gtk-recordmydesktop - en to hu translation catalogue (103 entries)

en: Show/hide Main Window
hu: Főablak megjelenítése/elrejtése

en: _Select Area On Screen
hu: _Terület kijelölése a képernyőn

en: Quit
hu: Kilépés

en: a graphical frontend for recordMyDesktop
hu: Grafikus felület a recordMyDesktophoz

en: Translator Credits And Information(Replace with your info)
hu: Richard Somlói (ricsipontaz.@gmail.com)

en: Success
hu: Sikerült

en: Error while parsing the arguments.
hu: Hiba a paraméterek elemzése közben

en: Initializing the encoder failed(either vorbis or theora)
hu: A kódoló előkészítése meghiúsult (vorbis vagy theora)

en: Could not open/configure sound card.
hu: A hangkártya megnyitása/beállítása nem sikerült.

en: Xdamage extension not present.
hu: Az Xdamage kiterjesztés nem található

en: Shared memory extension not present.
hu: A megosztott memória kiterjesztés nem található

en: Xfixes extension not present.
hu: Az Xfixes kiterjesztés nem található

en: XInitThreads failed.
hu: Az XInitThreads sikertelen.

en: No $DISPLAY environment variable and none specified as argument.
hu: Nincs $DISPLAY környezeti változó, és paraméterként sincs megadva.

en: Cannot connect to Xserver.
hu: Az X kiszolgálóhoz csatlakozás sikertelen.

en: Color depth is not 24bpp.
hu: A színmélység nem 24bpp.

en: Improper window specification.
hu: Helytelen ablakspecifikáció.

en: Cannot attach shared memory to proccess.
hu: A megosztott memória nem rendelhető a folyamathoz.

en: Cannot open file for writing.
hu: Nem nyitható meg a fájl írásra.

en: Cannot load the Jack library (dlopen/dlsym error on libjack.so).
hu: A Jack programkönyvtár nem tölthető be. (dlopen/dlsym hiba a libjack.so-nál).

en: Cannot create new client.
hu: Nem készíthető új kliens.

en: Cannot activate client.
hu: Nem aktiválható a kliens.

en: Port registration/connection failure.
hu: Portregisztrálási/kapcsolódási hiba.

en: Segmentation Fault
hu: Szegmentálási hiba

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with status
hu: A felvétel befejeződött
    A recordMyDesktop kilépési állapota:

en: Description
hu: Leírás

en: Recording is finished.
    recordMyDesktop has exited with unknown
    error code
hu: A felvétel befejeződött.
    A recordMyDesktop ismeretlen hibakóddal
    lépett ki

en: Video Quality
hu: Videominőség

en: Sound Quality
hu: Hangminőség

en: Advanced
hu: Speciális

en: Select Window
hu: Válasszon ablakot

en: Click here to select a window to record
hu: Ide kattintva kijelölheti a felvenni kívánt ablakot

en: Click to start the recording.
    This window will hide itself.
hu: Ide kattintva elkezdődik a felvétel
    és ez az ablak elrejti magát

en: Click to choose a filename and location.
    Default is out.ogv in your home folder.
    If the file already exists, the new one
    will have a number attached on its name
    (this behavior can be changed )
hu: Ide kattintva beállíthatja a fájlnevet és az útvonalat.
    Az alapértelmezés az out.ogv név és a saját könyvtára.
    A fájl létezése esetén a név ki lesz egészítve 
    egy számmal. (Ez megváltoztatható)

en: Click to exit the program.
hu: Ide kattintva kiléphet a programból

en: Select the video quality of your recording.
    (Lower quality will require more processing power,
    so it's recommended, when encoding on the fly,
    to leave at 100)
hu: Itt választhatja ki a videó minőségét.
    (Az alacsonyabb minőség nagyobb terheléssel jár,
    ezért menet közbeni kódolás alatt ajánlatos maximumon hagyni)

en: Enable/Disable sound recording.
hu: Hangrögzítés engedélyezése/tiltása

en: Select the audio quality of your recording.
hu: Válassza ki a hangfelvétel minőségét.

en: Click here to access more options.
hu: Ide kattintva további beállítások érhetők el.

en: 
    Left click and drag, on the preview image,
    to select an area for recording.
    Right click on it, to reset the area.
hu: 
    Kattintással és húzással jelölje ki a felvenni 
    kívánt területet  az előnézeti képen.
    Jobb gombbal kattintson a terület törléséhez.

en: Record
hu: Felvétel

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Cancel
hu: Mégse

en: Please wait while your recording is being encoded
    WARNING!!!
    If you press Cancel or close this window,
    this process cannot be resumed!
hu: Várjon míg a felvétel kódolása el nem készül.
    FIGYELMEZTETÉS!!!
    Az ablak bezárása vagy a Mégse gomb megnyomása
    esetén a folyamat nem folytatható!

en: complete
hu: kész

en: Overwrite Existing Files
hu: Létező fájl felülírása

en: Working Directory
hu: Munkakönyvtár

en: Frames Per Second
hu: Képkoca/másodperc

en: Encode On the Fly
hu: Menet közbeni kódolás

en: Zero Compression
hu: Nincs tömörítés

en: Quick Subsampling
hu: Gyors részmintavételezés

en: Full shots at every frame
hu: Minden képkockánál teljes kép

en: Channels
hu: Csatornák

en: Frequency
hu: Frekvencia

en: Device
hu: Eszköz

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Mouse Cursor
hu: Egérkurzor

en: Follow Mouse
hu: Egér követése

en: MIT-Shm extension
hu: MIT-Shm kiterjesztés

en: Include Window Decorations
hu: Ablakdekoráció felvétele

en: Tooltips
hu: Buboréksúgók

en: Outline Capture Area On Screen
hu: Felvételi terület kiemelése a képernyőn

en: Reset Capture Area
hu: Felvételi terület törlése

en: Extra Options
hu: Extra lehetőségek

en: Drop Frames(encoder)
hu: Képkockák dobása (kódoló)

en: Startup Delay(secs)
hu: Indítási késleltetés (mp)

en: Normal
hu: Normál

en: White
hu: Fehér

en: Black
hu: Fekete

en: None
hu: Nincs

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Files
hu: Fájlok

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Sound
hu: Hang

en: Misc
hu: Egyebek

en: By default, if you try to save under a filename that already
    exists, the new file will be renamed
    (for example if you try to save as out.ogv and that file exists, your file will be named out.ogv.1).
    By checking this box, this behavior is disabled and the old file is overwritten.
hu: Alapértelmezésben ha el szeretne menteni egy fájlt
    már létező néven, az új fájl át lesz nevezve.
    (ha például out.ogv néven próbál menteni és már létezik ilyen nevű fájl, akkor a fájl neve out.ogv.1 lesz).
    Ezen négyzet bejelölésével ez a viselkedés kikapcsolható, és a régi fájl felül lesz írva.

en: Directory where temporary files will be saved.
hu: Az ideiglenes fájlok tárolására használt könyvtár.

en: Encode simultaneously with the recording.
    This will require a lot more processing power.
hu: Kódolás a felvétel alatt.
    Ez jóval több erőforrást igényel.

en: Do not apply compression on the temporary files.
    If enabled, the program will need less processing power,
    in the expense of hard disk space.
    This option is valid only when encoding on the fly is disabled.
hu: Az ideiglenes fájlok tömörítésének mellőzése.
    Sokkal kevesebb erőforrást igényel, viszont
    több helyet foglal a merevlemezen. Csak
    akkor használható, ha a menet közbeni kódolás ki van kapcsolva.

en: This option, if enabled, will cause the program to require less
    processing power, but it might make the colors look a bit more blurry.
hu: Ha engedélyezi ezt az beállítást, akkor kevesebb erőforrásra 
    lesz szükség, viszont a színek elmosódhatnak.

en: This option should be enabled when recording 3d windows.
    It is also auto-enabled when recording a
    known 3d compositing window manager.
hu: Ezt a beállítást a 3D-s ablakok felvételekor ajánlott bekapcsolni.
    Ismert 3D-s kompozitáló ablakkezelő felvételekor automatikusan bekapcsol.

en: Number of audio channels.
hu: Hangcsatornák száma.

en: Sound frequency.
hu: Hangfrekvencia.

en: ALSA sound device, that is used for sound recording.
hu: ALSA hangeszköz, ez lesz a hangfelvételhez használva.

en: Connection to the Xserver.
hu: Csatlakozás az X kiszolgálóhoz.

en: The mouse cursor that will be drawn.
    Normal is for the real cursor that you see while recording,
    while black and white are fake cursors, drawn by the program.
    You can also disable cursor drawing.
hu: Az egérmutató kirajzolásának beállításai.
    A normál a felvétel alatt látszó valódi egérmutató.
    A fekete vagy fehér mutatók a program által kirajzolt hamis mutatók.
    Az egérmutató kirajzolása ki is kapcsolható.

en: When This option is enabled, the capture
    area will follow your mouse cursor.
    Enabling this option will also enable full shots at
    every frame, so it's not recommended
    for large capture areas.
hu: Az opciót engedélyezve a felvételi terület az egérmutatót fogja követni.
    A működéshez engedélyezni kell a minden képkockánál teljes kép opciót is.
    Ezért ilyenkor nem ajánlott nagyobb felvételi területet kijelölni.

en: Use the MIT-Shared memory extension, whenever appropriate,
     depending on the rest of the program settings.
    Disabling this option is not recommended,
    as it may severely slow down the program.
hu: A MIT-megosztott memóriakiterjesztés használata ha csak lehet,
    a program további beállításaitól függően.
    Ezen beállítás letiltása nem ajánlott, mivel 
    jelentősen lelassíthatja a programot.

en: When selecting a window via the "Select Window" button,
    include that window's decorations in the recording area.
hu: Az ablak az „Ablak kiválasztása” gombbal való kijelölése esetén
    megjelenik az ablakdekoráció is a felvételen.

en: Enable or disable tooltips, like this one.
    (Requires restart)
hu: Az ehhez hasonló buboréksúgók engedélyezése/tiltása.
    (Újraindítást igényel)

en: Draw a frame on the screen, around the area
    that will get captured.
    (This frame will remain throughout the recording.)
hu: Keret rajzolása a képernyőre a felvett
    terület köré.
    (Ez a keret a felvétel során végig megmarad.)

en: Reset capture area after every recording
    and at program shutdown.
hu: A felvételi terület törlése minden felvétel, illetve kilépés után.

en: Extra commandline options that will get
    passed to recordMyDesktop during initialization.
    These options must be entered the same way
    they would in the commandline (i.e. separated with spaces).
    Consult the manpage for more information on using them.
hu: A recordMyDesktopnak átadott extra parancssori kapcsolók.
    A parancssorral megegyező módon adja meg ezeket
    (például szóközzel válassza el őket).
    További információért nézze meg a kézikönyvoldalakat.

en: Enable this option to record audio through
    JACK. The Jack server must be running in order to
    obtain the ports that will be recorded.
    The audio recorded from each one
    will be written on a channel of its own.
    recordMyDesktop must be compiled with JACK
    support for this option to work.
hu: Engedélyezze ezt a beállítást a hang felvételéhez
    a JACK-en keresztül. A Jack kiszolgálónak futnia
    kell a felvenni kívánt portok lekéréséhez. A felvett
    hang minden portból egy saját csatornára lesz kiírva.
    A recordMyDesktopot a JACK támogatásával kell
    fordítani ennek működéséhez.

en: Use Jack for audio capture.
hu: Jack bemenet használata a hangfelvételhez.

en: Select the ports you want to record from
    (hold Ctrl to select multiple entries):
hu: Válassza ki a felvétel forrásportjait
    (A Ctrl nyomva tartásával többet is választhat):

en: Available Ports
hu: Elérhető portok

en: jack_lsp returned no ports.
hu: A jack_lsp nem adott vissza portokat.

en: Make sure that jackd is running.
hu: Ellenőrizze, hogy a jackd fut-e.

en: Available ports (double click to add):
hu: Elérhető portok (kattintson kétszer a hozzáadáshoz):

en: Selected ports (double click to remove):
hu: Kiválasztott portok (kattintson kétszer az eltávolításhoz):

en: Refresh
hu: Frissítés
