offentlig juridisk

[ctx: paper size]
en: Government Letter
nb: Offentlig brev

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
nb: Indeks 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
nb: Indeks 4×6 (postkort)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
nb: Indeks 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
nb: Indeks 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
nb: Faktura

[ctx: paper size]
en: US Legal
nb: US juridisk

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
nb: US juridisk ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter
nb: US brev

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
nb: US brev ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
nb: US brev pluss

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
nb: Monark konvolutt

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
nb: #10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
nb: #11 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
nb: #12 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
nb: #14 konvolutt

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
nb: #9 konvolutt

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
nb: Personlig konvolutt

[ctx: paper size]
en: Wide Format
nb: Bredt format

[ctx: paper size]
en: Folio
nb: Folie

[ctx: paper size]
en: Folio sp
nb: Folie sp

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
nb: Invitasjonskonvolutt

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
nb: Italiensk konvolutt

[ctx: paper size]
en: Large Photo
nb: Stort bilde

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
nb: Middels bilde

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
nb: Postfiks konvolutt

[ctx: paper size]
en: Small Photo
nb: Lite bilde

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
nb: Bredt foto

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
nb: prc1 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
nb: prc10 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
nb: prc2 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
nb: prc3 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
nb: prc4 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
nb: prc5 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
nb: prc6 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
nb: prc7 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
nb: prc8 konvolutt

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
nb: prc9 konvolutt

[ctx: Script]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: Script]
en: Armenian
nb: Armensk

[ctx: Script]
en: Bengali
nb: Bengalsk

[ctx: Script]
en: Coptic
nb: Koptisk

[ctx: Script]
en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

[ctx: Script]
en: Devanagari
nb: Davanagari

[ctx: Script]
en: Ethiopic
nb: Etiopisk

[ctx: Script]
en: Georgian
nb: Georgisk

[ctx: Script]
en: Gothic
nb: Gotisk

[ctx: Script]
en: Greek
nb: Gresk

[ctx: Script]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: Script]
en: Mongolian
nb: Mongolsk

[ctx: Script]
en: Old Italic
nb: Gammel kursic

[ctx: Script]
en: Runic
nb: Runer

[ctx: Script]
en: Tibetan
nb: Tibetansk

[ctx: Script]
en: Braille
nb: Blindeskrift

[ctx: Script]
en: Cypriot
nb: Kypriotisk

[ctx: Script]
en: Linear B
nb: Lineær B

[ctx: Script]
en: New Tai Lue
nb: Ny Tai Lue

[ctx: Script]
en: Old Persian
nb: Gammelpersisk

[ctx: Script]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Script]
en: Balinese
nb: Balinesisk

[ctx: Script]
en: Lydian
nb: Lydisk

[ctx: Script]
en: Egyptian Hieroglyphs
nb: Egyptiske hieroglyfer

[ctx: Script]
en: Javanese
nb: Javanesisk

[ctx: Script]
en: Old South Arabian
nb: Gammel sydarabisk

[ctx: Script]
en: Old Turkic
nb: Gammeltyrkisk

[ctx: Script]
en: Linear A
nb: Lineær A

[ctx: Script]
en: Old North Arabian
nb: Gammel nordarabisk

[ctx: Script]
en: Old Permic
nb: Gammel permisk

[ctx: Script]
en: Old Hungarian
nb: Gammelt ungarsk

en: About
nb: Om

en: Credits
nb: Bidragsytere

en: _View All Applications
nb: _Vis alle programmer

en: _Find New Applications
nb: _Finn nye programmer

en: No applications found.
nb: Ingen programmer ble funnet.

note: used for the application menu on MacOS
en: Preferences
nb: Brukervalg

note: used for the application menu on MacOS
en: Services
nb: Tjenester

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Hide %s
nb: Skjul %s

note: used for the application menu on MacOS
en: Hide Others
nb: Skjul andre

note: used for the application menu on MacOS
en: Show All
nb: Vis alle

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Quit %s
nb: Avslutt %s

en: _Next
nb: _Neste

en: _Back
nb: Til_bake

en: _Finish
nb: _Fullfør

en: Select a Color
nb: Velg en farge

en: Pick a color from the screen
nb: Plukk en farge fra skjermen

en: Color Name
nb: Fargenavn

en: Alpha
nb: Utjevning

en: Hue
nb: Glød

en: Saturation
nb: Metning:

en: Smileys & People
nb: Smilefjes og folk

en: Body & Clothing
nb: Kropp og klær

en: Animals & Nature
nb: Dyr og natur

en: Food & Drink
nb: Mat og drikke

en: Travel & Places
nb: Reise og steder

en: Activities
nb: Aktiviteter

[ctx: emoji category]
en: Objects
nb: Objekter

en: Symbols
nb: Symboler

en: Flags
nb: Flagg

en: File Chooser Widget
nb: Filvelgerkomponent

en: Places
nb: Steder

en: Location Layer
nb: Lokasjonslag

en: Search Layer
nb: Søkelag

en: Files
nb: Filer

en: Remote location — only searching the current folder
nb: Ekstern lokasjon – søker kun i aktiv mappe

en: Folder Name
nb: Mappenavn

en: _Create
nb: _Lag

en: Select Font
nb: Velg skrift

en: Search font name
nb: Søk etter skriftnavn

en: Font Family
nb: Skriftfamilie

en: Preview text
nb: Forhåndsvis tekst

en: No Fonts Found
nb: Ingen skrifter ble funnet

en: _Format for:
nb: _Formater for:

en: _Paper size:
nb: _Papirstørrelse:

en: _Orientation:
nb: _Orientering:

en: Portrait
nb: Portrett

en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

en: Landscape
nb: Landskap

en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

en: Down Path
nb: Ned sti

en: Up Path
nb: Opp sti

en: Server Addresses
nb: Tjeneradresse

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
nb: Tjeneradresser er satt sammen av protokollprefiks og adresse. Eksempel:

en: Available Protocols
nb: Tilgjengelige protokoller

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
nb: Ingen nylig brukte tjenere ble funnet

en: Recent Servers
nb: Nylig brukte tjenere

en: No results found
nb: Ingen resultater ble funnet

en: Connect to _Server
nb: Koble til tjener

en: Enter server address…
nb: Skriv inn adresse til tjener

en: Printer
nb: Skriver

en: Range
nb: Område

en: _All Pages
nb: _Alle sider

en: C_urrent Page
nb: _Denne siden

en: Se_lection
nb: Utva_lg

en: Pag_es:
nb: Sid_er:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
nb: Oppgi en eller flere sideområder,
    f.eks. 1–3, 7, 11

en: Pages
nb: Sider

en: Copies
nb: Kopier

en: Copie_s:
nb: Kopie_r:

en: C_ollate
nb: Sl_å sammen

en: _Reverse
nb: Om_vendt

en: Layout
nb: Utforming

en: T_wo-sided:
nb: _Tosidig:

en: Pages per _side:
nb: _Sider per ark:

en: Page or_dering:
nb: Sidere_kkefølge:

en: _Only print:
nb: _Bare skriv ut:

en: All sheets
nb: Alle ark

en: Even sheets
nb: Ark med like tall

en: Odd sheets
nb: Ark med ulike tall

en: Sc_ale:
nb: Sk_aler:

en: Paper
nb: Papir:

en: Paper _type:
nb: Papir_type:

en: Paper _source:
nb: Papir_kilde:

en: Output t_ray:
nb: _Utskuff:

en: Or_ientation:
nb: Or_ientering:

en: Job Details
nb: Detaljer om jobb

en: Pri_ority:
nb: Pri_oritet:

en: _Billing info:
nb: _Faktureringsinformasjon:

en: Print Document
nb: Skriv ut dokument

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
nb: _Nå

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
nb: T_id:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
nb: Oppgi tid for utskrift
    f.eks. 15:30, 2:35 pm, 14:15:20, 11:46:30 am, 4 pm

en: Time of print
nb: Tid for utskrift

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
nb: På _vent

en: Hold the job until it is explicitly released
nb: Hold tilbake jobben til den blir sluppet fri

en: Add Cover Page
nb: Legg til forside

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
nb: _Før:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
nb: _Etter:

en: Job
nb: Jobb

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
nb: Bildekvalitet

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
nb: Farge

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
nb: Fullfører

en: Advanced
nb: Avansert

en: Some of the settings in the dialog conflict
nb: Noen av innstillingene i dialogen er i konflikt med hverandre

en: Select which type of documents are shown
nb: Velg hvilken type dokumenter som skal vises

en: Volume
nb: Volum

en: Turns volume up or down
nb: Skrur volumet opp eller ned

en: Volume Up
nb: Volum opp

en: Increases the volume
nb: Øker volumet

en: Volume Down
nb: Volum ned

en: Decreases the volume
nb: Minsker volumet

en: Failed to write header
nb: Klarte ikke å skrive hode

en: Failed to write hash table
nb: Klarte ikke å skrive hash-tabell

en: Failed to write folder index
nb: Klarte ikke å skrive mappeindeks

en: Failed to rewrite header
nb: Klarte ikke skrive om hode

en: Failed to open file %s : %s
nb: Klarte ikke å åpne fil %s: %s

en: Failed to write cache file: %s
nb: Klarte ikke å skrive bufferfil: %s

en: The generated cache was invalid.
nb: Generert buffer var ugyldig.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
nb: Klarte ikke å endre navn på %s til %s: %s, fjerner %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
nb: Klarte ikke å endre navn på %s til %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
nb: Klarte ikke å endre navn på %s tilbake til %s: %s

en: Cache file created successfully.
nb: Oppretting av bufferfil fullført.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
nb: Overskriv en eksisterende buffer, selv om den er oppdatert

en: Don't check for the existence of index.theme
nb: Ikke sjekk om index.theme eksisterer

en: Don't include image data in the cache
nb: Ikke ta med bildedata i bufferen

en: Include image data in the cache
nb: Ta med bildedata i bufferen

en: Output a C header file
nb: Skriv ut en C-headerfil

en: Turn off verbose output
nb: Slå av ekstra utdata

en: Validate existing icon cache
nb: Valider eksisterende ikonbuffer

en: File not found: %s
nb: Fil ikke funnet %s

en: Not a valid icon cache: %s
nb: Ikke en gyldig ikonbuffer: %s

en: No theme index file.
nb: Ingen indeksfil for tema.

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
nb: Ingen indeksfil i «%s».
    Bruk --ignore-theme-index hvis du virkelig vil opprette en ikonbuffer her.

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Amharic (EZ+)
nb: Ahmarisk (EZ+)

[ctx: input menthod menu]
note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
nb: Kyrillisk (transliterert)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Inuktitut (Transliterated)
nb: Inuktitut (transliterert)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
nb: Tigrigna-Eritreisk (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
nb: Tigrigna-Etiopisk (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
nb: Vietnamesisk (VIQR)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: X Input Method
nb: X-inndatametode

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
nb: Autentisering kreves for å skrive ut dokument «%s» på skriver %s

en: Authentication is required to print a document on %s
nb: Autentisering kreves for å skrive ut et dokument på %s

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
nb: Autentisering kreves for å hente attributter for jobb «%s»

en: Authentication is required to get attributes of a job
nb: Autentisering kreves for å hente attributter for en jobb

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
nb: Autentisering kreves for å hente attributter for skriver %s

en: Authentication is required to get attributes of a printer
nb: Autentisering kreves for å hente attributter for en skriver

en: Authentication is required to get default printer of %s
nb: Autentisering kreves for å hente forvalgt skriver for %s

en: Authentication is required to get printers from %s
nb: Autentisering kreves for å hente skrivere fra %s

en: Authentication is required to get a file from %s
nb: Autentisering kreves for å hente en fil fra %s

en: Authentication is required on %s
nb: Autentisering kreves på %s

en: Domain:
nb: Domene:

en: Authentication is required to print document “%s”
nb: Autentisering kreves for å skrive ut dokument «%s»

en: Authentication is required to print this document on printer %s
nb: Autentisering kreves for å skrive ut dette dokumentet på skriver %s

en: Authentication is required to print this document
nb: Autentisering kreves for å skrive ut dette dokumentet

en: Printer “%s” is low on toner.
nb: Skriver «%s» har lite toner.

en: Printer “%s” has no toner left.
nb: Skriver «%s» er tom for toner.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
nb: Skriver «%s» har lite framkallingsmiddel.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
nb: Skriver «%s» er tom for framkallingsmiddel.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
nb: Skriver «%s» har minst en tonerkassett som snart er tom.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
nb: Skriver «%s» har minst en tom tonerkassett.

en: The cover is open on printer “%s”.
nb: Lokket er åpent på skriver «%s».

en: The door is open on printer “%s”.
nb: Døren er åpen på skriver «%s».

en: Printer “%s” is low on paper.
nb: Skriver «%s» har lite papir.

en: Printer “%s” is out of paper.
nb: Skriver «%s» er tom for papir.

en: Printer “%s” is currently offline.
nb: Skriver «%s» er frakoblet for tiden.

en: There is a problem on printer “%s”.
nb: Det er et problem med skriver «%s».

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
nb: Satt på pause. Avviser jobber

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
nb: Avviser jobber

[ctx: printing option]
en: Two Sided
nb: Tosidig

[ctx: printing option]
en: Paper Type
nb: Papirtype

[ctx: printing option]
en: Paper Source
nb: Papirkilde

[ctx: printing option]
en: Output Tray
nb: Utskuff

[ctx: printing option]
en: Resolution
nb: Oppløsning

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
nb: Forhåndsfiltrering med GhostScript

[ctx: printing option value]
en: One Sided
nb: Ensidig

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
nb: Lang kant (standard)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
nb: Kort kant (vend)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
nb: Velg automatisk

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
nb: Forvalg for skriver

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
nb: Bygg kun inn GhostScript-skrifter

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
nb: Konverter til PS nivå 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
nb: Konverter til PS nivå 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
nb: Ingen forhåndsfiltrering

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

[ctx: sides]
en: One Sided
nb: Ensidig

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
nb: Lang kant (standard)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
nb: Kort kant (vend)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
nb: Øverste boks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
nb: Midterste boks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
nb: Nederste kurv

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
nb: Sideboks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
nb: Venstre kurv

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
nb: Høyre kurv

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
nb: Midtre kurv

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
nb: Bakerste boks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
nb: Ansikt opp boks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
nb: Ansikt ned boks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
nb: Beholder med stor kapasitet

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
nb: Stabler %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
nb: Postboks %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
nb: Min postboks

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
nb: Skuff %d

en: Printer Default
nb: Forvalg for skriver

note: Translators: These strings name the possible values of the * job priority option in the print dialog
en: Urgent
nb: Haster

en: High
nb: Høy

en: Medium
nb: Middels

en: Low
nb: Lav

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
nb: Prioritet for jobb

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
nb: Faktureringsinformasjon:

[ctx: cover page]
en: None
nb: Ingen

[ctx: cover page]
en: Classified
nb: Klassifisert

[ctx: cover page]
en: Confidential
nb: Konfidensiell

[ctx: cover page]
en: Secret
nb: Hemmelig

[ctx: cover page]
en: Standard
nb: Vanlig

[ctx: cover page]
en: Top Secret
nb: Topphemmelig

[ctx: cover page]
en: Unclassified
nb: Ikke klassifisert

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
nb: Sider per ark

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
nb: Siderekkefølge

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
nb: Før

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
nb: Etter

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
nb: Tidspunkt for utskrift

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
nb: Tidspunkt for utskrift

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
nb: Egendefinert %s×%s

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
nb: Skriverprofil

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
nb: Fargestyring ikke tilgjengelig

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
nb: Ingen profil tilgjengelig

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
nb: Uspesifisert profil

en: output
nb: utdata

en: Print to File
nb: Skriv ut til fil

en: Pages per _sheet:
nb: _Sider per ark:

en: File
nb: Fil

en: _Output format
nb: F_ormat

en: Print to LPR
nb: Skriv ut til LPR

en: Pages Per Sheet
nb: Sider per ark

en: Command Line
nb: Kommandolinje

note: SUN_BRANDING
en: printer offline
nb: skriver er frakoblet

note: SUN_BRANDING
en: ready to print
nb: klar til å skrive ut

note: SUN_BRANDING
en: processing job
nb: prosesserer jobb

note: SUN_BRANDING
en: paused
nb: på pause

note: SUN_BRANDING
en: unknown
nb: ukjent

note: default filename used for print-to-test
en: test-output.%s
nb: testutfil.%s

en: Print to Test Printer
nb: Skriv ut til testskriver
