Gtk+ 1.3.x - en to ms translation catalogue (1363 entries)

en: Broadway display type not supported: %s
ms: Jenis paparan Broadway tidak disokong: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
ms: Ralat menghurai pilihan --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
ms: Ralat menghurai pilihan --gdk-no-debug

note: Description of --class=CLASS in --help output
en: Program class as used by the window manager
ms: Kelas program digunakan sebagai pengurus tetingkap

note: Placeholder in --class=CLASS in --help output
en: CLASS
ms: KELAS

note: Description of --name=NAME in --help output
en: Program name as used by the window manager
ms: Nama program digunakan sebagai pengurus tetingkap

note: Placeholder in --name=NAME in --help output
en: NAME
ms: NAMA

note: Description of --display=DISPLAY in --help output
en: X display to use
ms: Paparan X yang digunakan

note: Placeholder in --display=DISPLAY in --help output
en: DISPLAY
ms: PAPARAN

note: Description of --gdk-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to set
ms: Bendera penyahpepijatan GDK yang ditetapkan

note: Placeholder in --gdk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gdk-no-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: FLAGS
ms: BENDERA

note: Description of --gdk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to unset
ms: Bendera penyahpepijatan GDK yang dinyahtetapkan

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
ms: Sokongan GL dilumpuhkan melalui GDK_DEBUG

en: The current backend does not support OpenGL
ms: Bahagian belakang semasa tidak menyokong OpenGL

[ctx: keyboard label]
en: Left
ms: Kiri

[ctx: keyboard label]
en: Up
ms: Atas

[ctx: keyboard label]
en: Right
ms: Kanan

[ctx: keyboard label]
en: Down
ms: Bawah

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
ms: KP_Kiri

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
ms: KP_Atas

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
ms: KP_Kanan

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
ms: KP_Bawah

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
ms: KecerahanMonNaik

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
ms: KecerahanMonTurun

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
ms: KecerahanPpnKcnNaik

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
ms: KecerahanPpnKcnTurun

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
ms: AudioSenyap

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
ms: AudioMicSenyap

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
ms: AudioVolumTurun

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
ms: AudioVolumNaik

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
ms: AudioMain

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
ms: AudioHenti

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
ms: AudioBerikutnya

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
ms: AudioTerdahulu

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
ms: AudioRakam

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
ms: AudioJeda

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
ms: AudioMandir

[ctx: keyboard label]
en: Eject
ms: Lenting

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
ms: Pelayar

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
ms: Kalkulator

[ctx: keyboard label]
en: Mail
ms: Mel

[ctx: keyboard label]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: keyboard label]
en: Tools
ms: Alatan

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
ms: PenyelamatSkrin

[ctx: keyboard label]
en: Battery
ms: Bateri

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
ms: Lancar1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
ms: Maju

[ctx: keyboard label]
en: Back
ms: Undur

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
ms: Tidur

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
ms: Hibernasi

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
ms: KameraSesawang

[ctx: keyboard label]
en: Display
ms: Paparan

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
ms: TogolPadSentuh

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
ms: Bangun

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
ms: Tangguh

en: Unable to create a GL pixel format
ms: Tidak boleh mencipta satu format piksel GL

en: Unable to create a GL context
ms: Tidak boleh mencipta satu konteks GL

en: No available configurations for the given pixel format
ms: Tiada konfigurasi tersedia untuk format piksel yang diberi

en: No GL implementation is available
ms: Tiada perlaksanaan GL tersedia

en: Core GL is not available on EGL implementation
ms: GL teras tidak tersedia pada perlaksanaan EGL

note: Description of --sync in --help output
en: Don't batch GDI requests
ms: Jangan kelompok permintaan GDI

note: Description of --no-wintab in --help output
en: Don't use the Wintab API for tablet support
ms: Jangan guna API Wintab untuk sokongan tablet

note: Description of --ignore-wintab in --help output
en: Same as --no-wintab
ms: Sama seperti --no-wintab

note: Description of --use-wintab in --help output
en: Do use the Wintab API [default]
ms: Guna API Wintab [lalai]

note: Description of --max-colors=COLORS in --help output
en: Size of the palette in 8 bit mode
ms: Saiz palet dalam mod 8 bit

note: Placeholder in --max-colors=COLORS in --help output
en: COLORS
ms: WARNA

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Opening %s
ms: Membuka %s

en: Opening %d Item | Opening %d Items
ms[0]: Membuka %d item

en: No available configurations for the given RGBA pixel format
ms: Tiada konfigurasi tersedia untuk format piksel RGBA yang diberi

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
ms: Togol sel

[ctx: Action name]
en: Toggle
ms: Togol

[ctx: Action name]
en: Click
ms: Klik

[ctx: Action description]
en: Clicks the button
ms: Klik butang

[ctx: Action name]
en: Expand or contract
ms: Kembang atau kecut

[ctx: Action name]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: Action name]
en: Activate
ms: Aktifkan

[ctx: Action description]
en: Expands or contracts the row in the tree view containing this cell
ms: Kembang atau kecutkan baris dalam pandangan pepohon yang mengandungi sel ini

[ctx: Action description]
en: Creates a widget in which the contents of the cell can be edited
ms: Cipta satu widget yang kandungan selnya boleh disunting

[ctx: Action description]
en: Activates the cell
ms: Aktifkan sel

[ctx: Action name]
en: Select
ms: Pilih

[ctx: Action name]
en: Customize
ms: Suai

[ctx: Action description]
en: Selects the color
ms: Pilih warna

[ctx: Action description]
en: Activates the color
ms: Aktifkan warna

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
ms: Suaikan warna

[ctx: Action name]
en: Press
ms: Tekan

[ctx: Action description]
en: Presses the combobox
ms: Tekan kotak kombo

[ctx: Action description]
en: Activates the entry
ms: Aktifkan masukan

[ctx: Action description]
en: Activates the expander
ms: Aktifkan pengembang

[ctx: Stock label]
note: FIXME these need accelerators when appropriate, and * need the mnemonics to be rationalized
en: _About
ms: Perih_al

[ctx: Stock label]
en: _Add
ms: T_ambah

[ctx: Stock label]
en: _Bold
ms: Te_bal

[ctx: Stock label]
en: _Clear
ms: _Kosongkan

[ctx: Stock label]
en: _Close
ms: _Tutup

en: Minimize
ms: Minimum

en: Maximize
ms: Maksimum

en: Restore
ms: Pulih

[ctx: Stock label]
en: _Copy
ms: Sa_lin

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
ms: Po_tong

[ctx: Stock label]
en: _Delete
ms: Pa_dam

[ctx: Stock label]
en: Error
ms: Ralat

[ctx: Stock label]
note: KEEP IN SYNC with gtkiconfactory.c stock icons, when appropriate
en: Information
ms: Maklumat

[ctx: Stock label]
en: Question
ms: Pertanyaan

[ctx: Stock label]
en: Warning
ms: Amaran

[ctx: Stock label]
en: _Execute
ms: La_kukan

[ctx: Stock label]
en: _File
ms: _Fail

[ctx: Stock label]
en: _Find
ms: _Cari

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
ms: Cari dan _Ganti

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
ms: _Liut

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
ms: Skrin P_enuh

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the bottom of the page"
en: _Bottom
ms: _Bawah

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the first page"
en: _First
ms: _Pertama

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the last page"
en: _Last
ms: _Terakhir

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the top of the page"
en: _Top
ms: _Atas

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go back"
en: _Back
ms: _Kembali

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go down"
en: _Down
ms: _Bawah

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go forward"
en: _Forward
ms: Ma_ju

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go up"
en: _Up
ms: _Atas

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
ms: _Cakera Keras

[ctx: Stock label]
en: _Help
ms: _Bantuan

[ctx: Stock label]
en: _Home
ms: _Rumah

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
ms: Tingkatkan Engsot

[ctx: Stock label]
en: _Italic
ms: _Condong

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
ms: _Lompat ke

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "centered text"
en: _Center
ms: Ten_gah

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification
en: _Fill
ms: _Isi

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "left-justified text"
en: _Left
ms: K_iri

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "right-justified text"
en: _Right
ms: K_anan

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
ms: T_inggalkan Skrin Penuh

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "fast forward"
en: _Forward
ms: Ma_ju

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "next song"
en: _Next
ms: _Berikutnya

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "pause music"
en: P_ause
ms: _Jeda

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "play music"
en: _Play
ms: _Main

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in  "previous song"
en: Pre_vious
ms: _Terdahulu

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Record
ms: _Rakam

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: R_ewind
ms: _Mandir

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Stop
ms: _Henti

[ctx: Stock label]
en: _Network
ms: _Rangkaian

[ctx: Stock label]
en: _New
ms: _Baharu

[ctx: Stock label]
en: _Open
ms: _Buka

[ctx: Stock label]
en: _Paste
ms: Tam_pal

[ctx: Stock label]
en: _Print
ms: _Cetak

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
ms: Pratonton _Paparan

[ctx: Stock label]
en: _Properties
ms: _Sifat

[ctx: Stock label]
en: _Quit
ms: Ke_luar

[ctx: Stock label]
en: _Redo
ms: Bu_at Semula

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
ms: Se_gar Semula

[ctx: Stock label]
en: _Remove
ms: B_uang

[ctx: Stock label]
en: _Revert
ms: _Kembali Semula

[ctx: Stock label]
en: _Save
ms: _Simpan

[ctx: Stock label]
en: Save _As
ms: Simpan Seb_agai

[ctx: Stock label]
en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Ascending
ms: Men_aik

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Descending
ms: Men_urun

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
ms: Semak _Ejaan

[ctx: Stock label]
en: _Stop
ms: _Henti

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Strikethrough
ms: _Coret Tembus

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Underline
ms: Garis Ba_wah

[ctx: Stock label]
en: _Undo
ms: _Buat Asal

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
ms: Kurangkan Engsot

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: Best _Fit
ms: Suai _Muat

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

[ctx: Action description]
en: Clicks the menuitem
ms: Klik item menu

[ctx: Action description]
en: Pops up the slider
ms: Timbulkan pelungsur

[ctx: Action description]
en: Dismisses the slider
ms: Singkir pelungsur

[ctx: Action name]
en: Popup
ms: Timbul

[ctx: Action name]
en: Dismiss
ms: Singkir

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
ms: Gelegar

en: Provides visual indication of progress
ms: Menyediakan penunjuk visual bagi perkembangan

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
ms: Togol suis

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
ms: Pilih warna yang anda ingin daripada bulatan luaran. Pilih kegelapan atau kecerahan warna menggunakan segitiga dalaman.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
ms: Klik penitis, kemudian klik satu mana-mana warna di atas layar untuk memilih warna tersebut.

en: _Hue:
ms: _Rona:

en: Position on the color wheel.
ms: Kedudukan atas roda warna.

en: S_aturation:
ms: Ket_epuan:

en: Intensity of the color.
ms: Keamatan warna.

en: _Value:
ms: _Nilai:

en: Brightness of the color.
ms: Kecerahan warna.

en: _Red:
ms: Me_rah:

en: Amount of red light in the color.
ms: Amaun cahaya merah dalam warna.

en: _Green:
ms: _Hijau:

en: Amount of green light in the color.
ms: Amaun cahaya hijau dalam warna.

en: _Blue:
ms: _Biru:

en: Amount of blue light in the color.
ms: Amaun cahaya biru dalam warna.

en: Op_acity:
ms: Kele_gapan:

en: Transparency of the color.
ms: Ketelusan bagi warna.

en: Color _name:
ms: _Nama warna:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
ms: Anda boleh masukkan nilai warna heksadesimal gaya-HTML, atau hanya masukkan nama warna seperti "orange" dalam masukan ini.

en: _Palette:
ms: _Palet:

en: Color Wheel
ms: Roda Warna

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
ms: Warna dipilih-terdahulu, untuk perbandingan dengan warna anda pilih sekarang. Anda boleh seret warna ini ke masukan palet, atau pilih warna ini sebagai semasa dengan menyeretnya ke reja warna disampingnya.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
ms: Warna yang anda pilih. Anda boleh seret warna ini ke masukan palet untuk menyimpannya bagi kegunaan masa hadapan.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
ms: Warna dipilih-terdahulu, untuk perbandingan dengan warna yang anda pilih sekarang.

en: The color you’ve chosen.
ms: Warna yang anda pilih.

en: _Save color here
ms: _Simpan warna di sini

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
ms: Klik masukan palet ini untuk menjadikannya warna semasa. Untuk mengubah masukan ini, seret satu reja warna di sini atau klik-kanan padanya dan pilih "Simpan warna di sini."

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Select
ms: P_ilih

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Color Selection
ms: Pemilihan Warna

en: _Family:
ms: _Keluarga:

en: _Style:
ms: _Gaya:

en: Si_ze:
ms: Sai_z:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
ms: _Pratonton:

en: _Apply
ms: _Laksana

en: Font Selection
ms: Pemilihan Fon

[ctx: Stock label]
en: _Apply
ms: _Laksana

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
ms: _Batal

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
ms: Sa_mbung

[ctx: Stock label]
en: _Convert
ms: T_ukar

[ctx: Stock label]
en: _Discard
ms: Singki_r

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
ms: _Putus

[ctx: Stock label]
en: _Edit
ms: _Sunting

[ctx: Stock label]
en: _Index
ms: _Indeks

[ctx: Stock label]
en: _Information
ms: _Maklumat

[ctx: Stock label]
en: _No
ms: _Tidak

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Landscape
ms: Lanskap

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Portrait
ms: Potret

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse landscape
ms: Lanskap terbalik

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse portrait
ms: Potret terbalik

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
ms: Perse_diaan Halaman

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

[ctx: Stock label]
en: _Color
ms: _Warna

[ctx: Stock label]
en: _Font
ms: _Fon

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
ms: _Nyahpadam

[ctx: Stock label]
en: _Yes
ms: _Ya

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
ms: Tag permulaan '%s' tidak jangka pada baris %d aksara %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
ms: Data aksara tidak jangka pada baris %d aksara %d

en: Empty
ms: Kosong

en: Output to this directory instead of cwd
ms: Output ke direktori ini selain dari cwd

en: Invalid size %s
ms: Saiz %s tidak sah

en: Can't load file: %s
ms: Tidak dapat memuatkan fail: %s

en: Can't save file %s: %s
ms: Tidak dapat menyimpan fail %s: %s

en: Can't close stream
ms: Tidak dapat menutup strim

en: License
ms: Lesen

en: Custom License
ms: Lesen Suai

en: GNU General Public License, version 2 or later
ms: Lesen Awam Am GNU, versi 2 atau terkini

en: GNU General Public License, version 3 or later
ms: Lesen Awam Am GNU, versi 3 atau terkini

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
ms: Lesen Awam Am Lebih Rendah GNU, versi 2.1 atau terkini

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
ms: Lesen Awam Am Lebih Rendah GNU, versi 3 atau terkini

en: BSD 2-Clause License
ms: Lesen BSD 2-Clause

en: The MIT License (MIT)
ms: Lesen MIT (MIT)

en: Artistic License 2.0
ms: Lesen Artistic 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
ms: Lesen Awam Am GNU, versi 2 sahaja

en: GNU General Public License, version 3 only
ms: Lesen Awam Am GNU, versi 3 sahaja

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
ms: Lesen Awam Am Lebih Rendah GNU, versi 2.1 sahaja

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
ms: Lesen Awam Am Lebih Rendah GNU, versi 3 sahaja

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
ms: Lesen Awam Am Affero GNU, versi 3 atau terkini

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
ms: Lesen Awam Am GNU Affero, versi 3 sahaja

en: C_redits
ms: Pen_ghargaan

en: _License
ms: _Lesen

en: _Close
ms: _Tutup

en: Could not show link
ms: Tidak dapat tunjuk pautan

en: Website
ms: Tapak Sesawang

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: About %s
ms: Perihal %s

en: Created by
ms: Dicipta oleh

en: Documented by
ms: Didokumenkan oleh

en: Translated by
ms: Diterjemah oleh

en: Artwork by
ms: Kerja seni oleh

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
ms: Program ini tidak disertakan dengan jaminan.
    Sila rujuk <a href="%s">%s</a> untuk perincian.

en: Other application…
ms: Aplikasi lain…

en: Select Application
ms: Pilih Aplikasi

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
ms: Membuka "%s".

en: No applications found for “%s”
ms: Tiada aplikasi ditemui untuk "%s"

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
ms: Membuka fail “%s”.

en: No applications found for “%s” files
ms: Tiada aplikasi ditemui untuk fail "%s"

en: Forget association
ms: Lupa perkaitan

en: Failed to start GNOME Software
ms: Gagal memulakan Perisian GNOME

en: Default Application
ms: Aplikasi Lalai

en: No applications found for “%s”.
ms: Tiada aplikasi ditemui untuk "%s".

en: Recommended Applications
ms: Aplikasi Cadangan

en: Related Applications
ms: Aplikasi Berkaitan

en: Other Applications
ms: Aplikasi Lain

en: Application
ms: Aplikasi

en: %s does not exist in the bookmarks list
ms: %s tidak wujud dalam senarai tanda buku

en: %s already exists in the bookmarks list
ms: %s sudah wujud dalam senarai tanda buku

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan dalam <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan pada aras tertinggi

en: Text may not appear inside <%s>
ms: Teks mungkin tidak muncul dalam <%s>

en: Packing property %s::%s not found
ms: Sifat pek %s::%s tidak ditemui

en: Cell property %s::%s not found
ms: Sifat sel %s::%s tidak ditemui

en: Property %s::%s not found
ms: Sifat %s::%s tidak ditemui

en: Couldn't parse value for %s::%s: %s
ms: Tidak dapat menghurai nilai untuk %s::%s: %s

en: Can't parse file: %s
ms: Tidak dapat menghurai fail: %s

en: Usage:
      gtk-builder-tool [COMMAND] FILE
    
    Commands:
      validate           Validate the file
      simplify [OPTIONS] Simplify the file
      enumerate          List all named objects
      preview [OPTIONS]  Preview the file
    
    Simplify Options:
      --replace          Replace the file
    
    Preview Options:
      --id=ID            Preview only the named object
      --css=FILE         Use style from CSS file
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
ms: Penggunaan:
      gtk-builder-tool [PERINTAH] FAIL
    
    Perintah:
      validate           Sahkan fail
      simplify [PILIHAN] Ringkaskan fail
      enumerate          Senaraikan semua objek bernama
      preview [PILIHAN]  Pratonton fail
    
    Pilihan Simplify:
      --replace          Gantikan fail
    
    Pilihan Pratonton:
      --id=ID            Hanya pratonton objek bernama
      --css=FILE         Guna gaya dari fail CSS
    
    Lakukan pelbagai tugas terhadap fail GtkBuilder .ui.

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
ms: Tidak Sah

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the acelerator.
en: New accelerator…
ms: Pemecut baru…

en: Pick a Color
ms: Pilih satu Warna

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
ms: Merah %d%%, Hijau %d%%, Biru %d%%, Alfa %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
ms: Merah %d%%, Hijau %d%%, Biru %d%%

en: Color: %s
ms: Warna: %s

[ctx: Color name]
en: Light Scarlet Red
ms: Merah Marak Pudar

[ctx: Color name]
en: Scarlet Red
ms: Merah Marak

[ctx: Color name]
en: Dark Scarlet Red
ms: Merah Marak Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Orange
ms: Jingga Pudar

[ctx: Color name]
en: Orange
ms: Jingga

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
ms: Jingga Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Butter
ms: Mentega Pudar

[ctx: Color name]
en: Butter
ms: Mentega

[ctx: Color name]
en: Dark Butter
ms: Mentega Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Chameleon
ms: Kameleon Pudar

[ctx: Color name]
en: Chameleon
ms: Kameleon

[ctx: Color name]
en: Dark Chameleon
ms: Kameleon Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Sky Blue
ms: Biru Langit Pudar

[ctx: Color name]
en: Sky Blue
ms: Biru Langit

[ctx: Color name]
en: Dark Sky Blue
ms: Biru Langit Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Plum
ms: Plum Pudar

[ctx: Color name]
en: Dark Plum
ms: Plum Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Chocolate
ms: Coklat Pudar

[ctx: Color name]
en: Chocolate
ms: Coklat

[ctx: Color name]
en: Dark Chocolate
ms: Coklat Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 1
ms: Aluminum Pudar 1

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 1
ms: Aluminum Gelap 1

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 2
ms: Aluminum Pudar 2

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 2
ms: Aluminum Gelap 2

[ctx: Color name]
en: Black
ms: Hitam

[ctx: Color name]
en: Very Dark Gray
ms: Kelabu Sangat Gelap

[ctx: Color name]
en: Darker Gray
ms: Kelabu Lebih Gelap

[ctx: Color name]
en: Dark Gray
ms: Kelabu Gelap

[ctx: Color name]
en: Medium Gray
ms: Kelabu Sederhana Gelap

[ctx: Color name]
en: Light Gray
ms: Kelabu Pudar

[ctx: Color name]
en: Lighter Gray
ms: Kelabu Lebih Pudar

[ctx: Color name]
en: Very Light Gray
ms: Kelabu Sangat Pudar

[ctx: Color name]
en: White
ms: Putih

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
ms: Suai

en: Custom color
ms: Warna suai

en: Create a custom color
ms: Cipta satu warna suai

en: Custom color %d: %s
ms: Warna suai %d: %s

en: Color Plane
ms: Satah Warna

[ctx: Color channel]
en: Hue
ms: Rona

[ctx: Color channel]
en: Alpha
ms: Alfa

en: C_ustomize
ms: S_uaikan

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
ms: Urus Saiz Suai

en: inch
ms: inci

en: Margins from Printer…
ms: Jidar dari Pencetak…

en: Custom Size %d
ms: Saiz Suai %d

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: _Height:
ms: _Tinggi:

en: Paper Size
ms: Saiz Kertas

en: _Top:
ms: _Atas:

en: _Bottom:
ms: _Bawah:

en: _Left:
ms: _Kiri:

en: _Right:
ms: K_anan:

en: Paper Margins
ms: Jidar Kertas

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Insert _Emoji
ms: Sisip _Emoji

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Cut
ms: Potong

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Tampal

en: Caps Lock is on
ms: Caps Lock hidup

en: Insert Emoji
ms: Sisip Emoji

en: Select a File
ms: Pilih satu Fail

en: Desktop
ms: Atas Meja

en: (None)
ms: (Tiada)

en: Other…
ms: Lain-lain…

en: _Name
ms: _Nama

note: Open item is always present
en: _Open
ms: _Buka

en: _Save
ms: _Simpan

en: Select which types of files are shown
ms: Pilih jenis fail yang ditunjukkan

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
ms: %1$s pada %2$s

en: Type name of new folder
ms: Taip nama bagi folder baharu

en: The folder could not be created
ms: Folder tidak dapat dicipta

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
ms: Folder tidak dapat dicipta, kerana satu fail dengan nama serupa sudah wujud. Cuba guna satu nama berbeza untuk folder ini, atau namakan semula fail dahulu.

en: You need to choose a valid filename.
ms: Anda perlu memilih satu nama fail yang sah.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
ms: Tidak dapat mencipta fail di bawah %s kerana ia bukan folder

en: Cannot create file as the filename is too long
ms: Tidak dapat mencipta fail kerana nama fail terlalu panjang

en: Try using a shorter name.
ms: Cuba menggunakan nama lebih pendek.

en: You may only select folders
ms: Anda hanya boleh memilih folder

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
ms: Item yang anda pilih bukanlah satu folder cuba guna item lain.

en: Invalid file name
ms: Nama fail tidak sah

en: The folder contents could not be displayed
ms: Kandungan folder tidak dapat dipaparkan

en: The file could not be deleted
ms: Fail tidak dapat dipadamkan

en: The file could not be moved to the Trash
ms: Fail tidak dapat dialih ke dalam Tong Sampah

en: A folder with that name already exists
ms: Satu folder dengan nama tersebut telah wujud

en: A file with that name already exists
ms: Satu fail dengan nama tersebut sudah wujud

en: A folder cannot be called “.”
ms: Satu folder tidak dapat dipanggil "."

en: A file cannot be called “.”
ms: Satu fail tidak dapat dipanggil "."

en: A folder cannot be called “..”
ms: Satu folder tidak dapat dipanggil ".."

en: A file cannot be called “..”
ms: Satu fail tidak dapat dipanggil ".."

en: Folder names cannot contain “/”
ms: Nama folder tidak boleh mengandungi "/"

en: File names cannot contain “/”
ms: Nama fail tidak boleh mengandungi "/"

en: Folder names should not begin with a space
ms: Nama folder tidak patut bermula dengan jarak

en: File names should not begin with a space
ms: Nama fail tidak patut bermula dengan jarak

en: Folder names should not end with a space
ms: Nama folder tidak patut berakhir dengan jarak

en: File names should not end with a space
ms: Nama fail tidak patut berakhir dengan jarak

en: Folder names starting with a “.” are hidden
ms: Nama folder bermula dengan "." adalah disembunyikan

en: File names starting with a “.” are hidden
ms: Nama fail bermula dengan "." adalah disembunyikan

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ms: Anda pasti mahu padam "%s" secara kekal?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ms: Jika anda memadam satu item, item itu akan hilang secara kekal.

en: The file could not be renamed
ms: Fail tidak dapat dinamakan semula

en: Could not select file
ms: Tidak dapat memilih fail

en: _Visit File
ms: La_wati Fail

en: _Open With File Manager
ms: _Buka Dengan Pengurus Fail

en: _Copy Location
ms: Sal_in Lokasi

en: _Add to Bookmarks
ms: Tambah ke Tanda Buku

en: _Rename
ms: _Nama Semula

en: _Move to Trash
ms: _Alih ke Tong Sampah

en: Show _Hidden Files
ms: Tunjuk Fail _Tersembunyi

en: Show _Size Column
ms: Tunjuk Lajur _Saiz

en: Show T_ype Column
ms: Tunjuk Lajur _Jenis

en: Show _Time
ms: Tunjuk _Masa

en: Sort _Folders before Files
ms: Isih _Folder sebelum Fail

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
ms: Lokasi

note: Label
en: _Name:
ms: _Nama:

en: Searching in %s
ms: Menggelintar dalam %s

en: Searching
ms: Menggelintar

en: Enter location
ms: Masukkan lokasi

en: Enter location or URL
ms: Masukkan lokasi atau URL

en: Modified
ms: Diubah Suai

en: Could not read the contents of %s
ms: Tidak dapat membaca kandungan %s

en: Could not read the contents of the folder
ms: Tidak dapat membaca kandungan folder

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Font
ms: Fon

en: Image
ms: Imej

en: Archive
ms: Arkib

en: Markup
ms: Penanda

en: Text
ms: Teks

en: Contacts
ms: Hubungan

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Document
ms: Dokumen

en: Presentation
ms: Persembahan

en: Spreadsheet
ms: Hamparan

note: Translators: We don't know whether this printer is * available to print to.
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Home
ms: Rumah

en: Cannot change to folder because it is not local
ms: Tidak dapat mengubah folder kerana ia bukan setempat

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud. Anda hendak gantikannya?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ms: Fail sudah wujud dalam "%s". Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya.

en: _Replace
ms: _Ganti

en: You do not have access to the specified folder.
ms: Anda tidak mempunyai capaian ke folder yang dinyatakan.

en: Could not send the search request
ms: Tidak dapat menghantar permintaan gelintar

en: Accessed
ms: Dicapai

en: Create Folder
ms: Cipta Folder

note: The pointers we return for a GtkFileSystemVolume are opaque tokens; they are * really pointers to GDrive, GVolume or GMount objects.  We need an extra * token for the fake “File System” volume.  So, we’ll return a pointer to * this particular string.
en: File System
ms: Sistem Fail

en: Pick a Font
ms: Pilih satu Fon

[ctx: font]
en: None
ms: Tiada

en: Width
ms: Lebar

en: Weight
ms: Tebal

en: Italic
ms: Condong

en: Slant
ms: Sendeng

en: Optical Size
ms: Saiz Optik

en: Default
ms: Lalai

en: Ligatures
ms: Ligatur

en: Letter Case
ms: Huruf

en: Number Case
ms: Angka

en: Number Spacing
ms: Jarak Nombor

en: Number Formatting
ms: Format Nombor

en: Character Variants
ms: Varian Aksara

en: OpenGL context creation failed
ms: Penciptaan konteks OpenGL gagal

en: Application menu
ms: Menu aplikasi

en: Close
ms: Tutup

en: Icon '%s' not present in theme %s
ms: Ikon '%s' tidak hadir dalam tema %s

en: Failed to load icon
ms: Gagal memuatkan ikon

[ctx: input method menu]
en: Simple
ms: Ringkas

[ctx: input method menu]
en: None
ms: Tiada

[ctx: input method menu]
en: System
ms: Sistem

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
ms: Sistem (%s)

en: Information
ms: Maklumat

en: Question
ms: Pertanyaan

en: Warning
ms: Amaran

en: Error
ms: Ralat

note: Open Link
en: _Open Link
ms: _Buka Pautan

note: Copy Link Address
en: Copy _Link Address
ms: Salin Alamat _Pautan

en: Show program version
ms: Tunjuk versi program

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
ms: APPLICATION [URI...] — lancarkan satu APPLICATION

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
ms: Lancarkan satu aplikasi (dinyatakan dengan nama fail
    atas mejanya), secara pilihan melepasi satu atau lebih URI
    sebagai argumennya.

en: Error parsing commandline options: %s
ms: Ralat menghurai pilihan baris perintah: %s

en: Try "%s --help" for more information.
ms: Cuba "%s --help" untuk maklumat lanjut.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
ms: %s: nama aplikasi hilang

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
ms: Cipta AppInfo dari id tidak disokong pada sistem pengoperasian bukan-unix

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
ms: %s: tiada aplikasi %s sebegitu

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
ms: %s: ralat melancarkan aplikasi: %s

en: Copy URL
ms: Salin URL

en: Invalid URI
ms: URI tidak sah

en: Lock
ms: Kunci

en: Unlock
ms: Nyahkunci

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
ms: Dialog dinyahkunci.
    Klik untuk menghalang perubahan

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
ms: Dialog dikunci.
    Klik untuk membuat perubahan

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
ms: Dasar sistem menghalang perubahan.
    Hubungi pentadbir sistem anda

note: Description of --gtk-module=MODULES in --help output
en: Load additional GTK+ modules
ms: Muat modul GTK+ tambahan

note: Placeholder in --gtk-module=MODULES in --help output
en: MODULES
ms: MODUL

note: Description of --g-fatal-warnings in --help output
en: Make all warnings fatal
ms: Jadikan semua amaran mati

note: Description of --gtk-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to set
ms: Bendera penyahpepijatan GDK+ untuk ditetapkan

note: Description of --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to unset
ms: Bendera penyahpepijatan GDK+ untuk dinyahtetapkan

en: Cannot open display: %s
ms: Tidak dapat membuka paparan: %s

en: GTK+ Options
ms: Pilihan GTK+

en: Show GTK+ Options
ms: Tunjuk Pilihan GTK+

en: _No
ms: _Tidak

en: _Yes
ms: _Ya

en: Co_nnect
ms: Sa_mbung

en: Connect As
ms: Sambung Sebagai

en: _Anonymous
ms: _Awanama

en: Registered U_ser
ms: Pen_gguna Berdaftar

en: _Username
ms: Nama Pengg_una

en: Volume type
ms: Jenis volum

en: _Hidden
ms: _Tersembunyi

en: _Windows system
ms: Sistem _Windows

en: _Password
ms: Kata _Laluan

en: Forget password _immediately
ms: Lupa kata laluan s_erta-merta

en: Remember password until you _logout
ms: Ingat kata laluan sehingga anda menda_ftar keluar

en: Remember _forever
ms: _Ingat selamanya

en: Unknown Application (PID %d)
ms: Aplikasi tidak diketahui (PID %d)

en: Unable to end process
ms: Tidak boleh menamatkan proses

en: _End Process
ms: _Tamatkan Proses

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
ms: Tidak dapat membunuh proses dengan PID %d. Operasi tidak dilaksanakan.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
ms: Pengelui Terminal

en: Bourne Again Shell
ms: Shell Bourne Again

en: Bourne Shell
ms: Shell Bourne

en: Z Shell
ms: Shell Z

en: Cannot end process with PID %d: %s
ms: Tidak dapat tamatkan proses dengan PID %d: %s

en: Page %u
ms: Halaman %u

en: Not a valid page setup file
ms: Bukan satu fail persediaan halaman yang sah

en: Any Printer
ms: Sebarang Pencetak

en: For portable documents
ms: Untuk dokumen boleh alih

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
ms: Jidar:
     Kiri: %s %s
     Kanan: %s %s
     Atas: %s %s
     Bawah: %s %s

en: Manage Custom Sizes…
ms: Urus Saiz Suai…

en: Page Setup
ms: Persediaan Halaman

en: File System Root
ms: Root Sistem Fail

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ms: Buka %s

en: Recent
ms: Baru-baru ini

en: Recent files
ms: Fail baru-baru ini

en: Starred
ms: Dibintang

note: TODO: Rename to 'Starred files'
en: Favorite files
ms: Fail kegemaran

en: Open your personal folder
ms: Buka folder peribadi anda

en: Open the contents of your desktop in a folder
ms: Buka kandungan atas meja anda dalam satu folder

en: Enter Location
ms: Masukkan Lokasi

en: Manually enter a location
ms: Masukkan satu lokasi secara manual

en: Trash
ms: Sampah

en: Open the trash
ms: Buka tong sampah

en: Mount and open “%s”
ms: Lekap dan buka "%s"

en: Open the contents of the file system
ms: Buka kandungan sistem fail

en: New bookmark
ms: Tanda buku baharu

en: Add a new bookmark
ms: Tambah tanda buku baharu

en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: Connect to a network server address
ms: Sambung ke alamat pelayan rangkaian

en: Other Locations
ms: Lokasi Lain

en: Show other locations
ms: Tunjuk lokasi lain

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
ms: _Mula

en: _Stop
ms: _Henti

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ms: _Hidupkan

en: _Safely Remove Drive
ms: _Tanggalkan Pemacu Secara Selamat

en: _Connect Drive
ms: _Sambung Pemacu

en: _Disconnect Drive
ms: _Putuskan Pemacu

en: _Start Multi-disk Device
ms: _Mula Pemacu Berbilang-cakera

en: _Stop Multi-disk Device
ms: _Henti Pemacu Berbilang-cakera

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Device
ms: _Nyahkunci Peranti

en: _Lock Device
ms: _Kunci Peranti

en: Unable to start “%s”
ms: Tidak boleh memulakan "%s"

en: Error unlocking “%s”
ms: Ralat menyahkunci "%s"

en: Unable to access “%s”
ms: Tidak boleh mencapai "%s"

en: This name is already taken
ms: Nama ini sudah diambil

en: Name
ms: Nama

en: Unable to unmount “%s”
ms: Tidak boleh menyahlekap "%s"

en: Unable to stop “%s”
ms: Tidak boleh menghentikan "%s"

en: Unable to eject “%s”
ms: Tidak boleh melentingkan "%s"

en: Unable to eject %s
ms: Tidak boleh melentingkan %s

en: Unable to poll “%s” for media changes
ms: Tidak boleh meninjau "%s" untuk perubahan media

en: Open in New _Tab
ms: Buka dalam _Tab Baharu

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baharu

en: _Add Bookmark
ms: Ta_mbah Tanda Buku

en: _Remove
ms: _Buang

en: Rename…
ms: Nama semula…

en: _Mount
ms: _Lekap

en: _Unmount
ms: _Nyahlekap

en: _Eject
ms: _Lenting

en: _Detect Media
ms: _Kesan Media

en: Computer
ms: Komputer

en: Searching for network locations
ms: Menggelintar untuk lokasi rangkaian

en: No network locations found
ms: Tiada lokasi rangkaian ditemui

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ms: Tidak boleh mencapai lokasi

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ms: Sa_mbung

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
ms: Tidak boleh menyahlekap volum

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ms: Bata_l

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail

en: ftp:// or ftps://
ms: ftp:// atau ftps://

en: Network File System
ms: Sistem Fail Rangkaian

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: SSH File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail SSH

en: sftp:// or ssh://
ms: sftp:// atau ssh://

en: dav:// or davs://
ms: dav:// atau davs://

en: _Disconnect
ms: _Putus

en: _Connect
ms: _Sambung

en: Unable to get remote server location
ms: Tidak boleh dapatkan lokasi pelayan jauh

en: Networks
ms: Rangkaian

en: On This Computer
ms: Pada Komputer Ini

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
ms[0]: %s / %s tersedia

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Unmount
ms: Nyahlekap

en: Authentication
ms: Pengesahihan

en: _Remember password
ms: _Ingat kata laluan

en: Select a filename
ms: Pilih nama fail

en: Not available
ms: Tiada

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
ms: Kerja %s #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
ms: Keadaan awal

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
ms: Bersedia untuk cetak

[ctx: print operation status]
en: Generating data
ms: Menjana data

[ctx: print operation status]
en: Sending data
ms: Menghantar data

[ctx: print operation status]
en: Waiting
ms: Menunggu

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
ms: Dihalang ada masalah

[ctx: print operation status]
en: Printing
ms: Percetakan

[ctx: print operation status]
en: Finished
ms: Selesai

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
ms: Selesai dengan ralat

en: Preparing %d
ms: Menyediakan %d

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Printing %d
ms: Mencetak %d

en: Error creating print preview
ms: Ralat mencipta pratonton cetak

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
ms: Sebab yang mungkin ialah fail sementara tidak dapat dicipta.

note: window
en: Print
ms: Cetak

en: Printer offline
ms: Pencetak luar talian

en: Out of paper
ms: Kehabisan kertas

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
ms: Dijeda

en: Need user intervention
ms: Perluk campur tangan pengguna

en: Custom size
ms: Saiz suai

en: No printer found
ms: Tiada pencetak ditemui

en: Invalid argument to CreateDC
ms: Argumen tidak sah pada CreateDC

en: Error from StartDoc
ms: Ralat dari StartDoc

en: Not enough free memory
ms: Ingatan bebas tidak mencukupi

en: Invalid argument to PrintDlgEx
ms: Argumen tidak sah pada PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
ms: Penuding tidak sah pada PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
ms: Kendali tidak sah pada PrintDlgEx

en: Unspecified error
ms: Ralat tidak dinyatakan

en: Pre_view
ms: Pra_tonton

en: _Print
ms: _Cetak

en: Getting printer information failed
ms: Mendapatkan maklumat pencetak gagal

en: Getting printer information…
ms: Mendapatkan maklumat pencetak…

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c) * multiple pages on a sheet when printing
en: Left to right, top to bottom
ms: Kiri ke kanan, atas ke bawah

en: Left to right, bottom to top
ms: Kiri ke kanan, bawah ke atas

en: Right to left, top to bottom
ms: Kanan ke kiri, atas ke bawah

en: Right to left, bottom to top
ms: Kanan ke kiri, bawah ke atas

en: Top to bottom, left to right
ms: Atas ke bawah, kiri ke kanan

en: Top to bottom, right to left
ms: Atas ke bawah, kanan ke kiri

en: Bottom to top, left to right
ms: Bawah ke atas, kiri ke kanan

en: Bottom to top, right to left
ms: Bawah ke atas, kanan ke kiri

en: Page Ordering
ms: Tertib Halaman

en: Left to right
ms: Kiri ke kanan

en: Right to left
ms: Kanan ke kiri

en: Top to bottom
ms: Atas ke bawah

en: Bottom to top
ms: Bawah ke atas

en: No item for URI '%s' found
ms: Tiada item untuk URI '%s' ditemui

en: Untitled filter
ms: Penapis tidak bertajuk

en: Could not remove item
ms: Tidak dapat membuang item

en: Could not clear list
ms: Tidak dapat mengosongkan senarai

en: Copy _Location
ms: Salin _Lokasi

en: _Remove From List
ms: _Buang Dari Senarai

en: _Clear List
ms: K_osongkan Senarai

en: Show _Private Resources
ms: Tunjuk Sumber _Persendirian

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
ms: Tiada item ditemui

en: No recently used resource found with URI '%s'
ms: Tiada sumber digunakan baru-baru ini ditemui dengan URI '%s'

en: Open '%s'
ms: Buka '%s'

en: Unknown item
ms: Item tidak diketahui

en: Unable to find an item with URI '%s'
ms: Tidak boleh mencari item dengan URI '%s'

en: Unable to move the item with URI '%s' to '%s'
ms: Tidak boleh alih item dengan URI '%s' hingga '%s'

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
ms: Tiada aplikasi berdaftar dengan nama '%s' untuk item dengan URI '%s' ditemui

en: Search
ms: Gelintar

en: _Show All
ms: Tunjuk _Semua

en: Two finger pinch
ms: Jepit dua jari

en: Two finger stretch
ms: Regang dua jari

en: Rotate clockwise
ms: Putar ikut jam

en: Rotate counterclockwise
ms: Putar lawan jam

en: Two finger swipe left
ms: Leret dua jari arah kiri

en: Two finger swipe right
ms: Leret dua jari arah kanan

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: Search Results
ms: Keputusan Gelintar

en: Search Shortcuts
ms: Pintasan Gelintar

en: No Results Found
ms: Tiada Keputusan Ditemui

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar lain

en: Unknown error when trying to deserialize %s
ms: Ralat tidak diketahui semasa cuba menyahsiri %s

en: No deserialize function found for format %s
ms: Tiada fungsi nyahsiri ditemui pada format %s

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
ms: Kedua-dua "id" dan "nama" ditemui pada unsur <%s>

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
ms: Atribut "%s" ditemui dua kali pada unsur <%s>

en: <%s> element has invalid ID "%s"
ms: Unsur <%s> mempunyai ID "%s" yang tidak sah

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
ms: Unsur <%s> tiada satu atribut "nama" atau "id"

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ms: Atribut "%s" diulang dua kali pada unsur <%s> yang sama

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ms: Atribut "%s" adalah tidak sah pada unsur <%s> dalam konteks ini

en: Tag "%s" has not been defined.
ms: Tag "%s" belum ditakrifkan.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
ms: Tag awanama ditemui dan tag tersebut tidak boleh dicipta.

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
ms: Tag "%s" tidak wujud dalam penimbal dan tag tersebut tidak boleh dicipta.

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ms: Unsur <%s> tidak dibenarkan bawah <%s>

en: "%s" is not a valid attribute type
ms: "%s" bukanlah satu jenis atribut yang sah

en: "%s" is not a valid attribute name
ms: "%s" bukanlah satu nama atribut yang sah

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
ms: "%s" tidak dapat ditukarkan ke nilai jenis "%s" untuk atribut "%s"

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
ms: "%s" bukanlah nilai sah untuk atribut "%s"

en: Tag "%s" already defined
ms: Tag "%s" sudah ditakrif

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
ms: Tag "%s" mempunyai keutamaan "%s" tidak sah

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
ms: Unsur terluar dalam teks mestilah <text_view_markup> bukan <%s>

en: A <%s> element has already been specified
ms: Unsur <%s> sudah dinyatakan

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
ms: Unsur <text> tidak muncul sebelum unsur <tags>

en: Serialized data is malformed
ms: Data tersiri cacat

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
ms: Data tersiri cacat. Bahagian pertama bukanlah GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: LRM _Left-to-right mark
ms: LRM tanda Ki_ri-ke-kanan

en: RLM _Right-to-left mark
ms: RLM tanda ka_nan-ke-kiri

en: LRE Left-to-right _embedding
ms: P_embenaman LRE Kiri-ke-kanan

en: RLE Right-to-left e_mbedding
ms: P_embenaman RLE Kanan-ke-kiri

en: LRO Left-to-right _override
ms: Pe_mbatal LRO kiri-ke-kanan

en: RLO Right-to-left o_verride
ms: P_embatal RLO kanan-ke-kiri

en: PDF _Pop directional formatting
ms: Pemformatan hala _Pop PDF

en: ZWS _Zero width space
ms: Ruang lebar ZWS _Zero

en: ZWJ Zero width _joiner
ms: _Penyambung lebar ZWJ Zero

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
ms: _Bukan-penyambung lebar ZWNJ Zero

en: Adjusts the volume
ms: Laras volum

en: Muted
ms: Disenyapkan

en: Full Volume
ms: Volum Penuh

en: Move
ms: Alih

en: Resize
ms: Saiz Semula

en: Always on Top
ms: Sentiasa di Atas

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
ms: Anda mahu menggunakan pemeriksa GTK+?

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
ms: Pemeriksa GTK+ adalah satu penyahpepijat interaktif yang biarkan anda jelajah dan ubah suai dalaman sebarang aplikasi GTK+. Penggunaannya boleh menyebabkan aplikasi terhenti atau rosak.

en: Don't show this message again
ms: Jangan tunjuk mesej ini lagi

en: Activate
ms: Aktifkan

en: State
ms: Keadaan

en: Prefix
ms: Awalan

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Parameter Type
ms: Jenis parameter

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
ms: Anda boleh taip di sini mana-mana peraturan CSS dikenali oleh GTK+.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
ms: Anda boleh lumpuhkan CSS suai buat sementara dengan mengklik butang "Jeda" di atas.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
ms: Perubahan dilaksana serta-merta dan secara sejagat, untuk keseluruhan aplikasi.

en: Saving CSS failed
ms: Penyimpanan CSS gagal

en: Disable this custom CSS
ms: Lumpuhkan CSS suai ini

en: Save the current CSS
ms: Simpan CSS semasa

en: Style Classes
ms: Kelas Gaya

en: CSS Property
ms: Sifat CSS

en: Value
ms: Nilai

en: Show data
ms: Tunjuk data

[ctx: GL version]
en: None
ms: Tiada

[ctx: GL vendor]
en: None
ms: Tiada

en: GTK+ Version
ms: Versi GTK+

en: GDK Backend
ms: Bahagian Belakang GDK

en: Display
ms: Paparan

en: RGBA visual
ms: Visual RGBA

en: Composited
ms: Dikomposit

en: GL Version
ms: Versi GL

en: GL Vendor
ms: Pembekal GL

[ctx: event phase]
en: None
ms: Tiada

[ctx: event phase]
en: Capture
ms: Tangkap

[ctx: event phase]
en: Bubble
ms: Bebuih

[ctx: event phase]
en: Target
ms: Sasaran

en: Unnamed section
ms: Seksyen tanpa nama

en: Action
ms: Tindakan

en: Target
ms: Sasaran

en: Icon
ms: Ikon

en: Address
ms: Alamat

en: Reference count
ms: Kiraan rujukan

en: Buildable ID
ms: ID Boleh Bina

en: Default Widget
ms: Widget Lalai

en: Properties
ms: Sifat

en: Focus Widget
ms: Widget Fokus

en: Mnemonic Label
ms: Label Mnemonic

en: Request mode
ms: Mod pinta

en: Allocation
ms: Peruntukan

en: Baseline
ms: Garis dasar

en: Clip area
ms: Kawasan klip

en: Frame Clock
ms: Jam Bingkai

en: Tick callback
ms: Panggil balik detik

en: Frame count
ms: Kiraan bingkai

en: Frame rate
ms: Kadar bingkai

en: Accessible role
ms: Peranan boleh capai

en: Accessible name
ms: Nama boleh capai

en: Accessible description
ms: Keterangan boleh capai

en: Mapped
ms: Dipetakan

en: Realized
ms: Realisasikan

en: Is Toplevel
ms: Adalah Aras Tertinggi

en: Child Visible
ms: Tampak Anak

en: Object
ms: Objek

en: Pointer: %p
ms: Penuding: %p

[ctx: type name]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Object: %p (%s)
ms: Objek: %p (%s)

en: Uneditable property type: %s
ms: Jenis sifat tidak boleh sunting: %s

en: Attribute mapping
ms: Pemetaan atribut

en: Column:
ms: Lajur:

[ctx: property name]
en: None
ms: Tiada

en: Defined at: %p (%s)
ms: Ditakrif pada: %p (%s)

en: inverted
ms: songsang

en: bidirectional, inverted
ms: dwiarah, songsang

en: bidirectional
ms: dwiarah

en: Binding:
ms: Pengikatan:

en: Setting:
ms: Tetapan:

en: Source:
ms: Sumber:

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Theme
ms: Tema

en: XSettings
ms: TetapanX

en: Property
ms: Sifat

en: Type
ms: Jenis

en: Attribute
ms: Atribut

en: Defined At
ms: Ditakrif Pada

en: Path
ms: Laluan

en: Count
ms: Kiraan

en: Size
ms: Saiz

en: Name:
ms: Nama:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Size:
ms: Saiz:

en: Selector
ms: Pemilih

en: Yes
ms: Ya

en: Signal
ms: Isyarat

en: Connected
ms: Bersambung

en: Ignore hidden
ms: Abai tersembunyi

en: Mode
ms: Mod

[ctx: sizegroup mode]
en: None
ms: Tiada

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
ms: Mengufuk

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
ms: Menegak

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
ms: Kedua-duanya

en: GLib must be configured with --enable-debug
ms: GLib mesti dikonfigur dengan --enable-debug

en: Self 1
ms: Kendiri 1

en: Cumulative 1
ms: Kumulatif 1

en: Self 2
ms: Kendiri 2

en: Cumulative 2
ms: Kumulatif 2

en: Self
ms: Kendiri

en: Cumulative
ms: Kumulatif

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
ms: Benarkan statistik dengan GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Theme is hardcoded by GTK_THEME
ms: Tema dikodkan oleh GTK_THEME

en: Backend does not support window scaling
ms: Bahagian belakang tidak menyokong penskalaan tetingkap

en: Setting is hardcoded by GTK_TEST_TOUCHSCREEN
ms: Tetapan dikodkan oleh GTK_TEST_TOUCHSCREEN

en: Not settable at runtime.
    Use GDK_GL=always or GDK_GL=disable instead
ms: Tidak boleh tetap pada masa jalan.
    Guna GDK_GL=always atau GDK_GL=disable sebagai ganti

en: GL rendering is disabled
ms: Penerapan GL dilumpuhkan

en: GTK+ Theme
ms: Tema GTK+

en: Dark Variant
ms: Varian Gelap

en: Cursor Theme
ms: Tema Kursor

en: Cursor Size
ms: Saiz Kursor

en: Icon Theme
ms: Tema Ikon

en: Font Scale
ms: Skala Fon

en: Text Direction
ms: Arah Teks

en: Left-to-Right
ms: Kiri-ke-Kanan

en: Right-to-Left
ms: Kanan-ke-Kiri

en: Window scaling
ms: Penskalaan tetingkap

en: Animations
ms: Animasi

en: Slowdown
ms: Perlahan

en: Rendering Mode
ms: Mod Penerapan

en: Similar
ms: Serupa

en: Recording
ms: Rakaman

en: Show Graphic Updates
ms: Tunjuk Kemas Kini Grafik

en: Show Baselines
ms: Tunjuk Garis Dasar

en: Show Layout Borders
ms: Tunjuk Sempadan Bentangan

en: Show Pixel Cache
ms: Tunjuk Cache Piksel

en: Show Widget Resizes
ms: Tunjuk Saiz Semula Widget

en: Simulate touchscreen
ms: Simulasi skrin sentuh

en: GL Rendering
ms: Penerapan GL

en: When needed
ms: Bila diperlukan

en: Always
ms: Sentiasa

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Software GL
ms: Perisian GL

en: Software Surfaces
ms: Permukaan Perisian

en: Texture Rectangle Extension
ms: Sambungan Segiempat Tekstur

en: Select an Object
ms: Pilih satu Objek

en: Show Details
ms: Tunjuk Perincian

en: Show all Objects
ms: Tunjuk semua Objek

en: Collect Statistics
ms: Kutip Statistik

en: Show all Resources
ms: Tunjuk semua Sumber

en: Trace signal emissions on this object
ms: Jejak siaran isyarat pada objek ini

en: Clear log
ms: Kosongkan log

en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

en: Signals
ms: Isyarat

en: Child Properties
ms: Sifat Anak

en: Class Hierarchy
ms: Hieraki Kelas

en: CSS Selector
ms: Pemilih CSS

en: CSS nodes
ms: Nod CSS

en: Size Groups
ms: Kumpulan Saiz

en: Actions
ms: Tindakan

en: Gestures
ms: Gerak Isyarat

en: Magnifier
ms: Pembesar

en: Objects
ms: Objek

en: Statistics
ms: Statistik

en: Resources
ms: Sumber

en: General
ms: Am

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ms: Capai Semua Alternatif

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ms: Bentuk Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ms: Penggantian Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ms: Pecahan Alternatif

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ms: Bentuk dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda Dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ms: Penggantian dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ms: Gantian Kontekstual

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ms: Bentuk Sensitif-Kata

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ms: Komposisi / Leraian Glif

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ms: Bentuk Bertingkat Selepas Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ms: Bentuk Bertingkat

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ms: Ligatur Kontekstual

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ms: Tanda Baca CJK Ditengahkan

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ms: Jarak Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ms: Swash Konteksual

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ms: Kedudukan Kursif

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ms: Huruf Besar Kenit Dari Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ms: Huruf Besar Kecil Dari Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ms: Jarak

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ms: Ligatur Budi Bicara

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ms: Penyebut

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ms: Bentuk Tanpa Titik

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ms: Bentuk Mahir

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ms: Glif Akhir pada Gantian Garisan

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ms: Bentuk Terminal #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ms: Bentuk Terminal #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ms: Bentuk Terminal

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ms: Bentuk aksen mendatar

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ms: Pecahan

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ms: Lebar Penuh

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ms: Bentuk Separa

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ms: Bentuk Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ms: Lebar Separa Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ms: Bentuk Bersejarah

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ms: Gantian Kana Mengufuk

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ms: Ligatur Bersejarah

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ms: Bentuk Kanji Hojo

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ms: Lebar Separa

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ms: Bentuk Awalan

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ms: Bentuk Terasing

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ms: Condong

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ms: Gantian Justifikasi

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ms: Bentuk JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ms: Bentuk JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ms: Bentuk JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ms: Bentuk JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ms: Pengkernaan

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ms: Batas Kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ms: Ligatur Piawai

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Teraju

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ms: Rajah Lining

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ms: Bentuk Setempat

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ms: Alternatif Kiri-ke-Kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ms: Bentuk cermin kiri-ke-kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ms: Bentuk Tengah #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ms: Bentuk Tengah

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ms: Matematik Yunani

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda ke Tanda

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ms: Kedudukan Tanda melalui Penggantian

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ms: Bentuk Anotasi Alternatif

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ms: Bentuk Kanji NLC

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ms: Bentuk Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ms: Pembilang

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ms: Rajah Gaya Lama

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ms: Batas Optikal

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
ms: Ordinal

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
ms: Hiasan

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ms: Lebar Gantian Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ms: Huruf Besar Kenit

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ms: Kana Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ms: Rajah Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ms: Bentuk Pra-Asasi

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ms: Penggantian Pra-asasi

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ms: Bentuk Pasca-asasi

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ms: Penggantian pasca-asasi

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ms: Lebar Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ms: Lebar Suku

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ms: Rawak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ms: Gantian Konteksual Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ms: Bentuk Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ms: Ligatur Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ms: Bentuk Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ms: Batas Kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ms: Gantian kanan-ke-kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ms: Bentuk bercermin kanan-ke-kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ms: Bentuk Catatan Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ms: Gantian Variasi Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ms: Gantian Bergaya

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ms: Saintifik Kecil

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ms: Saiz optik

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ms: Huruf Kecil

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ms: Bentuk Ringkas

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
ms: Set Bergaya 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
ms: Set Bergaya 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
ms: Set Bergaya 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
ms: Set Bergaya 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
ms: Set Bergaya 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
ms: Set Bergaya 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
ms: Set Bergaya 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
ms: Set Bergaya 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
ms: Set Bergaya 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
ms: Set Bergaya 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
ms: Set Bergaya 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
ms: Set Bergaya 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
ms: Set Bergaya 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
ms: Set Bergaya 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
ms: Set Bergaya 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
ms: Set Bergaya 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
ms: Set Bergaya 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
ms: Set Bergaya 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
ms: Set Bergaya 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
ms: Set Bergaya 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ms: Gantian gaya skrip matematik

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ms: Leraian Glif Meregang

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ms: Subskrip

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ms: Superskrip

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ms: Condong

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Berjela

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ms: Bentuk Nama Tradisional

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ms: Rajah Jadual

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ms: Bentuk Tradisional

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ms: Lebar Ketiga

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ms: Metrik Mengufuk Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ms: Varian Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ms: Penulisan Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ms: Metrik Separa Mengufuk Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Vowel

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ms: Gantian Kana Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ms: Kerna Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ms: Metrik Mengufuk Gantian Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ms: Gantian Menegak dan Putaran

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ms: Gantian Menegak untuk Putaran

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ms: Sifar Silang

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
ms: A3 Tambahan

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
ms: A4 Tambahan

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
ms: A5 Tambahan

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
ms: B5 Tambahan

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
ms: Sampul DL

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
ms: Sampul Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
ms: Sampul Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
ms: Sampul Choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
ms: Sampul Surat Choukei 40

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
ms: hagaki (poskad)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
ms: Sampul kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
ms: Sampul kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
ms: Sampul kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
ms: Sampul kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
ms: Sampul kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
ms: Sampul kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
ms: Sampul kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
ms: oufuku (poskad balas)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
ms: Sampul you4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
ms: Sampul you6

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
ms: Sampul Surat 6x9

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
ms: Sampul Surat 7x9

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
ms: Sampul Surat 8x10

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
ms: Sampul Surat 9x11

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
ms: Sampul Surat 9x12

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
ms: Sampul a2

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
ms: Sampul c5

[ctx: paper size]
en: European edp
ms: edp Eropah

[ctx: paper size]
en: Executive
ms: Eksekutif

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
ms: Lipatan-Kipas Eropah

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
ms: Lipatan-Kipas US

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
ms: Lipatan-Kipas Perundangan Jerman

[ctx: paper size]
en: Government Legal
ms: Perundangan Kerajaan

[ctx: paper size]
en: Government Letter
ms: Surat Kerajaan

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
ms: Indeks 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
ms: Indeks 4×6 (poskad)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
ms: Indeks 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
ms: Indeks 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
ms: Invois

[ctx: paper size]
en: US Legal
ms: Perundangan US

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
ms: Perundangan US Tambahan

[ctx: paper size]
en: US Letter
ms: Surat US

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
ms: Surat US Tambahan

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
ms: Surat US Plus

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
ms: Sampul Monarch

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
ms: Sampul #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
ms: Sampul #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
ms: Sampul #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
ms: Sampul #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
ms: Sampul #9

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
ms: Sampul Peribadi

[ctx: paper size]
en: Wide Format
ms: Format Lebar

[ctx: paper size]
en: Photo L
ms: Foto L

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
ms: Sampul Jemputan

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
ms: Sampul Itali

[ctx: paper size]
en: Large Photo
ms: Foto Besar

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
ms: Foto Sederhana

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
ms: Sampul Postfix

[ctx: paper size]
en: Small Photo
ms: Foto kecil

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
ms: Foto Lebar

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
ms: Sampul prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
ms: Sampul prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
ms: Sampul prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
ms: Sampul prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
ms: Sampul prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
ms: Sampul prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
ms: Sampul prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
ms: Sampul prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
ms: Sampul prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
ms: Sampul prc9

[ctx: Script]
en: Arabic
ms: Arab

[ctx: Script]
en: Armenian
ms: Armenia

[ctx: Script]
en: Coptic
ms: Koptik

[ctx: Script]
en: Cyrillic
ms: Cyril

[ctx: Script]
en: Ethiopic
ms: Ethiopik

[ctx: Script]
en: Georgian
ms: Georgia

[ctx: Script]
en: Gothic
ms: Goth

[ctx: Script]
en: Greek
ms: Yunani

[ctx: Script]
en: Hebrew
ms: Ibrani

[ctx: Script]
en: Mongolian
ms: Mongolia

[ctx: Script]
en: Old Italic
ms: Itali Lama

[ctx: Script]
en: Thai
ms: Siam

[ctx: Script]
en: Tibetan
ms: Tibet

[ctx: Script]
en: Canadian Aboriginal
ms: Kanada Asli

[ctx: Script]
en: Ugaritic
ms: Ugaritik

[ctx: Script]
en: New Tai Lue
ms: Tai Lue Baharu

[ctx: Script]
en: Buginese
ms: Bugis

[ctx: Script]
en: Glagolitic
ms: Glagolitik

[ctx: Script]
en: Old Persian
ms: Parsi Lama

[ctx: Script]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

[ctx: Script]
en: Balinese
ms: Bali

[ctx: Script]
en: Cuneiform
ms: Kuneiform

[ctx: Script]
en: Phoenician
ms: Phoenicia

[ctx: Script]
en: Sundanese
ms: Sunda

[ctx: Script]
en: Lycian
ms: Lycia

[ctx: Script]
en: Lydian
ms: Lydia

[ctx: Script]
en: Avestan
ms: Avest

[ctx: Script]
en: Egyptian Hieroglyphs
ms: Hieroglif Mesir

[ctx: Script]
en: Imperial Aramaic
ms: Aramik Imperial

[ctx: Script]
en: Inscriptional Pahlavi
ms: Pahlavi Berskrip

[ctx: Script]
en: Inscriptional Parthian
ms: Parthi Berskrip

[ctx: Script]
en: Javanese
ms: Jawa

[ctx: Script]
en: Old South Arabian
ms: Arab Selatan Lama

[ctx: Script]
en: Old Turkic
ms: Turki Lama

[ctx: Script]
en: Meroitic Cursive
ms: Kursif Meroitik

[ctx: Script]
en: Meroitic Hieroglyphs
ms: Hieroglif Meroitik

[ctx: Script]
en: Caucasian Albanian
ms: Albania Caucasian

[ctx: Script]
en: Manichaean
ms: Manichaea

[ctx: Script]
en: Nabataean
ms: Nabataea

[ctx: Script]
en: Old North Arabian
ms: Arab Utara Lama

[ctx: Script]
en: Old Permic
ms: Permic Lama

[ctx: Script]
en: Psalter Pahlavi
ms: Pahlavi Psalter

[ctx: Script]
en: Anatolian Hieroglyphs
ms: Hieroglif Anatolia

[ctx: Script]
en: Old Hungarian
ms: Hungary Lama

[ctx: Script]
en: Signwriting
ms: Tulisan Isyarat

[ctx: Script]
en: Zanabazar Square
ms: Petak Zanabazar

en: About
ms: Perihal

en: Credits
ms: Penghargaan

en: _View All Applications
ms: _Lihat Semua Aplikasi

en: _Find New Applications
ms: _Cari Aplikasi Baharu

en: No applications found.
ms: Tiada aplikasi ditemui.

note: used for the application menu on MacOS
en: Preferences
ms: Keutamaan

note: used for the application menu on MacOS
en: Services
ms: Perkhidmatan

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Hide %s
ms: Sembunyi %s

note: used for the application menu on MacOS
en: Hide Others
ms: Sembunyi Lain

note: used for the application menu on MacOS
en: Show All
ms: Tunjuk Semua

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Quit %s
ms: Keluar dari %s

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Back
ms: _Undur

en: _Finish
ms: _Selesai

en: Select a Color
ms: Pilih satu Warna

en: Pick a color from the screen
ms: Ambil satu warna dari skrin

en: Color Name
ms: Nama Warna

en: Alpha
ms: Alfa

en: Hue
ms: Rona

en: Saturation
ms: Ketepuan

en: Smileys & People
ms: Smiley & Orang

en: Body & Clothing
ms: Badan & Pakaian

en: Animals & Nature
ms: Haiwan & Alam

en: Food & Drink
ms: Makanan & Minuman

en: Travel & Places
ms: Pengembaraan & Tempat

en: Activities
ms: Aktiviti

[ctx: emoji category]
en: Objects
ms: Objek

en: Symbols
ms: Simbol

en: Flags
ms: Bendera

en: Files
ms: Fail

en: Remote location — only searching the current folder
ms: Lokasi jauh — hanya menggelintar folder semasa

en: Folder Name
ms: Nama Folder

en: _Create
ms: _Cipta

en: Select Font
ms: Pilih Fon

en: Search font name
ms: Gelintar nama fon

en: Font Family
ms: Keluarga Fon

en: Preview text
ms: Pratonton teks

en: No Fonts Found
ms: Tiada Fon Ditemui

en: _Format for:
ms: _Format untuk:

en: _Paper size:
ms: Saiz _kertas:

en: _Orientation:
ms: _Orientasi:

en: Portrait
ms: Potret

en: Reverse portrait
ms: Potret terbalik

en: Landscape
ms: Lanskap

en: Reverse landscape
ms: Lanskap terbalik

en: Down Path
ms: Laluan Bawah

en: Up Path
ms: Laluan Atas

en: Server Addresses
ms: Alamat Pelayan

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ms: Alamat pelayan terbentuk dari awalan protokol dan alamat. Contohnya:

en: Available Protocols
ms: Protokol Tersedia

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
ms: Tiada pelayan baru-baru ini ditemui

en: Recent Servers
ms: Pelayan Baru-Baru Ini

en: No results found
ms: Tiada keputusan ditemui

en: Connect to _Server
ms: Sambung ke P_elayan

en: Enter server address…
ms: Masukkan alamat pelayan…

en: Printer
ms: Pencetak

en: Range
ms: Julat

en: _All Pages
ms: Semua Halaman

en: C_urrent Page
ms: Halaman S_emasa

en: Se_lection
ms: Pemi_lihan

en: Pag_es:
ms: _Halaman:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
ms: Nyatakan satu atau lebih julat halaman,
     contohnya 1-3, 7, 11

en: Pages
ms: Halaman

en: Copies
ms: Salinan

en: Copie_s:
ms: _Salinan:

en: C_ollate
ms: K_umpul Semak

en: _Reverse
ms: S_ongsang

en: Layout
ms: Bentangan

en: T_wo-sided:
ms: _Dua sisi:

en: Pages per _side:
ms: Halaman semuka:

en: Page or_dering:
ms: Tertib halaman:

en: _Only print:
ms: _Hanya cetak:

en: All sheets
ms: Semua lembar

en: Even sheets
ms: Helai genap

en: Odd sheets
ms: Helai ganjil

en: Sc_ale:
ms: Sk_ala:

en: Paper
ms: Kertas

en: Paper _type:
ms: _Jenis kertas:

en: Paper _source:
ms: _Sumber kertas:

en: Output t_ray:
ms: Ta_lam output:

en: Or_ientation:
ms: Or_ientasi:

en: Job Details
ms: Perincian Kerja

en: Pri_ority:
ms: Pri_oriti:

en: _Billing info:
ms: Malumat _bil:

en: Print Document
ms: Cetak Dokumen

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
ms: Sekara_ng

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
ms: Pa_da:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
ms: Nyatakan masa cetakan,
     contohnya 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm

en: Time of print
ms: Masa cetak

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
ms: _Ditangguh

en: Hold the job until it is explicitly released
ms: Tangguh kerja sehingga ia betul-betul dilepaskan

en: Add Cover Page
ms: Tambah Kulit Halaman

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
ms: Se_belum:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
ms: Selep_as:

en: Job
ms: Kerja

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
ms: Kualiti Imej

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
ms: Warna

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
ms: Menyelesaikan

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Some of the settings in the dialog conflict
ms: Beberapa tetapan dalam dialog berkonflik

en: Select which type of documents are shown
ms: Pilih jenis dokumen yang ditunjukkan

en: Volume
ms: Volum

en: Turns volume up or down
ms: Naik atau turunkan volum

en: Volume Up
ms: Volum Naik

en: Increases the volume
ms: Tingkatkan volum

en: Volume Down
ms: Volum Turun

en: Decreases the volume
ms: Rendahkan volum

en: Failed to write header
ms: Gagal menulis pengepala

en: Failed to write hash table
ms: Gagal menulis jadual cincangan

en: Failed to write folder index
ms: Gagal menulis indeks folder

en: Failed to rewrite header
ms: Gagal menulis semula pengepala

en: Failed to open file %s : %s
ms: Gagal membuka fail %s : %s

en: Failed to write cache file: %s
ms: Gagal menulis fail cache: %s

en: The generated cache was invalid.
ms: Cache terjana tidak sah.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
ms: Tidak menamakan semula %s ke %s: %s, membuang %s kemudiannya.

en: Could not rename %s to %s: %s
ms: Tidak dapat menamakan semula %s ke %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
ms: Tidak dapat menamakan semula %s kembali ke %s: %s.

en: Cache file created successfully.
ms: Fail cache berjaya dicipta.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
ms: Tulis-ganti cache sedia ada, walaupun jika dikemas kini

en: Don't check for the existence of index.theme
ms: Jangan periksa kewujudan index.theme

en: Don't include image data in the cache
ms: Jangan sertakan data imej didalam cache

en: Include image data in the cache
ms: Sertakan imej data dalam cache

en: Output a C header file
ms: Outputkan fail pengepala C

en: Turn off verbose output
ms: Matikan output berjela

en: Validate existing icon cache
ms: Sahkan cache ikon sedia ada

en: File not found: %s
ms: Fail tidak ditemui: %s

en: Not a valid icon cache: %s
ms: Bukan cache ikon yang sah: %s

en: No theme index file.
ms: Tiada fail indeks tema ditemui.

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
ms: Tiada fail indeks tema dalam '%s'.
    Jika anda mahu mencipta cache ikon di sini, guna --ignore-theme-index.

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Amharic (EZ+)
ms: Amharik (EZ+)

[ctx: input menthod menu]
note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
ms: Cyril (Ditransliterasikan)

[ctx: input method menu]
en: Windows IME
ms: IME Windows

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Inuktitut (Transliterated)
ms: Inuktitut (Ditransliterasikan)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
ms: Tigrigna-Eritrea (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
ms: Tigrigna-Ethopia (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
ms: Vietnam (VIQR)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: X Input Method
ms: Kaedah input X

note: Translators: The printer status is online, i.e. it is * ready to print.
en: Online
ms: Dalam Talian

note: Translators: The printer is offline.
en: Offline
ms: Luar talian

note: We shouldn't get here because the query omits dormant * printers by default. Translators: Printer has been offline for a long time.
en: Dormant
ms: Dorman

note: How many document pages to go onto one side of paper.
en: Pages per _sheet:
ms: Halaman per _helai:

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mencetak dokumen "%s" pada pencetak %s

en: Authentication is required to print a document on %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mencetak dokumen pada pencetak %s

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan atribut kerja "%s"

en: Authentication is required to get attributes of a job
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan atribut satu kerja

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan atribut pencetak %s

en: Authentication is required to get attributes of a printer
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan atribut satu pencetak

en: Authentication is required to get default printer of %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan pencetak lalai %s

en: Authentication is required to get printers from %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan pencetak dari %s

en: Authentication is required to get a file from %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mendapatkan fail dari %s

en: Authentication is required on %s
ms: Pengesahihan diperlukan pada %s

en: Authentication is required to print document “%s”
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mencetak dokumen "%s"

en: Authentication is required to print this document on printer %s
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mencetak dokumen pada pencetak %s

en: Authentication is required to print this document
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mencetak dokumen ini

en: Printer “%s” is low on toner.
ms: Toner pencetak "%s" semakin berkurangan.

en: Printer “%s” has no toner left.
ms: Toner pencetak "%s" sudah habis.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
ms: Developer pencetak "%s" semakin berkurangan.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
ms: Developer pencetak "%s" sudah habis.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
ms: Salah satu bekas warna pencetak "%s" semakin berkurangan.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
ms: Salah satu bekas warna pencetak "%s" sudah habis.

en: The cover is open on printer “%s”.
ms: Penutup pencetak "%s" terbuka.

en: The door is open on printer “%s”.
ms: Pintu pencetak "%s" terbuka.

en: Printer “%s” is low on paper.
ms: Kertas pada pencetak "%s" semakin berkurangan.

en: Printer “%s” is out of paper.
ms: Kertas pada pencetak "%s" sudah habis.

en: Printer “%s” is currently offline.
ms: Pencetak "%s" berada luar talian.

en: There is a problem on printer “%s”.
ms: Terdapat masalah pada pencetak "%s".

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
ms: Dijeda; Menolak Kerja

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
ms: Menolak Kerja

[ctx: printing option]
en: Two Sided
ms: Dua Sisi

[ctx: printing option]
en: Paper Type
ms: Jenis Kertas

[ctx: printing option]
en: Paper Source
ms: Sumber Kertas

[ctx: printing option]
en: Output Tray
ms: Talam Output

[ctx: printing option]
en: Resolution
ms: Resolusi

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
ms: Pra-penapisan GhostScript

[ctx: printing option value]
en: One Sided
ms: Satu Sisi

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ms: Pinggir Panjang (Piawai)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ms: Pinggir Pendek (Kalih)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ms: Auto Pilih

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ms: Pencetak Lalai

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ms: Fon Ghostscript Terbenam sahaja

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ms: Tukar ke PS aras 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ms: Tukar ke PS aras 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ms: Tiada Pra-penapisan

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

[ctx: sides]
en: One Sided
ms: Satu Sisi

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ms: Pinggir Panjang (Piawai)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ms: Pinggir Pendek (Kalih)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
ms: Bekas Atas

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
ms: Bekas Tengah

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
ms: Bekas Bawah

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
ms: Bekas Sisi

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
ms: Bekas Kiri

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
ms: Bekas Kanan

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
ms: Bekas Tengah

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
ms: Bekas Belakang

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
ms: Bekas Muka Atas

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
ms: Bekas Muka Bawah

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
ms: Bekas Kapasiti Besar

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
ms: Penindan %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
ms: Kotak Mel %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
ms: Kotak Mel Saya

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
ms: Talam %d

en: Printer Default
ms: Pencetak Lalai

note: Translators: These strings name the possible values of the * job priority option in the print dialog
en: Urgent
ms: Segera

en: High
ms: Tinggi

en: Medium
ms: Sederhana

en: Low
ms: Rendah

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
ms: Keutamaan Kerja

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
ms: Maklumat Bil

[ctx: cover page]
en: None
ms: Tiada

[ctx: cover page]
en: Classified
ms: Terhad

[ctx: cover page]
en: Confidential
ms: Sulit

[ctx: cover page]
en: Secret
ms: Rahsia

[ctx: cover page]
en: Standard
ms: Piawai

[ctx: cover page]
en: Top Secret
ms: Rahsia Besar

[ctx: cover page]
en: Unclassified
ms: Tidak Sulit

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
ms: Halaman per Helai

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
ms: Tertib Halaman

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
ms: Sebelum

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
ms: Selepas

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
ms: Cetak pada

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
ms: Cetak pada masa

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
ms: Suai %s×%s

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
ms: Profil Pencetak

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
ms: Tidak Tersedia

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
ms: Pengurusan warna tidak disediakan

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
ms: Tiada profil tersedia

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
ms: Profil tidak dinyatakan

en: Print to File
ms: Cetak ke fail

en: File
ms: Fail

en: _Output format
ms: Format _Output

en: Print to LPR
ms: Cetak ke LPR

en: Pages Per Sheet
ms: Halaman Per Helai

en: Command Line
ms: Baris Perintah

note: SUN_BRANDING
en: printer offline
ms: pencetak luar talian

note: SUN_BRANDING
en: ready to print
ms: sedia cetak

note: SUN_BRANDING
en: processing job
ms: memproses kerja

note: SUN_BRANDING
en: paused
ms: dijeda

note: SUN_BRANDING
en: unknown
ms: tidak diketahui

note: default filename used for print-to-test
en: test-output.%s
ms: output-uji.%s

en: Print to Test Printer
ms: Cetak untuk Uji Pencetak
