murrine master - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Additional scrollbar features
da: Yderligere egenskaber for rullebjælke

en: Animations
da: Animationer

en: Arrow Style
da: Pilstil

en: Cell Style
da: Cellestil

en: Colorize scrollbar
da: Farvelæg rullebjælke

en: Colorize scrollbar with bg[SELECTED]
da: Farvelæg rullebjælke med bg[SELECTED]

en: Combobox Style
da: Stil for kombinationsboks

en: Contrast
da: Kontrast

en: Dangerous, should be MODIFIED ONLY BY HAND in gtkrc into separated sections
da: Farligt, bør KUN ÆNDRES MANUELT i gtkrc i adskilte sektioner

en: Default Button Color
da: Knapstandardfarve

en: Enable and set the Glow Shade
da: Slå til og angiv Glødende skygge

en: Enable animations on progressbars, radio and checkbuttons
da: Slå animationer på statuslinjer, radio og tjekknapper til

en: Enable/Disable RGBA support
da: Slå RGBA-understøttelse til/fra

en: Expander Style
da: Stil for udvider

en: Focus Color
da: Fokusfarve

en: Focus Style
da: Stil for fokus

en: Glaze Style
da: Glaseret stil

en: Glow Shade
da: Glødende skygge

en: Glow Style
da: Glødestil

en: Handle Style
da: Stil for håndtag

en: Highlight Shade
da: Fremhæv skygge

en: Increse/Decrease the highlight shade
da: Øg/nedsæt fremhævelsesskyggen

en: Increse/Decrease the lightborder shade
da: Øg/nedsæt lysgrænseskyggen

en: Increse/Decrease the prelight shade
da: Øg/nedsæt prælysskyggen

en: Increse/Decrease the text shadow shade
da: Øg/nedsæt tekstskygge

en: Lightborder Shade
da: Lysgrænseskygge

en: Lightborder Style
da: Lysgrænsestil

en: Listview header style
da: Stil for kolonneoverskrifter i lister

en: Listview separators
da: Skilletegn i lister

en: Menu Style
da: Menustil

en: MenuItem Style
da: Stil for menupunkt

en: Menubar Style
da: Menubjælkestil

en: MenubarItem Style
da: Stil for menubjælkepunkt

en: Prelight Shade
da: Prælysskygge

en: Progressbar style
da: Statuslinjestil

en: Relief style of widget
da: Afløsningsstil på kontrol

en: Roundness
da: Afrundethed

en: Separator style
da: Stil for skilletegn

en: Sets the Color of Default button 2px border
da: Angiver farven på standardknappens 2pkt-kant

en: Sets the Color of Focus
da: Angiver fokusfarven

en: Slider style
da: Rullebjælkestil

en: Spinbutton Style
da: Stil for snurreknap

en: Stepper style
da: Stil for op-/nedtællingsknapper

en: Text Shade
da: Tekstskygge

en: Text Style
da: Tekststil

en: Toolbar style
da: Værktøjsbjælkestil
