gtk-recordmydesktop - en to cs translation catalogue (102 entries)

en: Show/hide Main Window
cs: Ukázat/skrýt hlavní okno

en: _Select Area On Screen
cs: _Vybrat oblast na obrazovce

en: Quit
cs: Ukončit

en: a graphical frontend for recordMyDesktop
cs: grafické rozhraní pro recordMyDesktop

en: Copyright (C) John Varouhakis
    Portions Copyright (C) 2005-6 Zaheer Abbas Merali, John N. Laliberte
    Portions Copyright (C) Fluendo S.L.
cs: Copyright (C) John Varouhakis
    Copyright (C) 2005-6 Zaheer Abbas Merali, John N. Laliberte
    Copyright (C) Fluendo S.L.

en: Translator Credits And Information(Replace with your info)
cs: Lukáš Červenka <cerluki@seznam.cz>
    Vojtěch Trefný <vojtech.trefny@ubuntu.com>

en: Success
cs: Hotovo

en: Error while parsing the arguments.
cs: Chyba při zpracování argumentů.

en: Initializing the encoder failed(either vorbis or theora)
cs: Spuštění enkoderu selhalo (nejspíš vorbis nebo theora)

en: Could not open/configure sound card.
cs: Nelze otevřít/nastavit zvukovou kartu.

en: Xdamage extension not present.
cs: Rozšíření Xdamage není přítomno.

en: Shared memory extension not present.
cs: Sdílená paměť rozšíření není přítomna.

en: Xfixes extension not present.
cs: Rozšíření Xfixes není přítomno.

en: XInitThreads failed.
cs: XInitThreads selhal.

en: No $DISPLAY environment variable and none specified as argument.
cs: Prostředí $DISPLAY nebylo nalezeno ani upřesněno jako argument.

en: Cannot connect to Xserver.
cs: Nelze se připojit k Xserveru.

en: Color depth is not 24bpp.
cs: Barevná hloubka není 24bpp.

en: Improper window specification.
cs: Nevhodná specifikace okna.

en: Cannot attach shared memory to proccess.
cs: Nelze připojit sdílenou paměť k procesu.

en: Cannot open file for writing.
cs: Nelze otevřít soubor pro zápis.

en: Cannot load the Jack library (dlopen/dlsym error on libjack.so).
cs: Nelze načíst Jack knihovnu (dlopen/dlsym chyba v libjack.so).

en: Cannot create new client.
cs: Nelze vytvořit nového klienta.

en: Cannot activate client.
cs: Nelze aktivovat klienta.

en: Port registration/connection failure.
cs: Registrace/připojení portu selhalo.

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with status
cs: Nahrávání je dokončeno.
    recordMyDesktop skončilo se statusem

en: Description
cs: Popis

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with unknown
    error code
cs: Nahrávaní je dokončeno.
    recordMyDesktop skončilo s neznámým
    chybovým kódem

en: Video Quality
cs: Kvalita videa

en: Sound Quality
cs: Kvalita zvuku

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Select Window
cs: Vybrat okno

en: Click here to select a window to record
cs: Klikněte sem pro vybrání okna k nahrávání

en: Click to start the recording.
    This window will hide itself.
cs: Klikněte sem pro spuštění nahrávání.
    Toto okno se samo schová.

en: Click to choose a filename and location.
    Default is out.ogv in your home folder.
    If the file already exists, the new one
    will have a number attached on its name
    (this behavior can be changed )
cs: Klikněte pro vybrání názvu souboru a umístění.
    Výchozí je out.gov ve vašem domovském adresáři.
    Pokud takový soubor již existuje, nový
    bude pojmenován s přidaným číslem na konec jména
    (toto chování je možné změnit)

en: Click to exit the program.
cs: Klikněte sem pro ukončení programu.

en: Select the video quality of your recording.
    (Lower quality will require more processing power,
    so it's recommended, when encoding on the fly,
    to leave at 100)
cs: Vyber kvalitu videa vaší nahrávky.
    (Nižší kvalita vyžaduje výkonější procesoru,
    proto je doporučeno ponechat kvalitu na 100)

en: Enable/Disable sound recording.
cs: Zapnout/Vypnout nahrávání zvuku.

en: Select the audio quality of your recording.
cs: Vyberte kvalitu nahrávání zvuku.

en: Click here to access more options.
cs: Klikněte sem pro více možností.

en: 
    Left click and drag, on the preview image,
    to select an area for recording.
    Right click on it, to reset the area.
cs: 
    Kliknutím a tažením na obrázku s náhledem plochy
    můžete vybrat oblast pro nahrávání.
    Pravým kliknutím na obrázek zrušíte výběr.

en: Record
cs: Nahrávání

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Please wait while your recording is being encoded
    WARNING!!!
    If you press Cancel or close this window,
    this process cannot be resumed!
cs: Prosím čekejte, dokud nahrávka nebude zakódována.
    UPOZORNĚNÍ!!!
    Pokud kliknete na Zrušit nebo zavřete okno,
    není možné tento proces obnovit!

en: complete
cs: dokončeno

en: Overwrite Existing Files
cs: Přepsat existující soubory

en: Working Directory
cs: Pracovní adresář

en: Frames Per Second
cs: Snímků za sekundu

en: Encode On the Fly
cs: Enkodovat za běhu

en: Zero Compression
cs: Nulová komprese

en: Quick Subsampling
cs: Rychlé vzorkování

en: Full shots at every frame
cs: Plný obraz v každém snímku

en: Channels
cs: Kanály

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Device
cs: Zařízení

en: Display
cs: Displej

en: Mouse Cursor
cs: Kurzor myši

en: Follow Mouse
cs: Následovat myš

en: MIT-Shm extension
cs: MIT-Shm rozšíření

en: Include Window Decorations
cs: Zahrnout dekoraci oken

en: Tooltips
cs: Tipy

en: Outline Capture Area On Screen
cs: Vybrat oblast na obrazovce

en: Reset Capture Area
cs: zrušit výběr

en: Extra Options
cs: Další možnosti

en: Drop Frames(encoder)
cs: Zahodit snímky (enkoder)

en: Startup Delay(secs)
cs: Prodleva po startu (sekundy)

en: Normal
cs: Normální

en: White
cs: Bílá

en: Black
cs: Černá

en: None
cs: Žádný

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Files
cs: Soubory

en: Performance
cs: Výkon

en: Sound
cs: Zvuk

en: Misc
cs: Ostatní

en: By default, if you try to save under a filename that already
    exists, the new file will be renamed
    (for example if you try to save as out.ogv and that file exists, your file will be named out.ogv.1).
    By checking this box, this behavior is disabled and the old file is overwritten.
cs: Pokud se pokusíte uložit soubor pod jménem, které již existuje,
    ve výchozím stavu bude nový soubor přejmenován
    (pokud se například pokusíte uložit soubor jako out.ogv, který již existuje, váš soubor bude přejmenován na out.ogv.1).
    Povolením tohoto přepínače se toto chování zakáže a starý soubor bude přepsán.

en: Directory where temporary files will be saved.
cs: Adresář, kde budou uloženy dočasné soubory.

en: Encode simultaneously with the recording.
    This will require a lot more processing power.
cs: Enkodování bude probíhat v průběhu nahrávání.
    Toto vyžaduje mnohem výkonnější procesor.

en: Do not apply compression on the temporary files.
    If enabled, the program will need less processing power,
    in the expense of hard disk space.
    This option is valid only when encoding on the fly is disabled.
cs: Nepoužívat kompresi u dočasných souborů.
    Pokud je povoleno, program potřebuje menší výpočetní výkon,
    ale vyžaduje více místa na pevném disku.
    Tuto volbu je možné použít pouze pokud je enkodování za běhu zakázáno.

en: This option, if enabled, will cause the program to require less
    processing power, but it might make the colors look a bit more blurry.
cs: Pokud je tato volba povolena, program je méně náročný na výkon počítače,
    ale je možné, že barvy budou vypadat poněkud vybledle.

en: This option should be enabled when recording 3d windows.
    It is also auto-enabled when recording a
    known 3d compositing window manager.
cs: Tuto volby byste měli povolit pokud nahráváte 3d okna.
    Automaticky se povoluje pokud používáte některý
    z běžných kompozitních správců oken.

en: Number of audio channels.
cs: Počet zvukových kanálů.

en: Sound frequency.
cs: Frekvence zvuku.

en: ALSA sound device, that is used for sound recording.
cs: Pro nahrávání je použito zvukové zařízení ALSA.

en: Connection to the Xserver.
cs: Připojení k Xserveru.

en: The mouse cursor that will be drawn.
    Normal is for the real cursor that you see while recording,
    while black and white are fake cursors, drawn by the program.
    You can also disable cursor drawing.
cs: Kurzor myši, který bude vykreslován.
    Normální znamená klasický kurzor, který vidíte při nahrávání,
    zatímco černý a bilý jsou "falešné" kurzory vykreslované programem.
    Je také možné nahrávání kurzoru zcela vypnout.

en: When This option is enabled, the capture
    area will follow your mouse cursor.
    Enabling this option will also enable full shots at
    every frame, so it's not recommended
    for large capture areas.
cs: Pokud povolíte tuto možnost, oblast
    nahrávání bude sledovat kurzor myši.
    Současně s touto možností se povolí
    plné snímky u každého rámce, takže
    nedoporučujeme používat pro větší
    oblasti nahrávání.

en: When selecting a window via the "Select Window" button,
    include that window's decorations in the recording area.
cs: Pokud vyberete okno pomocí tlačítka "Vybrat okno",
    do oblasti nahrávání se zahrne i dekorace (okraj) okna.

en: Enable or disable tooltips, like this one.
    (Requires restart)
cs: Povolit nebo zakázat bublinové nápovědy jako je tato.
    (Vyžaduje restart aplikace)

en: Draw a frame on the screen, around the area
    that will get captured.
    (This frame will remain throughout the recording.)
cs: Kolem místa na obrazovce, které se bude nahrávat,
    bude vykreslen rám.
    (Rám bude zobrazen i v průběhu nahrávání.)

en: Reset capture area after every recording
    and at program shutdown.
cs: Zrušit oblast výběru po každém nahrávání
    nebo po vypnutí programu.

en: Extra commandline options that will get
    passed to recordMyDesktop during initialization.
    These options must be entered the same way
    they would in the commandline (i.e. separated with spaces).
    Consult the manpage for more information on using them.
cs: Další volby a přepínače, které budou použity
    při inicializaci recordMyDesktop.
    Volby musí být zadány přesně tak, jako v příkazové řádce
    (např. oddělené mezerami atp.).
    Pro více informací navštivte manuálovou stránku.

en: Enable this option to record audio through
    JACK. The Jack server must be running in order to
    obtain the ports that will be recorded.
    The audio recorded from each one
    will be written on a channel of its own.
    recordMyDesktop must be compiled with JACK
    support for this option to work.
cs: Tuto volbu povolte pro nahrávání zvuku pomocí
    systému JACK. Aby byly rozpoznány porty pro nahrávání,
    Jack server musí být již spuštěn.
    Každá nahraná zvuková stopa bude zapsána
    do vlastního kanálu.
    Aby byla tato volba přístupná, musí být recordMyDesktop
    zkompilován s podporou systému JACK.

en: Use Jack for audio capture.
cs: Použít Jack pro nahrávání zvuku.

en: Select the ports you want to record from
    (hold Ctrl to select multiple entries):
cs: Výběr portů pro nahrávání
    (držte Ctrl pro vícenásobný výběr):

en: Available Ports
cs: Dostupné porty

en: jack_lsp returned no ports.
cs: jack_lsp nevrýtil žádné porty

en: Make sure that jackd is running.
cs: Ujistěte se, že je spuštět jackd.

en: Available ports (double click to add):
cs: Dostupné porty (přidání dvojklikem):

en: Selected ports (double click to remove):
cs: Vybrané porty (odstranění dvojklikem)

en: Refresh
cs: Obnovit
