murrine master - en to el translation catalogue (46 entries)

en: Additional scrollbar features
el: Επιπρόσθετες ιδιότητες γραμμής κύλισης

en: Animations
el: Κινούμενα σχέδια

en: Arrow Style
el: Τύπος βέλους

en: Cell Style
el: Τύπος κελιού

en: Colorize scrollbar
el: Χρωματισμός γραμμής κύλισης

en: Colorize scrollbar with bg[SELECTED]
el: Χρωματισμός γραμμής κύλισης με bg[SELECTED]

en: Combobox Style
el: Τύπος πεδίου συνδυασμών

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Dangerous, should be MODIFIED ONLY BY HAND in gtkrc into separated sections
el: Κίνδυνος, η τροποποίησή του πρέπει να γίνει ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ στο gtrc σε ξεχωριστά τμήματα

en: Default Button Color
el: Χρώμα προεπιλεγμένου κουμπιού

en: Enable and set the Glow Shade
el: Ενεργοποίηση και ρύθμιση της σκίασης λάμψης

en: Enable animations on progressbars, radio and checkbuttons
el: Ενεργοποίηση κινούμενων εφέ στις γραμμές προόδου, στα ακτινικά κουμπιά και στα πεδία ελέγχου

en: Enable/Disable RGBA support
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση υποστήριξης RGBA

en: Expander Style
el: Τύπος ανάπτυξης

en: Focus Color
el: Χρώμα εστίασης

en: Focus Style
el: Τύπος εστίασης

en: Glaze Style
el: Τύπος στίλβωσης

en: Glow Shade
el: Σκίαση λάμψης

en: Glow Style
el: Τύπος λάμψης

en: Handle Style
el: Τύπος λαβής χειρισμού

en: Highlight Shade
el: Σκίαση επισήμανσης

en: Increse/Decrease the highlight shade
el: Αύξηση/Μείωση σκίασης της επισήμανσης

en: Increse/Decrease the lightborder shade
el: Αύξηση/Μείωση της σκίασης φωτεινού περιγράμματος

en: Increse/Decrease the prelight shade
el: Αύξηση/Μείωση της σκίασης εκ των προτέρων φωτισμού

en: Increse/Decrease the text shadow shade
el: Αύξηση/Μείωση της σκίασης κειμένου

en: Lightborder Shade
el: Σκίαση φωτεινού περιγράμματος

en: Lightborder Style
el: Τύπος φωτεινού περιγράμματος

en: Listview header style
el: Τύπος επικεφαλίδας προβολής λίστας

en: Listview separators
el: Διαχωριστικά προβολής λίστας

en: Menu Style
el: Τύπος μενού

en: MenuItem Style
el: Τύπος στοιχείου μενού

en: Menubar Style
el: Τύπος γραμμής μενού

en: MenubarItem Style
el: Τύπος στοιχείου από τη γραμμή μενού

en: Prelight Shade
el: Σκίαση εκ των προτέρων φωτισμού (prelight)

en: Progressbar style
el: Τύπος γραμμής προόδου

en: Relief style of widget
el: Τύπος ανάγλυφου γραφικού στοιχείου

en: Roundness
el: Καμπυλότητα

en: Separator style
el: Τύπος διαχωριστικού

en: Sets the Color of Default button 2px border
el: Καθορίζει το χρώμα του προεπιλεγμένου κουμπιού με περίγραμμα 2px

en: Sets the Color of Focus
el: Καθορισμός του χρώματος εστίασης

en: Slider style
el: Τύπος ολίσθησης

en: Spinbutton Style
el: Τύπος κουμπιού αυξομείωσης

en: Stepper style
el: Τύπος βηματικού στοιχείου (stepper)

en: Text Shade
el: Σκίαση κειμένου

en: Text Style
el: Τύπος κειμένου

en: Toolbar style
el: Τύπος εργαλειοθήκης
