gtk-recordmydesktop - en to gl translation catalogue (102 entries)

en: Show/hide Main Window
gl: Amosar/Ocultar a xanela principal

en: _Select Area On Screen
gl: _Elixe unha área na pantalla

en: Quit
gl: Saír

en: a graphical frontend for recordMyDesktop
gl: Unha interface gráfica para o recordMyDesktop

en: Translator Credits And Information(Replace with your info)
gl: Indalecio Freiría Santos

en: Success
gl: Feito satisfactoriamente

en: Error while parsing the arguments.
gl: Erro analizando os argumentos

en: Initializing the encoder failed(either vorbis or theora)
gl: A inicialización do codificador fallou (tanto vorbis como therora)

en: Could not open/configure sound card.
gl: Imposíbel abrir/configurar a tarxeta de son

en: Xdamage extension not present.
gl: Extensión Xdamage inexistente

en: Shared memory extension not present.
gl: Non hai memoria compartida

en: Xfixes extension not present.
gl: Non hai a extensión Xfixes

en: XInitThreads failed.
gl: XInitThreads fallou.

en: No $DISPLAY environment variable and none specified as argument.
gl: Non hai a variábel de entorno $DISPLAY e sen argumentos especificados.

en: Cannot connect to Xserver.
gl: Imposíbel conectar ao Xserver.

en: Color depth is not 24bpp.
gl: A profundidade da cor non é de 24bpp.

en: Improper window specification.
gl: Xanela incorrecta especificada.

en: Cannot attach shared memory to proccess.
gl: Imposíbel anexar memória compartida ao proceso

en: Cannot open file for writing.
gl: Non se pode abrir o ficheiro para escribir.

en: Cannot load the Jack library (dlopen/dlsym error on libjack.so).
gl: Non foi posíbel cargar a biblioteca Jack library (dlopen/dlsym erro en libjack.so).

en: Cannot create new client.
gl: Non foi posíbel crear un cliente  novo.

en: Cannot activate client.
gl: Non foi posíbel activar o cliente.

en: Port registration/connection failure.
gl: Fallo no rexistro de portos/conexión.

en: Segmentation Fault
gl: Fallo de segmentación

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with status
gl: Gravación terminada.
    recordMyDesktop saíu correctamente

en: Description
gl: Descrición

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with unknown
    error code
gl: A gravación terminou.
    recordMyDesktop terminou cun código de
    erro descoñecido

en: Video Quality
gl: Calidade do vídeo

en: Sound Quality
gl: Calidade do son

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Select Window
gl: Selecionar xanela

en: Click here to select a window to record
gl: Prema aqui para selecionar a xanela para gravar

en: Click to start the recording.
    This window will hide itself.
gl: Prema aquí para comezar a gravación.
    Esta xanela esconderase automaticamente.

en: Click to choose a filename and location.
    Default is out.ogv in your home folder.
    If the file already exists, the new one
    will have a number attached on its name
    (this behavior can be changed )
gl: Prema aquí para escoller o nome do
    ficheiro e a súa localización.
    Out.ogv está de forma predeterminada
    no seu cartafol persoal.
    Se o ficheiro xa existe, crearase un novo
    engadindolle un número ao nome
    (este comportamento pode ser cambiado)

en: Click to exit the program.
gl: Prema aquí para saír do aplicativo.

en: Select the video quality of your recording.
    (Lower quality will require more processing power,
    so it's recommended, when encoding on the fly,
    to leave at 100)
gl: Seleccione a calidade de vídeo para a sú gravación.
    (Unha calidade máis baixa requirirá maior capacidade de procesamento,
    polo que se recomenda deixala a 100 cando
    se estea gravando ao voo.

en: Enable/Disable sound recording.
gl: Activar/Desactivar a gravación de son.

en: Select the audio quality of your recording.
gl: Seleccione a calidade do audio de súa gravación.

en: Click here to access more options.
gl: Prema aquí para acceder a máis opcións.

en: 
    Left click and drag, on the preview image,
    to select an area for recording.
    Right click on it, to reset the area.
gl: 
    Prema co botón esquerdo e arrastre
    na imaxe de previsualización,
    para seleccionar unha área para gravar.
    Prema co botón dereito para limpar a área.

en: Record
gl: Gravar

en: Save As
gl: Gardar como

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Please wait while your recording is being encoded
    WARNING!!!
    If you press Cancel or close this window,
    this process cannot be resumed!
gl: Por favor, espere mentres a súa gravación se codifica
    ATENCIÓN!
    Se preme cancelar ou pecha esta xanela
    o proceso non poderá continuar!

en: complete
gl: completo

en: Overwrite Existing Files
gl: Sobrescribir os ficheiro existentes

en: Working Directory
gl: Directorio de traballo

en: Frames Per Second
gl: Fotogramas por segundo

en: Encode On the Fly
gl: Codificar ao voo

en: Zero Compression
gl: Sen compresión

en: Quick Subsampling
gl: Submostreo rápido

en: Full shots at every frame
gl: Capturas completas en cada cadro

en: Channels
gl: Canles

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Device
gl: Dispositivo

en: Display
gl: Visualización

en: Mouse Cursor
gl: Cursor do rato

en: Follow Mouse
gl: Seguir o rato

en: MIT-Shm extension
gl: Extensión MIT-Shm

en: Include Window Decorations
gl: Incluir decoracións de xanelas

en: Tooltips
gl: Indicacións de axuda

en: Outline Capture Area On Screen
gl: Marco da área de captura en pantalla

en: Reset Capture Area
gl: Resetar área de captura

en: Extra Options
gl: Opcións extra

en: Drop Frames(encoder)
gl: Desbotar fotogramas(codificador)

en: Startup Delay(secs)
gl: Atraso ao iniciar(segundos)

en: White
gl: Branco

en: Black
gl: Negro

en: None
gl: Ningún

en: Enabled
gl: Activado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Files
gl: Ficheiros

en: Performance
gl: Rendemento

en: Sound
gl: Son

en: Misc
gl: Miscelánea

en: By default, if you try to save under a filename that already
    exists, the new file will be renamed
    (for example if you try to save as out.ogv and that file exists, your file will be named out.ogv.1).
    By checking this box, this behavior is disabled and the old file is overwritten.
gl: De forma predeterminada, se tenta gardar sobre un ficheiro que xa
    existe, o novo ficheiro renomearase
    (por exemplo, se tenta gardar como out.ogv e ese ficheiro xa existe, pasará a chamarse out.ogv.1).
    Ao activar esta opción, o ficheiro antigo será substituído.

en: Directory where temporary files will be saved.
gl: Directorio onde se grardaran os ficheiros temporais.

en: Encode simultaneously with the recording.
    This will require a lot more processing power.
gl: Codificar simultaneamente mentres se grava.
    Iso requirirá un maior poder de procesamento.

en: Do not apply compression on the temporary files.
    If enabled, the program will need less processing power,
    in the expense of hard disk space.
    This option is valid only when encoding on the fly is disabled.
gl: Non aplica a compresión nos ficheiros temporais.
    Se se activa, o aplicativo necesitará menos capacidade de proceso,
    a cambio de usar máis espazo de disco.
    Esta opción só é válida se está desactivada a codificación ao voo.

en: This option, if enabled, will cause the program to require less
    processing power, but it might make the colors look a bit more blurry.
gl: Activando esta opción o aplicativo necesitará menos
    capacidade de proceso, pero pode deixar as cores algo máis feas.

en: This option should be enabled when recording 3d windows.
    It is also auto-enabled when recording a
    known 3d compositing window manager.
gl: Esta opción debese activar ao gravar xanelas 3d.
    Tamén autoactivarse ao gravar cun
    xestor de xanelas 3d coñecido.
    .

en: Number of audio channels.
gl: Número de canles de audio

en: Sound frequency.
gl: Frecuencia de son

en: ALSA sound device, that is used for sound recording.
gl: Dispositivo de son ALSA, usado para gravar son

en: Connection to the Xserver.
gl: Conexión ao servidor X

en: The mouse cursor that will be drawn.
    Normal is for the real cursor that you see while recording,
    while black and white are fake cursors, drawn by the program.
    You can also disable cursor drawing.
gl: O cursor do rato debuxarase.
    Normal é o cursor que soes ver mentres gravas,
    mentres que branco e negro son cursores falsos, debuxados polo aplicativo.
    Tamén pode desactivar o debuxo do cursor.

en: When This option is enabled, the capture
    area will follow your mouse cursor.
    Enabling this option will also enable full shots at
    every frame, so it's not recommended
    for large capture areas.
gl: Cando se activa esta opción, a área de
    captura seguirá o cursor do rato.
    Activándoa tamén activará pantallazos completos
    en cada cadro, polo que non é moi
    recomendábel usalo con áreas de captura grandes.

en: Use the MIT-Shared memory extension, whenever appropriate,
     depending on the rest of the program settings.
    Disabling this option is not recommended,
    as it may severely slow down the program.
gl: Usa a extensión de memoria MIT-Shared cando sexa apropiado,
     depende do resto de configuracións do aplicativo
    Non se recomenda descativar esta opción,
    porque pode facer moito máis lento o aplicativo.

en: When selecting a window via the "Select Window" button,
    include that window's decorations in the recording area.
gl: Cando se seleciona unha xanela coa opción "Seleccionar xanela",
    inclúese a decoración desa xanela na área de gravación.

en: Enable or disable tooltips, like this one.
    (Requires restart)
gl: Activar ou desactivar consellos, como este.
    (Require reinicio)

en: Draw a frame on the screen, around the area
    that will get captured.
    (This frame will remain throughout the recording.)
gl: Debuxar un cadro na pantalla, ao redor da área
    que será capturada.
    (Ese cadro permanecerá durante toda a gravación.)

en: Reset capture area after every recording
    and at program shutdown.
gl: Eliminar a área de captura despois de cada
    gravación e cando se peche o aplicativo.

en: Extra commandline options that will get
    passed to recordMyDesktop during initialization.
    These options must be entered the same way
    they would in the commandline (i.e. separated with spaces).
    Consult the manpage for more information on using them.
gl: Opcións extra de liña de ordes que se
    enviaran a recordMyDesktop ao inicializarse.
    Estas opcións deben introducirse igual que se
    faría na liña de ordes (separadas por espazos).
    Consulte a páxina man para obter máis información sobre o seu uso.

en: Enable this option to record audio through
    JACK. The Jack server must be running in order to
    obtain the ports that will be recorded.
    The audio recorded from each one
    will be written on a channel of its own.
    recordMyDesktop must be compiled with JACK
    support for this option to work.
gl: Activar esta opción para gravar o audio a través de
    JACK. O servidor Jack debe estar execiutandose para poder
    obter os portos que se van gravar. 
    O son gravado de cada un será escrito no seu propio canle.
    recordMyDesktop debe ser compilado con compatibilidade
    JACK para que funcione esta opción.

en: Use Jack for audio capture.
gl: Usar JACK para a captura de son.

en: Select the ports you want to record from
    (hold Ctrl to select multiple entries):
gl: Seleccione os portos que queres gravar
    (Manteña premido  Ctrl para seleccionar mais dun):

en: Available Ports
gl: Portos dispoñíbeis

en: jack_lsp returned no ports.
gl: jack_lsp non devolveu ningún porto.

en: Make sure that jackd is running.
gl: Asegúrese que se está executandose jackd

en: Available ports (double click to add):
gl: Portos disponíbeis (dobre clic para engadir)

en: Selected ports (double click to remove):
gl: Portos selecionados (dobre clic para eliminar):

en: Refresh
gl: Actualizar
