gtk-gnutella - en to tr translation catalogue (2648 entries)

en: Harmful version banned, upgrade required
tr: Zararlı sürüm yasaklandı, güncelleme gerekiyor

en: Connection refused
tr: Bağlantı reddedildi

en: Use an open Gnutella or G2 servent
tr: Açık bir Gnutella ya da G2 istemcisi kullan

en: Stopped, will retry with TLS (%s)
tr: Durduruldu, TLS ile yeniden denenecek (%s)

en: Stopped (%s)
tr: Durduruldu (%s)

en: Too many attempts (%u times)
tr: Çok fazla deneme (%u defa)

en: Requeued due to no push-proxy
tr: İtme vekili bulunamadığından kuyruğa eklendi

en: Requeued due to file removal
tr: Dosya silindiği için tekrar kuyruğa eklendi

en: Requeued by file info change
tr: Dosya bilgisi değişikliğinden tekrar kuyruğa eklendi

en: Duplicate download
tr: Kopya indirme

en: Nothing else to switch to
tr: Geçilecek başka bir şey yok

en: Switching (after error) to "%s"
tr: "%s" değerine geçiş (hatadan sonra)

en:  at %s
tr:  şu saatte: %s

en: Suspended (SHA1 checking)
tr: Askıya alındı (SHA1 kontrolü)

en: Ignoring requested (%s)
tr: İstek görmezden geliniyor (%s)

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Nothing more to get
tr: Alınacak bir şey yok

en: Waiting for a free chunk
tr: Alınabilecek bir parça bekleniyor

en: No more gaps to fill
tr: Doldurulacak boşluk kalmadı

en: Download queue is frozen
tr: İndirme kuyruğu dondurulmuş

en: Network buffer shortage
tr: Şebeke arabelleği yetersizliği

en: No download slot (start)
tr: İndirme oluğu yok (başlangıç)

en: Connection failed (Out of file descriptors?)
tr: Bağlantı başarısız oldu (Dosya tanımlayıcıları kalmamış olmasın?)

en: Connection failed
tr: Bağlantı başarısız

en: SHA1 mismatch detected
tr: SHA1 uyumsuzluğu tespit edildi

en: Waiting for server PROX publishing
tr: Sunucunun PROX yayınlaması bekleniyor

en: Waiting for push route
tr: İtme yolu bekleniyor

en: Push route lost
tr: İtme yolu kaybedildi

en: Ignoring Push flag
tr: İtme bayrağı görmezden geliniyor

en: No direct connection yet (%u retry) | No direct connection yet (%u retries)
tr[0]: Henüz doğrudan bağlantı yok (%u yeni teşebbüs)
tr[1]: Henüz doğrudan bağlantı yok (%u yeni teşebbüs)

en: Timeout (%u retry) | Timeout (%u retries)
tr[0]: Zaman aşımı (%u teşebbüs)
tr[1]: Zaman aşımı (%u teşebbüs)

en: Connection refused (%u retry) | Connection refused (%u retries)
tr[0]: Bağlantı reddedildi (%u teşebbüs)
tr[1]: Bağlantı reddedildi (%u teşebbüs)

en: Dup SHA1 during creation
tr: Oluşturma sırasında çift SHA1

en: Max. number of downloads reached
tr: Azami indirme sayısına ulaşıldı

en: Max. number of downloads for this host reached
tr: Bu bilgisayar için azami indirme sayısına erişildi

en: Has already enough active sources
tr: Zaten yeteri kadar aktif kaynağı var

en: download_start() failed
tr: download_start() başarısız oldu

en: Stopped (Index changed)
tr: Durduruldu (indeks değişti)

en: Explicitly requeued
tr: Açıkça kuyruğa tekrar eklendi

en: Failed (Header line too large)
tr: Başarısız (Başlık satırı çok uzun)

en: Failed (%s)
tr: Başarısız (%s)

en: Failed (Input buffer full)
tr: Başarısız (Giriş tamponu dolu)

en: Connection not kept-alive (EOF)
tr: Bağlantı zinde tutulmadı (EOF)

en: Stopped (EOF) <err_header_read_eof>
tr: Durduruldu (EOF) <err_header_read_eof>

en: Can't check resume data: %s
tr: Sürdürme verisi denetlenemedi: %s

en: Can't stat opened file: %s
tr: Açılmış dosya sorgulanamadı: %s

en: Stopped (Output file size changed)
tr: Durdu (Çıktı dosyası boyutu değişti)

en: Can't read resume data: %s
tr: Sürdürme verisi okunamadı: %s

en: Short read on resume data
tr: Sürdürmek için gereğinden az veri

en: Resuming data mismatch @ %s
tr: Veri uyumsuzluğu ardından şu konumdan sürdürülüyor: %s

en: Can't save data: %s
tr: Veri kaydedilemedi: %s

en: Partial write to file
tr: Dosyaya kısmi yazılma

en: Requeued after trimmed data
tr: Kesilmiş veri ardından tekrar kuyruğa eklendi

en: Chunk done, connection closed
tr: Parça tamamlandı, bağlantı kapatıldı

en: Switching to "%s"
tr: "%s"e geçiş

en: Requeued by competing download
tr: Eşzamanlı indirme nedeniyle kuyruğa eklendi

en: Weird HTTP status
tr: Garip HTTP durumu

en: Download was a duplicate
tr: İndirme bir kopyaydı

en: Filesize mismatch
tr: Dosya boyutu uyumsuzluğu

en: No URN on server (required)
tr: Sunucuda URN yok (gerekli)

en: No URN on server, waiting for overlap
tr: Sunucuda URN yok, kaplama bekleniyor

en: No URN on server to validate
tr: Sunucuda onaylanacak URN yok

en: TTH mismatch detected
tr: TTH uyumsuzluğu tespit edildi

en: SHA-1 mismatch detected
tr: SHA-1 uyumsuzluğu tespit edildi

en: URN fileinfo mismatch
tr: URN dosya bilgisi uyumsuzluğu

en: Discovered dup SHA1
tr: Çift SHA1 tespit edildi

en: More data to sink than expected
tr: Beklenenden fazla atılacak veri

en: Stopped data (EOF)
tr: Durduruldu (EOF)

en: Stopped data (%s)
tr: Durduruldu (%s)

en: Failed (Read error: %s)
tr: Başarısız (Okuma hatası: %s)

en: Timeout reading HTTP status
tr: HTTP durumu okuması zaman aşımına uğradı

en: Timeout reading headers
tr: Başlık okunması zaman aşımına uğradı

en: No support for Content-Encoding (%s)
tr: İçerik-Kodlama (Content-Encoding) desteklenmiyor (%s)

en: Incomplete headers during TLS upgrade
tr: TLS yükseltmesi sırasında eksik başlıklar

en: Spammer detected
tr: Spamcı tespit edildi

en: Partial file, bad HTTP keep-alive support
tr: Kısmi dosya, kötü HTTP keep-alive (zinde tutma) desteği

en: Partial file, too much data to sink (%s bytes)
tr: Kısmi dosya, çok fazla atılacak veri (%s bayt)

en: Partial file, no suitable range found yet
tr: Tamamlanmamış dosya, uygun veri aralığı henüz bulunamadı

en: Partial file on server, waiting
tr: Sunucuda tamamlanmamış dosya, bekleniyor

en: %sRequested range unavailable yet
tr: %sİstenilen veri alanı henüz müsait değil

en: Queued
tr: Kuyrukta

en:  (slot %d
tr:  (oluk %d

en: Server did not supply identification
tr: Sunucu kimlik verileri göndermedi

en: Unparseable Content-Length
tr: Ayrıştırılamayan Content-Length

en: Total/served sizes mismatch
tr: Toplam/sunulan boyutlar arası uyumsuzluk

en: Range start mismatch
tr: Alan başlaması uyumsuzluğu

en: Range end too large
tr: Alan sonu çok büyük

en: Range mismatch
tr: Veri alanı uyumsuzluğu

en: Weird server-side chunk shrinking
tr: Sunucu tarafında garip parça kısaltması

en: Content-Length mismatch
tr: Content-Length uyumsuzluğu

en: No Content-Length header
tr: Content-Length başlığı mevcut değil

en: Unexpected Content-Type
tr: Beklenmeyen içerik türü (Content-Type)

en: No Content-Type
tr: Boş içerik türü (Content-Type)

en: Search already closed
tr: Arama zaten kapatıldı

en: THEX download aborted
tr: THEX indirimi iptal edildi

en: Pipeline flow stopped
tr: Uç uca ekleme akışı durdu

en: Cannot open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Cannot resume: file gone
tr: Sürdürülemez: dosya yok artık

en: Cannot write into file: %s
tr: %s dosyasına yazılamadı

en: Stopped (Read buffer full)
tr: Durduruldu (Okuma ara belleği doldu)

en: Failed (Completed?)
tr: Başarısız (Tamamlandı mı?)

en: Could not send whole HTTP request
tr: HTTP sorgusunun tamamı yollanamadı

en: Write failed: %s
tr: Yazma başarısız oldu: %s

en: Malformed push reply
tr: Yanlış yapılandırılmış itme yanıtı

en: , inbound
tr: , içeriye giren

en: , outbound
tr: , çıkan

en: , no-pipeline
tr: , uç uca ekleme yok

en: , banning
tr: , yasaklama

en: , fake-g2
tr: , sahte-g2

en: , vendor?
tr: , sağlayıcı?

en: <Browse G2 Host %s>
tr: <%s G2 makinesine gözat>

en: <Browse Host %s>
tr: <%s makinesine gözat>

en: <THEX data for %s>
tr: <%s için THEX verileri>

en: Browse search closed
tr: Gözatma araması kapandı

en: Stopped data (EOF) <download_got_eof>
tr: Veriler durduruldu (EOF) <download_got_eof>

en: No longer connected
tr: Bağlantı koptu

en: Too many data timeouts
tr: Çok fazla veri zaman aşımı

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Requeued due to timeout
tr: Zaman aşımı yüzünden kuyruğa alındı

en: File info being freed
tr: Boşaltılmakta olan dosya verileri

en: Partial file removed
tr: Kısmi dosya kaldırıldı

en: File info being reset
tr: Dosya verileri sıfırlanmakta

en: Downloading (TR: %s)
tr: İndiriliyor (KZ: %s)

en: Seeding
tr: Sunulanlar (Seeding)

en: Computing TTH
tr: TTH hesaplanıyor

en: Computing SHA1
tr: SHA1 hesaplanıyor

en: Waiting for TTH check
tr: TTH kontrolü bekleniyor

en: Waiting for SHA1 check
tr: SHA1 hesaplanması bekleniyor

en: OK
tr: Tamam

en: failed
tr: başarısız

en: not computed yet
tr: henüz hesaplanmadı

en: Waiting for moving...
tr: Taşınma bekleniyor...

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Finished
tr: Sona erdi

en: No sources
tr: Kaynak yok

en: Queued (%u active, %u passive)
tr: Kuyrukta (%u aktif, %u pasif)

en: Waiting
tr: Bekliyor

en: Querying DHT
tr: DHT sorgulanıyor

en: Pending DHT query
tr: DHT sorgusu bekleniyor

en: %u/%u successful DHT lookup | %u/%u successful DHT lookups
tr[0]: %u/%u başarılı DHT araması
tr[1]: %u/%u başarılı DHT araması

en: %u DHT lookup | %u DHT lookups
tr[0]: %u DHT araması
tr[1]: %u DHT araması

en: Got %d host from %s | Got %d hosts from %s
tr[0]: %d makine %s bilgisayar arabelleğinden alındı
tr[1]: %d makine %s bilgisayar arabelleğinden alındı

en: Connecting to web cache %s
tr: %s web makine arabelleğine bağlanılıyor

en: Bootstrapping from %s
tr: %s konumundan ön yükleme.

en: Shutdown (%s)
tr: Kapanıyor (%s)

en: Got %d connection pong | Got %d connection pongs
tr[0]: %d bağlantı pong'u alındı
tr[1]: %d bağlantı pong'u alındı

en: Gnet connections disabled
tr: Gnet bağlantıları devre dışı

en: Connection not compressed
tr: Bağlantı sıkıştırılmamış

en: Too many G2 hubs (%u max)
tr: Çok fazla G2 hub'ı (azami %u)

en: Too many leaves (%d max)
tr: Çok fazla yaprak (azami %d)

en: Too many ultra nodes (%d max)
tr: Çok fazla ultra düğüm (azami %d)

en: Rejected normal node (%d max)
tr: Normal düğüm reddedildi (azami %d)

en: Rejected leaf node
tr: Yaprak düğümü reddediliyor

en: Too many nodes (%d max)
tr: Çok fazla düğüm (azami %d)

en: Sent shielded indication
tr: Kalkan/güvenlik duvarı arkasında olduğunu belirtti

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unstable IP address
tr: Kararsız İP adresi

en: Servent version appears unstable
tr: İstemci sürümü kararsız görünüyor

en: No vendor string supplied
tr: Sağlayıcı (yazılım) verisi göndermedi

en: Not connecting: %s
tr: Bağlanılmıyor: %s

en: Cannot setup compressing TX stack
tr: TX yığınının sıkıştırılması kurulamadı

en: Sent crawling info
tr: Tarayıcıya bilgi gönderildi

en: Got BYE %d %.*s
tr: BYE alındı %d %.*s

en: Weird HELLO %s
tr: Garip HELLO %s

en: HELLO %s error %d (%s)
tr: HELLO %s hatası %d (%s)

en: Shielded node
tr: Güvenlik duvarı arkasında düğüm

en: Protocol not acceptable
tr: Kabul edilemez protokol

en: Conflict
tr: Çatışma

en: Upgrade Header Missing
tr: Yükseltme Başlığı Eksik

en: Servent Shutdown
tr: İstemci kapanıyor

en: Not a network member
tr: Şebeke üyesi değil

en: Need a G2 Hub
tr: Bir G2 hub'ı lazım

en: Too frequent crawling
tr: Çok sık tarama

en: Already connected to this GUID
tr: Bu GUİD'yle zaten bağlantımız var

en: Vendor would exceed %d%% of our slots
tr: Sağlayıcı oluklarımızın şu oranını geçerdi: %%%d

en: Reserved slot
tr: Ayrılmış oluk

en: High Outdegree and Dynamic Querying Required
tr: Yüksek bağlantı sayısı ve Dinamik Sorgulama gerekli

en: Cannot connect to a crawler
tr: Tarayıcıya bağlanılamaz

en: Not becoming a leaf node
tr: Yaprak düğümü olmayacak

en: Failed (Cannot send %s: %s)
tr: Başarısız (%s:%s yollanamıyor)

en: Failed (Cannot send %s atomically)
tr: Başarısız (%s bir bütün olarak gönderilemedi)

en: Failed (Header line too long)
tr: Başarısız (Başlık satırı çok uzun)

en: Failed (Input Exception)
tr: Başarısız (Giriş istisnası)

en: Failed (Input error: %s)
tr: Başarısız (Giriş hatası: %s)

en: Failed (EOF)
tr: Başarısız (Dosya sonu - EOF)

en: Failed (Extra HELLO data)
tr: Başarısız (Ekstra HELLO verisi)

en: Pseudo UDP node
tr: Sözde UDP düğümü

en: Pseudo semi-reliable UDP node
tr: Sözde yarı güvenilir UDP düğümü

en: Pseudo G2 UDP node
tr: Sözde G2 UDP düğümü

en: Pseudo DHT node
tr: Sözde DHT düğümü

en: Already connected
tr: Zaten bağlı

en: Limited connection
tr: Sınırlı bağlantı

en: Write error during HELLO
tr: HELLO sırasında yazma hatası

en: Write error during HELLO: %s
tr: HELLO sırasında yazma hatası: %s

en: Connection reset during HELLO
tr: HELLO sırasında bağlantı sıfırlandı

en: Kicked: %s message too big (%d bytes)
tr: Kovuldu: %s mesajı çok büyük (%d bayt)

en: Kicked: %s message too big (>= 64KiB limit)
tr: Kovuldu: %s mesajı çok büyük (>= 64KiB sınırı)

en: Leaf
tr: Yaprak

en: Ultrapeer
tr: Ultraeş

en: Legacy
tr: Kalıt

en: Crawler
tr: Tarayıcı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Read failed (Input Exception)
tr: Okuma başarısız (Giriş hatası)

en: Read error: %s
tr: Okuma hatası: %s

en: Must wait %u more seconds before resending "What's New"
tr: "Yeni olanlar" sorgusunu tekrar göndermeden önce %u saniye beklemeniz lâzım

en: mkdir("%s") failed: %m
tr: mkdir("%s") başarısız oldu: %m

en: Can't find your home directory!
tr: Ev klasörünüz bulunamadı!

en: $GTK_GNUTELLA_DIR must point to an absolute path!
tr: $GTK_GNUTELLA_DIR mutlak bir yola işaret etmelidir!

en: creating configuration directory "%s"
tr: yapılandırma klasörü oluşturuluyor "%s"

en: creating directory "%s" for %s
tr: "%s" klasörü %s için oluşturuluyor

en: Another gtk-gnutella supervisor is running as PID %lu
tr: Başka bir gtk-gnutella gözetmeni PID %lu olarak çalışmaktadır

en: Another gtk-gnutella is running as PID %lu
tr: Başka bir gtk-gnutella PID %lu olarak çalışmaktadır

en: Cannot proceed without valid configuration directory
tr: Geçerli bir yapılandırma klasörü olmadan devam edilemez

en: Failed to create IPv4 UDP socket
tr: İPv4 UDP soketi oluşturulamadı

en: Failed to create IPv6 UDP socket
tr: İPv6 UDP soketi oluşturulamadı

en: Failed to create local socket
tr: Yerel soket oluşturulamadı

en: Read error
tr: Okuma hatası

en: Got EOF
tr: EOF (dosya sonu) alındı

en: TLS handshake failed
tr: TLS anlaşması başarısız oldu

en: Connection locally failed
tr: Bağlantı yerel olarak başarısız oldu

en: Write failed (Input Exception)
tr: Yazma başarısız oldu (Giriş istisnası)

en: Looking for UDP host cache %s
tr: %s UDP makine arabelleği aranıyor

en: Sent ping to UDP host cache %s:%u
tr: UDP makine arabelleğine ping gönderildi %s:%u

en: Got %d host from UDP host cache %s | Got %d hosts from UDP host cache %s
tr[0]: %d makine %s UDP bilgisayar arabelleğinden alındı
tr[1]: %d makine %s UDP bilgisayar arabelleğinden alındı

en: Connect back timeout
tr: Geri bağlanım zaman aşımına uğradı

en: Request timeout
tr: İstek zaman aşımı

en: Timeout waiting for follow-up
tr: Devam beklemesi zaman aşımına uğradı

en: Lifetime expired
tr: Ömrünü doldurdu

en: No reason given
tr: Herhangi bir sebep gösterilmemiş

en: Bad Request
tr: Kötü istek

en: Header too large
tr: Çok büyük başlık

en: Input buffer full
tr: Giriş tamponu dolu

en: Extra data after HTTP header
tr: HTTP başlığının ardından ilâve veri

en: Unable to send GIV
tr: GIV gönderilemiyor

en: Not Found
tr: Bulanamadı

en: File was modified
tr: Dosya değiştirilmiş

en: File index/name mismatch
tr: Dosya indeksi/ismi uyumsuzluğu

en: URN Not Found (urn:sha1)
tr: URN bulunamadı (urn:sha1)

en: SHA1 is being recomputed
tr: SHA1 yeniden hesaplanmakta

en: Library being rebuilt
tr: Kütüphane yeniden yapılandırılmakta

en: Malformed URN in /uri-res/N2R request
tr: /uri-res/N2R isteğinde yanlış yapılandırılmış URN

en: Malformed URN in /uri-res/N2X request
tr: /uri-res/N2X isteğinde yanlış yapılandırılmış URN

en: TTH is being computed
tr: TTH hesaplanmakta

en: <Browse Host Request>
tr: <Kişiye Gözatma Talebi>

en: Browse Host Disabled
tr: Kişiye Gözat devre dışı

en: Browsing abuse detected
tr: Göz atma istismarı tespit edildi

en: Browsing throttled
tr: Göz atma sınırlandı

en: Redirected to %s:%u
tr: %s:%u konumuna yönlendirildi

en: Not Modified
tr: Değiştirilmemiş

en: Stalling upload replaced
tr: Duraklayan gönderme yenilendi

en: Could not send whole HTTP status
tr: Tüm HTTP durumu gönderilemedi

en: Already downloading this file
tr: Bu dosya zaten indirilmekte

en: Malformed Range request
tr: Yanlış yapılandırılmış alan isteği

en: Requested range not satisfiable
tr: İstenilen veri alanı mevcut değil

en: Requested range not available yet
tr: İstenilen veri alanı henüz müsait değil

en: Queue full
tr: Kuyruk dolu

en: Another connection is still active
tr: Başka bir bağlantı hâlâ faaldir

en: %s not honoured; removed from PARQ queue
tr: %s görmezden gelindi, PARQ kuyruğundan kaldırıldı

en: Minimum retry delay
tr: Asgari tekrar deneme aralığı

en: Queued (slot %d, ETA: %s)
tr: Kuyrukta (oluk %d, ETA: %s)

en: Not Acceptable
tr: Kabul edilemez

en: <Browse Host %sRequest> [%s%s%s]
tr: <Makineye gözatma %stalebi> [%s%s%s]

en: query hits
tr: sorgu isabetleri

en: , deflate
tr: , sıkıştırılmış

en: , chunked
tr: , parçalar hâlinde

en: THEX failure
tr: THEX başarısızlığı

en: Cannot send whole HTTP status after OPTIONS
tr: OPTIONS ardından tüm HTTP durumu gönderilemez

en: EOF while sinking
tr: Atılma sırasında EOF (dosya sonu)

en: Read error while sinking: %m
tr: Atılma sırasında okuma hatası: %m

en: Content Too Large
tr: Fazla Geniş İçerik

en: Unknown/Missing Protocol Tag
tr: Bilinmeyen/Eksik protokol etiketi

en: Missing Host Header
tr: Host başlığı eksik

en: Not Implemented
tr: Destek programlanmamış

en: Bad URI
tr: Yanlış URI

en: Bad Path
tr: Yanlış yol

en: No Content Allowed
tr: Hiçbir içeriğe izin verilmemiş

en: Sharing currently disabled
tr: Paylaşım şu anda devre dışı bırakılmış

en: Write exception
tr: Yazma istisnası

en: File read error: %s
tr: Dosya okuma hatası: %s

en: File EOF?
tr: Dosya sonu mu (EOF)?

en: Data write error: %s
tr: Veri yazma hatası: %s

en: No bytes written, source may be gone
tr: Hiç bir bayt yazılmadı, kaynak gitmiş olabilir

en: Special read error: %s
tr: Özel okuma hatası: %s

en: Explicitly killed
tr: Açıkça sonlandırıldı

en: IP denying uploads
tr: İP gönderme yapmayı reddediyor

en:  - Newer versions available: release %s / from git %s
tr:  - Yeni sürümler mevcuttur: versiyon %s / git'ten %s

en:  - Newer version available: release %s
tr:  - Yeni bir sürüm mevcuttur: sürüm %s

en:  - Newer version available: from git %s
tr:  - Yeni bir sürüm mevcuttur: git'ten %s

en: Routing errors
tr: Yönlendirme hataları

en: Routing table chunks
tr: Yönlendirme tablosundaki parçalar

en: Routing table message capacity
tr: Yönlendirme tablosu mesaj kapasitesi

en: Routing table message count
tr: Yönlendirme tablosundaki parça sayısı

en: Routing through transient node avoided
tr: Geçici düğüm üzerinden yönlendirilmeden kaçınıldı

en: Duplicates with higher TTL
tr: Daha yüksek TTL'li kopyalar

en: SPAM SHA1 database hits
tr: SPAM SHA1 isabetleri

en: SPAM filename and size hits
tr: SPAM dosya adı ve boyutu isabetleri

en: SPAM fake hits
tr: SPAM hile dosya isabetleri

en: SPAM duplicate hits
tr: SPAM kopya isabetleri

en: SPAM dynamically caught hostile IP addresses
tr: SPAM dinamik olarak yakalanan kötücül İP adresleri

en: SPAM dynamically caught hostile IP held
tr: SPAM saklanan dinamik olarak yakalanmış kötücül İP adresleri

en: SPAM spotted spamming IP addresses held
tr: SPAM tutulan tespit edilmiş spamcı İP adresleri

en: Searches to local DB
tr: Yerel veritabanında aramalar

en: Hits on local DB
tr: Yerel veritabanına isabetler

en: Hits on local partial files
tr: Yerel tamamlanmamış dosyalara isabetler

en: Hits on "what's new?" queries
tr: "Yeni olanlar" sorgularına isabetler

en: Query hits received for local queries
tr: Yerel sorgular için alınan sorgu isabetleri

en: G2 searches to local DB
tr: Yerel veritabanına G2 aramaları

en: G2 hits on local DB
tr: Yerel veritabanında G2 isabetleri

en: G2 hits on local partial files
tr: Yerel kısmi dosyalara G2 isabetleri

en: Hits on aliased queries
tr: takma sorgulardaki isabetler

en: Query hits received for OOB-proxied queries
tr: OOB vekilli sorgular için alınan sorgu isabetleri

en: Queries requesting OOB hit delivery
tr: OOB isabet teslimi talep eden sorgular

en: Stripped OOB flag on queries
tr: Sorgulardan kaldırılan OOB bayrağı

en: Ignored OOB queries due to unclaimed hits
tr: Talep edilmeyen isabetler sebebiyle görmezden gelinen OOB (bant dışı) sorguları

en: Duplicate OOB-proxied queries
tr: Kopya OOB vekilli sorgular

en: OOB hits received for OOB-proxied queries
tr: OOB vekilli sorgular için alınan OOB isabetleri

en: OOB hits bearing alien IP address
tr: Yabancı İP adresi taşıyan OOB isabetleri

en: OOB hits ignored due to identified spamming address
tr: Bilinen spamcı adresi nedeniyle görmezden gelinen OOB isabetleri

en: OOB hits ignored due to unsecure promise from known secure host
tr: Bilinen güvenli makineden güvensiz söz verme sebebiyle görmezden gelinen OOB isabetleri

en: OOB hits we claimed after notification
tr: Bildirimden sonra talep ettiğimiz OOB isabetleri

en: OOB hits subset that we claimed securely
tr: Güvenli bir şekilde talep ettiğimiz OOB isabetleri alt kümesi

en: OOB hit-notifications discarded due to popularity
tr: Popülarite sebebiyle atılan OOB isabet bildirimleri

en: OOB hit-notifications processed under tight bandwidth
tr: Dar bant genişliği altında işlenen OOB isabet bildirimleri

en: Notifications sent for local OOB hits
tr: Yerel OOB isabetleri için gönderilen bildirimler

en: Notifications reliably sent for local OOB hits
tr: Yerel OOB isabetleri için güvenilir bir şekilde gönderilen bildirimler

en: Claimed locally-generated OOB hits
tr: Talep edilen yerel olarak oluşturulmuş OOB isabetleri

en: Claimed locally-generated reliable OOB hits
tr: Talep edilen yerel olarak oluşturulmuş güvenilir OOB isabetleri

en: Unclaimed locally-generated OOB hits
tr: Talep edilmeyen yerel olarak oluşturulmuş OOB isabetleri

en: Unclaimed locally-generated reliable OOB hits
tr: Talep edilmeyen yerel olarak oluşturulmuş güvenilir OOB isabetleri

en: Partially claimed locally-generated OOB hits
tr: Kısmi olarak talep edilen yerel olarak oluşturulmuş OOB isabetleri

en: Partially claimed locally-generated reliable OOB hits
tr: Kısmi olarak talep edilen yerel olarak oluşturulmuş güvenilir OOB isabetleri

en: Expired delivery for local OOB hits
tr: Yerel OOB isabetleri için ömrü bitmiş teslimat

en: Expired delivery for local reliable OOB hits
tr: Yerel güvenilir OOB isabetleri için ömrü bitmiş teslimat

en: Spurious OOB hit claiming received
tr: Sahte OOB isabet talebi alındı

en: Unrequested OOB hits received
tr: Talep edilmeden alınan OOB isabetleri

en: Received query hits for untracked queries
tr: İzlenmeyen sorgular için alınan sorgu isabetleri

en: Tracked query MUIDs
tr: İzlenen eşsiz mesaj kimlikleri (MUİD)

en: Compacted queries
tr: Sıkıştırılmış sorgular

en: Bytes saved by compacting
tr: Sıkıştırılmayla tasarruf edilen baytlar

en: UTF8 queries
tr: UTF8 sorgular

en: SHA1 queries
tr: SHA1 sorgular

en: "What's New?" queries
tr: "Yeni olanlar" sorguları

en: UTF8 G2 queries
tr: UTF8 G2 sorguları

en: SHA1 G2 queries
tr: SHA1 G2 sorguları

en: Queries with aliased words
tr: Takma kelimeler ile sorgular

en: GUESS queries
tr: GUESS sorguları

en: GUESS queries (0.2)
tr: GUESS sorguları (0.2)

en: GUESS link cache size
tr: GUESS bağlantı ara bellek boyutu

en: GUESS cached query keys held
tr: GUESS tutulan sorgu anahtarları

en: GUESS cached 0.2 hosts held
tr: GUESS tutulan 0.2 bilgisayarları

en: GUESS cached G2 hosts held
tr: GUESS arabellekteki tutulan G2 makineleri

en: GUESS locally generated queries
tr: GUESS yerel olarak oluşturulan sorgular

en: GUESS currently running queries
tr: GUESS şu anda etkin olan sorgular

en: GUESS hits received for locally generated queries
tr: GUESS yerel olarak oluşturulan sorgulara erişimler

en: GUESS ultra nodes queried
tr: GUESS sorgulanan ultra düğümler

en: GUESS ultra nodes sending back an acknowledgment
tr: GUESS geri onay gönderen ultra düğümler

en: GUESS G2 nodes queried
tr: GUSS sorgulanan G2 düğümleri

en: GUESS G2 nodes sending back an acknowledgment
tr: GUESS geri onay gönderen G2 düğümleri

en: Throttled local push messages
tr: Kısılmış yerel itme mesajları

en: Throttled received push messages
tr: Kısılmış alınan itme mesajları

en: Broadcasted push messages
tr: Yayınlanan itme mesajları

en: Push-proxy UDP relayed messages
tr: İtme vekilince yönlendirilen UDP mesajları

en: Push-proxy TCP relayed messages
tr: İtme vekilince yönlendirilen TCP mesajları

en: Push-proxy TCP for FW<->FW transfers
tr: GD<->GD transferleri için TCP itme vekili

en: Push-proxy broadcasted messages
tr: Yayınlanan itme vekili mesajları

en: Push-proxy found un-proxied local route
tr: İtme vekili vekilsiz yerel bir yol buldu

en: Push-proxy lookup failures
tr: İtme vekili danışma başarısızlıkları

en: Push relayed via local route
tr: İtme yerel yol ile yönlendirildi

en: Push relayed via routing table
tr: İtme yönlendirme tablosuyla yönlendirildi

en: Locally generated dynamic queries
tr: Yerel olarak oluşturulan dinamik sorgular

en: Leaf-generated dynamic queries
tr: Yapraklar tarafından oluşturulan dinamik sorgular

en: OOB-proxied leaf queries
tr: OOB vekilli yaprak sorguları

en: Fully completed dynamic queries
tr: Eksiksiz tamamlanan dinamik sorgular

en: Partially completed dynamic queries
tr: Kısmen tamamlanan dinamik sorgular

en: Dynamic queries ended with no results
tr: Sonuçsuz sona eren dinamik sorgular

en: Fully completed dynamic queries getting late results
tr: Gecikmiş cevap alan eksiksiz tamamlanmış dinamik sorgular

en: Dynamic queries with partial late results
tr: Kısmi geç sonuçları bulunan dinamik sorgular

en: Dynamic queries completed by late results
tr: Geç sonuçlarla tamamlanan dinamik sorgular

en: Queries seen from GTKG
tr: GTKG'den görülen sorgular

en: Queries seen from GTKG that were re-queries
tr: GTKG'nın gördüğü tekrar olan sorgular

en: Queries advertising support of GGEP "H"
tr: GGEP "H" desteği bildiren sorgular

en: Queries advertising support of semi-reliable UDP
tr: Yarı güvenilir UDP desteği bildiren sorgular

en: GIV callbacks received
tr: Alınan GİV geri çağrıları

en: GIV discarded due to no suitable download
tr: Uygun indirme bulunmadığı için atılan GİV

en: QUEUE callbacks received
tr: Alınan QUEUE geri çağrıları

en: QUEUE discarded due to no suitable download
tr: Uygun indirme bulunmadığı için atılan QUEUE

en: File descriptors banned running count
tr: Yasaklı dosya tanımlayıcısı sayısının toplamı

en: UDP read-ahead datagram running count
tr: UDP önceden okuma veri birimi, toplam sayı

en: UDP read-ahead datagram running bytes
tr: UDP önceden okuma veri birimi, bayt olarak toplam boyut

en: UDP read-ahead datagram "old" processed
tr: UDP önceden okuma veri birimi işlenen "eskiler"

en: UDP read-ahead datagram max count
tr: UDP önceden okuma veri birimi azami sayısı

en: UDP read-ahead datagram max bytes
tr: UDP önceden okuma veri birimi azami bayt

en: UDP read-ahead datagram max delay
tr: UDP önceden okuma veri birimi azami gecikme

en: UDP push messages received for FW<->FW connections
tr: GD<->GD bağlantıları için alınan UDP itme mesajları

en: UDP push messages requesting FW<->FW connection with ourselves
tr: Bizimle GD<->GD bağlantısı talep eden UDP itme mesajları

en: UDP push messages patched for FW<->FW connections
tr: GD<->GD (güvenlik duvarı) bağlantıları için yamalanmış UDP itme mesajları

en: UDP UHC pings received
tr: UDP alınan UHC pingleri

en: UDP UHC pongs sent
tr: UDP gönderilen UHC pongları

en: UDP messages with bogus source IP
tr: Bozuk kaynak İP adresi içeren UDP mesajları

en: UDP messages from shunned IP (discarded)
tr: Kaçınılan IP'den UDP mesajları (görmezden gelinir)

en: UDP truncated incoming messages
tr: UDP içeriye gelen kesilmiş mesajlar

en: Alien UDP messages (non-Gnutella)
tr: Yabancı UDP mesajları (Gnutella'dan olmayan)

en: Unprocessed UDP Gnutella messages
tr: İşlenmeyen Gnutella UDP mesajları

en: Compressed UDP messages enqueued
tr: Kuyruğa eklenen sıkıştırılmış UDP mesajları

en: Compressed UDP messages received
tr: Alınan sıkıştırılmış UDP mesajları

en: Candidates for UDP message compression
tr: UDP mesaj sıkıştırması adayları

en: Uncompressed UDP messages due to no gain
tr: Kazanım olmadığı için sıkıştırılmayan UDP mesajları

en: Ambiguous UDP messages received
tr: Alınan belirsiz UDP mesajları

en: Ambiguous UDP messages inspected more deeply
tr: Daha derin incelenen belirsiz UDP mesajları

en: Ambiguous UDP messages handled as semi-reliable UDP
tr: Yarı güvenilir UDP olarak ele alınan belirsiz UDP mesajları

en: Semi-reliable UDP total messages given for transmission
tr: Yarı güvenilir UDP iletim için verilen toplam mesajlar

en: Semi-reliable UDP total messages deflated
tr: Yarı güvenilir UDP toplam sıkıştırılmış mesajlar

en: Semi-reliable UDP total messages unsent
tr: Yarı güvenilir UDP toplam gönderilmeyen mesajlar

en: Semi-reliable UDP total messages dropped due to temporary ban
tr: Yarı güvenilir UDP geçici yasaklama nedeniyle görmezden gelinen toplam mesajlar

en: Semi-reliable UDP total messages sent to known responsive hosts
tr: Yarı güvenilir UDP bilinen cevap veren makinelere gönderilen toplam mesajlar

en: Semi-reliable UDP total messages partially sent due to clogging
tr: Yarı güvenilir UDP tıkanma sebebiyle kısmen gönderilen toplam mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages flushed before lingering
tr: Beklemeden önce temizlenen yarı güvenilir UDP iletim için verilen güvenli mesajlar

en: Semi-reliable UDP TX messages currently lingering
tr: Güncel olarak bekleyen yarı güvenilir UDP TX mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable messages given for transmission
tr: Yarı güvenilir UDP iletim için verilen güvenli mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages correctly transmited
tr: Yarı güvenilir UDP doğru aktarılan güvenilir mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages fully acknowledged whilst lingering
tr: Beklemedeyken tamamen teyit edilen yarı güvenilir UDP güvenilir mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages not fully sent
tr: Tamamen gönderilmeyen yarı güvenilir UDP güvenilir mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages partially acknowledged
tr: Kısmen teyit edilen yarı güvenilir UDP güvenilir mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable messages with no acknowledgment at all
tr: Hiç teyit edilmeyen yarı güvenilir UDP güvenilir mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 1 fragment sent
tr: 1 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 2 fragments sent
tr: 2 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 3 fragments sent
tr: 3 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 4 fragments sent
tr: 4 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 5 fragments sent
tr: 5 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 6 fragments sent
tr: 6 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 7 fragments sent
tr: 7 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 8 fragments sent
tr: 8 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 9 fragments sent
tr: 9 parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 10+ fragments sent
tr: 10+ parçası gönderilmiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 1 fragment unsent
tr: 1 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 2 fragments unsent
tr: 2 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 3 fragments unsent
tr: 3 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 4 fragments unsent
tr: 4 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 5 fragments unsent
tr: 5 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 6 fragments unsent
tr: 6 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 7 fragments unsent
tr: 7 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 8 fragments unsent
tr: 8 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 9 fragments unsent
tr: 9 parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP reliable TX with 10+ fragments unsent
tr: 10+ parçası gönderilmemiş yarı güvenilir UDP güvenilir TX

en: Semi-reliable UDP unreliable TX with 1 fragment
tr: 1 parçalı yarı güvenilir UDP güvenilmez TX

en: Semi-reliable UDP unreliable TX with 2 fragments
tr: 2 parçalı yarı güvenilir UDP güvenilmez TX

en: Semi-reliable UDP unreliable TX with 3+ fragments
tr: 3+ parçalı yarı güvenilir UDP güvenilmez TX

en: Semi-reliable UDP fragments sent
tr: Yarı güvenilir UDP yollanan parçalar

en: Semi-reliable UDP fragments resent
tr: Yarı güvenilir UDP tekrar yollanan parçalar

en: Semi-reliable UDP fragments sent whilst lingering
tr: Beklemedeyken gönderilen yarı güvenilir UDP parçaları

en: Semi-reliable UDP fragments resent whilst lingering
tr: Beklemedeyken tekrar gönderilen yarı güvenilir UDP parçaları

en: Semi-reliable UDP reliable fragments sent
tr: Yarı güvenilir UDP güvenilir yollanan parçalar

en: Semi-reliable UDP unreliable fragments sent
tr: Yarı güvenilir UDP güvenilmez yollanan parçalar

en: Semi-reliable UDP fragment sendings avoided
tr: Yarı güvenilir UDP yollanılması önlenen parçalar

en: Semi-reliable UDP fragments sent too many times
tr: Yarı güvenilir UDP fazla kez yollanan parçalar

en: Semi-reliable UDP fragments not resent whilst lingering
tr: Beklemedeyken tekrar gönderilmeyen yarı güvenilir UDP parçaları

en: Semi-reliable UDP total acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan toplam teyitler

en: Semi-reliable UDP cumulative acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan kümülatif teyitler

en: Semi-reliable UDP extended acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan genişletilmiş teyitler

en: Semi-reliable UDP acknowledgments received whilst lingering
tr: Yarı güvenilir UDP beklemedeyken alınan teyitler

en: Semi-reliable UDP spurious acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan sahte teyitler

en: Semi-reliable UDP invalid acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan geçersiz teyitler

en: Semi-reliable UDP acknowledgments re-queued for sending
tr: Yarı güvenilir UDP gönderilmek için tekrar kuyruğa konulan teyitler

en: Semi-reliable UDP plain acknowledgments dropped
tr: Yarı güvenilir UDP görmezden gelinen sade teyitler

en: Semi-reliable UDP enhanced acknowledgments dropped
tr: Yarı güvenilir UDP görmezden gelinen gelişmiş teyitler

en: Semi-reliable UDP plain acknowledgments transmitted
tr: Yarı güvenilir UDP aktarılmış sade teyitler

en: Semi-reliable UDP cumulative acknowledgments transmitted
tr: Yarı güvenilir UDP kümülatif aktarılmış teyitler

en: Semi-reliable UDP extended acknowledgments transmitted
tr: Yarı güvenilir UDP aktarılmış genişletilmiş teyitler

en: Semi-reliable UDP EARs sent
tr: Yarı güvenilir UDP gönderilen EAR'ler

en: Semi-reliable UDP too many EARs sent
tr: Yarı güvenilir UDP çok fazla gönderilen EAR'ler

en: Semi-reliable UDP EAR not resent whilst lingering
tr: Yarı güvenilir UDP beklerken tekrar gönderilmeyen EAR'ler

en: Semi-reliable UDP EAR negative acknowledgments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan EAR negatif teyitler

en: Semi-reliable UDP acknowledgments received after sending EARs
tr: Yarı güvenilir UDP EAR gönderildikten sonra alınan teyitler

en: Semi-reliable UDP fragments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan UDP parçaları

en: Semi-reliable UDP duplicate fragments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan çift parçalar

en: Semi-reliable UDP unreliable fragments received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez parçalar

en: Semi-reliable UDP dropped received fragments
tr: Yarı güvenilir UDP alınan ve çöpe atılan parçalar

en: Semi-reliable UDP fragments received whilst lingering
tr: Yarı güvenilir UDP beklenirken alınan parçalar

en: Semi-reliable UDP RX messages currently lingering
tr: Yarı güvenilir UDP güncel olarak beklemedeki RX mesajları

en: Semi-reliable UDP messages expired before re-assembly
tr: Yarı güvenilir UDP yeniden birleştirme öncesi ömrü dolan mesajlar

en: Semi-reliable UDP messages re-assembled completely
tr: Yarı güvenilir UDP tamamen yeniden birleştirilen mesajlar

en: Semi-reliable UDP messages inflated successfully
tr: Yarı güvenilir UDP sıkıştırılması başarıyla açılmış mesajlar

en: Semi-reliable UDP messages inflated incorrectly
tr: Yarı güvenilir UDP sıkıştırılması yanlış açılmış mesajlar

en: Semi-reliable UDP unreliable messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez mesajlar

en: Semi-reliable UDP empty messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan boş mesajlar

en: Semi-reliable UDP reliable RX 1-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 1 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 2-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 2 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 3-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 3 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 4-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 4 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 5-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 5 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 6-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 6 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 7-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 7 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 8-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 8 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 9-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 9 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 10+-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilir RX 10+ parça mesajları

en: Semi-reliable UDP unreliable RX 1-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez RX 1 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP unreliable RX 2-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez RX 2 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP unreliable RX 3+-frag messages received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez RX 3+ parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 2-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 2 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 3-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 3 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 4-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 4 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 5-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 5 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 6-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 6 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 7-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 7 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 8-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 8 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 9-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilir RX 9 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP reliable RX 10+-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP alınan güvenilmez RX 10+ parça mesajları

en: Semi-reliable UDP unreliable RX 2-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilmez RX 2 parça mesajları

en: Semi-reliable UDP unreliable RX 3+-frag messages expired
tr: Yarı güvenilir UDP ömrü bitmiş güvenilmez RX 3+ parça mesajları

en: Semi-reliable UDP total acknowledgments sent
tr: Yarı güvenilir UDP yollanan toplam teyitler

en: Semi-reliable UDP cumulative acknowledgments sent
tr: Yarı güvenilir UDP yollanan kümülatif teyitler

en: Semi-reliable UDP extended acknowledgments sent
tr: Yarı güvenilir UDP yollanan genişletilmiş teyitler

en: Semi-reliable UDP avoided acknowledgment sendings
tr: Yarı güvenilir UDP önlenen teyit gönderimleri

en: Semi-reliable UDP flushing pending ACKs on duplicate fragment
tr: Yarı güvenilir UDP yinelenen parçadaki ACK'ler beklenirken temizleme

en: Semi-reliable UDP re-acknowledging received fragments after EAR
tr: Yarı güvenilir UDP EAR'den sonra alınan parçalar teyit ediliyor

en: Semi-reliable UDP re-acknowledging received fragments after duplicate
tr: Yarı güvenilir UDP kopyadan sonra alınan parçalar tekrar teyit ediliyor

en: Semi-reliable UDP re-acknowledging received fragments before expiration
tr: Yarı güvenilir UDP ömürleri bitmeden alınan parçalar tekrar teyit ediliyor

en: Semi-reliable UDP resent ACKs during re-acknowledging
tr: Yarı güvenilir UDP tekrar teyit esnasında yeniden yollanan ACK'ler

en: Semi-reliable UDP EARs received
tr: Yarı güvenilir UDP alınan EAR'ler

en: Semi-reliable UDP EARs received for unknown message
tr: Yarı güvenilir UDP bilinmeyen mesaj için alınan EAR'ler

en: Semi-reliable UDP EARs received whilst lingering
tr: Yarı güvenilir UDP beklerken alınan EAR'ler

en: Semi-reliable UDP fragments from hostile IP addresses
tr: Yarı güvenilir UDP kötücül İP adreslerinden gelen parçalar

en: UDP G2 hits rerouted to hub for delivery
tr: UDP teslim için hub'a tekrar yönlendirilmiş G2 isabetleri

en: UDP G2 hits undelivered
tr: UDP teslim edilmemiş G2 isabetleri

en: Consolidated servers (after GUID and IP address linking)
tr: Konsolide sunucular (GUİD ve İP adresi eşleşmesinden sonra)

en: Duplicate downloads found during server consolidation
tr: Sunucu konsolide edilirken bulunan çift indirmeler

en: Discovered server GUIDs
tr: Keşfedilen sunucu GUİD'leri

en: Changed server GUIDs
tr: Değişmeye uğrayan sunucu GUİD'leri

en: Detected GUID collisions
tr: Tespit edilen GUİD çarpışmaları

en: Detected collisions with our own GUID
tr: Bizim GUİD'mizle tespit edilen çarpışmalar

en: GUID dynamically banned
tr: GUİD dinamik olarak yasaklandı

en: Firewalled node info for known hosts received in upload requests
tr: Gönderme isteklerinde bilinen bilgisayarlar için güvenlik duvarı arkasında düğüm bilgisi

en: Revitalized PUSH routes
tr: Tekrar canlandırılan itme yolları

en: Collected new PUSH proxies from other query hits
tr: Diğer sorgu isabetlerinden toplanan yeni İTME vekilleri

en: Attempted download resource switching on completion
tr: Tamamlanma ardından indirme kaynak değiştirme teşebbüsü

en: Attempted download resource switching after error
tr: Hata sonrası indirme kaynağı değiştirme teşebbüsü

en: Successful download resource switching (all kind)
tr: Başarılı indirme kaynağı değiştirmesi (her tür)

en: Successful download resource switching between plain files
tr: Başarılı dosyalar arası indirme kaynağı değiştirmeleri

en: Successful download resource switching after error
tr: Hata sonrası başarılı indirme kaynağı (dosya) değiştirmesi

en: Actively queued after resource switching attempt
tr: Kaynak değiştirme teşebbüsü ardından aktif bir şekilde kuyruğa eklendi

en: Sunk HTTP reply data on error codes
tr: HTTP cevap verileri hata kodu nedeniyle atıldı

en: Ignored downloaded data
tr: İndirilen veri görmezden gelindi

en: Ignoring requested after data mismatch
tr: İstenen veri uyumsuzluğu ardından görmezden geliniyor

en: Ignoring requested to preserve connection
tr: İstenen bağlantıyı korumak için görmezden geliniyor

en: Ignoring requested due to aggressive swarming
tr: Agresif çoklu indirme nedeniyle görmezden gelinenler

en: Ignoring refused (data too large or server too slow)
tr: Reddedilen görmezden gelmeler (veriler çok büyük veya sunucu çok yavaş)

en: Client resource switching (all detected)
tr: İstemci kaynak değiştirmeleri (tüm tespitler)

en: Client resource switching between plain files
tr: İstemciler tarafından istenen dosyalar için kaynak değiştirmeleri

en: Client follow-up request after HTTP error was returned
tr: HTTP hatası yollanmasını izleyen istemci isteği

en: PARQ client resource switching in slots (SHA-1 based)
tr: PARQ oluklarda istemcinin kaynak değiştirmesi (SHA-1 değerine dayalı)

en: PARQ client retry-after violation
tr: PARQ istemcisi sonra-tekrar dene ihlâli

en: PARQ client kicked out after too many retry-after violations
tr: PARQ istemcisi fazla sonra-tekrar dene ihlâli nedeniyle kovulması

en: PARQ upload slot limit overrides
tr: PARQ gönderme oluk sınırı aşımları

en: PARQ quick upload slots granted
tr: Verilen PARQ çabuk gönderme olukları

en: PARQ QUEUE sending attempts
tr: PARQ QUEUE yollama teşebbüsleri

en: PARQ QUEUE messages sent
tr: Yollanan PARQ QUEUE mesajları

en: PARQ QUEUE follow-up requests received
tr: PARQ QUEUE yollanımından sonra alınan istekler

en: Launched SHA-1 file verifications
tr: Başlatılan SHA-1 dosya doğrulamaları

en: Launched TTH file verifications
tr: Başlatılan TTH dosya doğrulamaları

en: Re-seeding of orphan downloads through query hits
tr: Öksüz indirmelerin sorgu isabetleri yoluyla tekrar sunumu

en: Re-seeding of orphan downloads through upload requests
tr: Öksüz indirmelerin gönderme istekleri yoluyla tekrar sunumu

en: RUDP sent bytes
tr: Gönderilen RUDP baytları

en: RUDP received bytes
tr: Alınan RUDP baytları

en: DHT estimated amount of nodes
tr: DHT tahmini düğüm sayısı

en: DHT standard error of estimated amount of nodes
tr: DHT standart tahmini düğüm sayı hatası

en: DHT k-ball theoretical frontier (bits)
tr: DHT teorik k-topu sınırı (bit olarak)

en: DHT k-ball furthest frontier (bits)
tr: DHT en uzak k-topu sınırı (bit olarak)

en: DHT k-ball closeest frontier (bits)
tr: DHT en yakın k-topu sınırı (bit olarak)

en: DHT routing table buckets
tr: DHT yönlendirme tablosu konumları

en: DHT routing table leaves
tr: DHT yönlendirme tablosundaki yapraklar

en: DHT routing table maximum depth
tr: DHT yönlendirme tablosunun azami derinliği

en: DHT routing table good nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundaki iyi düğümler

en: DHT routing table stale nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundaki kötü düğümler

en: DHT routing table pending nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundaki bekleyen düğümler

en: DHT routing table evicted nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundan çıkarılan düğümler

en: DHT routing table evicted firewalled nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundan çıkarılan güvenlik duvarı arkasındaki düğümler

en: DHT routing table evicted nodes due to quota
tr: DHT yönlendirme tablosundan kota nedeniyle çıkarılan düğümler

en: DHT routing table promoted pending nodes
tr: DHT yönlendirme tablosundaki bekleyen terfi etmiş düğümler

en: DHT routing table pinged promoted nodes
tr: DHT yönlendirme tablosunda terfi etmiş düğümlere yollanan pingler

en: DHT routing table rejected node due to bucket network quota
tr: DHT yönlendirme tablosunda konum ağ kotası nedeniyle reddedilen düğümler

en: DHT routing table rejected node due to global network quota
tr: DHT yönlendirme tablosunda genel ağ kotası nedeniyle reddedilen düğümler

en: DHT completed bucket refreshes
tr: DHT tamamlanan konum tazelemeleri

en: DHT forced bucket refreshes
tr: DHT zorlanan konum tazelemeleri

en: DHT forced bucket merges
tr: DHT zorlanan konum birleşmeleri

en: DHT bucket merges
tr: DHT konum birleşmeleri

en: DHT bucket splits
tr: DHT konum bölünmeleri

en: DHT denied non-splitable bucket refresh
tr: DHT reddedilen bölünemez konum tazelemeleri

en: DHT initiated bucket alive checks
tr: DHT başlatılan konum denetlemeleri

en: DHT alive pings sent to good nodes
tr: DHT iyi düğümlere yollanan pingler

en: DHT alive pings sent to stale nodes
tr: DHT kötü düğümlere yollanan pingler

en: DHT alive pings sent to shutdowning nodes
tr: DHT kapanan düğümlere yollanan pingler

en: DHT alive pings avoided
tr: DHT kaçınılan pingler

en: DHT alive pings skipped
tr: DHT atlanan pingler

en: DHT revitalized stale nodes on RPC reply
tr: DHT RPC cevabıyla tekrar canlandırılan kötü düğümler

en: DHT value store rejected on IP/network quota grounds
tr: DHT İP/ağ kotası nedeniyle değer tutulması retleri

en: DHT value store rejected on creator validation grounds
tr: DHT oluşturucu onaylaması temelinde değer tutulması retleri

en: DHT nodes rejected during lookup based on network quota
tr: DHT aramalar sırasında ağ kotası nedeniyle reddedilen düğümler

en: DHT nodes rejected during lookup based on suspicious proximity
tr: DHT aramalar sırasında şüpheli yakınlık nedeniyle reddedilen düğümler

en: DHT nodes rejected during lookup based on frequency divergence
tr: DHT aramalar sırasında frekans sapması nedeniyle reddedilen düğümler

en: DHT node contact IP addresses fixed during lookup
tr: DHT arama sırasında düzeltilen düğümle irtibat İP adresleri

en: DHT keys held
tr: DHT tutulan anahtarlar

en: DHT cached keys held
tr: DHT arabellekte tutulan anahtarlar

en: DHT values held
tr: DHT tutulan anahtarlar

en: DHT cached KUID targets held
tr: DHT arabellekte tutulan KUİD hedefleri

en: DHT cached closest root nodes
tr: DHT arabelleğindeki en yakın kök düğümler

en: DHT cached roots exact hits
tr: DHT arabelleğinde bulunan kök düğümler

en: DHT cached roots approximate hits
tr: DHT arabelleğinde yaklaşık kök sunan düğümler

en: DHT cached roots misses
tr: DHT arabelleğinde bulunamayan kök düğümler

en: DHT cached roots lookups within k-ball
tr: DHT arabelleğinde k-topu içerisinde kök aramaları

en: DHT cached roots contact address refreshed
tr: DHT arabellekteki kök adresleri tazelemesi

en: DHT cached security tokens held
tr: DHT arabelleğinde tutulan güvenlik jetonları

en: DHT cached security tokens hits
tr: DHT arabellekteki güvenlik jetonu isabetleri

en: DHT stable node information held
tr: DHT tutulan kararlı düğüm bilgisi

en: DHT local hits on value lookups
tr: DHT değer aramalarında yerel isabetler

en: DHT local hits returning values from cached keys
tr: DHT arabellekteki anahtarlardan değer geri gönderen yerel isabetler

en: DHT returned expanded values
tr: DHT geri gönderilen genişletilmiş değerler

en: DHT returned values as secondary keys
tr: DHT ikincil anahtarlar olarak geri gönderilen değerler

en: DHT claimed values via secondary keys
tr: DHT ikincil anahtarlar yoluyla istenen değerler

en: DHT returned cached expanded values
tr: DHT geri gönderilen arabellekteki genişletilmiş değerler

en: DHT returned cached values as secondary-keys
tr: DHT arabellekte ikincil anahtar olarak geri gönderilen değerler

en: DHT claimed cached values via secondary keys
tr: DHT arabellekte ikincil anahtar olarak istenen değerler

en: DHT successfully received value publications
tr: DHT başarılı olarak alınan değer yayınları

en: DHT successfully received value removals
tr: DHT başarılı olarak alınan değer silinmeleri

en: DHT replication of stale value avoided
tr: DHT çoğaltılmasından kaçınılan bayat değerler

en: DHT replication of held values
tr: DHT tutulan değerlerin çoğaltılması

en: DHT republishing of held values
tr: DHT tutulan değerlerin tekrar yayını

en: DHT secondary-key value fetch issued
tr: DHT ikincil anahtarlar ile değer istekleri

en: DHT duplicate values returned in lookups
tr: DHT aramalarda sonuç olarak çift/kopya değerler

en: DHT detected KUID collisions
tr: DHT tespit edilen KUİD çarpışmaları

en: DHT detected collisions with our own KUID
tr: DHT Tespit edilen bizim KUİD'mizle çarpışmalar

en: DHT caching attempts
tr: DHT önbelleğe koyma teşebbüsleri

en: DHT caching ended successfully
tr: DHT başarılı önbelleğe koymalar

en: DHT caching partially completed
tr: DHT tamamlanmamış önbelleğe koymalar

en: DHT key-offloading checks after discovering new closest node
tr: DHT yeni en yakın düğüm bulunduğunda anahtar kaldırma denetimleri

en: DHT keys selected for offloading
tr: DHT kaldırmak için seçilen anahtarlar

en: DHT key-offloading attempts
tr: DHT anahtar kaldırma teşebbüsleri

en: DHT key-offloading ended successfully
tr: DHT başarılı bir şekilde tamamlanan anahtar kaldırmaları

en: DHT key-offloading partially completed
tr: DHT kısmen tamamlanan anahtar kaldırmaları

en: DHT values successfully offloaded
tr: DHT başarılı bir şekilde kaldırılan değerler

en: DHT incoming messages
tr: DHT içeriye gelen mesajlar

en: DHT incoming messages with UDP-matching contact address
tr: DHT UDP ile denkleşen irtibat adresiyle alınan mesajlar

en: DHT incoming messages with contact address fixed
tr: DHT içeriye gelen irtibat adresi düzeltilmiş mesajlar

en: DHT incoming messages from hostile addresses
tr: DHT kötücül adreslerden gelen mesajlar

en: DHT incoming messages with hostile contact address
tr: DHT kötücül irtibat adresiyle alınan mesajlar

en: DHT RPC messages prepared
tr: DHT RPC hazırlanan mesajlar

en: DHT RPC messages cancelled
tr: DHT RPC iptal edilen mesajlar

en: DHT RPC timed out
tr: DHT RPC zaman aşımı

en: DHT RPC replies received
tr: DHT RPC alınan cevaplar

en: DHT RPC replies with contact address fixed
tr: DHT RPC irtibat adresi düzeltilmiş cevaplar

en: DHT RPC late replies received
tr: DHT RPC alınan gecikmiş cevaplar

en: DHT RPC detected KUID mismatches on reply
tr: DHT RCP cevaplarda tespit edilen KUİD uyumsuzlukları

en: DHT RPC recent nodes held
tr: DHT RPC yakın geçmişte karşılaşılan ve hatırlanan düğümler

en: DHT node verifications
tr: DHT düğüm doğrulamaları

en: DHT publishing attempts
tr: DHT yayın teşebbüsleri

en: DHT publishing ended successfully (all roots)
tr: DHT başarılı bir şekilde sona eren yayınlar (tüm kökler)

en: DHT publishing partially completed (root subset only)
tr: DHT kısmen tamamlanan yayınlar (sadece kök altkümesi)

en: DHT publishing ending with proper value presence
tr: DHT uygun değer varlığı ile biten yayınlar

en: DHT value republishing occurring too late (after expiry)
tr: DHT çok geç meydana gelen (ömründen sonra) değer tekrar yayını

en: DHT publishing to self
tr: DHT kendine yayın

en: DHT background publishing completion attempts
tr: DHT arka planda yayın tamamlama teşebbüsleri

en: DHT background publishing completion showing improvements
tr: DHT iyileşme gösteren arka planda yayın tamamlanması

en: DHT background publishing completion successful (all roots)
tr: DHT arka planda başarılı yayınlama tamamlanması (tüm kökler)

en: DHT SHA1 data type collisions
tr: DHT SHA1 veri tipi çarpışmaları

en: DHT lookup path passively protected against attack
tr: DHT arama yolunun saldırılara karşı pasif olarak korunması

en: DHT lookup path actively protected against attack
tr: DHT arama yolunun saldırılara karşı aktif olarak korunması

en: DHT alt-loc lookups issued
tr: DHT yollanan alternatif kaynak (alt-loc) aramaları

en: DHT push-proxy lookups issued
tr: DHT yollanan itme vekili aramaları

en: DHT successful alt-loc lookups
tr: DHT başarılı alt-loc aramaları

en: DHT successful push-proxy lookups
tr: DHT başarılı itme vekili aramaları

en: DHT successful node push-entry lookups
tr: DHT başarılı itme vekili aramaları

en: DHT re-seeding of orphan downloads
tr: DHT öksüz indirmelerin tekrar sunumu

en: Digests computed on general statistics
tr: Genel istatistiklerde hesaplanan özetler

en: Digests computed on TCP statistics
tr: TCP istatistiklerinde hesaplanan özetler

en: Digests computed on UDP statistics
tr: UDP istatistiklerinde hesaplanan özetler

en: Bye
tr: Bye (Hoşçakal)

en: Vendor spec.
tr: Özel sağlayıcı

en: Vendor std.
tr: Standart sağlayıcı

en: Push
tr: İtme

en: Query
tr: Sorgu

en: Query hit
tr: Sorgu isabeti

en: DHT (truncated)
tr: DHT (kesilmiş)

en: DHT Ping
tr: DHT Ping'i

en: DHT Pong
tr: DHT pong'u

en: DHT Store
tr: DHT'ye yazma

en: DHT Store Ack
tr: DHT'ye yazma cevabı

en: DHT Find Node
tr: DHT düğüm araması

en: DHT Found Node
tr: Bulunan DHT düğümleri

en: DHT Find Value
tr: DHT değer araması

en: DHT Value
tr: DHT Değeri

en: G2 Crawl Request
tr: G2 Tarama talebi

en: G2 Hub Advertisement
tr: G2 Hub bildirimi

en: G2 Hub List
tr: G2 Hub listesi

en: G2 Hub List Req
tr: G2 Hub listesi talebi

en: G2 Hub List Ack
tr: G2 Hub listesi onayı

en: G2 Local Node Info
tr: G2 Yerel düğüm bilgisi

en: G2 Push
tr: G2 İtme

en: G2 Query Key Ack
tr: G2 Sorgu anahtarı onayı

en: G2 Query Key Req
tr: G2 Sorgu anahtarı talebi

en: G2 Query
tr: G2 Sorgu

en: G2 Query Ack
tr: G2 Sorgu onayı

en: G2 Query Hit
tr: G2 Sorgu isabeti

en: G2 Query Hash Table
tr: G2 Sorgu Hash tablosu

en: G2 User Profile Check
tr: G2 Kullanıcı profili kontrolü

en: G2 User Profile Data
tr: G2 Kullanıcı profili verileri

en: Total
tr: Toplam

en: Bad size
tr: Yanlış boyut

en: Too small
tr: Küçük

en: Too large
tr: Büyük

en: Way too large
tr: Çok büyük

en: Too old
tr: Çok eski

en: Unknown message type
tr: Bilinmeyen mesaj türü

en: Unexpected message
tr: Beklenmedik mesaj

en: Message sent with TTL = 0
tr: Mesaj TTL = 0 değeri ile yollandı

en: Improper hops/ttl combination
tr: Yanlış hop/ttl kombinasyonu

en: Max TTL exceeded
tr: Azami TTL aşıldı

en: Message throttle
tr: Mesaj sayısı sınırlaması

en: Message matched limits
tr: Mesaj boyutu sınırına erişildi

en: Transient node
tr: Geçici düğüm

en: Unusable Pong
tr: Kullanılamaz pong

en: Hard TTL limit reached
tr: Sabit TTL sınırına erişildi

en: Max hop count reached
tr: Azami hop sayısına ulaşıldı

en: Route lost
tr: Yol kaybedildi

en: No route
tr: Yol yok

en: Duplicate message
tr: Kopya mesaj

en: OOB Proxy MUID Conflict
tr: OOB vekili MUID çakışması

en: Message to banned GUID
tr: Yasaklanmış GUİD'ye mesaj

en: Message from banned GUID
tr: Yasaklanmış GUİD'den mesaj

en: Node shutting down
tr: Düğüm kapanıyor

en: TX flow control
tr: TX akış kontrolü

en: Query text had no trailing NUL
tr: Sorgu metni NUL ile bitmiyor

en: Query text too short
tr: Sorgu metni çok kısa

en: Query had unnecessary overhead
tr: Gereksiz veri taşıyan sorgular

en: Query had bad URN
tr: Sorgu bozuk URN içeriyor

en: Message with malformed SHA1
tr: Yanlış yapılandırılmış SHA1 içeren mesaj

en: Message with malformed UTF-8
tr: Yanlış yapılandırılmış UTF-8 içeren mesaj

en: Malformed Query Hit
tr: Yanlış yapılandırılmış arama cevabı

en: Bad return address
tr: Hatalı dönüş adresi

en: Hostile IP address
tr: Kötücül İP adresi

en: Shunned IP address
tr: Kaçınılan İP adresi

en: Bogus result from Morpheus
tr: Morpheus istemcisinden hatalı sonuç

en: Evil filename
tr: Şer dosya adı

en: Improper media type
tr: Uygun olmayan dosya tipi

en: Payload inflating error
tr: Yük genişletilmesinde hata

en: Unknown header flags present
tr: Bilinmeyen başlık bayrakları mevcut

en: Own search results
tr: Kendi arama sonuçlarımız

en: Own queries
tr: Kendi sorgularımız

en: Ancient query format
tr: Eski sorgu biçimi

en: Blank Servent ID
tr: Boş istemci kimliği

en: GUESS Query missing token
tr: GUESS sorgusunda jeton eksik

en: GUESS Invalid query token
tr: Geçersiz GUESS sorgu jetonu

en: DHT Invalid security token
tr: Geçersiz DHT güvenlik jetonu

en: DHT Too many STORE requests
tr: DHT'de çok fazla STORE talebi

en: DHT Malformed message
tr: Yanlış yapılandırılmış DHT mesajı

en: G2 Unexpected message
tr: G2 Beklenmedik mesaj

en: Cannot cross networks
tr: Ağlar arası geçiş yapılamaz

en: No proxy
tr: Vekil sunucusuz

en: IPv4 only
tr: Salt İPv4

en: IPv6 only
tr: Salt İPv6

en: IPv4 and IPv6
tr: İPv4 ve İPv6

en: displayed normally
tr: normal olarak görüntüle

en: displayed marked
tr: işaretleyerek görüntüle

en: not displayed
tr: görüntüleme

en: auto (recommended)
tr: otomatik (önerilir)

en: ultra node
tr: ultra düğüm

en: leaf node
tr: yaprak düğüm

en: none
tr: boş

en: input only
tr: sadece girdiler

en: output only
tr: sadece çıktılar

en: input & output
tr: girdiler & çıktılar

en: seeded
tr: düğüm keşfedildi

en: own KUID lookup
tr: kendi KUİD değerimizi arıyoruz

en: completing
tr: tamamlanıyor

en: completed
tr: tamamlanmış

en: shutdown
tr: kapanıyor

en: active (recommended)
tr: aktif (önerilir)

en: passive
tr: pasif

en: Indicates whether the hostcache file is being read.
tr: Bilgisayar arabelleği dosyasının okunup okunmadığını gösterir.

en: Indicates whether the ultracache file is being read.
tr: Ultra düğümler arabelleğinin okunup okunmadığını gösterir.

en: Indicates that gtk-gnutella finds the version you run very VERY old.  You should upgrade as soon as possible to avoid suffering from non-optimal Gnutella support that may not only damage your abilities to search and download but also harm the network since you're not supporting the newest features.
tr: gtk-gnutella'nın kullandığınız sürümü ÇOK eski bulduğunu gösterir. En yeni işlevleri içermeyen Gnutella desteğinin sadece sizin arama ve indirmelerinizin verimini düşürmekle kalmayıp ağa da kötü bir etkisi olabileceğinden en kısa zamanda sürümünüzü güncellemeniz önerilir.

en: gtk-gnutella found a newer version on the Gnet and gives information about it here.
tr: gtk-gnutella Gnutella'da yeni bir sürüm buldu ve hakkındaki bilgileri burada sunuyor.

en: Try to keep at least this number of connections to other servents of the same kind as we are (normal or ultra nodes). This should be smaller than the maximum amount of connections to allow incoming connections.  Keep in mind that the default TTL on Gnutella is 4, so this needs to be more than 30 to provide decent range for searches.
tr: Bizimle aynı kipte (normal ya da ultra düğüm) olan istemcilerle en az bu sayıda bağlantıyı korur. Bu sayı içeriye gelen bağlantılara izin verebilmek için azami bağlantı sayısından düşük olmalıdır. Gnutella'da varsayılan TTL'in 4 olduğunu unutmayınız, dolayısıyla aramalar için iyi bir kapsama alanı bulunması için bu sayının 30'un üzerinde olması gerekir.

en: When in ultrapeer mode, try to keep at least this number of connections to normal servents.  This should be smaller than the maximum amount of connections to allow incoming connections.
tr: Ultraeş olduğunuzda normal istemcilerle en az bu sayıda bağlantıyı koru. İçeriye gelen bağlantılara izin verebilmek için bu sayının azami bağlantı sayısından küçük olması gerekir.

en: Don't allow more than this number of connections to other servents.  As a rule of thumb you should reserve 256 b/s bandwidth per connection. Never use up all your bandwidth, leave a little space for TCP/IP overhead. It's not advisable that you set this to a value smaller than 40.
tr: Diğer istemcilerle bu sayıdan yüksek bağlantı kurma. Genel bir kural olarak her bağlantı için 256 b/s bant genişliği ayırmanız gerekir. Hiçbir zaman tüm bant genişliğinizi kullanmayın ve TCP/İP fazlası için biraz bant genişliği bırakın. Bu değeri 40'ın altına indirmeniz önerilmez.

en: Number of leaf nodes currently connected.
tr: Şimdi bağlı olan yaprak düğüm sayısı.

en: Number of normal nodes currently connected.
tr: Şimdi bağlı olan normal düğüm sayısı.

en: Number of ultra nodes currently connected.
tr: Şimdi bağlı olan ultra düğüm sayısı.

en: Don't start more than this number of parallel downloads.  Others will remain in the queue waiting for a download slot.
tr: Bu sayının üstünde eşzamanlı indirme başlatma. Diğer indirmeler kuyrukta bir oluk açılmasını bekleyecektir.

en: Don't make more connections than given here to a single host to download a file.  Be nice to others, and leave it at the default value (1).
tr: Bir dosya indirmek için herhangi bir bilgisayarla burada belirtilenden fazla bağlantı kurma. Diğer kullanıcılara iyi davranın ve varsayılan değeri olduğu gibi bırakın (1).

en: Don't allow more than this number of uploads in total. This also defines the amount of PARQ queues that will be used. You should at least set it to 2.
tr: Toplam olarak bu sayının üzerinde göndermelere izin verme. Bu aynı zamanda kullanılacak PARQ kuyruklarını da belirler. En az 2 değerini girmeniz gerekir.

en: Don't upload more than this number of files in parallel to a single host.
tr: Bu sayıdan yüksek dosyayı aynı zamanda tek bir eşe gönderme.

en: Local IPv4 address last determined.
tr: Yerel İPv4 adresinin son belirlendiği zaman.

en: Local IPv6 address last determined.
tr: Yerel İPv4 adresinin son belirlendiği zaman.

en: When the current IPv4 address was determined.
tr: Şimdiki İPv4 adresinin belirlendiği zaman.

en: When the current IPv6 address was determined.
tr: Şimdiki İPv6 adresinin belirlendiği vakit.

en: Average uptime with the same IPv4 address.
tr: Aynı İPv4 adresi ile çalışma süresi (uptime).

en: Average uptime with the same IPv6 address.
tr: Aynı İPv6 adresi ile çalışma süresi (uptime).

en: Timestamp at which servent was started.
tr: İstemcinin başlatıldığı zaman.

en: Average servent uptime.
tr: Ortalama istemci çalışma süresi (uptime).

en: Local TCP port gtk-gnutella is listening on. ISPs often block or throttle traffic on TCP port 6346 so it is a good idea to change it to something in the range of 1024-65535.  Don't forget to update your firewall port forwarding / opening, as necessary.  Note that by default, the TCP port 6346 is not used to guard against undue censorship.
tr: gtk-gnutella'nın dinlediği yerel port. İnternet Erişim Sağlayıcıları çoğu zaman 6346 numaralı portu engeller ya da sınırlarlar, dolayısıyla bu sayıyı 1024 ilâ 65535 arası bir sayıyla değiştirmek iyi bir fikirdir. Güvenlik duvarınızın port açılışını gerektiği gibi ayarlamayı unutmayınız. Sansüre karşı korunmak amacıyla bu programda 6346 numaralı portun TCP için kullanılmadığı dikkatinize sunulur.

en: Use this IP address as source address if 'force local ip' is activated.
tr: 'yerel İP'yi zorla' etkinleştirildiyse bu İP adresini kaynak adres olarak kullan.

en: Use this IPv6 address as source address if 'force local ip' is activated.
tr: 'yerel İP'yi zorla' etkinleştirildiyse bu İPv6 adresini kaynak adres olarak kullan.

en: The connection bandwidth reported to other hosts. This is the speed at which you can upload things to others.
tr: Diğer bilgisayarlara bildirilen bant genişliğiniz. Başkalarına gönderme yapma hızınızdır bu.

en: Whether the connection bandwidth reported to other hosts should be computed based on the current average upload speed. The reported speed is the available speed for a new upload, not the theoretical maximum configured: it is the average bandwidth (or the max configured bandwidth if no traffic yet) divided by the number of upload slots. When it is ON (recommended setting), the hardwired connection speed is not used.
tr: Diğer bilgisayarlara iletilen bant genişliğinin güncel gönderme hızı ortalamasına dayalı olup olmayacağını ayarlar. İletilen hız yapılandırmada belirtilen azami hız değil yeni bir gönderme için kullanılabilecek hızdır, yani ortalama gönderme oluklarıyla bölünen bant genişliğidir (ya da henüz hiçbir trafik yoksa yapılandırmada belirtilen azami bant genişliği). Seçilince (ki bu önerilir) fiziki bağlantı hızı kullanılmaz.

en: Return at most this number of results to a query, using as many query hit packets as necessary.  To avoid network flooding, keep this to a reasonable value.
tr: Bir sorguya en çok bu sayıda sonucu, ne kadar sorgu isabet paketi gerekiyorsa o kadarını kullanarak gönder. Şebekede aşırı yüke sebep olmamak için makul bir değer tutunuz.

en: Unless this percentage or more of the upload bandwidth is used, allow additional upload slots.
tr: Gönderme bant genişliğinin bu yüzdesi ya da fazlası kullanılmadığı sürece ek gönderme oluklarına izin ver.

en: Number of seconds before a download connect attempt times out.
tr: Bağlantı denemelerinin zaman aşımına uğrama süresi, saniye olarak.

en: Number of seconds before a push request times out.
tr: İtme isteklerinin zaman aşımına uğrama süresi, saniye olarak.

en: Number of seconds before a download times out if no data is received.
tr: Hiçbir veri alınmazsa indirmelerin zaman aşımına uğrama süresi, saniye olarak.

en: Minimum number of seconds to wait on auto-retry timeouts.
tr: Zaman aşımına uğrayan otomatik yeniden denemeler arası beklenecek asgari süre, saniye olarak.

en: Maximum number of seconds to wait on auto-retry timeouts.
tr: Zaman aşımına uğrayan otomatik yeniden denemeler arası beklenecek azami süre, saniye olarak.

en: Maximum number of attempts to download a file not counting HTTP busy indications.
tr: Bir dosyayı indirmek için azami deneme sayısı, HTTP meşgul belirtmeleri dikkate alınmadan.

en: Delay in seconds before retrying after a connection timed out.
tr: Zaman aşımına uğrayan bir bağlantının tekrar denenmesi öncesi süre, saniye olarak.

en: Delay in seconds before retrying after getting a 'busy' response from a host.
tr: Bir bilgisayardan 'meşgul' cevabı alındıktan sonra tekrar deneme aralığı, saniye olarak.

en: Delay in seconds before retrying after getting a 'connection refused' response from a host.
tr: Bir bilgisayardan 'bağlantı reddedildi' cevabı alındıktan sonra tekrar deneme aralığı, saniye olarak.

en: Delay in seconds before retrying after a retry stopped (timed out, connection reset by peer, etc...).
tr: Bir yeniden deneme sona erdikten sonra (zaman aşımı, eşin bağlantıyı kesmesi) tekrar deneme aralığı, saniye olarak.

en: Amount of bytes to overlap when resuming a download. It should be at least 64 bytes for safe resuming, otherwise gtk-gnutella will not accept to resume a file for which we had no SHA1 known, after a server gives one back.
tr: Bir indirme duraklatılıp sürdürüldüğünde kaplanacak bayt sayısı. Sürdürmenin güvenli olması için en az 64 bayt olmalıdır, aksi takdirde gtk-gnutella SHA1 değerini önceden bilmediğimiz bir indirmeyi, bir sunucu bu değeri verdiğinde sürdürmeyi kabul etmeyecektir.

en: Number of seconds before an upload times out if no connection can be established during a push.  It is also the maximum amount of time we wait to get the whole HTTP request.
tr: İtme sırasında bağlantı sağlanamazsa, bir göndermenin saniye olarak zaman aşımına uğrama süresi. Bu aynı zamanda bir HTTP isteğinin tamamını almak için bekleyeceğimiz azami süredir.

en: Number of seconds after which an upload times out if no data is transmitted.
tr: Göndermelerin hiçbir veri aktarımı olmazsa zaman aşımına uğrama süresi, saniye olarak.

en: Amount of seconds to wait before a search is issued again to see if new results are available.  Be very careful with this parameter, and do not set it too low or you will damage the Gnutella network.  A delay of half an hour is fine.
tr: Yeni sonuçların bulunup bulunmadığına bakmak için bir aramanın saniye olarak yenilenme süresi. Bu ayarı değiştirirken dikkatli olun ve Gnutella ağına zarar verebilecek düşük bir değer seçmeyin. Yarım saat gibi bir süre uygundur.

en: Maximum ratio of file descriptors reserved for banning. For instance, if your OS gives you 350 file descriptors, a ratio of 10 will reserve at most 35 file descriptors.  You should ensure you have around 100 file descriptors for efficient banning.
tr: Yasaklama için ayrılan dosya tanımlayıcılarının azami oranı. Örneğin, işletim sisteminiz size 350 dosya tanımlayıcısı veriyorsa, 10 oranı en fazla 35 dosya tanımlayıcısı ayırır. Etkin yasaklama için 100 civarı dosya tanımlayıcınız olması önerilir.

en: Maximum number of file descriptors reserved for banning.
tr: Yasaklamalar için ayrılan dosya tanımlayıcıları.

en: Amount of file descriptors currently used for banning, i.e. which are currently kept open for delayed close.
tr: Şu anda yasaklamalar için kullanılan dosya tanımlayıcı miktarı, yani hâlihazırda açık tutulan, sonra kapatılacak tanımlayıcılar.

en: Number of file descriptors we'll actually be using for banning.
tr: Yasaklamalar için kullanacağımız dosya tanımlayıcıları.

en: Number of seconds an incoming connection has to start sending out its request.
tr: İçeriye gelen bir bağlantının sorgularını göndermeye başlaması için saniye olarak verilen süre.

en: Number of seconds before a Gnet connect attempt times out if no connection can be established.
tr: Bir Gnet bağlantı teşebbüsünün bağlantı kurulamazsa saniye olarak zaman aşımı süresi.

en: Number of seconds before a Gnet connection times out if no data is transmitted.
tr: Hiçbir veri aktarılmazsa saniye olarak bir Gnet bağlantısının zaman aşımı süresi.

en: Maximum size of the sendqueue for the nodes (in bytes). Must be at least 150 percent of the maximum message size.
tr: Düğümler için gönderim kuyruğunun azami boyutu (bayt olarak). Azami mesaj boyutunun en az yüzde 150'sine denk gelmelidir.

en: Maximum number of seconds a node can remain in transmit flow control before being kicked out.
tr: Bir düğümün kovulmadan iletim akış kontrolünde kalabileceği azami saniye sayısı.

en: Maximum percentage of time over 5 minutes that our node can remain in flow control remotely before dropping the connection.  This only works with nodes that will send us an hops-flow message when they are flow-controlling us.
tr: 5 dakika boyunca düğümümüzün bağlantıyı kesmeden uzaktan akış kontrolünde kalabileceği süre yüzdesi. Bu sadece bizi akış kontrolünde tuttukça bize hops-flow (atlama akışı) mesajı yollayan düğümler ile çalışır.

en: Maximum TTL we allow in messages we broadcast.  If a query comes in with a TTL greater than that, it will be trimmed down to that value.  On Gnutella, the standard is TTL=4, so you cannot set a value lower than that.
tr: Yayınladığımız mesajlarda izin verdiğimiz azami TTL (Time to Live) değeri. Eğer bir sorgu bundan yüksek bir TTL ile gelirse bu değere düşürülecektir. Gnutella'da standart TTL değeri 4'tür dolayısıyla bundan az bir değer seçemezsiniz.

en: The TTL we use in messages we generate.  The default on Gnutella is TTL=4.  If you set it to too large a value, you run the risk of being trimmed down by fellow gtk-gnutella nodes, or kicked out by some other servent.
tr: Oluşturduğumuz mesajlarda kullandığımız TTL değeri. Gnutella'da varsayılan TTL=4'tür. Çok yüksek bir değer seçilmesi, diğer gtk-gnutella düğümleri tarafından bu değerin düşürülmesi ve başka istemcilerin sizi yasaklaması riskini taşır.

en: Maximum hard TTL limit (hops + TTL) on messages we relay.  This should be greater than the standard TTL=4, because it is also applied to routed-back messages (query hits) that could be re-routed in case a connection is lost.  Standard broadcasted messages have their TTL limited by the maximum TTL you configure, and that limit should be much lower than the value of this parameter.
tr: Aktardığımız mesajlardaki azami TTL sınırı (hop + TTL). Bu standart TTL=4 değerinden daha büyük olmalıdır çünkü aynı zamanda bağlantı kaybı meydana geldiğinde yeniden yönlendirilebilecek geri yönlendirilen mesajları da (sorgu isabetlerini) kapsar. Yayınlanan standart mesajların TTL'i (Time to Live, ömürleri) yapılandırdığınız azami TTL ile sınırlandırılır ve bu değerden çok daha küçük olmalıdır.

en: For development use: debug level.
tr: Geliştirmede kullanım için: hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for banning code.
tr: Yasaklama kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: If not zero, periodic messages show the used CPU time.
tr: Sıfır değilse periyodik mesajlar kullanılan mikroişlemci zamanını gösterir.

en: Debug level for download mesh management.
tr: Birden çok kaynaktan indirme yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for Gnutella messages.
tr: Gnutella mesajları için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for file sharing code.
tr: Dosya paylaşımı kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for Gnutella nodes.
tr: Gnutella düğümleri için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for sockets.
tr: Soketler için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for bootstrapping into the network.
tr: Şebekeye bağlanımın önbaşlaması için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for HTTP code.
tr: HTTP kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for downloads.
tr: İndirmeler için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for fileinfo.
tr: Dosya verileri için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for uploads.
tr: Göndermeler için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for code shared between gui and core.
tr: Çekirdek ve grafik arayüz arasında paylaşılan kod için hata ayıklama seviyesi.

en: Verbosity of URL handling related debug messages.
tr: URL yönetimi hakkında hata ayıklama mesajlarının gevezeliği.

en: Debug level for dynamic query hit routing.
tr: Dinamik sorgu yönlendirmesi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for dynamic queries.
tr: Dinamik sorgular için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for vendor messages.
tr: Sağlayıcı mesajları için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for queries.
tr: Sorgular için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for searches and search results management.
tr: Aramalar ve arama sonuçları yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the UDP traffic layer.
tr: UDP trafik katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the Query Routing Protocol.
tr: Sorgu Yönlendirmesi Protokolü için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for message routing.
tr: Mesaj yönlendirmeleri için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for GGEP.
tr: GGEP için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for pong caching.
tr: Pong arabelleğe alınması için hata ayıklama.

en: Debug level for HSEP.
tr: HSEP için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for TLS.
tr: TLS için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for PARQ.
tr: PARQ için hata ayıklama seviyesi.

en: If set, PARQ will calculate its ETA and retry times more optimistically. If not set PARQ will calculate using a worst case scenario.  The default is to be optimistic.
tr: Seçilirse, PARQ ETA'sını (tahmini sona erme zamanı) ve tekrar deneme zamanlarını iyimser olarak hesaplayacaktır. Seçilmezse, PARQ en kötü durum senaryosunu kullanarak yapacaktır bu hesapları. Varsayılan değer iyimser olmaktır.

en: Maximum size in bytes of an upload which PARQ shall not queue and is always allowed to continue. However, if a client requests small chunks over and over the chunk sizes previously requested and uploaded are also counted.  If the size requested is greater than the threshold then, and only then, we look at the theoretical time it would take to serve the whole amount to see whether we can still bypass queuing. Set to 0 to disable this size-based bypassing feature and only rely on time-based bypassing.
tr: PARQ'ın devam etmesine izin verilecek ve kuyruğa koymayacağı azami gönerme boyutu. Bununla beraber, bir istemci art arda küçük parçalar isterse, daha önce istenen ve gönderilen parçaların boyutu da dikkate alınacaktır. İstenen boyut eşiği geçerse, ve sadece eşiği geçtiği durumda, bütün miktarı göndermenin alacağı teorik süreyi dikkate alıp kuyruğa konulmayı atlayıp atlamayacağına karar veririz. Boyuta göre kuyruğu atlama işlevini devre dışı bırakıp sadece süreye göre kuyruk atlamaya dayanmak istiyorsanız, 0 değerini seçiniz.

en: When an upload is expected to take less than this setting in seconds, PARQ will be instructed to not queue the upload. This check is done AFTER the file size-based bypassing. Set to 0 to disable this time-based bypassing feature.
tr: Bir göndermenin burada saniye olarak belirtilen süreden daha az sürmesi beklendiğinde, PARQ bu göndermeyi kuyruğa eklemeyecektir. Bu denetleme dosya boyutuna dayalı olarak kuyruğa konulmanın görmezden gelinmesinden SONRA yapılacaktır. Süreye dayalı olarak kuyruğa koymayı atlama işlevini devre dışı bırakmak için 0 değerini seçiniz.

en: Ban the client if it violates the Retry-After interval too often. Set this to 0 to disable the banning. The upload will be removed from the queue in any case though. Default is 10, so the client is banned after retrying too soon 10 times, which is a good balance between abuse and legacy client support.
tr: İstemciyi tekrar deneme aralığını çok sık ihlâl ediyorsa yasakla. Yasaklamayı devre dışı bırakmak için bunu sıfıra ayarlayın, ancak her durumda gönderme kuyruktan kaldırılacaktır. Varsayılan değer 10'dur, böylece istemci çok erken 10 denemeden sonra yasaklanır ki bu eski istemcileri destekleme ve suistimal yapanlardan korunma arasında iyi bir dengedir.

en: Indicates a kernel network buffer shortage.
tr: Kernel şebeke arabelleğinin yetersizliğine işaret eder.

en: For development use: don't add new hosts to the host cache.
tr: Geliştirmede kullanım için: bilgisayar arabelleğine yeni makine ekleme.

en: Enable bandwidth limitation for incoming HTTP traffic.
tr: İçeriye gelen HTTP trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable bandwidth limitation for outgoing HTTP traffic.
tr: Dışarıya giden HTTP trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable bandwidth limitation for incoming Gnet traffic.
tr: İçeriye gelen Gnet trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable bandwidth limitation for incoming Gnet leaf traffic.
tr: İçeriye gelen yaprak Gnet trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable bandwidth limitation for outgoing Gnet traffic.
tr: Dışarıya giden Gnet trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable bandwidth limitation for outgoing Gnet leaf traffic.
tr: Dışarıya giden Gnet yaprak trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Enable dynamic upload slots allocation.
tr: Dinamik oluk atamasını etkinleştir.

en: Allow HTTP and Gnutella to grab whatever bandwidth the other is not using.  If FALSE, unused bandwidth is lost.
tr: HTTP ve Gnutella'ya diğerinin kullanmadığı bant genişliğini kullanma izni ver. Devre dışıysa, kullanılmayan bant genişliği kaybedilir.

en: Auto clear completed downloads.
tr: Tamamlanan indirmeleri otomatik temizle.

en: Auto clear failed downloads (HTTP error, failure to resume, write error, etc...).
tr: Başarısız indirmeleri (HTTP, sürdürme, yazma hatası, vs.) otomatik temizle.

en: Auto clear unavailable downloads (connection timeout, push route lost, etc...).
tr: Müsait olmayan indirmeleri (zaman aşımı, itme yolu kaybedilmesi vs.) otomatik temizle.

en: Auto clear finished downloads
tr: Sona eren indirmeleri otomatik temizle

en: Remove downloaded files from the search result.
tr: İndirilen dosyaları arama sonuçlarından kaldır.

en: Enable to use [forced_local_ip] as local ip.
tr: [forced_local_ip] değerini yerel İP olarak kullanmak için etkinleştirebilirsiniz.

en: Enable to use [forced_local_ip6] as local ip.
tr: [forced_local_ip6] değerini yerel İP olarak kullanmak için etkinleştirebilirsiniz.

en: If 'forced_local_ip' is enabled, bind the socket to the forced IP address.
tr: Eğer 'forced_local_ip' etkinse, soketi zorlanan İP adresine bağla.

en: If 'forced_local_ip6' is enabled, bind the socket to the forced IP address.
tr: Eğer 'forced_local_ip6' etkinse, soketi zorlanan İP adresine bağla.

en: Try to connect to local networks first.
tr: Önce yerel ağlara bağlanmayı dene.

en: Check this button if you want to use gtk-gnutella on your Local Area Network. RFC1918 will be ignored.
tr: gtk-gnutella'yı yerel şebekenizde kullanmak istiyorsanız bu şıkkı seçiniz. RFC1918 görmezden gelinir.

en: Check this button if you want gtk-gnutella to use IP TOS to differentiate interactive, normal and bulk data. This is probably a good idea in most cases, and can particularly help with badly misconfigured hosts, LANs, and ISPs.
tr: gtk-gnutella'nın İP TOS kullanarak etkileşimli, toplu ve normal verileri ayırt etmesini istiyorsanız bu şıkkı seçiniz. Bu muhtemelen çoğu durumda iyi bir fikirdir ve özellikle yanlış yapılandırılmış bilgisayarlar, LAN, ve erişim sağlayıcıları bulunduğu durumda yardımcı olabilir.

en: Remove files of aborted downloads from disk.
tr: İptal edilen indirmelerin dosyalarını diskten sil.

en: Use username and password to authenticate to proxy.
tr: Vekil sunucu için kullanıcı adı ve parola kullan.

en: Username for proxy.
tr: Vekil için kullanıcı adı.

en: Password for proxy.
tr: Vekil sunucu için parola.

en: Address of the proxy.
tr: Vekil sunucunun adresi.

en: Hostname of the proxy.
tr: Vekilin makine ismi.

en: TCP Port the proxy is listening on.
tr: Vekil sunucunun dinlediği TCP portu.

en: Protocol the proxy uses.
tr: Vekil sunucunun kullandığı protokol.

en: Network protocols to use.
tr: Kullanılacak ağ protokolleri.

en: Use an IPv6-to-IPv4 Transport Relay Translator asspecified by RFC 3142.
tr: RFC 3142'de belirtildiği gibi İPv6'dan İPv4'e çeviri (Transport Relay Translator) kullan.

en: The IPv6 address prefix used by the IPv6-to-IPv4 Transport Relay Translator.
tr: İPv6 ve İPv4 Ulaştırma Röle Tercümanı tarafından kullanılan İPv6 adresi öneki.

en: Current number of hosts in regular node caches.
tr: Normal düğüm arabelleklerindeki güncel makine sayısı.

en: Current number of IPv4 hosts in ultra node caches.
tr: Ultra düğüm arabelleklerindeki güncel İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Current number of hosts in bad node caches.
tr: Kötü düğüm arabelleklerindeki güncel makine sayısı.

en: Maximum number of hosts in the regular node cache.
tr: Normal düğüm arabelleğindeki azami makine sayısı.

en: Maximum number of IPv4 hosts in the ultra node cache.
tr: Ultra düğüm arabelleğindeki azami İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Maximum number of hosts in the BUSY, UNSTABLE and TIMEOUT lists.
tr: BUSY, UNSTABLE ve TIMEOUT listelerindeki azami bilgisayar sayısı.

en: Amount of tolerable messages above hard TTL limit per node. See also MAX_HIGH_TTL_RADIUS
tr: Her düğüm için sabit TTL sınırı üzeri kabul edilebilir mesaj miktarı. MAX_HIGH_TTL_RADIUS'a da bakınız.

en: Hop radius for counting high TTL limit messages (# hops lower than...). See also MAX_HIGH_TTL_MSG
tr: Yüksek TTL'li mesajları saymak için hop (atlama) yarıçapı (hop sayısı bundan düşük...) MAX_HIGH_TTL_MSG öğesine de bakınız.

en: Bandwidth limit for incoming HTTP traffic in bytes/sec.
tr: İçeriye gelen HTTP trafiği için bant genişliği sınırı, bayt/saniye olarak.

en: Bandwidth limit for outgoing HTTP traffic in bytes/sec.
tr: Dışarıya giden HTTP trafiği için bant genişliği sınırı, bayt/saniye olarak.

en: Bandwidth limit for incoming Gnet traffic in bytes/sec.
tr: İçeriye gelen Gnet trafiği için bant genişliği sınırı, bayt/saniye olarak.

en: Bandwidth limit for outgoing Gnet traffic in bytes/sec.
tr: Dışarıya giden Gnet trafiği için bant genişliği sınırı, bayt/saniye olarak.

en: Bandwidth limit for incoming Gnet leaf traffic in bytes/sec. When running as an ultra node, this bandwidth is stolen from the regular HTTP traffic if the shaper for leaves is enabled.
tr: İçeriye gelen Gnutella trafiği için bant genişliği sınırlaması. Ultra düğüm olduğunuzda, bu bant genişliği, yapraklar için bant genişliği sınırı etkinse normal HTTP trafiğinden çalınacaktır.

en: Bandwidth limit for outgoing Gnet leaf traffic in bytes/sec. When running as an ultra node, this bandwidth is stolen from the regular HTTP traffic, if the shaper for leaves is enabled.
tr: Dışarıya giden Gnutella trafiği için bant genişliği sınırlaması. Ultra düğüm olduğunuzda, bu bant genişliği, yapraklar için bant genişliği sınırı etkinse normal HTTP trafiğinden çalınacaktır.

en: Maximum size of search queries messages we forward to others  (in bytes).
tr: Başkalarına ileteceğimiz arama sorgu mesajlarının azami boyutu (bayt olarak).

en: Maximum size of search queries messages we allow, otherwise close the connection (in bytes).
tr: İzin verdiğimiz azami arama sorgu mesajı boyutu (bayt olarak), aksi takdirde bağlantı kesilir.

en: Maximum size of search answers messages we forward to others (in bytes).
tr: Başkalarına ileteceğimiz arama sonuç mesajlarının azami boyutu (bayt olarak).

en: Maximum size of search answers messages we allow, otherwise close the connection (in bytes).
tr: İzin verdiğimiz azami arama sonuç mesajı boyutu (bayt olarak), aksi takdirde bağlantı kesilir.

en: Maximum number of relayed Query MUIDs to track. This allows mapping MUIDs of Query Hits to the original search term and media type filtering to be able to avoid relaying spam and non-matching results.  In the worst case this causes about 300 bytes per Query of memory overhead, but will be much lower than that in practice (minimum size is about 40 bytes). This is only used when running as an Ultrapeer. When the value specified is greater than the amount of messages that the Gnutella routing table can track, gtk-gnutella will automatically cap the amount of tracked MUIDs to fit the queries it remembers for routing.
tr: İzlenecek azami yönlendirilen sorgu MUİD (eşsiz kimlik) sayısı. Bu sorgu isabetlerinin MUİD'lerine karşılık gelen özgün arama terimleri ve dosya türü filtrelemelerini izlememizi sağlar, böylece spam ve denk gelmeyen sonuçları aktarmamızı önler. En kötü durumda bu belleğe sorgu başına 300 bayt yük ekler, ancak olağan durumlarda bu yük çok daha düşüktür (asgari boyut 40 bayttır). Bu ayar sadece ultraeş kipinde kullanılır. Belirtilen değer Gnutella yönlendirme tablosunun izleyebileceği miktardan büyük olduğunda, gtk-gnutella yönlendirmek için hatırladığı sorgulara uygun olması için izlediği MUİD miktarını otomatik olarak sınırlayacaktır.

en: Maximum size of unknown messages we allow, otherwise close the connection (in bytes).
tr: Bilinmeyen mesajlar için izin verdiğimiz azami boyut (bayt olarak), geçerse bağlantı kapatılır.

en: Random factor for the hops field in search packets we send (between 0 and 3 inclusive).
tr: Gönderdiğimiz arama paketlerin hop (atlama) alanı için rastgele faktörü (0 ilâ 3 dahil).

en: Whether or not to send push requests.  If you are firewalled, gtk-gnutella will never send push requests anyway.  If you don't let gtk-gnutella send pushes, it will not show search results that would require a push.
tr: gtk-gnutella'nın itme istekleri gönderip göndermeyeceğini belirler. Güvenlik duvarı arkasındaysanız gtk-gnutella hiçbir zaman itme isteği göndermez. Eğer gtk-gnutella'nın itme isteği göndermesini engellerseniz itme gerektiren arama sonuçlarını size göstermez.

en: Minimum amount of dup messages to enable kicking, per node (also see [min_dup_ratio]).
tr: Kovmayı etkinleştirmek için düğüm başına dikkate alınacak asgari çift mesajlar ([min_dup_ratio] değerine de bakınız).

en: Minimum ratio of dups on received messages, per node (between 0.00 and 100.00) (also see [min_dup_msg]) Note: the value is stored between 0 (0.0) and 10000 (100.0) in the config file.
tr: Düğüm başına asgari çift mesaj oranı (0.00 ilâ 100.00 arası) ([min_dup_msg] değerine de bakınız.) Not: bu değer yapılandırma dosyasında 0 (0.00) ile 10000 (100.0) arası tutulur.

en: Only files with the given extensions will be shared. The special --all-- extension matches all files, even if they don't have any extension.  Use with care.
tr: Sadece bu uzantılarla biten dosyalar paylaşılacaktır. Özel --all-- uzantısı tüm dosyalar demek olur ve bu dosyaların uzantısı olmasa da geçerlidir. İtinalı kullanın.

en: Ignore symbolically linked directories when scanning files to share.
tr: Sembolik olarak bağlantılı klasörleri analiz sırasında yok say.

en: Ignore symbolically linked regular files when scanning files to share.
tr: Sembolik olarak bağlantılı normal dosyaları analiz sırasında yok say.

en: Store incomplete files in this directory.
tr: Tamamlanmamış dosyaları bu klasörde tut.

en: Move complete files to this directory. If this is set to the SAME directory as the incomplete or corrupted files, files will be renamed with a trailing .OK
tr: Tamamlanan dosyaları bu klasöre taşı. Eğer bu tamamlanmamış ya da bozuk dosyaların klasörü ile aynı ise tamamlanan dosyaların isminin sonuna .OK eklenecektir.

en: Move corrupted, downloaded files to this directory. If this is set to the SAME directory as the incomplete or completed files, files will be renamed with a trailing .BAD
tr: Tamamlanan bozuk dosyaları bu klasöre taşı. Eğer bu tamamlanmamış ya da tamamlanan dosyaların klasörü ile aynı ise dosyaların isminin sonuna .BAD eklenecektir.

en: Directories which contain shared files.
tr: Paylaşılan dosyaları içeren klasörler.

en: List of networks considered local.  This is a list of IP addresses, separated by ';'.  The IP address can be given out fully, as in 192.168.0.1, or be optionally followed by '/' and a network mask prefix length. For instance, 192.168.0.1/24 would represent the whole 192.168.0.* network.
tr: Yerel kabul edilen ağların listesi. Bu, ';' karakteri ile ayrılan İP adres listesidir. İP adresleri 192.168.0.1 gibi tamamen girilebilir ya da '/' karakterini izleyen ağ uzunluğu ön ekiyle bitirilebilir. Örneğin 192.168.0.1/24 tüm 192.168.0.* ağı yerine geçer.

en: Total number of completed downloads in this session.
tr: Bu oturumda tamamlanan indirmelerin sayısı.

en: Number of running uploads.
tr: Etkin gönderme sayısı.

en: Number of quick uploads currently running.
tr: Hâlihazırda sürmekte olan çabuk göndermeler.

en: Number of registered (pending) uploads.
tr: Bekleyen gönderme sayısı.

en: Total number of completed uploads in this session.
tr: Bu oturumda tamamlanan toplam gönderme sayısı.

en: Global Unique IDentifier of this node.
tr: Bu düğümün global benzersiz tanımlayıcısı (Global Unique IDentifier).

en: Kademlia Unique IDentifier of this node in the DHT.
tr: Bu düğümün DHT üzerinde Kademlia benzersiz tanımlayıcısı (Kademlia Unique IDentifier).

en: Whether or not to use swarming (recommended = YES).
tr: Çoklu indirmelerin kullanılıp kullanılmayacağı (önerilen = EVET).

en: Whether or not to launch competing downloads when swarming and there are many sources available with a few chunks left.
tr: Çoklu indirim yapılırken ve birçok kaynaktan alınacak az sayıda parça kalmışken eşzamanlı indirmelerin başlatılıp başlatılmayacağını ayarlar.

en: Minimum chunk size when swarming.  This is only a hint as gtk-gnutella will download less if you only have a few bytes to get for a file...
tr: Birden çok kaynaktan indirirken azami parça boyutu. Bu sadece bir ipucudur çünkü gtk-gnutella bir dosyayı tamamlamak sadece birkaç bayt kaldığında bu boyuttan küçük parçaları da indirecektir...

en: Maximum chunk size when swarming.
tr: Birden çok kaynaktan indirirken azami parça boyutu.

en: Whether or not to automatically queue search results that match a file in the download queue.
tr: İndirme kuyruğunda bir dosyaya denk gelen arama sonuçlarının otomatik olarak kuyruğa eklenip eklenmeyeceğini belirler.

en: Whether or not to automatically feed the download mesh with data gathered from the query hits that flow through our node. This looks for new entries for files we are sharing or already have in our mesh.
tr: Bizim düğümümüzden geçen sorgu isabetlerinden elde ettiğimiz verileri indirme topluluğuna verip vermeyeceğimizi ayarlar. Bu, paylaştığımız ya da indirme grubumuzda bulunan dosyalar için yeni kaynaklar arar.

en: When enabled, SHA1s must match. Otherwise, name and size will be sufficient.
tr: Etkinse SHA1 değerlerinin eşleşmesi gerekir, yoksa isim ve boyut yeterli olacaktır.

en: Whether gtk-gnutella thinks you're currently firewalled, TCP-wise.
tr: gtk-gnutella'nın TCP bağlantıları için bir güvenlik duvarı arkasında olduğunuzu düşünüp düşünmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella thinks it's connected to the Internet.
tr: gtk-gnutella'nın çevrimiçi olduğunu düşünüp düşünmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella thinks you're currently firewalled, UDP-wise.
tr: gtk-gnutella'nın UDP bağlantıları için bir güvenlik duvarı arkasında olduğunuzu düşünüp düşünmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella determined it could receive solicited UDP.
tr: gtk-gnutella'nın istediği UDP verilerini alabileceğini tespit edip etmediğini gösterir.

en: Remove unnecessary ballast from query string before processing or forwarding them. Reduces traffic at the cost of little CPU time.
tr: Sorgulardan onları işlemeden ya da yönlendirmeden önce gereksiz verileri kaldırır. Mikroişlemciye biraz yük eklenmesi karşılığında ağ trafiğini azaltır.

en: Also use sources that don't provide a SHA1 value for the first chunk of a file. This dramatically reduces the 'No URN on server' messages, but may result in overlap problems later if the first chunk was actually from a different file. Use with caution.
tr: Dosyaların ilk parçası için SHA1 değeri sunmayan kaynakları da kullan. Bu 'sunucuda URN bulunmuyor' mesajlarını önemli ölçüde azaltır, ama ilk parça başka bir dosyadan indirildiyse sonradan kaplama problemlerine neden olabilir. Dikkatli kullanın.

en: Whether gtk-gnutella is currently rebuilding its library in the background.
tr: gtk-gnutella'nın arka planda kütüphanesini yeniden yapılandırıp yapılandırmadığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella is currently computing SHA1 of shared files in the background.
tr: gtk-gnutella'nın arka planda paylaşılan dosyaların SHA1 değerlerini hesaplayıp hesaplamadığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella is currently verifying SHA1 of downloaded files in the background.
tr: gtk-gnutella'nın arka planda indirilen dosyaların SHA1 değerlerini kontrol edip etmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella is currently moving files across filesystems or simply copying in the background.
tr: Şu anda gtk-gnutella'nın dosya sistemleri arasında taşıma ya da sadece arka planda dosya kopyalama yapıp yapmadığını gösterir.

en: If active, only compressed incoming connections are allowed after the minimum number of connections has been established. Always allows for one non-compressed connection.
tr: Etkinse, asgari bağlantı sayısına erişildikten sonra sadece içeriye gelen sıkıştırılmış bağlantılara izin verilecektir. Her durumda en az bir sıkıştırılmamış bağlantıya izin verilir.

en: If deactivated, only uploads and downloads will continue. All Gnet connections are disabled/terminated.
tr: Devre dışı bırakılırsa, sadece göndermeler ve indirmeler devam edecek ve tüm Gnet bağlantıları sona erdirilecektir.

en: Whether gtk-gnutella should make sure the server confirms the URN of the file we're requesting when it is known locally and a traditional request by name is used (i.e. gtk-gnutella is not issuing a /uri-res/N2R? request).  When set, it supersedes the optimistic first chunk setting.
tr: İstediğimiz dosya eğer yerel olarak tanınıyorsa ve isme dayalı klasik bir istek kullanıldığında (yani gtk-gnutella /uri-res/N2R? isteği yollamadığında), gtk-gnutella'nın sunucunun URN değerini doğruladığına emin olup olmayacağını ayarlar. Seçildiğinde, iyimser ilk parça ayarının yerini alır.

en: Whether gtk-gnutella should make sure the server gives us back a non-empty identifying token.
tr: gtk-gnutella'nın, sunucunun bize boş olmayan bir kimlik jetonu gönderdiğinden emin olup olmayacağını ayarlar.

en: Maximum amount of Ultrapeers we should connect to as a leaf.
tr: Yaprak olarak bağlanacağımız azami Ultraeş sayısı.

en: To connect more quickly, gtk-gnutella will allow up to this many connections to be active while trying to fill up the connection slots.
tr: Daha hızlı bağlanmak için tüm bağlantı oluklara dolana dek gtk-gnutella bu sayıya kadar bağlantının etkin olmasına izin verecektir.

en: Maximum amount of leaves we can accept.  To be promoted Ultra, you should reserve 32 bytes/sec of bandwidth per leaf.
tr: Kabul edebileceğimiz azami yaprak sayısı. Ultra durumuna terfi etmek için yaprak başına 32 bayt/saniye bant genişliği ayırmanız önerilir.

en: What to do with files that will be ignored for downloading.
tr: İndirmeler için görmezden gelinecek dosyalar ile ne yapılacağı.

en: The peer mode you want to operate as for gtk-gnutella.  When auto is selected, gtk-gnutella will start as a leaf node and may be promoted to an ultra node if bandwidth and uptime permits, provided that you are not firewalled.
tr: gtk-gnutella'nın eş kipini ayarlar. Otomatik seçildiğinde, gtk-gnutella bir yaprak düğümü olarak çalışmaya başlayacak, ardından güvenlik duvarı arkasında değilseniz ve bant genişliği ile çalışma süresi uygunsa ultra düğüm durumuna terfi edecektir.

en: Current peer mode for gtk-gnutella.
tr: gtk-gnutella'nın güncel eş durumu.

en: How many file descriptors this process can open.
tr: Bu işlemin açabileceği dosya tanımlayıcısı miktarı.

en: How much physical memory is available.
tr: Kullanılabilecek fiziki bellek boyutu.

en: How many downloads are currently held in the queue.
tr: Şu anda kuyrukta tutulan indirme sayısı.

en: How many downloads are currently running (downloading / connecting).
tr: Şu anda çalışan indirme sayısı (indirme / bağlanma).

en: How many downloads are currently active.
tr: Şu anda etkin olan indirme sayısı.

en: How many downloads are currently actively queued.
tr: Aktif olarak kuyruğa eklenen indirme sayısı.

en: How many downloads are currently passively queued.
tr: Pasif olarak kuyruğa eklenen indirme sayısı.

en: How many fileinfo do we have.
tr: Sahip olduğumuz dosya bilgisi sayısı.

en: How many fileinfo with sources do we have.
tr: Sahip olduğumuz kaynağı bulunan dosya bilgisi sayısı.

en: How many queued downloads are currently responsive (remote servent answering requests).
tr: Kuyruktaki canlı indirme sayısı (sunucu isteklere cevap veriyor anlamına gelir).

en: Amount of bytes downloaded so far, HTTP headers notwithstanding.
tr: Şimdiye kadar indirilen bayt miktarı, HTTP başlıklarını saymadan.

en: Amount of bytes uploaded so far, HTTP headers notwithstanding.
tr: Şimdiye kadar yollanan bayt miktarı, HTTP başlıklarını saymadan.

en: Whether gtk-gnutella should serve partial files whilst they are still incompletely downloaded.  Recommended for network's health unless you already share many files, in which case it does no harm to leave it in, but will not matter as much.
tr: gtk-gnutella'nın tamamlanmamış dosyaları sunup sunmayacağını ayarlar. Şebekenin sağlığı için bu dosyaları sunmanız önerilir. Eğer birçok dosya paylaşıyorsanız bu şıkkı seçmemeniz o kadar önemli olmaz, ama gene de seçmenizin hiçbir kötü etkisi olmayacaktır.

en: When partial file sharing (PFSP) is enabled, gtk-gnutella will strive to download chunks in a random order, to maximize the spreading of the file in the network.  However, this makes auditing (file type, pre-viewing, etc...) of the file impossible. This field sets the size in bytes of the first chunk of data that should be continuously downloaded at the beginning of the file.  Don't set it too large.
tr: Tamamlanmamış dosya paylaşımı (PFSP) etkinleştirildiğinde, gtk-gnutella dosyaların şebekede dağılımını arttırmak için indirilen parçaların sırasını rastgele seçer. Ancak bu, dosya tipinin indirme bitmeden belirlenmesi ya da önizleme gibi işlevleri imkânsız kılar. Bu alan dosyaların başlangıcında indirilecek ilk parçanın boyutunu bayt olarak belirler. Çok yüksek bir değer seçmeyiniz.

en: When partial file sharing (PFSP) is enabled, gtk-gnutella will not share partial files below this filesize. Don't set it too large.
tr: Tamamlanmamış dosya paylaşımı (PFSP) ekinleştirildiğinde gtk-gnutella bu boyuttan küçük tamamlanmamış dosyaları paylaşmayacaktır. Fazla büyük bir değer girmeyiniz.

en: Number of crawler visits during this session.
tr: Bu oturum süresinde tarayıcı ziyareti sayısı.

en: Number of UDP crawler visits during this session.
tr: Bu oturum süresinde UDP tarayıcı ziyareti sayısı.

en: Whether the clock of this host is kept accurate via NTP. When set, the computed clock skew is ignored. Normally, gtk-gnutella automatically determines whether you are running NTP locally, but it won't be able to determine whether your host is kept synchronized by regular calls to ntpdate, for instance.
tr: Bu bilgisayarın saatinin NTP ile doğru tutulup tutulmadığını gösterir. Seçildiğinde, saatin geri kalması ya da ileri gitmesi görmezden gelinecektir. Normalde gtk-gnutella yerel olarak NTP çalıştırılıp çalıştırılmadığını kendisi belirler, ama örnek olarak bilgisayarınızın saatinin periyodik ntpdate çağrıları ile senkronize edilip edilmediğini belirleyemez.

en: Whether a running NTP daemon was detected locally.
tr: Çalışmakta olan bir NTP servisinin (daemon) yerel olarak tespit edilip edilmediği.

en: The signed clock skew of this host compared to absolute time. Adding this skew to the host clock should give the true time.
tr: Mutlak saate göre bu bilgisayarın imzalı saat gecikmesi ya da ilerlemesi. Sapmayı bu bilgisayarın saatine eklemenin gerçek zamanı vermesi gerekir.

en: Whether gtk-gnutella should keep track of the IP of unstable servents it encounters, preventing further connections attempts to/from them.
tr: gtk-gnutella'nın rastladığı kararsız istemcilere bağlanmasını engellemek için bu istemcilerin İP adreslerinin izlenip izlenmeyeceği.

en: Whether gtk-gnutella should determine the servent types (as identified by their vendor string) that are unstable, preventing further connections to/from them.  This only works when gtk-gnutella already keeps track of unstable IP addresses.
tr: gtk-gnutella'nın kararsız istemci tiplerini (sağlayıcı metnine dayalı olarak) tespit edip, onlarla bağlantıları önleyip önlemeyeceğini ayarlar. Bu işlev sadece gtk-gnutella hâlihazırda kararsız İP adreslerini izliyorsa çalışabilir.

en: Whether gtk-gnutella should automatically remove the file whenever it gets a resuming mismatch and retry from scratch. Until Tiger Tree Hashes are widespread, this is the easiest option.
tr: Bir uyumsuzluk meydana geldiğinde, gtk-gnutella'nın dosyayı kaldırıp indirmeye yeniden başlayıp başlamayacağını ayarlar. Tiger Tree Hash değerleri genel olarak kullanılmaya başlanana dek bu en kolay seçenektir.

en: The amount of bytes which gtk-gnutella will strip off the already downloaded bytes after a resuming mismatch, in the hope that only this amount was corrupted, preventing proper resuming. Most of the time, a resuming mismatch indicates bad data on the server, but if the already downloaded data is bad then backing out some of it may allow us to recover from the problem.
tr: Sürdürmede uyumsuzluk çıkarsa, gtk-gnutella'nın sadece bu alanın bozuk olması umuduyla sileceği bayt miktarı. Çoğu zaman sürdürme uyumsuzlukları sunucuda bozuk veri olmasından kaynaklanır, ancak bozuk olan zaten indirilmiş veriler ise bunun bir kısmını silmek bazen bu problemi çözmemize imkân verir.

en: The hostname of the server that can be used by downloaders to find the IP address via a DNS resolution.  If you have a dynamic IP address coupled with a dynamic DNS service, then this is valuable to downloaders: they may find your node even after a few rotations of your IP address.
tr: İndirme yapanlar tarafından DNS çözümlemesi yoluyla İP adresini bulmak için kullanılabilecek bilgisayar ismi. Dinamik bir DNS servisiyle ilişik dinamik İP adresi kullanıyorsanız bu ayarın indirme yapanlara çok faydası olur: sizin düğümünüzü İP adresiniz birkaç kez değişse bile bulabilirler.

en: Whether gtk-gnutella should advertise the hostname of your server to downloaders and in query hits.
tr: gtk-gnutella'nın sorgu cevaplarında ve indirme yapanlara bilgisayar isminizi iletip iletmeyeceğini ayarlar.

en: Percentage of the number of connections we should reserve for gtk-gnutella nodes.
tr: Toplam bağlantılardan gtk-gnutella düğümlerine ayrılan oran, yüzde olarak.

en: Maximum percentage of slots a vendor can occupy.
tr: Bir yazılımın (sağlayıcı metnine dayalı olarak) kullanabileceği azami oluk yüzdesi.

en: Size of the RX socket buffer to be used for downloads, in kibibytes. If you wish to avoid Gnutella downloads using up all your bandwidth, set it to a low value (default is 64K, which is fine). If you don't mind sucking up all the available bandwidth, increasing your connection latency, set it to a greater value. Remember: the smaller the value, the more you will be able to precisely control the incoming rate.
tr: İndirmeler için kullanılan RX (alım) soket tamponunun boyutu, kibibayt olarak. Gnutella indirmelerinin tüm bant genişliğinizi kullanmasını engellemek istiyorsanız düşük bir değer giriniz (varsayılan değer 64K'dır ki bu uygundur). Mevcut bütün bant genişliğinizin kullanılması ve bunun bağlantınızda gecikmelere yol açması sorun yaratmıyorsa büyük bir değer girebilirsiniz. Unutmayın ki bu değer ne kadar küçükse içeri gelen bant genişliğini o denli ince bir şekilde yönetebilirsiniz.

en: Size of the RX socket buffer to be used for nodes, in kbytes. The lower the value, the faster the remote end will flow-control at the TCP/IP level if you don't read quickly enough, which would be the case if you limit the incoming bandwidth.
tr: Düğümler için kullanılacak RX soket tamponunun boyutu, kbayt olarak. Bu değer ne kadar küçükse, yeteri kadar hızlı okumadığınızda, ki bu içeriye gelen bant genişiğlinizi kısıtlarsanız meydana gelebilir, diğer düğümlerin TCP/İP seviyesinde akış kontrolü yapması o kadar hızlanacaktır.

en: Size of the TX socket buffer to be used for uploads, in kibibytes.
tr: Göndermeler için kullanılacak TX soket tamponunun boyutu, kibibayt olarak.

en: Average recent latency between the sending of the HTTP request and the reception of the reply from the remote server, in msecs.
tr: Son HTTP istekleri ile uzaktaki sunucudan alınan cevap arasındaki milisaniye olarak ortalama zaman aralığı.

en: Last time at which we performed the ultrapeer requirement checks.
tr: Ultraeş gereksinimleri denetlemesini son yaptığımız zaman.

en: Last time an automatic switch between ultra and leaf mode occurred.
tr: Ultra ve yaprak kipleri arasında otomatik geçişin en son olduğu zaman.

en: Whether we meet the sufficient average uptime requirement to become an Ultra node.
tr: Utra düğüm olmak için yeterli ortalama çalışma süresi gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the sufficient average IP address uptime requirement to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için yeterli İP adresi çalışma süresi (uptime) gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the sufficient node uptime requirement to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için yeterli çalışma süresi gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the non-firewalled requirement to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için bir güvenlik duvarı tarafından engellenmeme kriterini yerine getirip getirmediğimizi gösterir.

en: Whether we meet the minimum amount of peer connections requirement to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için asgari eş bağlantıları gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the amount of file descriptor requirement to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için dosya tanımlayıcısı gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the memory requirements to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için bellek gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the bandwidth requirements to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için bant genişliği gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Whether we meet the UDP requirements to become an Ultra node.
tr: Ultra düğüm olmak için UDP gereksinimini karşılayıp karşılamadığımızı gösterir.

en: Size of the search queue holding the locally generated queries before they are sent on a given connection.  When full, the oldest query is dropped without being sent.  Set it so that it is slightly larger than the amount of opened searches.
tr: Yerel olarak oluşturulan sorguları gönderilmelerinden önce muhafaza eden arama kuyruğunun boyutu. Dolduğunda en eski sorgu gönderilmeden atılır. Bu değeri etkin aramaların sayısından biraz büyük olacak şekilde ayarlayın.

en: Minimum amount of seconds between two consecutive queries sent to a given connection (for locally generated queries only!). The larger the value, the less negative impact it has on the network.
tr: Belli bir bağlantıya gönderilen iki ardışık sorgu arasındaki süre, saniye olarak (sadece yerel olarak oluşturulan sorgular için!). Bu değer ne kadar büyükse şebekeye olumsuz etkisi o kadar azalır.

en: Whether connection to gtk-gnutella via the 'shell' control interface should be allowed.
tr: gtk-gnutella'ya 'kabuk' (shell) kontrol arayüzü ile bağlanılıp bağlanılamayacağını ayarlar.

en: Amount of seconds until an idle remote shell session gets disconnected. If set to zero, no timeout occurs.
tr: Aylak bir uzak kabuk oturumunun bağlantısının kesilmeden önce beklenecek saniye sayısı. Sıfır seçilirse zaman aşımı oluşmaz.

en: Amount of seconds to leave 'dead' entries around so that they can still be displayed by the GUI along with the termination status.
tr: 'Ölü' girdilerin grafik arayüzde bitme durumlarıyla gösterilmeleri için tutulacakları saniye sayısı.

en: Whether gtk-gnutella should actively monitor query strings by TTL and hop count and drop duplicates.  Only applies when not running as a leaf node, and only for queries with hop count > 0, i.e. not from our immediate neighbor.  Dropped queries will be accounted for in the 'Message throttle' counter.
tr: gtk-gnutella'nın sorgu dizelerinin TTL ve hop sayılarını etkin bir şekilde izleyip izlemeyeceğini ve çift sorguları atıp atmayacağını ayarlar. Sadece yaprak düğüm olunmadığı zaman ve hop sayısı sıfırdan büyük olan, yani doğrudan komşularımızdan gelmeyen sorgular için geçerlidir. Atılan mesaj sayısı 'mesaj sayısı sınırlaması' sayacına eklenir.

en: Half the duration during which gtk-gnutella should remember the recently relayed queries by TTL and hop count.  The default value of 5 should be just fine, but you can experiment with different settings if you want.  The higher it is set, the more likely you are to drop legitimate queries, so be careful.
tr: gtk-gnutella'nın yönlendirilen sorguları TTL ve hop sayısına dayalı olarak hatırlayacağı sürenin yarısı. Varsayılan 5 değeri uygundur ama isterseniz başka değerleri deneyebilirsiniz. Bu değer ne kadar büyükse meşru sorguları atma oranı o kadar artacaktır, dolayısıyla dikkatli olunuz.

en: The minimum amount of seconds to enforce between two identical queries from leaf nodes.  If the requery too early, it is dropped and accounted for in the 'Message throttle' counter.  Too frequent requeries are harmful for the network, yet we must allow some amount of requerying given the dynamic nature of Gnutella connections.  You can't disable this checking, but you can lower the constraint significantly. Deviations from the default of 1700 have exponential effects on the network traffic.
tr: Yaprak düğümlerinden iki özdeş sorgu arasında zorlanacak saniye sayısı. Eğer yeniden sorgulama erken gelirse atılır ve 'mesaj sayısı sınırlaması' sayacına eklenir. Erken yeniden sorgulamalar şebeke için zararlıdır ancak Gnutella bağlantılarının dinamik yapısı göz önüne alındığında bir miktarına izin vermemiz gerekir. Bu denetimi devre dışı bırakamazsınız ancak kısıtlamayı önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Varsayılan 1700 değerinden sapmanın şebeke trafiği üzerinde üstel etkisi olur.

en: Time at which we started the last scan of the library.
tr: Kütüphanenin son analizini başlattığımız zaman.

en: Time at which the last scan of the library finished.
tr: Kütüphanenin son analizinin sona erdiği zaman.

en: The number of seconds the last scan of the library took.
tr: Kütüphanenin son analizinin süresi, saniye olarak.

en: Time at which we started shared file indexing.
tr: Paylaşılan dosya indekslemesini başlattığımız zaman.

en: Time spent indexing shared files.
tr: Paylaşılan dosyaların indekslenmesinin aldığı süre, saniye olarak.

en: Memory used by the QRP tables
tr: QRP tabloları tarafından kullanılan bellek

en: Time at which we started query routing table generation.
tr: Sorgu yönlendirme tablosu oluşturumuna başladığımız zaman.

en: Time spent computing the QRP table, in seconds.
tr: QRP tablosunu hesaplamaya harcanan zaman, saniye olarak.

en: Time at which we started computing our QRP patch.
tr: QRP yamasını hesaplamaya başladığımız zaman.

en: Time spent computing the QRP table patch, in seconds.
tr: QRP tablo yamasının hesaplanmasına harcanan zaman, saniye olarak.

en: Query routing table generation number.
tr: Sorgu yönlendirme tablosu nesil sayısı.

en: Amount of slots used by our QRP table.
tr: QRP tablomuzda kullanılan olukların sayısı.

en: Amount of slots filled within our QRP table.
tr: QRP tablomuzda dolan olukların sayısı.

en: Percentage of slots filled within our QRP table.
tr: QRP tablomuzda dolan olukların yüzdesi.

en: Percentage of hashing conflicts whilst inserting data in our QRP table.
tr: QRP tablomuza veri yerleştirirken meydana gelen hash çatışma yüzdesi.

en: Amount of hashed keywords in our QRP table.
tr: QRP tablomuzdaki anahtar kelime hash değeri miktarı.

en: Total raw size of the QRP table patch, in bytes.
tr: QRP tablo yaması toplam kaba boyutu, bayt olarak.

en: Final QRP table patch length, after possible compression.
tr: Son QRP tablo yaması uzunluğu, mümkün olan sıkıştırma ardından.

en: QRP table patch compression ratio, in percent, 0 means none.
tr: QRP tablo yaması sıkıştırma oranı, yüzde olarak. 0 sıkıştırma olmadığını gösterir.

en: Indicates that gtk-gnutella will expire in that many days.
tr: gtk-gnutella'nın bu sayıda gün sonra eski sayılacağını gösterir.

en: When set, gtk-gnutella is running short on file descriptors, but normal operations are still possible. The condition automatically clears itself after 10 minutes without any more shortage.
tr: Etkin olduğunda, gtk-gnutella için dosya tanımlayıcıları kalmadığını ancak işlemlerin normal olarak devam edebildiğini gösterir. Bu kip sorunun son meydana gelişinden 10 dakika sonra otomatik olarak kaldırılır.

en: When set, gtk-gnutella has run out of file descriptors, and operations are necessarily degraded, if not impossible. The condition automatically clears itself after 10 minutes past the last occurrence.
tr: Etkin olduğunda, gtk-gnutella için dosya tanımlayıcıları kalmadığını ve işlemlerin bozulmuş hatta imkânsız olduğunu gösterir. Bu kip sorunun son meydana gelişinden 10 dakika sonra otomatik olarak kaldırılır.

en: If set, spaces in filenames are replaced with underscores.
tr: Seçiliyse, dosya isimlerindeki boşluk karakterlerinin yerine alt çizgiler konacaktır.

en: If set, meta shell characters in filenames are replaced with underscores. (This must also be enabled for FAT partitions.)
tr: Seçiliyse, dosya isimlerindeki kabuk (shell) meta karakterlerinin yerine alt çizgiler koyulacaktır. (Bu şıkkın FAT disk bölümleri için etkin olması gerekir.)

en: If set, gtk-gnutella will, upon startup, sanitize filenames by converting spaces and/or evil characters in them, according to your settings, on existing filenames in your temporary downloading directory. By default, the above settings apply only on newly created entries, not existing ones.
tr: Seçiliyse, gtk-gnutella başlatıldığında, ayarlarınıza uygun olarak tamamlanmamış indirmeler klasörünüzdeki dosyaların isimlerini, içerdikleri şer ve/veya boşluk karakterlerini değiştirerek güzelleştirir. Varsayılan değer, bu ayarların zaten mevcut olan dosyalara değil, sadece yeni yaratılan dosyalara uygulanmasıdır.

en: If set, all outgoing connections are tunneled over TLS.
tr: Seçiliyse, dışarıya giden tüm bağlantılar TLS ile tünellenir.

en: If not set, support for Gnutella connection compression is disabled.
tr: Seçili değilse, Gnutella bağlantı sıkıştırma desteği devre dışı bırakılır.

en: Whether UDP shall be used in complement to TCP.  When set, gtk-gnutella will also listen for UDP traffic on the same port as the one configured for TCP and process incoming Gnutella traffic in almost the same way as if it was received via TCP.  It is safe to leave this set, which is the default behavior.
tr: TCP'ye takviye olarak UDP'nin kullanılıp kullanılmayacağını belirler. Seçildiğinde, gtk-gnutella TCP için ayarlanan portta UDP trafiğini de dinleyecek ve alınan Gnutella trafiğini TCP'den alınmışa çok benzer bir şekilde işleyecektir. Bu şıkkı etkin bırakmak güvenlidir ve varsayılan değerdir.

en: Whether gtk-gnutella should honor the request for out-of-band delivery of query hits via UDP, provided UDP support is enabled.  It should not be necessary to add a port forwarding to enable this as your node will be the origin of the UDP traffic and can therefore receive replies sent to the transient UDP port opened by a masquerading firewall.  It is enabled by default because it is deemed safe, as your node controls the bulk of the emitted traffic and honors the bandwidth limitations.
tr: gtk-gnutella'nın UDP desteği etkinse, bant dışı (out-of-band, OOB) sorgu isabetleri teslimat taleplerine UDP yoluyla olumlu cevap verip vermeyeceğini ayarlar. Port haritalama, UDP trafiğinin kaynağı sizin düğümünüz olacağı ve dolayısıyla sözde bir (masquerading) güvenlik duvarının açtığı geçici UDP portuna yollanan cevapları muhtemelen alabileceği için gerekmez. Varsayılan değer bu seçeneğin etkin olmasıdır çünkü düğümünüz yollanan trafiği kontrol ettiğinden ve bant genişliği sınırlarına uyduğundan dolayı bu ayarın güvenli olduğu kabul edilir.

en: Whether gtk-gnutella should send queries requesting out-of-band delivery of query hits via UDP.  The setting is ignored if you seem to be UDP-firewalled, i.e. cannot receive unsolicited UDP traffic.  You need to enable UDP support first.  This can cause the reception of vast quantities of UDP replies, so you may choose to disable this feature.  If disabled, your hits will travel through the Gnutella network and can be dropped by any flow-controlled relaying node, limiting the results you can get.
tr: gtk-gnutella'nın UDP vasıtasıyla bant dışı sorgu isabeti talep eden sorgular yollayıp yollamayacağını belirler. UDP açısından bir güvenlik duvarı tarafından engelleniyor gibi görünüyorsanız bu ayar görmezden gelinir. Bu ayarın çalışması için UDP desteğini etkinleştirmeniz gerekir. Aynı zamanda bu ayar büyük miktarda UDP cevapları almanıza yol açabilir, bu durumda devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakıldığında sorgu isabetleri doğrudan gelmeyip Gnutella ağında seyahat edecektir ve akış kontrolünde bulunan yönlendirici düğümler tarafından atılabilir, ki bu aldığınız sonuçları sınırlar.

en: Whether gtk-gnutella should, when running as ultrapeer, act as proxy for leaf queries that are not requesting OOB delivery of query hits: gtk-gnutella will claim the hits from the remote nodes and forward the hits to the proper leaf.  This is very beneficial for the leaves, but can cause huge bursts of UDP traffic coming back to you.  If you disable it all ultrapeers connected to you will have to relay the hits, possibly dropping other query messages and lowering the efficiency of the search network.
tr: gtk-gnutella'nın ultraeş durumundayken bant dışı (OOB) doğrudan sorgu isabetleri talep etmeyen yaprak sorguları için vekillik yapıp yapmayacağını ayarlar: etkinleştirildiğinde, gtk-gnutella uzaktaki düğümlerden sorgu isabetlerini talep edecek ve bunları uygun yaprağa iletecektir. Bunun yapraklara çok faydası dokunur ama size gelen UDP trafiğinde yükselmelere yol açabilir. Devre dışı bırakırsanız, size bağlı tüm ultraeşler isabetleri yönlendirmek ve muhtemelen başka sorgu mesajlarını çöpe atmak zorunda kalacaktır, ki bu şebekenin verimini düşürür.

en: Whether uploads are frequently stalling, indicating that the bandwidth is saturated.  Avoid running as an ultra-node under those conditions.
tr: Göndermelerin sıkça durakladığını gösterir. Bu durumda ultra düğüm durumuna geçmekten kaçınınız.

en: If set to TRUE, the global hostiles.txt is used as well as the private $GTK_GNUTELLA_DIR/hostiles.txt. This allows you to separate your private ban list from the global one distributed with gtk-gnutella.
tr: Eğer DOĞRU olarak seçiliyse, gobal hostiles.txt ile özel $GTK_GNUTELLA_DIR/hostiles.txt dosyası da kullanılacaktır. Bu, sizin özel yasaklama listenizi gtk-gnutella ile dağıtılan global listeden ayırmanıza imkân sağlar.

en: If set to TRUE, SO_LINGER is used for sockets.
tr: DOĞRU seçiliyse soketler için SO_LINGER kullanılır.

en: See the man page for tcp(7). This feature typically only available on Linux systems.
tr: tcp(7) için man sayfasına bakınız. Bu işlev tipik olarak sadece GNU/Linux sistemlerinde bulunur.

en: If TRUE, other hosts can request a complete list of all shared files.
tr: EVET seçiliyse, diğer bilgisayarların paylaşılan bütün dosyaların listesini istemesine izin verilir.

en: Number of HTML browsing requests received in this session.
tr: Bu oturumda alınan HTML kişiye gözatma isteklerinin sayısı.

en: Number of HTML browsing requests fully served in this session.
tr: Bu oturumda tamamen cevaplanan HTML kişiye gözatma istekleri.

en: Number of Gnutella browsing requests received in this session.
tr: Bu oturumda Gnutella kişiye gözatma isteklerinin sayısı.

en: Number of Gnutella browsing requests fully served in this session.
tr: Bu oturumda tamamen cevaplanan Gnutella kişiye gözatma talepleri.

en: The average CPU usage indicates overloading, so gtk-gnutella is reducing the amount of non-critical processing it is performing. Note that the overloading can result from gtk-gnutella not getting enough CPU time because another process is competing for the CPU. Whilst the overloading condition persists, GUI refreshing is reduced and background tasks (SHA1 computation, file moving) are slowed down.
tr: Ortalama mikroişlemci kullanımı çipin aşırı yüklendiğine işaret ediyor, dolayısıyla gtk-gnutella yaptığı kritik olmayan işlem miktarını azaltıyor. Unutmayın ki bu aşırı yük, başka bir işlemin mikroişlemciye erişim için rekabet etmesi nedeniyle gtk-gnutella'nın yeteri kadar mikroişlemci zamanına ulaşamamasından kaynaklanabilir. Bu aşırı yük durumu sürdükçe grafik arayüz tazelemesi azaltılacak ve arka plan işlemleri (SHA1 hesaplamaları, dosya taşımalar) yavaşlatılacaktır.

en: Amount of data per downloading source that gtk-gnutella will buffer before writing to disk.  When swarming from many sources, a larger value will help avoid using too many system calls and should also reduce the fragmentation on the filesystem.  The downside is that it uses more memory per active source.  Use 0 to disable all buffering, i.e. have gtk-gnutella write to disk as soon as it receives some data. Increase to maximum value if you have RAM.
tr: Her indirme kaynağı için gtk-gnutella'nın diske yazmadan önce tampona alacağı veri miktarı. Çoklu indirim sırasında yüksek bir değer sistem çağrılarının sayısının çok yükselmesini önler ve dosya sisteminin parçalanmasını da azaltabilir. Dezavantajı ise aktif kaynak başına daha fazla bellek kullanılmasıdır. Tampona veri alınmasını devre dışı bırakmak için 0 değerini seçin, bu durumda gtk-gnutella veri alır almaz bunu diske yazar. RAM belleğiniz müsaitse azami değerine çıkarın.

en: When set, all search results from host browsing are dispatched to all opened passive searches.  This is useful if you have different selection filters on your passive searches because it lets you classify files easily, regardless of the origin of the files.
tr: Seçildiğinde, kişiye gözatmalardan gelen sonuçlar tüm açık pasif aramalara yollanır. Pasif aramalarınızda değişik filtreleriniz varsa bu yararlıdır çünkü dosyaları kökenlerini dikkate almadan kolayca sınıflandırmanıza imkân verir.

en: Enable this if all units should be displayed using the metric system with SI prefixes. If disabled, certain units, for example, filesizes will be displayed using the historical base2 convention with binary prefixes.
tr: Tüm birimlerin metrik sistem kullanarak Sİ ekleri ile görüntülenmesini istiyorsanız etkinleştirin. Devre dışı bırakılırsa, dosya boyutları gibi bazı birimler ikili ekler kullanılarak eski base2 sistemi ile görüntülenecektir.

en: Debug level for Reliable UDP (RUDP) code.
tr: "Reliable UDP" (RUDP) kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the Distributed Hash Table (DHT) code.
tr: Dağıtılmış Hash Tablosu kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the OOB-proxying of queries.
tr: Sorguların OOB vekili ile işlemleri için hata ayıklama seviyesi.

en: If set gtk-gnutella also listens on a local (unix domain) socket which is located in ~/.gtk-gnutella/socket.
tr: Etkinleştirilirse, gtk-gnutella aynı zamanda ~/.gtk-gnutella/socket konumundaki yerel (Unix alanı) soketi de dinleyecektir.

en: Don't start more than this number of parallel downloads per file.
tr: Dosya başına bu sayıdan yüksek eşzamanlı indirme başlatma.

en: If enabled, all received packets are dumped to $GTK_GNUTELLA_DIR/packets_rx.dump.
tr: Seçiliyse, alınan tüm paketler $GTK_GNUTELLA_DIR/packets_rx.dump dosyasına dökülecektir.

en: If enabled, queries are also matched against the directory names which are relative to the shared ones. Further, search results will show these. This is especially useful if the shared filenames are ambiguous or meaningless without knowing the directory names as well. However, be sure the directory names do not expose confidential information. You have to initiate a rescan of the shared files before a change becomes fully effective.
tr: Etkinleştirildiğinde, sorguların paylaşılan dosyaları içeren klasörlerin isimlerine denk gelip gelmediği dikkate alınacaktır. Ek olarak arama sonuçları bu dizin isimlerini gösterecektir. Bu, dosya isimleri dizin isimleri olmadan anlamsız ya da müphem olduklarında çok faydalıdır; ancak klasör isimlerinin özel verilerinizi sızdırmayacağından emin olmanız gerekir. Bu şıkkın tamamen etkili olması için paylaşılan dosyaların analizini tekrarlamanız gerekir.

en: Debug level for the shell.
tr: Kabuk için hata ayıklama seviyesi.

en: If larger than zero, no downloads are started.
tr: Sıfırdan büyükse hiçbir indirme başlatılmaz.

en: Debug level for the search queue.
tr: Arama kuyruğu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for push-proxy code.
tr: İtme vekilleri kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Number of THEX file requests received in this session.
tr: Bu oturumda alınan THEX dosya istekleri.

en: Number of THEX file requests fully served in this session.
tr: Bu oturumda tamamen cevaplanan THEX dosya istekleri.

en: Debug level for Tigertree-related code.
tr: Tigertree hakkında kod için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether gtk-gnutella is currently computing TTH of shared files in the background.
tr: gtk-gnutella'nın arka planda paylaşılan dosyaların TTH değerlerini hesaplayıp hesaplamadığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella is currently verifying the TTH of downloaded files in the background.
tr: gtk-gnutella'nın arka planda indirilen dosyaların TTH değerlerini kontrol edip etmediğini gösterir.

en: Maximum number of results to show in any search.
tr: Aramalarda gösterilecek azami sonuç sayısı.

en: Maximum number of results to show in a browse_host request.
tr: Kişiye gözatmalarda gösterilecek azami sonuç sayısı.

en: Date of the latest SVN release.
tr: Son SVN sürüm tarihi.

en: Revision of the latest SVN release.
tr: Son SVN sürüm revizyon tarihi.

en: Signature of the latest SVN release notification.
tr: Son SVN sürümü bildiriminin imzası.

en: Maximum number of hosts in the TLS node cache.
tr: TLS düğümleri arabelleğindeki azami makine sayısı.

en: Maximum time before removing hosts from the TLS cache.
tr: Bilgisayarları TLS arabelleğinden kaldırmadan önce beklenecek azami süre.

en: If set to TRUE the tigertree root hash (TTH) can be discovered on the fly. Otherwise, the TTH is only accepted if provided by the user, for example, by a magnet link.
tr: Etkinleştirildiyse, Tigertree kök hash değerleri indirme sırasında keşfedilebilir. Aksi takdirde TTH değerleri sadece kullanıcı tarafından mesela bir magnet bağlantısı vasıtasıyla girildiğinde kabul edilir.

en: If set to TRUE, gtk-gnutella will turn on some hacks which, unfortunately, have to exist at all.  The aim is to improve the overall downloading experience.
tr: Seçildiğinde, gtk-gnutella maalesef bazen kullanılması gereken bazı numararaları etkinleştirecektir. Bunun amacı genel indirme deneyimini iyileştirmektir.

en: Maximum number of hosts in the G2 node cache.
tr: G2 düğüm arabelleğindeki azami makine sayısı.

en: Maximum time before removing hosts from the G2 cache.
tr: Bilgisayarları G2 arabelleğinden kaldırmadan önce beklenecek azami süre.

en: Debug level for management of G2-only hosts.
tr: Salt G2 düğümleri yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether GTKG can switch among the several files waiting to be downloaded from a given server, when making a follow-up HTTP request.  Turn it off only if you witness problems with a particular servent you're downloading from.
tr: İndirme sırasında HTTP isteğinde bulunurken GTKG'nin belli bir sunucudan indirilen dosyalar arasında geçiş yapıp yapamayacağını belirler. Belli bir sunucu-istemciden indirme yaparken sorunla karşılamadığınız sürece devre dışı bırakınız.

en: If set to TRUE, PARQ (Passive/Active Remote Queuing) is enabled. Do not disable unless you know what you are doing.
tr: Seçildiğinde, PARQ (Passive/Active Remote Queuing - Pasif/Aktif uzakta kuyruğa ekleme) etkinleştirilir. Ne yaptığınızdan emin değilseniz devre dışı bırakmayın.

en: When partial file sharing (PFSP) is enabled, gtk-gnutella will strive to download chunks in a random order, to maximize the spreading of the file in the network.  However, this may make pre-viewing of the file impossible as some file formats make use of a trailer to hold meta-information or seeking indices. GTKG will attempt to download the specified amount of data at the tail of the file as soon as possible.  Set it to 0 to disable any tail-downloading preference.
tr: Tamamlanmamış dosya paylaşımı (partial file sharing (PFSP)) etkinleştirildiğinde, dosyaların şebekede dağılımını arttırmak için gtk-gnutella parçaları rastgele sırayla indirmeye çalışır. Ancak bu, sonlarında indeks ya da metaveri bulunan bazı dosya biçimleri için önizleme yapılmasını engeller. GTKG belirtilen veri miktarını dosyanın sonundan mümkün olan en erken vakitte indirmeye çalışacaktır. Dosya sonundan veri indirimi tercihini devre dışı bırakmak için 0 değerini seçiniz.

en: Whether GTKG should post-process filenames to remove consecutive '_' in the name, or extra '_' surrounding punctuation for instance, to make the name prettier.
tr: GTKG'nin dosya isimlerininin daha okunaklı olmaları için mesela ardışık, noktalama işaretlerinden önceki ya da bunları izleyen '_' karakterlerini kaldırıp kaldırmayacağını ayarlar.

en: Whether the Distributed Hash Table (DHT) should be enabled. The DHT allows you to resolve magnet: URIs and to easily locate alternate locations for files and push-proxies for firewalled hosts. It requires UDP support.
tr: Dağıtılmış Hash Tablosunun (DHT) etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirler. DHT magnet: bağlantılarını (URİ) çözümlemenize ve dosyalar için alternatif konumlar ile güvenlik duvarı arkasında bulunan bilgisayarlar için itme vekilleri bulmanıza olanak sağlar. UDP desteği gerektirir.

en: Debug level for the callout queue.
tr: Bekleyen çağrılar kuyruğu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT node lookups.
tr: DHT düğüm aramaları için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT key/value storage.
tr: DHT anahtar/değer saklama için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT key/value publishing.
tr: DHT anahtar/değer yayını için hata ayıklama seviyesi.

en: Bandwidth hint for DHT user lookups, in bytes/sec. This is used both for limiting concurrent publishing and searching.  Traffic is made on the Gnutella UDP socket. Output needs are lower than input (between 3 to 5 times less). The larger the numbers, the more values can be looked up concurrently, but the more bandwidth is used.
tr: DHT kullanıcıların aramaları için bant genişliği önerisi, bayt/saniye olarak. Bu hem eşzamanlı aramaları hem de eşzamanlı yayınları sınırlamak için kullanılır. Trafik Gnutella UDP soketinde yer alır. Çıkış gereksinimleri giriş gereksinimlerinden düşüktür (3 ilâ 5 kez). Bu rakam ne kadar yüksekse o denli çok değer eşzamanlı olarak aranabilir, ancak bu durumda daha fazla bant genişliği kullanılır.

en: Bandwidth hint for DHT user lookups, in bytes/sec. This is used both for limiting concurrent publishing and searching.  Traffic is made on the Gnutella UDP socket and cannot therefore be truly controlled.  Input needs are much larger than output as far as lookups are concerned (between 3 to 5 times).  The larger the numbers the more values can be looked up concurrently, but the more bandwidth is used.
tr: DHT kullanıcıların aramaları için bant genişliği önerisi, bayt/saniye olarak. Bu hem eşzamanlı aramaları hem de eşzamanlı yayınları sınırlamak için kullanılır. Trafik Gnutella UDP soketinde yer alır ve dolayısıyla gerçekten yönetilemez. Giriş gereksinimleri çıkış gereksinimlerinden çok daha yüksektir (3 ilâ 5 kez). Bu rakam ne kadar yüksekse o denli çok değer eşzamanlı olarak aranabilir, ancak bu durumda daha fazla bant genişliği kullanılır.

en: Whether the GUID should be kept accross sessions. A sticky GUID can be helpful if you are firewalled and share files because the downloaders will be able to contact you again more easily when you come back online.
tr: GUİD'nin bir oturumdan diğerine tutulup tutulmayacağını ayarlar. Bir güvenlik duvarı tarafından engelleniyorsanız ve dosya paylaşıyorsanız aynı GUİD'yi tutmanız yararlı olacaktır çünkü böylece sizden indirme yapanlar tekrar çevrimiçine geldiğinizde sizinle daha kolay iletişime geçebilirler.

en: Whether the KUID should be kept accross sessions. A sticky KUID is helpful for the DHT because it promotes routing table stability and ensures that closest nodes will keep mutual knowledge about each other
tr: KUİD'nin bir oturumdan diğerine tutulup tutulmayacağını ayarlar. Tutulan bir KUİD DHT için yararlıdır çünkü yönlendirme tablosunun kararlılığını destekler ve en yakın düğümlerin birbirleri hakkında verileri korumalarını sağlar

en: Debug level for the DHT user lookup queue.
tr: DHT kullanıcı aramaları kuyruğu için hata ayıklama seviyesi.

en: If TRUE, DHT storage uses memory instead of diskspace.
tr: DOĞRU seçiliyse, DHT disk alanı yerine belleği kullanır.

en: Defines which download HTTP header exchanges should be traced.
tr: Hangi HTTP indirme başlıkları alışverişlerinin izleneceğini belirler.

en: Defines which upload HTTP header exchanges should be traced.
tr: Hangi HTTP başlık alışverişlerinin izleneceğini tanımlar.

en: Defines which Gnutella header exchanges should be traced.
tr: Hangi Gnutella başlık alışverişlerinin izleneceğini tanımlar.

en: Defines which push-proxy HTTP header exchanges should be traced.
tr: Hangi itme vekili HTTP başlık alışverişlerinin izleneceğini tanımlar.

en: Defines which HTTP header exchanges should be traced, other than downloads, uploads and push-proxy exchanges.
tr: İndirmeler, göndermeler ve itme vekili alışverişleri dışında hangi HTTP başlık alışverişlerinin izleneceğini tanımlar.

en: Debug level for (generic) file verification code.
tr: (Jenerik) dosya doğrulama kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Maximum number of hosts in the local address cache, which remembers the recent IP:port combinations we had.
tr: İP:port kombinasyonlarımızı hatırlayan yerel adres arabelleğindeki azami makine sayısı.

en: Maximum time before removing hosts from the local address cache, which remembers the recent IP:port combinations we had.
tr: Son kullandığımız İP:port kombinasyonlarını içeren yerel arabellekten bilgisayarları çıkarmadan önce beklenecek azami süre.

en: Debug level for management of local address cache.
tr: Yerel adres arabelleği yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: If enabled, all packets enqueued for transmission are dumped to $GTK_GNUTELLA_DIR/packets_tx.dump.
tr: Seçiliyse, aktarım için kuyruğa konan tüm paketler $GTK_GNUTELLA_DIR/packets_tx.dump konumuna kopyalanır.

en: Debug level the TCP message queues
tr: TCP mesaj kuyrukları için hata ayıklama seviyesi

en: Debug level for the UDP message queue.
tr: UDP mesaj kuyrukları için hata ayıklama seviyesi.

en: Maximum size of the UDP message queue (in bytes). Must be at least 150 percent of the maximum message size.
tr: UDP mesaj kuyruğunun azami boyutu (bayt olarak). Azami mesaj boyutunun yüzde 150'sine denk gelmesi gerekir.

en: Debug level for the management of the clock accuracy.
tr: Saat hassasiyeti yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the firewalled status management.
tr: Güvenlik duvarı durumu yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for host management.
tr: Bilgisayarlar (host) için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT root node caching.
tr: DHT kök düğümlerinin arabelleğe alınması hata ayıklama seviyesi.

en: Logged statistics level for code shared between GUI and core.
tr: GUİ ve çekirdek arasında paylaşılan kod hakkındaki kütükte tutulan istatistiklerin seviyesi.

en: If TRUE, the spam SHA1 database is kept in memory. If FALSE, it is kept in a fast disk database, which saves a large amount of core memory and reduces the overall footprint, at the cost of an increased I/O level. However, the DB cache has a 90 percent hit rate, so the actual overhead is barely noticeable when running as an ultra node and should remain completely unnoticed when running as a leaf.
tr: Eğer DOĞRU ise spam SHA1 veritabanı bellekte tutulur. YANLIŞ ise hızlı disk veritabanında tutulur, ki bu İ/O (girdi/çıktı) oranını arttırır ama aynı zamanda bellek kullanımının düşürülmesine izin verir. Bununla beraber veritabanının erişim oranı yüzde 90 civarı olduğundan hafızada tutulmasının yarattığı ek yük ultra düğüm kipinde farkına varılması zor, yaprak kipinde ise farkına varılmayacak denli küçüktür.

en: Debug level for spam detection.
tr: Spam tespiti için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for lockfile management.
tr: Kilit dosyası (lockfile) yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the zone-based memory allocator.
tr: Bölge tabanlı bellek ayırıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the pool-based memory allocator.
tr: Önayrımlı nesnelere dayalı bellek ayırıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the RX buffer allocator.
tr: RX tampon ayırıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether the zone-based memory allocator should always keep the zones in garbage-collecting mode, thereby maximizing the chances of being able to quickly reclaim empty zones after an allocation burst. This causes a slight CPU overhead at block free time but the memory footprint will remain much lower. To further minimize the footprint, you can also set spam_lut_in_memory to FALSE.
tr: Bölge tabanlı bellek ayırıcısının, hızlı bir ayırma yükselmesi sonrası boş bölgeleri geri kazanma şansını maksimize etmek için bölgeleri çöp toplama (garbage collecting) kipinde tutup tutmayacağını ayarlar. Bu blok boşalması durumunda hafif bir CPU yüküne neden olur ancak bellek kullanımı düşük kalacaktır. Bellek kullanımını daha da düşürmek için spam_lut_in_memory ayarını devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Debug level for the virtual memory manager.
tr: Sanal bellek yöneticisi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for final shutdown.
tr: Kapanış için hata ayıklama seviyesi.

en: Country preferences
tr: Ülke tercihleri

en: Debug level for country limits.
tr: Ülke tercihleri için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether to log dropped Gnutella messages
tr: Atılan Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar

en: Debug level for whitelist management.
tr: Beyaz liste yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT token caching.
tr: DHT jetonlarının arabelleğe alınması hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT publishing from Gnutella.
tr: Gnutella'dan DHT yayınlarının hata ayıklama seviyesi.

en: Defines which DHT messages should be traced.
tr: Hangi DHT mesajlarının izleneceğini tanımlar.

en: Enable bandwidth limitation for outgoing DHT traffic.
tr: Dışarıya giden DHT trafiği için bant genişliği sınırlamasını etkinleştir.

en: Bandwidth limit for outgoing DHT traffic in bytes/sec. It is always pooled with the Gnutella UDP queue, regardless of whether bandwidth stealing is enabled, so that UDP queues can flush more quickly.
tr: Dışarıya giden DHT trafiği için bant genişliği sınırı, bayt/saniye olarak. Bu, trafik bant genişliği çalınmasının etkin durumda olup olmadığına bakılmaksızın daima Gnutella UDP kuyruğuyla birleştirilir, böylece UDP kuyrukları daha çabuk boşalabilir.

en: Maximum size of the DHT message queue (in bytes).
tr: DHT mesaj kuyruğunun azami boyutu (bayt olarak).

en: Debug level for bandwidth scheduler.
tr: Bant genişliği programlayıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the DHT stable node recorder.
tr: DHT kararlı düğüm kaydedicisi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the file (re)loading, on change.
tr: Dosyaların (yeniden) yüklenmesi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the file moving, accross filesystems.
tr: Dosya sistemleri arası dosya taşımaları için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for query hit message generation.
tr: Sorgu isabeti mesajları oluşturumu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for version management.
tr: Sürüm yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Minimum CPU frequency, in Hz.
tr: Asgari Merkezi İşlem Birimi frekansı, Hz olarak.

en: Maximum CPU frequency, in Hz.
tr: Azami Merkezi İşlem Birimi frekansı, Hz olarak.

en: DHT bootstrap status.
tr: DHT önbaşlama durumu.

en: The DHT running mode. An active node will be able to store values and is a fully participating member of the Distributed Hash Table. A passive node can perform lookups and publish but will not store values and cannot be a member of the DHT structure. A firewalled node is necessarily passive, but you can force the passive mode even if you are not firewalled, although that is not recommended because the DHT requires far more active nodes that passive ones to be efficient.
tr: DHT'nin çalışma kipi. Aktif bir düğüm değerleri hatırlayabilir ve Dağıtılmış Hash Tablosuna tam üyedir. Pasif bir düğüm aramalarda ve yayınlamalarda bulunabilir ancak değerleri hafızaya alamaz ve DHT yapısının üyesi olamaz. Güvenlik duvarı tarafından engellenen bir düğüm zorunlu olarak pasiftir ancak güvenlik duvarı arkasında olmasanız bile pasif kipini zorlayabilirsiniz. Bununla beraber pasif kipini zorlamanız önerilmez çünkü DHT'nin verimli olabilmesi için pasif düğümlerden çok daha yüksek sayıda aktif düğüme ihtiyacı vardır.

en: Current DHT running mode.
tr: Şu andaki DHT çalışma kipi.

en: Debug level for the one-time memory allocator.
tr: Bir kerelik bellek ayırıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the host cache.
tr: Makine arabelleği için hata ayıklama seviyesi.

en: Random bits.
tr: Rastgele bitler.

en: Average servent downtime.
tr: Ortalama istemci devre dışı kalma süresi.

en: Time when last shutdown occurred.
tr: Son kapanmanın yer aldığı zaman.

en: Debug level for alive pings.
tr: Zinde ping'leri için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the versatile XML layer.
tr: Çok yönlü XML katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the UPnP layer.
tr: UPnP katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the SOAP layer.
tr: SOAP katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Defines SOAP exchanges tracing type.
tr: SOAP alış verişleri izleme türünü tanımlar.

en: For testing purposes, allow to run as an ultranode even if the node cannot accept incoming TCP connections.
tr: Deneme amaçlı olarak, içeriye gelen TCP bağlantıları kabul edilemese bile ultra düğüm olarak çalışmasına izin ver.

en: Whether UPnP (Universal Plug and Play) should be enabled. Support for UPnP means gtk-gnutella will be able to discover your Internet Gateway Device (router) and request that the listening port be opened and redirected to your machine, thereby auto-configuring to make sure you are not firewalled.  By default you should leave it enabled unless you know how to configure your network equipment manually to prevent the firewalled condition for both TCP and UDP.
tr: UPnP'nin (Universal Plug and Play) etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini ayarlar. UPnP desteği, gtk-gnutella'nın İnternet Geçit Cihazınızı (yönlendiricinizi) keşfedebilmesi ve dinlenen portun açılıp bilgisayarınıza yönlendirilmesi, yani cihazın sizin bir güvenlik duvarı tarafından engellenmeyeceğiniz şekilde otomatik olarak yapılandırılması anlamına gelir. TCP ve UDP açısından bir güvenlik duvarı tarafından engellenmemek için şebeke cihazınızı elle yapılandırmayı bilmiyorsanız, UPnP'yi etkin kılmanız önerilir.

en: Whether gtk-gnutella was able to locate an Internet Gateway Device to install port mappings, if required.
tr: gtk-gnutella'nın port haritalamasını kurmak için bir İnternet Geçit Cihazı (mesela bir yönlendirici) tespit edip etmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella thinks it needs to install port mappings on your network router to avoid the firewalled condition.
tr: gtk-gnutella'nın güvenlik duvarı tarafından engellenmemek için yönlendiricinizde port haritalama kurmaya gerek görüp görmediğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella can install port mappings, if needed.
tr: gtk-gnutella'nın gerekirse port haritalamayı kurup kuramayacağını gösterir.

en: Debug level for the NAT-PMP layer.
tr: NAT-PMP katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether NAT-PMP (NAT Port Mapping Protocol) should be enabled. Support for NAT-PMP means gtk-gnutella will be able to look whether your default gateway (router) supports the Port Mapping Protocol to allow transparent redirection of the external ports on the router to the local machine, thereby making sure you are not firewalled. By default you should leave it enabled unless you know how to configure your network equipment manually to prevent the firewalled condition for both TCP and UDP.
tr: NAT-PMP'nin (NAT Port Mapping Protocol) etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini ayarlar. NAT-PMP desteği bir güvenlik duvarının sizi engellememesi amacıyla gtk-gnutella'nın, yönlendiricinizin harici portların yerel makinenize aktarılması için port haritalama protokolünü destekleyip desteklemediğini görebileceği anlamına gelir. TCP ve UDP açısından bir güvenlik duvarı tarafından engellenmemek için şebeke cihazınızı elle yapılandırmayı bilmiyorsanız, bu şıkkı etkin bırakmanız önerilir.

en: Whether gtk-gnutella was able to locate a NAT-PMP gateway to install port mappings, if required.
tr: gtk-gnutella'nın gerekirse port haritalamasını kurmak için kullanabileceği bir NAT-PMP geçidi bulup bulamadığını gösterir.

en: Debug level for the TX (transmit) network layer.
tr: TX (gönderme) ağ katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the RX (receive) network layer.
tr: RX (alma) ağ katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the I/O input event layer.
tr: Girdi/Çıktı (İ/O) olayları katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the background task scheduler.
tr: Arka plan görev zamanlayıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether gtk-gnutella was able to configure port mappings.
tr: gtk-gnutella'nın port haritalamasını yapılandırıp yapılandıramadığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella disabled HTTP bandwidth stealing.
tr: gtk-gnutella'nın HTTP bant genişliği çalmasını devre dışı bırakıp bırakmadığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella ignores HTTP stolen bandwidth.
tr: gtk-gnutella'nın çalınan HTTP bant genişliğini görmezden geldiğini gösterir.

en: Whether gtk-gnutella enforces uniform HTTP outgoing bandwidth.
tr: gtk-gnutella'nın dışarıya giden HTTP bant genişliğini tekdüze olmaya zorladığını gösterir.

en: Whether gtk-gnutella should use HTTP request pipelining when possible, in order to decrease downloading latency.
tr: gtk-gnutella'nın indirme gecikmelerini azaltmak için HTTP isteklerinin uç uca eklenmesinin mümkün olduğunda etkinleştirip etkinleştirmeyeceğini belirler.

en: Maximum chunk size when swarming with HTTP pipelining.
tr: Uç uca isteklerle çoklu indirmelerde azami parça boyutu.

en: Whether the Gnutella UDP Extension for Scalable Searches (GUESS) should be enabled.  With GUESS enabled, gtk-gnutella offers the network the ability to perform iterative Ultrapeer queries instead of just broadcasting, allowing searches to more places within the Gnutella network.  If you want gtk-gnutella to issue GUESS queries, you need to make sure the client-side is enabled as well as this setting only governs mostly the server-side of GUESS (required to allow the client-side).
tr: Gnutella ölçeklenebilir aramalar için UDP uzantısının (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches (GUESS)) etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini ayarlar. GUESS, gtk-gnutella'nın sorguları sadece yayınlamak yerine yinelemeli olarak ultraeşlere yollamasına ve dolayısıyla Gnutella ağında daha geniş arama yapmasına imkân verir. gtk-gnutella'nın GUESS sorguları yollamasını istiyorsanız istemci tarafının da etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir çünkü bu ayar en çok sunucu tarafını kapsar (ki bu istemci tarafının etkinleştirilebilmesi için lâzımdır).

en: Debug level for server-side GUESS (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches).
tr: Sunucu tarafı GUESS (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches - ölçeklenebilir aramalar için Gnutella UDP uzantısı) için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for client-side GUESS (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches).
tr: İstemci tarafı GUESS (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches - ölçeklenebilir aramalar için Gnutella UDP uzantısı) için hata ayıklama seviyesi.

en: Maximum number of IPv4 hosts in the regular GUESS cache.
tr: Normal GUESS düğümleri arabelleğindeki azami İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Current number of IPv4 hosts in the regular GUESS cache.
tr: Normal GUESS düğümleri arabelleğindeki güncel İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Maximum number of IPv4 hosts in the introduction GUESS cache.
tr: GUESS başlangıç arabelleğinde azami İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Current number of IPv4 hosts in the introduction GUESS cache.
tr: GUESS başlangıç arabelleğinde şu andaki İPv4 bilgisayar sayısı.

en: Debug level for the DB disk/RAM storage layer.
tr: RAM/disk üzerinde saklatım katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: The current Session ID.  This is a unique ID generated each time gtk-gnutella starts and it can be monitored from the shell interface to check whether gtk-gnutella has been restarted since the last check.
tr: Şimdiki oturumun kimliği (İD). Bu eşsiz İD gtk-gnutella'nın her başlayışında oluşturulur ve kabuk (shell) arayüzünden gtk-gnutella'nın son denetlemeden beri tekrar başlatılıp başlatılmadığını izlemek için kullanılabilir.

en: Whether gtk-gnutella should serve partial files which are rare on the network to increase their spreading rate.  It is good for the health of the network to always leave this enabled. This setting supersedes the disabling of global partial file sharing for rare files only.
tr: gtk-gnutella'nın nadir sayılan tamamlanmamış dosyaları dağılımlarını arttırmak için paylaşıp paylaşmayacağını belirler. Şebekenin sağlığı için bunu daima etkin bırakmak en iyisidir. Bu seçenek, tamamlanmamış dosyaların paylaşımının devre dışı bırakılması genel ayarını sadece nadir dosyalar için görmezden gelir.

en: Whether the Gnutella UDP Extension for Scalable Searches (GUESS) client side should be enabled, so that gtk-gnutella can indeed issue iterative Ultrapeer queries instead of just broadcasting them. If enabled, it requires general GUESS support enabled as well or it will simply be ignored.
tr: Gnutella ölçeklenebilir aramalar için UDP uzantısının (Gnutella UDP Extension for Scalable Searches (GUESS)) istemci tarafında etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini ayarlar. GUESS, gtk-gnutella'nın sorguları sadece yayınlamak yerine yinelemeli olarak ultraeşlere yollamasına imkân verir. Seçildiyse genel GUESS desteğinin de etkinleştirilmiş olması gerekir, yoksa bu ayar görmezden gelinecektir.

en: Bandwidth hint for GUESS querying, in bytes/sec, limiting the amount of concurrency that can be used for GUESS.  Lower numbers mean slower querying overall
tr: GUESS sorgulamaları için bant genişliği önerisi, bayt/saniye olarak, ki bu GUESS sorgularının eşzamanlılığını sınırlar. Düşük değerler daha yavaş sorgulama anlamına gelir

en: Debug level for the matching code.
tr: Denkleşme kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the time synchronization code.
tr: Zaman senkronizasyon kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether queries can request partial results hits, i.e. files which are incompletely available on remote hosts.
tr: Sorguların diğer bilgisayarlardaki tamamlanmamış dosyaları isteyip isteyemeyeceğini belirler.

en: Whether queries for partial files should be answered to.When Partial File Sharing is disabled this setting is of course ignored and no partial results are returned.
tr: Tamamlanmamış dosyalar için sorgulara cevap verilip verilmeyeceğini belirler. Tamamlanmamış Dosya Paylaşımı devre dışı bırakıldığında bu ayar tabii ki görmezden gelinecek ve hiçbir tamamlanmamış dosya cevabı yollanmayacaktır.

en: Whether what's-new? queries should be answered to.
tr: Yeni olanlar sorgularının cevaplanıp cevaplanmayacağı.

en: When set, gtk-gnutella will automatically stop opened searches from which all the requested downloads have been completed, regardless of the initially configured expiration time.
tr: Seçildiğinde, gtk-gnutella istenilen tüm indirmeleri tamamlanan açık aramaları, başlangıçta belirlenen geçerlilik süresini dikkate almadan durduracaktır.

en: Maximum number of results to show in a What's New? request.
tr: Yeni olanlar isteklerinde gösterilecek azami sonuç sayısı.

en: Maximum number of results to show in a passive search request.
tr: Pasif arama isteklerinde gösterilecek azami sonuç sayısı.

en: Whether to log duplicate Gnutella messages from same node.
tr: Aynı düğümden gelen çift Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log duplicate Gnutella messages with a higher TTL.
tr: Daha yüksek TTL'li çift Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log duplicate Gnutella messages (not from same node).
tr: (Aynı düğümden olmayan) çift Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log new Gnutella messages, never seen before.
tr: Daha önce hiç görülmemiş olan yeni Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log Gnutella routing decisions.
tr: Gnutella yönlendirme kararları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log bad Gnutella messages, corrupted or unexpected.
tr: Kötü (bozuk veya beklenmedik) Gnutella mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log conditions triggering query hit spam flagging.
tr: Sorgu isabeti mesajlarını spam olarak işaretleyen koşullar için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Maximum number of IPv6 hosts in the ultra node cache.
tr: Ultra düğüm arabelleğindeki azami İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Current number of IPv6 hosts in ultra node caches.
tr: Ultra düğüm arabelleklerindeki güncel İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Current number of IPv6 hosts in the regular GUESS cache.
tr: Normal GUESS düğümleri arabelleğindeki güncel İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Current number of IPv6 hosts in the introduction GUESS cache.
tr: GUESS başlangıç arabelleğinde şu andaki İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Maximum number of IPv6 hosts in the regular GUESS cache.
tr: Normal GUESS düğümleri arabelleğindeki azami İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Maximum number of IPv6 hosts in the introduction GUESS cache.
tr: GUESS başlangıç arabelleğinde azami İPv6 bilgisayar sayısı.

en: Debug level for the malloc() replacement allocator.
tr: malloc() değiştirme ayırıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for bad query hit messages.
tr: Kötü sorgu isabeti mesajları için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for GUID management.
tr: GUİD yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the TX (transmit) deflating network layer.
tr: TX (göndermeleri) sıkıştırma ağ katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Comma-separated list of TX debugging hosts (IP addresses only)
tr: TX hata ayıklama makinelerinin virgülle ayırılmış listesi (sadece İP adresleri)

en: Comma-separated list of hosts for whom we want to dump RX traffic (IP addresses only)
tr: RX trafiğinin dökümünü istediğimiz makinelerin virgülle ayırılmış listesi (sadece İP adresleri)

en: Comma-separated list of hosts for whom we want to dump TX traffic  they emit (IP addresses only)
tr: Gönderdikleri TX trafiğinin dökümünü istediğimiz makinelerin virgülle ayırılmış listesi (sadece İP adresleri)

en: Comma-separated list of hosts for whom we want to dump TX traffic they receive (IP addresses only)
tr: Aldıkları TX trafiğinin dökümünü istediğimiz makinelerin virgülle ayırılmış listesi (sadece İP adresleri)

en: Allow GUESS to use some of the unused Gnutella outgoing bandwidth regardless of the GUESS bandwidth hint.  If FALSE, only the configured bandwidth hint will be used.  When running as a leaf this should be set to TRUE to make GUESS queries run faster.
tr: GUESS'in dışarıya giden ancak kullanılmayan Gnutella trafiğinin bir kısmını GUESS bant genişliği değerini görnezden gelerek kullanmasına izin ver. Seçilmediyse, sadece ayarlanan bant genişliği kullanılacaktır. Bu şık, yaprak kipinde GUESS sorgularının daha çabuk işlemesi için seçilmelidir.

en: Debug level for the UDP TX scheduler.
tr: UDP TX programlayıcısı için hata ayıklama seviyesi.

en: Debugging flags for the semi-reliable UDP TX layer: 1: messages, 2: fragments, 4: acknowledgments, 8: transmissions, 16: timeouts.
tr: Yarı güvenilir UDP TX katmanı için hata ayıklama bayrakları: 1: mesajlar, 2: parçalar, 4: teyitler, 8: iletimler, 16: zaman aşımları.

en: Comma-separated list of RX debugging hosts (IP addresses only)
tr: RX hata ayıklama makinelerinin virgülle ayırılmış listesi (sadece İP adresleri)

en: Debugging flags for the semi-reliable UDP RX layer: 1: messages, 2: fragments, 4: acknowledgments, 8: receptions, 16: timeouts.
tr: Yarı güvenilir UDP RX katmanı için hata ayıklama bayrakları: 1: mesajlar, 2: parçalar, 4: teyitler, 8: iletimler, 16: zaman aşımları.

en: Whether to log sent semi-reliable UDP messages.
tr: Gönderilen yarı güvenli UDP mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log received semi-reliable UDP messages.
tr: Alınan yarı güvenli UDP mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Debug level for the secured OOB query hit claiming.
tr: Güvenli OOB sorgu isabeti talepleri için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether to log sent vendor messages.
tr: Gönderilen uygulama sağlayıcı mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log received vendor messages.
tr: Alınan uygulama sağlayıcı mesajları için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Debugging flags for the DHT token cache (developers only).
tr: DHT jetonları arabelleği için hata ayıklama bayrakları (sadece geliştiriciler için).

en: Whether to log weird DHT message headers when debugging.
tr: Garip DHT mesaj başlıkları için hata ayıklama yapılırken kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Debug level for the DHT Remote Procedure Call (RPC) code.
tr: DHT Remote Procedure Call (RPC) kodu için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether to log UHC pings we receive.
tr: Aldığımız UHC pingleri için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether to log UHC pings we emit.
tr: Yollanan UHC pingleri için kütük tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Whether the program was properly shutdown.
tr: Programın düzgün kapatılıp kapatılmadığı.

en: Whether the program restarted after a clean shutdown.
tr: Programın düzgün kapatılma ardından tekrar başlatılıp başlatılmadığı.

en: Debug level for DHT key management.
tr: DHT anahtar yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for DHT value management.
tr: DHT değer yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: ID of the current process.
tr: Güncel sürecin kimliği.

en: Debug level for HTTP range parsing / handling.
tr: HTTP alan analizi / yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Lease time when installing port mappings via UPnP or NAT-PMP, in seconds.  A value of 0 requests permanent mappings.
tr: UPnP veya NAT-PMP ile port haritalamasının kurulmasında saniye olarak kira süresi. 0 değeri daimi haritalama talep eder.

en: Whether the program is auto-restarting at the user's request.
tr: Programın kullanıcının isteği doğrultusunda otomatik olarak tekrar başlayıp başlamayacağını belirler.

en: Debug level for time management.
tr: Zaman yönetimi için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the tmalloc() thread-magazine object distributor.
tr: Her iş parçacığına özel nesne dağıtıcı tmalloc() için hata ayıklama seviyesi.

en: Debug level for the event queue thread.
tr: Olay kuyruğu iş parçacığı için hata ayıklama seviyesi.

en: Maximum number of G2 hubs in the hub cache.
tr: Hub arabelleğindeki azami G2 hub sayısı.

en: Current number of IPv4 hosts in the G2 hub caches.
tr: G2 hub arabelleğindeki güncel İPv4 makine sayısı.

en: Whether the G2 protocol should be enabled.
tr: G2 protokolünün etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini ayarlar.

en: Number of G2 nodes currently connected.
tr: Güncel olarak bağlı bulunduğumuz G2 hubları sayısı.

en: Maximum amount of G2 hubs we should connect to as a leaf.
tr: Yaprak olarak bağlanacağımız azami G2 hub sayısı.

en: Whether to log bad G2 messages, corrupted or unexpected.
tr: Kötü, yani beklenmedik ya da bozuk G2 mesajlarının kütüğünün tutulup tutulmayacağı.

en: Whether to log dropped G2 messages
tr: Görmezden gelinen G2 mesajlarının kütüğünün tutulup tutulmayacağı

en: Debug level for the G2 RPC layer.
tr: G2 RPC katmanı için hata ayıklama seviyesi.

en: Whether to log summary of received query hits
tr: Alınan sorgu isabetlerinin özetlerinin kütüğünün tutulup tutulmayacağı

en: Whether to log summary of each record in received query hits
tr: Alınan sorgu isabetlerinde her kaydın özetinin kütüğünün tutulup tutulmayacağı

en: Number of G2 browsing requests received in this session.
tr: Bu oturumda alınan G2 tarama taleplerinin sayısı.

en: Number of G2 browsing requests fully served in this session.
tr: Bu oturumda tamamen yanıtlanan G2 tarama taleplerinin sayısı.

en: Whether to log G2 messages we're attempting to send
tr: Yollamayı denediğimiz G2 mesajlarının kütüğünün tutulup tutulmayacağı

en: Timestamp at which the current session was started.  This stamp remains unchanged when gtk-gnutella restarts after a crash or an explicit restart request.
tr: Güncel oturumun başladığı zamanla ilişkili zaman damgası. gtk-gnutella bir çökmenin ardından ya da açık bir tekrar başlatma talebinden sonra tekrar başladığında bu zaman damgası değişmez.

en: No TCP listening socket bound to allow incoming connections.
tr: İçeri gelen bağlantılara izin vermek için bağlı hiçbir TCP dinleme soketi yoktur.

en: Defines whether Gnutella queries should be traced.
tr: Gnutella sorgularının izlenmesinin gerekip gerekmediğini tanımlar.

en: Defines whether I/O event callbacks should be traced.
tr: G/Ç olay geri çağrılarının izlenip izlenmeyeceğini tanımlar.

en: Defines whether lock contentions should be traced.
tr: Kilitlenmelerin izlenmesinin gerekip gerekmediğini tanımlar.

en: Defines whether lock sleeps should be traced.
tr: Kilit uykularının izlenmelerinin gerekip gerekmediğini tanımlar.

en: If TRUE, then gtk-gnutella runs without a GUI interface.
tr: Eğer DOĞRU ise, gtk-gnutella grafik arayüzü olmadan çalışır.

en: disable
tr: devre dışı

en: by words
tr: sözcüklere dayalı

en: by whole query
tr: tüm sorguya dayalı

en: by router
tr: yönlendiriciye dayalı

en: TCP only
tr: Salt TCP

en: UDP only
tr: Salt UDP

en: Query Hit
tr: Sorgu isabeti

en: Icons
tr: Simge

en: Text
tr: Yazı

en: Both (vertical)
tr: İkisi (yatay)

en: Both (horizontal)
tr: İkisi (düşey)

en: This session
tr: Bu oturumda

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 4 hours
tr: 4 saat

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 4 days
tr: 4 gün

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: 2 weeks
tr: 2 hafta

en: Search monitor enabled.
tr: Arama izleyicisini etkinleştir.

en: Maximum number of queries visible in search monitor.
tr: Arama izleyicisinde görüntülenecek azami sorgu sayısı.

en: Whether to hide hits that have been considered for auto-downloading based on the SHA1 or your filters.
tr: SHA1 ya da filtrelerinize dayanarak otomatik indirmeler için dikkate alınan isabetlerin saklanıp saklanmayacağını belirler.

en: Widths of the columns in the nodes table.
tr: Düğümler tablosundaki sütunların genişliği.

en: Which columns are visible in the nodes pane.
tr: Düğümler panosunda hangi sütunların görüntüleneceği.

en: Widths of the columns in the file info table.
tr: Dosya verileri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Visibility of the columns in the file info table.
tr: Dosya verileri tablosunda hangi sütunların görüntüleneceği.

en: Widths of the columns in the sources table.
tr: Kaynaklar tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the search list on the sidebar.
tr: Kenar çubuğundaki arama listesinde sütunların genişliği.

en: Which columns are visible in the search results tables.
tr: Arama sonuçları tablosunda hangi sütunların görüntüleneceği.

en: Widths of the columns in the search results tables.
tr: Arama sonuçları tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the search stats table.
tr: Aramalar istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the upload stats table.
tr: Göndermeler istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Which columns are visible in the upload stats table.
tr: Göndermeler istatistikleri tablosunda hangi sütunların görüntüleneceği.

en: Widths of the columns in the uploads table.
tr: Göndermeler tablosundaki sütunların genişliği.

en: Which columns are visible in the uploads table.
tr: Göndermeler tablosunda hangi sütunların görüntüleneceği.

en: Widths of the columns in the rules table in the filter dialog.
tr: Filtre diyaloğundaki kurallar tablosunun sütun genişliği.

en: Widths of the columns in the filter table in the filter dialog.
tr: Filtre diyaloğundaki filtre tablosunun sütun genişliği.

en: Widths of the columns in the Gnet packet stats table.
tr: Gnutella paket istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the Gnet fc ttl stats table.
tr: Gnet fc ttl istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the Gnet fc hops stats table.
tr: Gnet fc hopları istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the Gnet horizon stats table.
tr: Gnet ufuk istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the Gnet stats drop reasons table.
tr: Gnet istatistikleri atma sebepleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Widths of the columns in the hostcache table.
tr: Bilgisayar arabelleği tablosundaki sütunların genişliği.

en: Position and size of the main window.
tr: Ana pencerenin konum ve boyutu.

en: Position and size of the filter dialog.
tr: Filtre diyaloğunun konum ve boyutu.

en: Position and size of the preferences dialog.
tr: Tercihler penceresinin konum ve boyutu.

en: Position of the divider in the fileinfo panel.
tr: Dosya verileri panosunda ayracın konumu.

en: Size of the sidebar.
tr: Kenar çubuğunun boyutu.

en: Position of the divider in the Gnet stats pane.
tr: Gnet istatistikleri panosunda ayracın konumu.

en: Position of the divider in the search results pane.
tr: Arama sonuçları panosunda ayracın konumu.

en: Debug level for the gui.
tr: Grafik arayüz için hata ayıklama seviyesi.

en: Size of the filter tree in the filter dialog.
tr: Filtre diyaloğundaki filtre ağacının boyutu.

en: Show tabs or search list.
tr: Sekmeleri veya arama listelerini göster.

en: Display Searchbar.
tr: Arama çubuğunu göster.

en: Display Sidebar.
tr: Kenar çubuğunu göster.

en: Display Menu.
tr: Menüyü göster.

en: Display statusbar.
tr: Durum çubuğunu göster.

en: Display upload statistics in sidebar.
tr: Kenar çubuğunda gönderme istatistiklerini göster.

en: Display download statistics in sidebar.
tr: Kenar çubuğunda indirme istatistiklerini göster.

en: Display connection statistics in sidebar.
tr: Kenar çubuğunda bağlantı istatistiklerini göster.

en: Display incoming HTTP traffic bandwidth usage.
tr: İçeriye gelen HTTP bant genişliği kullanımını göster.

en: Display outgoing HTTP traffic bandwidth usage.
tr: Dışarıya giden HTTP bant genişliği kullanımını göster.

en: Display incoming Gnet traffic bandwidth usage.
tr: İçeriye gelen Gnutella bant genişliği kullanımını göster.

en: Display outgoing Gnet traffic bandwidth usage.
tr: Dışarıya giden Gnutella bant genişliği kullanımını göster.

en: Display incoming Gnet leaf traffic bandwidth usage.
tr: İçeriye gelen Gnutella yaprak bant genişliği kullanımını göster.

en: Display outgoing Gnet leaf traffic bandwidth usage.
tr: Dışarıya giden Gnutella yaprak bant genişliği kullanımını göster.

en: Automatically hide leaf bandwidth display when not in ultrapeer mode.
tr: Ultraeş olmadığımızda yaprak bant genişliği kullanımını otomatik sakla.

en: Display incoming HTTP traffic bandwidth average.
tr: İçeriye gelen HTTP bant genişliği ortalamasını göster.

en: Display outgoing HTTP traffic bandwidth average.
tr: Dışarıya giden HTTP bant genişliği ortalamasını göster.

en: Display incoming Gnet traffic bandwidth average.
tr: İçeriye gelen Gnutella bant genişliği ortalamasını göster.

en: Display outgoing Gnet traffic bandwidth average.
tr: Dışarıya giden Gnutella bant genişliği ortalamasını göster.

en: Display incoming Gnet leaf traffic bandwidth average.
tr: İçeriye gelen Gnutella yaprak bant genişliği ortalamasını göster.

en: Display outgoing Gnet leaf traffic bandwidth average.
tr: Dışarıya giden Gnutella yaprak bant genişliği ortalamasını göster.

en: Do a case sensitive sorting.
tr: Küçük harflere duyarlı sıralama yap.

en: Default sort order for search results.
tr: Arama sonuçları için varsayılan sıralama düzeni.

en: Default sort column for search results.
tr: Arama sonuçları için varsayılan sıralama sütunu.

en: Discard search results which are considered spam.
tr: Spam sayılan arama sonuçlarını at.

en: Discard search results which carry no hashsum.
tr: Hash değeri taşımayan arama sonuçlarını at.

en: Jump to newly created searches
tr: Yeni oluşturulan aramalara atla

en: Collect statistics about searches that go through this node.
tr: Bu düğümden geçen aramalar hakkında istatistik topla.

en: Interval in which the search stats are updated.
tr: Arama istatistiklerini tazeleme aralığı.

en: A deletion coefficient, so that small non-significant results can be dropped.  The lower it is, the more search statistics will be kept in memory.
tr: Küçük, anlamı olmayan sonuçların atılması için silme katsayısı. Bu katsayı ne kadar küçükse bellekte tutulacak istatistikler o kadar artacaktır.

en: Show confirmation dialog when leaving gtk-gnutella.
tr: gtk-gnutella'dan çıkarken onaylama diyaloğu göster.

en: Show a helpful message when the mouse pointer lingers over a widget.
tr: Fare imleci bir unsurun üzerinde tutulduğunda yardımcı mesaj göster.

en: Show a lot more settings to tweak. If you tamper with them be sure to read up on what they are doing.
tr: Değiştirilebilecek daha fazla seçenek göster. Bunları değiştirirseniz ne yaptığınızı bilmeniz gerekir.

en: Show percentages instead of absolute values in the Gnet stats.
tr: Gnutella istatistiklerinde mutlak değerler yerine yüzdeleri göster.

en: Show bytes instead of packets in the Gnet stats.
tr: Gnutella istatistiklerinde paket yerine baytları göster.

en: Show stats per hops instead of per TTL.
tr: İstatistikleri TTL yerine hop değerleri için göster.

en: Choose source of stats to be displayed.
tr: Görüntülenecek istatistik kaynaklarını seç.

en: Choose message type for drop reasons.
tr: Atılma nedeni için mesaj tipini seç.

en: Include Gnutella packet header size to the volume.
tr: Gnutella paket başlıklarının boyutunu hacme ekle.

en: Show percentages instead of absolute values in the Gnet stats (drop reasons).
tr: Gnutella istatistiklerinde (atma nedenleri) mutlak değerler yerine yüzdeleri göster.

en: Widths of the columns in the Gnet stats general table.
tr: Gnutella istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği.

en: Auto clear completed uploads.
tr: Tamamlanan göndermeleri otomatik temizle.

en: Auto clear failed uploads.
tr: Başarısız göndermeleri otomatik temizle.

en: Whether the node's uptime should be shown (not all nodes provide this information).
tr: Düğümün çalışma süresinin gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar (tüm düğümler bu veriyi iletmez).

en: Whether the handshaking version number should be displayed.
tr: Bağlantı anlaşması versiyon numarasının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether detailed traffic information should be shown for the node.  When enabled, it is possible to also customize how much information to display.  When disabled, only TX and RX message counts are displayed, followed by the message queue info.
tr: Düğüm için ayrıntılı trafik verilerinin gösterilip gösterilmeyeceğini belirler. Etkinleştirildiğinde, gösterilecek veri miktarını ayarlamak mümkündür. Devre dışı bırakıldığında sadece mesaj kuyruğu verileri ile TX ve RX mesaj sayıları gösterilir.

en: Whether TX traffic compression ratio should be displayed.
tr: TX trafiğinin sıkıştırılma oranının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether RX traffic compression ratio should be displayed.
tr: RX trafiğinin sıkıştırılma oranının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether to display the amount of bytes sent on the TX wire.
tr: TX telinde gönderilen bayt miktarının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether to display the amount of bytes received on the RX wire.
tr: RX telinde alınan bayt miktarının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether TX instantaneous transmission speed should be displayed.
tr: TX anlık aktarım hızının gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Whether RX instantaneous transmission speed should be displayed.
tr: RX anlık aktarım hızının gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Whether count of transmitted queries should be displayed.
tr: Başkalarına aktarılan sorguların gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether count of received queries should be displayed.
tr: Alınan sorgu sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether count of transmitted query hits should be displayed.
tr: Aktarılan sorgu isabeti sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Whether count of received query hits should be displayed.
tr: Alınan sorgu isabeti sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Whether count of locally generated queries should be displayed.
tr: Yerel olarak oluşturulan sorguların sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether count of local queries pending transmission should be displayed.
tr: Aktarılmayı bekleyen yerel sorguların sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether count of dropped messages on TX should be displayed.
tr: TX'de (çöpe) atılan mesaj sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether count of dropped messages on RX should be displayed.
tr: RX'de (çöpe) atılan mesaj sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether Query Routing Protocol statistics should be displayed. For a leaf node, this is simply the ratio of queries that generated a hit over the amount of received queries.  For an ultrapeer, it displays the amount of slots in the QRP table, 'g' the generation number, 'f' the fill ratio, 't' the passing threshold and 'e' the efficiency, i.e. the proportion of received queries that are sent to the node after QRP table filtering.
tr: Sorgu yönetim protokolü (Query Routing Protocol) istatistiklerinin gösterilip gösterilmeyeceğini belirler. Bir yaprak düğümü için, bu sadece isabet yaratan sorguların toplam alınan sorgulara oranıdır. Bir ultraeş için, QRP tablosundaki olukların miktarını, 'g' nesil sayısını, 'f' dolma oranını, 't' sınır aşımını ve 'e' verimi, yani alındıktan sonra QRP tablosunda aracılığıyla süzülüp düğüme gönderilen sorguların oranını gösterir.

en: Whether we should display message counts for duplicate, bad, weird and messages bearing an hostile IP address.
tr: Çift, bozuk, garip ve kötücül İP adresi taşıyan mesajların sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether ping/pong roundtrip times (average and last) should be displayed.  Values shown are in milliseconds.
tr: Ping/pong (ortalama ve en son) geliş gidiş sürelerinin gösterilip gösterilmeyeceğini belirler. Değerler milisaniye olarak görüntülenir.

en: Whether we should display the size of the node's library, when it is known to us.
tr: Veri bulunduğunda diğer düğümün kütüphane boyutunun gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: Whether we should display the amount of files shared by nodes, when that is known to us.
tr: Veri bulunduğunda düğümlerin paylaştığı dosya sayısının gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlar.

en: The amount of time in seconds that the GUI should buffer search results as they come in.  This prevents too frequent updates that may cause flickering, but also saves CPU cycles since less redrawing has to occur in the search pane.
tr: Grafik arayüzün gelen sonuçları tampon bellekte tutma süresi, saniye olarak. Bu titremelere neden olabilen gereğinden sık güncellemeleri engeller, ayrıca arama panosunda daha az yeniden çizim olacağı için mikroişlemci yükünü de azaltır.

en: Expanded stati of the nodes in the treemenu.
tr: Menü ağacında düğümlerin durumlarını genişlet.

en: Widths of the columns in the Gnet packet stats table (pkg). [GTK2]
tr: Gnutella paket istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği (pkg). [GTK2]

en: Widths of the columns in the Gnet packet stats table (byte). [GTK2]
tr: Gnutella paket istatistikleri tablosundaki sütunların genişliği (bayt). [GTK2]

en: Configures the appearance of the toolbar.
tr: Araç çubuğunun görünümünü ayarlar.

en: The lifetime of a search. If this time is exceeded, the search is stopped.
tr: Aramanın ömrü. Bu süre geçilirse arama durdurulur.

en: Show a status icon in the system tray if possible (requires Gtk+ 2.10 or newer).
tr: Mümkünse sistem çubuğunda durum ikonu göster (Gtk+ 2.10 ya da üzerini gerektirir).

en: Automatically hide DHT bandwidth display when DHT not enabled.
tr: DHT etkinleştirilmediğinde, DHT bant genişliği gösterimini otomatik olarak sakla.

en: Display incoming DHT traffic bandwidth usage.
tr: İçeriye gelen DHT bant genişliği trafiğini göster.

en: Display outgoing DHT traffic bandwidth usage.
tr: Dışarıya giden DHT bant genişliği trafiğini göster.

en: Display incoming DHT traffic bandwidth as an average.
tr: İçeriye gelen DHT trafiği bant genişliğini ortalama olarak göster.

en: Display outgoing DHT traffic bandwidth as an average.
tr: Dışarıya giden DHT trafiği bant genişliğini ortalama olarak göster.

en: Remote nodes supporting media type filtering will apply your query specifically on their audio files.
tr: Dosya tipi filtrelemesini destekleyen diğer düğümler sorgunuzu ses dosyalarına uygulayacaktır.

en: Remote nodes supporting media type filtering will apply your query specifically on their video files.
tr: Dosya tipi filtrelemesini destekleyen diğer düğümler sorgunuzu video dosyalarına uygulayacaktır.

en: Remote nodes supporting media type filtering will apply your query specifically on their document files. Document files are XML, HTML, Word, PDF, etc...
tr: Dosya tipi filtrelemesini destekleyen diğer düğümler sorgunuzu belge dosyalarına uygulayacaktır. Belge dosyaları XML, HTML, Word, PDF vb. dosyalardır.

en: Remote nodes supporting media type filtering will apply your query specifically on their image files.
tr: Dosya tipi filtrelemesini destekleyen diğer düğümler sorgunuzu görsel dosyalarına uygulayacaktır.

en: Remote nodes supporting media type filtering will apply your query specifically on archive / program files such as ZIP, 7z, tar, bz2, gz, deb, rpm and also exe files.
tr: Dosya tipi filtrelemesini destekleyen diğer düğümler sorgunuzu ZİP, 7z, tar, bz2, gz, deb, rpm ve exe gibi arşiv ve program dosyalarına uygulayacaktır.

en: Discard search results with an alien IP address, not matching the one from which the results come from.
tr: Sonuçların geldiği adresle eşleşmeyen, yabancı İP adresi taşıyan arama sonuçlarını at.

en: Whether session-only searches which happen to have pending downloads should be restarted when gtk-gnutella is launched.
tr: Bekleyen indirmeleri bulunan oturumla sınırlı aramaların gtk-gnutella başlatıldığında tekrar başlatılıp başlatılmayacaklarını ayarlar.

en: Discard search results coming from servents with a banned GUID.
tr: Yasaklanmış GUİD'li istemcilerden gelen arama sonuçlarını at.

en: Whether a summary line with GUESS search stats should be displayed.
tr: GUESS arama istatistiklerini içeren bir özet satırının görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirler.

en: Whether the GUESS summary line should show total statistics or ones pertaining to the current search only.
tr: GUESS özet satırının toplam istatistikleri mi yoksa sadece güncel aramanın istatistikerini mi göstereceğini belirler.

en: Notebook tab number for the fileinfo listing
tr: Dosya bilgisi listesi için defter sekmesi numarası

en: Notebook tab number for the main page
tr: Ana sayfa için defter sekmesi numarası

en: Notebook tab number for the Gnet stats page
tr: Gnet istatistik sayfası için not defteri sekmesi numarası

en: Notebook tab number for download info / tools
tr: İndirme bilgisi / araçları için defter sekmesi numarası

en: Anonymizing proxies
tr: Anonimleştiren vekil sunucular

en: Satellite providers
tr: Uydu erişim sağlayıcıları

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
tr: Antigua ve Barbuda

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Netherlands Antilles
tr: Hollanda Antilleri

en: Asia/Pacific Region
tr: Asya/Pasifik Bölgesi

en: Antarctica
tr: Antarktika

en: Argentina
tr: Arjantin

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Austria
tr: Avusturya

en: Australia
tr: Avustralya

en: Åland Islands
tr: Aland Adaları

en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

en: Bosnia and Herzegovina
tr: Bosna-Hersek

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Bermuda
tr: Bermuda Adaları

en: Brunei Darussalam
tr: Brunei Sultanlığı

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
tr: Bonaire Adası, Statia ve Saba

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Burma
tr: Myanmar

en: Bouvet Island
tr: Bouvet Adası

en: Botswana
tr: Botsvana

en: Belarus
tr: Beyaz Rusya

en: Canada
tr: Kanada

en: Cocos (Keeling) Islands
tr: Cocos (Keyling) Adaları

en: Congo (Democratic Republic)
tr: Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)

en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

en: Congo
tr: Kongo Cumhuriyeti

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Cote d'Ivoire
tr: Fildişi Sahili

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: Chile
tr: Şili

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: China
tr: Çin

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Serbia and Montenegro
tr: Sırbistan-Karadağ

en: Cuba
tr: Küba

en: Cape Verde
tr: Yeşil Burun Adaları

en: Curacao
tr: Curaçao

en: Christmas Island
tr: Christmas Adası

en: Cyprus
tr: Kıbrıs

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Germany
tr: Almanya

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Dominica
tr: Dominika

en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Estonia
tr: Estonya

en: Egypt
tr: Mısır

en: Western Sahara
tr: Batı Sahra

en: Eritrea
tr: Eritre

en: Spain
tr: İspanya

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Europe
tr: Avrupa

en: Finland
tr: Finlandiya

en: Falkland Islands (Malvinas)
tr: Falkland Adaları (Malvinas)

en: Micronesia
tr: Mikronezya

en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

en: France
tr: Fransa

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: French Guiana
tr: Fransız Guyanası

en: Ghana
tr: Gana

en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

en: Greenland
tr: Grönland

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Guinea
tr: Gine

en: Equatorial Guinea
tr: Ekvator Ginesi

en: Greece
tr: Yunanistan

en: South Georgia and The South Sandwich Islands
tr: Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları

en: Guinea-Bissau
tr: Gine Bissau

en: Heard Island and McDonald Islands
tr: Heard Adası ve McDonald Adaları

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Israel
tr: İsrail

en: Isle of Man
tr: Man Adası

en: India
tr: Hindistan

en: British Indian Ocean Territory
tr: Britanya Hint Okyanusu Toprakları

en: Iraq
tr: Irak

en: Iran
tr: İran

en: Iceland
tr: İzlanda

en: Italy
tr: İtalya

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Japan
tr: Japonya

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Comoros
tr: Komorlar

en: Saint Kitts and Nevis
tr: Saint Kitts ve Nevis

en: North Korea
tr: Kuzey Kore

en: South Korea
tr: Güney Kore

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Cayman Islands
tr: Cayman Adaları

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Liechtenstein
tr: Lihtenştayn

en: Liberia
tr: Liberya

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Latvia
tr: Letonya

en: Libyan Arab Jamahiriya
tr: Libya

en: Morocco
tr: Fas

en: Monaco
tr: Monako

en: Montenegro
tr: Karadağ

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

en: Macedonia
tr: Makedonya Eski Yugoslav Cumhuriyeti

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Macao
tr: Makao

en: Northern Mariana Islands
tr: Kuzey Mariana Adaları

en: Martinique
tr: Martinik

en: Mauritania
tr: Moritanya

en: Montserrat
tr: Monserrat

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Malawi
tr: Malavi

en: Mexico
tr: Meksika

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Namibia
tr: Namibya

en: New Caledonia
tr: Yeni Kaledonya

en: Niger
tr: Nijer

en: Norfolk Island
tr: Norfolk Adası

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Norway
tr: Norveç

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Oman
tr: Umman

en: French Polynesia
tr: Fransız Polinezyası

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Poland
tr: Polonya

en: Saint Pierre and Miquelon
tr: Saint Pierre ve Mikelon

en: Pitcairn
tr: Pitcairn Adaları

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Palestinian Territory
tr: Filistin

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Qatar
tr: Katar

en: Romania
tr: Romanya

en: Serbia
tr: Sırbistan

en: Russian Federation
tr: Rusya Federasyonu

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Solomon Islands
tr: Solomon Adaları

en: Seychelles
tr: Seyşeller

en: Sweden
tr: İsveç

en: Singapore
tr: Singapur

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Svalbard and Jan Mayen
tr: Svalbard ve Jan Mayen

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Somalia
tr: Somali

en: Suriname
tr: Surinam

en: South Sudan
tr: Güney Sudan

en: Sao Tome and Principe
tr: Sao Tome ve Principe

en: Sint Maarten
tr: Saint Martin

en: Syrian Arab Republic
tr: Suriye Arap Cumhuriyeti

en: Swaziland
tr: Svaziland

en: Turks and Caicos Islands
tr: Turks ve Caicos Adaları

en: Chad
tr: Çad

en: French Southern Territories
tr: Fransız Güney ve Antarktika Toprakları

en: Thailand
tr: Tayland

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Timor-leste
tr: Doğu Timor

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Trinidad and Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Tanzania
tr: Tanzanya

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: United States Minor Outlying Islands
tr: ABD Küçük Dış Adaları

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: Holy See (Vatican City State)
tr: Vatikan

en: Saint Vincent and The Grenadines
tr: Saint Vincent ve Grenadinler

en: British Virgin Islands
tr: Britanya Virjin Adaları

en: U.S. Virgin Islands
tr: ABD Virjin Adaları

en: Viet Nam
tr: Vietnam

en: Wallis and Futuna
tr: Wallis ve Futuna Adaları

en: South Africa
tr: Güney Afrika Cumhuriyeti

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Zimbabwe
tr: Zimbabve

en: MAGNET URI contained source URL for an unsupported protocol
tr: MAGNET URİ'si desteklenmeyen bir protokol için bir kaynak URL'i içeriyordu

en: %u Byte | %u Bytes
tr[0]: %u Bayt
tr[1]: %u Bayt

en: %u&nbsp;Byte | %u&nbsp;Bytes
tr[0]: %u&nbsp;Bayt
tr[1]: %u&nbsp;Bayt

en: %s (%s bytes)
tr: %s (%s bayt)

en: %ud %uh
tr: %ug %us

en: %uh %um
tr: %us %ud

en: %um %us
tr: %ud %us

en: locale_get_language|en
tr: tr

en: unofficial build, accessing files from
tr: gayriresmî sürüm, şu dosyalara erişimi var:

en: URL missing
tr: URL eksik

en: The download could not be created
tr: İndirme oluşturulamadı

en: Download added
tr: İndirim eklendi

en: Unknown operation
tr: Bilinmeyen işlem

en: Unknown command
tr: Bilinmeyen komut

en: No help available
tr: Yardım mevcut değildir

en: Hops
tr: Hop sayısı

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Size
tr: Boyut

en: Total horizon size (%u/%u nodes support HSEP):
tr: Toplam ufuk boyutu (%u/%u düğüm HSEP'yi destekliyor):

en: Horizon size via HSEP node %s (%s):
tr: HSEP düğümü %s (%s) aracılığıyla ufuk boyutu:

en: Interactive mode turned on.
tr: Etkileşimli mod etkin.

en: Interactive mode turned off.
tr: Etkileşimli mod devre dışı.

en: Unknown operation "show %s"
tr: Bilinmeyen işlem: "show %s"

en: Unknown operation "%s"
tr: Bilinmeyen işlem: "%s"

en: Cannot determine current working directory
tr: Güncel çalışma klasörü belirlenemedi

en: Unknown logfile name "%s"
tr: Bilinmeyen kütük dosyası ismi: "%s"

en: Unable to reopen
tr: Tekrar açılamadı

en: Could not rename logfile as "%s": %m
tr: Kütük dosyasının ismi "%s": %m olarak değiştirilemedi

en: Unknown operation "stats %s"
tr: Bilinmeyen işlem: "stats %s"

en: Unknown operation "check %s"
tr: Bilinmeyen işlem: "check %s"

en: Unknown operation "usage %s"
tr: Bilinmeyen işlem: "usage %s"

en: Invalid IP/Port
tr: Geçersiz İP/Port

en: Node added
tr: Düğüm eklendi

en: Invalid IP
tr: Geçersiz İP

en: Invalid port
tr: Geçersiz port

en: Removed %u node | Removed %u nodes
tr[0]: %u düğümü kaldırıldı
tr[1]: %u düğümü kaldırıldı

en: Property missing
tr: Özellik eksik

en: Unknown property "%s"
tr: Bilinmeyen özellik "%s"

en: Value:
tr: Değer:

en: Value found and displayed
tr: Değer bulundu ve görüntülendi

en: No matching property.
tr: Denk gelen özellik yok.

en: Good bye
tr: Hoşçakal

en: Invalid command syntax
tr: Geçersiz komut sözdizimi

en: Query string missing
tr: Arama metni eksik

en: Query string is not UTF-8 encoded
tr: Arama metni UTF-8 ile kodlanmamış

en: Search added
tr: Arama eklendi

en: The search could not be created
tr: Arama oluşturulamadı

en: Unknown property
tr: Bilinmeyen özellik

en: Value missing
tr: Değer eksik

en: Property cannot be changed
tr: Özellik değiştirilemez

en: Previous value was %s
tr: Önceki değer şuydu: %s

en: New value is %s
tr: Yeni değer şudur: %s

en: Value found and set
tr: Değer bulundu ve kullanıldı

en: unterminated escape sequence
tr: sonlandırılmamış kaçış dizisi

en: unterminated double-quoted string
tr: sonlandırılmamış çift tırnaklı dize

en: unterminated single-quoted string
tr: sonlandırılmamış tek tırnaklı dize

en: too many arguments in command
tr: komutta çok fazla argüman

en: un-parseable argument #%u in command
tr: komutta ayrıştılamaz #%u argümanı

en: Malformed command
tr: Yanlış yapılandırılmış komut

en: Unknown command: "%s"
tr: Bilinmeyen komut: "%s"

en: Help:
tr: Yardım:

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Created
tr: Oluşturuluş tarihi

en: Modified
tr: Değiştiriliş tarihi

en: SHA-1
tr: SHA1

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: leaf hashes: %lu, depth: %u, granularity: %s%s
tr: yaprak hash değerleri: %lu, derinlik: %u, taneciklik: %s%s

en:  [re-computed]
tr:  [tekrar hesaplanmış]

en: Rescheduled for
tr: Şu vakte ertelendi

en: Restartable since
tr: Şu vakitten beri tekrar başlatılabilir

en: rescheduled for
tr: şu vakte ertelendi

en: restartable since
tr: şu vakitten beri tekrar başlatılabilir

en:  (slot %u
tr:  (oluk %u

en:  retry in %us
tr:  %us sonra yine denenecek

en: Complete
tr: Tamamlandı

en: Connecting...
tr: Bağlanılıyor...

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Push sent directly
tr: İtme doğrudan yollandı

en: Push sent
tr: İtme yollandı

en: Failed to send push
tr: İtme yollanamadı

en: Sending push
tr: İtme yollanıyor

en:  via %s
tr:  %s yoluyla

en: Sending request
tr: İstek gönderiliyor

en: Request sent
tr: İstek gönderildi

en: Reading headers
tr: Başlıklar okunuyor

en: UDP push sent
tr: UDP itme yollandı

en: Searching for new push-proxies
tr: Yeni itme vekilleri aranıyor

en: Falling back to push
tr: İtme kullanılacak

en: Sending request (%u%%)
tr: İstek yollanıyor (%u%%)

en: Receiving headers
tr: Başlıklar alınıyor

en: Aborted (Server down)
tr: İptal edildi (sunucu kapalı)

en: Aborted
tr: İptal edildi

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Chunk done
tr: Parça tamamlandı

en: Waiting for TTH checking...
tr: TTH kontrolü bekleniyor...

en: Waiting for SHA1 checking...
tr: SHA1 kontrolü bekleniyor...

en: Computing %s (%.02f%%)
tr: %s hesaplanıyor (%%%.02f)

en: TTH OK
tr: TTH tamam

en: SHA-1 OK
tr: SHA1 tamam

en: SHA-1 MISMATCH
tr: SHA-1 UYUMSUZLUĞU

en: SHA-1 calculated
tr: SHA-1 hesaplandı

en: SHA-1 VERIFICATION FAILED
tr: SHA-1 DOĞRULAMASI BAŞARISIZ

en: ; Waiting for moving...
tr: ; Taşıma bekleniyor...

en: ; Moving (%.02f%%)
tr: ; Taşınıyor (%%%.02f)

en: ; Moved (%s) %s
tr: ; Taşındı (%s) %s

en: (stalled)
tr: (durakladı)

en: Receiving data
tr: Veriler alınıyor

en: ignoring
tr: yok sayıldı

en: selected next
tr: seçilen bir sonraki

en: requesting next
tr: bir sonraki istenen

en: requested next
tr: ardından istenilen

en: Awaiting data
tr: Veri bekleniyor

en: Retry in %us
tr: %us sonra tekrar dene

en: Sinking (%s bytes left)
tr: Atılıyor (%s bayt kaldı)

en: Forgot %u download | Forgot %u downloads
tr[0]: %u indirim unutuldu
tr[1]: %u indirim unutuldu

en: Filename (filtered)
tr: Dosya adı (filtrelendi)

en: Progress
tr: İlerleme

en: Downloaded
tr: İndirilen

en: Uploaded
tr: Gönderilen

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Status
tr: Durum

en: Active
tr: Aktif

en: Incomplete
tr: Tamamlanmamış

en: Orphaned
tr: Öksüz

en: All
tr: Tümü

en: regex error: %s
tr: Düzenli ifade hatası: %s

en: Selected %u of %u download matching "%s". | Selected %u of %u downloads matching "%s".
tr[0]: %u indirme (toplam %u üzerinden) "%s" değerine denk geldiğinden seçildi.
tr[1]: %u indirme (toplam %u üzerinden) "%s" değerine denk geldiğinden seçildi.

en: starts with
tr: bu kelimelerle başlıyorsa

en: contains the words
tr: bu kelimeleri içeriyorsa

en: ends with
tr: bu kelimelerle sona eriyorsa

en: contains the substring
tr: bu alt dizgiyi içeriyorsa

en: matches the regex pattern
tr: bu düzenli ifadeye denk geliyorsa

en: is exactly
tr: tıpkı buysa

en: Built-in targets
tr: Entegre hedefler

en: Global filters
tr: Genel filtreler

en: Search filters
tr: Arama filtreleri

en: Free filters
tr: Boş filtreler

en: new
tr: yeni

en: none yet
tr: henüz yok

en: no default filter
tr: varsayılan filtre yok

en: [no hash]
tr: [hash yok]

en: Filter
tr: Filtre

en: Rule
tr: Kural

en: Match
tr: Eşleşme

en: Condition
tr: Şart

en: Target
tr: Hedef

en: (case-sensitive)
tr: (büyük-küçük duyarlı)

en: If filename begins with "%s" %s
tr: Dosya adı "%s" ile başlıyorsa %s

en: If filename contains the words "%s" %s
tr: Dosya ismi "%s" %s sözcüklerini içeriyorsa

en: If filename ends with "%s" %s
tr: Dosya ismi "%s" %s ile sona eriyorsa

en: If filename contains the substring "%s" %s
tr: Dosya ismi "%s" %s alt kümesini içeriyorsa

en: If filename matches the regex pattern "%s" %s
tr: Dosya ismi "%s" %s düzenli ifade kalıbına denk geliyorsa

en: If filename is "%s" %s
tr: Dosya ismi "%s" %s ise

en: If IP address matches %s/%u
tr: İP adresi %s/%u değerine denk geliyorsa

en: If filesize is exactly %s (%s)
tr: Dosya ismi aynen %s (%s) ise

en: If filesize is smaller than %s (%s)
tr: Dosya boyutu %s (%s) değerinden küçükse

en: If filesize is between %s and %s (%s - %s)
tr: Dosya boyutu %s ve %s (%s - %s) arasıysa

en: If urn:sha1 is same as for "%s"
tr: urn:sha1 "%s" ile aynıysa

en: If urn:sha1 is not available
tr: urn:sha1 mevcut değilse

en: Always
tr: Her zaman

en: busy is set
tr: meşgul koyulmuşsa

en: busy is not set
tr: meşgul koyulmamışsa

en: push is set
tr: itme koyulmuşsa

en: push is not set
tr: itme koyulmamışsa

en: stable is set
tr: kararlı koyulmuşsa

en: stable is not set
tr: kararlı koyulmamışsa

en: If flag %s%s%s%s%s
tr: Bayrak şuysa %s%s%s%s%s

en: Always (all flags ignored)
tr: Her zaman (tüm bayraklar görmezden gelinir)

en: DISPLAY is undefined
tr: GÖSTER tanımlanmamış

en: DISPLAY
tr: GÖSTER

en: DON'T DISPLAY
tr: GÖSTERME

en: DOWNLOAD is undefined
tr: İNDİR tanımlanmamış

en: DOWNLOAD
tr: İNDİR

en: DON'T DOWNLOAD
tr: İNDİRME

en: If flag %s%s%s
tr: Eğer bayrak %s%s%s

en: Always (all states ignored)
tr: Her zaman (durumlar görmezden gelinir)

en: %s%s %s jump to "%s"
tr: %s%s %s şuna atla "%s"

en: (Negated)
tr: (olumsuzlanmış)

en: (deactivated)
tr: (devre dışı)

en: (invalid)
tr: (geçersiz)

en: <Archive>
tr: <Arşiv>

en: <Audio>
tr: <Ses>

en: <Image>
tr: <Görsel>

en: <Literature>
tr: <Belge>

en: Global (pre)
tr: Global (önce)

en: Global (post)
tr: Global (sonra)

en: RETURN
tr: GERİ DÖN

en: node | nodes
tr[0]: düğüm
tr[1]: düğüm

en: file | files
tr[0]: dosya
tr[1]: dosya

en: Please choose a directory to share
tr: Lütfen paylaşılacak klasörü seçin

en: Please choose where to move files after successful download
tr: Dosyaların başarılı bir indirimden sonra nereye taşınacaklarını seçiniz

en: Please choose where to store files while downloading
tr: Dosyaların indirilirken nereye konulacağını seçiniz

en: Please choose where to move corrupted files
tr: Bozuk dosyaların nereye taşınacağını seçiniz

en:  Clear completed
tr:  Tamamlananları temizle

en:  Gnutella browse requests
tr:  Gnutella gözatma isteği

en:  HTML and
tr:  HTML ve

en:  Kill selected
tr:  Seçileni durdur

en:  alive with
tr:  zinde ve

en:  passive)
tr:  pasif)

en:  queued (
tr:  kuyruğa eklendi (

en:  registered,
tr:  kayıtlı,

en:  with sources
tr:  kaynağı bulunan

en: %v/%u (%P%%)
tr: %v/%u (%%%P)

en: %v/%u Gnutella peers
tr: %v/%u Gnutella eşleri

en: %v/%u downloads
tr: %v/%u indirme

en: %v/%u uploads
tr: %v/%u gönderme

en: (Disable: 0, Random: 1)
tr: (Devre dışı: 0, Rastgele: 1)

en: (no search)
tr: (arama yapılmıyor)

en: (not forwarded)
tr: (yönlendirilmedi)

en: 0 terms counted
tr: 0 terim sayıldı

en: <no property selected>
tr: <hiçbir özellik seçilmedi>

en: ==> We are looking for people who want to contribute to this fine tool. <==
tr: ==> Bu güzel araca katkıda bulunacak kişiler arıyoruz. <==

en: A filter cannot be removed if it is bound to a search or if it is in use (used as a target in a rule).
tr: Bir filtre herhangi bir aramaya bağlı ise ya da kullanılmakta ise (bir kuralda hedef olarak) kaldırılamaz.

en: A passive search matches any search results routed through this node
tr: Pasif aramalar bu düğümden geçen tüm arama sonuçlarını dikkate alır

en: A_ggressive mode
tr: Atılgan kip

en: Abort and remove all selected uploads
tr: Seçilen tüm göndermeleri iptal et ve kaldır

en: Abort
tr: İptal et

en: About gtk-gnutella
tr: gtk-gnutella hakkında

en: Act as OOB proxy for leaves
tr: Yapraklar için OOB vekilliği yap

en: Actual amount of file descriptors used -- cannot be changed at runtime
tr: Kullanılan dosya tanımlayıcı miktarı -- çalışma sırasında değiştirilemez

en: Add IP rule
tr: İP kuralı ekle

en: Add as search
tr: Arama olarak ekle

en: Add flag rule
tr: Bayrak kuralı ekle

en: Add jump rule
tr: Atlama kuralı ekle

en: Add name rule
tr: İsim kuralı ekle

en: Add size rule
tr: Boyut kuralı ekle

en: Add state rule
tr: Durum kuralı ekle

en: Add
tr: Ekle

en: Aliases
tr: Diğer isimleri

en: Allow connections from and to _LAN addresses
tr: _LAN adresleriyle bağlantılara izin ver

en: Amount of bytes to overlap when resuming download
tr: İndirmeler sürdürülünce kaplanacak bayt miktarı

en: Amount of tolerable messages above hard TTL limit per node
tr: Her düğüm için sabit TTL sınırı üzeri kabul edilebilir mesaj miktarı

en: Apply above conversions, upon startup, to existing files in the downloading directory
tr: Yukarıdaki değişiklikleri başlangıçta indirme klasöründe mevcut dosyalara uygula

en: Apply
tr: Uygula

en: Attempts
tr: Denemeler

en: Auto clear completed uploads
tr: Tamamlanan göndermeleri otomatik temizle

en: Auto clear failed uploads
tr: Başarısız göndermeleri otomatik temizle

en: Automatically clear finished files
tr: Sona eren dosyaları otomatik temizle

en: Automatically clear sources when...
tr: Kaynakları bu meydana gelince otomatik sil...

en: Available bandwidth
tr: Kullanılabilecek bant genişliği

en: Available physical memory:
tr: Kullanılabilecek fiziki bellek:

en: Avg. time between IP address changes:
tr: İP adres değişiklikleri arası ortalama süre:

en: Avg. uptime of this servent:
tr: Bu istemcinin ortalama çalışma süresi:

en: Avg. downtime of this servent:
tr: Bu istemcinin ortalama devre dışı kalma süresi:

en: Bad hosts
tr: Kötü bilgisayarlar

en: Bandwidth limits for Gnutella traffic
tr: Gnutella trafiği için bant genişliği sınırları

en: Bandwidth limits for HTTP traffic
tr: HTTP trafiği için bant genişliği sınırları

en: Bandwidth limits for the Distributed Hash Table
tr: Dağıtılmış Hash Tablosu için bant genişliği sınırlamaları

en: Bandwidth targets for node lookups
tr: Bilgisayar aramaları için bant genişliği hedefleri

en: Bandwidth
tr: Bağlantı hızı

en: Banning
tr: Yasaklama

en: Beautify filenames by removing needless underscores
tr: Dosya adlarını gereksiz alt çizgileri kaldırarak güzelleştir

en: Bind to this address
tr: Bu adrese bağla

en: Browse Host
tr: Kişiye Gözat

en: Browse host
tr: Kişiye Gözat

en: Busy
tr: Meşgul

en: Bytes to back off on mismatch
tr: Uyumsuzluklarda silinecek baytlar

en: Cache
tr: Önbellek

en: Cancel
tr: İptal et

en: Case-sensitive sorting
tr: Büyük-küçük duyarlı sıralama

en: Chunks/Files:
tr: Parçalar/Dosyalar:

en: Cl_ose search
tr: Aramayı _Kapat

en: Clean up queries before processing
tr: İşlemeden önce sorguları temizle

en: Clear all
tr: Hepsini temizle

en: Clear already completed uploads from list
tr: Zaten tamamlanmış olan göndermeleri listeden temizle

en: Clear completed, failed and unavailable downloads from list
tr: Tamamlanan, başarısız olan ve mevcut olmayan indirmeleri listeden temizle

en: Clear non-existent files
tr: Mevcut olmayan dosyaları temizle

en: Clear results
tr: Sonuçları temizle

en: Clear stopped
tr: Durdurulanları temizle

en: Clear
tr: Temizle

en: Click to toggle display.
tr: Görüntüyü değiştirmek için tıklayınız.

en: Clock skew:
tr: Saatin gecikmesi:

en: Clock synchronization
tr: Saat senkronizasyonu

en: Close
tr: Kapat

en: Collapse all
tr: Tümünü daralt

en: Compressed length:
tr: Sıkıştırılmış uzunluğu:

en: Compression ratio:
tr: Sıkıştırma oranı:

en: Condition: If IP address matches
tr: Koşul: İP adresi denk gelirse

en: Condition: If current filter result properties match
tr: Koşul: Güncel filtre sonucunun özellikleri denk gelirse

en: Condition: If file size matches
tr: Koşul: dosya boyutu denk gelirse

en: Condition: If filename matches
tr: Koşul: Dosya ismi denk gelirse

en: Condition: If result has flags
tr: Koşul: Sonucun bayrağı varsa

en: Condition: If urn:sha1 matches
tr: Koşul: urn:sha1 denk gelirse

en: Condition: always
tr: Koşul: her zaman

en: Configure columns
tr: Sütunları ayarla

en: Configured peermode
tr: Yapılandırılan eş kipi

en: Conflict ratio:
tr: Çatışma oranı:

en: Connect to host
tr: Bilgisayara bağlan

en: Connected time
tr: Bağlantı süresi

en: Connected time_out
tr: Bağlanmışsa zaman a_şımı

en: Connectin_g timeout
tr: Ba_ğlanırken zaman aşımı

en: Connection counters
tr: Bağlantı sayaçları

en: Connection settings
tr: Bağlantı ayarları

en: Connections reserved for gtk-gnutella nodes
tr: gtk-gnutella düğümleri için ayrılan bağlantılar

en: Contributors:
tr: İştirâk edenler:

en: Convert "evil" characters (like shell meta characters) to underscores in generated filenames
tr: Oluşturulan dosya isimlerindeki meta kabuk karakterleri gibi "şer" karakterleri alt çizgilere dönüştür

en: Convert spaces to underscores in generated filenames
tr: Oluşturulan dosya isimlerinde alt çizgileri boşluklara dönüştür

en: Copy Magnet to clipboard
tr: Magnet'i panoya kopyala

en: Copy URL to clipboard
tr: URL'i panoya kopyala

en: Copy browse-host results to passive searches
tr: Kişiye gözatma sonuçlarını pasif aramalara kopyala

en: Copy magnet to clipboard
tr: Magnet'i panoya kopyala

en: Copy rule
tr: Kuralı kopyala

en: Core development:
tr: Çekirdek geliştirmesi:

en: Count
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Cumulative _download rate
tr: Toplam _indirme hızı

en: Cumulative _upload rate
tr: Toplam _gönderme hızı

en: Current IP settings (Address:Port):
tr: Hâlihazırdaki İP ayarları (Adres:Port):

en: Current search:
tr: Şu anki arama:

en: Currently used
tr: Şu anda kullanılan

en: DHT traffic stats
tr: DHT trafik istatistikleri

en: DHT traffic
tr: DHT trafiği

en: Debugging
tr: Hata ayıklama (debug)

en: Default search _reissue timeout
tr: Varsayılan arama _yenileme zaman aşımı

en: Default value:
tr: Varsayılan değer:

en: Delay in seconds to wait after HTTP busy indication
tr: HTTP meşgul belirtisinden sonra beklenecek saniye sayısı

en: Delay in seconds to wait after connection failure
tr: Bağlantı başarısız olursa beklenecek saniye sayısı

en: Delay in seconds to wait if connection is refused
tr: Bağlantı reddedilirse beklenecek saniye sayısı

en: Delay in seconds to wait when running download stops
tr: Etkin bir indirme durunca beklenecek saniye sayısı

en: Delays and timeouts (all values in seconds)
tr: Gecikme ve zaman aşımları (tümü saniye olarak)

en: Delete file on abort
tr: İptal edilirse dosyayı sil

en: Delete file on mismatch
tr: Uyumsuzluk durumunda dosyayı sil

en: Detailed traffic information to display
tr: Görüntülenecek ayrıntılı trafik verileri

en: Details
tr: Detaylar

en: Discard results without SHA-1 hashes
tr: SHA-1 değeri olmayan sonuçları at

en: Discard spam
tr: Spam'ı at

en: Disconnect from selected nodes
tr: Seçili düğümlerle olan bağlantıyı kes

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Display detailed traffic information
tr: Ayrıntılı trafik verilerini göster

en: Diverse properties
tr: Çeşitli özellikler

en: Do you really want to quit?
tr: Çıkmak istediğinizden emin misiniz?

en: Download
tr: İndir

en: Downloaded:
tr: İndirilen:

en: Downloading from multiple sources (swarming)
tr: Birden fazla kaynaktan indirme (swarming)

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: Dropped
tr: Görmezden gelinen

en: Dup / Bad / Weird
tr: Kopya / Kötü / Garip

en: E_xpose relative paths
tr: Göreli yolları eşlere göster

en: Edit value:
tr: Değeri düzenle:

en: Enable "_Browse Host" feature
tr: "_Kişiye Gözat" işlevini etkinleştir

en: Enable _DHT
tr: _DHT'yi etkinleştir

en: Enable _UDP
tr: _UDP'yi etkinleştir

en: Enable dynamic upload slots _allocation
tr: Dinamik gönderme oluğu _atamasını etkinleştir

en: Enable remote _shell control interface
tr: Uzaktan _kabuk ile kontrol arayüzünü etkinleştir

en: Enable s_warming
tr: _Çoklu indirmeyi etkinleştir

en: Enable upload of _partially downloaded files
tr: _Tamamen indirilmemiş dosyaların gönderilmesini etkinleştir

en: Enough UDP support
tr: Yeterli UDP desteği

en: Enough available bandwidth
tr: Yeterli bant genişliği

en: Enough file descriptors
tr: Yeterli dosya tanımlayıcıları

en: Enough min # of connections
tr: Yeterli asgari bağlantı sayısı

en: Enough physical memory
tr: Yeterli fiziki bellek

en: Enter a semicolon separated list of networks that are local to you in the form of ip/bits or ip/netmask (eg 192.168.1.0/24 or 192.168.1.0/255.255.255.0)
tr: Sizin için yerel olan ağların listesini noktalı virgüllerle ayırarak İP/bits ya da İP/netmask şeklinde giriniz (mesela 192.168.1.0/24 ya da 192.168.1.0/255.255.255.0 gibi)

en: Expand all
tr: Tümünü genişlet

en: Expert mode
tr: Uzman kipi

en: Expired
tr: Süresi geçmiş

en: FC/_hops
tr: FC/_hop

en: File scanning time:
tr: Dosya analiz süresi:

en: File transfers
tr: Aktarımlar

en: Files scanned
tr: Analiz edilen dosyalar

en: Filled ratio:
tr: Dolma oranı:

en: Filled slots:
tr: Dolu oluklar:

en: Filter files by regex
tr: Dosyaları düzenli ifadeler ile filtrele

en: First chunk _size
tr: İlk parça _boyutu

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Force external IPv_4 address to
tr: Harici İPv_4 adresini buna zorla

en: Force external IPv_6 address to
tr: Harici İPv_6 adresini buna zorla

en: Force push mode
tr: İtme kipini zorla

en: Forget
tr: Unut

en: Forwarded
    message
tr: Aktarılan
    mesaj

en: Freeze queue
tr: Kuyruğu dondur

en: Frequently Asked Questions
tr: Sık Sorulan Sorular

en: Fully served
tr: Tamamen cevaplanan

en: GUI development:
tr: GUİ geliştirimi:

en: GUID:
tr: GUİD:

en: KUID:
tr: KUİD:

en: Gen. queued
tr: Oluşturulup kuyruğa konan

en: Gen. sent
tr: Oluşturulup yollanan

en: General search settings (affect all searches)
tr: Genel arama ayarları (tüm aramaları kapsar)

en: General
tr: Genel

en: Generated queries
tr: Oluşturulan sorgular

en: Generation:
tr: Nesil:

en: Global DHT outgoing traffic
tr: Genel dışarıya giden DHT trafiği

en: Gnutella TTL settings
tr: Gnutella TTL ayarları

en: Gnutella _leaf traffic stats
tr: Gnutella _yaprak trafiği istatistikleri

en: Gnutella display
tr: Gnutella görünümü

en: Gnutella message size limits
tr: Gnutella mesaj boyutu sınırları

en: Gnutella network mode
tr: Gnutella şebeke kipi

en: Gnutella peers
tr: Gnutella eşleri

en: Gnutella timeouts (all values in seconds)
tr: Gnutella zaman aşımları (saniye olarak)

en: Gnutella traffic
tr: Gnutella trafiği

en: HTTP traffic
tr: HTTP trafiği

en: H_ard TTL limit
tr: S_abit TTL sınırı

en: H_ost:
tr: B_ilgisayar:

en: Hard limit of _file descriptors used
tr: Kullanılan dosya _tanımlayıcılarının sabit sınırı

en: Hits
tr: İsabetler

en: Honor OOB flag in queries
tr: Sorgulardaki OOB bayrağını dikkate al

en: Hop radius for counting high TTL limit messages (#hops lower than...)
tr: Yüksek TTL'li mesajları saymak için hop yarıçapı (hop sayısı bundan daha küçük...)

en: Hops random factor
tr: Hopların rastgele faktörü

en: Host runs _NTP
tr: Bilgisayar _NTP çalıştırıyor

en: Host
tr: Bilgisayar

en: Hostcache capacity
tr: İP Önbelleği kapasitesi

en: Hostcache
tr: İP Önbelleği

en: Hosts
tr: Bilgisayarlar

en: IP address stability
tr: İP adresi kararlılığı

en: IP address/mask
tr: İP adresi/maskesi

en: IP settings
tr: İP ayarları

en: IP:Port:
tr: İP:Port:

en: IPv4 settings
tr: İPv4 ayarları

en: IPv6 settings
tr: İPv6 ayarları

en: Ignore symbolically linked _directories
tr: Sembolik bağlantılı klas_örleri görmezden gel

en: Ignore symbolically linked regular _files
tr: Sembolik bağlantılı olağan d_osyaları görmezden gel

en: Ignored files are
tr: Yoksayılan dosyaları

en: Incoming connecting timeout
tr: İçeriye gelen bağlantı zaman aşımı süresi

en: Incoming traffic from _leaves
tr: Y_apraklardan içeriye gelen trafik

en: Indexing started on:
tr: İndekslemenin başladığı zaman:

en: Info
tr: Bilgi

en: Input bandwidth average
tr: Ortalama içeriye giren bant genişliği

en: Join the users or developers mailing lists.
tr: Kullanıcılar ya da geliştiriciler e-mail listesine üye olun.

en: Keep downloading/incomplete files in
tr: İndirilen/tamamlanmamış dosyaları şurada tut

en: Keywords:
tr: Anahtar kelimeler:

en: Large enough uptime
tr: Yeterli çalışma süresi

en: Last Request
tr: Son istek

en: Last Upload
tr: Son Gönderme

en: Last check
tr: Son denetleme

en: Last chunk size
tr: Son parça boyutu

en: Last scan initiated on:
tr: Son analizin başladığı zaman:

en: Last switch
tr: Son geçiş

en: Leaf requery threshold
tr: Yaprak tekrar isteme sınırı

en: Leaf traffic
tr: Yaprak trafiği

en: Legacy connections
tr: Eski tip bağlantılar

en: Library # of files
tr: Kütüphanedeki dosya sayısı

en: Library scanning:
tr: Kütüphane analizi:

en: Library size
tr: Kütüphane boyutu

en: Limit search _results to
tr: Arama sonuçlarını şu sayıyla sını_rla

en: Local networks
tr: Yerel ağlar

en: Local node
tr: Yerel düğüm

en: M_inimum chunk size
tr: A_sgari parça boyutu

en: M_y TTL
tr: _Bizim TTL

en: Ma_ximum chunk size
tr: A_zami parça boyutu

en: Make current sorting default
tr: Şimdiki sıralamayı varsayılan kabul et

en: Max # of _high TTL msg
tr: Azami _yüksek TTL sayısı

en: Max _TTL
tr: Azami _TTL

en: Max connections allowed per unique vendor
tr: Bir sağlayıcı için azami bağlantı sınırı

en: Max hard TTL limit (hop+ttl) on message
tr: Mesajın sabit TTL sınırı (hop+ttl)

en: Max. _number of results
tr: Gösterilecek en _fazla sonuç sayısı

en: Max. _percentage of file descriptors
tr: Dosya tanımlayıcılarının azami _yüzdesi

en: Max. downloads from single host
tr: Tek bir bilgisayardan azami indirme

en: Max. file _descriptors reserved
tr: Ayrılan azami dosya _tanımlayıcı sayısı

en: Max. number of browse host results
tr: Azami kişiye gözatma sonuçları

en: Max. number of passive results
tr: Azami pasif sonuç sayısı

en: Max. number of What's New? results
tr: Azami 'Yeni Olanlar' sonuç sayısı

en: Max. simultaneous downloads per file
tr: Dosya başı azami eşzamanlı indirme

en: Max. simultaneous downloads
tr: Azami eşzamanlı indirme sayısı

en: Max. simultaneous uploads
tr: Azami eşzamanlı gönderme sayısı

en: Max. uploads to a single host
tr: Tek bilgisayara azami gönderme

en: Maximum # of leaves
tr: Azami yaprak sayısı

en: Maximum attempts to make, not counting HTTP busy indications
tr: Azami deneme sayısı, meşgul HTTP belirtilerini saymadan

en: Maximum number of _retries
tr: Azami te_krar deneme sayısı

en: Maximum seconds to wait on auto-retry timeouts
tr: Otomatik tekrar deneme zaman aşımları için beklenecek azami saniye

en: Maximum size:
tr: Azami boyut:

en: Maximum size
    allowed
tr: İzin verilen
    azami boyut

en: Maximum
tr: En çok

en: Measured HTTP latency:
tr: Ölçülen HTTP gecikmesi:

en: Meet us on #gtk-gnutella at irc.freenode.net.
tr: Bizimle irc.freenode.net #gtk-gnutella'da görüşün.

en: Min/Max:
tr: Asgari/Azami:

en: Minimum chunk size
tr: Asgari parça boyutu

en: Minimum file size
tr: Asgari dosya boyutu

en: Minimum seconds to wait on auto-retry timeouts
tr: Otomatik tekrar deneme zaman aşımları için beklenecek asgari saniye

en: Minimum size:
tr: Asgari boyut:

en: Minimum upload time
tr: Asgari gönderme süresi

en: Minimum
tr: En az

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Misses
tr: Iskalamalar

en: Monitor and auto-ban unstable servent types
tr: Kararsız istemci tiplerini izle ve otomatik yasakla

en: Monitor bad node IP addresses
tr: Kötü düğüm İP adreslerini izle

en: Move back to queue
tr: Kuyruğa geri gönder

en: Move completely downloaded files to
tr: İndirilmesi tamamlanan dosyaları buraya taşı

en: Move corrupted downloaded files to
tr: İndirilen bozuk dosyaları buraya taşı

en: Network protocol:
tr: Şebeke protokolü:

en: Network
tr: Şebeke

en: Never send a push request
tr: Hiçbir zaman itme isteği gönderme

en: New
tr: Yeni

en: Normalized
tr: Normalize

en: Not firewalled
tr: Güvenlik duvarı arkasında değil

en: Number of seconds before timeout for a 'push sent' download
tr: 'İtme yollanan' bir indirme için saniye olarak zaman aşımı süresi

en: Number of seconds before timeout for a connected download
tr: Bağlanmış bir indirme için saniye olarak zaman aşımı süresi

en: Number of seconds before timeout for a connecting download
tr: Bağlanan bir indirme için saniye olarak zaman aşımı süresi

en: Number of tolerable _duplicate messages per node
tr: Düğüm başına kabul edilebilir _kopya mesaj sayısı

en: Ok
tr: Tamam

en: Optimistic first _chunk
tr: İyimser ilk _parça

en: Original author:
tr: İlk geliştirici:

en: Originally obtained from
tr: İlk buradan alındı:

en: Other
tr: Diğer

en: Out of Band Querying
tr: Bant Dışı (OOB) Sorgulama

en: Outgoing traffic to lea_ves
tr: _Yapraklara giden trafik

en: Output bandwidth average
tr: Dışarıya giden ortalama bant genişliği

en: PARQ development:
tr: PARQ geliştirmesi:

en: Partial File Sharing
tr: Tamamlanmamış Dosya Paylaşımı

en: Pass_word
tr: Par_ola

en: Paste rule
tr: Kuralı yapıştır

en: Patch generation started on:
tr: Yama oluşturulmasının başladığı zaman:

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pending local queries
tr: Bekleyen yerel sorgular

en: People can connect to you via TCP, but you are UDP-firewalled.  However, you can punch a hole into that firewall, allowing reception of replies to your UDP packets.  You will be able to send out-of-band query hits, but you won't be able to receive any.
tr: Başkaları size TCP yoluyla bağlanabilir ancak UDP açısından güvenlik duvarı arkasındasınız. Bununla beraber bu duvarda bir delik açabiliyorsunuz, ki bu UDP paketlerinize yollanan cevapları almanıza olanak veriyor. Out-of-band (doğrudan) sorgu yollayabileceksiniz ancak bu tip sorgu alamayacaksınız.

en: People can connect to you, using both TCP and UDP. Push should work and you will be able to receive out-of-band results for your queries.
tr: Diğer kişiler size hem TCP hem UDP ile bağlanabilir. İtme çalışabilecek ve sorgularınıza bant-dışı (out-of-band) cevapları alabileceksiniz.

en: Ping / Pong round trip
tr: Ping / Pong gecikmesi

en: Please confirm:
tr: Lütfen onaylayın:

en: Prefer _compressed connections
tr: _Sıkıştırılmış bağlantıları tercih et

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Progress:
tr: İlerleme:

en: Project leader:
tr: Proje lideri:

en: Property browser
tr: Özellik tarayıcısı

en: Property pattern:
tr: Özellik modeli:

en: Property
tr: Özellik

en: Proxy _type:
tr: Vekil _tipi:

en: Proxy settings
tr: Vekil ayarları

en: Public _hostname
tr: Düğümünüzün _ismi

en: QRP stats
tr: QRP istatistikleri

en: Quality management
tr: Kalite yönetimi

en: Queries ask for OOB results
tr: Sorgularımız OOB sonuçları isteyecek

en: Query Routing Protocol:
tr: Sorgu Yönlendirme Protokolü:

en: Query routing patch information:
tr: Sorgu yönlendirme yama bilgisi:

en: Query routing table information:
tr: Sorgu yönlendirme tablosu verileri:

en: Queuing details
tr: Kuyruğa ekleme ayrıntıları

en: Quick-connect pool size
tr: Eşzamanlı bağlantı sayısı

en: RX compression
tr: RX sıkıştırma

en: RX dropped
tr: RX atılan

en: RX flow control ratio
tr: RX akış kontrolü oranı

en: RX queries
tr: RX sorgular

en: RX query hits
tr: RX sorgu isabetleri

en: RX speed
tr: RX hız

en: RX wire bytes
tr: RX baytları

en: Range
tr: Alan

en: Raphael Manfredi
tr: Raphaël Manfredi

en: Ratio of tolerable duplicate messages per _node
tr: _Düğüm başına kabul edilebilir kopya mesaj oranı

en: Raw length:
tr: Ham uzunluk:

en: Re_try search every
tr: Aramayı her

en: Reason
tr: Sebep

en: Received
tr: Alınan

en: Regular hosts
tr: Normal bilgisayarlar

en: Relayed
tr: Yönlendirilen

en: Remove all rules
    from this filter
tr: Bu filtreden tüm
    kuralları kaldır

en: Remove filter
tr: Filtreyi kaldır

en: Remove
tr: Kaldır

en: Report an upload connection _speed of
tr: Eşlere şu gönderme _hızını ilet

en: Require _URN
tr: _URN iste

en: Require _server name
tr: _Sunucu ismi iste

en: Reset all rule stats
    in this filter
tr: Bu filtredeki tüm kural
    istatistiklerini sıfırla

en: Reset filter stats
    for all filters
tr: Tüm filtrelerin
    istatistiklerini sıfırla

en: Reset filter stats
    for this filter
tr: Bu filtredeki tüm
    istatistikleri sıfırla

en: Restart
tr: Sürdür

en: Resu_me
tr: S_ürdür

en: Resume and retry
tr: Sürdürme ve tekrar denemeler

en: Resume
tr: Devam et

en: Retry busy delay
tr: Meşgul denemeleri arası süre

en: Retry refused delay
tr: Reddedilen denemeleri arası süre

en: Retry stopped delay
tr: Durdurulan denemeleri arası süre

en: Retry timeout delay
tr: Zaman aşımı denemeleri arası süre

en: Retry timeout max
tr: Azami zaman aşımı deneme süresi

en: Retry timeout min
tr: Asgari zaman aşımı deneme süresi

en: Revert
tr: Geri dön

en: Rules
tr: Kurallar

en: Ruleset editor
tr: Kural editörü

en: Running in leaf mode.
tr: Yaprak modunda çalışıyor.

en: Running in legacy mode. Consider switching to auto mode.
tr: Kalıt modunda çalışıyor. Otomatik moda geçmeniz önerilir.

en: Running in ultrapeer mode.
tr: Ultraeş modunda çalışıyor.

en: SHA1 hash (not editable, add from search popup)
tr: SHA1 hash değeri (düzenlenemez, arama sekmesinden eklenmiştir)

en: Save
tr: Kaydet

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Search Monitor
tr: Arama İzleyicisi

en: Search Stats
tr: Arama İstatistikleri

en: Search Term
tr: Arama terimi

en: Search _extensions
tr: Aranacak _uzantılar

en: Search _monitor enabled
tr: Arama _izleyicisini etkinleştir

en: Search queue
tr: Arama kuyruğu

en: Search
tr: Arama

en: Searches
tr: Arama

en: Select files by regex
tr: Dosyaları düzenli ifadelerle seç

en: Selected property:
tr: Seçilen özellik:

en: Server
tr: Sunucu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show Search_bar
tr: _Arama çubuğunu göster

en: Show Status_bar
tr: Durum çubuğunu göster

en: Show _Connections
tr: _Bağlantıları göster

en: Show _Downloads
tr: İ_ndirmeleri göster

en: Show _Menubar
tr: _Menü çubuğunu göster

en: Show _Sidebar
tr: _Kenar çubuğunu göster

en: Show _Uploads
tr: _Göndermeleri göster

en: Show _bytes
tr: _Baytları göster

en: Show _confirmation dialog when leaving gtk-gnutella
tr: gtk-gnutella'dan çıkarken _onay diyaloğunu göster

en: Show _inbound Gnutella traffic
tr: _İçeriye gelen Gnutella trafiğini göster

en: Show _inbound HTTP traffic
tr: _İçeriye gelen HTTP trafiğini göster

en: Show _inbound leaf traffic
tr: _İçeriye gelen yaprak trafiğini göster

en: Show _last
tr: En _son

en: Show _metric units
tr: _Metrik birimleri kullan

en: Show _outbound Gnutella traffic
tr: _Dışarıya giden Gnutella trafiğini göster

en: Show _outbound HTTP traffic
tr: _Dışarıya giden HTTP trafiğini göster

en: Show _outbound leaf traffic
tr: _Dışarıya giden yaprak trafiğini göster

en: Show _percentages
tr: _Yüzdeleri göster

en: Show _tooltips (does not affect all tooltips yet)
tr: Yardım _balonlarını göster (tüm balonları henüz etkilememektedir)

en: Show additional information and settings for advanced and _expert users
tr: _Uzman kullanıcılar için ek bilgi ve ayarlar göster

en: Show inbound DHT traffic
tr: İçeriye gelen DHT trafiğini göster

en: Show outbound DHT traffic
tr: Dışarıya giden DHT trafiğini göster

en: Show pr_otocol:
tr: Pr_otokolü göster:

en: Show r_easons for
tr: Sebepleri şu _öğeler için göster:

en: Show tabs
tr: Sekmeleri göster

en: Shows visual information on the download progress. Green chunks have been downloaded, with the brighter green chunks touched during this session. Yellow chunks are active right now; these active chunks are also marked with a triangle. Red chunks have not been downloaded yet. The blue line indicates which parts of the file have been seen on the network in this session.
tr: İndirmenin ilerlemesini görsel olarak yansıtır. Yeşil parçalar zaten indirilmiştir, açık yeşil parçalar bu oturumda indirimi tamamlanan parçaları gösterir. Sarı parçalar hâlihazırda faal olanlardır, bu etkin parçalar ayrıca bir üçgen ile işaretlenirler. Kırmızı parçalar henüz indirilmemiştir. Mavi çizgi bu oturum sırasında şebekede görülen parçaları temsil eder.

en: Similar query half-life
tr: Benzer sorguların yarılanma süresi

en: Size threshold
    before kicking
tr: Kovma için
    boyut sınırı

en: Slots:
tr: Oluklar:

en: Socket receive buffer size
tr: Soket alım tampon boyutu

en: Somebody tell me a sensible tooltip for this.
tr: Biri bana bunun için uygun bir yardım balonu önersin.

en: Source quality
tr: Kaynak kalitesi

en: Spacing
tr: Aralık

en: Stable
tr: Kararlı

en: Start now
tr: Şimdi başla

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Statistics:
tr: İstatistikler:

en: Stop
tr: Durdur

en: Strict SHA_1 matching
tr: Katı SHA_1 denkleşimi

en: Sufficient average uptime
tr: Yeterli ortalama çalışma süresi:

en: Swarming development:
tr: Çoklu indirme geliştirmesi:

en: TCP _Port:
tr: TCP _Portu:

en: TX compression
tr: TX sıkıştırma

en: TX dropped
tr: TX atılan

en: TX queries
tr: TX sorgular

en: TX query hits
tr: TX sorgu isabetleri

en: TX speed
tr: TX hız

en: TX wire bytes
tr: TX baytları

en: T_X flow control timeout
tr: T_X akış kontrolü zaman aşımı

en: Table generation started on:
tr: Tablo oluşturulmasının başladığı zaman:

en: Thaw queue
tr: Kuyruğu serbest bırak

en: The current IP address and listening port for this node. To change these go to File->Preferences->Network.
tr: Bu düğüm için İP adresi ve dinleme portu. Değiştirmek için Dosya->Tercihler->Şebeke'ye gidiniz.

en: There is no condition. When this rule is reached, the matching will continue in the specified target filter. That's also why you can't invert this condition. If you could, this rule would just be ignored.
tr: Hiçbir koşul yok. Bu kurala ulaşıldığında eşleşme belirtilen hedef filtresinde devam edecektir. Bu, koşulu neden tersine tersine çeviremeyeceğinizin nedenidir, çünkü bunu yapabilseydiniz bu kural görmezden gelinirdi.

en: This Interval
tr: Bu aralık

en: This limits how many results gnutella returns to other people searching your files.
tr: Bu Gnutella'nın dosyalarınızı arayanlara ne kadar sonuç gönderdiğini sınırlar.

en: This product includes GeoIP data created by MaxMind, available from
    http://maxmind.com/
tr: Bu ürün MaxMind tarafından oluşturulan ve http://maxmind.com/ 
    adresinde sunulan GeoİP verileri içerir

en: Timeouts (all values in seconds)
tr: Zaman aşımları (tüm değerler saniye olarak)

en: Toolbar style
tr: Araç çubuğu tarzı

en: Tools
tr: Araçlar

en: Total input bandwidth limit:
tr: Toplam içeriye gelen bant genişliği sınırı:

en: Total output bandwidth limit:
tr: Toplam dışarıya giden bant genişliği sınırı:

en: Transferred data
tr: Aktarılan veriler

en: Try to connect to specified address
tr: Belirtilen adrese bağlanmaya çalış

en: Try to keep 'dead' entries around for
tr: 'Ölü' girdileri belirtilen süre boyunca tut:

en: Type
tr: Tür

en: Ultrapeer mode settings
tr: Ultraeş durumu ayarları

en: Ultrapeer mode
tr: Ultraeş kipi

en: Ultrapeer promotion statistics
tr: Ultraeş terfi istatistikleri

en: Ultrapeers in leaf mode
tr: Yaprak kipinde ultraeşler

en: Ultrapeers
tr: Ultraeşler

en: Until the configured percentage of outgoing HTTP bandwidth is in use, open additional upload slots on request.
tr: Ayarlanan dışarıya giden HTTP bant genişliği yüzdesine erişilmediği sürece istendiğinde yeni gönderme olukları aç.

en: Update search results pane every
tr: Arama sonuçları panosunu bu aralıkta güncelle

en: Upload History
tr: Göndermeler Tarihçesi

en: Uploaded:
tr: Gönderilen:

en: Uploads
tr: Göndermeler

en: Uptime
tr: Çalışma süresi

en: Use IP _Type of Service (TOS)
tr: İP Servis _Tipini (TOS) kullan

en: Use IPv6-to-IPv4 TRT prefix:
tr: İPv6-İPv4 TRT önekini kullan:

en: Use _surplus bandwidth
tr: _Ek bant genişliğini kullan

en: Use global hostiles.txt
tr: Global hostiles.txt'i kullan

en: Use realistic PARQ estimates
tr: Gerçekçi PARQ tahmini kullan

en: Use username and password to _authenticate to proxy
tr: Vekilde oturum açmak için kullanıcı ismi ve par_ola kullan

en: User Interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: User-Agent
tr: Uygulama

en: Value
tr: Değer:

en: Version
tr: Sürüm

en: Visit http://gtk-gnutella.sourceforge.net/.
tr: http://gtk-gnutella.sourceforge.net/ sitesini ziyaret edin.

en: Volume:
tr: Hacim:

en: Watch for similar queries
tr: Benzer sorguları izle

en: Watch hits for _alternate sources
tr: İsabetlerii _alternatif kaynak bulmak için izle

en: What other people see as your connection speed.
tr: Başkalarının gördüğü bağlantı hızınız.

en: Write buffer size
tr: Yazma tampon boyutu

en: XML Metadata
tr: XML bilgisi

en: You appear to be TCP-firewalled, i.e. others cannot connect to you to download files. You will not see push results, which may prevent you from seeing a large amount of results.
tr: TCP protokolü açısından bir güvenlik duvarı arkasındasınız gibi görünüyor, ki bu başkalarının dosya indirmek için size bağlanamayacağı anlamına gelir. İtme sonuçlarını göremeyeceksiniz, bu arama sonuçlarının önemli bir kısmını göremeyeceksiniz demektir.

en: You appear to be UDP-firewalled, i.e. you cannot receive unsolicited traffic via UDP. You will not be able to send queries requesting out-of-band delivery of query hits.
tr: UDP açısından bir güvenlik duvarı arkasındasınız gibi görünüyor, yani talep etmediğiniz UDP trafiğini alamayacaksınız. Bant dışı (OOB) sonuçlar isteyen sorgular da gönderemeyeceksiniz.

en: You appear to be firewalled, both TCP-wise and UDP-wise. You will not see any push results, which may prevent you from seeing a large amount of results. You will not be able to send queries requesting out-of-band delivery of query hits. However, it is possible to punch a hole into the UDP firewall, so you will be able to send out-of-band query hits.
tr: Hem TCP hem de UDP açısından bir güvenlik duvarı arkasındasınız gibi görünüyor. Hiçbir itilen arama sonucu göremeyeceksiniz, ki bu yüksek sayıda arama sonucu göremeyeceğiniz anlamına gelir. Bant dışı (OOB) sonuçlar isteyen sorgular da gönderemeyeceksiniz. Ancak UDP güvenlik duvarında bir delik açmak mümkün, bunun sayesinde bant dışı arama sonuçları gönderebileceksiniz.

en: You appear to be firewalled, both TCP-wise and UDP-wise. You will not see any push results, which may prevent you from seeing a large amount of results. You will not be able to send queries requesting out-of-band delivery of query hits.
tr: Hem TCP hem de UDP açısından bir güvenlik duvarı arkasındasınız gibi görünüyor. Hiçbir itilen arama sonucu göremeyeceksiniz, ki bu yüksek sayıda arama sonucu göremeyeceğiniz anlamına gelir. Bant dışı (OOB) sonuçlar isteyen sorgular da gönderemeyeceksiniz.

en: You seem to be offline.
tr: Çevrimdışı görünüyorsunuz.

en: Your uploads are stalling at an abnormal rate, indicating that your bandwidth is probably saturated. You should not run as an ultra node, and try to reduce the allocated bandwidth to gtk-gnutella to avoid saturating both your incoming and outgoing paths.
tr: Göndermeleriniz anormal bir oranda duraklıyor, ki bu bant genişliğinizin muhtemelen aşırı dolduğunu gösterir. Bu durumda ultra düğüm olarak bulunmamalısınız. Ayrıca gelen ve giden bağlantıların sıkışmasını önlemek için gtk-gnutella'ya ayrılan bant genişliğini azaltmanız önerilir.

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Add directory
tr: Klasör _ekle

en: _Browse
tr: _Gözat

en: _Cancel
tr: _İptal et

en: _Compute upload connection speed
tr: Gönderme bağlantısı hızını _hesapla

en: _Create filter
tr: Filtre _oluştur

en: _Deletion coeff. (0-100)
tr: _Silme katsayısı (0-100)

en: _Download RX buffer:
tr: _İndirme RX tamponu:

en: _Download selected
tr: Seçili olanı _indir

en: _Duplicate
tr: _Kopyala

en: _Edit filters
tr: _Filtreleri düzenle

en: _FAQ
tr: _SSS

en: _Feed mesh from hits
tr: Topluluğa isabetlerden _veri ver

en: _File
tr: _Dosya

en: _General
tr: _Genel

en: _Gnutella RX buffer:
tr: _Gnutella RX tamponu:

en: _Gnutella traffic stats
tr: _Gnutella trafik istatistikleri

en: _HTTP traffic stats
tr: _HTTP trafik istatistikleri

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Hide downloaded files
tr: İndirilen dosyaları _gizle

en: _Horizon
tr: _Ufuk

en: _Include headers
tr: Ba_şlıkları dahil et

en: _Incoming traffic
tr: _İçeriye gelen trafik

en: _Listen port
tr: _Dinlenecek port

en: _Messages
tr: _Mesajlar

en: _Outgoing traffic
tr: _Dışarıya giden trafik

en: _Overlap when resuming
tr: _Sürdürmelerde kaplama alanı

en: _Passive
tr: _Pasif

en: _Path(s) to files
tr: Dosya _yolları

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Push sent timeout
tr: İtme zaman aşımı

en: _Quit
tr: Çı_kış

en: _Remove manually downloaded files
tr: _Elle indirilen dosyaları gizle

en: _Rescan
tr: _Analizi tekrarla

en: _Reset stats
tr: İstatistikleri sıfırla

en: _Restart
tr: _Tekrarla

en: _Stop
tr: _Durdur

en: _Try to connect to local networks first
tr: _Önce yerel şebekelere bağlanmayı dene

en: _Update interval (sec)
tr: _Güncelleme aralığı (saniye)

en: _Username
tr: _Kullanıcı ismi

en: _View
tr: _Görünüm

en: _auto-hide leaf traffic stats
tr: yaprak trafiği istatistiklerini _otomatik sakla

en: active
tr: etkin

en: and lasted
tr: ve şu kadar sürdü:

en: auto-hide DHT traffic stats
tr: DHT trafik istatistiklerini otomatik sakla

en: bytes
tr: bayt

en: case sensitive
tr: küçük harfe duyarlı

en: case-sensitive
tr: büyük-küçük duyarlı

en: do
tr: yap

en: don't
tr: yapma

en: downloads
tr: indirmeler

en: enabled
tr: etkin

en: from _nodes within a
tr: d_üğümlerden şu değerde

en: gtk-gnutella is shutting down.
    Sending bye messages to peers.
    
    Grace time remaining:
tr: gtk-gnutella kapanıyor.
    Eşlere 'bye' mesajı gönderiliyor.
    
    Kalan süre:

en: gtk-gnutella shutdown
tr: gtk-gnutella kapanıyor

en: gtk-gnutella: Quit?
tr: gtk-gnutella: Çık?

en: hops radius
tr: yarıçapı içinde

en: ignore
tr: görmezden gel

en: ignored
tr: görmezden gelindi

en: in
tr: içeri

en: invert condition
tr: koşulu tersine çevir

en: invert
tr: tersine çevir

en: items
tr: öğe

en: kbps to peers
tr: kbps

en: mark only
tr: sadece işaretle

en: not yet determined
tr: henüz belirlenmedi

en: out
tr: dışarı

en: queued
tr: kuyruğa alındı

en: searches
tr: aramalar

en: seconds
tr: saniye

en: secs
tr: saniyede yeniden dene

en: secs
tr: sn

en: set
tr: var

en: unavailable
tr: müsait değil

en: undefined
tr: tanımsız

en: unset
tr: yok

en: uploads
tr: göndermeler

en: Available HTTP input bandwidth
tr: Kullanılabilecek içeriye gelen HTTP bant genişliği

en: Available HTTP output bandwidth
tr: Kullanılabilecek dışarıya giden HTTP bant genişliği

en: DHT up, passive mode.
tr: DHT etkin, pasif mod.

en: DHT up, active mode.
tr: DHT etkin, aktif mod.

en: DHT bootstrapping.
tr: DHT önyüklemede.

en: DHT looking up own KUID.
tr: DHT kendi KUİD'mizi arıyoruz.

en: DHT seeded.
tr: DHT düğümleri keşfedildi.

en: DHT inactive.
tr: DHT devre dışı.

en: Disabled stealing of outgoing HTTP bandwidth.
tr: Dışarıya giden HTTP bant genişliğini çalma devre dışı.

en: Splitting outgoing HTTP bandwidth evenly.
tr: Dışarıya giden HTTP bant genişliği eşit bir şekilde paylaştırılıyor.

en: Capping HTTP outgoing bandwidth.
tr: Dışarıya HTTP bant genişliği sınırlanıyor.

en: Port mapping possible through UPnP or NAT-PMP.
tr: Port haritalaması UPnP ve NAT-PMP ile mümkün.

en: Port mapping configured through NAT-PMP.
tr: Port haritalama NAT-PMP ile yapılandırıldı.

en: Port mapping configured through UPnP.
tr: Port haritalama UPnP ile yapılandırıldı.

en: Enable UPnP
tr: UPnP'yi etkinleştir

en: Enable NAT-PMP
tr: NAT-PMP'yi etkinleştir

en: Enable HTTP request pipelining
tr: HTTP isteklerini uç uca eklemeyi etkinleştir

en: Pipelining max chunk size
tr: Uç uca ekleme azami parça boyutu

en: Enable upload of partial files deemed rare
tr: Tamamlanmamış nadir dosyaların gönderilmesine izin ver

en: Enable GUESS (additional querying)
tr: GUESS'i etkinleştir (ek sorgular)

en: Issue GUESS queries as well
tr: GUESS sorguları da gönder

en: Bandwidth limits for GUESS queries
tr: GUESS sorguları için bant genişliği sınırı

en: Output bandwidth hint
tr: Dışarıya giden bant genişliği önerisi

en: Download queue is frozen.
tr: İndirim kuyruğu donduruldu.

en: Allow TTH discovery
tr: TTH keşfine izin ver

en: Query for partial files as well
tr: Tamamlanmamış dosyaları da sorgulara ekle

en: Answer to queries for partial files
tr: Tamamlanmamış dosyaları sorgu cevaplarına ekle

en: Answer to what's-new? queries
tr: Yeni olanlar sorgularını cevapla

en: Search Media Type
tr: Aranacak Dosya Tipi

en: Audio
tr: Ses

en: Document
tr: Belge

en: Image
tr: Görsel

en: Archive
tr: Arşiv

en: Search Configuration
tr: Arama ayarları

en: Stop search when last download completes
tr: Son indirim tamamlanınca aramayı durdur

en: Look for newest files shared by nodes in the network vicinity
tr: Ağda yakınımızda paylaşılan en yeni dosyaları ara

en: What's new?
tr: Yeni olanlar

en: Unspecified
tr: Tanımsız

en: Search filters to apply locally on newly created searches.
tr: Arama filtreleri yeni aramalar için yerel olarak işleyecek.

en: Discard results bearing an alien IP address
tr: Yabancı İP adresi taşıyan sonuçları at

en: Discard results bearing a banned GUID
tr: Yasaklı GUİD taşıyan sonuçları at

en: Restart session-only searches with pending downloads
tr: Oturuma mahsus ve bekleyen indirmeleri olan aramaları sürdür

en: Configured DHT mode
tr: Ayarlanan DHT kipi

en: Store DHT keys/values in memory
tr: DHT anahtarlarını/değerlerini hafızada tut

en: Store SPAM SHA1 table in memory
tr: SPAM SHA1 tablosunu hafızada sakla

en: Relayed queries remembered
tr: Hatırlanan aktarılmış sorgular

en: Allow unused Gnutella outgoing bandwidth to supersede hint
tr: Kullanılmayan dışarıya giden Gnutella bant genişliğinin ayarlanan değerin yerine geçmesine izin ver

en: Display GUESS statistics
tr: GUESS istatistiklerini göster

en: Mapping lease time
tr: Haritalama kira süresi

en: G2 hubs
tr: G2 hubları

en: Enable the G2 network
tr: G2 şebekesini etkinleştir

en: owned
tr: sahibiz

en: partial
tr: kısmi

en: shared
tr: paylaşılıyor

en: Created %u download | Created %u downloads
tr[0]: %u indirme oluşturuldu
tr[1]: %u indirme oluşturuldu

en: Discarded %u result | Discarded %u results
tr[0]: %u sonuç atıldı
tr[1]: %u sonuç atıldı

en: %u term counted | %u terms counted
tr[0]: %u terim sayıldı
tr[1]: %u terim sayıldı

en: Couldn't find pixmap file: %s
tr: Pixmap dosyası bulunamadı: %s

en: Error loading pixmap file: %s
tr: Pixmap dosyası yüklenemedi: %s

en:  (partial)
tr:  (kısmi)

en: Cache contains
tr: Önbellekteki İP'ler

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: _Remove filter
tr: Filtreyi _Kaldır

en: _Close
tr: _Kapat

en: Show _Statusbar
tr: _Durum çubuğunu göster

en: Show _Peers
tr: _Eşleri göster

en: Gnutella _traffic stats
tr: Gnutella _trafik istatistikleri

en: _Auto-hide leaf traffic stats
tr: Yaprak trafiği istatistiklerini _otomatik sakla

en: Glossary
tr: Sözlük

en: _Search
tr: A_ra

en: What's New?
tr: Yeni olanlar

en: Do not specify any media type (will match any kind of files remotely)
tr: Dosya tipi belirtme (her tür dosya denk gelmiş kabul edilecektir)

en: CPU overloaded
tr: Mikroişlemcide aşırı yük

en: Connect to
tr: Bağlan

en: ultrapeers
tr: ultraeşe

en: Try to keep at least
tr: En az

en: and allow at most
tr: ve en çok

en: total connections up.
tr: bağlantı sağlamaya çalış.

en: Use up to
tr: Diğer oluklar kullanımda değilken daha çabuk bağlanmak için en fazla

en: connections to connect more quickly while not all slots are used.
tr: bağlantı kullan.

en: The Global Unique IDentifier associated with this node. It's used for routing packets in the Gnutella network.
tr: Bu düğüm ile ilişkili global benzersiz tanımlayıcı (Global Unique IDentifier). Gnutella ağında paketleri yönlendirme için kullanılır.

en: [GUID placeholder]
tr: [GUID alan tutucu]

en: [KUID placeholder]
tr: [KUID alan tutucu]

en: Address/Port:
tr: Adres/Port:

en: [IP:port placeholder]
tr: [IP:port alan tutucu]

en: Served
tr: Sunulmuş

en: [G2 served]
tr: [G2 sunulmuş]

en: [BH HTML served]
tr: [BH HTML yollandı]

en: [BH qhits]
tr: [BH dnklşm]

en: Current _search:
tr: Güncel _arama:

en: _Clear results
tr: Sonuçları _Temizle

en: Flow _control
tr: Akış _kontrolü

en: _Received
tr: _Alınan

en: Downloaded data:
tr: İndirilen veri:

en: Uploaded data:
tr: Gönderilen veri:

en: _Columns show hops
tr: _Sütunlar hopları göstersin

en: Show reasons _for
tr: Sebepleri şu ö_ğeler için göster:

en: Delete
tr: Sil

en: You can use suffixes such as KB, KiB, MB, MiB, GB, GiB etc.
tr: KB, KiB, MB, MiB, GB, GiB vb. son ekleri kullanabilirsiniz.

en: Reverse DNS lookup
tr: Ters DNS arama

en: Force external IPv4 address to
tr: Harici İPv4 adresini şuna zorla

en: _Bind to this address
tr: Bu adrese _bağla

en: IPv_4 settings
tr: İPv_4 ayarları

en: Force external IPv6 address to
tr: Harici İPv6 adresini buna zorla

en: IPv_6 settings
tr: İPv_6 ayarları

en: Port Mapping
tr: Port haritalama

en: This option can give performance boosts to those on a large network with many peers by trying to locate files on the local networks first.
tr: Bu seçenek dosyaları önce yerel ağlarda bulamaya çalışarak çok eşler bulunan büyük bir şebekedeki kullanıcıların performansını arttırabilir.

en: _Addresses of local network(s)
tr: Yerel ağ _adresleri

en: seconds (0 - disable)
tr: saniye (0 - devre dışı)

en: slots
tr: oluk

en: unit_of_time|s
tr: s

en: Gnutella Distributed Hash Table
tr: Gnutella Dağıtılmış Hash Tablosu

en: Maximum percentage of connection slots a vendor can occupy.
tr: Bir sağlayıcının kullanabileceği azami oluk yüzdesi.

en: attempts
tr: deneme

en: Pipelining maximum chunk size
tr: Uç uca parçaların azami boyutu

en: _Remove directory
tr: Klasörü _kaldır

en: Minimum chunk _size
tr: Asgari parça _boyutu

en: Show a status _icon
tr: Durum ikonu göster

en: Avg. downtime of this servent
tr: Bu istemcinin ortalama devre dışı süresi

en: Remove completed downloads from list
tr: Tamamlanan indirmeleri listeden kaldır

en: _Clear completed
tr: Bitenleri _temizle

en: Peer:
tr: Eş:

en: Peermode:
tr: Eş kipi:

en: incoming
tr: gelen

en: outgoing
tr: giden

en: Country:
tr: Ülke:

en: Vendor:
tr: Sağlayıcı:

en: Move the cursor over a row to see details.
tr: Ayrıntıları görüntülemek için imleci bir dizi üzerine konumlayınız.

en: Reverse lookup for %s failed
tr: %s için ters arama başarısız oldu

en: Reverse lookup in progress...
tr: Ters arama sürüyor...

en: UDP (semi-reliable)
tr: UDP (yarı güvenilir)

en: Size:
tr: Boyut:

en: Done
tr: Tamam

en: Fresh regular
tr: Taze olağan

en: Valid regular
tr: Geçerli olağan

en: Fresh IPv4 ultra
tr: Taze İPv4 ultra

en: Valid IPv4 ultra
tr: Geçerli İPv4 ultra

en: Fresh IPv6 ultra
tr: Taze İPv6 ultra

en: Valid IPv6 ultra
tr: Geçerli İPv6 ultra

en: Fresh G2 hub
tr: Taze G2 hub

en: Valid G2 hub
tr: Geçerli G2 hub

en: Unstable
tr: Kararsız

en: Alien
tr: Yabancı

en: GUESS (IPv4 running)
tr: GUESS (İPv4 çalışmakta olan)

en: GUESS (IPv4 introductions)
tr: GUESS (İPv4 başlangıcı)

en: GUESS (IPv6 running)
tr: GUESS (İPv6 çalışmakta olan)

en: GUESS (IPv6 introductions)
tr: GUESS (İPv6 başlangıcı)

en: gtk-gnutella: Click to minimize/restore
tr: gtk-gnutella: Küçültmek/geri getirmek için tıklayın

note: TRANSLATORS: Translate this as "Translation provided by" or similar and append your name to the list.
en: translation_credit|
tr: Türkçe tercüme: Uğur Çetin, Berki Yenigün.

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye
tr[1]: %d saniye

en: <html><head><title>Frequently Asked Questions</title></head><body><p>The FAQ document could not be loaded. Please read the <a href="http://gtk-gnutella.sourceforge.net/?page=faq">FAQ online</a> instead.</p></body></html>
tr: <html><head><title>Sık Sorulan Sorular</title></head><body><p>SSS belgesi yüklenemedi. Yerine çevrimiçi <a href="http://gtk-gnutella.sourceforge.net/?page=faq">belgeyi</a> okuyunuz.</p></body></html>

en: <html><head><title>Glossary</title></head><body><p>The glossary document could not be loaded.</p></body></html>
tr: <html><head><title>Sözlük</title></head><body><p>Sözlük belgesi yüklenemedi.</p></body></html>

en: %lu file shared (%s) | %lu files shared (%s)
tr[0]: %lu paylaşılan dosya (%s)
tr[1]: %lu paylaşılan dosya (%s)

en: (avg)
tr: (vasati)

en: Hello sent
tr: Hello gönderildi

en: Welcome sent
tr: Welcome yollandı

en: No UDP traffic yet
tr: Henüz UDP trafiği yok

en: Closing: %s [Stop in %us] RX=%u Q=%u,%u%%
tr: Kapatılıyor: %s [%us sonra duracak] RX=%u Q=%u,%u%%

en: Removing
tr: Kaldırılıyor

en: Receiving hello
tr: Hello alınıyor

en: UNKNOWN STATUS
tr: BİLİNMEYEN DURUM

en: busy
tr: meşgul

en: stable
tr: kararlı

en: push
tr: itme

en: proxy
tr: vekil

en: bogus
tr: bozuk

en: alien
tr: yabancı

en: media
tr: dosya tipi

en: No search
tr: Arama yok

en: Flushing queue (%u results pending)
tr: Kuyruk temizleniyor (%u sonuç kaldı)

en: The search has been stopped
tr: Arama durduruldu

en: Passive search
tr: Pasif arama

en: Expires in %s
tr: %s sonunda sona eriyor

en: Expires with this session
tr: Bu oturumla beraber sona erecektir

en:  [%u download] |  [%u downloads]
tr[0]:  [%u indirme]
tr[1]:  [%u indirme]

en: %u %s (%u skipped, %u ignored, %u hidden, %u auto-d/l, %u %s) Hits: %u (%u TCP, %u UDP)
tr: %u %s (%u atlandı, %u görmezden gelindi, %u saklı, %u otomatik-indirme, %u %s) Sonuçlar: %u (%u TCP, %u UDP)

en: item | items
tr[0]: öğe
tr[1]: öğe

en: dupe | dupes
tr[0]: çift
tr[1]: çift

en: No GUESS queries run yet
tr: Henüz hiçbir GUESS sorgusu kullanılmamıştır

en:  previous took %s querying %zu %s with %zu %s kept
tr:  önceki %s aldı sorgulanan %zu %s ile %zu %s tutuldu

en: host | hosts
tr[0]: makine
tr[1]: makine

en: hit | hits
tr[0]: eşleşme
tr[1]: eşleşme

en: GUESS %s [Total: %zu %s (%s %s, %s kept, %s queries, %s keys)%s]
tr: GUESS %s [Toplam: %zu %s (%s %s, %s tutuldu, %s sorgu, %s anahtar)%s]

en: idle
tr: aylak

en: query | queries
tr[0]: sorgu
tr[1]: sorgu

en: GUESS %s [%s (%zu %s, %zu kept, %s queries, %s keys)] [Pool: %zu %s, (%zu+%zu)/%zu queried, %zu %s (%.2f%%), %zu reached, %zu pending, %zu %s%s%s]
tr: GUESS %s [%s (%zu %s, %zu tutulmuş, %s sorgu, %s anahtar)] [Pool: %zu %s, (%zu+%zu)/%zu sorgulanmış, %zu %s (%.2f%%), %zu erişilmiş, %zu beklemede, %zu %s%s%s]

en: loose
tr: serbest

en: bounded
tr: kısıtlı

en:  (load pending)
tr:  (yükleme bekleniyor)

en:  (end if starving)
tr:  (bittiyse dur)

en: Passive
tr: Pasif

en: Found old searches file. The search information has been
    stored in the new XML format and the old file is renamed to
    %s
tr: Eski bir arama dosyası bulundu. Arama verileri yeni XML
    biçiminde kaydedildi ve eski dosyanın ismi şu şekide değiştirildi:
    %s

en: could not rename %s as %s: %m
    The XML file will not be used unless this problem is resolved.
tr: %s dosyasının ismi %s: %m olarak değiştirilemedi
    XML dosyası sorun çözülene dek kullanılmayacak.

en: <unparsed>
tr: <çözümlenmemiş>

en: browsable
tr: gözatılabilir

en: %u download | %u downloads
tr[0]: %u indirme
tr[1]: %u indirme

en: %u search | %u searches
tr[0]: %u arama
tr[1]: %u arama

en: Handled magnet link (%s, %s).
tr: Magnet bağlantısı işlendi (%s, %s).

en: Ignored unusable magnet link.
tr: Kullanılamaz magnet bağlantısı görmezden gelindi.

en: Created download from URL.
tr: URL'den indirme oluşturuldu.

en: Ignored unusable URL.
tr: Kullanılamaz URL görmezden gelindi.

en: The given urn type is not supported.
tr: Bu urn biçimi desteklenmemektedir.

en: The given SHA-1 is not correctly encoded.
tr: Bu SHA-1 yanlış kodlanmıştır.

en: Still scanning for shared file, results may be inconclusive.
tr: Paylaşılan dosyaların analizi sürüyor, sonuçlar yetersiz olabilir.

en: Missing port number
tr: Port numarası eksik

en: Could not parse host address
tr: Bilgisayar adresi okunamadı

en: The query string is not UTF-8 encoded
tr: Sorgu metni UTF-8 ile kodlanmamıştır

en: Unhandled search prefix.
tr: İşlenmeyen arama ön eki.

en: Added search showing browsing results for %s
tr: %s için gözatma sonuçlarını gösteren arama eklendi

en: Could not launch browse host for %s
tr: %s için kişiye gözatım başlatılamadı

en: Show search list
tr: Arama listesini göster

en: Extension
tr: Uzantı

en: MIME type
tr: MİME tipi

en: Owned
tr: Sahip miyiz?

en: No
tr: Hayır

en: Tag
tr: Etiket

en: Yes
tr: Evet

en: Maybe
tr: Belki

en: Source
tr: Kaynak

en: Alien IP
tr: Yabancı İP

en: Alt-Locs
tr: Alt-Yerler

en: Partial
tr: Kısmi

en: Available
tr: Mevcut

en: Last modification
tr: Son değişim

en: Latinized
tr: Latinleştirilmiş

en: Pathname
tr: Yol ismi

en: File URL
tr: Dosya URL'i

en: Host information
tr: Bilgisayar hakkında

en: Hostname
tr: Makine adı

en: banned
tr: yasaklandı

en: Servent ID
tr: İstemci kimliği

en: Vendor
tr: Sağlayıcı

en: Browsable
tr: Gözatılabilir

en: Hostile
tr: Kötücül

en: Push-proxies
tr: İtme vekilleri

en: Packet information
tr: Paket verileri

en: Route
tr: Yol

en: Protocol
tr: Protokol

en: URLs
tr: URL'ler

en: Push URL
tr: İtme URL'i

en: Classic URL
tr: Klasik URL

en: Support for this protocol is not yet implemented
tr: Bu protokolün desteği henüz eklenmemiştir

en: Cannot handle the dropped data
tr: Atılan veriler işlenemez

en: The normalized search text is too long.
tr: Normalize arama metni çok uzun.

en: The normalized search text is too short.
tr: Normalize arama metni çok kısa.

en: One cannot send "What's New?" queries too often.
tr: "Yeni olanlar" sorguları çok sık gönderilemez.

en: The URN in the search text is invalid.
tr: Arama metnindeki URN geçersiz.

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: %u/%u host (%u%%) | %u/%u hosts (%u%%)
tr[0]: %u/%u makine (%u%%)
tr[1]: %u/%u makine (%u%%)

en: loading...
tr: yükleniyor...

en: Reading host cache...
tr: Makine arabelleği okunuyor...

en: Reading ultra cache...
tr: Ultra arabelleği okunuyor...

en: <html><head><title>Ancient version detected!</title></head><body><h1>Warning</h1><p>This version of gtk-gnutella is pretty old. Please visit <a href="http://gtk-gnutella.sourceforge.net/">http://gtk-gnutella.sourceforge.net/</a> and update your copy of gtk-gnutella.</p></body></html>
tr: <html><head><title>Eski sürüm tespit edildi!</title></head><body><h1>Dikkat</h1><p>Bu gtk-gnutella sürümü artık eski kabul edilir. Lüften <a href="http://gtk-gnutella.sourceforge.net/">http://gtk-gnutella.sourceforge.net/</a> sitesini ziyaret edin ve gtk-gnutella kopyanızı güncelleştirin.</p></body></html>

en: *** RUNNING AN OLD VERSION! ***
tr: *** ESKİ BİR SÜRÜM KULLANIYORSUNUZ! ***

en: *** CPU OVERLOADED -- TRYING TO SAVE CYCLES ***
tr: *** MİKROİŞLEMCİDE AŞIRI YÜK -- AZALTMAYA ÇALIŞIYORUZ ***

en: *** KERNEL BUFFER SHORTAGE -- LIMITING TCP CONNECTIONS ***
tr: *** KERNEL ARABELLEĞİ YETERSİZLİĞİ -- TCP BAĞLANTILARI SINIRLANIYOR ***

en: *** NO LISTENING TCP SOCKET -- NO INBOUND CONNECTIONS ***
tr: *** HİÇBİR TCP DİNLEME SOKETİ YOKTUR -- İÇERİ GELEN BAĞLANTI YOKTUR ***

en: *** UPLOADS STALLING, BANDWIDTH SHORTAGE? ***
tr: *** GÖNDERMELER DURAKLIYOR, BANT GENİŞLİĞİ YETERSİZ Mİ? ***

en: *** FILE DESCRIPTORS HAVE RUN OUT! ***
tr: *** DOSYA TANIMLAYICILARI TÜKENDİ! ***

en: *** FILE DESCRIPTORS RUNNING LOW! ***
tr: *** DOSYA TANIMLAYICILARI AZALIYOR! ***

en: *** Please update gtk-gnutella ***
tr: *** Lütfen gtk-gnutella'yı güncelleyiniz ***

en: *** VERSION WILL BECOME OLD IN %d DAY! *** | *** VERSION WILL BECOME OLD IN %d DAYS! ***
tr[0]: *** BU SÜRÜM %d GÜN SONRA ESKİ SAYILACAKTIR! ***
tr[1]: *** BU SÜRÜM %d GÜN SONRA ESKİ SAYILACAKTIR! ***

en: Address/port changed to: %s
tr: Adres/port şu şekilde ayarlandı: %s

en: no sources
tr: kaynak yok

en: %u source | %u sources
tr[0]: %u kaynak
tr[1]: %u kaynak

en: %u active
tr: %u etkin

en: %u queued
tr: %u kuyrukta

en: %u/%u upload | %u/%u uploads
tr[0]: %u/%u gönderme
tr[1]: %u/%u gönderme

en: %u/%u download | %u/%u downloads
tr[0]: %u/%u indirme
tr[1]: %u/%u indirme

en: Queue frozen
tr: Kuyruk donduruldu

en: Internal
tr: Dahili

en: Select a property to see its description.
tr: Görüntülemek için bir özellik seçin.

en: No property name matches the pattern "%s".
tr: Hiçbir özellik ismi "%s" değerine denk gelmedi.

en: No output yet...
tr: Henüz bir çıktı yok...

en: Got push, connecting back...
tr: İtme alındı, tekrar bağlanılıyor...

en: (quick)
tr: (çabuk)

en: %s(%s) TR: %s %s#%u
tr: %s(%s) KZ: %s %s#%u

en: stalled
tr: durakladı

en: Waiting for headers...
tr: Başlıklar bekleniyor...

en: Waiting for further request...
tr: İstek bekleniyor...

en: Reading follow-up request...
tr: Sonraki istek bekleniyor...

en: Transmission aborted
tr: Aktarım iptal edildi

en: Transmission complete
tr: Aktarım tamamlandı

en: %s [%d] (slot %d/%d)%s %s %s
tr: %s [%d] (oluk %d/%d)%s %s %s

en: Frozen
tr: Donduruldu

en: lifetime:
tr: ömrü:

en: Sending QUEUE, connecting back...
tr: QUEUE yollanıyor, tekrar bağlanılıyor...

en: Sent QUEUE, waiting for headers...
tr: QUEUE yollandı, başlıklar bekleniyor...
